1 het R.K. Nederlandsch elftal van Tweemaal moesten de een Vosta Verrassende Een gelijk spel onzen achterstand inloopen Goede tWeede helft maakte den kamp aantrekkelijk zege van op H.B.C. BELGIË LEIDDE ZELFS MET 2-0 V. V.H. WINTIN VOLENDAM AANVANKELIJK WAREN DE BELGEN STERKER l” <1 ,rl AU Koning ontbreekt. maar. De juiste verhouding De tweede helft Competitie Kimbria gaat spurten De achterstand verkleind K Promotie-degradatie Vosta schiet uit zijn slof I blonk uit De Belgen Groote belangstelling HOCKEY i MiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiniimHimimiiiiiiiiiiiimimitmiHHiimmHuimHmmmmiHHMiHiHHHmH ledeken was de ster van het veld, doch ook onze achterhoede Hulhuizen veroordeeld tot het spelen van degradatie wedstrijden V.VJ-L neemt revanche in Volendam H.B.C. in Enschede volledig bedwongen De stand gelijk, Opnieuw gelyk FrankrijkZwitserland ÏN Graaf Willem n MAANDAG 9 MEI 1938 Eerst na rust toonden de Oranje hemden jpat ze waard zyn België opent de score De wedstrijd De Nederlanders 7;^/ IT DE SPORTWEKE 4 Nederland. Gigengack EL I7S laatste Instan- 4 Mh ad UB. rs- En Inderdaad kwam na IS mln. spelen de beloonlng in den vorm van den gelijkmaker, toen Beerenschot een voorset van Alsem- geest Ineens opving en hoog inschoot. (3—3). 1 3 Spelmoment voor het Nederlandsche doel in den wedstrijd tegen de Belgen, gevaarlijke middenvoor van de gasten. Dedeken, in volle actie Het R.K. Nederlandsch elftal vóór den aanvang van den wedstrijd tegen R-K. Bel gië in Breda, waar het met veel moeite een gelijk spel in de wacht kon sleepen i i Beerenschot bracht den bal aan het rollen, doch de Belgen namen hem over en zetten der eersten aanval op, welke echter weinig gevaar lijk was. Spoedig waren de gastheeren terug en nn kroop onze achterhoede door het oog van de historische naald, toen linksbuiten Decleene na snel opbrengen van den rechtervleugel in vrije positie hoog over schoot. De gasten bleven eenigen tijd in de meerderheid en vooral de handige Dedeken gaf onzen verdediger enkele malen moeilijk werk. Na een minuut of acht kwam ook de Neder landsche voorhoede in touw, maar voorloopig zigingen waren gekomen, stelden zich als volgt op: Breda Heeft Brabant's naam op het ge bied der gastvrijheid alle eer aan gedaan. Harteljjk zijn spelers en supporters in de stad van het befaamde Mastbosch ontvan gen en al is het H. K. I.-terrein, waar de wedstrijd werd gespeeld, qua ligging en toe gangswegen voor een dergelljken wedstrijd niet bjj uitstek geschikt, er werd toch geen wanklank vernomen en zeker kan men spre ken van een zeer geslaagden dag. Dat was den gastheeren toch wel iets te bar en enthousiast trok men opnieuw op het Bel gische doel af. Maar nog lukte het niet. Toen kwam Gigengack eraan te pas. De Nederlandsche aanvoerder, blijkbaar niet te vreden met het succes, dat hij in de achter- Niet ontmoedigd toog de Oranjeploeg opnieuw ten aanval om een achterstand in te halen. Veel schoten en kopballen werden tevergeefs Ingeschoten, maar eindelijk kwam toch ook het derde Nederlandsche doelpunt. Toen scheidsrechter Reekers, die rustig, doch niet geheel feilloos floot, het einde aankondigde. was het eerste gelijke spel in de historie der R.K NederlandR.K. België wedstrijden een feit. Dat was nadat 35 minuten in de tweede helft waren gespeeld en Allaert een pheno mena»! schot van Beerenschot wel kon step pen maar niet voldoende wist weg te wer ken. Tok Aleemgeest was er als de kippen MJ en scoorde met een seer hard, laag schot den gelijkmaker (33). 