o We luisteren naar u I s n VALDA PASTILLES hef sterk antiseptische geneesmiddel. Zorg steeds een doos bq de hand te hebben. Vraag naar de ECHTE VALDA In Hollondsche d 50 cent. -1 van Diefstal De massa-moordenaar Weidmann de cel van Landru van een millioen H Vreeselijke brand Japan in De kwestie der mede plichtigen l. in Ongerustheid in Egypte u DINSDAG 21 DECEMBER 1937 Pater Dondert en Pater Roothaan de bende? Weerbericht Van 24 Auguatua tot 8 Sept. 1940 BRAND TE AMERSFOORT vorm CRICKET IN AUSTRALIË De begrafenia Dr. J. PEELEN OVERLEDEN AARDAPPELENTEELT Woensdag 22 December if P Vier kruiaera op atapel gezet Het bloedbad op Haïti van KOLONIAAL INSTITUUT Lansbury teruggekeerd Clearingkoerten Italië*» heerschappij over Abessynië Het overlijden van Ludendorff Oud-Oceaanvlieger in de gevangenis Geen hoop op herstel voor Kellogg Veroordeeld wegena amokkelary verdoovende middelen Het vlootprogram van Engeland Een brutale juweelen diefstal Olympische Spelen te Tokio Londenache firma voor 16.000 p.at. benadeeld Redding der bewonen ging met moeilijkheden gepaard Initiatief der Nederlandache regee- ring, om tot erkenning over te gaan Kweekers protesteeren tegen de heffing DE TWEE TON-ACTIE VOOR HET KIND N V. LUCHTVAARTTERREIN TWENTE HEILIGVERKLARING VAN NEDERLANDERS? X LI V o GRIEP De heer H. Mulder tot directeur benoemd „ZONNIGE WINTER IN OOSTENRIJK” SLUITING DER WINKELS MET KERSTMIS Italië zou den watertoevoer van den Nijl in gevaar brengen Groot at e deel van het geatolene later teruggevonden Meer dan 12.000 Haitianen zou den in San Domingo zyn vermoord Terroriseerde ..het monster” Proclamatie van Hitler tot het Duitache volk Weidmann beachuldigt Roger Million van den moord op Leblond - - - 78 kinderen bij brand in een achool om het leven gekomen Radio-programma in den van een dialoog Gevonden O Vele inzendingen op de puzzle C8C8C8C8C6C8C6C6C608CK80K De massa-moordenaar Weidmann van het NCRV-Ultzendlng gewude en KEULEN. 456 M. 9 40 Hierna 4S4 M. en rlkaansche vredes-instrumenten. van dans- HILVERSUM I. 1873 M. (teven» over den Jaarsveldzender op 415.5 M.) BRUSKEL. 322 en 04 M. 322 M. TOKIO, 21 Dec. (D. N. B.). In de ten Zuiden van Osaha celegen provincie Wa- hayama is een lagere school door een vree- seiüken brand geheel verwoest. Voor soe ver tot nu toe bekend is zijn 78 schoolkin deren hierbü om het leven gekomen. Zon op 8.07 - onder 13.49 - Licht op 16.18 Maan op 21.98 onder 10.15 24 December L. K. et (Van onzen Parijschen correspondent). t naam van O Op 52-jarigen leeftijd is te Amsterdam over leden de heer dr. J. Peelen. directeur van de Victoria Bron N.V. en van de N V. M(j. tot Ex ploitatie van Rhelnische Kohlens&ure Werka. j I 11.20 Omroeporkest en solisten. 1.35 Sollstenconcert. 4 00 Omroeporkest. 6.30 G ra mof oon muziek. 7.20 Hoorbericht. 8.20 Hermann Hagestedt's orkest. •.5011.2a Omroepklelnorkeet. i Hoogste barometerstand 769.8 te München barometerstand 744.3 te Reykjavik Geoffrey der dat 1VK ten* ring De «Un tot Ho fcertt fout! door BW tot t uit: Uttei penn baroi mevr baroi Vo goloo Eei voor word Dr oplet men. De ging willif ki st De uitga Na regie sloot Verkoudheid en Keelpijn worden krachtig bestraden door 1 Me Inges btjsoi nngi OP den i I 2 Vel Hello sand door soek gewe korts einde in ge hj) 1 arres mee lest; Integreerend Is vooral de rol, welke Roger Million bij dit alles gespeeld heeft. Weid mann, die rich aanvankelijk ervan beschul digde eigenhandig en alleen Roger Leblond te hebben gedood met een schot In den nek. terwijl Million In een nevenvertrek van de villa naar papieren zocht, Is, zooals men weet, later, toen hij vernam, dat Million gearresteerd was, hierop teruggekomen. HU