LAND den van Jaarvergadering D.H.V.B. 5 w Van dag tot VERKLARING VAN HET BESTUUR - 'll I, b PM/" MAANDAG 5 SEPTEMBER 1938 Westfnesche agenda BLOKKER S September 7 September Verkoopingen in Westfriesland WORMERVEER A? September M September OBDAM GROOTEBROEK VENHU1ZEN HOOGWOUD PROVINCIAAL NIEUWS ASSENDELFT Verklaring bondtbettuur Junioren-vraagstuk JUBILEUM TE ENKHUIZEN Voorttellen De junioren e ALKMAARSCHE WIELERBAAN Goorn eert zijn priesterzoon Eertte plechtige H. M it door Pater Karaten S. Woestenburg 40 jaren organist J. Pronk in alle opzichten de sterkste - Moet er een derde Mat of een reterve eertte Mat worden ingetteld? a Parochie raa O. L. Vroaw Visitatie in het WUsontheater Zaterdagavond hebben de parochianen van Schouten en Fokveedag te Wognum. Parochie na tal H. Michael deze plaats Tentoonstelling van fokvee, vet vee, naardan Zaan, de Voetbaluitslag. EVE 3—Union 3 3—9. Derkten gehuldigd t- Roes, 8. Dul- Stads of Spat oraiarnpje een XM Burgerlijke Stand Geboren: Petrus Cle mens. z. van Petrus Stefanus Mettes en Catha- de sla- Haven- Dat ■oogt wei dal geval tabla door geestelijken Hierna kwam de bespreking van de agenda der R-K-F.-vergadering ter sprake, waarbij de heer Kruyvtr namens het D.H.V.B.-bestuur op zeer gedocumenteerde wijze het standpunt van den Bond uiteenzette en de navolgende verkla ring aflegde: De huldiging van den heer S. Woestenbur g, die Zondag 40 laren als organist aan de parochiekerk te Enk huizen verbonden was West-Fri cache Bedevaart. Ztf die dfeel wil len nemen aan deze bedevaart welke gehouden wordt op 13. 14 IS Sept, kunnen zich opgeven bij den. koster den heer Blerum. Kosten I 1. Zanguitvoering. Zondagmiddag had voor de Eerw. Zusters en verpleegden van het St. Nicolaasgesticht een zanguitvoering plaats door de R.K. Zangvereeniging De nes. welke onder Spaarbank. Dinsdag is er slechts een uur zitting en wel van 86H. onder de het 3e serie: 1. J. Pronk in 104 see. 3. P. Roes. 3e serie: 1. J. Pronk in 10.8 sec. 3. H. te Loo. Jachtwedstrjjd over max 4 KM: 1. J. Pronk 4 mln. 254 sec., 3. een de een het zifkaM van uw auto oAdéta van bet koplampglas lews int groens ENKHUIZEN Notaris D. Veenenbos Dins dag 13 September, des avonds te 8 uur, in het hotel „De Oranjezaal”: A. Een fabrieksgebouw met garage en erf, Noordergracht 7, alsmede twee perceelen bouw terrein aan de Kruislaan, samen groot 638 aren, eigendom der N.V. „Enkhuizer Mfelkcentrale”. B. Een woon- en winkelhuis met erf en wal, Oudegracht 43, samen groot 1.28 are. HOORN Notaris O. W. Koerman, Maandag 3 October 's avonds 7 uur in nagemeld café: een huis, waarin café genamda „het Vosje” aan de Kaasmarkt, alsmede een stal aan de Ploos- tensteeg, en een stal aan het West, hoek Wij- desteeg, samen groot 4.48 Are. URSEM NOtarls P. H. Hilbrand, Maandag 13 September ’s avonds 6 uur (Zomertijd) in het Café Mulder: een Woonhuis met Erf nabij de RK. kerk en school A 108, groot 3 A. 54 c.A. Behoorende tot den boedel van wijlen T. Lan gend ijk. Volksspelen. In verband met het défilé der jeugdvereenlgingen is het begin der Volks spelen op aa. Dinsdag bepaald op half drie. Oranjefeesten. Weer vergaderde bet Oran- je-comité, ditmaal om enkele punten van het program aan te vullen. De gestelde tijd voor de aubade op 8 Septem ber bleef hlf elf (n.t,) Voor den optocht van het Grashopperaveld naar het gemeentehuis hadden zich opgegeven behalve de scholen: de Oraal, Grashoppers, Gymclub, de Reizende Kerk. De optocht van den tweeden dag vertrekt om half negen, ook van het R. K. voetbalterrein waar de groepen gerangschikt zullen worden. De tocht gaat vervolgens door Zuld-Elnde, over Gouw, Wulver, door Noord-Elnde, Kerkelaan en over den Boekelerweg naar de Langerels, waar over de twee bruggen gedraaid wordt. Hoogst waarschijnlijk wordt aan de deelnemers een herinnering uitgereikt. Aan de volksspelen is toegevoegd: heeren boven de 40 jaar: haal den trein! De spelen hebben plaats op het terrein bij Davidzon. 