3. Brabantia en H.B.C. beginnen met een overwinning I R.K. Noord slaat R.K. Zuid FORTITUDO verliest in IJSSELSTEIN JKr**’ a •w w MAANDAG 11 APRIL 1938 UIT HET KATHOLIEKE KAMP G.V.O.Haart. elftal - H.B.C. klopt V.V.H den in Promotie-degradatie en S.J.C. verloor met 61 Ruststand 3-2 De wedstrijd De opstelling luidde: zum n j s o o o Onm s Dongen toch nog op de laatste plaats Een verdiende, doch eenigsxins geflatteerde 52-zege Wilskracht verliest in Krommenie Volendam kansloos in Eindhoven fa het Oosten is de strijd titel bijna ten gunste Vosta beslist o 17 gen ,kop”-tafereeltje uit den wedstrijd V osta—SJkOJf.C., welke in een gelijk spel (1—1) eindigde me AM Overrompelend spel in het eerste half uur Brabantia vond in Hessels een goalgetter Reserve-voorhoede van Excelsior op dreef E ■d. Doas RUGB1P BeerschotAmsterdam Het Duitsche elftal Da Amsterdammers begonnen met 9 spelers r --- J den De competitie RK v’vï. IT DE SPORTWERELD bet "f ,-V de kunst een 31 nederlaag toe. 13 "Mn til zich met vertrou- vleugelplaats ij 1 Ook In het Westen was de uitslag van I eerste RJCZUID-NEDERLAND: Brouns (Wilhelmina) en Oelers aan C. I 1 1 Banneer 8CB 1 3 0 0 d. Linden (Zwal. Vooruit), R. en A. Kehnen (Spar- 0 1 1 1 1 1 waarna C. passeerde, 1 1 0 0 o 1 7 2 I Brabantia BBC WH Volendam 11 8 7 7 7 6 7 8 S 4 1 1 1 0 0 4 3 3 3 t 3 1 0 3 3 0 0 o 3 5 8 6 7 7 8 8 8 9 0 0 1 1 26 18 18 15 15 15 13 12 10 3—3 4—0 6—3 3—6 0—4 13 14 10 9 10 9 9 8 7 8 7 3 8 5 3 3 3 3 3 8 3 6 3 3 4 7 8 11 8 11 3 4 4 6 9 7 9 7 11 13 16 17 18 17 17 10 35 34 33 34 24 24 21 19 16 14 9 8 58—29 48—24 61—45 51—47 46— 54 47— 45 47—42 47—61 32—39 39—42 32—39 34—67 In West H bracht Excelsior zijn gast, Noordwyksche 8. J. C. volgens de regelen van Beide ploegen tellen vier invallers. Het blijkt al spoedig, dat Excelsior technisch superieur is en haar bijna geheel uit invallers bestaande Mert teren Ier». SM 060 «09 060 0.00 0.00 060 1.75 034 1.41 Ml 064 0.40 1.04 De internationale doelman. W. Alsemgeest, had het niet erg moeilijk, doch bet werk, dat school er gevaar in de aanvallen, daar er te vens goed schot in zat. 31 22 23 20 22 19 22 21 21 20 31 31 23 33 22 31 22 22 21 20 21 22 25 22 8 4 5 3 1 2 3 3 4 5 3 4 de hem waar men hem noodig Slok (Santp.) Zandstra (D8SH) Kluiskens (TYBB) Haukes (DS8H) Gerrits artr Be ul M 17 18 17 18 18 18 18 17 17 18 15 16 15 15 16 16 14 M 15 H. B. C. Santpoort S. J. C. Excelsior Spartaan D. H. L. Leonidas T. V. B B. Onze Gezellen Graaf Willem B22. rardti». Ropendi ia» 041 04)7 04H 000 oos 060 065 000 060 Wybenga (V.V.Z.), A. Hettinga O. Alsemgeest S°Et O. U. O. Lob. Boys V. D. Z. Achilles Vogido Quick Hulhuizen Altlor N. E. O. Emos V. V. G. 86—36 98—51 .80—35 46—40 59—39 49— 38 50— 59 39—50 50—52 43—64 31—81 33—74 3 s. ff ff 53—27 31—26 27—31 44—43 36-42 33— 29 31—40 27—38 34— 41 34-39 M 16 15 9 11 9 9 6 7 4 4 3 2 32 32 25 21 21 20 20 10 - 19 10 9 11 14 Zandstra (Santpoort) Nunnink (TYBB) Raaymakers (Santpoort) am dwongen zijn hun plaats in de eerste klasse te gaan verdedigen. Wilhelmina wist wel raad 3—2 nu Op Tweeden Paaschdag speelt het voorioopig Haarlemsch Elftal een oefenwedstrijd tegen den L V. O. B.-eerste klasser G. V. O. te Krommenie. In verband met den komenden strijd tegen het R K. Nederiandsch Elftal, welke op 1 Mei as. te Heemstede plaats vindt, is deze ontmoeting voor de Haarlemmers zeer nuttig. H.B.C.- »n 0.0.-spelers waren niet beschikbaar, zoodat de volgende ploeg in Krommenie in het veld komt: Kockx (Santpoort) - AP - AP - AP ter - AP JN Apr. 8 Brabantia Kolping Wilhelmina Schjjndel R. K. T. V. V. Treffers Veal. Boys S. V. B. Best Vooruit Mulo Eendracht Dongen Si.1!