ze De avonturen van Prof je en Struis je ^Cdw^Aaal winden daq u Nederlagen van D.O.S. R.C.H. en MIVA krachtig MISSIE machtig 4 1 OVERWINNINGEN VAN LISSE EN D.O.S. D. W V. EN KENNEMERS WINNEN ZAALBERG deken n r iï MAANDAG 6 DECEMBER 1937 TWEEDE KLASSE K.N.V.B. TWEEDE KLASSE l.V.C.B. D.O.S.—ZEEBURGIA 3—4 Z.F.C.—D.W.V. 0—1 Velox klopt A-F.C. H.F.C.—E.D.O. 2—3 H.V.C.—R.C.H. 3—2 i De vertrouwensman VELOX—A.F.C. 5—4 DE KENNEMERS—Z.V.V. 5—3 jhai B.F.C.—HILVERSUM 3—5 ten DE SPARTAAN—ALCM. VICTRIX 1—2 échte ZAALBERG «leken kost f IO.* De Spartaan verliest van Alcmaria Victrix. H.F.C. moet de meer derheid van E.D.O. erkennen R.K.A.V. behaalt in de hoofdstad een 71-xege op Zwaluwen O cw W o> W te dankbaarheid be- De wedstrUd D. O. 8Zeeburgla is door het op er ranglijst. 50 van ie- Zy was verdwenen. ver- 1 ant- Lisse handhaafde zich ge- ltsoei (Nadruk verboden) DOOR LQ WILSDORF 14 HOOFDSTUK V (Wordt vervolgd.) 1 2 4 3 3 7 9 8 8 9 8 8 a 5 5 4 3 3 2 4 2 2 1 5 4 4 3 3 3 3 1 1 2 3 3 3 3 2 4 3 i 2 3 2 2 1 4 3 1 1 1 2 3 4 3 5 3 8 4 1 3 3 3 8 3 4 8 13 13 10 9 8 8 7 6 5 5 13 12 11 9 8 8 8 7 6 4 den de -2 te verslaan. waardoor de club haar eerste overwinning be 10 10 11 11 8 8 5 4 3 4 4 3 3 8 8 8 4 8 3 3 3 3 1 3 3 4 1 3 1 3 1 2 1 1 3 1 3 8 8 8 9 19 13 12 12 11 8 7 7 5 2 18 18 17 11 11 ren. ebt De Kennemers D.W.V. Wf.C. Alcm. Vlctrix HJt-C. West Frisia ZF.C. OBV. De Spartaan Z.V.V. 9 8 9 9 9 9 9 8 9 9 24—15 23—8 17—13 16— 17 20—21 19—20 17— 20 11—12 16—26 15—25 22—13 16-10 12— 4 19—21 28—21 18—21 13— 15 11—15 13—16 13—24 Llsse DOS. O.I.V. DEM. A.D.O. V.V.E. Vitesse Santpoort 2 DB.8H. TeUlingen 9 10 10 10 11 9 11 10 9 11 1 2 3 3 4 16 16 13 11 10 9 9 8 7 3 53—15 23—11 28—11 17— 17 30-29 15—30 14-28 18— 31 9-29 13—41 het nen *rd loog na den Lüee. scbe Noel rer- taire der een g«- D.O.S.S. R K A V. Alw. Forward Zwaluwen V.I.C. The Victory Hertha WA. 2 Constan tlus Volendam 2 30—7 35—17 17— 16 26—22 25—24 18— 17 21—18 21—31 11—15 0—41 dag eng. ring stad Irre. s is met uit wo nen. 36—8 40—14 30—17 22—16 24—29 20— 24 27—26 24-45 16—33 21— 43 1 2 1 3 5 4 5 5 )e- We tel ik- 99 er- dedl- ïet is eding rotiil- r de in de Men tullen e al- van Ja il de een alle noo- door haar ,'die. on- pro- even, ester In pan en Ja il. Irtt- Hü wel- sche ulde De gee- ens- het DOS. R.C.H. Hilversum EDO. H.V.C. Velox HFC. Zeeburgla AP.C. BF.C. lesene van zijde nmlge urend dat it zoo had t, das op- g van heb- lat de ieezen door ifmmwHeiiMmaeHiimHMHHKMHieeeeHur ?r- we d«- •n- at, ft- en 'ht ii 10 8 11 11 9 9 7 In een Weensch flatgebouw bestaan geen ge heimen. Het kan geen drie dagen duren, of allea wat op een nieuwen bewoner betrek king heeft, is van het souterrain tot da vliering Prof Je wist heelemaal niet waar hy was. maar toen hy de stem van zyn vriendje hoorde, was hy gerust. „Nee," zei hy. ,Jk ben nog niet dood. Maar als JU me niet gauw gevonden had. had het niet lang meer geduurd, want Ik voel me erg ziek en onge lukkig. Waar zyn we nu? En hy probeerde voorzichtig overeind te komen. „We zyn mid den in het boech," aei Struisje, maar de kan geroe en ik weten den weg naar het kamp en zullen U er heenbrengen. „Kunt U staan?" Dat ging niet al te best, maar Struisje wist raad. Voor dezen keer wilde de kangeroe wel als lastdier dienst doen en Struis Je heesch Prof Je op den rug van zyn nieuwen vriend. Prof je sloeg den arm om Struisjes hals en De wedstryden West Frisia—WF.C. en H-R.C. OBV. gingen hier niet door. De abnormale weers- en terreinsomstandtg- heden hadden tot gevolg, dat er gisteren In West Ia slechts twee van de vier vastgestelde wedstryden zyn doorgegaan. Een hiervan bracht overigens nog een flinke verrassing, want R.K BW slaagde er In 8 D O. In Blaricum een 41-nederlaag toe te brengen, waardoor For titude zonder zelf te spelen, toch zijn positie zag verbeteren. In IJselstein won Saestum met de VVD.