Vier dooden op Britsche schepen in Spanje r ONS BLAD .1 I I I s Het nieuws van heden in Britsch-Fransche stap te Tokio ken FRANCO’S HOUDING DUITSCH-CHINEESCHE CONTROVERSE DE BAROMETER MINISTERCONFERENTIE TE KOPENHAGEN Betoogingen te Jeruzalem JOH. LAUWERS FAYGLOF 3 ALKMAAR LONDEN TWIJFELT OVER DIJJERS Ontevredenheid in Oostenrijk? JRT ij» Ministerraad te Barcelona Jongen op «lag gedood Het Chaco-conflict Tunnelbrand gebluscht MKXWVMWIIII!IIHf///////ZZ/Z TL' In Duitschland wordt te hard gewerkt De weduwe Becker is gedeprimeerd Minuter Patyn heeft de uitnoodi ging der Scandinavische staten aanvaard Zouden buitenlandsche vliegers zyn bevelen wel opvolgen? De Italiaansche pers over Majorca BELEEDIG1NG VAN MINISTER COL1JN Officieele rapporten over achter uitgang by arbeiders Leider van „Zwart Front” in cassatie Gravin van Strathmore ter aarde besteld Rouwplechtigheid in intiemen kring voltrokken Veroordeelden uit Japan naar China Ernstige aanrijding te Rotterdam, waarby een tweede jongen zwaar gewond werd DIT NUMMER BESTAAT UIT 8 BLADZIJDEN a—o 5—3 3-3 rust Het getuigenverhoor in de vergif tigingszaak voortgezet Een vredesduif bü Hodza? De Poolsche minderheid in Duitschland Gedeelte van het bouwwerk onder water gezet ELASTIEKEN KOUSEN ZIEKENFONDSLEVERANCIER OOK SFOORFONDS 3 HOTEL - CAFE - RESTAURANT Kostelijk voorval in de werkkamer van den Tsjecho-Slowaakschen premier Protesten tegen de ter dood Ver- oórdeeling van twee Joden Terugroeping der Duitsche mili taire adviseurs een urgent vraagstuk Bezetting van Hainan zou be schouwd worden als een „ongewenschte com plicatie” Behandeling Iqut te wenschen over Er is geen enkele grond voor, zeggen Duitsche kringen DINSDAG 28 JUNI 1938 EEN EN DERTIGSTE JAARGANG No 225 A z* mayonnaise I ALK) FH SALADE SAUS T 3B en aan term. •king met 8-1 7-3 1-4 -7JJ 1 MAGER MINI i-t i—i Behalve de Roemeen aan boord van de ,Jw- lon”, zijn nog een aantal Inwoners van Valen cia, die bü de haven woonden, gedood. toestand aan de FranschSpaansche de SpaanschPortugeesche grens is. derstreept. Een andere getuige verklaarde, dat mevr. Orulle, die eveneens is overleden, zeer dankbaar was geweest voor de toewijding van beklaagde. <Een getuige vertelde, dat op een avond mevr. Bulte klachten geult had over een poeder, dat zü zoo Juist In tegenwoordigheid Omstreeks genoemd tijdstip reed op den Sta ci ionweg in de richting IJselmonde een alee- 2^-3 1—3 3—3 /eert Is haar tx teen at in ep leder oogenbllk, wanneer een Stans op succes kan hebben. Miss Wilkinson wenschte te weten, hoe de naties, en >UJke actie Butler heeft ontkennend geantwoord op de vraag van majoor Fletcher of de minteter-pre- Butler vroeg hierop, of miss Wilkinson daarmede wilde zeggen, dat de Portugee sche grens open Is en de Fransche grens gesloten werd 'na de directe stappen der Britsche regeering. De Fransche grens is gesloten en de waarnemingen aan de Por tugeesche grens en op alle andere grenzen zijn gestaakt. BERLIJN, 27 Juni (Reuter.) In offi cieele rapporten van het Dultsche ministe rie van gezondheid wordt uiteengezet, hoe de gezondheid van het Dultsche volk ge schaad wordt door al te hard werken. 3- 2 5-5 8-2 isse 4- 4 7-0 Bgl) Fran- rliden m. en in kam- RIO DE JANEIRO. 