ZCelvetAaal van m van De avonturen van een werkeersagentje Onverwachte nederlaag D.W.V. tegen O.S.V (bn daq Fortitudo wint van Olympia SHFA KENNEMERS NEEMT DE LEIDING van de lersche Brigade Die Feert den tijd... SME TWEEDE KLASSE I.V.C.B. TWEEDE KLASSE K.N.V.B. O.S.V.—D.W.V. 2—0 B.F.C.—H.F.C. 1—5 ns DAMES-HOCKEYCOMPETIT1E ALCM. VICTRIX—W.F.C. 2—2 R.C.H.—ZEEBURGIA 1—4 Sportraad van de Graal KUNSTRIJDEN VOOR PAREN N SPARTAAN—KENNEMERS 2—3 si 32 >3 -i.- HILVERSÜM—A.F.C. 3—4 Dualmeet R.D.Z.Duesseldorfer Schwimmverein Maxie Herber en Ernst Baier hebben opnieuw succes inderdaad, het zonder rust werkende hart moet ontzien wor den! Waarvoor de prikkeling door coffeïne, en daardoor storing van de normale functies? Er is Koffie Hag, gegarandeerd coffeïnevrij overeenkomstig de be palingen der Nederlandsche W aren wet. Bovendien worden door het ver maarde Hag-procédé de krachtige smaak en het kostelijke aroma van de fijnstehooglandkoffie voor 100% gewaarborgd. Ook de tweede soort, „Sanka ge naamd, is heel goed en kost slechts 44 ets. per pakje. o 1 .jb arf. Dg DOOR RANDALL PARRISH Nederlaag van Vit ease tegen D.S.S.H. en van D.E.M. tegen de Santpoort- reserves R.C.H. verliest van Zeeburgia Hilversum moet de punten af staan aan A.F.C. Flinke overwinning van H.F.C. op B.F.C; Overtuigende zege van Zwaluwen JMt hangt ar w at. Midsaaateiiix ÏÏSSESÏ I Kende zij de mannenf sen. keek Tine en Zoowel Alcmaria Vlctrlx—W.F.C. als H.R.C.— belde ontmoetingen was de uitslag 2—2. ,Jk moet nu West I b in in de tweede klasse B niet DOS. en won DSSH In West II a de ven prees 1 up 1 Nadruk verboden) Schwimmverein 2 44.8 sec.; r- I r r 4 IV IK 8FBEEK MET DE DAME (Wordt vervoigdj 04 4 sen ins 13 14 13 13 14 14 14 14 13 14 2 2 S 8 6 4 S 4 4 4 2 3 3 4 5 3 3 3 1 4 4 4 2 4 3 4 5 5 7 8 7 S 1 1 4 4 5 8 6 8 6 8 19 18 15 15 15 15 13 12 8 8 44—22 25— 22 27—21 26— 23 29—20 35—30 27— 29 24— 33 25— 45 24—40 it haar een en aan den h, aan het In de tweede klasse van den IVCB was de oogst gisteren niet erg groot. In West la be- 15 13 14 15 13 15 14 18 13 14 11 11 9 8 7 5 5 4 4 3 11 8 8 5 5 5 3 4 3 3 7 7 5 3 4 3 3 1 0 0 o 1 4 0 1 2 3 4 5 3 1 4 1 2 1 0 1 4 2 3 5 2 2 2 2 5 7 5 8 9 11 9 10 1 2 3 4 5 8 7 5 8 12 1 3 2 3 7 8 8 9 8 9 24 19 16 15 13 11 10 9 8 7 44— 24 45— 17 40— 20 32—32 31—24 28—38 41— 51 31— 54 32- 41 20—41 een pen ans 22 21 16 13 13 12 11 10 9 9 waarom zyn 14 14 12 13 15 12 13 14 11 13 24 21 18 16 13 11 10 8 8 2 46—13 45—21 35—25 25—20 25—22 30—36 23— 23 12—16 24— 41 3—55 iries srst. ssen I te aan C. gen van 4». Be en ring mi ll 8 n 1 a t 1 i 4 5 4 5 3 4 2 5 3 OIV DOS Llsse WE DEM ADO Santpoort 2 Teylingen Vitesse DSSH 56—19 34—16 38- 15 25—19 21— 45 39— 31 22— 36 20—37 23— 33 15—42 ‘1- aeer lOOg- rman ie en n de op uden bln- nge- aject iders tloos Wes- Vsn Hei- pel ird Ize, «d let U. n- Bl- ler n- D.O.8. Hilversum Zeeburgia ED.O. RCH. H.V.C. HFC. AFC. BF.C. Velox s. die la uit Plaste 1 met 1. dié 1. die naar luipes :um— Van kra ts in tl zal 1 zoo r. De unior itraf- - prijs „Ik kan u dit mark aanbevolen, Wad—eieelie Op onze betere kennismaking.” ,Jk heb geen verlangen ml) met uw wensch te vereenlgen.” gaf by ferm ten antwoord. „Kom, Monsieur, laten wy een einde maken aan al dezen onzin. Ik ben uw gevangene, niets meer, Ik wil nóch met u eten, nóch met u drinken. in Castricum met 3—1 van Vitesse en de Santpoort-reserves ble- met dezelfde cyfers in Beverwyk in meerderheid tegen DEM. Het treffen tusschen ADO en Teylingen eindigde in een puntenver- deeling. zonder dat er werd gescoord. DOSS RKAV Alw. Forward Zwaluwen The Victory VIC VVA 2 Constantius Volendam 2 Hertha 13 12 13 10 14 13 13 14 13 10 13 14 D.W-V. WF.C. Alcm. Vlctrlx West Frisia De Spartaan HRC. ZFC. OSV. Z.V.V. 3421 de: 32—17 26—16 29— 32 30— 34 32—28 37—49 