-reserves. tenslotte verdlenstelyk werk door Utrecht met 54 te kloppen. Voor wordt het thans geducht gpgayei voor B.F.C. De Haarlemmers namen direct na den aftrap het spel in handen en het duurde niet lang, of Keddf kon een kans benutten, welke hem door aarzelen van Heitman, een der H.V.C.-backs, werd geboden (01). Dit was voor de Amers- foorters het sein om een geweldig offensief In te zetten. Na ongeveer twintig minuten leverde dit succes op. toen Emo den Haarlemschen kee per met een prachtig schot verraste <11). De thuisclub bleef het beste van het spel houden en zy nam zelfs de leiding, toen de R.C.H.- back Kors zoo in het nauw kwam, dat hy in eigen doel kopte (21). De Haarlemmers kwa men nu weer aan het woord en by een snellen uitval kreeg Hellingman de gelegenheid om ge lijk te maken <22). Aanvankelijk was R.C.H. na de rust in de meerderheid, maar geleidelyk kwam H.V.C. weer meer in den aanval. Na twintig minuten gaf Wassink den Amersfoorters opnieuw de lei ding. welke zy niet meer afstonden, ofschoon R.C.H. nog verwoede pogingen in het werk stelde om den geiykmaker te scoren. Fortltudo 8 D O. R.K.B.V.V. Actlf M S V. Saestum Olympia Zwal. Vooruit V.V.IJ. 2 ne- dat l is van i pan ische aan een den be- i, het ingen toe- Belde elftallen trachtten zich zoo goed en zoo kwaad als het ging by de moeiiyke terreins- onutandigheden aan te passen en het spel dat BU leverden, was dan ook nog alleszins verdfen- steiyk. Gedurende de eerste helft ging de strijd geljjk op en verkeerden beide doelen om beurten in gevaar. Na ongeveer een half uur spelen miste de linkshalf Blokzijl van Spartaan, de bal gleed door en rechtsbuiten Keppel van Alcmaria schoot onhoudbaar In (01). Nog vóór de pauze gelukte het De Spartaan door toedoen van Sloep den gelijkmaker te scoren (11). Beide ploegen zyn In het begin om beurten in den aanval, maar geleidelyk krijgt de thuis club de meerderheid. Boom weet na een goed genomen corner te scoren en daardoor den gast- heeren de leiding te geven (1—0), terwijl de zelfde speler na korten tyd den voorsprong weet te vergrooten (20). Uit een penalty brengt Groot den stand op 30, waarna de gasten nog voor de rust door hun rechtsbuiten een te- genpunt maken (31). De tweede helft geeft aanvankelijk een af wisselenden stryd te zien. Na twintig minuten heeft Kennemers evenwel weer succes, als Hel- deman na een voorset van Horeman Inkopt (4—1). Opnieyw weten de gasten den achter stand te verkleinen, maar dan heeft de thuis club weer succes. Tenslotte maken de Zaan dammers nog een derde tegenpunt, waarna bet einde aanbreekt. volle waarheid zeggen, dokter; zy heeft tot nu toe geen vermoeden gehad, dat ik aau het tooneel verbonden ben en ik geloof, dat Slj bet vandaag heeft ontdekt* BF.C. verschijnt zonder keeper Loeff, terwijl bij Hilversum Huizinga ontbreekt. Er zit al dadeiyk de noodige spanning in deze Gooische derby en Hilversum heeft spoedig succes, wan neer uit een corner van links de bal door den midvoor v. Schaick wordt ingekopt (01). Toch slaagt Beugelaar erin na eenlge gevaarlijke aan vallen uit een voorzet van rechts den gelijkma ker te scoren (11). Er wordt aan beide zyden hard gevochten om een voorsprong te nemen, hetgeen Hilversum na goed samenspel gelukt, wanneer linksbuiten Lanker den bal hard voor het doel plaatst. De keeper beoordeelt den bal verkeerd en via zyn handen belandt het leder in het net (1—2). Kort hierna is het dezelfde speler van Hilversum, die uit een voorzet van rechts naar binnen zwenkt en den bal in het net schiet <13). Dan is het rusten. Als de stryd wordt hervat is B F.C. iets in de meerderheid en het gelukt de thuisclub einde lijk uit een voorzet van Oorel, welke door De werdt ingeschoten, een weinig in te loo- pen. Hierna volgen eenige corners op het B F.C.