NIEUWS HOORN I De avonturen van een verkeersagent je ORRIE 4 Tusschen l. £-1 Roofd en tfruittorer ritsema stofzuigers F WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1938 /- k De kermis ingeluid ita* KIND VERDRONKEN hu Opbrengst collecte Alles sal reg kom I BURGERLIJKE STAND Bevolking Officieele ontvangst te Dordrecht KANTONGERECHT Uitspraken Van 29 Juli Vreemdelingenbezoek Een droom leidde tot een blij weerzien Vader vindt na 24 jaar zjjn verloren zoon terug VACANT1ECURSUS VOOR DE BINNENVAART KAMPIOENEN OP DE ALKMAARSCHE BAAN INSCHRIJVINGEN HANDELS- REGISTER DOOR CHARLES GARVICE R.K. U.L.O. „St. Aloysius” t ALKMAAR .-3 T. te Bergen, Het feett van da krytttrttp UkU- Het sein |pt het begin van de kermis is ge- iftu Dgt sal Woensdagavond en feest worden H. te komen. utd- egin ♦oi- Kerkelijke agenda •ond leze Dinsdagavond Is het instructievaartulg .J’rln- ar> Aantal werkzoekenden niet het te ir kan je begrepen hoe ik me e x Het sein werd gegeven en daar begon de strijd tusschen haas en eekhoorn. Al dadelijk verloren de paardebloemen tal van pluisjes, want er werd hard geloopen. Keesie, die bij de streep stond, had geaorgd, dat beiden'tegelijk afgingen. te Derksen en Klink kunnen revanche nemen «en. «Kan eenlge dagen les-Mlnes en Kort voordat de wereldoorlog was uitgebroken verliet een veertienjarige knaap te Saarbrücken eensklaps het huis van zün ouden, stak de Fransche grens over en liet nooit meer iets van zich hooren. Zijn vader trachtte tever geefs de verblijfplaats van den jongen te weten dat je al toen je nog uit- iels. mde se ring e- l>- er tis le et at Seymour geïntrigeerd. Donderdagavond te 7 uur Lof. Van 70 uur gelegenheid om te biechten. Ung. de tiede 38- van es le b. n n !T d chef nog nooit driftig of uit zün humeur geiten aelfs niet toen de aandeelen van de Wheal Rose op niets «akten en Seymour Melford soo- ilag vrflh het In ïng k e Os ing be- ec- rdt Mil stel L Itie .Ige- laan ian- loen i te ïsse >er- üür en. •os- ■m- xd de. P- »e- de :r- h- kt mg- (oor laf lin- In MK nde xx- Uot, ge- ieze be- der- taat da en (ia Je ui schen de Melford’s, die uit niets naar boven waren gekomen en de oude familie van Latcham, was een extra buitenkansje voor de kranten in den komkommertijd en ae werden niet moe den stamboom van lord Kendale te bespre ken en de grootte van het fortuin van juffrouw Melford. Haar schoonheid en haar diamanten vulden menige kolom. Lorrie las met toegenepen hart en een pün, aooals men soms voelt om afgestorvenen, dat Dinsdag werd onze stad bezocht door een c> zoon sag, nu als een volwassen man. De zoon stapte uit den sneltrein van Parijs op het sta tion te Stuttgart, vergezeld van zjjn vrouw en twee kinderen. De man omhelsde met groote vreugde zjjn zoon, en ontwaakte. De droom liet den vader niet los. Indien mijn zoon getrouwd is, zoo zeide hjj bü zichzelf, dan moet hij ook de noodige papieren van den burgerlijken stand uit zijn geboorteplaats ge kregen hebben. De vader schreef onmlddeLiJk naar het gemeentehuis te Schiltighelm in El- zas-Lotharingen, waar de zoon geboren was. Kort daarop kreeg hjj ten antwoord, dat in 1925 de npodige papieren aan zijn zoon waren familie is zeer groot in deze volkrijke omgeving, gezonden, die toen In het dorp Blzots In het vijftigtal Amerikaansche Engelsche en HoUand- sche studenten. Het meest bezienswaardlge van Hoorn werd In oogenschouw genomen. Nadat In Hotel Geel de koffie was gebruikt, zetten de studenten hun excursie voort. Elen mensch kan evenmin een prL vat an godsdienst hebben, alsdat hij een private zon of een private maan heeft schaam?” zei ze heesch. .Maar het is voor hem voor hem!" „Je hoeft e makkelijk op. Iedereen sou met een mlllionnair verloofd i in je wieg lag.” .Misschien Is dat i worden in den hemt Bij de Gemeentelijke en Districts-Arbeids beurs te Hoorn waren Zaterdag 30 Juli 1938 In geschreven in totaal 425 werkzoekenden, waar van werkloos 313. en gedeeltelijk werkloos 31. onder wie: z- Grafische vakken: drukkers 3, fotografen 