NIEUWS HOORN N.H. Dagblad- toumooi KERKLIJSTEN installateur i-nstallateur twee ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1938 W1LSON-THEATER ZIJDEWIND PROVINCIAAL NIEUWS URSEM Rijwielplaatje verdwenen Wormerveer VELD Krommenie Niet toerekenbaar 'tVeld Sluiting Buitenbadhui* Speld j esverkoop Hem Stemmen bij volmacht T ZAND Purmerend W ormer Burgerlijke stand ZUPE UIT SCHAGEN NAAR DOKKUM Burgerlijke stand STOOMVAARTLIJNEN Demifinales Gevonden en verloren In Heiloo Bouwvergunning r Schagen Wedstrijden te Heiloo Akersloot EXAMENS MIDDELB. TECHN. SCHOOL TE HAARLEM «to Wle .1 fc 51 Venkiuzen van 5b uur. om 7 Kerkelijke agenda tfDe strijd om den Omar-diamant" gn „Goudzoekers van Canada'* .f -- In Akersloot HoogkarspeL maar voor centrale- verwarming is er maar één cfk Leendert van Mispen en Johanna Mattheus G. het gemeentehuis, waar het eere-comlté, I meest derde K. J. C. stellen. (Ongecorrigeerd.) en uur Zondag 11 Sept.—Zondag U Sept 1888 De aan- Kapel van de H. Theresia van het Kindje Jenu Ter secretarie zyn van 15 September tot en Ksua. Burgerlijke Stand. Geboren: Wille mina Jj soon van Klaas Bwier an Bre- conclusie, wisten Oxelosund ft VI legt u Rboti wkund? een a allveren Zondag 11 Sept.—Zondag 18 Sept. De Kern Maandag 13 September beginnen de vergaderingen weer, dus allen present! 'oor de zoogenaamde zwakkere elf- iezwaar behoeft te bestaan om aan ons tournool deel te nemen. Doch nu de wedstrijden van morgen. Marijtje Gutker, 75 J, weduwe DirkWagenaar. Anna Kooyman, 40 j-, echtgenoote van Nicolaas Boersen. ZONDAG. 6.15 en 8.45 Communie-uitreiken: uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 7 uur Lof I. Nog toegelaten tot het tweede studiejaar: Afdeellng Weg- en Waterbouwkunde: F. L. Struyk. Haarlem. Ondertrouwd: N. Ruitenburg en J. Haveman, weduwe van A. A Ey sackers; J. J. Wolda en G. van den Berg; E. J. Tromp en Tr. Kolterink, Enschede. Getrouwd: G. de Haas en H. F. Krop; Mlddeljans en H. G. Zaal. Cornelia. d> v Mak. Gdtrouwd: Gevonden: een band van een regenjas, een rozenkrans, een dasspeld, een zilveren armband, een broche, een koralen beursje, een sleutel en een handschoen. Verloren: een bloedkoralen kettii sleutel, een rijwielplaatje in étui, vulpotlood, een armbandje, een gele jaaeintunr, een regenjas en een damespolahorloge. Lelth, Purflna. Eeebrugge; Rotterdam. Java; Bin- moeten Voorwaarts en Berdos het tegen elkan der opnemen. Zoo op het eerste gezicht lijkt dit een ongeiyke strijd. Maar wie belde clubs van nabij kent, weet wel, dat dit in werkelijkheid anders Is. Deze ontmoeting zal zeker door veel belang stellenden gevolgd worden en het krachtsver schil zal niet groot zijn; integendeel wy zijn van meenlng. dat deze twee niets voor elkander onderdoen. Hier kan dan ook een spannende kamp ver wacht worden en wij zullen afwachten, wie met de eer zal gaan strijken. De jonge boeren Woensdag 14 September - de eerste algemeene vergadering van den Jonge- Boeren bond in het café „De Jonge Prins”, om 1 half negen (zomertijd). Kermis. Wederom is de kermis in aan tocht. De spullebazen zyn reeds druk bezig hun tenten en kramen in elkaar te timmeren. Het belooft weer een gezellige boel te worden. In het café van den heer Llgthart is gezorgd voor goede muziek en daarbij aal Steensel de aan wezigen vermaken. Maandag zal de harddraverij plaats hebben en Dinsdag is het katknuppelen wij verwijzen voor verdere bijzonderheden naar de in dit blad voorkomende advertentie. Het gemeentelijk buitenbadhuis