ONS BLAD KRUISGETUIGEN Onafhankelijkheid van Oostenrijk Op bezoek bij den H. Vader M Seyss Inquart te Graz GABRIELE D'ANNUNZIO OVERLEDEN JOH. LAUWERS DE BAROMETER De moordaanslag te Loeblin Het nieuws van heden gr. von Preysing bij den H. Vader Rechtsch offensief te verwachten Dertig communisten gearresteerd Tusschen het ij» bekneld Politie achtervolgt de bandieten Mr. dr. A. baron'Röell aangereden Franschen en Italianen slaag» geraakt Arabische bendeleider gearresteerd Economische raad MET HET-MES GEVOCHTEN Door den storm naar volle zee gedreven De Fransche Senaat gewillig i Chamberlain belooft de zaak te zullen onderzoeken Het verdwijnen van generaal Miller Terugkeer van den ex-kroonprins Vastenpredikers bij den H. Vader Goering krijgt den maarschalkstaf Hitler op 3 Mei paar Rome Duitsch student in China ontvoerd F abrieksdirecteuren in arrest 260 Russische visschers in gevaar op de Kaspische "Zee A Tien millioen werk- loozen in de V.S. Betoogingen van het Vaderland sche Front aangekondigd Een toespraak op den „dag der luchtvaart” Onderwys in Stiermarken gedeeltelijk hervat Groote voorraden voor de operatie opgeslagen Vrijdag installatie in nieuwe samenstelling Mevrouw Skoblin met mevrouw Miller geconfronteerd Bekende Italiaansche dichter en patriot DIT NUMMER BESTAAT UIT 10 BLADZIJDEN Hy zal een week in Italië verblijven Het nieuwe „VASTEN 1 boek PAPINI Xi FAYCtOP 3 ALKMAAK PLATVOETZOLEN ZIEKENFONDSLEVERANCIER OOK SPOORFONDS Eenige indrukken van Henri Bordeaux Fraude bij de Thermion-fabrieken te Lent? Onverwachts trad de doodsstrijd in VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS Pogingen om de weggedreven Russische visschers te redden Hy zou een eind willen maken aan de geruchten -- WOENSDAG 2 EEN EN DERTIGSTE JAARGANG No DE PRIJS DER ADVERTENTIEN bedraagt 20 regel; Ingezonden Mededeellngen 40 ct BIJ CONTRACT AANMERKELIJKE RED! Uitvoerig tarief voor adverteeren bi| i nament wq^dt °P ••«vrefle gaarne door De Paus zeer verouderd, maar zyn .energie is niets verminderd Gibraltar bedreigd? patoto* ities, die nu wel spoedig te ver- Fraude bU de Thermion-fabrieken te Lent? o o ver- «e- wegens reorganisatie zouden en tegen over seint ons wijde beschermer t De Eerste Kamer to begonnen met de behande ling der begroeting van Bnitenlandache Zaken. Minister Welter beeft te de Tweede Kamer ztfa rede ever Indie voortgeset. BOME, 1 Maart (Bonter). De bekende Italiadneche diehter Gabriele d’Annanate to heden overleden. Stand op Woensdag nar VJte: 7717 vorige stand: 766J Wijziging van de Tabakswet voorgesteld. Steunregeling veer goedgekeurde pootaardappe- len. Op dezelfde plaats bij San Francisco, waar onlangs de „Ohioan" strandde, is tijdens een storm een haai op de rotsen geworpen Door een wezenlijk wonder en door Zijn on verwoestbare levenskracht, die Hij te danken enkele, van haar verklaringen moest herroepen. Tenslotte verklaarde mevrouw Skoblin even wel: ,,Ik zweer voor God en de menschen, dat Ik mets van de zaak afweet. Ik word beschul digd en men heeft mij belasterd, doch ik heb niets te vreeaen. Ik kan niet zeggen, wat ik niet weet." lucht voor dit tot het MOSKOU, 1 Maart. (Reuter). Ruim 260 Rus sische visschers bevinden zich in de Kaspische zee in gevaar. zy zijn door een storm overvallen en met hun vaartuigen tusschen het Ijs bekneld geraakt, zoodat zij aan de genade der elementen zjjn overgeleverd. Voedsel en kleeding wordt hun vanuit vlieg tuigen toegeworpen. In totaal waren C schets in nood geraakt, maar vliegtuigen brekers wisten 168 hunner te redden. 