LAND WES V West-Friesland Enkhuizen laat geen urnen op zijn begraafplaats toe WIE PAST DE BEGRAAF- WET JUIST TOE? F TELEGRAM SS DINSDAG 29 MAART 1938 Varia Lustrumwedstrijd a HOOGWOUD GROOTEBROEK VF itaelbekerwedttryd HENSBROEK ANDIJK Onbewoonbaar verklaard Promotie-degradatie MEDEMBLIK ENKHUIZEN f W edatryd-programma OBDAM Uitbreiding Begraafplaat» Begraafwet ONDERDIJK et, HOOGKARSPEL BOVENKARSPEL SPANBROEK WESTERBLOKKER WESTWOUD WER VERSHOOF «■(.sa Verkoopingen in West- friesland Belangrijk voordeel door conversie R.K. WESTFRIESCHE DAMBOND Agent P. TOOL Jnz. te Wognum Volgens Wat H. A. C. O. Op No. 2130. 20000 GULDEN HOORNSCH GELUKS- EN ASSURANTIEKANTOOR 3 Fn drie maanden tyd» 27 huizen voor bewoning ongeachikt verklaard ’I 65 JAAR GETROUWD VENHUIZEN een Q> I •loten tot vaststelling van de vergoeding kwijt gescholden. j*ar, ongehuwd. 1 1 desen PROMOTIE-DEGRADATIE 1 Zaï MMHII HAUWERT. Notaris H. de Boer, VrUda* 22 Q 1 1 De heer POSTHUMIUS (8.D.) acht dit een productief werk en daarom is het onjuist om net in werkverschaffing uit te vaeren. De VOORZITTER merkt op, dat het werk best nog jaren kan wachten. Voert men het niet in werkverschaffing uit. dan zullen hoogere Voetbaluitslagen R E. O I—E. V. E. I 5—1. Strandvogels a—E. V. E. s 0—1. verschafflngaobjecten. Reeds is de rouleering gewljslgd moeten worden. Het voorstel wordt aangenomen. Voetbaluitslagen K. O. B. bDe Valken c, 11—0; K. O. B 2—De Valken 3. 2—0. 2. 3. 4. 5. |1 T.O.O. en Wadway hoogstens en behalen. April, ten verzoeke en ten huize van den heer J. Trompetter. Den geheelen veestapel, bene vens den boerderfj-inventarls. HENSBROEK. Notaris F. H. Hilbrand, ten huize en ten verzoeke van den heer Jb. Groot Pz., bij de hooge brug. Woensdag 13 April om 10 uur. Puik best Hoornvee. Voorts: bakwagen en hekken, platte wagen met schutten, glazen Fr—tdag Op Zondag Laetare werd een vijf tiental nieuwe Gezellenleden Ingekleed. De dag Afsluiting wegen B. en W, brengenjgr ken nis, 'dat in verband met de offhdeele opening van de Koepoortsbrug op 2 April as. de wegen om genoemde poort zullen zijn afgesloten van 3.45 tot 3.15 ’s namiddags. Sluiting Tuinbowwcursus. Dezer dagen vond de sluiting plaats van den 2-jarigen tuin, bouw-cursus, gehouden onder leiding van den Rijkstuinbouwconsulent, den heer C. Rletsema te Hoorn. Aan het einde der les werden de diploma's aan de leerlingen uitgereikt. Eenige ouders gaven blijk van hun belangstelling. Graalnieuws Woensdag houdt de Graal een z.g.n. vuurproef, waarbij de ouders tegenwoordig zullen zijn. De meisjes moeten dan proeven van bekwaamheid afleggen van alles, wat ze geleerd hebben, zooals koken, poetsen enz. Victoria-nleww» De uitslagen van Zondag zijn: 8.E.W. I—Victoria I 3—3; Victoria n—Storm vogels III 1—2; Forward a—Victoria a'15—0; Victoria tj-WJ.C, a 0—2. «e 3- I I 1 I K. J. M. V. Woensdag: Geen Mariacongre- gatle om de lezing van den hoogeerw. deken en dr. Baesjou. Vrijdag: Ontspanning om 8 politieke club. Benoemd Naar wy vernemen is tot gerant van de N.V. Hotel „Het Wapen van Medembllk” benoemd de heer D. P. Passer te Aduard (Fr.) vroeger alhier. R.K.V.V. Wit Rood Wit Rood H heeft haar kampioenskansen versterkt door KGB III met 4—2 te verslaan. Voor de rust wilde het bij WB. niet erg boteren en was KGB veel sterker. Met de rust was de stand 21 voor KGB. Na rust tapte WR. uit een ander vaatje eo wist een tfjd lang KGB op eigen helft terug te dringen. W.R. wist nog driemaal te scoren en won welverdiend met 12. Verdere uitslagen zijn: Wit Rood VW a 14; Stormvogels IWit Rood plaats. Tevens is men het kerkhof aan het ver- breeden en woeden de omliggende slooten uit gediept. 1 sai px de 1 sll kot vet ns in E hoi 3 ma val •Pi Hoorn. 28 Mrt. 1938 h C fi n si 1 0 t< V 1—1 0—2 0—2 UitbetalingsprUzen Door de directie Van de N.V. Zuivelfabriek alhier werd de uitbetaling» prijs van de melk over het afgeloopen tijdvak bepaald op f 8.70 per 100 K.G. of f 6.90 per 100 liter. R. K. Zangvereniging Door de verandering van directie is de repetitiedag van Woensdag op Maandagavond gewonen tijd gesteld. Voor den kinderzang blijft het op Woensdagmiddag zelfden tijd. Er bestaat gelegenheid om leerlingen op te geven. D.V.O. IISparta III 43 Op een glad, maar overigens uitstekend bespeelbaar terrein, wist D.V.O. in een slap gespeelden wedstrijd een niet geheel verdiende overwinning te be halen. De goed comblneerende Spartanen speel den een vlot open spel, maar konden de uit stekende D.V.O.