ONS BLAD Onafhankelijkheid van Oostenrijk Op bezoek bij den H. Vader Het nieuws van heden DE BAROMETER Mgr. von Preysing bij den H. Vader GABRIELE D ’ANNUNZIO OVERLEDEN JOH. LAUWERS PAYCLOP 3 ALKMAAR PLATVOETZOLEN ZIEKENFONDSLEVERANCIER OOK SPOORFONDS De moordaanslag te Loeblin Seyss Inquart te Graz '1 Dertig communisten gearresteerd Duitsch student in Tusschen het bekneld China ontvoerd Politie achtervolgt de bandieten Mr. dr. A. baron Röell aangereden Franschen en Italianen slaags geraakt Gibraltar bedreigd? Arabische bendeleider gearresteerd Economische raad MET HET MES GEVOCHTEN Fraude by de T hermion-fabrieken te Lent? Fabrieksdirecteuren in arrest Het verdwijnen van generaal Miller Terugkeer van den ex-kroonprins Goering krijgt den maarschalkstaf Eenige indrukken van Henri Bordeaux Rechtsch offensief te verwachten Tien millioen werk* loozen in de VJ5. Mevrouw Skoblin met mevrouw Miller geconfronteerd Betoogingen van het Vaderland sche Front aangekondigd Een toespraak op den „dag der luchtvaart” Onderwijs in Stiermarken gedeeltelijk hervat De Paus zeer verouderd, maar zyn energie is niets verminderd Bekende Italiaansche dichter en patriot Vrijdag installatie in nieuwe samenstelling Chamberlain belooft de zaak te zullen onderzoeken Groote voorraden vóór de operatie opgeslagen j - Vastenpredikers bij den H. Vader Door den storm naar volle zee gedreven Hitler op 3 Mei naar Rome De Fransche Senaat gewillig Hy zou een eind willen maken aan de geruchten Pogingen om de weggedreven Russische visschers te redden Het nieuwe „VASTEN boek PAPINI KRUISGETUIGEN Onverwachts trad de doodsstrijd in V DIT NUMMER BESTAAT UIT 8 BLADZIJDEN 260 Russische visschers in gevaar op de Kaspische Zee Hy zal een week in Italië verblijven VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS WOENSDAG 2 MAART 1938 - r petrteé HENDAYE, 1 Maan (Havas). Ondanks Het rechtsche staatsl O ver- 4 in en ge- ite e ge- o tegen en on- om Het fc niet Frankrijk, dat den H. Vader met een het 1 e Op dezelfde plaats bij San Francisco, waar onlangs de „Ohioan" strandde, is tijdens een storm een haai op de rotsen geworpen LONDEN, 1 Maart (Havas). De Britsche af gevaardigde Alexander heeft heden de verkla ringen van generaal Quelpo de Llano over een mogelyken terugkeêr van Gibraltar tot Spanje ter sprake gebracht in het Lagerhuis. Hy vroeg Chamberlain, of Miens aandacht was gevestigd op Queipo’s verklaringen bij een militaire parade te 1* Llnea; of de Britsche regeering een ver toog tot de rechtsche autoriteiten gericht had; en of zü zich voorstelde onverwijld maatregelen te nemen ter versterking van Gibraltar. Chamberlain verklaarde, dat hy "n verslag be treffende de Juistheid of onjuistheid der pers berichten over deze kwestie zou vragen. Na ont vangst van dit verslag zal men nagaan, welke beteekenis aan de verklaringen van den gene raal moet worden toegekend. WARSCHAU, 1 Maart (Pat). De Pool- sche bladen melden, dat in verband met den moordaanslag op een priester te Loeblln dertig communisten, onder wie verschillen de leiders, lp hechtenis genomen zijn. ROME. 1 Maart (Renter). De bekende Italiaansche dichter Gabriele d’Annnnvio Is heden overleden. De advocaat van mevrouw Miller poogde aan te toonen, dat mevrouw Skoblin getracht heeft een alibi op te zetten voor den dag. waarop de generaal is verdwenen en htf maake, dat zjj op ba der WASHINGTON, 3 Maart. (Reuter.) Vol gens de schatting voor de Industrie in de Vereenlgde bedragen. van den nationalen raad eft het aantal werklooeen iten in Januari 10.342.000 Seyas Inquart te Gras aangekomen. Naar aanleiding van den ssrdssudzg op een priester te Loeblln s0n