3 3 3 1 1 1 1 1 i o 1 1 3 3 3 5 5 5 3 3 23 23 23 23 31 33 22 23 22 22 23 23 U 18 18 18 17 17 18 17 17 18 3 3 3 11 8 8 7 8 7 7 7 8 5 3 3 0 7 3 4 5 3 3 1 8 3 3 5 3 4 4 3 3 4 3 3 3 1 3 3 8 8 0 4 7 8 8 11 8 11 11 10 13 15 3 7 7 7 7 7 8 8 8 3 4 4 4 50— 30 58—28 51— 45 58—40 53—50 40—55 43—45 47—53 47—84 42—41 34—43 38—71 50—24 34- 31 40—47 38—33 40—44 38—35 36—48 35— 43 38—42 38-43 tt I» Brabantia H. B. C. V. V. H. Volendam Vosta een hoven eindigde. 33 32 25 25 23 21 30 30 18 18 17 8 18 18 18 18 17 18 15 14 13 8— 5 13—10 10—14 8— 9 6— 7 De landenhockeywedstrjjd FrankrijkZwttaar- land te Lyozx werd door Zwitserland met 3—8 V. V. H. Kerkrade Laura R. K V. V. L. Valkenburg R. K. O. N. 8. 81tt. Boys R K N A. C. Chevremont Kimbria 5— 3 7— 4 3— 6 4 4 5 4 3 D. O. 8. V. V. P. De goals waren nu wel zeer goedkoop want reeds één minuut later, toen Dedeken bij een schermutseling voor het Nederlandsche doel on- werwacht opdook, was het derde doelpunt voor de Belgen daar. (33). - - - Het is gisteren in de R. K. Sportbeweging wel een dag van beteekenis geweest Voor eerst natuurlijk om den interland in Breda, maar vervolgens ook vanwege de verrassen de uitslagen die met name in het tornooi om den landstitel te vermelden zijn. Vosta 8. D. O. U. C. Lob. Boys V. D. Z. Vogldo Achilles N E. O. Quick Hulhuizen Altior Emoe V. V. O. Hulhuizen i len. De Meer speelde zijn laatsten competitiewed strijd tegen H M 8. maar wist het niet tot een overwinning te brengen. Met 3—3 moesten de Amsterdammers de eer aan hun bezoekers laten. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat de gas ten de overwinning, het vorig Jaar in Borgloon behaald, door een nieuwe zege zouden bevesti gen. Onze Zuiderburen zaten veel feller op den bal en vooral de zwart-witte voorhoede bewees heel wat gevaarlijke pijlen op haar boog te heb ben. Men kan dan ook niet zeggen, dat de 10- voorsprong met de rust en een 20-stand 6 mi nuten in de tweede helft behaald, de verhou ding niet juist weergaf. Maar toen het eenmaal zoover was, kwam de Nedertandscbe ploeg o» kunnen vooikomen, Na 35 min. namen de Belgen op fraaie wijze de leiding, toen de bal door de "Bêïgteeha' mlddenlinie naar rechts werd ge speeld. De voorzet van Beyers belandde bij Dedeken. Bijzonder mooi speelde deze zich vrij en wat Alsemgeest ook deed, hoog vloog het schot van den midvoor in het net, 01. In een wedstrijd, die eerst na rust aan bel de zijden op hoog peil kwam, maar toen ook het aankijken alleszins waard was en de slappe eerste helft volkomen deed vergeten, is bet RK. Nederlandsch elftal er niet zon der moeite in geslaagd, den Belgen een gelijk spel af te dwingen. volle toeren De voorhoede, die voor rust niet geheel voldoende had gewerkt, kwam eerst nu goed op dreef en herhaaldelijk opereerden Bee- iensd)ot c.s. voor het Belgische doel. Het duur de dan ook niet lang, of. Wjjbenga en Alsem- geest hadden den stand op gelijken voet ge bracht. Zelfs een nieuwe goal van de Belgen vermocht het moreel van de Oranjehemden toen niet te schaden en toen Beerenschot na 25 minuten spelen met het fraaiste doelpunt van den geheelen wedstrijd de partijen andermaal op gelijken voet had gebracht, was dit resultaat ook vólkomen verdiend. wisten de zwart-wltteneveneens de situatie meester te blijven. EVen waren toen de Belgen weer aan bod, doch gevaarlijker was een Nederlandsche aan val, waaruit het leer middels een kopbal van Beerenschot bij Alsemgeest terecht kwam. Diens harde schot stuitte af op De 'Smet, maar de Hosson was niet pnel en doortastend genoeg, om van de situatie partij te trekken, bok niet toen Alsemgeest kort daarop den bal handig voor hem vrij maakte. Eenmaal scheen Nederland de leiding te zui len