ZONDA GSROEP Hoogfeest van Kerstmis GODSDIENSTOEFENINGEN KALENDER VAN DE WEEK I I Zondag onder het Octaaf van Kerstmis n z. I BERICHT JG WEEK VAN 26 DEC.—1 JAN.. NADRUK VERBODEN Bovenkanpel Iggendelfl Enkhulaen Amsterdam Edam Egmond aan den Hoef Akersloot Egmond-Priortf W oertsdag Zondag Alkmaar Maandag Egmond aan Zee Donderdag Vrydag Zaterdag Dinsdag mm ■N: te ER Geen plaats - Nog plaats S OFFICIEELS KERKLIJST luien. Te Bern. Ijerps Maartje Catharina BIECHTHOOREN ST. JOSEPH 10 1937: O TH. J. VAN NOORD. Pr. Langendyk. ST. DOMIN1CUS tra H. AUGUSTINUS - Nieuwendammerdbk toegankelijk, voor Dageiyks Om 7 uur uitstelling ST. LAURENTIU8 (Patera Monitor tanen) 7 llag- dea Klooster Kannel t H feest I Feestdag van den H. Stephanus Epistel uit de Handelingen der Apostelen; VI, 8—10; VII, 54-5» N.B. In deze week dagelijks (behalve Dins dag) Gloria; dagelijks Credo, de Prefatie en het gebed „Communicantes” van Kerstmis. dwaling van Arlus. Na een bestuur van bijna twee en twintig jaren overleed de heilige in 335. ZONDAG tweede Kerstdag, vierde Zondag van de maand. JSectie H. Communie voor de H. Mis v. d. Zondag onder het KerstoctaafDum medium. 2e gebed v. h. Kerstoctaaf. Kleur; Wit. 7 uur Lof ter eere van den Zoeten Naam, zullen op Nieuw- gaame ontvangen De gebeden worden verzocht voor Jacob van Dam. die met de laatste H.H. Sacramenten is voorzien, en voor Maria BruinenbergKortekaas die in den Heer is overleden. te G r in leer ntel op iing. op Ob- Jan. l de agen uur men eeren Bor. poor stem: Heer, reken hun deze zonde niet. En als hy dit gezegd had, is hij in den Heer ontala- Feestdag v. d. H. H. Onnoozele Kinderen. Mis: Ex ore. 2e gebed v. h. Kerstoctaaf. Na het Gra duale de Tractus. Kleur: Paars. Heden vieren wij den feestdag van de kin deren, die zooals het heilig Evangelie verhult, door den allerwreedsten koning Herodes ver moord zijn. „Ziet, de aardsche vijand zou door eerbetuigingen dien gelukkigen kleinen nooit zóóveel voordeel hebben kunnen brengen, als hij nu gedaan heeft door lijn haat" (H. Augus tinus) Evangelie volgens den H. Mat- theüs, XXIII, 34—39. ZATERDAG: Feestdag van de Besnijdenis des Heeren, Nieuwjaarsdag. Volle aflaat voor de leden van de Derde Orde. Rozenkransbroeder schap en het Apostolaat des Gebeds. De H.H. Missen als op Zondag. Onder de H.H. Missen schaalcollecte voor den St. Piet|rspenning. H. STEPHANUS (naar ’n 18e eeuwsch Fransche gravure) ZONDAG de H. Mis te 7.30 voor overt, familie; 10.15 voor de Parochie; 3 uur Kinderzegen. MAANDAG 7.30 uit dankbaarheid. DINSDAG 7.30 voor overt, fam. Brinkman. WOENSDAG 7.30 voor Adr. Bern. Meerman. DONDERDAG 7 30 voor Joannes Bernardus Buhrs en Helena Ronzelaar. 7.30 Lo*. VRIJDAG 9 uur jaargetijde voor Willem Le grand; 48 uur biechthooren. ZATERDAG H. MIs te 7.30 voor H. E. de Rooy; 10.15 voor de Parochie. 3 uur Lof. H. Theresia van het Kindje Jezus bid de weldoeners van den Karmel. Tuten, lehus. sk en Evangelie volgens den H. Lucas, II, 1—14. Van >ets- ver- Venl l te sgen Ja- en uur cha- tartje Ves- Mar- i de and :hter i ka- voor kla- le in L illng Wpe. ani- Ider, :ens-~ 8730 sch oor 1. FARI oode ver- larin sM- vooe ngas, 1de 1* «nU Lren. ivel- iatie Jlng. Iroot Kln- le H. ingen legen, deren i-kln- H. Apostel Paulus II, 11—15. Tweede Kerstdag. Feestdag van den H. Ste phanus, eersten Martelaar. Mis: Sederunt. 2e gebed van het Kerstoctaaf. Kleur rood. Gisteren beleed de H. Kerk voortdurend de Godheid van Jezus in de kribbe. Vandaag viert zy het feest van den eersten martelaar, die de Godheid van Christus met zijn bloed en leven zoo schitterend betuigd heeft. Om zijn predi king van den Christus is de H Stephanus ge- steenigd. Joannes stond aan het hoofd van de Kerk in Klein-AzlO en werd onder keizer Diocletia- nus (8196) gevangengenomen en in een ketel met kokende olie geworpen, waar hij echter ongedeerd uittrad. Als balling op het eiland Patmos schreef hij zijn: „Boek der Openbaring” het laatste van de boeken der H. Schrift. Van zijn hand hebben wij ook een Evangelie (vol gens den H. Joannes) en drie brieven. In zeer hoogen ouderdom is de