1 Maart van in den loop van den nacht door de marechaus see opgespoord en gearresteerd. Hy werd in gesloten in de marechausseekazerne ter plaatse en zal ter beschikking Van de Justitie te ’s-Her- togenboech worden gesteld. Het mes is door de marechaussee In beslag genomen. JERUZALEM, 2 Maart (Reuter.) De leider van een Arabische bende, voor wiens opsporing een belonning van 200 pond was uitgeloofd, is gearresteerd als resultaat van het speuren van politiehonden. Men zegt, dat deae bende verantwoordelijk is voor den moord op een officier der Britsche luchtstrijdkrachten, welke een dag of veertien geleden werd gepleegd. Dinsdagochtend is de Commissaris der Ko ningin in Noordholland, mr. dr. A. baron Röell, die op weg was naar t gouvernementsgebouw, op de Groote Markt te Haarlem door een wielrijder aangereden, tengevolge waarvan hjj viel en een lichte spierscheuring in het linkerbeen heeft opgeloopen. Hoewel bet ongeval niet van em- stlgep aard to, heeft de Commissaris zich uit voorzorg naar de Marlasticbting .te Haarlem Laten vervoeren. WASHINGTON, 2 Maart. (Reuter.) Vol gens de schattingen van den nattonalen raad voor de Industrie heeft het aantal werkloocen in de Vereenigde Staten in Januari 10.342.000 bedragen. WARSCHAU, 1 Maart (Pat). De Pool- sche bladen melden, dat in verband met den moordaanslag op een priester te Loeblin dertig communisten, onder wie verschillen de leiders, in hechtenis genomen zijn. LONDEN, 1 Maart (Havas). De Britsche af gevaardigde Alexander heeft heden de verkla ringen van generaal Queipo de llano over een mogelljken terugkeer van Gibraltar tot Spanje ter sprake gebracht in het Lagerhuis. HIJ vroeg Chamberlain, of diens aandacht was gevestigd op Quelpo’s verklaringen bij een militaire parade te la Linea; of de Britsche regeering een ver toog tot de rechtsche autoriteiten gericht had; en of zij zich voorstelde onverwijld maatregelen te nemen ter versterking van Gibraltar. Chamberlain verklaarde, dat hjj ,’n verslag be treffende de juistheid of onjuistheid der pers berichten over deze kwestie zou vragen, fia ont vangst van dit verslag zal men nagaan, welke beteekenis aan deverklaringen van den gene raal moet worden toegekend. De advocaat van mevrouw Miller poogde aan te toonen, dat mevrouw Skoblin getracht heeft een alibi op te zetten voor den dag. waarop de generaal to verdwenen en htf maake, dat zij Het rechtsche staatsblad publiceert een be schikking, waarbij de broeder van generaal Franco wordt benoemd tot „bijsonderen agent der Spaansche regeering te Lissabon". Miguel de Muguiro is tot diplomatiek tegenwoordiger te Weenen benoemd. PARUS, 2 Maart (Havas) Gisteren middag ft mevrouw Skoblin geconfronteerd met de echtgenoote van den verdwenen generaal Miller. Onze Romelnsche correspondent d.d. 1 Maart: Z. H. de Paus beeft heden volgens traditie de pastoors en vastenpredikers van Rome ont vangen. In Zijn toespraak zeide de H. Vader allereerst allen dank voor de gebeden, die zoo overvloedig voor Hem gestort zijn. Vervolgen: herdacht Z. H. den onlangs overleden Kardi naal Capotosti en wijlen Kardinaal Bisletl Tenslotte sprak de H. Vader over het groote belang der seminaries en de noodzakelykheic van veelvuldige priesterroepingen, waarna de H. Vader Zijn Apostollschen zegen gaf. INGENAAID f 1 90 GEBONDEN f 2.75 Bij Uw Boekhandel en TEULINGS UITGEVERS MAATSCHAPPIJ s-HERTOGEN BOSCH Naar wij vernemen, zal de Economische Raad in zijn nieuwe samenstelling Vrijdag 4 Maart te half twaalf door den minister van Economi sche Zaken worden geïnstalleerd. Z. K. H. Prins Bernhard, die zooals gemeld ook tot lid van den raad is benoemd, zal de plechtigheid bijwonen. het stoffelijk overschot van den dichter in de rouwkamer op een baar gelegd, gekleed in de uniform van generaal der luchtmacht. HEKDAYE, 1 Maait (Havas). Ondanks den