WES LAND 3 Blokkers nieuwe burgemeester geïnstalleerd d I o ZANGHULDE DOOR DE SCHOOLKINDEREN L. t s DINSDAG 10 MEI 1938 MEDEMBL1K GROOTEBROEK ,i ANDIJK NIBBIXWOUD DE OBDAM BOVENKARSPEL GOORN WESTWOUD HOOGWOUD ENKHUIZEN Zn spanning HOOGKARSPEL WER VERSHOOF A' BLOKKER HEM-VENHUIZEN WOGNUM ZWAAG De burgemeester spreekt ZUIDERMEER Ernstig woord van den heer Laan u h u VENHUIZEN i lokker. in het Raadsleden spreken Re- Deae feliciteerde ook namens het Dag. Be- 1.70 are. lang de op M 15. 54' «Sa SST Vele toespraken getuigen van het vertrouwen, dat men in den heer G. Kramer stelt I het ten strengste verboden is afval daarin te werpen. Stormvogels Junioren A speelden tegen Victor jun. A. Eindstand' was 2—1. Daarna zagen we Stormvogels 3 tegen For ward 3. Met den stand 4—3 had Stormvogels weer punten binnengehaald. Diploma behaald. Onze plaatsgenoot, de heer Jacob Groot, heeft na afgelegde proeven het di ploma behaald voor autogeen laaschen en snijden. K. J. C. Dinsdag Damlaanban om half A Vrijdag 8t. Aloysiusban om half 3. Zondag Ontspanning om half 7. Maandag: Mgt. Aengenentban om half 3. Voor Christus onzen Koning. Schade door nachtvorst De nachtvorst In den nacht van Zondag op Maandag, heeft op nieuw ernstige groot gevolgen gehad. Bijzon der in het Zuidelijk deel der gemeente zijn groote perceelen aardappelen tot den grond toe afgevroren. woning worden - De plechtige zal in deae pa- rochle plaats hebben op Zondag 32 Mei. 7.90 uur in café W. de Vries te Zuldermeer vergadering R. K. Staatspartij. Collecte In deze parochie zal de een collecte worden gehouden voor de classeerlng. Athletiekpresmile. Zondagmiddag werd te Heiloo een vier KM. veldloop gehouden, uitgaan de van de R. K. V. V. H.S.V. Onze plaatsgenoot, de heer Jan Dekker, liep voor R. K. V. V. Union en wist beslag te leggen op den eersten prijs! Verandering Postkantoor. Met Ingang van heden is het postkantoor alhier verplaatst naar het inmiddels gereed gekomen vernieuwde pand aan den Dorpsweg. De kantooruren zijn dezelfde gebleven. Vo tussc beslli lang gehe< Hernieuwing Doopbeloften, hernieuwing der Doopbeloften f 897.— 907.— 1030.— 1065 1128.— 1136.— 1387.— Ma plaat ding De den J Wervi schüli De het ji Het gchar mochl krüge Doe pastee dam. Har wat Koren Hoe naar den v o. a. stemn Zang* dit pi werkli verbot Ook niet <1 gedaai en da men i welks derlng achter Met tegem< De 1 het fl De 1 uitgav Ter pastoo stuurs] kens i werd D«r’ over d Naar beslote de Zaï in de in Fel Oevr actief Th. G HJn. E Als cai heer F Lutjebi f N strü Ove trek 3 rem D gesp 18 13 13 Herbenoemd. Tot armmeesters dezer paro chie zijn herbenoemd de heeren G. Stuyt en Jb. Vlaar. Voetbaluitslagen De BlokkersSparta 3, 4-8. Junioren: Sparta a—Forward 4—1; St. George b—Sparta c. 8—1. 1 3 3. 4. 5. 8. 9. 10. 11. 13. Herijk De herijk van maten en gewichten zal alhier plaats hebben op Dinsdag 17 Mei as van 10—13 en van 13—18 uur (zomertijd) in het lokaal van de Middenschool. Maria-Congregatie Vrijdag aX algemeene H. Communie ter eere van de H. Imelda, tweede patrones der congregatie. Geslaagd Voor het eerste gedeelte van het examen gemeenteadministratie, slaagde de heer Lamb. J. Thomas, alhier. Onderhandachc aanbesteding Voor reke ning van den heer G. Broersen alhier, werd Zaterdagavond in café „Het Wapen van Groo tebroek” ondershands aanbesteed, het bouwen van een schuur, met bijkomende werken. Er wazen vier inschrijvers, n.l. Joh. Desau- nois f2185; Volkert Deen f2540; N. Krim f2847; P. Hof f2671; allen te Grootebroek. Gegund aan den laagsten inschrijver. R. K. V. V. „De Valken”. De ontmoeting KGB nDe Valken n werd Zondagmiddag ge speeld cp het Valkenterrein; dese wedstrijd moest overgespeeld worden, omdat in Bovenkarspel on gerechtigde spelers uitkwamen. KGB speelt met 9 man, de Valken tellen eenige Invallers. Voor rust maakten de