WE LAND van N WEST-FRIESLAND HEROPENING BAAS VAN DIJK IN NIEUWSTEEC 30 Zitting van den Hoornschen Kantonrec hter Van tot BOEK- EN PAPIERHANDEL VRIJDAGAVOND 7 UUR TREFFEND LIED OVER „MOOIE VROUWEN” DONDERDAG 7 JULI 1938 VAN DE H. H. Bollenkweekers DEMONSTRATIE met een SORTEERMACHINE op VRIJDAG 8 JULI van 68 uur (P.t.) bij GEBR. OUDEJAN6 te SPIERDIJK, I I r I Westfriesche agenda 7 Juli BLOKKER 10 Juli Insc VEIL1NGOVERZICHT 11 Juli CASTRICUM ENKHUIZEN INS GROOTEBROEK HARENKARSPEL of Menschelijk pleidooi Net alt do begeerde buit. Hl FAILLISSEMENTEN Toezicht noodig fl.por iep KROMMENIE HEM-VENHUIZEN TUITJEHORN SPANBROEK en PROVINCIAAL NIEUWS ASSENDELFT UITGEEST (VOORHEEN VEEMARKT 12) oudjes jia den speeltuin flink ga- I GE MII „Het had niet veel getcheeld, i wo waren verz. on do void- wachter wat metjokken” Uitnoodiging tot het bijwonen van een Hoeden - Hoeden GEZ. STEEMAN - HOORN ONZEN OMROEPER boort U niet door da radio. Tbcb beeft de radio «ijn onverflauwde belangstelling. U weaacbt *n radio- toestel te verhandelen? Span onsen Omroeper er voorl DegeAlfiu bereikt hU 80.000 gezinnen. RH zal U dus seler van dienst kunnen s«n. ;w I Schilfert jet op laag water. yM.: De iaarltjksche Tour de France is Dinsdag begonnen. De rennert onderweg voor de eerste étappe Le Vesinet-Caen De voorlooplge geruchten „De Streek' I uur Gemeenteraad van Venhuizen. De ambtenaar wjuj lans niet malsch: fa of Opgegeven door Eervolle bekroning Onre plaatsgenoot J. Coppens behaalde op de groote Nationale vak- T Geslaagd De heer O. Men, slaagde voor het examen Esperanto A. Inkleedlng Graalleden Deze week zijn we derom 5 nieuwe leden aan de Graal toegevoegd De inkleedlng geschiedde onder de gebrtilkelüke formaliteiten. Als peter en meter fungeerden de heer P. van de Ven. burgemeester dezer gemeente, en mevrouw van de Ven. wedstrijd van den R. K. Bond van Bakkerspa- troona welke te Amsterdam gehouden werd de kampioensprUs voor zijn inzending waftr-, melk en krentenbrood. HengelwedstrOd De hengelvereeniging ..Krommenie en Omstreken" organiseert Zondag een hengelwedstrljd om mooie prijzen. pen ge en dag Tljder cus Bou cident I slechts ten. Dezer maar vi slaagd fles. Ja, de Hoornsche analyst. Ferd. W. C had een domheid begaan. Inplaats van in den trein 8 30 uur op de binnenplaats van het Romana- huis aan de Ramen te Hoorn openluchtuitvoe ring door de tooneelvereenlglng van de „Gons" te Amsterdam. 4 uur in „De Witte Engel” te Hoorn West- frlesche Bond van vrachtlleden „Gemeenschap pelijk Belang*’. De g verschil beteren goede I kort, vi modder een fill bewonei zekerde niet mi heele vi gediept, onwelrii omgevlr Voort tjes me vrouwer Het hg W. C.’s De b< den ov< dat er i gebrach denstaL sal wos niet in staan, i tengewc Dat h nemen, waren, wensch. stellen, nen. di« maar e< meestal In het lijkheid men. di treffend Als d baar zo deponee staange plaatser ter will We h gemeen! om den komen, ▼uilnlsei groote t H. Vormsel Woensdag heeft Z. D. H. Mgr J. P. Hqiberts in de St. Pancratiuskerk alhier aan 477 personen het H. Vormsel toegediend. Om 11% uur arriveerde de bisschep. In de straten waarlangs hü trok hing bij alle gcloo- vigen de Nederlandsche driekleur uit. Vanuit den auto zegende Mgr. allen, die langs den weg geschaard stonden. F. SCHOUTEN - BLOKKER Humoristische billard-seance Zaterdag avond om 8 uur vindt een humoristische billard- seance plaats tusschen de heeren Koehof en Ba- randini in het café van den heer Ekkerman, al hier. len zü behouden en wel in E Stationsplein stond het het .over. De heer Koomen uitte zich zeer waardeerend over den heer Schipper, die wegens verhinde ring niet aanwezig kon zün, memoreerde diens Allen naar de Kerksteeg, naar de bekende Bont zaak van Speciaal adres voor vervormen. Laat van Uw oud bont een vos maken. Ook nieuwe verkrügb. Toediening H. Vormsel Woensdagmorgen arriveerde circa 9 uur Z. D. H. Exc. de Bls schop van Haarlem ia ons dorp voor de toe diening van het H. Vormsel. Door vele paro chianen was de vlag uitgestoken. -Aan circa 300 personen, waarvan ongeveer 290 leerlingen der belde RK. scholen, werd hpt H. Vormsel toegediend. 