H Het weekend op Le Touquet JadeM dj went ueMuêd f y Drie modellen en drie melanges r in dezelfde prijsklasse. SCHUDT UW LEVER WAKKER AIILEK— Imp. ANDRÉ J. H. CEURVORST AMSTERDAM. Alb. Cvyp.lraot 264-276, Tel. 28300 Dealers door geheel Nederland Rundvleesch in blik Mr. WENDELAAR EXIT MOGELIJK PER K.L.M. WOENSDAG 20 JULI 1938 '3 ip taw Uw Vacantied room door Europa en FIE Schoenmakers patroons KIND GESTIKT Ik zeg RIJW1ELPLAATJES VERKRIJGBAAR De bekoorlijkheden van Pari* Plage Jeugdige vlieger* begraven Auto tegen een boom gereden Wachtmeester vrij gesproken Van 18 Augustus geen boete verbeurd Zedendelict wae hem ten lade gelegd <■1 Een prachtserie van KAREL I VAN BEDRIJFSZEKER HEID GESPROKEN I L V L - Vergoeding aan slager* en grossiers OW i a| op Om half I lezers niet hebben onze shi ver- Met </e distributie aan werk- loeien wordt op 28 Augustus begonnen De achttiende jaarvergadering van den R.K. Bond te Amsterdam Een der inzittenden ernstig gewond van een lievel- waar irdolia Inter- s èan- door I soil graf- Namens de aanwezigen voerde het woord pa ter Rltzen O. F. M. tonale 1, dat i niet I Oslo zagvoerder M. J. J. Moll een klein gesel schap vervoerde, dat in het stationsgebouw officieel werd begroet is en l Onherroepelijke sluiting voor aanmelding 25 Juli lamid- p.u. ederê i g®* >ndfr tno- riste- Het twee fwia- nden eigen r, <N e ar- e ge- rereld toch „brug Een eten- i in tends zeker Me lende y in liet den foto’s nolge ozen. maak WlJe- ekent Apol- een ■r* unof feW- kin- rekte f- ism* Hierbij waren aanwezig de heeren Charles Delesalle, oud-mlnister, voorzitter der plaatse- lijke Aero-club, Abondaran, voorzitter der So- ciété des Grands Etabllssements en Darroquy, directeur van het Syndlcat dTnltlatlve. De KI. M. was vertegenwoordigd door de heeren M. A. van der Pauw, die het begroetingswoord van den heer Ch. Delesalle beantwoordde en B. Prinsen Geerligs. Voor den Nederlander is deze Fransche badplaats, thans binnen weekend-bereik. in meer dan één opzicht een verrassing. Aller eerst door de uitermate bekoorlijke ligging in duin en bosch, aan het strand, dat den weidschen naam van Paris Plage eer aan doet, by de ruime baai van de Canche met de oude vlsschersplaats Etaples, maar ster ker nog door haar frlssche, moderne allure. Le Touquet is nog jong en de snelle bouw van deze badplaats is met overleg en inzicht geschied. Op een nuchteren, maar doelmati ger! plattegrond alles ligt in betrekkelijk klein bestek -bijeen is de plaats gegroeid met haar winkelstraten, haaf villa's, haar hotels en casino's tot een smaakvol geheel, waarin architectonisch zeer veel te genieten valt. Aardappelziekte In het etmaal van ’s avonds 17 tot 's avonds 18 Juli is In Zeeland de weersgesteldheid crltiek geweest voor het optreden van aardappelziekte. Tot en met 29 Augustus zal deze dienst op oe achtereenvolgende weekends uitgevoerd wor den. Zaterdags heen om half twee van Am sterdam over Rotterdam (twee uur) en Biussei naar Le Touquet aan Het Kanaal en 's Maan dagmorgens terug om half acht, waarna men te half tien in Amsterdam is. Een reis, die Juist door de onderbrekingen de reiziger van Amsterdam schept een lucht Je te Rotterdam, rookt een sigaret in Brussel en is dan al weer, voor hy het weet, boven de heuvels van Picar- dlë nog korter dan hy werkelijk is. Onherroepelijk sluit de gelegen heid van aanmelding op 25 Juli. Op de Algemeene Begraafplaats te Ooster- beek is onder zeer groote belangstelling het stoffeiyk