3, setters (hand-) 1. Bouwbedrijven: beh. stoffeerders 3, beton werkers 0, glazen wasschers 1. grondwerkers 27, beiers 1. metselaars 5. opperlieden 14, schilders 7. steenhouwers 1. straatmakers 5. stucadoors 5, timmerlieden 15, voegers 3. Houtbewerking, enz.: borstelmakers 1. houtbe werkers 17. kistenmakers 9, meubelmakers 3, meubelstoffeerders 1. De met medewerking van de drie plaatselijke muziekkorpsen gehouden collecte ten behoeve van den autotocht voor ouden van dagen, heeft 301.89 opgebracht. departement Saóne-et-Lolre woonde. Nu schreef de vader naar den burgemeester van Blzots, die hem mededeelde, dat zijn kind verhuisd was naar het mijnstadje Montceau- les-Mines. De derde brief trof doel. Vader en zoon schrijven elkander nu geregeld, maar hebben elkaar nog niet teruggezien. De gelukkige vader heeft Inmiddels een foto van het gezin van zijn zoon ontvangen. Bij den eersten aanbllk riep hij verbaasd uit: .Maar dat zijn precies de moeder en de twee kinderen, die Ik mijn droom gezien heb.” Over gaat de vader naar Montceau- dan hoopt hij tevens van zjjn zoon te vernemen, waarom hij 34 jaar geleden het ouderlijk huis verliet. De Dultsche politie gaf aan alle politiepos ten het signalement van den knaap door, doch hiermede bereikte men niets. Eenlge maanden later brak de wereldoorlog uit en daarmede werd het onderzoek der autoriteiten gestaakt. De vader gaf echter nimmer de hoop op zijn zoon nog eens levend terug te vinden. Na den oorlog werd het onderzoek weer voortgezet Enkele weken geleden nu droomde de vader, die nu te Heindenheim woont, dat hjj zijn Een droom heeft een vader in Dultschland op het spoor geleid van zijn lang-vermisten zoon, en werd zoo de oorzaak van een ga ten het signalement van den knaap door, doch lukklg weerzien. Door onvoorziene omstandigheden te dé Mis van dankbaarheid der geslaagden voor het Mulo-dlploma niet op Vrijdag 5 Augustus «A, maar op Donderdag 4 Augustus om half 8 n t. Alle U.L.O.-leerlingen worden verzocht, daarbij aanwezig te zijn. Vrijdag 5 Augustus is er om half 9 een H. Mis. waarbij de geslaagden verwacht worden. Na afloop van die H. Mis sal op school een foto der aanwezige geslaagden gemaakt worden. De laatste examinandus, Leo Fluitman te Enkhuizen. Is geslaagd te Heemstede. Van de 31 examens aan onze school zijn er nu 38 met goed gevolg afgelegd. Alle belanghebbenden, die dit bericht lezen, worden verzocht even bij hun kennissen te In- formecren. of die op de hoogte zijn. Zegt het voort l zei ae. .Huwelijken gesloten, noodat je weet. Ik wou, dat je me niet stoorde, als ik aan het schrijven ben. Greta, wat moet ik aan dit ver velende, oude mensch schrijven?” zu gaapte en strekte met een verveeld ge baar haar armen uit. „Wie is dat vervelende, oude mensch?” vroeg Greta langzaam, terwijl ze met tegenzin het collier weer in zijn satijnen omhulsel legde. „Die oude lady Collop?” aei Jack. „Ik wist niet, dat ae nog leefde! Ik heb haar maar eens gezien, toen ik nog klein was. Ik herinner me nog, dat se me zei, dat ik mijn handen moest gaan wasschen en sindsdien had ik een hekel aan haar.” .JHemand wist, dat ze nog leefde," zei Lorrie. .,Er moest een wet bestaan, die aan bloedver wanten, die elkaar in jaren niet gezien hebben of lets van elkaar hebben gehoord, eenvoudig verbood om plotseling te gaan correspondeertn.” „Kom Lorrie,” zei Greta, die zooals gewoonlijk onmiddellijk bereid was voor de afwezige in de bres te springen, „het was toch heel vriendelijk van die lieve, oujle ziel, om Je te schrijven en je geluk te wenschen.” ,4a?” zei Lorrie vermoeid. „Daar ben ik nog niet zoo zeker van. Wie is lady Oollop. Greta?" „Lady Collop Is een soort van nicht in den tweeden graad en dan veertien maal terug van vaderviel Jack niet heel duidelijk in „ZU is ses Juliana” van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart met de deelnemers aan den 19den vacantiecursus te Dordrecht aangekomen. Omstreeks half acht des avonds werden de cursisten ten stadhulze officieel