Valken 2 en KGB één doelpunt, ruststand 31. Na de rust maakt KGB gelijk. Hierna nemen de Valken het spel in handen en weten met 8—3 te winnen. Hierna werd de returnmatch Valken 1Wit Rood 1 uit Hoogkarspel gespeeld. Voor rust vo-r- den de Valken den stand op tot 50. Na rust was het spoedig 7—0, waarna de wedstrijd ge staakt werd, Te water. Maandagmiddag speelden eenige kleuters op een houtstapel by de Ned. Herv Kerk. Het 4-jarig zoontje van B. H. de M. alhier kreeg een duwtje waardoor hy kwam te vallen, met gevolg, dat hy in de sloot viel. Ge lukkig kwam er spoedig hulp opdagen en kon de kleine gered worden. In het on-officieele gedeelte der bijeenkomst sprak allereerst de gemeente-ontvanger, de heer C. Schqpten namens de gemeente-ambtenaren die uitdrukking gaf aan zyn verwachting om in volkomen harmonie en met plichtsbetrach ting samen te werken. Burgemeester Middelhof! voerde het woord namens de Westfriesche collega's. Spr. is op dezen prettlgen dag zeer verheugd over de spontaneïteit, die biykt uit de gehouden toe- van de hoogste Instanties niets over boord ge worpen worden. We hebben de afgeloopen week kunnen lezen, dat er voor de plattelandsge meenten wederom een groote vracht op de kade ligt, welke per 1 Juni as. Ingeklaard moet worden. Spr. bedoelt hier den steun aan kleine tuinders. De vracht, veroorzaakt door de in klaring van deze materie, kan wel eens oor zaak worden, dat ons gemeenteschip tot zin ken wordt gebracht. In de kern zyn we al lang noodlijdend! De opcenten op de verschillende belastingen hebben byna alle het maximum bereikt. Had het Ryk geen groot percentage bijgedragen in de kosten van werkloosheid en steunultkeeringen, dan waren we al lang op de flesch gegaan. Spr. wil hopen, dat de ongunst der tijden den burgemeester moge sparen en dat het hem gegeven moge zyn het zelfbestuur der ge meente te kunnen handhaven. De heer Balk hoopte dat Z. Edelachtbare In Blokker de rechte man op de rechte plaats zou zyn. De heer syp uitte als jongste raadslid zyn gevoelens van welgemeende felicitatie. Spr.ver trouwde, dat de nieuwe functionaris met den maatstaf van rechtvaardigheid zonder onder scheid zou optreden en daarmede de g e h e e 1 e bevolking zou winnen. De voorzitter dankte hierna voor de vrien delijke woorden tot hem gesproken. Spr. zegde toe de belangen der geheele gemeente te zul len behartigen, zonder acht te slaan op gods dienst of politiek, rijkdom of armoede. Hiermede besloot spr. de officleele vergade ring. lengte vair dagen mede kan opgenomen wor den in de voortreffeiyke sfeer, die onder de collega's heerscht. De heer Bregman van Bennebroek zegt, dat zyn verwachtingen van deze mooie gemeente nog verre zyn overtroffen en uit zyn beste wenschén voor het toekomstig leven van den heer Kramer, met wien hy eenige jaren zoo prettig heeft samengewerkt. Ook dit gedeelte werd onder dank voor de vriéndelijke en aangename woorden door den voorzitter gesloten, waarna velen van de gele genheid tot gelukwenschen gebruik maakten en de eerewyn werd aangeboden. Politie Door de politie werd proces ver baal opgemaakt contra: J. G. wonende te Alk maar wegens venten zonder vergunning, en contra K. v. alhier wegens rijden over een verboden weg. Verkooping Notaris D. Veenenbos zal Woensdag 18 Mei, des avonds te 8 uur, ten verzoeke van den heer J. Houter, in het te verkoopen perceel, publiek verkoopen: Weat-Frieaen 2 kampioen. Door de nederlaag van Forward 3 in den op Zondag gespeelden wedstrijd tegen Stormvogels 3, is het kampioen schap van West-Friezen 2 een feit geworden. Een mooie prestatie! West-Friezen Jun. o—V. V. E. Jun. e had een 4—0 resultaat. Vervolgens sprak het raadslid, de heer Groot Na een woord van gelukwensch hoopte deze dat de deugden van eenvoud, openhartigheid en rechtvaardigheid den burgemeester eigen mo gen zyn. Indien