LUWS BEURS VAN AMSTERDAM STAD’ o. LUNCH BIJ KEMPINSKI ORRIE Alkmaar, 1 Sept.- Moeder-overste omgekomen De kermis SLECHTS 5ct PERPAK DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1938 AGENDA LESSEN HERVAT Saalborn in *t Gulden Vliet Het vaandel officieel overhandigd BURGERLIJKE STAND MARKTNIEUWS DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1038 KJ.C. St. Laurentius-parochie ARTISTENBLOED In het Patronaat»gebouw Op het station te Lichtenvoorde door trein gegrepen en gedood HET BETERE ZEEPPOEDER DE POSTFANFARE DEBUTEERT ALVATA’S REVUE RAS FINIDAS EEN BOM AANGESPOELD TE EGMOND AAN ZEE Apothekersnachtdienst n dan strijd tegen het communisme Is sociale rechtvaardigheid het sterk ste wapen. VIJF MILLIOEN ZOEKEN EEN ERFGENAAM Diversen Tooneel - i Programma Gem. Radio- distributie Theater: „Onverbreekbare banden." naar omstreeks nen om 8 uur. Adriana Jacoba Joblna de Vries, genomen. Alkmaar en we gunnen haar dat van bartel led -i !>O Mto n -MH HOOFDSTUK XXX gelegenheid geven zich onnoozel aan te stel len tot vermaak \an den toeschouwer. Seymour onbeweeglijk 68% 154 69 154 144 149% 132 153% gebeurd weten, Vorige Slotkoersen 214 276% 156 246% 458% 169 173 80% 22% 11% 10 214 278 155 246% 101% 102% »7* 100* 101H 100% 3327/, 16% 75 '9% 153*/. 89 43** 63% 241% 294 24% 42% 43* 13% 4 36* 5% 153% 90 44% 63% 241% 295 Dé Zondag- en nachtdienst zal in de week van 28 Aug. tot en met 3 Sept, worden waar genomen door de apotheek van mevr. Schou tenOele, Choorstraat 47. 80 102% 110% 115% 105% 108 468 171 175 82% 82 103 111 116 106 108 22 11% 10% 251/. 30 42% 43% 13% 4 36% 5% 65% 1% 2 8 228% 171 1M 107 92 164% 61% 3* 65% 1% 2* 7H 9* 131 153 DOOR CHARLES GARVICE Vanochtend omstreeks half twaalf la op het station te Lichtenvoorde do Eerwaar de Moeder-Overste van het 8L Vinoentius- gasthute te Groenlo door een trein gegre pen en gedood. ODD. dost <U jeuk bsdova sa doodt do stokteklomoa. soodot do huid stok koa hwat.Un. Flacco* S M et, L I JO *a t 230. Niet alleen had Dianas angstig roepen een paar van de dames* aangetrokken, maar ook de millloen voor zich te winnen en zij spinnen een intrige die tot de laatste minuut den ondergang der Petten tracht te bewerken. Het lukt natuurlijk niet, maar een en ander ver oorzaakt een onafzienbare reeks vergissingen, die den lachlust prikkelen en Rilhmann volop Die post fanfare kan nog heel wat worden la Nadat het korps uit dankbaarheid op de fonkelende instrumenten een pittigen marsch had geblazen, werd het woord gevoerd door den heer Groot, den voorzitter van de .muziekver- eeniging, die hartelijk dank bracht aan allen, die op een of andere wijze aan de oprichting van het korps hadden medegewerkt. Ook dank te de voorzitter den dirigent Anderson, die zich voor de opleiding der leden zooveel moeite had gegeven en den heer Twenhövel, adjudant, die als militair den postmannen *t marcheeren had geleerd. Als bewijs van erkentelijkheid over handigde spr. den heer Twenhövel een kistje sigaren. Na deze toespraak brachten de van het goud schitterende muzikanten op keurige wijze het Wilhelmus ten gehoore. Nadien gingen ze allen nog eens ,op de kiek”, om vervolgens met slaan de trommels en harmonisch koper-geschetter de poort uit te marcheeren, de straat op, om een langen rondgang te maken en voor het huls van den burgemeester en van eenige anderen waar men bijzondere verplichtingen aan had een muzikale hulde te betuigen. De postfan- fare had zeer veel bekijks, duizenden waren bij het postkantoor op de been en een leder keek friet genoegen naar de kranige postmannen, die er niet alleen goed uitzagen en goed marcheer den. maar ook goed bliezen. Spert Wielerbaan: Hedenavond oefenwedstrijd. Aan vang 730 uur. me ook tragisch,” zei hij zacht. Melford, ik hoop, dat u mijn taak gemakkelijker zult maken. Ik kom u uw vrijheid teruggeven