EERSTE NEDERLANDSCHE Vrije inzendingen Winterflora 1938 Onze betrekkingen met Italië W- LEVENSVERZEKERING S' De MAANÖAG 14 FEBRUARI 1938 CENTRALE WERKPLAATS ST. JOSEPHSGEZELLEN Week-agenda Lyst van bekroningen GRETA KELLER GEM. RAD1O-D1STR1BUTIE D.W.V.—ALCM. VICTRIX Het Bondsconcour* te Wier ingen AUTO TE WATER BURGERLIJKE STAND EEN TWEETAL REPRISES OFFICIEELE MEDEDEELING Hinderwet Sfsa Gemeenteraad van Noordscharwoude Het rijwielpad bij Schoor! Voor jeugdige werkloozen van 14 tot 24 jaar WESTFRIESCHE BOND VAN HARMONIE- EN FANFARE CORPSEN z Jw r b De geloofsbrieven van den nieu wen gezant gericht aan den Koning van Italië, Keizer van Ethiopië Nog geen nieuw postkantoor Sluiting van het plechtig Triduum en opdracht der Meisjescon gregatie der beide Domi nicanenparochies ALKMAARSCHE BOYS LATEN EEN VEER Heftige discussies over voor en tegen Er werd pa* hard gewerkt, toen het te laat was Voor belanghebbenden HeV Japansche hospitaalschip de „Asahl Maru" vaart voortdurend tusschen Japan en China heen en weer om gewonden over te brengen. Op het tchip kunnen 1000 gewonden worden verzorgd Inzendingen op prijsvragen „Levensverzekering is een plicht der liefde tegenover degenen, die wij te verzorgen hebben" Hn— Een 33-jarig heer betaalt f325.- per jaar en ontvangt dan op 60-jarigen leeftijd f 1C.CCC.-. Overlijdt hij eerder, na 5 jaar bijv^ dan ontvangen zijn erven die f lO.ÜCO.- terstond en daarenboven gedurende 15 jaren f 1000.- per jaar. zelfde variëteit zijn, le prijs: kl g. m.: fa. Braam en Zoon, Heemstede. 2e prijs: verg. z. m.: J. Enthoven, HUlegom. 3e prijs: b. m.W. A. Phi lippe Jr., Heemstede. wy 0 DINSDAG 15 FEBRUARI Ver geef ache reis 1 j. St Caecilia-concert in ten W. S. Lt. plaus. PflINSESSEGRACHY 13 G E I f i i to Vervolgens was aan de orde van de begrootlng 1938. to MS C EUWS 1 M ff to Het bestuur verzoekt ons mede te deelen, dat de zaalopening plaats heeft om 7.30. Vroegtijdig komen is aeer aan te bevelen. - f L en Alk I l I I keu brei len Bl WSC mi bui pre TM WW Bl Bl k Bl b ring bet dek now Hl 1 B lezei ven D< hoev ben wille •loot ven tevii Ung mige midc b« I onde l«ke Pen. ach Hier Ittkh. Be veret HU vto I VM de P« rij» ■ld TM AM va bo bo kei 1 1 gaai Ni beai mee «en c van '•ten. mann f f atbeteekent het lijden in den I tijd, vergeleken bij het geluk In de I eeuwigheid? STAD’ dank zy den moolen predikaties van den Weleerw Pater Hier. Meyer OP en de prachtige mede werking van alle congreganisten. Alle oefeningen werden zeer goed bezocht Hulde aan onze congreganisten! Bijna 10 nieuwe leden namen aan de opdracht deel. wy hopen, dat zy zich trouwe leden zullen toonen, dan zullen zy voor M» w zichzelf, nu reeds, maar vooral later, den, zegen- f 1170.64, Schooi met den Bijbel I 30896. BIJ meerdere gemeenten geschied. Uil den meer dan gewonen, bijval van het pu- iek| viel op te maken, dat men het gebodene srste apprecieerde. Op het einde van den zullen velen hebben gedacht ,jSag beim id leise Servus”. De heer C. A. Beudeker opent de vergadering met een woord van welkom en begint een ar tikel voor te lezen, dat bestond uit een vraag gesprek van de redactie met den burgemeester t A. afdeellng Hyacinten. L de beste inzendingen van 15 soorten, 8 bol len van eerste grootte per kist of pan, in te zenden in vollen bloei. Ie prijs: gr. g. m.: fa. Braam en Boon, Heemstede, 2e prijs: verg. z. m.: firma L. Onderwater en Zoon, Lisse. n. De beste inzendingen van 10 soorten, 15 bollen van 14/15 c M. per kist of pan. in te zenden in vollen bloei. Ie prijs: kl. g. m.: M. Beelen, te Lisse. III. De beste inzendingen van 20 hyacinten op glazen; niet mer dan drie hyacinten mogen van de- afwlssellng bleken te zijn de liedjes door Alex Vervuurt muzlek-gebled uitzonderlijke avond Ier in Alkmaar nog niet gehad, en ■twtjfeld interessant ook dit genre de meest perfecte uitvoering te rjjken Invloed van de congregatie ondervinden. Mochten toch alle meisjes van de beide Domi nicanenparochies zich bj) onze congregatie aan sluiten 1 E tOuders, gjj kunt ons helpen. Het is in het bè^ang van uw