beschuldigde nu Million ervan Leblond te hebben neergeschoten. dus reeds in een nadeellge poritie gekomen ten opzichte van andere gewassen. Om al deze redenen wordt den minister ver zocht de heffing voor de teelt van vroege aard appelen te stellen op 30 per HA behandeling als de andere tulnbouwgewassen, waarvoor geen heffing behoeft te worden be taald, aldus het adres. De vroege aardappelenteelt is het vorig jaar reeds een beperking van 15 pet. opgelegd, en LONDEN, 21 December (Havas) Shakespeare, de parlementaire secretaris Brltsche admiraliteit, heeft medegedeeld, vier kruisers van 8000 ton bü verschillende fir ma’s zullen worden besteld, als onderdeel van het vlootprogram voor 1937. vinden, door gebruikmaking van de inter-Ame- rikaonenhb DROITWICH. 1599 M. 1120 Orgelspel. 1150 J Ksntrovltch en zUn orkest. 12.35 Gramofoonmuzlek. 1.06 BBC-Schotsch-Orkest. een werd In is een LONDEN. 21 Dec. (Havas). News Chronicle bericht, dat gisterenavond In een vergadering van de Britsch Egyptische par lementaire commissie het gevaar is bespro ken, dat ligt In het ten uitvoer brengen van de Italiaansche plannen In Abesslnië, aan gezien hierdoor wijziging komt in de wa tertoevoer van den bovenloop van den NjjL Hitler heeft generaal tot het De veilingvereeniging ’s-Gravenzande beeft naar aanleiding van gevoerde besprekingen een adres gezonden aan den Minister van Econo mische Zaken waarin geprotesteerd wordt te gen de voorgestelde verhooglng der heffing op de teelt van vroege aardappelen tot 50 per j hectare. In het adres wordt gewezen op het feit, dat de heffing, welke oorspronkelük door den con sument werd betaald, thans moet worden op gebracht door den producent. In het Westland is de teelt van vroege aard appelen een zuivere tuinbouw-aangelegenheld. zoodat deze dus recht heeft op een gelijke WASHINGTON. 21 Dec. (Havas). De legatie van Hkltl te Washington heeft me degedeeld. dat naar schatting 12.168 per sonen zUn gedood bü het bloedbad op de grens van Haïti en San Domingo in Octo ber van dit jaar. De republiek San Domin go wordt beschuldigd het vredesverdrag van 1874 en het vriendschapsverdrag van 1929 te hebben geschonden. ,JEr zijn toch nog eerlijke r---_ in de wereld," joas de uttroep iemand, die z'n Dril verloren ha het ding thuis bezorgd kreeg i Het organisatiecomité voor de Olympi sche Spelen 1940 te Tokio heeft de data der spelen thans vastgesteld. De openingsplechtigheid zal op 24 Augus tus om 16 uur Japanschen tüd geschieden, terwUl de sluitingsplechtigheid op 8 Sep tember d.a.v. om 16 uur zal aanvangen. zonder compromis hem de indruk van hem levende we- j Nederlandsche publiek, wenscht het l NEW YORK, 21 Dec. Charles A. Levine, die in 1937 bekendheid heeft verworven doordat hij als eerste luchtpassagier den AUantlschen Oceaan heeft overgestoken, is Maandag veroor deeld tot drie jaar gevangenisstraf en een boete 'van 2500 dollar wegens het smokkelen van ver doovende middelen uit Canada. p het oogenblik trachten de politie autoriteiten uit te zoeken welk aandeel elk der drie in arrest gestelde medeplich- tigen Roger Million, Jean Blanc en Colette lot Tricot, de vriendin van het drietal in de reeks der bekende zes roofmoorden gehad heeft. De rechter van instructie hoopt hierin wat meer licht te kunnen verschaffen, wanneer de- ler dagen in zün kabinet het drietal met Weidmann zal worden geconfronteerd. In verschillende kringen wordt gesproken over den den Nederlandsche Pater Redemptorist. Petrus Donders, wiens proces van helligverkla- klaring aanhangig is. De ..Osservatore Romano van 15 December jl. bevaatte een uitgebreid artikel van drie kolom over Pater Donders van de hand van Pater Alfonsus Santonicola. waarin