en het engagement tusseben ons verbreken.” Zij bewoog zich niet, maar Seymour schrok en werd vuurrood. „Wat!” riep hij uit. „U u wilt nw belofte aan mijn zuster verbreken?" als uit zooveel waar- Continental Oü Shell Unon Ofl Tidewater Sabber A’dam Rubber Bandar eaeosee*»** Dell Batavia Rubber Serbadjadi Silau V. L Q a Alltort Interoontln. Rubber Scheepvaart Java Oh. Japan Hon. Am. Lijn Kon. Ned. Stoomb. Scheepvaart-Unie Rota Lloyd St Nederland Suiker H. V. A. Java Cultuur N.LS.U Vorstenlanden Tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembah Spoorwegen Union Pacific Wabash Erie Kansas City South South. Rauw. Chic. MUw t m ez-dMdend nominaal Opening Heden De Jeugd-matlné’s vangen aan kwart over vieren, de avondvoorstellingen begin- 101% 102% 87* 100* 102 100** 100* 27$ Staatsleningen 3% NederL Obllg. 1896/VÖ 3% NederL 1986 2H NederL Cert. 8% Rec. 1937 8—SM Obllg 1838 3% Indie 1937 3 India 1937 A 5M Youngl. (M.K.-verkl.) Banken Amsterd. Bank Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-MU- Industrieën Unilever Calvé Delft Alg. Kunstzijde Van Berkel’s Pat Nieuwe Philips Ned. Ford Indostr. Buitenland Anaconda Kennecot Bethlehem Steel U. a Steel Rep. Steel U. a Leather Intern. Nickel Stand Brands MUnboww Alg. Exploitatie Radjang Lebong Petroleum Kon. Olie Gaboes Perlak Peudawa 336% 16% 75 9% 232% 172% 159 I 108 92% 165% 58 3* Op het strand te Egmond aan Zee is sen bom aangespoeld van klein kaliber. Het projectiel werd ontdekt in een zwaren balk, die 'n strand jutter gevonden had. Daar hU den balk niet ver voeren kon, begon hy hem op het strand stuk te hakken. Gelukkig ontdek .c hy echter eer hij er aan toe was de bom. De politie werd toen gewaarschuwd en de bom werd voorzichtig los gemaakt en onder de hoede van den burge meester gesteld. De herkomst was uit de inge- graveerde letters niet vast te stellen. Vermoe- delljk is het een niet ontplofte bom van mi litaire oefeningen, daar den laatsten tijd ook verscheidene rook-bommen zijn aangespoeld. Een deskundige van de artillerie-inrichtingen zal een onderzoek instellen. ,JCn mijn broer?” vervolgde Diana. .Hier .ben ik.” zei Seymour, die binnenkwam en hij ging naast Lorrie zitten. Het was geen opgewekte maaltijd. Guy’s zon derlinge woorden klonken in Lorrie s ooren en ze zweeg. Lady Famham en lady Collop waren druk met hun brieven, maar een of tweemaal zag Lorrie, dat lady Farnham's blik op haar nutte met een eigenaardige teederheid en medelijden, zooals het haar scheen. Lorrie stond op en verliet de kamer en Diana en Seymour gingen samen voor een der ven- sters staan. „Het te in orde,” zei hij zacht. „Ze heeft be loofd me voor het eind van de maand te trou wen. Ik denk wel, dat ik de krach zoo lang kan tegenhouden.” Getrouwd: Johannes de Haan en Wilhelmina Hendrika Rabeling; Karel Johannes Martinus Jacet en Cornelia Ottenbros; Cornells Laas en Johanna Ursem; Petrus Laurentius Johannes Henneman en Margaretha Emma Ignatla Wltteveen. Overleden: Wilhelmus Johannes Bieman, we duwnaar oud 84 j. Men schrijft ons: Blijkens een advertentie, voorkomende in dit nummer, zal de Oymnastiekvereeniging „Turn- lust” op Maandag 5 September haar lessen hervatten op de gewone lesuren. Daar alle les sen onder persoonlijke leiding staan van den Heer Poll, leeraar gymnastiek M.O., bijgestaan door vele deskundige hulpleiders, kan door het bestuur van Turnlust een Juiste beoefening van de mooie turnsport worden gegarandeerd. ZU, die het nut van de lichamelijke ontwik keling inzien, zullen zich bij „Tumlust” aan sluiten. NB. We maken onze lezers en lezeressen er opmerkzaam op, dat we alleen voor de In deze agenda genoemde voorstellingen in kunnen staan wat betreft de zedelUke toelaatbaarheid. En dit is no^ altijd bedoeld als voor volwasse nen, tensjj nadrukkelijk anders vermeld. Zoowel de middag- als de