Alkmaar, 21 April H- HET FRONTJE VAN DEN „R00JEN-JAKKER” groot; door arbeid DONDERDAG 21 APRIL 1938 'F'-' AGENDA STILLE OMGANG Op Zondag 1 Mei 0 D Gem. Radio-distributis Onbillijke regeling KIND ONDER AUTO NOG EEN JUBILEUM Op a-s. Zondag te Alkmaar VOETBAL Samenstelling der elftallen BORNEO-F1LM BURGERLIJKE STAND V.I.O.S. 2 KAMPIOEN Het ia beter gegaan 3e klasse afd. B. EEN STROP VOOR DEN BOER Zangers St. Adelbertusschool a KOORKLASSE JOH. KUIPER Utrecht Parochiaan Stappen van de organisaties inzake loonderving De Missiewedstrüd UtrechtHaarlem „Dat prijzen we zoo in je, dat je de eenvoudige bloemist- arbeider, ondanks je roem, gebleven bent” Wacht U voor de demagogie KRUISVAART-COHORT ST. LAURENTIUS-PAROCHIE EXPORT VAN TUINBOUW- PRODUCTEN De heer G. J. M. van den Wildenberg te Loon op Zand is benoemd tot ge meentesecretaris van Heer Hugowaard DE AUTOMOBILIST GEVONDEN HET MOET JE MAAR TEGENLOOPEN BELANGRIJKE VOETBAL WEDSTRIJD Film uur. BESLISSINGSWEDSTRIJD V.I.O.S. 1—H.S.V. 1 ,Jk heb *t gedaan” Alkmaarsche Operette en Orkest- Vereeniging T entoonstellingen In gebouw St. Bavo te Haarlem had Woensdag de huldiging plaats van den heer A. J. Loerakker ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum als hoofdbestuurder van den R. K. Landarbeldersbond ,JSt. Deus Dedit". Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers, Bisschop van Haarlem, tijdens zijn toespraak r* ai STAD WS feestdag. Maar het kwam in orde I de ■- BALJUW de Geboren: Het ld: Jan L. de Boer T onder God geen gezag. Ujn 3: Hilversum H. De heer de Bruyn, voorzitter van hr* R. K. Werkliedenverbond, wees er op, dat hy 23 $4 jaar met den jubilaris voor de arbeidersbeweging werkte. De Landarbeldersbond is een der groot ste vakbonden en de heer Loerakker heeft een pracht staat van dienst en hy behaalde dien in en met zyn gezin. Hy was een volwaardig be stuurder! Pater dr. Bomt, voorzitter van den Alg. R. K. Landbouwbedryfsraad, wees er op, boe hy als man van de theorie prachtige medewerking on dervond van Loerakker, den grooten man van de praktyk, die zoo’n juist en fyn inzicht bleek te hebben in sociale kwesties. De samenwerking moge nog lang duren. Bteacoop Harmonie: ,J> weg terug”. Tn voorprogramma <*- - film „AH Baba en de veertig rooverz”? dagen 7.30 uur. City: „Moederlied” Alle dagen 8 f“ Victorla-Theater: „De dubbele bruiloft".' dagen 7.30 uur. VRIJDAG 33 APRIL 1338 Ujn H Hilversum L De pastoor der parochie van de familie Loer akker, de aeereerw. beer Schalke, bracht den Spr. wenschte zyn vriend van harte geluk met zyn jubileum en zyn onderscheiding. Wat zoo mooi in jou is, aldus spr., dat is, dat jy ondanks je roem, de eenvoudige bloemlst- arbeider bent gebleven. Al had men je ais mi nister geroepen, dan nog zou je de eenvoudige vriend A. J. gebleven zyn. Namens alle Instanties bracht spr. de geluk- wenschen over. De beste feestgave, die we je kunnen geven is de voortdurende vriendschap van de centrale leiding en van alle geledingen van de R.K. Arbeidersbeweging. Mr. v. Haastert sprak vervolgens namens den R.K. Boerenbond. Er is een tyd geweest, aldus spr., dat er alleen in theorie een samenwerking was tusschen boeren en landarbeiders. Die tyd is voorby, de samenwerking is er ook in de prak tyk. Aan wie hebben we dat te danken? Aan beide organisaties, aan velen, maar voor het leeuwenaandeel aan den Jubileerenden voorzit ter, een man met groot inzicht, rechtvaardig heidsbesef, tactiek. Boerenbond en Landarbeldersbond gaan thans hand in hand, vertrouwen elkaar, hebben elkan der lief. Een biyvende vrede is gesloten en daar op kan Loerakker met groote voldoening terug zien. Als den beste der besten bracht spr. hulde aan den leider. Den bloemlst-arbelder wenschte mr. van Haastert daarby in de bloemetjes