WES LAND w- Van tot CAFÉ’S IN DE KOM VAN VENHUIZEN DINSDAG 12 JULI 1938 SPIERDIJK Westfriesche agenda is jin BOVENKARSPEL VENHUIZEN 17 Jtdi HOOGKARSPEL Protest van „De Kroofuchyf’’ Vergoeding R.K. Scholen HOOGWOUD ZWAAG WESTWOUD PROVINCIAAL NIEUWS ASSENDELFT MEDEMBLIK KROMMENIE WER VERSHOOF ANDIJK Pastoor C. Brouwers WORMER gaat rusten Kruisvaart-T ornier te Schoorl Christo regi in aeternwn Op naar Zwaag a R.K. BOND VOOR GROOTE GEZINNEN Vergadering ki Noordholland Een verordening, welke beoogt geen vergunning te verleenen aan caféhouder» aan den rand der gemeente v l« zich ovar zijn geloof schaamt I schaamt zich over God. Wie zich I over God schaamt, over dien zal I God zich schamen. R. K. WEST-FRIESCHE DAMBOND Wie, wanneer en waar? HENSBROEK WOGNUM an den kring Uitala* prijtaaatoen. De RJC. Kaatsvereenl- B uur gemeenteraad van Bovenkanpel. A. a Blzot n met 31 December 1938 Hierna Theodoras Koever en Johanna De korfbalclub blijft. In een gehouden M. G. Gaal late van de 31 te datum van vertrek en de bestemming van Z I delen de samenvoeging Wormer en Jisp. hi er G I Mej. Jac. Helder slaagde te voor het examen ter verkrijging v. O. E. Bo- PenKmalia Onze plaatsgenooten de dames C. Stroet en M. Stroet slaagden te Amsterdam voor het examen Esperanto diploma A. VI M n <x ac VI held mede te deelen, dat >U streng sullen op treden en bU overtredingen royaal zullen zijn met strafpunten. Rector Boon spreekt de jongens heel even toe: ..Laat je bezielen met de echte ware naas- dekt, maar er liepen er ook tusschendoor, waar men grassprietjes In de boter waarnam. Maar wie let nu op zulke kleinigheden, wanneer je in een kamp onder den blooten hemel je bo terham kunt éten. Toen ongeveer alles In de grage magen wa; verdwenen, werd door het cohort 8t. Dominlcus uit Alkmaar de lustrum-vierlng verzorgd, met 3 uur -op het Forwardterrein te Hoorn athle- tlekwedstrijden R.K. Westfriesche Turnkring. d «1 «I h h Voetbal KGB I wist met 3 tegen 1 de overwinning te behalen op de combinatie Volen dam. min Vad nau oud, veld brai büj< zoel wet De Hanse. De afdeellng van de R.K. Mld- denstandsvereeniglng houdt Dinsdag 12 Juli, des avonds te half acht o. t., een algemeene verga dering in het café .JElectra" van den heer J. de Haan. Z si ri e< dl di vi te sc ui re vs ge be T< wi de en zij rei ah vei let str kis toi we dai eei hei te bei gei 1 nle wfj dig rec dai nu ter 1 de een mli wei gev I die me' sch een de aar stel wer ver E bat< nad Sch; Hjki Off boei tale O veei gen. mei den Mei ven koei Inri non des oor< waa van waa hoo Voo wer Personalia Amsterdam van de akte van bekwaamheid voor Nijverheids onderwijs Na. Wit Rood nieuws Nu de nederlaagwedstrlj- den zijn beëindigd, heeft het bestuur van Wit Rood gemeend, om tijdens de drukke campagne niet te voetballen. Het bestuur hoopt echter, dat daarna alle leden zich weer geheel voor de vereenlging zullen geven en vele nieuwe le den zich zullen aanmelden, opdat Wit Rood in de komende competitie weer zoo volledig mo- geljjk mag uitkomen. Laten we hopen, dat Wit Rood zal kunnen starten met 3 senioren- en 2 junloren-elf tallen. SpeMjeedag De op Zondag J.l. gehouden speldjesdag ten bate van Herwonnen Levens kracht heeft alhier opgebracht de somma van f 14.55. Eervol ontslag Nu door de gecombineerde Streekgemeenten de heer C. P. Weel te Oroote- broek werd aangegesteld belast met het bouw en woningtoezicht ook in onze gemeente werd aan den heer J. Bot eervol ontslag verleend als gemeente-opzichter. In memoriam. Vrijdagavond is alhier op 73- jarlge leeftijd overleden de heer J. N. H. Schip pers, oud-gemeentesecretaris. De overledene werd 25 April 1865 te Schoorl geboren als zoon van een hoofdonderwijzer en werd opgeleid voor het on derwijs. In 1884 kwam h|j als onderwijzer aan de tegenwoordige school Oost. Bij besluit van 17 Februari 1809 werd hij met ingang van 1 April da.v. benoemd tot gemeente-ontvanger en amb tenaar ter secretarie. Bjj de scheiding van de functie van burgemeester en secretaris werd hij 15 Sept. 1919 secretaris en bleef dit tot 1 Mei 1930, toen hij op 65-jarigen leeftijd den ge meentedienst verliet Hulpvaardig en humaan als .mijnheer Schip pers” was, verwierf hij zich vele vrienden en ieders achting. Ook op ander terrein is de oud- secretaris een beteekenende figuur geweest Zoo behoort hjj om. tot de oprichters van de Boe renleenbank, was bestuurslid van het Witte Kruis en voorzitter van het Ziekenfonds en tot 1 Mei 1930 secretaris der Banne Wormer. Veiling. Notaris P. van der Meulen zal Don derdag as., dea avonds 7 uur, in het R.K. Ver- eeniglngsgebouw publiek verkoopen