22—27 16—28 21—34 Fortitudo 8 DO LVV RKBW MSV Actif Saestum Zwal. Vooruit Olympia WIJ 2 De Kennemers 14 14 14 13 13 14 15 14 13 14 De uitslagen van de Zondig voor de R. K. Dameshockeycompetitle van den Sportraad van de Oraal gespeelde wedstrijden lulden: Wilskracht 1 (Amsterdam)Hurry (Overveen) B. 00. Hurry up 2 (Overveen)—L. H. S. (Alkmaar) Olympia dam) A. 12. N.V.A. (Amsterdam)Keep fit ((Den Haag) A. en B. afgelast. Te Troppau zyn Zondag in aanwezigheid van ongeveer 10.000 toeschouwers de Europeesche kampioenschappen kunstryden voor paren Be houden. De Olympische kampioenen Maxie Herber en Ernst Baier slaagden er door schit terend ryden in, voor de vierde achtereenvol- gende maal den titel te behalen. Weer was het Jonge Oostenryksche paar Ilse en Erik Pausin de meest gevreesde tegenstander, maar het Duitsche paar was absoluut sterker. De uitslag luidde: 1. en Europeesch kam pioen: Maxle Herber en Ernst Baier (Dultsch- land), plaatscyfer 6, 572 pnt.; 2. Ilse en Erik Pausin (Ooetenryk), 10 en 57 pnt.; 3. IngeKoch en Ouepther Noack (Duitachland)4. Plroska en Attila von Szekrenjessy (Hongarije). Daarby heb ik niet de minste inlichtingen te geven.” De man leunde naar voren, keek haar recht In het gezicht en deed zyn vuist met een hevlgen slag op de tafel neerkomen. „oy zyt een dwaas, zeg ik ul Oy denkt, dat ik hardvochtig ben, maar wacht dan liever eens tot gy voor de anderen staat, zy zullen heusch niet om uw mooi gezichtje of om uw deftige manieren geven. Nog eens, meisje, luister naar wat ik zeg en gebruik uw verstand. Ik heb hier de bevelen uit te deelen en het is myn woord, dat u hier gevangen houdt of u laat gaan. Ver tel my uw geschiedenis, en als het even kan, zal ik u laten gaan, ik zal u zelfs een gelelde meegeven. Is dit geen nobel aanbod?" Om het meisje te lokken, begon ze een vuurtje te stoken, waarin ze met een stokje roerde, zoodat mooie veelkleurige bloemen opstegen. Toen het meisje de mooie bloemen zag, kwam ze langzaam naar het vuur, want ze wilde weer wat mooie bloemen hebben. Dat vrtkte de heks juist hebben, want dan kon zy het meisje beter in haar macht krijgen. „Dat kon zy ook niet weten, dat die oude vrouw zoo slecht was," merkte Keesie op. ,Ja. zoo ziet men, schijn bedriegt.” 3 23 2 22 18 16 15 14 10 9 8 7 Al» u lonu een» t.vael hoost hebt om uw beurt of te wach ten bij oen kruispunt, dan Is t sen prettige zekerheid dat er een indere wagen voor u klaar staat, die steed}, den tijd beeft ee altijd rustig z Ij boort afwacht Hoewel de thuisclub het eerst het windnadeel heeft, gaat het spel toch vrywel geiyk op. De verdedigingen hebben er echter goed het oog in. Doordat de Nieuwendammers het spel te kort houden, worden de scoringskansen uiterst gering, waarby*nog komt, dat de gevaariyke spelers Ooms en Visser danig bewaakt worden. In de tweede helft gaat het spel aanvankeiyk weer gelijk op, totdat de oostzaners er een schepje opleggen. Dit wordt na 25 mln. be loond door een doelpunt van Windhouwer, 10 en Oöbel weet den voorsprong te vergrooten. 3—0. By een schermutseling geraakt de D.W.V.- keeper geblesseerd, zoodat hy moet worden ver vangen. In den resteerenden tyd komen de gas ten verwoed opzetten, maar aan de afwerking van de talryke Amsterdamsche aanvallen ont- .breekt nogal eens wat, zoodat het einde van --‘■en spannenden wedstryd, welke door 3000 toeschouwers werd bygewoond. een onverwachte O.S.V.