te zetten. De hervormer der Maatschappy in Cbristeiy- ken zin werke, ondanks zyn ruim 80 jaren, nog lang voor den Boerenstand! Er wordt momenteel een ongekende anti- paptottoche actie gevoerd. nu hebt gij de voldoening. Loerakker, dat deze storm ons, mede door uw zwoegen, niet zal deren. Integendeel, onze tienduizenden katholieke arbeiders zullen straks op deze actie reagee- ren, waarvan de tegenstanders sullen staan te kijken. Onze arbeiders staan in dichte rijen achter Paus en Biaschoppen, achter bet wereldlijke graag. De feestgave: 3000 nieuwe leden herbergt een zee van arbeid. Alle oer bracht spr. aan da stille Deken Borsboom, oud-bondsadviseur, sprak namens de adviseurs. Spr. is na zyn vertrek ge ïnteresseerd gebleven by zyn RK. landarbeider» en hy leest nog trouw het bondsorgaan. De de ken ging terug naar het verleden en haalde Jubilaris naar voren als pionier van het Chrlste- iyk parochieleven, als parochiaan, waaraan ieder zich stichten mag, als belever van de idee der Katholieke Motie, waarvoor hy kracht zoekt in de dageiyksche H. Communie. De vertegenwoordiger van den Christeiyken Landarbeldersbond sprak namens zyn hoofdbe stuur over „onzen besten vriend Loerakker, een kerel uit één stuk, een man van trouw en prin cipe”. - AU» van wording. „Het frontje van den voorzitter," riep spr. onder groote hilariteit uit, „zal ik nooit vergeten. En een van de mooiste bynamen van den Jubilaris heb ik altijd .Rooien-jakker” ge vonden.” De deken besloot zijn geestige toespraak met het uitspreken van de beste wenschen voor de toekomst van den bond, zijn voorzitter en diens gezin. Ujn 8; Diversen. in het geweer geroepen en dat is een geweldig voordeel, waarvan de tegenstanders kunnen lus ten.’ D Wa I* V war C. t iwn D itrn Dl won juk! Ni Vc oper voor J V< Krot van i Tol Kiwi Vrije Aai geslaagde uitvoering belooft te worden. Wy verwyzen voor byzonderheden naar advertentie In dit nummer. Deze erkenning is van zeer groote beteekenis. Wat wordt er al niet gevraagd van een bestuur der en wat wordt er al niet van hem verwacht! Loerakker was een volwaardig leider van de Ka tholieke Arbeidersbeweging, bouwer van de maatschappy, ziel van een Katholieken vakbond. Het kerkeiyke gezag stond in het middelpunt van zyn actie; waar geworsteld moest worden bleeft ge de gezagdragers van onze Kerk volgen en daarom zyt ge gezegend en geslaagd. Gaarne vestigen wy nog even de aandacht op de voorstelling van de Borneofilm, welke hedenavond in het City-Theater wordt gegeven. Men verschaft zich zelf daarmede een avond van groote cultureele waarde en steunt tege. iyk het Artisfonds. Moge het theater uitver- DAT IS EEN VOORRANGSWEGkocht sym Nadat Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers de hul- dlglngsvergaderlng van den heer A. J. Loerakker in Gebouw SL Bavo te Haarlem had verlaten, kwamen nog verschillende sprekers aan het^ woord. samenstelling van deze elftallen B md. Deze is als volgt: werkers, aan de vrienden, die nooit geen eer krijgen, maar als schakels in de beweging on misbaar zyn. De serie jubilea by de firma Jan de Vries N.V., alhier, is heden besloten met het koperen feest van den heer N. Olbers, opticien by voor noemde firma. Officieel werd het feit herdacht ten kantore der firma aan de Zaadmarkt, waarpy oa. zyn gememoreerd de groote uitbreiding en verbete ringen der afdeellng, waar de jubilaris nu 13H jaar zyn krachten aan gegeven heeft. Met veel yver en toewyding was hy al dien tyd werk zaam. hetgeen de directie ook met een stoffe lijk bewys wilde waardeeren, door aanbieding van een horloge met inscriptie De feesteling is ook een goed en prettig col lega, om welke reden het overige personeel er prys op stelde een schilderij (herfst achter de oude hof te Bergen, van den