avondvoorstellingen, die gedurende de kermteweek worden gegeven in het Patronaatsgebouw, Vamebroek, blijken een groot succes te zijn. Van Vrijdag af wordt in de Harmonie de Heinz Rilhmann-film „Vijf millloen zoeken een erfgenaam” vertoond. De film, welke Heinz Rilhmann alle gelegenheid geeft tot het doen van gekke dingen, is gemaakt door Carl Boese. Heinz heet in deze film Pett, Peter Pett, stof- zulgercolporteur en cabaretarttet in zijn vrijen tijd. Een arme droomer, die nochtans gelukkig is met zijn vrouw. Deze Peter Pett krijgt op een goeden dag de verrassende mededeeling, dat hjj vjjf millloen te goed heeft van een overleden oom in Amerika, op voorwaarde dat hij geluk kig getrouwd te. Mocht dit niet het geval zijn, dan heeft zijn Schotsche neef, Patrick Pett, recht op de erfenis. Een gangster en zijn schoone Reea-palronaat: Eiken dag matlnée voor kin deren. Aanvang 4 uur en avondvoorstellingen voor volwassenen, aanvang 8 uur. Het program ma bestaat uit films. Victoria Alle dagen. Bioscéop Harmonie: „Een avontuur in hotel Excelsior”. Alle dagen. City: „All Baba gaat op stap.” Alle dagen. Vorige Opening Slotkoersen Heden Schouwburg Dasaie Alvata’s Revue Ras Flnl- óas. Tot en met Zondag. Aanvang 8.18 uur. Gulden Vlies: Hedenavond „Grompie”. Vrij dag en Zaterdag „Meneer Schlögl. Zondag „Ras mus de Wonderdokter”. Aanvang steeds 8.18 u. gisteravond gehoord hebben: u zegt me, dat failliet ben en dat Latcham ineenstort. Laat het zoo zijn. Laat ik u zeggen, dat binnen een uur mijn advocaten opdracht zullen hebben om de geheele bezitting te verkoopen en dat iedere cent van hetgeen wij bezitten zal dienen om de schuld te betalen, die wij aan u hebben.” .Kom Diana,” zei Seymour hard, „dit is geen plaats voor jou of mij, of Lorrie. Ga haar zeg gen, dat zij zich klaar moet maken. We zullen naar De Dennen gaan.” Guy schrok en werd vuurrood. Lady Farnham trad op Seymour Melford toe en legde haar hand op zijn arm. „Mijnheer Melford,” pleitte zij, „u zult er toch niet op staan dat juffrouw Latimer ons verlaat? Zy is niet sterk Hij lachte beleedigend. „Denk u voer uw gast vrijheid, lady Farnham, maar ik wil natuurlijk gaarne een dame verwijderen uit het huls waar haar aanstaande echtgenoot door een van uw gasten beleedigd te!” De graaf keek op en voor de eerste maal straalde er boosheid uit zijn oogen. „Bent u er zeker van. mijnheer, dat u de aan staande echtgenoot van die jongedame bent?" zei hü grimmig- Seymour wendde zich tot hem met een snauw als van een beest. 4k begrijp uw insinuaties, mylord. U denkt, dat juffrouw Latimer m« zal verlaten. U zult u vergissen.” Lady Farnham gaf de bedienden een wenk om zich te verwijderen. Zij sloot de deur en legde haar hand op Seymour Melfords arm. Nadat Pierre Mote en zijn vrouw met „de Rozenkrans” Maandag en Dinsdag hun 1252sten triumf hadden gevierd, heeft Louis Saalborn met zijn gezelschap het „Gulden Vlies” Inge nomen. Het komt ons voor, dat de directie van dezen schouwburg dit uitstekend gezien heeft, want wie te bij het kermls-vierend en tooneel-lievend publiek van Alkmaar méér gezien dan deze groote acteur? De inzet van zijn programma Woensdagavond was al dadelijk uitstekend. Er werd geen novi teit op tooneelgebied vertoond, integendeel. „Grompie” te een edel, maar toch bejaard paardje De groote waarde van deze uitvoering lag li, de wijze, waarop de rollen, en heel in het bijzonder de hoofdrol van grootvader Grom pie. vertplkt werden. Het stuk mogen wij bekend veronderstellen. Werd het niet, eenige lustra terug, zelfs door de Alkmaarsche dilettanten voor het voetlicht gebracht? Toch hebben wy gisteravond mogen consta- teeren, dat het talrijke publiek met groote in teresse de vroolijke hier en daar wel melo dramatische geschiedenis volgt. Er was span ning, wie de geheimzinnige juweelendlef toch zou zijn en men leefde