Blum’s meerderheid is voor uitbreiding vatbaar Luchtaanvallen op Barcelona eischen 600 dooden aan Poolsche nota Litauen De houding van Chamberlain 1 1 Het nieuws van heden DE STAD OPNIEUW Bereid tot nieuw beroep GEBOMBARDEERD op de eenheid DE BRTTSCHE VLOOT DE BAROMETER De Sovjet-Unie in actie Een mark wordt schilling Bewapening van Frankrijk JOH. LAUWERS PAYGLOP 3 ALKMAAR KNIEKOUSEN ZIEKENFONDSLEVERANCIER OOK SPOORFONDS Consistories ten Vaticane VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS 5 De communisten E Steeds vragen H Caspe gevallen De Spaansche regeering vraagt het recht om wapens te koopen in de Vereenigde Staten Buitenlandsche troepen in Aragon Monetaire maatregelen ten aan zien van Oostenrijk Aanvulling van de bewapening en verhooging van de productie aangekondigd Financieele saneering voortgezet KONING LEOPOLD ONTVING MGR. DR. H. POELS DIENST AANBIEDINGEN, Gevraagd of Aan- geboden, geplaatst onder de Omroeper- rubriek 10 ct per regel Begroeting van bijna 124 millioen p. st. door het Lagerhuis aangenomen DIT NUMMER BESTAAT UIT 10 BLADZIJDEN De Duitsche agrariërs in Tsjecho-Slowakije Litauen bereid een vertegenwoor diger te benoemen Litwinof wenscht conferentie der groote mogendheden Het katapult-vliegtuig W-14, dat voor verkenntngsdoeletnden aan boord van Hr.itf. kruiser .Java" zal worden geplaatst Generaal-majoor Fedor bon Bock, de commandant van het leger in de Duit sche provincie Oostenrijk Geen oneenigheid in het kabinet n 1. P la Eens dragen. Defensie-uitgaven en opening van een crediet goedgekeurd Hij zou een middenweg zoeken tusschen isolatie en inmenging Toespraak van den H. Vader ter gelegenheid van de a.s. heilig verklaringen VRIJDAG 18 MAART 1938 Ts Londen is nog gpen uitnoodlglng ent- VIER EN VIJFTIGSTE JAARGANG 18097 Groote betoogingen te Warschau <2 De meening te Genève NOORDHOLLANDSCH DAGBLAD I tt o o st 4 ren- van het stilzwijgen van Litauen. correspondent seint van i ■ai kenbond UT i De begrooting voor de vloot werd vervol gens aangenomen. tot L wrd I te om te beletten, dat de luchtaanvallen een pa niek onder de bevolking teweeg brengen. Mgr. dr. H. Poels, die onlangs tot Comman deur In de Orde van de Kroon van België werd benoemd, is deser dagen door den Belgischen koning in audiëntie ontvangen. Blum gelooft niet, dat de laatste minister crisis In Frankrijk de Ooetenrijksche catastro phe verhaast heeft. üw niet sedt, het eUjk st Het Spaansche persagentschap te Barcelona beeft toegegeven, dat de troepen van Franco zich meester hebben gemaakt van Caspe en Al- corisa. Drie boerderijen te Beesd (Betuwe) geheel in de asch gelegd. Zutphen krijgt nog vóór het einde deser maand een gamtsoen. De Poolsche regeering sou toch een ultimatum aan Litauen zenden. Stand op Vrijdag 9 uur vjn.: 77A4 Vorige stand: 780 uw- /oe- ■ven atls res- •Mt lere den. nen van had be- t in toe- dat ste- po- van 1 t. s- De Fransch-Spaansche grens by Hendaye is aan Fransche zijde gesloten voor het in gaande en uitgaande goederenverkeer. De Sovjet-Russische gesant overhandigde aan de Britache regeering een nota over Middea- Europa. In zjjn regecringsverklaring solde Blum bereid te sijn een nieuw beroep te doen op de Fransche eenheid. uw- aan -o Me dat sten oed. en In officieele kringen bewaart men het diepste stilzwijgen omtrent deze nota. Minister Beek heeft Donderdag de ambassa deurs van Engeland, Frankrijk en Italië ont vangen. ver men der iek- zal der tui- ider sich zijn Hen ter- >ven •pen ïelal jaar :dén ken, ning ekte abe- mo- wü- niet isar i en zijn. ge kken op- eep- lara suen ze Na- Ipen ders jgen ders he men ioen nu jaar del en ogal oor- s te ge- I op tten ■ren laar ads- Avanq SCHOENEN Tenslotte heeft de H. Vader zelf een toe spraak gehouden. De H. Vader zag in deze ver heugende