de helligéiedi en de offerzin van Pater Donder, op brlllante wijze wordt naar voren gehaald Er zün echter nog andere»processen van hei ligverklaring van Nederlanders aanhangig en In bevoegde kringen vermoedt men dat Pater Rothaan S J. de eerstvolgende zal zün di.e publiek heilig wordt verklaard. Het proces hier voor is reeds geëindigd en alle stukken gereed Naar men zegt zal de publieke heiligverklaring echter nog tot 1940 wachten. Het kan zün, dat met de bekentenis van den zesden moord, die, in het woud van Fontaine bleau gepleegd op de jonge gescheiden Elzas- aer vrouw van goeden huize. Jeanne Keiler, geboren Brest, de reeks moorden, welke Eugcn Weidmann sedert hü rich Mei jj. uit Dultsch- land komend In Frankrük vestigde, Is afgeslo ten. De met verschillende Initialen gemerkte onderdeden van vrouwengardcrobes. welke de politie In de villa te Saint-Cloud had gevon den, zün, voor zoover niet toebehoord hebbend aan Jeanne Keller, afkomstig gebleken van een voud igen diefstal en geïdentificeerd als weg gekaapt van een onbeheerd parkeerenden auto aan de Champs-Élysées met den koffer, waarin zü zaten. Van den anderen kant vraagt zich de politie nog af, of Weidmann misschien ook niet de hand in het spel heeft gehad In de spoorlooee verdwüntagen van nog een viertal vrouwen, die gesignaleerd zün en in de moorden op een tweetal taxl-chauffeurs, van welke moorden de daders tot nu toe onbekend bleven, maar die door de wüse, waarop zü gepleegd werden, sterke overeenkomst vertoonen met de moor den, welke Weidmann tot nu bekend heeft. Maar geen enkele positieve aanwüzlng, dat Weidmann nog andere dan de res reeds door hem bekende móórden sou hebben gepleegd, schijnt de politie vooralsnog ter beschikking te staan. Zü heeft alleen onder de paperassen in de door Weidmann bewoonde villa een naar het schünt nogal uitvoerige correspondentie gevonden over het plaatsen van kleine annon ces. welke een der geliefkoosde methodes was van den moordenaar, om prooien In zün val te lokken, en waarin dan ook de jonge joodsche koopman Leblond en Jeanne Keiler het slacht offer zün geworden. 4 President Roosevelt heeft den oprechten wensch geult. dat de crisis tusachen de Doml- nlcaansche Republiek en Haïti naar aanleiding van de bloedige grensgevechten, een spoedige, rechtvaardige en vreedzame oplossing moge 12.20 OramofoonmuzMc. 12 50 Omroeporkest. 1503 20 en 6 20 Qrsmofoonmuslek. 6.00 Planovoordracht. 6.25 Graznofoonplaten. 6 33 Omroeporkest. 7.35 Oramofoonmuziek. 8 20 Omroepsymphonle-orkest en solisten. 10.301120 Gramoloonmuzlek. deutrchlandrendbr. isti m. 6.30 Het Omroeporkest en kapel. 8 20 Berichten. 8 36 Ferdv Kauffmann’s orkeet en solisten 920 Berichten. 8.50 Trloconcert. 10.05 Weerbericht. 10201120 Barnabas van Oecsy's orkest. 1220 Oramofoonmuziek. 12.50 J. Schnyders' orkest. 1 502.20 Grsmofoonmuzlek. 8.20 operette-ultaendlnc. (Om 9.06 Repor tage). 10 50112o Oramofoonmuziek. Het program van de begrafenis van generaal Ludendorff staat thans vast. Woensdagochtend zal het stoffelük overschot bü de Siegester op een baar worden gelegd. Te 10 uur In den ochtend begint de officieele plechtigheid met het overbrengen van Slegestor naar de Feldhernhalle; hier zullen twee batal jons Infanterie, een afdeellng artillerie, een afdeeling marinetroepen en een bataljon van de luchtmacht paradeeren. Vervolgens sad de Minister van Oorlig het woord voeren, waarna generaal-veldmaarschalk Von Mackensen en de opperbevelhebbers van de verschillende deelen der weermacht en andere delegaties kransen bü de kist zullen leggen. Hierna zal het stof felük overschot door gemotoriseerde eenheden naar Tutzing worden gebracht, waarna de doode met militaire eer op het kerkhof van Tutzing zal worden bügezet een militair» veldmaarscha ik natie tot Koersen voor stortingen op 31 December 1937 tegen verplichtingen luidende In: Relchsmarken 72.49, Lires 9.50, Peseta’s VERWACHTING: Matige meest Zuid- Ooeteljjke wind, nevelig tot zwaar be wolkt of betrokken, weinig of geen neer slag. lichte vorst. 