mede met den schijn baar aftandschen ouden advocaat, die echter In zijn heldere oogenblikken heel wat jongeren te slim was. Méér van den inhoud vertellen zou niet aardig zijn, want, niet waar, er komt van daag nog een opvoering en wy willen den zeer velen, die dan ongetwyteld weer in het Gulden Vlies zullen zyn, de spanning niet ontnemen. Egn enkel woord slechts over het spel. Louis Saalborn speelde Andrew Bullisant (Grompie) subliem. Hoe kosteiyk waren zijn drift-uitbar- stingen tegen het personeel en zyn familieleden, waar tusschendoor toch telkens het gouden hart naar voren kwam. Onmlddeliyk na hem noe men wy de buttler-creatle van Bob v. Leersum, een jjracht typeerlng van den half onderdanl- gen. half brutalen huisbediende. Bob Wijsman speelde met veel verve den beroofden neef, ter wijl Ferd. Sterneberg den gentleman-oplichter Strak en beheerscht uitbeeldde. By de dames was Carla de Raet als het Iet wat flirtende, maar toch after all niet kwade kleindochtertje Clfttókeirtl. DhV Julta Otiypers slechts zoo weinig op de planken kwam, zal ieder betreurd hebben, die haar Mevr. Maclaren zag spelen. De rol van het kamerkatje Suze was toebedeeld aan Madelon Wfeldorp, die er iets heel goeds van maakte. De overigen vatten wy samen in deze lof spraak: dat zy zich waardig aansloten by de hoofdrolvertolkers en met deze een uitstekend ensemble vormden. Gaarne aanbevolen voor hedenavond. die zich van een vernieling tot duizend gruzele menten barstloos herstellen; dulvelskisten, waar uit de wonderen even heftig ontspringen eens de minder appreciabele geschenken Pandora’s doos, het waren, met nog meer onbegrypeiykheden. verrichtingen, van men smulde en waarmede men zich te in- genomener betoonde, naarmate men niet meer kon volgen, hoe en waar men by den neus werd handlangster zyn er echter op uit om de vijf WARMENHUIZBN. 1 Sept Aardappelen: BIn- tjes 3—3.10. groote Bintjes 3.30. drielingen U0 1.50. Schotsche Poters 4.304.30, Drielingen 4.80 —5, flauwe Blgenh. 3.503.80. gr. Blauwe Eigen heimers 3.103.30. Drielingen 3.10230. Blanke Elgenh. 3.003.90. Uien: Gele Uien 3.60—3.40, grove Uien 3.503.60. drielingen 3.703, Gele Nep 5 305.50 Roode kool 1.803. Gele kool 1.70—3.70. Witte kool 1.00—1.90. Bleten 1.40— 3.30. Blaboonen 16.8031. 80 aanvoerders, handel matig. Op Zondag 4 Sept. as. wordt onze Dtetricts- bedevaart gehouden voor heel de jeugd van onze Par„ Kruisvaarders, Bt. Jansknapen, Verken ners. Welpen, KJ.C. en de jongens van de Con gregatie. Ja, jongens, jullie worden allen as. Zondag verwacht, ook die jongens, die nog niet zUn aangesloten by de Katholieke Jeugdvereeniglng, verwachten wy ook; by deze gelegenheid kun Je meteen eens kennismaken. Komt Zondag Gisteren, Koninginnedag, was de gloriedag van de nieuwe fanfare, welke Alkmaar ryk te geworden, n.l. van het muziekkorps der post mannen. Alkmaar kan bogen op meerdere uit stekende muziekkorpsen, maar het nieuwe korps, doet, althans wat voorkomen betreft, voor niets in Alkmaar onder. Keurig in fon kelnieuwe uniformen gestoken, waaraan geen goud te gespaard, stonden ruim veertig mannen van de posteryen op de binnenplaats van het postkantoor in de Gasthuisstraat opgesteld en om hen heen een paar honderd belangstellen den, waaronder de plaatseiyke P.T.T.