J EUWS STAD* a: Alkmaar, 11 Aug. ORR1E F i-. Ir DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1938 AGENDA Film Victoria in het nieuw T entoonstellingen BI Zo Apothekersnachtdienst DRIE TEILEN ZIJN VOL HARENKARSPEL HEERHUGOWAARD HEILOO Niet geheel juist HEROPEND BURGERLIJKE STAND NIEUWE BRIEVENBUSSEN UIT DEN OMTREK AKERSLOOT ZU1DSCHARWOUDE NOORDSCHARWOUDE OUDORP FAILLIET VERKLAARD HET AUTO-ONGEVAL VAN DEN GRIEKSCHEN GEZANT EGMOND-AAN-ZEE MARKT NIEUWS Programma Gem. Radio, distributie Een uitstekend geslaagde verjongingskuur Pastoor P. van Kampen 25 jaar priester Toestand der beide slachtoffers bevredigend R.K. WEST-FRIESCHE DAMBOND VEREENIGING VAN PRIESTER STUDENTEN „ST. ADEL» BERTUS” ESPERANTISTEN OP DE KAASMARKT DOQR CHARLES GARVICE Dankbaarheid vervult de parochi anen van Zuid-Zype HET R.K. VERKENNERSKAMP TE KOEGRAS OUDE-NIEDORP. I c o» ST.-MAARTEN EGMOND-A/D-HOEF F K'- F' fc* r DONDERDAG 11 AUGUSTUS Dambond. staat de slotstand van het R. K. Club-kamploepsehap van Nederland als volgt gepubliceerd. I De stand was Bonder gegeven Ik hebben je verteld herhaalde h|j. „Wie F' -A 3 3 1 1 p van het vuurwerk >n rijden naar Alk- Lorrie!” er komen zou i i 3 3 4 4 3 3 Nieuwe volontair Tot volontair ter meentesecretarie alhier ia benoemd de Huyberts uit Alkmaar. Ge heet 1. Haarlem Utrecht N.-Brabant West-Friesl. het telegram kwam om JU en zU verloofd Fl test rrfusi. Onder de geestelijken, die op 15 Aug. hun 40-jarig priesterfeest sullen vieren, behoort ook de ZIE. heer Th. Kwakman, thans pastoor te RJjpweterlng, vroeger kapelaan te Rinnegom. rit het de D it I don d«l is k blos er 1 juu voos wan hloe van vsa een oogt de tooi kil dere mee curr rlü nenj wui van buq wit den men men nen doet geve Berdpt. v.—t. 33—37 33—38 37- 33 38- 33 on naar goed geeft zoon, Johanna Maria, Maria Kla- n^Moesker en eittef. Broe- Lédeboer. gesp, geve gl. vL pk 3 3 3 3 Geen gehakt meer. De verstrekking van gehakt in blik aan armlastigen en werkloozen wcrdt in deze gemeente stopgezet. Hiervoor zal in de plaats komen rundvleesch in blik. Met de distributie zal zeer binnenkort een aanvang worden gemaakt. Bn O «tra Hoe Vte O! Tm Un 01 .mot «ch, Un< O’ Fok togt man Totaal 8-14 De club 8t. Bavo te Heemstede hierbij onze gelukwenschen met het behaalde succes. Geslaagd. Voor het door de HM.V. gehou- examen te Den Haag slaagde mej. A. Kehl te Heiloo voor onderwtjseres costuum- en mantel- vak. ’tüSS! '•‘Sa 48b *5, 46 De kennis. Ook by den men gedurende de kermis g< uren onteoannlng kunnen vorige jaren komen hier weer Leo van Norden en zyn vrooljjke kameraden, terwijl de dans muziek zal worden verzorgd door een dubbel orkest, bestaande ul(. een flink gezelschap en een draaiorgel. Een draaimolen zal op het ker misterrein voor de noodlge stemming zorgen. Aanrijding. Gisteravond had op den Mid denweg tegenover de zaak van Breed een aan rijding plaats tusschen den auto van den heer D. B. en een groeten bus met werklieden. De heer B. kwam met zijn auto van een pad af reden toen de bus aankwam. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. De beide auto’s waren zwaar beschadigd. GeborenAbraham, dochter van Abraham’ de Wilde r ver; Dédie, dochter van Simon Maria van der Meulen. Nkar de Missie Onze dorpsgenoot, de Eerw. Pater Alvarus van de Reep O.F.M is aange wezen voor de Missie In China. .Het vertrek zal In begin November plaats hebben. Burgerlijke Stand. Gehuwd: Willem Cor- nelisse, oud 29 j., landbouwer te Heerhugo- waard en Niesje de Wever, oud 30 j„ wonende te Oude Niedorp; Cornells Zethof, oud 30 J, grondwerker te Aalsmeer en Cornelia Catha rina Kamper, oud 34 jaren, wonende te Oude Niedorp. R. K. V. V. ,.L 8. V. V." Programma voor Zondag a.s. MlsslewedstrfjdL. 