gebeurtenis der heiligverklaring een hernieuwd bewijs van de tegenwoordigheid van Christus in Zijn Kerk. God kent de Zijnen en voert hen door de zwaarste beproevingen naar de grootste triomphen. Laten wij God dank brengen, Zijn Goedheid verheerlijken en ons onbegrensd vertrouwen In Hem hernieuwen. BARCELONA, 18 Maart (Reuter). Laat tal den avond tusschen tien minuten voor half elf en elf uur hebben Donderdag op- ■leuw vliegtuigen van Franco aanvallen ge gaan op Barcelona. BIJ desen aanval «oden twintig personen gedood zijn. Voi- gdhs de laatste schatting zouden gisteren by de luchtaanvallen op Barcelona in to taal zeshonderd personen gedood sljn. Het aantal gewenden schat men op minstens De gezant van Litauen te Parijs, Kimas, heeft Donderdagavond namens zyp regee ring den Poolschen ambassadeur te Parijs medegedeeld, dat de regeering van Litauen bereid is een diplomatiek vertegenwoordiger ..n te wijzen, die met een vertegenwoor diger van de Poolsche regeering samen zou kunnen komen, om den toestand op te hel deren. rieuve bladen, schrijven met vette letters, dat Polen genoeg heeft van het stilzwijgen van Deze mededeeling heeft Litwinof aan de bui tenlandsche Journalisten gedaan. In de desbetreffende verklaring werd verder de verzekering gegeven, dat de Sovjet-Unie bereid is deel te nemen aan een collectieve actie, die beoogt de verdere ontwikkeling van de agressie tegen te gaan en het toenemende gevaar van een nieuwe wereldslachting te doer verdwijnen. De Poolsche <g?enbare meenlng blijft opge wonden door de spanning tusschen Polen en Litauen en de geheele pers, behalve de offi- LONDEN, 17 Maart (Reuter) Er heerscht in Britache parlementaire kringen een on behagen, dat aanleiding geeft tet allerlei gissingen over oneenigheid in het kabinet en een reconstructie van het kabinet. PRAAG, 17 Maart (Havas). De bond van Duitsche agrariërs in Tsjecho-Slowakije heeft in de „Deutsche Landpost" een verklaring ge publiceerd, waarin wordt gezegd, dat de leiding van de partij onder voorzitterschap van Hacker bijeen is gekomen. Minister Splna neeft in deze bijeenkomst den toestand uiteen gezet. Binnenkort zal de bond in het parlement drie ontwerpen van wet Indienen: 1. Bevestiging van de rechten der Duitsche nationaliteit, welke gelijk zijn aan de rechten der beide overige nationaliteiten. 3. Nationale autonomie op cultureel econo misch, administratief en sociaal terrein. 3. Zbo snel mogelijke verwezenlijking van de ontwerpen Inzake de agrarische economie. vangen der Sovjet-Unie, en naar Reuter meent te weten, zijn geen voorafgaande besprekingen met het oog op een algemeene conferentie ge voerd. Tijdens zijn lange geschiedenis is Frankrijk er altijd in geslaagd te groeien naar mate van de möeiiykheden en gevaren. Eens te meer aai Frankrijk het schouwspel bieden van een sterke natie, dle' trotsch is op zichzelf en opge wassen tegen zijn historie en zijn lot. Na de voorlezing in de Kamer deelde Blum mede, dat de regeering binnenkort gelegenheid zal hebben verklaringen af te leggen over de financieele problemen. Voortgaande zette Blum uiteen, dat ztjn regeering in demoeratischen sin krachtig ia. maar dat hij bereid is opnieuw een beroep te doen op eenheid, zoodra de omstandig heden dit mogelijk sullen maken. W(j willen niet de poging om te komen tot een saneering der begrooting, waaraan de meesten onder ons hebben medegewerkt, in gevaar brengen. wy zullen u zelfs maat regelen voorstellen, die ten doel hebben dit streven voort te zetten. WARSCHAU, 17 Maart (Havas). In wel ingelichte kringen te Warschau wordt vernomen, dat toch een ultimatum van Polen onmiddelhjk aan Litauen zal worden Onze Romeinsche ens d.d. 17 Maart: Heden heeft Z. H. de Paus in verband met de as. heiligverklaring van den Z. An dreas