- doel, uit een waarvan v. Schaick weet te doel punten (24). Beugelaar verlaat wegens een blessure het veld en wordt door v. Eist vervangen. Hilversum is nu sterk In het offensief, waarby de midvoor der gasten weder het net weet te vinden (25). Na vele pogingen gelukt het de thuisclub ten slotte door Vermeulen den stand op 35 brengen, waarna het einde aanbreekt. In de tweede klasse A. van afdeellng I is de situatie aan den kop van de ranglyst ongewij zigd gebleven, daar zoowel de Kennemers als D W.V. beide punten veroverden. Eerstgenoem de club won thuis met 5—3 van Z.V.V, terwyi de Noord-Amsterdammers in Zaandam met het eenige doelpunt van den wedstryd over Z.F.C. zegevierden. Alcmaria Victrix kon zyn positie aanzienlijk verbeteren door een 2l-zet,e op De Spartaan. In de tweede helft kreeg de sterk gewijzigde Spartaan-voorhoede vele kansen om te scoren, doch de verdediging van de bezoekers, met Bur ger aan het hoofd, weerde zich geducht. Tegen het einde moest een tweetal spelers van de thuis club uitvallen. Reeds verzoende een leder zfch met een gelyk spel, toen de Alkmaarsche voor hoede er snel tusschen uittrok en Van Wleringen met een goed schot zyn club de overwinning bezorgde (1—2). In dezen "stand kwam geen verandering meer binnen te aarzelend. „Heeft Het groote aantal doelpunten, dat in dezen wedstryd werd gemaakt, wyst er wel op dat beider productiviteit van goed gehalte Is. Voor Velox is dit ongetwyfeld een groote opluchting, want het degradatiespook zal nu wel voor goed verbannen zyn. BIJ AFC was Lungen de man. die alle vier de goals voor zyn rekening nam Vlug na den aanvang zette Velox een goeden aanval op; Dam zette goed voor en door mis sen van de AFt-achterhoede kon v. Rooy de score openen. Spoedig daarna was hef Lungen. die uit een voorzet van links den stand gelyk maakte. Het tweede doelpunt voor Velox kwam op gelijke wyze als het eerste: Dam zet voor, v. Rooy trapt in. Even voor de rust maakte Mannl 31. - In de tweede helft kwam AFC danig in den aanval en door Lungen werd het achtereenvol gens 32 en 33. De thuisclub nam toen het initiatief Over en bleef geregeld iets meer aan vallend en door Dam en Eimen werd het 53. Tegen het einde scoorde Lungen voor de vierde maal, doch tot den gelijkmaker brachten de Amsterdammers het niet. dend zware, vermoeiende repetities geweest en Alweer kranten, dacht Oliva boos. Iedereen leest hier kranten. Enfin, laat ze maar brengen. Dan dronk zy een kop heeriyke thee en ge bruikte een paar smakelijke koekjes, terwyi zy •en krant ontvouwde, die Anny haar had ge bracht. Eerst trok haar de fotopagina aan en ver-' eolgens bladerde zy de krant verstrooid een psmr maal door, zy was niet in een stemming om zich voor nieuws te interesseeren. Zy bladerde Hé- wat waa dat? Wat stond daar •n vette letters onder het portret van een Trouw in prachtig avondtoilet? Npen maar, dat belachelijk I Natuurlijk niets dan vluchtige Toen Bella ongeveer een uur later vermoeid en uitgeput thuiskwam, ontmoette zy by de voordeur den ouden dokter, die in hetzelfde huis op de étage boven haar woonde. Zy kende hem slechts van aanzien, ofschoon iedereen in het huis wist, dat dit beeldschoone Joi jemeisje niemand minder was dan de Ara- vlel al spoedig in slaap. Hy merkte niets van den moeiiyken tocht dien ze hadden en werd pas wakker toen Struisje met vrooiyk geschreeuw het kamp van hun komst ver- wlttlgde. De eenige kamenier, die Ik vertrouwen kon, 4s ontslagen. Hindert niets. Dat antwoord kunt u me