ll Onrust te Zatec Relletjes te Breda Het nieuws van heden in Von Fri arres DE INSTORTINGSRAMP TE ROTTERDAM FASCISTISCHE OPSTAND IN MEXICO? DE BAROMETER Een felle strijd om Soetsjau De eischen van Henlein JOH. LAUWERS PAYGLOP 3 ALKMAAR BRILLEN ZIEKENFONDSLEVERANCIER OOK SPOORFONDS 2 5 o WOENSDAG 18 MEI 1938 it- d in een kasteel van H< w. Arrestaties Vallende laadbak trof matroos Chili heeft te veel wijn Da doodstraf ingevoerd De hotelbrand te Atlanta AL onbekend. tal - Roosevelt teekent de EN vlootwet Het gerechtelyk ondersoek iS Nog geen economische wereldconferentie int Een verkeersvliegtuig in Amerika zoek Steden en dorpen verkocht Chamberlain voelt zich niet goed Pamflettenstrijd tegen de regeering Belgische delegatie naar Parijs Japansche detachementen werden teruggeslagen Dak bij opvijzelen ingestort Het slachtoffer liep verschillende kwetsuren op 28 personen in het ziekenhuis te Londen opgenomen Twee arbeiders gewond, van wie één ernstig Leden van Zwart-Front demon streerden, toen hun leider uit de gevangenis iverd ontslagen' Sudeten protesteeren tegen de arrestatie van een Duitschen arbeider 27 dooden en 20 gewonden of vermisten Lagerhuisdebat over de lucht macht uitgesteld DIT NUMMER BESTAAT UIT 8 BLADZIJDEN Voorloopige surséance van betaling verleend De Zweedsche handelsmissie, die zich te Brussel bevindt, heeft een krans gelegd op het graf van wijlen Koningin Astrid in den koninklijken grafkelder te Laeken. aan- van ra in vsr- g n Vernietiging van 3 millioon gallons dreigt Na den opstand in Brazilië Ondanks Cardenas* démenti ma- ken Amerikaansche kringen zich ongerust Grootste transactie in Engelands geschiedenis Engeland beschikt thans over zeer snelle vliegtuigen. Regelmatig worden met deze machines in eskader-verband oefeningen gehouden, Ongeluk in Londensche „Underground** EEN EN DERTIGSTE JAARGANG No. 192 Onderhandelingen met de Tsje- 'cho-Slowaaksche regeering aanstaande geacht Amst Toonvel Vereen. VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS B. en W. achten het plicht, dat de gemeente het leed, door het ongeluk veroorzaakt, zed verzachten Ongerustheid over het behoud van de negen inzittenden Problemen na de devaluatie van den franc 8 NOORDHOLLANDSCB DAGBLAD o *ie L :odT- isnt i t» i w BS* Stand op Woensdag 18 aar van.: 7534 - Vorige etend: 7534 •i- iet oiko- toe- erom rente ramp la Ud raa U WASHINGTON. 17 Mei. (Reuter). President Roosevelt heeft de wet tot uitbreiding der vloot geteekend. De Chineezen, die nog niet hadden toe* gegeven, dat de spoorlijn afgesloten was, hebben succes gehad. Het Japansche deta chement, dat den spoorweg bereikt had ten Oosten van Tangsjan, is teruggeslagen In de richting van Joengtsjeng, op 90 mijl naar het Zuid-Oosten. glasscherven verwondingen op. Ter plaatse heeft een geneesheer hem verbonden. De andere arbeiders konden slch In veilig heid stellen. De materieele schade, die niet door verzekering wordt gedekt, Is groot. LONDEN, 17 Mei. (Reuter.) Reuter meent te weten, dat de onderhandellngen tusschen Henlein en de Tsjecho-Slowaaksche regee ring spoedig een aanvang zullen nemen, daar het oogenbllk daartoe hoogst geschikt wordt geacht. Henlein sou het opzeggen van het pact met Sovjet-Rusland niet als es- sentieele voorwaarde stellen voor het wel- slageé der onderhandellngen. land erste X>UW' vaa aron voor hun geeft eden nog naar :lree- lem- nd. beid. zijn trjjd ver uit iden De oorzaak van het ongeluk, dat het ern- 'tigste is in de geschiedenis van den onder- grondschen spoorweg te Londen, is vooralsnog ATLANTA (Georgië), 17 Mel. (Havas). Vol gens de laatste mededeellngen zijn bij den ho telbrand 27 menschen om het leven gekomen. Bovendien zijn 20 menschen gewond of worden .vermist RIO DE JANEIRO, 17 Mel. (D.N.B.) Voor