TURMAC SERDAR het teeken Varsity-1938 Laga van Volendam schaart zich bij de leiders in Limburg wint den Missiewedstrijd yWEEDE OOGSTBEHICHT DRIE DELFTSCHE OVERWINNINGEN i KLEINE OVERWINNING OP VOSTA MAANDAG 16 MEI 1938 <1 UIT HET KATHOLIEKE KAMP Groote zege van D.O.S. Volendam wint in Enschede D.O.S.S. definitief Twee onproductieve aanvale-liniea uitgeschakeld t Hulhuizen verliest Promotie-degradatie HELDT: van B.W.O. ONZE Een onfortuinlijk begin ALSOOK ALLE ANDERE TUBHAC-HEBKEN ZIJN ROEIEN Vermeer breekt een been Voorzitter vin het Missie-comité voor de microfoon Triton zegeviert tweemaal Leelijke misstap van Graaf Willem Voor het eerst na 11 jaar wonnen de roodjakken weer het ''hoofdnummer Na een slechte eerste helft wint V.V.IJ. door v. d. Hoogen Een verdiende zege op de ploeg van het Bossche diocees V.VJJ. door een zege op D.O.S.S. gelijk met Fortitudo Een beslissingswedstrijd noodzakelyk MISSIESPORTDAG HOLLAND—BRABANT r i o o 1 REEDS VERVAARDIGD VAN TABAKKEN DIT DE SERDAR OVERAL VERKRIJGBAAR. o Competitie Het „hoofdnummer” De andere nummert Triton kan eveneens op een auocesvpUen dag te 314 In deze competitie Graaf heeft 1 2 1 3 3 2 1 3 1 1 3 De strijd, die Vosta en Volendam in Enschede leverden voor het landskampioen schap, zal het publiek niet lang in herin nering blijven; daarvoor was het gebodene te weinig interessant. Fortitudo WIJ DOSS 3 3 4 3 3 2 3 3 4 4 5 8 4 2 2 1 1 1 2 2 1 1 0 2 2 1 0 0 0 0 0 2 3 0 1 0 0 1 1 1 1 0 1 1 1 2 2 3 4 4 2 5 4 3 2 0 5 4 2 0 1 5 S 5 5 2 8=4 3—11 9—4 5—4 5—4 5—6 5—11 4 3 3 3 2 0 4 4 0 •r in dan >n mooie akte fjord Zooals wg hadden voorspeld, Willem het in Roelofarendsveen verre van ge- makkelijk gehad. Met niet minder dan 50 2 2 2 2 1 0 0 o 2 2 0 9—5 12—10 9—9 10—14 6—8 9— 6 10— 8 3—3 op korten afstand die een onderling een taflengte hebben. Laga zet Zwaluw Dongen SCO Boxmeer SCE Hieuwt Waubach F. V. C. Be Quick Chèvremont Almanla Schijndel de voor- 1 1 1 2 moe- besllssings- laatste ploegen is dan ongeveer een halve lengte. Veel verandering komt er niet in de positie. Triton slaat wederom een hoog tempo, namelijk 34 en is op 1500 meter iets ingeloopen. Dan komt de eindspurt. De Utrechtenaren spannen hun uiterste krachten in. Zij verkleinen, aangemoe- digd door vurige kreten op de tribune, den ach terstand tot een halve lengte, maar Laga be- heerscht de situatie. Nereus doet ook nog een poging om wat naderbij te komen en verovert na een kort duel met Njord de derde plaats. leder geval kunnen zij X den anderen clubs, die dicht bij elkaar staan, nog zeer lastig maken en zelf is dat ook wel eens een aaraige Kimbria besloot in Zuid I de competitie op wel zeer fraaie wijze, floor R. K. O. N. 8. een stevige 61 nederlaag toe te brengen, waardoor de Maastrichtenaren weer enkele trapjes op de ranglijst stegen. ste kleine kansje door tegen V. V. IJ. met 31 het loodje te leggen, cijfers, die weliswaar be wijzen, dat de gastheeren het niet cadeau ge kregen hebben, doch waardoor in ieder geval de Amsterdammers zijn uitgeschakeld, en de ploeg uit IJselstein met Fortitudo Is gelijk gekomen. De laatste wedstrijd, die tusschen de beide ri valen, zal hier moeten uitmaken, wie zich In de sterkste heeft getoond en eerste klaaser wordt.... of blijft. Jonge vier: 1. Aeglr, 7 mln. 22 sec; 2. Laga (bp driekwart lengte) 7 min. 24 sec; 3. Triton, 7 mln. 24.5 sec; 4. Njord (ver). Overnaadsche vier-, 1. Nereus, 7 min. 26.3 sec: 2. Triton, driekwart lengte, 7 min. 29.1 sec; 3. Njord, drie lengten, 7 mln. 38.4 sec; 4. Aeglr; 5. Laga. op zich sport! Beide partijen beschikken over een prima