heel gemakkeiyk geven. Wanneer dan? We zullen elkaar immers veel ontmoeten omdat uw vader dat wil. Want hem is het meenens! Lily was enthousiast. —Hoe kón ik u mijn tuigen Wat ik u verzoeken mag. prevelde Robert, tamelijk beklemd. spreekt u zoo niet! U moet me niet uw dankbaarheid betuigen, want Ik kryg een beloonlng Hoe zegt u? Ik moet u bekennen, dat ik oogenblik van leef. Wóórvan? Van dat ik u hier het hof maak. Lily ging heel rechtop zitten. Na een oogen blik zwygen zei ze koud: Wilt u daarmee zeggen, dat u er geld voor krygt? Dat u ervoor betaald wordt’ Zoo is het precies. Haar vrooiykheid was diep verontwaardigd schemerde voor haar oogen en nleuwe atcr t«va moest haar lorgnet èr bii némëa."öm- duidelijk te kunnen lezen wat er stond. Weder richtte zy haar blik op ‘t portret toen sperde te haar oogen wijd open en begon haar hand ■00 te beven, dat zy de krant Het zakken. in West Ila asm den kop door een 10-zege op DBJ3., en D.OB. be hield zyn positie door DEM. In Beverwijk met 30 te verslaan. O.I.V. verspeelde een kostbaar punt door een 33-geiyk spel tegen A.DO Vitesse had een zeer productieve but, want de club uit Casirlcum won met liefst 104 van V.V.E. en TeUlingen gaf zyn aanhang elndeiyk eens reden tot juichen, door de Santpoort- reaervea met 6— uit Sassenheim haalde. Zwaluwen. V.I.C. zegevierde voorts met 53 over V.V.A. 3. De ontmoeting Always Forward Hie Victory werd afgelast. Ook In de tweede klasse B. bleef de toestand aan den kop onveranderd, dank zy het feit, dat de twee clubs, welke in hoofdzaak by den stryd om de leiding betrokken zyn.... een nederlaag leden. D.OB. verloor n.l. op eigen terrein met 43 van den hekkensluiter Zeeburgla, welke door dit resultaat meteen de laatste plaats kon verlaten en R.C.H. moest In Amersfoort met 32 de meerderheid van H.V.C. erkennen. De Haarlemsche derby tusschen H.F.C. en EX).O. eindigde in een 32-zege van laatstgenoemde club, terwyi ook In de Gooische derby B.F.C. Hilversum de gasten succes boekteis, De club uit Bussum verloor hier met 53. Velox leverde A.F.C. In de reds o, evenals zy Iets gezegd?" Informeerde Bella ademloos. Den heelen dag waren het aanhou- dend zware, vermoeiende repetities geweest a^ wvs Bdód-Sp TSHa' I wïï u' echter de die vermoeidheid plaats gemaakt voor een ner- I veuzen angst en nieuwsgierig wendde zy zich taar de deur van haar moeders kamer. Alles was beter dan deze verterende onzekerheid. „Iets moet haar hevig hebben doen schrik ken,* fluisterde de esculaap haar in *t oor en voegde er eenigszins aarzelend by: „Het eerste wat ie zei, toen zy tot bewustzyy kwam, was, dat zy verlangde dit huis zoo spoedig mogelyk te verlaten. Slechts met groote moeite en dank zy haar zwakte, was zy te bewegen, naar bed te gaan." Bella knikte. Haar armen hingen slap langs haar lichaam. Zy had pas dezen middag ver nomen, dat de kranten haar portret op de foto pagina's hadden gepubliceerd. Het kon haar nu niet moeliyk vallen, het verband te begrypen, want zy kende haar moeder door en door. „Is zy flauw gevallen?" fluisterde ze. „Het Is, hoop ik. toch niets ernstigs, dokter?" Hy schudde z'n hoofd. „Het gebeurde op zich zelf heeft niet veel te beteekenen. maar de patiënt heeft beslist behoefte aan ontspanning, rust en versterkende middelen. Ik ken natuuriyk de omstandigheden niet, waaronder xj] tot nu toe heeft geleefd, doch Ik heb kunnen constateeren. dat zy aan ernstige bloedarmoede lijdt. Boven dien moesten wy een oer-ouderwetsch pantser- corset letterlijk van haar lichaam knippen." ver zekerde de oude dokter, heftig z'n hoofd schud dend. „Mdn moeder verkeert in de meest gunstige omstandigheden, die maar denkbaar zyn." ant woordde Bella met een blik naar de deur, waar- Beide elftallen speelden verdedigend met een stopper-spil, waardoor geen der voorhoeden er in kon slagen nog vóór de rust tot doelpunten te komen, ofschoon de D. W V.