1 den van Jaarvergadering D.H.V.B ws vertrouwelijkheid tusschen patiënt en genees heer, enz.) zijn ons vreemd, t Décor was af. De aanwezigen de zaal was heel goed bezet voor een laatsten kermls-Zondag volgden, met de grootste aandacht het tooneelgebeuren ,en toonden hun dankbaarheid door hartelijk ap plaus. Aan het einde van het 4e bedrijf was *t een ware ovatie. Het strijkorchest zorgde tus schen de bedrijven voor opgewekte muziek. OM DEN N.H.D.-BEKER Alkmaar, 5 Sept WEINIG DOELPUNTEN VERKLARING VAN HET BESTUUR MAANDAG 5 SEPTEMBER 1938 ONHANDIG MOTORRIJDER AGENDA Had ook geen rijbewijs De kermis Oranje Wit I—E.S.V. 10-0 Diversen NATIONALE FEESTDAG In *t Gulden Vlies Apothekersnachtdienst REVEILLE OP 6 SEPTEMBER P.T.T.-DIENST KERMIS IN DE NOR Op 6 September GEEN MAAT GEHOUDEN EEN DURE CARAMBOLE Derksen gehuldigd ALKMAARSCHE WIELERBAAN OPHALEN VAN HUISVUIL A.F.C.—MEERVOGELS 1—0 Opbrengst speldjesdag R. K. HARMONIE ST. CAECILIA BURGERLIJKE STAND DE AVONDFEESTEN Verklaring bondsbestuur Kruisvaarders en St. Jans-knapen Junioren-vraagstuk Voorstellen hetgeen een nieuw record beteekent. Aanbesteding St. Josephs-Gezellen-Vereeniging De junioren Ook strafschoppen geven geen resultaat J. Pronk in alle opzichten de sterkste KRUISVAART COHORT ST. DOMINICUS r Apeldoorn w med geh< Vs meei „uur. „Gulden Vlies” Moet er een derde klas of een reserve eerste klas worden ingesteld? De aandrang tot instelling van derde klas WIM Film STAD EUWS secr. regenbuitjes gemaakt. die wordt afgemarcheerd. feit ijverig maar er Vanmorgen botste op de Heiloërbrug 3.30 uur O Tervoort Bakkum e een tegen VOOT opge- Het is voor deze harmonie een verheugend feit te kunnen mededeelen, dat hedenavond en morgen in grootsche vorm en met geheel nieu we uniformpet zal worden uitgerukt. Direct na dat St. Caecilia het koor van zangers heeft be geleid bil den burgemeester, trekt men door de stad. Aan het hoofd van St. Caecilia zullen gaan de nieuwe aanwinst van het corps, n.l. 14 nieuwe tamboers. Velen zullen zich af vragen: Omdat de zon zoo vriendelijk was na den regen van Zaterdagnacht en Zondagmorgen te hoe is zulks mogeiyk? Wij kunnen mededeelen dat wij dit na de feesten eens zullen verklap pen. Bakker Beentjes v. d. Peet ultste- weinig de het 8 doo wer moi doe ver m< on ho me hel uit de S« Pr com: rege besl< verd en r etale tlone AS 33 1 deelt De gewc 1 net vut ple ker wat her ker nar ra ge na hu bu de H< eei na nli proces-ver- dronken- E-S.V. De rijn d Ze den *1 *n pai hoofd Haarl Jaa had c na ee dat z uit N half i waar den n Ojje boekje maar tigencj toe hi was n De ontvtr Jaa; baar: moet „Ja, te las tan.., mor wed in dels vrai SA. 7 Ui voet vani begi petll bal Dine om Bu van wege notul GLA wens orde gehe M. e ring mees richt tot 1 beno hem neme tief i harte dit I mag ïnj Eei der 1 postt Vo schri dat ter k P.T.7 Vei burg» zicht Vo« Zjjpe dan Da word< zal e sprok seizoe ten r heere N.B. We maken onze lezers en lezeressen er opmerkzaam op, dat we alleen voor de in deze agenda genoemde voorstellingen in kunnen staan wat betreft de zedeiyke tools at baarheid. En dit is nog altijd bedoeld als voor volwasse nen, tenzij nadrukkeljjk anders vermeld. Hierna kwam de bespreking van de agenda der R KT.-vergadering ter sprake, waarbij de heer Kruyver namens het DH. VB.-bestuur op zeer gedocumenteerde wijze het standpunt van den Bond uiteenzette en de navolgende verkla ring aflegde: baal opgemaakt schap. De beschonken nuchtering naar het bureau bracht. De overige koppels hadden 3 of 4 ronden ach terstand. De gemaakte tijd was 1 uur, 64 mln. 0.4 sec.. Gisteravond is in twee gevallen -1 wegens openbare personen zijn ter ont- -1 van politie overge- Om kwart over vijf opende voorzitter Putter de vergadering op de gebruikelijke wijze, Waarby hij na een welkomstwoord tot de aanwezigen, wees op den vooruitgang van den Bond in het afgeloopen jaar, dat zich eveneens kenmerkte door een goed financieel beheer. Ook vestigde hij de aandacht op de goede resultaten welke be reikt waren door de samenwerking met andere organisaties op Jeugdgebied. Een voorname taak acht het DH.V.B.