zal met in gang van 18 September vpor het publiek wor den gesloten. ZONDAG: 7.30 uur om God te danken voor de vruchten der aarde; 10 uur int. cel. WOENSDAG en VRIJDAG: HU. Missen om 7.30 uur. ZONDAG: 7.30 Geert Ots, lid van de Broeder schap naar Kevelaer; 10 uur int. cel. belangstelling Is een kinderoptocht gehouden, waaraan verbonden een klnderhulde, welke door alle schoolgaande kinderen werd gebracht bij het gemeentehuis, waar het eere-comlté, de burgemeester en echtgen. en de geheele ge- Jubilemnfeeaien. De secretaris van de Oranje-Vreeenlging schrijft ons: Onder groote met 31 December gratis verkrijgbaar formulie ren voor verzoekschriften tot aanwijzing van een gemachtigde voor het stemmen bij vol macht voor de verkiezing van leden voor de Tweede Kamer der Staten-Oeneraal. de Pro vinciale Staten en den Gemeenteraad. der vaatje dienen te .tappen dan zij tegen Meer- vogels verleden Zondag hebben gedaan. De mannen van „Plet” uit Bergen zullen het morgen wel zwaar te verantwoorden hebben. Hoewel zij niet behoeven te wanhopen. Daar hun tegenstanders immers reeds In de eerste ronde een nederlaag hebben geleden zit er voor Berdos toch zeker ook nog een kans om te win nen, maar gemakkeljjk zal het niet gaan. Dat een dergeljjk toumooi bij voorbaat gewonnen wordt door de sterkste, althans door die ver- eenlglng, welke hooger staat geklasseerd, zooals sommigen denken, gaat lang niet altijd op. Wanneer wij de demifinallsten bekijken, dan zien wij op het oogenbllk nog 3 eerste en 3 tweede klassers aan den strijd deelnemen en als wij zien, dat Meervogels als derde klasser in de eerste ronde met 10 verliest van een 1ste klasser en daarna van A. F. C. met dezelfde cij fers, terwijl met een beetje geluk het ook an dersom had kunnen zijn, dan gelooven wij toch wel, dat er tallep geen ZONDAG. 14e Zondag na Plnksteren Om 7 uur Vroegmis voor overl. fam. Lieshout-Nortler; om kwart voor 7 en half 9 uitreiking van de H. Communie; om 9.30 Hoogmis voor de paro chie. Onder de H.H. Missen de maandelyksche schaalcollecte voor de schulddelging en rente betaling der kerk. Onder de Vroegmis de gene rale H. Communie der melsjes-congregatie. Om 3 uur Vespers. MAANDAG. Feestdag van Marla's Naam. Om 7 uur H. Mis bij de eerw. Zusters voor overl. fam. Mlddelhoff-Vrfjers. DINSDAG om 7 uur gezongen H. Mis van achtig schouwspeldoor de electrteche verlichting, dankbaarheid by gelegenheid van de plaatseiyke ZONDAG 7.30 uur voor Cornelia Allda Kabel —Janson: 10 uur voor de parochie. MAANDAG: 7 uur ter eere van 8t. Jozef, tot zekere Intentie; 8 uur voor Maria Alkemade— Prins. DINSDAG: 7 uur geen H. Mis; 8 uur voor Simon Schilder en Cornelia de Wit. WOENSDAG: 7 uur voor Joannes de Boer; 8 uur voor de overl. fam. Sejerps—Schilder. DONDERDAG: 7 uur geen H. MIs In de kerk, bij de Zusters tot zekere Intentie; 8 uur voor Jean Baptist Keet en Geertrulda ten Winkel. VRIJDAG: 7 uur voor Jacobus Krujjer en Joanna Bekker; 8 uur voor Joannes Duyn en Johanna Stroomer. ZATERDAG: 7 uur voor de overleden pries ters. die In behagen gewerkt hebben; 7.45 uur voor Dirk Konlng en. Antje Weel. ZONDAG: 7.30 uur voor de parochie; 10 uur voor Adrianus Deutekom en Antonia Portegys. ZONDAG, 11 Sept. 14e Zondag na Plnksteren Speldjesdag voor ..Santos". Collecte voor het onderhoud en uitbreiding van het Vereenlgings- gebouw. Na de Hoogmis Is er Catechismus voor de kinderen van het zesde leerjaar. Om half 3 Congregatie voor de mannen. Nu behoeft niemand der Inannen naar een