-zege brengt. (31). Toen de tweede helft een kwartier oud was wist De Kennemers, na eenige vergeefsche pogingen, door Heideman geiyk te maken (2—2). Spoedig daarop bezorgde dezelfde speler den bezoekers de leiding (2—3). De thuisclub gaf zich nog niet gewonnen en De Kennemers moest tot de laatste minuut den kostbaren voorsprong met hand en tand verdedigen. In den stand kwam evenwel geen wyziging meer. .1 Deze plotselinge verandering bn oogenblik in de war, ik kon het mi kleinen rimpel tusschen haar oc opeenpersen van haar lippen. Saiinder* kwam juist op dat oogenblik aanloopen met verschil lende borden en glazen, en zy zwegen, tot hy weer weg waa. Dom stond tegen den muur ge leund, hy scheen de situatie volop te genieten, onverschillig voor den afloop. „Welnu?” bromde Awlright ongeduldig. „Wat zoudt gy gaarne willen weten?” -»Uw-z»a»mi en w«mpta»ts, T«wem6B^, waar om gy probeerdet 's nachts door onze linie heen te breken en wie de man was. die gedood werd?” „En als ik daar antwoord op geef, kan ik vry uitgaan?” Na wat heen en weer getrap op het midden veld gaat BFC het eerst tot den aanval over en Vermeulen krijgt een vryen schop te nemen, welke echter niets oplevert. Aan de andere zyde ontsnapt het BFC-doel nauwelyks aan een door boring, als by een hard schot in den hoek de keeper juist weg weet te stompen. Even la ter komt HFC gemakkelijk aan het eerste doel punt, als binnen het strafschopgebied hands wordt gemaakt en de keeper van HFC met een kalm schot aan zyn club de leiding geeft (01). Toch weet BFC door den linksbuiten Hom geiyk te maken, als deze na een vcorzet van de Bruyn in vrije positie den bal krijgt toegfespeeld en onhoudbaar doelpunt (11). Hierna breekt de rust aan. Na de hervatting komt HFC sterk in de meer derheid en de aanvallen zyn niet van ge vaar ontbloot. Er volgt een hard schot op het doel dat buiten bereik van den keeper tegen den paal gaat. De toestormende midvoor vangt den terugspringenden bal op, welke met een hard schot In den hoek verdwynt (12). BFC heeft hierna weinig meer In te brengen en een goed doelpunt van den linksbuiten brengt het derde doelpunt (1—3). De spanning is er nu geheel uit en als achter eenvolgens de midvoor en de linksbuiten den stand op 15 brengen, breekt het einde aan. en ik ben er heel zeker van, dat niet angst en vrees haar dwongen te doen zooals zy ging doen. Op haar gezicht stond niets dan min achting te lezen, terwyi haar hand de leuning van den stoel greep, en zy ging rustig tegen over de twee mannen zitten; maar toch zoover van de tafel, dat zy als het noodlg mocht biy- ken kans had om weg te komen. „Als ik het Voed begrepen heb, dan ben ik hier om u te amuseeren, Monsieur,” zei ae koefl%s. „t Is ten minste een eerlijke beken tenis.” „Het woord is misschien niet gelukkig ge kozen; myn Fransch is niet van het beste, t zyn ook eigeniyk meer inlichtingen, die ik noodlg heb. Saunders,” en hy wuifde met zyn hand, ,Je moogt dienen, eerst een fleach wyn.” De jonge vrouw bleef zwygen, zy keek naar den soldaat, die bedaard de leege glazen kwam vullen, zy hield haar hoofd een beetje omlaag, zoodat ik haar trekken niet kon zien, want ik lag nagenoeg recht boven haar op myn knieën. De kapitein scheen overtuigd, dat hy de zaak had gewonnen, want hy hield zyn glas in de hoogte, bewonderde de ryke kleur van den wyn, en al sprak hy nog luid, zoo had zyn stem toch de booze schakeering van zoo even verloren. Er werd ondanks het windvoordeel door RCH met te weinig overtuiging gestart, zoodat de Amsterdammers volop gelegenheid hadden zich behooriyk in te spelen. Waar de gewyzlgde op stelling in de voorhoede niet direct een suc ces bleek te zyn, had aanvankeiyk de Zeebur- gla-achterhoede weinig moeite de meestal door zichtig opgezette aanvallen af te slaan. Hoewel ook de Raclng-achterhoede over het algemeen meester van haar terrein bleef, was toch na ongeveer vyfentwintig minuten een weifelen voor het doel noodlottig. Doordat Slegerist we gens een opgeloopen blessure niet kon ingry- pen, kreeg de linksbuiten den bal vry en gaf Metten geen kans. Wel heeft toen RCH voor de rust het meest den toon aangegeven, doch