dertig communisten ge- JERUZADEM, 2 Maart (Reuter.) De leider van een Arabische bende, voor wiens opsporing een beloonlng van 200 pond was uitgeloofd, is gearresteerd als resultaat van het speuren van politiehonden. Men zegt, dat deze bende verantwoordelijk is voor den moord op een officier der Britsche luchtstrijdkrachten, welke een dag at veertien geleden werd gepleegd. Dinsdagochtend is de Commissaris der Ko ningin in Noordholland, mr. dr. A. baron Röell, die op weg was naar t gouvernementsgebouw, op de Groote Markt te Haarlem door een wielrijder aangereden, tengevolge waarvan hij viel en een lichte spierscheuring in het linkerbeen heeft opgeloopen. Hoewel liet ongeval niet van ern- stigen aard is, heeft de Commissaris zich uit voorzorg naar de MsrissUchtlng te Haarlem laten vervoeren. Het „Neuigkeits Weltblatt” meldt nader, dat het Vaderlandsche Front onder de leuze: „Met Schuschnigg voor Oostenrijk” over geheel Oos tenrijk groote betoogingen zal houden. Er zullen duizenden vergaderingen worden be legd tot in de kleinste plaatsjes. Als sprekers zullen optreden alle leden der regeering en van het parlement, leiders van het Vaderlandsche Front, enz. Donderdag zal de Rljksboerenraad bijeenko men, die de verdere houding van de boeren zal ■bepalen. PARUS. 1 Maart (Havas). Vanmiddag heeft de Fransche Senaat tijdens de debatten over het ontwerp betreffende verzoening en arbi trage een door de regeering bestreden motie verworpen met 178 tegen 68 stemmen, Stand op Woenadag uur vjn.: 773.7 vorige stand: 78U publiceert een be schikking, waarbij de nbroeder van generaal Franco wordt benoemd tot „bijzonderen agent der Spaansche regeering te Lissabon”. Miguel de Mugulro is tot diplomatiek tegenwoordlger te Weenen benoemd. enkele van haar verklaringen moest herroepen. Tenslotte verklaarde mevrouw Skoblin even wel: „Ik zweer voor God en de menschen, dat ik niets van de zaak afweet. Ik word beschul digd en men heeft mij belasterd, doch ik heb niets te vreezen. Ik kan niet zeggen, wat ik niet weet.” het stoffelijk overschot van den dichter in de rouwkamer op een baar gelegd, gekleed in de uniform van generaal der luchtmacht. De minister van Binnenlandsche Zaken, Seyss Inquart, heeft heden voor de dlstrictsleiders der Weensche polltiedirectie een toespraak gehou den. waarin hij verklaarde, dat hij er onvoor- nooit de en den laconieken inhoud der offlcieele communlqué’s, welke de laatste dagen door Salamanca worden gepubliceerd, schijnt het toch, dat een belang rijk offensief der rechtschen thans In voorbe reiding 13. Er zijn groote voorraden opgeslagen voor de operaties, die nu wel spoedig te ver wachten zijn. ■- INGENAAID f 1.90 GEBONDEN 1 2.75 Bi; Uw Boekhandel en TEULINGS’ UITGEVERS MAATSCHAPPIJ •s-HERTOGENBOS<~H PARUS, 2 Maart (Havas) Gisteren middag 1* mevrouw Skoblin geconfronteerd met* de echtgenoote van den verdwenen generaal Miller. De Fransche schrijver Henri Bordeaux ver haalt in de „Echo de Paris” van zijn bezoek by Paus Pius XI. „Onwillekeurig”, zoo schryft hij, „moet ik denken aan het laatste bezoek, dat ik drie Jaar geleden aan den H. Vader bracht. Het zyn drie zware en moeliyke jaren voor den Paus geweest. Sinds vyftien maanden bedreigt een zware ziekte het leven van Zijne Heiligheid. danseresje; de vechtenden maakten gebruik van knuppels, flesschen en van hun vuisten. De Franschen waren in de meerderheid en na een gevecht van twintig minuten zochten de Italianen een toevlucht in eenige danslokalen, waarvan de ijzeren hekken gesloten werden. Toen verscheen de politie der concessie, die de Italianen begeleidde naar de haven, waar zij zich Inscheepten. Naar wy vernemen, zal de Economische Raad in zyn nieuwe samenstelling Vrydag 4 Maart te. half twaalf door den minister van Economi sche Zaken woorden geinstall^rd. Z. K. H. Prins Bernhard, die zooals genfeld ook tot lid van den raad is benoemd, zal de plechtigheid by wonen. Onze Romeinsche correspondent seint d.4. 