-bestuur het om het Missie werk en den steun aan jeugdige werkloosen te bevorderen, terwijl ook goed onderlegde junio renleiders een zeer voornaam punt is. Na met dank gereleveerd te hebben het veer tigjarig regee rings jubileum van H. M. de Ko- nlng. den steun ook dit jaar weer ondervonden van het Doorluchtig Episcopaat en de R.K. Pers, eindigde de voorzitter zijn met applaus beloond openingswoord. zamelplaats waar om één uur het défilé begint. Wjj houden ons aan de instructies, welke ons door de algemeene leiding verstrekt worden Komt allen. Wjj rekenen op u. „Trouw aan Kol ping I" HERMAN SCHIPPER, De traditie getrouw worden er op 6 Septem ber a.s. weer groote feestelijkheden georgani seerd. In de groote feestelijk versierde zaal zal een stemmingsorkest de vreugde ten top doen stijgen, terwijl Willy Köhler en zijn ensemble in het café-restaurant een groote vroolijkheld zullen zorgen. Als attractie ontvangt iedere twintigste bezoeker van de groote zaal een fraai jublleum-surprlse. Als van ouds wordt in de kleine zaal een champagne-bar ingericht, waar het aangenaam vertoeven zal zijn. Waar het meegenoemde stemmlng-orkest .J.B.A.H.B.” hier een goede reputatie geniet, twijfelen wij er niet aan dat in het Gulden Vlies op den nationalen jublleumdag op geestdriftige wjjze feest zal worden gevierd. ook een uitvloeisel van bovenbedoelde dy namische krachten. De argumenten ran op voering spelpeil, voldoening aan den wenech tot promotie en vergrootlng aanzien I.V.CB. zijn naar meening van het bestuur weinig steekhoudend. De bezwaren tegen deze instelling zijn vooralsnog naar de meening van het dioce saan bestuur van veel meer belang. Ver mindering van het aantal elftallen per klas by instelling van een nieuwe klas. Teruggang van spelpeil In den diocesanen bond, waar door het concurrentie-vermogen tegenover de neutraal erkende bonden verminderd wordt. En zulks terwijl toch de diocesane bonden de toevoerkanalen ook van de lan delijke organisatie zijn. Handhaving van krachtige diocesane bon den ia dan ook geen zaak van secundair be lang, doch een eisch van de eerste orde, hetgeen het bondsbestuur in deze vergade ring nog eene heel bijzonder wil beklemtoo- nen. Het bestuur ondersteunt daarnaast de pogingen om de zwakke punten in de be staande werkwijze te onderzoeken en daar- is naar het oordeel van het bondsbestuur uit doelmatige conclusies te trekken. De heer Schlaman (Noordholland) bepleitte eenzelfde regeling voor de lagere klassen, waar bij van bestuurszijde op de groote moeilijkheid hiervan gewezen werd. Het voorrtel van Vlos, Warmenhuizen, tot het overspelen van beslissingswedstrijden bij gelij ken stand werd vei wo» pen met 5015 stemmen. De verschillende publicaties en mededee- lingen, welke den laatsten tijd, ten aanzien van de onderlinge verhoudingen in onze R.K. voetbalbeweging in het openbaar geschied den, maakten het, naar het oordeel van het DJH.V.B.-bestuur, noodzakelyk, dat dit be stuur voor het forum van zijn algemeene vergadering zijn standpunt toelicht omtrent verschillende punten en vraagstukken, wel ke momenteel aan de orde is. Geconstateerd moet worden dat, gewild of ongewild, in verschillende kringen, welke bestaan uit aanhangers van het systeem landeiyken bond (Imitatie KN.VB.) stem ming gekweekt wordt tegen de diocesane bendeleiders, die dezen organlsatle-vorm ver werpen. De voorbeelden bewijzen zulks. Hier tegen wenscht het bondsbestuur stelling te nemen. Het is het bondsbestuur opgevallen, dat als het ware een dynamische werking bestaat om een dergelijken bond af te dwingen, of schoon steekhoudende argumenten daarvoor niet worden aangevoerd. Noch de motle- „MULO”, noch het voorstel-,BERDO6", hetwerk in deze vergadering zou moeten wor den behandeld, toonen met cijfers en feiten aan, dat het een levensbelang voor de Ka tholieke Nederlandsche voetbalbeweging is opi de diocesane bonden in de landelijke lei ding uit te schakelen en deze over te dra gen aan de oppermachtige I.V.CB., als lan delijken bond met uitgebreide bevoegdhe den. Naar de meening van het bondsbestuur zijn tal van argumenten tegen een derge- lijke omwenteling aan te voeren. Zoo werden tot dusverre de conclusies van het reorganl- satie-rapport van 1931 tot aan den huldigen dag niet weerlegd. Een dergelijke landelijke bond is financieel practisch onhoudbaar. De propagandistische