kinderen en van uw gezin. De wekeljjksche oefening der congregatie wordt gehouden Donderdagavonds om 7 uur in de St. Dominicuskerk aan de Laat. Voor meisjes van 18 jaar en daarboven is lederen eersten Vrijdag van de maand conferen tie om kwart over acht. P. fr. G. KEIJSER O.P. Directeur Ga trom hun, «t J uiten «n t iehï Hel «alle •Odd *n i «lle Na Gisterenmiddag had in dggSt. Dominicuskerk de sluitingsplechtigheid plaats van het plechtig Triduum, dat gehouden werd als voorbereiding Voor de opdracht der Meisjescongregatie. Beide, zoowel het triduum ais de opdracht Men kan niet zeggen, dat Assendelft het aan geluk te danken heeft, dat het in z’n strijd In Alkmaar tegen de Alkmaarsche Boys een gelijk spel en dus een kostbaar puntje in de wacht wist te sleepen; veeleer mogen de Boys van ge luk spreken, dat de kamp niet in een nederlaag voor hen is geëindigd, want het spel, door de Alkmaarders vertoond was niet dat, wat bij een naar het kampioenschap hakende ploeg past. Tegenover het pittige werk der 'Assendelfte- naren plaatsten de Alkmaarders 'n tam en kort zichtig spelletje, hetwelk precies in de Assen- Geboren: Anna Maria, dochter van Petrus Luitjes en Wilhelmina Woutering; Neeltje Adriana, dochter van J. Christlaanse en T. H. Meerburg; Wijnand. zoon van Klaas van de Pol en Wijntje Masee; Anna Maria, dochter van Petrus Groot en Joh. Geertruida Koster. Overleden: Klara Amalia Radermacher, ge huwd met Adriaan Dekker, oud 50 jaar. Over de week van tot 13 Februari 1938 wer den door bemiddeling van de Arbeidsbeurs ge plaatst by een patroon: 2 schilders; 1 electricien; 1 bankwerker. Aan de Centrale Werkplaats kunnen worden geplaatst: 4 timmerlieden; 2 metselaars; 3 schilders; 1 teekenaar; 2 in andere vakken. De jaarvergadering van dezen bond werd ge houden te Alkmaar onder leiding van den heer W. J. Bruul te Helloo. Het fln. verslag sloot met een batig saldo van 454. Op voorstel van „Harmonie" te Wleringen werd besloten het Bondsconcours aldaar te hou den ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan dezer vereenigtng. De data werden gesteld op 26 Mei (Hemelvaartsdag) en 29 Mei. Tot leden van de jury werden gekozen de heeren M. C. v. d. Rovaart, Amsterdam; Richard Heukeroth, Amsterdam; K. H. Kerkhoff, Haarlem. De aftredende bestuursleden J. W. Bruul en Dammes werden herbenoemd. Een voorstel van de ver. Kunst na Arbeid te Aarts woud om de verplichte* nummers af te schaffen en daarvoor 2 vrije werken in de plaats te nemen werd verworpen, omdat men meende dat dit het muzikaal pell van den Bond zou schaden. Ook op het behoud van een eere-wedstryd werd prijs gesteld. Voorts werd besloten een nieuwen wisselprjjs in te voeren omdat „Ons Ge noegen” te Wijdenes thans definitief den be- staanden wisselprtfs heeft verworven. Aangeno men werd het contract met B.N.M.D. ea de om slag bepaald op 10 per vereenigtng. De jaar- contributie werd op 5 per vereenigtng bepaald, voor nieuwe vereenigingen bij toetreden f 10. Diverse punten van ondergeschikt belang wer den afgedaan. Bij besluit van 11 Februari 1938 1* aan den heer 8. de Bree, alhier, vergunning verleend tot het oprichten van een wasschery, met plaatsing daarin van 5 electro-motoren, t. w. drie van 1 P. K., één van 0.75 PK. en één van 0.4 PK. voor de aandrijving van diverse werk tuigen, alsmede een lagedruk stoomketel met verwarmtngsoppervlak van 5 M3., bij 05 atmos feer. in bet perceel Lindenlaan nr. 94, alhier. Alkmaar, 12 Februari 1938. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar. ''F. H VAN KINSCHOT. Burgemeester. De Regeeringspersdienst meldt: Naar wij vernemen, zal weldra uitvoering worden gegeven aan het voornemen der re- geering, de diplomatieke betrekkingen met Italië te regulariseeren. De geloofsbrieven van Hr. Ms. benoemd gezant <dr. Hubrecht, tevoren als zoodanig te Boekarest werkzaam) zijn ge reed gemaakt en de nieuwe titularis aal ver- moedelijk in de tweede helft der loopende maand naar Rome vertrekken. MAANDAG 8.15 uur Congregatie. Daarna voortzetting der damcompetitle; 9 uur Zangre- petitie. DINSDAG 8 uur Tooneelrepetltie. WOENSDAG 8.15 uur verplichte Avond. VRIJDAG 7 uur Voortzetting der blljartcom- pe title. ZATERDAG. Vanaf 7 uur gelegenheid tot het betalen der contributie. delftache kraam te pas kwam; de onmisken bare technlek-meerderheid en de gTOotere schot- vaardigheld der Alkmaarders waren oorzaak, dat in de eerste helft drie Inderdaad fraaie doel punten konden worden gemaakt, waar geen As- sendelftenaar ook maar in het minst aan te pas kwam. Door buitenspel kon het derde doelpunt niet toegekend worden. Bjj dit resultaat van eenige vlaagjes goed voetbal bleef het. De mannep uit Assendelft, die hun goed werk telkens op niets deden ultloopen door voor het A. B.-doel plotseling te gaan prut sen of slecht te schieten, slaagden er in de eerste helft in 'n verdiend tegenpunt te maken. In de tweede helft, toen de Alkmaarders het matige wind-voordeel hadden, wist Assendelft, zy het wat minder dan vóór de rust, voor een groot deel het spel op de Alkmaarsche helft te hou den. In een emotieloos oogenbllk werd zoowaar nog een Assendeiftsch doelpunt geboren, waar door de partijen weer gelijk waren gekomen. Dit geschiedde een klein kwartier voor het einde. Toen kwamen de Alkmaarders pai los. Het korte en laag-bij-den-grondsche spel werd vervangen door een spel, dat forsch en open was en al spoedig moest het doel der gasten een ware be legering doorstaan. Zelfs de Alkmaarsche backs stonden ver over de helft van het veld. Edoch: het was te laat. Fortuna was het vriendelijk knipoogen naar de All| wen den Hedenmorgen omstreeks acht uur gleed, ver moedelijk door de gladheid van den weg, de melkauto van den heer Mienls uit Egmonder- meer bij de Kalkovensbrug te water. De chauffeur v. d. Z. wist zich gelukkig bij tijds in veiligheid te brengen. De melk ging na tuurlijk voor het grootste deel verloren. arders moe en had zich van hen afge- Wat er ook werd gedaan, en dat was veel, il vermocht men niet meer over .de doellijn der gasten te werken, al scheelde het menigmaal slechts de helft van een haar. Het einde kwam alaoo met 32, een billijke stand, want de Boys hadden op niet meer recht en de Assen delf tenaren waren met een winst punt naar prestaties beloond. De Boys zullen uit een ander vaatje moeten tappen willen ze waarlijk kampioen worden; het Is natuurlijk hun zaak of ze het worden willen, want ze spelen voor hun plezier en heb ben daarom geen verantwoording tegenover an deren af te leggen, maar het HJKt ons wel wat erg spijtig, wanneer al het mooie, in dit seizoen geleverde werk ten slotte op niets uit loopt. Eindigen we dit korte relaas van een in bar Weer gespeelden wedstrijd met een compliment aan beide keepers en den scheidsrechter. Die hadden hun dag. Uit bovenstaande mededeeling van den Regeeringspersdienst blijkt, werd ons te bevoegder plaatse beves tigd, dat het in de bedoeling ligt, de geloofsbrieven van onzen gezant, dr. Hubrecht, te richten aan Z. M. den Koning van Italië, Keizer van Ethiopië. Het is een goed teeken: wanneer tegenwoordig een katholieke vereenlging iets bijzonders Op tooneelgebled presenteert, is de belangstelling zóó. dat één uitvoering niet meer voldoende is. Zulks was gisteren wel bijzonder duidelijk te merken. In den middag werden maar liefst twee voorstellingen gegeven van het zangspel ^De Ruitertjes van den Waagtoren". Beide malen om half 2 en om half vier was de Gulden vliessaai uitstekend bezet, en behalve de kin deren hebben ook talrijke volwassenen geno ten van dit leuke spel, den goeden zang en de alleraardigste dansjes, terwijl natuurlijk ook nu weer het fraaie décor aller bewondering ver wierf. ’s Avonds bracht „Vondel” voor de tweede maal het tooneelspel „De Rare" van Jac Ballings voor het voetlicht. Ook hier was het succes, niet enkel wat de belangstelling betreft, maar ook het artistieke, weer groot. Men was wat meer ingespeeld, waardoor het samenspel nog beter vlotte. De aanwezigen waren uiterst vol daan en toonden dat door een geestdriftig ap- Bij de op Woensdag 26 Jan. j.I. gehouden com missarissenverkiezingen voor de