27 Juni. (D. N. B.) Om trent het resultaat van de Chaco-cqnferenUe te Buenos Aires is men te Rio de Janeiro zeer pessimistisch gestemd, daar Bolivia dreigt de conferentie te verlaten. Te Lima zyn massa betoogingen tegen Paraguay gehouden, terwijl verder, hier en daar gesproken wordt van oor logsvoorbereidingen en zelfs van het uitbre ken van grensconflicten. - Stand ep Dinsdag M aar VJ».: 7MA Verige stand: 7844 4-3 'eert Neu- 313 Op Meier sec. ueuw and) V; 4. ren- Kessd- daatto. de Ja- te ti om- i offl. tedaan enlgde -IndM, hland, Italië, lnl«. uidea: iltsch- tmlsch titsch- dchter Men herinnert aan de beloften van Mussolini, volgens welke hy geen territoriale doeleinden in en is Spaansch gebied en niet Italiaansch, al dient het eiland als basis voor Italiaansche vliegtuigen.” Buitenhof Telefoon 117375 Den Haas Uw lunch wordt ook op het terras geserveerd OP V ASTENDAGEN SPECIALE SCHOTELS NOORDHOLLANDSCH DAGBLAD LONDEN, 27 Jani. (Reuter). In ant woord op in het Britsche Lagerhuis ge stelde vragen beeft de onder-staatsseereta- ris van Buitenlandsche Zaken, Butler, mede gedeeld. dat de regeeringen van Frankrijk en Groot-Brittannte door tusschenkomst van haar ambassadeurs ie Tokio ..aan de Japan- sche regeering hebben duidelijk gemaakt, dat aü een besetting van Hainan door Japan zouden beschouwen als een aanleiding tot 4 een ongewenachte complicatie. Kluge sec.. Ueuw met land) >men. 1. min. KM land) ische ineck nnerr Britachc parlementaire en journalistieke kringen zijn geprikkeld door een tendens In de Italiaansche bladen en een artikel in de „Lokalanzeiger”, die een aanval van Spaansch-republikeinsche sjjde beschouwen als ongerechtvaardigd, evenzeer als wan neer het Italiaansch grondgebied zou gel den. JERUZALEM, 38 Juni (Havas). Na de be volking van Tel Avtv heeft ook de Joodsche bevolking van Jeruzalem geprotesteerd tegen het ter dood veroordeelen van twee joden, die schuldig zijn *aan een aanslag op een Arabischen autobus. Bioscopen en cafés werden gesloten. Maandagmiddag omstreeks kwart over rijf is op den Stadionweg te Rotterdam ter hoogte van den uitgang van de fabriek van P. Smit een ernstig ongeluk gebeurd, waarny een ongeveer negenjarig jongetje vrijwel cp slag Is gedood en zijn ongeveer even oud kameraadje zeer ernstig is gewond. Zoowel het stoffelijk overschot van B. als da zwaar gewonde de R. zijn per auto van den Je- ticeskundlgen Dienst overgebracht naar het Zie kenhuis aan den Coolsingel, wasur'de zwaarge wonde jongen In zorgwekkenden toestand is op genomen. Het ongeluk is aan eigen onvoorzich tigheid te wijten. sident berichten had ontvangen over de mee- ning der Spaansche regeering inzake het voor stel van Franco met betrekking tot de aanwij zing van neutrale havens voor Britsche sche pen, welke handel drijven op de Spaansche wateren. Del Vayo heeft het kabinet in kennis gesteld van een nota inzake de luchtbombardementen, welke hU van de Britsche regeering had ont vangen. Het verluidt, dat de Britsche regeering, op de hoogte gebracht van het voornemen der Spaan sche regeering represailles te nemen tegen luchtbombardementen, de regeering te Barce lona heeft doen weten, hoe haar standpunt in deze zaak is, en dat zij hoopt, dat Barcelona op grond daarvan van eventueels voornemens zal afzien. Er Is te Londen nog geen bericht ont vangen van den Britschen agent te Burgos ten aanzien van Franco’s antwoord op het Britsche protest tegen het bombardeeren van Britsche schepen. Men geeft te Londen evenwel te verstaan, dat, zelfs wanneer Franco bevelen zou geven tot onthouding van het bombardeeren van Britsche sche pen, er geen waarborg zou bestaan, dat deze bevelen opgevolgd zouden worden door de buitenlandsche piloten in Franco’s dienst Te Baden-Baden is een standbeeld onthuld ter nagedachtenis van Pierre de Coubertin, den overleden promotor der Olympische Spelen Mochten zich ongelukkigerwijze zoodanige complicaties voordoen, dan zouden de 're- geeringen van Oroot-Brittannië en Frank rijk elkander ongetiteld den steun verleenen als voor dergelyke omstandigheden ver- etecht zou worden. De ministerraad te Barcelona is vandaag van 11 tot 1 uur in vergadering bijeen ge weest. De