Bobola, den Z. Giovanni Leonard! en den Z. Salvatore da Horta een geheim en een publiek Consistorie gehouden. WARSCHAU, 18 Maart (Havas) Naar verluidt beeft de Poolsche regeering een nota gezonden aan haar gezant te Tallin, die de nota overhandigde aan den minister van buitenlandsche Zaken van Estland. Dose zond haar op sfjn beurt aan de regeering van Litauen. Tijdens het geheim Consistorie deed de H. Vader aankondiging van een aantal benoemingen, waaronder die van Kardinaal Pietro Boetto tot Aartsbisschop van Genua. Kardinaal Boetto werd tevens verheven tot Kardlnaal-Prlester, met de titelkerk van Sant’Angelo in Pescheria. De uitnoodlglng der Sovjet-Unie is, naar Litwinof nog verklaarde, niet tot Duitschland Italië en Japan gericht, „daar het geen zin heeft met den aanvaller over agressie te praten. Tenslotte zelde Litwinof: „De Sovjet-Unie zal ook alleen weten op te treden. Indien ge zamenlijke actie zou mislukken." De bedoeling der Sovjet-Unie is, naar Ha vas nog weet te melden, de conferentie hetzij in, hetzij buiten het kader van den Volkenbond te houden. Morgen, aldus Utwinof, zal het misschien te laat zijn. Docir thans is het misschien nog tijd, indien alle staten, vooral de groote mo gendheden, ten aanzien van het vraagstuk van het collectieve welzijn en den vrede een krach tige en ondubbelzinnige houding aannemen. Donderdagavond hebben meer dan honderd- '„‘..„.l op het Maarschalk Pllsoedski-plein, om te protestveren tegen de - -■dat de Polen en Ll- De oorsprong dezer gissingen berust op de weigering van Chamberlain, een verklaring af te leggen over de Europeesche politiek. Aan de eene zijde staan de oppositiegroepen van de arbeiders en liberalen, en een aantal aanhan gers der regeering, om. Churchill, aan de andere zijde staat Chamberlain, die den toestand eerst grondig wil bestudeeren, aleer hij een ver klaring wil afleggen, welke van het uiterste belang is vobr Europa. Driehonderd invloedrijke personen uit de City hebben vanmiddag een bijeenkomst gehou den, waarin met op twee na algemeene stem men een motie werd aangenomen, waarin wordt verklaard, dat de vergadering de regeering en den minister-president de verzekering geeft yan haar bereidheid steun te verleenen aan lederen maatregel, welke noodig mocht zijn om in sa menwerking met andere mogendheden de rech ten en vrijheid der kleine landen, die bedreigd worden door een niet-uitgelokte agressie, te schragen, en vertrouwt, dat tijdig een verkla ring zal worden afgelegd, opdat vreedzame op lossingen verzekerd zullen zijn. De bijeenkomst werd o.m. toegesproken door tot de regeeringspartt) beboerende Lagerhuis leden. BERLIJN, 17 Maart. (DNH.) Bij decreet is bepaald, dat de rjjksmark voor Oostenrijk naast den schilling geldt als wettig betaal middel Een rijksmark is gelijk anderhalven schilling. De rijksbank heeft de zaken der Oostenrijksche Nationale Bank overgeno- man, Het opruimen van de puinen, welke een ge- ytdg zijn van de voortdurende bombardementen duurt nog voort. Omnlddellijk na de aanval- jen kwamen auto’s mel^politie die alle mannen dwongen te helpen bij het ruimingswerk. Onder de puinen worden nog vele dooden gevonden. De eerste hulpdiensten werken op volle krach i en zoo snel mogelijk. Der Spaansche regeering heeft zich tot de Vereenigde Staten gewend om erkenning te verkrijgen van het recht in de Vereenigde Sta ten wapens te koopen. MOSKOU, 17 Maart. (Reuter.) Vandaag ml de regeering der Sovjet-Unie tot alle groote mogendheden een uitnoodigiiig rich ten, om de maatregelen te bespreken, die noodig zijn geworden door de besetting van Oostenrijk en de bedreiging van Tsjecho- Slowakije. Van het standpunt van de kracht van Frank rijk vormen de munt, het crediet en de metaal- voorraad drie essentieele elementen, waarvan