.11 I h NEDERLAAG VAN VOLENDAM TEGEN DE MEER GELUKSPEL VANH.B.C. TEGEN S.J.C. IÏ |i! MAANDAG 20 DECEMBER 1937 KfLASSE K.N.VJL. VAN HET KATHOLIEKE KAMP een E.M.M. neemt revanche op Wilskracht Haarlem wint verdiend van Blauw-Wit T.Y.B.B. moet zwichten voor Excelsior Volendam met 32 geklopt H.B.C. ie Graaf WillemLeonida* 33 spelmonnent tW9t ML.BA. Quick-doe'. tijdens de „big match” BeQuick—G.V.A.V., welke fifotesqp t* QgMdntW.Rfi# f*~ Een spannende «trijd in de residentie Acht doelpunten samen gedeeld Goede prestatie van Santpoort De Meer zorgt voor een groote verrassing N.ELA. moet de vlag strijken voor H.M.S. Groote spanning bij V.V.Z.-G.V.O. SportoM verliest op eigen terrein met 21 van de rood broeken De club uit Zuilen wint in Ouder kerk met 52 Een pantenverdeeling het resultaat Een 21-nederlaag der zebra'» in het Olympisch Stadion s a Het Haarlem-doel in gevaar in den gisteren te Amsterdam bespeelden wedstrijd Blauw WitHaarlem, welke ontmoeting de roodbroeken met 21 wonnen 1? V i, r-d Amsterdammer* in matigen wed strijd met 20 geklopt Overwinningen in het Oosten van Vosta, Altior, V.V.G. en N.E.O. Schiedammers behalen een ver diende 3I-overwinning en S.J.C. scoren elk viermaal w aw namwati na- Spartaan verliest van Santpoort ■4 IT DE SPORTWERELD 3 HBC had In West II tegen- X hebben uitstekenden wedstrijd. In het zand d. AchillesLob. Boys die nog wel op de laatste plaats staan, Wagemakers komt bij F. 4 3 3 3 1 3 3 1 1 3 3 10 10 10 10 8 10 10 8 7 8 7 4 3 3 4 3 3 8 8 4 6 4 4 3 3 3 3 1 3 3 3 1 8 6 3 8 7 8 8 4 5 4 4 3 1 3 3 1 1 1 1 3 3 1 3 1 3 3 5 4 3 4 S 8 7 1 3 8 5 8 8 8 7 4 8 8 8 3 1 3 1 3 3 3 1 3 3 4 3 4 5 8 7 6 33—15 29^—16 27—18 20—34 32—32 20—16 19— 36 26—35 20— 42 18—30 13 11 13 13 12 13 13 H 12 11 11 10 11 13 13 12 13 10 11 13 9 11 10 13 31 19 16 15 15 14 10 8 8 7 5 15 13 10 10 10 9 7 7 8 5 19 17 14 13 11 10 10 10 9 8 8 8 26—16 30—16 16— 13 36—35 17— 19 19—17 11—16 34—14 13— 20 14— 30 64—39 49—16 44—34 34—19 38—37 38—23 19—31 26—36 22—37 16—31 31—48 16—43 HMS Volendam GVO WA VVZ EMM NEA Wilskracht WIJ De Meer M 9 10 10 9 10 9 10 10 10 6 6 5 5 4 4 3 3 2 2 7 7 4 5 3 4 3 3 3 3 3 2 2 2 4 2 3 2 2 1 3 3 3 4 3 5 4 5 5 7 14 14 12 13 12 10 9 8 8 5 M 14 11 11 9 9 8 7 7 8 32—13 37—13 17—14 24—23 20—20 17— 24 18— 28 16—23 12—20 aanvallen gevaar danig Best Vooruit Eendracht Dongen HBC Santpoort DHL Excelsior SJC Spartaan TYBB Leonidas Graaf Willem Onze Gezellen door v. d. 8D.O.UC. Vosta Emoe Hulhulren NEO Achilles Lob Boys Quick Vogido VDZ. V.V.G. Altior Kolplng Wilhelmina Brabantla Treffers Venl. Boys Schjjndel 8. V. B. Mulo 9 10 10 11 11 10 11 10 10 9 34-13 34—20 26— 34 33—33 21—28 19—28 27— 38 30— 33 21—22 31— 37 19—37 21—30 f 1 f Er werd over het algemeen in een vrij vlot t<mpo gespeeld, hetgeen ook na de rust het geval bleek te zijn. De eerste Haar’emsche aanval na de hervatting leverde al bijna succes op, toen van der Hulst alleen nog den ultgeloopen FVr- wrrda voor zich had. maar den bal tegen den Blauw-Wit-keeper plaatste. Smit, tüe nu achter de voorhoede opereerde, wist herhaaldelijk goede kansen te scheppen voor zijn mede-voorwaart- sen. die hiermede voorloopig evenwel geen raad wisten. De technisch betere Haarlem-ploeg be- heersebte thans het spel geheel en de Blauw- Wit-ploeg