voor R&D BEHANGSEI u J.B. Koster „Die leuke R&D friezen kinderen éénigl” zijn Alkmaar, 1 April ‘JW VRIJDAG 1 APRIL 1938 K.J.C. DISTRICT ALKMAAR A MISSIEDAG Missie-Jeugddag 1 J* 1 J va K.J.M.V. ST. GEORGE kleuren. Vraag Uw HET ELECTRA-HUIS ALKMAARSCHE KAASMARKT UITSLAG VEILING Procuratiehouder* AGENDA BURGER IJSCLUB' T entoonstellingen Belangrijke jaarvergadering Gem. ^adio-diatribatie EEN PEKINGEES Nu Apothekeranachtdienst EEN RECALCITRANT WIEL VOETBAL BURGERLIJKE STAND Rondvraag De eerste postelein ZA Gemeenteraad van Harenkarspel Moeilijkheden rond den wereldtitel VERPLICHTE SLUITING VAN KAPPERSBEDRIJVEN AGENTSCHAP NEDERL. BANK N.V. KOSTBARE ONVERSTAN DIGHEID Fa. Op Dinsdagmiddag na 1 uur AU er geen cultuurryp land meer ter beschikking is. K.J.C. St. Dominicus- en St. Jozef- parochie -- Lm en mensch kan evenmin een pri vaten godsdienst hebben, alsdat hij een private zon of een private maan hoeft HET BELGISCHE ELFTAL COMPLEET Zie nu zoo’n vroolijke stoet eens! Is dat geen oolijk stel? Daar gaat Koning Leeuw (incognito) en „Opa” Olifant en daar trekt zoowaar Winnie Waf de wijde wereld in. En Vader de Gans, die kippig is, heeft twee eieren gebroken, maar dat geeft niet, want hij legt ze toch zélf. Er zijn nog meer van die leuke R&D Kinderkamer-versieringen. U vindt ze in de R&D .staalboeken met onderstaand merk op het kaft. Kinderen hechten erg aan hun huis en waardeeren het, wanneer Vader en Moeder zorgen voor 'n smaakvolle Uankleeding der wanden, ook in woon- en slaapkamers. Laat nu nieuw behangen met zoo’n mooi R&D behang, gedrukt in „Fixa-Color” behanger de Series 16 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 of 52 u Wie xe kent, moet se waardeeren. Wie ze niet ken^moet ze profeeeren. STAD WS I l L L i? de ZATERDAG 2 APRIL te er te weten, dat het or- I, gezien de werken en durven en tenslotte heel Italië zien winnen voor zyn ideaal: „Alles in den staat, niets zonder den staat, niets tegen den staat." In één woord, we hebben *n idee gekregen van die figuur, waar heel de wereld naar kijkt en met spanning afwacht wat hU zeggen, doen en verordenen zal. Past opf Aan critiek ont brak ’t ook niet. Ik heb geen verslag willen schrijven van wat de heer Vermeulen allemaal vertelde, alleen maar 'n indruk, alleen maar *n idee willen ge ven, hop we ’n beteren kijk kregen op de fi guur, daardoor op t Italië van thans en daar door weer op de wereld van vandaag. En dat moeten wjj. Een kijk hebben op onzen eigen tijd. Niet besloten blijven in den engen kring van onze singels, maar verderop, ons land, de wereld. We moeten 'n ruimen blik verwerven om mee te kunnen strijden, om daadwerkelijke werkers te kunnen worden. Welnu dan, komt ook eens. laat je ’ns overtuigen van onzen goe den wil, en sluit je aan onder ons devies: „Voor Christus onsen Koningl Godwllhetl” De Zondag- en nachtdienst wordt in de week van 27 Maart tot en met 2 April waargenomen door „Apotheek Wanna”, Rltaevoort 5. LUI Hee De agent van De Nederlandsche Bank N.V. te Alkmaar heeft naast den heer G. A. Brou wer procuratie verleend aan de heeren P. de Rover en J. D. Kistemaker, beambten van het genoemde agentschap, ingaande per heden. van 4 October 1937 werden college van B. en W. om Voorts Zoetmulder, Bfj den heer A. Vink, Kennemerstraatweg A 80, Helloo, is een Peklngees (klein hondje) aan komen loopen. De eigenaar of eigenares kan het dier daar terug komen halen. Aan de Alkmaarsche groentenveiling is heden de eerste postelein aangevoerd door den heer P. J. Potgieser te Oudorp. Be: ter me gei Ma OU Dl p V VÓ( Ui 10 1 gttuigt Moeder de Gans, de Weende Handelsschool; Tentoonstelling „Hoe teekent het kind in Indië?” Van 28 Maart tot en me' 2 April, van 95 uur en van 810 uur. brood meer gekregen, doch dat is gegaan ten koste van een groep middenstanders, die toch al zoo weinig verdienen. Men heeft den be trokken bakker verleid tot contractbreuk. Dat is onjuist. Spr. zou gaarne weten, wat men in de toekomst van' plan is te doen. De voorzitter verdedigt de houding van het bestuur. Men heeft nooit anders gewild dan den armen zooveel mogelljk te geven. De heer E. Hamburger heeft tot zjjn verba zing gehoord, dat de voorzitter persoonlijk een toeaegging heeft gedaan voor dit jaar. Het be stuur heeft niets onrechtmatigs gedaan. Het heeft als zoodanig niets met de saneeringscom- missie te maken. Ook de heer Merkx vindt het onjuist, dat de voorzitter *n afspraak maakt zonder het overige bestuur te kennen. De bakker die geleverd heeft, was niet de eenlge die onder den prijs heeft Ingeschreven. Overigens moet men niet verge ten, dat voor de B.IJ.C. de belangen der armen boven alles gaan. Men moet echter niet geloo- ven. dat bet halve brood is gegaan ten koste stelde controleur reeds als zondanig werkzaam COMB.KREYMBORG In een artikel, dat gewjjd to aan de orga nisatie van de wereldkampioenschappen, lezen we in l'Auto, dat de Fransche leden van het organtoeerende comité bijeen zijn geweest Geen enkele mededeeling werd aan de pers gedaan, l’Auto meent ganlseerende coAk gezien de diverse ge beurtenissen, er wër ernstig aan denkt een nieuwe loting voor de wereldkampioenschap pen te doen plaats vinden. ting van de spllplaats, waarover toen nog geen beslissing was gevallen- thans heeft de Belgi sche Keuzecommlssle hierin voorzien door verkiezing van Stynen van de Olymplque Char leroi. aan een termijn van drie Jaar, zoodat te gele gener tijd werklooze bouwvarkarbeidere aan den bruggenbouw te werk gesteld zullen worden. Op een vraag van den heer De Vries zegt voorzit ter, dat alleen houten bruggen gebouwd zullen worden en dat op een enkele plaats wel twin- tigv meter overbrugd moet worden. Het geheele werk zal echter door werkloozen worden uit gevoerd. Ontvangen is een brief van den Minister van Sociale Zaken, houdende het voorschrift vóór 7 Februari 1938 een straat- en hulscóntrole op werkloozen in te stellen. B. en W. hebben in verband hiermede en in verband met de mededeeling van den Minis ter, dat indien de contróle niet werd ingesteld, Zijne Excellentie zou overwegen de subsidie in de kosten van werkloosheidszorg in te trek ken, maatregelen genomen om de contróle te regelen. Zij hebben hiertoe aansluiting gezocht en verkregen by den kring Oude-Nledorp. De VOORZITTER deelt mede, dat de aange- Jongens, as. Zondag houden wjj, ook voor alle Jongens van de Congregatie, met heel het dis trict Alkmaar, een missiedag. Jullie worden allen uitgenoodlgd, dien dag deel te nemen aan een algemeene H. Communie, in uniform. Ieder gaat naar zjjn eigen kindermis. De ande ren <bm 7 uur in de St. Dominicuskerk. De Intentie van deze algemeene H. Commu nie zal zijn: „Tot uitbreiding van het geloof in de Missielanden en tot steun van de Missiona rissen, bijzonder die uit ons Vaderland en uit onze eigen parochie. 