-keeper meer werk kreeg dan Dykstra. Na de hervatting duurde het niet zoo lang of Dykstra zag zich gepasseerd door een prachtig listig schot van Visser <0— 1/ De Zaandammers zetten alles op den aanval, terwyi de gasten zich op verdedigen toelegden. Ofschoon de thuisclub zich goede scoringskansen wist te scheppen, bleef D. W V., soms met kunst en vliegwerk, meester van het terrein. De 3000 toe schouwers zagen dan ook den voor Z F. C. zoo zeer verdienden geiykmaker ultbiyven. De bezoekers loopen dadelyk na den aan vang hard van stapel, maar worden door HFC geheel en al teruggedrongen. By een der HFC- uitvallen krygt Hagenaar een prachtkans om HFC de leiding te bezorgen, maar schiet tegen den paal. Aan de andere zyde redt v. d. Togt tot driemaal toe binnen de minuut op fraaie wyze. Toch weet HFC de leiding te nemen door Klein de Oroot na goed werk van ten Have (1—0). De roodzwarten vinden dit te bar en 't duurt niet lang of Schyvenaar zorgt voor den geiykmaker na fraai werk van den EDO- rechtsbulten. Kort voor rust herneemt HFC de leiding door toedoen van Gentls. De EDO-doel man raakt geblesseerd en de roodzwarten spelen met tien man verder. Rust komt met 21 voor HFC. Direct na de hervatting is HFC druk in den Aanval, waarby eens Hagenaar vlak voor doel in de handen van den doelverdediger schiet. Een missen van een der backs was ook HFC noodlottig, want de EDO middenvoor profiteert hiervan door gelijk te maken (22). EDO komt langzaam maar zeker in de meer derheid en HFC moet volop verdedigen. Uit een vryen trap tegen HFC weet EDO door rechtsbinnen de leiding te nemen, die gasten niet meer afstaan. neer, niet in staat om te vertaUen wat hem was overkomen. De kapitein vond het 't beste eerst voor een goed maal te zorgen, waarna Prof je nog awt rust kon nemen. Daarna konden ze overleggen wat er gedaan moest worden. Ook voor Struisje werd extra goed gezorgd en de kapitein overlaadde hem met eerbe- wyaen. Iedereen was even vrlendeiyk voor hem, want nu hadden ie pas gezien wat hy waard was. Maar Struisje trok zich van al die eerbewyaen niet veel aan. er was maar een ding waar hy behoefte aan had en dat was rust. Hy kroop weer in zijn nestje van den vorlgen dag en sliep uren aan eeu stuk. Het was al byna weer Ucht en de kapi tein dacht er over wat ze noesten doen om Prof Je terug te vinden, toen deze door Struisje terug werd gebracht. De kangeroe had in de buurt van het kamp haastig, maar vriendeiyk afscheid genomen, na door Prof je en Struisje hartelijk te zUn bedankt. Profje liep het laatste stukje, gesteund door zijn trouwen dienaar, en viel uitgeput in de tent het de voogd en niet, zooals kwaadsprekende tongen beweerden, een aanbidder van dit zeld zaam mooie meisje. Hy knikte begrijpend. .Een dokter heeft altijd iets van een biecht vader. freule; beiden, moeten de omstandig heden kennen om er by de behandeling reke ning mede te houden. Want wat baat het, dit of dat voor te schryven. wanneer het den patiënt niet mogelyk is, er gevolg aan te geven? In dit geval zou ik uw mama den raad willen geven, ergens heen te gaan, waar zy licht, zon en afleiding kan vinden. Vooral levensvreugde. Want uw moeder is het type van een schaduw- plant in de volste beteekenis van het woord.