Laatste Nieuws UIT DEN OMTREK BEURS VAN AMSTERDAM Rechtsche zege bij Teruel Wisselkoersen REED DE CHAUFFEUR ROEKELOOS? DONDERDAG 30 DECEMBER 1937 BERGEN MARKT NIEUWS OUDORP UITGEEST De Voorbeur» BROEK OP LANGENDIJK kalm CASTRICUM STOOMVAARTLIJNEN ST. MAARTENSBRUG ZUID-SCHARWOUDE SCHERMER Beurs-Thermometer SCHOORL EGMOND-BINNEN VEILINGOVERZICHT DONDERDAG 30 DECEMBER 1937 Langendijk HEILOO P. HOPPE pousse-cofé EGLANTINE Regeeringstroepen trekken terug a o 1 8 1 1 0 3 0 In heretel, maar EGMOND A/D HOEF De troepen van Franco beheer- echen de hoogten rondom de etad 1 j A (Gedeeltelijk gecorrigeerd) Dec. de aan AMSTERDAM. 30 Dec. 1837 te de naar Curasao. bü TENTOONSTELLING TUt Het ont- Ook HSV n speelt Zondag wederom thuis besteedde. Daarna la het nog een weinig om- Vorige Slotkoersen Heden Distributie van levensmiddelen. Met In gang van Vrijdag a.s. sullen worden gedlsrtlbueerd onvermengde margarine en bak- en braadvet by den heer S. Stuifbergen. Mient te Castricum; gehakt In blik bij de wed. Jenster. Ie Oroenelaan te Bakkum. 7 7 8 0 8 0 8 6 8 3 0 1 1 0 1 1 4 8 8 8 13 n ii ii 7 8 2 2 Personalia. Mej. G. J. A. Groen, onder wijzeres aan de o. 1. scnool alhier, Is na haar ongesteldheid weer In functie getreden, terwijl aan haar plaatsvervangster mej. G. Jonker te. Oudesluls eervol ontslag Is verleend. De wellust nam heel Holland in Toen gij, Katrijne, werdt geboren. Gelukkige geboortedag. Die u te voorschijn komen zag. En loech op het onnoozel kindje. Op voormelden weg In een f een truck met trailer, waatv was voornoemde P. WagenaJ was met zün broer bezig büj veren aan Iemand, die een eli af woont. Tusschen de rechtsman staande truck en de linkerzijde was nog een ruimte van 4.30 meter, men stook- Nederl. 40.12% 46.3. 45.17% 1.79% 9 47% 6.32% beden 8. 8% 72.44 6.10 30.50 41.57. 2» Dec. Ver. alotk. 8.98% 72.43 6.10% 30.51 41.60 205% 160% 130% 101% 92 40.12% 46.32% 45.15 1.794* 9.45 6.32% 8% 21A 12A 10% naden 8.98% 72 45 6.10% 30.51 41.60 40.12% 46.32% 45.15 1794* 9.45 6.32% 40.12% 46.32% 45.17% 1794* 9.47% 6.32% 34—18 33— 8 34— 12 23— 11 24— 27 23—2» 11—37 20—48 een als 100% 99% 10 82% 8A 97% 96U 29% .09% 16.% 132 103 93 10041 9% 102% 82 98 A 7 A 9641 29% Ned. Staatsleen..prfjsho ndend Gemeenteleen..prijshoudend Youngleentngprijshoudend PhUtpaluier Unilevervast AJtn Koninklijke.-vast B. F. A.vast Amttera. Rubber vast Tabakras* Amer. waarden.vaat Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland. Weenen Kopenhagen Stockholm □aio N York cable Rome Praag Madrid K.D.8.-fonds. BIJ de deze week gehouden verdeellng der beschikbare gelden uit het Wee ding-. dekking- en schoelselfonds bleek, dat in sommige gezinnen behoefte bestaat aan mans pekken en winterjassen. De beschikbare mid delen waren niet toereikend om In deze behoefte te voorzien. Mogelijk zijn er echter lezers van dit blad, die een pak of winterjas over de hand hebben en dit voor het genoemde doel ter be schikking willen stellen. De kleedingstukken sullen gaarne in ontvangst worden genomen ten Raadhulze <afd. Sociale Zakerw. In een. vond er op den Losserschenweg Berghuizen een ernstig verkeersongeluk plaats, waarbij een zekere F. Wagenaars uit Boxtel het leven liet. De situatie was als volgt: Dit citaat uit een geboortekrans van Vondel zou met een klein variant op den naam Katrijne te gebruiken zijn bij de geboorte van het prlnse- kindje. Want naar waarheid maakt ons geheele land zich op. deze gebeurtenis waardig te vieren. Ver schillende comité’s zün ijverig bezig met het hun opgedragen werk. In deze gemeenten hadden de echtgenooten van de raadsleden, onde leiding van Mevr. Ba ronesse van Frjdagh, zich tot taak gesteld, aan öle moeders, die in Januari hun kindje ver- v achten, en die daarvoor in aanmerking wen- schen te komen, een compleet baby-uttzetje. met inbegrip van ledlkantje. ter hand te stellen. Hoewel men eerst deze plannen met een wei nig pessln’.sme bezag, kwam toch langzamerhand tot uiting, dat de menschen toch nog wel voor lets warm zijn te krijgen. Om kort te zijn: de resultaten hebben de verwachtingen verre over- tioffen. Van alle zijden werd sympathie betuigd en kwamen zeer veel goederen In; sommigen Nova. Carga- d. su- mlngrad Gebr Han- Themis, Bremen, 30 Dec. Vor. slotk. 