nemen, toen de Hosson en keeper Allaert tegelijk naar den bal liepen en de Nederlander nog juist gelegenheid had een kort tikje in de richting van het verlaten doel te geven. Met moeite wist De Smet echter nog corner te wer ken. Deze, alsook een volgende hoekschop le verden echter niets op. De Nederlanders waren nu wel wat meer in den aanval, maar de Belgische achterhoede werkte niet minder goed dan die van de Oranje mannen en gaf onze stormllnie niet zoo bar veel kans. Ook bet weer hield zich uitstekend. Weliswaar stond er een zeer straffe wind, maar in leder geval was het droog en zoo af en toe kwam ook een weldadig zonnetje het geheel opfleuren. De belangstelling was uitstekend. Reeds een flink uur vóór den aanvang was het terrein al aardig bevolkt en toen het spel ging beginnen waren er zeker 10.000 belangstellenden, die een plaatsje op de tribunes hadden ingenomen. De wedstrijd werd voorafgegaan door een ont moeting tusschen de vertegenwoordigende elf tallen van de districten Breda en Helmond. De gastheeren toonden zich in dezen kamp verre weg de sterksten en wisten niet minder dan 9 maal den bal langs den vjjandeljjken doelman te werken, waartegenover de Helmondsche ploeg geen enkelen voltreffer wist te stellen De rust was met 50 ingegaan. Hierna was de beurt aan het mueiekcori>s van de H. K. I.-fabrieken, dat ettelijke malen langs het veld marcheerde en met vrooljjke marschen den tijd van het wachten kortte. Het was nu een fraaie en bijzonder spannen de strijd om de leiding, waarbij de Nederland sche voorhoede Vnodenhof was tntusschen vervangen door Jaap Mol bijzonder actief was, hoewel er zoo nu en dan nog wel eens iets te lang „gepingeld” werd. De Belgen daarentegen waren nu minder agressief en hoewel hun felle uitvallen niet min der gevaarlijk bleken dan die van de Oranje hemden, had het er iets van weg, dat zij zich tot taak hadden gesteld om hun gelijk spel te consolldeeren. Langzaam verstreek de tijd, doch geen der beide partijen wist meer het doel te vinden, hoewel Tok Alsemgeest kort voor het laatste fluitje nog een geheide kans kreeg. In West II hebben D. O. 8. en V. V. P. hard nekkig gestreden om elkaar de kans op de eerste klasse te ontnemen. Ten slotte is het een over winning van de club uit Roelofarendsveen ge worden. al heeft het er wel iets van weg, dat Eindelijk kreeg de strijd nu ook van Neder landsche zijde een wat pittiger karakter. Her haaldelijk werden goede aanvallen opgezet en zweefde het leer gevaarlijk voor den Belgischen doelmond hoede door zijn subliem spel oogstte, dreef ver op. De bei kfem op den Nederlandachen rechtervleugel terdpd. waar Wjjbenga een hoog schot loste, dat ondanks heftige po gingen van een der achterspelers, in het Belgische doei verdween (1—3). Bracht dit doelpunt bij de Nederlandsche supporters misschien een zekere teleurstelling, de wedstrijd werd er aan de Oranjezijde ten goede door beïnvloed en enkele malen man keerde er werkelijk niet veel aan, of de stand »as weer gelijk geweest. Vooral Beerenschot was Tegen half drie betraden de beide elftallen, door een haag van H. K. I.