H. Joannes overleden te Ephese. (KI. Azië). van het Allerheiligste. Om 9 uur gezongen H. Mis; 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius van Padua. WOENSDAG: om half 10 Huwelijksmis; 7 u. Vrouwencongregatie en Lof ter eere van den Zoeten Naam, om God eerherstel te brengen voor de lasteringen. Hem aangedaan. DONDERDAG-avond om 7 uur Melsjes-Con- gregatie en lof t. e. van den Zoeten Naam. VRIJDAG-avond om 7 uur Lof ter eere van den Zoeten Naam, predlcatle en Lofzang Deum. om God te bedanken voor de ontvan gen weldaden in het afgeloopen Jaar. Feestdag van de „Zisi". De tentoonstelling, georganiseerd door de Zita, zal 2den Kerstdag na de Hoogmis wor den geopend. De tentoonstelling is te bezichti gen: Zondag na de Hoogmis tot 1.30 en na de Vespers tot 5 uur. Maandagavond van 710 u. Maandagavond na 9 uur worden de prijzen uit gedeeld. Rekeningen op kerk, pastorie, school en veree- niglngsgebouw moeten vóór 27 December aan de pastorie worden ingeleverd. Rekeningen na dien datum Inge’.ever d, zullen eerst in Februari wor den voldaan. Wie voor de Nachtmis nog een plaats ver langt, wende zich tot den koster. Zij, die als lid van Vriendenkring op de Eucha ristische dagen een half uur willen bidden, ge lieven zich 2den Kerstdag na de Hoogmis daar voor op te geven in het Vereenlglngsgebouw. Epistel uit den brief van den gen allen om ziet» aan Titus; sabeth Franken. Des avonds 7 uur Meisjescon gregatie. DONDERDAG 7.30 uur voor de meest laten zielen; 10 uur gezongen H. Mis met Creator voor bruidegom en bruid. Des avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. VRIJDAG 7 uur H. Mis voor Cornells Tool; 7.30 u. voor Petrus Out. Biechthooren van 6 tot 7 uur. Des avonds 7 uur Lof met Te Deum tot In dien tijd zelde Jesus aan de Schriftgeleer den en Pharlseën: Ziet, Ik zend profeten en wijzen en leeraars tot u en sommigen van hen zult gij dooden en kruisigen en sommigen zult gij in uw synagoge geeselen en vervolgen van de eene stad tot de andere, zoodat op u kome al het rechtvaardig bloed dat op aarde vergoten is van het bloed van Abel, den rechtvaardigen af, tot het bloed van Zacharias, den zoon van Barachlas, dien gy tusschen den tempel en het altaar gedood hebt. Voorwaar, Ik zeg u: Dit alles zal dit geslacht overkomen. Jerusalem, Je rusalem! die de Profeten doodt en steenigt de genen, die tot u gezonden zijn; hoe dikwijls heb ik uwe kinderen willen vergaderen gelijk een hen hare kuikens onder hare vleugelen verga dert en gij hebt niet gewild? Zie, uw huls zal u onbewoond gelaten worden. Want Ik zeg u: gij zult mij voortaan niet meer zien, totdat gU segt: gezegend Hjj die komt in den naam des Heeren. Mis v. d. H. Thomas van Kantelberg. Bis schep en Martelaar: Gaudeamus. 2e gebed Wh. Kerstoctaaf. Kleur: Rood. Thomas Becket, kanselier van koning Hen drik II van Engeland, tot Aartsbisschop van Kantelberg verheven, was tot groote teleurstel ling van den koning, die in hartstochtelijke heerschzucht de rechten van de Kerk aan randde, een onverschrokken verdediger van de Kerk. Bedreigingen of vleierijen konden hefn niet doen wankelen. Tenslotte was Thomas wel gedwongen te vluchten. Jarenlang verbleef hij odder de bescherming van Paus Alexander en den Franschen koning Lodewyk in Italië en Frankrijk als balling. Door de bemoeiingen van den Paus en van den Franschen koning kwam er een einde aan de ballingschap van den Aartsbisschop. Maar spoedig na zijn terugkeer werd hij weer het slachtoffer van allerlei las terlijke beschuldigingen, zoodat de koning in Thomas een vijand bleef zien van het rijk en hij zich bij zijn hovelingen beklaagde, dat er één priester was in het rijk, met wienhij maar geen vrede kon houden. Deze woorden brach ten de hovelingen op de gedachte den koning van dien éénen priester te bevrijden. Zeer goed begrijpende, dat Thomas dien éénen priester was, hebben zij den heiligen Aartsbisschop laf hartig vermoord tijdens de Vespers in de Ka thedraal den 29en December 1170. In verband met het Hoogfeest van Heeren Besnijdenis ver schijnt de Officieel* Kerklijst" de volgende week reeds