II STAD UIT DEN OMTREK r op sLo De prijs der melk /-W DINSDAG 5 JULI 1938 0FFIC1EELE MEDEDEEL1NGEN i PUBLICATIE ALKMAARSCHE WIELERBAAN HEERHUGOWAARD-NOORD 28 Juni tot 5 Juli 1938 KAT EN HOND II Hij R.K. VROUWENBOND Eere-afd. gem. koren OUDORP 50 JAAR GETROUWD K.J.M.V. ST. GEORGE BERGEN TUITJEHORN WERK GEGUND A.S.V. Victrix Kruisvaart Cohort St. Dominicus Week-agenda St Josephs gezellen HEERHUGOWAARD BURGERLIJKE STAND H. Familie afdeeling Vrouwen het EGMOND-BINNEN Nationaal hengelconcours NOORDSCHARWOUDE MARKTNIEUWS OUD KARSPEL Dl 1 HET ZANGCONCOURS TE HOORN WEEKEND DER VOOR TREKKERS Clubwedstrijden De Kampioen (Haarlem)Alcmaria (Alkmaar) GEM. SCHOOL v. VOORBER. MIDDELB. TECHN. ONDERWIJS TE ALKMAAR INSCHRIJVINGEN HANDELS- REG1STER SPOORWEGONT VANGSTEN WEER OMLAAG Gemeentelijke Radio-centrale J un V. d. 3 Smuld Wesse Werer Struik L. HU broek, Onteigening ten behoeve van de verbetering van het vaarwater van Alkmaar over de Zes wielen naar Huigendijk Mgr Noordman over kazerneleven Inschrijving van nieuwe leerlingen Het verte hil tutte hen het wettelyk en het buitenwettelyk gebied Seizoenopruimingen en voorkeursdagen s Ir Ja, hausch. auto gouden paar toe: nog vele goede Jaren. directeur A. Alkmaar, 5 Juli 1938. Verdronkenoord 111, ca- enz.; Het Bestuur. go WOENSDAG 6 JULI N.V. Nederlandsche De ontvangsten der De Baljuw voor f 30.20 K. R. O.-speldjes verkocht. 45 sec.; 5. Constant 51 min. noe Aires (Argentinië). winning voor zich. Zaterdag en Zondag hebben de voortrekken Gasbedrijf Bij besluit van 29 Juni hebben 34 t hij aan een heerlijke dag zal worden, waarop men see, boottocht en speeltuin kan genieten. ten onder overlegging van hun rapportboekje een verklaring van den directeur, dat ze - V0OT voortgezette een afdruk van het Koninklijk (ei 1938, nr. 37, tot aanwijzing St. Caecilia, Krommenie, le pr. 345 p. (het hoogste aantal vaji het geheele concours, waar voor een extra-prijs was beschikbaar gesteld). St. Caacllia, Noord-Scharwoude, le pr. 213 p. Het bestuur mag toch zeker rekenen op uw aller opkomst op Woensdag 8 Juli bü de H. MIs van half 8 en ook bü de Uitvaart op Don derdag 7 Juli, om kwart over 8 voor ons over leden lid mw. Schoenmaker-Jannes. Het bestuur Dinsdag, 8.30 uur: Bijeenkomst van Adapt ion ten. Woensdag, 8.15 uur: Verplichte avond. Zaterdag: Vanaf 7 uur gelegenheid tot be talen der contributie. vh. Drukkerij rechts- Gteter vierde het echtpaar C. M. Velzeboer— Diepen, Laat 207, zijn 50-jarig huwelijksfeest. R. K. Volksbond. Op 10 Juli houdt de R.K. Volksbond de jaarlijksche bedevaart naar O. L. Vr. ter Nood te Heiloo. Het bestuur rekent op alle leden. Leden die van 4 tot 9 Juli werk-, loos zijn kunnen voor deze Bedevaart 50 cent aan onkosten ontvangen. Het vertrek is bepaald op 9 uur, vanaf hotel ,4e Burg”, terwijl de rij wielen in Heiloo gratis gestald kunnen worden. In aansluiting op Het versli concours te Hoorn vermelden Het jaaritfkseh naaiexamen. Ten overstaan van zuster Juliette uit Behagen hebben de da mes T._ Swart uit Oudorp, A. van Langen en J. Weel uit HH.Waard en A. van Dam uit Ursem, met goed gevolg het examen in llngerie- naaien afgelegd. Het uitreiken der dlpl( kapelaan Th. J. M. Ruil De N. V. Nederlandsche Middenstandsbank heeft bij onderhandsche aanbesteding het bou wen van een kantoorgebouw met bovenwoning aan de Choorstraat alhier opgedragen aan den heer R. J. E. Bot, aannemer te Alkmaar. (der saneering van den melk- it zal worden geschonken, beoogt dan ook den consument een te B Ze ged teel oen sna H waa Lor den oh J KK.V.V. „L.8.V.V." Uitslagen van Zondag J.I.: St. Victor 1—L8W combinatie 0—1; Vlo» a—LBW a 2—2. hoor aan I ben dat o terwij ook 5 Nad omtre daan. ’s-G Gymn Fick, ges. G Haag, burg. Bi Poll stel Bata res, vlieg term Zij na o den De siaae I origii den E Nede en L zeten Vol I RotU t het schip i doen, vreer f Enge dens. De 1 was I j ken I seder blijf I Het den had stad sterdi De chaui Maar hU vf waar geld klant op h( het v munt Nai chauf ondei 'r -V' -Is.