's Avonds om half acht aal in het jeugd- gebouw Varnebroek een mlsslecauserie met lichtbeelden worden gehouden door den beken den Witten Pater P. Zoetmulder. Ook daartoe worden jullie allen en ook de congreganisten uitgenoodlgd. Er wordt van jullie verwacht, dat je allen Je missiellefde met de ^aad zult toonen en allen een offertje zult mee brengen voor het mooie missiewerk. DE BALJUW. In het perceel Magdalenenstraat 5 opent van daag de heer Thom Hoogervorst een winkel in electrlsche en aanverwante artikelen, welke winkel heel toepasselijk „Het Electra-Huls” is gedoopt. De zeer ruime winkel, waarin tot voor kort de horlogerie van den heer Schoonhoven gevestigd is geweest, heeft een flinke restauratie ondergaan, zoodat de indruk bij het binnen treden terstond goed en prettig is. Is in de ruime etalage reeds een keur van artikelen uit gestald, in den winkel zelf vindt men zooveel, dat men als klant niet bevreesd behoeft te zijn geen ruime keuze te zullen hebben. Men treft er een groot aantal salon- en huiskamerlam- pen aan, eenvoudige en luxueuze, en een even groot getal, leeslampen en schemerlampen. Spe ciaal trof ons een sierlijke staande leeslamp welke, aangedraald zijnde, geschikt is om een bridgetafel ideaal te verlichten. En dat voor weinig geld. Vóórts zyn er stofzuigers te kust en te keur; men kan er electrlsche waschmachlnes krijgen en dito fornuizen, moderne Phllips-radiotoestel- len. terwijl de heer Hoogervorst den alleenver koop heeft van de bekende electrlsche Jung- hans-klokken. Vermelden we tot slot, dat aan de zaak ook een goed Ingerichte reparatie-lnrlchtlng ver bonden is. Den heer Hoogervorst wenschen wij met zijn nieuwe zaak veel succes toe. In de raadszitting In handen van het bericht en raad gesteld de volgende adressen: a van het bestuur van de afdeellng Alkmaar van den Nederlandschen Kappersbond. hou dende verzoek om een verplichte sluiting van barbiers- en kapperssalons op Dinsdagnamiddag voor schrijven; b. van het bestuur van den Ned RK. Kap persbond, houdende verzoek om niet over te gaan tot verplichte sluiting van barbiers- en kapperssalons op een haiven dag per week; c. van den Bedrjjfsraad voor het kappers- bedrljf, waarbij adhaesle wordt betuigd aan het adres onder a. vermeld. Nadien zijn nog verschillende andere brieven ®v*r -de* _a5P*ele8e,*I>*id ingekomen n.l. van Bpnd van Kapperspatroons 8t. K'AsslsIë, mededeelende, dat de uiten zijn medeweten heeft ge le R.K. Middenstandsvereenlglng Woensdagavond werd in café Central Jaarvergadering gehouden van de Burger Ijs club. De voorzitter, de heer H. Koorn, opende de vergadering met een woord van welkom. Door den secretaris, den heer J. Jonker, wor den de notulen gelezen en na eenlge toelich ting goedgekeurd. De heer Jonker brengt, zooals reeds sinds Jaren, het jaarverslag uit, geheel op rijm, dat van de aanwezigen een uitbundig applaus mocht verwerven. De voorzitter deelt mede, dat van de erven van wijlen het oud-bestuurslld. den heer Ver- gaay, ontvangen is een voorzittershamer, eer tijds aan de BJJ.C. geschonken. De penningmeester, de heer J. H. Merkx, bracht het financieel verslag uit. Hieruit bleek dat 603 kaarten warén uitgegeven. De ontvangsten bedroegen, met het saldo van vorig Jaar f85730. De uitgaven f50327, zoodat er een batig saldo is van f140.20. De heer Merkx mocht een hartelijk woord van dank voor zijn beheer ontvangen. De kascommissie adviseert bij monde van den beer Slotboom tot décharge, waartoe de ver gadering onder applaus besluit. Tot leden van de kascommissie worden ge kozen de heeren Dulnmayer en Andriesma. De aftredende bestuursleden, de heeren H. Koorn Jr. en J. Jonker worden met bijna alge meene stemmen herkozen en nemen hun be noeming aan. B(j de rondvraag herinnert de heer Elte er aan, dat indertijd door de BJJ.C. in de sanee- rtngscommissie uit het bakkersbedrijf een be paalde afspraak is gemaakt jFer de regeling der te leveren brooden. Deze regeling gaf toe stemming tot korting voor liefdadige doelein den van 10 pet. Elk jaar zouden 5 bakkers-leden voor levering worden aangewezen. Dit