laconieken inhoud der offlcieele communiqué'», welke de laatste dagen door Salamanca worden gepubliceerd, schijnt het toch, dat een belang rijk offensief der rechtschen thans in voorbe reiding is. Er zijn groote voorraden opgeslagen voor de wachten NOORDHOLLANDSGH DAGBLAD PEKING, 1 Maart (DNB) Een Duitsche student, die in de bergen rondom Peking geologische studies maakte, is te zamen met zes Chlneezen door bandieten ontvoerd. De ban dieten worden door politie achtervolgd. De bekende Italteanache diehter Gabriele d’Annanate to evrrilden. Chamberlain beloofde een ondersoek te vallen instellen naar de beteekenis van de weerden van Queipo de Llano over Gibraltar. De H. Vader is nog niet aan het einde van Zijn taak gekomen. Deze taak schijnt hem soms moeilijk toe, omdat Zijn woorden verkeerd begrepen en verkeerd uitgelegd worden. De geschiedenis heeft zoo dikwijls het nuttelooze van de grootste inspanning bewezen. Met voorliefde herhaalt-de Paus het woord „bidden”. Hij beroept zich op St. Augustinus en andere Kerkvaders. Verstand alleen voert niet tot de waarheid en juist omdat men geen andere verlichting zoekt, dan die van het verstand, wankelt de wereld in haar voegen. DIENST AANBIEDINGEN, Gevraagd oi Aan geboden, geplaatst onder de Omroeper- rubriek 10 ct per regel Het Ooetenrljkache Vaderianteehe Front heeft eea drietal betoogingen voor de onafhankelijk heid van Oostenrijk aangekondigd. 417 vis- n'en jjs- Hjj begon direct besprekingen met vertegen woordigers van de nationale en van de natio naal-socialistische oppositie. Dinsdagavond zijn ter eeree van Seyss Inquart betoogingen gehouden. Op de middelbare scholen in Stiermarken, die onder toezicht staan van het ministerie van Onderwijs, werd vandaag het onderwijs hervat. De scholen, welke onder toezicht staan van de Stiermarksche autoriteiten, zijn nog geslo ten. Laat in den avond hebben omstreeks 20.000 personen een fakkeloptocht gehouden ter eere van Seyss Inquart. Zy droegen hakenkruis vlaggen mede. De minister heeft geweigerd een toespraak te houden. Incidenten deden zich niet voor. SJANGHAI, 1 Maart (Reuter). h» ecu straat in de Fransche concessie te Sjanghai, aan belde zjjdan begrensd door dansgelegenheden, zijn Italiaansche en Fransche matrosen slaags ge raakt. De twist ontstond om een Russisch Na de confrontatie vroeg mevrouw Skoblin alleen te mogen blijven met mevrouw Miller. Zjj zqjde tegen deze, dat zjj gehoord had, dat beider echtgenooten zich in de Sovjet-Unle bevonden. Wanneer zij in vrij heid zou worden gesteld, sou zjj alles doen wat in haar macht om hen te vinden. PARUS, I Maart (Havas). Vanmiddag heeft de Fransche Senaat tijdens de debatten over het’ ontwerp betreffende verzoening en arbi trage een door de regeering bestreden motie verworpen met 178 tegen «8 stemmen. WEENEN, 2 Maart Het agentschap Havas deelt mede, dat Seyss Inquart gister avond te Graz aangekomen, waar hjj werd verwelkomd door een nationaal-socia- listische delegatie. LONDEN, heeft telefonisch uit Cortina d'Ampezzo van den Aide de Camp van den Duitschen ex-kroon prins een verklaring gekregen omtrent de plan nen van den ex-kroonprins. Volgens deze mede- deellng zal de ex-kroonprins over enkele dagen naar Dultschland terugkeeren, om een einde te maken aan de hardnekkige geruchten, volgens welke hij zijn verblijf In Italië zou willen vet- lengen en gedurende eenlgen Ujd niet naar Duitschland zou terugkeeren. Hitler heeft den uit den actieven dienst ge treden generaals in een schrijven nogmaals zijn erkentelijkheid betuigd voot hun uitmuntende aan de~ weermacht bewezen diensten. Tegelijker tijd heeft hij bun zijn portret met eigenhandige onderteekenlng gezonden. WEENEN, 1 