overschot van den adsn - reserve-offi- cler-vlleger J. D. Overbeeke, die Vrijdag by bet vliegongeluk te Gilze-Rijen om het leven kwam, ter aarde besteld. Zoowel by de ouderiyke wo ning alS langs den weg, welken de stoet volg de, stonden vele belangstellenden opgesteld. Op de begraafplaats hadden zich enkele honder den rond de groeve geschaard. in blik vastgestelde bepalingen. a. De inkoopsprijs van rundvleesch in blik, bestemd ter distributie aan werkloozen (en daarmede geljjkgestelden), bedraagt voor de gemeente, alwaar de distributie plaats vindt door bemiddeling van de slagers (en c.q. gros siers) of althans de beschikbare marge tusschen in- en verkoopeprys geheel of ten deele aan den handel wordt uitgekeerd, 34 cent per bus en die van het rundvleesch in blik, bestemd ter distributie aan ondersteunden volgens de Ar menwet (of daarmede geiykgestelden) onder gelyke omstandigheden 35 cent per bus. b. De inkoopsprijs van rundvleesch in blik bedraagt voor de gemeente, alwaar de distri butie rechtsreeks van gemeentewege geschiedt, althans zonder dat de beschikbare marge tus schen in- en verkoopsprys geheel of ten deele aan den handel wqjdt uitgekeerd, 34 ct. per bus. In geval sub a behoort aan de ingeschakel- de slagers de uniform vastgestelde vergoeding van 2% cent per bus te worden uitgekeerd en resteert derhalve voor de gemeente tot dekking van kosten van administratie etc. zooveel maal 1 cent als bussen aan werkloozen (en daarmede geiykgestelden) worden verkocht. Indien ook de grossiers als zoodanig mede by de distri butie worden Ingeschakeld, bedraagt de ver goeding voor de slagers 2 cent per bus en voor de grossiers cent per bus. Hoewel in beginsel de marge op bovenaan geduide wyze moet worden verdeeld, kan wor den goedgekeurd, dat desgewenscht de beschik bare marge, waar deze 3% cent per bus be draagt, in haar geheel aan de ingeschakelde slagers (en c.q. grossiers) wordt toegekend. In dit geval worde, zoo ook de grossier als zoodanig mede is ingeschakeld, aan den slager 3 cent per bus en aan den grokriër y, cent per bus uitgekeerd. In het geval sub b bedraagt de marge voor de gemeente ly, cent per bus. De vastgestelde prys, waartegen 't rund vleesch in blik aan de betrokken consu menten moet worden verkocht, bedraagt in alle gevallen 37 X cent per bus. Aan „alleenwonenden” en gezinnen tot en met vier personen kan één bus, aan groo- tere gezinnen kunnen twee bussen per week worden verstrekt. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN ea D zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. IsCsren dag moet Ow lever minstens een liter gal Ingewanden doen stroomen. Wanneer dexe •“oom van gal onvoldoende la. verteert Uw voedsel J**1-, tet bederft. U voelt U opgeblazen. U raakt Uw lichaam Is vergiftigd en bent ■““eurig, veelt U ellendig en xlet alles somber in. n me“te laxeermiddelen xljn slechte lapmiddelen. ®®*t CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om ‘Jat gal vrij te doen stroomen en U zult weer Jk «Dn. Onschadeltjk. plantaardig, sacht, on- om de gal te doen stroomen. Leverpllletjes bü apothekers on Aangezien echter de nog aanwezige voorraad v^-kensgehakt in blik waarschyniyk niet ge- heel toereikend zal zijn om aan alle aanvra gen van dit artikel tot en met 27 Augustus ai. te voldoen, zal in dat geval op de ingediende aanvragen van sommige gemeenten, instede van varkensgehakt in blik voor het geheele bestelde kwantum of 'ri gedeelte daarvan rund- vlysch in blik op