op Vrij dag 31 December. ZONDAG 7.30 uur H. Mis voor Catharina Mol- Mastenmaker en overleden dochter Gretha; 10 uur voor Joannes Degeling en Alida Kalden- bach. Des avonds 8 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG 7 uur voor kerk en parochie; 7.30 voor Maria Stavenuiter en overleden familie. DINSDAG 7 uur in de kapel J aard lenst voor Catharina Bpljkemagel; 7.30 u. kerk voor Petrus ZONDAG 28 Dec.: Heden 2de Kerstdag. Feestdag van den H. Stephanüs. Onder alle H.H. Missen schaalcollecte voor de Bt. Vineen- tlus-vereenlging van onze parochie. De liefda- dlgheldspredlcatles worden gehouden door den Z. Eerw. Pater W. Jonckbloedt, Redemptorist. -Uiterst dringend bevelen wij deze collecte aan. Wij kennen allen het mooie doel van de St. Vincentlus-vereeniging, n.l. de armen geesteiyk en lichamelijk te steunen. De geldelyke hulp middelen zyn uitgeput, terwyi de ellende bij zeer veel arme parochianen zeer nijpend is. Daarom doen we een beroep op Uw zeer be kende milddadigheid en liefde voor de armen. Om 7 uur Lof ter eere van den H. Petrus van Verona, Patroon der zieken. Het Rozen hoedje zal gebeden worden voor de zieken van onze parochie. Na het Lof is het St. Petrus water te bekomen. DIN SD AG- morgen ZONDAG. Tweede Kerstdag. Uitreiken der H. Communie 7.15, 7.30 in 't Weeshuis. 8.50 en onder 4e H.H. Missen. De H.H. Missen te 730, 9 uur, 10.30 Hoogmis. Des avonds te 7.30 uur Lof. DONDERDAG 7.30 Lof. VRIJDAG. Oudejaar. Van 4 uur af biechthooren ook na het Lof. 7.30 Lot met Roeenhoedje voor «e overledenen en Te Deum. ZATERDAG. Nleuw.uar. De H.H Missen, het uit reizen der H. Communie en het Lof als-op Zondag. Welbmlnde! De genade van God, onzen Zaligmaker, is allen menschen verschenen; zij leert ons C -J geerten t~ «rl verwachting In dien tijde ging van den keizer Augustus *n gebod uit, om de geheele wereld op te schrij ven. Deze eerste opschryvlng is geschied, toen Cyrinus Stedehouder van Syrië was En zij gin- Feestdag van de Besnijdenis des Heeren. Dag van devotie. Mis: Puer. Kleur: Wit. Worden wy by ons heilig Doopsel aan God toegewyd, by de Joden geschiedde de toewyding van leder mannelijk kind door de besnydenls. Dan ontvingen die kinderen ook een naam. Ook aan dei> Goddeiyken Zaligmaker werd de gods dienstige plechtigheid van de besnydenls ver richt. Want, daar Hy in allee aan ons geiyk werd, behalve in de zonde, wilde Hy zich niet aan die Joodsche Wet onttrekken, ofschoon Hy natuuriyk niet onder, maar boven die wet was. Het Goddelijk Kind ontving toen ook zyn Naam, n.l. Jesus, d.l. Verlosser. Want, aldus had de Engel gezegd. „Gy zult zyn Naam Jesus noemen; immers, Hy zal Zyn volk verlossen van de zonde.” aan te geven, leder In zyn» eigene stad. Joseph trok dan ook van Galllea, uit de stad Nazareth naar Judea, In de stad van David, die Bethlehem genoemd wordt, om dat hy van het huls en geslacht van David was, om zich aan te geven met Maria, zyne vrouw, die zwanger ging. En het geschiedde, toen zy daar waren, dat de dagen vervuld wlerden dat zy zoude baren. En zy baarde haar eerstgeboren zoon en wond hem in doeken en legde hem In een krib, wyi voor hen geen plaats in de her berg was. En in diezelfde landstreek waren herders, die waakten en de nachtwacht hiel den over hunne kudde. En zie, een Engel des Heeren stond by hen en de luister des Heeren omscheen hen en zy werden met een groote vrees bevangen. En de Engel zelde hun: Vreest niet, want ziet. Ik breng u een blyde tyding, die tot groote vreugde zal zyn voor al het volk; want heden is U de Zaligmaker, die Christus de Heer is, in de stad van David geboren. En dit zy u het teeken: gy zult een kind in doe ken gewonden in de krib vinden liggen. En terstond kwam by den Engel een menigte van het hemelsch heir, die God loofden en zelden: Eer zy God In den hoogste en op aarde vrede den menschen van goeden will ZONDAG, feest van den H. Stephanus, eer sten martelaar. Om 7 uur de Vroegmis voorhek geesteiyk en tydelyk welzyn van de parochie: om 10 uur de Hoogmis voor Margaretha Snoeks Jonker. Schaalcolletce voor onze eigen pries- ter-studenten. Om 