-? Doo«en’s lot nu eindelijk be- het e—^laats*e wedstrijd in Venlo leverde niet iPuntte nn rfa» Met cijfers welke weinig reden tot com mentaar geven is H. 9. C. er in geslaagd den eersten wedstrijd om het kampioen schap van Nederland tot een goed en hoop gevend einde te brengen. In een wedstrijd welke vooral in het eerste half uur HBC. in zijn volle sterkte te zien gaf. lastig maakt door haar snel en open spel. Reeds spoedig breekt F. Hendriks door en Dat de aardigheid er na de rust betrekkelijk af was, lag voor de hand, maar hpt spelver- loop was toch van geheel anderen aard dan we in de eerste helft te aanschouwen kregen. De Zuidelijke kampioenen hadden thans Feyer- abend op de spilplaats en dit bleek direct een groote verbetering. Nu ging het niet zoo mak kelijk en de H.B.C.-voorhoede kwam voor een verdediging die honderd procent meer waard was dan voor de pauze. Bovendien bleek het énorme tempo in de eerste helft te zwaar te zijn geweest voor de HB.C.-ers, althans zij de den het nu wat kalmer aan. Het gevolg hiervan was, dat de strijd nu gelijk opging met de Limburgers als de beste voetballers. Herhaalde lijk werden de toeschouwers onthaald op fraaie staaltjes voetbal, maar het ging allemaal in een te langzaam tempo, waardoor de H.B.C.- achterhoede, zij het dan ook met moeite, zich staande kon houden. Begrijpelijk was de span ning nu ver te zoeken en naarmate de tijd ver streek, werd de strijd vrij eentonig en viel er weinig spannends te genieten. Ogk het doel punt, dat Conemans ten slotte zeer verdiend dit niet de noodige opleving, maar wel de jrheid, dat de HB.C.-doelman ditmaal niet dag had, want ook nu ging hij niet vrij uit. wedstrijd verliep dus in een vrij saaie de- istratie en zal H.B.C., behoudens dan de st van twee kostbare punten, toch nog de dlge hoofdbrekens hebben bezorgd, want kampioen van Nederland te worden zal de achterhoede er wal meer van terecht moeten brengen. r S-.S-4 Onder grooe belangstelling vond op het G. D. A. Sportpark te Loosduinen (Den Haag) een wedstrijd plaats tusschen R-K. Noord-Nederland en RIC. Zuid-Nederland. Ongeveer 4000 toeschouwers volgden den snellen en aantrekkelijkeh wedstrijd, welke den Noord-Nederlanders een verdiende, zij het iets geflatteerde, overwinning bracht. gasten hadden J over- •inning waarmede zij het seizoen hadden af roten en wist zoowaar de belagers van zijn 21 bleef G. V. O. in de meerderheid en legde daardoor voorlooplg beslag op de vierde plaats. Spelmoment voor het doel van de gasten tijdens den wedstrijd om den landstitel tusschen H. B. C. en V. V. welke den Heemstedenaren een 63-zege opleverde klasse-schap een nederlaag en wel «tl overtuigende (41) toe te brengen. Een R.K. NOORD-NEDERLAND: Doel: W. Alsemgeest (DH.L.). Achter: A. Noam IO.VjO.) en A. Oigengack y d® competitie nog onze volle aandacht. Er -—o ««a* en een vier- plaatsen twee in het Oosten -- -—w'er nog spanning genoeg is. 1 heeft de situatie rond de laatste en heeft daar hardnekkig Met een tweetal wedstrijden om het Mpdiwyipioenschap. een aantal promotle- ^rwlatiewedstrijden en de restjes van het eoDpetltleprogramma, dat zoo hier en daar eeTer niet van belang verstoken was, is er opnieuw een drukke voetbalzondag achter dm rug. Er viel één nieuwe beslissing en wel in Zuid n, waar Dongen definitief tot bet speten van' degradatiewedstrijden werd veroordeeld. Valkenburg De voorwedstrijd Haagsch elftal—West- landsch elftal eindigde met een 3—a over winning voor de