8. V V. 1D. E. M. 1 (Beverwijk). ’t Veld: Schagerdagbladbekerwedstrijd: Hol- landia 1—L. 8. V. V. 3. De heer G. Jonker, v./h fa. Knaap, heropent in perceel Verdronkenoord 34 zyn vernieuwde zaak in levensmiddelen. Ter gelegenheid van dat feit wordt den klanten by aankoop voor een bepnald .bedrag een smakelijk geschenk aangeboden. Men zie de advertentie. Het was gisteren voor ons kamp een zeer be- langrljkee dag in verband met den demonstra- tiemiddag. Na de morgenoefenlngen, H. Mis, ontbijt, vlaggenparade en inspectie werden met man en macht de werkzaamheden aan de ge pionierde brug voortgezet. Dit was geen gemakkeljjke opdracht, daar da verkenners diep in de modder wegzakten. Maar een verfrisschend bad maakte allen weer spoedig toonbaar. Om 3 uur begon de demon stratie. Verschillende ouders en andere belang stellenden kwamen eens in de keukens kijken, waar de jongens pannekoeken bakten en pud ding klaarmaakten. Sommigen aten mee of vroegen het zelf ook eens te mogen probeeren. Vervolgens werd Wlm v. Dijk door vaandrig Dudock geïnstalleerd als verkenner bij de St. Nlcolaasgroep. Een installatie is altijd een plechtig oogenbllk, maar een Installatie in het jgr zomerkamp is wel het mooiste wat een verken ner zich kan indenken. Na een heele serie fijne spelen en een apart spel voor den staf werd de gepionierde brug be stormd. Allen moesten er over. Hét is maar niet prachtig over balken te loopen met touwen voor leuning. En de brug hield schitterend, zonder drenkelingen. Na het avondeten volgde het of- flcieele kampvuur, waarbij velen van hun be langstelling deden blijken. De kampvuurleider vaandrig Plasmeyer liet allen yellen, lachen, zingen enz., terwy dc 4 patrouilles leder ook een nummertje ten beste gaven Na het avondgebed werd het kampvuur ge sloten met het lied tot Maria na het sluiten van het kampvuur. En plechtig klonk het tot ver over de heuveltjes: Dan zingen wij met dank’bre stem, tot U o Lieve Vrouw: Bewaar GU In ons hart het vuur, de liefde en de trouw. Vandaag .is het wederom een reuzen-fyne dag. Vanmorgen hebben we H. M Sumatra In Den Helder bekeken, terwijl we vanmiddag met een vlet naar Texel gaan. Morgen gaan we naar het strand en de duinen. De kennis Dit driedaagsche feest is weer voor een jaar achter den rug. Kermlsgangers hebben het feest kunnen vieren bij het mooiste zomerweer. Dit Jaar werd de kermis, voor het eerst. Zondagmiddag om zes uur geopend. s Middags gaf dit dan ook een ongewoon beeld, doch ’s avonds was het zeer druk, vooral belten, want In de diverse dansgelegenheden heéyschte alle dagen een groote warmte, niette min hadden deze gelegenheden niet over be langstelling te klagen. Ook de bioscoop genoot een goede belangstelling. Lijn 1: Hilversum I. Lijn 3: Hilversum TI. Lijn 3: Keulen 810.20. Parijs Radio 10.30— 12 06, Droltwich 12.06—1230, Parijs 1336-12.50, Ned. Brussel 12.50—1335, London Reg. 13.35—' 16.20, Keulen 16.20—17.50, Radio P. T. T. Nord 17.50—18.30, London Reg. 18.20—19.10, Luxem burg 19.10—1930, Parijs Radio 19.20—19.30, Keulen 19.302130, Brussel VI. 21.20—23, Brus sel Fr 23—23 20. Keulen 23.20—24. Lijn 4: Brussel VI. 8—9.30, Luxemburg 830— 10.35, London Reg. 1035—13.30, Droltwich 13.20 —20.20, London Reg. 20.20—31.06. Droltwich 21.05—22.45, London Reg. 33.45—23.30, Droltwich 23.30—24. Lijn S: Diversen. De Zondag- en nachtdienst zal in de week van 7 tot en met 13 Augustus worden waarge nomen door de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark, Langestraat 1. Baane Harenkarspel. By enkele canal- daatstelllng is herbenoemd tot hoofdlngeland van de Banne Harenkarspel de heer C. Berk- houwer en benoemd tot lid van het dageljjksch bestuur de heer L. Poland in de vacature, die is ontstaan door het bereiken van de leeftijds grens door den heer W. Strooper. Santos. De blomepjesdag. welke Zondag j.l alhier werd gehouden door Santos (Steun aan Nederlandsche tuberculeuze onbemiddelde standgenooten). Instelling van den Nederland- schen R. K. Mlddenstandbond, heeft opgebracht een bedrag van f 33.27. Goedgekeurd. Door Ged. Staten werd goed gekeurd de suppletoire begroeting, vastgesteld in d% raadsvergadering van 17 Juni jJ. I Victoria Theater: „Het meisje uit het verre Westen." Operettefilm. Elke avond van Vrijdag af. WARMXNHUIZSN. 11 Aug. Aardappelen: Schot- sebe muizen 336—830. Groote Bchoteche mulzsa 3.10—3.30. Drielingen 3.80. Poters 38 X 35 5.00— 5.10. Blauwe eigenheimers 3.403.60. Drieling* 1.401.90. Blanke eigenheimers 3.603.lp Groote benke eigenheimers 3.00—330. Drielingen 130— 130. Uien: bintjes 3.50. Groote 3.10—330 Ge» uien 3.70—3.10. Drielingen 3.40—3 60 Gele nep 5.40— 5.50. llvZernep 5.50—6 00. Zllverdrtellngen 4705.10 Zllverulen 0.80—1.00. Roode kool 100— r.40. Witte kool 0.80. Slaboonen 5.30—7.60. 