8.98% 72.42 6.10% 30.50 41.56 en Val tegen 8VA II uit Assendelft, Uit bet was Wit-Gele Kruis. De deelneemsters aan den te houden Moedercursus, welke aanvangt Vrijdag 7 Januari 1038, des avonds 8 uur, worden op net volgende attent gemaakt: De cursus wordt niet gehouden in de R. K. Fröbelschool, doch ten huize van Zr. G. Verlaat. Dorpstraat 76. Voor deelname kan men zich alsnog aan bo venstaand adres opgeven. Bekneld geraakt Dezer dagen geraakte het 11-jarig zoontje van den heer H. Vlnke spelen derwijs op een dusdanige wüae met zijn rech terhand bekneld tusschen een aanhangwagen, dat dr. Verdonk overbrenging naar het zieken huis te Alkmaar noodzakelijk achtte, waarbij bleek, dat één der vingers geamputeerd moest worden. KON. NED. STOOMBOOT MN. V ENEZUELA, thuisreis, pass. 30 uur de Azoren LUNA. 38 Dec. van New York i Droge veiling Tiirksche Ranonkels. Groot vorst II. f 0 40; Idem Idem gemengd I. f 0.60 idem Idem gemengd II. f 0.40; Perzische Ra nonkels. Barbaroux f 0.90; Fransche Ranonkels Mathilde II f 0 21; idem Idem Prim rose II. f 0 30; Idem idem Orange Queen II. f 0 30: idem Idem gemengd III, f 0 06, alles per 100 stuks. Perz. Ranonkels Barbaroux f 2 30 per K G. Frans. Ranonkels gemengd f 0.90 per K.G. Anemonen: The Caen I, f 0 60; Idem 6-7 f0 40; Idem 5-6 f 0 30; idem 4-5 f 0.20: Idem 3-4 f 0 15—0.25; idem 2-3 f 0 12—0 15. Anemonen: 8t. Brigit 1-7 f 0.400 60; Idem 5-6 f 0 30—0.45: Idem 4-5 f 0.20—0.30; idem 3-4 f 0.29—0.25; idem The Govenor 4-5 f 0 350.40; Idem 3-4 f 0220.30; Idem Sylphide 3-4 f 0.30— 0 35; Idem Idem 4-5 f 0.350.45: idem Mr. Fok ker f 0.210.35; idem Enkel blauw f 0.30; Idem Dubbel Rozette II. f 0 90. alles per 100 stuks. Anemonen: The Caen. 1-jarig per L. f 2.504; Idem Hollandia 1-jarig per L. f 5.506; Idem Sylphide. 1-jarig per L. f 6; jdem The Caen per K.G. 13. De volgende veiling zal gehouden worden op 12 Januari 1938. Een onbekende slachter Het onderzoek naar het door den veehouder V. voor Kerstmis vermiste schaap heeft nog geen resultaat op geleverd. Dé Ingewanden en de huid zijn in een nabij gelegen sloot teruggevonden. Dit Is reeds het derde schaap van V. dat uit het welland Is gehaald en ter plaatse geslacht. Lauwe bocht stond a\i de bestuurder M Deze laatste tiAilker af te le- tdje van den weg den weg van den weg Terwijl als voormeld doende was met de lading bijensuiker, Is een andere truck met trailer, beladen met boomen en bestuurd door zekeren G. B. uit Westzaan, en eveneens uit de rich ting Losser komende en In de richting Olden- zaal gaande, de stilstaande truck voorbij ge reden. Op een of andere wijze moet nu de be stuurder van deze laatste truck, F. W, met de passeerende truck of de lading In aanraking ge komen zijn. De bestuurder F. W. liep daarbij zulke ernstige verwondingen op, dat hij spoedig daarop overleed. B. wordt nu verweten schuld aan dit noodlottig ongeval te hebben; hij zou hoogst roekeloos en onvoorzichtig hebben gere den. Wachtmeester H. Breedewold uit Oldenzaal Is, na van het ongeval gehoord te hebben, da delijk ter plaatse gekomen. Het slachtoffer waé- toen al naar het ziekenhuis vervoerd. Hij heeft van het ongeval een reconstructie gemaakt De zakken suiker lagen in het midden van den laadbak opgestapeld en lieten aan weers kanten nog ruimte open om voorbij te loopen. Op het oogenbllk dat het slachtoffer ge troffen werd, heeft hij zoo goed als zeker voor over gestaan, met zijn rug naar den passeeren- den auto gekeerd en hij zal toen vermoedeltjk door een uitstekend deel van de lading gegre pen zün. A. Wagenaars uit Boxtel, een broer van het slachtoffer, wordt daarna gehoord. Hü heeft een flits van de naderende truck gezien en schat diens snelheid op 46 K M. Toen deze truck den slllstaanden auto passeerde, welke geheel rechts van den weg stond, hoorde get. E.8.V.-nieuwa. 