ONS BLAD Het memorandum der Sudeten Het Britsche Koningspaar op Franschen bodem i Twee autobussen op elkaar Drie Nederlanders omgekomen Het nieuws van heden DE AANKOMST TE BOULOGNE DE BAROMETER Engelsch schip gebombardeerd VOLLEDIGE TEKST GEPUBLICEERD JOH. LAUWERS PAYGLOP 3 ALKMAA* ENKELSTUKKEN ZIEKENFONDSLEVERANCIER OOK SPOORFONDS O.K.O. WOENSDAG 20 JULI 19 EEN EN DERTIGSTE JAARGANG No. 244 o De vacantiereis van de Koningin van - Radio in diëtist de missie De begroeting op den Quai d’Orsay Kind stak plotseling den weg over Uitwerking der acht eischen van Karlsbad Vliegtuigen kwamen van Majorca Bommen vielen op een Chineesch theater Onder geestdriftig gejuich der duizenden deed het vorsten paar zyn intocht in** Parys Ernstig auto-ongeluk in België; wagen over den kop geslagen en verbrand Door indiscretie van een pers agentschap was de tekst reeds in hoofdzaak bekend geworden Bemanning bleef ongedeerdeen deel van de brag verbrand Ken broeder-verpleger en vier zenuwpatiënten liepen ver wondingen op VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS DIT NUMMER BESTAAT UIT 8 BLADZIJDEN Meer dan duizend slachtoffers van den luchtaanval op Hankau? Rede van president Lebrun I Op 31 Juli zullen te Mechelen de feesten van O. L. Vrouw van Hanswijck in tegenwoordigheid van Koning Leopold gevierd worden. Rechts het beeld mm Q. k. Vsouw van Hanswijck. links het vooraanztcht van de kerk rundvleesch T den 1 jorca, Be- het den van vriendschap, die Frankrijk en Groot- BrlttannH vereenlgen." PRAAG, 19 Juli (D.N.B.). De Sudeten- Duitache party heeft hedenmiddag den vei- ledigen tekst gepubliceerd van het memo randum. dat xy op 7 Juni aan de regeering heeft doen toekomen. Ik ben M «eer dankbaar, mynheer de pre sident, voor de gelegenheid, die gy my gege ven hebt om den nadruk te leggen op de ban- Gered la alleen de heer M. Joels, lid van den gemeenteraad van Den Haag. De lyken der slachtoffers zyn naar het Uj- kenhuis vervoerd. Naby Braine-le-Comte op den weg In het bosch van Salmon-Sart, op de grens van de provincies Hainaut en Brabant, is een Neder- landsche auto, die op weg was van Parys naar Den Haag, verongelukt. De whgen sloeg over den kop en van de vier inzittenden syn drie om het^ leven gekomen, doordat de auto in brand vloog. De vierde kon zich redden. Bfj het ongeval xjjn omgekomen de «t- jarige heer D. van den Bergh, koopman te Scheveningen en zijn ««-jarige echtgenoote mevr. A. van den Bergh-MeeHoo. Het derde slachtoffer ie mevr. Joels, 57 jaar oud. Konlng George zeide In zijn toespraak om. het volgende: VALENCIA, 19 Juli. (Reuter.) Het Britsche stoomschip .jBtanland" is in de haven van Va lencia door vyf vliegtuigen gebombardeerd. Er ontstond brand aan boord. Het vuur kon later gebluscht worden, doch een deel van de brug is verbrand. De bemanning en de Nederlandsche en Italiaansche waarnemers van het bureau voor de nlet-lnmenglng bleven ongedeerd. Volgens een raming van bet offlcleele tele- graafagentschap te Hankau syn tydens da luchtaanvallen van vandaag op Hankau, Han- Jang en Woestjang 1150 personen gedood en gewond. Volgens een raming van het hoofd kwartier van het daar gelegerde garnizoen zyn slechts 478 personen gedood en gewond, terwijl een onafhankeiyk onderzoek het totaal aantal der slachtoffers aangeeft met ongeveer 800. Stand op WeenaAsg 9 «ar Mkl 7CL9 Vorig» stand: 785JI Op de protocolair daarvoor vastgestelde wyte heeft Konlng George de ambassadeurs en ge santen te Parys ontvangen, zy werden hem voorgesteld door den Fritacheii ambassadeur te Parys, Sir Eric Phipps, die als eerste den doyen van het corps diplomatique, den nuntius Mgr. Valerio Valeri, voorstelde. Tydens de ontvangst in het Elysée had Lebrun de Koningin de teekenen overhandigd van het Grootkruis in het Legioen van Eer, terwyi de Konlng Lebrun de teekenen van het grootkruis in de Order of the Bath ter hand stelde. De •Engelsche vorsten verklaarden tegenover Lebrun en zyn echtgenoote. hoezeer zy getroffen «aren coor de geestdriftige ontvangst, die de regee ring en het Parysche publiek hun hadden be leid en die een onvergetelyken indruk op hen gemaakt had. Dinsdagavond omstreeks zeven uur zyn op den Ryksweg te Geleen twee autobussen, waarin zich patiënten bevonden van het R.K. geneeskundig gesticht „Voorburg" te Vught, op elkaar gereden, met het gevolg, dat vier patiënten en een broeder verwon dingen opliepen. Vyf autobussen, alle gevuld met verpleegden en personeel van „Voorburg”, reden achter el kaar op den Ryksweg. Men keerde terug van een uitstapje naar Zuid-Llmburg en was op weg □aar Vught. De chauffeur van den voorsten bus moest plot seling krachtig remmen voor een kind, dat on verwacht den weg overstak. De bestuurder van den tweeden bus trachtte door zyn stuur naar rechts om te gooien, een botsing te vermyden, doch dit gelukte niet. Van den eersten bus werd de achterbank ernstig beschadigd. De hier gezeten vier pa tiënten en een broeder-verpleger bekwamen allenoverwondingen, van wie de broeder vry ernstige. Deze had bloedende wonden aan het hoofd en werd In bewusteloozen toe stand een nabygelegen huls binnengedragen. De overige personen hadden slechts sny- wonden aan gelaat en handen opgeloopen. De drie bussen, die niet by de botsing betrok ken waren, hebben de reis voortgezet, waarna de passagiers uit de belde voorste voertuigen met andere bussen zyn verder gegaan. De vyf gewonden konden na verbonden te zyn met de touringcars vertrekken. De aangereden bus kon later op eigen kracht naar Vught ryden. De bus, die de aanrijding veroorzaakte en waarvan het voorste gedeelte totaal werd beschadigd, zal waarschyniyk ter plaatse gerepareerd moeten worden. Van dezen bus werd niemand gewond. Naar men ons van offlcleele zijde meldt, k H M. de Koningin Maandag per auto van Briag naar Weissenburg vertrokken en daar avonds a a ngekomen ter" het Een langdurige en nauwe samenwerking Is er in geslaagd te bewijzen, dat wy bezieid wor den door hetzelfde ideaal, dat onze volkeren dezelfde gehechtheid aan de democratische be ginselen hebben, welke het best geschikt zyn voor hun natlonalen geest en dat wy hetzelfde geloof bezitten In de voordeelen van de indl- vidueele vryheld. wy zijn trotsch op dit po litieke geloof, dat wy deelen met andere groot» naties. SJANGHAI, 19 Juli (Havas). Het heden morgen door Japansche vliegtuigen op Hankau gerichte bombardement zou vol gens te Sjanghai ontvangen berichten ruim 1500 slachtoffers hebben gemaakt. Driehonderd dooden zyn geborgen uitbet Chlneesche theater, dat door een bom was getroffen en waar een groot aantal perso nen een toevlucht had gezocht. Twee autobussen met zenuwpatiënten te Geleen op elkaar gereden. Vijf der inzittenden liepen verwondingen op. Verdacht sterfgeval te Obdam; echtge noot van overleden vrouw in arrest ge steld. Integendeel, het is de vurige wensch van enze regeerlngen, om door middel van interna tionale overeenkomsten een oplossing te vinden voor die politieke problemen, die den wereld vrede bedreigen en van de economische moei lijkheden, die het menscheiyke welzyn be perken. NOORDHOLLANDSCH DAGBLAD vertegenwoordigingen worden gevormd door de leden van de nationale groepen der nationale vergadering. „Ondanks de strook zee, die ons scheidt, heb ben onze belde landen in den loop dar eeuwen gezien, hoe bun lotsbestemmingen onvermydn- lyk tot elkander getrokken worden. Het is thans niet mogeiyk zich een periode in biet geheugen te roepen, waarin onze betrekkingen Intiemer waren. In het verleden zyn grocXe mannen van onze beide landen soms eenigszlns langzaam ge weest In het waardeeren van elkanders kwali teiten. Dit is thans niet langer het geval. Omtrent het auto-ongeluk, dat zich Dins dagmorgen heeft voorgedaan op den weg Van Brussel naar Maubeuge in het bosch van 8al- moe-Sart, vernemen wy nog, dat da oorzaak PARIJS, 19 Juli. (Havas). Toea de „En chantress". waarmede het Briteche Konings paar den overtocht naar Frankryk