We luisteren naar, TRIUMPH Weerkorpsen Verkoop van leder ROOK 1 CENT VIRGINIA UW BEURS PROFITEERT! Twee auto’s te water UW SMAAK TRIOMFEERT K- c 1 VRIJDAG 15 JULI 1938 J. VERMEULEN OVERLEDEN Weerbericht Boternoteering UIT DE STAATSCOURANT N ij verheidsonderwij* Kolonel der marinier» Gestelde voorwaarden De Olympische Spelen Boter heffing C leaf ingkoer sen Dan naar katholieke inrichtingen ANDS-EXAMENS MIDDEN R. K. Mulo-examen Van diefstal afkomstig Stuurlieden-examen Bij het spelen in het water gevallen Meisje in zwembad verdronken - Kerkelijk leven Zaterdag 16 Juli H. H» WIJDINGEN Bij de Priesters van het H. Hart I - PATER DR. R. NUY S.J. Benoemd tot rector te Maastricht Audiëntie iï Zedenmisdrijf aan het licht gekomen Bewoners konden zich tijdig redden De „Zeearend” gestart voor DoverKristiansand Japanschen athleten de deelname verboden Het diocesaan bestuur in het bisdom Haarlem Jasje met /8000.in een botch neergelegd R.K. POLITIEBOND ST MICHAEL WERKPLAATS EN WOONHUIS UITGEBRAND DRAMA OP EEN WALVISCH- VAARDER BOUW INFANTERIEKAZERNE TE STEENWIJK ZWAKKE KINDEREN NAAR BUITEN JONGETJE TE ROTTERDAM VERDRONKEN S I, - - - - Eigenaardige ontdekking in het Noord-Hollandsch Kanaal onder Amsterdam f e WIE DOET DAT OOK? „NATIONAAL CENTRUM” rk vice-l - J - 1 f- /■rTPVTtvTvtTTVttTTVVvvvvvrrrtrvTTTTtTTryrTttTVtrtrTrttrtwt^ Posteryen Examen voorbereidend onderwijs kleuteronderwijs Wijdvertakt complot van zeven pettonen gearresteerd HET ZUUR IN UW MAAG ZOU EEN GAT IN HET VLOERKLEED KUNNEN BRANDEN Directeur van het R. O. G. te Amersfoort Rtf algemeenen maatregel van bestuur is bepaald, welke organisaties zyn toegelaten Algemeen verbindendverklaring van levering»- en betalings voorwaarden Duitsche onderscheidingen KATHOLIEKE JEUGD-LUCHT- VAART-ORGANISATIE Japanner gaat rijf jaar achter slot den 14—17 in Rhemen Grebbeberg 1 f/n^ezonden MededeeUng/ 1 voor G ten k 0.40 per pakje en 1.25 per groot pak. De officier van justitie, mr. Reumer, had een G 1 Zon op v.m. 4.57 onder n.m. 9.14 Licht op n.m. X44. Maan op mm. 10.43 onder v.m. 8.05. Laatete kwartier 20 Juli. in- te Z.HExc. de Aartsbisschop van Utrecht sal de volgende week alleen Donderdag audiëntie verleenen. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem md de volgende week geen audiëntie verleenen. Koersen voor stortingen op 15 Juli tegen ver plichtingen, luidende in: Relchsmarken f 73.03. Lires f 9.50, Peseta’s f 10.50. p o 8 1 a L U (1 23 ZATERDAG 30 JULI G Al vc N. lei «■luitenant-generaal I. H. Relnders en de ■admiraal A. Vos zyn toegetreden-als leden van den raad van bystand van de stichting „Nationaal Centrum", uyys landelijk en diocesaan slechts teBrugdluchtvaartorganisatie zal BU beschikking van den minister van Econo mische Zaken van 13 Juli, directie van Handel en Nijverheid, is op grond van bet Vestigings- beslult broodbedrjjven 1938, aangewezen als di ploma, hetwelk algeheele vrijstelling geeft van het examen handelskennls, het einddiploma van het station voor maalderij en bakkerij te Wagenlngen, voor zoover dit einddiploma de handteekenlng draagt van den gecommitteerde van den minister van Economische Zaken. Donderdagmiddag heeft de burgemeester van Steenwijk, mr. A. H. Goeman Borgesius, den eersten steen gelegd voor de nieuwe Infamerie- kazerne aldaar. Overste der genie Thlerens, kolonel Kraak uit Assen en de garnizoenscommandant, majoor Langenhagen, voerden het woord. Met 18 Augustus is aangewezen als directeur van het post-, telegraaf- en telefoonkantoor ts Woerden de referendaris 3de klasse der P. T. T„ O. H. Folmer, thans directeur van het P. T. T.