ontvangen. De loco-burgemeester, wethouder J. Sanders, be groette het geselschap en sprak de vreugde van het gemeentebestuur uit over het feit, dat de „Prinses Juliana" op dezen tocht Dordrecht wilde aandoen. De directeur van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, de heer G. de Jong, dankte voor de ontvangst en ook het bestuurslid, de heer J. van t Hoff, Dordtenaar van geboorte, spras een kort woord. De „Prinses Juliana” vertrekt hedenochtend van Dordrecht naar Temeusen. rond oud. biz-J-- ge- Het aardige gebruik van het kermlsinlulden en de kermisstrepen, is gistermiddag weer In alle opgewektheid en blijdschap gevierd. Reeds vóór twaalf uur hadden vele kinderen zich weer op het Kerkplein verzameld met de traditioneele krijtjes en stokjes volgesmeerd met krijt. En de klok had nauwelijks de twaalf slagen volelnd. of daar begon de pret. De jongens en meisjes liepen over het plein heen en weer om elkaar de kermlsstreep te geven. Het was alsof er een ware paniek losbrak; luid roepend en joelend liepen ze van den een naar den ander om een ieder maar zoo wit mogelijk te maken. Enkele leu kerds hadden zelfs hun geheele gezicht gewit, aoodat het leek alsof ze zóó als clowns uit een of ander circus ontsnapt waren. De jongens hadden het vooral op de meisjes, de meisjes op de Jongens gemunt. Verschillende bruine of (en) zwarte hondjes ondergingen onder luid gejuich ook al het „wit-lot”. Vele ouderen volgden lachend en met pleister dit spel, dat nog niets van zijn bekoorlijkheid verloren heeft. En menige volwassene moest •s middags met een harden schuier de vele krijt strepen van zijn pak verwijderen. Ook zullen enkelen de onnatuurlük-bleeke kleur van het gelaat gewischt hebben, niet met een ontevreden gezicht, doch lachend en nog meelevend met de vóór-kermlspret. Tien minuten luidden de klokken, en even lang duurde de pret op 't Kerkplein. De kinde ren stoelden en renden, namen lachend de krijt strepen in ontvangst en deelden ze ook even kwistig weer uit. En als de klok ophield met lul den was ook dit spel weer gedaan, en konden vele kinderen zeggen, dat ze weer hun best had den gedaan, om de kermis mee te helpen In luiden. De kermis-exploltanten konden nu een begin maken met den bouw van molen en tent, auto-skooter en schommel. In den loop van den middag werd met kwis tige hand nog menige krijtstreep uitgedeeld, doch het hoogtepunt was wel het begin van den middag. Nu zullen vele kinderen en met hen ook vele groóteren de WerkzaamMéttert1 ”rtwr den'bpbouw niet alle Interesse en gespannen aandacht volgen en in Hoorns straten zal mei) nu een bonte men geling van kramen en tenten zien verrijzen. Zondag, klokslag zeven uur. begint de pret. Moge de kermis even zorgeloos en prettig ge vierd worden, als ae hedenmiddag is ingeluld. boete of 8 dagen hechtenis; D. v. T. te Bergen, boete of 4 dagen hechtenis; J. 8. te Be verwijk, f2M boete of 2 dagen hechtenis; J. K. te Alkmaar. 3 x /4.— boete of 3 x 3 dagen hechtenis; N. K. te Castrlcum. ƒ20.— boete of 10 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van den in beslag genomen pink; D. L. Jzn. te Uitgeest, ƒ10.— boete of 1 week tuchtschool. Maandag heeft een der vele grachten, die zich zoo sierlijk door Alkmaar heen slingeren, het leven geèischt van een kind. ’s Morgens onistreeks twaalf uur miste de familie B. aan den Baansingel een harer 7 kin deren. Hoewel dit eerst geen reden tot bijzon dere ongerustheid gaf. werd het buitengewoon angstig, toen in de middaguren de kleine nog steeds niet kwam opdagen Aangifte bü de politie volgde, die gewapend met het signale ment overal speurde, doch helaas, niets mocht ontdekken. Omdat een buurvrouw zich herinnerde om streeks twaalf uur kringen in het Slngelwater te hebben gezien, besloot een der buren, de heer 8. het water voor het ouderlük huls af te zoeken. Na een half uur kwam hij tot de verschrikkelijke ontdekking, dat de kleine op den bodem van het water lag. Het lichaam werd opgehaald en de ouderlüke woning