voor het doel bleef het optreden van de RQH- vooiwaartsen onvoldoende om succes te beha len. zoodat met een 1O-achterstand gedraaid werd. Na de rust, met den wind in het nadeel voor de Racing, trad de thuisclub direct wat agres siever op doch wegens een onjuist beoordeelen van een hoogen bal vlak voor het doel kreeg de middenvoor een goede kans die hy via den paal wist te benutten (0—2). Zeeburgia had in nog sterker mate dan voor de rust zyn verdediging versterkt. Er werd met vier half-bacts gespeeld, terwyi de andere bin- nenspeler eveneens een sterk teruggetrokken positie innam. Na een goed half uur spelen le verde een minder goed door de achterhoede weggewerkte bal tot het derde doelpunt voor Zeeburgia, waarby doelman Metten gewond raakte en vervangen moest worden door Been- ders. v. d. Horst maakte daarna uit een goed door Hoogendoom aangegeven bal het eenige tegenpunt, doch geen minuut later lag nummer vier in het RCH-doel, toen by een hoog schot een der backs den doelman het uitzicht belem merde. Het einde kwam met een 4—1-neder laag voor RCH. De groote verrassing in de tweede klasse van •fdeeling I was wel de nederlaag van het tot dusver nog ongeslagen D.W.V. tegen O.S.V., dat de Noord-Amsterdammers in Oostzaan met 20 versloeg. De'Kennemers, die in de hoofdstad met 3—2 over De Spartaan zegevierden, hebben thans de leiding genomen. West” Frisia eindigden in een geiyk spel. Van Mi de, terwyi het meisje haar jurk ophield otn de mpole bloemen, die uit het vuur opstegen, te vangen, naderde de heks van achteren met haar tooverring en wierp dien het meisje over het hoofd. Dat was gemeen van die vrouw,’ zei het verkeeraageidje; je kunt niet genoeg op je hoede zijn.” Hoewel •peelde, daar de wedstryd tegen EJ9.O. wegens terreinafkeuring niet doorging, was het toch een goede dag voor de Utrechtsche club, daar twee De eenige ontmoeting, welke werd gespeeld. Zwaluwen—The Victory, eindig de in een 6—0-zege der Amsterdammers. hield Fortitudo zyn goede positie door in Hil versum met 31 van Olympia te winnen, ter- WY-reserves met van haar concurrenten een nederlaag leden. Hilversum verloor n.l. met 43 van A.F.C. en R.CH. ging met 41 ten onder tegen Zeebur gia. B.F.C. en Velox zyn thans vry geïsoleerd ko men te staan, daar belde clubs geen succes kon den boeken. De club uit Bussum moest met 51 de meerderheid van H.F.C. erkennen, terwyi H.V.C. in Amersfoort met dezelfde cyfers Velox versloeg. wyi MSV in Montfoort de 4—0 versloeg. AFC, dat met den wlnd-ln den rug speelt, opent het offensief en ondmieemt enkele ge vaariyke aanvallen op het Hilversumsche doel. De groen-witten loopen hier elkaar in den weg, waarvan Lungen gebruik weet te maken. Verschillende malen passeert hy de belde backs, maar de verwachte doelpunten biyven uit. De Amsterdammers zyn sterk in de meer derheid en het is tydens deze overwichtsperlode dat Lungen het leder vry maakt en vlak voor het Hilversumsch doel aan Hazeweyer over- 1 geeft, die op zyn beurt den bal onhoudbaar inknalt (0—1). Opnieuw weet Lungen, door een fout in de Hilversumsche verdediging, het leder vry te maken en ook nu weer is het Hazeweyer, die het vonnis voltrekt (0—2). Doordat de voor hoede van Hilversum 'na dezen achterstand te veel achter biyft. komen de lange voorzetten van de middenspelers vrywel altyd by de Am sterdamsche verdediging. Wanneer Toes het le- i der op den vleugel vry krygt, geeft hy den bal i over aan Oroenenberg. die met een diagonaal schot onhoudbaar doelpunt (12). Dit is echter niet naar den zin van Lungen die het in zyn eentje probeert en met zyn schot ook succes heeft (13). Na enkele wederzydsche aanval len breekt de rust aan. Na de hervatting zyn de rollen omgedraald en nu is Hilversum de toonaangevende party. By het uittrappen