misdrijven tegen de veiligheid van den staat in het bijzonder voor poging tot opstand met buitenlandschen steun, is de doodstraf inge voerd. De toestand wordt hoogst netelig geacht doch niet onhoopvol, daar Henlein zich, naar men gelooft, wel bewust is van de gevaren van een volkomen onbuigzame houding. De rechtbank te Amsterdam heeft voorloo pige surséance van betaling verleend aan de Amsterdamsche Tooneelvereenlging, welke sur séance de raadsman der Tooneelvereenlging, mr. dr. A. Sternhelm, had aangevraagd. Tot bewindvoerder is benoemd mr. Jaap van Gelderen. hou* ten. Utter her- 3om- r het stan- i ge volle i te aan* her- atste geval chen i bet it en ti ter gearresteerd winkelruit. enige met jaar- aan rillen ■hans «oor- n ie tpas- srlij- s uit ver- den noot par* zfjn LONDEN, 17 Mei (Havas). Vanoch tend heeft zich in den ondergrondachen spoorweg bfj het station Charing Cross een ernstig ongeluk voorgedaan. Dinsdagmiddag was men bezig met het lossen van het aan den steiger te Hoek van Holland p een gegeven oogen- TÖ8--eó trof in den val LONDEN, 17 Mei. (Reuter.) Naar thans wordt medegedeeld, zijn bij het ongeluk nabij Charing Cross zes personen gedood. 28 personen moesten naar het ziekenhuis worden vervoerd. Van eenlgen hunner is de toestand ernstig. Vprscherten is het antwoord van B. en van Rotterdam op vragen van raadsleden be treffende de Instorting aan de Valkensteeg. We ontleenen er het volgende aan: Een tweede Japansch detachement, dat de spoorlijn bereikt had bij het station Lalhoeang, ruim 100 mijl verder naar het Westen, is even eens teruggeslagen. De Chineesche militaire autoriteiten leggen er den nadruk op, dat het niet noodig is zich overdreven ongerust te maken, aangezien, naar zij zeggen, wannéér een terugtrekken uit Soetsjau noodzakelijk wordt, de Chineesche troepen volkomen voorbereid zijn tot het in nemen van stellingen op een nieuwe verdedi gingslinie. Japansche telegrammen van het front mel den, dat de stalen ring rondom Soetsjau nau wer wordt aangeschroefd. Volgens het Japan sche agentschap Domei is een halve cirkel rondom Soetsjau getrokken, met een gemiddel den straal van 37 mijlen. De bezetting van Pa- wangsjan, zoo melden de berichten, had ten gevolge, dat de groote weg naar Soetsjau vol Chineesche troepen is, die in volledlgen terug tocht zijn. De linkervleugel van het Noordelijk leger heeft, aldus wordt verder geseind, den Oostelljken oever van het Groote Kanaal be reikt, na Tajertswang te hebben bedwongen. Voorts zouden de Japanners successen hebben behaald in WeA-Sjantoeng. HANKAU, 17 Mei. (Reuter.) De eerste be richten over den feilen strijd aan de Loenghai- spoorlijn zijn hedenmiddag te Hankau ont vangen. landen voordoen den te WASHINGTON, 17 Mei (Havas) Kringen van het Amerikaansche staatsdepartement spre ken categorisch tegen, dat het uit Engelsche bron afkomstige bericht, volgens hetwelk Huil het voornemen zou hebben een economische wereldconferentie bijeen te roepen na de onder- teekenlng van het Britsch-Amerikaansche han- delsverdrag juist zou zijn. VI dent zich niet goed genoeg voelt om het bij te wonen. Het debat zal thans waarschijnlijk de volgende week worden gehouden. Het amendement van Churchill op de motie van afkeuring der Lagerhuisoppositie, waarbij het Huis wordt ultgenoodlgd een onafhanke lijke commissie van onderzoek in te stellen inzake de Luchtverdediging, is teruggenomen Als gevolg van Chili’s nieuwe geheel-ont- houdingswet heeft men drie mlllioen gallons wijn in voorraad boven de toegestane hoeveel heid. Het teveel zal vernietigd moeten worden. Hiertegen rijst evenwel protest van de zijde der wijnboeren en wijnhandelaren, die zeggen, dat Chili niet het voorbeeld van andere lan den dient te volgen, welke hun