de voor dit artikel gestelde de ver- runcvleesch in blik wordt Da beide Adler wagens (1.5. en 1.7 Llr.), die in Le Mans den Rudge Whitworth Coupe wonnen, reden 24 uur achtereen met een gemid delde van resp. 115 en 119K.M. p.u. zonder dat er een sleutel aan te pas hoefde te komen. Onmiddeliyk werd geneeskundige hulp inge roepen. Dokter Visser uit Oldenzaal verleende de eerste geneeskundige hulp, hy constateerde een ernstige schedelbaslsfractuur. Het offer is naar het ziekenhuis te Oldenza voerd en kon nog niet worden gehoord. De auto is geheel vernield. Om kwart over twee arriveerde de stoet de begraafplaats, waar zich zeer vele belang stellenden hadden verzameld, os. de burge meester van De Bilt. H. P. baron van der Bórg tot Verwolde van Voeden, de commandant tssr de luchtvaartafdeellng, overste Van Heyst, al*- mede tal van studie- en jeugdvrienden. In de kapel sprak overste Van Heyst een gevoelvol afscheidswoord, daarby wyzend op den grooten slag, welke de L.V.A. trof, door het verliezen van vier Jeugdige manschappen. Aan de groeve werd niet gesproken. Ds. van de Waal, uit Soestdyk, bad het Onze Vader. De vader van den overledene dankte voor de betoonde belangstelling. van den overledene als slippendragers fungeer den. Mede was aanwezig het gemeente-bestuur van Renkum. Nadat de kist in de groeve was gedaald, trad overste C. D. Viehoff naar voren om namens den minister van Defensie een woord van deel neming te richten tot de familie met het plot selinge einde van dit Jonge leven Spr. wensch- te de familie sterkte toe om in dit verscheiden tc kunnen berusten. Namens de Luchtvaartafdeellng sprak vervol gens kaplteln-vlieger W. van Gemeren woor den van deelneming. Een aanstaande zwager van den overledene dankte namens de familie voor de betoonde belangstelling Maandagavond kreeg de dochter van den directeur van een Amsterdamse!» verzekerings maatschappij van de Duitsche beambten te Benthelm geen toestemming om met den Am- sterdamschen D-trein naar Amsterdam te ver trekken, in verband met de deviezen-contröle Nadat zy haar vader telegrafisch van een en ander op de hoogte had gesteld, gaf deze zyn vertegenwoordiger, den Lloyds-expert N. 8 Binnendyk. opdracht, onmiddeliyk per auto naar Bentheim te vertrekken, ter inwlnnlng van informaties. Omstreeks half vyf Dinsdagochtend bevond de heer Binnendyk, die in gezelschap was van den beer Lutke, belden uit Amsterdam, zich ter hoogte van de Dinkelbruggen te De Lutte by Oldenzaal, op de Bentheimerstraat. maanden gevangenisstraf had gevorderd, toe kende van dit vrysprekende vonnis hooger be roep aan en heden was de behandeling vooe het Hoog Militair Gerechtshof. President was Mr. W. A. J. M. Plek, advocaat-flscaal Mr- A. Brants. Er werden drie getuigen gehoord, onder wie een opperwachtmeester der marechaussee te Temeuzen. A décharge. Raadsman van beklaag de was Mr. E. van Zinnicq Bergmann te ¥- Hertogenbosch. De behandeling, welke met gesloten deuren geschiedde, duurde ruim twee uren en in den namiddag deed het hof uitspraak en sprak den wachtmeester vrij. In een circulaire aan de gemeente besturen herinnert de minister van Sociale Zaken er aan, dat hy, daartoe in staat gesteld door zyn ambtgenoot van Economi sche Zaken, voor eenlge weken in een aantal gemeenten een proef kon nemen met de distributie van rundvleesch in blik. De resultaten daarvan hebben hem doen besluiten met de algemeene distributie van dit artikel voort te gaan. Ten behoeve daarvan wordt in