St. Joseph- Gezellen-Vereeniging is bet bestuur als volgt samengesteld: Cees Admiraal, senior; Herman Schipper, le secretaris; Johan Koopman, le penningmeester; Theo Peperkamp, 2e secretaris; Gerard Lou- deze vaststelling is tevens de afrekening voor de R.K. M. 8. en de Sch. m. d. Bijbel over de jaren 1934, 1935 en 1936, terwijl eveneens de afrekening voor de R.K. J. a over 1932, 1933 en 1934 is vastgesteld. De heer KONSEN verzocht ontslag als voor duur, wegens stelden voor, van Bcboorl en het gntwoord daarop van bet gevormde comité. Vervolgens becrltlseert spreker de behande ling van het rijwielpad in den gemeenteraad. De heer O. Geurts vindt het antwoord var het comité kinderachtig wat betreft het argu ment, dat het een rijwielpad zal worden, waai men niet op of af kan komen. Immers moge lijkheden daartoe bestaan er talrijke. Wat betreft het stukje dat langs den Duin weg is geprojecteerd, vindt spreker dit jam mer, doch dit is gebeurd, om kruisingen te ver mijden; andere mogelijkheden waren hier niet aanwezig. De voorzitter: „Dan moeten ze de duinen daar maar afgraven. De heer Geurts: Uk dacht dat de commissie het natuurschoon wilde beschermen.” Spreker beeft door bet geheele land de rijwielpaden af gefietst, doch nergens zich geërgerd aan schen ding van het natuurschoon. Zou dit nu- hier met medewerking van Staatsboschbeheer een ramp worden? De commissie sprak ook van het doordrijven van eigen belang. Enkele neringdoenden ver onderstellen slechts, dat zij direct schade zul len ondervinden, wanneer dit pad buiten de bebouwde kommen der gemeente om zal gaan. Maar zouden zy deze schade niet ruimschoots vergoed krijgen, door de vaste pensiongasten, dte ongetwijfeld het pad sullen weten te waar- deeren? De heer Kos merkt op, dat het rijwielpad wordt gemaakt, om. den verkeersweg te ont lasten, doch ontkent, dat dit de drijfveer van het plan is geweest. Het is niet meer dan een object voor werkverschaffing, doch dit mag nooit gebeuren ten koste van een andere groote groep: de middenstanders en burgers, die van het seizoen moeten profiteeren. Men beloopt hiermee de kans, dat de trek naar Schoort verloren zal gaan. Spr. is er van overtuigd, dat de straatweg het drukke verkeer niet meer kan verzwelgen. Het snelverkeer, wanneer men dat zoo wil noe men. moet buiten het dorp worden omgevoerd en spreker breekt weer een lans voor zijn idee om een nieuwen weg aan te leggen, parallel loopende met den Heereweg. De heer Maars vraagt of de commissie weet, wat zoo’n nieuwe weg kost en of dit genade zal vinden bjj Rijk en Provincie. 8pr. merkte op, dat het wel gemakkelijk is crltlek te leveren, maar er moet iets beters tegenover geplaatst worden. De critlek die hier wordt geleverd is beneden peil. Spreker zelf kan in alle opzichten ook bet bestaande plan niet ideaal noemen, doch ziet ook geen betere oplossing. De heer Meedendorp is van meening, dat ons dorp zijn rust moet bewaren, geen renba nen, geen booten met dagjesmenschen, dat is niet het belang van Schoort. Spr. is ook voor het idee van den heer Kos, een weg buiten de kommen om naar 'Kamperduin. Ook de KNAP is voor dit plan. Wanneer de gemeente hierop zou blijven doorhameren, zou er odk wel eenige kans op verwezenlijking bestaan. De heer Schuilt bestrijdt den beer Meeden dorp. De renbaan kan voor Schoort wel dege lijk van belang zijn voor het vreemdelingen verkeer. Hoe grooter bekendheid Schoort krijgt, hoe beter het is. Ook de dagjesmenschen kunnen pensiongas ten worden. De verdere discussie tusscben de heer Wieg man en de onderwijzers, de heeren Maars «n Geurts, stond op een zoodanig peil, dat wij die hier niet zullen vermelden. De heer M. J. Brosse geeft toe, dat kunste naars misschien het af moeten leggen in een vergadering tegen menschen, die lets handig» met het woord zijn. De heer Wiegman heeft door zijn kunst meer voor Schoort gedaan dan wie ook. De tegenstanders uit een oogpunt van schoonheid sullen toch door deze actie bet ge voel houden, dat zij tot het laatst gepooC“ hebben Schoor! voor een ramp te bewaren. D« mmmiwde zal doorgaan met den strijd tegen ■het rijwielpad' langs den Achterweg. Hierna sluiting. De laatste dagen gingen in de stad weer geruchten, dat het Rijk het gebouw „de Unie" zou aangekocht hebben, om daar een nieuw postkantoor te vestigen. Bjj Informatie vernamen wfj uit betrouw bare bron, dat indertijd wel eens van een dergelijke oplossing sprake is geweest, doch dat de zaak op allerlei bezwaren is afge stuit. Nieuwe onderhandelingen zijn daar na niet aangeknoopt, zoodat de geruchten volkomen onjuist moeten worden geacht. 