134 aanvoerders, handel vry goed. De echtgenoote van den Griekschen gezant, mevrouw Diamantopoulos en haar zuster, die beiden Zondag bjj een aanrijding, welke de ge zant te Rotterdam had. werden gewond en in het Roode Kruis-zlekenhuls zijn opgenomen, maken het goed. Beider toestand is thans zeer bevredigend. In het pas verschenen nummer van „Theorie en Praktijk”, het off. orgaan van den Ned. R. K. Ter inzage legging gemeenterekening en re kening G. E. B. Op de secretarie dezer ge meente is voor een leder gedurende veertien dagen ter lezing nedergelegd de gemeentere- kenlng, alsmede de rekening van het Gemeen telijk Electric Iteltsbedrijf. beide voor den dienst 1938. Deze rekeningen zijn tevens, tegen betaling der kosten, algemeen verkrijgbaar ge steld. Gelijk we reeds berichten, wordt In Groet (Schoorl) een Internationaal Esperantistencon gres gehouden door jongelui uit zeven landen. Vrijdag zullen de congressisten, ten getale van ongeveer 200, een bezoek aan de kaasmarkt brengen. moet, ik moetl Vraag me niet waarom. Geloof me alleen maar als je wilt en kunt. Ik Ik was Je trouw. Ik kan je niet voor de laatste maal laten gaan met de gedachte, dat Ik je ontrouw was. Ik ben je trouw geweest! Maar het is te laat. Ik moet ik moet met hem trouwen.” HIJ stond haar een oogenbllk gretig op te nemen, toen lachte hU bitter. .Juist," zei hy. ,Je zegt? dat je me lief hebt. Dat denk je, maar het is niet waar, Lorrie. Je hebt het geld van Melford lief en alles, wat je daarvoor kunt krijgen. Ik verbaas me er niets over, dat je weigert dat te ruilen voor my. Wat was ik een ezel om hier te komenl Vooruit, ik zal Je nooit weer lastig vallen. Ik ga nu heen. Trouw met hem! Natuuriyk zal Je met hem trouwen, welk meisje zou dat niet doen? Ja, ik zal nu gaan. Vaarwel!” Hy wendde zich om bleef staan. Jk ik ben bang, dat ik vanavond erg ruw ben geweest. Lorrie. Je moet het me maar ver geven. Ik.... och. Ik weet niet goed wat ik doe, zie je. Het is zoo hard om je te verliezen, om te bedenken, dat degene, die van my zou zyn geweest, morgen van Iemand anders zal zyn. Morgen. Ik wou, dat we morgen allemaal dood waren voor het zoover komt! Ach" want er ontsnapte haar een snik vergeef het me maar. Ik.... ik wensch je alle geluk. Ik....* hy zweeg plotseling en terwijl hy naar haar toeging, nam hij haar In zyn armen. „O lieve ling. Mijn lieve, lieve meisje!” set hy heesch. .Jioe kan ik je opgeven. Hoe kan ik je laten gaan? Geef me één kus Lorrie, één kus, de laatste, de allerlaatste!” Wit als een geest hief ze haar hoofd op, dat een oogenbllk als een geknakte bloem op zyn borst had gelegen en kuste hem. Ben oogenbllk rustten hun lippen op elkaar. Het was het droevigste moment, het oogenbllk dat twee harten moesten schelden. Toen, lang zaam, maakte hy. volkomen gebroken, met een kreet van ellende haar armen zachtjes los van zyn hals en ging heen. „Lorrie! Lorrie!" riep een stem uit de deur. „Waar ben je?” Het was Greta In haar witte japon. Achter haar stond Seymour Melford, bleek en angstig. „Goqde hemel!" riep Greta uit, toen haar zag. „Ze is bulten In die kou. Kind!" ging voort toen Lorrie langzaam en traag op hen toekwam, „wil je een kou op je hate halen? O. boe kan je toch zoo dwaas zijn?” .Lieve Lorrie!” mompelde .Seymour Melford. terwyi hy haar arm door den zynen trok. ,,H<» kan je toch zoo zorgeloos zyn? Je gezicht is sneeuwwit! Héb Je een spoök gezien?” „Ben ik wit?” zei ze met droge lippen, ik heb een spook gealen, dat is het. met een wilden lach „wees maar niet bang, het is weg en zal niet terugkomen het an niet terugkomenl” Alkmaar heeft nieuwe brievenbussen gekre gen. De bestaande bussen in onze stad zyn thans alle vervangen door z.g. hangbussen van het fabrikaat Verbriva. Met deze technische verandering zyn ook eenige andere wijzigingen aangebracht. De brie venbus aan den Gasthuissingel is verplaatst naar de overzyde en de bus op den hoek Nleuwlan- dersingelKennemerstraatweg Is verder den singel op geplaatst tusschen de zegelautomaten De tijd stelt zyn elschen en een bioscoop, product van den modernen tyd by uitstek, heeft In wellicht nog strengere mate te voldoen aan de elschen van den tyd. De techniek staat niet