Hagenaar», In het Westen Is een vrijwel onbeteekenend programma afgewerkt. G. V. O. en Wilskracht speelden In afd. I hun laatsten wedstrijd. Met De reactie van de Voiendammers had in de kortste keeren geen succes. En de prikkel om te blijven domlneeren bezat de ploeg niet. Of had het goede spel gedurende het verloopen deel van den wedstrijd te veel van de energie gevraagd? In ieder geval, acht minuten na de eerste goal, ging de overwinning weer verder van huis weg. De zwervende Hessels was toen op den rechterwing verzeild geraakt, waar men den bal speelde. Op een bepaald moment druk te hij zich door een kluwen Voiendammers heen. Met den bal aan den voet schoof hjj in vervaarlijk tempo op de goal toe. Hij besloot de rush met een keihard onhoudbaar schot 30. Weer raakte het spel eenigen tijd verdeeld. Het zat de Voiendammers ook niet mee met hun schoten. Ze werden verdienstelijk gestopt en wanneer de score-kans opgelegd was, dan werd het leer langs de goalpalen gekanjerd. Bi) een dier Volendam-attaques, wsarbij de rechtervleugel het meeste gevaar ging veroorza ken, haalde Hessels den bal uit de gevaarlijke Unie. Op zijn eentje zwierf hjj over het veld heen, ieder passeerend, tot hij voor de Volen- dam-backs belandde. Ook zij moesten met den moed der wanhoop in dit strijdperk sneuvelen. Het eind van dit voetballied was, dat Hessels een onhoudbare kanjer op de kist van Sier afvuurde, die het net liet trillen of er een steur in verward zat 30. Driemaal is scheepsrecht. Volendam wist, dat men een verloren wedstrijd speelde. Klaarblij kelijk wilde men de eer redden, want het ver zet bleef even heftig als te voren. Dit kon niet verhinderen, dat even voor het eindsignaal Bletter een voorzet aan Hessels gaf. De Bra- bantlaan maakte met één Uk het leer dood. Meteen volgde een schot, waarbij Etter weer moest capituleeren 4—O. Toen floot de scheidsrechter einde. Verrassingen heeft de strijd om den lands titel op den eersten dag van dezen kamp der matadoren niet gebracht. Brabantia toonde Uch, gelijk verwacht, de meerdere van Volen dam en wel met cijfers, die aan duidelijkheid niets te wenschen over lateiT. Zeker, wjj had den de Westelijke kampioenen in Eindhoven niet tot een verrassing in staat geacht, maar een 4—0 nederlaag bewijst toch dat de wjjd- troeken eigenlijk maar bitter weinig te ver tellen hebben gehad. In ieder geval voor Bra bantia eén uitstekend begin. Deze club heeft alweer bewezen, ook dit jaar van goeden huize te tarnen en zal in den strijd om de hoogste eer nog wel een hartig woqpije meespreken. Ook H. a C. voldeed aan de verwachtingen en even eens met cijfers, die bewijzen dat de Heemste- denaren hun mannetje stonden. V. V. H. uit Heerlen toch waarlijk niet de eerste de beste moest op Berkenrode met 63 de meerder heid van zijn gastheeren -erkennen. De zwart- witten zijn dus weer hoopvol gestart en dat geeft moed, vooral wanneer men bedenkt, dat men bet over de meerderheid van H. B. C. te gen de Limburgers „voorshands” nog lang niet eens was. Maar nu het vertrouwen binnen en bulten de lijnen weer is teruggekeerd, Juin de dub uit Heemstede, gesteund door deze eerste, "itstekend resultaat van de rood-zwarten. WW Ebrtltudo Nogmaals kwamen de Zuiderlingen terug en uit een pass van Coolen wist Vondenhof on houdbaar het leder in de goal te Jagen, 3—2. Hierna was het rusten. CluD uifc neemaveut;, gcövcuuu uwa cciauc, nuttige overwinning op een van zijn zwaarste concurrenten, den verderen strijd wen tegemoet zien. degradaUecandldaat zegewagen En toch dienen de HJB.C.