diens beleid zoo moge wezen dan kan het niet anders of hy zal liefde en achting in onze gemeente oogsten. Verder wil spr., als voorzitter van de velllngs- vereenlging alhier, een hartelyk welkom toe roepen. De veilingsvereenlging toch is een der grootste vereenigingen in deze gemeente, waai tal van gemeentenaren groot belang by hebben Bpr. hoopt dan, dat by een aanbieding van het eere-voorzltterschap dezer vereeniging de bur gemeester dit aanbod zal willen aanvaarden opdat Jndien zulks noodig is, hy het bestuur met raad en daad zal willeb bijstaan, zooals zyn ambtsvoorganger dit altyd heeft gedaan De volgende spr. was het raadslid K. Laan. Deze begon aldus: Ik behoef u niet te zeggen, hoe de meesten onzer geleden hebben door het lot, dat onzen vorlgen burgemeester is overkomen. Ik ben u aan ook zeer erkentelijk, dat u onder deze om standigheden in' allen eenvoud tot ons hebt willen komen. Voortgaande zei spr., uit het vraaggesprek te hebben vernomen dat de burgemeester een veelzydige ontwikkeling heeft genoten. Eerst in het commercieele, daama in het geesteiyke le ven en ten slotte in de gemeente-huishoudlng. Het kan niet anders of al deze leerscholen moeten voor het burgemeestersambt van groo te beteekenls zyn. wy prijzen ons dan ook ge lukkig met deze benoeming. Spr. hoopt, dat de verhouding tusschen den burgemeester en dén raad een aangename en verstandelijke moge zyn. De zorgen, die we sa men te dragen zullen hebben, zyn niet gering Het schip is zwaar bevracht. Nauweiyks vol doende boord om by kalme zee veilig het doel te bereiken. De lading is topzwaar en meer belasting zal het schip doen zinken. Ballas,’ over boord, roept een stuurman en alle scheeps papieren worden nagezien. Daar de lading al leen bestaat uit nuttige vracht, mag er op bevel „De Baan” in verband met het uitbrei dingsplan in deze gemeente is men druk doende de straten aan te leggen, waarvan de riolee- rlng byna gelegd is. Hierna zal men kunnen overgaan tot bouwen van woningen. Ongeveer Aangespoeld By de Ven is een p 15 meter en van zoodanige zwaarte spoeld, dat men de kolos voorloopig plaats moet laten liggen. Minder personeel In verband met de ver anderde treinenloop. Ingaande 15 Met, zullen van hier, twee conducteurs als overbodig be schouwd worden en derhalve overgeplaatst. Ma Lily zich flulsfa tegen' erom, ,.W< ruster spreki Beloo: Ze I kerbn geheel te kei ■De wezen miss wilt” zy i kwam, achtig parochiale comité’s Ooster- en Westerblokker en Zwaag van het Wlt-Gele Kruis. Dr. Barnhoorn van wien de ultnoodiging was uitgegaan, sprak een woord van welkom tot de aanwezigen en verheugde zich over de aanwezigheid der genoodlgden. De heer Bolten, die wegens verhindering van den voorzitter, den heer Moeskops, namens het hoofdbestuur het woord voerde, sprak zyn ver heugenis uit over het zilveren jubileum en het feit, dat de zuster In zoo goede verhouding met Dr. Barnhoorn haar taak van wykverpleegster vervult. Het feit, dat de dokter deze huldiging heeft voorbereid, zegt genoeg. Het hoofdbe stuur, wetend dat in goede samenwerking van de zusters met de medici, het belang van het Wlt-Gele Kruis het beste is gebaat, is daarvoor erkenteiyk en betuigt daarvoor in voorkomen de gevallen als dit. gaarne zyn dank. Als biyk van waardeerlng voor haar werk in de haar toegewezen wyk biedt spr. onder felicitatie aan de jubilaresse het geschenk van het hoofdbe stuur. een medische Encyclopaedic aan, hopen de, dat het boekwerk in voorkomende gevallen als’ vréagbaak aan de zuster een bevredigende oplossing zal geven. Ook de heer Buisman sprak als lid van het hoofdbestuur in waardeerende woorden over hetgeen de zuster presteert voor de zieken en voor hen, die op eenlgerlei wyze hulp en ver pleging noodig hebben, alsmede over de ver- diensteiyke wyze waarop deae taak wordt vervuld. De heer