verdediging en middenlinie, waarbij we die van Vosta iets hooger aanslaan. Wat de belde,; voorhoedes echter betreft, daarover valt niet veel te zeggen, want deze linies waren bepaald slecht. De Volendammers hadden een grootere vechtlust, doch zochten het te veel in de breed te, waardoor de toch reeds sterke Vosta- verdediglng telkens gelegenheid kreeg om op tijd in te grijpen. Over de Vosta-voorhoede kun nen we beter het zwijgen bewaren, want hier was alle overleg zoek. Voor den aanvang van den wedstrijd wer- ^0 0 o 1 Voor ongeveer 3000 toeschouwers heeft gisteren te Valkenswaard in het kader van de Mlssiewedstrjjden de ontmoeting plaats gehad tusschen de vertegenwoordigende elftallen van Den Bosch en Limburg, welke wedstrijd eindigde in een 31-overwinning voor laatstgenoemde. De ploeg van Laga, die het hoofdnummer van de Varsity op de Boschbaan te Am sterdam ww, had na deze prestatie van haar uitgelaten supporters een enthou siaste hulde te tncasseeren. De Geldersche spelen hebben een uitent on- fortuinlijken degradatiewedstrijd gespeeld. Alhoewel Hulhuizen over het algemeen de technisch betere was, heeft Excelsior het toch moeten afleggen, dank zjj den keeper. De Be- tuwsche doelwachter was er danig uit, terwijl de Twentsche keeper van BWO juist zijn doel dicht hield als een echte Cerberus, die voor geen schot week. A. Gendt begon met wind tegen en leidde de eerste aanvallen in, maar faalde telkens voor doel, tot BW8 meer los kwam en keeper Verhoeven bij een schot van van Heggelen zijn eerste fout beging en den bal tusschen de beenen door liet glippen. Hulhuizen gaf niet op en vooral de linker vleugel weerde zich, om telkens dood te loopen werd de achterstand van Aegir tot twee lengten verkleind. De vier-zonder-stuurman was een wedstrijd tonder spanning. De Laga-vier, aangevoerd door den schitterenden slag van Nes, gleed in een rustig rhythme door het water, een magnifieke ploeg, waartegen de Amsterdammers niets had den in te brengen. In de jonge twee startten Njord, Triton en Nereus. Triton had pech, doordat het als ge volg' van een misverstand te laat vertrok *n dadelijk twee lengten achter kwam. Doch de ploeg was volkomen superieur, liep geleidelijk in en klopte de anderen, die slechts moeizaam vooruit kwamen, met gemak. In de Overnaadsche twee ging eveneens de strijd tusschen Njord. Nereus en Triton. Doch hier was de Njordploeg verreweg het sterkst. Nereus roeide slecht en zakte spoedig af. De pogingen van de Utrechtenaren om ln"te loo pen hadden geen succes. De grootste belangstelling trok vanzelfspre kend het hoofdnummer, dat der oude vieren, dat terecht onze Nederlandsche „boatrace" kan wor den genoemd. Temeer is deze vergelijking met het Engelsche voorbeeld steekhoudend, daar het de laatste jaren voornamelijk een wedstrijd was tusschen twee ploegen, namelijk Nereus en Tri ton, die van 1930 af de race elk viermaal heb ben gewonnen. Doch ditmaal was bet kort na den start wel duidelijk, dat noch Nereus, noch Triton met de gouden blikken zouden gaan strijken. De ploe gen lagen voor de afvaart gereed aan de volgen de boeien: (gerekend van den Noordelijken oever): 1. Aegir, 2. Triton, 3. Njord. 