kracht zal sterk vermin deren. De directeur van het post- en telegraafkan toor alhier maakt bekend, dat volgens de alge meene landelijk regeling op 6 September «a, den nationalen feestdag, zijn kantoor voor zoo veel den postdienst betreft voor het publiek des vöormiddags om 10 uur gesloten zal worden. Op dien dag vindt geen behandeling plaats van postwissels (met uitzondering van telegrafische), postbewijzen, quitantiën, belastingbetalingen en den pasmuntdlenst. Voor de Postchéque- en girodienst is het kantoor alleen (tot 10 uur) geopend voor het aannemen van stortingen, waarvan spoedbehandellng of spoedbericht wordt gevraagd, het uitbetalen van chèques, op welker alviezen ten girokantoren spoedbehandellng is toegepast of waarvoor telegrafische machtiging tot het doen uitbetalen is verleend, alsmede voor het doen van uitbetalingen op reispostchèque- boekjes. Er zal slechts één brief- en één pakketpostbe- stelling worden uitgevoerd. Qultantie-invordering zal niet plaats vinden. Uitkeering van de voorïoopige renten, toege kend krachtens de Ongevallenwetten, geschiedt op Maandag 5 September a.s. in plaats van op Dinsdag 6 September. Definitieve renten, welke op Dinsdag 6 September a s. betaalbaar zijn ge steld, kunnen behalve op Dinsdag tot 10 uur tevens op Maandag 5 September worden geïnd. Er wordt slechts één buslichting uitgevoerd om 13.30 uur n.m. in aansluiting waarop de laatste postverzending op dien dag plaats vindt om 18.10 (laatste bus aan het kantoor 16.00). ilegraaf- en telefoondienst zal het tod zijn van 8—10 en van U-rM- fX en telefoonstations Kennemer- ival en Voormeer zullen dien dag Geboren: Anna Maria, d.v. Jacob Gerling en Anna Elisabeth Haasbroek. Wilhelmus Con- stantlnus Antonius Marie, z.v. Anthonius Jo sephus Wilhelmus van de Griendt en Theo dora Johanna Bemardlna Antonia Reljeis. i jubileum onzer Koningin zal er Dinsdagmiddag een défilé plaats hebben, waar ook de Alkmaar- sche gezellen bij vertegenwoordigd zullen zijn. Gezellen, nu zullen wy de woorden van den Praeses: „Trouw aan Kolplng" beteekent ook „Trouw aan onze Koningin”, in daden omzet ten. Iedere gezel die maar eenigszins in de ge legenheid is, verwachten wij Dinsdagmiddag kwart vóór een in ons gebouw. Hiervan mar- cheeren Wij gezamenlijk naar de algemeene ver- Roea-patronaat: Eiken dag matinée voor kin deren. Aanvang 4 uur en avondvoorstellingen voor volwassenen, aanvang 8 uur. Het program ma bestaat uit films. Gisteravond voerden Louis Saalbom cs. t uit *t Deensch vertaalde tooneelapel „Dokter Ras mus” op. Het stuk geeft de antithese: medicus kwakzalver. De kwestie-zelf wordt niet opgelost, ze wordt geheel overheerscht door de romanti sche geschiedenis, die zich ontwikkelt tusschen Ulf, den zoon van den wonderdokter Rasmus, en de dochter van den echten medicus dr. Haller. In twee etappes projecteert zich ‘t „blije einde”: le. 1 huwelijk tusschen de twee jonge lui”; 3e. de verzoening tusschen de twee „con currenten”. Er is overvloedig gelegenheid tot sterk spel. Sterk op emotievolle, van spanning sidderende momenten, waarvan het publiek zooveel houdt. De uitbeelding van de hoofdrol door Louis Saalborn was een meesterstuk; trou wens alleen een kunstenaar-pur-sang kan een dergelijke rol goed aan. m zoo’n product van romantiek en dan niet eens echte als dit stuk was, verval je zoo licht van t sublieme in *t ridicule. Maar die klip wisten allen te om zeilen door hun vlot, soepel spel. Een typisch effect wist men te bereiken door de karikatu rale weergave van enkele bijfiguren. (De smid, de schoenmaker, de huisknecht van dr. Haller, enz.). Deze deed 't echter wonder-goed. Langs dezen weg richten wjj ons tot de Ge zellen en vragen voor het onderstaande hun aandacht. Ter gelegenheid van het 40-jarig regeerings- Het afhandelen van de ingediende voorstellen gin; in een zeer vlot tempo. Het voorstel van het bestuur om voor de le den beneden de 14 jaar de bondsoontributle te- verlagen van 50 op 25 cent werd na ampele bespreking aangenomen met 578 stemmen, waarbij de heeren Schoordijk en te Riele (Am sterdam) handhaving van den ouden toestand hadden bepleit. Het voorstel van St. Ignatius (Rotterdam), om een automatische promotie- en degradatierege ling in te