-dlrectle. Fotografen deden hun best de zaak zoo goed mogeiyk te vereeuwigen. w De heer A. C. Rem hield het fraaie, nieuwe vaandel van het korps in de hand en overhan digde dat vaandel namens het personeel met een korte toespraak aan den vaandeldrager, den heer Wortel. De heer Rem hoopte, dat het vaandel tot in lengte van dagen een sieraad zou zyn voor het korps. GENEESMIODEL tegen huidaandoeningen De kermis is al weer voor de helft voorby Het is geworden, zooals wy voorspeld hadden: tamelijk stil. Daarvan was, vooral Maandag, toen het na tienen begon te regenen, het weer ook wel eenigszlns schiild. Ook de andere dagen was het tameiyk frtech, zoodat men zich liefst binnenshuis vermaakte. In de diverse gelegen heden, waarover wy Zaterdag reeds schreven, Cing het echt vrooiyk en gezellig toe. De Woensdag bracht de gewone klnderdrukte Het te altyd een der prettigste kennismomen ten, de stralende biydachap der onafzienbare kinderschare te aanschouwen, die’ genietend langs kramen en spullen slentert. v>n extra-drukte of uitbundigheid wegens het Konlnglnnefeest was weinig te bemerken. Het slachtoffer bracht twee zusters naar den trein, die op retraite zouden gaan. By het af scheid nemen liep zy achteruit en viel op een spooriyn, Juist voor den trein, die uit de rich ting Ruurlo naderde. Zy werd ernstig gewond de tweede-klas-wachtkamer binnengedragen. Onmlddeliyk werden geesteiyke en genees kundige hulp Ingeroepen. Dokter Brennlnkmeyer en kapelaan Van der Zeyde waren spoedig ter plaatse. Het slachtof fer werd het H. Oliesel toegediend. Korten tyd later is zy overleden. De overledene was sinds 1929 overste van het St. Vincentlusgasthuis te Groenlo. Het stoffeiyk overschot te vanmiddag Groenlo overgebracht. In City wordt van Vrydag af de vrooiyke film „Artistenbloed” (Immer, wenn ich gltlckllch bin) vertoond. Aan den inhoud ontleenen wU bet volgende: Frits van Dongen te de landedelman Hans von Waldenau, wiens eenvoudig, zelfbewust op treden zulk een bekoring uitoefent op de revue- ster Marietta Duval (Martha Eggerth), dat deze, steeds omringd door vleiers, wier liefdes betuigingen onveranderiyk gemaakt zyn en on- veranderiyie hetzelfde, onmlddeliyk verliefd op hem wordt en voor hem haar tooneelloopbaan vaarwel zegt. May.... na maanden op het eenzame bul- tengoed gaat het arttetenbloed spreken en als het gezelschap, waarvan Marietta Duval voor- ieen de ster was door haar vertrek tot *n provinciaal troepje degradeerd op doorrete in oen naburig dorp een voorstelling geeft, kan Marietta de verleiding niet weerstaan om te zien, hoe haar oude vrienden het maken. Ze herleeft het verleden, noodigt de artisten op haar kasteel en haalt zich het ongenoegen op den' hals van haar man, die onverwacht van de reis terugkeert en broodnuchter in een uitge laten gezelschap revue-artteten terecht komt. Het gevolg is een geweldig misverstand, een heengaan van Marietta en het resultaat een tot beter inzicht komen van Hans, die besluit, zyn vrouw met het tooneel te deelen, teneinde haar artlstenbloed niet opnieuw in gevaariyken opstand te brengen. 'jij' allen in grooten getale op. Wy beginnen dezen dag met een algem. H. Communie in onze eigen kerk, ’s morgens om 7 uur. Plaats voor het 8t. Aloyslus-altaar. Dan om 9 uur worden alle Kruisvaarders ver wacht by het Gezellenhuis: vandaar gaan wij gezameniyk naar Heiloo wandelen. Ja, dat is echt bedevaart houden. Niet zeggen: het te my te ver, of ach ik ga maar per flets, neen jon gens, sluit je Zondag ook aan, dan pas zeg je: nu ga ik ter bedevaart. ZIJ, die per fiets gaan, vertrekken om 10 uur vanaf het Gezellenhuis. Iedere jongen zorgt er voor brood mee te ne men en voor 1 dubbeltje om de onkosten te dekken. Ouders, wy vragen uw medewerking, dat ook uw zoon daarby tegenwoordig is Voor Christus onzen Koning BALJUW Aan mUn belangen denk je heelemaal niet.” „Je bent onrechtvaardig; ik heb Jouw belan gen niet vergeten. Vanmorgen zal ik aan vader schryven en hem vertellen, dat hy een brief aan den graaf moet schryven, dat het huweiyk dadelyk moet plaats hebben, omdat hy Engeland verlaat." Terwyi hy dit zei, ging de deur open en kwam Guy binnen. Diana wendde zich om en keek naar hem en onmlddeliyk waarschuwde zyn gezicht haar, voor hetgeen er ging komen. Ook Seymour las de teekenen van den naderenden storm in den strengen strekken blik van de donkere oogen. Maar Diana bleef bedaard