8T. PAUL. (Minnesota). 31 Dec Hoewel de doktoren gisteren mededeelden, dat Frank Kellogg, de mede-bewerkstelllger van het oe- roemde Brland-Kellogg-pact tegen den oorlog, die op het oogenblik zeer ernstig ziek ligt gevolg van longontsteking iets was vooruitge gaan, verheelden zü later niet, dat practisch al hoop voor zün herstel moest worden opgegeven. BERLIJN. 31 Dec. (DJJ.B naar aanleiding .van den dood Ludendorff de volgende proclamatie Duitache volk gericht: Met den dood van ge neraal Ludendorff ia een historische verschü- ning van ons heengegaan Met zün naam is voor altüd de grootste heldenstrüd van het Duitache Volk verbonden. Vereenzaamd heeft deze man in den groeten strüd geprobeerd aan de züde van den veldmaarschalk de weer standskracht der natie tot onvergelükelüke prestaties op te drüven. Zooals bü alle strijders op deze aarde zal ook bü zün persoonlükheid de na reld bewuster zün dan velen tüdgenooten. In den afgeloopen nacht, tusschen drie en vier uur. heeft een felle brand gewoed in het perceel Kapelweg 56 te Amersfoort, waarin de zaak in groenten en fruit van den heer P. is gevestigd. Omstreeks drie uur nam een der be woners van het huis een sterke brandlucht waar en toen hü op onderzoek uitging, bleek de brand reeds een zoodanlgen omvang te heb ben aangenomen, dat het niet meer mogelük bleek, het huis langs den normalen weg te ver laten. De heer P.. diens vrouw met drie kinderen, alsmede twee kostgangers, wisten zich, door op een plat te springen en daarna gebruik te ma ken van een ladder, in veiligheid te stellen. Het, 13-jarig zoontje van den heer P. sprong uit een raam, met het gevolg* dat hü viel en daarbü inwendige kneuzingen opliep. Een ont boden geneesheer Het den jongen naar ziekenhuis .De Lichtenberg" overbrengen. Inmiddels was de brandweer druk in de weer otn het vuur te bestrijden. Hoewel zü met zes stralen op de waterleiding water gaf, kon zü niet verhinderen, dat het pand geheel aan de felle vlammen ten prooi viel. Het huis was ver zekerd De Oesterreichlsche Verkehrswerbung heeft In samenwerking met de RAVAG te Weenen ‘n radlo-prüsvraag „Zonnige Winter in Oosten- rük" uitgeschreven in den vorm van een dia loog, welke in zeven talen zal worden uitgezon den en waarbü eenlge bekende Oostenrijksche melodieën geraden moeten worden. Voor elke taal zün drie prijzen beschikbaar gesteld, t.w.: Ie prüs: 7 dagen verblüf met volledig pension in een eerste klasse hotel en een vrüblljet eer ste klasse van een willekeurig Oostenrüksch -- n tQt de plaats Van verblüf pn terug willekeurig grensstation. 2e prüs: 7 dagen verblüf met volledig pension in een goed burgerlük hotel met vrüblljet 2e klasse als boven. 3e prüs: ^biljet 2e klasse van een willekeu rig Oostenrüksch grensstation tot een station der Oostenrijksche Bondsspoorwegen naar keu ze en terug tot een willekeurig grensstation. De Nederlandsche uitzending is 3 Januari 1938 om 23.30 uur. Oplossingen moeten vóór 17 Januari worden ingezonden, terwül de uitslag op 33 Januari bekend zal worden gemaakt. el no. 3 van de gevangerfls Slnt-Pierre te f Versailles, waarin indertüd Landru. een der meest sinistere figuren uit de mo derne geschiedenis der criminologie, gevangen beeft gezeten. In afwachting van zün doodvon nis én de voltrekking ervan, huisvest thans den massa-moordenaar Eugen Weidmann, wlen