stellen werd evenals de overige voorstellen van deze club verworpen. Een voorstel van SDX„ Wormerveer, om de elftallen in te deelen naar sterkte in diverse klassen, onderging hetzelfde lot. Berdos, Bergen, had voorgesteld de le en 2e klas-afdecllngen uit te breiden tot 10 elftallen, welk voorstel door het Bondsbestuur werd over genomen. Oy een vraag van den heer de Ruyter (Amsterdam) of deze uitbreiding eveneens zal gelden voor de reserve le an 2e klassen, werd bevestigend geantwoord. Voor den te kantoor geopl De telegraaf straatweg, On gesloten zijn. De Heer en Mevrouw VAN DE GRIENDT—REIJERS geven met vreugde kennis van de geboorte van hun zoon Alkmaar, 4 Sept. 1938 Houtweg 3 Een wedstrijd van geheel andere soort was die tusschen het Alkmaarsche AF.O. en de 3e klasser uit Akersloot. Meervogels. Dit was een pittige, frissche strijd, met aan de eene zijde misschien wat primitief voetbal, doch welke door pfettlg aandoend enthousiasme, gepaard gaande met een behoorlijke dosis „ausdauer” en strijdlust een technisch sterkeren tegen stander behoorlijk weerstand kon bieden. Eerlijk gezegd, wij kenden de Meervogelsploeg niet meer. Weg waren de onverschilligheid en lauwheid, de ongeoorloofde ruwheden, die vroe ger het spel der Akerslooters wel eens ontsier den. Nu was er in het veld een jonge ploeg, die weet wat behoorlijk voetbal is, en die met nog wat meer technische ontwikkeling het in de competitie heel ver zal brengen. Voor de kracht van deze herboren Meervo gels zegt het toch wel iets, dat zij eerst van den eersten klasser E.S.V. verloren met 0— in Lixn- men en nu weer tegen een ploeg uit de sterke kopgroep der tweede klasse eveneens met 01 Bioscoop Harmonie: „Vijf millioen zoeken een erfgenaam.” Alle dagen. Tot en met Zondags des avonds twee voorstellingen (boven 14 jaar). City: „Artlstenbloed” Alle dagen. Tot en met Zondag des avonds twee voorstellingen. Rector v. d. Lugt hield hierop een korte in leiding over het Juniorenvraagstuk en vestigde er de aandacht op dat er een Diocesane Junioren commissie is Ingesteld, welke zich als voornaam ste taak stelt de leidersvorming, juniorenvorming en samenwerking met andere organisaties op jeugdgebied. Bpr. deed een beroep op de verga dering om vooral te bevorderen dat wij goede, Zaterdag 3 September hield de DB.VB. zijn negentiende Jaarvergadering in een der zalen van café-restaurant Brinkmann te Haarlem. Aanwezig was het voltallig bonds bestuur. de geestelijke adviseur rector v. d. Lugt, terwijl eveneens blijken van belang stelling gaven de voorzitter van de RJCJ*. Ir. Hopster, de secretaris-penningmeester van den I.V.CB. M. Verstegen en het I.V.CB.- bestuurslld de Vries Frank, die allen toch een goede kans hadden. Een uitstekende achtervolger toonde zich ook H. Schieveen, die in een achtervolging binnen den tijd J. Glas, die eerst een kleine voorsprong had, er uit reed. Zeer snel en spannend was de koppelwed- strijd over 50 KM. voor amateurs en onafhan kelijker:. De acht deelnemende koppels waren alle van een behoorlijke kracht, al waren er dan favorieten onder, zooals Pronk—Evers. Dit koppel had echter een zwaren strijd te voeren tegen Schieveen—van der Stel. Bos la nd—Kor- ridon, te Loo—Wagenaar en Roesvan Ros- sum. Pronk—Evers wisten in de eerste helft van den strijd een ronde voorsprong te nemen, wel ke ongetwijfeld zou zijn behouden als Pronk niet even onoplettend was geweest, toen Evers een mankement kreeg. Gelukkig voor hem slaagde Pronk er door zijn uitstekende «print- capacitelten in het laatste klassement te win nen en daarmee ook den wedstrijd. Het comité voor de Avondfeesten veraoekt ons nog het volgende mede te deelen: De wedstrijd met verlichte vaartuigen in de Singelgracht tusschen Bergerbrug en z.g. Knep- pelbrug gaat door! Nog een bepaald aantal deelnemers kunnen zich opgeven hedenavond tusschen 7 en 8 uur uitsluitend bij het bureau Noord-Holl. Dagblad, Hof 8. Er is geen inleggeld noodlg, terwijl fraaie prijzen beschikbaar zijn gesteld. Deelnemers gelieven zich om 8 uur te ver- ■amelen bij de Bergerbrug aan den kant van bet Kruithuis. fletser die uit het Kennemerpark kwam een auto, welke uit de richting Heiloo kwam. Deze aanraking was zoo hevig dat het rijwiel gekraakt