PROVINCIAAL NIEUWS AL I óMjft om: N arme avon Time en h blik len i deze gezwi York vkjk arme ee mees, kwan tropo Toch tonig lache liaan beien Euro; tn g pader middi men noem en m dit m donk< Khen De onges lichte wen' i geluid gens heeler als n Mat ander dekt bollen •pann worde het ot berger aan d rikaar raid c muziel den"^ de hei der 1 Italië, Dit daar Pompe Palern staan verge t< Jaar g gebouv be worn chauff poetser Mott Officie deeld. dit vei thollc liticus’ lemanc invloed voor a is zeke zaken toch; 1 ter La inspan Maai kwam en ver werd o roestige nieuwe het voe beteeke deze h met mi binnen] schen i vaderla: lachend zond le bewjjzei den no O- MARKTEN H VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1938 Heiloo KROMMENIE Een attractie KALVERDIJK ‘VnRMF.RVEER HEEMSKERK WORMER ONDERDIJK T Be* j WERVERSHOOF VOETBAL K.F.C.-elftal VRAGENBUS DAMMEN Simultaanseance te Heemskerk V eetentoonstelling te Purmerend GEBRUIK VAN BEDRIJFS- WATER I do< 4“ CASTRICUM Sobriëtaz-bedevaart naar warmbloed: 1. hebbende winkelweken, meende men het thans met een I zou Box, L K. Marine den Adm. der Kon. welk dat een d. bepaald «at et eerste direct na heel wat water wegge net derde eveneens. Het Slist men een doek in een heek, dat er plantaardige H. Familie afd. UI. Nog altijd blijven er te veel weg van onze H. Familie voor de jongens. Des Zondags om 12 uur is toch een tijd waar door leder, met een beetje goeden wfl, naar de H. Familie kan komen. Velen’ zijn lid van alle mogeiyke vereenlgin- gen en cursussen, maar waarom is men geen lid van een zuiver godsdienstige vereeniglng die alleen tot doel heeft God te aanbidden en te zorgen voor ziel en zaligheid? Laten we hopen, dat er as. Zondag meer zijn; er kunnen gemakkelijk 200 jongens lid zijn! een familie G. V. O. De ledenvergadering wordt ge houden heden, Vrijdagavond, om 8 uur in het gebouw. In KF.C.-kringen durft men het nog steeds niet aan de oude spelers, waarvan enkelen aar dig het veteranenschap beginnen te benaderen, door jongeren te vervangen. Alleen is in de voorhoede De Bast als nieuweling opgenomen Het KJ.C.-elftal is thans als volgt samen gesteld: Openbare verkooping. Het huis, koolschuur en erf te Kalverdyk, eigendom van de wed. P. Stroet, werd bij openbare verkooping eigendom van den heer Ant. Lucassen te Tultjehorn voor de som van f 1712.—. Officieele ingebruikneming De tribune op 't sportterrein alhier wordt 18 Oct. officieel fn gebruik genomen. Zij zal plaats bieden aan 320 personen. De lengte aan de voorzijde bedraagt 25 M7, terwijl de diepte 8 rijen zal worden. *- Klokkemeyer Wm. Mol Kaayk V. Wensveen *u *»<i A W' A boofdk» Ut. De vol ond 11 M. Hille P. Nieuwenhulsen Bley ’t Kaar De Boer De Bast Kruyver Schoolreisje De leerlingen van de hoogste klassen van de jongens-, uoowel als de meis jesscholen maakten deze week een uitstapje naar Artis, Schiphol en een speeltuin te Heem stede. onder leiding van het personeel. Onder begunstiging van fraai herfstweer slaagde de excursie uitstekend en keerden allen zeer voldaan huiswaarts. Nog steeds aardbeien! Aan de Vereenigde Veilingen Kennemerland en de Vrye werden Woensdag door W. Bakker uit Heemskerk nog 29 doozen aardbeien van het vrije veld aange voerd. De inhoud per doos bedroeg 1 pond! Voetbal By WSV is bericht ingekomen, dat de wedstrijd KOB—WSV is vervallen en daarvoor is ingelascht ZeevogelsWSV. Burgerlijke Stand Geboren: Angelina Christina, dochter van J. J. de Zeeuw en Ot Schaap; Catharina Christina, dochter van Th. Lute en J. Hoek; Vincentiua Johannes Maria, zoon van M. L. H. M. Marcker en C. M. Jans sen; Jacobus Joannes, zoon van J. Biakenhoff en J. Burger. overleden: Trijntje Pieters, 71 jaar, wonende te Amsterdam. “n ?r "«rto hhggsrei Zondag is de 60.000 bezoeker gepasseerd, welke als herinnering f 5 ontving. De 500e bezoeker na deze 60.000 ontvangt eveneens een bedrag van f 5, terwijl als jubileum-attractie elke 200e bezoeker f 2.50 ontvangt. Uge, w Square, waar hi bestaat lende rl in New door H< ge. Dit schreeu' tangen. Boeie-prnceoaie L.T.B. Op Donderdag 22 Sept, wordt de tweede boete-procesle van den L.TJB. naar Heiloo gehouden. Aan de velen die voor de eerste processie geen tijd hadden, wordt nu een mooie gelegenheid, gboden, dit jaar een bedevaart naar Heiloo te doen. De traditie getrouw zal Zondag 18* September de Jaariyksche bedevaart van katholieke drank bestrijders in Noordholland naar het Heiligdom van O. L. Vrouw ter Nood te Heiloo worden gehouden. De geestelijke leider zal zijn pater Aug. de Hart O.F.M., rector van het klooster te Nleuwe-Nledorp. De Hoogmis zal te 10.45 uur worden opgedragen, waaronder zang van het bedevaartkoor o. 1. v. Mej. Engelke, Am sterdam; organist de heer Twisk uit Uitgeest. Het programma vermeldt voorts een plechtlgen Distributie van levensmiddelen Met in gang van Zaterdag a.s. zal worden aangevan gen met de cistributie van levensmiddelen over het 37e tijdvak. Onvermengde margarine en bak- en braad vet zullen verkrijgbaar zijn by den heer F. Twisk, v. Oldenbarneveldweg te Bakkum. Gehakt in blik by de Erven Groen, Burg. Mooystraat. RKVV Strandvogels De