EUWS VRIJDAG A.S Geuzenbaai. STAD! 1 ELPT DE TUBERCULOSE BESTRIJDEN Voor den politie rechter 3 I DRAAGT IEDERE ALKMAARDER EEN r DINSDAG 26 APRIL 1938 Zigeunerliefde OFF1CIEELE MEDEDEELINGEN HERHAALDE OPROEPING EMMABLOEM-COLLECTE f 700 op *n hooizolder A.S.V. Victrix R.V. Alcmaria ALKMAARSCHE RECHTBANK Rij- en nummerbewijs Hy had honger Koorklasse Joh. Kuiper BURGERLIJKE STAND Een leelijke botsing Dierenbescherming Eerstelingen van den oogst Zestig jaar op de markt Een slechte brandkast Voor Artis VOOR T BEHOUD VAN ARTIS ma Uit het politierapport U weet wel beter a «ast». Twee cadetten en een taalman gestolen Aan deze stoere kerels dankt Leiden zijn ontzet on daarmede Nederland voor een groot deel zijn onafhankelijkheid. sm de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen Uitspraken van op 13 April behandelde zaken ALKMAARSCHE OPERETTE- VEREENIGING HERDENKINGSCONCERT JAN ZWART R. K. WEST-FRIESCHE DAMBOND TENTOONSTELLING „DOORWERKEN” TENTOONSTELLING „GROOT DOOR ARBEID” l-r-JÏ wei dei cof de Er cof pal we 0< na 44 Aangifte toelating leerlingen open bare scholen voor gewoon lager onderwijs De lustrum wedstrijden van „De Kroonschijf” te Hoorn Opbrengst collecte F Handelsreizigersvereeniging St. Christoffel Op Vrijdag sé.s. Toen de nood in Leiden In 1574 gestegen was tot een ontvettende hoogte en de Prins van Oranje last gaf, de dijken door te steken, toen waren het de watergeuzen, die met hun plat geboomde vaartuigen den Spanjaard tot vluchten dwongen. s- Aan deze grondleggers van onze onafhankelijk heid is de naam „Geuzenbaai” ontleend, de tabak van DobbeJmann, die dien naam met eere draagt. In elke stad, in elk gehucht hoort men s thans de leuze: H on- ge- ge- De heer Wiggen, die ff' gedragen harteiyk dank. voor van Vanmorgen, toen de motorrijder 8. van het In eên geringe saak kan veel leed verborgen vereeniging gironummer van den penningmeester. den Totaal 14—8 9-31 W-3 Tegen 3e klasse clubs. Da Kroonachyf—D.O.O. (Bovenkarspel) Hét betreft hier het komische gedeelte van de operette. De geestigheden zijn meerdere tna- 13— 7 12—18 14— S hi hi diefstallen door B. af, al zei verdachte telkens tegen hem: U weet wel beter meneer L. Hoewel de rechter dreigde met een vervol ging wegens laster, hield verdachte vol en hij maakte toch zooveel indruk, dat aanhouding werd gelast voor een onderzoek naar de feiten door den rechter-commissarls. Als het echter blijkt, dat je maar wat be weert, aldus de rechter tot verdachte, dan krijg Je een tweede vervolging wegens laster en dat zal nog heel wat erger zijn. Dat is goed mijnheer, zei vriend Izak en hij ging heen. ook Jan Br wordt een goed tehuis gezocht voor een zwart hondje pijn. IS Jaar oud. Zeer geschikt voor een boerderU-erf. Teef. Ook voor een witten hond met bruinen kop. Aan de Alkm. Exportveiling zijn de eerste nieuwe aardappelen aangevoerd door den heer J. Bijlhouwer te Winkel en de eerste tomaten door den heer Joh. Blom te Oudorp. haald in de ronde van de Warande, profs vóór Theuns, Oeene I hu die be In wi el; 0—3 3—0 3—0 1—1 1—1 3—0 0-3 3—0 3—0 3—0 0—3 tek as *K tot nu du con geb leid wer bon gen digi ger. vak een <üg plai Ogï het in h king leid! lingi Dl van exat date reiki noer dit I eenk ma I burg wou< te E (zett kers: mere missi uit 1 prest Aa door naar leerli De duidi port Hi« ma'i gehoi geoff Na K. K maal than wetei AU sche kleur van verte bloot door nem« clichi verte serie werd Bovengenoemde vereeniging gaf haar laatsten avond in dit speelseizoen, voor een stampvolle zaal donateurs en belangstellenden. Br was In ’t Gulden Vlies geen plaatsje meer onbezet. Voor de Alkmaarsche Operette club een ver- heugend verschijnsel, want een volle zaal blijft 763 Potloodslijper! 