werd. Gelukkig bleef de baas van de fiets heel. De schade werd vreedzaam, zooals in deze dagen past, geregeld. voor hun taak berekende juniorenleiders krij gen. De notulen van de vorige jaarvergadering werden na een enkele opmerking goedgekeurd. Het jaarverslag van den secretaris, den heer Kruyver, verkreeg weinig critiek. De heer Ferdo- lage (Haarlem) bracht dank aan den samen steller voor het keurig verslag en verzocht de medewerking van het bestuur om bij een even- tueele vacature in het bondsbestuur met de can- didaatstelimg van een Haarlemschen afgevaar digde rekening te willen houden. De heer Mulders (Haarlem) besprak de ver houding tot de Sjxirt-Illustratle en bestreed de juistheid in het jaarverslag omtrent de kampi- oenscompetitle. De heer de Ruyter (Amsterdam) vroeg een betere regeling voor de Bisschopsbe- kercompetltie, terwijl de heer Kamp (Noordhol- land) wees op het z.i. minder Juist beleid van het Bondsbestuur Inzake het aannemen van scheidsrechter. Omtrent dit laatste punt ont spon zich een uitvoerige discussie. Op voorstel van het Bestuur werd besloten een bedrag van 250.te storten in een op te richten Personeelfonds. Na ultbrenging van het verslag van de flnan- cieele contróle-commissie werd besloten den pen ningmeester volkomen te déchargeeren voor zijn uitstekend gevoerd beheer. De bestuursverkiezing had al een zeer vlot verlpop doordat er geen tegencandidaten waren ingediend. De heeren Putter (voorzitter), van Veen en van Wijk (commissarissen) zagen dus hun mandaat weer met twee Jaar verlengd. De begrooting voor het jaar 1938/1930 werd vastgesteld op een bedrag van 8600 aan in komsten en uitgaven. schijnen en de Alkmaarsche Wielerbaan op te drogen, konden Zondagmiddag de wedstrijden voor amateurs en nieuwelingen door gaan. Ge zien de omstandigheden viel de publieke be langstelling niet tegen. Men heeft kunnen genieten van een goed programma, dat vlug werd afgewerkt en dat vele spannende oogenbllkken bood. Zeer inte ressant was de omnium tusschen J. Pronk. P. Roes en H. te Loo. Hoewel er fel werd gestre den, was Pronk zoowel in de sprints als in de achtervolging en den tijdwedstrijd beslist de sterkste. In de sprints versloeg hij belde mede dingers gemakkelijk, in de achtervolging reed hij binnen den tijd beiden er uit en in den tijdwedstrijd over 500 M. won hij met meer dan twee seconden verschil. Goede sport werd ook in den sprintwedstrijd voor amateurs en onafhankelijken gegeven, in welke wedstrijd J. Bosland de eerste plaats wist te bezetten vóór van Rossum, Schieveen en Na deze verklaring ontwikkelde zich een uit gebreide gedachtenwisseling. Dr. Haanappel (Rotterdam) bestreed de argumenten van het bondsbestuur en bepleitte de instelling van een krachtige landelijke organisatie. De heer de Ruyter (Amsterdam) acht 'n instelling van re servekassen in den I.V.CB. van urgenter belang dan de instelling van een 3e klas I.V.CB. Hij wenscht samenwerking van de besturen van I. V.CB. en DH.VB. om tot een bevredigende re geling te komen en opheffing van een zekere animositeit tusschen sommige bestuursleden. De heer van Santen (Amsterdam) toonde zich eveneens voorstander van een groote landelijke organisatie en was van meening dat de omstan digheden sinds het reorganisatierappert 1931 zich geheel gewijzigd hebben. Nadat de heer Mulders (Haarlem) het pro- en de heer Kamp (NH.) het contra van een landelijke organisatie hadden betoogd, beant woordde de heer Kruyver (bestuur) de diverse sprekers. Hj) is het met den heer de Ruyter eens, dat de instelling van reservekassen in den I.V.C.B. van grooter belang is dan de in stelling van een derde klas. De voorzitter haalt eenlge citaten aan, waar bij het voordeel van gedecentraliseerde leiding bepleit wordt. De DB.VB. wil gaarne, onder leiding van Ir. Hopster, den voorzitter van RKJ', de bestaande moeilijkheden onder oog zien om een bevredigende oplossing te ver krijgen. Nadat de heer Smits (bestuur) nog een lans gebroken had voor een goede samenwerking tusschen alle leiders en rector v. d. Lugt erop geweien had dat het begrip .Landelijke Bond” een gedegen studie vereischt, kon de heer Put ter om half tien deae geanimeerde vergadering sluiten. Aa. Dinsdag viert heel ons land het 