kon slechts zoo nu en dan een aan val ondernemen. Verschillende geheide kansen werden voor het Blauw-Wlt-doel gemist en toen de bal tenslotte achter Ferwcrda lag werd het Haarlem-doelpunt wegens buitenspel geannu leerd. Ook het Haarlem-doel kwam enkele ma len in gevaar, maar de verdediging bleef hier meester van het terrein. Kort voor het einde slaagde van der Hulst er in met een kopbal het winnende doelpunt te scoren (12). Een korte opleving bij Blauw-Wit welke hierna nog volgde, vermocht geen wijziging meer in den stand te brengen, zoodat Haarlem met 3—1 won. V. V. H. Sitt. Boys R. K. V. V. L. Laura Kerkrade Valkenburg R. K. O. N. 8. Kimbrla R. K. N. A. C. Chèvremont De Schiedammers bleken onmiddellijk na den aftrap met de beste voornemens bezield en ga ven de Haarlemsche achterhoede direct druk werk. Zij forceerden een drietal corners, welke echter geen succes opleverden, terwijl v. d. Lit enkele malen op het nippertje kon redden. De thuisclub wist zich echter spoedig te herstellen en toen doelman Kloos zich te ver uit zijn hei ligdom waagde op 'n goed naar voren geplaat sten bal van Nunnlnk, gaf v. d. Drift op tac tische wijze zijn club de leiding. Lang plelzler van dezen voorsprong beleefden de geel-zwarten niet want de Schiedamsche linksbinnen zag reeds binnen vijf minuten kans van dichtbij v. d. Lit op onhoudbare wijze te passeeren. Tot aan de rust bleef het nu een gelijk op gaande strijd, waarbij de Haarlemsche voor hoede eenlge gemakkeljjke scoringskansen onbe nut liet. In de tweede helft werd er technisch heel wat minder gespeeld dan daarvoor. Excelsior, dat in het begin weer den toon aangaf. had in Rein van Lingen een prima aanvalsleider, en de twee doelpunten, welke hl) binnen een kwartier scoorde waren juweeltjes. Nadat de bezoekers dezen kostbaren voorsprong behaald hadden trokken zij zich geheel terug in de verdediging waardoor de thuisclub sterk in den aanval kwam. Veel succes leverden dit voor de geel zwarten niet op; het te peuterige spel maakte het de Schiedamsche verdediging al zeer ge makkelijk, terwijl ook de schutterscapaciteltcn van de Haarlemsche voorhoede ditmaal zeer middelmatig bleken. Aan de andere zijde bleef de uit drie man bestaande voorhoede der bezoe kers alle aandacht vragen van de Haar’emsche verdediging, waarbij Assendelft eenmaal op on begrijpelijke wijze nog het doel voor een door boring wist te vrijwaren. Verandering in den stand kwam er niet meer, zoodat de bezoekers een alleszins verdiende overwinning wisten te behalen. Het feit van l tuurlfjk de 3—2-zege een hoekschop, waarbij Cornelissen het leder op fraaie wijze langs Teunlssen kopte (1—1). BU een Haagschen aanval gaf van der Meer in buitenspelpoaitie zijn club weer de leiding (3—1). Na de hervatting was Graaf Willem het eerst in den aanval doch het spel werd veel te kort gehouden. Toen de blauw-witten een krachtlgen aan val ondernamen miste Luxemburg den bal en Ciollna zorgde voor den gelijkmaker (32). Dezelfde speler had kort hierna uit een voor- zet van links met een kopbal weer succes (23). Fel werd hierna door de Hagenaars om den gelijkmaker gestreden. Kemperman bracht ten slotte op fraaie wijze den eindstand op 33. Van stonde af aan was Feijenoord in de nseor derheid en dat ia zoo