- - Doi te 1 V stev me Mat van het Zang- e.nog: Gemeenteblad van noinen het besluit e fan 19 Mel 1938, eroNtgjiii I Ter waarschuwing. Den laatsten tijd heeft de gemeentepolitie proces-verbaal opgemaakt tegen verschillende personen, wegens het fiet sen met meer dan 2 personen naast elkander. De talrijke waarschuwingen hebben niet veel gebaat, zoodat de gemeentepolitie er toe is overgegaan direct procee-verbaal op te maken. Ben ieder neme dit ter harte. Het is voor het krasse echtpaar een blijde dag geweest. Des morgens negen uur werd in de St. Domlnlcuskerk een plechtige H. Mis op gedragen en wel door een zoon van het gouden echtpaar, den wcleerw. heer kapelaan N. Vel zeboer uit Schiedam, die bü de plechtigheid werd geasslteerd door den tweeden priesterzoon den weleerw. heer kapelaan J. Velzeboer uit Den Haag, als diaken, en voorts door den wel eerw. pater Keyser O. P. als diaken; ceremo- niarlus was de weleerw. kapelaan Geels. Na deze kerkelüke viering van het schoóne feest is in huiselüken kring de gouden huwe- lüksdag verder gevierd. De heer en mevrouw Velzeboer mochten van vrienden, verwanten en kennissen tal van gelukwenschen in ontvangst nemen. Vermelden we nog eenige biografische bijson- derheden: de heer Velzeboer is 74 jaren en mevrouw Velzeboer 72 jaren. Belden verkeeren in een goeden staat van gezondheid en mogen zich verheugen in het bezit van zes kinderen, waarvan twee de priesterlijke waardigheid deelachtig zijn geworden en waarvan drie ge huwd zün. De gouden echtelieden mogen neer zien op een flinke schare kleinkinderen. Beiden hebben nagenoeg steeds in Alkmaar gewoond en de bruidegom is van beroep handelsrelziger. welk beroep h(j nog uitoefent, hetgeen,.niet Dl 4 i 1 Vpoi A. ten In verband met onze lustrumviering zal er vanavond om half zeven een algemeene repe titie worden gehouden op ons buitencentrum. Zoowel Kruisvaarders als 8t. Jansknapen wor den daar verwacht. Niemand mag op deze re petitie ontbreken. Komt dus aUen op tüd. De uitvoering nadert. Instrumenten, voor zoover noodig, meebren gen. Ouders, u wilt wel zoo goed zün de St. Jans knapen of Kruisvaarders aan deze repetitie te herinneren! Boendermaker, 21 jaa^, alhier; 18 Juni: Jo- - - pn De Burgemeester der gemeente Alkmaar maakt bekend, dat ter voldoening aan artikel 15 der Onteigenlngswi besluit van 23 van de perceelen, welke kunnen worden ont eigend voor verbetering van het vaarwater van Alkmaar over de Zeswielen naar Huigendük. politiebureau ‘’vervoegen, met bijbehoorende werken, onder de gemeenten Alkmaar en Oudorp, welk Koninklijk besluit is opgenomen in de Staatscourant van 30 Mei 1938, nr. 103, van 6 Juli tot en met 27 Juli 1938 ter inzage voor een ieder is nedergelegd op de secretarie der gemeente. De Burgemeester voomoemd, H. KLAVER, La-Burg. „Ons genoegen” heeft auceea. De gemeng de zangvereeniglng „Ons genoegen" alhier be haalde op het Zondag te Wielingen in Cinema de Haan gehouden concours een eersten prijs in de afdeeling gemengde koren met 206 punten- Een mooi succes voor koor en dirigent, den heer H. J. Zaal te Bergen. Gedep. Staten alsnog hun goedkeuring gehecht aan het raadsbesluit, waarbij de overdracht van I het gasbedrijf aan Egmond aan Zee werd vast- I gesteld. Deze overdracht vond plaats met in- I gang van 1 Juli. Motorongeval. Zondagnacht is een jonge man, afkomstig uit Warmenhuizen, op den hoek BreelaanRussenweg, met zijn motor togen het hek van pension „Rustoord" gebotst. Het ongeval is echter nog vrü goed afge- loopen, daar de berijder, hoewel van den motor nog slechts een vormlooze massa over was, er met lichte verwondingen is afgekomen en te voet zün woning heeft kunnen bereiken. AM I ten. Gesl Th. L 8. Tfc i N. Pe Berkh Timmi M. Er i J. van Voort, Vrakk man, Voot Amste Woensdag a.s. verwachten wü alle KJMV-ers des avonds 9 uur in „Paviljoen Kinhelm”. Dan sullen wü een aanvang maken met onze bekende „Boomstronk-conferentiee”. DaSr deze avonden altijd Interessant en leor- «aam zün. rekenen wü op de aanwezigheid van alle leden en adsplrant-leden. Lün 1: Hilversum I. Lün 2: Hilversum II. Lün 3; Keulen 8.Q010.20, Normandlë 1030 —10.30, Parijs Radio 1030—12.05, Radio PTT Nord 12.05—12.20, Brussel VI. 12.20—13.35, Keu len 13.3515.20, Londen Regional 15.20—16.20, Keulen 18.20—1730, Parüs Radio 1730—1830, Ikussel Fr. 1830—1930, Keulen 19.20—20.05, Deutschlandsender 20.05—20.20, Keulen 2030— 21.20, Parüs Radio 21.20—22.50, Weenen 22.50— 24.00. Lün 4: Brussel VI. 8.00—9.20, Luxemburg 9.20 —10.35, Londen Regional 10.351130, Droit- wich 11301330, Londen Regional 1330—1530, Droltwich 1530—18.45, Londen Regional 18.45— 19.40, Droltwich 19.40—24.00. Lün 5: Diversen prüs P. Dekker, Barsingerhorn. 