40-jarig Regeeringsjubileum van onze Koningin. Wij blijven daarbij natuurlijk niet ten achter. Wan neer alle jeugdvereenlgingen morgen optrekken om. te defileeren voor den plaatsbekleeder van Hare Majesteit hier in Alkmaar en een depu tatie zal gaan naar Amsterdam om de Alk maarsche vlag aan de Koningin aan te bieden, gullen wij ook de ons passende plaats Innemen. Jongens, zorgt er voor dat Jullie ledëj- de Kruisvaart waardig vertegenwoordigt. Dat kan, maar dan ook even aanpakken. Ons Jeugdwerk, d.w.z. het gewone Jeugdwerk, heeft nu bijna ’n maand stilgelegen. We hebben gisteren het nieuwe seizoen met de Districts-Bedevaart Ingezet. Laten we nu ook op waardige wijze naar buiten treden. Alle jongens van ons Cohort. St. Jansknapen en Kruisvaarders, zorgen ervoor morgen (Dins dag) om half één in keurig uniform met petten en mutsen op de Burcht, Varnebroek aanwezig te zijn. Ook voor de vlaggen en vaantjes wordt zorg gedragen We trekken dan gezamenlijk op naar t Waagpleln. waar we ons aansluiten bij de andere vereenigingen. Na afloop van het déflé, wanneer de stoet in de Sportlaan ontbonden wordt, kunnen de deel nemers aan 't défilé tegen verlaagden prijs van 5 cent per persoon het Bloemencorso in het Sportpark bijwonen en kunnen zij deelnemen aan de te houden prijsvraag. Jongens, zorgt er voor keurig op tijd in uni form dus aanwezig te zijn. Oudere helpt ook U om deze actie te doen slagen door uw Jongen op tijd te sturen DE BALJUW. Krom Glorie v. d. Peet Castricum v Tunen Groot Weyers Bakker Dekker Voor de deml-flnale bleven na de wedstryden van gister over: Voorwaarts, Berdos, AF.C. en E 8 V De direct na de wedstryden, in tegenwoor digheid van belangstellenden gehouden loting had tot resultaat: VoorwaartsBerdos; A.F.O. jr S V Bepaald werd, dat de wedstrijd Voorwaarts Berdos gehouden zal worden op het H.S.V.- terrein te Heiloo en de weditryd AF.C.E.S.V. gespeeld zal worden op het terrein van Meer vogels te Akersloot. Het programma luidt dus voor Zondag a.s.: Te Heiloo terrein HS.V.: 3 uur Voorwaarts— Berdos. Te Akersloot terrein Meervogels: AF.C.—E8.V. De Directeur van de Gemeente-relnlging verzoekt ons mede te deelen, dat het ophalen van huisvuil in plaats van op Dinsdag, 6 Sep tember as. (Nationale Feestdag) zal plaats hebben op Woensdag d a.v. Door de politie is Zaterdagmorgen een per soon aangehouden, die in het Algemeen Poli tieblad stond gesignaleerd tot het ondergaan van hechtenlsstraf. Hy is naar het Huis van Bewaring overgebracht. Tusschen de wedstrijden door werd J. Derk- sen, die in de wereldkampioenschappen sprint voor amateurs de derde plaats wist te bezet ten, gehuldigd. Derksen moest op het bekende schavotje ko men, waar hy hartelyk werd toegesproken door den kamprechter, den heer Th. D. Visser, die zei, dat Derksen in de vyf Jaar, dat de Alk maarsche wielerbaan bestaat, byna nooit op een wedstrijd had ontbroken, zoodat gezegd kan worden, dat Derksen zyn opleiding in Alkmaar heeft -genoten. Hy heeft het ver gebracht, al dus de heer Visser, maar het is goed, dat hy nog géén wereldkampioen is, want hy is jong en hy heeft nog veel te leeren. Je hebt een eervolle plaats veroverd, maar denk er altijd aan, dat het sterke beenen moeten zün.-die de m weelde kunnen dragen. We kennen Je echter als een eenvoudig^n, sportleven jongen. Spr. eindigde mét den wensch. dat Derksen het volgend Jaar er in zal slagen het wereld kampioenschap te veroveren. (Applaus). De heer Kaalk, directeur van de wielerbaan, sprak Derksen eveneens toe, nam hem voor de microfoon een soort interview af en overhan digde hem een groote lauwerkrans. Met den krans om maakte Derksen hierna, onder de toejuichingen van allen, een eere- rondje (zyn eenigst rondje van den middag). Het scheen ons toe, dat de eenvoudige Derk sen biy was, dat de huldiging weer achter den rug was. De uitslagen der wedstryden zyn als volgt: Omnium voor amateurs en onafhankeiyken le serie sprint 500 M.: 1. H. te Loo in 11,3 sec. 2. P. Roes. 3e serie: L J. Pronk in 103 sec. 2. P. Roes. 3e serie: 1. J. Pronk in 10.6 sec. 2. K te Loo. Jachtwedstryd over max. 4 K.M: L J. Pronk 4 mln. 253 sec„ X P. Roes, X H. te Loo. Tydrace over 500 M. (3 ronden)” L J. Pronk in 31.4 sec. X P. Roes In 3X6 sec. 3. H. te Loo in 33.8 sec. Totaaluitslag van de omnium: L X Pronk, X P. Roes. 3. H. te Loo. Achtervolging over maximum 4 K.M. taseeben H. Schieveen en J. Glas, gewonnen door H. Schieveen, die in 2 min. 173 sec. Glas pas seerde. 