-juniores, het veld. De volksliederen werden gespeeld, voor de Bel gen zoowel De Vlaamsche Leeuw als de Bra- banconne. De gasten boden bloemen aan en ten slotte ging bet geldstukje de lucht in, dat be sliste over de keuze van het doel. De Belgische aanvoerder Beyer was hierbij het gelukkigst en verkoos met den schuin over het veld staan - den wind in den rug te spelen. Doordat in het Belgische elftal eenige vrij de ploegen Voor de eerste verrassing zorgde Vosta. De Oostelijke kamploensclub. die nog geen enkel punt op haar lijstje had staan, kreeg bezoek van H. B. C. en met cijfers die heusch wel uitwijzen, dat het geen dubbeltje op zijn kant is geweest, wisten de Enschedeërs hun Westelijke rivalen te bedwingen. Dat geeft moed voor de komende wedstrijden Maar ook V. V. H. verdient een pluim op zijn hoed voor de kranige prestatie in Volendam verricht. Weliswaar misten de wjjdbroeken in Konlng hun beste kracht, maar een kampioens- ploeg bestaat toch altijd nog uit meer dan een speler en uit dat licht bezien, mag ook de kleine overwinning van deHeerlenaren. in Vo lendam behaald, met eere genoemd worden. Graaf Willem ulteindelijk zelf op zijn zetel zal weten te blijven -zitten. In ons overzicht van Zaterdag jj. schreven wjj, in het Belgische elftal een zeer sterken te genstander te zien en inderdaad hebben de mannen van Deyers bewezen, dat er nu van een gemakkelijke Nederlandsche overwinning geen sprake meer kon zijn. Vooral de voorhoede heeft een uitmuntende partij voetbal gespeeld. Dedeken was de ster van het veld. Hy was de man die de Nederlandsche achterhoede de meeste hoofdbrekens kostte. Van zijn voet kwa men dan ook twee zeer goede doelpunten, ter wijl het derde, door Penders gescoord, ook voor een groot deel zijn werk was. Voorts viel ook rechtsbuiten Deyers op door zijn snelle rushes en uiterst gevaarlijke voorzetten. Heeft de Bel gische mlddenlinie uitstekend gespeeld zoowel aanvallend als verdedigend had men hier een uitstekende opvatting van zijn taak ook de achterhoede werkte voortreffelijk en vooral rechtsback De Smet heeft zijn partijtje uitste kend geblazen. Pollet stond hgjn als een goed „strijdmakker” terzijde en in tie bleek doelman Allaert volkomen voor zijn taak berekend. Herhaalde malen heeft hjj door resoluut ingrijpen een Nederlandsch doelpunt a In Zuid I greep Kimbria zijn laatste kans op behoud aan. door Sittardsche Boys een kleine nederlaag toe te brengen. R. K. N. A. O. leed voor de afwisseling weer eens een nederlaag en wel bij R. K. v. V. L. Laura en Kerkrade beslo ten de competitie met een partij voetbal die in 32-overwlnnlng voor de club uit Ejjgels- Onze Oranjeploeg kwam, Zooals wij reeds op merkten, eerst na de rust op dreef, behalve dan natuurlijk de achterhoede, die van het begin tot het einde een ferme en soliede partij heeft gespeeld Vooral van Bree heeft een schitterende partij voetbal gedemonstreerd en in de vele gevaarlijke situaties welke de door tastende Belgische voorhoede schiep, herhaal delijk zijn capaciteiten bewezen. Maar ook Gi gengack komt een woord van lof toe om zijn goed en bovenal enthousiast spel. Zooals men zich herinnert, was ook hij de man, die den grondslag legde voor het eerste Nederlandsche doelpunt. Keeper Alsemgeest heeft weinig op vallend. maar als steeds behoorlijk werk ver richt. Het komt ons echter voor, dat niet alle goals tegen hem gescpord onhoudbaar waren. In de mlddenlinie speelde v. Lingen in de eerste helft met een onwillige knie, hetgeen hem wel aan te zien was, want de Excelsior - man kon maar niet ,Jos" komen. De Leeuw, die hem in de tweede helft verving, liet zich echter opnieuw van een voortreffelijke zijde kennen en verdeelde het spel uitmuntend. v. d. Linden was hier wel de minste man, maar ook Coolen heeft zich niet tot de hoogte van De Leeuw weten op te werken. De voorhoede bracht er in de eerste helft maar weinig van terecht, doch na rust ging het stukken beter. Toen vlotte het samenspel Trentelman een vrijen schop, welken V. d. Linden naast schiet. Nadat nog enkele corners op het Voste-doel genomen, geen succes op leveren. is het overwicht der gasten gebroken. Neve moet in de volgende periode enkele koe ren handelend optreden, hetgeen den Hi.O.