2 stemmen. en Ootjers. Bij de rondvraag kwamen de heeren KWA- DIJK en VAN DEN ABEELE op tegen de wijze waarop de gelden voor den Natlonalen feestdag zijn uitgegeven. Hoewel de raad spontaan een eventueel voorstel zou hebben goedgekeurd. wordt de raad er thans ook nog niet in ge kend. Ook de heer OOTJERS had het beter ge vonden, als de voorzitter had medegedeeld, wat B. en W. hebben gedaan en daar goedkeu ring van had gevraagd. De VOORZITTER meende, dat dit nietnoodlg was, omdat bet is gegaan op verzoek van raads leden. En zoo maakte dan de Weensche Blues zangers, bekend in binnen- en buitenland, mede om haar zingen voor de Decca-gramophoon. haar debuut in onze stad. Deze chansonnlère is wel even populair als het genre, dat zQ vertegen woordigt. Dit zou een reden zijn om een stamp volle zaal te verwachten. Het heeft echter niet zoo mogen zjjn.'t Guide Vlies, was maar matig bezet De tamelijk hooge entréeprijzen zullen hier vermoedelijk wel een rol hebben gespeeld. Uit een dertigtal ..songs" voor het grootste gedeelte Engelsche en Dultsche, ook 'n enkel Fransche, maakte Greta Keiler een keuze, haar prachtig donker getimbreerd altgeluid heeft een eigenaardige bekoring, alles is bij haar Ingesteld op de voordracht, gereserveerden zang, juist voldoende voor het gewenschte effect, zonder in overdreven emotioneele of sentimenteels gelui den te vervallen. Haar voortreffelijke vertolking beft schijnbaar soms het goedkoope effect-van de muziek op. Ze weet alles even smakelijk op te dienen, en dat is ook geen kleine kunst Met begeleiding van Secco Gitanas-ensemble hoorden we dan om.: Roses in December, Remenber me, Blue Moon, Yes sir, Ich steh' lm Regen en nog een reeks andere. Bij het vorderen van het programma, vor derde ook het enthousiasme van het publiek, vrat aangroeide tot ovaties. Greta Keiler was zoo vriendelijk ook het publiek een paar maal een keuze te laten doen, en dat daarbij ook het bekende „Letse Servus" werd gevraagd, was begrijpelijk. Alaoo, de zangeres had een enorm succes en bovendién nog bloemen in ontvangst te nemen. De violist Secca, de aanvoerder van het kleine, rnasr superieure orkestje, had ook een belang rijk deel van het programma voor zijn reke ning. Een voortreffelijk violist in het bezit van een wel zeer mooi Instrument. Zijn soli, o.a. Avant de. mourlr van Boulanger vonden zeer veel bijval. De orkestnummers. technisch volmaakt met een licht veerend rhythme gespeeld, hadden ieders bewondering. Het was waarlijk virtuose rhythmiek, welke werd gedemonstreerd. Bi] een der nummers vroeg de violist Secoo. aan het publiek, of het zoo .hot/' genoeg was. De twee pianisten de accompagnateur van Greta Keiler, en de orkestpianlst waren per- fect De Jazzplano-solo, gespeeld door Leslie Davis, werd onmiddellijk gevolgd met een storm van applaus. Een welkome West-Indiw Zoo een hebben toe het mi zitter van het Burgerlijk ArmJbesl gezondheidsredenen. B. en s dit ontslag op de meest eervolle wijze te ver- leenen. Men ging hiermede accoord. In verband met deze vacature stellen B. en W. voor, het reglement voor het Burgerlijk Armbestuur te wijzigen in dier voege, dat de benoeming van den voorzitter van het Bur gerlijk Armbestuur niet meer in het reglement wordt vastgelegd, maar dat voortaan niet juist een der leden moet worden gekozen uit de raadsleden, zoodat thans elk ingezetene kan worden benoemd. Wanneer de raad accoord gaat met deze wijziging, stellen B. en W. voor over te gaan tot benoeming van een lid uit de aanbeveling: 1. P. Swager Kzn. en