maakte, ep de r«ede van Boulogne aankwam, werden de hoege gasten met klaroengeschal begroet, ierwyi de matrozen aan boord van de be geleidende oorlogsschepen het geweer pre sesteerden, evenals oen eerecompagnte Nadat het Jacht gemeerd lag. begaven minis ter Bonnet, de Britsche ambassadeur. Sir Eric Phipps, en de Britsche militaire attaché zich aan boord. Bonnet naderde den Konlng en druk te hem de hand, daarna boog hy voor de Ko ningin. Hy overhandigde Haar een bloemruiker, waarna ock de ambassadeur voor de Koningin boog. Toen de koninkiyke bezoekers de k^ff betra den, presenteerden de troepen alda^Khet ge weer. Officieren en autoriteiten wertS^aan het konlnkiyk paar voorgesteld en daarna inspec teerde de konlng de eerewacht. Schoolkinderen zongen het „God save the King” en de Mar seillaise. Haar bevoegdheid strekt zich uit tot: wetgeving in aangelegenheden van het natio nale zelfbestuur, verkiezing van den voorzitter van het zelfbestuur, begrootlngsrecht e.d. De politieke contróle van haar wetgevende maat regelen ligt in den eisch dat zy door den staats president moeten worden ooderteekend. De volksvertegenwoordigingen hebben het recht tot initiatief voor' wetsvoorstellen in de nationale vergadering. Punt zes behandelt de reorganisatie van de uitvoerende macht. Geëischt wordt, dat de voor zitters van de zelfbesturen als leden der re geering in de regeering worden opgenomen en onafhankeiyk zullen zyn van het vertrouwen der nationale vergadering.. De organen van bet zelfbestuur bestaan uit den voorzitter, die voor zes jèren door de volksvertegenwoordiging wordt gekozen, hetgeen door den president der repu bliek bekrachtigd moet worden en uit de lei ders der hoogste zelf bestuursorganen, die met de voorzitters het directorium van het zelf bestuur vormen. Verantwoordeiyk zyn de voor zitter» en de leiders der volksvertegenwoordi ging. De voorzitter is lid van den hoogsten defensieraad. Punt zeven: reorganisatie van het bestuurd Binnen het staatsbestuur moeten de ministeries voor onderwijs, sociale voorzieningen en gezond heidswezen afgtschaft worden, aangezien hun zaken overgaan op het zelfbestuur. In de overige ministeries moeten nationale afdeelingen worden opgericht, echter niet in het ministerie voor Landsverdediging, in dat van Buitenland- sche Zaken en dat van Financiën De verorde ningen ter uitvoering van de wetten van het zelfbestuur worden uitgevaardigd door bet di rectorium. Voorts worden autonome districts en landsbesturen opgericht. Punt acht regelt de hervorming van het amb tenarenrecht Als principe wordt daarbij aange nomen, dat naast de staatsambtenaren er ook autonome ambtenaren zyn, die dienst doen by het zelfbestuur. Het ambtenarenpersoneel van den staat moet met het territoriale arbeids gebied in nationaal opzicht overeenstemmen, zoodat voor overheidslichamen in het Dultsche gebied alleen Dultsche ambtenaren mogen wor den gebruikt. Disciplinaire beslissingen mogen slechts door senaten van gelijke nationaliteit genomen worden. Punt negen eischt reorganisatie der Jurisdictie en opnieuw, afbakenen van de grenzen der res sorten volgens volksgebieden. Punt tien stelt de volgende beginselen op voor bet talenrecht: De staat spreekt de taal van zyn burgers. De hoogere autoriteiten spreken de taal van de lagere autoriteiten. In rang ge- lijke autoriteiten gebruiken hun eigen taal. De taal der uitsluitend in de volksgebieden wer kende autoriteiten is de taal van deze volks gebieden. De taal van de autoriteiten der zelf besturen is de taal van hun volk. Punt elf eischt hervorming van een reeks inrichtingen volgens deze beginselen. Punt twaalf eischt uitvaardiging van een fi- nancleele w&* volgens bepaalde beginselen. De begrootlng moet volgens een vastgestelden sleutel op nationale wyze ingedeeld worden. Deze sleutel moet worden vastgelegd tusschen de nationale groepen in de nationale vergade ring en deze vergadering. Punt dertien behelst, dtt de reorganisatie van den staat door