7.30 uur (o.t.) buurtschap Grootebroek van de Kruis vaart in het vereenigingsgebouw te Bover karspel. 7.30 uur: Gemeenteraad van Zwaag. G.V.O. De training, welke door omstandig heden een week moest worden ultgesteld, zal aanvaqgen Vrijdag as. des avonds 7 uur. Alle senioren worden aanwezig verwacht. Kk atholleken, God beeft alleen aan onze Kerk de eenige eeuwige waar heid gegeven om haar te dienen, te beschermen en te verspreiden. Waakt en bidt in het vertrouwen op Christus' woord, dat de poorten dei het on danks alles, haar nimmer sullen over weldigen. Veiling In het RJC. Vereenigingsgebouw wordt Donderdag 14 Juli, des avonds 7 uur, een veiling gehouden van twee woonhuisen ten over staan van notaris van der Meulen. OnmlddeHUk daarna veilt notaris Keiser een woon- en win kelhuis, gelegen Vlietsend 66 en 68. besteeg hU den Süd-express naar Amsterdam. Gelukkig hoorde hü tüdig uit het gesprek van een tweetal mede-ingezetenen, dat dit de Am- sterdamsche trein was, zoodat hU In allerijl een greep in het net deed naar zUn koffer en even later een anderen greep naar de kruk van het portier. Doch hü kon zoo spoedig het portier niet opep krügen. zoodat de analyst Hoorns station reeds voorbü zag schuiven,' terwijl hU nog In dep trein zat. Aan de noodrem trekken, zooals de Zuldermeersche juffrouw van verle den week, durfde hü niet, zoodat hü. toen hü eenmaal het portier open had, er maar op goed geluk uit sprong zonder kleerscheuren op te loopen. Maar.... uit een rüdenden trein springen Is verboden. Waarom C. Woensdagmiddag voor mr. van den Brandeler verscheen. Deze zag nog liever dat de man maar op het Centraal station in Amsterdam was uitgestapt, doch daar was de analyst het niet mee eens. Het geval kostte hem f3. Volgenden keer zal hü beter uitküken, heeft hü beloofd. Autotocht ouden van dagen Woensdag hebben de oudjes van Castricum en Bakkum als voorgaande jarep hun jaarlüks uitstapje ge houden en wel naar Bloemendaal Zandvoort. waar gepauzeerd werd in Restaurant .Lldo".- Na gebruik van consumptie werd de reis voort gezet over Heemstede met bezoek aan „Oroe- nendaal". waar de oudjes zich vermaakten, als of #e jong waren. Om 8 uur arriveert Castricum. Op hel Patronaatsfanfarecorps klaar om In optocht op te trekken naar Hotel Borst te Bakkum. Ook hier hebben de oudjes nog eenige uren naar hartelust genoten en menige ouderwetsche polka eindigde met een daverend gelach. goed was afgeloopen. Bovendien maakte hü kenbaar, dat O. reeds meerdere malen wegens dronkenschap was veroordeeld, waarom de eisch luidde f30 of 20 dagen, benevens intrek king van het rübewüs voor den tüd van acht maanden. Mr. J. P. Windhausen, alsdan het woord ver krijgend, zei allereerst het in groote lünen met pleidooi om verd. een zoodanig sterken prlk- den ambtenaar eens te zün, maar zoo merkte spr. op men moet in bet oog houden dat die maatregel getroffen moet worden welke het meest doeltreffend is. Hü.las dan een schrüven voor van den burgemeester van Grootebroek, den heer 3. Schrljnder, die G. schetste als een eerlijken, harden werker, die zoo nu en dan zich in het overmatig gebruiken van sterken drank te bulten ging. De burgemeester was van meenlng dat intrekking van het rübewüs een verkeerden Invloed zou hebben op verdachtes karakter. Liever zag hü een voorwaardelüke veroordeeling. Pleiter vroeg dan m zün zeer menschelijk kei te geven, dat hü niet meer zou drinken, en hü meende dat een voorwaardelijke straf dan het meest doeltreffende middel zou sün. De ambtenaar voelde veel voor dit pleidooi, doch een geldboete was volgens hem toch nood- zakelijk Daarom vroeg hij een boete van f50 subs. 20 dagen hechtenis benevens een voor- waardelüke veroordeeling tot hechtenlsstraf van twee weken met een proeftüd van twee jaar, terwül het rübewüs eveneens voorwaarde lijk ingetrokken zou worden. Bovendien zou O de