1 Maart: Z. H. de Paus heeft heden volgens traditie de pastoors en vastenpredikers van Rome ont vangen. In zyn toespraak zelde de H. Vader allereerst allen dank voor de gebeden, die zoo overvloedig voor Hem gestort zijn. Vervolgen.' herdacht Z. H. den onlangs overleden Kardi naal Capotostl en wyien Kardinaal Bisletl Tenslotte sprak de H. Vader over het groote belang der seminaries en de noodzakeiykheic van veelvuldige priesterroepingen, waarna de H. Vader Zijn Apostollschen zegen gaf. Gabriele d’Annunzio, wiens eigeniyke naam Rapagnette was en die in 1924 door den konlng van italfë in den adelstand werd verheven met den titel van hertog van Monte Nevoso, werd in 1864 geboren te Pescake (Abruzzi). De schryver en dichter heeft van zijn ze ventiende jaar af medegewerkt aan tal van te Rome verschonende bladen In 1879 werd hij lid van het parlement. d’Annunzio heeft in ver schillende deelen van Italië en Frankrijk ge woond. In 1915 keerde hy naar zyn land Jerug, waar hy een vurig pleitbezorger was van de inmen ging van Italië in den oorlog. Hy nam dienst by de gewapende macht en diende achtereen volgens by de cavalerie, de infanterie en de marine. Tenslotte kwam hij by de luchtmacht. Hy werd in den oorlog gewond. In 1920 bezette hij met een aantal vrijwilligers Flume. Na den wapenstilstand was hij verontwaar digd over de houding van de geallieerden. Ty- dens de regeering van Nitti personifieerde hy de patriottische reactie tegen de politiek van de regeering. In 1921 moest hy de leiding over Flume opgeven en vertrok hy naar Gardone aan het Garda-meer, waar hy zyn intrek nam in villa „II Vittoriale” Hy was een der eerste aanhangers van Mussolini. Zyn eerste werk publiceerde hy in 1879, toen hy nog op school was. Van zyn verdere werken noemen we: „La Canzani della Gesta d’Oltre- mare" (1912), „Novelle della Pescara” (1886), „II Placera" (1889), „n Fuoco” (1900), „Not- tumo” (1921), „La Oloconda” (1899), „La Nave” (1&6) en ,J1 Ferro” (1914). ALMAATA, 2 Maart (Tass) Met kracht wordt gewerkt aan de redding van de visschers, die 19 Februari J.L door een hevigen storm naar volle zee zijn afgedreveq* Vlieger Kazakof heeft het schip Medvejonok den weg gewezen naar elf visschers, die zich op een ijsschots bevonden. Andere vliegtuigen hebben den ijs breker Kospii den weg gewezen naar 98 visschers en honderd paarden. In totaal zijn zuim honderd visschers 103 paarden gered. Na de confrontatie vroeg mevrouw Skoblin alleen te mogen biyven met mevrouw Miller, zy zelde tegen deze, dat ztf gehóórd had, dat beider echtgenooten zich in de Sovjet-Unle bevonden. Wanneer zy in vrij heid zou worden gesteld, zou zy alles doen wat in haar macht lag om hen ,Jte vinden. MOSKOU, 1 Maart. (Reuter). Ruim 260 Rus sische visschers bevinden zich in de Kaspische zee in gevaar. Zy zyn door een storm overvallen en met him vaartuigen tusschen het ijs bekneld geraakt, zoodat zy aan de genade der elementen zyn overgeleverd. Voedsel en kleeding wordt hun vanuit vlieg tuigen toegeworpen. In totaal waren 437 vis schers in nood geraakt, maar vliegtuigen en ys- brekers wisten 168 hunner te redden. WEENEN, 2 Maart Het agentschap Havas deelt mede, dat Seyss Inquart gister avond te Graz aangekomen, waar hij werd verwelkomd door een natlonaal-socla- listlsche delegatie. BUREAUX: AÏKMAAR, Hof 6, Telefoon 4330 en 