* .Ja, als zy maar naar raad wilde luisteren zuchtte Bella. „Welnu, aangezien zy nu zeer boos op u schynt te zijn," opperde de dokter, .Ja het t beste, haar heur zin te geven. Zy wil weg van hier goed. Maar dan stel ik voor, dat zij ergens naar t Zuiden gaat. En niet naar een afgelegen plekje. Integendeel, zij moet ver strooiing en beweging om zich heen hebben." Ook Bella glimlachte, maar wat ze zei, kwam er diep droevig uit. „Dan moet u haar het tegenovergestelde voor schrijven dokter. Mama heeft heel haar leven en vooral sedert zy alleen meesteres van het huls is. alleen datgene gedaan, wat zij wilde Lily keek hem verbysterd aart. Anderhalf jaar? prevelde zij, aanstonds bedenkend, dat het precies zóólang sou duren, vóór xe meerderjarig werd. Heeft John u op die gedachte gebracht? Robert schudde het hoofd. Neen, antwoordde hjj. Die speling hetj ik er zelf op gevonden. Om een paar dingetje* rustig te kunnen uitwerken, begrijpt u? Lily was nadenkend geworden. Ja. zei ze bij zichzelf, natuuriyk; John, braaf als hy Is, zou nooit op zoo iets gekomen zyn zoo vooruitziend I Maar dan schrok ze van# haar eigen dachten. O neen, voegde ze er, nog altijd voor zich zelf. by. neen, ik houd van John. Met Robert praat ik alleen, omdat hy een vriend is van John.... Maar heimelijk nam zU Robert wat beter op. Den voelde zij in liaar mouw den brief van John, en bloosde hevig. Ze was werkelijk ont stemd. Zou ik hem dan aoo gauw kunnen ver geten? Vreeaeiykt De stem ven Robert klonk haar opeens weer In de ooren. En thans moeten we goede maatjes wezen. Probeert u viiendeiyk tegen me te zijn, als het u niet al te moeliyk valt. Lily bedacht, dat ze niets méér moest zeggen, dan strikt noodzakelyk was; maar dat ze dien sympathleken Jongeman toch ook niet mocht afztooten. Daarom zei ze: Het zal me zeker niet moeliyk vallen, o neen Doch haar stem was warmer, dan ze bedoeld had. Van zyn kant was Robert werkelijk ont roerd door den klank In haar stem. Alleen zei h Ij het Ietwat duidelijker. My zal het heel gemakkelijk vallen, fluis terde hij. Maar ondertusschen dwarrelden hem allerlei gedachten door het hoofd: Hoe zal het, ontwaken zijn van dien armen John? Maar kan Ik het helpen? En wat zou ik er dan nóg aan kunnen doen? Wist ik maar, hoe Ik er bij dien goeden jongen mee aan moet komen! 'n Mooie vertrouwensman ben ik. dat moet Ik zeggen I*’ .Arabella B. Lamy, de jongste ster van het theater.” Dat stond onder het portret van een bijzonder mooie vrouw. OUva begreep het niet onmlddel- lük. Bruisend vloog het bloed naar haar hoofd stroomde weer terug naar haar hart; zy dacht dat zy moest stikken. Arabella B. Lamy het liet aan duidelijkheid niets te wenschen over. Twüfel was uitgesloten! Oliva beproefde op te staan, doch haar voeten weigerden dienst, zy probeerde zich aan de stoelleuningen vast te klampen, maar haar bevende handen waren als verstyfd. De kamer begon langzaam een draaiende beweging te maken. Dan sneller.... steeds sneller draalde alles voor haar oogen. ZU strekte beide armen hulpzoekend voor zich uit, doch tuimelde voor over en viel met een gorgelenden schreeuw op den grond. En schaamt u zich niet. u. een heer, en ryk genoeg, om geld aan te pakken van een armen drommel als John? Robert dronk kalm een glas wijn, eh klaarde zich nader U maakt twee fouten, juffrouw. In de eerste plaats, dat ik ryk ben. MUn vader is rijk, ik niet. Dat maakt verschil. In de tweede plaats Dat u een heer bent. Dat is de derde fout, maar dóór wou Ik niet over spreken. De tweede fout is dus, dat Ik geld aanpak van John. Het geld pak Ik aan van mijn vader. Hy heeft al mijn schulden be taald op voorwaarde, dat Ik een ander leven begin, en een meisje trouw naar zyn keus. Ik bedoel, dat hy zyn oog op u heeft laten vallen, met instemming van uw vader. Genadige hemel! zuchtte LUy. terwijl ze tot over de ooren bloosde. Excuseer me. als tublieft! moest ze er nu wel aan toevoegen. Doch aanstonds weer geprikkeld, ging ze voort: Waarom zegt u my dat allemaal? O, ik weet