excuus te zoeken, nu allen ook komen. Ieder zal ondervinden, dat 't goed is en leerzaam, en versterking van ons Roomsche leven geeft, we hebben zoo groot gebrek aan door en door Roomsche mannen die hun mannetje staan. Die kunnen we 't best vormen' In de Congregatie, onder de bescherming en voorspraak van Maria, ons aller Moeder. Om 7.30 uur Lof ter eere van de H.H. Marte- Door burgemeester en wethouders is aan mevr, de wed. G. Moak—Dekker vergunning verleend tot Het bouwen van een schuurtje by haar perceel aan het Noor< A no, Op Zaterdag 17 September zal door de afd Hoorn van den Nederlandschen sigarenmakers- en tabaksbewerkersbond een collecte binnen deze gemeente door middel van den verkoop van speldjes worden gehouden. De opbrengst zal worden aangewend ten bate van het tuberculosefonds van genoemden bond Leemhuis, Bloemendaal; ter; J. G. F. Swemle, Amsterdam. Afdeellng Weg- en Camstra, Deventer; W. Nader B geweken, dat W. uit Zwaar, die Donderdagavond hier ter stede Is gearresteerd, verdacht van fietsendiefstal, zijn daad niet mag worden aangerekend, aangezien de man In ern stige mate aan geestesstoringen lijdt. Er is tegen hem dan ook geen proces-verbaal opge maakt. De Dochter van den Galeiboef. Voor de opening van het tooneelseioeoen is door de too- neelvereeniglng „8t. Bavo" thans in studie ge nomen het drama ,De Dochter aan den Ga leiboef” geschreven naar het Fransch van Mar ques, Delbey en X. door J. P. Hagen. ZONDAG 11 Sept. 14e Zondag na Plnksteren, tevens viering van het Patroonsfeest der paro chie. Om 10 uur plechtige Hoogmis, 's Avonds om 7 uur plechtig Lof met feestpredikatie door kapelaan Mlnneboo van Zaandam. Onder de H.H. Missen van half 8 en 10 uur collecte voor het Kath. byz. onderwijs. MAANDAG. Congregatie voor de kleinere jon gens om 7 uur; daarna om 8 uur oefening van de Derde Orde. DINSDAG. Om 7 uur congregatie voor de meisjes afd. I. Feestdag van Maria van zeven Smarten. DONDERDAG. 7 uur Sacramentalof. ZATERDAG. Om half 9 gez. de'wed. Boon-Brusche. 'sMldc 7 uur Mafialrt. T In de week de H.H. Missen om 7 uur en kwart voor 8. Zaterdag de HU. Missen om kwart voor en om half 9. Zondag, groote dag van eerherstel. Tie uur gezamenlijke eerherstellende H. Communie. Des avonds te 7 uur plechtig Lof met eereboete en predikatie over de grootheid van Gods naam Maandag sluiting van het eerherstel op het feest van Maria's Naam, door een Lof op den tijd der Franclsca-congregatle. viering van het 40-jarig Regeerlngsjublleum van H. M. Koningin Wilhelmina. Men wordt ver zocht zooveel mogelijk b(j dit plechtig dank offer aanwezig te willen zijn en door de H. Com munie ook God te danken voor zooveel onder vonden zegening en nieuwe weldaden af te smeeken over Vorstin en vaderland. Voor het Oranje-comité zijn plaatsen gereserveerd. Geen Lof. WOENSDAG. Feest van Kruisverheffing. Om 7 uur H. Mis voor Petrus Reus; om half 13 blechthooren voor de schoolmeisjes, 's Avonds geen congregatie. 7 DONDERDAG. Feest van de zeven smarten van Maria. Om 7 uur H. Mis voor overl. ouders Ruyter-Onneweer; om 7.15 en 730 uur Maria- congregatie voor de belde jongensafdeelingen; om 8.15 verplichte Gezellenbijeenkomst. VRIJDAG. Om 7 uur H. Mis ter eere van den H. Antonlus. ZATERDAG. Om 7 uur H. Mis voor Jacobus Vlaar en Martjtje Ruiter; om half 13 blecht hooren voor de schooljongens. Biechtgelegenheid van' 35 en 6—8 uur. Verder alles naar gewoonte. In ondertrouw zijn opgenomen: Adrianus An tonlus Breed van Hem en Venhuizen en Afra Korver, van deze parochie (le afkondiging). ZONDAG 11 Sept. De Missen te 730. 