's Avonds zal bij voldoende deelname een ballonoptocht worden gehouden. Onderwijs. Tot kweekeling met acte is te Lutjebroek aan de R. K. Jongensschool aange steld onze plaatsgenoote de heer L<eo Boeten De heer A. Fluitman is in gelijke functie aan de R. K. Jongensschool alhier aangesteld. Kinderfeest. In staat gesteld door een bij drage van de Oranje Vereeniging was de turn- vereenrglng J.l. Zaterdagmiddag in staat een kinderfeest te rganlseeren. Deze kinderfeesten ter gelegenheid van het koninklijk jubileum is volkomen geslaagd. Dancing café Atteveld, Kerkplein te Hoorn. Florallatentoonstelllng In café Groot te Bin nenwijzend. „De gevangene van het Alcatraz- eiland” en „Café Metropole” Hoorn (18 Jaar). Hendrlkus Immlnk en Oeertrulda Smal Ja cobus Leonardos Johannes, z. van Johannes Klaver en Catharina Divera van Straten Veronica Maria, d. van Theodorus Antonlus Dekker en Veronica Oeertrulda Apeldoorn. Overleden: Simon Koopman, oud 87 jaar, echtgenoot van Engeltje van Diepen. DINSDAG 8.30 gezongen H. Mis tot zekere Intentie bij gelegenheid van het 40-jarig regee- ringajubtleum van H. M. onze geëerbiedigde Koningin. Vóór de H. Mis te 8.15 'Communie uitreiken. Na de H. Mis de Lofzang Te Deum en Dornine Salvam fac reginam Nostram. c WOENSDAG 8.30 uur voor Cornells Bakker; 's avonds 8.30 uur Congregatie voor de meisjes. DONDERDAG, feestdag, van Maria Geboorte. 8.30 uur gezongen H. Mis voor overleden familie Schouten en Stam. VRIJDAG 830 voor Cornells ■•verleden kinderen. ZATERDAG 830 uur voor Gerbrand Bierste ker en Trijntje van Leeuwen. Gelegenheid om te biechten van 4 tot 5 en 7 tot 9 uur. ZONDAG 8 uur Vroegmis oor Joris en Joan Schouten: 10.30 Hoogmis voor de Parochie. Schaalcollecte voor het R. K. Bijzonder Onder wijs in het Bisdom Haarlem. *s Namiddags 330 uur Vespers. ..De Jeugdhulde op 8 September aA De al gemeens medewerking der verschillende jeugd- en sportvereeniglngen doet het vermoeden wet tigen, dat de Enkhuizer jeugd in aanhankelijk heid aan het Vorstenhuis niet zal ten achter blijven. Wjj zijn er dan ook van overtuigd, dat alle vereenigingen voltallig present zullen zijn om de deputatie uitgeleide te doen op 6 Sept, as. De volgorde van den optocht luidt: Muziek en Deputatie, 1 Padvinders, 2 R. K. 4 West-Frisia, 5 De Schakel, 6 C. J. M. V. en onderafd., 7 Vlugheid en Kracht, 8 Rijzende Kerk, 9 Apostolische Jeugdvereen, muziek. Om 1 uur vertrekt de optocht. Men moet dus om kwart voor èèn op het Emmaplein zijn. De route is: Prins Bernard laan, Visschersdijk en Breestraat naar het Stadhuis. Na het ontvangen van de Gemeentevlag gaan we door de Westerstraat tot aan de Koepoort, vin waar de deputatie per auto naar Amster-, wordt gebracht. Tot Dinsdag 8 September. TorndemoaatraUes en kanowedstrijden. De festiviteiten der jubileumweek werden Vrijdag avond voortgezet met tumdemonstraties der onderscheiden Wormerveersche Gymnastiek- vereenlglngen In het Sportpark aan den Wan delweg. Onder de felle lichtbundels van een vijftal sterke lichtbronnen aan de tribune werden de honderden aanwezigen vergast op keurig uit- I te Hoorn, gevoerde vrije- en ordeoefenlngende rhyth- I mlsche dames- en volkskansen der gecostu-1 meerde dames vielen buitengewoon in dén r-’.. smaak en telkens klonk een welverdiend ap- varkens, schapen, geiten iet' te 'punnerencL De verschillende publicaties en mededee- lingen, welke den laatsten tijd, ten aanzien van de onderlinge verhoudingen In onze R.K. voetbalbeweglng In het openbaar geschied den, maakten het, naar het oordeel van het D.H V.B.