jaar is echter een inschrijving gehouden, zonder dat de afspraak was opgezegd. Aan een der Alk maarsche bakkers is toen tegen een lagen prijs de levering opgedragen, hoewel de voorzitter had toegezegd voor dit Jaar de afspraak nog gestand te doen. Nu hebben de armen een half bouw toe is, doch men is niet meer gebonden van de bakkers, maar doordat men goedkoop vet heeft kunnen krijgen van de Crisis-Zuivel- centrale. De heer Elte legt er nog eens den nadruk op, dat twee afspraken niet gehouden zijn. Dat maakt de zaak zoo onplelzierlg. Na nog eenlge discussie wordt besloten de oude overeenkomst op te zeggen en tegen den tijd van de nieuwe levering opnieuw met de bakkers te overleggen. De heer A. Goes dankt voor dit besluit en brengt hulde aam het charitatieve werk der B.IJ.C. Nadat de heer De Jager nog een propagandis tisch woord voor de B.IJ.C. gesproken had, volgde sluiting. De heer BURGER vraagt of het mogelijk is om de uren waarin moet worden gebaggerd in werkverschaffing, zoodanig te wijzigen, dat de menschen om 12 uur thuis zyn. Nu gebeurt het, dat <to kinderen te laat in school komen doordat te laat aan het middagmaal moet wor den begonnen. Ook voor de menschen is het niet leuk om thuis te komen als het etensuur verstreken to. De VOORZITTER zegt, dat B. en W. deze zaak, die al meer ter tafel gebracht is, sullen bespreken. De heer BEEMSTERBOER klaagt over <le langdurige afsluiting van wegen in deSmeugel- polder en vraagt of B. en W. er niets aan kun nen doen. De VOORZITTER merkt op, dat B. en W. in deze geen zeggenschap hebben. De heer DE JONG betreurt het, dat gedu rende vier maanden niet is vergaderd, doch vol gens den VOORZITTER was het niet nood- zakelljk om den raad eerder bijeen te roepen. In tal van zaken nemen hoogere Instanties een besluit, waardoor het vrije werk van den raad achterwege blijft. Daarna sluiting. Donderdagmiddag kwart voor twee had de melksljjter A. K. in de Wilhelminalaan het on geluk, dat het llnkerwlel van zijn drlewiellge motor-bakflets plotseling vast liep. De fiets vloog naar links en botste tegen een stilstaan- den auto. Beide voertuigen werden beschadigd. Wat melk en een aantal eieren gingen verloren, terwijl K., die op den weg was terecht geko men, in het u’entraal Ziekenhuis moest worden gebracht. Gelukkig bleek het letsel, hetwelk hjj had bekomen, niet erg te zijn, zoodat hij een poosje later weer naar huls kon gaan. den Ned. R.K. Franctocus van BedrUfsraad handeld, van d ,,De Hanze’’. afd. Alkmaar er op wijzende dat bij het petitionnement gevoegd bij het adres hiervoor onder a. vermeld slechts 9 georgani seerde kappers zijn en verzoekende niet over te gaan tot verplichte sluiting op Dinsdagnamid dag dan nadat de beide plaatselijke organisa ties van kapperspatroons behoorlijk overleg heb ben gepleegd en tenslotte van het Districtshoofd der arbeidsinspectie berichten, dat de sluiting van kapperszaken in Haarlem op Donderdag- namlddag tot volle tevredenheid van belang hebbenden werkt en tot standkoming van een soortgelijke verordening voer Alkmaar de na leving der Arbeidswet 1919 zeer zal bevorderen, om welke reden hij deze totstandlroming zou toe juichen. Nadat B. en W. deze adressen in handen had den gesteld van de Commissie voor het ontwer pen van strafverordeningen, hebben zjj op ver zoek van deze commissie een bespreking gehou den met de beide organisaties van kappers-^ patroons hier ter stede in bijzijn van de Com missie voor het ontwerpen van strafverorde ningen. Deze bespreking vond plaats op 22 November 1937, zonder dat dit tot eenig positief resultaat leidde. B. en W hebben aan het slot daarvan