4. Nereus, 5. Laga. Een pijlsnelle start, waarin Nereus en Triton iets aan het hoofd liggen, gevolgd door Njord en Laga, terwijl Aegir dadelijk op de laatste plaats achterblijft. Triton verkrijgt dan even de leiding, doch de Utrechtenaren kunnen hun te hooge tempo 35 slagen in de minuut, niet vol houden, waarop Laga uitloopt. Met een mooien, langen doorhaal en een baantempo van 32, ruk ken de roodjakken zich geleidelijk aan los. Op 750 meter is er tusschen Laga en Triton nog een halve lengte verschil, o gevolgd door Nereus enNjord, verschil van krachtig door en als de halve baan achter den rug is. komt er een halve lengte licht tusschen de booten. Nereus is inmiddels naar de vierde plaats afgezakt, terwijl Njord iets inloopt op Triton. De onderlinge afstand tusschen de vier Een spannend nummer was tenslotte dat der jonge achten, waar alle kleuren waren ver tegenwoordigd. Triton en Laga lengden uit bU den start, ge volgd door Nereus, Njord en Aegir. Njord zakte spoedig naar de vijfde plaats af en speelde In het geheel geen rol meer. Na een halve baan lagen de Delftenaren lengte voor op Triton, wier spurten geen gunstig resultaat opleverde. De Groningers werkten zich intusschen tot de derde plaats op, zij het met slechts een taf lengte voorsprong op Nereus. In den buiten gewoon vinnlgen eindstrijd liep Triton nog tot een halve lengte op Laga in, doch de Delftenaren handhaafden hun voorsprong. De uitslagen luiden: Zoo wint Laga de Varsity-1938 met een halve lengte voorsprong op Triton. Nereus, dat in den strijd om de leiding buiten be schouwing kan blijven, volgt op anderhalve lengte, even voor Njord. De Groningers vormen een sluitstuk op eenlge lengten. De tijd van Laga bedroeg 7 min. 105 sec. Zooals men weet won Triton het vorige jaar op dezelfde baan in 6 min. 57 sec. De Hagenaars beginnen hoopvol en zetten verschillende goede aanvallen op, doch als na 4 mln. de voorhoede der thuisclub het leder overneemt, ontstaat daaruit dadelijk een fa natieke aanval, waaruit Rodewijk de score opent, 10. Graaf Willem laat zich niet ont moedigen en het spel golft weer eenigen tijd op en neer. Uit een voorzet van Rodewijk ver groot Akerboom na een kwartier den voor sprong, 20. Met een hard schot heeft v. Ha meren dan opnieuw succes, 30. met welken stand de rust aanbreekt. De thuisclub pakt na de hervatting dadelijk weer flink aan, maar de gasten weerstaan den druk en langzamerhand komen zij n aanval. Uit een daarvan krijgt Slee kans, maar de bal springt van den paal terug. Na 20 mln. krijgt DOS op den rand van het strafschopgebied een vrije trap te nemen, waaruit v. Hameren ineens doelpunt, 40. Daarmee schijnen ook de Veenders hun krult verschoten te hebben, doch in de laatste mi nuut weet Akerboom uit een voorzet van links den eindstand op 5—0 te brengen. Het nummer jonge vier, waarvoor Njord Laga en Aegir aan den start verschenen, gat een spannenden strijd te aanschouwen tus schen Laga en Triton. De Delftenaren hadden vrijwel de geheele baan een voorsprong van lengte op de donkerblauwen, doch deze ver kleinden hun achterstand in een feilen eind strijd tot een kwart lengte. Tezelfdertijd kwam, zooals reeds hierboven gememoreerd, Aegir verrassend opzetten, om de beide andere con currenten op het laatste moment te passeeren en daarmede de overwinning in de wacht te sleepen. RVW BWO Hulhuizen In West I verspeelde D. O. S. 8. zijn allerlaat- Onder ideale weersomstandigheden beef t Neer- lands studeerende jeugd Zondag op de Amster- damsche Boschbaan den strijd op de riemen aangebonden. Deze universiteitswedstrijden vormden een goeden inzet van het roeiseizoen. Z(j zijn bovenal een succes geworden voor Laga. dat er voor het eerst sedert 1927 in geslaagd is, het hoofdnummer te winnen en dat daarnaast op de eerste plaatsen der twee andere belang rijke nummers, de vier-zonder-stuurman ett de jonge acht, wist beslag te leggen. Als tweede in het „klassement" volgde Triton, dat tweemaal zegevierde, namelijk in de lichte