2>ondag moet E.S.V. op be zoek bi) St. George. Daar zal een moeilijke opgave warden voorgelegd, want st. George is kampioen-candldaat. Maar bet blijft spel, als alle kracnt gegeven wordt, wie weet of er nog niet een puntje te halen is. De overwinning van verleden week geeft nieuwen moed. Allen goed op tyd aan den bus en dan goed werk ge leverd. Supporters, die mee willen gaan, moeten zich spoedig bü den Secretaris opgeven. Jong E.8V. gaat op bezoek by Vitesse a. Daar sal wel niet veel te verdienen zijn; Vitesse gal de puntjes wel thuis houden. Afscheid. Dinsdagavond wordt er door de Besturen van alle R. K. Vereenigingen in de parochie van Rlnnegom een vergadering belegd in het Patronaat, waarin gelegenheid zal zijn afscheid te nemen van den Zeer Eerw. Heer Pastoor Looyaard, die op 7 Januari naar Oegst- geest vertrekt. De linkervleugel drong van Cerro Gerbo op en maakte zich meester van de voorste Unies van de regeeringstroepen aan het kruispunt der wegen van Teruel naar Daroca en Albarra- cin, waar de vijand zich krachtig versterkt had. De troepen van Franco rukten verder op langs den weg. Niettegenstaande de heftige tegenaanvallen, gesteund door vechtwagens en artillerie, hand haafden de troepen van generaal Davlla hun stellingen. Gisteravond ging de strijd nog voort in het voordeel van de rechtschen. Verschei dene vechtwagens van de regeeringstroepen werden buiten gevecht gesteld door de bom bardementsvliegtuigen van Franco, die op twee honderd meter hoogte vlogen. Een andere rechtsche kolonne viel uit het Zuiden aan. Deze kolonne ondervond minder tegenstand en kon verscheidene kilometers op rukken. De regeeringstroepen leden hierbij zware verliezen. R. K. Schaakvereeniging „8L Thomas” Door het aanbod van den slmultaan-speler, den heer P. van Ros, werd het bestuur In staat ge steld een' slmultaan-séance te organlseeren. Het Is een prachtige avond geworden die er zeer toe heeft bijgedragen het enthousiasme van de leden op peil te houden. Van de 18 partijen werden er 16 door den heer van Ros gewonnen. Alleen de heeren Sprenke- ling en Bijwaard slaagden erin den simultaan-' speler te verslaan. hoog gegaan; er is heel wat verkocht In de om geving van ƒ2 per 100 kg. De hoogste prys was ƒ2 30. De laagste, voor de mlndergevraag de kleinste sorteering 0.80 Er is slechts weinig wlttekool doorgedraaid. De zuurkoolfabrieken nemen heel wat af. Groene kool heeft van ƒ1tot /2.20 per 100 Kg. opgebracht. Eenlge heele mooie partijen noteerden te Broek op Langendijk tot 2.40 en 2-50 per 100 Kg. De andijvie u thans wel zoo ongeveer uitverkocht. De meesten zijn wel op het land achtergebleven. De nog gepresenteerde partyen en dat z|jn er slechts weinige, kunnen hierdoor een iets beteren prijs bedingen. Er wer den er verkocht voor 0.70 en 1.maar ook voor ƒ1.60 per 100 krop. De ulenpryz.cn zün deze week weer een weinig opgeloopen. Dinsdag werd te Noordscharwoude tot 9.20 voor de middelsoort betaald. Zoo hoog zijn ze later niet meer geweest, doch het varieerde van 8.— tot 890 per 100 K.G. De grITven waren over het algemeen te Noordschar woude duurder dan te Broek op Langendijk, be halve Vrijdag, toen het andersom was. Meestal werd van ƒ8.— tot 8.60 besteed. Te Broek op Langendijk en later ook te Noordscharwoude gingen eenlge partijen weg voor f 7 80. Voor drielingen betaalde men tusschen 6.90 en 7.50. Stek noteerde van ƒ3.— tot ƒ5 40. Bloemkool komt er zoo goed als heelemaal niet meer» De prüs hiervoor was voor eerste soort 4.90 5.-70 per 100 stuks. Tweede soort ƒ2 20. Voor paen werden vrij vaate prijzen betaald Van 2.tot 2.40 en een enkele maal 2.80 per 100 K G. noteerden wU hiervoor. Kleine Peen van» 090 tot 1.20. De aanvoer van kroten heeft maar weinig te beteekenen. De aangevoerde partijen zijn bo vendien niet van de allermooiste kwaliteit. Een enkel partijtje goede bleten noteerde tot f 3 40 per 100 K.G. Minder gevraagde sorteerlngen brachten van ƒ190 pel- 100 K.G. op. Boerenkool werd verahndeld voor f 1.50 per 100 K.G. Spruitkool 8.Aardappelen komen zoo goed als niet meer aan de veiling. Voor blauwe eigenheimers werd 2.80 per 100 K.Ö. betaald. De wijde gebeurtenis. De geboorte van een prins of prinses zal op de volgende wyz<? worden aangekondlgd. Een vijftal klokken zullen het nieuws ver breiden. door, al naar gelang het een prins of prinses betreft, onderbroken of regelmatig gelui. Mocht het bericht van de geboorte na 9 uur Is avonds binnenkomen, dan volgt het klokken gelui den volgenden morgen om 9.15. Komt de heuglijke tijding voor 5 uur ’s mid dags, dan zal er 's avonds pl.m. 8 uur een mu- llkale rondgang plaats vinden; anders den vol genden avond. Lampions zijn dien dag verkrijgbaar het V.V.V.