gebleven gedurende den ,geheelen wedstrijd, maar kans om een doelpunt te maken zagen de leiders niet. Heel.veel ge legenheid osn te scoren heeft de voorhoede van de thuisclub ook niet gehad, want de verdedi ging van C.V.V. had als het ware geholpen door de middenspelen een muor voor net doel opgetrokken. Feijenoord kreeg een groot aantal boe kar hop pen en ook eenlge vrije schoppen op den rand van het strafschopgebied te nemen, doch wat men ook probeerde, succes bleef steeds uit. C.V.V. moest het van enkele uitvallen hebben, geleid door de snelle vleugelspelers Zaanen en de Graaf en doorgaans waren deze nog vrij gevaar lijk. Van Male had herhaaldelijk moeite bij die gelegenheden zijn doel voor doorboring te vrij waren. De gasten trekken direct ten aanval en drfti- gen door in het doelgebied, waar de Nea-back Wijfjes hands maakt. De toegekende strafschop wordt door doelman Bezuijen weggestompt, doch door onoplettendheid der Nea-spelers krijgt de linksbinnen het leder, waarna deze speler on houdbaar doelpunt. (01). Direct hierna onder neemt Nea een goed opgezetten aanval. De bal wordt echter door den Nea-middenvoor Lubbe in het zijnet gedeponeerd. Nea blijft echter vast houden en als eerst een H.M.S.-aanval in de klem is gesmoord, krijgen de Ouderkerkers den gelijkmaker, na een goeden voorzet van Over boom, die door G. Sieverding wordt benut. Nea blijft verwoed aanvallen. Als de H.M.8.- rechtsbinnen echter den bal krijgt toegespeeld, zfet hij kans den voorsprong te vergrooten (12). De Ouderkerkers laten zich hierdoor niet ontmoedigen. Vele aanvallen worden onderno men. doch de achterhoede der gasten houdt stand en ook de lat speelt een rol. Lubbé krijgt nogmaals een kans en weet dan te doelpunten (2—2). De Zuilenaren komen hierna in de meerder heid en voordat de scheidsrechter rust aan kondig! weten zij den stand op 23 te brengen. Na de thee is vooral aan Nea-zijde het spel verslapt. Het spel wordt dan ook te kort gehouden en de halfspelers van Nea trekken zich te veel in de verdediging terug. De Ouder kerkers geven zich echter niet gewonnen. De vele aanvallen welke worden ondernomen leve ren echter niets op. Doelman Pot redt keurig, terwijl eenlge corners worden weggewerkt. Di rect werken de gasten zich weer los en de stand wordt op 24 gebracht. In den nog resteerenden tijd kunnen de Ouderkerkers niet verhinderen, dat de gasten nogmaals scoren en zoo den eind stand op 35 brengen. Het begin was voor de thuisclub en Meer wist een klein kwartier na het begin een vooczet van rechts te benutten 10. De Rot terdammers kwamen hierna los en forceerden In de tweede helft was Feijenoord nagenoeg voortdurend in den aanval maar er was geen doorkomen aan. Steeds dook er op de critleke momenten een C.V.V.-er op. die het gevaar wist te bezweren. Doelman Kruidenier was geweldig op dreef, maar ook de C V.V.