3 uur Lof. MAANDAG, feest van den H. Apostel Johan nes. Om half 8 H. Mis voor de overtedanen armen. DINSDAG, feest van de H.H. Onnoozele Kin deren. Om half 8 H. Mis voor Gerardus, Ellsa- Euch. dag Om 7 uur de Vroegmis t geestelyk en tydelyk welzyn. Om 10 Hoogmis voor overt, broer en zuster. ZONDAG, feest van den H. Naam Jesus. NU Vrydag begint de Noveen tot vnorberay dlng van de hernieuwing der Kiwi» Neen, de Bybel kent geen tegenstrydlgheden. Deze worden op hooger plan of In hooger licht in schoone harmonie opgelost, zoodat alleen be wondering overbiyft. Maar wel kent de Bybel de tegenstellingen. De tegenstelling in onzen titel is wel een van de meest felle en een der eerste. Het Is een verge>yklng tusschen Lucas 2 7 met 14 22. Een zelfde tegenstelling biedt Matheus 7 7 met Openbaring 3 20. De eerste tekst luidt: „Zy baarde haar eerst geboren zoon, wikkelde Hem In doeken en legde Hem neer in een kribbe, want voor hen was geen plaats in de herberg.” De tweede tekst: „Spoedt u naar de pleinen en straten der stad en breng de armen en gebrekkigen en blinden en kreupelen hier binnen. De dienaar zei: Heer het Is gedaan, wat gy bevolen hebt, en nog Is er plaats." Toen Jozef voor „de gezegende onder de vrouwen” In haar „gezegende omstandigheden" een plaats vroeg waar Maria de Gave Gods aan de wereld mocht neerleggen, toen zagen en hoorden zy de besliste afwyzing: geen plaats! Dat was toen Symbool en profetie. De natuur lijke mensch heeft In het bovennatuuriyke geen lust en straks weet de wereld met haar Ver losser zoo weinig raad, dat zy Hem, na een leven van tegenspraak, twee balken tot een sterfbed biedt. En wel aan Hem, die aan Zyn tafels In zyn Ryk op aarde en in den Hemel, voor alle hellbegeerigen plaats in overvloed heeft. Hyzelf wyst niemand af. Ieder Is welkom. Vertoeven wy graag in dien nederlgen stal by de arme kribbe, om door dit Klndeke, langs de diepe, donkere wegen van nederigheid en ver nedering, van armoede en onthechting, geleid te worden naar de heeriykheid der tronen In Gods paleis. In den Karmel bestelde Misintenties worden eiken ochtend voor de H. Mis aan de Eerw. Zusters aanbevolen. ZONDAG 26 Dec.: 2e Kerstdag. Feest V. d. H Stephanus. Isten martelaar. Om half 5 Lof. MAANDAG 27 Dec.Feest van den H. Jo annes. Apost en Evang. Van half 5 tot half 8 aanbidding. DINSDAG 28 Dec.: Feest van de Onnoozele Kinderen. Van half 5 tot half 6 Aanbidding. DONDERDAG 30 Dec.: Feest van den H Dionysius, van de orde van den Karmel. Van 5—6 uur aanbidding. zoolang er achtereenvolgens biechtelingen zullen zyn. ZONDAG, eerste Zondag van de maand. Eucharistische dg^ Vriendenkring, groep 1. On der de H.H. Missen schaalcollecte voor onze plaatseiyke Jeugdorganisaties. ligmaker Jesus Christus, die zich zelven voor ons heeft gegeven, om ons van alle ongerechtig heid te verlossen en om ons voor zich te zuive ren tot een aangenaam en een tot goede wer ken yveiig volk. Verkondig dit en vermaan, In Christus Jezus, onzen Heer. We verzoeken derhalve de Z.Z. E.E.H.H. Pastoors ons hun be richten uiterlijk a.s. Woensdag avond te willen toezenden. e hoorden, werden hunne harten verscheurd en zy knarsten met de tanden tegen hem. Maar hy, vol zynde van den Heiligen Geest, wendde zyn oogen naar den hemel en zag de heeriyk heid Gods en Jesus staande aan de rechterhand Gods. Maar zy schreeuwden met luider stem, «topten hunne ooren en vleien eenparig op hem aan. En hem bulten de stad dryvende, steenlgden zy hem, en de getuigen lelden hun kleederen aan de voeten van een jongeling, met name Saulus. En zyn steenlgden Stephanus, die bad en zeide: Heer Jesus, ontvang mijnen geest. En nederknlelende riep hy met luider de goddeloosheid en wereldsche ^e- te verzaken en matig en rechtvaardig 'godvruchtig in deze wereld te leven, in de ‘—j der gehoopte zaligheld en der heêriyke komste van onzen groeten God en Za- VRIJDAG-morgen tot 10 uur en 's middags van 4 tot 9 uur. ZATERDAG: Nieuwjaarsdag, van 6 tot 7 u. De kerk is lederen dag open van 2 tot 6 uur. Hoogmis om 9 uur en gezongen Vespers om 4 uur. Stille H.H. vru»er> au