stil maar ontwikkelt zich met verbazingwek kende snelheid en wanneer een bioscoop van die ontwikkeling geen profyt trekt, gaat het profyt aan haar op den duur voorby. Het Victoria Theater was. toen het een jaar De kermis. Evenals andere jaren heeft de kermis te Oudorp een rustig en ordelijk ver loop gehad en werd ook dit Jaar door mooi weer begunstigd. Over het algemeen is het bezoek echter niet meegevallen, wat deels zyn oorzaak zal hebben gevonden in het overiyden van den zeereerw. heer pastoor, en, vooral des Zondags in de te warme weersomstandigheden, waar door vela stadsmenschen naar zee trokken. Niettegenstaande dit was het In de beide café's waar voor uitstekende dansmuziek ge zorgd was, gezellig als van ouds. Er werd volop gedanst en ook menig oudere kon de verlei ding niet weerstaan zich nog eens op den glad den vloer te wagen. By het café van mej. G. Morsch werden Maandagmiddag volksspelen gehouden. Voorde heeren was hst „wagenrennen” en voor de dames „koppenrapen”. Zoowel door de heeren als door de dames werd met veel animo ge streden om de uitgeloofde pryzen te winnen. Dinsdagmiddag werden by café ..De Henge laar”, waar de heer Leering als eigenaar zyn 25ste kermis vierde, wederom volksspelen ge organiseerd. Voor de heeren was het „mast- kllmmen” en voor de dames .stoelendansen”. De uitslag van de heeren luidde: 1. H. Leering, 3. A. By post, 3. Haile Selassie (Joh. Dekker), 4. G. Dekker, en die der dames: 1. O. Schot, 2. A. Dekker, 3. N. Leering, 4. Rle Commandeur. Verder werd hier alle dagen nog gelegenheid ge geven tot tonknuppelen of katgooten, waarvan een ruim gebruik werd gemaakt. i beer Stevers sa] ;emakkeiyk eenige vinden. Evenals Dank zy het initiatief van den heer Norde- man, directeur der N. V. Spaander’s Kleeding- magazyn, Langestraat, alhier, konden Maan dag JJ. reeds een drietal tellen, gevuld met oude rywlelplaatjes en andere oude metalen, aan hft Consultatie Bureau voor t. b. c.-be strijding werden afgeleverd. De heer Nordeman heeft eer van zyn werk. Nog is alles niet binnen. Er zyn nog velen, die oude metalen In hun bezit hebben, doeh voor al desen bestaat nog gelegenheid plaatjes en oude metalen te bezorgen aan meergenoemd bureau. De duizendste bezoeker van de .Jan van Speyek" De duizendste bezoeker van dezen zomer heeft Dinsdag den vuurtoren ,Jan van Speyek” bestegen. Deze duizendste bezoeker, die naar boven wandelde, was de Egmondsche badgast met den toepasseiyken naam „Walker"! Al even toepasseiyk was het. dat deze badgast tydeiyk zyn Intrpk genomen had In een woning aan de Van Speyckstraat. De vuurtoren-wach- ter, de heer A. Blok, overhandigde den heer Walker als aandenken een zilveren herinnerings- lepel. Nu de vuurtoren, door het afgraven van de duinen en den aanleg van een wandelpad meer ren. Garderobe en toiletten zyn hier dergebracht. Een zeer breede trap leidt boven, waar zich eveneens een groote. verlichte ruimte bevindt, welke toegang tot het balcon van de aaal. En in de zaal ge komen, zyn we meteen In het hart van het bedryf, want hier spelen zich de filmdrama's en biyspelen af, waarnaar de menschheld komt kyken. Deze saai heeft wel een heel ander aspect gekregen. De zybalcons zyn verdwenen en de bonte decoraties eveneens en het oude frontbalcon heeft plaats moeten maken voor 'n, nieuw, dat heel wat grooter is. De parterre, die zoo knus van de rest der zaal was geschei den. Is nu in het groote geheel opgenomen. Het benedengedeelte Is nu een groot veld van ryen stoelen, zonder middenpad. De kleuren zyn zeer licht, lichtgeel. licht rood en goud domlneeren en de indruk van die lichtheid Is. dat de zaal zeer groot schynt, hoewel die schyn eigenlek wer- kelijkheid is, want de zaal is inderdaad, door de betere Indeeling. groot. De lynen der zaal zyn zeer verfraaid en de verlichting, voor een groot deel Indirect, Is zeer smaakvol geworden. De zitplaatsen zyn ruim, zoodat men met de langste beenen geen last heeft. Het gezicht op het witte doek is van alle plaatsen af zeer goed, doordat de vloer van de zaal zeer sterk afloopt en het tooneel een meter lager Is gemaakt. Alleen op het baloon zyn de plaatsen trapsge- wyze gebouwd, maar voor de rest is het ónmo gelijk te struikelen over drempels of