niet bet een aan het ander mag worden ge offerd. Tevens verzocht Kardinaal Boetto voor de ®*tropolltaan-kerk te Oenua om het pallium, “etgeen eveneens werd verzocht door de metro- politaan-kerken yan Valladolid. Tarbes en ««rdes. Deze mededeeling werd gedaan door den Bpamucben ambassadeur te Washington die de hoop uitsprak dat andere democratische landen, oji. Engeland, de Spaansche regee ring dit recht niet zouden onthouden. Donderdag heeft volgens een bericht van Ha vas uit Barcelona de ministerraad gedurende twee uur vergaderd. Na de vergadering werd ssn nota aan de' pers gegeven, waarin werd medegedeeld, dat de regeering den binnen- en buitenlandschen toestand heeft bestudeerd en belangrijke politieke en militaire maatregelen heeft genomen. ABs ministers verklaarden door te willen strijden tot de overwinning, aangezien Zij zeker zijn van den steun van het volk. BUREAUX: ALKMAAR, Hof 6, Telefoon 4530 en 4220 DEN HELDER, Stationsstraat 3, Telefoon 771 HOORN, Koepoortsweg 94, Telefoon 412 SCHAGEN, Molenstraat 52. Telefoon SI. ABONNEMENTSPRIJS: Met Inbegrip van gratis ongevallenverzeke ring: voor Alkmaar f2.— per kwartaal of «5 cents per week, voor buiten Alkmsar 2 50 per kwartaal of 20 cents per week. Uitg N. V. Drukk. De Spearnestad - Haarlem. PARUS, 17 Mrt (Havas). In den heden-* morgen gehouden Franschen ministerraad werden op voorstel van minister Daladler de volgende uitgaven goedgekeurd: voor de luchtmacht 3.465 mlUloen, voor de vloot 400 millioen en voor het leger 600 mtIHoen. o Op verzoek van den minister voor de begroo ting, Splnasse, besloot de ministerraad van daag bij de Kamer een wetsontwerp in te die nen, strekkende tot het openen van credleten voor bet uitvoeren van het buitengewone pro gramma der landsverdediging. v Da minister van Koloniën werd gemachtigd bepaalde uitgaven te doen voor het aanvullen der troepensterkte in Indo-Chlna. De minister van P.T.T. kreeg machtiging een crediet te openen voor den bouw van een radio station in Tunis. Naar medegedeeld wordt, z0n da uitgaven voor de Landsverdediging, waartoe Daladler werd gemachtigd, begrepen in de gewone be grooting, ten bedrage van 11 milliard. LONDEN. 17 Maart. In afwezigheid van den eersten lord der Britache admiraliteit, die lijdende Is aan griep, heeft de parlemen taire secretaris van het departement van Marine de begrooting voor de oorlocsasarino bu hoi Lagerhuis ingedlend voor het ko mende jaar. De begrooting bedraagt UL767AM pond sterling, 18.6M.0M pond meer dan het vorig jaar. DE PRIJS DER ADVERTENTIEN bedraagt 20 ct p. tegel; Ingezonden Mededeelingen 40 cl p. r. BIJ CONTRACT AANMERKELIJKE REDUCTIE Uitvoerig tarief voor adverteeren bij abon nement wordt op aanvrage gaarne door onze Administratie verstrekt Er strijden op het oogenbllk geen Dultschers mede, behalve dan degenen, die zjjn ingedeeld bU de artillerie en de luchtmacht. De Dultschers sljn niet bijzonder talrijk. ZO zijn in hoofdzaak belast met technische vraag stukken en verkeersmiddelen. e LONDEN, 17 Maart (Reuter). De Sovjet- Russlsche ambassadeur te Londen, Maisky, heeft een bezoek gebracht aan het Britache departement van Buitenlandsche Zal en, teneinde een nota te overhandigen, w^lke, naar verluidt, een uiteenzetting geeft de Sovjet-Russlsche houding ten opzii ihte van den tegenwoordigen toestand in 1 tld- den-Europa. Naar aanleiding van Blum’s aanbod, dat. door de minderheldsfractles was afgewezen. Bel de de minister-president: „Een regeering zon der communisten samenstellen? Doch er be staat geen Fransche eenheid zonder de commu nisten. In Lltwinof’s verklaring aan de pers over de Russische uitnoodlglng tot het houden van een conferentie, wordt nog gezegd, het ongestraft laten van een eersten aanval herhaling van dergeljjke aanvallen tot gevolg