-bestuur, noodzakelijk, dat dit be stuur voor het forum van zijn algemeene vergadering zijn standpunt toelicht omtrent verschillende punten en vraagstukken, wel ke momenteel aan de orde is. Geconstateerd moet worden dat, gewild of ongewild, in verschillende kringen, welke bestaan uit aanhangers van het systeem landeliiken bond (imitatie KN.V.B.) stem ming gekweekt wordt tegen de diocesane bondsleiders, die dezen organlsatie-vorm ver werpen. De voorbeelden bewijzen zulks. Hier tegen wenscht het bondsbestuur stelling te nemen. Het is het bondsbestuur opgevallen, dat als het ware een dynamische werking bestaat om een dergelijken bond af te dwingen, of schoon steekhoudende argumenten daarvoor niet worden aangevoerd. Noch de motle- .,MULO”, noch het voorstel-,.BERDOS”, hetwerk in deee vergadering zou moeten wor den behandeld, toonen met cijfers en feiten aan, dat het een levensbelang voor de Ka tholieke Nederlandsche voetbalbeweging is om de diocesane bonden in de landelijke lei ding uit te schakelen en deze over te dra gen aan de oppermachtige I.V.C3., als lan- delijken bond met uitgebreide bevoegdhe den. Naar de meening van het bondsbestuur zijn tal van argumenten tegen een derge- Hjke omwenteling aan te voeren. Zoo werden tot dusverre de conclusies van het reorganl- satie-rapport van 1931 tot aan den huldigen dag niet weerlegd. Een dergeUjke landelijke bond is financieel practisch onhoudbaar. De propagandistische kracht zal sterk vermin deren. Om kwart over vijf opende voorzitter Putter de vergadering op de gebruikelijke wijze, waarbij hij na een welkomstwoord tot de aanwezigen, wees op den vooruitgang van den Bond in het afgeloopen jaar, dat zich eveneens kenmerkte door een goed financieel beheer. Ook vestigde hü de. aandacht op de goede resultaten welke be reikt waren door de samenwerking met andere organisaties op jeugdgebied. Een voorname taak acht het DH.V.B.-bestuur het om het Missie werk en den steun aan jeugdige werkloozen te bevorderen, terwijl ook goed onderlegde Junio renleiders een zeer voornaam punt is. Na met dank gereleveerd te hebben het veer tigjarig regeeringsjubileum van H. M. de Ko- nlng, den steun ook dit Jaar weer ondervonden van het Doorluchtig Episcopaat en de R.K. Pers, eindigde de voorzitter zijn met applaus beloond openingswoord. leiding van den heer A. Reyns vertolkt werden, werden keurig gezongen en Mre Superieur dankte na afloop dan ook allen die medege werkt hadden aan dezen genotvollen mldoag. Zij hoopte, dat, wanneer volgend jaar een gou den Jubileum gevierd wordt, ook de RK. Zang-- vereeniging wederom een uitvoering komt ge ven. Van de zijde van het publiek was veel be langstelling; wU merkten o.» op kerk- en arm bestuur. De heer Schlaman (Noordholland) bepleitte eenzelfde regeling voor de lagere klassen, waar bij van bestuurszijde op de groote moeilijkheid hiervan gewezen werd. Het voorctel van Vlos, Warmenhulzen, tot het overspelen van beslissingswedstrijden bij gelij- de toejuichingen v*n allen, een eere- zlch Irandja (gyn eenüpiprondje Tan den middag). H. Schleveen. die in een achtervolging Het scheen ons toe, dat de eenvoudige Derk- kleine sen blij was, dat de huldiging weer achter den |rug was. De uitslagen der wedstrijden zijn als volgt: Omnium voor amateurs en onafhankelijken: le serie sprint 580 M.: 1. H. te Loo in 113 Florallatentoonstelllng In.bet Vereeniglngsge- bouw te Lutjebroek. Het afhandelen van de ingediende voorstellen gin; in een zeer vlot tempo. Het voorstel van het bestuur om voor de le den beneden de 14 jaar de bondscontributie te verlagen van 50 op 25 cent werd na ampele bespreking aangenomen met 578 stemmen, waarbij de heeren Schoordijk en te Riele (Am sterdam) handhaving van den ouden toestand hadden bepleit. Het voorstel van St. Ignatius (Rotterdam), om een automatische promotie- en degradatierege ling in te stellen werd evenals de overige voorstellen van deze club verworpen. Een voorstel van SD.E., Wormerveer, om de elftallen in te deelen naar sterkte in diverse klassen, onderging hetzelfde lot. Berdos, Bergen, had voorgesteld de le en 3e klas-afdeellngen uit te breiden tot 10 elftallen, welk voorstel door het Bondsbestuur werd over- genomen. Op een vraag van den heer de Ruyter (Amsterdam) of deze uitbreiding eveneens zal velden voor de reserve le en 3e klassen, werd is naar het oordeel van het bondsbestuur ook een uitvloeisel van bovenbedoelde dy namische krachten. De argumenten van op voering spelpeil, voldoening aan den wensch tot promotie en vergrooting aanzien I.V.CJB. zijn naar meening