den beiden besturen in overweging gegeven samen nog eens te confereeren, ten einde tot over eenstemming te komen. Uit de brieven van begin Januari 1938 van de beide besturen blijkt, dat er geen overeenstem ming tusschen beide organisaties is te berei ken. In overeenstemming met het advies der Commissie voor het ontwerpen van strafveror deningen d.d. 23 Maart JJ., zijn B. en W. van oordeel, dat, waar de belanghebbende organi saties het niet eens kunnen worden over een verplichte namlddagsluiting, het voor de ge meente dé juiste gedragslijn zal zijn, zich van ingrijpen in deze materie te onthouden. Zij geven den raad in overweging af te wijzen het adres van het bestuur van den Nederland-4 schen Kappersbond d.d. 18 September 1937, hou dende verzoek om een verordening vast te stel len betreffende sluiting van barbiers- en kap perssalons op Dinsdagnamiddag na 1 uur. Publiceerden wU dezer dagen de samenstel- De raad van de gemeente Harenkarspel kwam Woensdag in vergadering bijeen. De voorzitter, de heer H. NOLET, deelt mede, dat de heeren Molenaar en Duljves wegens ziekte verhinderd zijn. Een aantal ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangeno men. Ingekomen was een adres van de R. K. Kles- vereenlging Harenkarspel-Oost, houdende het verzoek aan kleine tuinders gezlnssteun te wil len verleenen. B. en W. deelen mede, dat aan dit verzoek, voor zoover dit mogelijk en noodzakelijk is, reeds uitvoering wordt gegeven door middel van het Burgerlijk Armbestuur; werd voor ken nisgeving aangenomen. Verder een adres van den PlaatselUken Raad uit de Moderne Arbeidersbeweging, houdende het verzoek bij den bruggenbouw in „De Pos ten” werklooze bouwvakarbeiders te werk te stellen. De VOORZITTER zegt, dat het nog wel eenl ge weken zal duren eer men aan den bruggen- BU de veiling bjj opbod op Woensdag 30 Maart 1938 ten overstaan van notaris J. de Groot te Alkmaar zijn in bod gebracht: 1 Het huis en erf te Alkmaar, Verdronken- oord 45 en 46 a, groot 1 A. 2 c.A. op f 5000.—. 2 Het hüls en erf te Alkmaar, Van der Wou- destraat 58, groot 73 c.A. op f 2300. 3 Het huls en erf te Alkmaar, Van der Wou- destraat 58, groot 74 c.A. op f 2250. De afslag en combinatie blijven bepaald op Woensdag 6 April 1938 des avonds 7 uur in Het Gulden Vlies” te Alkmaar. Als onderdeel van het gemeenschappelijk K. J. C.-program geldt zeker het aankweeken van de liefde en het aansporen van de actie voor de Missie. Zoo heeft iedere K. J. C.-afdeeling of onder- afdeellng zijn eigen Misie-club, die zich bezig houdt met het plaatsen van Missiebusjes, ver zamelen van zilverpapier, theelood en postzegels, etc. etc. Gezamenlijk bekostigen alle K. J. C.-ers van het Bisdom Haarlem een Inlandsch Semi narist. Zoo wordt den jongens aangeleerd, dankbare wederliefde voor de onwaardeerbare gave van ons H. Geloof. Om onze jongens nog beter te doordringen van deze taak, wordt a.s. Zondag 3 April voor de K. J. C.-ers uit ons distriet een Missie zondag gehouden. De morgens zulleq de K. J. C.-ers in eigen parochie de H. Mis bijwonen en de H. Commu nie ontvangen voor de uitbreiding van de Missle- arbeid over de wereld en tot steun van onze Nederlandsche Missionarissen, inzonderheid van de Missionarissen uit eigen parochie. zal dien dag de bekende Pater P. Witte Pater, onze Jongens door woord en beeld een dieper Inzicht geven van het Missiewerk. Om half drie zal hjj dit doen voor de parochie St. Laurentlus. en de K-J.C.