Schouten huldigde de feestelinge namens het comité te Westerblokker en wensch- te haar toe, dat zooals thans het zilver haar siert, ook eenmaal voor haar het gouden ju bileum moge zyh weggelegd. Dr. Barnhoorn dankte de zuster voor haar arbeid in de parochie van Oosterblokker en prees in welgekozen woorden den yver en de Nog meer sprekers Eersto kaasmaker benoemd In de gehou den vergadering van de Coöp. Zuivelfabriek ,De Ster" te Baarsdorpenneer, is de heer F. Haker, tot nu toe tweede kaasmaker aan de Zuivelfabriek te Wbrder, benoemd tot eerste alhfeg. Onderzoek van veriofgangeea. De burge meester van Enkhulaen maakt bekend, dat het onderzoek van verlofgangers bedoeld in art. 39. 3e lid der dienstplichtwet, voor deze gemeente zal worden gehouden in de voormalige school aan de David Vluchtstraat (achter de Westerkerk) op Dinsdag 14 Juni 1938? a. voor de lichting 1926 des namiddags 1 uur; b. voor de lichting 1929 des namiddags 3 uur. Zoster Thimotia gehuldigd Ter gelegen heid van het zilveren Kloosterjubilé van Zus ter Thimotia tad Zaterdagmiddag een huldiV ging van de wijkverpleegster plaats in klooster Bethlehem. Met de jubilaresse en de Eerw: Moeder waren aanwezig pastoor Blankenau' Dr. Barnhoorn en vertegenwoordigers vfcn Geslaagd Onze plaatsgenoote, mej. Vers Vriend, slaagde te Alkmaar voor het bakers- diploma. B- K. Voetbal V. V. W. 1 heeft de degrada- tle-wedstryden Zondag tegen R. E. O. 1 wel heel slecht ingezet door met 4—0 te -verliezen. De thuisclub speelde byzonder slecht en Reo won verdiend. V.’ V. W. a—6. E. W. a 7—1; Forward o—V. V. W. b 1—1; Westfriesen c—V. V. W. c. 4—0. Gesellen-uitvoering Door de 8t. Jozef Ge- zellen-Vereeniglng werd Zondag het patroons feest gevierd. Onder de H. Mis van 7 uur werd een algemeene H. Communie gehouden, waarna een gemeenschappeiyk ontbyt volgde. Den ge- U heelen dag bestond er gelegenheid tot biljar ten enz. Des avonds werd een uitvoering gege ven waarby de tooneelclub het Indische stuk „Oessln Blanda” opvoerde. De belangstelling had i grooter kunnen zyn. Postduivenvereeniging ^e Vriendschap”. ondag 8 Mei werd het wegvluchtseizoen voor ostdulven wederom ingezet met een wedvlucht x>r Oudenbosch. In concours waren van de nkhuizer Postdulvenvereenlging „de Vriend- hap' 47 duiven. Gelost 8.30 uur met N.W.-wlnd. ïrste aankomende duif om 10 uur 58 mln. 13 c.;-laatste prysduif 11 uur 17 mln. 31 sec. De Ijzen werden behaald door F. van Hurek 1. 5. 8 en 14; A. J. Snyders 3. 3, 8. 11 en 18; M. Maar- tens 4 en 12; W. Visser 7 en 1»; P. Kat 9. 10 en Colleete recloeseering De alhier gehouden collecte voor de reclasseering heeft opgebracht f 43.85. Een»woonhuis, waarin café, met schuur en erf. Westerstraft 183, hoek Raamstraat, groot hadden gegeven. In onze dagen, zei spr. is heel het land oor- logsterreln, de burgerbevolking dient beschermd te worden. Obdam is wat de gevarenklassen, waarin Ne derland door de autoriteiten is ingedeeld, betreft in de laagste, minst gevaariyke klasse geplaatst. Obdam loopt hoogstwaarschyniyk in ’t geheel geen gevaar, alleen dienen we paraat te rijn voor de uitwerking van projectielen. Een oefeping der leden van den luchtbescher mingsdienst zal binnenkort gehouden worden. Volgde sluiting onder dank. La Nova Stelo. Zondag aa. zullen de Espe rantisten een reis maken naar Volendam en Marken. Men kan zich opgeven by den secretaris C. Schipper. De nieuwbenoemde burgemeester van Blo kker, de heer G. Kramer, is Maandag als xoodanig geïnstalleerd. Een jeugddeputat ie bracht den nieuwen burgervader een bloemenhulde Maandagmiddag is de heer G. Kramer geïnstalleerd als burgemeester van BV ..de Nadorst" werd de nieuwe magistraat begroet door den gemeenteraad, waarna in landauers een tocht door Wester- ^n Ooster-Blokker werd gemaakt licht naast vriendschap tegenwerking, het feitfkpraken en