van doelman Gerrits vangt Bannink den bal op. zet het leder hoog voor cn in vliegende vaart knalt Toes het leder in de touwen (23). De spanning stijgt met de ml- nuut en 'n waar fluitconcert ontstaat, wanneer de scheidsrechter een bultenspeldoelpunt van Hilversum zeer terecht niet toekent. Opnieuw 1 maakt Hilversum een bultenspelgoal wat den 1 scheidsrechter niet ontgaat. Wanneer van Po- len een penalty voor Hilversum mag nemen, 1 gaat zyn schot keihard tegen den paal. Vlak voor het einde breekt AFC los en R. van Nek 1 doelpunt op fraaie wyze (24). Nadat Hilver sum nog den achterstand heeft verkleind, breekt het einde aan met een 43-zege der Amster dammers. I -Dat is iets wat ik niet wist. Maar •oudt gy u willen verontschuldigen? Er L— 8«noeg dames van het hof, die graag met my ■ouden wffien soupeeren. Ol er zyn er heel watl” „Van het Engelsche hof misschien? Ik heb wel eens gehoord, dat deze niet kieskeurig zyn.” kapitein drong een vloek, die hem al op ÜPPen lag, mét veel moeite terug en zyn •ahkvn werden vuurrood van boosheid. „Nu is genoeg, kleine dwarskop! Ik bedank er voor J°8h~n«er “»Unheer met je te spelen. Ik ben ?o baas hier en meer aan kampen dan aan "oven gewoon, dat wil ik wel toegeven. Ga dus “tten, Madam. Of het 41 dan niet in uw smaak ons gezelschap te houden, daar trek ik Z”, “iet Veel van aan. Gestolen fruit smaakt beter, heb ik vaak hooren zeggen, *n ik ben in een stemming dat Jk naar nletefrw dat gy doet zoo-] r “k- zonder nog meer woorden te verspil- Z7’ 01 Jk aal er wel iets op weten te vinden “6 te doen gehoorzamen ik ben niet bang W»r uw oogen.” *ea oogenblik dacht ik. dat ay aou weigeren, Gedurende de eerste helft speelde de thuis club met den straffen wind in den rug, waar door de roodbroeken een groot overwicht kon den uitoefenen. De Spartanen verzuimden ech ter van het windvoordeel gebruik te maken De Amsterdammers, die meermalen tot ver- dlensteiyk combinatiespel wisten te komen, toonden echter sporadisch hun schotvaardig- heid De zeer goed spelende achterhoede van De Kennemers kon dan ook steeds ingrypen en van tyd tot tyd haar voorhoede aan het werk zetten. Over het algemeen speelden de bezoekers technisch beter voetbal, waardoor ook hun uitvallen een gevaariyk karakter droegen. Na enkele minuten spelen loste linksbuiten Lammers van De Spartaan een hard hoog schot, dat op verrassende wyze onhoudbaar voor doel man Urk in het Kennemer-doel caramboleerde U-0). De hoofdstedelingen lieten na om door veel vuldig schieten dezen voorsprong te vergrooten. Kort voor de pauze boekten de rood-zwarten bü een Van hun snelle uitvallen succes. Op zeer fraaie wyze bracht middenvoor Boom den stand y 11- Onmlddeliyk na de rust kroeg De Spartaan-mfddenvoor een niet te gnlssen kans, “och hy moest deze onbenut laten. Even later herstelde Rodwenhof zich door uit een keurigen through-pass van v. d- Velden te doelpunten zegt, dat ik geen gentleman ben, maar ik ben een soldaat." „Uitstekend, Monsieur, ik aal zien at dat zoo te,” gaf zy rustig ten antwoord, vastbesloten hoe te handelen. „Ik ben Henriette Valois, een meisje uit Cambrai, dochter van den Oommtesarte mis schien kent u hem?” Awlrlgt schudde zyn hoofd. „Ik ben nooit in die stad geweest.... een Fransch dorp misschien?” „Tien myi zuidwaarts.” en haar geaicht hel derde op. „Ik logeerde in Douai by myn tante Madame DTEstelle, by de poetpoort, Monsieur toen ik bericht kreeg, dat myn vader lag te sterven. De Oostenrykers hadden hem voor zyn eigen deur neergeschoten, en de man, die my de tyding was komen brengen, was onze be diende Francois La Barge. Hy kende den weg en aou my begeleiden. We reden nachts in de meaning, dat het veiliger was, want er kruisten patrouilles in den omtrek, en wy hadden geen passen. Wy kozen een