moet hebben. Deze stelling is bevestigd door de militaire in vasie in Oostenrijk. De gewelddaad is gepleegd in het centrum van Europa, hetgeen een gevaar voor alle Europeesche staten beteekent. Er is een bedreiging geschapen voor de onaf hankelijkheid van de kleine staten, welker on derwerping als basis voor pressie en aanvallen op de groote mogendheden zal dienen. De ooor Litwinof gedane uitnoodlglng aan de mogendheden, om binnen of buiten den Vol de meest geschikte maatregelen te bestudeeren om een nieuwen wereldoorlog te voorkomen, wordt te Genève verschillend be oordeeld. Over het „algemeen wordt zy niet on gunstig ontvangen, vooral in Volkenboodskrln- gen, door welke leder initiatief ten behoeve van handhaving van den vrede a priori met sympathie bekend wordt. Het is opmerkelijk, dat dit de eerste maal is, dat de officieele woordvoerder van Rusland een actie onder oogen ziet, die buiten het ka der van den Volkenbond zou kunnen vallen. Gezien de onverzoenlijkheid, waarmede de USSR nog slechts kort geleden iedere, bespre king en actie bulten het kader van den Volken bond weigerde, zien sommigen in deze démar che em teeken van een evolutie. Ook zouden eischen gesteld worden met betrekking tot het eventueel openen van eEbnomische onderhandellngen welke tot resultaat zouden hebben de sluiting van een hanAetovenlrag, dat met de opewtag van de Poolsch-Lltausche grens den uitvoer van Poolsche industrieproducten, niet al leen naar Litauen, maar ook naar de an dere Baltlsche landen zou begunstigen en vergemakkelijken, hetzij vla de Lltausche spoorlijnen, hetzij via de haven van Me- meL De speciale correspondent van Reuter te Hendaye verklaart, na een bezoek aan alle fronten tijdens de campagne van de vorige week, thans in staat te zijn ongecensureerde bijzon derheden te geven over buitenlandsche troepen, die deelnemen aan het offensief der nationa listen aan het front in Aragon. Het middelste gedeelte der legerafdeellng, welke Alcanlz heeft bezet, omvat twee volledige divisies Italiaan- sche troepen, die elk ongeveer 12.000 man tallen. Daarenboven is er een gemengde divisie van duizend personen betoogd De Consistories hebben geheel overeenkom- ztig het vastgestelde ritueel plaats gehad. In het geheim Consistorie hebben de kardinalen hun „placet” uitgesproken, terwijl in het pu bliek Consistorie de advocaten van het Con sistorie hun peroraties hebben uitgesproken. Mgr Antonio Bacci, secretaris van de „Brevl ad Principes’’, heeft namens Z. H. den Paus geantwoord en nogmaals de aandacht gevestigd «P de deugden van de nieuwe Heiligen. WARSCHAU, 17 Maart. (Havas) PoUUeke kringen te Warschau gelooven, dat Polen, be halve een herstel der. diplomatieke betrekkin gen en een afstand doen door Litauen van zijn aanspraken op Wilna, tevens zou eischen, dat de Lltausche regeering de 'achtergebleven be trekkingen van den Poolschen soldaat, die ge dood is tijdens het incident, schadeloos zal stellen. PARUS, 17 Maart (Havas). Hedenmiddag is in de Fransche Kamer door Léon Blum en in den Senaat door Daladier een regeerlngs- verklaring voorgelezen, waarin o.m. gezegd wordt: Het belang des lands sou hebben geëischt, dat de kabinetscrisis opgelost werd door de vorming van een krachtige regeering, welke alle republlkeinsche krachten der natie vereenigde rondom de door haar aangestelde meerderheid. Deze poging slaagde niet, wegens verset ran de oppositloneele fracties. De tegenwoordige regeering bestaat uit de zelfde politieke elementen als de eerste regee ring; zij berust evenals de eerste op de germing van het volksfront, waaraan de meerderheid des lands haar vertrouwen heeft gegeven, Intusschen is de regeering vastbesloten geen enkele gelegenheid te laten voorbij gaan, om rondom de meerderheid de nood- zakelijke