-ec wel lijkt toevertrouwd. De Heemsteedache backs blijken echter niet al te betrouwbaar en enkele corners zijn daarvan de oorzaak. Deze brengen de thuisclub geen succes, evenmin een schot van Wiggers Jr.. dat Neve gemakkelijk kan keeren. Aan de overzijde heeft Beckers bet moeilijk met een hard schot van Toledo. Er is een half uur gespeeld, als uit een voorset van links Van Bakel een goeden kopbsü in zendt, die Beckers te machtig blijkt. O1. Even ts de Vosta-verdediging de kluts kwijt, doch Martin ca trekken hieruit geen profijt. AM de rust aanbreekt, is de stand nog ongewijzigd. In de eerste minuten der tweede helft no- teeren we een fraaien kopbal van Martin, dien Beckers echter even fraai keert. Dan la het met de gasten gedaan en er zijn nog geen 5 minuten gespeeld at Achterbosch Sr. kopt een voorset van Wiggers onberispelijk in de touwen, 1—1. Drie minuten later loopt Kleinsman door de H. B. C -verdediging en het is 3—1. De Vosta-mlddenlinie blijft haar voorhoede op stuwen en als v. d. Horst mist is het Kleins man. die den uitloopenden Neve met een listig boogbaHetje voor de derde maal paneert, 3L, Martin en Van Bakel trachten daarna tevar- geefsch het spel te verplaatsen en wanneer v. d. Veldt na een half uur spelen een vrijen trap veroorzaakt, die door Achterbosch goed voor doel geplaatst wordt, is het Wiggers Jr, die via den paal er 41 van maakt. In het resteerende gedeelte ziet de Vosta-llnksbulten nog kans een gemakkelijke kans te verknoeien en als bet einde wordt aangekondigd. heeft Vosta z’n eerste overwinning en H. B, O. da eerste nederlaag geïncasseerd, waardoor de kansen voor Vosta volledig zijn teruggekeerd. Rest ons te vermelden, dat doelman Neve wegens een ongeval in do laatste minuten moest vervangen worden door Koelezneyer. Er waren ruim 1300 toeschouwers, toen belde elftallen het veld betraden en door de Leo-Harmonie met het „Twentache Volkslied” verwelkomd werden. De gasten huldigden Vosta by monde van hun voorzitter met het behaalde afdeelingskampteenachap en boden een fraaie plaquette aan. Scheidsrechter Ra vier laat dam tossen en bet blijkt, dat de H. B. C.-sanvoerder de gelukkige geweest is. want Bevers brengt den bal aan het rollen. Kortekaas onder breekt den aanval en over den rechtervleugel gaan de gasten hun eerste attaque opbouwen, het schot van Van Bakel gaat naast. Gesteund door den wind blijven de H. B. C-ers een over wicht uitoefenen, doch de Vosta-verdedigtag is er direct goed in, soodat het voorloopig niet al te gevaarlijk wordt. Bij een aanval van de thuisclub, geeft Wiggers Sr. een goede pass naar Achterbosch, deze schiet over. Bij een der aanvallen van K B. CL. veroorzaakt uitstekend en werkte men ook veel harder dan vóór de pauze. Beerenschot heeft zeer goed ge speeld. Zijn goal wu de mooiste van den wed strijd. Alsemgeest begon al zeer slap, maar her stelde zich tegen het eind volkomen en bleek toen weer een uitstekende kracht. Vondenhof speelde lang niet slecht, en toen hij door Jaap Mol moest worden vervangen, was dit bepaald een verzwakking. De Hosson en Wjjbenga speelden geen bijzon der fraaie eerste helft en ook na de rust vie len zfj niet bijzonder op, al hebben zjj toen eveneens goed werk laten zien. Al met al is het een succesdag geworden van onze katholieke voetbalbeweglng. De groote belangstelling was een verblijdend teeken en ook het sportieve resultaat had men zich moeilijk anders kunnen wen- zcben. Op onverwachte wijze heeft Volendam na vorige week met vlag en wimpel in Heer len te