competitie wordt Zondag door het eerste elftal Ingezet met een uitwedstryd tegen de Westfrlezen 1, wat voor da vdgels wel een nederlaag zal beteekenen. de Wildt de zaak niet uit katholiek oogpunt wil bezien, is teekenend voor een voorzitter van de afdeeling der R.K. Staatsparty. Of is hy bang Woensdagavond gaf de Belgische kampioen ammen, de heer K. Bordon, een simultaan seance in het clublokaal van D.CM. te Heems- 11e nog plan hebben zich voor bovengenoemden cursus of voor den bloembollencursus op te geven willen aansporen, dit zoo gauw mogeiyk te doen, daar late aangifte ons onnoodig extra moeite geeft. Geeft U dus op vóór Zaterdag 24 September en wel voor de bloembollencursus by het bestuur van den LTB. en by den heer van Westen, voor den cursus iiï boomteelt en bosch- bouw by het bestuur van den L-T-B. en den heer Duinker. St. Josephs Gesellen. We gaan weer be ginnen met onze verplichte avonden, de tyd van het lange werken op ’t land is weer voorby, de avonden worden weer langer en nu is vooi ons de tyd gekomen om weer wat meer contact met elkaar te krUgen. We zullen onze verplichte avonden houden op Woensdag. Onze eerste verplichte avond zal een zeer be- langryke zyn: Want dan zullen we allen aan wezig zyn om ons H. Hartbeeld in onze St. Jo seph Gezellenzaal te introniseeren, want in ons groote huisgezin is Christus het hoofd. Daarom verwachten wjj alje leden m. Woensdag 21 September om 8 uur in de gezellenzaal. Over de wethoudersverklezlng te Castricum. Mynheer de Redacteur, Naar aanleiding van het, door den beer de Wildt ingezonden stuk in uw blad van 9 Sep tember, moeten my eenlge opmerkingen van het hart, waartoe ik het geschryf op den voet volg. Als de Wildt z’n hart lucht, doet hy dat op een zeer vreemde manier. Immers dat Castricum nu twee werknemers-wethouders heeft is niet di rect de schuld der zes werknemers-raadsleden, doch de schuld van zyn fractie, welke met in begrip van den heer Spaansen 5 leden telt. Toen de heer Brouwer vóór de stemming zyn stem motiveerde, wisten alle aanwezigen, dat Spaan den met meerderheid direct gekozen kon wor den (5 en 1 is 6). Hier is zelfverwyt op z’n plaats. Tot zelfs in de tweede instantie had dit kunnen gebeuren. De heer de Wildt vroeg een RK. wethouder uit het bedryfsleven. Aan dezen elsch voldoet de heer Spaansen. Waarom stem de zyn fractie hem dan niet? Met de VD.-stan mee hadden zy de meerderheid, of wenschte men dit niet te zien? Als er van comediw’ gesproken mag worden, hier was sprake van een drama! Men spreekt over economische inzichten en ziet een eenvou dig rekensommetje over het hoofd. Dat de heer tig Lof met H. Sacramentsprocessie, even eens met muzikale begeleiding van het plaatse- iyk harmonlecorps. De commissie verwacht vanzelfsprekend alle Sobriëtasmenschen uit Noordholland en daar buiten, maar elke andere belangstellende Ma- riavereerder/ster is van ganscher harte welkom. dat hiervoor een prysvraag was gehouden, het succes zeer groot was geweest. De uitslag dezer keuringen, welke verricht waren door de heeren K. Goudzwaard, G. Bo- ting, P. Klaassen en W. Schullenburg en die over 4 perioden hadden plaats gehad in het tydvak April—September was als volgt: K. Goudzwaard 487punt; B. Nieuwenhuls 473 punten; H. v. Gurp 450 punten; H. Brakke 450 punten; D. Hoeven 421 punten; W. A. ,V. Zadel 405 punten; C. v. Iperen 375 punten. De commissie sprak den wensch uit, dat een volgend jaar de animo voor deze prijsvraag nog grooter mocht zyn, wat stellig ten goede zal komen jaan de ontwikkeling van vakkennis en de verfraaiing van de bloementuinen. Besloten werd Zaterdag 1T September a.s. een excursie te houden naar deze tuintjes, om 3 uur n.m. aanvangende Jan v. d. Bergstr. 15, tulpen en narcissen uitgereikt voor de in Fe bruari as. te houden prysvraag voor huisbroei. Voor de inzendingen ter keurig werden de volgende punten toegekend: Voor groep dahlia’s H. v. Gurp 9 punten; T. Liefhebber 8 punten; H. v. Iperen, manden dahlia’s 5 punten. Groep Primula's 8 punten. Groep Coleus 6 punten en vaas Zinnia’s 5 punten. Den heer Trompe voor vaas Zinnia’s 7 punten en aan den heer K. Goudzwaard voor groep afgesneden takken van zeldzaam voorkomende heesters 8 punten. De Inzenders hielden nog een leerzame cause rie over de kwqekwljze en de hoedanigheden van het ingezondene, waaruit verschillende vraget^. volgden. Het was een leerzaam slot van deze drukbe zochte vergadering. Vergadering tuinliedep. Woensdagavond hield de onderlinge tuinliedenvereeniging ,Aer- denhout en O.” een vergadering in Café Res taurant „Hof vin Heemstede" die meer speciaal stond in het teeken der Dahlia-tentoonstelling. Ook al was dit jaar afgeweken van de gebrui- keiyke 2-daagsche tentoonstelling, waren toch fraaie groepen en prachtige exemplaren aan wezig, en zag het achterzaaltje er keurig uit. Na de gebrulkeiyke opening en voorlezing der notulen werden wederom 2 nieuwe leden met eenlge toepasselyke woorden door den voorzitter geïnstalleerd. Hierna volgde het verslag der tuinkeuringen. De secretaris dezer commissie, de heer G. Be ting, deed hierin uitkomen, dat, al was het de eerste