toegang tot café’s ontzegd moeten worden. Nadat mr. Windhausen toezicht van de re el asseering had voorgesteld vonniste de kan tonrechter als volgt: f?0 of 20 dagen, bene vens voorwaardelüke veroordeeling tot hechte nlsstraf van één week met een proeftüd van twee jaar, met voorwaardelüke intrekking van het rübewüs voor den tüd van Bes maanden. G. zal in dien tüd geen café’s meer mogen bezoeken, terwül de reclasseering toezicht op hem zal uitoefenen. De kana is dus zeer groot, dat G., gezien de voorwaardelüke veroordeeling, tenslotte den beteren weg zal gaan bewandelen. Zoo hebberi Wh-'thHHg eindelijk, na V%n verba-” te stappen, die naar Alkmaar zou vertrekken, zende droogte, een weldadigen regenval gehad, die de groei van de late soorten aardappelen sterk zal beïnvloeden. Men komt weer handen tekort: men wil de vroege aardappelen zoo gauw mogelük wegwerken, doch het planten van de navrucht kan ook niet langer worden uitgesteld en de tulpen moeten ook klaar voor de as. vei lingen. De groentenmarkt vertoont nog geen teeken avn leven, doch de eerste roode kool zal niet lang meer uitblüven; ook de augurken ontwikkelen zich voorspoedig. n»- Geslaagd. Te Amsterdam slaagde voor het M.UX.O.-examen onze plaatsgenoot J. van Koil. Door een ruit gereden Woensdagmorgen te een handkar, geladen met steigerpalen, door een ruit gereden van de fa. M. C. Res, aan de Dorpstraat hoek Lieweg. De rüder. die plotseling moest uitwüken voor een paar fietsers, nam de bocht zoo groot dat hü niet meer verhihderen kon dat de wagen in de étalage van de fa* Res terecht kwam. De schade wordt door de verzekering gedekt. KJ.C. Zondag half achtnegen uur bü- eenjtomst in het St. Oomarusgebouw. Dinsdag 8t. Franciscus Xaveriusban. Woensdag adspl- ranten. Overplaatsing E_- betreffende overplaatsing van den heer Fraü. brievenbesteller alhier.*zün thans definitief ge worden. Ingaande den ISden dezer maand gaat de dienstbetrekking van den heer F. te Haar lemmermeer (Hoofddorp) in. Een belangrijk besluit In een vergadering van het kerkbestuur, waarin de demplngsplan- nen nog eens werden besproken, werd besloten tot de voorgestelde demping over te gaan. Zoo als de plannen er thans uit zien, zal de langs den weg loopende sloot worden .gedempt vanaf den heer J. Kaandorp tot aan de Smitsloot, ter wül tevens de sloot wordt gedempt die loopt langs de kerk en het bosch. Een nieuwe breede vaarsloot zal worden gegraven vanaf 3. Kaan dorp door het weiland van de Gebr. Molenaar en verder westwaarts tot aan den achterkant van het bosch. Achter het bosch om zal een breede sloot worden gegraven door het weiland van den heer W. Strooper naar de Smitsloot. Het gedempte gedeelte voor de kerk zal wor den gebruikt om den rü*eg te verbreeden, en het gedempte deej naast de kerk om meer ge legenheid te scheppen voor rüwletetalllng. Het vastgestelde plan zal Vrüdag ter goedkeuring worden voorgelegd aan de vergadering van het Bannebestuur, omdat deze demping zal worden uitgevoerd in samenwerking met de Banne. Verd. C. J. G., chauffeur uit Grootebroek, verkeerde den 21sten Mei in een opgewekte stemming. Zün dochtertje, dat ernstig ziek was geweest en in het Sint Jans-Gasthuis had ge legen, was zoodanig opgeknapt, dat zü weer met vader in den vrachtwagen mee naar huis mocht. Een intiem huiselük feestje was zeker op zijn plaats geweest, doch verd. meende zün blyde stemming op een andere wüze te ver- hoogen n.l. door te .hUachen.” Eerst had hü in Hoorn een tweetal glaasjes bier naar binnen gewerkt, waarna hü z’n dochtertje naar huis had gebracht. In den loop van den middag was er nog werk in den winkel te Ehkhuizen. zoo dat G. met zün 'wagen daar even heen tuide. De terugweg nam echter uitermate veel tüd in beslag, daar hü bü verschillende café’s even aanwipte om een paar borrels te gebruiken. Naar hü verklaarde had hü vüf „kruienbitters” op. Het was dan ook geen wonder dat O. in .kennelüken staat” verkeerde. Volgens zün verklaring voor den kanton rechter had hü in