5 stuks; 12e prijs J. Posch, Beverwük. 5 stuks: 13e prijs B.. Bloem Barsingerhom, 5 stuks; 14e prüs P. Piek. Barsingerhorn, 4 stuks; 15e prüs J. Echt- borgen. Alkmaar. 4 stuks; 16e prüs H. Meüet. Barsingerhorn, 4 stuks. Wedstrüd dames op alle visch; aantal deel neemsters 9. le prüs mevr. K. Davidson, Alkmaar, 4 stuks', 2e prüs mevr. F. Jansen. Alkmaar, 2 stuks; 3c prüs mevr. P. Dekker, Alkmaar, 1 st ;x~4e prüs mevr. R. de Groot, Alkmaar, 1 st; Se prüs mevr. G. de Wolf, Den Helder 1 st Berdoa 1—AJ.C. 1 3—4. Maandagavond ward de retummatch gespeeld van den wed strijd AF.C. 1Berdoa 1, welke 14 dagen ge leden te Alkmaar is gespeeld en in een gelük spel, 2—2, eindigde. De goede prestatie, welke Berdos bü dit treffen leverde, rechtvaardigde de verwachting deze retummatch met ver- trbuwen tegemoet te zien. Maar toch zün wü in onze verwachtingen ietwat bedrogen uitge- 'komen, want Berdos miste ten eenenmale dit laaiend enthousiasme, dat, en zeker tegen een tegenstander als AJv.C., als hun machtigste wapen geldt. Zag hete er in de eerste helft naar uit, dat een smadelüke nederlaag onvermüdelük was, in de tweede helft wist Berdos zich zoo te her stellen, dat zü er in slaagde een 31 achter- Zooals bekend, is het aankondigen van oprui mingen zonder vergunning der Kamer van Koophandel verboden. Alleen in de perioden tusschen 1 Januari en 1 Februari en tusschen 15 Juli erf 15 Augustus is het aankondigen van verkoopen in verband met jaars- of seizoens- wlssellng onder enkele in de Wet genoemde be namingen zonder het vooraf aanvragen van een vergunning geoorloofd. Uitvaart en begrafenis J. Etewük Maan dagmorgen ia het stoffelük overschot van den, op Donderdagmiddog jJ., op de Oonservenfabris- ken van P. Verburg, op zoo noodlottige wüze om het leven gekomen bejaarden arbeider J. Elswük ter aarde beeteld. De firma P. Verburg, vertegenwoordigd door de heeren H. en P. Verburg, alsmede het ge heele personeel der fabrieken, waren bü de teraardebestelling aanwezig. Eerste prüs behaald Op het te Scheve- ningen gehouden concours van de K. N. A. O. behaalde mej. D. Deutekom Pd., met een twee-persoons „Flat Balila”, een eersten prijs. Zondag 2 Juli tjleld bovengenoemde vereenl- ging een tüdrace voor A- ett B-klasse over een r-.r afstand van 80 KM. De weg. die hiervoor gekozen was, was voor zoon afstand büzonder slecht, daar wel X met keislag was bedekt, hetgeen veel lekke banden veroorzaakte, zoodat verscheidene ren ners den strüd moesten staken. De uitslag van dezen rit voor de A-klasse is als volgt: 1. D. Veld, 2 uur 4 mln.; 2. W. Visser 2 uur 10 mln. 26 sec.; 3. H. de Rooü 2 uur 14 mln. 17 sec.; 4. P. Zandvoort 2 uur 19 mln.; 5. Jan Zand- voort 2 uur 23 mln. B-klasse: 1. H. Blok 2 uur 17 mln. 26 aec.; 2. Jan Nlerop 2 uur 17 mln. 45 sec.; 3. J. Alles 2 uur 18 mln. 27 sec.; 4. Jb. Stroet 2 uur 23 min. 45 sec.; 5. A. Elings 2 uur 30 mln. 55 sec.; 6. R. Hiemstra 2 uur 32 min. 12 sec. Junioren 20 K.M.: 1. N. de Groot 38 min stand in te halen en het de AJ'.C.-ers geruimen 26 sec.; 2. Joop Hennink 39 min. 25 sec.; 3. Jan Hennlnk 42 min. 40 sec.^>4. Stroomberg 43 min In de beide Hollanden en Utrecht heeft men een afgesloten consumptiemelkgebied gevormd, waarbinnen de daar gevestigde veehouders een monopolie van consumptle- melkproductie hebben verworven. Hierdoor Is de melkprijs voor dit gebied hooger dan in de rest van het land, en het is dan ook begrüpelük, dat op de persconferentie over de uitvoering der landbouwcrisismaatrege len vragen hierover zün gesteld. Eenerzüds vragen van melkveehouders buiten dit ge bied, die zich min of meer benadeeld voe len; anderzüds vragen van consumenten uit het wettelük gebied, die meenden, dat zü teveel moeten betalen in verhouding tot hen, die in het buitenwettelük gebied wo nen. De inschrüvlng is opengesteld tot en met 15 Juli as., in het gebouw der Ambachtsschool, des v.m. van 912 en n.m. van 25 uur. Leerlingen met diploma Ambachtsschool of sü. die naar de vüfde klasse van de Gem. Avondschool voor Nüverheidsonderwüs zün be vorderd. kunnen onmiddeiljjk worden toegcla- SpeMJ»_Op_3 Juli werden te Rinnegom spoorwegen over de maand Mei bedroegen voor reizigers en bagage 4.342.985AS; brief- en pak» ketpost 220.000.00; goederen en levende die ren 3329395.75; diversen 53.11537. In totaal 734539730. De totale ontvangsten van 1 Januari af be droegen dit jaar f 38.048.484.89 an in 1937 f 40.33131834. De school geeft opleiding voor het toelatings examen eener Middelbare Technische School, terwijl een bewüs te zün geslaagd voor dit toelatingsexamen de gelegenheid openstelt tot het examen voor een der Nüverheldsakten. De lessen worden in de avonduren gegeven. Aanvang 16 Augustus as. Nadere inlichtingen bü den Redderus. kwaliteit in de laatste vüf jaren door die maat regelen der Nederlandsche Zuivelcentrale be treffende bevordering der t.b.c.