maal in de geschiedenis der vereeniglng Nep 3 25- 3.40 p«r u 0 kg. Slaboonen 1.60 180 per 100 kg. Elervelllng. Aangevoerd 4.40, 58-60 kg. 450— -3 kg. 4.60—450, 447, eig. Geitenfokvereen. Heemskerk; 3. An dré H. 470, eig. E. de Jong, Hoorn; 4. Dempsie H. 453. eig. Geitenfokvereen' Krommenie. Boklammeren: 1. Markus L, eig. C. Kleften- burg, Spanbroek; 2. Kees V 141, eig. L. C. Es- veld, Heiloo; 3. Taman H 468, eig. Jn. Aafjes, Krommenie; 4. Johan H. 467, eig. J. v. d. Heide, Krommenie; E.V. Bertram H. 466, eig. B. v. Ros malen, Bussum; Simon H 462, eig. H. Balk, Hauwert; Plet H. 459, eig. G. Tiemes, Hauwert. Vyf melkgevende geiten uit een afdeeling: 1. Afd. Zaandam; 2. Afd. Heemskerk; 3. Afd. Hau wert; 4. Afd. Krommeniedyk; E.V.: Afd. Berk hout. Dé best gecontroleerde geit met melkiyst^ 1. Nota, eig. S. Schaap, Zaandam; 2. Tryntje, eig. M. Kleine, Westzaan; 3. Grietje, eig. H. Balk Wz., Hauwert; 4. Geesie, eig. G. Beeinster, Berkhout; E.V.: Grietje, eig. H. Balk Wz., Hau wert. Kolfsuccessen. Op de gehouden kolf- wedstryden te Zuid-Scharwoude behaalde „T.O.G.I.D.O.” alhier met 369 punten den len prys met eere-prys, «bestaande uit een wissel- beker. Korpskolvers waren de heeren Leguyt, Gorter en van Tongeren. door dus drangwater, dat daar wel zeer besmet moet zyn, mede opgepompt werd Een veehouder kwam eerst om hulp, nadat ei een nieuwe horton gemaakt was. De aanleg bleek heel ondeskundig te zyn geschied. Tegen den eisch, dat het zuivere nortonwater op den weg uit de diepte naar de plaats, waar het ge bruikt wordt, onbesmet moet biyven, was gru- welyk gezondigd. Op een boerdery in den polder Schermeer by Rustenburg is een nieuwe norton gemaakt. Hel water is afkomstig uit 4 lagen en gaat t<£ 65 meter diepte. In het vorig jaarverslag wees de consulent op een paar nortons (in de Weere Gem. Hoogwoud, en in de Berkmeer), die watei geven met een voor Noordholland byzonder laag zoutgehalte, n.l. 56.8 en 57.8 milligram Cl. per ■Iter. Het gehalte van het water uit bovenge noemde bron is slechts 30.4 mg/1. Op hetzelfde erf was ook een oude gasbron Dit water bevatte 31.4 mg. Cl. per liter, dus hetzelfde gehalte. Het water uit de nieuwe bron werd bacteriologisch zuiver bevonden. Een groote zuivelfabriek heeft een nieuwe norton van groote capaciteit laten maken. Eerst was het plan een bron te maken tot op een diepte van pijn. 50 M. Door de reeds bestaande bron, die moest vervallen, was de hydrologische ioestand tot die diepte bekend. De vraag drong zich nu op, of door» een diepere boring een bron van grootere capaciteit kon worden verkregen zonder dat het water in scheikundige samen stelling achterüitglng. Er is een proefboring uit gevoerd tot 85 meter. Volgens de gevonden grondlagen kon er van 70 tot op 83 meter, dus 13 M. extra filterlengtc verkregen worden. Er werd van 8083 M. een proefpömplng uitge voerd om de kwaliteit van het water na te gaan; 4 monsters, genomen na telkens 45 minuten flink afgepompt te hebben, bleken dezelfde sa menstelling te hebben, dus een betrouwbaar monster te zyn. Het onderzoek viel gunstig uit zoodat geadviseerd kon worden, de norton tot 83 meter diepte af te werken. Er Is nu een bron verkregen met 2 filters te ramen 49 meter lang, dus met een zeer groote capaciteit. Toen de bron eenigen tyd gebruikt was, werd het water bacteriologisch steriel bevonden. Voor de Directie van den Wieringermeerpol der is advies uitgebracht omtrent de geschikt heid van een terrein voor de oprichting van een zuivelfabriek, met het oog op het te ver- krijgen bedryfswater. Daartoe is een proefbo ring gedaan en werd het water, by een proef boring verkregen, onderzocht. Het resultaat is geweest, dat het terrein In dit opelcht is goed- Ook in het jaar 1937 zyn door het Ryks- .ulvelconsulëntschap voor Noordholland vele onderzoekingen verricht, om advies te kunnen geven omtrent de voorziening van boerderijeri en zuivelfabrieken van bedryfswater. Een on derzoek ter plaatse, waarby dan tevens de noo- dige monsters werden genomen, was in het al gemeen tevens noodlg. Op een boerderij werd het water uit een drinkput in den stal gebruikt, die ook nog in verbinding stond met een sloot. Het diende als drinkwater voor het vee en boenwater. Het onderzoek viel ongunstig uit; o. a. was het zout gehalte tamelijk hoog <1.61 gram keukenzout per liter), het water bevatte veel coll -bacteriën Zulk water is altyd bedenkeiyk, aangezien het een wisselende samenstelling heeft qn elk oogenblik nog slechter worden kan. Een veehouder wenschte een onderzoek van het nortonwater, bestemd voor drinkwater van het vee. De pomp stond in den stal. De norton was nog maar 10 jaar oud; de zulgbuis hing in de nortonbuis, waarvan het koperen boveneind 20 cM. boven den stalvloer uitstok. Hoewel de koeien voldoende voer kregen, zagen zy er ma tig uit en herhaaldeiyk hadden zy erg last van dlarrhee. By het bezoek aan de boerderij werden 3 monsters genomen, h/t eerste direct na aan komst, het tweede pompt te hebben ei wegstroomende watei goot passeeren. Het:_ stukjes meekwamen.'wyzende op veen. Het on derzoek-der monsters wees uit, dat nie* steeds hetzelfde soort water werd opgepompt; de chloriongehalten bedroegen per liter 147 resp 118 en 105 milligram. Ter vergeiyking werd ook nog een monster genomen uit de geiyksoortlge norUm by den buurman; dit water bevatte 19# milligram Cl. per liter. Dit water maakte den indruk, dat het met de wel in orde was. De koelen hier hielden zich goed. Veronderstellende, dat het nortonwater op d« eerste boerderij in zuiveren toestand diezelfde samenstelling had, moest men aannemen, dat er besmetting plaats vond met water uit de veenlaag, waardoor het koperen gedeelte van de norton liep, hetwelk dap een lager Cl.