binnenge dragen, waar dr. Moolhuysen moest constatee- ren, dat de levensgeesten geweken waren. De kleine is .waarschünlijk al spelende in het water gegleden, op een oogenbllk, dat in deze anders toch zoo drukke buurt zich niemand ter plaatse bevond. Het medelijden met deze zoo zwaar getroffen Kleeding en reiniging kappen 3, 8. coupeuses 1. Bewerking van leder, enz.: huid schoenmakers 1, vellenbloters 3. Metaalbewerking: bankwerkers 8, electricians 2, goudsmeden 1, loodgieters 1, IJnwerken 1, machinisten 3, monteurs (auto-) 1, idem radio 1, id. schrijfmachine 1, ld. verwarming 1, wlelherstellers 3, stokers 1. üzerwerkers 1, versmeden 2. Papier: boekbinders 1. Bereiding van voedlngs- en genotmiddelen: bakken 4. kaasmaken 3, sigarenmakers 48, sla gers 3. sorteerders 3, tabaksbewerkers 4. viagi- rookers 1, wünkoopersknechts 1. Landbouw, enz.: landarbeiders 9, tuinden 14. Vtescherü en jacht: visschers 8. Handel: etaleurs 1, kaasknechten 6, maga- zünbedlenden 7. reizigers 4. winkelbedienden 4. Verkeerswezen: chauffeun 11, dekknechts U expedltieknechts 2. incasseerders 1. kellnen 2, loopknechts 1, matrozen 2, pakhuisknechts 5, schippersknechts 1, losse tnnsportarbeiden 4, varensgezellen 2. Vrije beroepen: kantoorbedienden 8, teeke- naars (hand-) 1. ld (kadaster) 1, musici 1. Huiaelüke diensten: dagmeisjes 1. dienstbo den 2. werksters 2. Ongeschoolde ia arbeiden: losse arbeiden 88. Bovendien 18 havenarbeiders, die voor het grootste gedeelte bü tusschenpoozen werken en niet in het getal der werkloozen zün begrepen. lord Kendale, die met juffrouw Diana Melford en haar vader lord Zus-en-Zoo bezocht, zoo veel koppels fazanten had geschoten of soo en zoo “ver had gereden of geloopen. Somtüds in den stillen avond meende zü zijn stem te hooren, zooals hü dien avond in het laantje tegen haar had gesproken; dan zag ae zün gezicht. Maar altüd kwam er tusschen hem en haar het koude, mooie roofdier-achtlge ge laat van Diana Melford en Lorrie sloot haar oogen en trachtte de herinnering aan het ver leden uit haar hart te weren. Op een dag ging Seymour Melford naeu sün kantoor in Lime Street otn een chique op te nemen, ten einde den armband en het collier te betalen, die Lorrie zoo bedaard had aan vaard. weinig vermoedende hoe duur ae waren. Terwül hü zijn handteekening zette, praatte hü minzaam met den heer Wheeler. Hü was altijd vriendelük en minzaam tegen iedereen en ..Of ik het je zou willen geven?" zei hü haas- «g, terwül de triomph en de hartstocht zün «ten deden schitteren, ,4a, toderen cent dien Met allebei mün handen!" en hü "takte zijn handen uit. "*ag ik het Je nu,"asi se. „Niet voor zj ni«t voor me zelf; maar maar -ü bedekte haar gelaat met de handen en viel «en stoel neer. J*rrte, lieveling!” fluisterde hü, terwül hü «a bukte en haar hand aan zün lippen bracht weet het! Je vader is in moeilükheden »u er bang voor! Je twüfelt toch niet of ik helpen! Bü wien zou je eerder kunnen dan bü mü! Hoeveel is het lieveling? Kük en hü rukte zün jas open en haalde er chequeboek uit Hü had het speciaal voor gelegenheid meegebracht. „Alsjeblieft” en J sprong op, nadat hü even aan tafel had schijven „breng dat aan Je vader, "«ing en zeg hem, dat wanneer hü meer wil ““ten ik heel blü zal zün het hem te kunnen •"ta. Neen niet aan hem, maar aan jou u*f vrouwtje!” nam de chique in haar bevende han- Geboren: Gerardus Adrlanus, zooh v. Dirk Toorenburg en Adriana Johanna Maria Kos ters; Willem Franciscus, zoon v. Theodorus Johannes Westerhof en Adriana van Straaten; Alphonsus Jacobus, zoon v. Josephus Eduardus Buüs en Koslma Klehi. Overleden: Bregtje Spoelder, weduwe v. Pieter Meurs, eerder van Simon Nleuweboer. 