afstapjes, om de doodeenvoudige reden, dat ze er niet zyn. Zeer gerlefeiyk is, dat de zypaden lil de zaal zeer breed zyn, zoodat men zich er gemakke- iyk kan bewegen. Tusschen de hall en de zaal bevindt zich een soort gang, waardoor tocht wordt voorkomen, geiyk ook boven het geval Is. De gewone centrale verwarming heeft plaats gemaakt voor een hypermoderne verwarming met heete lucht, welke door spleten in de mu ren boven In de zaal wordt geblazen, terwyi de koude bedorven lucht van onderen wordt weggezogen. In den zomer kan koude lucht in plaats van heete worden Ingeblazen, zoodat in de geheele zaal daardoor een aangename tem peratuur kan worden verkregen. Het allerbelangrijkste, de fllmcabine. is even eens geheel vernieuwd. In de ruime brandvrije cabine staan twee van de allernieuwste film toestellen, die de projectie en het geluld zoo volmaakt mogeiyk weergeven en die door aller lei vernuftige vindingen dusdanig zyn, dat het in brand vliegen van de film vrywel is uitgeslo ten. Naast de cabine bevindt zich de brand- vrye fUmkluls, zoodat in het allergelukkigste geval slechts een klein deel van de film kan verloren gaan, want tydens de projectie is slechts één rol In de cabine en die zit In den schier brandvryen trommel van het toestel ge borgen. Natuuriyk zouden wy nog meer kunnen ver tellen, maar wy zullen hiermede volstaan en alleen nog zeggen, dat de architect, de heer H. v. d. Helde, uit Rotterdam, eer van zyn werk heeft, als ook de aannemer, de heer A. Vos, die in vyf weken tyds het omvangryke werk heeft verricht. - J ,-r' TïtsnfiS 1)3 -31 Op de verkoelde plaats. De melkexpedi-isq keur Tomas raakte, doordat hy te weinig uit week, met zyn auto een met groenten belader, bakfiets, die aan den kant van den weg sttad.^ De bakfiets kwam door den schok in eea' schuitje terecht, dat toevallig dicht by de on- geluksplaats lag. De melktransporteur en de groenteboer stelden, na nauwkeurige bereke ning. de schade aan flets en groenten vast oo 3 gulden en nadat was afgerekend, ging leder syns weegs. Bovenstaande vermelding van voor en tegen pordpunten. Tot een vergeiykend voorbeeld zyn deze er echter door ons bygeplaatst. Nu zyn Haarlem en Utrecht met leder 4 wedstrydpunten ex-aequo resp. no. 1 en 2. Dit klopt, daar het bordpunt- gem. van Haarlem beter dan van Utrecht is. Nu staan Noordbrabant en West-Friesland aangeschreven als resp. ex-aequo no. 3 en 4. De juiste volgorde is ol. hier minder juist, daar West-Friesland door het beter bordpuntgem. (ook al is het heel gering) als no. 3. diende aangeboekt te staan. Alleen by geiyk aantal wedstrydpunten, alsmede voor en tegen burd- punten kan voor de rangschikking van de al- phabetlsche volgorde gebfulk worden gemaakt In dat geval sou Noordbrabant nq, 3 kunnen zijn. Maar by gebruikmaking van de clubnamen, nJ. UB.I. en GJS.Z.. wat feltelyk unaniem is, zou evengoed het omgekeerde het geval kunnen zyn. Zooals al reeds bekend spelen G.8.Z. en U.D.I. geen besllssingswedstryd om de 3e en 4e plaats. Onderstaande zyn we in de gelegenheid om de» uitslag mede te deelen van den besllssingswed stryd UB.G.8t. Bavo. een uitslag waar reeds vaak naar geïnformeerd is. Hierby heeft 8t. Bavo op overtuigende wyze het R. K. Club- kampioenschap van Nederland behaald Men zie onderstaanden uitslag: Besllssingswedstryd UJI.G. (Utrecht)—8t. Bave (Haarlem) 0-2 1—1 1—1 1—1 1—1 0—2 0-2 0—2 2-0 Morgen, Vrydag 13 Augustus, v.m. 10 uur, algemeene ledenvergadering in de 8t. Francisca- Romsnakapel op de Laat. Alle priesterstuden ten van Alkmaar en omstreken worden ver zocht deze vesgaéering by te wonen. Vooral ook worden de aa. studenten, die met Septem ber vertrekken, verzocht aanwezig te zyn. Besprekingen omtrent Ouderavond, fiets tochten en verder programma voor de vacantlc, die, ofschoon reeds ver gevorderd, nog tyd genoeg geeft om deze plannen te verwezenlij ken. Zorg er voor, dat de vergadering voltallig is en werkt mede, waardoor gy uw vereeniglng tot grooter bloei zult brengen- Zy, die niet in de gelegenheid zyn deze ver gadering by te wonen en zich nog niet als lid hebben opgegeven, worden verzocht dit zoo spoedig mogeiyk te doen by deh heer W. L<nt- man, Koningsweg 22, of by den secretaris Fr. Heynis, Stationsstraat 35. p. fr. M. Hoenselaare OJ*. Mod. beloofde niets te vertellen waren.