-ge- nalte moest hebben. Daarom is er voortaan leidingwater aan de koeien verstrekt. Later is de nortonput ge- t» Tuinbouwcursussen. Om misverstand te voorkomen deelt het bestuur van den L.T.B. mede, dat ook de cursus voor boomteelt twee avonden per week duurt. Eén avond voor de practlsche vakken boomteelt en boschbouw en één avond voor de theoretische vakken natuur- en scheikunde, kennis van den grond, bemes tingsleer enz. Deze laatste lessen worden ge geven door den heer P. A. v. Westen. Hoewel zich reeds een twintigtal leerlingen hebben aangemeld en de beide cursussen dus z.g. Beurs te moeten wagen, waarvoor van vele zyden en niet in ’t minst van het gemeentebe- stuur veel medewerking is verkregen. Dan ver^ •zocht spr. den burgemeester tot de officieele opening te willen overgaan. Het is logisch, aldus de burgemeester, dat ik gaarne persoonlijk by de opening wilde tegen woordig zyn, daar myn belangstelling vooral uitgaat naar het wel en wee der gemeentenaren. Spr. maakte de opmerking, dat reeds lang de verdwyning van den middenstand is aangekon- digd geworden en dat deze toch nog steeds springlevend is.' Spr. hoopte, dat de beurs een succes worden. De heer Femle, secretaris van de afdeeling kleinhandel van de Kamer van Koophandel, sprak namens den voorzitter der Kamer van Koophandel. „Wat ook val’, de middenstand staat pal’* rei de spreker en met genoegen constateerde hy, dat de victorie te Wormerveer begint. De heer J. Mol, afgevaardigd door den R. K. Middenstandsbond in het Bisdom Haarlem, wees er op, dat men het belang van den middenstand in het algemeen moet voorstaan. Spr. was vol bewondering en zeide iedere ac tiviteit te waardeeren. Ook het publiek zal voor de middenstandsactie waardeering aan den dag leggen. Na afloop van de Beurs moet men kun nen zeggen: De Wormerveersche Beurs heeft zich geweerd. Vervolgens werd door de genoodigden, waar onder wy behalve het voltallige gemeentebe stuur van Wormerveer en gémeenteiyke autori teiten uit den omtrek opmerkten den zeereerw. heer Pastoor J. J. Middelburg en kap. B. Voets, een rondgang over de tentoonstelling gemaakt. Daar het onmogeiyk is een eenigszlns volle dige beschrijving te geven der vele stands, vol staan wy met te advlseeren: bezoekt zelf de Beurs en overtuigt u van de veelzijdigheid en verscheidenheid van de artikelen, die de Wor merveersche Middenstand u te bieden heeft; bo vendien zyn er vele attracties. Opening der Wormerveersche Beurs Woens dagavond vond de opening plaats van de Eerste Wormerveersche Beürs, georganiseerd door de samenwerkende Mlddenstandsvereenigingen. Nadat te ongeveer zeven uur de vele genoo digden zich in de koffiekamer der Nieuwe So ciëteit hadden verzameld, sprak de heer B. Koene het welkomstwoord. Spr. heette allen en in het byzonder de autoriteiten van harte wel kom. Spr. wees op de goede verstandhouding tus- schen de verschillende mlddenstandsvereenigin gen ter plaatse, die een permanente contact commissie hebben gevormd, teneinde door volle dige samenwerking de zaken van den midden stand zoo goed mogeiyk te behartigen. Als af- Vr. Uit een gabardine regenjas heb ik een vlek met water verwyderd, tengevolge waarvan een groote kring Is ontstaan. Hoe moet ik nu dien kring verwyderen? Antw. Mogeiyk is de kring te verwijderen door hem op te stoomen boven den damp van kokend water. Mocht u hiermee geen resultaat hebben, dan raden wy aan de jas te was- schen in een sop van huishoudzeep, en hem daarna weer waterdicht te maken; maak een oplossing van wolvet (geen lanoline, daar dit een mengsel is van wolvet en water) in gewone benzine. Smelt het wolvet en giet het by de benzine, het loet er direct in op. Dompel de jas er in onder, knyp hem flink uit en iaat hem Vr. Hoe reinigt men een vuil en vet geworden kraag van een gabardine regenjas? Antw. Vuile en vet geworden kragen kan men het beste afwrijven met benzine. Vr. Hoe reinigt men een geheel vuil gewor den groen rubber Jas? Antw. De jas wryft u voorzichtig af met een doekje met sop van huishoudzeep. Om alle zeepresten te verwyderen wordt de jas nage wreven met water en azyn. U laat de jas <taar- na' langzaam drogen. Vr. Hoe verwy dert men het „weer” uit een geel katoenen zeil?. Antw. Het weer kunt u uit het zeil verwijde ren door het te bleeken in verdund bleekwater. U neemt 2 dl bleekwater per emmer water en laat de weervlekken hierin tdeeken, of u spreidt het zeil uit en maakt de vlekken voort durend nat met het bleekwater. na het blee- ken wordt het zeil