vier en de jonge tvflee. Nereus, Njord en Aeglr wonnen elk een race, resp. de overnaadsche vier, de overnaadsche twee en de jonge vier. Zoo is dus niemand met leege .handen naar huis ge gaan. De Delftenaren, die zoo keurig voor den dag kwamen, hebben weer iets van hun qude glorie doen herleven, al waren ze niet over de geheele linie superieur; in de jonge vier moesten zij met de tweede plaats achter Aegir genoegen nemen en in de overnaadsche vier speelden zij zelfs heelemaal geen rol. Maar in de drie overige nummers, waarin zij uitkwamen, bewezen zf), wat zij waard waren. In deze races toonden hun ploegen een groote homogeniteit, he't Uchaatns- en waterwerk waren in alle opzichten af en de snelheid navenant. Voor dezen promotie-degradatle-wedstrljd verschenen beide elftallen met twee invallers. DOSS voor rechtsachter en rechtsbuiten. WIJ voor mldvoor en linksachter. Bovendien Wer den de gasten in de tweede helft wel zeer ge handicapt door het uitvallen van den spil Rrakkee, die werd vervangen door Kemenade die toen als middenvoor optrad. Het was in de eerste helft een op laag peu staande strijd. De warmte deed bepaald nadee- ligen Invloed gelden, want er hing een groote matheid over het geheel. DOSS begon met open spel en bracht al direct de verdediging van WIJ in groote moeilijkheden. Men trof echter doelman van Vliet en rechtsachter Tersteeg in prima vorm, en daar bovendien het schot on zuiver Was, wisten de Amsterdammers voor- loopig geen uitdrukking te geven aan hun be- sliste meerderheid. De minder talrijke aanval- len van WIJ waren zóó onsamenhangend, dat de verdediging der gasten er weinig moeite mee had. en mocht er al eens een goed schot komen, dan was v. Velzen op zijn post. Toen er 23 minuten was gespeeld, liep v. Vliet bij een aanval op zijn doel uit, waarvan H. Scholts profiteerde en DOSS de leiding gaf. Ook na dit doelpunt bleef het initiatief aan d- gasten, doch tot rust bleef de stand onveranderd Direct na het tweede begin speelde WIJ stukken beter en werd de Amsterdamsche veste meermalen belegerd. Tweemaal achtereen ketste het leder van den staander in het veld terug. Na 8 minuten moest de spil Frakkee, zooals boven gemeld, het veld verlaten.» De thuisclub deed nu gevaarlijke aanvallen, en toen na 20 minuten Doorendt het leder recht naar voren speelde, wist v. d. Hoogen de gelijkmaker te scoren. Na eenlge hoekschoppen leverde goed samenspel met Hartings door denzelfden speler het tweede doelpunt vooT WIJ op. DOSS gaf zich echter niet gewonnen en eenlge enthou siaste aanvallen werden opgezet, doch het be geerde resultaat bleef uit. Aan de andere zijde ging het beter, wan* toen W. Vink een goede voorzet gaf, was het opnieuw v. d. Hoogen. die scoorde en er 31 van maakte, wat ook dén eindstand werd. Brabantia HBC Volendam WH f Voste In het Oosten is Hulhuizen de degradatie- oompetitie slecht begonnen. Van B. W. O. dat reeds met 40 van R. V. W. had verloren, kre gen de eerste klassers nu met dezelfde cijfers een pak slaag, zoodat het er niet bepaald Ros kleurig voor de Hulhuizers uitziet. Maar nog is niet alles verloren, Integendeel, men heeft de kans nog geheel in eigen handen en krijgt voldoende gelegenheid, zijn fouten te herstellen. wist D.OS. te winnen, zoodat de Grafelljken hun laatsten wedstrijd tegen V.V.P. persé ten winnen, om het nog tot een wedstrijd te brengen. D.O43. Graaf Willem V.V.P. Langzaam maar zeker gaan de beslissin gen in zicht komen, doch dit wil nog geens zins zeggen, dat daardoor de spanning rond de verschillende we<|jtrijden zou verminde ren. Integendeel, dit