van het bestuur weinig steekhoudend. De bezwaren tegen deze instelling zijn vooralsnog naar de meening van het dioce saan bestuur van veel meer belang. Ver mindering van het aantal elftallen per klas bij instelling van een nieuwe klas. Teruggang van spelpeil in den diocesanen bond, waar door het concurrentle-vermogen tegéfiover de neutraal erkende bonden verminderd wordt. En zulks terwijl toch de diocetane bonden de toevoerkanalen ook van de lan delijke organisatie zijn. Handhaving van krachtige diocesane bon-, den is dan ook geen zaak van secundair be lang, doch een eisch van de eerste orde, hetgeen het bondsbestuur in deze vergade ring nog eene heel bijzonder wil beklemtoo- nen. Het bestuur ondersteunt daarnaast de pogingen oni de zwakke punten in de be staande werkwijze te onderzoeken en daar uit doelmatige conclusies ie trekken. Zaterdag 3 September hield de D H.V3. zijn negentiende jaarvergadering in een der zalen van café-restaurant Brinkmann te Haarlem. Aanwezig was het voltallig bonds bestuur. de geestelijke adviseur rector v. d. Lugt, terwijl eveneens blijken van belang stelling. gaven de voorzitter van de R.K.F. Ir. Hopster, de secretaris-pennlngmeester van den I.V.C3. M. Verstegen en het I.V.C.B.- bestuurslld de Vries. 1. J. Pronk 4 mln. 25, H. te Loo. TiJdrace over 500 M. (3 ronden): 1. J. Pronk in 31.4 sec. 2. P. Roes in 884 sec. 3. H. te Loo in 33.8 sec. Totaaluitslag van de omnium: 1. J. Pronk, 3. |P. Roes, 3. H. te Loo. Achtervolging over maximum 4 KM. tusschen H. Schleveen en J. Glas, gewonnen door K Schleveen, die in 3 min. 174 sec. Glas pas- I seerde. 5 KM. wedstrijd voor amateurs en onafhan- I kelijken: 1. J. Bosland, 3. B. Franken, 3. K Wagenaar. De tijd was 8 mln. 383 sec. Sprlntwedstrtjden voor amateurs en onafhan- I kelijken: le serie: 1. J. van Roesum in 114 sec. 3. J. I Korridon. 2e serie: 1. H Schleveen in 11 zee. 3. I Evers, 3. B. Franken. 3e serie: 1. W. Franken in 10.8 sec. 3. J. v. d. Stel, 3. J. RUneveld. 4e serie: 1. J. Bosland in 11 sec. 2. neveld, 3. H. Wagenaar. I Halve finale. le serie: 1. J. Bosland in 11 sec. 2. K Bchle- I veen. 3e serie: L J. van Rossum in 11 sec., 3. W. Franken. Finale: L J. Bosland in 10.8 sec., 3. J. van Rossum. Beslissing om de d^rde plaats: 1. H. Sehie- veen in 10.8 see., 2. W. Franken. Vjjf K.M. wedstrijd voor nieuwelingen: 1. G. Peters (tijd 7 mln. 3.8 sec.). 2. C. Blisters, 8. I W. de Zeeuw en 4. J. Stroet. Koppelwedstrijd over 50 K M. (300 ronden) voor amateurs en onafhankelijken: Einduitslag: 1. J. Pronk—P. Evers 13 pnt„ 3. H. te Loo—H. Wagenaar 10 pnt., 3. H. Schie- veenJ. v. d. Stel 3 pnt Op 1 ronde: 4. P. Roes—J. van Rossum 8 pnt. Op 3 ronden: 8. J. BoslandJ. Korridon 5 pnt. De overige koppels hadden 3 of 4 ronden ach terstand. De gemaakte tijd was 1 uur, 64 min. 0.4 sec, hetgeen een nieuw record beteekent. /ZNiitsn ii n i ui- LL/ngecomgeeraj ..Een mooi succes voor KJ»ta. Aan het in ternationaal muziekconcours in den muziektuin Schinkelhaven te Amsterdam gehouden, heeft ook ons fanfarecorcorps .Kunst na Arbeid” deelgenomen onder leiding van den h eer Kaag van Hoorn. Twee eerste prijzen werden gewonnen, nJ. één in den marschwedstrijd met 54 punten, èèn met het concoursnummer 358 punten. Hulde! Tusschen de wedstrijden door werd J. Derk- sen, die in de wereldkampioenschappen sprint voor amateurs de derde plaats wist te bezet ten, gehuldigd. Derksen moest op het bekende schavotje ko men, waar hij hartelijk werd toegesproken door drogen, konden Zondagmiddag de wedstrijden I zei, dat Derksen in de vijf jaar, dat~dê Ahc- voor r--- i- zien de omstandigheden viel de publieke langstelling niet tegen. Men heeft kunnen genieten van een programma, dat vlug werd afgewerkt en vele spannende oogenblikken bood. Zeer inte- I nog geen wereldkampioen is. want” hij is ressant was de omnium tusschen J. Pronk, P en hij heeft nog veel te leeren. Je hebt'een Roes en H. te Loo. Hoewel er fel werd gestre- eervolle plaats, veroverd, maar denk er altijd den, was Pronk zoowel in de