9 en 1030; Hoogmis met volkszang (8ste MIs 3de Credo); in alle.HH. Missen de halfjaarlljksche schaalcollecte voor den St. Pieterspenning. Des. avonds 6 uur Vespers met rozenhoedje voor* Adrianus Kamp. WOENSDAG 14 Sept. De stille H. Missen te 6.30 en 7 uur; te uur plechtige gezongen H. MIs met Te Deum ter gelegenheid van het re geerlngsjublleum van H. M. Koningin Wilhel mina. De parochianen worden dringend asin- gespoord om die H. Mis bij te wonen en In die of een andere H. MIs ter Communie te gaan cm te bidden voor onze beminde Koningin. DONDERDAG 15' Sept. 730 uur gezongen H. Mis voor de Broederschap der Eeuwigdurende Aanbidding. Geen Lof. VRIJDAG 16 Sept, 's avonds 7 uur Kruisweg. ZATERDAG 17 Sept. nm. 3—9 uur blecht hooren, 's avonds 7 uur Lof. mcenters ad tegenwoordig waren. Eerst werd het feest door den voorzitter der Oranjevereenlging, den heer Pa Oud, met eenlge toepasselijke woorden geopend, waarna de bur gemeester een rede uitsprak. In het dorp waren aardige versieringen aan gebracht by het gemeentehuis én RK. pastorie; In de kom van het dorp stond een mooie eere- poort. Het was vooral by avond een sprookjes- 7 uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 7 uur Lof ter'eere van Maria. Deze week wordt de kerk schoongemaakt. Allen worden verzocht kussens en kerkboeken mee te nemen. T VRIJDAG half 8 Lof met Rozenhoedje. ZATERDAG van 4—6 en van 7—8 uur blecht hooren. y ker liet uitkomen dat het Wtt-Gele Kruis de menschen zeker niet minder zal bieden dan het Witte Kruis. Bovendien Is het specifiek Katho liek, wat soms zeer wenscheiyk is. Tevens is aan alles gedacht. B.v. consultatiebureau, moe- dercursus, bakeropleldlng enz. Ook zal by ver- grootlng van het gezin de aandacht worden geschonken aan de huishoudeiyke hulp, contributie bedraagt f 250 per jaar. Ten aanzien van het bedrag der contributie zeide de voorzitter, dat men mettertyd liever Zooals reeds uit de korte inhoudsopgave in ons nummer van Donderdag biykt, zyn bet twee buitengewoon spannende hoofdnummers, welke dese week in het Wllsontheater worden vertoond. ,De stryd om den Omar-diamant” is de titel van een nieuwe Century-Foxfllm, waarin den toeschouwer veel onthuld wordt betreffende de zoo geheel uitzonderiyke groep misdadigers, welke zich bezighouden met het doen verdwy- nen van edelgesteente. Het zyn Cesar Romero en Phyllis Brooks, die in deze film de hoofd rol vervullen en die ons Inderdaad de suggestie geven, getuige te zyn van een of anderen weer- galoozen diefstal. Want deze misdaad is er niet een, die door een zg. gelegenheldsdlef zou kun nen worden begaan. Zoo iemand sou geen schyn van kans hebben. Hier kan alleen een uitgestu deerd professional kans maken, een door de wol vyfmaal geverfde, een expert in dit onmaat schappelijke vak. Men mogen dezen fouilleeren uit en te na, met arendsblikken bespieden; hy verhult het juweel en geeft het niet prUs. ,De goudzoekers van Canada” is een even spannende film naar het bekende boek van James Oliver Curwood. Goudzoekers dringen door een onherbergzame wildernis van het hoo- ge Noorden, waar de Canadeesche bereden po litie recht en orde handhaaft. Men wordt van het eene avontuur In het andere gesleept. Beur telings maken wy kennis met liefde en plicht In deze streken, welke op zieh reeds in staat moeten worden geacht, het meest verwende bioscooppubliek te boeien. In het voorprogramma was allereerst een mooi