Grootebroek even gestopt om met den vrachtrijder N. H., die als getuige verschenen was, te praten. Toen hü daarop even later achteruit reed, kwam hü terecht tegen een jongedame, wier flets hü tusschen zün auto en het trottoir knelde. G. zei. dat hü best tegen drank kon, en nooit veel dronk, al leen bü gelegenheden, en dit was juist zoo n gelegenheid. Hü kon nog heel goed den wagen besturen. De ambtenaar wist het echter wel anders te vertellen. G. was zoo dronken geweest dat enkele caféhouders hem niet meer wilden tap pen. Hü had toen zoo aangedrongen en der mate wild gedaan dat de caféhouder Th. van V. hem, om hem de deur maar uit te krügen nog een „kruienbfttertje” gegeven had. Boven dien had G. op een vreemde manier gezongen In den wagen. De vrachtrüder. die in Grootebroek aan den rechterkant van den weg stond vertelde dan dat O. op hem af was komen rüden. Hü had gedacht, „daar gaat m’n wagen”, maar juist op het laatste oogenblik had O. weten te stoppen, zoodat de aanrüdlng wonderwel afliep en slechts beperkt bleef tot een. enkel schramme tje op het spatbord. O. lag toen voorover op het stuur en was zün hart aan het uiten, door een schoon gezang aan te heffen van .mooie vrouwen” die hü graag naast zich in den wa gen wilde hebben. Enfin, H., de vrachtrüder, kon wel zien dat verd. wat op had. Verd., die achteruit was ge reden was toen, zooals de ambtenaar reeds had opgemerkt, tegen een fietsend meisje aange- reden. De caféhouder Van V. bevestigde dan, dathü eerst O. een borrel geweigerd had, *tnaar dat hü tenslotte voor diens aandrang gezwicht was. De ambtenaar merkte in zün requisitoir op, jdat dit ernstige geval wonder boven wonder gooien.als de politie t niet ziet!” Het kwam er eerlük kwaad uit, en het mannetje keek met een blik van voldaanheid en zelfbewustheid de zaal rond „Dat zal me dan wat worden, in MJdwoud" sel de ambtenaar dan weer. Als de kantonrechter dan f 3 of 3 d vraagd had haalde t. sün ..knip” voor en met de drie guldens in zün hand huppelde hü weg naar de griffie. Autotocht ouden van dagen De commissie voor het organiseeren van tochten voor ouden van dagen verzoekt ons te willen mededeelen. dat de autotocht zal plaats vinden op Woens dag 13 Juli Het vertrekuur te vastgesteld op 9.30 uur (zomertüd). vanaf café Stevers. De oud jes gaan per bus naar Alkmaar en vandaar met de boot naar Amsterdam. Hierna gaat men met den bus naar Aalsmeer waar de Bloemenveiling zal worden bezichtigd. Door de Haarlemmermeer en langs de Duinstreek gaat men dan weer huiswaarts. 1 Nleu Alkn makerl Carti straat ï.lmr nier, e Wier terpwei Wüö Alkm aannen Codp ziging. H. N gevolm ,JDt> d. 1 gegaan Roch rechtsv Hypo Voorde. Bergt .De tjes 17 Briefje 3. Hc en aan Hello W. c deniers' ring. gulden büeen te krügen. Daarna zal het te vol gen program definitief worden vastgesteld ex t bekend gemaakt. Uit het politierapport. Door de politie werd proces-verbaal opgemaakt tegen een 19-Jarigen jongeman uit Broekerhaven. die een rustplaats had gezocht op een vensterbank in de Wester- •traat. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen een ex pediteur uit Blokker, die den verkeersheuvel op het Sübrandsplein links passeerde. Kosteloos rüwielbelastingplaatje Naar ons wordt medegedeeld kunnen belanghebbenden tóch voor het bekomen en inleveren van een aanvraag voor een kosteloos rüwlelbelastlng- merk voor het belastingjaar 1938 '39 vervoegen bü den asslstent-dienstgeleider der directe be lastingen en accünzen te Blokker, adres Noor- dergracht A 192, op Woensdag 20 en 27 Juli en 3 Augustus 1938. van 79 uur n.m.. voor wat betreft de inwoners van de gemeenten Blokker Schellinkhout en Westwoud. Burgerlüke Stand. Geboren: Johanna An na. dochter van A. N. de Boer en J. Smal; Ja cobus Johannes, zoon van P. T. van Stralen en A. C. Greuter. Overleden: Dirk Groot, ongehuwd, oud 72 jaren. Ondertrouwd en getrouwd: Joannes Bakker en Anna M. Bute, Obdam-Blokker. v H. D., koopman uit Haarlem, was in de buurt van Ursem op zoek