het woon huis gelegen Uitweg 116 en het woonhuis Krotn- menledijk 62. Dat ging niet gemakkelUk Zaterdagmorgen is een jtaard verdronken gevonden in een sloot, grenzende aan het land van den heer Benlt aan de Langerels. Een auto van het Destructordis trict Westfriesland wilde het land oprijden om het paard op te halen, toen de auto in den zachten berm halverwege de sloot wegzakte en niet meer op eigen kracht kon wegrijden. Door de kraanwagen van garage Modder Bakker werd de auto uit zijn netelige positie verlost, waarna tevens het paard uit het land **rd ge haald. bezit gekomen van ,JBt. Thomas” te Alkmaar. Terwijl de kamprechters uitmaakten, wie het grootste aantal punten had verworven, nam Rector Boon het woord om te constateeren, dat dit vierde tornier alle andere in geest en actie heeft overtroffen en spreekt den wensch uit, dat allen weer vol ijver hun taak zullen opnemen, opdat de groote groei en de bloet van de Kruisvaart steeds moge toenemen. Spr. biedt dan de St. Thomas-ban een oorkonde aan, als bewijs dat hij het vorige Jaar drager is geweest van de Oriflamme. Burgerlijke Stand Geboren: Cornells Maria, zoon van Nlcolaas Johannes Steur en Cornelia Bessellng; Martha Catharina Marls, dochter van Willem Sneek en Catharina Laan; Maria Catharina Elisabeth, dochter van Pieter Roo sendaal en Dina Paajj; Cornells Bernardus, zoon van Bernardus Mes en Agatha van Etten; Anna Dorothea Antonia, dochter van Petrus Schuit en Maria Beers; Nlcolaas Petrus, zoon van Cornells Ridder en Neelt je Eeken; Tiny Maria, dochter van Juriaan Roos en Marie Trijntje de Vries; Afra, dochter van Johan nes Haakman en Afra Roosendaal. Overleden: Dirk Visser, 75 jaar, echtgenoot van Wlllempje Langenberg; Anna Vronica Vlaar, 5 maanden, dochter van Pieter Vlaar en Cor nell* Maria Lakeman; Dirk Bos, 85 jaar, weduw naar van Maart je Kamper; Catharina Bos, 88 jaar, ongehuwd, dochter van Jongejan Bos en Christina Commandeur. Getrouwd: Vleugel. Benoemd Tot hoofd van den Luchtbe schermingsdienst is benoemd de heer J. Schip per, H. d. 8. alhier, die de benoeming aan vaardde. zomerkaatswedstrljden, welke een geanimeerd en spannend verloop hadden. De le prijs, ’n nieuw rijwiel, werd gewonnen door C. Dudlnk te On derdijk; de 2e prijs een zoo goed als nieuw rij wiel, D. Ruiter, alhier. Geldprijzen werden ge wonnen door J. Bosman, J. v. d. Geest, P. Sprigt, C. Laan, J. Th. Broedersz, Th, Broedersz en Jb. Ruiter. Postaegelautesnaat In den loop dezer week zal aan het postkantoor een postzegelautomaat worden aangebracht, waaruit zegels van 8 cent verkrijgbaar zijn. Kosteloos riiwielbeiastingmerk. Voor het bekomen en inleveren van een aanvraag voor een kosteloos rijwielbelasöngmerk voor het be lastingjaar 1938/39 kunnen belanghebbenden zich vervoegen bij den Ontvanger der directe belastingen te Wormerveer op Donderdag 14, 21 en 28 Juli en op Dinsdag 19 en 28 Juli en 3 Augustus van 79 uur nm. voor wat betreft de inwoners van de gemeenten Krommenie, Wor merveer, Wormer en Zaandijk. Nieuwe rijksveidwachter Met ingang van 1 Augustus as. is de rUksveldwachter-brigadier tit. H. P. Kamp overgeplaatst naar Dinteloord. In zijn plaats komt hier met Ingang van 16 Juli a.s. de rijksveidwachter J. Fix, thans ge- statlonneerd te Amsterdam. 39- jarig beslaan van „De Roos” In verband met het 30-jarig bestaan van de Sociëteit .De Roos" te Binnenwijzend werd het besluit geno men dit feit met een vierdaags feest te herden ken. Er zullen provinciale kolf- en biljartwed strijden worden uitgeschreven op 30 en 31 Oct. en op 6 en 7 November n, in Café Groot te Binnen wijzend. besloten de vereenlging alsnog te laten voortbe staan. Er was nog een baUg saldo van f 65, zoo- dat het bestuur'pogingen wij doen nieuwe leden aan te werven. Een hartelijk woord van dank wil de eerw. spreker ook uiten aan de directeuren der ver schillende cohorts, aan de baljuws en herau ten. Dank ook vooral aan den heer Stoop, die zijn terrein belangeloos ter beschikking van de Kruisvaart heeft gesteld; aan de districtsbe- stuundéré en aan de kamprechters mag ook een woord van dank niet worden onthouden. De kruisvaart zit hecht ineen, zooals de panne- koeken, die de eerw. spreker juist heeft gege ten en waar hfj nog lang op zal teren, zooals de krulsvaartjongens nog lang zullen nagenie ten van dit mooie tornier. Een bijzonder woord van dank wil de eerw. Bebouw in openbare vergadering zullen behan- spreker nog richten 'tot de twee menschen, die den geheelen dag op het terrein hebben rond gezworven, aan de vertegenwoordigers van de pers, waarop enkele yells werden uitgebracht. Vaak