kunstschilder Van Het vertrouwen in Gods leiding, vertrouwen in elkaar, vertrouwen tn de overwinning, moge vaardig blyven. De Katholieke Arbeidersbewe ging heeft tot doel om de maatschappelijke ver houdingen dusdanig om te buigen, dat de arbei der voor zyn gezin kan zorgen en dat de recht vaardigheid en liefde in acht zullen worden ge nomen. De sociaal-godsdienstlge zijde is de voor naamste. Waar rechtvaardigheid en liefde in het ge drang komen, daar wordt God verdrongen. Het zou in Mexico en Spanje nooit zoover gekomen zyn, als werkgevers en werknemers elkaar daar hadden gevonden. Tn Dultschland zou de Katholieke Arbeiders beweging nooit verdrongen zyn als Katholieken thans en Chrlsteiyken hand in hand op één front had den gastred en paalde tot tooneel en muziek! Rn vandaag heeft de jubilaris gelegenheid om zich te werken door de stapels brieven en tele grammen, die hem uit alle deelen van het land an-der gemeenschap bereikten. Er worden fouten gemaakt, er zal w«l eens reden zyn tot kritiek, maar wy mogen God vurig danken, dat Hy ons in Nederland een Christelijke Regeerlng heeft geschonken! Ver- ker (Emoe), trouwen zy de leuze, vertrouwen in dat men- schenwerk, ook in ons werk. Tot slot zongen de vergaderden „Roomsche Blijdschap". De automobilist, die Dinsdagavond den trainer van Alcmaria, Fred. Meinders, op den Ken- nemerstraatweg aanreed en daarna met ge doofde lichten verdween, is thans opgespoord. Het staat evenwel, naar wy vernamen, niet vast, dat deze man strafbaar ia, soodat het onsympathieke doorryden wel vreemd aandoet. Vios wordt do reis georganiseerd per Uit verschillende richtingen heeft het reeds vernomen, dat een zeer groot Vios-aanhangers mee naar Alkmaar Tot slot van het seizoen geeft bovengenoemde vereeniging een opvoering van de overbekende operette „Zigeuner lief de” van Frans LehAr. Deze slotavond behoort ongetwyfeld tot één van de grootste, welke de vereeniging tot nog toe heeft gegeven! Ook dit maal zyn er koeten noch moeiten gespaard, om het operette-mlnnend publiek een avond aan te bieden die aan alle elschen zal Voor: A. Floore (The Victory), H. van Kbo- ten (The Victory). G. v. d. Draay (DOSS), A Vermorken (RKAV), F. Hosselet (Gez. Viert. Reserves zijn: J. Koenen (Oranje Zwart), C. Pouw (St. Pancratius), H. Emstlng (Gez. Vier) en J. Hennink (Oonstantius). Het Junioren-elftal van den kring Gooi- en Kernland is Maandagmiddag, na een proefwed- Dan besteeg de feesteling onder luid applaus het spreekgestoelte. „Het gaat toch eigenaardig in het leven," aldus spr„ „thuis kan er niets verkeerd gaan, of Ik heb t gedaan en nu van das.» biyk ik alles in den bond te hebben ge daan, al is t dan dat men er niets verkeerds in ziet.” Spr. dankte allen, die aan de huldiging mede werkten, aan het bestuur, aan de afgevaardig den etc. Het had spr. zeer getroffen, dat des morgens in alle plaatsen waar een afdeellng is. een H. Mis werd opgedragen, om Gods zegen over zyn verdere werk af te smeeken. Ds Zondag- en nachtdienst aal, in de week van 17 tot en met 33 April woeden waarge nomen door de apotheek van den heer B. H. J Schouten, Eknmastraat 64. Haarlem: Doel: W. Alsemgeest (DHL). Achter: A. Noom (GVO), A Gigengack HL). Midden: H. Troost (Excelsior), Jac. Tuyp V T V1WI Voor: N wybenga (WZ), J. Mol (RKAV). Wy herinneren onze lezers aan de zang- en opejrette-uitvoerlng, die morgenavond In het Gulden Vlies door de koorklasse van Joh. Kui per zal worden gegeveiv De plaatsbespreking (uitsluitend op vertoon van een entréekaart) is morgen van 10—1 uur. Daar de belangstelling voor deze uitvoering weer zeer groot zad zyn is plaatsbespreking zeer gewenscht. Toen gisteren 't Jonge paar K.K. te Heerhu- gowaard in t huweiyk zou treden, liep het den' jongelieden wel tegen. De