on- getwüfeld hetzelfde lot boven het hoofd hangt. No. 3 van de gevangenis van Versailles staat bekend als de cel der ter dood veroordeelden. Million zou hem tevoren gevraagd hebben, hem te leeren, hoe men het zekerste Iemand kon dooden. .Met een schot in den nek, A bout portant. Dat mist nooit”, had Weidmann hem geantwoord en Million had deze „les in het doodschieten” opgevolgd. Deze mededeellng had Weidmann gedaan tüdens hetzelfde verhoor door den rechter van Instructie, waarin hü bekend had ook de moor denaar te zün van Jeanne Keller. Dezen moord verklaarde hü echter al direct tezamen met Million te hebben beraamd en ook uitgevoerd. Tegenover deze beschuldigingen houdt Mil lion, die weet, dat het om zün hoofd gaat, hardnekkig vol, dat „het monster” liegt. Evenals Leblanc en Colette Tricot geeft hü voor door Weidmann geterroriseerd te zün. Van dit ge terroriseerd zün door ..het monster”, zooals men Weidmann noemt, blükt echter uit de wüze waarop het drietal met hem omging niet erg veel. Tegen Million kan de rechter, behalve de beschuldiging van Weidmann. nog verschillen de zeer bezwarende omstandigheden aanvoe ren, os. deze, dat Leblond is doodgeschoten met een kogel uit een 63 mlm.-revolver, van welk kaliber het op Million gevonden wapen was, terwül Weidmann met een 73 m m.-re volver „opereerde”. Op zün allerminst bevreemdend moet verder de houding heeten van Roger Million's vader en van den bar-exploitant en diens vrouw, waar Million senior als kellner In dienst was. Alle drie zün sinds den moord op Leblond op de hoogte geweest van het ongure-bcdrüf waar aan de bende, die geregeld hun café bezocht, zich schuldig maakle. De jonge Million had den moord op Leblond medegedeeld. Hun schuldig zwügen is mede oorzaak, dat Weid mann nadien nog twee slachtoffers heeft kun nen maken. Juridisch schünt volgens de Fran- sche strafwet hun zwügen echter niet straf baar. Ook de familie van Colette Tricot blükt reeds gerulmen tüd mln of meer bekend te zün geweest met het misdadig karakter van de bende, waarvan Colette deel uitmaakte en Weidmann het hoofd was. Ook hier verkoos men maar liever te zwügen, uit angst voor den misdadiger, voor de politie, of uit angst betrekkingen in verlegenheid te brengen «ün zaken benadeeld te zien. Terwül de Kiai van Ballkpapan even wandeling naar den passar maakte, zün woning ingebroken. (Een Klal dorpshoofd'. Door forceering der geldkast heeft men kans gezien, een trommel. Inhoudende ongeveer f 700 000 aan juweelen en t 300 000 aan contan ten, te stelen. Dank een door hëtnzelf ingesteld onderzoek heeft de Klal het grootste gedeelte van het ge- stolene weder teruggevonden. Onder een na burig schoolgebouw vond hü de opengebroken geldkist en daar In de buurt aldus het ,J3oer. Hbld.” lagen de gouden armbanden, broches en andere juweelen verstrooid op den grond In het kippenhok achter zün huls vond hü het pakje met contant geld. De dader moet Iemand zün. die zeer goed met het huls van den Klal op de hoogte is. De Centrale Commslsie voor den verkoop der weldadigheidspostzegels in Nederland deelt ons mede, dat op de puzzle voor het misdeelde kind, welke omstreeks 11 December in zeer vele dag bladen en periodieken is verschenen, reeds vele oploesnigen zün binnengekomen. In verband met terzake gestelde vragen, wordt er de aandacht op gevestigd, dat het geoorloofd is, meer dan één oplossing in te zenden Elke oplossing, op een briefkaart geschreven moet voorzien zün van twee kinderzegels van 5 cent (kostprijs 8 cent per stuk) De termün van Inzending blüft be- staan tot 25 December: deze wordt plet—«gr^/ lengd. De commissie verwacht, dat iedereen zal willen helpen om een opbrengst van twee