-supporters niet blind te staren op dezen uitslag, want zoo wel de 6 vóór- als de 3 tegenpunten hebben maar al te duidelijk aangetoond, waar bij H.B.C. de schoen wringt. En als we dan op merken, dat het aantal doelpunten dat H. B. C. ter wereld bracht, in het eerste half uur ge schiedde, in een periode waarin de Zuidelijke kampioenen nog niet de juiste opstelling had den gevonden voor hun spil Vaessen, die We gens ziekte niet kon spelen en daar op die zoo belangrijke plaats den oorspronkelijken links buiten De Bock hadden opgesteld, welke spe ler er niets, maar dan ook letterlijk niets van terecht bracht, dan hadden we eenlge reserve voor de kracht van den Heemsteedschen aan val. Maar we zouden Martin en zijn mannen te kort doen, wanneer wij hun niet die hulde brachten, waarop zij krachtens hun prestatie in dezen wedstrijd recht hadden. Want de manier waarop zij deze Llmburgsche handicap hebben uitgebuit dwingt ieders bewondering af. Dat was boven alle lof verheven en de talrijke toe schouwers die op dezen fraalen voor jaars- Zon - dagijiiddag het keurige H.B.C.-terrein bevolk ten, zullen de overtuiging hebben gekregen, dat hier ongetwijfeld Neerlands beste clubvoor- hoeeje aan den gang was. Het inmiddels beroemd geworden binnentrio van de Heemstedenaren liet zich onmiddellijk van haar beste zijde zien. Daar ook de vleu gelspelers Gieske en Toledo al direct een uit- nemenden vorm demonstreerden werden de Llmburgsche kampioenen geheel overspeeld en dat reeds na vijf minuten de eerste goal ter wereld kwam, was een verdiende belooning van prachtig combinatiespel der geheele voorhoede. Van der Linden was de maker van het doel punt en de andere goalgetter, Van Bakel, liet de aanwezigen niet lang in het onzekere omtrent de vraag of hij eveneens op schot was. Op waarlijk schitterende wijze wist de jeug dige H.B.C.-rechtsbinnen even later een voor zet van Gieske te benutten en met 20 wae binnentrio, forward”. Steeds was hij daar, bad. Van de beide vleugelspelers was Wijbenga de beste, alhoewel Peeters weinig te doen wel met Best Vooruit en verstevigde door een overwinning zijn derde plaats, waar het slechts twee punten minder heeft dan de kam pioenen. onhoudbaar in het doel 1—0. De Volendam-voorhoede. die te sloom werk te en tevens op instigatie van Koning het spel te kort hield, schoot Ineens uit haar slof. Smit en Pooyer toonden een verdienstelijken vleugel te vormen. Louwen, in het Brabantia-, doel, kreeg enkele benauwde momenten te verduren. Hij bleek niet van plan te zijn voor de schoten van Koning en van Smit te capituleeren. hetgeen den arbiter niet ontging. Van Hee voltrok het vonnis, 1L Toen Martens daarop hoog voor de goal zette, schoot Schings in eens in. doch van den paal stuitte het leder weer het veld in. voorhoede het de solide BJ.C.-verdediging zeer De Noorderlingen hadden meer succes, toen C. Alsemgeest, na fraai samenspel met Mol, -------- met een listig trucje den Zuidelijken doelman naar binnen gekomen geeft hij Broekhof geen passeerde. 2—1, terwijl een onverwacht hard *-•- schot van Mol eveneens dqgl trof, 31. Een goed schot van Peeters werd' op fraaie wijze door Voeten gestopt. Bremen kreeg toen een opgelegde kans om den achterstand te ver- ingrUpen. Het Zuld-Nederlandsche elftal ook erg gehandicapt door het vervangen een viertal spelers. Het noordelijke elftal vormde een goed ge heel. De voorhoede, goed gesteund door de middenlinle, speelde met lange passes en steeds httlMbT PUn}je °P dat noodig was voor den ^’•“«s’reiUtrijd, «jodat de Dongenaren ge- Anttterdamsche rugby-ploeg