-ers van buiten Alkmaar, terwijl hjj dit om 7.30 zal herhalen voor de Jeugdgroepen der St. Domlnl- cusparochie. V Beide bijeenkomsten vinden plaats in het Jeugdgebouw „Varnebroek” te Alkmaar. Lijn 1: Hilversum L Lijn 3: Hilversum 2. Lijn 3: Keulen 8.00—9.20; Parijs R. 92»- 11.06; Lond. Reg. 11.06—1136; Parijs Radio 1126-1220; Ned. Brussel 1220—1320; Keulsn 1320—1420; Ned. Brussel 1420—16.05; Keulen 16.05—1720; Fransch Brussel 17.30—1820; Keu len 1820—3120; Ned. Brussel 3120—3120; Fr. Brussel 31.30—3320; Parijs Radio 2320—3420. Lijn 4: Ned. Brussel 8.00—820; Normandié 820—1035; Droitwlch 1035—31.45; Boedapest 31.45—33.10; Droitwlch 33.10—34.00. HJn 5: Diversen. Donderdagavond half zeven heeft zich op den Kennemerstraatweg een aanrijding voorge daan tusschen een auto, bestuurd door J. J. W. uit Lisse en den wielrijder M. K. uit Hel loo. De oorzaak was te zoeken in het plotse ling oversteken van den fletser. Deze laatste werd door den auto gegrepen, kwam op den motorkap terecht en viel toen op den weg. Wonderlijk genoeg kreeg K. geen letsel, maar zijn flets werd vernield. De aanvoer bleef vandaag met 68.000 K.G. wel heel erg by het vorig jaar ten achter, toen 83.000 K.G. ter markt kwam. Wel was de hoog ste noteering 31.50) 3 boven die van 1937. toen slechts 18.50 gemaaJR werd, doch verge leken bij de vorige week was er een daling van L50. Deze val komt niet onverwachte, daar de Friesche kaasprjjzen reeds eerder tot dit peil gedaald waren. Het kon moeilijk uitbljjven, dat ook de kaas tenslotte de algemeene daling op de producten- markt zou volgen. Bovendien werkten buitenlandsche omstandig heden men denke slechts aan de nieuwe maatregelen per 1 April in Duitschland be lemmerend, terwijl de binnenlandsehe consump tie de grootere producten alléén by lagen prijs kan opnemen. is en twee dagen per week in Harenkarspel zal werken, in byzondere gevallen echter meer. De gemeenten van den kring Oude-Nledorp zullen gezameniyk de kosten, zynde f 1140, dragen. De kosten voor onze gemeente zyn on geveer 200, De heer BAKKER merkt op, dat het niet noodlg was geweest om in de vorige vergade ring over het aanstellen van een controleur te stemmen, waarop de VOORZITTER opmerkt, dat het toen ging over een post op de begroe ting die de aanstelling zou meebrengen, doch toen kon de raad de post niet goedkeuren. Ook is ontvangen een brief van de directie van de Wleringermeer, houdende de mededee ling, dat voor dit jaar geen cultuurryp land meer beschikbaar is. De Directie noodigt B. en W. uit, in Juli 1939 het verzoek om land te huren te herhalen. B. en W. deelen mede, dat door hen pogin gen in het werk gesteld zyn om land in de Wleringermeer te huren, om zoodoende de kleine tuinders, die naar hun overtuiging weinig land hebben om er een bestaan op te zoeken, -in de gelegenheid te stellen hun bedrijf uit te breiden en hunne bestaansmogeiykheld te vergrooten. Door den VOORZITTER wordt dit punt na der toegelicht, waaruit biykt, dat het by B. en W. de bedoeling is om kleine tuinders te hel pen aan land waarop kool kan worden ver bouwd, omdat het land hier er niet zoo ge- schSrt meer voor blijkt te zyn. De heer DE VRIES vindt B. en W. nog al optimistisch, want land onderverhuren brengt voor de gemeente flnancieele risico mee. De tuinders zyn gauw genegen om de gemeente niet te betalen. De VOORZITTER merkt op, dat het motief van den heer De Vries niet steekhoudend is, want de landhuur komt altyd vry goed bln- De heer DOEKES vindt de afstand te ver, maar wethouder DEKKER bestry dt dit en wijst op de tuinders, die zelf reeds land huren in de Wleringermeer om kool te verbouwen. De heer BLOKDIJK vindt met den heer DE JONG het plan sympathiek en zegt, dat de heer De Vries ondeskundig en zeer lichtvaardig oordeelt over den tulndersstand. Hy protesteert tegen