-backs van der Horde en Mastenbroek hebben bergen werk verzet. Tegen het einde trok heel Feijenoord naar voren, maar wat van Heel en zijn mannen .ook ondernamen, het was en bleef O0. De belangstellng bleef wat onder de ver wachting, maar toch waren er nog zeker wel 15.000 toeschouwers. In een op goed peil staanden wedstrijd, welke tot het einde toe vol spanning was, heeft De Meer een verrassende overwinning weten te behalen op de wijdbroeken, waardoor de thuis club een keurige revanche nam voor de m Volendam geleden 8O-nederlaag. Het was goed gezien van de roodbaadjes om tegen de sterke Volendam-voorhoede in verdedigende positie te spelen; de gevaarlijke Konlng werd vbor een groot deel uitgeschakeld door de strenge bewa king van J. Overtoom. Dat eerstgenoemde des ondanks nog twee doelpunten voor z’n rekening nam, pielt slechts voor zijn capaciteiten. Reeds direct na *t begin is Volendam in den aanval, doch het eerste gevaarlijke moment komt aan de andere zijde, wanneer Van Veen scherp voorzet; Willemsen en Joma missen echter een goede kans om te doelpunten. Direct hietna weet doelman Sier slechts reddinfc te brengen door den bal corner te trappen. Volendam blijft iets sterker, maar de versterkte achterhoede van De Meer is niet te passeeren. Als na 20 mln. rechtsbuiten Smit den bal wil voorzetten, maakt Reijnders hands in het doelgebied. De penalty wordt door Tulp hard naastgeschoten. De cor ners van Volendam zijn bijzonder gevaarlijk. Uit een hiervan ontstaat een doelworsteling. waarbij de bal tot driemaal toe wordt ingeschoten en weer weggewerkt. Ten laatste schiet Jonk via den paal naast. Een goed aangegeven bal van Willemsen schiet linksbuiten Van Veen hard in. waarbij doelman Sier met moeite weet te redden. Volendam blijft sterker, hoewel de aanvallen van De Meer een gevaarlijker karakter dragen; door slecht schieten blijven doelpunten echter uit. Aan den anderen kant schiet Sier in de handen van Hoeboer. terwijl een goed schot van Hoekstra door laatstgenoemde tot corner wordt verwerkt. In de laatste minuut vóór de rust weet Koning aan zn bewaking te ontsnappen en doelpunt onhoudbaar 01. In de tweede helft zit De Meer er direct weer goed op. Na 10 minuten geeft Joma goed door naar Van Ruth, die zijn kans benut en de partijen weer op gelijken voet brengt 11. On stuimig komt Volendam naar voren. Een hard schot van Smit wordt door Hoeboer prachtig gestopt. Steeds weer komen de wijdbroeken te rug. Na ongeveer 20 min. wordt een goede aan val ondernomen, waaruit Konlng. naar pinnen loopende, den gasten opnieuw de leiding geeft 13. De Meer geeft het nog niet op; hard wer ken de spelers voor den gelijkmaker. Vijf mi nuten later loet rechtsbinnen Brokje een onver wacht schot; doelman Sier blijkt totaal verrast en de bal rolt in het uiterste hoekje 22. En thousiast strijdt men aan beide kanten verder. Voortdurend tracht Koning zich door de achter hoede heen te spelen, maar de gebroeders Over toom laten hem geen moment meer vrij. N» 30 min. spelen krijgt Van Veen van De Meer een vrijen schop te nemen. Hieruit bemachtigt Van Ruth den bal en onder groot enthousiasme geeft hjj zijn club de leiding 32. Verwoed vallen de wijdbroeken aan, doch het duo Blank—F. Over toom is niet te passeeren. Wanneer Koning drie tegenstanders omspeelt, geeft hij den bol aan Hoekstra, die door overschieten deze kans voor bij laat gaan. Nog. een uiterste krachtsinspan ning van Volendam om tenminste een gelijk spel te bevechten, doch onder groote spanning fluit arbiter Grijmans het einde, dat De Meer Spoedig blijkt dat de partijen vrtywei tegen elkaar opgewusen zijn. Na eenlge ongevaarlijke Spartaan-aawrallrn