gegaan naar goed vtech- water. Daartoe had hü een drietal vrienden in zün auto meegenomen, die het later ten zeerste hadden betreurd, want toen D. In de buurt van Avenhorn op een weggetje van ongeveer twee meter breedte de macht over zün stuur had verloren en het water was ingeraakt, had het niet veel gescheeld of, zooals zün vriend O. L. G., los-werkman, óók uit Haarlem, getuigde ,*e waren verz..en... ,Ja”, sei G„ „het was een smal weggetje en door ti blokkie hout of een stukkie steen kan je zóó je stuur kwüt raken en lig je in de majem.” In de dagvaarding stond dat D. naar sterken drank had geroken, doch dit ontkenden bel den ten stelligste. G. had nog tegen den veld wachter gezegd: ,Je bent mesjokken.” Op de zitting bleek wel, dat de vtsschers we! in enkele café’s hun tüd hadden doorge bracht, doch dat D. slechts twee glaasjes bier had gedronken. Bovendien was het weggetje zooals gezegd smal en vertoonde de kanten een sterke glooiing, zoodat er niet veel voor noodig te om een auto te water te rijden. 8 dagen. •JlE kom tot de conclusie”, zei verd. dan ver beten. „dat je t beste maar geen aschkull kan maken en alles maar in het water moet stuur omgegooid, zoodat het stuur zelfs gebro ken was. Veel had het niet geholpen, maar, ge lukkig voor de vier beoefenaars der edele hengelsport, was de wagen In het water gauw tot stilstand gekomen, want even verder was het water aanzienlük diepet. De ambtenaar constateerde geen overdadig drankgebruik, doch voor het in de waagschaal stellen van een viertal levens eischte hü £3» of 30 dagen, waarop D„ die tot nu toe de aasde cynisch had aanhoord. geweldig uitpakte, en daarbü opmerkte dat hü er totaal niets aan had kunnen doen. Het hielp hem toch nog een tientje en 20 bewusten iep met ‘n kruis gemerkt had. Toen dagen. Vonnis f 20 of 10 dagen. Nieuwe schutsluis officieel in gebruik Thans te een tweede schutsluis officieel tn ge bruik genomen. Voor den bouw dezer schutsluis moesten zeer vele moellükhoden overwonnen worden. «Ivo ren de officieele toestemming kon verkregen worden. Het succes is vooral aan de samenwer king van het Bannebestuur van Venhuizen te danken. Voor de plechtigheid der Ingebruikstelling hadden zich het Bannebestuur van Venhuizen, de belanghebbende tuinders de architect C. P- Weel en de aannemer Veerman ten huize van den heer Koomen verzameld, waarna het ge selschap per motorschuit naar de schutsluis trok. De nieuwe schutsluis voldeed aan aller ver wachting. Zü geeft een geweldige tüdsbespa- ring. als man bedenkt, dat voorheen slechts éen schuit kon geschult worden en thans twee met uitsluiting van elk risico. Het schutten duurt slechts drie minuten. De lengte der sluis bedraagt 16 meter, breedte S.90 M„ doorvaartlengte 11.20 M. De dikte der sluisdeuren is 15 c.M. terwül de waterval 39 c.M. te. Het geheel te opgetrokken in betonconctruc- tie De sluis wordt geopend met een hefboom, een eenvoudige handeling, welke echter niet eerder kan plaats hebben alvorens een stevig slot ont sloten is, waarvoor ieder der belanghebbenden een eigen sleutel in bezit heeft Na de bezichtiging trok men naar Het wapen van Grootebroek waar onder leiding van den heer A. Koomen de büeenkomst plaats had voor de officieele overdracht De heer Vis uitte zün groote voldoening over het totstandkomen van den lang verhoopten nieuwbouw. Spr. droeg daarna de sluis namens Bannebestuur officieel aan de combinatie De» inkt van ons vorig overzicht waarin we gewaagden van de onveranderlük hooge prüzen. was nog niet goed droog of daar zaten we reeds In een ferme prüsdaling! Na de wUUgte op Woensdag 30 Juni waren de beide volgende dagen zeer lusteloos. De ver lenging van het Dultsche contingent voor- loopig tot 9 Juli was voor de Dultschers Aan leiding om zich op dien hoogen prjjs. die in derdaad voor den handel te geforceerd was. nog even te bezinnen en liepen de prüzen door het uitblüven van voldoende orders 1 k 1.50 per baal terug en kwamen we dus op 3 per baal Deze stagnatie duurde