deden wij een beroep op de pers en vaak zullen wij nog een beroep doen, vervolgt de eerw. spreker en spoort de leiden aan steeds hun mededeellngen ia te zenden, want de pen wil gaarne aan onze mooie jeugdbeweging mee helpen. De zeereerw. heer pastoor Kuilman, die nog maals het kamp kwam bezoeken, werd met yells begroet en mocht eveneens dankwoorden in ontvangst nemen. Eindelijk kon de uitslag worden bekend ge maakt. Drager van de Oriflamme werd St. Louis uit Alkmaar met 325 3/3 punt, 2de werd St. Lodewjjk met 320 punten, die een troost prijs ontving 3de Bernard van Clairvaeux 301*4 punt. 4de Sa Tardslus, LangendUk, 300 1/3 punt. De kruisvaart kan tevreden zijn, t Was een schitterende dag, waaraan de herinnering nog lang levendig zal blijven. Na den zegen van den dtatrlcts-dlrecteur ging alles huistoe. Aangaande de afvaardiging naar de persoon lijke kampioenschappen van den Ned. R. K Dambond is door den R K. Dambond „De Kroonschijf" te Hoorn een protest Ingediend, omdat een van zijn leden, die volgens het laatst gespeelde kampioenschap van West- Friesland, hiervoor rechtens volgorde in aan merking zou komen, gepasseerd wordt, en door een willekeurig gekozen speler nJ. Jn. Meester Wz. vervangen wordt, een speler, die drie Jaar geleden het kampioenschap heeft behaald. De laatste jaren werd Meester door een speler uit zijn afdeellng geklopt. En deze laatste speler werd met het laatste kampioenschap op zijn beurt geklopt door Groenveld en dat Groenveld nu een speler, dien hij in 1937 feitelijk twee trap pen achter zich heeft gelaten, in spelsterkte iets boven zich gaat stellen, kan nu Juist niet zoo zeer als sportiviteit, maar meer (al licht door te groote bescheidenheid) als een ge mis aan eigenwaarde worden aangemerkt. Dat een speler 'n anderen speler als plaatsvervanger aanstelt, is niet goed, en dat het bestuur hier mede accoord gaat, is nog minder goed, daar het dan een kwestie van meestbegunstlging wordt, iets wat in een organisatie niet mag voorkomen. De reglementen dienen te worden nagelëefd. Wat heeft het anders voor zin jaar lijks een wedstrijd om het kampioenschap van West-Friesland te organlseeren. als tenslotte de spelers die de hoogste plaats bereikt hebben, als zoodanig niet erkend worden? medewerking van de 6t. Jansknapen en de leidsters daarvan. Een serie leuke stukjes, zooals zang, samen spraak en korte voordrachten, betrekking heb- bende op de Kruisvaart, wisselden elkaar in vlug, tempo af. Hierna sprak Rector Boon nog een kort op wekkend woord dat gewijd werd aan Hem, onder Wiens schutse alle Kruisvaarders mee varen langs deze kust: St. Michaël. De Kruis vaarders moeten steeds bereid zijn het op te nemen voor de goede zaak, de zaak van God. Op zto voorbeeld vanuit den. hemel moeten cm gestreden m stt we het vorig jaar in Geslaagd Dezer dagen slaagde te Bergen op Zoom onze plaatsgenoote mej. G. Dekker voor het examen nuttige handwerken. Samen voeging WormerJisp. Van officieels zijde vernemen we, dat Ged. Staten op Woensdag 34 Augustus te 3 uur in het Gouvernements- Concert De Chr. zangver. „Halleluja", welke op het onlangs te Texel gehouden con cours het hoogst aantal punten behaalde, geeft' Woensdag een copcert in het wandelpark. Zakenuitbreiding. De bekende manufactu renzaak van de fa. G. Heusmann en Zn. heeft den laatsten tijd een belangrijke uitbreiding on dergaan door verbouwing. Vorige week werd de nieuwe, aan de moderne eischen aangepaste zaak voor het publiek geopend. De eveneens bekende manufacturenzaak van de fa. K. Bot en Zonen zal binnenkort ook een groote wijziging ondergaan. Vorige week werd het bouwen van een geheel nieuw winkelpand aan besteed. De kapper en barbier S. Bot heeft dezer dagen zijn zaak zoodanig uitgebreid, dat er thans een aparte damessalon aan verbonden is. Oranje-comité In café Kuin werd een ver-, gaderlng gehouden van de Ingezetenen van Andljk-west, uitgeschreven door het Oranje- comité, onder voorzitterschap van den heer v. d. Broek. Het comité, dat ter gelegenheid van de geboorte van Prinses Beatrix naar aller te vredenheid de feesten had georganiseerd, werd ook voor de a.s. herdenkingsfeesten van H. M. de Koningin herkozen verklaard, uitgezonderd de heer Th. Baas die voor de functie bedank te. Verschillende 'besprekingen werden gevoerd en evenals het vorige Jaar zal er weer een al gemeen feestprogramma worden samengesteld. tleve daad schijnt eenlge minder sterke dam mers niet geheel te bevredigen, en zelfs meenen meerderen eerder in aanmerking te komen dan J. Meester Wz. Nu is het bepaald jammer dat de Ned. R. K. dambond reeds half Mei de namen