speelde Zondag tegen het vijftiental van Beerschot. De Belgen wonnen met 33—23, nadat onze tand- Ktnooten MJ de rust een voorsprong van 8 Kladden behaald. Ook de promotie-degradatiewedstrijden zijn gisteren begonnen. In bet Zuiden hebben 8. O. E. en Boxmeer op het terrein van eerstge noemde eikaars krachten gemeten en wel met het resultaat, dat de bezoekers een kleine 32 overwinning op hun naam mochten boeken. Na tuurlijk Is er in den aanvang van deze tus- •cbencompetltle nog maar weinig van den wzsrschijnlljken afloop of zelfs van de kansen der deelnemende clubs te zeggen, maar in ieder geval hadden we van 8. C. E. op eigen veld toch wel iets meer verwacht en heeft Boxmeer aet deze overwinning een zeer nuttige stelling veroverd. Door meer productiviteit^ en doortastend heid van de Noord-Nederlandsche voorhoede werd dit succes bereikt. De Zuidelijke voorhoede toonde een snel en pittig combinatiespel, dat echter te ver werd doorgedreven en veel te kort werd gehouden, waardoor ap bet critleke moment steeds de vijandelijke verdediging kon was van Brabantia zette de Voiendammers, die giste ren naar het fraai aangelegde 8t. Trudo-sport- park te Eindhoven waren gekomen, om de ronde om het landskampioenschap van den I.V.CB. in te zetten, een klem op den neus, die lang zal heugen. Met een klinkende 4—0- nederlaag, die men oogenschijnlijk alleen aan den goalgetter Hessels te danken heeft, wer den de wijdbroeken, die voor een talrijk pu bliek een technisch uitstekenden propagandis- tischen wedstrijd hebben gespeeld, naar huis gestuurd. Noord-Nederland won den toss en koos den straffen wind tegen. Vanaf den aftrap gingen de Zuiderlingen ten aanval, waar v. d. Linden hun een halt toeriep. Goed combineerend kwamen zij terug, een scherpe voorzet van Schings' volgde, doch Van Hee stond buitenspel. De eerste Noord- sche aanval besloot Wijbenga met een hard schot,.dat Voeten stopte. Tweemaal kreeg J. Mol een kans om de score te openen, doch eerst zette Oelers hem den vóet dwars, de tweede maal miste de RKAV.'er jammerlijk. Veel moeite had Voeten met een schot van Kehnen, die zoowel aanvallend als verdedigend zeer actief was. Een snelle doorbraak van de Zuid-Nederlanders volgde. Van Bremen maakte het leder vrij en gaf door aan Von- denhof, die echter een opgelegde kans miste door naast te trappen. Na een kwartier spe len, zette Wijbenga scherp voor, Alsemgeest onhoudbaar Voeten 1—O. De Noorderlingen hadden weinig plezier van hun voorsprong, want Noom maakte direct na den attnp banda binnen de beruchte lUnen. Midden: L. v. Lingen (Excelsior) taan). Voor: Sï. (HALS.), J. Mol (RK-A.V 1 (DHL.) en H. Peeters (G.DA). met succes zijn derde plaats tegen den derden met 4—3 beste, kreeg. Doelman Voeten had geen gemakkelijke taak en ondanks de vijfmaal, dat "hU moest visschen, kan zijn wedstrijd goed genoemd worden. De invallers Brun en Oelers, die de verdediging vormden, waren matig en werden nogal eens gepasseerd. In de middenlinle speelde de oud-K. N. V. B.’er De Leeuw een goede partij, terwijl Martens en Coolen te weinig steun voor de voorwaartsen waren. Van de voorhoedespelers kan van allen hetzelfde gezegd worden. Het samenspel en het voor zetten was goed, doch er werd te ver doorge dreven, terwijl er veel te weinig werd gescho ten. In het Oosten Is noch aan den kop, noch aan den staart van de ranglijst een beslissing ge vallen. De groote strijd tusschen Vosta en 8. D. O. U. C. eindigde in een gelijk spel zoo dat Vosta zijn voorsprong vap twee punten behoudt, terwijl 8. D. O. U. O., dat uitgespeeld