-verdediglng moeilijk passeeren. Een gelijk spel gaf de verhouding beter weer. Verdere nitslagen: D.V.O. I kon het tegen Strandvogels niet verder brengen dan een gelijk spel 2—2, terwijl de Junioren b in Grootebroek met 21 van Union b verloren. Dammen Op uitnoodlging van „Ons Ge noegen” hield de ex-wereldkampioen dammer B. Springer in het lokaal „De Meiboom” een simultaan-séance, waaraan door 37 personen werd deelgenomen. De simultaan-speler won 32 partijen, speelde er 3 remise n.l. tegen de heeren J. Meester, alhier en Th. Lub uit Enk huizen en verloor 3 partijen van de heeren W. Kllngeren. C. Tensen Pz., alhier, en Z. J. Plat uit Enkhuizen. Een vroege lente en late oogst Het zachte voorjaarsweer brengt eigenaardige verrassingen mee. Terwijl de meeste tuinders hun pootaard- appelen voor het grootste deel reeds in den grond hebben, heeft de tuinder G. alhier zoo- grond, oogst 1937. Waar over ’t algemeen,~na 3e vorstperiode de ten velde staande bloemkool werd vernietigd, omdat zij geen enkel perspec tief meer bood, heeft G. een perceel laten staan, met gevolg dat zich de bloem door de zachte temperatuur opnieuw ontwlkke Zeker een merkwaardig verschijnsel tijd van het jaar. Benoemd De heer van t Hof, onderwijzer aan de R.K. Jongensschool, is in de plaats van <fen heer o. Laan benoemd tot hoofd der school en de heer Dekker als onderwijzer. DE PERSOONLIJKE KAMPIOENSCHAPPEN VOOR WEST-FRIE8LAND 1938 Zwaagdyk. De uitslag was als volgt: De Kroonschyf V.I.O.8. L P. Mak—C. Kareis P. LoosP. Kareis J. Kekker—W. Vriend N. Mak—C. Jong 8. J. Verlaat—N. Bessellng J. Haring Pz.C. Roemer de er voor woningen op de Staeleversgracht wil spr. verzoeken, om voor- I. deze in de courant van heden in het belang van de bondsleden te kunnen mededeelen. Een compliment aan Wadway is hier wel op zijn plaats. „Wadway” blijkt met den wedstrijd aan de bovenste borden niet zoo fortuinlijk te hebben gespeeld als bij den eersten wedstrijd tegen T.O.G. Om evenwel toch gelijk te spelen, heb ben de overige bordspelers van „Wadway” zich dan ook ditmaal lang niet onbetuigd gelaten. Door dit gelijke spel is de kans voor de clubs T.OjG. en Wadway, die gelijk hebben gespeeld, iets gereduceerd. Alleen „De Kroonschjjf” te Hoorn kan het tot het maximum van 6 punten brengen, - - 5 punten De heer KOFFMAN verzoekt bij de toepassing De heer ROOZENDAAL acht het tijdstip der verordening zeer ongelukkig gekozen. De heer Silver heeft eenmaal zijn hoofd gestooten en B. en W. behoeven niet bang te zijn, dat nog ooit iemand hun last in dit opzicht zal ver oorzaken. De VOORZITTER geeft de verzekering, dat B. en W. soepel zullen zijn bij de toepassing. Het voorstel werd vervolgens aangenomen met 11 tegen 3 stemmen. Eigendom van en in gebruik ui) den heer Jb. Houtlosser. OPMEER. Notaris Noot, Donderdag 7 April, des voormiddags te half 10 uur, ten huize en ten verzoeke van den heer 8. Broersen aan den Provincialen weg. 14 kalikoeien, 2 gelde- koelen, 3 pinken, zeugen met biggen, Jonge geit, 50 kippen. Voorts boerengereedschappen. Wijders een klamp (ong. 35 wagens) hooi, een groote partij brandhout, Nog wat te goed. Vreemde verhalen liepen in ons dorp; de politie had de daders van de diefstallen te pakken, enz. wy gingen op informatie uit, maar al spoedig bleek, dat de vrouw van het raadslid O. en de tuinder 8. bij de verkiezingen voor de Kamers, uit de groote hoeveelheid namen geen keus wenschten te doen. Zjj werden naar Haarlem opgebracht om daar één dag na te denken, zoodat het geval nogal onschuldig afliep. Tal van deelnemers zouden begin of half Januari asm dezen wedstrijd met veel animo hebben deelgenomen. Deelname in Februari sou ook geen bezwaar geweest zijn, maar nu de wedstrijden eerst in de laatste weken van Maart zouden aanvangen, werd het voor bij kans alle deelnemers te laat. Waarom men zoo lang gewacht heeft, terwijl men eenige maan den onbenut heeft laten voorbijgaan, is voor een leder een raadsel. Deze wedstrijden zijn nu uitgesteld tot September. Plechtige H. Communie Op den eersten Zondag na Paschen zullen de kinderen hun plechtige H. Communie doen. Op 15 Mei doen de kleinen hun 1ste H. Communie. Verkoop kerkschapen Onder veel belang stelling werden Maandagmorgen de kerkschapen van dit jaar publiek verkocht. De gemiddelde opbrengst van 48 dieren was f 24.75 per stuk. Melkprijzen De directie van de Coöp Zui velfabriek „Eureka" heeft de ultbetalingsprijs van de melk over 1 afgeloopen tijdvak bepaald op f 8.37 per 100 