moest weten, terwijl van plaats en datum van spelen nog niets bekend is. Moge- HJk is er nog tijd genoeg voor Meester om in een tiental partijen bedoelden spelers aan te toonen, dat zijn keuze door het bondsbestuur gerechtvaardigd is. zoodat bij den officieelen kamp voor landskampioen zijn afvaardiging definitief is. ArbeidsbemiddeUng. Het aantel ingeschre ven werkloooen bedroeg op 30 Juni jj. 293 tegen 226 op denzelfden datum van het voorgaande Jaar. Zondag was het voor «de Krulsvaartjongens in het district Alkmaar de groote dag van hun Tornier. Weken tevoren was men reeds begon nen zich te oefenen voor deze mooie kamp- Alle cohorts verkeerden de laatste dagen in hoogspanning. Eindelijk.,., de 10de Juli was daar! 's Morgens gingen alle deelnemers Burgerlijke Stand Ondertrouwd: Taeke Stork (Wleringermeer) en Johanneske de Vlugt Getrouwd: Hendrik de Vroe (Wleringermeer) en Teetje Zwart. Opgedragen Aan den heer D. Dol, tlm- mertnan-aannemer te Andijk, la opgedragen de bouw van 2 nieuwe woonhuizen voor re kening van de firma A Stapel en L. Boot. Het metselwerk is opgedragen aan den heer G. Bruin, aannemer te Hoogkarspel. Voetbaluitalagen R.K.V.V. „Sportsmen" SVW 1Sportsmen 1 31; SVW 2Sportsmen 2 0—2. tenliefde, met ware broederliefde. Het epistel en het evangelie van vandaag drukken zoo Juist uit de echte Kraisvadersgedachten, laat dat het de renbaan, doch niet éllen behalen de prijs; al len loopen wel, doch er is er slechts één die de prijs behaalt. Doen Jullie ook allen Je best, op dat je den prijs moogt behalen. Hierna werd een aanvang gemaakt met het in orde maken (opslaan enz.) van de kamp keukens, terwijl de koks thee gingen zetten, nadat het water op de geïmproviseerde .haar den” aan de kook was gebracht. Toen alles hiervoor gereed was, werd gretig het aanwezige, meegenomen brood geconsu meerd. Daarna werden de kampkeukens verder opgesteld. Dat dit met de uiterste nauwgezet heid geschiedde, kan men indenken, als men rekening houdt met het feit, dat overal punten voor werden gegevtm b.v. algemeene indruk (orde, netheid enz.) alsmede voor de indeeling van de keuken, evenals afwerking van knoopen en sjorringen in de touwen. Dat de Inrichting der keukens nogal uiteeif liep, spreekt vanzelf. Er waren keukens bij, die uitmuntten door hy giëne, waar alles wgt eetbaar was, werd afge- Muzikale rondgang Zondag hield ,Bt Caecilia" een muzikale rondgang, waarbij ge tracht werd met de hulp van een aantal jon ge dames de bodem van „de schatkist" wat te bedekken, wat redelijkerwijze gelukte. Zondag deed de zeereerw. heer pastoor C. Brouwers van Bovenkarspel van den kansel mededeellng, dat hij zijn parochie binnenkort zal verlaten. T Dit betrekkelijk onverwachte nieuws verwekte - onder de parochianen groote ontroering. De luis de Kruisvaarders de banier van het Kruis zwaaien door onze luchten. Zijn voorbeeld was richtinggevend in den hemel, maar ook voor ons en voor duizenden en duizenden anderen. Ook de leidsters en leiders moeten berekend zijn voor hun taak en bereid zijn het voorbeeld van St. Michie] te volgen, st. Michaël is ook de beschermer van de Kerk. Hem moeten wij trouw zweren en ook danken voor wat wij in de laatste vier jaren hebben mogen ontvangen. Wanneer er oogenbllkken in je leven komen dat Je denkt: .Neen, nu gaat het niet meer”, ziet dan op naar den hemel, naar St. Michiel en nieuwe krachten zult gij verkrijgen. Terwijl de rest zich opmaakte voor de esta- fette-spelen en de seln-spelen, waarvan de eerste de vèrmakelijkste waren, kregen de koks de lang niet gemakkelijke taak om panne- koeken te bakken voor de hongerige schare. Het was een buitengewoon agrdlg gezicht die 23 knapperende vuurtjes, waarboven de soms mln of meer zwarte koekepannen het hard te verduren kregen. Spoedig kon men over het gansche terrein een heerlijke geur waarnemen van bakkend beslag, te hard bakkend beslag en brandend dennehout. Maar al mislukte er een keer een pannekoek. al werd het soms een vormelooze massa en al vloog er al eens een met een sierlijke zwaai in het al of niet laaiende vuur tje, spoedig kregen de koks den slag of liever den zwaai beet en *n stapel geurig gebak hoopte zich op in de schalen op de kamptafel, zoodat het rlddermaal een aanvang kon nemen. Spoe dig was er van alle tafels de heerlijkheid ver dwenen en stierven de vuurtjes hun roemloos einde in een schep zand of teil water. Nu was t oogenblik gekomen, waarop de Ba- seleers het dankvuur aanstaken, terwijl de verschillende cohorts lets ten beste gaven. De een deed het met zang en harmonica, de an der gaf een voordracht of tooneelstukje, weer