83 J.; Bernardus van der Welden, weduwnaar v. Jeroentje Cornelia van Dam, 91 j. geven! Lang zal het kinderhart en ook het hart van menlgen grootere vol verwachting gepopeld hebben En nu is het zoover. De kermis is heden middag weer ingeluid. en nog enkele dagen scheiden ons slechts van dit jaarlijks terugkee- rende festün. Het festün van jong en oud, arm en rük. Negen dagen lang zal de Turfhaven weer het zoo graag geziene veranderde aspect bieden. Het aspect van praal en uiterlüken schün, waar achter soms maar al te vaak de harde werke lijkheid schuilt. Negen dagen lang ook sullen de kinderen vader en moeder vragen om een piepballon, een molentje of een nougat-staaf. En negen dagen lang zal Hoorn weer de ge wone sleur afleggen, zal er allerwegen muziek klinken uit de talrijke .spullen”, café s, en niet te vergeten de muziek van de ontelbare draai orgels Men zal de zorgen weer even van zich afgewenteld voelen als men in het schommel- bchultje of den auto-skooter zit, en menigeen je niet te schamen, lieveling!" fluisterde hij. „Alles wat ik heb te nu voor altüd en eeuwig van jou." en hü waagde het züh arm om haar heen te slaan en haar voorhoofd te kussen. Lorrie liet het toe terwille vsm haar vader, had in ieder geval niet tevergeefs de pastorie, behalve dat de domlné plotseling veel ouder en lusteloos was geworden en lat hü niet meer klaagde over Lorrie s drukke manieren en haar ondeugende streken. Tus schen den ouden man en zün jongste dochter was een genegenheid gekomen, dieper dan ooit te voren. Hü had geen rust en voelde zich niet ge lukkig als zü niet bü hem was; urén lang zat Minde stille studeerkamer naast hem. Soms P. D. te Amsterdam, ƒ040 of 1 week tucht- Khool; H. L. M te Amsterdam. C. J. de W. te Zaandam. J. H. te Alkmaar. M. 8. 3. 8. te Llm- men, ieder ƒ3.boete of 3 dagen hechtenis; O. v. W. te Alkmaar. H. J. van D. te Amster dam; C. W. te Heemskerk, J. B. te Schoort, J. B. te Helloo. J. T. te Alkmaar, J. G. te Amsterdam, P. K. te Egmond aan Zee. C. R. te Alkmaar, H. M. K. te Utrecht, M. K. te Heemskerk. J. H. de V. te Alkmaar, A. v. M. te Bakkum, W. B. te Oude Nledorp. J. 8. te Oude Nledorp, H. V. te Lemmer, J. S. te Bar- slngerhom, C. v. d. N. te Beemster, J. 8. te Oud Karspel, J. P. te Oudorp, P L, te Helloo, Chr. J. te Beemster, teder 3.boete of 3 -da gen hechtenis; R. E. K. te Bergen, R. H. D. te Amsterdam, B. v. D. te Weesperkarspel, J. D. te Oude Nledorp, K. G. te Sint Pancras. ieder ƒ4.— boete of 4 dagen hechtenis; 8. G. te War menhuizen. 3 x ƒ4.boete of 2 x 3 dagen hech tenis; H. H. te Beemster, A. M. O. te Schoort, F. B. te Wognum, leder ƒ5.boete of 3 dagen hechtenis; C. D. te Schoort, P. B. te Opmeer, leder ƒ8.boete of 4 dagen hechtenis; H. B. te Zurich, ft.— boete of 4 dagen hechtenis; D. J. G. te Amsterdam, 3.en 8.boete of 2 en 4 dagen hechtenis; J. A. A. te Bergen, 8.— en ƒ3.boete of 5 en 3 dagen hechtenis; J. C. de W. te Oudorp, 10.boete of 8 dagen hechtenis; M. L. v. W. te Alkmaar, teruggave ouders zonder toepassing van straf; J. 8. te Zaandam, 1.boete of 1 dag hechtenis; J. 4. d. W. te Beverwük, 0.50 boete of 1 dag hech tenis; J. O. de K. te Alkmaar. G. L. te Bever wijk. A. B. te Zaandam, P. W. te Alkmaar, J. K te Heerhugowaard, P. W. M. te Heerhugowaard, J. W. te Alkmaar, leder f 3.boete of 3 dagen hechtenis; A. J. de F. te Zuld-Scharwoude, C. J. te Alkmaar, A. C. O. te Wormerveer, ieder 4. boete of 4 dagen hechtenis; J. B. te Alkmaar. K v. V. te Amsterdam; J. J. M. 8. te Amster dam; J. van R. te Amsterdam, ieder f 3.— boete of 3 dagen hechtenis; A. de V. te Krommenie, M. v, D. te Krommenie. K. K. te Wormer, J. A. te Amsterdam, J. H. te Beverwük, J. L. v. d. B. te Beverwük, leder 4.— boete of 4 dagen hech tente; A. K. Lzn. te Egmond aan Zee, ft HOOFDSTUK XX ..Eergisteren een diamanten armband en nu een halsketting. Lieve Lorrie, ik vind, dat Je een buitengewoon goedgeefschen verloofde hebt!" zei Greta. Het was een week, nadat de Wheal Rose falllliet was gegaan. Een week was het gele den, dat Lorrie om haar vader te redden, zich had verkocht. De eerste zeven lange dagen van een gevangenschap voor het geheele leven waren voorbü en Greta stond bü de ontbüttafel en hield een prachtigen halsketting in de hoogte, waarin verscheidene kostbare steenen schitter den. Lorrie zat aan haar schrijftafeltje