het R.K. Nederlandsch elftal van onzen een Verrassende Vosta 1 1 TURMAC Goede tweede helft maakte den kamp aantrekkelijk Tweemaal moesten de achterstand inloopen zege van op H.B.C. Een gelijk spel éI OOGSTBERICHT o MET2-0 V. V.H. WINTIN VOLENDAM AANVANKELIJK WAREN DE BELGEN STERKER BELGIË LEIDDE ZELFS 1 Ala Koning ontbreekt maar. a. De juiste verhouding De tweede helft Competitie Kimbria gaat spurten De achterstand verkleind De Oriënt meldt: Promotie-degradatie iS De Nederlander» Vosta schiet uit zijn slof Da De Belgen Groote belangstelling t. HOCKEY V.VJ4. neemt revanche in Volendam verwacht binnenkort het beste uit de Hulhuizen veroordeeld tot het •pelen van degradatie wedstrijden FrankrijkZwitserland De tandenhockeywedstryd Frankryk—Zwitser- Dedeken was de ster van het veld, doch ook onze achterhoede blonk uit o i 3 De stand gelijk, Het R.K. Nederlandsch elftal vóór den aanvang van den wedstrijd tegen R.K. Bel gië in Breda, waar het met veel moeite een gelijk spel in de wacht kon sleepen Opnieuw gelijk o jn q ON va 0-N ON 031 0.2» IE tie r>- L). pe£ Graaf Willem n D. O. 8. MAANDAG 9 MEI 1938 De wedstrijd H.B£. in Enschede volledig bedwongen Graaf Willem uiteindelijk zelf pp zijn zetel aal weten te blijven zitten. I Eerst na rust toonden de Oranje hemden wat ze waard zijn België opent de score schep Ci HiiiiiinmiiiiiiiHiiiiiiii ■- Met Ungen te ztfn 134 In het Nederland. Gigengack van Ungcn ■6 winning blijft i I B 1 I» MS 1 I 1 Breda heeft Brabant’s naam op het ge bied der gastvrijheid alle eer aan gedaan. Hartelijk zün spelers en supporters in de stad van het befaamde Mastbosch ontvan gen en al is het H. K. I.-terrein, waar de wedstrijd werd gespeeld, qua ligging en toe gangswegen voor een dergeljjken wedstrijd niet bij uitstek geschikt, er werd toch’’geen wanklank vernomen en zeker kan men spre ken van een zeer geslaagden dag. En inderdaad kwam na 18 mln. spelen de belooning In den vorm van den gelijkmaker, toen Beerenschot een voorzet van Alsem- geest ineens opving en hoog inschoot. (23). Het is gisteren in de R. K. Sportbeweging wel een dag van beteekenls geweest Voor eerst natuurlijk om den interland in Breda, maar vervellens ook vanwege de verrassen de uitslagen die met name in het tornooi om den landstitel te vermelden zijn. 5 S 5 3 3 AP AP AP AP AP AP z L L Toen kwam Glgengack eraan te pas. De Nederlandsche aanvoerder, blijkbaar niet te vreden met het succes, dat hij in de achter- Niet ontmoedigd toog de Oranjeploeg opnieuw ten aanval om een achterstand in te halen. Veel schoten en kopballen werden tevergeefs Ingeschoten, maar eindelijk kwam toch ook het derde Nederlandsche doelpunt. Eindelijk kreeg de strijd nu ook van Neder landsche zijde een wat pittiger karakter. Her haaldelijk werden goede aanvallen opgezet en zweefde het leer gevaarlijk voor den Belgischen doelmond. Dat was nadat 28 minuten in de tweede helft waren gespeeld en Allaert een pheno- menaal schot van Beerenschot wel kon stop pen maar niet voldoende wist weg te wer ken. Tok Alsemgeest was er als de kippen b(j en scoorde met een veer hard, laag schot den gelijkmaker (3—3). 4 4 5 4 3 3 3 2 1 1 1 1 i 3 3 3 3 3 13 14 10 11 10 10 7 8 7 7 3 U 8 8 1 7 1 6 8 7 3 3 1 3 3 2 3 0 4 3 3 4 0 0 3 4 7 8 8 11 0 11 11 10 13 15 3 7 7 7 7 7 8 9 9 8 4 4 4 Vosta-middenlinie stuwen en als v. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat de gas ten de overwinning, het vorig Jaar in Borgloon behaald, door een nieuwe zege zouden bevesti gen. Onze Zuiderburen zaten veel feller op den bal en vooral de zwart-witte voorhoede bewees heel wat gevaarlijke pijlen op haar boog te heb ben. Men kan dan ook niet zeggen, dat de 10- voorsprong met de rust en een 2—0-stand 6 mi nuten in de tweede helft behaald, de verhou- Toen scheidsrechter Reekers, die rustig, doch niet geheel feilloos floot, het einde aankondigde, was het eerste gelijke spel in de historie der R.K. NederlandR.K. België wedstrijden een feit. 33 32 25 25 23 31 20 20 18 18 17 8 58—30 58—28 51— 45 58—40 52— 50 46— 55 43—45 ,47—52 47— 64 43—41 34—43 36—71 50—24 34—31 40—47 38—32 40—44 38—35 36—46 25—43 38—43 38—43 Altlor ON 0-14 O.» 04M ON ON ON ON ON eenige wij de ploegen 8— 5 12—10 10-14 8— 8 6— 7 38 18 18 18 17 16 15 14 12 5— 3 7— 4 3— 6 18 18 18 18 - 17 17 18 17 17 16 V. V. P. 32 23 32 23 21 23 23 33 22 23 32 22 Brabantia H. B. C. V. V. H. Volendam Vosta ’UIT DE SPORTWEKE Dat was den gastheeren toch wel iets te bar en enthousiast trok men opnieuw op het Bel gische doel af. Maar nog lukte het niet hoede door zijn subliem spel oogstte, dreef ver op. De bal kwam op den Nederlandschen rechtervleugel terecht waar Wjjbenga een hoog schot loste, dat ondanks heftige po gingen van een der achterspelers, in het Belgische doel verdween (1—2). In een wedstrijd, die eerst na rust aan bei de zijden op hoog peil kwam, maar toen ook het aankijken alleszins waard was en de slappe eerste helft volkomen deed vergeten, is bet R-K. Nederlandsch elftal niet zon der moeite In geslaagd, den Balgen een gelijk spel af te dwingen. 7 4 5 3 3 1 6 2 3 5 3 4 moet degradatiewedstrijden spe- E Tegen half drie betraden de beide elftallen, I door een haag van H. K. I.-juniores, het veld. De volksliederen werden gespeeld,’voor de Bel- V. V. H. Kerkrade Laura R. K. V. V. Valkenburg R. K. O. N. 8. Sitt Boys R. K. N. A. O. Chevremont Kimbria zoover was, kwam de Nederlandsche ploeg op volle toeren. De voorhoede, die voor rust niet geheel voldoende had gewerkt, kwam eerst nu goed op dreef en herhaaldeljjk opereerden Bee renschot c.s. voor het Belgische doel. Het duur de dan ook niet lang, of Wjjbenga en Beeren schot hadden den stand op gelijken voet ge bracht. Zelfs een nieuwe goal van de Belgen vermocht het moreel van de Oranjehemden toen niet schaden en toen Alsemgeest na 25 minuten spelen de partijen andermaal op gelijken voet had gebracht, was dit resultaat ook volkomen verdiend. In West n hebben D. O. 8. en V. V. P. hard nekkig gestreden om elkaar de kans op de eerste klasse te ontnemen. Ten slotte is het een over winning van de club uit Roelofarendsveen ge worden, al heeft het er wel iets van weg, dat Het was nu een fraaie en bijzonder spannen de strijd om de leiding, waarbij de Nederland sche voorhoede Vnodenhof was intusschen vervangen door Jaap Mol bijzonder actief was, hoewel er zoo nu en dan nog wel eens iets te lang- „gepingeld" werd. De Belgen daarentegen waren nu minder agressief en hoewel hun felle uitvallen niet min der gevaarlijk bleken dan die van de Qranje- hemden, had het er lets van weg, dat zij zich tot taak hadden gesteld om hun gelijk spel te con solid eeren. Langzaam verstreek de tijd, doch geen der beide partijen wist meer het doel te vinden, hoewel Tok Alsemgeest kort voor het laatste fluitje nog een geheide kans kreeg. gen zoowet Tte Vlaamsche Leeuw als de Bra- banponne. De gasten boden bloemen aan en ten- slotte ging het geldstukje de lucht in, dat be sliste over de keuze van het doel. De Belgische F aanvoerder Beyer was hierbij het gelukkigst I en verkoos met den schuin qver het veld staan- den wind in den rug te spelen. Doordat in het Belgische elftal kiglngen waren gekomen, stelden Na de rust blijkt midhalf v. Lingen te zijn vervangen door de Leeuw van Cosarna. De