gespoeld. Vr. In een paar inmaakpotten van ver glaasd aardewerk zyn verleden jaar eieren in waterglas bewaard. Na gebruik zyn de potten schoongemaakt en weggezet Kan ik die pot ten nu gebruiken voor den inmaak van zuur kool? Ik bemerk evenwel, dat er nog wit van het waterglas In den pot zit. Hoe kan ik die pot ten beslist schoon krygen? Antw. Het waterglas uit den injnaakpot Is te verwyderen met azyn. Den inmaakpot kunt u nog voor andere inmaak gebruiken. Vr.: Ik verwoon f 30.p. m., hoeveel perso- neele belasting moet ik nu betalen? Voorts heb ik een contract van 2 Jaar, maar kan door omstandigheden dit niet meer verwonen, en ben nu in de gelegenheid een woning van f 5.75 te huren. Kan ik nu nog in moeiiykheden komen met dit contract? Antw.: Om uw aanslag in ue pers, belas ting te berekenen moeten wy o.m. weten hoeveel kinderen U hebt beneden 21 jaar. Hebt U geen kinderen, dan zoudt U wat huurwaarde betreft aan hoofdsom plus opcenten f 49.50 moeten be talen. U bent wel verplicht uw huurcontract na te komen. Het beste is, dat U gaat praten met den huisbaas en tracht tot een vergeUjk met hem te komen. Vr. Ik ga uit werken en verdien ongeveer 7 6 8 gulden, zonder kost, dus ik heb myn eigen huis houding. Kunt U my nt4 vertellen of ik inkom stenbelasting moet betalen? Zoo niet hoeveel moet ik dan verdienen, om belasting te moeten betalen? Antw.: U komt niet voor de inkomsten-be- lastlng in aanmerking. Vr.: Ik krijg een belastingbiljet, voor belas ting naar Inkomen en Vermogen (vermogen heb Ik niet). Het inkomen haalt de f 500.niet. Ik ben aangeslagen voor f 700.Hoe hoog is het inkomen dat je er belasting voor betalen moet. Ben ik verplicht van myn Inkomen dat geen f 500.bedraagt belasting te betalen? Antw.: wy geven U in overweging een be zwaarschrift in te dienen tegen uw aanslag. Dat wisseling van de zoo zoetjesaan .afgezaagde" kan eenvoudig lulden als volgt: Ondergeteekende G. P. Ph., wonende N.weg, Anna Paulowna, aan geslagen in de Inkomstenbelasting, gemeente A. P., artikel kohier.maakt bezwaar tegen zyn aanslag, omdat zyn Inkomen f bedraagt en hy dus niet voor een aanslag in aanmerking komt. Vr.: Ik ben voor de gemeente Beverwyk aan geslagen naar een Inkomen van f 1602.èn moet aan Inkomstenbelasting f84. betalen. Ik ben gehuwd en betaal jaariyks f 34.18 aan ver zekeringen. Antw.: Het bedrag van f 84.is goed voor een inkomen van f 1800.Daar is dus niets afgetrokken door den fiscus. Wat zyn dat voor verzekeringen? Levensverzekeringen moogt U aftrekken. Anders niet. Hebt U geen kinderen? Vraag: De Damiaatjes In de Gr. Kerk te Haarlem zyn eerst gesmolten en daarna weer opnieuw gegoten, beweert men. Is dat zoo? Antwoord: Dat is niet zoo. Vraag: Is het boek „De zwygende kracht" door Prentice Mulford voor Katholieken ver boden lectuur? Antwoord: Streng voorbehouden. Vraag: Tot wien moet menzich wenden, om als schoenmaker by de Kon. Marine te komen? AntwtoordWendt Marine te Den Helde Vraag: Hoe verwydert men luis by kippen? Antwoord: Het hok bespuiten met creoline. Indien dat niet helpt, wat stroo en wat papier aansteken, hok goed sluiten en ultrooken. Vraag: Wat Is het adres van den heer R. F. C. Baron Bentinck, opperstalmeester van H. M. op g]ad ijs te komen? Zeker, te sterk leeft nog de Koningin en voorz. v. d. Stichting Nationaal Centrum? Antwoord: Staldepartement van H. M. de Koningin, Hooge Wal 17, Den Haag. Vraag: wy makefi ieder Jaar voegen bruispoeder by en kurken de flesschen goed. Dit Jaar hebben wy geen poeder byge- voegd en het sap bruiste de flesschen uit. Er zaten geen pitjes in. Hoe kan dat en is bet san nog te behouden? Zoo ja, wat moet men ermee doen? Antwoord: Doodgewoon opkoken en de fle»- schen weer goed sluiten; by voeging van bruië- poeder(?) is absoluut niet noodlg. Vraag: Is er een middel en zoo tegen voetafdrukken op inlaid zeil? Antwoord: Men gebruikt vloeibare was en smeere vooral niet te vet; eenmaal per maand inwrijven is voldoende. Vraag: Hoe maakt men yoghurt met plantje? Is het nadeellg? Antwoord: Men zette het yogjxurtplantje ge woon in de melk; na ongeveer 13 uur is de yoghurt te gebruiken; yoghurt is heel gezond. Jacoba 11, eig. N. Ruyter, Beemster; bloem 6, eig. P. Jongert, Westwoud. 3-jarige melkkoeien, gekalfd hebbende winter 1937/38: 1. Rienkje 15, eig. J. Jongert, West woud; 3. Wilhelmina 27, eig. N. Ruyter, Beem ster. 3-jarige melkkoeien, gekalfd hebbende win ter 1937/38: 1. Sophie 8, eig. N. Ruyter, Beem ster. Afgewisselde melkkoeien, gekalfd Winter 1937/38: le prys tevens kampioen: Dora 3, eig. P. Waal, Beemster. Collectie vee van een eigenaar, best, uit 5 vr. dieren waarvan minstens drie melkgevend, on verschillig van welken leeftyd: 1. P. Waal, Beemster. Afdeeling C. Uitsluitend ongeregistreerd vee T*n1,b?e’ynvast en zeker doorgaan, zouden wy degenen, 1H-jarige rystleren: L E. Buurs, Warder; 3. K. Franzen, Wormer. Stierkalveren, geb. na 1 Jan. 1938: 1. J. Ruy ter, Beemster; 3. K. Franzen. Wormer: 3. D. de Jong Dz., wydewormer. Kuiskalveren: 1. J. Ruyter. Beemster. Drachtige nlet-af gewiss. koeien zichtb. drachtig)1. A. Box, Ilpendam. Drachtige afgewisselde koeien (zichtb. drach tig): 1. A. Box, Ilpendam; 2. D. van Zaanen, Holysloot. Kuispinken, geb. in den winter 1936/37: 1. J. Ruyter, Beemster; 3. Ui. de Wit, Purmer; 3. idem. 2- jarige melkkoeien, gekalfd hebbende winter 1937/38: 1. J. Ruyter, Beemster; 2. J. de Jong, Beemster; 3. A. Box, Ilpendam. 