4220 DEN HELDER, Stationsstraat 3, Telefoon 771 HOORN, Koepoortsweg 94, Telefoon 412 SCHAGEN, Molenstraat 52. Telefoon 81. ABONNEMENTSPRIJS: Met Inbegrip van gratis ongevallenverzeke ring: voor Alkmaar f2.per kwartaal of 15 cents per week, voor buiten Alkmaar 2.50 per kwartaal of 20 cents per week. Ultg. N. V. Drukk. De Spaarnestad - Haarlem. LONDEN, 1 Maart De .Daily Telegraph” heeft telefonisch uit Cortina d’Ampezzo van den Aide de Camp van den Duitschen ex-kroon prins een verklaring gekregen omtrent de plan nen van den ex-kroonprins. Volgens deze mede- deellng zal de ex-kroonprins over enkele dagen naar Duitschland terugkeeren, om een einde te maken aan de hardnekkige geruchten, volgens welke Sij zijn verbluf in Italië zou willen ver lengen en gedurende eenlgen tyd niet naar Duitschland zou terugkeeren. Hitler heeft den uit den actieven dienst ge treden generaals in een schryven nogmaals zyn erkèttteiykheld betuigd voor hun uitmuntende aan de weermacht bewezen diensten. Tegelijker tijd heeft hy hun zyn portret met eigenhandige onderteekenlng gezonden. 4 DIENST AANBIEDINGEN, Gevraagd of Aan geboden, geplaatst onder de Omroeper rubriek 10 CL per regel. Door een wezeniyk wonder en door zyn on verwoestbare levenskracht, die Hy te danken heeft aan zyn jeugd, doorgebracht in de naby- heid der Alpen, K Hy tot nu toe deze dreiging te boven gekomen. Het is een bleeke grijsaard, die voor my zit. Het eerste wat zich van mij meester maakt, Is een gevoel van ongerustheid en droefheid. De H. Vader lijkt gebogen en schijnt my kleiner geworden. Hy schynt geheel weg tA zinken in Zijn witten mantel. De kraag van\zyn toog staat wyd om den dunnen hals. Maar deze eerste Indruk duurt oogenbllk. De stem, de oogopslag, hebben den zieke Zijn geheele p< WEENEN, 1 Maart (Stefanl). -» Het Vaderlandsche Front zal dfi volgende week in de Oostenryksche centra drie groota vergaderingen houden voor het maken van propaganda voor de onafhankelykheid van Oostenryk. Te Linz hebben vertegenwoordigers der boe ren in Opper-Oostenryk een belangrijke be- tooging gehouden ten gunste van de onafhan kelykheid en souvereiniteit van Oostenryk. De minister van Landbouw, Mandorfer, sprak by deze gelegenheid een redevoering uit, waar in hy om. verklaarde: „De Oostenryksche boe ren trekken niet graag de straat op, maar zoo noodlg, zullen zy er verschynen om te beves tigen, dat Oostenryk vry en onafhankeiyk moet biyven.” De betooging eindigde met een motie van vertrouwen in en onwankelbare trouw aan Schuschnigg, dien Mandorfer „een Oos- tenryker van weergalooze getrouwheid” noem de. BERLIJN, 1 Maart- (DHR.) Hitler heeft heden in de rykskanselary den veldmaarschalk- staf overhandigd aan dan nieuwen Duitschen generaal-veldmaarschalk Goering, voordat de SJANGHAI, 1 Maart (Reuter). In een straat in de Fransche concessie te Sjanghai, aan belde plechtigheden van den „dag der luchtvaart” eMd dansgelegenheden, zijn Italiaansche en Fransche matrozen slaags ge raakt. De twist ontstond om een Russisch Hy begon direct besprekingen met vertegen woordigers van de nationale en van de natio- naal-socialistlsche oppqsftie. Dinsdagavond zyn ter eeree van Seyss Inquart betoogingen gehouden. Op de middelbare scholen in Stiermarken, die onder toezicht staan van het ministerie van Onderwijs, werd vandaag het onderwys hervat. De scholen, welke onder toezicht staan van de Stlermarksche autoriteiten, zyn nog geslo ten. Laat in den avond hebben omstreeks 20.000 personen een fakkeloptocht gehouden ter eere van Seyss Inquart. zy droegen hakenkruis vlaggen mede. De minister heeft geweigerd een toespraak te houden. Incidenten deden zich niet