nationalen rijk dom weggooien, zooals de Vereenlgde Staten, die hun teveel aan katoen verbranden, of Bra zilië, dat zijn koffie vernietigt. WASHINGTON, 17 Mel. (Havas) Gister avond heeft men zich in der regeering na staande kringen te Washington tamelijk ongerust gemaakt over de mogelijkheid van een staatsgreep tegen president Cardenas. Dit verontrustte nog meer dan de kwestie der onteigening van petroleummaatschap- Pijen. Dinsdagavond omstreeks half zes was een zestal werklieden bezig met het opvijzelen van het platte dak boven de ongeveer 200 M2, groote garage van den heer J. C. Krijger te Goes, toen het dak plotseling, waarschijnlijk onder den last van het overvloedig vallende hemelwater, met hevig gekraak bezweek. De arbeider Van Balen werd ernstig aan het hoofd gewond en liep een hersenschudding op. H(j is naar het gasthuis te Goes vervoerd. Een andere arbeider, zekere 8., maakte een sprong, om het vallende dak te ontglippen, doch viel door een ruit. Hij liep daarbij door Generaal von Fritsch had een maand gele den een waardeerend schrijven ontvangen van Rijkskanselier Hitler. Men had toen gedacht, aldus Havas, dat von Fritsch in zijn functie zou worden hersteld. Voorts hebben zij zich bereids met den rechtsgeleerden raadsman der gemeente in verbinding gesteld ten einde omtrent de aansprakelijkheid der gemeente en de ge volgen daarvan te worden voorgelicht. Zij meenen evenwel reeds aanstonds als hun oordeel kenbaar te moeten maken, dat het leed, hetwelk door het ongeluk is veroor zaakt, van de zijde der gemeente zooveel mogelijk zal dienen te worden verzacht. .De politie heeft achttien leden der partij van de Sudeten-Duitschers, die deze schotschrif ten verspreidden, gearresteerd. Eenlgen hunner worden er van verdacht de propaganda te. heb ben gefinancierd. De communistische partij te Praag heeft Maandagavond haar eerste vergadering gehou den voor de gemeenteraadsverkiezingen. Afge vaardigde Kopecky verklaarde met name, dat Henlein moest worden gearresteerd en dat men niet met hem moet onderhandelen. In de na afloop van de bijeenkomst aange nomen motie worden den Sudeten-Duitschers de hulp der communisten en rechtsgelijkheid met de Tsjechen beloofd. Nieuwe geruchten over een staatsgreep van fascistisch» strekking met buitenlandschen steun vonden' ditmaal hun oorsprong in de op 14 Mei verrichte arrestatie van zes Amerikaan sche vliegers, die 'er van beschuldigd worden vliegtuigen naar Mexico te hebben overge bracht. De bestemming dezer vliegtuigen was Las Palomas (San Luis Potosi). Eerst meende men, dat deze vliegtuigen bestemd waren om naar Spanje te worden uitgevoerd, doch thans acht men het waarschijnlijker, dat zjj bestemd waren voor generaal Saturnino Cedillo, die eige naar Is van een „estancla" te Las Palomas. Overigens schijnt, ondanks het offlcieele de menti uit Mexico, bevestigd te worden, dat bui tengewone maatregelen werden genomen in den staat San Luis Potosi,, waar een soort staat van beleg zou zijn afgekondigd, daar de regeering van de gelegenheid wenschte .gebruik te maken om de aanhangers van generaal Cedillo te ont wapenen. Ten opzichte van de gearresteerde vliegers wordt een zeer groot stilzwijgen in acht geno men. Men weet slechts, dat een hunner te New Vork werd gearresteerd en de vijf anderen te Houston (Texas). Hasten bevindt zich op on geveer 1000 K.M. van den staat San Luis Po tosi. Men meent te weten, dat generaal Cedillo het bevel zou voeren over ongeveer 18.000 ge wapende boeren, waartegenover de regeering maatregelen zou hebben gerjomen om den staat San Luis Potosi te verdedigen tegen aanvallen uit de lucht. BRUSSEL, 18 Mel (Havas). Dinsdagavond is een Belgische delegatie uit Brussel vertrok ken naar Parijs, teneinde aldaar met de Fran- sche