3- jarige melkkoeien, gekalfd hebbende winter 1937/38: L J. Ruiter, Beemster; 3. A. Box, Il pendam. Afgewiss. melkkoeien, gekalfd hebbende win ter 1937/38L J. Ruyter, Beemster tevens kam pioen; 2. J. Ruyter, Beemster; 3. Jb. Elink, Middelie; 4. A Box, Hpendam. Collectie vee van een eigenaar, best, uit 5 koeien, waarvan minstens 3 melkgevend, on verschillig van welken leeftyd: 1. J. Ruyter, Beemster; 2. A. Box. Ilpendam. Afdeeling D. Uitsluitend vee van handela ren: Drachtige niet afgewiss. koeien (zichtb. drachtig): 1. K. Box, Purmer; 2. idem. Drachtige afgewiss. koeien (zichtb. drachtig): 1. K. Box. Purmer; 2. idem. Niet af ge wisselde melkkoeien: Purmer; 2. idem. Afgewisselde melkkoeien: 1. K Box, Purmer; 2. idem. Afdeeling E. Vet Weidevee. Af gewisselde vette koeien: 1. A. Wit, Twisk; 2. H. Boelis, Oostwoud; E.V. Gebr. de Waal, Purmer; Eereprijs: A. Dikstaal, N.-Beemster. Niet afgewisselde vette koelen (8 br. tanden 2 kl. tanden): Eereprys tevens kampioen: P. Boots. Beemster; le. D. Mus, Purmerend; 2e. P. Boots, Beemster. Vette koeien (4 br. tanden, 4 kl. tanden): 1. P. Duif, Oostwoud. Collectie van minstens 4 vette koelen van een eigenaar: 1. P. Boots. Beemster; 2. D. Bakker, Bobeldyk. Afdeeling F. Wolvee. AVENHORN. 15 Sept. Coöp. Land- en Tuin bouw- en Marktvereen. ^venhorn en Onutreken 7500 kg. aardappelen: Eigenheimers 2.50J go w* Due 1-.301.40 per 100 kg. 22500 kg. Roode ktZ-,1 1—2.30, 17600 kg. Gele kool 1—1 8Ö per 100 ke 22300 kg Uien: groote maat 3—3.20, gewone mut 2.302.80, drielingen 1.802, nep 5.205go ner 100 kg. 37800 kg. Bleten: groote 1.40—2, kletaa 2.40— 2.90 per 100 kg. 310 zak Slaboonen van IS kg.: dubbele z. dr. 1.802.85 per 15 kg. 49700 fee Wortelen: Flakkee, verbeterde 22.40 per 100 k5' 2000 kg Wltkrop 1 20—1 50 per 100 kg BOVENKARSPEL. 15 Sept. ,JDe Tuinbouw" 1250 baal aardappelen: Due 7080 cent, Blauw* 1.25—1.35. Bonte 1.35, Elgenh 1.20—1.30 per kZ.i 13000 stuks Bloemkool: I 11.40—15.60. n «SO— 9.80, III 1.50—3 10 per 100 stuks. 1500 kg Biete^ 0 50—2.20. 3000 kg. Roode kool 180—2 50, 1700 kg. Gele kool 1.602.50 per 100 kg. 350 baal Dien- grof 1.251.35, groote 1.101.15. drielingen 70-- 80 cent, nep 2 502.80 per baal. 50 baal Wortelen 0.40—1.15 per baal ENKHUIZEN. 15 Sent. Veiling Bloemenlust Eigenheimers grof 2.602.80, Idem groot 2 20— 2.40. Due 1.401.50. Pronkboonen 14.9015J0. dubb. Slaboonen 14.0017, enk. Slaboonen is fp 17. Bonne Louise 26.0028, Williams 15.0017 Mérode 1718.50, Tros peren 9.0011, Seigneur d' Ksperen 16.0018, Gratlolen 13.0017, Bonna Louise 42.0044. Nouveau Polteau 16.0017, Beur- ré Hardy 27.00—30, Tomatert 66.50. Alles ner 100 kg. DEN HELDER. 15 Sept. Stichting „Helderschs Elervelllng". 18410 klpeleren: 55-57 kg. 3.40—4 50. 58-60 kg 4 40—5. 61-83 kg. 4.50—5, 64-67 kg. 4.80' 5.30. kleine eieren 2.203.40, 208 eendeleren 2.40— 3. Alles per 100 stuks. MEDEMBLIK. 15 Sept. „St. Jozef". Aardappe len: Geldersche grove 0.95—1, fijne 0.95—1LOS. kleine 60—80 cent, Wilde Due 7075 cent. Eigen heimers 1.10—1.20, Bloemkool 8.5012.60 per 100 stuks. Uien 1.201.25, Gele Ner - kg. Kroten 0.80—2.30 per 1000 2.30 per 15 kg. Wortelen 11.8# SCHAGEN. 15 Sept. 1- 42000 klpeleren: 56-58 kg. 4.40, I 4.60, 60-62 kg. 4.554.70, 62-65 klein 2.85—4.40 per 100 stuks. WOGNUM, 15 Sept. Druiven 2226 cent, To maten 4.605.60, Meloenen 918 cent. Komkom mers 12.40, Slaboonen 1116 cent. Snyboonen 1318 cent, Andyvle 2.102.40, Roode kool 1.20 2.40. Augurken 415 cent, Appelen 11—15, Pe ren 1230 cent. UITHOORN, 15 Sept. Op de 'kaasmarkt werden aangevoerd 19 part (jen (980 stuks) Goudsche kaas: le soort met R.M. 24.0026. 2e soort met R.M. 21.0023. Handel vlug. BEVERWIJK. 15 Sept. Door de bloembollenvei ling Beverwyk Is Donderdag de eerste veiling ge houden van plantgoed met uiterst lage prijzen. Het moet erkend worden, dat het aangevoerde meest uit geraapte partyen bestond. Voor Iris Wedgewood besteedde men 2 004, Imperator 10.00—11. Yellow Queen 6 00. v. Everdlngen 11.00, White Excelsior 10.0C13 en H. Nlbbrlg 4.005. Due de Parma 18.0020, La Precieuze 10.00, Mu rillo 5.00, Le Nötre 8.00, Wm. Pltt Idem Bellis 81- berlca 19.00, Witte Druifjes 43.00, Blauwe 3.00— 5. Alles peri H L. PURMEREND, 14 Sept 4020 zakken Augurken: grof grot I 4.40, grof grof II 2.40, klein grof I 4.60, klein grof II 3.80. basterd I 6 40. basterd II 500, stek 2.60, tyn stek 4.50, bommen 90 cent. Per 100 kg- in onze herinnering, dat 3 jaar geleden, toen vaststond, dat twee R.K. wethouders (waarom één uit het RK. bedrijfsleven) gekozen zouden worden, het de Wildt en G. F. Res waren, die bessensap, by Hellinga Cs avonds vóór de wethoudersver kiezlng) aan huls dezen een wethouderszetel aanboden, indien Hellinga met een fractiegenoot van hem accoord ging en dezen stemmen rou- Voor deze eer bedankte Hellinga, anders was ml al 3 jaar wethouder