884 Bloe- Zijden kinderwagenkleed; 1362 schil- 1571 Boek; Door de politie is Zaterdagmiddag een per soon aangehouden, die in het Algemeen Politle- Verdachte. een simpele ziel, die het kennelijk moeilijk had, erkende den diefstal volledig maar nel, dat hjj het geld bij het hooi weghalen in een oude zak. tusschen het hooi had gevonden. De politierechter meende, dat hij onwaarheid sprak om zich toch nog eenigermate te ver- schoonen. Zijne edelachtbare hield een boete- predicatle, maar zonder resultaat, want Jan P. hield zijn lezing vol. al werd hij even stellig weersproken door zijn patroon. Het was een strijd tusschen Ja en neen zonder bevredigende oplossing, vooral niet, omdat verdachte overi gens niets recalcitrant was en duidelijk kon begrijpen, dat hij van zijn volhouden geen voor deel had. De heer Wlggers rapporteerde, dat verdachte uit een oppassend gezin stamde, zeer gunstig bekend stond, ook bij zijn vroegere patroons, maar een beetje dom was en weinig ontwikke ling bezat. De oorzaak van alle misère was. dat hij met zijn meisje op vacantie was ge weest. daarna moest trouwen en toen geen geld had. De vondst van de f 700,— was hem als een gouden appel in den schoot gevallen. De officier rond, dat een gevangenisstraf van vier maanden hier wel op z'n plaats was. Het vonnis was echter: vier maanden voor waardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van twee Jaar. Onmiddellijk hierna stond terecht de schoon vader van den vorigen verdachte, de 60-Jarige arbeider Bastiaan K. uit Graft, die van zijn schoonzoon 500 had aangenomen, wetende, dat het van diefstal afkomstig was. De man had het gedaan, omdat hij plotseling een schuld van 600,(borgstelling) had te betalen en radicaal aan den grond zat. De officier wilde belde schapen over een kam scheren en vroeg daarom nu vier maanden voorwaardeiyke gevangenisstraf met een proef tijd van twee jaar. Het vonnis was conform. 3. C. Stroom berg; 4. N. de Groot; 5. C. Con stant; 6. Waljerink, tijd 46 rgln. het per- West—Friesland De Practykexamens in Boekhouden en Han- delscorrespondentie en de examens voor Hoofd correspondent (Fransch, Duitsch of Engelsch), af te nemen vanwege de Vereeniging van Leera ren in de Handelswetenschappen zullen worden gehouden 's avonds op Maandag 37 Juni, Dins dag 38 Juni en Woensdag 29 Juni a.s. in onge veer 40 plaatsen in het land. De aanmelding sluit 2 Juni a.s. Het prospectus der examens is gratis verkrijgbaar bij het secretariaat. Dell- laan 3, Hilversum, by den administrateur, den heer H. Broeders, Zocherstraat 66. Amsterdam (W.), Tel. 83437 en by den boekhandel. Wï Door de tameiyk sterke 3e klasse dub D.E.Z. te kloppen, kan „De Kroonschijf”, die verzwakt was uitgekomen, op een gunstig ge- speelden wedstrijd terugzien. De stand van de Lustrum-wedstryden in de 2e klasse is als volgt: Tegen ie klasse clubs. De Kroonschyf—WIK. (Onderdyk) Men deelt ons mede, dat de heer G. de Boer a.s. Vrydag 60 Jaar werkzaam zal zyn op de Kaasmarkt. Waar hy Donderdag juist zyn 73sten verjaardag viert, biykt er uit, dat hy alk 13-Jarlge Jongen reeds zyn werkzaamheden als kaaszetter is begonnen. Den jubilaris onze gelukwenschen. Reu. Pl.m. 1 Jaar oud. Liefhebbers kunnen zich vervoegen tusschen 6.30 en 730 by den' inspecteur der Dierenbescherming, Baanstraat, Alkmaar. vergeten heengaan me.moriarti ook Feike Asma, één'v«n Jan Zwart's meest op den voorgrond tredende leerlingen a.s. Donderdag 38 April des avonds 8.15 uur in de gerefor meerde kerk aan de Oude Gracht een orgel concert zal geven, welk programma in hoofd zaak werken