een uitgekreid wetgevend werk aldus moet worden verankerd, dat een «Uziging by meerderheid van stemmen (,.tm wege der Majorislerung”) onmogelyk wordt. Punt veertien, bepaalt dat bijzondere maat regelen ten uitvoer moeten worden gelegd tot herstel van de schade, die voor de Dultsche volksgroep ontstaan Is in het bijzonder op het gebied der bodemhervormlng, school- en hooge- schoolwezen, op het gebied van saneerlng der banken, wetten betreffende de legkmnalrs enz. PARIJS, 19 Juli (Reuter). Aan het'banket, dat hedenavond ter eere van het bezoek van bet Engelsche vorstenpaar in het Elysée is aangericht, hebben de president der republiek. Lebrun en Konlng George redevoeringen uitgesproken. wy zyn er ons echter van bewust, dat dit zware verantwoordeiykheden met zich mede brengt. En in de periode, waarin wy 'even, eischt het van ons allen In hooge mate de edele eigenschappen van moed, wysheid en vastberadenheid. Tegelykertyd echter, gelyk gy. mynheer de president, gezegd hebt, is er niets exclusiefs In de tusschen ons bestaande over eenstemming,' onze vriendschap Is tegqp geen andere mogendheid gericht. moet worden gezocht In het springen van een band van een der achterwielen van den auto, waarna de auto kantelde. De lyken van mevrouw Van den Bergh Meerloo en mevrouw Joëls syn geheel verkoold uit den wagen gehaald. Het stoffelyk overschot der slachtoffers zal naar ’s-Gravenhag» worden overgebracht. Nader wordt gemeld, dat de verongelukten Maandag uit Den Haag warenvertrokken naar Parys om later naar Chamonix te gaan. HANDELSONDERNEMING Levert U: Stofzuigers, Waschmach Meubelen,cornpl. Keukens Rijwielen, Vergassers", enz. VANAF SO PER WEEK Alvorens Konlng George zijn reeds gemelde redevoering uitsprak, bad president Lebrun aan het In het Elysée aangeboden banket bet woord genomen voor een toespraak, waarin hy om. zeide Geboren uit een lange traditie van weder- zydache achting en onderling respect, bevestigd door een voortdurende toenadering van gedachte en streven, gewijd door de hardste beproevin gen, bezield door eenzelfde Ideaal van vryheld en vrede, heeft de vriendschap,, die onze belde landen vereenlgt, in den loop van haar ontwik keling een hechtheid verworven, die slechts een zelfde opvatting der menscheiyke waarden en een gelijke bezorgdheid, om in een breeden geest van begrip den verschillende problemen van het nationale en internationale leven het hoofd te bieden, kunnen geven. Bezegeld door uw doorluchten grootvader heeft de Engelsch-Fransche entente onder de regeering van Konlng George V haar doelma tigheid getoond tydens het duistere tijdperk van den grooten oorlog. Daarna heeft haar vorm wyzlging kunnen ondergaan, maar de so lidariteit, die in het vuur der veldslagen ge smeed was, heeft zich nooit verloochend, wan neer het erom ging meer voorspoed te brengen onder de menschen en meer eendracht in de harten. In den toestand van moreele ontred dering, waarin de wereld zich bevindt, rusten groote verplichtingen op onze beide naties, die geiykeiyk streven naar vooruitgang van de menschheid. De handhaving van den vrede met eerbiediging van het internationale recht kan samengaan noch met aarzelingen ten aanzien van den te vervullen plicht, noch met een ver slapping in de dagelyksche krachtsinspanning. Tydens Uw te korte verbiyf In ons land zal Uwe Majesteit in ons land de liefde voor de vryheld vinden, gepaard met den zin der gematigdheid en der toewyding aan het openbaar welzyn. Uw doorluchte aanwezigheid hier vormt de hoogste en kostbaarste -getuigenis voor dien ge- meenschappeiyken wil, die dageiyks de sym pathie tusschen onze belde landen en de nauwe samenwerking hunner vertegenwoordigers ver sterkt. Meer dan ooit verschynt de volkomen overeenstemming tusschen belde volkeren als een wezeniyk element van veiligheid en een dracht ten voordeele van beschaving en vrede. Trouwens geen enkele mogendheid zou zich hieraan kunnen stooten, aangezien zy geen enkele vriendschap