filmpje te zien van Zuid-Dultschland, waar het oud stedenschoon wedyverde met de schoonheid der natuur. Onder de actualiteiten vielen op eenlge fraaie opnamen van de vlucht om de wereld van Ho ward Hughes en van de autorennen op den Nür- buig-ring. Het programma is toelaatbaar voor personen boven 16 jaar. Dinsdag aa. vertrekt de bedevaart naar Dok- kum om 6 uur. ’s morgens vanaf de kerk. De reiskosten bedragen f 1.75 en men kan zich op geven aan de pastorie. Waterbouwkunde: H. d. Efrk, Haarlem; W. Fehres, Haarlem; M. Glimmerveen, Amsterdam; A. Hofman. Haarlem; J. G. A. Huitker, 's-Gra- venhage; Y. Inpbn. Haarlem; F. J. - Jongens, Alkmaar; M. F. Koert, Oegstgeest; L. Kuiper, Hillegom; M. W. Melchers, Amsterdam; J. Nug- teren, J. E Panman. Haarlem; F. v. Praagh, 's-Gravenhage; J. Prins, IJmuiden: A Stroeve, 's-Gravenhage; J. Verkerk, Santpoort; J. Vis ser. Hengeloo O.; J. H. Zwart, Dordrecht. Afdeellng Werktuigbouwkunde: A. Andela, Heemstede; F. J. Barnhorn. Haarlem; J. Bllck- man, 's-Gravenhage; J. Brinkers, 's-Gravenhage; K. Buitenhuis. Heemstede; J. J. Derr; Heem stede; J. J. L. Duyvendak. Oegstgeest; F. v. Hout, Haarlem; D. Ingerman, Heemstede; P. J. Keyman, Alkmaar; J. Klingen. Haarlem; J. v. d. Land, Bloemendaal; B. H. Langerys, Haar lem, 8. Lisaer, Haarlem; O. A. Lukaart, N. P. v. d. Meulen, Haarlem: O. A. Oosterhuis, k-Gra- venhqge; p, 's-Gravenhage; M. G. v. d. Steeg; 's-Gravenhage: A. Stevenhagen, Haar lem; J. Verkroost, Haarlem; J. D. Wolsink, Hengeloo O. Afdeellng VllegtulgbouwkundeJ. M. Bakker, Nieuw Vennep; W. H. Krulsslnk, Koekange; C. p. Leersnyder, J. A Lok, Haarlem; H. MUhl- nfckel, Haarlem; J. Schaap, Beverwijk; W. Schalken, Heemstede; M. J. Schikker, Ooster- beek; p. M. Schimmelpenning, Overveen; 8. Schullwerve, Rljswyk; J. A Veleptyn, H. P. Vtet lentyn, Haarlem. Afdeellng Electrotechnlek: J. Boogaarts. Lei- Geboren: Cornelia Elisabeth, d. v. M Kalden- baeh en C. Groen; Bernardus Hendricus Ma ria, v. B. M. Ebbelaar en I J. M. van den Broek; Wilhelmus Donnardus, z. v. R. J. Wols en H. Bouchier; Hans, v. L. Laan en J. M. Kool; Robert Cornells, z. v. A G. Vertil en E. P. Willemsen; Koenraad, z. v. G. de Voe en D. F. Agterberg Bouman, Zwaag; Joannes Lourentlus, v. j. Schouten en M. Dekker, Blokker; Dirk Pieter, z. v. D. Knip en T. Schouten. laren van Gorcum met gebeden voor da bekee- ring van ongeloovlgen en niet-katholieken van ons Vaderland. MAANDAG 7 uur H. Mis bU de Zusten. DINSDAG bedevaart naar Dokkum. We ver trekken om 6 uur van de kerk, 's Avonds om uur Congregatie voor de vrouwen. WOENSDAG om 7 uur Congregatie voor de jongere meisjes; om uur voor de oudere meisjes. DONDERDAG om 7 uur H. Mis by de Zus ters, niet In de kerk. Om 7 uur Lof ter eere van net Allerheiligste Sacrament. VRIJDAG In den namiddag biechtgelegenheid voor de kinderen. zaterdag om 7.46 uur H Mis met Klnder- Communie. Van 45.30 uur biechtgelegenheid Om 7,30 uur te er Lof ter eere van de H. Moe der Gods met Rozenhoedje voor de bekeering der zondaars. ZONDAG as. alg. H. Communie voor de vrou wen der Congregatie. In uwe gebeden worden aanbevolen: Anna Blom—Blom en Anna Kroone—Gielens, die voorzien zyn van de laatste H.H. Sacramenten; alsmede de zeereerw. heer Henrlcus van Baaren. pastoor van Oudorp en Cornelia Kabel—Janson. „dieJn d«n Hrrr zPn overleden Zoo zijn we dan wederom aan de demifinales van ons tournool. Hierin hebben zich geplaatst Voorwaarts, E. 8. V.. Berdos en A. O. Wanneer wy dit viertal eens onder de loupe