sprints, als in de aan. dat het sterke beenen moeten zijn, die de achtervolging en den tijdwedstrijd beslist de weelde kunnen dragen. We kennen je echter sterkste. In de sprints versloeg hij beide mede- als een eenvoudige, sportieve jongen. dingers gemakkelijk, in de achtervolging reed Spr. eindigde met den wensch. dat Derksen hij binnen den tijd belderf er uit en in den het volgend jaar er in zal slagen het wereld- tijdwedstrijd over 500 M.'won hij met meer kampioenschap te veroveren. (Applaus). dan twee seconden verschil. x De heer Kaalk, directeur van de wielerbaan, Goede sport werd ook in den sprintwedstrljd sprak Derksen eveneens toe, nam hem voor de voor mateurs en onafhankelijken gegeven, in microfoon een soort interview af en overhan- welke wedstrijd J. Rosland de eerste plaats wist digde hem een groote lauwerkrans. te bezetten vóór van Rossum, Schleveen en Met den krans om maakte Derksen hierna. Frank, die allen toch een goede kans hadden. onder - Een uitstekende achtervolger toonde ook binnen den tijd J. Glas, die eerst een voorsprong had, er uit reed. Zeer snel en spannend was de koppelwed strijd over 50 K.M. voor amateurs en onafhan kelijken. De acht deelnemende koppels waren allen van een behoorlijke kracht, al waren er sec. 3. P. Roes, dan favorieten onder, zooals Pronk—Bvers. Dit koppel had echter een zwaren strijd te voeren tegen Schleveen—van der Stel, BoslandKor ridon, te Loo—Wagenaar en Roesvan Ros sum. Pronk—Evers wisten in de eerste helft van den strijd een ronde voorsprong te nemen, wel- gevoerd werd door den zeereerw. heer pastoor, die mede namens het kerkbestuur den heer Woes tenburg dankte voor al hetgeen hij in deze veertig jaren voor de parochie gedaan had. Hij stelde in het licht, dat de heer Woestenburg ja renlang ter eere Gods belangeloos deze functie gedaan heeft en voorzeker zal hij dan ook door den goeden God hiervoor gezegend wor den. Namens het kerkbestuur werd hem een fraai schilderij van Jan Toorop, voorstellende „Het Offer” geschonken. De heer Schuyt, secretaris van het zangkoor, memoreerde de goede samenwerking tusschen bestuur en leden met hun directeur en wensch- te hem nog vele Jaren in gezondheid toe. Namens het zangkoor werd den heer Woes tenburg een bloemenhulde benevens eenlge fo to’s geschonken. De heer P. v. Goor het woord nemend, kenschetste den heer Woestenburg als humaan mensch en feliciteerde hem als zijn collega-organist met wien hij reeds 23 jaren op de meest vriendschappelijke wijze samenwerkt Het oudste lid van het kerkbestuur, de beer 8. Stavenuiter, prees den heer Woestenburg om zijn trouw. Hij was steeds present waar zijn taak hem riep, al waren dit voor hem soms moeilijke reizen van Broekerhaven naar Enkhuizen. Ook kapelaan v. d. Voort huldigde in eenlge korte woorden den jubilaris, zoodat de goede kwaliteiten van onzen directeur naar alle zij den belicht waren, ’s Avonds had ten huize van den jubilaris een intieme bijeenkomst van de leden van het zangkoor. Te water. Zaterdagmorgen kwam gersknecht H„ met zijn fiets in den dijk terecht. IJlings toegeschoten hulp bracht hem weer op het droge. Ongeval Het zoontje van den heer P. Bes- seling. die dezer dagen op een volgeladen vrachtauto was geklommen, viel plotseling van den wagen. De bestuurder, die een slag haarde, stopte en dacht dat een der kisten van ztfn wagen was gevallen. Tot zijn schrik zag hij achter den wagen een jongen op straat liggen. De in allerijl ontboden geneesheer dr. Teekens en de ver- pleegzuster mej. Schoenmaker waren spoedig ter plaatse. De dokter constateerde een armbreuk, terwijl ook het hoofd, vlak bij de oogen, zwaar was gewond. Nadat het eerste verband was gelegd, werd de Jongen t>U den dokter binnengedragen en later naar huls vervoerd. Zijn toestand is op het oogenbllk redelijk wel. plaus. Zaterdagmiddag werden op de Zaan, ter hoogte van de Markstraat kanowedstrijden ge houden, die veel publiek trokken langs Zaanoevers. Er werd fel gekampt en slechts één enkeling maakte 'n onvrijwillige buiteling