onder aan gegeven. ZONDAG: iniiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim miiniiiii 25 December 1937: Heden Hoogfeest van Kerstmis. Het eerste drietal H.H. Missen be gint om 5 uur met de solemneele Nachtmis. Het tweede drietal om half 7. het derde drietal om half 8. de laatste drie om kwart na 9. Heden geen H. MIs om 11 uur en ook geen Kinder mis. t Onder de H H. Missen collecte voor de ver siering van altaar en kribbe. Na den middag gelegenheid om te biechten van half 5 tot aan het Lof. Om hal^ 7 Plechtig Lof met feestpre- dicatie. ZONDAG 26 Dec. 1937: Tweede Kerstdag, te vens laatste Zondag van de maand, feestdag van St. Stefanus, den eersten martelaar. Des avonds om half 7 Lof voor de geloovlge zielen, wier namen op het zielenboek staan ingeschre ven. Onder alle H H Missen schaalcofecte voor den St. Pieterspenning. MAANDAG: Om 7 uur Lof ter eere van St Petrus van Verona. Patroon der zieken. Onder het lof het rozenhoedje en gebed voor de zie ken van onze parochie. WOENSDAG. DONDERDAG en VRIJDAG: om 7 uur Lof ter eere van den H. Naam Jezus, tot eerherstel van de onteeringen en Godslaste ringen, die heden ten dage Gods H. Naam worden aangedaan. VRIJDAG: Laatste dag van het jaar. Des avonds onder het Lof Te Deum Laudamus, om God te bedanken voor allen zegen en genaden in het voorbye jaar ontvangen. Biechthooren voor volwassenen en kinderen van 4 uur tot na het Lof. ZATERDAG: Nieuwjaarsdag. Feestdag van de Besnijdenis des Heeren. De H.H. Missen als op Zondag. Om 7 en 11 uur de stille H.H. Mis sen. Om 8.15 de Kindermis. Om 9.15 de Hoog mis. WIJ vertrouwen dat alle parochianen op dezen eersten dag van het nieuwe Jaar de H. Mis zullen bywonen. om voor het komende jaar Gods zegen af te smeeken. Onder de H.H. Missen schaalcollecte voor de schulddelging oazer kerk. Van 12 tot 1 Nieuwjaarsreceptie aan de pas torie. Om half 7 Lof. Dageiyks is onze kerk geopend van 2 tot 6 zyn Allerh. Sacrament te ZATERDAG 1 Jan.: Feest van Heeren Be snydenls. Geaongen H. MIs om 8 uur. Lof om half 5. De H. Mis is eiken ochtend om 8 uur. De H. Communie wordt uitgereikt om half 8 en onder de H. Mis. De Theresia Is altyd geopend en voor ieder een toegankelyk, behalve Zondagvoormiddag tot 10 uur. „_B WOENSDAG 7 uur voor Maria Putman gelegenheid om te biechten; 7.30 Solemneel Lof Kroon; J.30 uur voor Petrus Leegwater en EU- met Miserere en Te Deum én gebeden voor onze *- overledenen in het jaar 1937. ZATERDAG, feest van 's Heeren Besnydenls. Eerste dag van het Burgeriyk Jaar; 10 uur So lemneele Hoogmis met toespraak. Vóór de Hoogmis Veni Creator. Heden onder de H. Mis schaalcollecte voor onze noodiydende kerk onder 't motto „Een goed begin is het halve werk”: 230 Vespers, waarna gelegenheid om te biechten van" het burgeriyk Jaar. ZATERDAG 7.30 uur H. Mis voor overleden familie van Krochten-van der Molen; 10 uur wed. Afra Zym-Duln. Biechthooren van half 5 tot 6 uur. 6 uur Lot met Rozenhoedje HEDEN 26 Dec. 3e Kerstdag. Feestdag van den H Stephanus. De H.H Missen om 7 uur. 830 en 10.30 de Hoogmis. Onder de H H Missen collecte om de arme kinderen in onze parochie In de ge legenheid te stellen de Kuth. bewaarschool te be- zoeken. Wil bevelen deze collecte in uwe mild dadigheid aan. Hedenavond om kwart voor 6 Jongelmgencongregatle. Om half 7 Lof en Rozen hoedje. MAANDAG-avond om half 8 Mannen-oongr. DINSDAG-avond om half 8 Lof en gebeden voor de zieken ter eere V. d H. Nloolaar van Tnlentlln. Daarn amelsJescongregatie le afd.) WOENSDAG-avoiid 8 uur Vrouwencongregatie. VRIJDAG-avond. Oudelaarsavond. vanaf 6 uur tot aan het Lof biechthooren. Om half 8 plechtig Lof met preek en. Te Deum om God te danken voor de gunsten In bet afgeloopen laar van Hem ontvangen. Wil sporen de parochianen aan zoo veel mofelllk daarbi! tegenwoordig te zlln. ZATERDAG, Feestdag van de 'Besnlldenla des Heeren. tevens Nieuwjaar Dag van devotie. De HH Missen als op Zondag Hoewel het dleA dag geen verplichting van Mlshooren Is. verwachten wil. dat toch alle parochianen evenala op Zon dag de H. MIs zullen blfwonen. om zoo het jaar met God te