met een uitdrukking van gruwelüke. Intense verveling In haar geheele houding. „Wat?” vroeg ze, terwül ze opsag. „O ja, heel aardig .Hele aardig!” herhaalde Jack. .Moet je haar hooren. Die jongen overlaadt haar met goud en diamant en zü zegt .heel aardig" alsof het din gen uit een kwartjes-bazar zün. Heel aardig! Op mün woord. Lorrie, jü neemt de dingen ge- Det zal Woensdagavond en feest worden op gf Alkmaarsche wielerbaan. Want niet alleen, dst er twee gloednieuwe nationale kampioenen gehuldigd zullen worden, daarnsmst krijgen tvee Noordhollanders de gelegenheid, om re- vtnche te nemen voor de door hen geleden ne derlagen. En dat alleen reeds moet een bezoek gen de baan waard zün. Derksen werd in de nationale sprtntkam- ploenschappen met nauwelüks merkbaar ver schil door Ooms geklopt in de deml-flnale en het gemak waarmee Ooms later v. d. Vüver klopte, leert ons, dat Derksen naast Ooms onze beste amateur-sprinter Is, die straks op de wereld kampioenschappen een nieuwe kans krtjgt om naam te maken Welnu. Derksen en Ooms zullen Woensdag avond op de Alkmaarsche baan elkaar opnieuw bekampen. Dat wordt de eerste ontmoeting tus- ichen belde renners na de nationale kampioen- «happen. En dan Klink! Onze Wleringer heeft het Zon dag tot de finale gebracht en daarin leed hü tegen Pünenburg een kleine nederlaag: met 5 seconden verschil werd hü geklopt. Welnu, ook Klink krügt gelegenheid om revanche te ne men, want wel stond oorspronkelük de achter volging tusschen Klink en Van Hout op het programma, maar terecht Is dat veranderd in Pijnenburg—Klink. Men ziet, al zou de rest van het programma ook minder boeiend zün. de sprint en de ach tervolging hebben dezen keer voor de Alkmaar- ders en Noordhollanders een zeer büzondere bekoring Wat de rest van het programma betreft, er komen twee Marokkanen kennis maken met de Alkmaarsche baan: Grillo en Bambagiottl. Het zün twee goede renners, die bovendien zeer sportlef zün en ongetwüfeld hier populair zul len worden. Dan zün er v. Hout en v. d. Voort, twee renners, die belden goed bekend zün en van wie veel strüd te verwachten is, verder Muller—Savelsberg. GroenewegenRoes en de teer bekende Bakker—Weemaes en Groot— Frank. Het programma bevat naast de reeds genoem de nummers (In de Sprint rüdt natuurlük ook Jan Pronk), een klassementswedstrüd, een af valrace en een koppelwedstrüd over 80 KM., waarin de renners starten, zooals wü ze hierbo ven genoemd hebben. Alleen mogen we er nog bü vermelden, dat Klink en Pünenburg samen een koppel zullen vormen. Wie dit hoofdnummer zal winnen, is niet te vóórspellen, maar dat de strüd spannend en ge heel open sal zün. zal een leder duidelük zün Er wacht dus Woensdagavond een pracht pro gramma, dat juist door de thans verreden kam pioenschappen buitengewoon Interessant ge worden te. de weduwe van een handelsman, die geadeld werd, lieve Lorrie. Hü was een groothandelaar in kaarsen, hü werd wethouder en burgemeester en werd door een dankbare regeering, nadat hü de maatschappü twintig jaar van kaarsen had voorzien, geridderd. Die oude lady Coilop be weert wel, dat de Collops met Willem den Veroveraar in het land kwamen, maar dat moet je niet gelooven,«fleve kind. Niemand had nog ooit van de Collops gehoord, voor sir Samuel kaarsen èn een fortuin maakte. ZU woont op Manchester Square en is buitengewoon goed, 'vervelend goed. Je mag op Zondag niet niezen en je moet In de week om negen uur naar bed gaan. Haar maaltüden bestaan uit tractaatjes altüd zeldzame en mooie dingen, en oude afleveringen van „Zondags thuis." Lady Collop is er vast van overtuigd, dat Iedereen, die denkt, aooals zü denkt, naar een gelukkig land gaat en degenen, die niet soo denken naar den dlepaten afgrond. Zoo te ae, liefje en nu weet Je wel, hoe je haar moet schrüven.” Deze uitlegging, hielp Lorrie om een be leefd dankbrief je asm lady Coilop samen to stellen. En alles ging op den ouden voet voort In Ingekomen: A. Kaljee, Ged. Turfhavéh 48 van Enkhuizen; M. A. Groot. Drieboomlaan 