anderen voerden een dans uit. Overal waren de kamprechters bfj tegenwoor dig, die voor alles wat gegeven werd, punten toekenden, zoowel voor kleur en «naak der pannekoeken, als voor de spelen en de voor- I drachtjes. De groote strijd van alle afdeelingen ging om I het bezit van de zoo vurig begeerde „Ori flamme", een mooie wimpel, die dienst doet als zg. wisgelbsnler. Ieder Jaar wordt er weer I Kostetoose rijwielplaatajes Voor het aan vragen van kostelooze rijwielbelastingplaatjes 1938-1939 kunnen ingezetenen onzer gemeente zich vervoegen bij den belasting-dienstgeleider, Noordermarkt A 192 te. Blokker en wel op Woensdag 20 en 27 Juli en 3 Augustus n.m. van 79 uur. W. de Haan en M. Breet; N P. v. Doorn en W. F. Maarsen. C Overleden: Anna Of man, 53 j., wed. van M. de Ruiter; Antje Kok, 87 Jaar, echtgen. van D. Schouten; Aaltje Prins, 87 J„ wed. van A. Goede; Alberdina de Vries, 40 J, echtg. van C. Battem. „Swift.” Zondag nam „Swift" deel aan de Athletiek-wedstrijden te Heemstede en wist de Al 2de prijs* Burterlijke Stand Marijcke Agatha, d. H. J. Singer en M. O. Prins; Jan, z. Zwuup en Aj Kramer; Volkertje, d. v. 1 beldjjk en A de Boer. Overleden: Marijtje Nleuwland, oud. 85 j„ wed. van Jan Mantel; Jentje Dijkstra, oud 75 j., echtg. van Geertje Broersma. Gehuwd: Klaas Duijn, 31 j. en Aafje Vlaar 29 j., belden alhier. ging „West-Friesland V’ hield Zondag de groote Opgehouden Het woonhuis met café, krui denierswinkel, schuren en erf, groot 8.15 are, bewoond door den heer 8. Bijman alhier, is in executoriale verkoop opgehouden op t 2000.—. Schoolreisje De kinderen der hoogste klas sen van de beide bijzondere scholen zullen op Dinsdag 26 Juli een schoolreisje, ojn. naar de hoofdstad, maken. school f 1385.56 en aan de R.K. Meisjesschool 11468.28. Het voorschot waa reeds bepaald op f 2191,80, zoodat alsnog aan het schoolbestuur f683.24 zal moeten worden uitgekeerd. Goedgekeurd. Voorstel van B en W. tot vaststelling van een verordening op de heffing en Invordering van precariorechten. Als voren. Volgde voorstel van B. en W. tot vaststel ling van een verordening op de drankwet. De VOORZITTER deelt mede, dat het de bedoeling is om café's aan de grenzen der ge meente geen vergunning te verleenen. Het ligt in de bedoeling om het deel van den provln dalen weg Den Hout, dat in de gemeente Ven huizen ligt, ook in het voorstel in te sluiten. De''heer BESSELING vraagt zich af, of men niet te ver gaat om verschillende dorpswijkén van een eventueele vergunning uit te schake- I len De VOORZITTER deelt mede, dat het wen- achelUk is, om de café’s te beperken tot de van inkómisten volgende successen te boeken: A-klasse, hlnkstapsprong 13,17 M. B-klasse, 3000 M. hardloopen: prijs. Tfjd 10 mln. 16 9/10 sec. Kogelstooten: O. Abblnk, no. deelnemers, 9.40 M Junioren B, 80 M. hardloopen: J. Boon, 3de prijs 10 8/10 sec. Op Zondag 17 Juli as. zal voor de levende en overleden leden van den R. K. West Frie- schen Dambond in de St. Martinuskerk te Zwaag door den bondsadvlseur een H. Mis worden opgedragen om 10 uur (nieuwe tijd). Daar dit jaarlijks placht te geschieden, is op de algemeene vergadering te Blokker het verzoek gedaan om deze in 't vervolg in de zomermaanden te laten, lezen. Het bondsbe stuur zsg gasrne, dat alle dammers, aangeslo ten bij den R. K. West Frieschen Dambond thans door bijwonkig van de H. Mis blijk zul len geven, deze verschuiving te waardeeren. «wmüJHe Stand - Geboren: Johanna Oa- tharina, d. van C. Koppenol en W. W. Kaper Christina Maria, d. van A. DoodemNb en G. O.' de Boer Cornells Petrus, z. van P. N. Blan- kendaal en E. Schoenmaker. Ondertrouwd en getrouwd: Abé de Witte en Niesje Schenk. Overleden: Cornells Petrus, van 8. Bakkdm en C. M. van der Heijden, 4 mnd. Gesellen Wandelsport Centrale. De wan delclub „Tippelaar 3" hield, onder auspiciën van de Gezellen Wandelsport Centrale de tweede Llebaartmarsch te Assendelft. De marsch stond onder contróle van de DE.A.K. en den Sportraad van de Graal, welke afge vaardigden hadden gestuurd. PP .yice-praeses, kap. y, _d, Vliet, sprak den wensch uit, dat van deze tocht een groote pro paganda mocht uitgaan, daar de „Tippelaars" de eenlge R.K. wandelclub in de Zaanstreek is. Vanuit de concertzaal startten 41 dames en 94 heeren. De route ging over de Communi- catieweg. Provlnciale-weg, Hooge Dijk naar Zaandam waar in de R.K. Vereenlglngsgebou- wen de rust werd genoten. Te ongeveer half vier werd weer gestart om door de Zaange- meenten Assendelft weer te bereiken, waar de wandelaars te ongeveer half zes aankwamen. Nadat allen binnen, waren begon de prijsuit reiking. De eerste prijs werd gewonnen door de „Graal" te Assendelft met 7% punt; de tweede prijs door „Tempo” uit Haarlem met 68% punt; de derde prijs door „VJJ.Z.” uit Amsterdam met 67% punt: de vierde prijs door „Tippe laar” uit Assendelft met 67 punten en vijfde prijs door „Lijn 2” met 65*4 punt, terwijl de overige deelnemers allen een fraaie herinne- rings-medallle ontvangen. Onder de aanwezigen merkten wij nog op den geestelijk adviseur der G.W.C. kap. v. d. Hoe ven uit Haarlem, kap. v. d. Vliet van Assen delft en kap. Betjes uit IJmulden. R.K. Voetbal. WW WW b 5—0; Weet- friezen c—WW c 14. 