breekt J. Oosterholt door en lost in vollen ren op korten afstand een vliegend schot. De toe schietende Venrooij krijgt den bal tegen zijn been, waardoor de gasten zich een zeker doel punt zien ontgaan. Na de hervatting is het spel aan weerszoden beduidend beter. Een voorzet van Wagemakers komt bij F. Mentink, die tegen de bovenlat kopt. Nadat deze speler nog een vrije kans verloren heeft laten gaan, krijgt Santpoort een vrijen schop op het Rotterdamsche doel. Kaldenbach plaatst zich achter den bal en schiet tusschen een haag staat aan de andere zijde een hevige scher mutseling. waardoor niet minder dan vijf spe lers op elkaar met den bal In doel belanden 11. Kort voor het einde scoort Kaldenbach na een solo-ren het winnentte doeif^aot «aar 8. J. C. schijnt zich al direct thuis te voelen op het zeer gladde veld. Langzaam maar zeker verovert H. B. C. eenig terrein en v. d. Linden krijgt op 5 meter afstand het doel onder schot, maar schiet tegen keeper Broekhof. Snel ver plaatst zich het spel met wisselende kansen, cot na twintig minuten Van Dam een goeden voor zet geeft naar den vrijstaanden Kromhout, en Neve blijft toezien hoe hij den bal in de touwen jaagt, 01. Fel komt dan S. J. C. weer opzetten, doch de verdediging van H. B. C;j houdt stand en verplaatst het spel eemge malen' naar de overzijde, waar Martin pech heeft, als hij na een goeden pass van Toledo naast schiet. Uit een slecht geplaatsten vrijen schop van v. d. Horst krijgt Hoogervorst den bal vrij, en scoort onhoudbaar, 02. Dit is het sein voor H. B. C. om er een schepje op te leggen, maar de hechte 8. J. C.-verdediging, gesteund door beide punten moest achterlaten by E.M.M., dat °°k al revancheplannen had en hierin slaagde 4cxw de Amsterdammers met 30 te verslaan. V.V.Z. sluitte in Zaandam op flinken tegen- ■t*nd van G VO, met het gevolg, dat de Zaan- damsche club het niet verder kon brengen dan ten X1 gelijk spel. De Meer op Volen- 8.D.O.U.C.—Vogido en werden in deze afdeeling afgelast. In Zuid I werd alleen de wedstrijd V.V.H Laura gespeeld, een ontmoeting, waarin de leiders met 42 zegevierden over de club uit Eygelshoven, zoodat V.V.H. hier revanche nam voor de vorige nederlaag. Vosta behield in het Oosten zijn goede twee de plaats door een nieuwe zege op V.D.Z., dat in Enschede met 51 ten onder ging. Emos was daarentegen minder fortuinlijk, want deze Enschedesche club werd in Gaanderen met 32 geklopt door V.V.G., dat hiermee een aar dig succes boekte. Hulhuizen moest op eigen terrein voor de tweede rnakl de meerderheid erkennen van N E.O, dat nu met 82 zege vierde. Voor de hekkensluiters was het ten slotte een goede dag, daar Altior in Deventer 21 van Quick won ^n hiermede op fraaie wijze revanche nam voor de nederlaag in Ol- denzaal. De club uit Deventer staat nog wel op de laatste plaats, maar inmiddels is de span ning in de lagere regionen hier toch niet weinig toegenomen. 8.D.O.U.C.