nemen dan komen wy tot de conclusie, dat Voorwaarts wel de sterkste te. In het tournool van vorig Jaar wisten de Langendykers beslag te leggen op den beker en het heeft er allen schyn van dat het ook nu we derom dien kant uitgaat. Maar alvorens het zoover te, zullen zy toch nog eerst voor twee overwinningen moeten zor gen. En het staat nog te bezien of hun tegen standers daar genoegen mee zullen nemen. By dit kwartet is er maar één die het door twee overwinningen tot de demifinale gebracht heeft en wel de club uit Alkmaar, zoodat wy vooralsnog met deze heeren rekening dienen te houden. Verleden jaar zijn de Alkmaardera ook tot den halven elndstryd doorgedrongen en als de voorteekfnen niet bedriegen, maken zy nu ten goede kana om het tot de finale te brengen, maar dan zullen ze sa Zondag toch uit een an- zonde basis bouwen. Deze aangelegenheid zal tenslotte door bet bestuur worden onderzocht. Tenslotte werd besloten dat door eenieder getracht zal worden leden te werven. Zeer ze ker zullen velen zoo niet allen, zich het be- trekkeiyk geringe offer getroosten en stonds lid worden. Waar velen zich reeds dezen avond opgaven als Ud, mag de afdeellng als zoodanig geacht worden te zyn opgericht. Met een woord van dank voor de reeds zoo spontane medewerking, werd deze bijeenkomst gesloten. met een verlaging daif met een verhooglng by de menschen aan kon komen. De heer F. C. Jong vond een contributie van f 3.de Juiste. Wil de zaak goed draaien,zegt 1 spreker, dan moet men op een financieel ge- ZONDAG. Ontspannlngsbyeenkomst van 4 tot half 6 voor jongens beneden 15 jaar;. "savonds na het Lof tot half 10 voor jongens boven 15' jaar. MAANDAG: Trommelclub. DINSDAG: 7 uur st. Don Bosooban en 81. Gerardusban. DONDERDAG: 7 uur 8t. Paulusban; half 8 den; A. B. Bronkhorst. Haarlem; H. J. M. Fi scher, Alkmaar; R. v. Graft, St. Pancras; F. M. Hauber, Haarlem, 8. J. Helling. Naam st erts; L. Kooreman, Haarlem; H. Loven. Rljswyk; H. Mare, "s-Gravenhage; W. v. d. Mark, Haarlem; B. H. W. Mulder. Voorburg; A Nyhuls, 's-Gra- venhagé: J. C. Roelofs, Haarlem: G. C. Roelse, Apeldoorn; J. Schippers, Voorburg; B. 8. Slez- werda, Wierlngerwaard: H. A E. Spoanenburg, Deventer; A H. Tomson. Scheveningen: L. C. Verspoor, 's-Gravenhage; D. H; Wijma. Heem stede: M. W. Zonneveld. IJmuiden. Afdeellng: Scheepsbouwkunde: F. Dozy. Haar lem; P. J. v. d. Giessen. Krimpen a.d. IJsel; A van 1 Hooft, Aerdenhout; G. W. Pleterse, W. Snel, Haarlem;R. J. Voost. Amsterdam: J. Vonk, Haarlem; A. H. v. Wolzogen Kuhr, Bloe mendaal. Nog toegelaten werden In het eerste studie- jaar: Afdeellng Bouwkunde: H. Horjtis, Bakkum. Afdeellng Werktuigbouwkunde: J. v. d. Brug gen. Haarlem; F. C. Goos. Wasseneer; J. H. Rynhart, Overveen. Afdeellng Electrotechnlek: A. W. Rljkeboer, Haarlem; A. G. Stoll, Oldeneaal. Afdeellng 1 L Haarlem. Mhrtinus Mattheus Antonlus Janssen, 34 J., chauffeur en Gerards Margare- tha Llgthart, 20 J, zonder beroep, beiden te zype. Overleden van Van het Gemeentehuis ging het naar het sportterrein hetwelk een mooie gelegenheid bood om daar de feesten te houden. Alle kinderen werden daar getracteerd, waar na zy zich bezig konden houden met de Golf- baan-attractle. Hierna werden de Volksfeesten gehouden, waarvoor zeer veel liefhebbers waren. Na de volksfeesten werden de pyzen ultge- eikt In contanten, welke gooed van pos kwa men. 