een veer tigtal vleeschconservenbedryven ui den lande een hoeveelheid rundvleesch in blik vervaardigd, met de beschikbaarstelling waarvan per 28 Augustus as. een begin zal worden gemaakt. Zaterdagmorgen in^e kleine Hollandsche md. Een schooljongen zegt tot zijn mak ker: Waar zwem je vanmiddag? In het kanaal. Een vermogend Nederlander vraagt zijn relatie: Waar zwem je vanmid dag? In Het Kanaal. En heiden houden woord. De een duikt enkele uren later in zijn kanaal, hetzjj dan het Noord-Hollandsch of het Merwede-kanaal. De ander waadt nog dienzelfden middag door de branding van zijn Kanaal, de Juli- blauwe zee vóór Le Touquet aan de boschryke kust van Picardië. Van het kanaal naar Het Kanaal vliegt de K.L.M. haar nieuwen week- end-dienst in twee uur tjjds. Het Hoog Militair Gerechtshof te 's-Ora- venhage heeft in 'hooger beroep den wacht meester der marechaussee A. van der W., uit Terneuzen. vroeger in Oss gestationneerd, dis wegens overtreding van art. 248 bis Wetboek van Strafrecht terecht heeft gestaan, vrijge sproken. De Krygsraad te 's-Hertogenbosch had de zelfde uitspraak gegeven, doch daarby de saak verwezen naar den tot straffen bevoegden commandeerenden officier en stelde beklaag de, die tot de behandeling der zaak in voor arrest heeft gezeten, onmiddeliyk in vrijheid. De auditeur-militair by dit college, die drie De openingsvlucht van dezen nieuwen weekend-dienst werd Zaterdag gemaakt, waarby het eerste KXM.-vllegtuig, dat in regelmatigen dienst Le Touquet aan deed de D.O. 2 „Kieviet”, bestuurd door ge- Alvorens de achttiende Jaarvergadering van den Nederl. R.K. Bond van Schoen- winkeliers en Schoenmakerspatroonsver- eenigingen te Amsterdam werd voortgezet, woonden de afgevaardigden de H. Mis by, die de Bondsadvlseur, Pastoor F. P. J. Huf uit Voorburg, in de St. Nlcolaaskerk aan de Prins Hendrikkade opdroeg voor de levende en overleden bondsleden. Direct na de H. Mis, waaronder de meeste afgevaar digden ter H. Tafel naderden, vond de ze gening van den arbeid en van de gereed schappen plaats. Het was een treffende plechtigheid, die door Pastoor Huf werd verricht. Op het altaar had den de voorzitter en de penningmeester, de heeren Aug. Linneweever en C. de Jong, plaats genomen. Na het zegeningsgebed zong men ge zamenlijk „Roomsche Blijdschap”. Om half tien werd de vergadering in Kras- napolsky door den bondsvoorzitter heropend. Als eerste punt kwam in bespreking het voorstel van de afdeeling Nymegen. by de re- geerlng stappen te doen om te komen tot een verplichte inschryving van lederen midden stander voor eigen rekening werkend of han- et Nat. Dagblad van den evenmin succesvoUen N.SJ3.-parlementa riër‘Rost van Honningen evénwel weet een betere verklaring van dit ge val.’ Wendelaar moet heengaan, omdat hij met zijn partij heeft willen optornen tegen de machtige R. K. Staatsparty en tegen het „bondgenootschap tusschen het politieke katholicisme en het inter nationale Jodendom.” „Zyn aftreden is een nieuw bewys, hoe groot de macht der R. K. Staatsparty In Nederland is en hoe ver haar arm reiljt- Dit aftre- denliegt tegeiyk de werkeiyfe machts verhoudingen in Nederland bloot voor ieder, die zien wil,” aldus het Nationale Dagblad. Het inzicht van het „ik zie wat, wat jy niet ziet” spelende Natio nale Dagblad is wezeniyk verbysterend, alleen begrypen wy niet, waar de N.S.B. met dit irtelcht het vermetel vertrou wen vandaan haalt om met even weinig kans op succes als Mr. Wendelaar op te tomen