minister van Buitenlandsche Zaken heeft zijn opvattingen uiteen gezet, opdat de regeering haar standpunt tegen over de voornaamste vraagstukken zou kun nen vaststellen. Unaniem werd de meenlng van den minister goedgekeurd. Zijn even achter hem aanloopend vriendje, G. Baars, kwam veel ongelukkiger terecht Hjj liep tegen den zijkant van den auto, juist achter de cabine van den bestuurder. Daar is hij komen te vallen en vervolgens zyn de zware dubbele »'h- terwlelen hem over het lichaam gegaan. Deze Jongen, die eveneens een achedelbaalsfracoiur had opgeloopen, moet vrijwel op slag zijn gedood. 96-Jarlge J. v. d. P„ uit Bolnes, bestuurde. Ach ter dezen sleeperswagen liep een groep Jongens, die op en van den wagen sprongen. Uit tegenovergestelde richting naderde een rware vrachtauto, beladen mot kalksteen sn bestuurd door den 28-Jarigen J. H„ wonende te ZwUndrecht. Juist op het moment, dat balde voertuigen elkaar passeerden, liepen twee jon gens van het clubje weg en stakenonverwacht den rijweg over. De eerste jongen, de negenja', ige P. de Ridder, werd door den bumper opge.'o- men en bleef daarop zwaar gewond liggen. Ooit toen de wag^n een eind verder tot stilstand was gekomen, lag de jongen er nog op. Hy had een zware schedel basisfractuur opgeloopen, alsmede 'al van verwondingen aan armen, beenen romp. LONDEN. 27 Juni (Havas.) De begrafenis van gravin van Strathmore, de moeder van de koningin van Engeland, is vandaag te Olamis (Schotland) in intiemen kring geschied. De kerkdienst, waaraan de konlng, de koningin, graaf Strathmore, Lord en Lady Olamis en andere kinderen van de overledene deiinamen werd gehouden in de kleine slotkapel, wer- waarts het stoffelijk overschot gisteren was overgebracht. De teraardebestelling geschiedde op het landgoed. Een honderdtal dorpelingen NEW YORK. 37 JunL (Reuter). Door groote hoeveelheden water in den tunnel onder de East River by New York in te laten loopen, is men er in geslaagd den tunnelbrand te blusschen. Verscheidene brandweermannen geraakten bul ten bewustzijn of bekwamen' ernstige neus- en corbloedingen tengevolge van den groeten luchtdruk. Volgens de ingenieurs la er aan het bouw werk zelf weinig ernstige schade aangeriebk Londen twijfelt, of Franco een einde Sou willen et eelfs kunnen maken aaa de bombardementen ep Britsche schepen. De ministerraad vergaderde te Barcelona. Engeland ea Frankrijk deden Tokio verstaan, dat een besetting van Hainan ongewenscht wordt geacht w aanleiding «m geven tot gezamenlijk optreden. Volgens het D.NJ». is er geen enkele grond veer het bestaan van ontevredenheid in Oostenrijk. Het stoffelijk overschot van de gravin van Strathmere is in intiemen kring ter aarde be steld. By een aanrijding te Rotterdam werd een jongen gedood en een andere zwaar gewend. Overeenkomst in zake het handelsverkeer tus- schen Nederland en Denemarken geparafeerd. Voorioopig Verslag der Eerste Kamer over bet wetsontwerp tot verbooging van het' crediet WARSCftAU, 38 Juni. (Havas-A.NP.) Maan dag is door den Poolschen geestelyke Lubelskl in t parlement *n interpellatie ingediend be treffende den „tragischen toestand’* der Polen in Duitschland. Lubelskl beschreef de moeiiyk- heden. die de Poolsche minderheid in Duitsch land dagelijks ontmoet in de uitoefening harer economische en cultureele rechten. Hy stelde in het licht, dat de behandeling dier minder heid geenszins in overeenstemming is met den geest der Poolsch-Dultsche verklaring over de minderheden van 5 November 1937. In het by- zender protesteerde de tnterpellant tegen het verbod tot gebruik van de Poolsche taal in de Poolsche kerken in Duitschland en tegen de executoriale verkoopen, waaraan de Poolsche boeren worden