-bestrüdjng, uit oefening van bedrüfslnspecties en stalcontrdle en met name de ingevoerde betaling der melk naar kwaliteit, welke maatregelen gekoppeld werden aan de getroffen consumptiemelkrege- llng, aanmerkelük verbeterd. De vroeger op dit terrein bestaan hebbende achterstand kan dan ook thans als ingehaald worden beschouwd. De afsluiting van het gebied In het westen des lands is op gronde van het navolgende ver dedigbaar. Voor de crisis was in bedoeld gebied een vaste categorie veehouders wonende rondom de groote steden, speciaal ingericht op het leveren van consumptiemelk voor dit district (de groep der sg. taxemelkers). Te dien tüde hadden de zuivelfabrieken elders m den lande zich vooral ingesteld op de bereiding van zui velproducten, teneinde deze te kunnen expor- teeren. Belangstelling voor de consumptiemelk- voorziening der groote steden ontbrak bü deze fabrieken geheel. Toen na 1932 de afzet van zuivelproducten naar het buitenland werd be perkt (beperking met name der Fransche en Dultsche markt), kwam deze belangstelling om bü deze fabrieken meer naar voren. In 1933 is alstoen overgegaan tot het treffen eener con- sumptlemelkregeling in het westen des lands ter bescherming van de aldaar wonende vee houders voorzoover deze zich steeds op de leve ring van consumptiemelk hadden toegelegd Zulks was alleszins redelük, aangexlen tweeër lei gevaar bestond, nJ. le. dat de fabrieken el ders in den lande gedurende geruimen tüd melk in consumptie zouden brengen tegen- een onredelük lagen prüs, teneinde zich aldus een debiet ten koste der consumptiemelkers te ver werven en 2e. dat met name de exportrecht- bezittende fabrieken, dank zü hun winst op den export van zuivelproducten naar gecontin- genteend* landen, eveneens tot melklevering tegen lage prüzen zouden overgaan. Deze motieven kunnen eigenlük ook thans nog on verkort worden aangevoerd. Hier komt nog bü dat het uiteraard niet als normaal kan worden beschouwd, dat het westen des lands blüvend van consumptiemelk zou worden voorzien, büv. uit Friesland of Limburg. Het argument, dat de kwaliteit der melk van elders oeter en de prüs van deze melf lager zou zün is hier boven reeds weerlegd. Nog zü opgemerkt, dat De laatste jaren hebben verschillende zaken lieden meestal door middel van circulaires voor hun vaste cliënteele de gelegenheid geopend reeds voor de boven aangegeven perioden door middel van zoogenaamde „voorkeursdagen" van de dan aan te bieden koopjes te proflteeren, hetgeen klaarblükelük wel in strüd was met de bedoeling der Wet, doch waaromtrent nog geen rechterlijke beslissing in hoogste instantie wac gevallen. Bü arrest van den Hoogen Raad is thans uitgemaakt dat het houden van z.g. voor keursdagen strafbaar is. De Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Hollands Noorder kwartier te Alkmaar maakt belanghebbende winkeliers erop attent, dat zü ^ch derhalve bü 't eventueel aankondigen van voorkeursdagen aan een vervolging blootstellen. Opgemerkt dient nog te worden, dat er geen bezwaar tegen be staat, indien deze voorkeursdagen eerst op 15 Juli aanvarlgen en de selzoensopruimlng ten gerieve van het overige publiek enkele dagen nadien aanvangt. en i voldoenden aanleg hebben studie in de technische vakken. In büzondere gevallen kunnen ook andere leerlingen worden toegelaten, mits zü aan de gestelde elschen van ontwikkeling voldoen. Het schoolgeld is laag gesteld. Johannes Antonius Imming Aanrijding. Op den Bergerweg, ter hoogte van „de Bedriegertjes" heeft Maandagmiddag een aanrüdlng plaats gehad tusschen een per sonenauto, bestuurd door mej. B. te Alkmaar en een motorbakflets van den heer N. R. alhier Persoonlüke ongelukken kwamen niet voor en de aangerichte* schade wordt door de autobe- stuurster, aan wier onvoorzichtigheid het on geval is te wüten, vergoed. tüd zoo lastig maakte, dat de hoop op een overwinning zelfs weer herleefde. Zóóver kwam het echter niet, want kort voor het einde beging keeper Brakenhoff een grove fout door den op hem afstormenden AT.C.