KG. of f 6.58 per 100 liter. Prijr wenscht allereerst den for- laterle te beschouwen. En Rectificatie In het verslag der eindles der R. K. tuinbouwschool in ons nummer van Zaterdag j.l. staan 15 leerlingen vermeid aan wie het diploma uitgereikt werd. Abusievelijk is hierbij de naam Jb. Broersen Gzn., Groote broek, weggevallen, waardoor het totaal getal 16 wordt. werd geopend met een H. Mis en algemeene H. Communie. Daarna was er een algemeen ontbijt. Bjj de inkleedlng hield de weleerw. heer kape laan Roosen een toespraak. De dag werd verder doorgebracht met prijsbll- jarten enz. De uitslag hiervan is nog niet be kend. Plaatsen betalen J3e parochianen worden er aan herinnerd, dat heden (Dinsdag) in het St. Gomarusgebouw tusschen half 8 en 9 uur de plaatsengelden betaald kunnen worden. Erkend boekhandelaar Naar wij vernemen is de heer P. Buysman, die eertijds het filiaal beheerde van de firma Stumpel, nu erkend boek handelaar geworden, zoodat hij onafhankelijk alles kan leveren, wat op het gebied van de boekhandel voorkomt. Tentoonstelling Zondag hielden de Zusters van O. L. Vrouw een tentoonstelling van fröbel- werk en handwerken van de Naai- en Brei- school. De tentoonstelling werd druk bezocht door de ouders der kinderen en door belangstel lenden. Er was tevens een verloting aan verbon den voor de Missie der Zusters van O. L Vrouw. Met deze dammatch tusschen GJS.Z—WIK. was de eerste uitslag met 17—9 in het voordeel van G.8.Z. Voor de club uit Onderdijk leek de kans om te winnen of nog gelijk uit te komen vrijwel uitgesloten. Met den retumwedstrijd WIK.— G.S.Z. had W IK. met een uitslag van 14—10 evenwel heel wat van haar achterstand inge haald. Voorlooplg bleef de totaaluitslag toch nog met 2723 in het voordeel van G8.Z. Het wachten was nu evenwel nog op het spelen van een tweetal partijen aan bord No. 1, welke met den uit- en thuiswedstrijd waren uitge steld. Deze uitgestelde partijen zijn intusschen gespeeld, en J. Meester Wz. heeft door beide partijen van P. v. d. Gullk te winnen den G.S.Z. speler geen kans gegeven, waardoor de slot-ultslag met 27—27 gelijk kwam en bij gevolg een beslissingswedstrijd binnenkort zal volgen. Waar gespeeld zal worden is nog niet vastgesteld. erkentelijkheid. Het toestaan van urnen is in ceelen bouwland te Scharwoude, samen groot strijd met de bedoeling van den wetgever. De 1.97.45 H.A. Behoorende tot de nalatenschap wet heeft bedoeld, dat elk HJk zal worden be- van den heer A. de Hart Sz. graven en volgens den Hoogen Raad is dit niet 1 HAUWERT. Notaris H. de Boer, Vrijdag 22 T.O.O. (Grootebroek)—Wadway 13—13. Van de thuisclub hebben we den gedetall- leerden uitslag nog niet mogen ontvangen. Ac tiever en meer de daadwerkelijke propaganda in de hand werkend is evenwel de uitclub ge weest, die ons den uitslag, hoewel beknopt, met nog enkele bijzonderheden heeft laten toe komen, zoodat we hierdoor in staat zfjn gesteld >0 Maart: ,J>e Kroonschyf”—T.O.G. 7 April: Wadway—De Kfoonschijf. Voor toont dterbi AN» betuif lUken aan een 6O-tal vrouwen der parochie, had een flink aantal gehoor gegeven. De geestelijke ad viseur, Pastoor Blankenauw opende met den Kath. groet en een welkom aan het afdeelings- bestuur en de aanwezige dames. Spr. ultte Mjn genoegen over de opkomst en zette het doel van deze bijeenkomst uiteen. Het gaat er na melijk om te trachten door een damescomité aan de afdeellng werkelijk steun te verleenen. Er zijn, aldus spr., vele dames, die graag wel eens wat zouden willen naaien of breien, doch ze weten er soms geen weg mede. Hier wordt dan een schoone gelegenheid geboden I Vele huismoeders zullen het ten geerste waardeeren en op prijs stellen, wanneer op deze wijze haar taak een weinig wordt verlicht. Na deze inleiding zegden de aanwezige da mes spontaan haar medewerking toe. Een commissie bestaande uit een viertal dames, zal de plannen nader uitwerken en verder zien, noe de dameskrans het beste haar doel zal kunnen bereiken. De afdeellngsvoorzitter. de heer Bot, verheugt zich, dat de opzet reeds zoo goed ge slaagd mag heeten en is daarover dankbaar gestemd. Nadat verder eenige besprekingen van internen aard hadden plaats gevonden, sloot de geestelijke adviseur deze vruchtbare bijeen komst met den Kath. groet. URSEM. Notaris Verhoeff, Maandag 11 April, des morgens 9 uur, ten huize van de heeren Gebr. Oud aan den Walingsdük, ten Actievergadering bond voer groote gezinnen. Zondagmiddag had vanwege de afdeellng van den Bond