's Morgens gingen alle deelnemers In hun eigen woonplaats gezamenlijk ter H. Commu nie, met de Intentie; „Dat de Kruisvaart moge groeten en bloeien.” Daarna ging het in opge wekte stemming naar Schoorl, waar om elf uur tot Intentie van de jongens een gezongen H. Mis werd opgedragen door Rector Boon, den Districts-dlrecteur. De gezangen werden op keurige wijze uitgevoerd door een Jongenskoor- tje onder leiding van-Broeder Theophlle. Na de H. Mis werd in optocht onder tromgeroffel naar het terrein gemarcheerd, onder belangstelling van het publiek. Om plm. twaalf uur was het aantreden voor het défilé, dat werd afgenomen door den JJeerEerw. Heer Rector Boon, -den districts- baljuw en andere leiders. Het was een keurig en kleurig gezicht, die fiere jongens, met hun wapperende wimpels en vlaggen, met gestrekten arm hun groet te zien brengen. Ongeveer 200 deelnemers, ver deeld in 23 bans, namen aan dit tornier deel. Een resultaat, dat, naar de districtsbaljuw ons verzekerde, nog nimmer was bereikt en dat hoopvol stemt voor de toekomst. Allereerst werd nu dit tornier geopend met een gebed, dat werd uitgesproken door den dlstricts-baljuw, die tevens de wet of het re glement voor dezen ,3trijd”-dag afkondigde, wat wel in hoofdzaak inhield, dat de Kruis vaarders eerlijk en trouw moeten zjjn en goed voor iedereen; hij moet zich steeds beheer- ■chen, ook al wordt hij geen winnaar. Eerlijk voorai ook tegen zijn tegenstander, met in achtneming van de strengste rechtvaardigheid. Hierna krijgt één der kamprechter» gelegen- Gezellenreisje. De Jozefs-gezellen maakten Zondag een reisje naar Rhenen, Arnhem en om geving per bus, onder leiding van den vice- praeses, kapelaan Roessen en enkele commissa rissen. De tocht slaagde uitstekend en allen hebben zeer genoten. kern der gemeente. Aangeboden wordt de rekening en uitgaven over 1937. Dan wordt het voorstel aangenomen. Ten slotte worden enkele ontheffingen voor hondenbelasting verleend. Na rondvraag volgt sluiting. Jullie steeds voor oogen staan, evenals woord van St. Paulus: velen loopen in Commissie benoemd In de commissie, sa mengesteld in verband met den' kindertoeslag, zijn benoemd de heeren Jac. Vriend G. Blom, Dirk Elders, L. Bruinenberg K. Kracht en P. Valentijn. Concours-succes De gemengde zangver- eeniglngen Tavenu, directeur G. Groen en OK.K., directeur C. Boeyer, behaalden op het concours te Wleringen resp. een eersten en tweeden prijs, belde in de eere-afdeellng. In het paviljoen „Kinheim" te Alkmaar ver gaderde bovengenoemde kring onder leiding van dr. van Hesteren te Wannenhulzen. Deze verheugde zich over de groote opkomst, welke die van alle vorige vergaderingen overtrof. Dr. van Hesteren herdacht zijn voorganger, den heer Jacobse als den man, die den kring ge bracht had op het tegenwoordig plan. Vervolgens werden de notulen voorgelezen en goedgekeurd. BU de ingekomen stukken was een schrijven van dr. L. H. M. Bergen, die zich be reid verklaarde voordrachten voor den Bond te willen houden over onderwerpen betreffende ouders en kind. Aan de orde kwam nu de behandeling van den beschrijvingsbrief van den Centralen Raad, wel ke behandeling vlot verliep. De agenda van de vergadering vermeldde hoofdbestuursverktezing in de vacature-Jacobse. De candidaten zijn dr. Arnolds, afdeellng Alkmaar, en dr. van Hesteren, kring Waarland. Verschillende afgevaardigden voerden het woord over dit punt, waarna dr. Arnolds zich terugtrekt voor dr. van Hesteren. Daar verschillende afgevaardigden dr. van Hes teren liever nog werkzaam zouden zien als voor zitter van de afdeellng, trekt deze zich terug als candidaat. Door den heer de Koning wordt nu de heer G. Koster van Bovenkarspel aanbevolen, terwijl de heer Steltenpool (Wognum), aanbe volen door den heer J. Stam, de voorkeur geeft aan den heer G. Koster. Laatstgenoemde wordt nu gekozen. In de vaca- ture-de Lange wordt besloten de candidatuur van het hoofdbestuur in den persoon van den heer J. Bloem te steunen. Volgt nu