echter niet lang; op het verlaagde niveau en mede onder den in vloed van Engelsche vraag kwam de laatste dag van de week weer op verhoogd peil en de nieuwe week zette weer goed in, doordat het prijsherstel zich verder accentueerde. Maandag en Dinsdag liepen de Schotten van f 3.40 tot dicht aan 4, drielingen noteerden van 2 tot 3 en ook het kriel liet zich goed verkoopen van 0.60 tot f 1.40 per baal. De beduidend mindere aanvoer op die dagen als gevolg van het ongunstige weer was hieraan wellicht niet vreemd, want toen we Woensdag weer een aanvoer van 15.000 balen haalden, opende dê markt beduidend lager en noteerden «te voor de groote schotten gemiddeld 3.10 en voor de drielingen gemiddeld 2.40. De Eigenheimers, geteeld op vroege teeltver- gunnlng. die thans nog in zeer beperkte mate worden aangevoerd als de voorloopers van de massa, die na 15 Juli zal komen, bedongen voor de binnenlandsche markt de mooie notee- rlng van f 5 A f 5.80, welke prüs Woensdag ook circa f 1 lager lag. De soort Ninetyfold wordt nu ook in steeds toenemende mate voor de’Engelsche markt aangevoerd en gold Woens dag van 2.70 tot f 2.90. Ondanks de up en downs in de noteerlngen blijft het verloop van de aardappelcampagne tot heden toe gunstig en geven de velllngom- zetten zeer voordeelige verschillen te zien ver geleken met het vorige jaar. Men wachte zich echter voor overdrüvlng. De onvoldoende teelt van de aardappelen treedt duidelük aan den dag in de aanvoeren, die slechts 'n enkele dag bet cüfer van 15.000 balen hebben bereikt, ter wül in normale jaren de aanvoer dagenlang om en nabü de 20.000 balen is. De tuinder ontvangt in den bevredigenden pnjs van thans een com pensatie in den ongunstigen oogst en al is dit in vele gevallen ruimschoots gedekt, dan mag een klein herstel in de geweldige tekorten van vorige Jaren wel worden gegund! Trouwens we zün er nog niet, de maand Juli kan nog ver rassingen brengen, zooals het geheele tulnders- bedrüf aan het' grillige spel van economisch* invloeden, van weer en wind is overgeleverd. Een allrgrapplgst boerenmannetje van den ouden stempel was de rentenier K. L. alt Mld- woud. Hü paste met zün deftig zwart lakensch pak en zün zwarte das heel goed in de deftige sfeer van het kantongerechtsgebouw en in de Tnanler waarop hü zich verdedigde, zat heel wat, waarvan de jongere generatie kon lee- ren.... L. stond terecht omdat hü een hoop asch en vuilnis aan den kant van een vaart had ge worpen, waardoor ’t gevaar was ontstaan dat enkele schilfertje* asch in deze sloot terecht hadden kunnen komen. Wü voor ons vonden dat de ambtenaar wel wat overdreef, toen hU de vrees uitte, dat het gevaar van „demping” lang niet denkbeeldig was „uemping Met zün petje ronddraaiend ..en zoo nu en dan zün grüze hoofd schuddend merkte het renteniertje dan op, dat zün buurman steeds het vuilnis voor hem in een kuil gooide. Hü had het echter zoo druk gehad, dat gedurende enkele weken de asch langs de sloot was blü- ven liggen *en zooals de lezer langzamerhand wel zal weten, ontgaat er niets aan des veld wachters speurend oog. groote verdiensten bü het overwinnen der vele moeilükheden. Dank werd gebracht aan Ir. d^ Priester voor diens waardevolle technische adviezen, alsmede aan het Bannebestuur Venhuizen, den archi tect C. P. Wéel en den aannemer Veerman, vervolgens aan den heer Konün door wiens medwerking de uitbreiding der vaargelegenhe- den mogelük werd gemaakt, alsmede aan den heer Broeroen te Blokkew voor diens belang rijken flnancieelen steun. Verschillende sprekers voerden nog 1 woord, aa. de heeren C. P. Weel. Veerman, Broersen. Konün en Druif, laatstgenoemde als secretaris van de Banne Venhuizen. bruik hadden gemaakt, werd om 1 uur het mid dagmaal gebruikt. Onder het middagmaal sprak de heer Oorver zün dank voor allen, die aan de organisatie van dezen tocht hadden meege werkt. Het verheugde spr.. dat hef voltallige college van B. en W. dezen tocht medemaakte Hierna spjak wethouder Boon, die zün dank