Oranjehemden waren direct sterker, maar de aanvallen werden wat ondoordacht opgezet en bleken dan ook vrij ongevaarlijk. Anders was dit met een snellen aanval van de Belgen. Toen de Nederlandsche achterhoede even wij- felde kreeg Dedeken een mooie kans, doch hij schoot tegen Alsemgeest aan en Penders deed het al niet veel beter, door den terugsprin- genden bal hoog over de lat te werken. Beerenschot bracht den bal aan het rollen, b doch de Belgen namen hqm over en zetten der eersten aanval op, welke echter weinig gevaar- f. lijk was. Spoedig waren de gastheeren terug en 5 nu kroop onze achterhoede door het oog van L de historische naald, toen linksbuiten Decleene J na snel opbrengen van den rechtervleugel in j Vrjje positie hoog over schoot. De gasten bleven I «enigen tijd In de meerderheid en vooral de f handige Dedeken gaf onzen verdedigers enkele 6 malen moeilijk werk. Na een minuut of acht kwam ook de Neder- Elandsche voorhoede in touw, maar voorloopig s wisten de zwart-witten eveneens de situatie I meester te blijven. I Even waren toen de Belgen weer aan bod, doch gevaarlijker was een Nederlandsche aan- I” Val, waaruit het leer middels een kopbal van ft Beerenschot bü Alsemgeest terecht kwam. Diens I harde schot stuitte af op De Smet, maar de I Hosson was niet snel en doortastend genoeg, om K van de situatie partij te trekken, ook niet toen Alsemgeest kort daarop den bal handig voor 'hem vrij maakte. Eenmaal scheen Nederland de leiding te zui len nemen, toen de Hosson en keeper Allaert H tegelijk naar den bal liepen en de Nederlander 'B°g juist gelegenheid had een kort tikje in de lichting van het verlaten doel te geven. Met moette wist De Smet echter no£ corner te wer- ken. Deze, alsook een volgende hoekschop le tterden echter niets op. De Nederlanders waren nu wel wat meer in óen aanval, maar de Belgische achterhoede Werkte niet minder goed dan die van de Oranje- I mannen en gaf onze stonnlinie niet zoo bar veel kans. De goals waren nu wel zeer goedkoop want reeds één minuut later, toen Dedeken bij een schermutseling voor het Nederlandsche doel on verwacht opdook, w as het derde doelpunt voor de Belgen daar. (2—3). IN 0-22 l.lj 0.5? 0.4, OAj 81, Na 26 mln. namen de Belgen op fraaie wijze de leiding, toen de bal door de Belgische mlddenlinie naar rechts werd ge- I speeld. De voorzet van Beyers belandde bü I Dedeken. Bijzonder mooi speelde deze zich vrjj en wat Alsemgeest ook deed, hoog vloog I het schot van den midvoor in het net, 01. Bracht dit doelpunt bij de Nederlandsche ■upporters misschien een zekere teleurstelling. te wedstrijd werd er aan de Oranjezijde ten |oede door beïnvloed en enkele male11 man- fceerde er werkelijk niet veel aan, of de stand m weer gelijk geweest, vooral Beezenaclmt wm In ons overzicht 'van Zaterdag j.l. schreven wij, in het Belgische elftal een zeer sterken te genstander te zien en inderdaad hebben de mannen van Deyers bewezfen, dat er nu van een gemakkelijke Nederlandsche overwinning geen sprake meer kon zijn. Vooral de voorhoede heeft een uitmuntende partij voetbal gespeeld. Dedeken Was de ster van het veld. Hij was de man die de Nederlandsche achterhbede de meeste hoofdbrekens kostte. Van zijn voet kwa men dan ook twee zeer goede doelpunten, ter wijl het derde, door Penders gescoord, ook voor een groot deel zijn werk was. Voorts viel ook rechtsbuiten Deyers op door zijn snelle rushes en uiterst gevaarlijke voorzetten. Heeft de Bel gische mlddenlinie uitstekend gespeeld zoowel aanvallend als verdedigend had men hier een uitstekende opvatting van zijn taak ook de achterhoede werkte voortreffelijk