broer van den brui degom zou *t paar naar t gemeentehuis en de kerk ryden. doch toen hy met zyn familie ten gemeentehulze arriveerde kwam hy tot de ont dekking, dat hy dit had vergeten. Maar dat was niet erg, met een auto zit Je (als ’t niet tegen loopt) in een wip van Heerhugowaard in I Langendyk. Vlug ingestapt, ook nog wat fami- I He en kinderen mede en met een snellen gang I via de Hasselaan weg naar Langendyk. Doch wat gebeurde: in een der bochten verloor de chauffeur de macht over het stuur en raakte I met de heele famiUe te water, waarby nog een der passagiers snywonden opliep. Gelukkig liep het overigens nogal goed ®f Inmiddels zat men I op 't gemeentehuis en in de kerk te wachten op 1 bruidspaar, dat door dit alles wel erg laat arriveerde. Langeetraat 87: Tentoonstelling van schild», ryen, vervaardigd door leden van .Dóórwerken* Geopend van 17 tot en met 34 April, van 1(»J 130 uur en van 3—8 uur. Vrijdag in den Bergerhout centrals stieren keuring. leur flng schte bet 1< van per v van verga vast t 1938 a Zooi W. Of De het ui wenscl den R Aldt Vast voor d van h« f 405 Door tratie onder I dienst; ran he men di C. Bral teur va te steil B. er Rovers, f50 pe Confr Bet 1 B. en 1 een ver bruto o Ingen, xang- partyer roordra andere Vrljst tentoon dale vi niet m< vermakt aan de en verd en W B. en •tel, ma teerd ot houden, funest - gen dit Den h Oed. St ting, we •chlkt ii dat de r renette, bron vai berstelle op zal nuttige rou een de veree makkeiy De he van den men ha< hand we Spr. v gei geven. De he het voor un te v pliment heffing De het hoogeren De het het feit, Ujk zou i De VC W. d gevallen rallen. DR. Hl de heer I tegen B. •kefletje: uiterste i dm raad Wethoi o»er Ged dat Berg beis De VO Anderen Wethov veten. V •eimenpli tthg. De in vele a •ensdit «ei van 1 «enmaal. DR. Hl «•temmii haar ftna h»nen. H De heer h*ven; Ir *ken doe vex «lechu •eoruik zi ^.^te Ja Jongens, morgen is het feest voor ons. er zullen weer 14 nieuwe Kruisvaarders geïnstal leerd worden; zy zullen trouw beloven aan Christus. Wy beginnen 's morgens om kwart voor 7 met een algemeene H. Communie. Dat is punt 1 van den dag. 's Avonds worden alle Kruisvaarders om 7.45 in de Burcht verwacht. Zorgt, dat gU niet de gekleurde Popeye-teek^I - - AH» Dezer dagen had de vergadering plaats van het Genootschap van den Stillen Omgang. Het buitengewoon koude weer was de oorzaak, dat de zaal zeer matig was bezet De voorzitter, de heer Baart, opende de ver gadering met een byzonder woord van welkom tot den hoogeerw. heer moderator van het Genootschap. Spr. wekte de aanwezigen op, goed aan den Omgang deel te nemen. Het is echter niet voldoende een paar maal in het jaar een Omgang te houden. W!) moeten ook, aldus spr., in ons gewone leven toonen, dat wy katho liek zyn. door zooveel mogeiyk de H. Mis by te wonen, en de H. Communie te ontvangen. Aan het verslag over de jaren 1938—*37 door den secretaris, den heer Netten, uitgebracht, ontleenen wy het volgende: De deelname aan den Omgang wordt ieder jaar grooter. Niet echter het getal contribueerende leden, dat in vergeiyking met het aantal deelnemers bedroe vend is. hetgeen weer van nadeeligen invloed is op de financiën van het Genootschap. Te Haarlem en Edam werden propagandavergado- ringen gehouden, met het resultaat dat Edam by de as. Omgang voor de eerste maal ver tegenwoordigd zal zyn. Op 18 October *36 werd het gebrandschilderd raam, een geschenk van het Genootschap aan de Kathedrale Kerk te Haarlem, aan Z.H. Exc. den Bisschop van Haar lem overgedragen. Het verslag van den penningmeester, den heer Kloet, wijst op 31 Dec. 1937 een voor- deelig saldo aan van ƒ2992. Hierna was het woord aan den deken. Naar aanleiding van het jongst verschenen werk van den Itallaanschen