de behandeling van het kringrapport, waarbij de secretaris een kort overzicht geeft van de voorgenomen reorganisatie. Besloten wordt de toelichting af te wachten van het hoofdbestuur, waarna gestemd zal worden. De afdeellng geeft hierbU te kennen, dat het de Centrale Raadsvergadering in zUn ouden vorm niet gaarne zou willen missen. Als nieuwe naam voor de vereenlging wordt voorgesteld: R.K. Bond van Gezinshoofden. De behandeling der rapporten van de com missies de Voort en van der Ven wordt uitge steld tot de volgende vergadering. De voorzitter voegt hieraan toe de belofte, dat hU een lezing zal houden n.a.v. het rapport-de Voort, terwijl oud-voorzitter Jacobse hetzelfde belqoft ten aanzien van het rapport-van der Ven. BU de voorstellen der afdeelingen zal men zich houden aan het prae-advles van het hoofdbestuur. Voorstellen 6 en 9 betreffende de distributie van goedkoop vet, boter en groenten lokken een le vendige bespreking uit. De Goom komt met een voorstel ter tafel om een gezamenlijken aankoop van speldjes te be werken. Het voorstel vindt weinig bjjval: som migen ziltx-voon coltectan,. hetaumi de keéK. hetzij aan huls. Het voorstel-Bovenkarspel om reductie op de tarieven van het Prov. Electrlsch Bedrijf maakt de tongen los; het wordt aangehouden om .tijd te hebben dit punt te bestudeeren. Tot slot belooft de voorzitter versterkte pro paganda, zoodat weldra Westfrlesland overdekt zal zijn met afdeelingen. Naschrift: In verband met bovenstaand protest komen de kenmerken van ontevreden heid over het niet tjjdlg laten spelen van het kampioenschap van West-Friesland voor 1938 aan het licht. In April j.l. kon het kampioen schap, naar het scheen, niet doorgaan, omdat er wel een twintigtal le klasse-spelers, waar onder 10 van de sterkste spelers aanwezig wa ren, maar geen 40 le klasse-spelers. zooals de beraming was. Als men nu nagaat, dat van deze 40 spelers een 30-tal toch al bij voorbaat kansloos waren, en een minder aantal deelne mers door het vergevorderde seizoen juist zeer gewenscht was, -dan is het werkelijk hoogst raadselachtig waarom het kampioenschap in April niet is doorgegaan. Men wilde het ver schuiven naar September, maar de verzekering kan al wel gegeven worden, dat. als men we derom met een zoo groot aantal deelnemers wenacht uit te komen, waarvan minstens 80 pet. kansloos is, er dan nog minder van komt, en dat men dan nog wel weer enkele maanden aan het uitstellen kan gaan. Met September is het een geschikte tijd om de noodige voorbe reidingen te gaan maken voor het kampioen schap 1939. Laat men vooral niet later dan be gin December van dit Jaar met de wedstrijden om het kampioenschap voor 1939 aanvangéh. Dan wordt tevens de gelegenheid geboden, dat een zoo groot mogelijk aantal le klasse-spelers hieraan deelnemen, iets wat Voor de propaganda van den bond wel gewenscht en tevens nuttig is. Intusschen. met een beetje goeden wil kan net kampioenschap 1938 nog voor Augustus ver speeld worden. Dan wordt in ieder geval alle ontevredenheid weggenomen, en kan er geen sprake meer zün van willekeur of meestbegun- stiging. Burgerlijke Stand. Geboren: Neeltje Hen- drika, d. van Jb. Schouten en N. de Haan; Adina Maria d. van W. H. de Vries en A. Roo- zendaai; Frans van J. Piet en G. Grijtt; Jltake Aafke d. van Y. Tiekstra en T. Hoogsteen. Gehuwd: A. J. Klos en H. ClUnk; J. G. Scha venmaker en M. E. Kramer; A. Broek en E. Kaper; O. DUle te Uitgeest en B. Koelemeyer; R. K. V. V. „De Valken" Zondag werden vóór den voetbalwedstrijd de Valken—Dlstrict- elftal N.-H. de kleedlokalen en de consumptle- tent ingeeegend. De voorzitter de heer Schrickx opende de plechtigheid met een toepasselijk woord. Spr. bracht dank aan de velen, dia hadden meegewerkt om alles in orde te brengen. Ook de aanwezige kerk- en armbesturen, bracht spr. dank voor hun medewerking aan de jeugdorga nisatie. Hierna verzocht spr. den geestelijken advi seur kapelaan Snel de inzegening te verrichten. Kapelaan Snel gaf een korten uitleg van de beteekenis van de inzegening van het kleedlo kaal en sportterrein. HU verzocht de aanwezigen met hem mee te bidden. Hierna ging hU de plechtigheid verrichten. Een haag van Valken en Jongewachtleden stond opgesteld. Na de inzegening werd door het muziekgezelschap het Aan U o Koning der eeuwen gespeeld, welk lied door de aanwezigen werd meegezongen. Hierna nam de wedstrijd een aanvang. Er ontwikkelde zich direct een snel spel aan beide kanten. De gasten waren technisch toch de meerderen en na 10 minuten opende Duin van St. George de score. Ook de Valken lieten zich niet onbetuigd en scoorden