geweest. Dat door deze verkiezing het bedrijfsleven achteruit gesteld zal worden, is een bewering, welke niet bewezen kan worden en ook niet zal worden. Ook dit gedeelte van de bevolking zal de aandacht van het college wel hebben. Overi gens frappeert het my sterk, dat de Wildt zien nu interesseert voor intellectueelen en forensen, terwyi hy zich eenlge Jaren terug verzette, toen ik hem op de noodzakeiykheid wees voor de laatsten een plaats in het bestuur der partij- afdeellng in te ruimen. Overigens is het niet moeliyk te bewijzen, dat Juist de fractle-de Wildt de nooden en wenschen van landbouwers, Intellectueelen en forensen niet aanvoelt en be hartigt. Immers in de op 23 Augustus J.ljOg verzoek van de Wildt ca. bijeengeroepen spoed vergadering van den raad met als eenlg agenda punt „uitzending wcrkloozen naar Balfjerhaar lichtte de Wildt het agendapunt toe en stelde voor de gemeente los te maken van de rliks- subsidieregeling. Hierdoor zouden we Pljn- pCt. der steungelden derven en dus een wers- looze, die f 10.— steun geniet, met f 3.50 na» huls sturen of- de werkverschafflngsuurlowen VM| f 0 30 tot f 0.09 8 f 0.10 per ui»r terugbW- gffl (wat absurd is) of alles uit eigen mlddwm betalen en in eenlge maanden armlastig, onder rykscontröle zyn. o Dat dan tevens de steun aan kleine boe en tuinders beëindigd zou moeten worden, oe hoeft geen betoog: de f 30.000 rygssubri^ Jaariyks kunnen we niet missen. Ik mag aannemen, dat de Wildt cs. toch niet de w doèling had, Castricum noodiydend te n>ax De heer de Wildt moge, betoogen, dat weri nemers geen verstand van economie hebben. laat ik gaarne voor zyn rekening, doch n hy dat wel? Dit voorstel getuigt echter van mis aan économische en sociale gevoelens^ gezien van het feit, dat èn ®esteu““*L—u- belastlngbetalers de dupe van zijn zg. econ sche kennis waren geworden. Mynheer de Redacteur, ik heb my bep*j^ tot een verweer tegen datgene, wat de van ’t hart moest en zal het hierby laten Aan verder polemlseeren heb ik geen ben Beleefden dank voor de afgestane raim»- TH. BERL®a Hier zag de Belgische kampioen zich n plaatst tegen 32 borden, en daar ook hier dê stryd in 3 uur beslist moest worden, werd tn een snel tempo gespeeld, zoodat de gemiddelde duur van Iedere party slechts 6 minuten was/ De heer Bordon won 19 partyen, verloor 7 party, tegen A. Peekei, H. Zonneveld, Th. Kloes C. Peekei, J. Koper, J. Beentjes en o. Zonne veld, en speelde 6 party en remise, tegen Ttu Mulder, J. Vendel, J. Zonneveld, W. de Ruiter J. Koper en A. Wen tink. Heden, Donderdagavond Is de heer Bordon de gast van de damclub „Ontwikkeling" te Lisse Comfoi («Uk no -Doe !>«en, au ken." u Beate haar ri dat tnlssi lakens w “nakeiyii lamp uit Bet i tterr«n r Hans;' vr ’an een was do< Beate m Zes -jarige vette schapen: 1. C. Bakker, Beemster; 2. W. Palestyn, Bchellinkhout; 3. A. Taams; E.V.: Theo Bakker, Beemster. Gereg. Ooien met 2 lammeren, waarvan 1 ramlam: 1. D. Oostwouder, Beemster: 3. Gebr. Hogetoom, N.-Beemster; 3. J. de Jonge, Beem- ster. Gereg. Ooien met 1 ramlam: 1. J. de Jonge, Beemster; 2. Óebr. Hoge toorn, Beemster. 4 oudere fokoolen (Texelsch type): 1. Gebr. Hoge toorn. Beemster. 4-eenjarige fokoolen Texelsch type: L Gebr. Hoge toorn, Beemster; 3. W. van Beers, Purmer. 4 Ooilammeren van een eigenaar meest ge- Bchikt voor de fokkery (Texelsch type): 1. J. de Jonge, Beemster; 3. P. Waal. Beemster. Oudere rammen Texelsch type: 3. C. Oud- huls. Monnikendam. 1*4-jarige rammen Texelsch type: 1. D. Oost wouder. Beemster; 3. P. Marees. Beemster; 3. Jb. de Goede, Purmer; 4. P. Marrees, Beemster. Drietallen ramlammeren Texelsch type: 3a. p. Waal. Beemster; 3b. Gebr. Hogetoom, N.- Beemster; 3. P. Marrees, Beemster; 4. W. v. d. Lee, Beemster. Drachtige zeugen geb. na 31 Dec. 1938: 1. D. de Jong Pz^ W.-Wormer; 3. idem. - Zeugen met biggen geb. voor 1 Oct. 1936 (biggen niet ouder dan 12 weken»; 1. S. Schil der, Beemster. Afdeeling I. Geiten en bokken. Geiten geb. in 1936 of vroegr: 1. Nora, eig. S. Schaap, Zaandam; 3. Grietje, eig. ld.; 3. Marie, eig. J- Kleef. Heemskerk; 4. Trijntje, eig. M. Klein, Westzaan; 5. Marie, eig. J. Beentjes, Heemskerk; E.V.: Margaretha, eig. F. Nat, Zaandam; Jacoba, eig. P. Verhoef, Zaandam; t i— eig. L. Jacobs, Krommeniedyk; Kaatje, eig.Jb. Mynen, Krommeniedyk; Betsy, eig. Jb Aafjes, Krommenie; Moppie, eig. L. O. Es- veldt, Heiloo; Tinl. eig. J. L. Visbeek, Wormer. - Geiten, geb. in 1937: 1. Dirkje, eig. P. Schilp. Wormer. 