—Vogido Van de clubs uit de kopgroep in Zuid II. waar alle wedstrijden doorgingen, hebben Wilhel mina en Brabantla het toch minder gemakke- Ijjk gehad, dan men allicht heeft gedacht. De club uit Weert kon het tenminste in Blerlck tegen 8.V.B. niet verder brengen dan een punt loos gelijk spel, terwijl in Eindhoven, waar Bra bantla en Schijndel elkaar ontmoetten, de pun ten eveneens werden gedeeld. Hier werd door beide ploegen tweemaal gescoord. Kolplng had in Helmond niet veel moeite met Dongen, dat tegen de huidige leiders volkomen kansloos was en met 72 werd geklopt. Ook de Venlo- sche Boys die Mulo thans met 51, voor de tweede maal versloegen kunnen op een goed resultaat terug zien evenals de Treffers. Een dracht moest nJ. tegen de club uit Groesbeek met 82 het onderspit delven. R.K.T.V.V. kreeg dezen keer geen kans tegen Best Vooruit, dat nu revanche nam voor de nederlaag in Tilburg en de roodwltblauwen met 21 deed bijten. In een spannenden wedstrijd, waarin Haarlem technisch beter speelde, heeft Blauw-Wit giste ren voor de tweede maal de meerderheid der roodbroeken moeten erkennen. Voor de nmt waren beide partijen wel onge veer aan elkaar gewaagd. Aanvankelijk was Haarlem eenigszlns in de meerderheid, maar de aanvallen der gasten werden te slordig afge werkt om succes te hebben tegrn de verdediging der Zebra's, die overigens geregeld moest ingrij pen. Ook de aanvallen der Amsterdammers wa ren vrij ongeVaarijk. hoewel Ouderkerk een keer rakelings over de lat schoot. Na twaalf minuten kon Haarlem de leiding nemen, toen Smit na een voorzet van Nlnaber Ferwerda met een schot via den paal passeerde (01). Dit had tenge volge, dat Blauw-Wit actiever wérd. Vooral Sluyk op den rechtervleugel roerde zich ge ducht. maar steeds wisten de binnenspelen de hen geboden kansen niet te benutten. Eenlge malen greep doelman Wgeboom resoluut in. Hij maakte o a. een hard schot van Bergman op fraaie wijze onschadelük. Na ruim een half uur spelen, zag Sluyk zijn doorzetten echter met een mooi doelpunt beloond (11). De spanning nam toe. want de Haarlem-aanval begon ook nu de aandacht weer voor zich op te eischen. De Am- sterdamsche achterhoede wist evenwel tot de rust stand te houden en die der roodbroeken evenzeer, ofschoon cr voor het Haarlemsche doel nog eenlge malen benauwde oogenblikken ontston den. Zoo kon Huysman bjj een hard schot van Bergman, dat buiten bereik van Vljgeboom kwam, den bal nog juist op de doellijn van rich ting veranderen en ten koste van een corner een doelpunt voorkomen, terwijl Vtjgeboom zijn goede capaciteiten demonstreerde door een fraaie save na een hard en onverwacht schot van Westphal. Als scheidsrechter Hoiterhues laat beginnen, brengt Spiekerman van Wilskracht den bal aan het rollen. Het begin is een onsamenhan gend heen en weer getrap, gevolgd door een klein overwicht der gasten. Telkenmale stuurt de mlddenllnie den aanval goed op en brengt den bal op de EMM-helft, doch de stevige rood witte verdediging weet met de sohotlooze Wlls- kracht-voorhoede wel raad. Langzaam “an weet EMM zich aan den druk te ontworstelen en 't initiatief over te nemen. Een keurig schot van J. van Velzen gaat juist over, terwijl in deze periode ook het werk van den linksbuiten Eskak opvalt. Als een der Wilskracht-achterspelers een overtreding begaat, wordt dit zwaar bestraft met een vrijen trap, even bulten het strafschop gebied. Het harde schot van V. Poort wordt on voldoende weggewerkt en de toeloopende Jan v. Velsen scoort gemakkelijk (10). In de tweede helft laten plaatsen en stoppen veel te wenschen over, terwijl