hebben gewonnen, thans de belde punten aan de Limburgers moeten laten, zij t dan ook met de kleinst mogeljjke cij fers. Wel zeer was Volendam gehandicapt door het gemis van Konlng, de man die ge- woonlijk wel 88 pCt. van de doelpunten van zijn club voor zijn rekening neemt. Merkbare invloed had dit ook op de presta ties van de andere spelers, vooral de voorhoede scheen de .motor” te missen. Weliswaar deed Kwakman zijn best hem zoo goed mogelijk te vervangen, maar van een speler die plotseling van bet derde eltfal omhoog gebombardeerd wordt, mag men nu eenmaal geen grooteche dingen verwachten. Kuckelkorn bleek een uit stekend doelverdedlger cn spcmrcte zich in moei— lijke situaties niet. In de halflinle was het Vaessen die het meest opviel en v. d. Borg was zonder twijfel de beste voorhoedespeler. Bij Volendam waren geen uitblinkers. De ach terhoede speelde als steeds een solide partij, de halflinle werkte beneden haar vorm, vooral in de tweede helft, toen Runderkamp. na eerst nog een tijdje meegesukkeld te hebben, moest uitvallen en de voorhoede wjj zeiden het reeds miste Konlng. was futloos en down en liet het korte spel weer vrijwel den geheelen wedstrijd hoogtij vieren De beide speelhelften hadden deze overeen komst. dat zoowel voor als na de rust het veld het eerste kwartier beheerscht werd door de gasten en het laatste half uur door de wjjd- broeken. Mede door veel pech vermochten deze beide halfuren geen enkel doelpunt voor de thuisclub op te leveren en opmerkelijk is hét dat ook in deze perioden Kuckelkorn niettemin veel belangrijk werk te doen kreeg. De finishing touch ontbrak en zooals gezegd de W.H.- achterhoede bood weinig gelegenheid tot schie- ten. Als scheidsrechter Starren beginnen blauwt blijken belde elftallen één invaller te hebben. De backs der thuisclub moeten er reeds dadelijk aan te pas komen. Een harde schuiver van Van der Linden gaat juist naast en even later lum Sier een schot van Feierabend nog juist cor ner werken. Eerst na 7 mlnutefi noteeren we den eersten aanval van Volendam. Sier’s schot gaat echter nawst. V VH neemt direct weer het offensief in handen. Sporadisch komen de Volendammen voor het doel der gasten, en hoewel de aanvallen goed worden opgezet, blijkt niemand in staat een góed schot te lossen. Al leen van den kant van Smit dreigt gevaar, doch zijn fraaie voorzetten belanden steeds in de armen van Kuckelkorn. Aan den anderen kant krijgt Conemans, als Plat gemist heeft, ean^ goede kans, doch zijn schot gaat naswt. In de tweede helft moet Sier direct hande lend optreden. Onstuimig vallen de V VH.erz aan. Er hangt een doelpunt in de lucht. Het spel wordt goed opengehouden. De Bock zet prachtig voor, een schot van Feierabend van korten afstand, doch de bal stuit van Sier te rug. juist echter voor de voeten van v. d. Borg, die het pleit beslecht. (0—11. Volendam pakt direct steviger aan. Een tweetal corners worden geforceerd, bij een waarvan Tuyp inkopt, doch de bal stuit van de deklat terug. Dan krijgt V.VE. weer een kans, doch Feierabend schiet nsrnst. Het element spanning dat den geheelen wedstrijd ontbroken heeft, is nu in meer daa voldoende mate aanwezig, zoodanig zelfs dat meerdere valpartijen ontstaan. Beducht voor het onstuimiger opzetten der Volendammera trekt W H echter spoedig haar halflinle terug, waardoor de thuisclub voortdurend voor het W H.