voor groote gezinnen een bijeenkomst plaats in een der lokalen van de school in Motor-ongelak Aan het Zuldeinde sloeg Of heer Vlam van Andijk met zijn motorrijwiel met zijspan over den kop. Het motorrijwiel kwam in de’diepe dijkgracht terecht, terwijl de berijder bewusteloos bleef liggen. Nadat eerste medische hulp was verleend, is de heer Vlam per auto naar zijn woonplaats vervoerd. De aerie Lustrumwedstrijden van .De Kroon, schijf” Hoorn Is vervolgd met een semi- le klasse-ontmoeting tegen V.I.OB, te Wester- Maandag herdacht het echtpaar W. Mole naar—Dekker te Westwoud den dag van zijn 65-jarige echtvereenlging. Het bruidspaar, reap. 89 en 88 jaar oud, heeft dezen zeldzamen feest dag in goede gezondheid kunnen beleven. De belangstelling, die zjj mochten ondervinden, was overweldigend. Met vele geschenken werden de oudjes verrast. Verschillende autoriteiten kwamen persoonlijk hun gelukwenschen aan bieden. Het fanfarecorps dr. Nuyens bracht voor de mooi versierde woning een serenade. Bi) een koperen jubileum Woensdag hopen de heer en mevrouw Machielse hun 13 H-jarig huwelijksfeest te herdenken. Mocht het feit op zich niet van zulk een groote beteekenls wezen, hier is het de naam Machielse, die er een bijzonderen klank aan geeft, welke niet alleen in ons Gewest doch ook ver daarbuiten zal worden gehoord. Onwillekeurig zullen zij, die dit bericht lezen, met groot respect en waar- deering denken aan den man, die zich voor t belang van den tuindersbond zoo verdienste lijk heeft gemaakt. Wij denken hierbij slechts aan de tot hoogen bloei gebrachte tuinbouw school. waarvan de heer B. Machielse ruim acht jaar hoofd is; vervolgens zien wij hem als den voortvaren den L. T. B. Kringsecretarls, waar door de L. T. B. Kring W.-Friesland zulk een goede reputatie heeft verworven; daarbij zagen wij hem ontelbare malen als propagandist voor de R. K. Staatspartij ofwel als inleider voor vereenlgingen met onderwerpen van den meest uiteenloopenden aard. Nog kort geleden heeft de heer Machielse den bond van oud-leerlingen der R. K. tuinbouw school opgericht, een vereenlging. waarvan by goed functionneeren zeer veel goeds en vrucht baars verwacht mag worden voor de tuinders- belangen. De heer B. Machielse is een man van actie in den goeden zin van ’t woord. Dat by al deze activiteit ook van de zijde der echtgenoote offers werden gevraagd, zal niet weersproken worden. In dit verband verheugen wij ons met dit gezlnsjublleum en bieden dan ook gaarne onze harteiyke gelukwenschen aan. K. J. C. Donderdag: Marlacongregatle om half acht. Vrijdag: St. Aloysiusban na den kruisweg. Zondag: Na de meditatie ontspanning. Maandag: Mgr. Aengenentban om 7 uur. Voor Christus onzen Koning. open en dichte hoofdstellen, compl. wagentulg, kruiwagen, mestplanken, ierpomp, zuigpers- pomp, partij zakken, papbakken, aardappelbak- ken, draalkarn, botermout, botertynen, halve praam (eikenhout), koebeun, stuit hooi, eenig huisraad enz. Notaris Noot, Woensdag 30 Maart, des voor middags 10 uur, ten huize en ten verzoeke van den heer D. Schaak. Den veestapel. Voorts: landbbuwwerktuigen eh gereedschappen. HOOGWOUD. Notaris H. de Boer, Woens dag 6 April, des avonds 7 uur in het café van den heer O. Schermer. Een huis met schuur, erf en bouwland aan de Noorderpade, groot 1.79.10 Hectare. Eigendom van den heer J. Grootewal. HOORN. Notaris Verhoeff, Woensdag 30 Maart, des avonds 7 uur, in het café ,De Valk” aan het West. Een pakhuis aan het West no. 33, groot 80 centiaren. Makelaar W. Pool, Maandag 4 April, des avonds 7.30 uur, in ,De Witte Engel”: 1. Een huis met erf en steeg, aan den It. Zeedijk no. 88, groot 1 10 ca.; X Een huis met erf aan het KI. Oost, no. 19, groot 75 ca.; 3. Een huis aan het Munnickenveld no. 16, groot 35 ca. Deurwaarder Van Schoten, Maandag 4 April des v.m. 10 uur, ten huize van den heer W. van, der Steur, aan het Kerkplein 31. Den ge heelen volledigen wlnkellnventaris en wlnkel- opstand. Voorts huisraad en inboedel. Notaris Noot, Dinsdag 12 April, des namid dags 2 uur, ten verzoeke van mej. de wed. K. Vos, aan de Drleboomiaan 129. Huisraad en in boedel. MIDWOUD. Notaris Noot, Donderdag 31 Maart, des avonds 7 uur, in de herberg vin den heer C. Brouwer. Een woon- en winkelhuis Gesonken. De heer G. Boor die Zaterdag met een schuit mest naar het land ging, werd overvallen door.een stormbui. Door den hevlgen golfslag moest de schuit het ..opgeven" en zonk, 's Middags is het vaartuig weer gelicht Wethouder