hoopt, dat de nieuwe collega tot in dat hy zyn krachten mag gaan geven voor hel belang van een bevolking als deze stemt hem tot groote vreugde en ongetwyfeld zal het een prikkel te meer voor hem zyn om zyn verant- woordeiyke taak getrouw te vervullen. Na dank te hebben gebracht aan den loco- burgemeester, spreekt de heer Kramer zyn waardeerlng uit voor al het goede, dat de heer Oostveen voor de gemeente heeft tot stand gebracht. Vanaf deze plaats wenscht spr. hem voor de toekomst Gods besten zegen toe. Voortgaande geeft spr. de verzekering, dat hy ook de schaduwzyden. die aan het vervul len van deze functie verbonden zyn, onder de oogen ziet. Ook deze gemeente, als deel van het geheel, kent de ramp van de werkloosheid. Vooral op dit punt zal spr. zyn uiterste best doen om mede te Werken aan de verlichting van deze zoo langdurige ramp. 8pr. doet een beroep op alle Blokkers, om de overheid mede te helpen by de oplossing van dit zoo uitermate gewichtige vraagstuk. Na vervolgens de medewerking van wethou ders, raadsleden en ambtenaren te hebben in geroepen en zyn dank te hebben betuigd aan den burgemeester en aecrotaris van Benne broek. belooft spr dat hy zich zal inspannen, zich zoo spoedig mogeiyk in zyn nieuwen werk kring In te werken en alles te doen om *n waar dig burgervader voor de bevolking te zyn. Daar toe roept spr. den zegen van God af over zyn mooi werk. In de verwachting dat de hulp van boven en de vaste wil zynerzyds te zamen een goed re sultaat mogen behalen, aanvaardde hy onder het ultspreken van den wensch, dat dit alles Blokker tot heil moge strekken, volgaarne bet ambt van burgemeester. Een serenade Ook het RJK. fanfarecorps „Dr. Nuljens” heeft Maandagavond door het brengen van een serenade de Eerwaarde Overste van het 8t. Joeefgesticht, ter gelegen heid van haar 60-jarig kloosterfeest, willen hul digen. De vice* voorzitter sprak daarby woorden van dank voor de gastvryheid. welke het corps reeds 30 Jéar by de Eerwaarde Zusters genist. R. K. V. Woudia. De Zondag gespeelde wedstrijd Woudia I—Strandvogels I wérd ver diend door de gasten met .26 gewonnen. Hengelver. „De Dobber" In het café „Cen trum" vergaderde de hengelsportvereentging „De Dobber”. Medegedeeld werd, dat de banne de „Oesterput" aan de vereeniging is verhuurd voor f 10 per jaar. Besloten werd in denWut borden te plaatsen met het opschrift „Verpacht I toewyding van z'n hulpe, die altyd, ook op vischwater” en algemeen bekend te maken, dat ongelegen tyden, direct klaar staat. Waar dit vaak inbreuk moet maken op de regels van het huis, wil spr. by deze gelegenheid ook gaarne de Eerw. Moeder voor het bereidwillig afstaan een dankwoord toevoegen. Dan wyst spr. op de bekwaamheid, waardoor hy vol vertrouwen een patiënt aan de zuster kan overlaten. Ook de omgang met de zuster wordt als zeer heilzaam aangemerkt. Een bezoek van Zr. Thimotia bracht veel opbeuring en verlichting, zooals vaak door patiënten wordt getuigd. JSStfZ ken wijst spr nog <m dep teet van omgaan, waardoor het mogetyk Is trots de kenmer kende mentaliteit van de bevolking toph te bereiken, wat voor den goeden gang'van zaken in het belang der verpleging noodig is. spr. hoopte dan ook, dat deze kracht nog een aan tal Jaren in den kring zal mogen werkzaam biy- ven en biedt namens den kring een boekwerk over Verbandleer aan. Tot slot sprak de pastoor, die in het byzon der zyn waardeerlng en dank uitbracht voor het verzorgen van de geesteiyke belangen der rieken en hulpbehoevenden. Onder den indruk van de huldiging, die als veel te veel werd bestempeld, dankte de jubi laresse, speciaal voor de aangeboden vaklitte ratuur. Dr. Barnhoorn sloot de officleele byeenkomst, die verder nog in een gezellig samenzyn werd voortgezet. stuur den heer Kramer met diens benoeming tot burgemeester van Blokker. Ik mag mis schien wel