eenigen tijd later den gelijkmaker. Nog voor rust maakten de gasten er 21 van. Na de rust speelden de Valken tegen wind en kregen een kleine inzinking. Hiervan maakten de gasten gebruik: de stand kwam op 31. De Valken probeerden het ook eens en het werd 32. Hierna viel Broos van de Valken, die steeds de groote stuwkracht van de voorhoede is. uit en de gasten maakten er 52 van. Een opleving in de Valken en in 10 min. was het 5—4. Nog voor 't einde maakt wederom Duin er 64 van, waarmede het einde kwam. Hierna speelden Graal VenhuizenGraal Hoogkarspel een korfbalwedstrUd. De Graal Venhuizen maakte het eerste doelpunt Einde kwam met een 10 stand voor Venhuizen. De raad der gemeente Venhuizen kwam Maandagavond onder voorzitterschap van bur gemeester H. M. Honjjk in openbare vergadering bijeen. Afwezig is de heer Vennik met kennisgeving. Ingekomen is een schrijven van B. en W. van Enkhuizen betreffende den vleétechkeurlngs- dienst Jcring Enkhuizen. Het aandeel in de winst bedraagt 172,64. het aandeel tn de rente van het reservefonds ƒ3303. Van de ministers van Binnenlandsche Zaken en Financiën is een schrijven ingekomen waar bij de rijksbijdrage in de jaarwedden van burgemeester en ambtenaar voor het jaar 1938 *30 is vastgesteld op 3000, Medegedeeld wordt om. a. dat de steunregeling voor werklooze va- r 11de, bonafide arbeiders, die in het vrije bedrijf hebben gewerkt en buiten hun schuld werk loos zUn geworden tot en is verlengd, behoudens stopzetting tusschen- tijds b. dat K. de Jong, als ambtenaar ter secre tarie eervol ontslag is verleend, en dat in diens plaats benoemd is de heer J. Bakker. c. dat van de commissie van overleg bericht is ontvangen, dat de werklooeensteun met f 1308 moet worden verminderd. Nadat het voorstel tot enkele wijzigingen in de gemeentebegrooting is goedgekeurd, komt aan de orde het voorstel van B. en W. om deel te nemen aan de oprichting van een voor- en nazorgdienst voor geesteszieken In Noordhol- land. De kosten zullen bedragen 3J4 cent per in woner per Jaar. Toetreding zou derhalve een Uitgaaf van f74 per jaar vergen- B. en W. stellen voor in principe te beslui ten toe te treden. Het doet den heer HAM'genoegen, dat B. en W. dit voorstel hebben gedaan. Alleen vindt spr. dat de zorg voor de volksgezondheid niet alleen hiertoe beperkt moet worden. HU wil gaarne een hulp voor eiken belanghebbende hebben. De VOORZITTER zegt, dat dit buitengewoon bezwaarlMk zou zUn. Het opent voor de toe komst zeker perspectieven, doch spr. meent er nog niet op in te moeten gaan. De heer BESSELING verklaart dat hU de~ zelfde meenlng als de heer Ham is toegedaan en algemeenen steun vindt spr. wenschelUk. De VOORZITTER meent, dat als hierop In gegaan wordt, men zich op een breeder stand punt moet stellen, dan in het voorstel beoogd wordt. Dan wordt het voorstel goedgekeurd. B. en W. stellen voor een vergoeding vast te stellen ten behoeve van de bijzondere scholen In de gemeente, en wel: aan de R.K. Jongens- Fr. Ferdinand» jubileert De eerw. fater Ferdinando, thans directeur van Huize „St. Radboud", is op 1 Sept. a.s. 25 jaar onderwUser aan de R.K. Jongensschool. In verband met de vacantle zal dit feest reeds 10 Juli a.s. war den gevierd. Het zal den jubilaris, die zoo veel voor Katholiek Medemblik heeft gedaan, ze ker niet aan belangstelling ontbreken. Ongeval Tijdens het hoolrUden bü den veehouder A. B. alhier, botste een wagen met hooi geladen tegen een paal. Door de schok geraakte een groot gedeelte van het hooi van den wagen, waarop ook 2 kinderen zaten, die in de sloot vielen en kopje onder gingen, doch spoedig weer op het droge werden gebracht. De wagen zelf werd grootendeels vernield. Een werkman, die ookr op den wagen zat, ge raakte tusschen de wagen en paal bekneld en verwondde zich zoodanig, dat hü eenigen tUd zijn werkzaamheden niet zal kunnen verrichten. Al geruimen tud geleden moest aan het secretariaat van den Ned. R. K. Dambond be- kend gemaakt worden, welke twee spelers van onzen bond voor het persoonlijk kampioenschap in aanmerking kwamen. Deze opgaaf was, hoewel dit voorjaar geen •trUd 001 t^en utel heeft plaats gehad, voor ons niet »oo moelUjk, daar de kampioen en nummer twee van *t voorgaand jaar seker k weer al» ernstige candidaten in aanmerking k zouden komen, zoodat dezen werden aangezocht Bk om voor onzen bond uit te komen. De kam- ■Lpioen Groenveld stond zijn plaats af aan Jn. IgMeester Wt.. daar deze volgens Groenveld meer ®kans op succes zou maken Doch deze spor- E. zUn nog niet bekend. --

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1938 | | pagina 2