- nlulr‘ het* ^nt^r *d^r' Hmi ‘te B^ middenvoor kalm af te wachten, die van deze fout feilloos wist te proflteeren en onhoud baar den wlnnenden goal scoorde. 3—4. De laatste minuten waren echter voor Berdos; doch de met man en macht verdedigende K9. C.-ers sloegen elk gevaar van zich af en be- Naar Argentinië. De heer J. F. Haring buizen, alhier, boekhouder op het kantoor der firma Kloosterboer te St. Pancras, wordt uit- ia's geschiedde door die een büzonder woord van gelukwensch sprak tot zuster Pau lina, die al zoovele Jaren tal van leerlingen uit de parochie Oudorp ex. voor de naaikunst heeft opgeleid. Gerat 7—720. ronde Mals 730—8. Platte Mal» 7 3 730. mlddenprüs Witte Haver 6.00. Aanvoer matig* stemming kalm. PURMÜUQai. 5 Juli. Coöp. Oentrale Eiarvel- llng Purmerand GA. 8000 aendelaran 2.75—285. 78000 klpeleren: 66-66 kg. 8.70—830, 63-64 kg. 3.65—3.76/ 60-63 kg. 335—3.70, M-M kg. 335— 330, 56-57 kg. 3.45—3.55, 53-55 kg. 335—3.46. VENLO, 4 Juli. Ooöp. VeUlngaver Venlo Aangevoard 3370 000 eiereft: klpelaren 820—320, kleine eieren 3.908.10, eendeteren 230330. WARMENHUIZEN. 5 Juli. Aardappelen: Schot- ache Muizen 6.80—8.10. groote 730—8. drielin gen 820—620. kleine 110—*30. Blauwe Elgenh. 10.90, Drielingen 6.40. M aanvoerxtora, handel vine. B. en W. van Alkmaar brengen ter alge- meene kennis, dat in het r Alkmaar nr. 1626 is opgem van den Raad dier gemeente waarbü is vastgesteld een veroA(g|Ung tot wij ziging der verordening, houdende voorwaarden voor de aansluiting, levering en voortgeleiding van radloultzendingen door het gemeentelük radiocUstrlbutiebedrüf aan en ten behoeve van op' het gemeentelük distributienet aangeslo tenen. Deze verordening is heden, afgekondigd en gedurende drie maanden ter* gemeente-secre- tarie ter lezing gelegd. Zü is aldaar tevens in afdruk, tegen betaling der kosten, verkrügbaar. Alkmaar, 2 Juli 1938 Burgemeester en Wethouders voornoemd F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester A. KOEL MA. Secretaris cr hier nooit mee geweest, maar nu is het aan tal deelnemers aan die sport dermate gedaald, dat uit de contributie van de nog overgebleven wekelüksche beoefenaars de leider niet meer betaald kon worden. Het zou echter zeer te be treuren zün, wanneer dese zoo bü uitstek alzü- dlge sport weer uit ons midden sou. verdwünen om alleen met het voetbalspel te blijven zitten. Het bestuur meende, nu verschillende jongens het opgeven, daarom evengoed te moeten dóór zetten en te trachten de lüdende afdeeling weer nieuw leven in te blazen. Plannen daarvoor zün reeds voorbereid en gedeeltelük uitgevoerd. La ten nu ook onze leden hun medewerking ver- leenen tot een geregelde en bloeiende athletiek- beoefaoing. Voorlooplg zal opzp, yoqrzitter nu de leiding weer op zich nemen van/de wekelükschq training. We verwachten Woensdag as. alle vroegere deelnemers weer op het veld op de b*£. kende tüden. De voetbaltraining loopt wel heet mooi en is ook noodzakelijk, maar daar mag de rest toch niet onder gaan HJden. Dus allen steeds present! Men schrijft ons: *t Is alweer zoo lang geleden, dat de eerste berichten over ons uitstapje gepubliceerd zün. dat de mogelükheid bestaat dat enkele leden den Juisten datum van aangifte vergeten zün. Woensdagavond van 8—914 uur kunnen de deelneemsters zich bü mevr. Kuiper, Laat 221 opgeven en de 2e en tevens laatste aangifte is op Woensdag 20 Juli op denzelfden tüd. Een aantrekkelük programma vol afwisseling ligt voor U klaar en we zün ervan overtuigd, dat het van de in het wettelük gebied opgerichte con- sumptlemelkorganisaties zullen voortgaan op den bereids door de Centrale Ingeslagen weg ter verbetering van de kwaliteit der melk, waarbü ook aan de^ saneering van den melk handel alle aan/ De regeling aan' hóoge elschen voldoend product te ver strekken. Overigens wordt aan de positie der elders gevestigde fabrieken, welke rechten op levering van consumptiemelk naar het onder havige gebied kunnen doen gelden (de z<. contingenthouders) alle aandacht geschonken. Onzerzüds was de vraag