tegen de almachtig gewaande R. K. Staatsparty. Vreest rij niet, dat, waar zy de R. K. Staatsparty de macht toekent om zelfs partyieiders van oppo- sitioneele partyen te ontslaan, de R. K. Staatsparty ook eerlang den Algemeen Leider van de N.S.B. rijn congé zal ge ven? Of is zy van de groote qualiteiten van haar leider zoo weinig overtuigd, dat zy e^ niet bang voor behoedt te wezen, dat de R. K. Staatsparty het de moeite waard zal vinden met hem te doen, wat zy wel met zelfs een Mr. Wen delaar heeft gedaan? ^®eze voorwaarden en de voor distributie van dit artikel geldende regeling zyn in hoofdzaak geiyk aan de by voorgaande circulaires ten aanzien van de distributievan varkensgehakt Van een kanaal naar Het Kanaal in twee uur tyde voorwaarden worden geleverd, tenzy op aanvraagformulieren uitdrukkeiyk wordt meld, dat geen verlangd. tien vertrok de stoet, welke bet stoffeiyk overschot naar de parochiekerk be geleidde, van het 8t. Jozef -ziekenhuis. De stoet werd geopend door een aantal leerlingen van de R. K. H. B. 8. voor Jongens, waarvan de heer Mannesse leerling is geweest, die de vele bloem stukken droegen. Naast de kist ging een eere- wacht van kameraden van den overledene, ter- wyi achter de familieleden volgden de verte genwoordiger van den minister van Defensie, overste Horst, vertét<Mwóordlgers van de Lucht- vaartafdeeling van Soesterberg onder wie de plaatsvervangende commandant, majoor Kop- pert en de legeraalmoezenier van Soesterberg majoor Van Straelen, benevens de leden van de afdeeling Heerlen van de Algemeene R. K. Of- flclerenvereenlging. de afdeeling Heerlen van de Vrywillige Motorbrigade en de heer W. Bar tholomeus, vertegenwoordiger van de Koolho- venfabrleken. De burgemeester van Heerlen werd vertegenwoordigd door den heer M. van da Ven, directeur van Publieke Werken, terwyi /oorts afvaardigingen aanwezig waren van vele vereenigingen, o. a. van de zweefvliegclub, waar van de overledene Jaren lid Is geweest. De H. Requiemmis werd opgedragen door kapelaan Werry. Na de H. Mis was de beaav- ding op de R. K. begraafplaats, waar majoor Van Btraelen, aalmoezenier van Soesterberg. de beaardlng verrichtte. Onder enorme belangstelling is Dinsdagmorgen het stoffelyk overschot van den heer E. C. A Mannesse, leerling-vlleger van de Militaire Luchtvaartafdeellng, die verleden week by een vliegongeluk te Gilze-Rljen om het leven is ge komen, ter aarde besteld op de R.K. begraaf plaats te Heerlen. :en groote of y-5 Indeiyk heeft Mr. W. C. Wendelaar H <le jongste jaarvergadering van J-^de Liberale Staatsparty de conclu sie getrokken, welke de vele liberalen, die over rijn beleid als voorzitter der 14- berale Staatsparty allerminst tevreden waren, hem niet onduldeUjk onder den neus hielden. Zooals men zich zal her inneren, werd hy in die vergadering, die een algeheele verjonging en vernieu wing van de Liberale Staatsparty en haar beginselen had moeten brengen, als voorzitter herkozen met een meer derheid van slechts vier stemmen, en dat, terwyi niet de oud-mlnister van Lidth de Jeude, maar een homo novus in de politiek als prof. mr. B. M. Tel den als tegencandldaat optrad. Menig ander zou by zulk een stenuningsuitslag voor de wel erg smal geworden „eer” van een moeizaam gerekt voorzitter schap hebben bedankt, maar mr. Wen delaar niet. De ontevreden party genoo- ten schikten zich met weinig enthou siasme in de gevallen beslissing „to make the best of it”. Thans na enkele maan den heeft Mr. Wendelaar, die