is. moet afwachten wat Vosta er in zijn laat sten wedstrijd tegen N. E. O. van terecht zal brengen. Deze ploeg zal het den Enschedéërs ongetwij feld niet cadeau doen, daar ze zelf nog degra- datiekansen heeft, doch het wil ons voorkomen, dat de kansen van de Ulftenaren toch maar zegj gering zijn. In den strijd om de onderste plaats Is nog niet veel teekening gekomen en bedriegen de voorteekenen niet, dan zal dit niet eerder dan op den laatsten dag, misschien zelfs slechts middels een of meerdere beslis singswedstrijden, gebeuren. Achilles won thuis met sprekende cijfers (51) van Hulhuizen en stelde zich daardoor definitief veilig. Lob. Boys, dat niets meer te winnen of te verliezen had, deed zijn sportieve plicht en klopte Emos, zij het met klein ver schil (10). De drie laagst geplaatste clubs, waartusschen het ulteindelijk wel zal gaan, moeten nu nog het volgende programma af werken: Emos. thuis tegen N. E. O. Altlor uit tegen Vogido, N. E. O. thuis tegen Vosta, uit tegen Emos. V. V. G„ dat hier al lang geen rol van beteekenls meer speelt, neemt afscheid van de eerste klasse met een bezoek bij VD.Z. schijn van kans (10). Direct hierna onder neemt H. Nleberg een soleren en onhoudbaar vergroot hij den- voorsprong (2—0). Door het betere positiespel blijft de thuisclub sterker eq uit een door F. Hendriks fraai genomen corner kleinen, doch huizenhoog ging het schot over, topt A. Driels onhoudbaar in (30). - - Na de thee is 8J.C. meer in het offensfef. maar als F. Hendriks doorbreekt, brengt hij de stand op 4—O. Ofschoon 8.J.C. moedig vol houdt eh veel sterker is, blijven de Excelsior- a an vallen veel gevaar 1 ijker; na een keurige combinatie jaagt Nleberg den bal laag In de touwen (5—O). Tenslotte redt v. Dam met een strak schot verdiend de eer (5—1). In de laat ste minuut maakt A. Dries zwaar gehinderd op fraaie wijze het halve dozijn vol (6—1). Doel: J. Voeten (Roosendaal). Achter: (R.I.O.8.). Midden: .Martens (RA.O.), H. de Leeuw (Cosama), M. Coolen (R.K.T.V.V.). Voor: W. Seijkens (Kolping), M. Bremen Kerkrede)v. Hee (Stejjl), W. Vondenhof (Kerkrede) en J. Schings (Kerkrade). Na de thee bleek R. V. Lingen door Pik van VX>Z. vervangen. Een snelle aanval der Zuiderlingen eindigde met een hard schot van Bremen, dat rakelings naast ging. Goed sa menspel van het Noordelijke binnentrio gaf Mol gelegenheid onhoudbaar den voorsprong te vergrooten, 4—2. De Zukt-Nederlanderz gaven den moed niet op en belaagden de Noordelijke veste. Op fortuinlijke wijze ont kwam Noord-Nederland aan tegenpunten want tweemaal schoot Bremen tegen de dek- lat, terwijl Seijkens voor open goal naast schoot. Na fraai solospel wist Peeters den doelman der Zuidelijken voor de vijfde maal te passeeren, 5—2. Nog gaven de Zuidelijken bet niet op, doch weer redde de deklat, toen Van Hee hard inschoot. Een hard schot van Bremen kon Alsemgeest onschadelijk maken. De laatste tien minuten waren voor de Noord- Nederlanders, doch in den stand kwam geen verandering meer. Scheidsrechter j. van Rooy leidde zeer cor rect. Éet Duftsche elftal, dat op 24 April aA te Frankfurt tegen Portugal zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Doel: Jakob; achter: Janes en Muenzenberg; midden: Kupfer, Goldbrunner en Kitzinger; voor: Lehner. Gellesch. Siffling, Soepen en. Fatn. G.V.O. verschijnt met één invaller. Wilskracht stelt zich op met 9 spelers, doch na 20 minuten wordt het elftal gecompleteerd. De eerste aan vallen zijn voor G VO, doch het doeltreffende schot ontbreekt. Nadat G.V.O. eenigen tijd In de meerderheid