-kantoor te Boxmeer. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, sal dezer dagen een, door de Federatie van vereenlgingen van Nederlandsche leder- fabrikanten en de Vereeniging van leder-' Importeurs genomen, bindend besluit in zake Jeverlngs- en betalingsvoorwaarden van leder op grond van artikel 2 van de wet op het algemeen verbindend en onverbin dend verklaren van ondememers-overeen- komsten 1935 door den minister van Eco nomische Zaken algemeen verbindend war den verklaard voor den tijd van een jaar. 3.06 Orgelspel 5.10 Gramofoonmuzlek. 5.30 Jack Psyns» Band. 7.05 J. Dlcklnson-orkeet en sollet. 7.50 I. Schwlller's etrykaextet. 8.20 Joe Loss en zijn Band. 9.05 Londen» Mozartorkest. 10.45 Orchestra Raymonde. 1130 Grogvenor House-dansorkest. RAD1O-PAR18, IMS M. 8.10, 8.56 en 10.06 Gramofoonmuzlek. 1335 Olardlno-orkest. 4.06 Pianovoordracht 6.06 en 7.30 Zang 8.35 Gramofoonmuzlek. 9.30 Varlété-programma. 10.35 Symphonle-orkest en soliste. 11.20 Dansmuziek. Origineels foto ven een oloerkleed. eer brand door mangana* dit reeds het geval is met een vloerkleed, zult zich kunnen voorstellen, welke uitwerking dit tuur 1 zuur door na den maal; of steeds wanneer 's-GRAVENHAOE Geslaagd voor akte B de dames: J. de Jong, Haarlem, T. L. Blokzijl, Zutphen; L. Saarloos. Amsterdam; A. G. Th. M. Siegmund, Bergen (N.H.); H. C. Hellenjon, Utrecht, en T. Blersma, Utrecht. GROOTE PHUS NeOERLatMO OBH KN-W-V Jjjj Kaarten bU de bekende veorverkoopere De heffing en de steunuitkeering op boter zijn, behoudens tusschentijdsche wijziging, voor de week van 14 tot 21 Juli vastgesteld op 50 cent per K.G. neutrallseeren de andere be- Na geruimen tijd had men dezen wagen op den kant. Ook dit bleek een vrachtwagen te zijn en er zat nie mand in. Kort daarop haalde men ook den eersten auto op en ook hier in zat niemand. 1 - 1 een gat zou kunnen bran- Bij de llchtlngspoglngen ontdekte de brandweer eensklaps een tweeden auto, welke een eindje van den eersten in het water lag. Daar men niet wist, of het hier een personenauto gold, begon men aller eerst dezen te lichten. Donderdagmiddag is een achtjarig meisje, dat met een schoolreisje mee uit was, in het Soester-Natuurbad verdronken. De kinderen waren aan het spelen op het strand. Toen het tijd werd om te vertrekken, miste men het meisje Dadelijk werd naar haar gezocht In de struiken en langs het strand. Maar tevergeefs. Toen kwam het vermoeden op, dat zij mis schien in het water was gevallen. Dadelijk be gon men té dreggen en het gelukte na eenlgen tijd het slachtoffertje op het droge te krijgen. Het meisje was afkomstig uit Utrecht. Met 1 September 1938 is aan den kolonel der mariniers O. J. O. Dorren, op verzoek, wegens langdurigen dienst, eervol ontslag uit den zee dienst verleend onder dankbetuiging voor de langdurige en goede diensten aan den lande bewezen. Bevorderd tot kolonel der mariniers de lul- tenant-kolonel der mariniers H. F. J. M. A von Frytag Drabbe. Donderdagmiddag is andermaal een jongetje, dat aan den waterkant aan