-gcbouw. Wat de feestelijke viering voor de kinderen betreft, kunnen wij mededeelen, dat deze zal plaats vinqpn op een nader te bepalen dag, na afloop der vacanties <7 Jan.), waarvoor het volgend programma is samengesteld 9 uur bijeenkomst op school; 9.159.30 auba de door Bergens Harmonie; 9.30IQ.Oo zang- hulde bij de Ruïne; 10.00 kinderfeest voor d jongere helft der schoolgaande kinderen In de Rustende Jager en het Oranje-Hotel; 2.00 mid dagvoorstelling voor de overige leerlingen, eveneens in de Rustende Jager en Oranje- Hotel. Oranjefeest Dezer dagen vergaderde ten raadhulze het Oranje-comlté onder voorzitter schap van den heer S. de Boer. In zijn ope- ningswooftMkBlde deze, dat de te verwachten biyde gebMrtenis in het Vorstelijk Huis het bestuur aanleiding gaf het comité bijeen te roepen. Ook releveerde hij het ongeluk Z. K. H. Prins Bemhard overkomen en sprak hoop uit dat een spoedig herstel zal volgen. Nadat algemeen goedgevonden was bijna al de comité-leden waren aanwezig dat aan den dag der blijde hope een feestelijk, hoewel sober karakter zal gegeven worden, werd over gegaan tot het bespreken der feestelijkheden. Het bestuur had reeds enkele programma punten uitgedacht, n.l. des morgens 10 uur kin- deroptocht onder leiding van het onderwijzend personeel en de comité-leden, waarna voor de kinderen in lokaliteit (en) versnaperingen wor den gepresenteerd. Getracht zal woroen voor de kinderen ook nog een fllmvertoonlng te krijgen, terwijl tevens de medewerking der beide fanfarecorpsen zal verzocht worden. On dernemers van lokaliteiten zullen het verzoek ontvangen hun gelegenheden voor dans of iets anders des avonds vrij te willen geven. Een gecostumcrrde fakkeloptocht des avonds vond mede algemeene goedkeuring. Hieraan kunnen inwoners die hiervoor Interesse gevoelen mede doen. Een 40-tal fakkels zullen beschikbaar zijn, waarvan de afgifte even voor den optocht door het bestuur zal geregeld worden. Liefheb bers die medegaan. doen goed zich reeds van nu af aan hierop te prepareeren. Om het- effect te verhoogen hoopt het comité dat deeN nemers met lampions zich zullen aansluiten Enkele prijsjes zullen beschikbaar worden ge steld. Hoewel van gemeentewege (*.25 voor ieder kind gevoteerd wordt, Is dit niet toerei kend. Ook voor den gecostumeerden fakkel optocht Is vanzelfsprekend geld noodlg. Ge zien het feit dat bij het huwelijk van het Vor stelijk Paar het totaalbedrag der inteekenlijs- ten buiten verwachting was. aarzelde het co mité niet om ook voor deze gelegenheid weer een Inteekenljjst door de comité-leden bij de inwoners te doen presenteeren, in de hoop dat ook thans weer op deze wyze ‘blijk gegeven wordt voor de aanhankelijkheid aan ons Vor stenhuis. Deze lijst wordt dezer dagen ter in- teekening aangeboden. Daar de Oranjeboom, die bij de laatste ge legenheid geplant werd, niet groeien wil, werd besloten een anderen oranjeboom te planten op een plaats die het bestuur zal voorstellen. Valt de gebeurtenis op Zaterdag, dan zullen ter wille van neringdoenden de feestelijkheden des Maandags gehouden worden. Ten slotte werd besloten as. Dinsdag weer te vergaderen. Met een hartelijk woord van dank werd deze geanimeerde vergadering gesloten. zonden een bedrag aan geld, wat vanzelfspre kend ook dankbaar weid aanvaard. Om de schenkers gelegenheid te geven, zich te overtuigen van de mildheid hunner gaven, werd besloten in de Jeugdherberg de geschon ken voor het binnengekomen geld gekochte ar tikelen ten toon te stellen. Dat dit op prijs werd gesteld, bleek wel uit het zeer groote bezoek, wat aan deze tentoonstelling werd gebracht. Alleraardigst was de tentoonstellingsruimte versierd met groen, afgewisseld met oranje en rood. Vol bewondering was men voor de prachtige, doch zeer degelijke ledlkantjes en menige be wonderende uitroep werd gehoord bij de be zichtiging van de kleertjes. Het zou niet raadzaam zijn als man. hierover verder uit te welden, alleen kunnen wij consta- teeren. dat het dames-comlté met voldoening op z(fn arbeid mag terugzien. Wij kunnen nog mededeelen, dat dit comité, aangespoord door het groote succes, voornemens is. ieder jaar omstreeks Kerstmis een ultdeeling van babykleertjes te houden, voornamelijk tot den leeftijd van 4 jaar. Wie Iets voor dit mooie doel wil maken, of daarvoor Iets In geld wil geven, kan hiervan mededeeling doen aan één dezer comité-leden. Alles wordt gaarne aanvaard. Moge deze prinselijkc geboorte dit tot resul taat hebben, dan zal in vele behoeftige gezin- jien met Vondel worden gezongen Staataleeningen 4 Nederland 1934 3 ObUg 3 NederL 1936 2% Nederl Oert 3 Nederl Oblig 3 Indiè 1937 3 1937 A 3% Youngl. <M.K.