uitsluit. Ik ben ervan over tuigd, dat Uwe Majesteit en zyn regeering er, evenals ik en de regeering der republiek, naar zullen streven aan deze levende werkeiykhetd een steeds actiever en weldadiger uitstraling te verleenen. In een mededeeling verklaart de persafdeeling van de party tot deze publicatie over te gaan, omdat door Indiscretie van een Fransch pers agentschap het memorandum, dat een vastleg ging der acht eischen van Karlsbad bevat, in hoofdzaak bekend was geworden. Punt één van het memorandum constateert, dat de rechtsgeiykheld noch individueel noch voor de volksgroepen tot stand is gekomen. Punt twee stelt vast, dathet principe der volkssouvereiniteit slechts kan worden gewaar borgd door erkenning van de rechtspersooniyk- held der volkeren en der volksgroepen. Grond rechten der volkeren en volksgroepen moeten zyn: Vryheld en beveiliging van de eigen lotsbe- pallng en van de rechtsgeiyke ontwikkellngs- mogeiykheden, een passend aandeel van leder volk in de leiding van de staatsvorming, be scherming tegen de nationalisatie en waarbor ging van onbelemmerde volksovertuigingen be nevens van het recht op verzorging der natio nale saamhoorigheld. Punt drie: ter verwerkeiyklng van deze be ginselen moet het staatsgebled gereorganiseerd worden in den zin van een regionale decen tralisatie volgens de naties en een indeellng van het staatsgebled in Tsjechisch, Duitsch, Slowaaksch enz. volksgebled. Voor de vaststel ling der volksgrenzqn wordt herstel van de aan de Sudeten-Duitachers toegebrachte schade, rekening houdende met den stand in 1919, ge- eischt. I Punt vier eischt verdeeling van weigering en bestuur over organen van den staat en organen van het zelfbestuur der volkeren en volksgroe pen en het herstel van het zelfstandige arbeids gebied der gemeenten. In dit verband worden onder meer genoemd: financieel bestuur, wel vaart, orde- en veiligheids-politle, nationaal kadaster, naamsveranderingen, opvoeding met Inbegrip van de militaire vooropleiding, enz. Punt vyf behandelt de IndeeUng van de wet gevende macht in een nationare vergaderingen in de volksvertegenwoordigingen. In de natio nale vergadering, die gekozen moet worden op grond van algemeen, direct en geheim kies recht, moeten de leden, die tot eenzelfde volk behooren, nationale groepen vormen, die de rechtspersooniykheid van hun volken en volks groepen vertegenwoordigen. De nationale ver gadering is bevoegd voor alle aangelegenheden, die niet onder het zelfbestuur vallen. De volks- VALENCIA. 19 Juk. (Havas). Vanochtend hebben acht Savoia-toestellen, van Majorca komend, de wijken Grao en Malvarroea gebom bardeerd en verscheidene hulzen vernield. Men weet nog niet, of er slachtoffers zyn. Een wa tervliegtuig, eveneens uit de richting Majorca komend, heeft Aldra onder vuür genomen. Hier zyn ook verscheidene hulzen vernield. Zeven personen werden gewond, één kwam om het leven. Gedurende den afgeloopen nacht hebben verscheidene escadrilles vliegtuigen van de na tionalisten, komende uit de richting van Ma- Barcelona en de omstreken gebombar deerd. Er vielen by den vierden aanval bom men In het centrum der stad, zoodat twee ge bouwen en de kathedraal getroffen werden. Er zyn vier dooden en tien gewonden By het bombardement van het stoomschip „Stanland” zijn acht havenarbeiders, die in de nabyheid aan het werk waren, gedood. Het Britsche koningspaar brengt heden het aangekondigde bezoek aan Parija. Corrigan zou voor zijn geheime Oceaan- vlucht slechts licht gestraft worden, mita hü zjjn vliegtuig niet in het buitenland verkoopt. Met groote geestdrift werd het Britsche Koningspaar door de bevolking van Parijs ontvangen; de Koning en Konin gin namen hun intrek op den Quai d'Oraay. De Sudeten-Duitsche partij heeft den tekst gepubliceerd van het op 7 Juni aan de Tsjecho-Slowaaksche regeering overhan digde memorandum. H.M. de Koningin is per auto te Weie- senburg aangekomen. Met de distributie van blik wordt op 28 Augustus begonnen. De