90 van Amsterdam; J. P. Duin, Kerksteeg 27 inw. van Bergen; E. Belle-Hulsman, Jan Haring- steeg 8 van Enkhuizen; H. G. Stindt, Groote Noord 30 inw. van Epe; Gr. Wufjater, Kleine Oost 39 van Zwaag; F. E. Luüt, Groote Noord 78 inw. van Purmerend; C. C. Smit, Vüzelstraat 1 van Amsterdam: Jb. van der Peül en vrouw. Drieboomlaan 173 van Amsterdam; J. B. M. Nleuwendük en vrouw, Ged. Appelhaven 58 van Amsterdam. Vertrokken: T. Jacobs van Achterom 10 inw. naar Amsterdam, Heerenmarkt 141; C. Aaü. vdn Gerritsland 118 inw. naar Blokker, B. 191; J. Efjkelboom. van Dubbelebuurt 16rd. naar Amsterdam, Blankenstr. 501; E E. Roos-Avis. van Breed 17 naar AmstéMam. Blankenstraat 561; G. Koning. van Drieboomlaan 261 inw. naar Edam, Volendam - Botterstr. 9; O. de Hart, van Veenenlaan 28 n. Zeist. Den Dolder - W. Arendshoeve; 8 Haükens en gezin v. J. Pz. Coenstr. 18 naar Dordrecht. Buitenwalevest 9; J. G. Hes, van Tweeboomlaan 100 naar Zwaag. .Avondlicht”; 'A. Rutgers, van Korte Achter straat 3 naar Amsterdam. Plantage Midden- laan 401; J. J. Crone, van Koepoortsweg 101 naar Den Helder. Huügensstr. 17; 3. H. Boot en gezin, van Draaf singel ,6 naar Heemstede. Mesdaglaan 20; J. PUlman. van Westerslngel 6 inw. naar Wognum. pa. Wed. Bakker; O. Bróers eft gertfi. van Drieboomlaan 232 naar Tessel. Den Burg - Westerweg 16; G. H. Mulder, van Berkhouterweg 4 naar Alkmaar, van Ever- dingenstraat 18. In de stad verhuisd: Wed. H. J. van de Laak en gezin, van Drieboomlaan 18 naar Dubbele buurt 8; A. Waterman en. gezin, van Gelder- schesteeg 25 naar Kuil 19'; J. van den Berg, van Ged. Appelhaven 45 inw. naar Nieuwen- dam 35 inw.; W. Arena en vrouw, van Merens- straat 83 naar Koepoortsweg 30 inw.; C. J. Posch en vrouw, van Ital. Zeed'Jk 8 naar Ital. Zeedük 37; B. Wenning, van Tweeboomlaan 31 Inw. naar Lindestraat 2 inw.; W. Rietbergen, van J. Pz. Coenstr. 45 Inw. naar Breed 17 inw.; J. Langeberg en gezin, van Zon 8 naar Appel haven 13; N. A. Verberne en gezin, z. van KL Noord 15 naar Ged. Turfhaven 56; K. Bosscher en gezin, van Kuil 12 naar Ital. Zeedük 8; Jb. WIggers en gezin, van Pelmolenpad 2 b naar Ital. Zeedük 32;. O. Bakker en gezin, van Gra venstraat 18 naar Proostensteeg 10. n het jongste verslag van het Centraal Bu reau van de Veilingen in Nederland klonk een opgewekter toon dan in jaren het geval geweest is. Enkele lichtpunten konden over het afgeloopen jaar worden aangeweaen. Be paalde producten van den Nederlandschen tuinbouw zijn door het buitenland in 1937 graag gekocht en de uitvoer naar Dultschland nam n|et onbelangrük toe. Op een oogenbllk, dat het met den export der vroege aardappelen slechter gaat dan ooit tevoren lükt het gewaagd om uit de vleug van opleving in 1937 conclusies voor de toekomst te trekken. Maar aan deze slechte dagen voor de aard appeltelers sün betere weken voorafgegaan, beste weken zelfs. Het verloop der aardappcl- campagne bevestigt de slotsom door het Centraal Bureau getrokken uit de ervaringen van 1937: er is nog een plaats voor het pro duct van den Nederlandschen tuinbouw op de wereldmarkt. Zelfs In dezen tüd van econo mische wanorde en van nationalistische ver dwazing komen er momenten voor, waarop hot buitenland aelfs tegen hooge prüzen onae pro ducten koopt. En stellig sou het buitenland de Nederlandache tulnbouwvoortbrengselen raimere mate en tegen voor onze tutrvjgsi nende prüzen afnemen, indien er pKt tal vim kunstmatige belemmeringen bestonden in den vorm van deviezenverordeningen, invoerrech ten en contingenteeringen. Een pessimist zal hier wellicht opmerken, dat dit een schrale troost is. Immers het .Jndlen" bestaat in een maar al te tastbaren vorm. De deviezenverordeningen, contingenteeringen en Invoerrechten zün er en alle pogingen ooi se opgeruimd te krügen hebben radicaal schip breuk geleden. En tóch verblüden we ons In de conclusie van het Centraal Bureau. Immers deze be vestigt de overtuiging, welke w\j van over lang hadden, dat de Nederlandache tuinbouw nog altüd het beste