naderkomen van de beslissingen gaat met groote verrassingen gepaard en zooals ook uit de resultaten van gisteren blijkt, Is er overal nog de onzeker heid, die het verloop der kamploens- en pro- motie-competities zulk een bijzonder cachet verleent. - - Voor den strijd om het landskampioenschap werd slechts één wedstrijd gespeeld, doch deze was er een van groote beteekenis. Door zijn 1—0 overwinning in Enschede, bewees Volendam immers, dat het, ondanks het gemis van Ko- nlng, toch nog tot de ernstigste gegadigden voor den landstitel moet worden gerekend en dat het, nu de beslissing omtrent de schorsing van zijn besten speler eenmaal gevallen is, toch nog de tanden op elkaar wil zetten, om te toonen wat het waard is. Vosta daarentegen moet na de fraaie zege op H. B. C. met dit resultaat wel zeer teleurgesteld zjjn geweest. Vooral het feit, dat de Enschedesche'plöeg daardoor voor den titel zoo goed als uitgeschakeld is, is een ware deceptie voor de Oostelijke kampioenen. Maar in In Zuid I’ had Waubach met Almania meer moeite dan gedacht werd. Tenslotte werd het nog een gelijk spel, doch gezien de positie der beide vereenigingen, had men wel op eed zege van de thuisclub gerekend. Toch staat Waubach nog steeds aan de leiding, echter op den voet gevolgd door F. V. C., dat 't stoute stukje uit haalde, Chèvremont in eigen huis met 43 bei de punten te ontnemen. Zuid II moest de leidende club eveneens een puntje afstaan, maar de strijd van Zwaluw tegen 8. C. O. was er dan ook een tusschpn twee ploegen, die nog geen punt verloren hadden, Ook Zwaluw is door zjjn gelijke spel aan de lei ding gebleven. Dongen bezorgde zijn supporters weer eens een aangename verrassing, door van 8. C. E. belde punten mee naar huis te brengen, waardoor zijn kansen nog heusch zoo kwaad niet staan, al moeten de eerste klassers wel zor gen, nu zoo weinig mogelijk punten meer te verliezen. terugzien. Over bet algemeen vormden de Utrechtenaren forsche, vechtlustige ploegen, maar zjj misten de noodzakelijke rustige be- heersching. Njord heeft het er heel wut minder goed af gebracht. De overnaadsche twee maakte even wel veel goed. Nereus presteerde ook al veel minder, dan men van dr. Meurer's vereeniglng gewend is. De meerendeels jonge ploegen misten het noodlge zelfvertrouwen. Alleen de overnaadsche vier bracht het tot een overwinning. De Groningers lieten een niet onbelangrljken vooruitgang zien. Maar al te vaak hebben zij een tevergeefsche reis naar de hoofdstad ge maakt, maar ditmaal dwong hun roeien respect af. Zelfs brachten zij het tot een overwinning in het openingsnummer. den de Ooatelvke kampioenen door hun collega's van West I gehuldigd, hetgeen vergezeld ging met de aanbieding van een prachtig ultgevoer- den koperen aschbak voor lederen speler. Als scheidsrechter Vlanen dan laat beginnen, is Vosta volledig, terwijl bij Volendam Honing ontbreekt. Vah den aftrap neemt Tuüp den bal over en plaatst goed naar Smit, die reeds dl* reet een hoekschop forceert; deze -wordt ech ter weggewerkt. De aanval van Vosta, die dan volgt, besluit Kleinsman met een schot, dat naast gaat. Hoewel de thuisclub iets sterker is, levert dit geen resultaat op. daarvoor ligt er een te groote matheid over haar voorhoede Ruiterkamp en Plat krijgen het ook niet moeilijk en doelman Sier komt er heelemaal niet aan te pas. Een voorzet van Wiggen Jr. mist Bevers hopeloos en even later verknoeit Kleinsman een kans. Aan de andere zijde komt linksbuiten Runderkamp enkele malen gevaarlijk dicht bij Beckers, doch de Volendammer weet niet beter te doen dan naast te