een der Rotterdam- sche havens speelde, te water geraakt en ver dronken. De elfjarige M. G. W. van Wijngaarden was bb de ponton aan de WUhelmlnakade vlak by den aanlegsteiger van de veerboot aan het spelen, toen hij plotseling het evenwicht ver loor en In het water van de Koningshaven terecht kwam. Het ventje zonk onmiddellijk weg en hoewel er spoedig assistentie was, heeft men hem niet meer kunnen redden. De rivierpolitie heeft tot laat in den avond naar het lijkje gedregd, doch het niet kunnen vinden. Naar wij vernemen is benoemd tot rector van Collegium Maximum en theologische faculteit te Maastricht (Tongerschestraat 53), pater dr. Rutgerus Nuy 8.J., tot heden professor der ethica aan de phllosophlsche faculteit „Berch- In „8t. Bavo" vestigt Z.H.Exc. Mgr. J. P. Hul- bers er de aandacht op, dat vele katholieke zwakke kinderen, die warden uitgezonden naar vacantie- of herstellingsoorden, niet altijd in katholieke inrichtingen terecht komen. En toch bestaat daarvoor ruim gelegenheid, zoowel aan zee als In de bosschen. Zelfs R.K. kinderen, die by neutrale uitzen- dlngsvereenlgingen zijn aangesloten, worden op verzoek van de ouders naar R.K. Vacantie- ot Herstellingsoorden uitgezonden. Geestelijken of ouden, die hieromtrent lichtingen willen Inwinnen, gelieven zich richten: voor het bisdom Haarlem tot Diocesane Bureau Kath. Klnderultzending, Prinsengracht 752, Amsterdam (C.) Telef. 37697; voor de ove rige bisdommen tot Centraal Bureau Ned. R.K. Hulsvestings-Comlté, Hekellaan 6, 's-Hertcgen- bosch, Telef. 933. Het misdrijf kwam aan het licht, bij de ar restatie van enkele militairen, die zich op ver schillende plaatsen van ons land aan inbraak en diefstal hadden schuldig gemaakt. De door hen af gelegde verklaringen leidden tot een on derzoek van de recherche onder leiding var. Inspecteur Wuyster, waarop de zeven verdach ten zijn aangehouden. Eén hunner wordt tevens verdacht van het gelegenheid geven tot het plegen van ontucht. Zy zijn heden ter beschikking van den Offi cier van Justitie te Zutphen gesteld. Het on derzoek wordt voortgezet. Naar reeds werd gemeld, onderzoekt de po litie te Deventer een wijdvertakte zedenzaak. In verband hiermede Is Donderdagavond over gegaan tot arrestatie van zeven ongehuwde personen, die verdacht worden van het plegen van niet nader te noemen handelingen met minderjarigen, voornamelijk militairen. De aan gehoudenen zijn: S., B., Van 8., B. en 8. uit Deventer, F. uit Almeloo en T. uit Kampen. De arrestanten hebben, naar wij vernemen, voor het meerendeel een volledige bekentenis af gelegd. Donderdagmiddag is te Amersfoort op 54- Jarigen leeftijd overleden de heer J. J. Ver meulen, sedert Mei 1936 directeur van het Riiksopvoedlngsgesticht voor jongens, aldaar. Vóór zijn benoeming In deze functie was de heer Vermeulen commandant van het depot po- Utiètroepen en militaire tuchtklaase te Nleu- wersluis. Zondag 17 Juli zal Z. H. Exc. Mgr. P. Hop mans. bisschop van Breda, In de kapel van het Groot-Semlnarle te Llesbosch-Prlncenhage de tonsuur toedienen aan de fraters B. C. Steijlen, A. P. Hejjkant, A. I. Erftemejjer, A. A Kolk, A 8. Ooms, H. B. Mekkelholt, B. H. Reerink, G. A Oonk. W. H. van Zwol, O. A Konijn, P. Renders, J. J. Posthuma, A A. Yntema, J. A. Courage, W. J. Zoontjes, N. C. de Haas, J. M. Meex, M. 