-verki.) Banken Amslerd. Bank Koloniale Bank Indische Bank Cent. Handel-Mij. Industrieën Onliever Calvé Delft Alg. Kunstzijde Van Befkel’s Patent Nleuw<e Philips Ned. Ford Industr. Buitenland Anaconda Kennecot Bethlehem Steel 0. 8. Steel Rep. Steel U. 6. Leather Intern. Nickel Stand Brandt Mijnbouw Mg. Exploitatie Redjang Lebong Peircleuua Kon. Olie □aboea Perlak H.S.V.-nleuws Dat het Zondag een be- langryke dag voor HSV kan worden, zal een ieder begrijpen die de speelwijze van SVW kent. Want ook nu EVW bij ons op bezoek komt, zal het geducht oppassen worden voor onze eerste elftallen. Toch gelooven wij dat HSV kan win nen. Maar te onderschatten valt er In dezen wedstrijd niets! Aangepakt zal er moeten worden van het begin tot het eind met een ge weldig enthousiasme. Zet het nieuwe jaar goed in, jongelui! De kans Is er dat we dan eindelijk eens op de begeerde plaats komen. Vooral nu het lang niet zeker Is dat Berdos, bij Vlos op bezoek zijnde, daar zul winnen. Geweldige span ning la er ongetwijfeld In deze afdeeling staan. Wij laten hier nog even den stand vol gen: Berdos HSV A FC Vlos SVW Oeel-Zwart SRC ZAP de eenlge wedstrijd die door HSV II werd ver loren was het een zware dobber, maar nu HSV II thuis speelt gelooven wij toch zeker dat HSV II revanche zal kunnen nemen. Jongens, doet daarvoor je best. Breed, open spel. Vlug afgeven, snel voorzetten en schieten jongelui, uit alle standen! De overwinning is dan zeker aan jullie!! HSV III zal alle moeite doen nu het op bezoek gaat bij SDE III te Wormerveer om haar eer ste puntje te veroveren. Of brengen Jullie de volle winst mede naar Heiloo? Doet In ieder geval je best en een goed resultaat Is dan niet uitgesloten. Junioren B die momenteel in hun afdeeling aan den kop gaan, gaan bi) den hekkeisslulter in hun afdeeling op bezoek, n.L Con Zelo B te Waarland. Natuurlijk rekenen we op een over winning voor onze Jongens. Pak flink aan!We zijn ervan overtuigd, dat de nieuwe opstelling zal voldoen1 Junioren D gaan by Vitesse B op bezoek etj, dat wordt een zware opgaaf. Maar ook de D- jundoren zijn versterkt en misschien.... komt er minstens één puntje mee naar Heiloo. Jurtlo- ren A en ook weer Junioren C zijn vrij van spelen Vorige Slotkoersen Heden 8 21% 12% 10% D»c. v.m. 3 WARMWHIJZBN. M Dee. Veiling Wen •!!»-> 9 30. Grove 8 500 10. Drielingen 7.30. Btekulen 4 808.30. Peen 3.803.70. Gele kool 11.80. Roode kool 3 80- 6 50 3e soort 33 80. Deensche witte kool 3.303.70. Uitschot witte kool 3.10— 3.40. 110 aanv Handel goed. van Catania naar M< van Gibraltar naar At De bevelhebber van het rechtsche garnizoen te Teruel, lultenant-kolonel Barba Badosa, heeft -verklaard, dat het garnizoen het nog lang kan uithouden. HIJ heeft gevraagd dit voor het oogenbllk aan zijn lot over te laten en zich eerst met meer dringende gevallen bezig te houden. Gisteravond deelden rechtsche vliegers mede, dat de vijand een algemeenen terugtocht was begonnen, alle wegen waren bezaaid met lange convoolen, welke In Zuld-Oostelijke richting trokken. „Welke snelheid had U?” vraagt de Presi dent aan B. „Ongeveer 15 K.M. Ik kon niet harder dan 45 K.M. rijden." „U had een lading dennepalen. Staken die tf ook uit?” „Neen. De takken waren er af en de lading werd gesteund door ijzers." „Hebt U iemand naast den stllstaanden auto zien staan?" «Achteraf meende ik dat wel." „Waar stond die dan?" „Tusschen de wielen.” „U bent toen ter hoogte van de houtzagerij de stilstaande truck voorbijgereden. Hebt U toen niets gemerkt?" .Neen, Ik heb niets van een aanraking met wat ook gevoeld." „Maar de doorgang was toch smal," merkt de President op. „U had een ruimte van 4.30 meter en Uw auto is 4.10 M. breed. Waarom bent U eigenlijk een honderd meter verder gaan stoppen?” „Het was inderdaad „krap werk” en Ik ben gaan stilstaan om te zien of het goed