's Avonds heeft men zich goed geamuseed in de vol-besette zaal van den heer G. Goudriaans, waar Daan Pool met zyn gezelschap den ge- heelen avond de aanwezigen heeft bezig ge houden met voordrachten, muziek en zang. Ook In café Mulder was bet voor de jongelui ge zellig. Met genoegen kunnen wy constateeren, dat het jubileum feest zeer goed is geslaagd. Alle commissarissen, die hun tyd en werkkracht hebben opgeofferd (vooM niet te vegeten de ongenscommlssle) woden van deze plaats har- teiyk dank gezegd, hopende, dat zy zich by een volgende gelegenheid weer beschikbaar zullen GeborenLuitje. Tryntje Sikkink. Getrouwd: Gerhardus Hermannua Grotenhuis en Antje Grootss. In ondertrouw opgenomen: Petrus Visser, wedr. van Maria Seegers en Margarete Stuur- man. Van een rijwiel, dat geplaatst was op de binnenplaats van de voormalige kazerne aan de Veemarkt, te het belastlngplaatje ontvreemd. ZONDAG: 7 upr voor de parochie; 830 om God te danken voor de vruchten der aarde; 10 uur int. cel. MAANDAG: 7 uur in het Gesticht; 8 uur tot den H. Geest. DINSDAG: 7 uur tot zekere intentie; 8 uur Geert Ots. lid van den R.K. Vrouwenbond. WOENSDAG: 8 uur Catharina Krom, lid van den R.K. Vrouwenbond. DONDERDAG: 7 uur overleden familie van SchieNelte; 8 uur Ma Krynsen. VRIJDAG: 8 uur Paulus Nan en Petrus Bee- repoot en overl. familie. ZATERDAG: HH. Missen om 7 en 8 uur. ZONDAG: 7 uur voor de parochie. ZONDAG: 7 uur voor de parochie; 8.30 Geert Ots, Ud van de Broederschap naar Kevelaer; 10 uur int. cel. Op het Meervogels-terrein sullen AF.C. en E.S.V. met elkander uitmaken wie in de finale koYnt. Ook hier staat A.F.C. als 3de klasser tegen over een 1ste klasser. maar wy gelooven wel, dat d<r Alkmaarders een plaats In de 1ste klas waard zyn. Maar dan dienen zy beter aan te pakken dan tegen Meervogels. Het heeft den AF.C.-ers heel wat moeite gekost om dese ploeg de baas te biycen. Nu zy weten, dat het tegen een sterkere gaat, mogen wy verwachten dat de menschen uit de kaasstad hun sterkste elftal zullen samenstel len. Indien dit gebeurt dan zien wy hen de fi nale bereiken, doch dan zal ..er hard voor ge werkt moeten worden, want E. 8. V. is niet ge- makkeiyk, dat heeft Oranje-Wlt vorigen Zon dag nog ondervonden Tot nog toe heeft E. 8. V. geen erg sterken Indruk gemaakt vooral wat betreft de voor hoede. Men bedenke, dat dit elftal het in twee wedstryden niet verder heeft kunnen brengen dan 1 doelpunt. De Alkmaarders hebben In hetzelfde aantal wedstryden een doelsaldo van 8 voor 1 tegen. Wanneer wy deye cyfers bekyken dan wil het ons toch voorkomen, dat AF.C. een betere kans heeft, om morgen te winnen, dan de Eg- monders. Maar voetballen te gelukkig nog altyd een onberekenbare sport, en het te al meer dan eens precies anders uitgekomen dan men dacht Dus wy zullen ook hier maar een afwachtende houding aannemen; het Is verder aan de diverse elftallen om deze puzzle op te lossen. wy van onzen kant verwachten een paar in teressante wedstryden, welke ongetwyfeld In het kader van ons toumooi zullen passen en waarvan ook weer een goede propaganda zal uitgaan voor de R. K. Sportbeweging Als leder medewerkt om dit te bereiken, dan zijn wy al tevreden. Op 1, 3 en 3 September zyn in het ge- meenteiyk binnenbodhute genomen 30 kuipba den en 120 sproeiboden. ZONDAG zyn de HE. Missen om 7, 830 10 uur. Des avonds om 7 uur Lof. WOENSDAG: 7 en 8 uur Congregatie. DONDERDAG: 7 uur Lof. In de week de H.H. Missen als gewoon. ZATERDAG: van 4—6 en van 7—9 1 blechthooren. iaM| PAROCHIE VAN DEN H. LVCA8 VZV K«rmisprogramma Zondag 11 September: Jun. B—Geel Zwart jun. aan vang 13 uur; Jun. A—LSVV