van den verscheiden componist zal bevatten, af gewisseld door eenlge orgelwerken van C. Franck en Alex. Gullmant. Het door den heer Asma te bespelen orgel heeft door klankschoonheid reeds veler aan dacht getrokken en werd onder Jan Zwart’s deskundige adviesen, door de hier ter stede be kende orgelfabrikante firma Pels gebouwd. Ihans, na het heengaan van den gevierden orgelmeester, worden in een vyftigtal gemeen ten van ons land herdenkingsconcerten gege ven. De opbrengsten worden besteed voor het plaatsen van een soberen steen op het graf van Jan Zwart en om zyn nagelaten groot ge zin door de eerste moeilijke jaren heen te helpen. Ter inleiding van het orgelconcert zal ds. C. van Meyenfeldt een korte schets geven van de veelzydige beteekenls van Jan Zwart’s levert en werken. By den Ingang der kerk, die vanaf kwart' voor 8 is geopend, zyn de programma’s verkrijgbaar. Het bestuur van de Katholieke Klnderuitzen- ding, afd. Alkmaar, deelt ons mede, dat de col- lecte, gehouden in de Sint Jozefkerk op Zondag 34 April j.l. heeft opgebracht de som van./ 88.07. Hiervoor zegt het bestuur allen die hebben by- blad stond gesignaleerd tot het ondergaan van eenlge dagen hechtenlsstraf. Hy is naar het huis van bewaring alhier overgebracht. Zaterdagavond is door de politie van af de Laat een beschonken persoon ter ontnuchte ring haar het bureau van politie overgebracht. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Vanavond zal da demlflnale van de biljart- competltie worden verspeeld tusschen de vol gende heeren. O. Erkamp—J. Roper. Th. v. Wlering—1*. Sloothoofd. Th. v. d. Aakster—P. Hoeben. A. de BoerC. Stam. Dezen worden verzocht, tydig op den club avond te komen. 10 Mei zal de laatste clubavond op feestelijke wyze worden gesloten. Hiervoor volgen nadere berichten. Algemeene ledenvergadering op Donderdag 2g April as., ten huize van den heer F. Hecker, des avonds om 8.30 uur precies. In verband met de belangryke agenda woe den alle leden verwacht. Ook wordt verzocht op tyd aanwezig te zyn. Groot en P. Evers werden door pech uitgescha keld. ’s Morgens werd op den weg gereden. 75 KM. voor A en B, 65 K.M. voor C-klasse. Direct na men J. Pronk. Enring, Keulboer en Wester een kleinen voorsprong, welke geleideiyk werd op gevoerd tot zeker wel 1 KM., totdat J. Pronk opgaf en Ensing uitviel. Toen was de stryd al geleverd, zoodat Keulboer en Wester niet meer werden Ingeloopen. De uitslag was. 1. Keulboer; 2. Wester; 3. Balvers; 4. P. de Vos, tijd 1 uur, 40 min. De C-klas bleef mooi by elkaar, tot eindeiyk Ekkers er tusschenuit ging. Toen werd alles uit elkander getrokken. Na enkele ronden was Ek kers wederom ingeloopen en moest de eindsprint de beslissing brengen tusschen GUCs en Schip per, daar Ekkers door een abuis te vroeg was af gestapt. Uitslag: 1. Glas; 3. O. Schipper; 3. T anting- 4. Pranger. Beschuldigd van smaadschrift kwam de be jaarde arbeider Izak van R. van Wleringen op het zondaarsbankje te zitten. Hy had in een brief aan den opzichter by de Wleringermeer- directle, den heer L., den kantonnler A. L. B van verschillende diefstallen beticht, die dat echter niet nam en een aanklacht had Inge- diend. Verdachte erkende de briefsefcryvertf, maar hield tevens zyn beschuldigingen vol; B. had zelfs nog meer op zyn geweten dan wat In den brief stond. De rechter vond, dat Izak van R. naar den officier had moeten gaan met zyn beschuldi gingen. dat was zyn plicht geweest. Verdachte antwoordde daar op, dat zyn bo terham dan gevaar had geloopen. De van diefstal beschuldigde B. verklaarde rich beleedlgd te achten en van geen diefstal sl te weten. Oprichter L. wist ook van geen Zondag heeft Jaap Kuiper een 4en prys be- by de Wals; 2. O- Schulte; 3. Loams" A^Kulper. X de bocht ob reed tegen het etalageraam van de I Elsch vrijspraak. Vonnis conform, firma P. Kommer en Co. aldaar. De heer 8. kreeg bloedende wonden aan het gelaat.