schryver Papinl „Kruis getuigen’, waarin de schrijver Barrabas na den dood van Christus den Calvarieberg laat beklim men, waar hy op de plaats der Kruisiging enkele druppels van het H. Bloed vindende, dit aan zyn lippen brengt en zegt: „Dit Bloed is voor my vergoten,” maakt de eerw. spr. een vergelijking tusschen deze legende en de H. Mis, waarin ook door den priester en de geloovigen deze woorden worden gesproken. In dit verband wyst spr. op de waarde van ons H. Misoffer. Door onzen omgang belyden wy ons geloof aan dit groote mysterie, en zyn dan gelyk aan de dui zenden mannen die Christus volgden en door Hem op wonderbare wyze met brood werden gespyzigd. Zóó worden ook wy na den omgang verzadigd met het Brood des levens. Deze duizenden mannen zyn één in geloof. Deze een heid was het, die op een socialistisch schryver in „Het Volk” veel indruk maakte, toen hy voor het eerst een Omgang te Amsterdam aan schouwde. Onze omgang moet zyn een stille Omgang, maar op de eerste plaats moeten wy bidden. De actie „Voor God” kan alléén slagen door aanhoödend gebed! Spr. besluit met een opwekking tot dankbaar heid voor de groote genade van het mirakel tn 'Alkmaar door God gewrocht, waardoor wy in ons geloof worden bevestigd. Door den voorzitter werd hierna de regeling van den Omgang medegedeeld. Om 12 uur is er Lof met preek, daarna Omgang en ten slotte eer. gezongen H. Mis In de drie parochiekerken De rondvraag gaf aanleiding tot een leven dige discussie over het euvel dat vele deel nemers onder de H. Mis andere plaatsen gaan bezetten. De deken gaf nog in overweging de programma’s van een stempel met den naam van de afdeellng te voorzien. Dit zou de con trole vergemakkeiyken. Hierna werd de vergadering gesloten. Gistermorgen' is op de koemarkt een koe doodgevallen. Het cadaver is naar het slacht huis alhier vervoerd. Os, uit Schoor!) aan te bieden. Mevr. Olbers werd deelgenoote in de huldiging door het in ontvangst nëmen van haar aangeboden bloe men. Vele gelukwenschen van klanten en vrienden maakten mede dezen dag tot een wa ren „Weest waakzaam!” riep spr. uit, „wacht u voor hen, die u valsch inlichten, voor de dema gogie. De Ossche kwestie is er een om nooit te eenlge humoristische staaltjes op uit de dagen vergeten, het heeft weer eens alle katholieken I lendam),' W? Runderkamp (Volendam), van wordintr frrmtta van d*»n I z-mnwa ar»i t R. van Lingen (Excelsior), C. Alsemgeest (D« L). A. Martin (HBO). De tentoonstelling „Groot door arbeid”, wel ke Zaterdag as. in het Lyeeum geopend zal worden, nadrt haar voltooiing. Druk wordt er gewerkt en wie er een klikje neemt krijgt al spoedig den Indruk, dat alles royaal is opgezet en alles, wat tot nu toe in Alkmaar op dit ge bied te zien is geweest-ln de schaduw stelt. Gelyk men reeds weet, betreft de tentoon stelling het werk van de KJ.C. en de vrouwe- UJke Jeugdbeweging „De Graal”. De tentoon stelling zal verschillende aspecten bieden, waar van de twee voornaamste zyn: een duldelyke uiteenzetting van de werkwijze der jeugdorga nisaties en het vestigen van de aandacht op de waarde van den arbeid. De Graal heeft- pas de campagne gehad„Wees groot”, de tentoon stelling sluit op die campagne aan en heeft tot leuze: „Groot door arbeid.” Met deze leuze wl inhoud en beteekenis kan een leder het eens zyn: velen zyn er die voor het werk hunner handen en/of verstand meer minachting dan achting hebben; de meeaten werken alleen om wat geld te verdienen teneinde te kunnen be staan. Dat arbeid meer is dan een noodzakeltjk kwaad zien zy helaas niet in en het gevolg is, dat veler leven meer zuur dan vrooiyk is. Door middel van deze tentoonstelling zal ge tracht worden duidelyk te maken, dat arbeid verheffing van den mensch beteekent, dat ar beid