8. Nellssen, M. G. Lemmens, O. C. Beck, M. J. Verrijdt, G. A. Pronk, M A Taks. P. J. Gooien. A. J. van der Voort, C. W. van Haperen en H. F. Janssen, allen van de Con gregatie der Priesters van het-H. Hart van Jezus. Op denzelfden dag zal Z. H. Exc. Mgr. Dr. J. M. Buckx in de kapel van het Studiehuis St. Jozef te Hees-Nljmegen de H. Priesterwijding toedienen aan de fraters H. J. Ven^elaar, W. F. Hoffmann, G. P. Gassellng, A. G. van der Vorst, Th. W. Borst, G. J Koevoets, L. 8. Snijders, A C. Commandeur, J. F. Geboers, Th. A. van Rau we, J. B. Snijders, C. B. van Wunnlk, J, G. Theuws, M. G. Hendrickx, H. B. van der Vegt en Th. J. Blanken, allen van de Congregatie der Priesters van het H. Hart van Jezus. Het bindend besluit beoogt een einde te ma ken aan «Mkelw van <M ernstigste misstanden bijden verkoop van leder. Zoo bevat het, naast een reeks andere bepa lingen. een verbod van balsse-clausules, een be perking der credlettermijnen en een regeling der kortingen. Door de algemeen verbindend verklaring van dese bepalingen sal een retio- neele bedrijfsvoering worden bevorderd en de onderlinge concurrentie in sterker mate bin nen de grenzen van hetgeen economisch ver antwoord la, worden gehouden. Bovendien zul len Jn het bijzonder de beperking der crediet- termijpen en de eveneens in het besluit opge nomen regeling omtrent de onderlinge uitwis seling der credietgegevens een heilzame wer king kunnen uitoefenen op de leder-verwer- kende en leder-verhandelende bedrijfstakken. Als gevolg van de algemeen verbindendver klaring sullen, met enkele in het besluit zelf opgenomen uitzonderingen, alle fabrikanten en importeurs zich bjj den verkoop van leder (be halve zeemleder) aan de bepalingen van het besluit moeten houden. Verwacht mag worden, dat in de algemeene leder-commlssie, die met de uitvoering van dit besluit zal worden belast, behalve vertegen woordigers van de Federatie van vereenlgingen van Nederlandsche lederfabrikanten en van de Vereeniging van lederlmporteurs, ook vertegen woordigers van de outsider-lederfabrlkanten, de outsider-lmporteurs en de afnemers (schoenfabrikanten en lederhandelaren) zitting ■uilen hebben. Het zou verder In de bedoeling van den minister liggen zijnerzijds een verte genwoordiger aan te wijzen, die tot taak zou hebben bij de uitvoering van de overeenkomst te waken voor het algemeen belang. Naar wij vernemen, sal de minister Openbaar Welzijn te Tokio, onder wiens partement ook sport ressorteert, niet toestaan, dat Japansche athleten zullen deelnemen aan de spelen der twaalfde olympiade in 1940, die ook mogen worden gehouden. In plaats hiervan heeft de minister het plan opgevat, om ter gelegenheid van het 2600-jarig bestaan der Japansche dynastie nationale spelen Tokio te organlseeren. Naar we vernemen, hebben In het diocesaan bestuur van de Katholieke Jeugdluchtvaart- organisatie In Nederland voor het bisdom Haarlem zitting genomen: rector J. Mol, dio cesaan directeur van het mannelijk Jeugdwerk; en de heeren P. Bartholomelis, voorzitter; A. Knaven, vertegenwoordiger voor de KJU.V.; Ab. O. v. d. Meer, vertegenwoordiger van de St. Josephsgezellenvereeniging; J. 8. Loeffen, secretaris, vertegenwoordiger voor de K.J.C. Het Secretariaat is gevestigd in het Centraal Huis van het mannelijk Jeugdwerk, Laan Co pes van