niet, wat Ik van u denken moet! U hebt wel een beetje gelUk. Het is stellig niet correct, wat ik hier doe. Ik neem uw vader ertuaachen. Maar wat moet* ik doen? Ik moet leven. En ik heb geen baan. Eigen- lyk ben ik óok werkloos. Zegt u my eens hebt u met mUn vader gesproken? Welneenl De hemel beware mei Daar ben Ik nog niet onbeschaamd genoeg voor. MUn vader heeft met hem gesproken maar vol gens myn Instructies. Ik ben erg vooruitziend. In welken zin? Ik heb myn vader duldelyk gemaakt en hy den uwen dat een meisje als u, niet maar zoo in een ommezientje ia in te palmen. Daar is tijd voor noodig. Minstens anderhalf In de geestige oogen van den dokter flitste een vonkje van humor op. „Dus voor theatermoeder zal zU nooit deugen, dat is zeker,” aei hy schalks. Onmlddeliyk was hy weer ernstig. „Wanneer u zegt, dat deze dame onder gunstige omstandigheden zoo is geworden, als ik haar heb gevonden, dan moet z.y een vrouweiyke zonderling zyn." „Myn moeder woont In een eeuwenoud land huis, dat vochtig en duf is. met metersdikke, schimmelige muren. Bovendien wordt elk zonne straaltje angstvallig buiten gehouden. Of 1 winter dan wel zomer is. zy draagt steeds hoog gesloten kleeren van dikke grove zwarte stof en wanneer zy buiten komt is het nog onder ongunstige omstandigheden. Haar aanwezigheid hier, houdt verband met het feit, dat zy my persooniyk mede naar huis wil nemen het is trouwens de eerste reis, welke zy in haar leven heeft ondernomen," besloot Bella haar kort ver haal op zachten, medeljjdenden toon. De oude dokter Buchner heette hij schudde opnieuw z'n hoofd. „Was er dan nie mand, die eenigen invloed op haar kon doen gelden?" „Invloed?* glimlachte Bella. „Zeker, groot moeder en overgrootmoeder Belden sUn pas eenige jaren geleden gestorven. En mama teert alleen op het verleden en wil van den nieuwen tyd niets weten. Dat ikhet kon doomtteix. 1 luaienglng duUt xij vaa'ntema^i naar Weenen te gaan en te.... ztudeeren, aoo- ----- als zy geloofde, dat heb ik aan myn eenigen vriend Virgillus Pretoriua te danken, die tot voor korten tyd mijn voogd was." Dokter Buchner bloosde aeer licht Dus wm bekend. Dat daarby de fantasie een groote rol speelt en soms ver buiten de grenzen der werke- lykheid. gaat, is niet moeliyk te raden. En zoo wist ook de oude dokter, dat de elegante heer, die dagelyks met zyn luxe-auto voorkwam en dan weer wekenlang weg kon biyven, identiek was met den afgevaardigde en groot-grondbezit- ter Virgillus Pretorius. „Wat is er in 's hemelsnaam hier gebeurd?” fluisterde Bella met bevende bleeke lippen, toen zy den ouden geneesheer zag. „Och, wat zou er gebeurd zyn? Men schrikt altyd wanneer men een dokter in zyn huls ont moet, nietwaar? Er Is niet veel byzonders ge beurd. Mevrouw uw mama is een beetje van streek geraakt. Wil ik nog even met u terug gaan?'* Werktuiglijk ging Bella den dokter voor naar de huiskamer. Onmlddeliyk slaakte zy een onderdrukten kreet, zy had de krant op de tafel ontdekt en onmlddeliyk was er een ver moeden In haar opgekomen. „Waar is mama?" vroeg zy gejaagd. „Mevrouw ligt te bed en de oude dienstbode is by haar. Ik j^loof. dat het beter is. nu niet gaan,” adviseerde de oude dokter de bezoekers, die de laatste plaats bezetten op de met 4—3 gewonnen. Het Utrechtsche Stadionveld was zeer glad, doch goed bespeel baar In de eerste helft was er weinig krachts verschil. en tal van kansen voor beide doelen ontstonden, doch konden niet benut worden. Tweemaal wist Weber, toen doelman Worst reeds was gepasseerd, het leder op het laatste moment nog weg te werken en zoo D. O. 8. voor een achterstand te behoeden. Na onge veer een half uur, wist De Lang met een goed schot te scoren, waardoor de rust met 10 