onderworpen. Tenslotte vroeg de interpellsnt den minister van Buitenland- sche Zaken, welke maatregelen hy dacht te ne men om verbetering te brengen in het lot dei De regeeringspendienst bericht: De ministers van Buitenlandsche Zaken der Scandinavische landen die, gelijk bekend, gewoon zjjn tweemaal per jaar bijeen te komen ter bespre king van politieke vraagstukken, heb ben een uitnoodiging gericht tot hun ambtgenooten in Nederland, België, Luxemburg en Zwitserland, ter bij woning van de a.s. bespreking, welke op 22 en 23 Juli te Kopenhagen zal worden gehouden. Mr. Patyn heeft deze uitnoodiging aanvaard. DIENST AANBIEDINGEN. Gevraagd of Aan- gebodan, geplaatst onder de Omroeper- rubriek TO ct per regel Het gerucht doet de ronde, dat hy naar Berlijn zou zijn teruggeroepen; de kwestie der militaire raadslieden zou nog niet ge regeld zijn. Tkjang Kal SJek heeft Berlijn ervan In kennis gesteld, dat hy zou toestemmen in het vertrek der raadslieden, met uitsonde ring van zes hunner, onder wie generaal Bklkenhausen. De Dultsche regeering ech ter heeft haar bevel betreffende algemee- ne terugroeping gehandhaafd. De Chineesche ambassade te Berlijn heeft Donderdag JJ. instructie gekregen, de Wilhelm- ■trasse er van in kennis te stellen, dat de Ohl- reesche regeering zich voorbehield gebruik te ®aken van „geschikte middelen” om dit te- rugroeplngsbevel te beantwoorden. Van Chineesche zijde wordt gemeld, dat Chineesche vliegtuigen bommen geworpen hebben op een Japanach oorlogsschip nabij Matang »an den Jangtse; het oorlogsschip te gezonken. Twee andere oorlogaschepen Mogen door tammer» in brand. van getuige had ingenomen. Mevr. Becker beeft er van geproefd. Het OM. heeft beklaagde ver weten naar een Dominicanerklooster te zyn ge gaan om adressen te vragen van oude rente- nlersters, die verpleegd moesten worden. Vervolgens verscheen een reeks personen, die door mevr. Becker benadeeld waren, in verband met een verhaal over een erfenis van 500.000 francs. De beklaagde bestreed de verklaringen dezer getuigen, waarna de zitting gesloten werd. Bü alle gouwleiders en plaatsvervangende gouwleiders in Oostenrijk bevindt zich slechts een enkele plaatsvervangende gouwleider uit het oude rijksgebied. Alle staatsorganen in de Oostmark z|jn door Oostenrükers bezet. Tot krlnglelders en plaatseiyke groepsleiders in Oostenrijk worden slechts Oostenrijkers be noemd. Aan deze krlnglelders en plaatselüke aroeBSleldeni zijn slechts voor esnige maanden, waarschijnlijk tot 31 Augustus, partygenooten uit het oude rijksgebied voor advies bü de in richting der dienstlichamsn toegevoegd. De leiders def OostenrtJksche 8JL en MJ. be- PRAAG, 37 JunL Een nieuwsgierige duif kwam, aldus meldt United Press aan haar bla den, Zaterdagmiddag een bezoek brengen in de werkkamer van dr. Hodza. den mlnister-presi- dent van Tsjecho-SlowakiJe. De vogel vloog door het geopende venster naar binnen en zette zich neer juist op de papieren van het nationa liteitenstatuut. De premier amuseerde zich koetelük met het geval en zelde tot zyn secre taris: ,Jk hoop, dat het *n goed voorteeken is." BERLIJN, 37 Juni. (D.N3.). De Duitsche pers heeft er in de laatste dagen reeds ver scheidene malen op gewezen, dat de antl-Dult- sche propaganda thans In het byzonder pro beert te werken met beweringen over ug. onte vredenheid in Oostenrijk sedert den Anschluss. Vsn Dultsche zyde wordt vastgesteld, dat de zg. bevoorrechting van Dultsche» uit het oude rijksgebied by benoemingen niet bestaan kan. DE PRI1S DER ADVERTENT1EN bedraagt 20 cl. p. regel; Ingezonden Mededeelingen 40 CL O. r. Bil CONTRACT AANMERKEU1KE REDUCTIE Uitvoerig tarief voor adverteeren bij abon nement wordt op aanvrage gaarne door