glimlachen en ook Seymours lippen waren een en al geforceerde vrlendeiykheid. Mynheer Melford,” zei Guy, ,4k wilde uw zuster spreken, maar ik ben blij, dat u hier tegenwoordig bent, want u bent haar naaste familielid en wat ik te zeggen heb betreft u zoo wel als haar!” „Wat te er in ’s hemelsnaam?” vroeg Diana met een geforceerd lachje. „Guy, je liet er be paald tragisch uit!” „Ik voel .Juffrouw Ze trok haar handen uit de rtjne en keek hem angstig vragend aan. K«n je het me niet vertellen? Wat te er? vroeg ze. JTeen. nog niet! Maar Lorrie, als Je eens wist welk een gewicht er van myn hart gelicht la stil, ik durf niets meer zeggen, zelfs niet tegen jou) Ga ontbyten en en verdraag het maar van mal” Ze ging naar binnen en tegelijk kwam Diana de kamer in. Haar trotech, mooi gelaat was nog rileai—r dan anders, maar atj glimlachte en rifita lary Farnham met haar gewone zelfbe- heerschlng en kalmte. „Beter. Lorrie?" zei «e. onverschillig knlk- kande „Waar is Guy?" Van Donderdag tot en met Zondag zal in de schouwburgtent op het Doelenveld opgevoerd worden Alvata’s revue Ras Flnldas. Over deze revue, waarin vele wonderiyke dingen gebeuren schreef de Maasbode o.a.: Alvata is een knap illusionist, dié het publiek eenige uurtjes gezellig en zandachtig weet bezig te houden. Ofschoon er natuuriyk geen dooden vallen, werkt Alvata toch met hakmessen, pistolen, Js zelfs met een kanon. Op de meest geheim zinnige wyze ziet men menschen verdwynen en weer te voorschyn komen, vyf en twintig men schen uit het publiek zoo maar laten verdwy nen, is voor dezen illusionist niets. Het Handelsblad: Toen was men in het won- derryk, waarin een zwevend medium zich op geheimzinnige wyze in het niets oplost en uit welk zelfde niets duiven gevangen worden. Ge heimzinnige theekisten, die plotseling met lief tallige geisha’s gevuld zyn, kanarievogels, die zich met toestemming van Dierenbescherming lp een_ electrteche lamp laten schieten; ruiten, kamerdienaar en enkele bedienden van Farnham kwamen op het lawaai af. Lorrie waa op haar kamer en had het gillen niet gehoord. „Groote genade!” riep lady Farnham uit. „Wat gebeurt er?” „Die twee ze vermoorden elkaar,” riep Diana. Lady Farnham sou zich tusschen hen gewor pen hebben, maar de graaf legde zyn hand op haar arm en hield haar vriendeiyk maar be slist tegen. „Guy, wat beteekent dit?” vroeg de graaf met vlammende oogen, terwyi zyn edel gelaat rood was van verontwaardiging. „Is het mogeiyk dat myn zoon ais een bootwerker vecht in het huis van een dame?” Guy keek naar lady Farnham. „Vergeef me, lady Farnham!” zei hy moeiiyk. „Maar wat beteekent het?" zei lady Farnham. Seymour Melford was opgestaan en stond aan zyn das te trekken, die Guy had gescheurd. Zijn gelaat was bleek van hartstocht en zyn lippen beefden zoo, dat zij ternauwernood de woorden konden vormen. „Het beteekent, lady Farnham, dat deze man myn zuster heeft beleedigd. Het beteekent, dat hy gisteravond een gesprek heeft afgeluisterd en nu zyn voordeel wil doen met wat hy gehoord heeft en doodbedaard voorstelt haar te ver- laten?' ,Js dit waar Guy?” zei lady Famham. „Ik maak mijn verloving met juffrouw Mel ford uit, lady Famham," aei hy ernstig. ,Kn ik met lord Kendale,” voegde Diana er by. Jk zou niet met hem willen trouwen, al was hy nog steeds de erfgenaam van Latcham en .Ken bedelaar!” herhaalde Seymou^ met een glans ton valschen trlomph in zijn oogen. .Lord Latchfth, u dacht door middel van ons de ineenstorting van uw huis tegen te houden. Gisteravond boorde u, dat wy ons geld hadden verloren en dat myn vader en ik failliet rijn. Dat Js waar. Maar we hebben deze gedachte om ons te troosten, dat we u met ons mee zullen sleuren. Kom Diana!” De graaf strekte zyn smalle, witte hand uit en beduidde hem met een gebaar cm te biyven staan. .Ken oogenblik mijnheer Melford," Mi htj.De verloving tusschen myn soon en uw zuster te uit. Er zal geen wfrord meer over ge- otn de hare ongedaan te maken,” zei Guy be daard, hoewel zyn hart hevig klopte. Hy wilde niets zeggen over het gesprek, dat hy den vori- gen avond had afgeluteterd en hy was bereid hun verraad niet aan de groote klok te hangen, wanneer zy slechts wilden meewerken. „Heb je niets te zeggen. Diana?” „Wat kan ik als vrouw zeggen tegenover zoo’n beleediglng," antwoordde zy. „Het te geen beleediglng,” sprak hy met vlam mende oogen.