autoriteiten de bestudeerlng voort te zet ten van de problemen, die zich voor de be trekkingen tusschen beide tengevolge van de laatste devaluatie van Franschen franc. Deze besprekingen waren Parijs geopend door Spaak en Desmet. liggende ss. Laura. Op een blik schoot een laadbak den 20-jarigen Deenschen lichtmatroos K. H M. Petersen, die daardoor het evenwicht ver loor en in het ucht meter diepe ruim storttg. P. “brak het rechterdijbeen en liep verwondin gen aan den rug en andere kneuzingen op. Dr. Knip verleende hem de eerste hulp. Per ziekenauto is het slachtoffer daarna naar het havenziekenhuis te ‘Rotterdam overgebracht. Zooals reeds gemeld, werden Zaterdag en Zondag in het door de Sudeten-Duitschers be woonde gebied veel pamfletten in omloop ge bracht Sommige, in de Duitsche taal, waren voorzien van een hakenkruis en een kaart van „Grooter Duitschland”, dat behalve Oostenrijk ook de Sudeten en den Corridor omvatte. Bovendien stond er de tekst: Eén volk, één rijk, één Fuehrer op vermeld. Andere pamflet ten waren in het Tsjechisch gesteld. Zjj kon digden het „einde van Tsjecho Slowakije" aan en hielden grove aanvallen in op Benesj en Hodza. De pamfletten waren onderteekend .Bond van den Tsjechlschen leeuw". Andere, onderteekend door de mysterieuze zwarte maf fia, houden aanvallen in op Frankrijk en Sovjet Rusland. Ook werden pamfletten verspreid van een anti-semietischen inhoud. B(j Soetajaa ia de strijd nog in vollen gang. Te Zatec in Tsjecho-Slowakije kwam het tot vechtpartijen tusschen Tsjechen en Duitachera. Generaal von Friteeh bevindt sich in arrest op een kaateel in Hannover. Wegens ongesteldheid van Chamberlain te het debat over de Britache luchtmacht in het La gerhuis uitgesteld. ReUetjes te Breda ten gevolge van demonstra ties van leden van Zwart-Front in verband met het ontslag alt de gevangenis van hun leider. DE PRIJS DER ADVERTENTIEN bedraagt 20 et p. regel; Ingezonden Mededeellngen 40 Ct. D. L BIJ CONTRACT AANMERKELIJKE REDUCTIE Uitvoerig tarief voor advertoeren bij abon nement wordt op aanvrage gaarne door onze Administratie verstrekt DIENST AANBIEDINGEN, Gevraagd of Aan geboden, geplaatst onder de Omroeper- rubrlek 10 et per regel. BUREAUX: MKMAAR. Hof 6. Telefoon 45S0 en 4220 DEN HELDER, Stationsstraat 4, Telefoon 771 HOORN Koepoortsweg 94, Telefoon 412 SCHAGÉN, Molenstraat 52. Telefoon 81. ABONNEMENTSPRIJS: Met Inbegrip van gratis ongevallenverzeke ring: voor Alkmaar /2.per kwartaal of 15 cents per week, voor bulten Alkmaar 250 por kwartaal of 20 cents per week. Ultg- N. V. Drukk. De Spaarnostad - Haarlem. 't BERLIJN, 17 Md (Havas). Generaal Baron Werner von Fritaeh, de vroegere op perbevelhebber der Rtjksweer, die ep 4 Fe bruari J.L tegelijk met maarschalk von Blomberg verplicht werd af te treden, heeft, naar men in goed ingelichte krin gen segt, een gedwongen verblijfplaats toe- geweeen gekregen op een kasteel in Hanno ver, waar hij op eerewoerd beloofd heeft te sullen blijven. In April 1916 deed de toenmalige directeur der gemeentewerken het voorstel om enkele panden, welke tevoren met het oog op een noodzakelijke verbreeding van de Valkensteeg door de gemeente waren aangekocht, voor af braak te verkoopen. Dit voorstel heeft destijds de instemming gevonden van B. en W. en van den raad, waarbij echter werd bepaald, dat een strook ter breedte van uiterlijk 0.50 M„ uit makende het meest westelijke gedeelte van den grond, waarop de af te breken panden aan de Valkensteeg stonden, 'tot nader order het ka rakter van prlvaatrechteliJk bezit zou behou den. Dit laatste werd noodig geoordeeld om het verleenen van ultpad aan de eigenaren van de aangrenzende perceelen' te kunnen beheer- schen. Op grond van .een clausule zijn de muren destijds