is geweest, komt Wilskracht er ge leidelijk beter in en gaat de strijd hierna vrijwel gelijk op. Na 25 minuten Arijgt G. de Jong den bal toegespeeld en geeft zfjn club met een on houdbaar schot de leiding, 1—0. Nadat het spel gerulmen tjjd over en weer gegaan is, met wis selende kansen, weet de midvoor van Wilskracht tenslotte met een kalm schot den gelijkmaker te scoren, 11. Na de rust blijkt, dat Betjes voor Boon is in gevallen, atat nu direct voor de thuisclub geen handicap beteekent, want ook deze speler kwijt zich behoorlijk van zijn taak. G.V.O. is weder om direct de meerdere en wanneer de rechts buiten van G.V.O. den bal goed en hoog voor zet, is het van Gelderen die met een prachtigen kopbal zijn club wederom de leiding geeft, 2—L Hierna komt Wilskracht echter verwoed opzet ten en moet G.V.O. alle zeilen bijzetten om zijn voorsprong te behouden. De achterhoede van G.V.O. blijkt echter niet te passeeren. Met Wilskracht in'de meerderheid kwam het einde van dezen in goede verstandhouding gespeelden wedstrijd. Ons rest nog te vermelden, dat een aan belde zijden genomen penalty zijn doel miste. HB.C. binnen tien minuten dus prachtig van stapel geloopen. Ondertusschen kon ook de Heemsteedsche achterhoede zijn talenten gaan toonen, maar deze bleef ver onder het peil van dat der voorhoede. Het opstellen, zoowel van backs als van den keeper laat nog alles te wenschen over en dat de rechtsbuiten der gasten, Smeeta, vóór er een kwartier gespeeld was, met een on vervracht schot, dat blijkbaar meer als voorzet was bedoeld, Neve het nakijken gaf, bevestigde de meening dat het met de Heemsteedsche ach terhoede nog niet goed gesteld is. En juist toen de toeschouwers den indruk kregen dat V.V.H. over een voorhoede beschikte, welke van voet bal meer wist dan verondersteld werd, kwam de H.B.C.-motor op volle toeren. Prachtig combi neerend trok regelmatig het H.B.C.-vijftal ten aanval, daarbij uitnemend gesteund door de halfllnie en in -minder dan geen tijd hadden Van Bakel en v. d. Linden den V.V.H.-doel man ieder eenmaal gepasseerd en toen Kuckel korn bovendien bij een dier aanvallen het le der tegen den aanstormenden v. d. Linden aansloeg was de stand 51 geworden. De Lim burgers waren totaal overspeeld, maar het pleit voor het moreel der ploeg dat zy zich nog lang niet gewonnen gaven. HB.C. deed het welis waar iets kalmer aan, maar dit had dan ook direct tot gevolg dat V.V.H. het initiatief over^ nam en hierbij bleek dat vooral de beide bin- nenspelers Fey era bend en Conemans over meer dan gewone capaciteiten beschikten. Een zwak moment in de HB.C.-achterhoede werd dank baar door laatstgenoemde uitgebuit en de stand was 52. Maar het antwoord liet niet lang op zich wachten. Wederom een van die flitsende aanvallen en het was v. d. Linden die den stand op 62 bracht. Hiermede was dan ook het onweer van de lucht. V. V. H. wijzigde eenlge malen de op stelling, liet rechtshalf Maenen vervangen door Brouns en slaagde er in voor de rust verder ge vaar te voorkomen. v. Riel (TYBB) (Santp.) Kaldenbach (Santpoort) Reserves: V. d. Lit (TYBB), Nijesen (Santp.), Assendelft en Bartel (TYBB) en Bosdijk (DHBH). Beide ploegen hebben een interessante par ty voetbal, steunend zoowel op een technisch fundajpent als opeen behooriyk tempo ont plooid. Aan beide zijden waren er geen opval lende zwakke plekken in de ploegen te vinden. In het veld leek het er op of beide in alle opzichten aan elkaar gewaagd waren. De wind heeft echter een hartig woordje meegesproken, 'wat achteraf gebleken is. Het verschil