in het water. Na afloop kwamen de kanovaarders(sters) samen in De Jonge Prins, waar de heer Kraayer, voorzitter van Wormerveer Vooruit", met een toepasselijk woordje de prijzen uitreikte. Zondag herdacht de heer 5. Woestenburg den d«r dat hjj voor veertig jaren aangesteld werd als organist van de parochie Sint Franciscos Xaverius te Enkhuizen. Nadat de jubilaris door bet bestuur van het zangkoor per auto van huls was gebaald, werd in de parochiekerk tot zijn Intentie een plechtige H. MIs opgedragen door pastoor P. Jongman». Door het zangkoor werd vierstemmig Venl Creator gezongen, waar de 3 stemmige Missa in Honorem Angelo- rum van Jan Nietend. De leiding van den meer- atemmigen zang werd waargenomen door den heer N. Stavenuiter Szn., terwijl de directie v. *t Gregorlaansch door kapelaan v. d. Voort werd gedaan De orgelbegeleiding berustte in handen van den heer P. van Goor, die voor de MIs een yantasia van William Faulkes speelde. Na de H. MIs werd door bet zangkoor een Cantate van TVjfrhei steen gezongen. Een en ander werd goed J vertolkt door solisten en koor. Tot slot speelde de organist het Halleluja van HAndeL Door de goede zorgen van den koster, den heer Ble- rum. was het priesterkoor in feestgewaad ge stoken en ook de zangerstribune was met groen an bloemen versierd. DINSDAG 7 uur in Bethlehem voor Klaaa de Vries; g uur gezongen H. Mis uit dankbaar- held bij gelegenheid van het 40-jarig regee ringsjubileum van H. M. de Koningin “net „Te Deum". WOENSDAG 7 uur in Bethlehem voor Henri et® Kok en Gerarda Nijkamp, In de kerk voor Aaltje Blank—Karsten. DONDERDAG 7 uur in Bethlehem voor fa milie Tam bach—Klef tenburg; 9.30 uur geaon- gen Huwelijksmis met Venl Creator. VRIJDAG 7 uyr In Bethlehem voor Jacob en Trijntje de Boer, in de kerk voor familie van SoestHermans. —ZATERDAG 7 uur in Bethlehem voor Corne lls Groot en Elisabeth Poland, in de kerk voor Nicolaas Roodt. Biechtgelegenheid om 5, 6, 7 en 8 uur. ZONDAG 7.30 uur Vroegmis voor de Parochie; 10 uur Hoogmis voor Pastoor A. Ui. Ammer--- laan, 'i Namiddags 2 uur Vespers. rina Dol Joannes Aloysius, a. van Joannes DONDERDAG feest van Maria Geboorte, dag van devotie. 9.30 uur H. Mis voor Bruid en Bruidegom. Rector v. d. Lugt hield hierop een korte in leiding over het juniorenvraagstuk en vestigde er de aandacht op dat er een Diocesane Junioren commissie Is Ingeeteld, welke zich als voornaam ste taak stelt de leldersvormlng, juniorenvorming en samenwerking met andere organisaties op Na dese verklaring ontwikkelde zich een uit gebreide gedachtenwisseling. Dr. Haanappel (Rotterdam) bestreed de argumenten van het bondsbestuur en bepleitte de Instelling van een krachtige landelijke organisatie. De heer de Ruyter (Amsterdam) acht *n instelling van re- serveklassen In den I.V.C.B. van urgenter belang dan de instelling van een 3e klas I.V.CS. Hij wenscht samenwerking van de besturen van I. V.C.B. en DK.VR. om tot een bevredigende re geling te komen en opheffing van een zekere animositeit tusschen sommige bestuursleden. De heer van Santen (Amsterdam) toonde zich eveneens voorstander van een groote landelijke organisatie en was van meening dat de omstan digheden sinds het reorganlsatlerapport 1931 zich geheel gewijzigd hebben. Nadat de heer Mulders (Haarlem) het pro- en de heer Kamp (NU.) het contra van een landelijke organisatie hadden betoogd, beant woordde de heer Kruyver (bestuur) de diverse spreken. HU Is het met den heer de Ruyter eens, dat de instelling van reserveklassen in den I.V.C.B. van grooter belang is dan de in stelling van een derde klas. De voorzitter haalt eenlge citaten aan, waar bij het voordeel van gedecentraliseerde leiding bepleit wordt. De DH V.B. wil gaarne, leiding van Ir. Hopster, den voorzitter van RKK., de bestaande moeilijkheden onder oog zien om een bevredigende oplossing te ver krijgen. Nadat de heer Smits (bestuur) nog een lans gebroken had voor een goede samenwerking tusschen alle leiders en rector v. d. Lugt erop gewezen had dat het begrip .JandelUke