VISSER (8D.) deelt hierna mede, dat alleen het dageiyksch bstuur van „Volkshulsvstlng” den grond in het uitbrei dingsplan te duur acht voor den bouw van arbeiderswoningen. Spr. geeft toe, dat de prijs hoog is, doch het uitbreidingsplan verliest daardoor niets van zyn waarde. Spr. meent.dat er seker woningen gebouwd sullen worden en er zullen genoeg liefhebbers voor zijn, die zich niet laten afschrikken door een huurprijs van 4 8 5 gld. De heer KOUWENHOVEN (C.H.) had ver betering verwacht in den oprit naar de R.K Begraafplaats. Dit had tegelijk kunnen geschie den met de verbetering van de Koepoort. De heer DOODEMAN (R.K.) vraagt, wat er gebeurt met den Noordelyken berm aan het Westeinde. De heer Vis klaagt over den toestand by het baden aan den Zuiderdyk. Men moet bepaalde ruimten afbakenen voor de jongens en meisjes afzonderiyk. De heer RODENBURG bespreekt een inci dent by den brand in het Westeinde. Heeft de hlerby opgetreden hoofdambtenaar ongeiyk? De heer ROOZENDAAL vraagt hoeveel sub sidie de Oranjevereenlglng krijgt. Spr. verzoekt by voorkomende gelegenheden ook aan de mu ziekkorpsen te denken. De heer STAVENUITER vreest, dat de woningbouw in het uitbreidingsplan niet zal lelden tot opruiming van krotwoningen. Wethouder SLUIS (a.r.) antwoordt den heer Kouwenhoven, dat hy even wil af wachten, hoe de toestand zich bij de praktyk aanpast. Biykt er verbetering noodig, dan zal die worden aan gebracht. Wat het Westeinde betreft, waarschijnlijk zal er trottoir worden aangelegd. De VOORZITTER acht het moeliyk, het ba den aan den Zuiderdyk te regelen. Doet men dat radicaal, dan doet men de badinrichting groot nadeel. Spr. zegt echter toe, deze, kwestie in het college te zujlen bespreken. De ‘Oranje- vereeniging heeft f 118 subsidie ontvangen. Wat het Incident betreft, spr. keurt het op treden „van den voorzitter der buurtvereniging ten sterkste af. Den brandmeester-generaal treft geen enkele blaam. Spr. stelt er prys op, hem openiyk te rehablliteeren. Hierna volgde sluiting der vergadering. a. op Woensdag 6 April 1938, des avonds 6.30 uur: Een woonhuis met erf en tuingrond, groot 10 A. 6 C.A.; b. Donderdag 7 April 1938, om 10 uur, tegen con tant geld: inboedelgoederen. warder. Notaris H. de Boer, Maandag 4 April, des morgens 10 uur, ten verzoeke en ten huize van den heer J. Fluister Bs.: 9 koei en, 3 pinken, 4 kuikalveren, varkensboel, melk- schuitje, kruiwagen, spatschutten, bascule met gewichten en diverse boerengereedschappen. Voorts eenig huisraad. WESTWOUD. Notaris G. W. Koerman, Donderdag 7 April, des ochtends om 10 uur, ten verzoeke en ten huize van Mej. de Wed. C. Hoogendyk, aan den Dorpsweg W. 84. Zeven kalikoeien, een kalf, eenig hooi, een stuitje mest, eenig gereedschap enz. Notaris G. W. Koerman. Vrydag 22 April, ten huize en ten verzoeke van den heer J. van Diepen (OudUk O 17). Den geheelen veestapel; verder boerengereedschappen e.d. WOGMEER. Notaris Noot, VrUdag 23 April, des voormiddags 10 üur, ten huize en ten verzoeke van den heer Jb. Van der Oord. Den geheelen boerdery- en landbouw-inventa ris. WOGNUM. Notaris Noot, Woensdag 6 April, des voormiddags 10 uur, ten sterfhulze van Mej. de Wed. K. Saai Jz. in het Ooatelnde. n Den geheelen nagelaten inboedel. K G mElk'vet f 1 88 ZWAAG. Notaris Tlllema, Woensdag 30 Maart, des avonds om 7 uur, in het café Lindeboom”. Een rentenlerswOning met erf en tuin in de Kerkebuurt, groot 3 A. 20 c.A. ZWAAGDIJK. Notaris 8. J. J. Luyckx, Donderdag 31 Maart, des avonds om zeven uur, in het café „Het Haasje”: 1. Een dubbel woon huis met garage en erf aan den Zwaagdyk (plaatseiyk Z 220), gemeente Wognum, groot plm. 8.50 A.; 3. Bouwterrein, liggende beoosten perceel 1, groot plm. 5 A. Eigendom van den heer R. Pronk Pz. Notaris G. W. Koerman. Heden Dinsdag 29 Maart, des avonds 7 uur, in café „de Dragon der”. Twee Woonhuizen met schuur, erven en tuin aan de noordzijde van den Zwaagdyk ge meente Wervershoof, plaatseiyk gemerkt Z 50 kachelIningtmowlw, en 53, resp. groot 6.60 are en 3.60 are. R. K. Leesbibliotheek. In verband met de afbraak van het R.K. Vereenigingsgebouw is de R.K. Leesbibliotheek gesloten. Zy, die nog boe ken in hun bezit hebben, worden verzocht deze in te leveren op de bekende plaats; er zal stren ge contröle worden gehouden. De algemeene begraafplaats De werk zaamheden aan de algemeene begraafplaats vorderen snel; reeds is een nieuwe weg aange legd van den verkeersweg naar de begraaf- Verkocht Tm overstaan van notaris Noot te Benningbroek had in het café „De Zwaan” de publieke verkooping plaats van een woon huis. erf en tuin, eigendom van den beer J. losma. Kooper werd de heer M. Kootnen, aL lier voor ƒ2010.