Cattenburch 127, ’s Gravenhage. Ten einde versnippering te voorkomen is be paald, dat ever één katholieke bestaan, in leder district ook maar één katho lieke Jeugdluchtvaartclub zal worden opge richt, die, zoo noodlg, in bouwsectles kan wor den onderverdeeld. Bouwsectles kunnen worden gevormd door leden van een bepaalde jeugdorganisatie, pa rochie e.d., maar moeten minstens tien leden tellen en onder behoorlijke en ter zake kun dige leiding staan. Oprichting van bouwsectles behoeft de goed keuring van het landelijk bestuur en moet wor den aangevraagd vla districts- en diocesaan bestuur. Hieruit volgt, dat spoedige formeering van dlstrictsbesturen alleszins gewenscht is. Voor samenstelling van het bestuur is de beste vorm, afgevaardigden van K.J.C., St. Jo- sephsgezellen en K.J.M.V. hiervoor aan te zoe ken. Bij plannen voor oprichting van een dlstrictsorganisatie moet door den initiatief nemer tevens contact gezocht worden met de diocesane leiding. Vooral de dlstrictsbesturen in de groote ste den zullen als eersten stap cursussen voor bouw leiders moeten organlseeren. De kosten behoe ven niet hoog te zijn. Omtrent cursusleiding moet overleg worden gepleegd met het diocesaan bestuur. De bouwsectles voor jeugdigen van jaar zullen uitsluitend het model-bouwen be oefenen, terwijl boven 17 Jaar zoo mogelijk een begin wordt gemaakt met zweefvliegen. Een inwoner van Baarle-Nassau, die ’s och tends een bedrag van f 8000.had geïncasseerd, had dit («id niet meteen in veiligheid gebcwzht, doch was met de goed gevulde portefei zijn zak naar zijn land gegaan om daar nog wat te werken. Toen het hem te warm werd, legde hij zijn BATAVIA, 14 Juli (Aneta). De Duitsche rljkskanseller heeft het kruis van verdienste met den ster van de orde van den Dultschen adelaar toegekend aan den vice-president van den Raad van Ned.-Indië, den heer Van den Bussche, aan den commandant der zeemacht, vice-admiraal Ferwerda en aan den algemeen secretaris, den heer Klveron. Het kruis van verdienste van die orde is toe gekend aan den marine-commandant te Soera- baja, schout-bij-nacht Van der Bande Lacoste. nland. [-berichten en berichten ANP. IA-Kinderkoren en Orgelspel. Oké". ’s-GRAVENHAGE Geslaagd voor het ge tuigschrift art. 38 N. O.-wet, behoórende bjj de acte N. vn de dames: M. J. M. Hermens, Hel mond; J. Hoekstra, Leeuwarden; W. F. Th. Cre mer, Zaandam; N. Oosterbeek, Edam; Q. M, Goedkoop, Rotterdam; A. Koopmens, Delft; B. H. Landwehr, Rotterdam; A. Spreuburg, Roer mond; C. G. Smak, Hengeloo; H. M. Le Plais, 's-Hertogenbosch. 's-GRAVENHAOE Geslaagd voor tweeden stuurman groote handelsvaart: J. van Hulsber gen, H. A. Faber en A. A. Passe. Donderdag werd de drledaagsche bijeenkomst van den Ned. R. K. Politiebond St. Michael ge sloten. Bij de bespreking van het beleid van het H.B. inzake eventueele actie wefd ook aan gedrongen zoo noodlg nadrukkelijk de rechts positie te verdedigen. Aangedrongen werd om ook voor politiemannen jubllea-herinnerings- teekens In te voeren als men nu al kent bij de Kon. Marechaussee en het leger. Definitief werd benoemd tot nieuwen bonds- ambtenaar met ingang van één Augustus drs W. P. L. M. de Kort uit Nijmegen als opvol ger van den heer M. Klein uit Haarlem, die benoemd werd tot eerelid van den Haarlem- schen Politiebond. De heer van Duin, oud-Voorzitter, werd be noemd tot eere-lid van den Bond. tjgr. Bondsorgaan zal in het vervolg elke wees vexscfiljnen. Befr voorstel-Hoensbroek om de contrlÖfW'fiïet tien pet. te verlagen, werd met bijna algemeene stemmen verworpen. Het H.B„ zal alle aandacht schenken aan het voor- stel-Hoensbroek tot spoedige instelling van een inspecteursexamen. Bezwaren werden gemaakt tegen het feit, dat alleen houders van H.BS.