zeggen, aldus spr., u is uitverkoren uit een groot aantal gegadigden om dit ambt te aanvaarden, wy zyn verheugd weer een burgemeester te bezitten. Sinds 33 Mei van het vorig jaar hebben enkele ingewyden in span ning geleefd aangaande de gebeurtenissen rond het burgemeestersambt van deze gemeente en de ontslagname van den heer Oostveen. Vooi allen was dit als een donderslag by helderen hemel. Het menscheiyk gevoel had hem parten gespeeld en de zucht om de gemeente finan cieel zoo sterk mogeiyk te houden is voor hem noodlottig geworden, oorzaak van een ondoor-, dachte handeling met alle gevolgen van dien Niettegenstaande dat roep ik u een hartelyk welkom toe. De gemeente Blokker is in vele opzichten goed te noemen. Het is vanzelfsprekend, dat in dezen tyd vele zaken uw aandacht zullen vragen. Zooals in iedere gemeente heerscht ook hier de geesel der werkloosheid en sullen ook de armen by u om steun komen aankloppen. In de nabye toe komst zullen waarschyniyk buitengewone uit gaven gedaan moeten worden en ofschoon we nog onafhankelyk zyn van het Ryk, is voor zichtigheid, wat de middelen betreft, geboden omdat de vermogens en inkomsten in dalen de lyn gaan. Van de medewerking van den raad en het dageiyksch bestuur kunt u verzekerd zyn. Bpr. eindigde als volgt: Aanvaard hier uw taak met vreugde, vraag alle dagen den zegen van den Allerhoogste over uw werk. Vertrouw op God en altyd zult u de kracht vinden om uw taak naar behooren te vervullen. Na bet applaus op deze rede werd de ge- installaeerde burgemeester omhangen met de ambtsketen en overhandigde de loco-burge- meester hem den voorzittershamer. apothekers, goud- en zilversmeden en groote partyen, die afzonderiyk door het ykkan- toor worden opgeroepen en van 1318 uur voor hen wier naam begint met een der let ters A. t.m. D. Op Vrijdag 28 Mei van 9—12 en 13—15 uur voor hen wier naam begint met een der let ters E. t.m. R. Op Maandag 23 Mei van 10—12 uur voor hen wier naam begint met een der letten 8. tjn. Z. Dan sprak de burgemeester, aan wiens rede wy het volgende ontleenen: Door de benoeming word ik geroepen tot hel uitoefenen van een bestuurstaak in deae ge meente, die my met gezag bekleedt, maar my tevens aan plichten bindt. En al loopen de meeningen over den oorsprong van het over heidsgezag sterk uiteen al naar gelang van levensbeschouwing en politieke overtuiging, de noodzakeUjkheld ervan aanvaarden wy allen. Bpr. zette dan uiteen, boe hy de taak van een burgemeester ziet. Deze ztenswyze kan in bet kort warden sa- mengevat in de volgende bewoordingen: het dienen der gemeenschap, waarover hy gesteld c Aanrijding Zaterdagmorgen kwam de fiet sende heer S. van hier op zoodanige wyze op den hoek KlapperstraatKulperdyk (de bui tengewoon gevaariyke hoek) in aanraking met de bakfiets van den heer 8t„ dat genoemde heer 8. kwam te vallen en een been brak. Hy werd in het Sn. v. Loosenziekenhuis opgeno men Den bestuurder van de bakfiets treft geen schuld. Maandagmiddag is de nieuwbenoemde burge meester van' Blokker, de heer G. Kramer, over eenkomstig zyn verlangen, op eenvoudige maar niettemin waardige wyze in zyn gemeente ir- gehaald. Hiertoe werd Z Edeiachtbare aan de grens der gemeente by „de Nadorst” door de leden van den raad opgewacht. Toen de heer Kramer met gevolg per auto was gearriveerd, werd in de gereedstaande landauers plaats genomen. De stoet zette zich ln beweging en reed door de belde gedeelten Ooster- en Westerblokker. Daama. ten raaa- huize gearriveerd, werd den nieuwen burger vader door de kinderen van de hoogste klassen der scholen onder leiding van den heer A Th Vis en met begeleiding van het Harmoniekorps een zanghulde gebracht Hlerby boden een 3- tal meisjes bloemen aan. waarna Z Edelachtb dank betuigde voor hetgeen hem geboden was. Deze dank strekte rich ook uit tot de onder