** Hy deed een stap naar haar toe, Weef toen staan, lykwit met vlammende oogen. ,Js dat waar?” zei hy schor. zy hief haar oogen op tot de zyne In misschien troost geeft, kan je me gelooven, als Ik Je zeg, dat wanneer je me trouw was geble ven ik liever alles alles had zien ineenvallen, dan jou te verliezen. Maar ook viel hy zich zelf in de rede. „Wat geeft het of ik al boos op Je ben. Je handelde als een echte vrouw en meer valt er niet over te zeggen.” ,Jfeen, meer niet,” zei ze met een heesche stem, die desondanks als muziek in zyn ooren klonk, .Alleen dit, Guy we hebben ons alle twee vergist." Hy lachte bitter. „Ja, dat Is jouw manier van zeggen natuur iyk. Ik heb me vergist, teen ik dacht, dat je van me hield. Natuuriyk.” ,Jk,ik bedoel het niet zoo,” zei ze wan hopig.' „Ik bedoel, dat je je vergist hebt toen je dacht, dat dat „Ga voort,” zei hij somber, „het is het laatste gesprek, dat wy samen zullen hebben voor- looplg, zou ik zoo denken. Ik wou, dat ik kon zeggen voor eeuwig,” voegde hy er wanhopig by. dat ik met Seymour Melford verloofd was, vóór jy jy Diana vroeg om je vrouw te worden." „Wat!” riep hy uit op zachten, maar door dringenden toon. „Het is waar,” zei ze bevend. „Ik ik voor dat Tochtje ouden van dagen Weer zyn onze oudjes eens prettig uit geweest. De milde bydra- gen van ingezetenen en de medewerking v u. auto-bezitters maakten het mogeiyk, dat ruim 30 Inwoners van 65 Jaar en ouder onder de goede— leiding van den heer W. Wester, een tochtje hebben kunnen maken naar Amsterdam. Onder gunstig weer werd om 1 uur de reis aanvaard. De attractie was deze maal, behalve de rit zelf, een rondvaart door de grachten, op het JJ, langs sluizen, schepen en dokken. Aan de koffietafel, die aangeboden werd in Halfweg, en die het gezelschap zich uitstekend liet smaken, hield burgemeester Bos een toe spraakje. Toen om 9 uur de deelnemers in den Hoef terugkeerden Het de harmonie „Lamoraal” haar biyde tonen schallen. In hotel ,J3e Drie Egmon- den" werd afscheid genomen met menig woord van dank en vele wenschen voor het volgend Jaar. stomme bevestiging en hy wist, dat z(j de waar heid sprak. „Groote hemel.” barstte hjj^uit met gebalde vuisten; „dan dan is er ergens een door gestoken kaart geweest!” Hy bracht zyn hand aan zyn voorhoofd en staarde voor zich uit. „Een doorgestoken kaart, Lort Zy schrok terug, zy wist w en was bang voor zyn vraag. .Lorrie, wie kan dit hebben gedaan? Je hebt my dus niet In den steek gelaten? Je was me trouw?” „Trouwer dan jy,” antwoorde ae. „En en o hemel! en ik had te.laat kun nen zyn! Lorrie, lieveling! Myn schat! Vertel me nog eens dat dat je me toch liefhad dat je me nog Uefhebt! In zyn plotselinge vreugde kwam hy met uitgestrekte armen op haar toe. Maar zy week achteruit en hief haar hand op, die blank als marmer scheen in het licht van de maan, om hem terug te houden. „Neen, neen,” zei ae. „Raak raak me niet aan. Het is waar! Maar het is te laat!" Hy bleef staan en liet zyn armen zakken. „Wat bedoel je?” zei hy scherp. „Waarom is het te laat? Je bent niet-getrouwd. Als het waar is, dat we werden bedrogen en dat dat je nog altyd van me houdt” Hy zweeg en keek in haar oogen, alsof hy In haar ziel wou lecen en zy sloeg haar oogen neer. Ue houdt van me!” riep hy uit. „O Lorrie, kom by me!” .Neen, neen,” hygde ae. .Neen, het Is te laat. Ik ik kan niet by je komen. Ik moet mor gen met Seymour Melford trouwen. O Guy! Ik wie? Maar het doet er niet toe, wie je dat verteld heeft. Verliefd op haar! Als je een vrouw zooveel vermydt als je kunt; als je jezelf dag en nacht voorhoudt, dat geen macht ter wereld je zou kunnen dwingen met haar te trouwen, ben je dan verliefd op haar?” ,Je je was lederen dag by haar,” zei ze zwakjes. ,Ja, dat ontken ik niet Maar dat was myn schuld niet. Ik zou lederen dag by haar hebben kunnen zyn tot den jongsten dag, maar ik zou niet met haar getrouwd zyn, voordat jy me in den steek liet en dat weet je heel goed." „Wacht eens,” riep ze wanhopig. Ik begryp J® niet. Je zegt „Ik zeg. dat ik besloten had om niet met Diana Melford te trouwen, niet om Latcham te redden, zelfs niet om myn vader te redden. Pas