a, aanvang 1 uur; vzy ICon Ze’o I. aanvang 2.30 uur. Wit-Gele Knda In café Pepping alhier werd dezer dagen een byeenkomst gehouden met als doel te komen tot oprichting van een afdeellng van het Wit-Gele Kruis, waaronder zullen ressorteeren Oude Nledorp en een ge deelte van N. Nledorp en Jflarenkarspal. Dw^by eenkomst stond onder leiding van burgemees^ ter Sutman-Meyer van H. Hugowaard. Spre- Op 7 September hadden de herexamens plaats. Sedert de vorige opgave werden nog tot de M.TJB. toegelaten de navolgende leerlingen. Tot de afdeellng Bouwkunde, tweede studie jaar: R. H. v. d. Vlerk, Leiden. Tot de afdeellng Weg- en Waterbouwkunde, tweede studiejaar: M. Cramer, Haarlem; A. 8. Docen, Beverwyk. Tot de afdeellng Electrotechnlek, tweede stu diejaar: J. A. de Haan, Haarlem; A. Wester- veld, Heemstede. Tot de afdeellng Bouwkunde, derde studie jaar: F. C. Cornelissen, Haarlem. Tot de afdeellng Werktuigbouwkunde, derde studiejaar: G. J. Scholtens, Santpoort; O. W. Schönfeld, 's-Gravenhage; F. A. v. d. Werf. "s-Gravenhage. Tot de afdeellng Scheepsbouwkunde, jaar: Th. R. J. Oilmans, Apeldoorn. Bevorderd tot en geplaatst in het laatste stu diejaar. Afdeellng Bouwkunde: A. J. Brands, En schedé; W. J. Derx, J. M. v. Gasteren. Haar lem; G. R. Gerrits, "s-GravenhageL. Hendriks, Santpoort; F. H. Houtkamp, Haarlem; P. A. A. G. Postma. Deven- Hillegom; J. Zeeman, B1NNENLANB8CW HAVENS IJMUIDEN. aangekomen 8 «ept.. Honteetroom. s.. Londen; Vests. Hamburg; Astarte, a.. Bra men. laatst Rotterdam. 9 Sept.. BksuI. ma Rotterdam; Cabo, nu. Londen; Gallium, s„ Caen (voor Veteen); Am- stelstroom, ma., Fowey; Mudo, ma., Londen. No- vatle, ma., idem; Borthwick. s„ Lelth. Revolyutsloner. a.. Archangel Purftna. tank. Duinkerken. Vertrokken 8 Sept., Yarmouth Trader. a.. Klngalynn: Hectera. a.. Gdynia? 9 Sept.. Ousel, a.. Liverpool Orlon, s- Vigo; Else Hugo Sttnnss 15. a.. Rotterdam. Aangekomen 9 Sept.. Tynnlngo. (yoor Velaen); Signe, e.. Londen Vertrokken 9 Sept., Ove Tbft, a. Aldan, a.. Archangel; Saturnua. a.. Rene Paul. a.. St. Brleux; Mapla. a.. Java: Bin. Liverpool: Bacaut. nra. Parijs; Bk. a Oslo; Orpheus. Gdynia; Theseus, a., Oothen- KON NED STOOMBOOT MM. CERBO. 8 Sept, vah Bourges naar Varna. CRYN8SEN. thuisreis, paw «arde Sept. vjb. 10 uur de Aaoren. JUNO. Rotterdam naar Mlddl. Zee. pose. Sept. Gibraltar. NEREUS. 8 Sept van Santander naar Oporto ODYSSEUS. Amaterdam naar Kopenhagen. pass. 9 Sept. r m. 7 uur 40 Holtenau. ZONDAG half 8 voor Petrus Smal; 10 uur voot het geesteiyk on tydeiyk welzyn van de parochie. MAANDAG half 7 voor Simon de Boer en echtgenoote en overl. kinderen; half 8 voor Ge rardus Veldman, als lid Broederschap „H. Hart.” DINSDAG half 7 tot zekere Intenie uit dank baarheid; half 8 voor overleden echtgenooten. WOENSDAG half 7 maanddlenst voor Geslna de Boer geb. Melten; half 8 Fundatie voer den seerqerw. heer pastoor De Graaf. DONDERDAG half 7 voor overl. fam. Rigter en Schut; half >8 voor Dirk de Groot, vanwege het Genootschap .Bt. Jozef VRIJDAG half .7 voor Simon de Boer 81- monzn.; half 8 maanddlenst voor Joannes Baars. ZATERDAG half 7 (kerk) voor de geloovige stelen volgens Intentie van hen. die in de bus hebben geofferd; half 7 (eerw. susten) Funda tie voor Maartje Nieuwboer geb. Schilder. ZONDAG half 8 voor de parochie; 10 uur Fundatie voor Hein Stam. Het Communlceeren begint vandaag „Ach teraan”, en we! na de Consecratie. tang. burg.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1938 | | pagina 3