wijzers voor de moeite, door hen getroffen. Aan de burgerij van zyn nieuwe gemeente verzocht spr. hem van heden af als een der hunnen te beschouwen. Laat my deelen in uw vreugde en uw leed en u kunt van myn medewerking ver zekerd zyn. Met een ..Leve Blokker” besloot spr. zyn dankwoord, dat door de belangstel lende menigte werd beantwoord met een drie werf hoera voor den nieuwen gezagsdrager. De muziek speelde het Wilhelmus. Alsdan ging men op naar de raadzaal, waar de officleele in stallatie plaats had. We merkten o. a. op met den burgemeester diens ouders eij Heeroom. Verder den oud-ge- meente-secretarls van Amsterdam, den heer J J. Roovers, aan wien burgemeester Kramer zyn theoretische opleiding in de gemeente administratie dankt, benevens de heeren Essing secretaris van Harenkarspel. Bregman. secre taris van Bennebroek. A. Elfers, verificateur van de Vereen, voor Nederl Gemeenten. Voorts de burgemeesters Middelhof! van Hoogkarspel Schrynder van Grootebroek, Haverkamp van Westwoud, Wiering van Zwaag en Nibbixwoud, Honyk van Venhuizen, Mol van wydenes en Palestyn van ScheUinkhout, alsook de belde Kerkbesturen van Ooster- en Westerblokker van de Nederd. Herv. Gemeente, met ds. Kastein van Hoorn en verder de eerw. geesteiykheid ▼•n Westerblokker, dr. Barnhoorn, familie en vrienden. De openbare raadsvergadering werd geopend door den loco-burgemeester, den heer E. van der Laan, die als ingekomen stuk voorlas het Konlnkiyk Besluit, waarby de heer G. Kramer ingaande 1 Mei 1938 is benoemd tot burgemees ter van Blokker. Aan de orde is dan benoeming van een amb tenaar van den Burgeriyken Stand. Ter vooi- zfenlng in de vacature bieden B. en W. de vol gende aanbeveling aan: 1. G. Kramer; 2. N Pater. Met algemeene stemmen werd de eerst- voorgedragene gekozen. Binnengeleid door den loco-burgemeester en den secretaris, aanhoorde de nieuwbenoemde burgervader en met hem de aanwezigen staan de de toespraak van den heer van der Laan Alweer een aato-ongevaL Gistermorgen kwam de veevervoersauto van de firma Gebr. Llgthart te Nibbixwoud op de Hoofdstraat, uit de rich ting van Hoorn aanrijden, toen vanyit de Scha penstraat mej. M. Boedens—Nieuwboer per fiets den weg overstak, waardoor zy door den vrachtwagen werd aangereden. Het slachtoffer werd by den heer E. Duin binnengebracht, waar dokter P. L. Steenhulzen, uit Bovenkarspel, de eerste hulp verleende. Het meisje bad ernstige inwendige kneuzin gen bekomen en een bloeduitstorting hoofd. De fiets werd totaal vernield. Mej. M. B. kon later naar de van haar ouders in de Schapenstraat vervoerd. Luchtbeschenning Zaterdagavond jl werd ten gemeentehuize op ultnoodiging van den burgemeester een bespreking me« een twintig*- tal gemeentenaren gehouden ter behandeling der luchtbescherming. In z'n openingswoord sprak burgemeester de Boer er zyn genoegen over uit, dat byna allen aan de oproep gevolg Crescendo De harmonie „Crescendo” zal deelnemen aan het concours te Wielingen, en op Donderdag 26 Mei uitkomen in de eere- afdeeling Harmonie. Aanbesteding Zaterdag werd aanbesteed het bouwen van een bergloods aan de Markt, voor rekening van den heer J. v. d. Lee alhier, met den volgenden uitslag: J. Bot. Medembük Joh Winnubst Hz., idem P. Blokker, idem E. Boekel, idem C. Breed, idem Koorn Sc de Jong, idem J. Geusebroek Jzn., idem Begroeting f850.