5 KM. wedstrijd voor amateurs en ooaflMui- keiyken: 1. J. Bosland, X B. Franken, 3. H. Wagenaar. De tyd was 6 min. 38.2 éec. Sprintwedstryden voor amateurs en onafhan- kelljken: le serie: L J. van Rossum in sbc. X J. Korrldon. 2e serie: 1. H. Schieveen in M see. X P. Evers, 3. B. Franken. 3e serie: 1. W. Frank in M3 see., X d. Stel, 3. J. Ryneveld. 4e serie: 1. J. Bosland in 11 sec. X B. Dui- neveld, 3. H. Wagenaar. Halve finale. le serie: L J. Bosland in 11 see. X H. Schie veen. 2e serie: L J. van Rossum in H sec., X W. Frank. Finale: 1. J. Bosland in 10.6 sec., X X van Rossum. Beslissing om de derde plaats: L H. Schie veen in 18.8 sec., 2. W. Frank. Vyf KM. wedstrijd voor nieuwelingen: 1. G. Peters (tyd 7 mln. 3.8 sec.). 2. C. Bystera, 3. W. de Zeeuw en 4. J. Stroet. Koppelwedstryd over 50 K.M. (300 ronden) voor amateurs en onafhankeiyken: Einduitslag: 1. J. Pronk—P. Evers 12 pnt, 2. H. te Loo—H. Wagenaar 10 pnt., 3. H. Schie veenJ. v. d. Stel 3 pnt. Op 1 ronde: 4. P. Roes—J. van Rossum 8 pnt Qp 2 ronden: 5. J. Bosland-J. Korrldon 5 pnt. De Zondag- en nachtdienst zal in de week van 4 tot en met 10 Sept, worden waargenomen door de apotheek van den heer B. H. J. Schou ten, Emmastraat 64. Dezelfde apotheek zal op den nationalen feestdag (6 Sept.) eveneens den dienst voor de anderen waarnemen. E.S.V. door haar prima spelenden rechtsbuiten een kans, maar de middenvoor, die bepaald zwak speelde, wist van den mooien voorzet niet te profiteeren. Intusschen werd O.W. sterker en de eerste hoekschop werd op 't ES.V.-doel genomen, i maar leverde niets op. Na ongeveer 5 minuten spelens redde de EB.V.-doelman mooi by een gevaarlyke situatie voor zyn doel. Dan krijgt EB.V. een kans door middel van haar rechtsbuiten, maar het leer gaat net naast O.W. streed hard voor het winnende doel punt, maar 't wilde niet vlotten. Kort voor *t einde dachten we O.W. te zien doelpunten, maar de EB.V.-doelman redde mooi door den bal over de lat te stompen. Het einde kwam met geiyken stand 00. De hierna door de drie binnenspelen geno men strafschoppen leverden eveneens geen re sultaat op, daar door ieder der partyen slechts één strafschop werd benut. De daarna gehou den reglementaire loting bracht EB.V. in de deml-flnale. De elftallen waren: Oranje Wit. Op den morgen van den Nationalen feestdag zal door „Soil Deo Gloria” in samenwerking met de Burgerwacht een reveille worden uitge voerd langs de navolgende route: Laat. Schou tenstraat, Langestraat, Mient W.Z., Waagpleln Z.ZS Houttil, Boteratraat, Laat, Limmerhoek, Bierkade, Zaadmarkt N.Z., 8t. Annastraat, Zoutsteeg, Keetgracht, oudegracht N.Z., Zilver- straat, Emmabrug, Nleuwlandersingel, Hellooér- brug. Rftsevoort, Koorstraat, Kerkplein. Pater- nosterstraat. Oudeziekenhulsterrein (ontbinding). Opstelling op de Laat (tusschen Koorstraat en Schoutenstraat), vanwaar om circa half negen De Zaterdag gehouden straatcoUecte .Liefdadigheid naar Vermogen” heeft bracht f39O95H. Gistermiddag wilde een bestuurder van een notorrywlel uit de Vrouwenlaan het Soharloo oprydn. Toen van tegengestelde richting een auto naderde, nam de motorrijder de boch zoo onhandig groot, dat hy het trottoir voor het perceel van de firma Dam opreed en tegen de ruit van perceel nr. 2 aldaar terecht kwam. Hy bezeerde z*n handen. Door de politie werd de eerste hulp verleend, terwyi de man verder in het Centraal Ziekenhuis is verbonden. De mo- torryder bleek niet in het bezit te zyn van een rybewys. Door de politie is proces-verbaal op- Heden is door het gemeentebestuur van Akersloot aanbesteed het ultbrelden van de jachthaven aldaar. Laagste inschryfster was de firma B. Smallegange en H. Bakx te Haarlem voor f 3335. De gunning is aangehouden in verband met door het departement te nemen beslissing. het onderspit moesten delven. Waarby nog komt, dat met een beetje meer geluk een ge- lyk spel en daarmee de overwinning hee- lemaal niet onmogeiyk was geweest. Mooi zoo Meervogels, dit N. H. Dagbladbeker- tournool heeft jullie wel is waar nog geen over winning gebracht, maar het is voor je self een waardevolle krachtmeter geweest. Over den wedstryd het volgende. Wanneer de elftallen zich onder leiding van scheidsrechter Hogenwoning opstellen, biyk£ A. F. C. haar ge- duchten mid-voor Winters te missen. Dit belet echter niet, dat de Alkmaarsche voorhoede met kracht op het vyandeiyke doel afgaat Voor- looplg echter weet hier de keeper met keurig werk alle gevaar te bezweren. Dikwyis echter komt hy er heelemaal niet aan te pas, daar en kele A. F. C.