ook nu het te veel doorgevoerde short-passing tot geen resul taat leidt. Hoewel de rood-wltte aanvallen iets talrijker worden, zijn de Amsterdammers in hun veldspel zeker niet minder en hun aanvallen zijn niet van gevaar ontbloot. Bij een snellen aanval schiet Kaay hard in, doch v. d. Berg is op zijn post. Aan de andere zijde kruipt de Wilskracht-veste door het oog van de naald, als doelwachter de Kruyf een goed schot van StiJvers niet klemvast heeft. Eskak doel punt echter even later met een fraai schot, waardoor de overwinning voor EMM zeker is <26). Hard werken de Amsterdammers om nog te redden wat te redden valt. Doch een welverdiend tegenpunt blijft uit. De linksbuiten der gasten, v. d. Berg, moet het veld verlaten wegens ongeoorloofd optreden, waardoor Wils kracht tot het einde met tien man verder moet spelen. G.V.O. begint met enkele gevaarlijke open aanvallen, waarbij Wiegman moet optreden Tweemaal krijgt G.V.O. een vrijen schop op den rand van het strafschopgebied, maar belde malen redt Wiegman. V.V.Z. komt hierna los en de beide vleugelspelers zetten goed voor doel, maar Noom blijkt als back uitstekend op dreef te zijn en bezweert alle gevaar. Plotseling komt de V.V.Z.-linksbulten voor doel, doch zijn schot gaat juist over. Voortdurend zijn de doelen in gevaar. Enkele corners op het G.V.O.-doel leveren geen resultaat op. BU een V.V.Z.-aan val raakt de midvoor geblesseerd, zoodat hU vervangen moet worden. De aanvallen van G.V.O. zUn zeer gevaarlük en plotseling nemen de gasten uit een scrimmage door v. Gelderen de leiding, 6—1. V.V.Z. valt fel aan. doch de aan vallen worden niet goed afgewerkt en resultaat blUft uit. Met een 1—6-voorsprong der bezoe kers komt de rust. Na de hervatting komt G.V.O. weer direct fe! opzetten, doch dat duurt niet lang, want dan komen de Zaandammers los. Wybenga onder vindt een speciale bewaking en kan daardoor niet veel uitrichten, doch vla den anderen vley^ gel wordt het G V O -doel bestookt. Steeds weer komt V.V.Z. terug en G.V.O. neemt een sterk verdedigertde houding aan. Een schot van Olie wordt door Molenaar keurig gehouden, terwUl enkele corners worden weggewerkt. De enkele van G.V.O. zUn lang niet zonder en de V.V.Z.-achterhoede moet steeds o oppassen. Eindelijk heeft het offensief van V.V.Z. succes als een vliegensvlugge aanval wordt opgezet. Een fel schot volgt van dichtbij. Molenaar slaat den bal weg. doch direct daarop kopt Blakenburg het leder in, 11. De spanning stijgt. Belde ploegen spelen met een geweldig élan. V.V.Z. aanvallend en G.V.O. verdedigend. Plotseling weer een G.V.O.-aanval, welke op het nippertje wordt bezworen. Een minuut voor het einde krijgt V.V.Z. de kans van den dag. doch de bal gaat precies over de lat. Met V.V.Z sterk in den aanval komt het einde van deaen wedxtriid. Alle vastgestelde wedstrijden kon den gisteren niet doorgaan, want van de 25 ontmoetingen, welke er op 't programma stonden, moesten er zes worden afgelast, maar dit neemt niet weg. dat het toch een dag is gewor den met zeer belangrijke resultaten. Vooral de leiders in de Westelijke afdeelingen zullen hieraan minder aangename herinneringen bewaren, want Volendam leed in de hoofdstad een onverwachte nederlaag, terwijl HBC met een gelijk spel genoegen moest nemen. Hoogervorst, <üe sfch seer snel weet terug te trekken als er gevasir is. kan voorloopig den druk weerstaan. terwUl in laatste instantie Broekhof z8n doel goed verdedigt. Vlak voor de rust brengt k. d. Linden echter den stand op 12, Na rust blijkt v. d. Horst vervangen v. d. Eem. die de linkshalfplaats Inneemt; Veldt speelt nu spil en Kortekaas linksback. Dit is een aanmerkelUke verzwakking in de toch al swakke H. B. C.