product het goedkoopst kan leveren. De protectie heeft den bulten- landschcn tuinbouw niet zóó sterk gemaakt, dat hü de vrüe concurrentie met den Nederland schen op kan nemen. Welnu, dan kan het niet anders of eens sal onze tuinbouw zün oude positie heroveren. Niet altüd sal oase wereld éen economisch dolhuis blüven, de desorganisatie, welke de wereld oorlog, gevolgd door den dwazen vrede, in de wereld aangericht heeft, houdt niet eeuwig stand. De oude waarheid, dat degene, die het beste product voor den laagstcn prijs levert, winnaar is, zal eens weer gelden. Zü zal te spoediger weer gelden naarmate de landen, aan welke wü leveren, ook weer in staat xün hun normaal aandeel in het economisch ver keer te vervullen. Naar gelang Dultschland meer afzet vindt voor zijn tndustrie-producten en Engeland rün fabrieken op hooger toerental kan laten draaien en zün schepen sneller stoomen, aal Nederland eerder opnieuw de groententuin van West-Europa kunnen worden. Dit sal een proces van langen duur zün. Maar te wanhopen behoeven onze tuinders niet. spraken ze geen woord, maar nu en dan stak de oude man zün hand uit en streelde de züden haren of hü hief de oogen op en zag haar nadenkend en medelüdend aan. Lord Kendale mocht Lorrie dan eerlüker en beter liefhebben, maar het was de vraag of hü haar hartstochtelüker en heviger liefhad dan de man. die alles durfde doen, hoe gemeen en laaghartig ook, om haar te juinen. Greta had hem een .goedJWfschen verloofde* genoemd en die beschrüvlng was Juist. Alles wat met geld te koop was. was hü bereid aan Lorrie's voeten te leggen. HU kwam zelden zon der een geschenk in de pastorie en dat waren De weinig verwende Latimer’s hadden er geen Idee van hoe duur die geschenken soms waren. Lorrie accepteerde alles met een glimlachje, dat zoo koud was als een winterzonnetje. ZU was altüd bereid hem te ontvangen, altijd klaar om met hem te gaan wandelen of rtjden, maar haar glimlach en de uitdrukking van haar oogen waren koud en koel, onbewogen. Soms werd hü er door tot wanhoop gedreven en kreeg hü lust om haar In sün armen te nemen en haar tegen zich aan te drukken tot zü een kleur op haar wangen zou krügen en er een gloed In haar oogen zou komen; maar hü hield zich In. „Wie kan wachten, krügt al wat hü wenacht!" hield hü zich voor en hü zou wachten tot sü ge leerd had zün liefde te begrüpen en te beant woorden. Intusschen had Lorrie in de society kranten bütut dagelüks een rapport gelezen van hetgeen sal het jammer vinden, als na negen dagen alles weer opgeruimd zal zün en slechts enkele slier ten serpetine, eenlge donkere plekken op de straat en misschien ook een .kater” aan de kermis zullen herinneren. Nieuwe zaken: Alkmaar: R. G. Untied. Laat 181, manufacturen en confectiezaak; F. J. Bruin, Druivenlaan 32, aardappelen, enz. Helloo: Garage DlngemansFernhout, Rüks- straatweg A 440, handel in automobielen, enz. Den Helder: Fa. Noppert en Oord. Hoog straat 110, aannemersbedrüf; firma Gebrs. de Waard, Jan In ’t Ve lts trast 109, aannemersbe drüf. enz.; N. J. Kiljan, Zwaanstraat 11. sme- derü- Wlertngermeer: Zaalzaadvereenlging Wie- ringermeer (Z.WM.), Ulkeweg 13. Mldden- meer. WUzlglngen: Alkmaar: firma Wed. J. P. Boom' ert Zonen, Kooltuin 31/33, Hompenfa- brlek en grosslerderürechtsvorm gewüsigd. A. Indrl en Zonen, Elkelenbergstraat ,9 ter- razzo-houtgranlet. enz., rechtsvorm gewijzigd. Bergen: Zoutfabriek ,De Volharding”, Ka- naaldük 31; verplaatst naar Mulden. Den Helder, Klaas Bak, Weezenstraat 32, groentenwinkel; overgegaan aan G. W. Beke- brede. St. Maarten: 8. Koning, B 34, rüwlelhandel. enz.; overgegaan aan J. Schrüver. Opheffingen: Helloo: H. A. Dlngemans, Groenelaan 21 A, autohandel. Ook poesje en een muisje zouden aan den wedstrüd mee doen. Keesie deelde de lampjes uit. De poes keek met een meewarig gezicht naar het muisje, alsof se zeggen wou: „Dat win Ik zeker en anders eet Ik je op,*ik lust je wel rauw.”

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1938 | | pagina 3