-diploma voor inspec teur in' aanmerking komen. De begroot in g voor 1939 werd goedgekeurd. Volgend jaar zal het zilveren jubileum van den Bond gevierd worden, vermoedelijk te 's Bosch, waar ook de jaarvergadering zzl gehouden worden, Indien het H.B. zich daar mede vereenigen kan. De voorzitter sloot vervólgens het congres - met een algemeen dankwoord. U pijn voelt Digestii Rennie pastilles te ne- men. Rennie is een pastille, die gemakkelijk in den mond oplost, zich dan met het speeksei ver- trengt en daardoorheen onmiddellijke uitwerking 2 heeft. Het bevat bestanddeelen. die het suui abeorbeeren en i—vu»—w ww J standdeelen, die de spijsvertering krachtig be- vorderen en zoodoende voorkomen, dat zich weder overtollig zuur vormt. Digestif Rennie pastilles zijn zeer smakelijk en dan ook bij- zonder prettig In te nemen. Indien Uw spijsvertering U pijn bezorgt of wanneer Uw maag Is aangetast door overtollig zuur koop dan dadelijk een pak Digestif Ren- nle Pastilles. Digestif Rennie Pastilles zijn ver- waarvan het slachtoffer op 27 Mei te overleden.- krUgbaar by alle apothekers en erkende drogte- De commissienoteering voor Nederlandsche boter te vastgesteld op 77 cent per K.G. De officleele Deensche boternoteering te Don derdag vastgesteld op 216 Kronen of 86 cent per K.G. Donderdagavond is op eenigszins eigenaardige wfjze ontdekt, dat in het Noord-Hollandsch Kanaal by de Noorder begraafplaats onder de ge meente Amsterdam twee auto's lagen. Een jongeman zwom daar en^kwam by het duiken terecht op de kap van een auto. Deze kap was geheel bedekt met siyk. De Jongeman herhaalde het duiken nóg eenige malen, om zich te vergewissen, dat hy zich niet vergiste. Daarna waarschuwde by onmiddeUyk de poli tie, die op haar beurt de brandweer waar schuwde. Deze begon omstreeks 11 uur met haar pogingen, den auto te lichten, hetgeen met veel moeiiykheden gepaard ging. Het bleek een vrachtauto te zijn en hoewel daaromtrent natuuriyk nog geen zekerheid bestond, achtte de politie het niet onmogeiyk, dat het een vrachtauto was van zekere firma Philipsen, welke auto eenigen tyd geleden ge stolen, doch nooit terug gevonden te. rijke dient te hendelen al* d* rentmeester ven God. De „Zeearend” is Donderdag gestart den zeezellwedstryd Dover—Kristiansand. De „Zeearènd" kwam Dinsdagmorgen te Doy*1 aan. Het schip was Zondagmiddag uit O. Bruynzeel Jr., Looman, De Visser, Dokkum. Van der Stadt, Franssen van der Putte, Jonkers, Roest Crollius en Van der Giessen. Later werd nog gemeld: Het politie-onderzoek heeft uitgewezen, <u>. belde wagens van diefstal afkomstig zyn. In October van het vorig Jaar waren zy gestolen en gezien den toestand, waarin zy verkeerden, moeten zy ook sedert dien onder water hebben gelegen. Men vermoedt, dat de daders van dezen diefstal, die men nimmer heeft kunnen achterhalen, de wagens ter plaatse te water hebben gelaten. De eerste