Z J. Ootjers Kzn. De heer VAN DEN ABEELE merkte op, dat ook in het reglement staat, dat de voorzitter van het B. A. aftreedt als hij ophoudt raadslid te zijn. Det was met den heer Kansen in 1935 het geval. Kenden B en w. deze bepaling niet? Dat kan spr. niet gelooven. De voordracht, welke B. en W. voorstellen, bevat niet den naam van een der raadsleden; spr. vindt deze zaak dan ook wel wat te doorzichtig. VOORZITTER verzocht den heer Van den Abeele wel goed te overwegen wat hl) zegt. De heer VAN DEN ABEELE: Waarom is in 1935 een nieuwe benoeming achterwege geble ven? Om de samenstelling van den raad? Was men bang, dat iemand zou worden gekozen, die tot de andere Unksche groep behoorde dan dan die, welke tot dien tifd in het B, A. vertegen woordigd was? De VOORZITTER wenschte, als er geen zake- Hjke en degelijke beweegredenen werden ver ondersteld bij B. en W., hierop niet in te gaan. Weth. SCHRIJVER gevoelt voor de omvor- I Meisjesschool I mlng in een Maatsch. Hulpbetoon. Dat la in I N. V. G. C. van Meeuwen en Zn., Heemstede, collectie gekleurde freesia in groot sortiment en decoratieve opstelling: Zilveren medaille, groote gouden medaille. Eereprijs. O. G. van Tubergen N.V., Haarlem, groep ge mengde bolgewassen in decoratieve opstelling: gr. g. m.. Eereprijs. N. Zandbergen Wz., Rjjnsburg, groep tulpen uit versch. klassen in decoratieve opstelling: z. m.. verg. z. m. J. W. A. Lefeber, Lisse, collectie narcissen en tulpen in decoratieve opstelling: x m. P. Bakker Mz. N.V., Enkhuizen, groep darwln- en vroege tulpen in decoratieve opstelling: verg, a m„ kl. g. m. J. Valkerlng en Zn. N.V., Limmen, collectie hyacinten in bloemenmanden In decoratieve opstelling: accessoires voor auto, verg. z. med. A. C. van der Schoot N.V., HUlegom, groep nieuwe narcissen uit verschillende klassen in de coratieve opstelling: verg. z. m., kl. g. medaille. Firma Braam en Zoon. Heemstede, collectie hyacinten in bloemenmanden en kistjes, in de coratieve opstelling: g. m., gr. g. m. Ver. De Hyacint. Eereprijs. J. C. Roozen-Haverkamp, Overveen, collectie hyacinten in bloemenmanden in decoratieve opstelling: i. m., verg. s. m. G. H. Hageman en Zonen, Heemstede, groep nieuwe tulpen uit verschillende klassen in deco ratieve opstelling: kl. g. m., gr. g. m. Ludwig en Co., HUlegom, groep Hlppeastrum (Amaryllis) in decoratieve opstelling: kl. g. m., Eereprijs. Firma M. Beelen, Lisse, groep Mendeltulpen in kistjes in decoratieve opstelling: verg. z. m„ verg. z. m. Frans Roosen Lz., Vogelenzang, groep tulpen in pannen in decoratieve opstelling: kl. g. m.. Eereprijs. Firma L. A. Hoek, 's-Gravenhage, groep tulpen in {Kitten, kistjes en bloemenmanden in deco ratieve opstelling: bronzen m. Firma J. Pjjnacker en Zn., Lisse, groep tulpen in potten, kistjes en bloemenmanden in decora tieve opstelling: verg. z. m., kl. g. m. Afd. de Goorn en Berkhout, groep tulpen en crocus in kisten en potten in decoratieve op stelling: z. m. Firma P. en W. Mantel, Avenhorn, groep tulpen en crocus in kisten en potten in decora tieve opstelling: x. m. Jan Groen, St.-Pancras, nieuwe winterharde, vroegbloelende primula in variëteiten: br. m. J. G. Eldering en Co., Overveen, groep tulpen en hyacinten, in kisten en potten in decora tieve opstelling: verg. s. m.. kl. g. m. G. C. van Meeuwen en Zonen N.V., te Heem stede, groep gemengde bijgoed-bolgewassen: verg. z. m„ kl. g. m. Firma Goemans-Vlsser te HUlegom, groep nieuwe tulpen in kisten en potten in decoratieve opstelling: verg. z. m. L. Schoor!, Lisse, groep mendel- en darwin- tulpen in decoratieve opstelling: gr. z. m., verg, s. m. W. J. Eldering en Zn., Overveen, groep nar cissen, vroege tulpen, crocus, Scilla en zaailing hyacinten in decoratieve opstelling: z. m., verg. Firma G. Lubbe en 'Zoon, Oostgeest. groep narcissen uit verschillende klasse in decoratieve opstelling: s. m., gr. g. m.. Eereprijs. Gebr. A. en P. Nijssen N.V.. Santpoort, groep Triumphtulpen in nieuwe variëteiten en narcis sen in decoratieve opstelling: z. m, gr. g. m., Eereprijs. F. Rjjnveld en Zonen