aaneensluiting van een Fransche eenheid op te wekken. Zij zal steeds bereid zijn de poging opnieuw te wagen, welke helaas mislukt is en zi) zal bezield zijn met den geest die deze poging bad ingegeven. Aangeafen de oanstandigheden ons land daartoe dwingen, willen wfj zijn militaire kracht neg meer vergrooten. Aanvallende bewapeniinzgs egi sallen sender eenige vertraging opgesteld werden. Nieto ral gwpaard'worden voer de ontwikkeling op ratienesle wijze te ordenen en om hun gebruik tet bet hoogste op te voeren. Door de sluiting der Lltausche grenzen moes ten de Poolsche goederen tot dusverre duurderen omweg maken. provocaties van Litauen en te eischen, normale betrekkingen tusschen tiauen zouden worden hersteld. De betoogers verklaarden zich geheel ter be schikking van maarschalk Smigly Ryds te stellen. Onder leiding van generaal Skwar- czynskl den leider van het kamp der natio nale vereeniging, trokken de betoogers voorbij de woning van maarschalk Smigly Rydz. Deze vertoonde zich op het balkon en weid lulde toegejuicht. Gelijke betoogingen werden gehouden te Krakau, Wilna, Lwow en Lublin. Het is duidelijk, dat Chamberlain een koers zoekt tusschen isolatie van de in het geding zijnde gebieden en interventl^,-tenzij er een onweerstaanbare reden zou bestaan om óf het eene uiterste óf het andere te kiezen. Het schijnt, dat Chamberlain vooral nauwkeurig wenscht te weten, wat anderen onder de gegeven omstandigheden zullen doen. Naar Reuter op goed gezag kan melden, bestaat er voor het oogenbllk geen on-' eenlgheid in het kabinet. Kan men tegen *n politieke partij *n soort uitsluiting uit de Fransche waardigheid uit spreken? Een party, dis aan bet buitenland gehoor zaamt, zegt men. Ik wil dat niet betwisten, maar het betreft een bevriende regeering". Blum herinnerde vervolgens aan zekere sa menzweringen tegen de republiek, waarby de samenzweerders in contact stonden met regee- ringen, met welke Frankrijk minder vriend schappelijke betrekkingen onderhoudt. Blum zelde verder, dat men den arbeiders de zekerheid moet geven, dat het niet de be doeling is hun de verworven sociale voordee- len te ontnemen. Hy vroeg vervolgens uitstel der interpellaties over de algemeene politiek, en stelde in dat verband de kwestie van vertrou wen. De rede van Blum werd toegejuicht door de socialisten, de communisten en een deel der radicalen. De vergadering werd daarop ge schorst. De Kaaser beeft met 369 steiaun tegen 16» haar vertrouwen in de regeering-Btam betarigd door het vereook van minlster- president Bhun in te willigen. Hiervan is 41AOO.OOO bestemd voor het bouwen van nieuwe schepen, behalve de schepen, wel ke staan op het programma voor 1938, waar voor afaonderlük gelden zullen worden ge vraagd. De secretaris, Sbeakespeare. verklaarde, dat Engeland op het oogenbllk zich meer inspande toot zyn vloot dan voor den oorlog van 1914. Hy deelde verder mede, dat van Japan nog geen antwoord is ontvangen op do jongste vragen van Engeland, Frankrijk en de Veree nigde Staten. De secretaris kon het huis evenwel mede- deelen, dat, indien goed sou worden geacht slagschepen te bouwen van meer dan 35.000 ton, de Britache plannen hiertoe in een vergevor derd stadium zyn. Vervolgens deelde spreker mede, dat het werven van recruten vlot van stapel loopt. De vijf slagschepen, welke op stapel staan, zullen geschut van 36 c.M. voeren. Het zou een uitstel van drie tot vier Jaar beteekenen, indieit geschut van 40 cm. sou worden gemonteerd. het vreemdelingenlegioen, dat voor 00 procent der manschappen en waarschyniyk een iets la ger percentage der officieren uit Spanjaarden bestaat. De rechtsche troepen tellen vermoedeiyk 180.000 man, die tot verschillende nationali-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1938 | | pagina 1