intus- schen nog een verworpen enquête-voor- stel <aan zyn zonderlinge collectie van politieke jachttropeeën heeft weten toe te voegen, het inzicht gekregen, dat hy toch maar verstandiger doet met heen te gaan, en daar oud-mlnister van Udth de Jeude, die zich door Mr. Wendelaar liet overreden om niet met hem in het kryt te treden, rich nu waarschijniyk niét verkiesbaar zal stel len, zal prof. mr. B. M. Telders wel met het voorzitterschap van de party wor den bekleed. Roemloos Is dit heengaan van het voorzittersgestoelte, zooals de wyze, waarop mr. Wendelaar het voor zitterschap der i>arty heeft bekleed, roemloos mag genoemd worden. Onder leiding van Mr. Wendelaar is het met de Liberale Staatsparty hard achter uitgegaan. Niet alleen liepen*vele party- genooten over naar de NB.B., maar ook de steun aan Cohjn verleend had een Éevolg, tegenovergesteld aan dat, wat de liberalen ervan hadden verhoopt. De mislukte breede-basis-politiek bracht de Liberale Staatsparty op een deeriyk versmalde parlementaire basis en in de party zelf heerschten ernstig meenlngs- verschil en soms vry scherpe verdeeld heid. Als burgemeester van het victo rieuze Alkmaar oogstte Mr. Wendelaar succes, in de groote politiek leed hy nederlaag op nederlaag. Het heengaan van Mr. Wendelaar als voorzitter van de Liberale Staatsparty wordt daardoor afdoende gemotiveerd. Vermoedeiyk. door laag hangende mist banken misleid, of door slaap overmand, reed de wagen naar den rechterkant van den weg en na ongeveer twaalf meter over den berm te zjjn gereden sloeg het voer tuig, dat een snelheid van ongeveer vyftlg kilometer had, met een harden clap tegen een boom. De heer Binnendyk kwam er goed af. doch de heer Lutke was er ernstig aan toe. Het stoffelyk overschot van den adspirant- reserve-ofricler-vlleger W. van Offeren, Dinsdagmiddag op de begraafplaats Elk Duin te BUthoven ter aarde besteld. Namens den minister van Defensie was aan wezig luit.-kolonel O. D. Viehoff, commandant van het achtste regiment infanterie te Arnhem, voorts een deputatie namens den inspecteur der militaire luchtvaart, mede namens den commandant der Luchtvaartafdeellng en den commandant van de derde afdeelingsschooi der Luchtvaartafdeellng, welke deputatie bestond uit den kaïMteln-vlieger W. van Gemeren, com mandant der vllegschool te Soesterberg, den tweeden luitenant-leerling-vlieger H. O. Asjes en den adsp. reserve-offlcler-vlieger H. W. Nieuwdorp. verder de officier van den Marine- stoomvaartdlenst tweede klasse W. F. Spangen berg uit Den Helder, namens de Marlne-Lucht- vaartdienst, een deputatie van onderofficieren der luchtvaartafdeellng onder leiding van den adjunct-instructeur P. J. van der Griend, den heer J. Pley, asslstent-chef van den vliegdlenst der K. L. M„ als vertegenwoordiger van deze maatschappy, benevens een groep adspirant- reserve-officieren, van wie vier jaarsgenooten Maandag heeft het driejarig dochtertje den rietdekker Geers te Nieuw-Leusen boontje in de luchtpyp gekregen. Het kind kreeg het zeer benauwd en werd naar het R. K. ziekenhuis te Zwolle gebracht, waar bleek, dat het boontje in een der longen zat Men heeft nog een gedeelte van het boon tje weten te verwyderen. Het kind Is evenwel later overleden. Dinsdagmiddag U op de algemeene begraaf plaats Crooswyk te Rotterdam begraven de Vrijdag by het yliegongeluk boven het vlieg veld Gilze-Ryen omgekomen leerling-vlleger J. Streur, die te Rotterdam woonachtig was. Er was op de begraafplaats