Maart (Stefanl). Het Vaderlandsche Front zal de volgende week in de Oostenrijkse he centra drie groote vergaderingen houden voor het maken van propaganda voor de onafhankelijkheid van Oostenrijk. Te Unz hebben vertegenwoordigers ‘der boe ren in Opper-Ooetenrljk een belangrijke be- tooging gehouden ten gunste van de onafhan kelijkheid en souverelnitelt van Oostenrijk. De minister van Landbouw, Mandorfer, sprak bjj deze gelegenheid een redevoering uit, waar in hij om. verklaarde: Oostenrljksche boe zen trekken niet graag de straat op, maar zoo noodig, zullen zij er verschijnen om te beves tigen, dat Oostenrijk vrij en onafhankelijk moet blijven.” De betooging eindigde met een motie van vertrouwen in en onwankelbare trouw aan Schuschnigg. dien Mandorfer „een Oos tenrijker van weergalooze getrouwheid” noem de. Eenlgen tijd geleden werd ontdekt, dat som mige employé’s radiotoestellen en onderdeelen hadden verduisterd of gestolen. Een der hoofdaandeelhouders wilde deze kwestie nader laten onderzoeken. Beide direc teuren werden daarin betrokken. Nu bleek achteraf dat beide heeren dat onderzoek niet zoo in de hand werkten, als wel gewenscht was. Dit wekte achterdocht en leidde tot de con clusie, dat beide heeren de fabriek benadeeld hadden. Zij werden aangehouden en zijn reeds voor den officier van justitie te Arnhem geleid. Het „Neuigkelts Weltblatt” meldt nader, dat het Vaderlandsche Front dhder de leuze: ,Met Schuschnigg voor Oostenrijk" over geheel Oos tenrijk groote betoogingen zal houden. Er zullen duizenden vergaderingen worden be legd tot in de kleinste plaatsjes. Als sprekers sullen optreden alle leden der regeering en van bet parlement, leiders van het Vaderlandsche Front, enz. Donderdag zal de Rijksboerenraad bijeenko men, die de verdere houding van de boeren zal bepalen. op be- der en der mensche de overheerschlng van den Staat wordt bedreigd. De H. Vader legt nogmaals bijzonderen na druk op de onaantastbaarheid der menscheljjke persoonlijkheid en op den eerbied dien men moet hebben voor het kind, dat eerst en vooral aan God en aan zijn ouders behoort en slechts daarna pas aan den Staat. Op het oogenblik van afscheid wordt Z|jn ernstige vastberadenheid verzacht tot een mild en zegenend gebaar. Dan zie ik op Zjjn ge- zicht weerspiegeld heel bet lijden der mensch- brtd”. Gabriele d’Annunzio, wiens eigenlijke naam Rapagnette was en die in 1924 door den koning van italfë in den adelstand werd verheven met den titel van hertog van Monte Nevoeo, werd in 1864 geboren te Pescare (Abruzzi). De schrijver en dichter heeft van z|jn ze ventiende jaar af medegewerkt aan tal van te Rome verschijnende bladen In 1879 werd hjj lid van het parlement. d’Annunzio heeft in ver schillende deelen van Italië en Frankrijk ge woond. In 1915 keerde hij naar zijn land terug, waar hjj een vdrig pleitbezorger was van de inmen ging van Italië in den oorlog. Hjj nam dienst by de gewapende macht en diende achtereen volgens bjj de cavalerie, de infanterie en de marine. Tenslotte kwam hij bjj de luchtmacht. Hij werd in den oorlog gewond. In 1920 bezette hij met eeh aantal vrijwilligers Flume. Na den wapenstilstand was hij verontwaar digd over de houding van de geallieerden. Tij dens de regeering van Nitti personifieerde hjj de patriottische reactie tegen de politiek van de regeering. In 1921 moest hij de leiding over Flume opgeven en vertrok hij naar Gardone aan het Garda-meer, waar hij zijn intrek nam in villa ,J1 Vlttorlale" Hjj was een der eerste aanhangers van Mussolini. Zjjn eerste werk publiceerde hij in 1879, toen hü nog op school was. Van zijn verdere werken noemen we: „La Canzanl della Gesta dOltre- mare” (1912), .Novelle