afgelegen weg uit en werden geen enkelen keer aange houden, tot wy u ontmoetten. De man, die gedood werd, heette Francois La Barge.” By de herinnering hieraan verborg zy haar gezicht in haar harvten Aardig verzonnen, moet ik zeggen,” merkte i Awlright spottend op, met een elgenaardlgen I blik naar zyn luitenant, .alleen maar jammer, dat wy den onechuldlgen bediende herkenden. De man was geen drie dagen geleden onze ge vangene, maar hy had weten te ontkomen." Op dit oogenblik klonk van bulten het to lk kon Awlright haastig en zacht hooren praten als iemand, die een laatste waarschuwing geeft, en daarop hoorde ik nog zyn zwaard rin kelen, toen hy zyn riem weer aangespte, van het Punt, waar ik nu lag weggedoken, kon ik in het geheel niet meer beneden in de kamer zien, maar ik wist, dat de kapitein stond te wachten. Het scheen my toe. dat de anderen in aantocht waren, een zwak geroezemoes van stemmen duidde biykbaar op oneenlgheid. Zoo lang het zoo stil was. durfde ik myn tegen woordigheid niet aan de jonge vrouw bekend maken uit angst, dat zy zou schrikken en daar door myn tegenwoordigheid verreden. Maar als de verwaehte manschappen éènhiaar blnnén zouden zyn, zou er natuuriyk een druk tumult ontstaan en kon ik daarvan party trekken om my aan haar bekend te maken. eloof me,” begon Tine luchtig, „mannen I y zyn eigeniyk domme wezens. Ze gelooveh idles, elk compliment, dat Je hun maakt.” ..Best mogeiyk, maar Frans niet," zei Corry beslist. „Och, die is al net als de rest.” ..Hoe kan Je dat zeggen? Je hebt hem nog nooit ontmoet.” „Omdat ik de mannen ken," lachte Tine. Even dacht Corry na. Toen sprak ae: .Mis schien heb Je geiyk. Ik hou veel van Frans, maar hy schynt zich niet bewust te zyn van m*n bestaan. Ik ben er nu van overtuigd, dat de eenige reden, waarom hy vanavond met Wouter hier komt, te. omdat ik hem gezegd heb, dat jy zoo knap en sportlef bent” Tine antwoordde niet op deze loftuiting, maar vroeg: „Zal ik Je eens laten zien, hoe gemak- keiyk Frans te vangen te?” Corry, die haar vriendin ten zeerste bewon derde en als een schoonheid beschouwde, ant woordde zwakjes: ,Maar vind je het wel passend, om net te doen of je van een man houdt, terwyi Je niets om hem geeft?” „Wie heeft je gezegd, dat ik niets om hem geef? Leelyk is hy niet." zei Tine. ,Jk wil met je wedden, dat ik vóór 12 uur een afspraak met hem heb.” „Hoe wil je dat aanleggen?" vroeg Corry. „Door hem te zeggen, dat ik hem aardig, charmant, leuk vind, en wat dies meer zy.” „t Is de vraag of hy je gelooven zal. Hy is zeer scherpzinnig, en „Enfin, we zullen zien," hernam Tine hoog hartig. Daar klonk de bel en Corry liep naar de deur. Toen ze met Frans en Wouter de ka mer weer binnen kwam, was Tine verdwenen. Eenige minuten later kwam ze binnen. D'r ha ren waren keurig in orde, haar gezichtje was in de puntjes opgemaakt; het eenvoudig maar smaakvol sportjurkje deed haar jonger schynen dan ze was. Corry dacht er direct aan, dat zy de gast vrouw was. .Frans," stelde ze voor, „dat te m’n vriendin Tine. Ik geloof niet, dat jullie elkaar al eens eerder ontmoet hebt.” „Neen," zei Tine, slepend. „Ik weet zeker van niet." Ze zei dit op een toon, waaruit iedereen kon opmaken, dat een ontmoeting met iemand als Frans Vaarveld onmogelyk te vergeten was. Frans had pas nieuwe kamers gehuurd en keurig laten inrichten. .Jullie tweeën," lachte hy, ..zouden de han den in elkaar slaan, als jullie zagen, hoe ik m'n meubelen daar door elkasu heb gezet. Maar ik houd wel van een beetje slordigheid." Tine merkte allerliefst op: ,Jk ben er zeker van, dat u een keurigen smaak hebt, mynheer Vaarveld.” Corry haalde diep adem, maar zei niets. Van Wouter werd geen notitie genomen. „Ik kan u precies zeggen," ging Tine voort, „wanneer een man een goeden