gegaan was.” „Maar hebt U toen ook niets gehoord? slachtoffer moet gegild hebben.” Verd. zegt nog, dat hU, toen hü stilstond, bü den stllstaanden auto, een man in gebukte houding met zün rug naar hem toegekeerd heeft zien staan, maar of dat dezelfde persoon was, dien hü tevoren had opgemerkt, kan hü niet zeggen. Tz (7 R.K.8.V. „Zeevogels" Programma 2 Ja nuari: Zeevogels 1—Voorwaarts 1, 2 uur; Zee vogels 3—WSV -3, 12 uur. Voor Zondag staat er een zwarRwedstrijd op het program. Voorwaarts uit Noord-Scharwou^e komt op bezoek. Dit belooft een spannende stryd te worden, want Voorwaarts heeft twee verlleepunten meer dan Zeevogels. In Noord scharwoude Is er gelük gespeeld. Hoe zal het nu worden? Zal het weer een verdeellng wor den van de punten? De uitwedstrijd is een prachtstrüd geweest, dus we rekenen weer op een moolen middag. Er zal veel te genieten zijn langs de lüuen. We hopen, dat de sterkste mag winnen. 't derde speelt om 12 uur tegen W8V 3 uit de Wormer. Dat zal wel niet meevallen om te win nen; Of nemen jullie revanche voor de groote nederlaag in de Wormer? Peudawa □ontmental OU SheU Union OU Hoewater Kabber Adam Rubber Barxtar DeU Batavia Rubber Serbadjadl Btlau CAUDETTE BIJ TERUEL, 30 Dec. (Ha vas). Gisterochtend negen uur zün de troepen van Franco overgegaan tot den aanval op de stellingen van de regeerings troepen ten Noordwesten en Zuidwesten van Teruel. ma. AMSTERDAM, aangekomen 29 Dec., Hamburg, ledig. Zeeburgerkade, Verg, doorskantoor; Eutsrpe. Bordeaux, stuken rlnamekede. N. Rijnvaart Mij.; Svlr, lx laatst Antwerpen, triplex. Handelskade, Scheuer; Maaskerk, Hi.mburg. stukgoed. Lijn; Van Es en Van Om- _»tukgoed. Hout- V—,n.«, 1,1, oj Bataafsche Petroleum Mij., van Antwerpen broer met zün hoofd en bovenlichaam geleund tegen de cabine en zün beenen zoowat slee pend tusschen de wielen. Zün broer kermde van pün en gaf nog eenlge instructies en vroeg nog of hü het nummer van den anderen auto opgenomen had. Deze auto stopte een eind verder, Iemand stapte uit en keek even om, stapte daarna weer In en reed weg. Getuige is daarna een dokter gaan waarschuwen. „Weet U zeker dat Uw broer zich op den laadbak bevond?" „Ik vermoed van wel.” De volgende getuige, G. J. Wolbers, die daar in de buurt woont, heeft gezien, dat een man, staande op den laadbak van den vrachtauto, bezig was het zeil, dat over den laadbak ge spannen was, aan den linkerkant van den laad bak los te maken en haar rechts over te slaan. „Welke snelheid had naar Uw meenlng passeerende vrachtauto?" „Die had een knappe vaart. Ik schat die wel op 60 K.M.” „Verd. zegt zelf 15 K M.” „Dat Is veel te laag,” meent getuige. Ook deze getuige vertelt, dat de andere vrachtauto even gestopt heeft en daarna Is weggereden. De truck van den stllstaanden auto was niet beschadigd. Wel heeft get. aan den llnker-achterkant van de cabine een klein stuk je blauwe stof van den overall van het slacht offer gezien. jjc oiiicier is van meernn^, nauat rnj ziiu deelneming met de nabestaanden heeft geult, dat verd. den smallen doorgang met een te groote vaart heeft doorgereden. Hü voelde zich met zijn zwaren auto blükbaar ’n heerscher op den weg. Het kan niet anders of het slacht offer moet door een uitstekend deel van de lading geraakt zün. HIJ elscht 2 maanden hechtenia met Intrekking van het rybewüs voor 1 jaar. De verdediger, mr. Folkerts uit Amsterdam, die namens verd. ook een woord van deelne ming over den ongelukktgen afloop spreekt, meent, dat tusschen verd.’s rüden en het ongeval geen oorzakelük verband bestaat. PI. zoekt de oorzaak hierin, dat het slachtoffer, bezig zijnde met het zeil, zün evenwicht heeft verloren en zoo met den voorbürüdenden auto in aanraking is gekomen. Hü verzoekt vrijspraak, in leder geval een veel lichtere straf. BINNENLANDSCHE HAVENS UMUFDEN, aangekomen 28 Dec., Poelau Laut. m.s., Bremen. 