eerbied verdient en schoonheid en rijkdom in zich heeft. Morgen zullen we in grove trekken weerge-1 ven wat de voornaamste onderdeden van tentoonstelling „Groot door arbeid” zyn. Dit zeggen we alvast: de tentoonstelling wordt een bezoek meer dan waard. Gistermiddag omstreeks kwart over twaalf vond op den Kennemerslngel een aanrijding plaats, doordat een wielrijder, komende van de Kneppelbrug verzuimde aan een op den voor- I Geboren: Nicolaas Cornells Simon, z. van rangsweg rydenden motorryder den voorrang Nicolaas Petrus Bloothoofd en Anna Boekel. te verleenen. Getrouwd: Hermanus Cornells Burger en De motorfiets zoowel als 1 rijwiel bekwamen Gertruida Gerarda Maria Houx; Theodorus An- schade. Door de poUtle werd procesverbaal op- tonle de Weger en Pietertje Habiecht gemaakt. I Overleden: Willem Frederik Koole, weduw- - naar van Johanna van Schaik, oud 75 J. de partyen zich volkomen zullen geven, ligt wel voor de hand. Bovendien heeft het A.F.C.-bestuur bepaald, dat er om 1 uur gespeeld zal worden de eerste Nederlaag Wedstrijd tegen Oranje Wit (le klas D.H.V.B.), terwyi het le elftal van AJ.C. vol ledig uit zal komen. De loketten zullen geopend zyn om half een en voor fietsstalllng op het terrein is gezorgd. Het bestuur van A.F.C. verzoekt leden en do nateurs er even aan te willen denken, dat, waar deze beslissings-wedstryd valt buiten het ge wone AE.C.-voetbal-programma, elke bezoeker Zondag een toegangsbewys moet koopen. De toegangspryzen zullen het normale niet te boven gaan, terwyi werkloozen op vertoon van steunkaart tegen verlaagden prijs toegang hebben. De gereduceerde prijs geldt ook voor jongens. Ujn 4: Brussel VI. 3.00—8.30; Luxemburg 8JO-8J8- Lond. Reg. 9.33-11.50; Droitwich 1180—1345: Umd. Reg. 1345—16.20Droitwich 164017 40' Lond. Reg. 17.40—18.20; Droitwich 1840—1840’* Land. Reg. 18.501940; Droitwich 1940—3040* Luxemburg 30.40—3145; Droitwich 2145—21 Danmarks Radio 2340—24.00. Doel: H. Ketel (DOSS). Achter: J. Genemans (Gez. Vier), Vlieger (DOSS). Midden: D. Plekker (The Unity), B. Ooctcr- deze jongens op voetbalgebted allen eersten elf- ^ijk (The Irictory), jy. Hendriks (WA). tallen In de derde klas afd. B de baas zyn. Het bereiken van dezen eere-tltel zal den spe lers voldoende vertrouwen geven voor de pro- motle-wedstryden. Voor het tweede elftal is een groote wedstrijd in voorbereiding. strijd op het SDO-terreln te Bussum, als volgt samengesteld: Doel: A. Prinsen (Olympia). Achter: G. de Wit (LW), A. Lakeman (BD O). Midden: C. Sennef (Olympia), (SDO), M. Diepenbroek (Actif). Voor: Th. Eyden (SDO), A. Ebbing (8D O), J. Poort (EMM), B. Hom (EMM), A Kasbergen (EMM). Reserves zyn: L. Wortel (SDO), A. Rosmalen (SDO), J. d. Geest (SDO), Mol (EMM). Om half drie vangt daarna de wedstrijd Utrecht—Haarlem aan, nadat eerst een offidee- le ontvangst zal hebben plaats gehad in hotel Aben, Stationstraat. Ook 1 te laat komt, want een Kruisvaarder is op tyd present. Dan Ouders, Uw opkomst wordt zeer op prys gesteld. Ook gy moet er van getuige wezen dat Uw zoon voor Christus wil stryden en zyn belofte aflegt. Wy hopen, dat U dezen avond ook allen present zyt. Wy beginnen om 8 uur precies. Ujn 3: Keulen 8.00—940; Parijs Radio 9401030- Droitwich 1040—11.06; Radio PTT Nord 11.05-1 1140; Keulen 1140—12.20; Brussel VI. 1240- 1245; Keulen 1235—1440; Droitwich 14.20- 1430; Hamburg 14.50—1540; Keulen 15.30—1640- Brussel Fr. 1640—1740; Brussel VL 1740-1 1840; Keulen 18.30—1930; Oslo 19.50—20.M’ Weenen 20.5021.20; Brussel VI. 21.20—2240* Parijs Radio 3240—24.00. voldoen. Hieraan heeft de vereeniging dan ook haar bestaan te danken, door steeds het beste van ’t beste te geven. De koren en soli zullen ook dit keer weer getuigen van ernstige studie terwyi een symphonle orkest een waardig