opgehaalde wagen was het eigendom van Phillpeen's Teerbedryfte Buiksloot. Te Purmerend had dit voertuig, een vrywel nieuwe .Nash” een koplamp verloren en de opgehaalde auto miste deze. De andere wagen behoorde aan den heer Haart, te Schouw, die hem als zijn eigendom van pijn. 15 cM. Indten - :n aunucit - heeft op Uw maag Bevrijdt U self van dit gevangenisstraf tegen hem geëlscht van zes jaar met aftrek van preventieve hechtenis. Rekening houdend met het feit, dat zyn straf wordt verzwaard omdat hy dien tyd in Nederland ver van zyn familie moet door brengen, heeft de rechtbank verdachte Vijf Jaar gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis opgelegd. AMSTERDAM. Geslaagd voor dipl. A: F. te Marvelde, P. van Midden, A. Peer, A. Schlüter, H. Buisman, J. Kool, M. Opdam, M. Ronz, D. V. Seist, H. van Seist, C. v. d. Val, B. Verlnga, M. v. der Zwaan, A. Bakkenhoven, G. de Beer, A Boon, C. Boutelller, O. Brom, F. Buschman, I. Dekkers, M. Demmers, M. Huibers, J. Koster, A. v. Krieken, M. Kufper, G. v. der Made, H. v. Opstal. Geslaagd voor dlpl. B: Th. Laan, O. Bronk. HILVERSUM L 1875 en 41541 M. VARA-Ultzendlng (8.00—10.00; 10.30—7.30 en 8.00—13.00) 8.00 Gramofoonmuzlek. 8.18 Berichten. 10 20 Voor Arbeiders. 12.00 Gramofoonmuzlek. 12.15 Berichten. 2.00 FUmpraatJe. 2.15 Zang, plano. 2 4'5 Gramofoonmuzlek. 3.00 Reportage 8.30 VARA-orkest. 4.45 Gramofoonmuzlek. e.00 Orgelspel. 8X0 Gramofoonmuzlek. 7.00 Fll:-- 8 051 SOI 8 30 W 9.16 „En nu.... Oké”. 10.30 Berichten ANP.' 1OX6 Sportreportage. 11.00 VARA-orkeat. 11.35 Gramofoonmuzlek. HILVERSUM n. xeis M. KRO-Uiteending 8.009 16 Gramofoonmuzlek. 8.18 Berichten. 10.00 Gramofoonmuzlek. 11.30 Godadlenstlg halfuurtje. 13.00 Berichten. 12.15 KRO-Melodlsten en aollat. 2 00 Voor de rypera jeugd. 330 KRO-Orkeat. 00 Kinderuurtje. 4.00 Berichten, hierna: het KRO-orkeat en gramofoonmuzlek. 5.30 GramoCoonmuzlek. 5.45 KRO-Nachtegaaitjea. 6.15 Gramofoonmuzlek. 630 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmuzlek 7.00 Berichten 7.15 Medische causerie. 735 Actueele aetherflltaan. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Meditatie met muzikale omlijsting, 835 Gramofoonmuzlek. 9.00 KRO-Boy» en solisten. 10.00 KRO-Melodlsten en tollat. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Fllmpraatja. 10.55 Gramofoonmuzlek. DROITWICH, 1500 M. 1130 Orgelspel 12.05 Emllio Colombo-Octet. 12.50 Dansmuziek. 1.30 Orkest. 3.30 OramofconmuzMe. Vanochtend half vijf ontdekte de heer A. van er Giel, kantoorhouder van het postkantoor te Xolham, gemeente Slochteren, dat er vonken kwamen uit de aangrenzende werkplaats voor machinale houtbewerking van den heer J. Tholema. Binnen korten tyd stond deze werk plaats in lichter laaie. De vlammen sloegen over naar de aan de werkplaats grenzende woning, die weldra eveneens geheel in brand Hond. De bewoners wisten zich tydlg in veiligheid te ■tellen. Van de inboedels kon niets worden ge red. De brandweer uit Slochteren, die drie kwar tier na het uitbreken van den brand arriveerde, kon wegens gebrek aan water niets uitrichten, ■oodat de machinale houtbewerking!-installaties «n het woonhuis een prooi der vlammen wer den. Dank zy den gunstlgen wind bleef het postkantoor behouden. De machines en een groote hoeveelheid hout zyn verloren gegaan. De oorzaak van den brand is niet bekend. KEULEN, 456 M. 8.50 8chrammslensemble. 