„Ik bied je je vryheid aan! Hier, in tegenwoordigheid van jé broer, verzoek ik je de verloving tusschen ons te verbreken, nu op dit oogenblik en zonder meer woorden dan absoluut noodzakeiyk zyn.” .Het te goed, dat je dit doet in tegenwoor digheid van een man!” zei M. Jk zal het aan ,4Zy zy. altyd zyi” vond Diana jaloersch. hem overlaten om my te beschermen en te wreken!" en ae maakte een beweging alsof ze de kamer wilde verlaten. f bleef een oogenblik zwygend en staan,, toen zei hy: „Blyf hier. Diana. Misschien wil lord Kendale zoo beleefd zyn om ons een uitlegging van zyn gedrag te geven. -„Voor uw eigen bestwil verzoek ik u daar verder niet op aan te dringen!” zei Guy ernstig. .Laten we van elkaar scheiden zonder verdere woorden en vraag my niet naar de redenen!” „U hebt geiyk, mylord,” zei ze minachtend lachend. „Dat te niet noodlg. We kennen uw redenen slechts al te goed. U vindt het onmoge- iyk om met de eene vrouw te trouwen, terwyi u de andere Ilefhebt. Dit heb Je te danken aan Lorrie Latimer alleen!" Seymours gelaat werd lykwit en hy deed een stap naar voren, maar Guy hief waar schuwend zyn hand op. ,Kiyf waar u bent, mynheer Melford,” aei hy zacht. „U en ik kunnen beter praten wan neer er geen dame tegenwoordig te.” Toen wendde hy zich tot Diana. „Zullen we geen eind aan de kwestie maken?” zei hy ernstig: Uk vraag het je voor Je eigen bestwil.” .Neen, lafaard!" siste zij. Jfr in toestemmen om weggegooid te worden als een uitgeknepen citroen! De heele wereld sal weten, wat voor soort man lord Kendale van Latcham is en hoe hy een vrouw behandelt, die zwak genoeg is geweest om zich aan hem te binden!” „Goed!” Ml hy met opeengeklemde lippen. Den organisator Pater H. Ruberg, koigt dan ook alle .lof toe voor de keurige samenstelling der programme's. Wat genieten de jongeren volop van het spe ciale Jeugdprogramma. Telkenmale dreunt de zaal van de lachsalvo’s. Wat een pret beleven zy om de lotgevallen van Bibi. den aap, die zich in tal van avonturen waagt. Maar ook Mickey-Mouse oogst weer veel succes met zyn grollen en grappen. Zeer mooi en leerzaam is het reisje, dat ge maakt wordt door het Dierenrijk. En dan volgen weer de avonturen van Felix, den bekenden film-kater. waarom weer onbe- daariyk wordt gelachen. Tot slot nog een ge schiedenis van negerkindertjes. die heel vrooiyk eindigt. Een programma dat er zyn mag! Het programma voor de ouderen bevat het filmwerk „De Beeldsnijder van Oberammergau”. Deze bekende film behoeft geen aanbeveling, lederen avond is de zaal tot de uiterste hoe ken bezet, hetgeen niet verwondert, want deze rolprent mag in alle opzichten prachtig worden genoemd. Niemand late deze gelegenheid voorbygaan om dit filmwerk te gaan zien, doch zorge er voor om tydlg aanwezig te zyn. vangen als de zon aan den hemel staat, zou ik myn belofte gehouden hebben, hoewel ik iedere hoop op geluk daarmee zou hebben verloren. U lacht, mynheer Melford en drijft den spot met me! U wilt zeggen, dat ik myn belofte zou hebben gehouden omdat uw geld Latcham zou hebben gered. Ik verwacht dan ook niet, dat u my zult gelooven, wanneer ik u zeg, dat ik nog meer aan myn eer dacht, dan aan de ineenstorting van myn huls. Ik zou myn woord ten koste van alles, alles hebben gehouden, daar ik dacht, dat uw zuster van my hield, maar” hy zweeg en