della Pescara” (1886), „n Placera" (1889), „II Fuoco" (1900), ,Not- turno” (1921), „La Gioconda” (1899), 4a Nave” (1906) en 41 Ferro” (1914). BERLIJN, 1 Maart. (DNH.) Hitler heeft heden in de r|jkskanselarij den veldmaarschalk- staf overhandigd aan den nieuwen Duitschen generaal-veldmaarschalk Goering, voordat de plechtigheden van den „dag der luchtvaart" aan vingen. danseresje: de vechtenden maakten gebruik van knuppels, fleeachen en van hun vuisten. De Franschen waren in de meerderheid en na een gevecht van twintig minuten zochten de Italianen een toevlucht in eenige danalokalen, waarvan de ijzeren hekken gesloten werden. Toen verscheen de politie der concessie, die de Italianen begeleidde naar de haven, waar z|j ateb Inscheepten. ALMAATA, 2 Maart (Tass) Met kracht wordt gewerkt aan de redding van de visschers, die 19 Februari JX door een hevigen storm naar volle zee zjjn afgedreven. Vlieger Kazakof heeft het schip Medvejonok den weg gewezen naar elf visschers, die zich op een ijsschots bevonden. Andere vliegtuigen hebben den ijs breker Kospil den weg gewezen naar 98 visschers 1 Maart De „Daily Telegraph” en honderd paarden. In totaal zijn zuim honderd visschers 103 paarden gered. heeft aan Z|jn jeugd, doorgebracht in de nabij- lijke vrijheid, die alom door heid der Alpen, is Hij tot nu toe deze dreiging te boven gekomen. Het Is een bleeke grijsaard, die voor mij zit. Het eerste wat zich van mij meester maakt, Is een gevoel van ongerustheid en droefheid. De H. Vader lijkt gebogen en schijnt mij kleiner geworden. Hij schijnt geheel weg te zinken in Z|jn witten mantel. De kraag van Z|jn toog staat wjjd om den dunnen hals. Maar deze eerste Indruk duurt slechts een oogenblik. De stem, de oogopslag, het gebaar hebben den zieke Zjjn geheele persoonlijkheid Toen een aantal jongelieden te Boxtel, na den avond in een café te hebben doorgebracht. Maandagavond gezamenlijk naar huis te rugkeerde, werden twee van hen, de circa 20-jarlge van E. en de 22-jarige V„ in een woordenwisseling gewikkeld. De oh- eenigheid ontaardde weldra in 'n hevige vecht partij, waarby de jongemannen elkaar te Hjf gingen. Blijkbaar is bij dezen twist van messen gebruik gemaakt, want plotseling zakte v. E. hevig bloedend neer. Hij bleek door een mes steek te zijn getroffen, welke de halsslagader had geraakt. Het slachtoffer werd *n naburige woning binnengebracht en nadat ter plaatse eerste hulp was verleend is hij naar het zieken- De Fransche schrijver Henri Bordeaux ver haalt in de „Echo de Paris" van zjjn tfezoek bjj Paus Pius XI. „Onwillekeurig", zoo schrijft hij. „moet ik denken aan het laatste bezoek, dat Ik drie jaar geleden aan den H. Vader bracht. Het zijn drie zware en moeilijke jaren voor den Paus geweest. Sinds vijftien maanden bedreigt een zware ziekte het leven van Zijne Heiligheid. BUREAUX: ALKMAAR, Hof 6, Twlafoon 4530 en DEN HELDER, Stationsstraat 3, Telefoon 771 HOORN, Koepoortzweg >4, Telefoon 412 SCHAGEN, Molenstraat 52. Telefoon 81. ABONNEMENTSPRIJS: Mot inbegrip van* gratis ongevallenverzeke ring: voor Alkmaar f2.per kwartaal of 15 cents por week, voor bulten Alkmaar 2.50 per kwartaal of 20 cepts per week. Ultg. N. V. Drukk. De Spaarnestad - Haart eet. O Het is niet Frankrijk, dat den H. Vader met de grootste zórg vervult. Zjjn bezorgdheid richt zich op een ander punt. Men weet, welke landen Hjj zinspeelt, als Hij zich schouwt als de opperste menschelijke persoonlijkheid Als minister van Luchtvaart heeft Goering heden by de feesteiykheid ter gelegenheid van den „dag der luchtvaart” in de eerezaal van het ryksluchtvaartministerie een redevoering uitgesproken, waarin hy begon met een hlsto- rischen terugblik op de