en vooral rechtsback De Smet heeft zijn partijtje uitste kend geblazen. Pollet stond hem als een goed „strijdmakker” terzijde en in de laatste instan tie bleek doelman Allaert volkomen voor zijn taak berekend. Herhaalde malen heeft hij door resoluut Ingrijpen een lUartnrlMMtoch doelpunt riiny ntet WMCKBL MAAT tQCCb hflt Voor de eerste verrassing zorgde Vosta. De Oostelijke kampioensclub. die nog geen enkel punt op haar lijstje had staan, kreeg bezoek van H. B. C. en met cijfers die heusch wel uitwijzen, dat het geen dubbeltje op zijn kant is geweest, wisten de Enschedeërs hun Westelijke rivalen te bedwingen. Dat geeft moed voor de komende wedstrijden! Maar ook V. V. H. verdient een pluim op zijn hoed voor de kranige prestatie in Volendam verricht. Weliswaar misten de wjjdbroeken in Koning hun beste kracht, maar een kampioens- ploeg bestaat toch altijd nog uit meer dan een speler en uit dat licht bezien, mag ook de kleine overwinning van de Heerlenaren, in Vo lendam behaald, met eere genoemd worden. S Eigingen waren gekomen, I zich als volgt op: Doel: W. Alsemgeest (D.H.L.). Achter: Van Bree (Kolping), ♦D.H.L.). Midden: Coolen (R.K.T.V.V.), (Excelsior), v. d. Linden (Zwaluw V.). Voor: Wljbenga (V.V.Z.), Vandenhof (Kerk rade), Beerenschot (D. N.L.), O. Alsemgeest (O. H. L_), dé Hosson (H.M.8.). O I Voor: Decleene (Steendorp), Penders (Be- terst.), Dedeken (8t. Willibrordus), Mertens _48ava), Deyers (Sava). Midden: Haazen (Ik Dien), Therin (Selzae- Peersman (Eversele). Achter: Pollet (Borsbeke), De Smet (Groe- enhoek). Doel: Allaert (M.F.O.). België. Het was echter uitstel van executie, want na zes minuten spelen volgde het tweede Belgische doelpunt, waarvan Dedeken de geestelijke maker was. De kleine centervoor had zich iets teruggetrokken en kaatste een hem toegespeelden bal afgemeten naar Penders. Deze liep even door en sloeg Al semgeest van dicht bij, 0—2. Onze Oranjeploeg kwam, zoo«ls wij reeds op merkten, eerst na de rust op dreef, behalve dan natuurlijk de achterhoede, die van het begin tot het einde een ferme en soliede partij heeft gespeeld. Vooral van Bree heeft een schitterende partij voetbal gedemonstreerd en In de vele gevaarlijke situaties welke de door tastende Belgische voorhoede schiep, herbaal- deljjk zijn capaciteiten bewezen. Maar ook Gl- gengack komt een woord van lof toe om zijn goed en bovenal enthousiast speL Zooals men zich herinnert, was ook hjj de man, die den grondslag legde voor het perste Nederlandsche doelpunt. Keeper Alsemgeest heeft weinig op vallend, maar als steeds behoorlijk werk ver richt. Het komt ons echter voor, dat niet alle goals tegen hem gescoord onhoudbaar waren. In de mlddenlinie speelde v. Lingen in de eerste helft met een onwillige knie, hetgeen hem wel aan te zien was, want de Excelsior- man kon maar niet ,Jos" komen. De Leeuw, die hem in de tweede helft verving, liet zich echter opnieuw van een voortreffelijke zijde kennen en verdeelde het spel uitmuntend. v. d. Linden was hier wel de minste man, maar ook Coolen heeft zich niet tot de hoogte van De Leeuw weten op te werken. De voorhoede bracht er in de eerste, helft maar weinig van terecht, doch na rust ging het stukken beter. Toen vlotte het samenspel uitstekend en werkte men ook veel harder dan vóór de pauze. Beerenschot heeft zeer goed ge speeld. Zijn goal was de mooiste van den wed strijd. Alsemgeest begon al zeer slap, maar her stelde zich tegen het eind volkomen en bleek toen weer een uitstekende kracht. Vondenhof speelde lang niet slecht, en toen hij door Jaap Mol moest warden vervangen, was dit bepsuüd een verzwakking. De Hosson