beginnen, ’s Avonds vanaf 5.30 tot aan bet Lof biechthooren. Om half 7 Lof en Ro zenhoedje ZONDAG as. Eucharistische dag. Na de H. MIs van half 9 algemeene H. Communie voor de Jon- genllngen-Congregatle. de Gezellen en de Kruis vaarders. Onder de H.H. Missen tweemaandelllk- Ahe collecte voor de schulddelging onzer paro chiekerk wy vertrouwen dat de opbrengst weer even bevredigend zal zlln ala den vorlgen keer. Op Nleuwjaatsdag bestaat er gelegenheid voor de parochianen, die dit wenschen de parochiale geeetelljkheld persoonlijk aan de pastorie hun Nieuwjaarswenschen te komen aanbieden. H. AUGUSTINUS - Buitenveldert H. Stephanus, eerste martelaar. De atllle H.H Missen zyn ca. IS uur later dan gewooniyk. 9 uur Hoogmis en processie. Na de plechtige Vespers kort Lof. MAANDAG: H. Joannes, apostel en evan gelist. 6.10, 6.45 en 7.45. Hoogmis en processie. Na de plechtige Vespérs kort Lof. DINSDAG: H.H. Onnoozele Kinderen. 6.35, 6.35 en 7.45. Na de plechtige Vespers kort Lot. WOENSDAG: Diensten van den Zondag on der het Octaaf van Kerstmis. 5 50, 6.30 en 7.45. (H. Thomas, bisschop en belyder.) DONDERDAG: aesde dag van het Octaaf van Kerstmis. 5.50. 8.30 en 7.45. VRIJDAGH. Silvester, paus en belijder, 5.40, 6.30 en 7.45. Plechtige Vespers van het Hoog feest van de besnydenls des Heeren. ZA'l eRDAG Hoogfeest van de besnydenls dea Heeren en Octaaf van Kerstmis. 6 10, 6.35 en 7.45. Hoogmis en processie. Na de plechtige Vespers kort Lof. De Conventueele Hoogmis wordt dageiyks aan God opgedragen voor de groote belangen der H. Kerk, het werk der priesters in het bisdom, de bekeerlng van het vaderland en de weldoeners van het klooster. ZONDAG. 2de Kerstdag, feestdag van den H. Stephanus; 6.15 en 8.45 wordt de H. Communie uitgereikt; 7 uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 1.45 onderrichting; 2.30 Vespers. Heden onder de H.H. Missen schaalcollecte voor het Retralte- werk in het Bisdom Haarlem. MAANDAG, feestdag van den H. Joannes. Evangelist: 6.30 H. Mis in de Kapel; 7.10 en 8 uur in de kerk. DINSDAG, feestdag van de H.H. Onnoozele Kinderen. Na de H. Mis zal de plechtige Kin derzegen worden gegeven; 7.30 Congregatie, afd. meisjes. WOENSDAG 7.30 Lof ter eere van 8t. Jozef. DONDERDAG 7 30 Congregatie, afd. Jonge mannen. VRIJDAG, feestdag van den H. Silvester. Laan. Laatste dag van het Burgeriyk jaar. Van 5—7.30 ZONDAG 26 Dec. 1937. Feestdag v. d. H Stephanus, len Martelaar. De H.H. Missen te 6, 7, 8.15 Kindermis, 9.15 Hoogmis, 11 uur gelezen H. Mis. Onder de H.H. Missen schaalcollecte voor de Jeugdorganisaties onzer parochie, 's Av. 6 uur Broederschaps-Lof en Rozenhoedje tot bekee- Ibig der zondaars. MAANDAG, feestdag v. d. H. Joannes, Ap. en Evangelist. DINSDAG, feestdag van de H.H. Onnoozele Kinderen. Na de H. Mis van 9 uur plechtige ze gening der kinderen. WOENSDAG half 10 gezongen Huweiyksmls met Veni Creator en huweiykszegen. DONDERDAG kwart voor 7 gezongen H. Mis met uitstelling van het Allerheiligste Sacrament; lm f io gelezen huweiyksmls en huweiykszegen VRIJDAG 31 Dec. Na de H. Mis van 9 uur biechthooren voor de schoolmeisjes; des nam Tan 69 uur biechtgelegenheid; te 7 uur Lot en Të Deum om God te danken voor de weldaden in het afgeloopen jaar ontvangen, met predi katie ZATERDAG 1 Jan. 1938, feestdag van de Be- •nydenis des Heeren; ofschoon het vandaag geen verplichte Zondag is. verwachten Paus en Bis- Khoppen toch, dat deze dag als Zondag zal wor- <*en gevierd. De H.H. Missen als op Zondag, n.l. 7, 8.16 Kindermis; 9.15 Hoogmis; 11 uur gele- ®n H. Mis. Onder de H.H. Missen schaalcollecte Voor onze Retraitehuizen; des avonds te 6 uur en Rozenhoedje om Gods zegen over het nieuwe jaar af te smeeken, daarna generale Ab- solutie met vollen aflaat voor de leden der 3e Or<fc van den H. Franciscus. Na het Lof nog 8e egenheid om te biechten, zoolang er achter- •«ivolgens nog biechtelingen zullen zyn. Van 1 uur is er receptie aan de pastorie. uur, om Jezus in komen bezoeken. Op Zondag 2 Januari a.s. zullen na de H. MIs van 11 uur de open plaatsen verkocht wor den. zy die er prys op stellen hun plaatsen te houden en aan hun verplichtingen nog niet hebben voldaan, worden vriendelyk verzocht alsnog hun schuld te voldoen. Betalingen kun nen ook geschieden, behalve op kwitantie aan den koster, by Mr. Damen. Secr. van het Kerkbestuur, Westerweg 9, vóór 31 December. Na dezen datum worden de plaatsen aange plakt, die niet voldaan zyn. Familie afd. gehuwde vrouwen. Onder de H.H. Missen collecte voor de H. Kindsheid. Geen Mariacongregatie. 