Duitsche militaire en civiele luchtvaart. Behalve koenheid en door tastendheid moeten ook geëischt worden: hoog ste prestatie van het onderzoek, van de ont wikkeling der industrie met al haar vertakkin gen. Tenslotte verklaarde Goering: „Wanneer de Fuehrer in zyn ryksdagrede het trotsche woord uitsprak, dat wy niet langer meer zouden dul den, dat tien millioen Duitsche volksgenooter. aan gene zyde der grenzen onderdrukt zouden worden, dan weet gjj, leden van het wapen, dat wanneer het moet zyn,'gy woord van den Fuehrer moet uiterste.” De minister van Blnnenlandsche Zaken, Seyss Inquart, heeft heden voor de distiictsleiders der Weensche polltiedirectie een toespraak gehou den, waarin hy verklaarde, dat hy er onvoor- waardel^k aan vasthoudt, dat politiek nooit een zaak van de politie, doch alleen van de regeering is. De politie heeft alleen recht en wet te beschermen. Vanmorgen zjjn de middelbare scholen in Graz heropend. Zy werden eejiter terstond weer gesloten, aangezien de leeraren weigeren de geldigheid te erkennen van de bepaling, dat in de scholen de Hitlergroet en het nationaal- aoclalistische insigne verboden zyn. Men verwacht, dat minister Seyss Inquart naar Gras zal komen. GARDONE RIVIERA 1 Maart (Stefanl). Omtrent het overiyden van den dichter d’Annunzio wordt vernomen, dat hy even voor zes uur onwel werd. Men dacht, dat hier sprake was van een voorbygaand verschynsel. en men hechtte er weinig beteekenis aan. Spoedig trad evenwel de doodsstryd in; verwanten en ge- neesheeren konden niet meer helpen. In een werkkamer van d’Annunzio werd een rouwkamer ingericht. De prefect van de pro vincie werd onmiddeliyk met het overiyden op de hoogte gesteld en deze gaf bet bericht cu- verwyid door aan den Duce. De beeldhouwer Minerbl heeft een dooden- maakar genomen. Overeenkomstig den wensch, welken hjj ver scheidene malen te kennen heeft gegeven, is *■*1 VATICAANSTAD, 1 Maart (Havas) KH. Exè. Mgr. Konrad Graaf ven Freysing, de btoeehep van Berlijn, werR. heden deer den H. Vader in particuliere audiëntie ontvan gen. VATTKAAN8TAD, 1 Maart (Havas). De Bisschop van Berlyn, Mgr. Preysing, die van middag in particuliere audiëntie door Z. H. den Paus werd ontvangen, heeft geweigerd inlich tingen te geven over hetgeen hjj met den H. Vader heeft besproken. .e ROME, 1 Maart (DNB) Van welingelichte zyde wordt vernomen, dat bet tegenbezoek van Adolf Hitler aan Rome ig vastgesteld op Dins dag 3 Mei tot Dinsdag 10 Mei. Op den eersten dag sullen de protocolaire bezoeken worden gebracht en zullen besprekin gen worden gehouden. Dinsdagmorgen ging door NUmegen en om- hul^ vel7oerd- dader was gevlucht, doch werd geving de droeve mare, dat de nieuw gebouwde Thermlon-radlolampenfabrieken te Lent by Nymegen waar twee- A driehonderd men schen arbeiden, worden gesloten. Inderdaad gaan de fabrieken en kantoren, wegens reorganisatie tot 3 Maart dicht en is het personeel ontslag aangezegd tegen half Maart en begin April. Tegeiyk gingen er geruchten over on regelmatigheden en in den namiddag kon van offlcieele zyde worden bevestigd, dat twee directeuren, hoofden van bedrijfstak ken der Thermion-fabrieken, nJ. E. G. J. de R. uit Lent en K. C. R. uit NUmegen, waren aangehouden. Deze aanhouding be rustte op verdenking van fraude. teruggegeven, ja zy schynen nog sterker worden te zyn. Tydens mUn bezoek herinnert een prelaat aan de pauseiyke Congregaties, die nog wachten, maar een energieke handbeweging van den Paus wijst hem af. De. energie van den H. Va der is nog onverminderd. Misschien mag ik op eigen verantwoording enkele van ’s Pausen gedachten hier weer geven?

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1938 | | pagina 1