bracht aan de commissie, die alles zoo schitte rend had georganiseerd. Nadat het middagmaal gebruikt was. vertrok men weer en werd een rondrit gemaakt door Bergen, Egmond en de duinen. Om ongeveer 4.30 uur keerde men in hotel Dulnvermaak te rug? De terugtocht werd om 6.30 aanvaard over Schoor!, Alkmaar en Uitgeest. Bü den terugkeer in Assendelft stond het fanfarecorps „Crescen do” klaar om de stoet vanaf café „De Kroon" tot het Raadhuisplein te begeleiden. Dan sprak de voorzitter alle medewerkenden toe. was hü weer onverdroten aan bet werk ge gaan. denkende aldus zün verzuim goed te ma ken. Doch dat zat hem niet glad, want er was reeds proces-verbaal opgemaakt, wat hü „nou net niks vond." Per saldo was de zieke er toch uit! De ambtenaar had niet veel op met den üver waarmede U. dit zaakje had opgeknapt en alle kunst en vliegwerk van verd. ten spüt vroeg de ambtenaar f 10 of- 10 dagen, waarop U., meenende dat het hiermede afgeloopen was. zich met een lang niet vroolük gezicht wilde verwüderen. Doch de kantonrechter, die heel goed de goede bedoeling van U. inzag, riep hem terug en was in sün vonnis zeer clement: f3 of 3 dagen. Nu had U. reden tot lachen! Ouden van Dagen-tocht Woensdagmorgen vertrokken 120 oudjes met 30 luxe wagens en 3 touringcars met de resp. geleiders en geleid sters om den jaarlükschen tocht te maken. Al vorens men uit de Kerkbuurt vertrok, ontvin gen de vrouwtjes een fleschje eau de cologne met een zakje bonbons en de heeren ’n doosje t sigaren. De tocht ging, langs den Provincialen L Weg over de Julianabrug naar Purmerend. van- E daar door de Beemster naar Alkmaar en Ber- Igen. waar de koffie werd gebruikt In hotel Duin- De Juli i des v Lee E Avon< vorde f ten o en w voldoi studie In Jeerlir gestel Het exam< terwü toelatl het ei De Aan Nad Pleddt Het was voor J. U., veehouder uit Beets, niet aangenaam, dat, waar hü één zieken iep moest vellen, en hü dit vonnis aan twee had voltrok- ken, hü tóch nog een boete kreeg. Het geheele D. had niet geremd, maar uit alle macht zün geval kwam hierop neer, dat hü eerst den ver keerden had geveld, en pas later toen de ver ordening al in werking was getreden pas den tweeden en den julsten had neergelegd. De veldwachter was op eeen goeden dag bü hem gekomen, en had gezegd dat de iep op zün erf met een draad er om, ziek was en dat deze dus gekapt diende te worden. Daar U. slechts boomen met draden had, had hü maar een zieke er uitgezócht, denkende de dié de bewuste was. en was hü in het zweet züns aan- schüns aan het kappen gegaan, om later te laat! tot de ontdekking te komen, dat het de verkeerde was, en dat de veldwachter en Opgegeven door v. d. Graaf Co., N.V. (Aid. Handelslnformatles) Surséance van betaling: 5 Juli 1938. Inzake de surséance van betaling, verleend aan Petrus Antonlus Jacobus van Oosterum, wlnXbller. wonende te Breda, Nassau-' singel 3. naak drijvende aldaar. Korte Brugstraat 3. is bepaald, dat da schuldvorderingen, ten san- slen waarvan de surséance werkt, ulterlljk 1 Sept. 1938 bü den bewindvoerder moeten worden in- gedlend. Verhoor in Raadkamer der Arr. Recht bank te Breda. Oerechtagebouw, Sophlapleln. Breda, op Vrüdag 33 Sent. e.k. des v.m. te elf uur. Bewindvoerder mr. O. J. ras den Dungen. Wllhelminasingel 1, Breda. Failliet verklaard: 8 Juli: Franciscus M. U. Martens, winkelier. Boxmeer. -Steenstraat «3. R.c mr. O. W. Vollgraff. Cur. mr. B. Sassen, Den Bosch. N.V. Electrlsche Schoenfabriek Elvska, Waal wijk, Stmtlonsstr 80. R.c. mr. C. W. Vollgraff. Cur. mr. A. Bloemarta, Den Bosch. Jan Hendrik Janssen, houder van een ma nege. Eindhoven. Surlnameetrsat 60. <Uc. mr. C. W. Vollgraff. Cur. mr. O. J. Jansen. Eindhoven. Antonlus van Boxtel, expediteur, Haaren. N-B. Het Eind. R.c. mr. C. W Vollgraff. Cur. mej. mr. Bella Inrkamp. Den Bosch. Petrus Hoeks, Reusel. Hotel De Palmboom. R.c. mr. C. W. Vollgraff. Cur. mr. P. Scheefhals, Den Bosch. G. van de Klunaert; caféhouder, Golrle, Kerkstraat 68. R.c. mr. A. Blsschop