Bond” een gedegen studie vereischt, kon de heer Put ter om half tien deze geanimeerde vergadering ke ongetwijfeld zou zijn behouden als Pronk niet even onoplettend was geweest, toen Evers een mankement kreeg. Gelukkig voor hem slaagde Pronk er door zijn uitstekende sprlnt- capaciteiten In het laatste klassement te nen en daarmee ook den wedstrijd. voor hun taak berekende junlorenlelders krij gen. De notulen van de vorige jaarvergadering werden na een enkele opmerking goedgekeurd. Het jaarverslag van den secretaris, den heer Kruyver, verkreeg weinig crltiek. De heer Ferdo- lage (Haarlem) bracht dank aan den samen steller voor het keurig verslag en verzocht de medewerking van het bestuur om bij een even- tueele vacature In het bondsbestuur met de can- dldaatsteli.ng van een Haarlemschen afgevaar digde rekening te willen houden. De heer Mulders (Haarlem) besprak de ver houding tot de Sport-Illustratie en bestreed de juistheid in het Jaarverslag omtrent de kampl- oenscompetitle. De heer de Ruyter (Amsterdam) vroeg een betere regeling voor de’ Blsschopsbe- kercompetitie, terwijl de heer Kamp (Noordhol land) wees op het zl. minder Juist beleid van het Bondsbestuur inzake het aannemen van scheidsrechter. Omtrent dit laatste punt ont spon zich een uitvoerige discussie. Op voorstel van het Bestuur werd bésloten een bedrag van 250.— te storten in een op te richten Personeelfonds. Na ultbrenging van het verslag van de flnan- cleele contróle-commlssle werd besloten den pen ningmeester volkomen te déchargeeren voor zijn uitstekend gevoerd beheer. De bestuursverkiezing had al een zeer vlot verloop doordat er geen tegencandldaten waren ingediend. De heeren Putter (voorzitter), van Veen en var. Wijk (commissarissen) zagen dus hun mandaat weer met twee Jaar verlengd. De begrootlng voor het jaar 1938/1939 werd vastgesteld op een bedrag van 8800 aan in komsten en uitgaven. Omdat de zon zoo vriéndelijk was na den regen van Zaterdagnacht en Zondagmorgen te schijnen en de Alkmaarsche Wielerbaan op te I den kamprechter, den heer Th. *D.” visser, dlë «w -ut j»**, uau ue Aiz- amateurs en nieuwelingen door gaan. Ge- maarsche wielerbaan bestaat, bijna nooit op een -*-■ -- be-I wedstrijd had ontbroken, zoodat gezegd kon worden, dat Derksen zijn opleiding In Alkmaar goed heeft genoten. HU heeft het ver gebracht, al- dat dus de heer Visser, maar het Is goed, dat hU --- jong „De gevangene van het Aicatraz-elland” en „Café Metropole" in het WUsontheater te Hoorn (18 jaar). 6 September „De gevangene van het Aicatraz-elland" en „Café Metropole” in het WUsontheater te Hoorn (18 jaar). Dancing in café Attevrit, Kerkplein te Hoorn. Dancing In Hotel Geel, Kleine Noord te Hoorn. de Goom na vele jaren wederom een priester- ■oon mogen inhalen. BU de meelfabriek te Berkhout wachtte •toet, om den neomist Pater Karsten in Parochie te verwelkomen. Vooraan ging heraut, gevolgd door cenige ruiters. Dan fanfarecorps, dat den geheelen weg pittige marschen speelde. Ook vele versierde fietsen waren In den stoet te bemerken. De sportver eniging Edo was goed vertegenwdbrdigd door gymnasten In uniform. De grootste jongens van Edo vormden de eerewacht. Medegedragen werden voorts de vaandels van St. Deus Dedit en de wandelclub 8t. WlUibrordus. De bruid jes, onder leiding van de onderwijzeressen, leverden een lief gezicht op. De stoet werd gesloten door eenlge ruiters. BU aankomst van den neomist werd toegesproken door Pastoor Jansen, waarna beide geestelUken met de ouders van Pater Karaten in een landauer plaats namen. In op tocht ging het nu naar de ouderlijke atoning, waar door de buren een schitterende eerepoort was opgesteld. Na hier even te hebben ver poosd, ging de optocht verder naar de kerk, waar een 'plechtig Lof gecelebreerd werd door den neomist. Na het mooie weer van Zaterdagavond volgde een trieste Zondagmorgen. Van de uitgestoken vlaggen waren de meeste weer ingehaald voor den regen. Maar niettemin, toen de klokken den tUd aankondigden, dat de neomist zijn eerste