zeer veel be langstelling, ook van militaire zyde. Vier kameraden van den overledene fun geerden als slippendragers. Nadat de kist die met een schat van bloe men bedekt was. de kapel binnengedragen wae, speelde het orgel een psalm. Luitenant van der Boogaart sprak namens de luchtvaartafdeellng een kort woord, waarin hy de verdiensten van den overleden vlieger memoreerde, zyn naam zoo zeide spreker Is thans geplaatst in het monument voor gevallen kameraden te Soesterberg. Moge God de diepbedroefde ouders in deze ure bljstaan. Ten slotte bracht spr. den militairen groet. De heer J. de Man bracht namens de man schappen en onderofficieren met groot verlof een laatsten groet. Nadat het orgel „Wenn ich scheiden” gespeeld had, werd de waarts gedragen. Toen de kist onder het militair saluut van de aanwezige militairen gedaald was, nam de heer W. van der Graft het woord, die namens de familieleden sprak. Ds. M. J. O. Visser, Ned.-Hervormd predi kant, sprak een kort woord van troost. Diep ontroerd verlieten de aanwezigen den dooden akker. deldrijvend, by de Kamers van KoophsmdeL De voorzitter deelde naar aanleiding hiervan me de, dat men van regeerlngswege bij de behan deling van de Vestigingswet reeds rekening houdt met dit verlangen. De afdeeling 'Nymegen zeide verder, dat zy den tyd gekomen achtte, door de Federatie het publiek op bijzondere wyze attent te doen maken op het diploma A. De afgevaardigde van den Bond In de Fe deratie, de heer C. de Jong, antwoordt dat de Federatie dit reeds doet door de versprei ding van folders. Een voorstel van de afdeeling den Bosch tot uitbreiding van het bondsbestuur werd Ingetrokken. Vervolgens vond de bestuursverkiezing plaats. De periodiek aftredende bondsvoorzitter, de heer Aug. Linneweever uit den Haag werd met 80 van de 92 stemmen herkozen. Verder wa ren aan de beurt van aftreden de heeren Egb. van Heesch uit Venlo en Corn. Mols uit Bre da, die zich herkiesbaar stelden. Als tegencan- didaten waren gesteld de heeren L. Llnckens uit Maastricht en J. Boom uit den Bosch. Met respectleveiyk 79 en 67 stemmen werden de heeren Mols en van Heesch herkozen. De bondsvoorzitter dankte de vergadering voor het in hem gestelde vertrouwen Als plaats voor de Jaarvergadering en de vaktentoonstelling in 1939 werd Utrecht aan gewezen. Uit de vergadering kwam de wensch naar voren om in de maand Augustus de schoen makerijen en schoenwinkeüers een halve week te sluiten, om daardoor ook den zakenmenschen een korte vacantle te garandeeren. Het be stuur zegde toe dit voorstel in de commissie van samenwerking van de drie bonden te be spreken. Op voorstel van de afdeeling Llsse zal de bond een propaganda voeren om op Goeden Vrijdag een stilte van twee minuten by zyn leden Ingang te doen vinden. Aan het einde van de vergadering werd door den heer 8. EUlng uit Zaandam en den beer Aug. Linneweever een Inleiding gehouden over de landeiyke propaganda en argumenten voor betere schoenen en reparatie. Met Ingang van 21 Juli 1938 zullen op de kantoren der posteryen de rywielbeiastingmer- ken voor het belastingjaar 1938/1939 (1 Aug. 1938 tot en met 31 Juli 1939) verkrijgbaar zyn. De minister van Financiën heeft bepaald, dat gedurende het tydvak van 1 t/m 8 Aug. 1#38 geen boete zal zyn verbeurd wegens het op den openbaren weg berijden van een rywlel, zonder voorzien te zyn van het vereischte, Tolgens de by artikel 2 der voormelde wet be doelde vocrachrifetn bevestigde belasiingmerk. Een monumentale