toen Ik het nieuws hoorde, dat Je met dien, valschen hond met zyn gladde tong neem my niet kwalyk. Ik vergat dat je met Sey mour Melford gaat trouwen, toen Zy wendde haar hoofd van hem af, dat hy de vreugde niet zou zien, die in haar oogen kwam ondanks haar ellende. Hy hield van hy hield nog steeds yan haar. Hy stak de handen In de zakken van ulster en bleef een oogenbllk zwygend staan. „Toen Ik hoorde, dat Je verstandig genoeg was geweest om Guy Kendale zyn congé te geven voor Seymour Melford, wat kon ik toen beter doen dan met de vrouw trouwen, die tenminste myn vader voor een faillissement kon behoeden? Toen ik jou verloren had, hinderde het Immers niet met wie ik trouwde? Als het je G. Kramer, kruidenier, Camperduin, gem. Schoorl. Mr. Ubbens, rechter comm., Mr. Ham- mlnga, cur. Jac. van Leyen, winkelier en arbeii kerhaven gem. Bovenkarspel, Mr. rechter comm., Mr. Thomas, cur. Margarine. Voor de levering van onver mengde margarine is voor twee maanden aan gewezen Wed. Th. Schoon. Hun die voor de dis tributie van onvermengde margarine In aan merking komen worden de bonnen toegezon den. J. P. KurverB. Stevens A. J. KurverJ. Drager M. van BommelJ. Warmerdam J. O. SmitsP. Veen O. VersteegL. v. d. Voort L. de RoosJ. Weyers J. de Hoeson—J. Stevens C. KurverJ. Veen J. de Groot^A. Mastellng P. WolvekampF. Broekman De strandfeesten De strandfeesten worden dit jaar gehouden op Vrijdag 12 en Zaterdag 13 Augustus, torwyi daarna op Zondag 31 Augustus groote rultersportfeesten zullen wor- den gehouden. Op Vrydag sullen de feesten 's middags om 1 uur beglhnen met een optocht van alle deel nemers met muziek door het dorp. Daarna be ginnen de spelen voor kinderen van 9 jaar en van 915 Jaar. als zakloopen, ring gooien, e.d. Om 9 uur 's avonds wordt een lamplonoptocht gehouden, na afloop waarvan op de zee „knal- effteten” de aandacht zullen vragen. Zaterdagmorgen om 9 uur beginnen de wed- stryden In het maken van bouwflguren aan het strand, 's Middags om 2 uur zyn er wed- stryden voor volwassenen, als kruiwagen ryden, peluwgevecht. enz. Om 8 uur Zaterdagavond biedt het fanfarecorps Eensgezindheid uit Egmondbinnen op het Pomppleln een concert aan, waarna op het strand en in zee een grootsch vuurwerk wordt ontstoken door de firma A. J. Kat uit Leiden. De rulter-feesten, die eerst op Zondag 14 Augustus gehouden zouden worden, zyn uitge steld tot Zondag 21 Augustus, daar de deel nemende ryvereenigingen niet eerder beschik baar zyn.. Zaterdagavond na afl zullen speciale NÊco-Mi maar. Heiloo en Bergen, wist wel, dat je dat zou zeggen,” anU woordde hy Utter. Ut wist, dat je dat excuus zou maken en het me in myn gezicht zou gooien, maar ik was niet ontrouw. Neen Lorrie." HU noemde voor het eerst haar naam sinds hy haar had aangesproken en zy voelde weer de oude bekoring van zyn stem uitgaan. „Ik was door dik en dun met Je meegegaan, ■elfs al had het een totale Ineenstorting van Latcham tengevolge gehad. Ik gaf myn vader «yn zin, een maand weg te uyven, omdat Ik het hem niet goed kon weigeren, maar ik bleef me aan jou vasthouden. Ik was van plan bU je te komen als de maand om was en te zeggen: Lorrie, Ik ben een arm man, maar Ik zal je gelukkig maken, als je je woord wilt gestand doen en met me trouwen.” .Meende je dat ,Jk verzeker je, dat ik het meende. Waarom «aou je er aan twyfelen?" vroeg hU driftig. Ze legde haar hand op het muurtje en leunde er zwaar op. ,Ze hebben me verteld,” zei ae aarzelend, verlegen zelden dat dat Je ver liefd was op Diana Ze kon niet verder Op 15 Augustus zal ook de parochie van Onze Lieve Vrouw Geboorte te Burgerbrug een pries- ter-jubllaris bezitten. 