en wybenga speelden geen bijzon der fraaie eerste helft en ook na de rust vie len zy niet bijzonder op, al hebben zij toen eveneens goed werk laten zien. Al met al is het een succesdag geworden van onze katholieke voetbalbeweging. De groote belangstelling was een verblijdend toeken en ook het sportieve resultaat had men zleh moeflUk kUDnon vw* Op onverwachte wijze heeft Volendam na vorige week met vlag en wimpel in Heer len te hebben gewonnen, thans de belde punten aan de Limburgers moeten laten, zij t dan ook met de kleinst mogelijke cij fers. Wel zeer was Volendam gehandicapt door het gemis van Koning. de man die ge- woonljjk wei 80 pCt. van de doelpunten van zijn club voor zijn rekening neemt. Merkbare Invloed had dit ook op de presta ties van de andere spelers, vooral de voorhoede scheen de ..motor’ te missen. Weliswaar deed Kwakman zijn best hem zoo goed mogelijk te vervangen, maar van een speler die plotseling van het derde eltfal omhoog gebombardeerd wordt, mag men nu eenmaal geen grootache dingen verwachten. Kuckelkorn bleek een uit stekend doelverdedlger en spaarde zich in moei lijke situaties niet. In de halflinie was het Vaessen die het meest opviel en v. d. Bdég was zonder twijfel de beste voorhoedespeler. Bü Volendam waren geen uitblinkers. De ach terhoede speelde als steeds een solide partü. de halflinie werkte beneden haar vorm, vooral In de tweede helft, toen Runderkamp, na eerst nog een tijdje meegesukkeld te hebben, moest uitvallen en de voorhoede wij zeiden het reeds miste Koning, was futloos en down en liet het korte spel weer vrijwel den geheelen wedstrüd hoogtij vieren. De beide speelhelften hadden deze overeen komst. dat zoowel voor als na de rust het veld het eerste kwartier beheerscht werd door de gasten en het laatste half uur door de wijd- broeken. Mede door veel pech vermochten deze beide halfuren geen enkel doelpunt voor de thuisclub op te leveren en opmerkelük is het dat ook in deze perioden Kuckelkorn niettemin veel belangrük werk te doen kreeg. De finishing touch ontbrak en zooals gezegd de V.V.H.- acl}terhoede bood weinig gelegenheid tot schie ten. Als scheidsrechter Starren beginnen Maast blüken beide elftallen één «Invaller te hebben. De backs der thuisclub moeten er reeds dadelük aan te pas komen. Een harde schuiver van Van der Linden gaat juist naast en even later kan Sier een schot van Feierabend nog juist cor ner werken. Eerst na 7 minuten noteeren we den eersten aanval van Volendam. Sier’s schot gaat echter naast. W.H. neemt direct weer het offensief In handen. Sporadisch komen de Volendammers voor het doel der gasten, en hoewel de aanvallen goed worden opgezet, blijkt niemand in staat een goed schot te lossen. Al leen van den kant van Smit' dreigt gevaar, doch zijn fraaie voorzetten belanden steeds In de armen van Kuckèltom. Aan derl anderen kant krijgt Conemans, als Plat geftüst hééft, een goede kans, doch zün schot gaat naast. In de tweede helft moet Sier direct hande lend optreden. Onstuimig vallen de V.V.H.’ers aan. Er hangt een doelpunt in de lucht. Het spel wordt goed opengehouden, De Bock zet prachtig voor, een schot van Feierabend van korten afstand, doch de bal stuit van Sier te rug, juist echter voor xie voeten van v. d. Borg, die het pleit beslecht (01). Volendam pakt direct steviger aan. Een tweetal corners worden geforceerd, bij een waarvan Tuyp inkopt, doch de’ bal stuit van de deklat terug. Dan krijgt V.VM. weer een kans, doch Feierabend schiet naast. Het element spanning dat den geheelen wedstrüd ontbroken heeft, is nu in meer dan voldoende mate aanwedg, zoodanig zelfs dat