-doel zweeft. Runderkamp moet dan ver vangen worden door een naamgenoot en dit was de tweede moreele slag voor de thuisclub. Het beste van het spel hielden zij weliswaar in handen, doch de schutter ontbrak en Van der Linden en vooral Schreurs wisten wat opruimen was. Volendam verloor en verspeelde hiermede zijn laatste kans. Na de rust biykt midhalf v. Lingen te zijn vervangen door de Leeuw van Cosama. De Oranjehemden waren direct sterker, maar de aanvallen werden wat ondoordacht opgezet en bleken dan ook vrij ongevaarlijk. Anders was dit met een snellen aanval van de Belgen. Toen de Nederlandsche achterhoede even wij- felde kreeg Dedeken een mooie kans, doch hij schoot tegen Alsemgeest aan en Penders deed het al niet veel beter, door den terugsprln- genden bal hoog over de lat te werken. De eerste thuiswedstrijd van Vosta voor het landskampioenschap werd een verdiende over winning voor de rood-hemden. De Heemstede naren zijn ons in deze ontmoeting tegenge vallen. Behoudens de eerste en de laatste 10 minuten der eerstehelft, toen Martin ca. den toon aangaven en ook werkelijk goed spel ver toonden. bleken de gasten niet tegen de thuis club bestand te zijn. Vooral Frentelman, Oats en Slag, waren een groot struikelblok voor de wlthemden van wie ons Van Bakel in de voor hoede het meest kon bekeren. De verdediging der gasten was bepaald slecht te noemen en was de Vosta-voorhoede iets schotvaardiger ge weest. de overwinning zou beduidend grooter geworden zijn, waren Het was echter uitstel van executie, want na zes minuten spelen volgde het tweede Belgische doelpunt, waarvan Dedeken de geestelijke maker was. De kleine centervoor had zich iets teruggetrokken en plaatste een hem toegespeelden bal afgemeten naar Penders, Deze Mep even door en sloeg Al semgeest van dicht b(j. 0—3. ^n^TXteT^ me*! zijn vinnige kopballen had de D.VX.-er het ge luk aan zijn zijde. Een ver schot van Vonden hof wist keeper Allaert slechts met moeite te stoppen. Na enkele aanvallen van de Belgen volgde even later opnieuw een Nederlandsche attaque. Hoog zette Wjjbenga voor en met een magnl- fieken kopstoot stuwde de naar binnen geloopen De Hosson den bal naar de Belgische veste, maar het leer stuitte van de lat terug en werd na een korte schermutseling weggewerkt. Direct was het ook aan den anderen kant weer uiterst gevaarlijk, toen Alsemgeest een lagen schuiver niet voldoende meester kon wor den. maar tot groote verlichting van al wat Nederlandsch «as, schoot de toesnellende Beyers op enkele metess voor het Oranjedocl onmogelijk hoog over. Nadat beurtelings beide doelen nog in gevaar waren geweest, brak met ongewijzigden stand dq rust aan. Vogldo stuurde zijn tweede elftal tegen V.D.Z. in het veld, om den laatsten wedstrijd van het seizoen te spelen Het werd natuurlijk een over winning voor de laatstgenoemden, maar de cijfers 3—1 bewijzen toch wel, dat zij het niet cadeau gekregen hebben. 13 14 10 11 10 10 7 8 8 7 7 3 moet degradatiewedstrijden spe- Doel: W. Alsemgeest (D.H.U). Achter: Van ”ï»ee (Kolping). (D.H.L.). Midden: Coolen (R. K. T. V. V.), van Lingen (Excelsior), v. d. Linden (Zwaluw V.). Voor: Wjjbenga (V. V Z), Vondenhof (Kerk rade), Beerenschot (D. N.L.), C. Alsemgeest 4D.H.L.), de Hosson (H.M.8.). O Voor: Decleene (Steendorp), Penders (Be- verst.), Dedeken (St. Wlllibrordue)Mertens «Sara), Deyers (Sava). Midden: Haasen (Ik Dien), Therin (Belzae- tei, Peersman (Eversele). Achter: Pollet (Borsbeke), De Smet (Groe nenhoek). Doel: Aétaert «C.F.CA. België. In het Oosten moesten Hulhuizen en Altior een beslissingswedstrijd spelen, wie van deze beide clubs zijn zetel tegen de tweede klasse- kampioenen mag gaan verdedigen. Hulhuizen was de Jonas waarop het lot viel, daar Altior zijn meerderheid in een 30 zege wist uit te drukken.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1938 | | pagina 9