ge heel zal vormen. Ook voor het spel en tooneel-aankleedlng is de uiterste zorg besteed. Verder zyn ook nu weer dansen Ingestudeerd door mevr. Offen- bergSchuitenmaker, zoodat 't weer een goed- Doel: C. Pot (HM8). Achter: G. Verhoeven (Hulhuizen), H. SpU- Mldden: M Trentelman (Voste), H. Pik (VU Z), L. d. Linden (Zw. Vooruit). Voor: A. Sinnlge (HMS). G. te Rlele (A10®*’’ A d. Berg (Vogldo), G. Koopman (Quick), De famUie Loerakker recipieerde dan kort in IA. de Hosson (HMS). een der andere zalen van gebouw St, Bavo. Zeer I Reserves ziin: J Ellenbroek (Altior), Th. Zondag 24 April heeft op ons A.F.C.-terreln een belangryke wedstryd plaats. De bond heeft vastgesteld, dat op dien mid dag om drie uur gespeeld zal worden de beslis singswedstrijd tusschen H.S.V. en V.LO.S. om Vrydagmorgen te half elf worden de zangers I het kampioenschap van de afdeellng. verwacht op de St. Adelbertusschool, ingang Dat de sportliefhebber hier dus getuige zal Bleekerskade. Komt allen! I kunnen zyn van een voetbalwedstrijd, waarby Gisteravond half zes stak de 13-jarige Botte- manne in de Schoolstraat plotseling den ry- weg over. Het gevolg was, dat hy werd over reden door een Juist voorbykomenden per sonenauto. Een der beenen van het jongetje werd zoodanig gekwetst, dat het met een auto naar huls moest worden vervoerd. Dat het met den tuinbouw-export in het eer ste kwartaal beter is gegaan dan in het eerste kwartaal van verleden Jaar biykt wel uit de gepubliceerde cyfers. Een verbiydend teeken is ook, dat Dultschland heel wat meer groenten heeft afgenomen in dit tydvak van 1938 dan in het eerste kwartaal 1937. Een der expedlteursflrma’s, welke zich be lasten met de expeditie van de wagons groen ten naar Dultschland, heeft in de afgeloopen week den duizendsten wagon uit Noord-Holland verzonden. In den tyd van pl.m. drie maan den. Dat heeft nog wel tets te beteekenen. De totale uitvoer van witte en gele kool be liep in het eerste kwartaal 1938 13000 ton ter waarde van ƒ497.000, tegen 6000 ton in 1937 met een waarde van’/134.000. De door Duitsch- land afgenomen hoeveelheid steeg van 2722 ton ter waarde van f 61.000 tot 7000 ton ter waarde Van de roode kool was de export in het eer- Loerakker, volwaardig bestuurder ste kwartaal 1937 6315 ton ter waarde van 9 w vw vwvws. VS15 iuva. va 184.000 en in het eerste kwartaal 1938 7108 ton ter waarde van ƒ454.000. Duitschlands aan deel hierin was in 1937 2581 ton voor ƒ89.000 en In 1938 3877 ton voor ƒ269.000. Oostenrijk, dat in 1937 74 ton roode kool af nam, verdubbelde zyn kwantum tot 151. ton ter waarde van 10.000. By de witte kool was het verschil nog veel grooter. Tegen een afname van 162 ton In het eerste kwartaal 193f beliep de uitvoer in dit zelfde tydvak van 1938 zelfs 1660 ton'ter waar de van 58.000. Of er na den Anschluss evenveel naar dat land zal gaan, moet worden afgewacht. De uitvoer van Deensche witte kool naar België is iets toegenomen: van 1000 ton in de eerste drie maanden van 1937 tot 1472 ton In dit tydvak van 1938. Tsjecho Slowakye is zoo goed als geheel van de markt verdwenen. v' De geweldige vermindering van den export van uien tengevolge van den gerlngen oogst en dientengevolge de belangrijke verhooglng van den prijs hebben wy reeds eerder In het licht gesteld. Woensdag hebben wy bericht, dat de arbeiden in de werkverschaffing in het Geestmerambacht zeer teleurgesteld werden, doordat hun voor de Paaschdagen geen loon werd uitbetaald, wegens het feit, dat zy eerst vyf zoogenaamde pen- 1 cagen moesten afwachten. De vakorganisaties hebben niet stilgezeten en zich deswege tot den rykslnspecteur van de werkverschaffing gewend. Deze beeft, naar wy vernemen, bericht, dat wegens administratieve redenen de uitbetaling over deze vyf pendagen