gehsndhdlfd. waaruit valt af te leiden, dat men het toen technisch verantwoord heeft geacht deze over de volle hoogte te laten staan Het valt te betreuren, dat dit is geschied, omdat het technisch niet verantwoord kan worden geacht om een muur van de afmetin gen als de onderhavige vrij te laten staan. Uit de wijze, waarop de muur na afbraak van de panden is bepleisterd en afgewerkt, ia In den loop der jaten blijkbaar de Indruk ont staan, dat de muur één geheel uitmaakte met het belendende pand. Daaraan zal het moeten worden toegeschreven, dat men nimmer op de gedachte is gekomen het besluit van 1916 te herzien. Ook is waarschijnlijk door dan ver keerden indruk, dien men van den muur kon krfjgen, destijds geen bezwaar gemaakt tegen het verleenen van vergunning om er reclames tegen aan te brengen. In December 1936. toen een aan de zijde van de Hoogstraat aanwezig reclamebord tijdelijk verwijderd was. heeft een dienstdoende agent van politie opgemerkt, dat aan den kop van den muyr een z.g. snijding bloot kwam, hetgeen hij den technischen dienst heeft gerapporteerd. Als gevolg daarvan heeft de bouwpolitle den- zelfden dag een onderzoek Ingesteld, waarbij echter geenszins de indruk werd gekregen, dat toen gevaar te duchten was. Het rapport van den ambtenaar heeft on danks zfjn verzoek de onderhoudsafdeeling van den technischen dienst nimmer bereikt. Eerst thans is gebleken, dat de muur eigendom was van de gemeente. Daaruit valt te verklaren, dat geen contröle op den muur Is uitgeoefend. Voorts kan worden medegedeeld, dat een bouwkundige, die in 1936 een voorloopig plan tot verbouwing van het pand van den heer Mikx heeft gemaakt, heeft verklaard, dat tij dens de opmeting door hem niet is geconsta teerd, dat de nu ingestorte bouwmuur aan eenige werking onderhevig was. Niettegenstaande zoowel ten aanzien van par ticuliere als van gemeentelijke gebouwen een in verband met de personeelsbezetting zoo goed mogelijke contröle wordt uitgeoefend, achten B. en W. zich gedrongen, door de vreeselijke ge beurtenis gewaarschuwd, een opzettelijk onder zoek te doen instellen van alle daarvoor in aan merking komende bouwwerken. Zij hebben in middels reeds besloten door eenige personeels uitbreiding de contröle te versterken. Het ongeluk gebeurde tusschen Charing Cross en Temple, toen een trein in volle vaart op reed tegen een stilstaanden trein. Verscheidene wagons werden geheel vernield. Aangezien de' electrische verychting uitging, ontstond in het donker een paniek onder de reizigers. Flesschen zuurstof werden direct be zorgd om de onder het puin bedolven reizigers weer tot bewustzijn te brengen. LOS ANGELES, 17 Mei. (Reuter). De onge rustheid omtrent het lot van het nieuwe Ame rikaansche verkeersvliegtuig, dat tusschen Las Vegas en Los Angeles zoek geraakt is, stijg: voortdurend, daar het toestel, dat 80.000 dol lar heeft gekost, reeds twaalf uur over tijd is. Twee dozijn vliegtuigen hebben tot dusver ver geefs naar de machine gezocht. Daar het weer slecht is, vreest men, dat het vliegtuig, dat van de fabriek op weg was naar de basis der North West Airlines, in ,de bergen te pletter is gevlogen. Onder de negen personen, die zich aan boord bevinden, zijn de vice-president en een aantal autoriteiten van de Noth West Air lines, alsmede twee kinderen. PRAAG, 17 Mei (Havas). De politie te Zatec (Saaz) had een jongen Duitschen arbeider gearresteerd wegens vernieling van een winkelruit. Zijn vader maakte voor het politiebureau zoo'n kabaal, dat eer. menigte van ongeveer 2000 personen op de been kwam. Er ontstónd een kloppartij tusschen Tsje chen en Dultschers. Zes Tsjechen werden gewond, o.w. twee politiebeambten. De politie kon de orde herstellen. Een on derzoek wordt Ingesteld. De commissie, welke