de opmerking van De Vries. Na eenlge bespreking wordt besloten om te gelegener tyd inlichtingen in te winnen by de Wleringermeer- dlrectie. Voorgesteld wordt aan de school te Waarland een voorschot te verleenen ten bedrage van 1609.05 en aan die te Kerkbuurt een voar- schot ten bedrage van f 1136.33. Dit wordt goed gevonden. Men verzoekt ons het volgende te plaatsen: Laatst vroeg my iemand, waarom de K.J. M.V. den laatsten tyd geregeld 'n verslag van haar avonden publiceerde, terwyi zy dat toch voorheen niet deed. Laat ik hierop even ant woorden. Omdat wy K. J. M. V.-ers trotsch zyn op onze vereeniglng en van dien trots willen laten biyken. Dat is één. Maar ook, omdat nog te veel Jonge mannen uit den kring van den middenstand buiten onze rijen staan. Deze schijnen nog maar steeds niet te begrypen, wat zy „er aan hebben" godsdienstige, sociale en cultureele ontwikkeling te krijgen. Klagen, zuchten over den slechten tijd, jammeren mis schien over de verdrukking waarin de midden stand dreigt te verpletteren, maar daadwerke- lyk meedoen aan reëel verzet, mee doen aan het weer omhoog voeren van ons peil, van onze kracht, dat.... nu ja. ze weten niet, hoe dat te doen. Welnu, jonge middenstanders, komt by ons en kykt en leert en vormt je zelf tot 'n daadwerkeiyke kracht, waaraan de maat- schappy wat heeft. Neemt b.v. nu afgeloopen Woensdag weer. Om 9 uur waren we In de achterzaal van „Paviljoen Kinhelm”. De heer W Vermeulen hield ’n ciuaerie over „De Mus solini voor ’t dictatorschap." We hebben met aandacht geluisterd en gehoord hoe van dien revolutionnair, dien feilen socialist *n man groeide, die alle democratie verwierp en to taal, zelf, alleen alle macht in handen nam. We hebben hem gezien als een *t volk begeesterend redacteur van ’t socialistisch blad „Avanti”, als den door zyn kameraden verguisden „verrader”, die uitgesloten werd uit zyn party. We hebben hem zien staan, alleen, door leder verlaten, en als ‘n vurig in zich zelf geloovend man zien Voorgesteld wordt tot machtiging van B. en W. tot het aanstellen van personeel op ar beidscontract. De heer DE VRIES meent, dat, wanneer dit voorstel wordt aanvaard, de raad niet veel meer heeft te doen. Een raadslid zou dan nauwelijks meer weten, wie tot het gemeente- personeel behooren. De VOORZITTER zegt, dat het de bedoeling is om alleen te benoemen de kleine functiona rissen, want de anderen benoemt de raad. Het gaat alleen om functies die onverwachts moe ten worden toegewezen. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno- men met 5 tegen 4 stemmen. Voorgesteld wordt tot het verleenen van een vergoeding van f 15,per jaar en per kind aan A. Pater, alhier, in de kosten van vervoer van zijn kinderen naar de byz. R. K. School te 't Veld met Ingang van 1 Januari 1938. Al len zyn hier voor. Voorstel tot aanvulling van de Algemeene Politieverordening, waarby wordt bepaald, dat het verboden is zaadkool enz. te plaatsen enz. anders dan overeenkomstig de regeling door B. en W. vastgosteld. Na eenlge bespreking waarin het particulier initiatief wordt toegejuicht, wordt besloten de politieverordening aan te vullen, zooals to voor- geeteld. Geboren: Thomas Eduard, z. v. Jan Leeuw- angh en Engelina Wilhelmina Stoop; Leopold Anthonius. z. v. Johannes Martlnus van den Oord en Trlnko Ludmilla. Ondertrouwd: Johannes Theodoras Maria Petrus Serbrock en Ida Alida Anthonla Land man; Petrus Johannes Punt en Maria Elisa beth Admiraal; Dirk de Vries en Aafje de Swart. Overleden: Jannetje Stuy, gehuwd met Hen drik van der Pol. oud 58 jaar.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1938 | | pagina 12