meerdere valpartijen ontstaan. Beducht voor het onstuimiger opzetten der Volendammers trekt V.V.H. echter spoedig haar halflinie terug, waardoor de thuisclub voortdurend voor het WH -doel zweeft. Runderkamp moet dan ver vangen worden door een naamgenoot en dit was de tweede moreele slag voor de thuisclub. Het beste van het spel hielden zü weliswaar in handen, doch de schutter ontbrak en Van der Linden en vooral Schreurs wisten wat opruimen was. Volendam verloor en verspeelde hiermede zijn laatste kans. Oosten moesten Hulhuizen en een beslissingswedstrüd spelen, wie van deze beide clubs zün zetel tegen de tweede klasse- kampioenen mag gaan verdedigen. Hulhuizen was de Jonas waarop het lot-viel, daar Altlor zün meerderheid in een 2—0 zege wist uit te drukken. de man die zich In deze periode onderscheidde, maar noch met zün felle schoten, noch met zün vinnige kopballen had de DNL.-er het ge luk aan zün zijde. Een ver schot van Vonden hof wist keeper Allaert slechts met moeite te stoppen. Na enkele aanvallen van de Belgen volgde even later opnieuw een Nederlandsche attaque. Hoog zette Wübenga voor en met een magnl- In Zuid I greep Kimbria zün laatste kans op behoud aan, door Slttardsche Boys een kleine nederlaag toe te brengen. R. K. N. A. C. leed voor de-afwi«teling weer eens een nederlaag en wel bij R. K. v. V. L. Laura en Kerkrade beslo ten de competitie met een partij voetbal die In een 32-overwinning voor de club uit Eügels- hoven eindigde. Trentelman een vrüen schop, welken V. d. Linden naast schiet. Nadat nog enkele corner» op het Vosta-doel genomen, geen succes op leveren, is het overwicht der gasten gebroken. Neve moet in de volgende periode enkele kee- ren handelend optreden, hetgeen den HJB.C.-er wel lijkt toevertrouwd. De Heemsteedache back» blüken echter niet al te betrouwbaar en enkele corners zün daarvan de oorzaak. Deze brengen de thuisclub geen succes, evenmin een schot van Wiggers Jr„ dat Neve gemakkelijk kan keeren. Aan de overzijde heeft Beckers bet moeilijk met een hand schot van Toledo. Br is een half uur gespeeld, al» uit een voonet van links Van Bakel een goeden kopbal in- aendt, die Beckers te machtig blijkt, 01. Even- is de Vosta-verdedlging de kluts kwijt, doch Martin ca trekken hieruit geen profijt. Al» de rust aanbreekt, is de stand nog ongewijzigd. In de eerste minuten der tweede helft no teeren we een fraaien kopbal van Martin, dien Beckers echter even fraai keert. Dan 1» het met de gasten gedaan en er zün nog geen 5 minuten gespeeld of Achterbosch Sr. kopt een voorset van wiggers onberispelijk in de touwen, 11. Drie minuten later loopt Kleinsman door de H. B. C.-verdediglng en het ia 31. haar voorhoede op- d. Horst mist 1» het Kleins man. die den uitloopenden Neve met een listig boogballetje voor de derde maal passeert, 3L Martin en Van Bakel trachten daarna tever- geefsch het spel te verplaatsen en wanneer v. d. Veldt na een half uur spelen een vrijen trap veroorzaakt, die door Achterbosch goed voor doel geplaatst wordt, is het Wiggers Jr, die via den p»al er 4—1 van maakt. In het resteerende gedeelte ziet de Vosta-linksbuiten nog kans een gemakkelijke kans te verknoeien en als het einde wordt aangekondigd, heeft Vosta z'n eerste overwinning en H. B. O. de eerste nederlaag geïncasseerd, waardoor d* kansen voor Vosta volledig zijn teruggekeerd. Rest on» te vermelden, dat doelman Neve wegens een ongeval in de laatste minuten moest vervangen wordep door Koelemeyer. Vogido stuurde zijn tweede elftal tegen V.D2. In het veld, om den laatsten wedstrüd van het seizoen te spelen. Hel werd natuurlük een over winning