vanwege de Justitie Is be noemd en belast met het onderzoek naar de oorzaak van het Instorten van den blinden muur tn de Valkensteeg te Rotterdam, heeft Dinsdag morgen ter plaatse een onderzoek ingesteld, ten einde naar aanleiding hiervan rapport uit te brengen. In verband met het onderzoek was de Valken steeg weer geheel voor het verkeer ook voor het voetgangersverkeer afgesloten. Bij dit ondersoek was ook de officier van Justitie, die deze zaak behandelt, mr. J. O. V. Melschke, tegenwoordig. Enkele arbeiders van den gemeentelijken technischen dienst hebben enkele stukken van de fundamenten van het pand der N V. Mix’ be- drljfskleedlng ontgraven en er zijn foto’s geno men, teneinde na te gaan, of het ook mogelijk Is dat wijken hiervan de oorzaak kan zjjn ge weest van het omvallen van den muur. LONDEN, 18 Mel. (Havas). Door al zijn domeinen vin Mount Joly te verkoopen, heeft de markies van Bute de grootste transactie in de geschiedenis van het Engelsche grondbezit voltrokken. De prijs, welke hij voor zijn bezittingen heeft gekregen, zou ongeveer 20 mlllioen pond sterling zijn. De domeinen omvatten de helft van de stad Cardiff, een groot deel der dokken in de haven, uitgestrekte landerijen, een deel van de stad Penarth en verscheidene dorpen. Lord Bute trok Inkomsten niet alleen uit de steenkolenmijnen onder zijn grondbezit, maar tevens uit 20-000 hulzen, 1000 winkels, 250 café's, verscheidene schouwburgen en bioscopen en belangrijke, op zijn bezittingen gebouwde ts- [brieken, Omstreeks 'tien uur ontstond in de Bosch- straat een volksoploop, waar tusschen zich een groot aantal rechercheurs en agenten in burger mengde. Toen verscheen ook A. M. op het tooneel, luide toegejuicht door-zijn volgelinge*!. Na een aanvankelijk terugtrekken, trad de politie op een gegeven oogenbllk den stoet, die zich gevormd had, tegemoet. De stoet werd ontbonden. Dit ging echtfer niet'zonder dat flinke klap pen werden uitgedeeld. De Zwart-Fronter P., uit Breda, diende een hoofdinspecteur een vuistslag in het gelaat toe. Hierop ontstonh een vechtpartij waarbij re chercheurs en Zwart-Fronters als een kluwen over de straat rolden. i Per auto is daarop politieversterkiiig aange voerd, wagma eenige Zwart-Fronters wegens wederspannlgheid werden gearresteerd en naar het hoofdbureau van politie overgébracht. De kop van den stoet met M. voorop trok in middels door naar het Zwarte Huls waar in kleine groepen de meeste demonstranten even eens heen gingen. Later op den dag werd de uit de gevangenis .ontslagen leider over de grens der gemeente gezet. Na een gevangenisstraf van drie maanden wegens beleediging van oud-minlster Van Schalk, is A. M., de leider van Zwart-Front, Dinsdag uit de gevangenis te Breda ontslagen. In de binnenstad van Breda Is het Dinsdag tot relletjes gekomen, die een oogenbllk een vrij ernstig karakter dreigden aan te nemen. Dank zü ultgebreiden politiemaatregelen is het bij de arrestatie van enkele raddraaiers en bf wat rake klappen gebleven. Zwartfronters wt het geheele land wilden hun leider bij het verlaten van de gevangenis een grootsche ontvangst bereiden. Daar dit tijdig bekend was geraakt, was vrij wel de geheele Bredasche politiemacht op de been, onder leiding van rosntni—ris J. de Bruin. Ook de marechaussee was ter assistentie ge- roepen. Toen de eerste groep Zwart-Fronters voor de gevangenis kwam, bleek M. bij wijze var. vooraoeg, raad» des ainrgarn half saven in vrij heid gesteld te Min. IONDEN, 17 Mei. (Reuter). In het Britsche Lagerhuis heeft Sir John Simon medegedeeld, «at het debat over de luchtvaartpolltlek, dat 19 dezer zou worden gehouden, op dien «uturn niet doorgaat, daar de pünlster-presl s

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1938 | | pagina 11