— RJL voetbal V.V.W. 1 hèeft weer eens kana gezien een winstpuntje te veroveren en wel op Voorwaarts 1 door met 5—5 gelijk te spelen. Ben zeer kostbaar puntje! V.V.W. 2 dat thuis tegen Stormvogels 2 speelde, behaalde eveneens een gelijk spel (2—3), na met 3—0 te hebben voorgestaan. Wlt-Rood jun. V.V.W. Jun. a 1— B. en W. stellen voor, onbewoonbaar te ver klaren de volgende woningen: Staelevers- De heer KOFFMAN (C. H.) herinnert er aan, dat drie maanden geleden reeds 15 wo- ningen onbewoonbaar zyn verklaard. Thans volgen er weer 12. Spr. vraagt, of dit niet een beetje te hard gaat en of de menschen daar door niet gedupeerd worden. Spr. heeft woningen echter bekeken en moet helaas kennen, dat de toestand droevig is. Alleen de de grootst mogeïyke soepelheid dupeering van bewoners en eigenaar te komen. De heer STAVEN UITER (R. K.) vraagt zich af. of er langzamerhand geen tekort aan wo- I begraafplaats ningen zal ontatasm. In ieder geval aal de stl- r - mulans tot huurverlaglng worden weggeno- de grootst mogeïyke soepelheid te betrachten, men. Daarom hoopt spr., dat hy binnenkort antwoord zal krijgen op zyn verzoek omtrent woningbouw in het uitbreidingsplan. De VOORZITTER merkt op, dat B. en W. het tempo der onbewoonbaarverklaring niet willen verhaasten, doch men vergete niet, dat hier in geen tien jaar een woning onbewoon-, baar is verklaard. T Vooraleer een derde voorstel zal worden In- gedlend, zal nog wel eenige tijd verloopen. Het voorstel van B. en W. wordt hierna aangenomen. in de r- Onderwijs werden de volgende aanbevelingen R. K. V. V. 3)e Valken” De uitslagen van de sport van Zondag zyn als volgt: Valken I verloor van E. S. V. te Egmond met 10. Klooster Bethlehem. Aan den oproep, gerient -Valken II van K. G. B. II verloren met 2—1. - Valken c—V. V. W. b uitgesteld. Valken b— Woudia s 8-M). Graal De cursus van Zr. Jouby gaat dese week niet door. De eerstvolgende cursussen zul len weer worden gegeven na Paschen. De leden worden verzocht de schriften by te werken, opdat Zr. Jouby ze na Paschen kan meenemen. Stormvogels I—Wit Rood 31 Het eerste kwartier is Stormvogels geregeld in de meer derheid en ontstaan er vele moeilijke proble men voor W. R. Verschillende corners werden genomen doch met geluk bleef het W. R.-doel schoon. Elndeiyk schoot de linksbuiten hard In en de keeper maakte een fout (1—0). Daarna verplaatste zich het spel. By W. R.-aanval liep de keeper uit; de bal werd over hem heen gewipt en X was 11. Na de rust was er eerst weinig te zien Daar, na kwam St. weer In den aanval; by een schermutseling werd ’t 2—1. St. acht zich nog niet veilig. W. R. verdedigde stug, toch kon den zy niet verhinderen, dat een voorzet van 8t. werd Ingekopt (3—1). ’t Laatste kwartier was voor St, maar ge scoord werd er niet meer. Stormvogels 2 behaalde en 3—2 gelijk spel in den wedstrijd V.V.W. 3St. 2, terwyi Storm vogels 3 met 3 punten winst uit Obdam terug keerde; uitslag 12. De junioren a speelden uit tegen 6.E.W. a gelijk met 33. R.K.V.V. „Strandvogels” Het eerste elftal deed goed werk door DW 1 te weerstaan; de Medembllkkers moesten met een 23 gelijk spel genoegen nemen. De junioren wonnen van EVE a met 1—0, waardoor zy veel kans maken van de onderste plaats af te komen. ABBEKERK. Notaris H. de Boer, Maan dag 11 April, des morgens 10 uur, ten verzoeke en ten huize van den heer K. Waker, 2 kali koeien, 6 vette koelen, 3 gelde schotten, 1 kalf- vaars, driewieligê kar, hoolhark, hoolschudder, (naaimachine, iertank en verdere boerengereed schappen. Voorts o.g. 10.000 K.G. hooi en stuit mest. ANDIJK. Notaris W. Spaander, Donder dag 21 April, des voormiddags 10 uur, ten huize en ten verzoeke van den heer K. Groot, Buur tje. Vee, rytuigen, machines, land- en tuin bouwgereedschappen. BEEMSTER Notarissen C. .Haremaker en F. Dokter, Woensdag 30 Maart, des voormid dags 9 uur, op de boerdery Jisperweg 7, van wijlen den heer P. Jonges Dz. 52 stuks stam- boekvee. Voorts schapen met lammeren en 2 rammen, zeugen, een zeug met biggen en een tot’ een imltatto chrtsti, een navolging van I Verder voUedige boerdery-inventarls, een CTiristiis tilbury en een Fiat-auto. BEETS. Notaris C. Haremaker, Donder- De heer KOFFMAN meent, dat de verzoeken 31 Maart v.m 10 uur moeten worden afgewezen, omdat