— Herijk De herijk der maten en gewichten zal in deze gemeente worden gehouden in het gymnastiekgebouw, Breedstraat, op de navol gende dagen en uren; Op Donderdag 19 Mei van 9 30—12 uur voor Oudste inwoner Onder groote belangstelling en hartelyk medeleven vierde Zondag de oudste Inwoner van onze gemeente, de heer T. v. d. Braber, zyn 93en verjaardag! Burgeriyke Stand Geboren; Petronella Catharina Margaretha. d. v. N. Eeken en cath. Seyts; Gerardus, z. van M. D. Peerdeman en M. Weel; Johannes Arrioldus, z. v. P. Appel man en Joh. Br. Reus; Maria Catharina Afra, d. van N. J. Laan en Cath. A. Bakker. Overleden: Snel, Doede, oud 89 jaren, we duwnaar van Beemster, ’Trijntje. Ondertrouwd: Germen Postma en Gertrudis Maria Berkhout, beiden van Bovenkarspel; Pieter Noordeloos en Lleslotte Gronenberg. beiden van Bovenkarspel; Paulus Doede Deen en Wilhelmina Afra Boos, belden van Boven karspel; Nicolaas Peerdeman en Regina Maria Ettema, beiden van Bovenkarspel; Willem Laan van Bovenkarspel en Elisabeth Keeman van Grootebroek; Theodorus Klein van Boven- karspel en Johanna van der Meulen van Mlms en Bakhuizen; Cornells Roorda van Hoorn en Neeltje Ens van Bovenkarspel; Gerardus de Wit van Grootebroek en Gerarda Catharina Visser van Bovenkarspel; Johannes Cornells Rood van Bovenkarspel en Maria Cornelia Kunst van WervershoofPetrus Peerdeman van Bo venkarspel en Catharina Elisabeth Hoogland van Enkhuizen; Johannes van Doornik van Enkhui- zen en Mina Kamper van Bovenkarspel; Gerar dus Petrus Rood en Martha Maria Rood, beiden van Bovenkarspel: Willem Klaver van Boven karspel en Burger Antje van- Andyk; Pieter Groot van Bovenkarspel en Catharina Elisabeth Ooteman van Grootebroek. Gehuwd: Postma, Germen en Berkhout, Ger trudis Maria, belden van Bovenkarspel. R.K.V.V. Wit Bood De uitslagen van de op Zondag 7 Mei gespeelde wedstry<fen zyn als volgt: Wit Rood n—KG B. Hl nederlaagwed. 4—2 Valken IWit Rood 1 vriendsch. 8— - Op concours Het plaatselyk fanfarecorps 70 zullen ter plaatse kunnen worden gebouwd. ..Concordia" zal dit jaar weer deelnemen aan het concours van den West-Frleschen Bond van harmonie- en fanfarecorpsen, hetwelk wordt gehouden t£ Hippolytushoef. Het corps komt ïBt in de eere-afdeellng fan fare, en wel op Zondag 29 Mei as. Boerenleenbank De algemeene ledenver gadering van de coöp. Boerenleenbank Hoog karspel is bepaald op Woensdag 11 Mei 1938, avonds te half 8 in 1 café ,De Landbouw”. Ongeval Maandagmiddag is het 5-jarig dochtertje van den heer J. Reus Wz. by het spe len achter de kerk zoodanig komen te vallen, dat zy een armpje brak. Het meisje moest in het Snouck van Loosenziekenhuis te Enkhuizen worden opgenomen. En wat is dienen anders dan ten goede strekken, tot nut zyn van een snder. Daarom Is het dat de functie van burgemeester spr steeds geambieerd heeft Want dit dienen der gemeenschap door een burgemeester valt te omschryven in: besturen, hoeden en zorgen, en wegwyaen. Wanneer spr. zoo de taak van een burge meester ziet en nu in de gelegenheid vordt ge steld om dit ambt te vervullen, kan men zich wellicht eenigszins indenken met welke groote gevoelens van dankbaarheid jegens God spr deze functie aanvaardt. Dankbaar, omdat hy burgemeester is gewor- cen, maar dankbaar ook omdat hy dit zyn mag van de gemeente Blokker. Het is steeds zyn wensch geweest om eens dit ambt te mogea bekleeden in een gemeente liggende in de streek, waar zyn voorouders hebben geleefd en gewerkt'en waar ook nu spr. mag het openiyk getuigen zyn familie naam nog met eere wordt genoemd. Bovendien wordt spr. in de gelegenheid ge steld om te werken met en te wonen te midden van de Streekers. van ouds bekend als stoere en eeriyke lieden. En al is spr. ervan overtuigd, dat hy ook hier naast geluk ontgoocheling zal vinden, wcl- II 1 11 Byeenkomst in het Parochiehuis te Spanbroek. Sprekers Deken Van der Wiel en dr. Baesjou. 7.30: Pieter Jong-baa van de K. J. C. te Lutje broek. 7.30 Gemeenteraad van Hoorn. 730—890: Handwerken van De Graal te Hoorn. 7.15 uur: Vergadering voor alle leden van De Graal te Wervershoof. 7 uur: Zang en club voor de madelieven van De Graal te Hém-Venhulzen. 7.15: Ledenvergadering L. T. B. in het Paro- chiehuls te Grootebroek. 8.15: in ,De Keizerskroon" te Hoorn propa-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1938 | | pagina 2