onre Administratie verstrekt. HANKAU, 37 Juni. (Havas.) Gelük reeds ge meld, is de Dultsche ambassadeur te Hankau, Trautmann, per vliegtuig naar Hongkong ver trokken. Gemeld wordt, dat groote deelen van China, die door de Japansche troepen bezet zijn, ge koloniseerd zullen worden door Japansche en Koreaansche veroordeelden, voor het meeren- deel politieke gevangenen. By Soengkiang, niet ver van Sjanghai, zou reeds een groote afdse- ling gevangenen zijn aangekomen; de mannen werken overdag op het veld en brengen den nacht door in het militaire kamp. Dit laatste is noodlg met het oog op het rondzwerven van Chineesche guerillabenden. ALICANTE, 27 Juni (Havas) Het En- geische stoomschip «Farnham", dat van ochtend door rechtsche vliegtuigen in de haven van Alicante was gebombardeerd, Is gezonken, de lading werd gered. Er zjjn drie dooden, naar het schijnt allen leden der bemanning. Twee bootwerkers werden gewond. De Britsche admiraliteit bevestigde van avond, dat bet Britsche stoomschip „Arlon” In de haven van Valencia was gebombar deerd en in brand geraakt. Het schip is thans zinkende. x De leider van „Zwart Pront”, A. J. M., was in hooger beroep door het Bossche Gerechts nof veroordeeld tot een gevangenisstraf van 14 da gen, omdat hü 26 Januari 1937 te Vaals in ïen cpenbare vergadering opzettelük beleedlgcnd voor minister Colün tot het publiek zou gezegd hebben, sprekende over de anti-revolutionnaire party: „Deze party met als lysttrekker en voor ganger den eersten potentaat van het huidige cnrruptiestelsel, den heer Colün.” Van dit arrest voorzag A. J. M. zich in cas satie. De Hooge Raad heeft thans overwogen, dat nlet biykt, dat ter zake van het ten laste ge- volgde de baar, legde klachte is gedaan. De Officier van Justitie bü de Rechtbank te Maastricht had aan minister Colün schrtfteiyk bericht, dat hü tot strafvervolging zou overga m, tenzü van den minister binnen acht dagen na ontvangst van deze kennisgeving bericht zou rijn Ligekomen, dat zünerzyds tegen een straf ver volging bezwaar bestond. Op deze op 19 Februari verzonden kennisgeving was 3 Maart d.a.v. nog geen bericht van bc- zw^ar Ingekomen. Het Hof oordeelde toen, dat de Officier van Justitie ontvankelük was in zijn vordering. Het Hof is uitgegaan van den datum, waa.op de kennisgeving werd verzonden, hoewel in dese beslissend is of, waar en wanneer de tot klachte gerechtigde die kennisgeving heeft ontvangen, waaromtrent de overwegingen van het Hof niets inhouden. Volgens den Hoogen Raad heeft het Hof de.- hslve zün beslissing niet voldoende met reden,» omkleed, op grond waarvan het arrest ward ve-nletigd en de zaak werd verwezen naar het GOTOchtshof te Den HMge In deae rapporten wordt gezegd, dat voort durende zware arbeid vaak leidt tot een voor- tüdlgen lichameiyken achteruitgang, vooral bü personen van hoogeren leeftyd en bü hen, die in den oorlog geweest zyn. Die achteruitgang wordt ongetwüfeld verhaast door de toenemen de spanning in het geheele leven. Uit Beleren en Westfalen wordt gerapporteerd, dat arbeiders In de zware industrie vaak ernstig achteruit gaan tusschen het 40ste en het 50ste levensjaar. Dergelüke waarnemingen zün gedaan bü gehuw de vrouwen in landbouwstreken, die naast het werk in de huishouding nog arbeid in de fa brieken of op het land hebben te verrichten. Dit verschünsel is vooral merkbaar In Beieren, Baden en Thuerlngen. Ook de huisindustrie, die In verscheidene dee len van Duitschland wordt gevonden, is soms een gevaar voor de gezondheid gebleken, zelfs voor die van kinderen, die hun ouders helpen. Bü hoofdwerkers, hulshoudelük personeel, kantoorpersoneel en zeer geschoolde vaklieden, komen steeds meer zenuwaandoeningen