ton voor de misdeelde jeugd te krijgen en dat men daartoe kinderzegels zal koopen. Inzendingen aan het adres: Nicolaistraat 17, Den Haag. De prijzen zullen vóór 31 dezer worden verzon den; de toewüzlng geschiedt ten overstaan van den notaris mr 8. K. D. M. van Lier te s-Gra- venhage. In de Maandag gehouden vergadering het Koloniaal Instituut te Amsterdam zün tot ïeden van den raad van beheer benoemd de heeten jhr. ir. O. C. A. v. Lidtti de Jeude, oud- minister van Waterstaat en mk W. G. F. Jon gejan, voorzitter van den Ondernemersraad voor Nederlandsch-Indië. De heer Van Lidth de Jeude werd vervolgens benoemd tot voorzitter in plaats van mr. dr A. baron Röell, die het voornemen te kennen had gegeven, als wxxlanlg af te treden. j^enschen verioren had'en ——m, leant z’n adres stond er in. De uitroep was als een roep van verlichting. Immers de goede man had al meerdere brillen en andere zaken verloren zonder ae ooit terug te zien. Het is dan ook eigenaardig hoe’weinig menschen het nauw nemen met de eerlijkheid b*. treftfnde gevonden voorwerpen. Z* geven het niet bij de politie aan en at toeten ze van wie iets is. ze brengen het toch niet naar den eigenaar terun De dwaze, logica houden ze er op na- ..als ik iets verlies krijg ik het ook niet terug!" Alsof zoo iets van den plicht van eerlijkheid ontslaat. Late men daarom wat eerlUker wor den met gevonden voorwerpen. Doe ermee zooals ge zelf wilt dat met het uwe gehandeld zou worden als gii iets verliest. Eerlijkheid s.v.p 1.35 Kerst,-Dienst. 2 05 Htt Clifford-kwintet. 2.35 Orkest van het Leger des Hells, Spark- hill, m m. v. solist. 3.20 Oramofoonmuziek. 4 05 Paedagoglsche causerie. 4.20 Vesper. 5.10 Oramofoonmuziek. 5.20 BUI Campbell en zt)n Hill-Billy Band 5.50 Oramofoonmuziek. 6.20 Berichen. 6.40 Landbouwpraatje. 7.00 Theatemleuws. 7.20 Billy Cotton’s Band. 8 06 BBC-Orkest en solisten. Ö.20 Berichten. 9.40 BBC-Theaterorke»t. -Mannenkoor •ollat. 10.20 Kerst-Revue. 11.00 Fransen» dedamatl». 11.20 Oscar Rabin's Band. 1150—1220 Jazzmuziek (Gr.pl.j. RAD1O-PARIS. 1648 M. 9.10 en 10.4o Oramofoonmuziek. 12.20 Orkest van de Garde Répuöllcalne en aang. 3 05 Planovoordracht. 3.20 Zang. 4.20 Zang. 4.35 Planovoórdracht. 5 20 Glardlro-orkeet. 8.50 Cello en plano. 9.20 Zang. 10.50 Gramofoonmuzlek. De vroegere inspecteur-generaal van de ir- rigatiewerken lp den Soedan, majoor Frank Newhouse, verklaarde te hopen, dat de Italia nen niet hun plannen tot omkappen van de dichte bosschen rond het Za na meer zullen uitvoeren, want deze bosschen zün van veel Invloed op den watertoevoer van den Nül. LONDEN, 21 December (Havas) George Lanabury la na een rets van twaalf dagen door midden-Europa te Londen teruggekeerd. De wedstrüd New South Wales tegen ’South Australia heeft een spannend verloop. South Australia beantwoordde het totaal van N S W (337) met 217. O’Reilly nam Maandag de res- teerende 4 wickets voor 23 runs, daarmede zün elndcüfers op 941 brengend, een schitterende prestatie. N.S W. faalde in de tweede innings op Cotton 1323) en Grimmltt <921) en zat voor slechts 104 runs aan den kant. S.A. moet 235 maken om te winnen, doch wederom was 't O’Reilly die In korten tüd 2 wickets veroverde. Met den stand 343 ging vandaag de vierde en laatste dag in. In den wedstrüd VictoriaQueensland was de googly-bowler L O'B Fleetwood Smith prachtig op dreef. Victoria scoorde het hooge totaal van 461-6, doch Queensland verloor reeds op 150Khet laatste wicket. Fleetwood Smith nam 560 en de fastbowler Mc. Cormick 3—19 gemeene erkenning van de heerschappü van Italië over Abessynië is nog niet geëindigd. V ARA-Uizending 8.00 Gramofoonmuzlek. 8 30 „Onze keuken", causerie. 12.00 Gramofoonmuzlek. 