- Na door den heer Houtjesdyk voorloopig verbonden te zyn, werd hy ter verdere behan deling naar het ziekenhuis vervoerd. voor opleiding van leerlingen, die na het af school waarschyniyk gymnasiaal, handels- of uitgebreid lager on- derwys zullen genieten. By de aangifte moet worden overgelegd het geboortebewys van het kind (of het trouwboek je der ouders) en, voor zoover het kind de koe pokinenting heeft ondergaan, het vacclnebe- wys. De kinderen moeten, om toegelaten te kun nen worden, vóór 1 October a.s. den leeftyd van zes Jaar hebben bereikt (derhalve geboren zyn vóór of op 30 September 1932). Alkmaar. 26 April 1938. Burg, en Weth. voomoemd. F. H. van Kinschot, burgemeester. A. Koelma. secretaris. voor haar het geld tot een bedrag van 43,10 maar verzuimde dit geld aan de eigenaresse af te dragen, hetgeen verduistering wordt noemd. Verdachte erkende zyn fout volkomen, heer Wlggers, die een rapport over den man uitbracht, zei, dat verdachte zich journalist noemde, hoewel hy nimmer aan een krant ver bonden was geweest, en voorts leed aan zelf overschatting. Over het algemeen was echter weinig kwaads van hem te zeggen. Misdadig was hy niet en ook niet geschikt voor reclas- seerlng. Op een vraag van den politierechter ant woordde verdachte, dat hy nu anti-militairis- tische boeken schryft en leeft van den steun. De officier vond het ook geen geval voor reclasseerlng (hetgeen soms een compliment is), achtte een geldboete, wegens het ontbreken van alle middelen, ongeschikt en vorderde ten slotte de milde straf van zeven dagen gevan genisstraf. Verdachte hield nog een soort pleidooi, waar- opzending naar het Hooge Land. De officier ging daar op in en elschte drie maanden voorwaardeiyke gevangenisstraf met een proeftyd van twee Jaar en oplegging van byzondere’ voorwaarden. (Opzending en dok- tersbehandel ing De politierechter besloot het geval aan te houden tot de volgende week, opdat de beer Wlggers intusschen alles voor de opname van verdachte in het Hooge Land klaar zal kunnen maken. Verdachte moest zoo spoedig mogeiyk er heen, vond zyne edelachtbare. Vrydag as. wordt de Jaariyksche Eknma- bloem-collecte gehouden, waarvan de opbrengst bestemd is voor de bestryding der verschrik- keiyke en nog steeds onverzwakt heérschende volksziekte, de tuberculose. Hoewel het feiteiyk overbodig mag heeten, doen wy hier een be'roep op allen om deze col lecte te bedenken met een royale gift. Ge doet er een zeer goed werk mee en ge toont daar door uw dankbaarheid voor het feit, dat ge van deze ziekte gespaard zyt gebleven of, zoo ge er mee te maken hebt gehad, voor de verkre gen genezing. Tevens vestigen we de aandacht op de in ons nummer van gisteren voorkomende adver tentie. waarin manneiyke en vrouweiyke col lectanten worden opgeroepen. Laat allen, die kunnen, zich aanmelden, want hoe meer er coilecteeren, hoe grooter de opbrengst zal zyn. ritten. De landarbeider Jan P. had in Februari van dit jaar zyn baas A. R. te Akersloot be stolen voor 700, R„ die getuigenis kwam afleggen, verklaarde dat hy die 700,in een tabakdoos had ge daan met een touwtje er om en daarna in een oude haverkist op den hooizolder had verstopt. Toen hy een paar dagen later weer op zolder kwam was het geld verdwenen. Later had hy alles weer terug gekregen. Meisjes, die zich willen aansluiten by bo vengenoemde koorklasse kunnen zich deze week by den