25 jaar geleden n.l. werd de zeereerw. heer pastoor van Kampen priester gewyd. Geduren de de vyf Jaren, dat pastoor van Kampen hier zyn geesteiyk werk verricht, is hy de vriend van allen geworden. Heel Zuid-Éype maakt zich dan ook in biyde stemming om dit zilveren feest zoo luisterrijk mogeiyk te vieren. De parochianen hebben hun geesteiyken Her der dringend verzocht om eenigen tyd „uit te gaan", opdat zij hun voorbereidingen ongehin derd kunnen treffen. Het Is immers altyd moei- lyk onder het oog van den jubilaris de versie ringen te maken. Daarom ging de pastoor van huis en komt dezen Zondag weer thuis. Op dé grens der gemeenten ZUpe -en Schagen zal de pastoor om 2 uur (n.t.) worden verwelkomd doof het feestcomité. De voorzitter, de heer Joh. C. Bruin, zal het welkomstwoord spreken. Daarna, voorafgegaan doof heraut en ruiters, het comité en eere-comlté, en het muziekcorps, zal de jubilaris temidden van zyn volk opgaan door de Zype naar zyn fraai kerkje. Daar zal de Jubilaris een plechtig lof celebreeren. Maandag wordt de feestdag begonnen met een algemeene H. Communie der parochianen, om half elf is de Solemneele Hoogmis. Des namiddags van half drie tot vijf uur is er receptie in den tuin achter de pastorie en dan zal tevens het geschenk der parochie wor- den aangeboden. Des avonds om 8 uur is het plechtig danklof met Te Deum. Vanzelfsprekend zullen de parochianen Zon dag en Maandag vlaggen met de wlt-gele wim pel aan de top. Dankbaarheid zal het kenmerk zyn van heel het feest. Dankbaarheid aan God. dié dit pries- '"5 ter teven -wo rijkeiyk zegende ea tevens dank baarheid van de parochianen aan den pastoor, die door zyn goedheid en vriendeiykheld by al len bemind Is. Indien ooit, dan vormen hier de priester en zyn parochie een éénheid en samen- hoorigheid. Hier is het de priester, die boven allen staat en dooj zyn priesteriyken eenvoud allen leidt en stuwt naar het eeuwig vaderland, naar God! Dat de Zuld-ZUpe daarvoor dank baar la, zal Zondag en Maandag getoond wor den I Kunstaaal Boendermaker (Bergen): Tentoon stelling van werken van schilders der Bergen- sche school. Tot en met 38 Augustus dagelijks van t—4 uur. Toegang vrij. Dr. Dekkerhuls: Dagelijks geopend van 1010 uur. Werken van F. Kamstra, benevens moderne leer- en handwerken. Bedevaart der Sint Josephs Geaellen Ver- eeniging naar Heiloo In districtsverband worden de leden der Sint Josephs Gezellen Vereeniglng ultgenoodigd, om deel te nemen aan de Bedevaart naar O. L. Vrouw ter Nood te Heiloo op Zondag 21 Augustus is. De in tentie luidt: dat de KafitoUeke opvatting van individu, huisgezin en staat in ons vaderland moge toenemen. Allen worden verzocht van het programma de aandacht trekt, steeg het bezoek met 25 kennis te nemen en aan de Bedevaart deel te nemen. o Of twaalf geleden werd gebouwd, een bioscoop, die volkomen was Ingericht naar de opvattin gen van toen en. wat technische outillage be trof. ten voorbeeld kon worden gesteld aan ve le andere filmtheaters. Maar we zeiden het reeds: de techniek ontwikkelt zich en ook an dere dingen zyn aan grondige wyzlglngen on- derhevig en hoewel de directie van het Victoria Theater in den loop der jaren kostbare verbe teringen aanbrachttoch kwam ook voor dit theater de tijd, dat een rlgoreuxe verjongings kuur moest worden toegepast. Nu is In dezen tyd wel eenige moed noodlg om in deaen weinig floriasanten tyd veel geld ten koste te leggen aan de vernieuwing van een bedryf. dat In zoo’n groote mate van de welvaart der bevolking afhankeiyk is. Die moed was er en zoo geschiedde het, dat de be kende bioscoop voor een tydje gesloten werd voor het gewone publiek en alleen timmerlie den. metselaars, electriclens, schilders en ande re werklieden er toegang hadden en dat het geluld der filmbeelden plaats moest maken voor het gerucht van het gereedschap. Er is hard gewerkt, zoo hard, dat morgen. Vrijdag, het theater z’n deuren weer open kan zetten voor het bioscoop-Uevend publiek, dat het ontvangen kan in een inrichting, zoodanig, dat men waant in een nieuw gebouwd theater te zyn. Eéh beschrijving van de vernieuwing ge vend, zullen we maar een zekere volgorde In acht nemen en zoo beginnen we by den voor gevel. die ook al een opvallende verandering heeft ondergaan. De uitvoerige lichtreclame, welke den geheelen gevel beheerschte. is verdwe nen. De ramen zyn gewyzigd en de gevel heeft een nieuw, byna wit pakje gekregen, dat met z’n sobere lynen In de Langestraat niet mis staat. Een luifel completeert het geheel en wanneer men daar onder door gaat, staat men in een wydsche gelegenheid, die als portiek dienst doet. Vandaar komt men door breede deuren in de groote hall, een smaakvol Inge richte ruimte, waarin blauw en geel dominee- It Ik

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1938 | | pagina 12