-ers zich télkens buitenspel laten zetten. Dit euvel heeft den heelen wedstryd door de scoringkansen van A. F. C. ongunstig beïnvloed. Maar ook de Meervogels-voorhoede zit niet stil. Enkele malen komen de vlugge Jon gens gevaariyk voor v. Stralen’s heiligdom. Een maal kan deze keeper slechts redden ten koste van een corner en zyn bril! Dan heeft eindeiyk A. F. C. succes. Goed doorzetten geeft den mid- voor een kans te doelpunten, welke kans hy niet ongebruikt liet. O.i. zat aan dit doelpunt een verdacht bultenspel-luchtje. Tot de rust bleef deze stand ongewyzigd. Het eerste kwartier na de rust was Meervo gels zoo goed als Ingesloten, maar de A. F. O.- voorhoede kon ondanks het technisch en tac tisch uitstekende werken van P. Lengers het doel niet vinden. Dat gaf Meervogels weer moed en de Akerslooter-voorhoede toog opnieuw ten aanval. By een dezer attaques Was de A. F. C.-keeper reeds gepasseerd, een fel schot op doel volgde, maar E. v. Stralen kopte den bal het veld weer in. Nadat ook de Meervogels-kee- per nog eenlge malen verdiensteiyk had gered, werd het einde gefloten van dezen interessan ten en plttigen wedstryd. A. F. O. had zich in de deml-flnale geplaatst. Vermelden wy nog. dat de wedstryd In de beste verhoudingen gespeeld werd. De kend leidende scheidsrechter had moeite mee. Kermis 1938 is dood. Enkele zeer behooriyke regenbuitjes hebben Zondagavond het einde •anmerkeiyk verlicht, zoodat zonder al te veel droefheid om 2 uur in den nacht voor de laat ste maal het doek voor tenten en kramen kon sakken. Het heeft onze kermis de laatste dagen niet •rg meegezeten. Zaterdag was voorheen de groote boerendag dat is over, finaal gedaan. Van eenigo extra De wedstrijd tusschen O.W. en E.S.V. was wel spannend, maar het vertoonde spel was niet naar verhouding. Over ’t geheel genomen was 1 spel van Oranje Wit beter dan van E.8.V en de Limmera waren over het algemeen ook meer in den aanval. E.S.V. won den toss en reeds na eenlge mi nuten ontstond een gevaariyk oogenblik voor ’t, EB.V.-doel, toen de doelman uitliep. Het liep echter goed voor EB.V. af en daarna geraakte de stryd meer verdeeld. De middenvoor van O.W. kreeg eenmaal een mooie kans, hy was echter te haastig met schieten, waardoor zyn tam schot door den ES.V.-keeper kon worden gestopt. EB.V. kreeg ook eenlge kansen, maar werden niet gebruikt. Na de rust, welke met 0—0 inging, kreeg drukte van bulten was niets meer te bemerken. Waarby nog kwam, dat omstreeks half elf het begon te regenen, wat meer dan 12 uur lang voortging en niet zoo zachtjes. De Zondagmiddag gaf weer wat hoop. Het Weer klaarde op en het werd heel druk. Nu kwamen de menschen van bulten ook naar de stad al was hun aantal waarschyniyk door de overal nog te vieren jubileumfeesten, niet zoo groot dan anders. Is de kermis goed geweest? Met zekerheid kunnen wy dit niet zeggen, maar vry algemeen is de opinie, dat het maar zeer matig was. Na tuurlijk zyn er uitzonderingen, doch die be vestigen slechts den regel. Vanmorgen was byna al het draalwerk al weer verdwenen. Op de plaatsen waar deze ver- maakpaleizen eenmaal stonden dwaalt en snuf- de jeugd hopende de rerloren dubbeltjes te vinden. Een illusie, welke op dezen Maandag meenlg- een, te vesgeefs zal koesteren. Er biyft nog slechts weinig kermisgóed staan voor den a.s. feestdag; de rest stelde daar biyk- baar geen belang in. Beteekent dit misschien een aanwyzing dat onze kermis wel wat te lang duurt en dat eeni- ge beperking aan de kermis slechts ten goede zou komen? Aan de deskundigen om dit vraagstuk op te lossen. d. Reep Baart Baltus Melke^**1’100”1 Duinmeyer Lleftlng Hollander

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1938 | | pagina 14