gesteld of door het Invoeren van afzonderlijke maatrege len t.a.v. de consumptiemelk in het zgn. wettelük gebied de melkprijs voor de groote steden, met name Amsterdam, niet te hoog wordt, waar men /0.12 per liter betaalt tegenover /0.08 in het buitenwettelük ge bied, dus een prijsverschil van 50 pet., op welke vraag geantwoord werd, dat de door de A.VM. bepaalde mlnlmumprüs 10M cent is. Er wordt nauwlettend van over heidswege op toegezien, dat deze minimum prijs niet te hoog wordt gesteld. Het blüft echter mogelük, dat de piaataelüke melkhandel in onderling overleg een hoo- geren prüs handhaaft. Als prüs 'voor het buitenwettelük gebied wordt genoemd 8 cent. In die buitenwettelüke gebieden, waarvoor een van overheidswege goedgekeurde buitenwettelüke regeling tot stand is gekomen, gelden echter minimumprij zen van 9 en 10 cent. (West Noord-Brabant nX Bergen op Zoom en O„ Breda, Fünaart en en kele gemeenten in Zeeland B cent; Apeldoorn Maastricht, Münstreek, nX Heerlen en omstre ken. alsmede het meerendeel der gemeenten in Zeeland 10 cent). Het prüsverschil tusschen wettelük en buitenwettelük gebied is derhalve voor sommige streken niet zoo groot al» in de vraag wordt gesteld Ook op de vaststelling der prijzen krach tens buitenwettelüke regelingen wordt van overheidswege toegezien, teneinde het consu mentenbelang ia deae veiüg te stenen. Zoo was uit Friesland de vraag gekomen, ot men het Juist acht, dat de consumenten in Holland en Utrecht worden belast met een prijspeil van melk, dat uitgaat boven dat In de overige gebieden, terwül geenszins vaststaat, dat het product beter is dan elders. Acht men deze binnenlandsche protectie moreel verant woord? Op welke gronden verdedigt men het uitslulten van levering van consumptiemelk van elders gelegen bedrijven, die in prijs èn in kwaliteit zouden uitblinken boven de normen in dit gebied? Het antwoord van den desbetreffenden regee- rlngscommlssarls luidde, dat het prijspeil van consumptiemelk in het Westen zich ook vroeger voor de crisis in het algemeen op een eenlgs- zins hooger peil beeft bewogen dan elders. Dat de kwaliteit van de melk in het Westen zou liggen beneden die van de consumptiemelk el ders, moet warden ontkend. Met name ia dese Het hengelconcours, uitgeschreven door het vlschcollege „Vlachlust”, afd. Alkmaar A.HJ Zondag JX gehouden aan den Westdük in het N.-H. Kanaal, is een groot succes geweest. Om 9 uur waren alle deelnemers aanwezig in het bondscafé A.H3. van den heer K. Groot in de Pletérstraat. Om half 10 werd per boot de tocht naar het vischwater aangevangen. Be gunstigd door weersomstandigheden, zooals juist een sporthengelaar het verlangt, werd de strüd aangevangen. Er werd aardig wat visch gevangen.. Voor de prüsultdeeling werd er door den voorzitter op gewezen, dat alle hengelaars zioh zooveel mogelük moeten aansluiten bü den Al- gemeenen Hengelaarsbond. Alle deelnemende vereenlglngen brachten een woord van dank aan het vlschcollege „Visch- lust” voor de prachtige regeling van het con cours. De uitslag was als volgt: Korpswedstrüd. Korps bestaat uit 8 perso nen, aantal deëïnemers 112. le prüs 8t. Maarten „Sla hem aan den haak”, korps C 16 stuks; 2e prijs»afd. XI Pur- inerend, korps F 14 stuks; 3e prüs Barsinger- hom „Vlachlust" korps I 11 stuks; 4e prüs St. Maarten „Sla hem aan den haak" korps D 11 stuks; 5e prüs Barsingerhorn „Vischlust” korps J 9 stuks; 6e prüs Beverwük ,,'t Karpertje" korps B 8 stuks; 7e prüs Afd. Den Helder korps L 7 stuks; 8e prüs Bergen ,De Karper" korps G 5 stuks; 9e prüs Afd. Limmen korps, N 4 ■tuks. Deae vereenlglngen wonnen een prijs, er werd totaal 96 stuks baars gevangen. De held van den dag was de heer R. Büpoot MB. met 7 stuks. De grootste baars afd. Urn men 203. Kleinste baars Barsingerhorn korps I 92. Personeele wedstrijd op alle visch: aantal deelnemers 61. le prijs J. Beentjes, Beverwük, 15 stuks; 2e prüs T. H. Blok, Den Helder, 9 stuks; 3e prüs M-. Dekkers, Beverwük. 8 stuks; 4e prijs J. v. I d. Heide, Alkmaar. 6 stuks; 5e prijs O. Posch. B Beverwük. 7 stuks; 6e prüs A Aalbers, Bar singerhorn, 7 stuks; 7e prüs P. Zwakman Pz„ I' T stuks; 8e prüs W. de Vries, Beverwük, 6 K stuks; 9e prüs C. v. d. Meü, Beverwük. 