keek Diana strak aan .Juffrouw Melford, de kamer van myn vader te naast de uwe. Ik was gisterenavond by hem en hoorde, wat er tus schen u en.uw broer voorviel.” Diana kromp ineen en Seymour vloekte. •JU JU ploert!” schreeuwde hy. Je laat haar in den steek, omdat we geruïneerd zyn, omdat ze je het geld niet kan geven, waarvoor je jezelf hebt verkocht.” De aderen op Guy’s voorhoofd zwollen op, maar nog beheerschte hy zichzelf. .Neen,” zei hy streng, „dat is niet waar en dat weet u heel goed! Ik zeg u, dat we alles gehoord hebben alles! Hemel!” barstte hy uit op anderen toon, zich tot Diana wendend, „dwing je me te zeggen, dat ik de hand weiger van een vrouw, die me niet uit liefde trouwt, maar uit haat en wraakzucht?” zy schrok terug, overweldigd door den blik uit zyn donkere oogen en zyn heftige woorden en, alsof het masker van zyn gelaat werd ge rukt, uitte Seymour Melford een kreet als van een tyger en vloog met gebalde vuisten op hem aan. Maar Guy had hem nauwkeurig gadegeslagen, niet, zooals nu een bedelaari” HU stapte achteruit en greep den dreigenden arm. Met de kreet van een woedend wild dier rukte Seymour rich los en het volgende oogen blik hadden de twee elkander beet in doodeiy- ken haat. Diana verloor haar tegenwoordigheid van geest en holde gillend naar de deur, maar voor m deze kon openen, werd de deur opengegooid en er kwam een menigte personen haastig bln- nenloopen. .Mijnheer Melford,” zei ze, „laten we hetgeen te, rusten. Om te doen alsof we niet hoe de zaken staan, zou onnoodige veinzerij >Un. U weet ot Lorrie Latimer u uit zichzelf sou trouwen of niet; u weet, welke macht u over haar hebt; wat het ook moge zUn, laat haar vrU Laat haar vrU en en zU dwong zichzelf er aan toe te voegen „laat ons als vrienden schelden.” „Lieve lady Farnham,” antwoordde hU hoerend, ,Jk dacht, dat u verstandiger was. Juffrouw Latimer opgeven? Nooit! O! ik be grijp u wel!” ging hy met een vatech lachje voort, Jk moet mU natuuriyk terugtrekken opdat lord Kendale zyn verbroken verloving met haar kan hervatten. Neen! Ik weiger! Wees zoo goed my te laten heengaan!” VRIJDAG 2 SEPTEMBER Lyn 1: Hilversum I. LUn 2: Hilversum II. Lyn 3 8.00—10.20 Keulen; 10JO—1120 Parijs Radio; 11.20—12.06 Droltwlch; 12.06—13J0 Ra dio P.T.T. Nord; 12.20—1350 Brussel VI.; 1350 —1750 Droltwieh; 1750—1850 Keulen; 1830— 18.45 Droltwlch; 18.45—1B.20 Brussel Fr.; 1930 —2030 Keulen; 2030—21.20 Brussel Fr.; 2130— 2250 Brussel VI.; 225024.00 Keulen. LUn 4 8.00—930 Brussel VI.; 930—1038 Lu xemburg; 10.351250 London Reg.; 13501330 Droltwlch; 1330—1730 London Reg.; 1730— 18.20 Parijs Radio; 1830-19.06 Brussel VI.; 1956 —24.00 Droltwlch. LUn 5: Diversen. ,L*t weet ik, juffrouw; ik weet, dat hU een vriendeiyk hart heeft, maar neen, vertel het hem niet. Goedenmorgen juffrouw en de hemel segenene u.” HU deed zoo vreemd, dat Lorrie hem even bleef staren. Toen kwam het opeens in gedachten, dat hU plotseling by haar was Mt en dat ze hem niet had hooren komen. Was hy hier vlak bU haar en Seymour Melford verstopt geweest en had hy hun gesprek ge hoord? 0 TerwUl naar huis liep, dacht ze nog steeds aan den man en zyn vreemdsoortig gedrag. Een lange gestalte liep het terras op en neer en haar hart sprong op, zooals altyd wanneer M Guy zag. Denkend hem te vermyden, ging ae de zytreden op. Inplaats van die in het mid den, maar hy sag haar en kwam naar haar toe. HU strekte zUn beide handen uit. scheen ieta te willen zeggen, terwUl er een vreemde blijdschap in zUn oogen lag, maar hU hield zich in. .Ken je beter?" Mi hy, terwyi hU haar han den vasthield en haar aankeek met dien zon derlingen, stralenden blik op zyn gelaat. „O Lorrie! Lorrie!" „Wat te er?” vroeg ze, verschrikt door rijn toon. .Niets, niets,” antwoordde hU- a -11 .00

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1938 | | pagina 10