in ging. Direct na het tweede begin, maakte Zeebur gla met een harden schuiver gelUk. en toen in de volgende minuut een Zeeburgia-aanval volgde, kwam een. der spelers te vallen, doch liggende op den grond, was oe bal nog In sUn bereik en hlf plaatste dezen netjes In doel (12). Na een kwartier maakte Dumortier gelyk, doch Zeeburgla bleef stevig aanvallen en de midden voor bracht den stand op 23. Weer was het Dumortier, die gelyk maakte, nu uit een voor zet van De Leur. De laatste minuten waren buitengewoon spannend. Na een aanvsd van Zeeburgla werkt de D. O. S.-achterhoede wat onbesuisd weg. het leder komt tegen den rug van den Zeeburgia-midvoor, die het in doel doet terugspringen. <34). D. O. S. had geen tyd meer om te pogen alsnog gelUk te maken. ^-w-^oen Robert naast LUy aan tafel zat. wm I het meisje er aanstonds zeker van, dat dót de jongeman vu, die door haar vader voor haar bestemd was Zy keek tersluiks eens naar hem. en zei by zich zelf: HU zou er mee door kunnen, dat moet ik be kennen. Maar ik begryp niet, wat papa voor idee heeft over liefde. Denkt hU. dat ik dien vreemden man zóó om z'n hals zal vallen? Want Ja, dat la het eenige. wat me beletten kan. om John te trouwen. O. nog maar anderhalf jaar dan ben ik meerderjarig! Met een boosaardig lachje keek ae nog eens naar Robert. Het zou beter geweest zUn voor je, als je niet gekomen was! Je zult een kwade aan me hebben, vriendje! Op dat oogenblik keek Robert voorzichtig om zich heen, of niemand op hen lette. Toen fluis terde hy heel zachtjes: Wat wilt u. dat ik John Parker zal zeggen? Lily meende niet goed verstaan te hebben. De kop bouillon, dien ze op dat oogenblik aan haar lippen bracht, beefde in haar hand. en ze zou 'm heelemaal gemorst hebben, als'ze *m niet aanstonds had neergezet. Het hart klopte haar In de keel, toen ze vroeg: Wat zegt u? Als u uw hand In m'n Jaszak steekt, zult u daar een brief van hem vinden, antwoordde Robert. Goede genade! stamelde het meisje. IPas op! raadde Robert aan. nog zachter sprekend. Doe in 's hemelsnaam, of-er niets aan de hand is. LUy herstelde zlch- ik begryp u niet, sei ze. De brief is geadresseerd aan u. En daarin zult u de verklaring van alles vinden. Over my kunt u tweeën uw briefwisseling voortzetten. Begrypt u? En uw vader sal er niets van weten. LUy voelde in zich een ongekende vroolUk- heid. Fyn! zei ze lachend. U bent een engel! Ik dacht eerst Dat ik 'n huwelykspretendent was. hé? En hebt u toen een afkeer van me gehad? Tusschen twee teugen bouillon door, woordde LUy naar waarheid: Geweldig zelfs. Nu nog? Nu niet meer. Kent u John al lang? Van jongsaf. Maar hy heeft me nooit over u gesproken. Omdat we elkaar sinds jaren niet meer gezien hebben. Ik ben in het buitenland ge weest. en pas kort geleden teruggekomen. En hoe maakt hy het? HU doet niet anders dan «uchten, de arme jongen. HU kwUnt weg van verlangen O, zuchtte LUy, hoe kan Ik dien brief pakken, zonder dat de anderen het merken! Geeft hem onder de tafel aan! Dat sou nog véél meer in het oog loopen. Let op. nu staat er geen één bediende achter ons. KUk, nu ga ik een beetje voorover sitten. Zóó. Juist. Houd hem nu op uw schoot. Dan kunt u *m straks In uw mouw stappen. LUy slaakte een zucht van verlichting. Dank u wel. Maar hoe kan ik u nu het antwoord geven? Ik ben omringd door spionnen In West Ib maakte DO.8.8 in de hoofdstad korte metten met de Volendam-reserves, die hier met niet minder dan 13O werden geklopt. R.KA.V. was dezen keer weer eens goed op dreef, met het gevolg, dat de zwartwltten met 71 aronnen in den plaatselUken strUd tegen V.I.C. zegevierde voorts 11 9 11 9 9 9 8 5 5 8 8 9 3 3 2 1 10 1

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 17