6 stuks: 10e prijs W. Boe, Barsingerhorn, 6 stuks; 11e W die hun wagen niet afsluiten als ze hem g onbeheerd laten'staan! Ideaal, zooletsvoor loe> loopende jongens om zoo'n auto even te „leenen'' voos 'a „vroolljken avond I” En wat erop volgt?....<iPoliti*.... rechthank.... II engt hen niet in verleiding: sluit trw afll stoel, die worden. De dag werd besloten met een groot kamp vuur, waarbü aalmoezenier van Zon de avond wake hield. Nadat allen Zondagmorgen de H. Mis hadden bügewoond, begonnen de athletiekwedstrüden. De heer Gorria hield ox een causerie over sport. De middag had een büzonder karakter voor de voortrekkers, die in dienst moeten. Kapitein Klaessen van de motorbrigade in Haarlem be1 lichtte de technische züde van het kazerneleven en kolonel Mgr. Noordman behandelde meer het geestelüke gedeelte. De algemeen aalmoeze nier gaf daarbü als zün meening te kennen, dat men niet met het groote woord „gevaren”, die aan den dienst verbonden zouden zün, moet schermen. Er wordt zeer veel aandacht aan de I geestelüke verzorging gegeven en wanneer over al R. K. Militaire Tehuizen kunnen bestaan, kan er zelfs voor de jongens een heilzame in vloed van het militaire leven uitgaan. Om half vüf werd het kamp, dat door bü zonder mooi weer gezegend werd, gesloten. Nieuwe zaken: Alkmaar: F. Scheppers, Laat 24, instrument makerij. enz, Castricum: Kapsalon .Beatrix", Brakenburg straat 4, dameskappersbedrüf. Limmen: M. Nuljens, Disseldorp A 68, kruide nier, enz. Wieringermeer: fa. H. Peters Co.. Wester- terpweg, handel in granen, enz. Wijzigingen: Alkmaar: F. H. Ringers Zoon, Laat 152, aannemersbedrüf; rechtsvorm gewijzigd. Coöp. Zuivelbank, Kerkplein 13, bestuurswij ziging. H. Nauta. Spoorstraat 8, bakkerij; benoeming gevolmachtigde. „De Kennemer Drogisterij". M. C. S. Vlessing v. d. Moer, Kennemerstraatweg E 28; over gegaan. Rochat's Boekhandel, rechtsvorm gewüzlgd. Hypotheekbank IJoord Holl. Grondcrediet N.V., Voordam 11, bestuurswijziging. Bergen: ,De Doorntjes", eigenaar T. Briefjes. Doorn tjes 17, eierhandel; overgegaan aan P. C. Briefjes. J. Houtenbos, Molenkrochtlaan 5, metselaar en aannemer; rechtsvorm gewüzlgd. Heiloo: W. Groot. Stationsweg K 80, winkel in krui denierswaren enz.; overgegaan aan P. Burge- ring. Den Helder: Wed. G. Haksteen-Arends, Zuidstraat 67, fê; overgegaan aan C. v. d. Laan. K. J. A. Janssen, Spoorstraat 93, fruit overgegaan aan J. Visser. Firma Drukkerij Voorwaarts Jaring, Molenstraat 31-33, drukkerü; vorm gewijzigd. Koedük: J. Molenaar Mz., Kanaaldijk 39, afd. manu facturen enz.; overgegaan aan M. Ten. Noordscharwoude: Fa. A. Groot Nzn., Dorpsstraat B 38, winkelier in galanterieën, enz. overgegaan aan P. Kok. Schagen: P. Koning, Corn. Bockstraat 109c, schlldersbedrüf, verplaatst naar Noord Schar- woude. Schermerhorn: Firma wed. T. J. Natzül, Dorpsstraat A 25, smederü rechtsvorm ge wüzlgd. Holland!»- nieuws Sinds eenigen tüd begint de animo voor de athletiekafdeeling van onze Burgerijjfce stand Geboren: 5 Juni: Maria vereenlglng wat te tanen. Erg rooskleurig te het Thea, dochter van Petrus Jozephus Orjj en Catharina Hopman; 12 Juni: Catharina Maria, dochter van Jacobus Orü en Elizabeth Rui ter; 17 Juni: Cornells Johannes, zoon van r en Lucia Maria Zuurbier; 17 Juni: Theodorus Maria, zoon van Martinus Genet en Geertruida Baltus; 24 Juni: Eva Johanna Catharina, dochter van Petrus de Waard en Cornells Heddes en Anna Peetoom; 25 Juni: Eduarda Maria, dochter van Petrus dé Waard en Cornelia de Goede. Overleden: 10 Juni: Jacobus Berkhout, 73 jaar; 23 Juli: Cornells Nüman, 39 jaar; 26 Juni: Pieter van Duin, 49 jaar; 29 Juni: Theodorus Maria Genet, 12 dagen. d Ondertrouwd: 9 Juni: Adrlanus de Graaf, 2C jaar te Castricum en Catharina Theodora I" j—--a w»- 3 _2_ J hannes Wilhelm Kuhn, 29 jaar te Heiloo, Catharina Overpelt, 30 jaar, alhier. Getrouwd: 2 Juni: G. Tervoort, 28 jaar en C. Peetoom, 24 jaar, beiden, alhier; 16 Juni: E. Jansen, 28 jaar, te Beverwük en M. C. Burgmeüer, 28 jaar, alhier; 16 Juni: J. G. Appelboom, 29 jaar en C. M. Burgmeüer 23 jaar, beiden alhier; 28 Juni: A. de Graaf, 26 Jaar, Beverwük. en C. T. Boendermaker, 21 jaar, alhtar. De zondag op de Alkmaarsche Wielerbaan gehouden clubwedstrüden tusschen De Kam pioen van Haarlem en Alcmaria van Alkmaar mochten flinke belangstelling trekken. De sprintwedstrüden leverden in de series overwinningen op voor: Pronk, Boer kool, Frank en De Best. In de demi-flnales