13.30 Topnkunstenaaroorkest. 3.30 Gramofoonmuzlek. 4.30 Orkest, koor m. m. v. solisten. 7.30 Amusementssextet. 9.30 Bonte avond. 1035 Gramofoonmuzlek. 10.50 Or keelconcert 1320 Orkest, klelnorkeet en solisten. BRUSSEL. 323 en 4S4 M. 322 M. 13.30 Gramofoonmuzlek. 13.50 en 130 José Schnydsrs* orkest. 1.50 Gramofoonmuzlek >.50 Zang. 4.30 Gramofoonmuzlek. 6.30 Vloolvoordracht. 636 Gramofoonmuzlek. 8.30 Musette-ensemble. 8.50 Dansorkest en solisten. 1030 Gramofoonmuzlek. 11.30 Populair concert. 4M M. 13.30 Gramofoonmuzlek. 1.00 en 130 Luc Darcy's orkest. 1.50 en 3.35 Gramofoonmuzlek. 3 30 Pianoduetten. 335 Gramofoonmuzlek. 4.30 Vlooi en plano. 535 Dansprkest. 6.35 en 736 Gramofoonmuzlek, 8.30 Zie Droltwich. 8.50 Gramofoonmuzlek. 9.06 Zie Droltwich. 10.00 Gramofoonmuzlek. 1030 Jean Omer's orkest. DEUTSCHLANDSENDRK 1571 M. 7.30 Hewallanauo. trio en solisten. 830 Ëgon Kaiser's orkest, militair orkest en solisten. 11.30 Omroepdansorkeet, 1320 Zls Keulen. Tn de zaak van een 32-jarlgen Japanschen «enker heeft de rechtbank te Rotterdam thans uitspraak gedaan. De man had op 21 Mei op een walvischvaarder varende tusschen Vlaar- dingen en Maassluis den chef-kok Kyugl Mu- r rato verwond met twee scherpe evenwydlg aan L elkaar gebonden scheermessen. tengevolge In een Donderdag verschenen staatsblad ie gepubliceerd een algemeene maatregel van bestuur van 2 Juli 1938, houdende be palingen tot uitvoering van de wet op de weerkorpsen. Ate organisaties, voor welke het verbod van het eerste lid van artikel 1 der wet op de weerkorpsen niet geldt, worden toege laten: a. De „Byzondere Vrijwillige Landstorm”, mits deze organisatie voldoet aan de bepa lingen van paragraaf II van het besluit; b. de organisaties, bekend als „Vrywillige Burgerwachten”, zoolang zy als zoodanig op den voet van het bepaalde in de derde Paragraaf van het besluit door den minte- ter van Blnnenlandsche Zaken zijn er kend; c. weerbaarheldsvereenigingen en schiet- vereenlgingen, zoolang zy op den voet van het bepaalde in de vierde paragraaf van het besluit door den minister van Defensie «ün erkend. Voorts kunnen op den voet van het in de vyfde paragraaf bepaalde particuliere bewakingsdiensten door den minister van Justitie worden toegelaten. jasje met de portefeuille er in neer in een nabijgelegen boschje. By zyn terugkomst kwam hij toUde onaange name ontdekking, dat er een bedrag van f3200 aan ontbrak. De politie, die spoedig verwittigd was, kon er, waar de grens zoo dlchtby te, niet veel meel "aan do^n. «eogste barometerstand 766.6 te nanri. 'Bagste barometerstand 747.8 te Janmayen' VERWACHTING: Zwakke tot matigen, «randerlijke wind, later uit Noordelijke iehtlngen, meest zwaar bewolkt met raarschijnlijk «enige regen met kans •nweer; later koeler. Wanneer Uw spijsverte ring U pyn bezorgt, ligt de oorzaak ilervan meestal in een teveel aan zuur in Uw maag. Weet U, dat dit zuur zoo krachtig is, dat het den In een dik pluche vloer- I kleed? Dit is bewezen door scheikundigen. Zy druppel- ■den wat zoutzuur (wat de- zelfde samenstelling heelt als maagzuur) op een kar- pet en dit zuur brandde hierin inderdaad een gat si to f <k IS tt ai ei si te P w rij te •c te B Hl

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1938 | | pagina 16