29 Dec.. Bodegraven, s., Antwerpen; Oberon, s., Rotterdam; Ganymedes, sidem: Alclnous. Jata; Veenenburgh, ma., Mlddlesbro. Vertrokken 29 Dec. Marianne, s., Antwerpen' Liberty, ma.. Mlddlesbro; Blrtley, a- Newcastle; Baron Murray, a.. Hull. Aangekomen 29 Dec.. Themis, a.. Bremen: Nore. tank, Curacao; RelchenfeU. a.. Hamburg. Euterpe, s.. Bordeaux; Nova, a.. Hamburg; Hilda, ma.. Kiel; Svir, a., Antwerpen; Maaskerk, s„ Hamburg. Vertrokken terdamTri to. Hamburg; Hamm. Het schünt. dat de regeeringstroepen zich thans vóómamelük op den linkervleugel van de rechtschen concentreeren om hun aftocht te dekken, doch reeds zün de troe pen van Franco meester van de hoogten, welke den weg naar Teruel beheerschen. Oprichting sangvereenlging Het is een verheugend feit te kunnen melden, dat het door pastoor v. d. Meer Indertüd opgerichte dames- zangkoor zal blüven voortbestaan. Dit koor dat onejer persoonlüke leiding van den pastoor stond legde zich In het büzonder toe op de beoefening van de kerkmuziek en reeds vele malen hebben de parochianen de mooie gezangen van dit koor kunnen beluiste ren. wanneer het medewerking verleende bü kerkelilke plechtigheden. BIJ de dames bestond het verlangen om ’t koor uit te breiden wegens vertrek van enkele leden en tevens om er een zangvereeniging van te maken. In een Dinsdagavond gehouden vergadering hebben de voorlooplge plannen een vasten vorm aangenomen. Een flink aantal nieuwe leden had zich opgegeven en opgericht Is nu een zangvereeniging onder den naam „Zanglust” Behalve het verzorgen van kerkelyke gezan gen, aal de nieuwe vereenlging zich ook gaan toeleggen op de beoefening van niet kerkelüke muziek. Bü de gehouden bestuursverkiezing Is tot voorzitster gekozen mej. J. Kraakman; tot se cretaresse mej. G. Groot; tot pennlngtnees- teresse mej. A. Groot. De leiding van het nieuwe koor berust den heer W. Overtoom. De week voor Kerstmis heeft weinig verande ring gebracht In den gang van zaken op de veilingen. Het Iets koudere weer deed een iets gragere markt verwachten, hetgeen echter voor slechts enkele producten het geval was. De gele kool blüft echter nog maar steeds zeer goedkoop Er zün deze week talrijke partüen onverkocht gebleven, welke voor veevoeder zün verhandeld. Het blyft voor de verbouwers van gelekool een trieste boel. Steeds maar weer gaat het er om. even den minimumprijs te maken of onverkocht blüven en de kool met eigen hand kapot te snüden. nadat men zü'J pioduct zoo langen tüd zorgvuldig heeft opge past en verzorgd. Het zün maar enkele heele mooie partüen, die, welke nog wel op de dorsch kunnen worden opgeslagen, waarvoor een prys van 1.40 en 1.50, soins 1.70 A f 1 80 werd besteed. Het meerendeel van de verkochte par tüen bracht echter 1.30 en minder op. De roodekoolprüzen waren Iets beter. De eerste kwaliteit heeft voor een groot gedeelte boven 4.per 100 Kg. opgebracht. De aan voeren van eerste kwaliteit blüven echter nog gering. Te Noordscharwoude zagen wü een paai partüen verkoopen voor ƒ4 60. welke voor het koelhuis werden gekocht Ook zün er nog wel eenlge gegaan voor ƒ5.— tot hoogstens ƒ5.30, doch dit kwam slechts een enkelen keer voor. Voor tweede kwaliteit werden ook Iets betere prüzen besteed, terwül afwükende roodekoo’. eveneens tegen behoorlüke prüzen van de hand King. Een vaste prüa is hiervoor moellük te zeggen, daar y nog heel wat verschil wordt gemaakt tusschen groot en klein. De kwaliteit verschilt soms ook nog aanmerkelijk. Voor de Deensche wlttekool bestond grootere belangstelling. Begonnen met hoogste noteertng f 160 en ƒ1.70 per 100 Kg. kwamen er Dinsdag al een paar dubbeltjes bü, zoodat men tot ƒ1.90 en ƒ2.10 per 100 Kg. RHEA, Mlddl. Zee naar Amsterdam, Dec. n m. 4 uur Plnlsterre. AGAMEMNON, 38 -Dee. van Gtenua lermo. AURORA. 38 Dec. VESTA. 2k Dec. i dam. BODEGRAVEN. 29 Amsterdam. OBERON. 29 Dee. van Rotterdam te GANYMEDES, 29 Dec. van Rotterdam to Amsterdam. BREDA, thuisreis. 35 Dec. van Callao. ALKMAAR, 27 Dec. van Iqulque n. Antofagasta ULYSSES. 39 Dec. van Candla te Canes. ACHILLES. Faro n. Olhao, paas. 29 Dec. Gi braltar. THESEUS. 39 Dec. van Kopenhagen te Stettin EUTERPE. 39 Dec. tan Bordeaux to Amsterdam. STELLA. Mlddl. Zee n. Amst.. was 39 Dec. 13 uur ’a middags 45 mUlen Z.W. van Ou accent. RON. HOLL. LLOYD MONTFERLAND. 29 Dec. van Amst. n. Ham burg. WATERLAND. 24 Dec., des nachta 13 uur xa« let Plata naar Amsterdam. SIN. NEDERLAND SEMBILAN. thuisreis. 29 Dec. van Gibraltar. POFJ-AU LAUT, 29 Dec van Bremen te Amst. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, Uitreis, 29 Dec. van Sues. TAWALI, thuisreis, 37 Dec. van Singapore. Mond- en klauwzeer Beschouwde men het mond- en klauwzeer reeds als geweken doordat zich wekenlang geen nieuwe gevallen meer voor deden, zoo kwam men thans bedrogen uit, daar deze ziekte thans voor de tweede maal is ge constateerd onder het vee van den heer P. O. en voor de eerste maal onder het vee van den heer J. M. De New Yorksche beurz boekte gisteren na een afwisselend verloop, aan het slot een krachtig herstel. Uiteraard werkten de vele ongunstige factoren, die de markt den laatsten tüd beheerschten, de terughoudenheld In de hand. Men stelde zich de vraag, welke richting de regeerlng denkt In te slaan, om de econo mische depressie tot staan te brengen. Te dien opzichte wacht men met groote belangstelling Roosevelts boodschap aan het Congres van Maandag a.s. af en hoopt men, dat ei meer klaarheid zal komen ten aanzien van hetgeen er in de naaste toekomst zal gebeuren. Jack- son's scherpe houding tegenover de monopolis ten, welke door den minister van handel, Ro per, en den attorney general Cummings wordt bevestigd, werd nog druk besproken. Men Is echter geneigd deze houding te beschouwen als een middel der regeering, om haar tot dus verre gevolgde politiek van scherpe contröle op het geheele bedrüfsleven. het beslag leggen op de winsten en op het buitenlandsch kapi taal, te rechtvaardigen. Tot nog scherper maatregelen is misschien de president in staat en in verband hiermede blüven de vooruitzich ten onzeker. In het telefonisch verkeer hedenochtend ten onzent reageerde men op de betere houding van Wallstreet en trad op verschillende punten een ferm herstel In. Onder beroepshandelaren verliep echter de handel kalm, aangezien men de vooruitzichten van de New Yorksche beurs nog zeer onzeker achtte en een blüvend her stel moellük durfde te verantwoorden. Voor Steels trad een herstal in van 1 3 '8 4 1 5/8 tot 39M40. Bethl. Steel werd op 42y. ex-dlvi- dend verhandeld en kwam eveneens gedeelte- lük op verhaal. Republic Steel trok y, aan tot 12X. Voor Anaconda Copper trad een verbe tering In van 1 3/8 tot 22. Shell Union ei. Tide water waren op respect. 12 1/8 en 10 7/8 gaed Prijshoudend. Toonaangevende locale aandee- len haalden de verliezen van gisteren weer grootendeels In. Konlnklüke olie werd 5 A 6 pCt. hooger getaxeerd op 362363. HVA 5 A 6 pCt. hooger op 435. Philips 4 pCL op 285. A'dam Rubber 1 4 2!1 op 206—208. Unilever 2J4 op 145 en Aku hooger op 45. Inbedrüfstelling vüxelgemaal Woensdag heeft onder groote belangstelling de Inbedryf- stelllng plaats gehad van het nieuwe electrische vyzelgemaal van den Inlaagpolder te Haar- lemmerliede en Spaarnwoude, welk bouwwerk is uitgevoerd door de Vlnkeveensche Beton- industrie. Het geheele werk stond onder toezicht van den adviseur van den polder, den bouwkundige W. Moejes te Oudorp. den middag van 14 Sept, ongeveer half in Zuid- 29 Dec.. Veenenburgh. nar.»., Rot- s.. Belfast vla Rotterdam; Mon terend. s.. Hamburg; Hamm, a.. Idem. Uitgaande vastgemaakt: Prowess, aangekomen Zeeburgerkade, iterpe. Bordeaux. laatst Antwerpen." Scheuer; Maaskerk, m.w Jelskade. HollandAfrika stukgoed. De Ruyterkade. meren; j—-- haven. Volgt Ceber; Nore. Curacao, rile. Steiger p-*----- Bevr kantoor. Aangekomen 39 Dec.. Bodegraven. Antwerpen, stukgoed, Surlnamekade. Vrachtmall: Oberon. Rotterdam, ledig. Levantkade. Verg. Cargadoors- kantoor; Ganymedes, Rotterdam, ledig, Levant kade. Idem: Poelau Laut. Bremen. stukgoed Sumatrakide. MH Nederland: Alclnous. Java stukgoed. Borneokade. Meyer A Co's Scheepv MIJ: Veenenburgh. Mlddlesbro. Uaer. Handels kade. Wm H. Muiter en Co. 130% 136% 155% 131 136 155 79 168 4 9% 158 133 75% 224 84 154% 278 79% 168 81% 2% 67 24* 143 85% 44 Vs 65 290 264 2% 26 A 42% 40 A 12A 4% 33 S% 229 289% 145 278 436% 160 136 83% 90 106% 124% 117% 107 109 142% 85 43% 65 281 261 89 106 122% 116% 105 108% 63?A 1% 5 6% 8A 365 17% 86 357% 18% 86 62% 1% 4% 6% 8% 'h 1 1 I I 1 I Ohio. Mllw. Wabash I SS ex-clalm 0% 26% 4041 58% U 4% 31A 54* Union Pacific Erie Kansas City South South. Rallw. Allied tntercontln Rubber Scheepvaart Java Oh. Japan Holl.-Am. Lyn Kon. Ned. Stoomb, Scheepvaart-Unie Rotterd. Lloyd SU Nederland Suiker H. V -A. Java Cultuur N.L8.U Vorstenlanden Tabak Dell Batavia □ude DeU

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 18