voor. Geconstateerd wordt, dat daaraan ook het ver meerderde gebruik van tabak en alcohol schuld heeft. LUIK. 37 JunL (Belga). Vanmorgen heeft men in bet proces togen de wed. Boeker nog weer getuigen gehoord. Op medisch advies te de beklaagde, die zeer gedeprimeerd was, een schor sing der zitting voor anderhalf uur toegestaan; de president heeft een tegenonderzoek der be klaagde gelast. Volgens vandaag gehoorde getuigen hadden mevr. Castadot en mej. Stevard, die belden overleden zün, een zwakke gezondheid. Deze yerklaringen werden door do verdedigen oo* Poten in Dultacbland. In het Britsche Lagerhuis zün vandaag vele vragen gesteld over de Britsche politiek ten aanzien van Spanje. Met betrekking tot de mogelükheid van een wapenstilstand tusschen beide partüen zeide Chamberlain, dat de Britsche regeering bereid voor te stellen, hetzü al- De woordvoerder van het Japansche ministe rie van Buitenlandsche Zaken heeft verklaard, dat de regeering te Tokio voldaan te over de besprekingen, welke de Japansche ambassadeur te Parüs. Soeglmoera, heeft gevoerd met minis ter Bonnet ten aanzien van de wapenzendingen uit Frankrül^naar China. De woordvoerder gaf evenwel te verstaart, dat Japan zeer nauwkeurig zal toezien op de wyze1, waarop Frankrijk de verzekeringen, welke het dienaangaande heeft gegeven, in de praktük ten uitvoer zal brengen. Volgens nog i^et» bevestigde berichten zou den Japansche troepen ten Zuiden van de Loenghai-spoorlün erin zün geslaagd in Weste- lüke richting het''overstroomde gebied over te steken. De naairt van de plaats, welke zü heb ben gereikt, wordt evenwel niet opgegeven. Een groep van 60 leden der Ned. R.K. Journalistenvereeniging en hun dames nam j.l. Zaterdag deel aan een uitstapje door het Gooi. De excursisten met den voorzitter, mr. H. F. A. Geise, en den geestelijken adviseur^ prof. dr. Titus Brandsma, vereenigden zich voor Dudok’s prachtige raadhuis te Hilversum Te Tel Avlv heeft de revteionnistteche partij betoogd voor het gemeentehuis. De politie heef’ de betoogers verstrooid en enkele arrestaties verricht. De Arabische bevolking van Palestina blüf' betoogen voor de Arabische bevolking van den Sandsjak. Te Tulkarem werd een sympathie- staking gehouden, en aangezien de autoriteiten voor ongeregeldheden vreesden, is de stad door militairen bezet. Na tien uur s avonds mag niemand zich meer op straat bevinden. Een strenge bewakingsdienst te ingesteld. staan voor 95 pet. uit Oostenrükers, bü de Oos- tenrüksche SB. voor 98 pet. Alle gemeente-ambtenaren en -beambten zün Oostenrükers. Evenzoo zün de toestanden bü de Oostenryk- sche Schupo en bü den arbeidsdienst. Dat hier vele vooraanstaande functies door Oostenrükers worden .bezet, die de laatste jaren als politieke vluchtelingen in het oude rijks gebied hebben gewoond en daar hun opleiding hebben genoten, aldus het Dultsche nieuws bureau, ligt voor de hand. In tal van leidende functies in het oude rijksgebied, met inbegrip van de rüksmlnteteries, bevinden zich procentueel meer Oostenrükers dan het percentage der Oostenrüksche bevol king van de bevolking van groot-Dultschland uitmaakt. Uit de lucht gegrepen zün volgens het DB.B. voorts de in de buitenlandsche pers opgedoken berichten over z.g. Duitsche troepenbewegingen in ..de richting Oostenrijk”. De na 13 Maart naar Oostenrijk gedirigeerde troepenafdeellngjn uit het oude rijksgebied zün bWna aDe naar hun garnizoenen van oorsprong terug gekeerd, daar de weinige troepenafdeelingen uit het oude rijksgebied die thans nog gestatlon- neerd zün in de Oostmark voldoende zün om de 'vroegere bondstroepen volgens de Dultsche me thode op te lelden.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1938 | | pagina 1