12.30 Orgelspel. 1.151.45 „The Lucky Birds”. 2.00 Knlplrs. 2.30 Voor de vrouw. 3 00 Voor de kinderen. 5.30 VARA-Orkest. 6.35 Gramofoonmuzlek. 6 40 ..De ontmoeting van godsdienst en so- cisrsme". causerie. 8.00 Herhaling SOS-Berlchten. 8.03 Berichten ANP. VARA-VWia. 8 15 Radlo-tooneel. 9 30 Viool, zang en plano's. 10.00 Berichten ANP. 10 05 A'dsms a cappells-koor „Bel canto**, en orgelspel. 1100- 12 00 VARA-Orkest. ..Fantasia-, „The LuckU Birds” en solisten. Het bestuur van den Ned R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden „Sint Franciscus van Assël" verzoekt opneming van het volgende: Met een beroep op de Christelüke mentaliteit van het bestuur va nden Nd. R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden .Kt. Franciscus van Assisië”. gaarne de verwachting uit te spreken, dat op Zaterdag a.s. over het geheele land mede door algemeene sluiting der winkels de viering van het Feest van Christus’ Geboorte tot uiting korne. Dit mag in overeenstemming met een goede traditie worden geacht, waarmede niet gebroken mag noch behoeft te worde nln verband met de omstandigheid, dat de huidige winkelsluitings wet slechts gewag maakt van sluiting der zaken op den gewonen Zondag, alhoewel de bepalingen omtrent het later openhouden der zaken op voorafgaande dagen er kennelük op wüst, dat ook de wetgever sluiting op den eersten Kerst dag tot uitgangspunt koos. Daar het bestuur weet, dat het bovenstaande in overeenstemming is met den wensch van het overgroot* deel der Nederlandsche bevolking, wordt op haar medewerking bü voorbaat ge- rekend. Het Handelsblad bericht, dat de Nederland sche regeering het initiatief heeft genomen, om te komen tot de erkenning van den Koning van Italië als Keizer van Abessynië. Zü heeft zich i daartoe gewend tot de Oslo-staten. Het overleg over een eventueelen stap bü andere mogendheden, om te geraken tot de al- 8.00 Schriftlezing, meditatie en muziek (Gr.pl 8 30 Gramofoonmuzlek. 9 30 Geluk wenschen. 9 45 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuzlek. 11.15 Ensemble van der Horst. 12.00 Berichten. 12 15 Alt. tenor en plano. 1.00 Gramofoonplaten. 1.15 Ensemble van der Horst. 2 30 Gramofoonmuzlek. 3.00 Christelüke Lectuur. 325 Gramofoonmuzlek. 3.45 Christelük Liederenuurtje. 4 45 Gelukwenschen. 5.00 Voor de jeugd. 5 45 Gramofoonmuzlek. 6.00 Land- en Tulnbouwbalfuur. 6.30 Taalles en causerie over bet binnen- aanvarlngsreglemenU 7.15 Declamatie. 7.40 Causerie over weldadtgheldspoetsegelR 7.45 Reportage. 8 00 Berichten ANP. Herhaling SOS-Be- richten. 8.15 Rcsldentle-orkeet. Koninklijke Zang- vereenlglng ..Excelsior" en solisten. 9.40 Advent”, causerie, 10.05 Vervolg concert. 10 40 Berichten ANP. 1045 Gymnastiekles. 11.0012 00 Gramofoonmuzlek. schriftlezing. HILVERSUM II. 801 M. In de Maandagmiddag ten stadhulze te En schede gehouden vergadering van Aandeelliou- ders der N.V. Luchtvaartterrein Twente is tot directeur dier N.V. benoemd de heer H. Mulder, oud-offlcier-vlleger bü de Koninklijke Marine, thans adjunct-chef bü dén verkeersdienst op Schiphol De heer Mulder aal vermoedëlük 1 Maart In functie treden. LONDEN, 21 Dec. (Havas) <- Maandag be stelden drie elegant gekleede personen een kamer In een hotel op Westend In Londen. Vervolgens bestelden zü telefonisch bü een fi liaal van een groote. Parüsche juweliersflnna 'n aantal diamanten ringen op zicht. Korten tüd later kwam de vertegenwoordiger van deze fir ma bü hen; de man werd evenwel gebonden en er werd hem een prop in den mond gedaan, waarna de bandieten vluchtten met al de Ju weelen, ter waarde van zestien duizend pond sterling. ***On'oren *n

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 16