directeur (Laat 221) opgeven. Die zangklasse is verdeeld in drie groepen: meisjes van 6 tot 9, van 10 tot 13 en van 14 tot 17 Ja^r. Ouderen kunnen lid worden het R.K. dameszangkoor. Jongens, die lid willen worden van het RK. Knapenkoor (St. Domlnicu* Knapenkoor» kun nen zich eveneens deze "peek aanmelden. Deze vereeniging hield n lange afstandsrlt over 72 K.M. voor de A-klasse, 63 K M. voor de B-klasse en 18 KM. voor de junioren. De uitslag is als volgt: A-klasse: 1. Jan Otten bros; 2. W visser; -- 5. P. Zandvoort; 6. K. Zondagmiddag te vyf uur is de tentoonstel ling van de Alkmaarsche Schlldersvereenlging „Dóórwerken" met eenlge plechtigheid geslo ten. De voorzitter, de heer Koster, bracht in een toespraakje hartelyk dank aan allen, die tot het welslagen van de tentoonstelling hadden bijgedragen, in het byzonder asm hen, die door een financieele bydrage de vereeniging steunen. Na de sluiting werden onder de kunstlieven- 1 de leden en de begunstigers der twee schllderyen verloot, een van Koos Stlk- voort en een Van H. Heertjes. Vermelden we nog, dat het bezoek asm de tentoonstelling, welke een week geduurd hjgft, aeer bevredigend is geweest, zoodat „Dóórwer ken" tevreden mag zyn. Het Alkmaarsche Artiscomité deelt ons mede, dat tot dusver is binnengekomen een bedrag van f 221.50. wy wekken stad- en streekgenooten op; als nog lets by te dragen om dit bedrag te ver- hpogen. Het mr. Josephus Jitta, is 3162, Alkmaar. Ek zyn ook bussen op de redacties der Alk maarsche dagbladen, waar men zyn gift kan storten. Op den laatsten avond van de Jeugdtentoon- stelling heeft de trekking plaats gehad van de lotery, die ten bate van het msmneiyk en vrou- wciyk Jeugdwerk in het District Alkmaar is ge houden. De uitslag dMrvan is als volgt: 11 Bloemtafel; 109 Handdoekrekje; 110 Bloe- menpul; 153 Luxe doos eau de cologne en zeep; 177 Divankussen; 268 Theedoekrekje; 277 Braad pan: 314 Boek; 426 Eiken tafeltje (2e prys)£ 626 Flesch limonade; menstandaard; 827 1017 Voetenbankje; 1315 Luxe scheepje; zyden kinderwagenkleed; 1448 Drie derytjes; 1549 Singemaaimachlnelamp; Thee* blad; 1614 Bloementafel; 1716 1841 Wand friezen; 1860 Radiotoestel (le prijs); 1984 Bloementafeltje; 2078 Luxe jampot: 2325 Voetenbankje; 2531 Bloementafel; 2826 Hand doekrekje; 3011 Bloementafeltje; 3269 Hand doekrekje; 3291 Bloementafeltje; 3387 Vouw stoeltje; 3485 Braadpan: 3532 Doos postpapier; 3708 Bloementafel; 3923 Beeldje. De prijzen kunnen tot en met Zaterdag ajs. worden afgehaald aan het Graalhuis, Oude Gracht 383, tusschen 7 en 9 uur. Men schryft ons: Zooals bekend, gaf de vermaarde organist Jan Zwart tydens zyn leven vele orgelconcerten waarvan de Alkmaarsche concerten niet licht zullen worden. Dat thans na zyn in onze stad een concert in Zwart gegeven zal worden is 'een vanzelfsprekend feit. Velen zullen dan met genoegen vernemen dat de organist c Ben van de eersten, die zich Maandagmiddag voor den Alkmaarschen politierechter hadden te verantwoorden, was de in Alkmaar wonende Adriaan de' BTT die by mejuffrouw C. van R. te Alkmaar inwoonde en er in was geslaagd haar vertrouwen geheel te winnen. De juf frouw handelde in koffie en thee en had van verschillende personen geld tegoed. De B. inde Geboren: Martha, d. van Paulus Makkes en Neeltje Jongejans; Elisabeth Maria Kristina, d. van Petrus Leonardus Disseldorp en Maria Jo hanna van Ruiten; Maria Wilhelmina Allda, d. van Adrianus Nuyens en Wilhelmina Petronella Berkhout. Getrouwd: Theodoras Willem Joseph Fles- kens en Anna Maria Dólle; Jan Vroegindewey en Dieuwertje Molenaar; Carolus Henricus Wil helmus Knottenbelt en Gerritdina van Hoek. Overleden: Margaretha Schoen, oud 6 Ji Een mln of meer zonderling geval was de Beemster schoenmaker Klaas M.. die te Oost huizen twee cadetjes en een taaitaai pop had gestolen ten nadeele van bakker K. Hon- dlus. Het bleek, dat de man aan suikerziekte leed, op gespannen voet stond met de medici en voortdurend honger had. hetgeen de aan- I leiding was tot den diefstal en tot zyn tegenzin in doktersadviezen, die voorschreven, dat hy een streng dieet had te volgen. Mynheer Wlggers rapporteerde ook in dit geval. Hy had verdachte tpt het Inzicht ge bracht. dat het voor hem, verdachte, goed zou zyn, wanneer hy in een inrichting zou worden opgenomen en daar onder dokters behandeling zou worden gesteld. Hy bepleitte daarom voor den man een voorwaardeiyke veroordeeling met De vertooning van de Borneo-film in het City-theater op Donderdag JJ. ten bate van het Artis-Reddingscomlté, heeft netto opge bracht 93.50. Van de groote Artis-loterij. waar aan fraaie prijzen zyn verbonden, zyn loten verkrygbaar aan het V.V.V.-kantoor, Waag gebouw, by den boekhandel K. ter Burg en by den secretaris van het Artis-comlté. heer W. F. Dorgeloo, Nassaupleln 4. In hy zei zyn daad te betreuren en den wil te hebben het misdrevene weer goed te ma ken. De straf vond hy licht, hetgeen men niet vaak van een verdachte hóórt. De rechter ver oordeelde hem tot 2 maanden voorwaardeiyke gevangenisstraf met een proeftyd van twee ^laar. de Bood; 4. D. Veld; Kusch, tyd 1.48. B-klasse: 1. Jb. street; 3. Jan Nierop; 3. C. de Boer; 4. J. Ravenstein; 5. H. Blok; 6. A. Veld tyd 1.44. Junioren: 1. Joop Hennink; 2. Jan Hennink: De wedstrydreeks werd vervolgd met een ont moeting tegen D.E Z., een semi-ie klasse wed- stryd. De Kroonachyf—D.B.2. (Hoogkarspe)l. 1 J. Eeken— C. Mol 3. A. Nleuwboer—H. Bosman 3. P. Mak—A. Laan 4. J. KoppiesL. Kors 5. F. Loos6. Bosman 8. N. Mak—T. Ruitenberg 7. J. BaesjouTh. Ligthart 8. C. BaesjouC. Oud 9. 8. J. Verlaat—C. Hoffer 10. B. Hart—E. MeUing 11. J. Mak—P. Ruitenberg S. F. R., bakker te Uitgeest, steunfraude tot een bedrag van f 613.Eiscli 8 maanden ge vangenisstraf. Vonnis 3 maanden gevangenis straf. Mej. M. B. K, Uitgeest, vervalsching van steunformulieren. Eiach 1 maand gevangenis straf. Vonnis f 50 of 25 dagen. Gerritje M. v. d. V., Den Helder. In voor jen wat al te goedkoop, vooral 'ten opzichte van I raad hebben van cocaine. Hooger beroep zaak, de liefde, hetgeen allesbehalve gewenscht en Elsch bevestiging van het vonnis van den kan- aanbevelenswaardig is. - I tonrechter (f 60 boete). De rechtbank besliste, I dat de zaak zou worden aangehouden I nader onderzoek. Jac. A., landarbeider te Uitgeest Steun fraude. Elsch 1 maand gevangenisstraf. Vonnis 1 maand voorwaardelijk met 2 proefjaren. ----j. de N., chef-monteur te Alkmaar. Veroor- Waagpleln den Voordam opreed, sloeg hy uit raken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Voor "de leden van Alcmaria V.V. zyn ten kantore der vereeniging formulieren voor net aanvragen van een nummerbewys en een rij bewijs, alsmede voor het vernieuwen van dit laatste, gratis verkrygbaar. tot nu toe nog steeds tot de zeldzaamheden be- hooren. Allicht heeft men met de keuze van deze opre- rette den smaak van het publiek getroffen; daar stond ons borg voor de vlotte en melodieuze en meesleepende muziek van den beroemden operette-componlst Franz LehAr. I Burgemeester en Wethouders van Alkmaar De uitvoering welke dirigent Joh. Gerritsen brengen ter algemeene kennis, dat ouders of en zyn gezelschap van dit werk gaf, behoort verzorgers alsnog ter gemeente-secretarie, af- ongetwyfeld tot het beste, dat door deze veree- deeling onderwys. hun