-verdediging. Na tien minuten van 8. J. C.-overwicht een snelle H. B. C.-uitval. v. d. Linden plaatst naar Van Bakel. die onhoudbaar voor Broekhoff Inko gelt <22). De spanning neemt toe. Hoogervorst redt een aeker H. B. C.-doelpunt, door corner te werken. Direct hierna is 8. J. C. in den aanval, en als v. d. Eem maar lukraak wegtrapt, krijgt Hoogervorst het leder te pakken en aendt een kalm schot in. waar Neve overheen trapt (23). Nu set 8. J. C. alles op alles om den voorsprong te consolideeren, doch de aanval len worden afgeslagen. Technisch speelt H.B.C. beter, maar de gastheeren willen het te moot doen, waardoor de H. B. C.-aanvallen gemak- kclük onderschept kunnen worden. Als v. d. Linden evenwel den bal laag inschiet, ver dwijnt het leder vla den paal in de touwen, 33. Zeer snel gaat het spel vervolgens van doel tot doel. Bierman weet nog juist, als Neve ai gepasseerd is, een xeker doelpunt te voor tomen ten koste van een corner, die een lang durige schermutseling tot gevolg heeft, doch zonder ernstige gevolgen. Aan de overzijde is het v. d. List, die nog maar net, door corner te trappen. Van Bakel een kans ontneemt. Den ontstaat weer een schermutseling voor het H. B. C.-doel. Neve ligt op den grond en nu kan Kromhout weer de leiding hernemen, doch slechts voor korten tijd, want een minuut later plaatst v. d. Linden den gelijkmaker weer in de touwen f44). Onder groote spanning komt het einde, zon der dat er verder gedoelpunt is. een moeilijken tegen stander in SJC, dat den leiders flink partij gaf en hun tenslotte een 44 gelijk spel wist af te dwingen. Zooals men weet eindigde de wedstrijd in Noprdwijk indertijd eveneens in een gelijk spel. Daar Santpoort een goede prestatie lever de door Spartaan in Rotterdam met 21 te verslaan, staan de roodbroeken in puntenaantal gelijk met HBC, dat echter een wedstrijd min der heeft gespeeld. Ook op eigen terrein kon TYBB het niet bolwerken tegen Excelsior, dat door een 31 zege den vollen buit meenam naar Schiedam. Graaf Willem en Leonidas speelden in de residentie met 33 gelijk, waar door Onze Gezellen (de wedstrijd tegen DHL werd afgelast) op de laatste plaats is beland. den dag in West I was _j van 6am, een fraai resultaat van de hekkensluiters, <Ue nog wel op de laatste plaats staan, maar hun positie toch aanzienlijk hebben verbeterd. Voor V.V.U. en Wilskracht wordt het nu b.v. °°k geducht oppassen. Voor Volendap» is de •nverwachte nederlaag in de hoofdstMd onge twijfeld een leelijke teleurstelling, hoewel de •Udbroeken voorloopig in deze afdeeling nog öe beste kansen hebben behouden. Wel hebben gisteren de leiding moeten afstaan aan H. M. 8., maar de club uit Zuilen heeft twee wed strijden meer gespeeld. H M8. won gisteren in Ouderkerk n?et 52

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 23