schieten. Een aanval over detsL recntervleugel wordt wegens buitenspel van Sier onderbroken en even later schiet de mldvoor van de gasten van dichtbij hoog over. Wanneer de rust aanbreekt is de stand nog dubbel blank. Na de thee beginnen de resp. voorhoedes zich wat meer te roeren en het publiek krijgt nu iets meer te genieten. De eerste tien minuten zijn 'de gasten het meest in den aanval, doch Slag en Grinning zorgen er voor, dat Beckers het niet te moeilijk krijgt. Dan is de thuisclub weer aan bod, doch ook Runderkamp en Plat geven geen pardon. Toch krijgen Achterbosch en Kleinsman in deze periode eenlge kansen, welke zij niet benutten. Gatz is blijkbaar daar over niet tevreden en de midhalf van Vosta probeert het zelf eens. Zijn schot, dat Sier reeds gepasseerd is, stuit echter van de deklat terug, waar Runderkamp klaar staat om het leder verder weg te werken. De bal komt bij Smit en via Pooyer—sier ontstaat er een gevaarlijk moment voor het Vosta-doel, waar Slag op fraaie wijze redding brengt. De Volendam- linksbuiten wordt vervangen en even later ver laat de Vosta-linksback het terrein. In hetzelf de moment geeft Smit een goeden voorzet, waaruit de invaller-linksbuiten scoort (0—11 De thuisclub wijzigt dan haar opstelling; wel is ze daarna het meest in den aanval, doch gevaar dreigt er niet voor de gasten. Slechts éénmaal gaat een vliegend schot van Gatz juist over de lat. Tegen het einde passeert Sier de geheele Vosta-verdedlging, doch schiet dan te gen Beckers, die «den bal over de lat werkt Als de hoekschop is genomen, blaast scheids rechter Vianen voor de laatste maal en ‘heeft de gelukkigste gewonnen. Voor het nummer overnaadsche vier vertrok ken Njord, Laga, Aeglr, Triton en Nereus en ook deze race was vol spanning. Triton maakte den snelsten start, gevolgd door Nereus, Njord en Laga. De Utrechtenaren hadden aanvanke lijk de leiding met een lengte, doch Nereus liep geleidelijk in. Op de halve baan bedroeg het verschil nog maar een halve lengte. Njord en Laga waren ver afgezakt. Nereus gaf ver volgens tien, goedzittende „harde” en verover de daarmede den kop. Met een rustigen dangen slag gingen de Amsterdammers op het doel af, maar Triton bleef hen op de hielen volgèn, het gevaar werd echter bezworen, mede door het onregelmatig roeien der Utrechtenaren en doordat hun stuurman tot tweemaal toe uit de baan ging. Nereus won met K lengte, Njord's achterstand bedroeg drie lengten, daar na volgden nog op een afstand Aeglr en Laga. In de lichte vieren, waarin de strijd werd aangebonden door Aeglr, Njord en twee ploegen van Triton, was Triton 1 favoriet. Van het be gin af hadden de Utrechtenaren de leiding. Aegir hield aanvankelijk goed bij, maar roeide een te hoog tempo en zakte weldra af. Njord speelde in het geheel «een rol. Dertig meter voor de finish verloor de slag van Triton zijn riem, zoodat dé ploeg den laat sten afstand peddelend moest afleggen. Zoo 0 1 0 1 3 Na den aftrap ontwikkelde zich een verward spel, dat teekenlng begon te vertoonen toen spelers elkaar leerden kennen en met hun plaatsen vertrouwd raakten. Tien minuten na het begin kwamen de Bra banders over den linkervleugel in den aanval. De Limburgers konden in deze periode het offensief der Brabanders niet breken. De bal kwam bjj Seykens terecht. Er volgde een boog- balletje naar Dams, die onhoudbaar in het doel kopte, 10. Na den uittrap is er Vermeer weer bjj om den bal op te vangen en zijn voorhoede aan het werk te zetten. Bij een duel viel hU plots op den grond en bleef liggen. Spoedig daarop moest de spil van het veld