3. Hompie, eig. Jb. Aafjes. Krommenie; 3 Corrie, eig. J. Huisman, Heemskerk; 4. Cor- ry eig Jb. Bleyendaal, Heemskerk; E.V.: Griet je’ eig. J- Borstlap, Sloterdyk; Cornelia, eig. d’ Wit Dz., Berkhout; Grietje, eig. F. Zwier, HauwertAnna, eig. Jb. Wester, Wormer. Geltenlammeren1. Maartje, eig. J. Slenters, Zaandam; 3. Annie, eig. Jb. Aafjes, Krommenie; 3 Elisabeth, eig. S. Schaap, Zaandam; 4. Chris- üen eig. Jb- Betlehem, Wormerveer; B.V.: Geert eig L. Jacobs, Krommeniedyk; Lies 3, eig idem; Greta, eig. Jb. Tool, Assendelft; Grietje, eig. H. Balk Wz., Hauwert. Bokken, geb. in 1936 of vroeger: 1. Reno O. 447, eig. Geitenfokvereen. Zaandam; 3. Gerrit H 429 eig. Geitenfokvereen. Wormer; 3. Jan H. 431' Geitenfokvereeniglng, Westzaan. Een bjjsondere film Ter gelegenheid van het 1-Jarlg bestaan vertoont Corso-theater in het nieuwe program een zeer byzondere film, nJ. „Onverbreekbare Banden” met Zarah Leander in de hoofdrol. Toen deze film voor 2 weken in Alkmaar werd vertoond, schreven wy daarover om. het vol gende: Illmingen, een klein Duitsch provinciestadje in 1885, is In afwachting. Onder het hooge be schermheerschap van Z.K.H. Ludwig, prins van Illmingen, zal er ’n grootsch muziekfeest wor den gehouden, waarby de beroemde Ameri- Vr. Hoe lang kan men in blik geconserveerde groenten goedbouden? Antw. Worden groenten in blik op een koele plaats bewaard, dan zyn ze Jaren goed te hou den. Vr. Myn witte japon werd in de wasch geel. Hoe krijg ik haar weer wit? Antw.: Is de japon van linnen of katoen, dan kan zy gebleekt worden in verdund bleekwater. Neem 2 dr 1. bleekwater op een emmer water en laat de jurk staan tot ze weer haar oor- spronkeiyke kleur heeft gekregen. Is de Jurk van wol of zijde, dan kan ze het beste wor den gebleekt in een oplossing van waters tof- superoxyde. Gebruik 1 dl. waterstof-superoxyde per liter water. Spoel in beide gevallen het goed nauwkeurig na om nableeken tijdens het drogen te voorkomen. 06 uitslagen en bekroningen van de JJ. Don derdag te* Purmerend gehouden veetentoonstel ling zyn als volgt: Afd. A.o Paarden. Merries 3 Jaar oud of ouder, warmbloed: 1. Newa. eig. Jb. Blerens; 2. A. Dikstaal, N.-Beem- ater; 3. Conda, eigen. A. J. Heeman, Beemster: E. V. Willie I, eig. K. Hogetoom Pz PurmeT. 3-jarige merries, warmbloed: 1. Corry, eig. K. Breedyk, Holysloot; 2. C. Groot, Purmer. 1-jarige merries, warmbloed: 1. Bohra, eig. D. Haremaker, Beemster; 2. Jetta, eig. D. G. Prins, Zunderdorp; E. V. Donny, eig. A. Stam, Wydewormer. Afd. B. Uitsluitend gereg. Vee, 2*4-Jarige of oudere rystleren: 1. Gerard, eig. N. Ruyter. Beemster. 1’4-jarige rystleren: 1. Marlnus, eig. P. VZaal, Beemster. Stierkalveren, geb. na 1 Jan. 1938: 1. Frans 25 W., eig. P. Waal, Beemster; 2. Egbert, eig. J. Jongert, Westwoud; 3. Gerard 3, eig, N. Ruy ter. Beemster; E. V. Bertus, eig. J. Jongert, Westwoud. Kuiskalveren: 1. Trui 13. eig. N. Ruyter, Beem- 8ter; 2. Dina 7, eig. P. Waal. Beemster; 3. Lena 7, eig. J. Jongert, Westwoucj, Drachtige kalfschotten (zichtb. drachtig)1. Trien 3. eigen. P. Waal, Beemster. Drachtige nlet-afgewlsselde koeien «(zichtb. Kruisweg met muzikale begeleiding, een plech- drachtig): 1. Dina 4, eigen. P. Waal, Beemster. Drachtifge afgewisselde koelen (zichtb. drach tig): 1. Marie 26, eig. P. Otjes Mz.. Beemster; 2. Nelly 4, eig. P. Waal, Beemster. Kuispinken, geb. in den winter 1936/37: 1. 3. Mei- kaansche zangeres Maddalena dall’ Orto (Za rah Leander) als gast zal optreden. En dan biykt Maddaleha dall' Orto geen Amerikaansche te zyn, maar de Dultsche Mag da von Schwartze, geboren en getogen In Ill mingen. Heimwee had haar teruggedreven naar haar geboorteplaats en naar haar vader, den ouden, gepensionneerdën overste Leopold von Schwartze (Heinrich Georg), een mllitlar met zeer strenge levensopvattingen. Magda was ln- dertyd het vaderiyk huls ontloopen en had dank zy haar byzonderen aanleg, In Amerika groote carrière als zangeres gemaakt. De organist van den Dom, Franz Hefterdlngk (Paul Hörblger), die Magda nimmer heeft kun nen vergeten, effent voor haar den weg naar het ouderiyke huis. En als zy er eenmaal is, voelt de gryze Von Schwartze zich kinderiyk gelukkig. Het conflict komt echter als Magda Von Kei ler ontmoet, die directeur van een bank ge worden is. Von Keiler heeft Magda, toen zy, gevlucht uit het ouderiyk huis, alleen stond in het groote Beriyn, bedrogen. Nu zy een ryke en gevierde persooniykheid is geworden, ont moet zy hem onverwachts, zy verwyt hem het leed, dat hy haar heeft aangedaan. Als de over ste de ware toedracht hoort, eischt hy dat zy met Von Keiler zal trouwen. Het wordt een zware en moeliyke stryd, dien Magda te voe-. i ren krygt tegen de opvattingen van eer en fat- i soen van den overste om haar levensgeluk. En c wanneer Von Keiler dan nog als elsch stelt, dat Magda zich van haar kind zal laten schel den, weigert zy hardnekkig. Haar vader, die zyn eer als officier bedreigd ziet, weet dan nog maar één uitweg: den dood. Zoover komt het echter niet. Wie echter wèl den dood vindt is Von Keiler, die malversaties gepleegd heeft en zich ontdekt waant, 's Avonds zingt Magda in de groote Domkerk een ge deelte uit de Matthttuspassion. Haar verschynt mét haar vader, In de kerk. Magda’s prachtige donkere altstem weerklinkt in het hooge gebouw, waar vrede en vergeving heerschen, waar haar vader zyn kleindochter over het hoofdje strijkt en glimlachend tevre den naar zyn dochter blikt. Naast de hoofdrolspelers zyn ook de byrol- len goed bezet. Georg Alexander biykt een uit stekende prins, Lina Carstens een kosteiyke Frau-Dichterln, Frunze von Kleber, Hans Niel sen, een correcte jonge officier. Deze film is enkel voor volwassenen geschikt.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1938 | | pagina 10