niet kan plaats hebben. Het spreekt vanzelf, dat de vakorganisaties zich by dit volkomen onbevredigend antwoord niet zoo maar zullen neerleggen en zeker te bevoegder plaatse stappen zullen doen. Het is da» ook wel erg bureaucratisch om wegens ad ministratieve moeilijkheden werkloozen, die heusch geen financleele reserves hebben, vijt dagen zonder inkomsten te laten. wy vertrouwen, dat de pogingen der organi saties niet zonder succes zullen blyven en dat de hoogst onbiliyke pendagenregelinfc wordt ingetrokken. een der andere zalen van gebouw St, Bavo. Zeer Reserves zyn: J. Ellenbroek (Altior), velen maakten hun opwachting: hoofdbesturen Smits (SDOUC), N. J. Hendriks (VDZ). der verschillende vakbonden van het R.K. Werk- Beide elftallen zijn met groote zorg Uedenverbond, vertegenwoordigers der I Voor den grooten Missie-wedstrijd, die «p Zondag 24 April as. in het fraaie Gemeentelijks Sportpark te Hilversum gespeeld wordt tusschen de vertegenwoordigende elftallen van de Bis dommen Utrecht en Haarlem, bestaat aller- Dit biukt wel uit het succes van den voorverkoop van plaatsbe wijzen, die in de versphillende Gooische ge meenten gehouden wordt. De spontaneïteit waarmede alle aangesloten vereenigingen de» zaak hebben aangepakt verdienen allen lof. Zoo men weet wordt deze wedstrijd voorafge gaan om 1 uur door een Junioren-wedstrijd van de vertegenwoordigende elftallen van de krin gen Amsterdam en Gooi- en Eemland. Op zichzelf kan dit al een bijzonder aardige en Interessante wedstrijd worden, wyi men «r van verzekerd kan zijn dat deze jeugdige spe lers hun beste beentje zullen voorzetten, om Wat wy gehoopt hadden is geschied. Con «»ch hun keuze waardig te toonen. Zelo 1 heeft j.L Zondag van Voorwaarts 3 ver- Het Ams^erdamsch Junioren-elftal is als volgt loren en daardoor is het tweede elftal van Vlos definitief kampioen geworden van de derde klasse. Behalve Vios 3 en Voorwaarts 2 bestaat de geheele afdeellng B uit eerste elftallen en daarom verdient het nog meer waardeering dat MM VMGSMSMaMaMa» vsaAwvasMVM v«»aa tyms»- o-——-— - Uedenverbond, vertegenwoordigers der RK. I gesteld en vormen ieder op zich een zeer ste- Staatsparty, vrienden en "kennissen etc. Onï zes ke combinatie, welke een waarborg is, dat os uur begon de Schouwburg-avond, die zich be- I wedstrijd op hoog peil zal staan en “ker w 1 zal onder doen voor den besten eerste-luasse wedstryd van den neutralen sportbond. Ver“e! is het vanzelfsprekend dat de Haarlemmers Mt zich tot een eer zullen rekenen den bekerhou ders den voet dwars te zetten, zoodat het 00* een uiterst spannende en emotievolle wedstrija zal zyn. Vermelden wy nog dat de Leo-fanfare Jg Hilversum den wedstrijd met vrooiyke mus* zal oplulsteren. Nu door den bond is bepaald, dat de beslis- singswedstryd V. I. O. S.H. 8. V. waarover alom reeds lang wordt gesproken, as. Zondag te Alkmaar zal plaats hebben, is het noodig hierover een enkel woordje te schrijven. Op de eerste plaats begint de wedstryd om drie uur en wordt gespeeld op het A. F. C.-terrein aan den Westerweg. Door bussen. bestuur aantal trekt. Hun die de reis per bus wenschen mee te maken raden wy aan zich voor aj. Zaterdag middag 12 uur op te geven by den heer Jn. Spaans, Dorpsstraat, of A. de Groot, Krank- hoom. De reiskosten zyn verlaagd. By voldoen de deelname kan verlaging verleend worden. Dat al onze supporters mee naar Alkmaar trek- --- ken is de uitdrukkeiyke wensch van de spe- gTOO_ belangstelling, Iers en het bestuur. Laat desnoods geheel War- menhuizen optrekken naar Alkmaar om hun favorieten'aan te moedigen. Wij kunnen er ze ker van zyn dat geheel Heiloo aan de iyn zal staan. Warmenhuizen biyve dus niet achter.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1938 | | pagina 12