voor. waardeiyk aan vasthoudt, dat politiek een zaak van de politie, doch alleen van regeering is. De politie heeft alleen recht wet te beschermen. Vanmorgen zyn de middelbare scholen Graz heropend. Zy werden echter terstond weer gesloten, aangezien de leeraren weigeren de geldigheid te erkennen van de bepaling, dat in de scholen de Hitlergroet en het nationaal- zociallstische insigne verboden zijn. Men verwacht, dat minister -Seyss Inquart naar Graz zal komen. aan vingen. Als minister van Luchtvaart heeft Goering heden by de feesteiykheid ter gelegenheid van den „dag der luchtvaart” in de eerezaal van het rijksluchtvaartministerie een redevoering uitgesproken, waarin hy begon met een histo- r|schen terugblik op de Dultsche militaire en (jiviele luchtvaart. Behalve koenheid en door tastendheid moeten ook geëischt worden: hoog- Lte prestatie van het onderzoek, van de ont wikkeling der industrie met al haar vertakkin gen. Tenslotte verklaarde Goering: „Wanneer de Fuehrer in zijn ryksdagrede het trotsche woord uitsprak, dat wy niet langer meer zouden dul den, dat tien millioen Dultsche volksgenooter. aan gene zijde der grenzen onderdrukt zouden worden, dan weet gij, leden van het lucht wapen, dat wanneer het moet zyn, gy voor dit woord van den Fuehrer moet instaan tot bel uiterste.” VATICAANSTAD, 1 Maart (Havas) Zja. Exc. Mgr. Konrad Graaf von Preysing, de bisschop van Berlijn, werd heden door den H. Vader in particuliere audiëntie ontvan gen. VATIKAANSTAD, 1 Maart (Havas). De Bisschop van Berlijn, Mgr. Preysing, die van middag in particuliere audiëntie door Z. H. den Paus werd ontvangen, heeft geweigerd inlich tingen te geven over hetgeen hy met den H. Vader heeft besproken. Het Oostenrüksche Vadertandsche Front heeft een drietal betoogingen voor de onafhankelijk heid van Oostenrijk aangekondigd. Chamberlain beloofde een ondersoek te sullen instellen naar de beteekenis van de woorden van Quelpo de Llano over Gibraltar. De bekende Italiaansche dichter Gabriele d’Annnnsio is overleden. Minister Welter heeft In de Tweede Finer stjn rede over Indië voortffeset» De Eerste Kamer is begonnen met de behande ling der begrooting van Buitenlandache Zaken. Wijziging van de Tabakswet voorpretrdd Steunregeling voor goedgekeurde pooti len. Dinsdagmorgen ging door Nymegen en om geving de droeve mare, dat de nieuw gebouwde i te Lent bij twee- A driehonderd men wegens reorganisatie zouden Toen een aantal jongelieden te Boxtel, na den avond in een café te hebben doorgebracht,' Maandagavond gezamenlijk naar huis te rugkeerde, werden twee van hen, de circa I 20-jarige van E. en de 22-jarige V„ in een woordenwisseling gewikkeld. De'on- eenigheid ontaardde weldra in "n hevige vecht partij, waarby de Jongemannen elkaar te lijf gingen. Blijkbaar is by dezen twist van messen gebruik gemaakt, want plotseling zakte E. hevig bloedend neer. Hij bleek door een mes steek te zyn getroffen, welke de halsslagader had geraakt. Het slachtoffer werd "n naburige woning binnengebracht en nadat ter plaatse eerste hulp was verleend is hij naar het zieken huis vervoerd. De dader was gevlucht, doch werd in den loop van den nacht door de marechaus see opgespoord en gearresteerd. Hij werd in gesloten in de marechausseekazerne ter plaatse en zal ter beschikking van de Justitie te’s-Her- togenbosch worden gesteld. Het mes is door de marechaussee in beslag genomen. de grootste Zorg vervult. Zijn bezorgdheid richt zich op een ander punt. Men weet, welke landen Hy zinspeelt, als Hy zich schouwt als de opperste beschermer menschelljke persoonlijkheid en der mensch^- lyke vrijheid, die alom door de overheerschlng