tusschen Brabantia en Volen dam bestond hierin, dat de Eindhovenaren over een hooger tempo beschikten. Voor de rust voelden de Brabantianen den wind in het gezicht steken. Ondanks het zwaar dere spel bleven zy het tempo aangeven en tevens hielden zy het leer onder contröle. Den Voiendammers, die zich met den steun van den wind voor betere scorekansen zagen geplaatst, gelukte het niet tot een doelpunt te komen. Koning, die op de vleugelplaats een naam veroverd heeft, werd stevig bewaakt. De linkervleugelman had te weinig tyd om geraf fineerd te kunnen spelen. Stoker gesteund door v. Dooren gaven hem daartoe geen kans. Spil van Osch deed in den opbouw van het spel niet voor Tuyp onder. De middenlinle der Voiendammers, die waarachtige bewondering verwekte, verloor haar veerkracht naarmate de tyd verder verstreek. In het byzonder werd de steun van de verdediging minder. Dit zou ern stige gevolgen met zich meebrengen. Hessels kreeg daardoor viermaal de kans een onhoud baar schot op goal te lossen. De robuste Bra bantia-linksbinnen was- een geheele achter hoede en middenlinle te sterk af. Een kwartier na de hervatting forceerde de Vaan, die tengevolge van een onoverkomeiyke bewaking niet gevaariyk kon worden, een cor ner. Uit den hoekschop ontstond een scrim mage voor de kist van Sier. De Brabantla- midvoor dUooghe tikte het leer terug, juist op de plaats waar Hessels een afwachtende hou- mlnuten voor het einde wist te scoren, ding aannam. Zonder dralen joeg deze het leer Mrtjd om een plaats in de eerste klasse mln of ■“er een verrassing. Ongetwyfeld mocht For- titudo in LJsselstein tegen "V. V. IJ. geen vxlk-over verwachten, maar een kleine over- vtanlng durfden we den Culemborgers toch wel loonpeilen. Het Is echter anders geloopen. V. V. 17. liet zich niet van de wys brengen door «e glorieuze manter waarop hun gasten het kampioenschap van de tweede klasse L oehaald, noch door de daverende 130 hy kreeg, verrichtte hy goed. In de verdedi ging was Glgengack de man, alhoewel hy zyn gewone spel ’niet kon ontplooien, daar zyn buurman Noom veel last van zenuwen scheen te hebben en menige gevaariyke situatie schiep. De middenlinle was in haar geheel goed en voor haar taak berekend. De Spartaan-man Kehnen was hier uitblinker. Van Lingen was goed op dreef en steunde op goede wyze met lange passes den aanval. Na rust werd hy door Pik varvangen, van wien niet zooveel kracht uitging. V. d. Linden bleek een struikelblok te zyn en kan op een goeden wedstrijd terug zien. Het debuut van den oud K. N. V. B.-internatio naal J. Mol was zeer goed. Hy beschikte over een hard schot, doch betrok te weinig zyn vleu gels in het spel. C. Alsemgeest verstond hem goed en wist evenals J. Mol, tweemaal te doelpunten. Hettinga, de derde man van het vervulde de rol van .swerving hetgeen hem zeer goed afging. vraagt naast de kampioenscom- promotie-degradatiewedstryden ■w nl. nog één kampioenschap pkJ A - te^erdeelen, zoodat -- uc aivuuvie ruua i weinig verandering ondergaan, (irio - «pochten voor een kostbaar puntje. heeft niet mogen baten want tenslotte "Wdhet toch een 1—o zege voor de thuisclub, hiermede zoo goed als veilig stelde. winT rk-N.A.C. wist het niet tot een over- h™”1* brengen en moest eveneens na hef- en hardnekklgen stryd de meerderheid rijn gastheeren erkennen. R.K.O.N.8. won J^^Wde cyfers als RKWL en verdedigde' Uwa, dat 3 5 3 10 8 9 22 21 20 20 18 15 14 9 X 5 5 43—33 57—33 52 44 53—38 40— 29 47—49 41— 55 37—62 35—95 32—62

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1938 | | pagina 21