2 uur Lof, Lied 5, waarna de Kinderzegen wordt gegeven en gelegenheid is tot inkleedlng in het scapulier. N.B. Na de Vroeg- en Hoogmis zullen voor „Santos” speldjes verkocht worden (aanbevolen door pestoor). DINSDAG geen H, Familie der gehuwde vrouwen, maar 's avonds 7.30 uur Jaarvergade ring aan de pastorie van de prefecten en onder prefecten dezer afdeellng. VRIJDAG Oudejaar. Biechthoren van 4—6.30 uur. Om 7 uur Lof met preek en Te Deum. ZATERDAG Nieuwjaarsdag, dag van devotie. Onder de H.H. Missen inaandelyksche collecte voor onze arme parochiekerk by zonder aan bevolen!). Na de Hoogmis Nieuwjaarsreceptie tot half 2. Om 2 uur Lof. L. 15. Geen biecht hooren. ZONDAG 7.30 voor Willem Bruinenberg als lid van den R. K. Bouwvakarbeldersbond10 uur voor de Parochie. MAANDAG voor Dirk Keesom en Verduln. DINSDAG voor overt, ouders en Meijne. WOENSDAG voor Nicolaas Wester en Anna Ligthart. DONDERDAG voor de ovCTl. fam. van Vugt van Hees. VRIJDAG voor Dirk Verduln en overt, ouders. ZATERDAG 7.30 voor Johannes Terluln en Cornelia Bakker; 10 uur voor de Parochie. ZONDAG 7.30 voor Cornelia Hageman; uur voor de Parochie. Mis v. d. H. Silvester, Paus en Belyder: Sa- cerdotes. 2e gebed v. h. Kerstoctaaf. Kleur: Wit. Aart den heiligen Silvester was het gegeven onder het bevrydend bestuur van keizer Con- stantyn den Groote de Kerk uit de verborgen heid, waarin zy tydens de vervolging geleefd had, binnen te lelden in het openbare leven. Hy maakte heilzame wetten erï bepalingen om leiding te geven aan den hellzamen groel-naar- bulten van de Kerk. Vry geworden van den vyand van bulten moest de Kerk nu gaan stryden tegen den in- neriyken vyand, n.l. de kgttery. Maar Silvester was de trouwe wachter, hy béstreed den vyand krachtig. Onvermoeid stryder is hy geweest tegen de kettery van Artus, die de Godheid van Christus loochende. Op de Algemeene Kerkver gadering van Nicea veroordeelde deze Paus de In die dagen deed Stephanus, vol van genade en sterkte, groote wonderen en teekenen onder het volk. Maar eenlgep van de vergadering, die genoemd wordt der Vryilngen en van de Cy- reners en Alexandrlërs en van die van Cllicië en Azië waren, stonden op en redetwistte met Stephanus en zy konden de wysheid en den Geest, die sprak, niet wederstaanAls zy dit De Pastoor en de Paters jaarsdag alle parochianen van na de Hoogmis tot half 1. Wy verzoeken U vriendelyk door de deur by de Doopvont de pastorie binnen te komen. HEDEN Hoogfeest van de Geboorte Onzes Heeren Jezus Christus. De collecte, die heden voor de kerk gehouden wordt, beschouwe men als een dankbare feestgave op O. L. H.'a Ver jaardag. gegeven met liefde en graag! Nachtmis met feestpreek te 5 uur voor Catharina Maria de Waard. Te 6 uur voor Cath. Rykenberg— Stevens; 6.30 voor de Parochie. Ook te 8 uur, half 9 en 9 uur wordt de H. Communie uitge reikt, want geen mensch kan écht Kerstmis vieren zonder H. Communie! Te 9 uur voor Anna Henrica Koopman, hulsvr. van Reinier Roskam; half tien ter 'eere der H.H. Harten van Jezus en Maria; Hoogmis te 10 uur voor de wed. Geertrulda Maria ScholtenRanzyn. 2 uur plechtige Vespers, waarna biechtgelegenheid zoolang er achtereenvolgens biechtelingen zyn. Dus te 4 uur of 5 uur geen biechtgelegenheid. Te 7 uur Solemneel Lof met feestpreek door den weleerw. pater. ZONDAG tweede Kerstdag, Jeest van den H. Stephanus. Algemeene H. Communie voor de leden der Mariacongregaties; getooid met de versierselen der M.-C. Collecte voor de schuld delging onzer kerk. Vroegmis te 7.30 voor Lau- rentius Zonneveld en eentgenoote. Hoogmis te 10 uur voor de Parochie. Te 7 uur Lof waarondei Rozenhoedje. MAANDAG feest van den H. Joannes, Apostel en Evangelist. 