van den Staat wordt bedreigd. De H. Vader legt nogmaals bijzonderen .na druk op de onaantastbaarheid der menschelljke persooniykheid en op den eerbied dien men moet hebben voor het kind, dat eerst en vooral aan God en aan zyn ouders behoort en slechts daarna pas aan den Staat. Op het oogenbllk van afscheid wordt Zjjn ernstige vastberadenheid verzacht tot een mild en zegenend gebaar. Dan zie ik op Zijn ge- weerspiegeld heel het lijden der mensch- PEKING, 1 Maart (DNB) Een Dultsche student, die in de bergen rondom Peking geologische studies maakte, is te zamen met zes Chlneezen door bandieten ontvoerd. De ban dieten worden door politie achtervolgd. teruggegeven, Ja zij schynen nog sterker worden te zyn. Tydens myn bezoek hérinnert een prelaat aan de pauaeiyke Congregaties, die nog wachten, maar een energieke handbeweging van den Paus wyst hem af. De energie van den H. Va der is nog onverminderd. Misschien mag ik op eigen verantwoording enkele van 's Pausen gedachten hier weer geven? De H. Vader is nog niet aan het einde van Zijn taak gekomen. Deze taak schijnt hem soms moeilijk toe, omdat Zjjn woorden verkeerd begrepen en verkeerd uitgelegd worden. De geschiedenis heeft zoo dikwijls het nuttelooze van de grootste Inspanning bewezen. Met voorliefde herhaalt de Paus het woord „bidden”. Hij beroept zich op St. Augustinus en andere Kerkvaders. Verstand alleen voert niet tot de waarheid en juist omdat men geen andere verlichting zoekt, dan die van het verstand, wankelt de wereld in haar voegen. Thermlon-radiolampenfabrieken Nymegen waar schen arbeiden, worden gesloten. Inderdaad gaan de fabrieken en kantoren, wegens reorganisatie tot 3 Maart dicht en is het personeel ontslag aangezegd tegen half Maart en begin April. T^geiyk gingen er geruchten over regelmatigheden en in den namiddag kon van offlcieele zyde worden bevestigd, dat twee directeuren, hoofden van bedryfstak- ken der Thermlon-fabrleken, nJ. E. G. J. de R. uit Lent en K. C. R. uit Nymegen, waren aangehouden. Deze aanhouding be rustte op verdenkitig van fraude. Eenlgen tyd geleden werd ontdekt, dat som mige employé’s radiotoestellen en onderdeden hadden verduisterd of gestolen. Een der hoofdaandeelhouders wilde deze kwestie nader laten onderzoeken, ^elde direc teuren werden daarin betrokken. Nu bleek achteraf dat beide heeren dat onderzoek niet zoo in de hand werkten, als wel gewenscht was. Dit wekte achterdocht en leidde tot de con clusie, dat beide heeren de fabriek benadeeld hadden. zy werden aangehouden en zyn reeds voor den officier van justitie te Arnhem geleld. NOORDHOLLANDSCH DAGBLAD SS1 Administratie vwrstrokt GARDONE RIVIERA 1 Maart (Stefanl). Omtrent het overiyden van den dichter d’Annunzio wordt vernomen, dat hy even voor zes uur onwel werd. Men dacht, dat hier sprake was van een voorbygaand verschynsel, en men hechtte er weinig beteekenis aan. Spoedig trad evenwel de doodsstryd in; verwanten neesheeren konden niet meer helpen. In een werkkamer van d’Annunzio werd een rouwkamer Ingericht. De prefect van de pro vincie werd onmiddeliyk met het overlijden op de hoogte gesteld en deze gaf het bericht on- verwyid door aan den Duce. De beeldhouwer Mlnerbi heeft een dooden- masker genomen. Overeenkomstig den wensch. welken hy ver scheidene malen te kennen heeft gegeven, is ROME, 1 Maart (DNB) Van welingelichte zijde wordt vernomen, dat het tegenbezoek van Adolf Hitler aan Rome is vastgesteld op Dins dag 8 Mei tot Dinsdag 10 Mei. Op den eersten dag zullen de protocolalre bezoeken worden gebracht en zullën besprekin gen worden gehouden.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1938 | | pagina 11