kinderen kunnen aan- nlging is gepresteerd. geven voor toelating nA de a.s. zomervacantie De koren klonken zuiver en de solisten waren tot de openbare scholen voor gewoon lager dezen keer over het algemeen zeer goed op dreef, derwys alhier. We willen hier voornameiyk vermelden de rol- Voor deze aangifte zal in h’et byzonder ten van Zorika (mevr. Molenaar—v. Vliet) zeer legenheid zyn op Woensdag 27 April e.k., des beschaafd gezongen, Slonja (mevr. Besse), Jos- namiddags van 2.305 uur. si (den heer Covers) en niet te vergeten van De aandacht wordt erop gevestigd, dat de Peter Dragotln (den heer C. de Boer) en Jolan Tesselschadeschool aan de Oudegracht (voor- (tnej. Maryks). Jonel (de heer Schats) was heen aan de Laat) in het byzonder bestemd is vooral in de twee laatste bedryven zeer goed. Regisseur Voorhaar zorgde voor goed en vlot loopen der tooneelspel, waarin menig koeteiyk tafereeltje middelbaar, viel te bewonderen. De operette 'behandelt de geschiedenis van een meisje, dat zich zal verloven, doch de voorkeur geeft aan een zwervenden zigeuner-violist. De rigeunerliefde biykt niet van de beste kwa liteit te zyn: ze komt bedrogen uit, maar ten slotte komt toch de ware Jozef en komen we tot een vreugdevol besluit. De décors van Theo Groothuizen waren keu rig verzorgd. De coatumeering was in orde. De dansen, ingestudeerd door Mevr. Offenberg- Schuytemaker waren vooral ook in rhythmlsch opricht voortreffelyk; vooral de dans op het einde van het eerste bedrijf. De orkest-begeleidlng was zeer volgzaam en bovendien vol vitaliteit. Dat hebben we wel eens anders medegemaakt, en daarom is hier een ex tra compliment zeker verdiend. Op het slot van den avond dankte de heer Covers alle bezoekers voor hun opkomst, en deelde bloemen uit aan dirigent, regisseur en solisten. De Alkmaarsche Operette-Vereenlglng heeft het seizoen met een succesvolle uitvoering be sloten. Het is jammer, dat we ondanks het vele goede dezer operette voor den werklooqpn-ontspan- ningsavond. welke morgen door de vereeniging I wordt gegeven, voorbehoud moeten maken. De Kroonachyf—D.O.8. (De Goorn) 14—6 De KroonschijfWest-Frisla (Nlbblxwoud 13—14 De KroonschyfV.I.O.8. (W -Zwaagdyk) 99 De KroonschijfB.M.T. (Zwaag) De Kroonschyf—T.O.G. (Grootebroek) De Kroonschyf—D.E.Z. (Hoogkarspel) Van de 7 2e klasse clubs hebben er tot dus verre 4 verloren, 2 gewonnen en 1 reglementair geiyk gespeeld. Over den 60 zetten-wedstryd _om sooniyk kampioenschap van 1938 (Libre) het volgende: Het is een by uitstek spannende en vooral leerzame wedstrijd geweest. Op practische wyze hebben de sterkste spelers van WestFries land de eerste ervaring opgedaan, hoe het spel- verloop zich regelt, als met ruim dubbele snelheid wordt gespeeld. Vooraf werd onder de deelnemers geregeld om vooreerst een proefwedstrijd om het kam pioenschap te spelen. Hiermede ging het tenslotte tusschen den meerwudigen oud-kampioen van West-Friesland J. Meester Wz. en J. Wagenaar, alsmede A. Orooteman, die verleden Jaar nog boven J. Meester het afdeelingskampioenachap won. J. Meester Wz. werd hlerby nr. 1. J. Wagenaar nr. 2, en A. Orooteman nr. 3. By de partyen Meester—Grooteman en Wagenaar—Orooteman werd in het eerste kwartier dat gespeeld werd, een gemiddelde snelheid bereikt van 180 zetten per uur, die voor een tiental zetten soms opliep tot over de 200 zetten per uur. Er was tameiyk veel belangstelling. Het voor nemen bestaat om de diverse damkampien- schappen m. Zondag in hetzelfde speellokaal (Nieuw Andjjk) te Andyk (Weet) te vervolgen. KI te bh tp bei T.1 ssi sai n f»

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1938 | | pagina 10