smaak heeft. Dadeiyk toen ik u zag, begreep ik, dat u prach tig gemeubileerde kamers hebt en ik zou er dolgraag eeps een kykje willen nemen ..Daar te niets tegen,” antwoordde' Frans. „Voelen jullie iets voor een bezoek aan m'n appartementen?” „Een charmant voorstel," geestdrift. .Ja. maar,” begon Corry, die zag. dat haar vriendin vorderingen begon te maken, ,Jk heb hier al het een en ander klaar gezet.” „Kom, wees niet zoo Hauw," riep Tine, wier wangen gloeiden van opwinding. „Wat te pret tiger dan juist dkt te doen, wat niet vooruit be paald te? Vind Je ook niet, Frans? Ik mag toch wel Frans zeggen, te t niet?” „Natuuriyk. Zullen we dan maar opstappen?” Een minuut of vyf later stond het viertal op straat. Frans Vaarveld hield een taxi aan en kort daarna stond men voor zyn kamers. Deze werden terdege bezichtigd en Frans leidde Tine rond. Corry, die in t keukentje was, perste citroe nen uit. Wouter stond naast haar. „Wat hebt u een fynen smaak!" klonk Tine's stem tot in 't keukentje door. In het Oosteiyk zwembad te Rotterdam is Zaterdagavond een return-dualmeet gehouden tusschen de Rotterdamsche Dameszwemclub en de Düsseldorfer Schwimmverein 1898. De uitslagen luidden: 100 meter borstcrawl: 1. mej. Groeneweg (R 1 min. 12.2 sec.; 2. mej. Kamats (D.) 1 min. 14 sèc.; 3 mej. Soetekouw (R.) 1 min. 142 sec. 100 meter rugslag: 1. mej. Mol (R.) 1 mln. 22.5 sec.; 2. mej. Minkhorst (R.) 1 min. 24 sec.; 3. mej. A. Stolte (D.) 1 mln. 26.5 sec. 400 meter borstcrawl: 1. mej. van Veen (R) 5 min. 253 sec.; 2. mej. van Suuren (R.) 5 min. 53 sec.; 3. mej. Driever (D.) 6 mln. 13.8 sec. 100 schoolslag: 1. mej. Groenendyk (R.) 1 min. 27.4 sec.; 2. mej. Been (R.) 1 mln. 28.4 sec.; 3. mej. Stolte (D.) 1 mln. 34.7 sec. 6 x 50 meter wisselslag estafette: 1. R.D.Z. 3 m. 42.1 sec.; 2. Düsseldorfer mln. 57.6 sec. 5 x 50 meter borstcrawl: 1. RD.Z. 2 mln. 2. Düsseldorfer Schwimmverein 3 mln. 57 sec. „Waar heeft hy de suiker?” vroeg Corry aan Wouter. De jongeman maakte alle kastdeuren open. Er scheen echter geen suiker te zyn en Wouter bood aan ze in de buurt te gaan halen. Corry zei. dat ze d'r haar even wilde opknappen, maar in de gang gekomen, luisterde ze scherp naar t gesprek, dat binnen gevoerd werd. Had Tine niet gezegd, dat ze haar eens sou laten zien, hoe gemakkeiyk hy te vangen was? .Als ze my dat zoo graag wil toonen. wil ik tenminste eens luisteren, hoe ze dat doet," mom pelde Corry. Prachtig, keurig, uitstekend, wonderschoon, schitterend, fabelachtig, die woorden vielen om een haverklap uit Tine's mond, alleen nu en dan onderbroken door een harteiyken, vrooiy- ken lach van Frans Vaarveld. Op een gegeven oogenblik scheen hy op te staan, om licht op te steken. Intusschen keerde Wouter terug met z'n suiker, en toen Corry even daarna met de glazen de kamer binnenkwam, zag ze Frans naast Tine op de„n divan zitten. haar verwytend aan en riep: .Maar kind! Dansen kan iedereen, maar er zyn zoo weinig mannen, die onderhoudend kun nen praten.” Corry zweeg en de conversatie werd voort gezet. „Lieve hemel, lis byna 12 uur." riep Tine eensklaps. „Hoe is 't mogeiyk!" .Ja," zei Corry vastberaden, heusch gaan.” Vóór middernacht, had Tine gezegd, zou ze met Frans den datum van een afspraak be spreken. Waarschyniyk zou dit geschieden, als hg haar straks in den auto thuis bracht. „Ik had werkeiyk gedacht." zuchtte Corry, „dat hy ernstiger en degelyker was. en nu.,.. Hoe kan Frans van zoon type houden?” Op straat gekomen, zei Frans: „Ik vind 1 niet noodlg. om eerst de stad rond te ryden, om Jullie thuis te brengen. We kun nen ons beter splitsen." „Uitstekend! Prachtig!" riep Tine. Corry vroeg zich al verwonderd af, waarover ze met Wouter zou spreken. Ze stapte in een van de twee text's, die Frans had laten voor komen