N.V., HUlegom, groep narcissen uit verschillende klassen, in kisten en verschillende tulpen in kistjes en potten, in decoratieve opstelling: kl. g. m., Eereprijs. J. F. van den Berg, Anna Paulowna, groep Triumphtulpen in nieuwe variëteiten en decora tieve opstelling: kl. g. m., Eereprijs. Firma L. Onderwater en Zn., Lisse, collectie hyacinten in kisten en potten, In decoratieve opstelling: verg. m., kl. g. m. H. Homan en Co., N.V., Oegstgeest. groep narcissen uit verschillende klassen in kisten in decoratieve opstelling: verg. z. m„ kl. g. m. W. S. Warmenhoven. HUlegom. collectie Hipi>eastrom (Amaryllis) in variëteiten en sporten, in decoratieve opstelling: z. m., Eere prijs. 6 L. Nunnlnk, Heemstede, freesia in potten, z. m. Jac. Uittenboogaard, Oegstgeest, triumphtul pen, mendeltulpen en vroege tulpen in kisten' verg. z. m., kl. g. m. Jac. Tol te St.-Pankras, tulpen in kisten, crocus in pannen: br. m. N.V. Vereenigde Bloembollenculturen, Noord- wijk, collectie afgesneden narcissen in vazen, crocus in pannen, tulpen in manden, z. m. D. W, Lefeber en Co., N.V. Lisse, collectie nieuwe narcissen in kistjes, eenige tullpa en dar- wlntulpen, kl. g. m., Eereprijs. Eugène van der Schoot, HUlegom. collectie tulpen, hyacinten en narcissen in kisten enz. in decoratieve dpsteUlng: z. m. Lijn 1: Hilversum I. Ljjn 2: Hilversum II. Lijn 3: Keulen 8—9.20, Parijs Radio 930— 9.50, Keulen 9.50—10.35, Parijs Radio 10.35— 12.05. Radio PTT Nord 12.05—1220, Parijs Ra dio 12.20—13.20. Ned. Brussel 13.20—13.35. Keu len 13.35—14 05. Parijs Radio 14 05—14 20, Radio PTT Nord 14.20—15 06. Parijs Radio 15 05—15.20, Keulen 15.20—1620, Parijs Radio 16.20—17.20, Ned. Brussel 1720—18.50, Keulen 18.5021.20. Fransch Brussel 21.20—22.20, Ned. Brussel 2220 -22 30. Fransch Brussel 22.30—23.15, Danmarks R. 23.15—24. Ujn 4: Ned. Brussel 8—9.20, Normandlë 9.20— 10.35, Lond. Reg. 103513.05, Droitwlch 13.06 1420, Lond. Reg. 1420—1720, Droitwlch 1720— 19.50, Lond. Reg. 19.50—20.10. Droitwlch 20.10— 21.40, Lond. Reg. 21.40—22.20, Droitwlch 22.20— 23 05, Boedapest 23.05—23.20, Droitwlch 23.20— 24. Lijn 5: Diversen. B. Tulpen. IV. De beste inzendingen van 10 soorten Mendeltulpen, 12 bollen per kist of pan. le prijs: gr. g. m.Fr. Roozen La., Vogelenzang. 2e prijs: kl. g. m.: M. Beelen, Lisse. 3e prijs, verg, z. m.: fa. J. G. Eldering en Co., Overveen. V. De beste Inzendingen van 10 soorten Triumph tulpen. 12 bollen per kist of pan. le prijs: Gebrs. A. en P. Nijssen, Santpoort: gr. g. m. 2e prijs: verg. s. m.: J. F. van den Berg, Anna-Paulowna. Afdeellng Narcissen. I. De beste Inzendingen van 15 soorten op kisten of pannen, onverschU- lig van welke klasse(n). le prijs: kL g. nu: N.V. A. C. van der Schoot, HUlegom. Een Certificaat voor Gouden Medaille der/ARg. Ver. voor Bloemb.cultuur ontvingen: Tulp .Uto pia van de firma D. W. Lefeber <fc Ce„ te Lisse. Narcis Eldorado, van de firma D. W.’ Lefeber Co., te Lisse. Narcis Scarlet elegans, van de firma D. W. Lefeber ék Co., te Lisse. Narcis Tortune, van de firma D. W. Lefeber Co., te Lisse. Crocus Early Perfection, van den heer Jac. Tol, St. Pankras. Hyacint Dr. Stresemann, van de firma Braam tz Zoon, Heemstede. Uit Venezuela ingevoerde Hlppeastrum (Amaryllis), van de firma W. 8. Warmenhoven, te HUlegom. Freesia (wit) No. Ill, van N.V. G. C. v. Meeuwen ék Zn., Heemstede. Scilla Tuberglana, van N.V. C. G. van Tubergen N V., Haarlem. Triumph- tulp Golden Wonder, van N.V. Gebrs. A. en P Nijssen, te Santpoort, Narcis Unsurpassable, van de firma G. Lubbe Zoon te Oegstgeest. De raad vat» Noord-Scharwoude vergaderde Vrijdag onder voorzitterschap van bugemeester jhr. A. L. van Spengler. In zjjn openingswoord herdacht de VOORZIT TER de geboorte van Prinses Beatrix, welke in deze gemeente op prettige wijze is gevierd. Medegedeeld werd, dat tot kweékeling met akte aan de U. L. O. School is benoemd de heer J. Zwagerman te N. Niedorp. B. en W. zullen trachten de gemeentelanderijen weder om te verhuren voor 2 jaar, aan de tegen woordige huurders, als zij tenminste aan hun verplichtingen