7.30 voor Adrlanus Zonneveld. DINSDAG feest der H.H. Onnooaele Kinde ren. 7.3o voor Sophia Maria Valkerlng, echtge noot* van Laur. Stiwathof. Te 7 uur Mariacon- gregatle voor de oudste afd. Jongens. Kerstlie deren meebrengen. WOENSDAG 7.30 ter eere van de Kleine H- Theresia. Te 7 uur Mariacongregatie; sectie voor kerkwerken in de Parochiezaal. DONDERDAG 7.30 voor overleden ouden WittebroodZonneveld. Te 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament, waarna Wederom korte zangrepetltie. VRIJDAG 7.30 voor Sophia Maria Valkerlng. echtgenoot* van Laur. Straathof. Te 7 uur plechtig Lof met Oudejaarspreek en Te Deum. I Na het Lof biechtgelegenheid. ZATERDAG feest van- de Besnydenls I Heeren. Collecte voor de Afrihaansche Missiën Vroegmis voor Arte Wittebrood; Hoogmis voor l Anna Dekker, hulsvr. varu Andries Metselaar. Te I 7 uur Lof met Rozenhoedje. Heden alleen na het Lof biechtgelegenheid. Gelegenheid tot Nieuwjaarwenschen aan de Pastorie gaarne na de Hoogmis tot half een. 1 ZONDAG 'a s. Vroegmis voor Gerardus Theo- dorus Joseph Egbers. Feestdag van den H. Joannes, Apostel en Evangelist. Mis: In medio. 2e gebed van het Kerstoctaaf. Kleur: wit. In de vreugde van het Kerstfeest viert de H. Kerk ook het feest van den H. Joannes, den meest beminden leerling des Heeren. Na zyn uitverkiezing zien wy den H. Joannes in de innigste gemeenschap met Christus. Hy stond ook onder het kruis, hy. die gerust had aan de borst des Heeren by het laatste Avondmaal. ZATERDAG, Hoogfeest van Kerstmis. Om 5 uur de plechtige Nachtmis; de volgende H.H. Missen om pl.m. 6.30, 7 uur. De volgende 3 H H. Missen om 7 30. 8 uur, 8 30 en ten slotte om 9, 9 30 en 10 uur de Hoogmis, 's Morgens zal de H. Communie worden uitgereikt terstond na de Nachtmis, vervolgens voor zoover noodig ook na de andere H.H. Missen. In de stille H H. Missen na de Nachtmis zullen de bekende Kerstliederen door de geloovigen worden meegezongen. Onder de H H Missen schaalcollecte voor de armen der parochie. Vandaag geen Vespers maar 's avonds 7 uur plechtig Lof met feestpredicatie. Na het Lof gelegenheid om te biechten zoolang er ach tereenvolgens biechtelingen zullen zyn. ZONDAG. Tweede Kerstdag, feestdag van den H. Stephanus; 7 uur de Vroegmis, half 9 de tweede H. MIs en om 10 uur de Hoogmis. Om half 3 het Lof met Rozenhoedje. Geen congre gaties; ’s avonds geen byeenkomst in het ge bouw. MAANDAG, feestdag van den H. Joannes. Apostel rn Evangelist. DINSDAG, feestdag van de H.H. Onnoozele Kinderen. VRIJDAG, Oudejaarsdag; ’s avonds 7 uur plechtig Lof met Oudejaarspredlkatie en Te Deum om God te danken voor ontvangen wel daden. ZATERDAG, Nieuwjaarsdag; om half 9 de tweede H. Mis; om 10 uur de Hoogmis. De kerk wordt de volgende week door de op volgende groep verzorgd. Steunt allen het móóie liefdewerk van de Ka tholieke Kinderuitzendlng. Geeft tydlg bericht aan den concierge van het gebouw van te houden vergaderingen. K. J. C. Wegens Hoogfeest van Kerstmis is de Burcht den geheelen dag gesloten. Het Kerst nummer van de Jonge Wacht is verkrygbaar 6 10 cent. Voor de volgende week wordt het Kruis- vaartprogramma in den Burcht bekend gemaakt, ook voor de diverse clubs. 8t. Joaefigeaellen. Woensdag verplichte by- eenkpmst in het gebouw. De Oraal. Programma voor Kerstmis en daar op vagende week volgens afspraak. beth en Maria Rulgewaard. WOENSDAG om half 8 H. Mis voor over!, fam. Van Werven en Klaver. Om 10 uur geaon gen Huweiyksmls met Vent Creator tot inten tie van Bruidegom en Bruid. Om 7 uur 8t. Jo- sephlof. DONDERDAG om 7 uur In St. Joseph voor Petrus van Dam en Maria Groot; om half 8 voor Catharina Cornelia RuytenburgRuyter Om half 7 H. Uur. VRIJDAG om half 8 voor Joannes Liefting en Maria Lucia Zuurbier. Van 3—8 uur biecht- hooren. Om 7 uur Lof en preek. ZATERDAG, Nieuwjaarsdag. Om 7 uur de Collecte voor de Afrlkaansche Missiën Vroegmis tot zekere intentie; om 10 uur de Hoogmis voor Elisabeth Rulgewaard-de Waard. Euch Om 7 uur de Vroegmis voor het uur de

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 13