kwam De Best tegen Boerkool en Frank tegen Pronk. Boerkool kon het tegen De Best niet bol werken. terwül Frank aan Pronk de zege moest laten. De strijd om den eersten en tweeden prijs ging dus tusschen Pronk en De Best. Het was een spannende finale en slechts met ge ring verschil wtet> Pronk den Haarlemmer te .kloppen. Om <)en derden en vierden prijs kampten Boerkool en Frank fel, maar ontegenzeglük was Frank een beter sprinter. Hü won dan ook verdiend. Een 30 ronden-race voor nieuwelingen, ver reden in twee series, bracht de volgende acht renners in de finale: Laan. Bos, Eldlk. Reek, Bakker, Ottenbros, Hollebeek en Kelzerswaard. De finale over 50 ronden leverden ’n spannenden strüd op en na een feilen strüd werd in de sprintwinnaar Bos; tweede werd Reek; 3. Bakker; 4. Ottenbros. Een mooie wedstrüd was ook de klassements- wedstrüd voor amateurs over 80 ronden met 4 klassementen. In dezen wedstrüd slaagden Groot en Burger van Haarlem een ronde voorsprong te nemen. Daar echter Groot in 3 van de 4 klassementen als eerste aankwam werd hü winnaar van de zen wedstrijd; 2. Burger; 3. Bos; 4. K. Kusch. De Australische achtervolging leverde een verdiende overwinning op voor de Haarlemsche ploeg, welke na 17 ronden er in slaagde de Alk- maarders te passeeren. De koppelwedstrüd voor nieuwelingen over 100 ronden bracht een overwinning voor het koppel Hollebeek-Reek; 2. Bos-Ottenbras. Spannenden strijd kreeg men ook te aan- schou in den koppelwedstrüd voor amateurs over 240 ronden. Evenals In den koppelwedstrüd voor nieuwe lingen slaagde geen der koppels er in eeg ronde te nemen, ondanks de pogingen door verschil lende koppels aangewend. Winnaar werd het Haarlemsche koppel De Best -Drost; 2. Groot-Frank; 3. Terburg-Burger; 4. Schlpper-Böerkool. Bouwvergunning. Aan den heer Lellk te Züpe werd vergunning verleend tot den bouw van een huis ter plaatse van het perceel, eer- I uit de adjunctenaten Haarlem en Alkmaar hun tijds bewoond door de wed. K. Groot aan den jaarlüksche groote St Paulusbüeenkomst in de Venhuizer Middenweg, dat eenigen tüd gele- I Zilk gehouden. Ongeveer 50 voortrekkers namen deh afbrandde. De bouw zal worden uitgevoerd f aan dit weekend deel. door den heer Leek te Oude Niedorp. I Zaterdagmiddag om zes uur werd de büeep- I komst geopend met een vlaggenparade en een I toespraak van den A. D. C. van het adjuncte- I naat Haarlem, mr. J. Th. M. v. d. Vaart. In den I vooravond werd druk gepionierd aan een preek- Nieuw ieieroongei>ouw. net oouwen van stoel volgenden dag gebruikt moest een gebouw waarin de telefooncentrale zal B K K worden gevestigd, te opgedragen aan den laag- sten inschrüver, J. H. Leurdük, Winterswijk, voor t 20.115,Het zal worden gebouwd bü de nieuwe sluis. Geboren: Wlllemina Hendrlca, dochter Steven Tellegen en Roelof Je Swaan; Simon Gerardus, zoon v. Simon Gerardus Bruggeling verdiend, de over. makers en Hendrika Kaandorp; Helena Maria Gezina, dochter v. David Kranenburg en Cla- slna van Baden Getrouwd: Bernardus Johannes Dunnewük en Elisabeth Petronella Rleu. Hugo Boys 3Edo 2, 71 Over dezen wed- mln te. Istrüd *t volgende: De gasten winnen den toss' 1 Van dese plaats wenschen ook wü nog het I en verkiezen voor den wind te spelen. Dit be- -.i. I-—- I Iet echter niet, dat de gastheeren een paar pracht-aanvallen opzetten, welke echter nog een resultaat opleveren. Ook 't Hugo-Boys-doel komt in gevaar, doch de invaller-keeper weet het te keeren. Dan gaat de linkervleugel van de Boys ervan door, een pracht voorset, de Op straat zün zwervende aangetroffen een I rechtsbinnen scoort bouvier en een roodharige poes met witte borst. I De bezoekers komen opzetten; een fout in de Eigenaars erf liefhebbers kunnen zich aan het verdediging en het te gelük 1—1. Weer gaat de bal naar onze voorhoede; de linksbuiten staat vrü en gaat alleen op het doel af en weet zün club de leiding te geven. Stand 21. Rust. Na de rust wordt er enthousiast gespeeld en mat succes. De rechtsbinnen scoort schitterend, 31. Nu zün de gastheeren steeds in de meer derheid en na korten tüd is de stand 5—1. De bezoekers breken wel eens door, maar de Hugo- Boys achterhoede te paraat en keert alle gevaar, a De voorhoede blüft op haar post en maakt er na korten tüd 7—1 van.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1938 | | pagina 10