allure heeft Le Touquet daar, waar de kerk, het raadhuis en de vlsch- markCftiet haar poortgebouw, waardoor men het uitricht heeft op zee, tot een indrukwezkend geheel zyn vereenigd. Verder heeft zoowel bouw als aanleg een sterk Engelschen Inslag. Het aantal gasten dat van de Fritsche eilanden elk Jaar Het Kanaal oversteekt, om er het rus tige, gedistlngueerde badleven te genieten, is dan ook byzonder groot. En lang voor de KLJ1. verschenen reeds de groote, ofschoon trage verkeersmachlnes der Imperia! Airways op de knusse en fraai gelegen luchthaven van Lc Touquet. Het middelpunt van bet badleven vormt het groote kunstmatige bad, aan den boulevard ge legen. waar men kan zwemmen in zeewater dat op temperatuur wordt gehouden. Verder is Le Ttouquet vermaard om zyn fraaie renbaan zyn golfvelden. terwyi een Jachthaven, waartoe door een Nederlandsch waterbouwkundige de plan nen zyn ontworpen, nog op het programma staat. En wie naast zee en strand ook zoekt de romantiek van het oude visschersbedryf, vindt deze in het naby gelegen Etaples aan de Cauche- mondlng met haar sterke wisseling van eb en vloed, de ruimte en stilte van strand en duinen. Spanning aan de speeltafels van het casino, ontspanning aan zee pf op het sportveld, men- schen en bedrijf op boulevards, rust en eenzaam heid In bosch en duin, alles biedt Le Touquet ook den weekendgast. voor wien de afstand zelfs van uit Nederland geen bezwaar meer behoeft te rijn. Wie dus nog profiteeren wil van 't zeldzame, unieke aanbod om tegen fabelachtig lagen prys half Europa twee weken te doorreizen, geve zich onmiddelljjk op. Dit aanbod komt nooit weer terug. Voor f23 toeslag reist men 2e klasse trein en wie zich een één-persoonskamer op heel de reis in alle voorname hotels verze keren wil, betaalt f 9 extra. (De reis is berekend op logies in twee-peraoons slaapkamers). Men reist onder beproefde katho lieke deskundige leiding en behoeft zelf nergens voor te zorgen. In den prjjs zjjn begrepen alle treinen, boo ten, autoTa, logies, drie maaltijden daags en zelfs een bed in den slaap wagen op de terugreis van Boedapest naar Keulen. Deze schitterende vacantiereia voor onze lezers wordt een daverend suc ces onder den titel „een vacantie- droom door half Europa naar Boe dapest”. Passen noodig! Op veler verzoek hebben we tele grafisch den verschillenden instanties in 't buitenland gevraagd den termijn van aanmelding voor onze reis naar Boedapest nog enkele dagen te ver lengen. Door medewerking van spoor- en hotelwezen hebben we nu verkregen, dat onze lezers zich nog deze week kunnen aanmelden by de Vereenigde Katholieke Pera, N.Z. Voorburgwal 6573, Amsterdam, onder storting der reissom van f 122 (plus f 3administratie) voor een reis van 14 dagen 1 tot en met 14 Augustus door Duitachland, Zwit serland, Italië en Hongarije met be zoek aan Bazel, Luzern, Fluelen. Lugano, Milaan. Padua, Venetië. Boedapest en Keulen met' boottochten op de Zwitserache sprookmeren. De minister acht het gewenscht by de distri butie van *t rundvleesch in blik de slagers en c.q. grossiers in te schakelen en wel met verkryg- baarstelllng van het product in den winkel van den dlstribuant. Tot distributie rechtstreeks van gemeentewege ware, naar zyn mee- nlng slechts over te gaan, wanneer gebleken is, dat de handel hetzy onwillig, hetzy niet in staat is de distributie volgens de gestelde regelen te doen plaats vinden.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1938 | | pagina 13