Boele. Cur. mr. Th. Taminlau, Tilburg. Willem natraat 93. M Zwaans, scboenwlnkeller. Udenhout, Ma- ttonstraat D. 62. R.c. mr. A. Blsschop Boele. Cur. mej. nar. Th. M. "Passtoors, Tilburg. Willem Heiraat 45. A. van 't Hof, caféhouder, Tilburg. Bredascbe- weg 11. R.c. mr. A. Blsschop Boele. Cur. mr. G. Buddemetter. Tilburg. Nleuwlangstraat 6. J. woeetenberg. reiziger. Tilburg. Veestraat 106. B.e. mr. A. Blsachop Boele. Cur. mr. J. A. A. Blote, Tilburg. Bosecheweg SIS. F. A. Canters, kruidenier. Raamsdonkveer gem. Raamsdonk. Postweg H. 43 R.c. mr. A. Bla- schop Boele. Cur. mr. A. A. M. Struycken. Breda. Wllhelrrrtnastraat 31. A. Noordenbos, destijds van beroep bakker en wonende te Franeker. thans bakkersknecht te Haarlem. RUkastraatweg 74 I. R.c. mr. S. J. Pit. Cur. mr. J. H. C. Slotemaker. Haarlem. Nalatenschap van wljen H. Lukkes, in leven timmerman en aannemer, gewoond hebbende t* Amsterdam. Transtwalstraat 67 I en aldaar over leden 10 Juni 1938. R.c. mr. M D. K. S. van Lier. Cur. mr. J. J. Romein, Vondelatraat 39. A'dam. F. H. Groasouw, bouwkundige. Amsterdam. Beethovenstraat 82. R.c. mr. M. D. K. 8. van Uer. Cur. mr. P. W. van Doorne, Heerengracht 581. Amsterdam Opgeheven wegens gebrek aan actief: J. P. Teb- bens, Bergen op Zoom: J. P. E. Segers. Eindhoven: C. J. Segers, Eindhoven; M. Verboom. Zaltbormnei; de Venn. o. d. Pa. W. van der Linden te Breda, en hare belde hoofdelijk aansprakelljke vennooten: 1. W. J. vu der Unden. Breda; 3. G. C. vu oer Unden. Breda; G. van Groningen Jsn„ Nieuw Vennep; A. Bouwen*. Raamsdonkveer. Geélndlgd door homologatie van het asnge- 1 boden accoord: H. J. Thomas, Groningen. Ultk. 10 pCt. Dienstjubilrum Op 1 Augustus zal de heer J. v. d. Hulst het feit herdenken, dathü gedu rende 25 jaren als besteller in dienst Is geweest bü de Poeterüen ten kantore alhier. Comité voor de a-s. jubileumfeesten Maan dagavond had alhier ten gemeentehuize een büeenkomst ptaats om te komen tot oprichting van een comité voor de aé. jubileumfeesten. Na stemming werd tot voorzitter van het co mité gekoaen de heer Peeraer. tot secretaris de heer Hof en tot penningmeester de heer Th. Kootnen. Er werd besloten zoo spoedig mogelük een lijst te doen clrculeeren om de benoodigde Uitstapje ouden vu dagen Met een groot aantal particuliere auto's en eenige autobus sen, maakten gisteren de oudjes uit deze ge meente een uitstapje naar Heemstede en om geving. Voor versnaperingen was ruimschoots ge zorgd. zoodat de oudjes een prettlgen middag beleefd hebben. Des avonds werd de stoet vtfnaf het begin van ons dorj door de belde muziekvereenl- glngen( ingehaald. Ook de burgemeester en diens echtgenoote maakten den tocht mede. Burgerlüke stand. Geboorten; Gerardus Andries, z. van A. Goudsblom en pr. Bleeker; Evie, d. van H. Rüs en W. van der Bel: Lucia, d. van P. Meester en M. Schultemaker; Allda Catharina Antonia, d. van W. Bes en Maria Kruüer; Guurtje, d. van N. Bleeker en A. C. Spaans; Nicolaas Adrianus, z. van KI. Pancras en A. Bakker; Elisabeth Petronella Cornelia, d. van G. Tesselaar en E. Quax; Henrlcus Pe trus, z. van G. Dekker en M M. Volkers. Ondertrouwd: Wilhelmus Jonker, 24 j„ land bouwer en Hendrica Hoek. 28 j„ belden wonen de te Harenkarapel; Hendrik Hooüberg, 36 j., expeditie-chef. wonende te Rotterdam en Klaasje Oovers. 27 j., wonende te Harenkars pel: Petrus Theodorus Blom, 27 j., landbouwer, wonende te Sint-Maarten en Maria Marga- retha Groot. 24 jaren. wonende te Harenkarspel: Martlnus Burger. 29 j.. landbouwer en Allda Tesselaar, 26 j., beiden wonende te Haren karspel. Getrouwd: Adrianus Theodorus Smit en Eli zabeth Bommer; Adrianus Bruin en Wilhel mina Cornelia Boe kei; Wilhelmus Jonker en Hendrica Hoek; Petrus Theodorus Blom en Maria Margaretha Groot; Hendrik Hooüberg en Klaasje Covers. Overleden: Anna Oleling. oud 62 Jaren. we duwe van Gerrit Stoop: Martlnus de Grutter, oud 82 jaren, echtgenoot van Grietje ZUde- wind.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1938 | | pagina 2