weggedragen' wor den. Bij onderzoek bleek dat hij zijn been bo ven den enkel gebroken had. Nog tijdens den wedstrijd werd hij per auto naar Tilburg ver voerd. - Sprengers kwam Vermeer vervangen. Na een half uur had Reulen zich tot op schots-afstand van den Bosschen goal gewerkt. Plotseling loste hij een schot In den uitersten hoek en keeper van Schijndel viel roystal over den bal been: 11. Tien minuten voor half-time legden de Lim burgers den grondslag voor de beslissing. Op fraaie wijze werd het leer van achter naar vo ren gecenterd. Tenslotte volgde een through- pass. waaruit Reulen op uitgerekende wijze een goal scoorde: 12. De Bosschenaars waren even de kluts kwijt. Weer profiteerden de gasten hiervan, v. Schijn del sloeg een ingeschoten bal uit het doel. De keeper kon zich niet tijdig meer herstellen. Schings had een voorzet gegeven, waaruit Oo- nemans doelpuntte. Na de thee speelden de Bosschenaars met den wind in den rug. Na een half uur gelijk opgaand spel kreeg de Vries tot tweemaal toe de kans te scoren. Twee keer schoot hij naast. Breetnen en Schings probeerden het voor de Limburgers met even weinig succes. Dank zij het goed steunende werk van Jur- - gen kon ook tegen den wind in de Limburg- sche voorhoede op geregelde tijden v- aan den tand voelen. Hoe venijnig zetten van Schings ook waren, tot doelpunten kwam het niet meer, zoodat het ■met een 3— 1-sege voor Limburg. Lichte vier: 1. Triton, 7 min. 43.7 sec; 2. Aeglr (drie lengten) 7 min. 51.4 sec; 3. Triton 7 min. 57.4 sec; 4. Njord. Hoofdnummer, oude vier: 1. Laga, 7 min. 105 sec; 2. Triton (halve lengte) 7 min. 13 sec; 3. Nereus, 7 min. 14.4 sec; 4. Njord, 7 mln. 155 sec; 5. Aegir, 7 min. 20.3 sec. Overnaadsche twee: 1. Njord, 8 min. 452 sec; 2. Triton (een lengte) 8 min. 48.7 sec; 3. Nereus. Jonge acht; 1. Laga, 6 min. 35.4 sec; 2. Triton (driekwart lengte) 6 min. 39.3 sec; 3. Aegir (een en een kwart lengte) 6 min. 40.2 sec; 4. Nereus (twee lengten); 5. Njord (ver). Jonge twee; 1. Triton, 8 mln. 412 sec; 2. Nereus (vier lengten), 8 min. 502 sec; 3. Njord 8 mln. 54.6 sec. Vier-zonder-stuurman: 1. Laga, 7 mln. 3.2 sec; 3. Nereus (vier lengten), 7 min. 13.7 sec. op de BWO-achterhoede met den keeper als sterke stopper. BWO, zoo ook moreel aangemoe- digd, kwam steeds meer in den aanval en zag kans, vooral door toedoen van Ten Heggelen in de eerste speelhelft een voorsprong vkn 3-0 te nemen. Hoe Excelsior zich ook inspande, niets lukte den Betuwenaren. Na doelwissellng profiteerde Hulhuizen van den wind, maar stiet opnieuw <g> de hechte Twentsche verdediging, welke den Betuwschen aanval ook nu beheerschten. En wat niet ver wacht werd, geschiedde. BWO wist zelfs zijn score nog te verhoogen, waartegenover Hul huizen zelfs geen dubbel en dwars verdiend tegenpunt kon stellen, zoo verloor Excelsior onverdiend met groote cijfers. Niet alleen in Amsterdam, doch overal in de Bisdommen Haarlem en Den Bosch bestaat groote belangstelling voor den Missiewedstrijd Bolland—Brabant, die komenden Zondag op het Wllskracht-terrein wordt gespeeld. Van- daar dat ook via de K.R.O. nadere mededee- llngen zullen worden gegeven. In een vraaggesprek dat de sportverzorger van den K.R.O., de heer P. Olthoff, met den voorzitter van bet Comité Mlssie-Sportdag Am sterdam 1938, den beer Henri Putter zal heb ben, zal de beteekenis en het doel van de bij zondere gebeurtenis op Mlssie-Sport-gebied na der worden belicht. Het vraaggesprek wordt, zooals reeds gemeld, gehouden morgen Dinsdagavond om 7,35 uur.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1938 | | pagina 21