plechtige H. Mis zou opdragen, was de kerk bijna te klein, zooveel parochianen waren opgekomen om daarvan getuige te zijn. Voorafgegaan door 78 bruidjes met bloemen en palmen, ging de neomist door het midden pad naar het altaar, onder het zingen van het welkomstlied. De neomist droeg het H. Misoffer op met assistentie van Pater Dr. Sj. de Jong, diaken en Pater L v. Gent O J»., sib-dlaken. Het koor zong, onder leiding van den heer P. Groot, de 3- atemmlge mis van Perosl. De feestpredikatie werd gehouden door den Zeereerw. heer Dr. SJ. de Jong, die in schoont bewoordingen uiteenzette, waarvoor God den priester aan de menschen had gegeven. Zich I tot de gelukkige ouders en bloedverwanten wen dend, meende spr„ dat hun hart wiel moest overloopen van vreugde, nu zij een priesterzoon, een priester-broeder In hun midden hadden. Tot den neomist zeide de eerw. spreker, dat hU een mooie doch moellUke taak had. Dub bel mooi, omdat hU nu was priester-misslona- ris. Een ontroerend moment was het, toen de neomist de H. Communie uitreikte aan rijn gelukkige ouders en bloedverwanten. Na afloop der H. Mis gaf Z. Eerw. den zegen met het Allerheiligste aan allegeloovlgen, waarmee deze plechtigheid ten einde was. Om half twee was er in de Zusterschool offl- cieele receptie voor RK. Corporaties en aan bieding van geschenken. Toen allen in de school waren vereenigd, hield de zeereerw. heer L. Jansen, pastoor der pa rochie een toespraak, welke ongeveer als volgt luidde: Zeereerwaarde pater, u ziet hier voor u afgevaardigden van alle vereenigingen uit de parochie: Kerkbestuur, Armbestuur en collec tanten. De collectanten, die jarenlang hebben geloopen om het geld voor uw studie op te halen. U ziet voor n alle klasgenooten. alle vereenigin gen op sociaal gebied, om na 31 Jaar u te be groeten als priester in de parochie. Namens de geheele parochie feliciteerde de zeereerw. heer pastoor den Neomist, en over handigde hem een enveloppe met Inhoud, daar bij den wensch uitsprekend, dat pater Karaten dit in de verre missie goed zal en kan gebruiken. Vervolgens sprak de heer H. Kapper namens alle vereenigingen. Spr. herlnnerder eraan, dat de parochie een priesterzoon in haar midden had. Spr. feliciteert ook alle familieleden en herdenkt de overleden moeder, die in zUn kin derjaren aan den Neomist ontvallen is. ZU heeft heeft heel zeker een groot aandeel in de prles- terwUdlng. Namens alle vereenigingen bood spr. tenslotte een bedienlngsdoosje en een ciborie aan. Namens de klasgenooten sprak mej. Jo Kop per. Spr. noemde den Neomist de roem en de glorie van de klas, omdat hU het H. Pries terschap heeft ontvangen. Als klasgenooten, aldus spr., zUn wU trotsch op en namens de klasgenooten bood spr. een missaal aan. Namens de Mariaccngregatie bood mej. D. Smal een alb en superplie aan. Namens de Da- meszangvereenlging bood mej. C. de Moei een stel misdienaarshemdjes aan. Nog sprak het hoofd der parochiale school, de heer v. CL Wlele. Spr. verklaart, dat hü trotsch óp pater Karaten is, omdat hU als eerste van de school is gegaan en als priester Is terugge komen. Spr. hoopt, dat als de pater in de verre missiegebieden is, hü nog eens aan het onder wijspersoneel aal denken. Vervolgens zong een koortje van schoolkinderen onder leiding van den heer Overman een Ued ter eere van den Neomist. Een van de kleinen sprak tot den Neomist en beloofde dat de kinderen van de pa rochie veel aan z.ecrw. zullen denken en veel voor hem zullen bidden. Nadat de kinderen nog een 2-stemmlg liedje „t Is feest” hadden gezongen, was er gelegen heid om den Neomist persoonlük te feliciteeren. ’s Avonds half zeven was er een plechtig Lof met predicatie door den Neomist. Gemeente-secretarie Op Dinsdag zullen de gemeente-secretarie en het kantoor van den gemeente-ontvanger gedurende den geheelen dag gesloten zün. De uitbetaling van steun aan werkloozen zal in plaats van op 6 September op Woensdag 7 September plaats hebben. J 1 t

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1938 | | pagina 2