wachtmeester uit Terneuzen, wien een zedendelict ten laste was gelegd, ie ook in hooger beroep vrijgesproken. Het treinverkeer ondervond Dinsdag avond bü Leiden groote vertraging, doordat de stroomdraden boven het op komend en boven het afgaand spoor waren gebroken. Van 21 Juli af zijn de nieuwe rijwiel- plaatjea op de postkantoren verkrijg baar. Het eptreden onzer regeerlngen b al- das gerieht naar een gemeenschappelijk doel: het geluk te verzekeren van de vol keren der wereld door middel van ware ■amenwerUng. De bekende Pater Schulte, de „vliegende Pa- -nd, heeft zich met zyn vliegtuig naar Noorden begeven om daar 7 nieuwe radiostations te gaan inrichten, zoodat de mis sionarissen. die daar op hun eenzame posten tusschen de James- en de Hudson-baal. ver van de bewoonde wereld, hun zwanen mlssie-arbeid verrichten, In t vervolg 10 kortegolf-stations ter hunner beschikking zullen hebben. Op dezen tocht zal hy vanuit de lucht door middel van draadlooze seinen den Ijsbreker „Ste Thérèse*, die levensmiddelen, kleeding en gas oline voor de mlssiestaties aan boord heeft, door de gevaarlijke ijsbergen heen, veilig naar de PooitniMte brengen. kabinet, geweer. De Konlng wisselde enkele woorden met den minister, waarna de vorsten langzaam de eere- t»»P bestegen. Toen de Konlng de anti-cham- tre betrad, sloeg een hellebaardier drie malen met zyn hellebaard op den grond. De Konin gin uep achter den Koning en werd weer ge- Toigd door president Lebrun en zyn echtge- noote. Overal stonden lakeien en leden van de republikelnsche garde In groot tenue opge steld. Op de eerste étage namen president Le- brun en zyn gevolg afscheid van het Engel- •che vorstenpaar. De president en syn echt- «enoote vertrokken daarna per auto, welke, een eere-escorte begeleid, hen naar ®ysée terugbracht. Om kwart voor zes verlieten Koning George en Koningin Elisabeth den Quai d'Orsay om yn tegenbezoek te brengen aan Lebrun. On- oerweg werd ook ditmaal het vorstenpaar uit bundig door een'duizendkoppige menigte toe- •ejuicht In het Elysée kwamen de president rijn echtgenoote den Konlng en de Konlri- «m tot aan de vestibuledeur tegemoet. Het ••“Ischap begaf zich naar den audlëntlesalon, »»ar een kort onderhoud plaats vond en waar Strident Lebrun verschillende persoonlijkheden «*n den Koning en de Koningin voorstelde. *<*ten tyd later vertrokken de vorsteiyke weer naar den Quai d’Orsay. waar «8 •a «es uur vyftlen arriveerden. De trein, waarmede de Britsche Konlng en Koningin uit Boulogne naar Parijs waren geko men, reed om tien minuten voor vyf het 8t*' Uon van Pkrijs binnen. Eenlge minuten eerder waren president Lebrun en zyn echtgenoote aan. het station van het Bols de Boulogne aange- komen. Toen de trein binnenreed bliezen de hoornblazers der mariniers het signaal „naar buiten." Het perron was door hellebaardiers afgezet. Na uit den trein gestapt te «yn, begaf de konlng zich naar den eeresalon, waar de offici eel» ontvangst geschiedde, terwyi de kanonnen 101 saluutschoten afvuurden. Aan den uitgang van het station brachten de militaire gouverneur van Parys, generaal Billotte, en generaal Bour- ret met den degen een eere-saluut, tqrwUl de troepen het geweer presenteerden. Langs den geheelen weg, die door den stoet gevolgd was, verdrong zich een duizendkoppige menigte, waarvan talloozen zich reeds vroeg in den dag hadden opgesteld om zich een goed plaatsje te verschaffen. Zoo groot was de be langstelling, dat het leek, alsof geheel Parys leeggestroomd was naar deze route. Donderend weerklonk overal het gejuich, wanneer de stoet naby kwam. Geestdriftig zwaaide de menfcte met Fransche en Engelsche vlaggetjes, hetgeen «en kleurryk en vrooiyk schouwspel vormde. Na aankomst op den Quai d'Orsay wer- dm de Honing en de Koningin verwel komd door den minister van Buitenland- •che Zaken, Bonnet en de leden van zyn De eerewacht presenteerde het il« u- Je o-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1938 | | pagina 9