zy in strijd 1 --- zyn met de wet. Formeel is spr. het dus volko men met B en W. eens. Intusschen betreurt spr. het, dat het tweeslachtige karakter van de Begraafwet is gehandhaafd. Spr. hoopt, dat bin nen afzlenbaren tijd een einde aan dezen wan toestand wordt gemaakt, al hoopt spr., dat men beteekenls voor de christelijke traditie. Spr. acht het niet juist, daarop urnen toe te laten, waarin velen een bestrydlng van deze traditie zien. Mvrouw BINNERT8-SCHERSTRA (S.D.) merkt op, dat het aantal voorstanders van lyk- verbranding veel grooter is dan het aantal ge- organiseerden doet vermoeden. B. en W. stelden hierna voor, art. 63 der poli tieverordening in te trekken en daarvoor in de plaats te stellen een bepaling, volgens welke aan B. en W. vergunning moet worden gevraagd voor het plaatsen van gedenksteenen op de verzoeke van dezen en den heer H. Langedyk. 25 stuks hoornvee. 3 driewielde karren, bak wagen, landbouwmachines en gereedschappen, enz. WADWAAI. Notaris P. H. Hilbrand, in het wagen met zyportieren, div. tuigen, 3 gareels, café „de Stoomboot" voor de familie Schou tenManshanden: a. op Woensdag 8 April Burgerlijke Stand Geboren: Martha Anna, d. van Johannes Wagenaar en Geertrulda 8HJ- kerm&n. rL - Overleden: Frederik Wilhelm van Harre véld. Uitslag „Ad hoc venant" 3—9 Uitslag ,Jteglementair-accompli 9—g De thuisclub speelde grootendeels met de staartborden van het eerste tiental. Met dew opstelling werd dan ook ,De Kroonschyf” te gen het tamelijke sterke V.I.OJS. met 8—9 ge klopt. Voor het eventueel winnen van een der eerste prijzen zou V.I.O.8. Inderdaad 'n mooie kans gemaakt hebben, Indien ze maar volledig was opgekomen. V.I.O.S. staat bij den bond ingeschreven met 13 spelers. Nu wordt door „De Kroonschyf” bij de te spelen Lustrum-wedstryden het reglement van den bond gehandhaafd, n.l. met minstens 80 pCt. van het totaal aantal spelers uit te komen. Het niet opkomen van de spelers aan de borden No. 7, 8 en 9 had reglementair tot gevolg, dat deze partijen als verloren worden beschouwd, zoodat de uitslag-accompli 9—9 werd. B. en W. stellen voor het land ten noorden B. en W. stellen voor, af te wijsen het ver- I der Algemeene Begraafplaats, dat In 1934 op- aoek van J. Silver te Alkmaar, om een urn gehoogd Is, thans van paden en beplantingen op de algemeene begraafplaats te mogen plaat- te voorzien en by de Begraafplaats aan te sen en eveneens af te wyzen het verzoek van sluiten. wed. H. Hoff, om de urn op het 'aan haar De kosten van dit werk, dat in werkver- ultgegeven graf te mogen houden. I schaffing zal worden uitgevoerd, worden ge- De heer RODENBURG (8. D.) betreurt dit raamd op ƒ12.500 voor loonen en ƒ4000 voor standpunt, dat van weinig piëteit jegens de materialen. dooden getuigt Ook betwyfelt spr., of hier de begraafwet wel juist wordt toegepast. Verder wyst spr. op het toenemend aantal crematies. Op verschillende erkende begraaf plaatsen worden urnen met asch toegelaten. Zelfs hebben verschillende gemeenten ‘t plan, om een urnenhof In te richten. Spr. citeert instanties er hun goedkeuring aan onthouden, het orgaan der R. K. Gemeenteraadsleden, En bovendien is men zeer verlegen om werk- volgens hetwelk de regeerlng van oordeel Is, dat urnen op de kerkhoven moeten worden toegelaten, omdat tengevolge van een leemte in de begraafwet crematie nu eenmaal straf feloos kan geschieden. Ook meent spr., dal degelijk een gedenkst vrouw Hoff is bovenc 10 uur, ten huize en ten verzoeke van den heer M.’ Molenaar. 6 stuks hoornvee en 2 kuikalveren. Verder: boerenge reedschappen. kruiwagen, melkwagentje. drle- wielige bakfiets, linnenkast, fornuis, enz. BERKHOUT. Notaris Van Houweninge, Vrydag 8 April, des avonds 7 uur in ,JJe Rid- der St. Joris", a. Een winkelhuis met erf in lykverbranding niet zal verbieden.'hoewel het I het Westeinde, gr. 3.20 Aren; Qj. Een boeren- onchristeiyk is van ieder individu A>m tot woning, met schuur, erf en boomgaard, naast verbranding over te gaan. Lykverbranding in het vorige perceel, groot 32.48 Aren; c. Eenige strijd te achten met de Opstanding lijkt spr. in perceelen welland, gelegen achter de vorige tegenspraak te zijn met de Goddeiyke Almacht, perceelen, aan den Tocht en de Hofsloot, te- Den dood moeten wij aanvaarden en het proces zarnen groot 4.89.20 H.A. Voorschreven onroe- der vertering late men over aan Gods voor- rende goederen behooren tot de nalatenschap f Mening. VBn den heer Vos- De begraafplaats is er echter om te