voor de laatstgenoemden, maar de cüfers'3—1 bewüzen toch wel, dat zü het niet cadeau gekregen hebben. Vosta 8. D. O. U. O. Lob. Boys V. D. Z. Vogido Achilles N. E. O. Quick Hulhuizen Altlor Emos V. V. G. Hillhuizen len. De Meer speelde zün laatsten competitiewed strijd tegen H. M. 8. maar wist het niet tot een overwinning te brengen. Met 23 moesten de Amsterdammers de eer aan hun bezoekers laten. fleken kopstoot stuwde de naar binnen geloopen De Hosson den bal naar de Belgische veste, maar het leer stuitte van de lat terug en werd na een korte schermutseling weggewerkt. Direct was het ook aan den anderen kant weer uiterst gevaailük, toen Alsemgeest een lagen schuiver niet voldoende meester kon war den. maar tot groote verlichting van al wat Nederlandsch was, schoot de toesnellende Beyers op enkele meters voor het Oranjedoel onmogelük hoog over. Nadat beurtelings belde doelen nog in gevaar waren geweest, brak met ongewüzlgden stand de rust aan. Ook het weer hield zich goed. Weliswaar stond er een zeer straffe wind, maar in leder geval was het droog en zoo af en toe kwam ook een weldadig zonnetje het geheel opfleuren. De belangstelling was uitstekend. Reeds een flink uur vóór den aanvang was het terrein al aardig bevolkt en toen het spel ging beginnen waren er zeker 10.000 belangstellenden, die een I plaatsje op de tribunes hadden ingenomen. De wedstrüd werd voorafgegaan door een ont moeting tusschen de vertegenwoordigende elf- I tallen van de districten Breda en Helmond. De gastheeren toonden zich in dezen kamp verre weg de sterksten en wisten niet minder dan 9 J maal den bal langs den vüandelüken doelman 'te werken, waartegenover de Helmondsche I ploeg geen enkelen voltreffer wist te stellen E De rust was met 5—0 ingegaan. Hierna was de beurt aan het muelekcorjis I van de H. K. I.-fabrleken, dat ettelüke malen langs het veld marcheerde en met vroolüke marschen den tüd van het wachten kortte. De eerste thuiswedstrijd van Vosta voor het landskampioenschap werd een verdiende over winning voor de rood-hemden. De Heemstede naren zün ons in deae ontmoeting tegenge vallen. Behoudens de eerste en de laatste 10 minuten der eerste helft, toen Martin ca den toon aangaven en ook werkelük goed spel ver toonden. bleken de gasten niet tegen de thuis club bestand te »ün. Vooral Frentelman, Gate en Slag, waren een groot struikelblok voor de withemden van wie ons Van Bakel in de voor hoede bet meest kon bekoren. De verdediging der gasten was bepaald slecht te noemen en. was de Vosta-vocrhoede iets schotvaardiger ge weest, de overwinning zou beduidend grooter geworden zün. Er waren ruim 1200 toeschouwers, toen beide elftallen het veld betraden en door de Leo-Harmonie met het „Twentoche Volkslied” verwelkomd werden. De gasten huldigden Vosta by monde van hun voorzitter met het behaalde afdeelingskampioenschap en boden een fraaie plaquette aan. Scheidsrechter Ravier laat dan tossen en bet blükt, dat de H. 4, O.-aanvoerder de gelukkige geweest is, want Bevers brengt den bal aan bet rollen. Kortekaas onder breekt den aanval en over den rechtervleugel gaan de gasten hun eerste attaque opbouwen, het schot van Van Bakel gaat naast. Gesteund door den wind blüven de H. B. C-ers een over wicht uitoefenen, doch de Vosta-verdedlging is er direct goed in. zoodat het voorloopig niet al te gevaarlük wordt. Bü een aanval van de thuisclub, geeft Wiggers 8r. een goede pass naar Achterbosch, deae schiet over. Bij een land te Lyon werd docr *Bwitoerl»nd met 6 ■der aanvallen van H. B. O- woraifct ■aaoama.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1938 | | pagina 21