voldaan hebben. De heer KWADIJK informeerde naar een stuk, dat door de Langendjjker Bestuurders- bond was ingezonden. Er werd een kolentoe slag om gevraagd voor kas-trekkers. De VOORZITTER antwoordde, dat het on derwerp tot de competentie van B. en W be hoort. Het is niet voor inwilliging vatbaar omdat het verboden is volgens een ministerieel besluit. De heer KWADIJK* kwam er tegen op, dat een brief aan den raad niet aan den raad was doorgegeven. Het verzoek van de commissie voor Werk- loozenzorg uit den R.K. Volksbond en de St Josephsgezellenvereeniging vraagt voor het werk der commissie een subsidie van f 30. Dit verzoek werd op voorstel van B. en W. ingewilligd. Men besloot bij suppl. begrootlng het bedrag voor de uitgaven inzake werkloos mogen schitterend geslaagd genoemd worden' heió °P de begrootlng 1937 te ramen op f 28500. de aanbieding Na eenige discussie werd besloten dat de geheele raad, uitgezon derd de wethouders, haar zal onderzoeken. Vastgesteld werden de vergoedingen voor de bijzondere scholen: voor de R.K. Jongens- i school op f 1260.07, R.K. D* heer KWADIJK, die het met den heer Van d^n Abeele eens is, zeide, dat de beleefd heid geëlscht had, dat den raadsleden gevraagd was of zij een benoeming wilden aanvaarden. Wij gevoelen ons gepasseerd als leden der 8. D. A. P. Naar aanleiding van een opmerking van den heer Van den Abeele, verklaarde de heer BARTEN, de 8. D. A. P. voor de functie van het Burg. Armbestuur niet geschikt te ach ten. Zy staat op het standpunt van den klassen strijd. De heer DUIJVES gevoelde wel voor de om vorming van het B. A. in Maatsch. Hulpbe toon. De heer VAN DEN ABEELE protesteerde er tegen, dat een minderwaardigheidsstempel op de leden van de S. D. A. P. werd gedrukt. Hy noodigde uit aan te toonen, dat zy zich hebben gedragen in strijd met de eed ot belofte, of met de goede zeden. De VOORZITTER vond de omvorming van het B. A. niet noodzakeiyk. Men kan evengoed het voorstel van B. en W. tot wijziging van het reglement aannemen. Over het voorstel van B. en W. staakten de stemmen. Voor waren de heeren Duijves, Bar- ten en Ootjers. (De heer Duijves had zich hier- by vergist). Het voorstel-Duyves tot omvorming van het B. A. in M. H., werd aangenomen met 4 tegen Tegen stemden de heeren Barten Evenals voor eenige weken naar Enkhui zen, maakte Alcmaria gisteren naar Nieuwen- dam opnieuw een vergeefsche reis. Wel werd de wedstryd thans begonnen, maar ongeveer tien minuten na de rost moest de strijd wegens sneeuw gestaakt wot*den. Voor de rust ging 't nog wel, al was 't veld door de sneeuw glad en niet gemakkeiyk be speelbaar. Verschillende Alcmaria-spelers als De Grand en Burger gevoelden zich op het gladde veld maar weinig thuis. Het begin was voor Alcmaria maar weinig bemoedigend, want de wedstryd was nog maar één minuut oud of D. W. V. had reeds de leiding. By een aanval der Nieuwendammers loste de middenvoor een schot, dat via de handen van Keuris doel trof. Wellicht had Keuris hinder van de scherpe zon, want naar onze meening was het schot wel houdbaar. Daarna deed zich een weinig voorkomend geval voor: de scheidsrechter liep plotseling te hinken en staakte kort daarop den stryd even om ziFh te laten masseeren. De verschillende trainers en helpers kwamen op *t veld om den scheidsrechter te helpen en spoedig daarna kon de stryd hervat worden. Na 25 minuten spelens vergrootte D. W. V. den voorsprong, toen de linksbuiten kalm voorzette en de middenvoor even kalm den bal inschoot. Daarna kreeg de Alcmaria-voorhoede eenige prachtkansen om verandering in den stand te brengen, maar de werkeiyk mooie kansen werden niet gebruikt. De rust ging in met 20 voor D. W. V. Na de hervatting bleek, dat de scheidsrechter van voor de rust toch dermate geblesseerd was. dat na de rust een andere functionaris optrad. Tien minuten na de hervatting brak zulk een sneeuwbui los. dat de scheidsrechter het maar laadzamer achtte den strijd te staken en daar na definitief af te gelasten.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1938 | | pagina 14