begra- GROSTHUIZEN. Notaris Verhoeff, Vrjj- I ven en niet om er urnen boven op een graf dag 1 April, des morgens 9 uur, ten sterfhulze te pissteen I van den heer A. de Hart Sz. 2 kalikoeien, 1 den Dorpsweg, groot 1 are 90 centiaren. De heer ROOZENDAAL (V.D.) sluit zich aan geldekoe, plm. 50 bakken pootaardappelen, par- by het beoog van den heer Rodenburg. Spr. tytje hooi en mest, bouwersgereedschap, schuit, noemt het standpunt van het college in 1931 divers huisraad, enz. breeder dan dat van bet huidige college. Notaris Verhoeff, Donderdag 31 Maart, des De heer STAVEN UIT'ER vindt de houding avonds 6 uur, in café Bakker. Een woonhuis van B. en W. volkomen juist en spr. uit zijn met schuur en erf te Grosthulzen en drie per- het bewaren van een urn. Ook ziet apr. in een urn geen gedenksteen. Crematie acht spr. in stryd met de wet, met de christeiyke traditie, met den eerbied voor de dooden en met bet algemeen chrlsteUJk ge voelen. De yOORZITTl meelen kant der I hierin is het college homogeen. De Begraaf- I wet laat B. en W. geen ander standpunt toe, I dan zy in hun voorstel hebben uiteengezet. Spr. ontkent, dat een urn een gedenkteeken I is. Een urn is een pot met asch. B. en W. blyven I binnen te perken van de wet, wanneer zij deze I Interpretatie aan de wet geven. Nu een tweede verzoek binnenkwam, moesten B. en W. beginnen met de fout, gemaakt door I het college in 1931, te herstellen. B. en W. voeren het beheer over de begraaf plaats en zy hebben te beslissen over wat er al dan niet wordt toegelaten. De heer RODENBURG ontkent, dat de ge meentebesturen, die urnen toelaten, handelen in stryd met de wet. Een beroep op art 63 der politieverordening is gewettigd, omdat dit artikel nog steeds bestaat en dus rechtsgeldig heid heeft. De VOORZITTER beschouwt art 63 der po litieverordening in strijd met het beheerrecht van B. en W. over de begraafplaats. Omdat men zich echter op dit artikel blyft beroepen, stellen B. en W. voor, dit artikel In te trekken. De heer ROOZENDAAL: Heeft die intrekking terugwerkende kracht? De VOORZrrns’K antwoordt ontkennend. Spr. komt er met nadruk tegenop, dat hy zyn A.R. beginsel boven de wet stelt Het voorstel van B. en W. wordt hierna aan genomen met 8 tegen 5 stemmen. Alsnu komt in bespreking de vraag over het al- of niet geoorloofd zijn der crematie, be schouwd vanuit het beginsel. De VOORZITTER merkt op, dat crematie buiten de wet is toegelaten, doch niet wetteiyk toegelaten, hoewel ze ook niet strafbaar is. Per soonlijk acht spr. een wetteiyke crematie ver kieslijk. Spr. meent, dat de overheid iedere medewer king aan crematie moet onthouden. Voor spr. is het principieel hetzelfde, of een urn begraven wordt dan wel boven op een urn op voetstuk wel to is. De urn van me ien een Imitatie-um. De urn met de asch bevindt zich by haar thuis. Voorts wijst spr. er op. dat de christelijke regeerlng toch maar .niet ingrypt in de mate rie der lykverbranding. Van den burgemeester verwacht spr., dat deze zich boven de partyen zal stellen en asch van lijken, welke nu een maal gecremeerd zijn, toelaten zal tot het kerkhof. De heer BAKKER (V. B.) sluit zich by dit betoog volkomen aan. Spr. wijst er nog op. dat de heer Silver geheel te goeder trouw heeft gehandeld. De heer VIS (A. R.) sluit zich aan by het standpunt der meerderheid vin B. en W. De plaatseiyke overheid moet zich houden aan de richtiynen, aangegeven door de landsregee- ring. Spr. beschouwt daarna de lijkverbranding, wel ke uit een religieus oogpunt wordt verwor pen. Het begraven is geworden tot een chrls- teiyke zede, welke voor spr. mede geworden Is tot een imltatlo christi, een navolging van uur, daarna Onder voorzitterschap van burgemeester Haspels kwam Maandagavond de Raad der gemeente Enkhuizen in openbare vergadering byeen. Ter voorziening in de bestaande vacatures 4j commissie van toezicht op het Lager aangeboden: a. vacature Jac. Sluis: 1. de heer K. Norel. 2. de heer H Westerterp. c b. vacature Mw. B. Blnnerts—Scheratra 1. Mw. L. RodenburgKistemaker. 3. Mw. M. WormsbecherBeemsterboer. Benoemd werden de heer K. Norel en me vrouw L. Rodenburg—Kistemaker. Zonder hoofdelyke stemming werd o.m. be sloten tot vaststelling van de vergoeding aan de besturen der byz. scholen tot wyzlglng der verordening op ontsierende reclame en tot het aangaan van een geldleenlng ad f 60.000 8 3H pet., terwijl J. de Jong f So.huur werd

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1938 | | pagina 2