en was er zich daarna van bewust, dat iemand naast haar plaats nam. „Elndeiyk, hier zyn we." zei Frans. Corry kon haar ooren en oogen niet gelooven en keek verbaasd naar hem op. ,Hé. ben jy het?” „Inderdaad.” lachte zy. .Maar breng Je Tine dan niet naar huis?" „Neen, dat zie je toch, ik breng jou weg." Ze begreep dat wel niet goed, maar vroeg: „Vond Je haar niet erg knap en aardig?" „Nu Ja,” zei Frans, .maar ze maakt dat een man zich by haar niet op z'n gemak gevoelt. Ze wil hem de gedachte opdringen, dat hy iets by- zonders is.... en dat irriteert.” Gedurende eenige oogenblikken heerschte er suite. Eensklaps zei Corry: .Je provisiekast moet eens nagezien worden, die is heelemaal ver waarloosd." Frans Vaarveld keek gelukkig. Je hebt geiyk," zei hy. „Laten we morgen middag samen gaan dineeren. dan kan je me vertellen, wat je by my nog meer niet in orde vindt. Zeg me het dan Corry, dan kan je alles zoo gauw mogeiyk als meesteres naar eigen goeddunken veranderen." „Ja, dat zal ik," antwoordde het jonge meisje, innig gelukkig. trappel van paardenhoeven, de roep van een schildwacht en het grove geluid van een stem, die Dultsch sprak. De beide officieren stonden ineens overeind en Dorn ging op bevel van Awlright den toestand bulten verkennen. De kapitein vloekte en keek daarop het meisje aan, dat ook was gaan staan, haar handen om den leuning van den stoel geslagen. 8L George, een detachement Hollan ders!” riep hy uit. „Hoe weinig ik ook van uw verhaaltje geloof, ik wil toch niet, dat gy in handen van die mannen valt zy zyn erger dan wolven. Laat eens zien ha! ik weet wat Dorn zal hen een minuut aan den praat houden. Ga de ladder op naar de vliering en haal ze dan in; houd u daar doodstil, dan zal ik zien die vette varkens kwyt te raken. Ik ggl er gauw mee klaar zyn of ik heet geen Awlright Ik voel niets voor die Hollanders als kameraden. Hola! Saunders! ruim eens gauw de tafel op! Als die zwijnen voedsel ruiken dan zyn ae niet meer weg te slaan. Doe de deur goed dicht.... en nu Madam!” De dame hield zieh alsof zy de toegestoken hand niet zag en stapte naar den voet van de ladder. Ongetwyfeld was zy rich ten vode h«t gt- -vz<rr~wuailu *y vssla8M8,~Ieïuel wknt al waren de Engelschen ruw geweest, de Hollan der» of de Oostenrykers zouden nog wel een beetje erger zyn en zy dacht er op dit oogen-» blik slechts aan, ontdekking te voorkomen. Ik trok my een weinig terug en hurkte onder den uitstekenden dakrand neer. Dank het licht, dat door de opening viel, kon ik haar zien, toen zy boven aankwam en het lichte laddertje in trok. zy legde het bedaard neer met het boven einde op myn voeten. Maar ik zorgde er voor my niet te bewegen, als betooverd bleef ik nor haar gezicht staren, dat door den gelen schijn van de kaars beneden wonderiyk beschenen werd. Alcmaria begon dezen wedstryd goed en nam reeds kort na den. aanvang de leiding toen Scha per uit een voorzet van Gerritse, die thans rechtsbuiten speelde, den bal mooi inschoot. Nvd. Daarna kwam W. F. C., gesteund door den wind, flink opzetten en Alcmaria werd in de verdediging gedrongen. Ondanks de stugge verdediging der Alcmaria- achterhoede kon zy toch niet voorkomen, dat W. F. C. geiyk maakte en nóg voor de rust de leiding nam, 12. Na de rust was Alcmaria meerendeels in den aanval, maar ondanks dat gelukte het haar eerst na geruimen tyd de partyen op geiyken voet te brengen, 22. Een spannende stryd om de leiding volgde daarna, maar geen der partyen slaagde er in nog een doelpunt te maken. Wel maakte Alcmaria nog een doelpunt, maar de scheidsrechter annu leerde dit doelpunt wegens buitenspel Het einde kwam met een verdeellng der pun ten. Tine vol (Leiden)Wilskracht 2 (Amster-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1938 | | pagina 15