I Grondverschuiving over het IJ tEN DAG GRRTIS KOOPEN 4^1 w- Alkmaar, 3 Oct. I Auto door trein gegrepen Twee militairen doodgeschoten fl Dag ONDER DRUK GROOTEN VOORRAAD KOPERERTS 1 MAANDAG 3 OCTOBER 1938 AGENDA Film KRUISVAARTNIEUWS I St. Dominicua-cohort VERKENNERIJ WEEKAGENDA PASTOOR TH. J. VAN NOORD Apothekersnachtdienst Korporaal gearresteerd NUTSSPAARBANK Van Oude-Niedarp naar Edam HX.O.-PROEVEN A.F.C.-NIEUWS j i Badhui* BURGERLIJKE STAND O.S.V.—ALC. VICTRIX 3—0 f* VAN DEN WEGD Ijzeren balken bogen door, muren scheurden Terrein ter plaatse alt door aardbeving geleuterd Burgemeester C. G. M. van Baar Duurt nog tot en met Zaterdag 8 Oct as Viering van zijn 60-aten verjaardag Programma Gem. Radio- distributie PROGRAMMABOEK 8 OCTOBER DE ALKMAARSCHE BOYS SPELEN GELIJK f z Wa op Wa Wi« veil •chi TOOI kan daai gevl '11 Zestigjarige bestuurder Op den onbewaakten overweg te Nyezyl aan de spoorbaan LeeuwardenStavoren Ze maakten een doelpunt voor zichzelf en voor West-Frisia Zy hadden vijfduizend gulden uit de wacht te Taroetoeng (N.L) gestolen „Het Witte Kruis** WVOORDEK Inzegening Hordehol Don Bosco groep Levenaby zonder heden I IEUWS TENTOONSTELLINGEN men Dtaafeff 4 oh X Keulen Dun- en Schaak- gebrek voor Edam en Volendam een verheugend be- VA een Het ongeluk is vermoedeiyk te wijten aan on- voor- O de zwavelsuurfabrie- tascl, dat aoo sterk half uur wisten de Boys den hen gunstig espect te geven, zon- de rust doelpunten kwamen doel on ondank sche ai kwam, dankbt luk te TAROETOENG, S Oct (Aneta) Twee soldaten, die gedrost na een diefstal van ruim 5090.— sH de brandkast in de mili taire wacht en die Mj hun vlucht een kara bijn en patronen hadden meegenomen. rijn door een ksrpsraal, die hen achtervolgde, doodgvee boten. verja- lees- Ook op het terrein ken ontstond het vi Vi mee: (in ving veilt met heer heid bloei Al veilii burg mr. resu Prov diger De telijk feit, eerst reder zicht »u uit men dighe en hi gelijk dsge hand der, Warn Hul tegen mate tot st voor zeer degelijk was. .dein voot h r voor De de p 1111, i zwart Duitse met v dat Ja cages Jaren, veiling komen tot vei groet gemaal den wi In 1 dat In veiling meer van i initiati een rei een pl en opc 1928 gebouw aan de ZOO 1 Wagen het s saamdi Ook di verdien Maandag 8.15 uur Congregatie, 9.15 uur Zang- repe title. Dinsdag 8 uur Aanvang Oompetltle. Woensdag 8.15 uur verplichte avond. 9 uur voor de leden van Kolplng-tooneel gesprek ing Zaterdag 7—8 uur gelegenheid tot betalen der contributie. .11 STAD? g^d.OOd 21 November 1884 te Purmerend geboren._waar W.-F.-verded bestond en r Na een kli strijd een i der dat er Na de rust slaagde de Grand er in op een on verwacht oogenblik met een zeer fraai schot de Alkmaarsche club de leiding te geven. Dit doel punt had den grondslag voor een overwinning kunnen zijn, want de Boys doen uit een doel- loods ia aan drie kanten open en bestaat eigen lijk slechte uit een groote driekantige overkap ping van met asphalt geprepareerd plaatijzer, welke overkapping op een aantal zware Ijzeren tasters rust. In de nok van deze loods loopt over de geheele lengte een transportband. Aangezien uitsluitend ertsen hier worden op geslagen was het niet noodig een vloer onder de overkapping aan te brengen en ligt het erts gewoon op den grond. De opgeslagen hoeveel heid zwavelerts bedroeg circa 15.000 ton en dit groote gewMM bracht Zaterdagavond den veen bodem in v^Hing. bewaakten overweg willen pasaeeren. doch daar deze gesloten was, is de heer Haagsma naar den één Jdlometer verder gelegen onbewaakten overweg te Nyezyi gereden. Het slachtoffer had vrij uitzicht op de spoorbaan. Aan den anderen kant van den overweg stond een melkauto voor denzelfden trein te wachten. Het regende op dat oogenblik, hetgeen bet uitzicht even belemmerd schijnt te hebben, wat den heer Haagsma nood lottig is geworden. Het slachtoffer was sestig bleef do grond nog voortdurend werken, jaar. (Volgens beschikbare gegevens zijn te Taroe toeng geen Europeeache militairen als gewoon soldaat gelegerd, zoodat het aan te nemen valt, dat het hier militairen van inbeemschen landaard betreft). Na de Hoogmis verzemelden de leden ran Kerk-en Armbestuur met hsnne echtgenooten zich in de pastorie. Hier bood de heer C. Kramer met een keurige speech, waarin hy de groote verdiensten van den jubilaris memoreerde en de beste wenschen voor de toekomst uitsprak, namen allen als ringsgeschenk een fraaie smeed-yzeren lamp aan. Diep geroerd door al deze blijken van liefde en aanhankelijkheid dankte de jubilaris voor de wenschen en geschenken. Dankbaar was hy voor de gunsten die God hem in zijn priesterleven had geschonken; dankbaar ook voor de mede werking van Kerk- en Armbestuur, met welke colleges spr. altijd in volkomen harmonie de za ken der parochie had mogen behandelen. Nooit viel bij de besprekingen een onaangenaam of hard woord. Met het verzoek om een gebed voor zegen op zijn verderen levensweg, eindigde de Pastoor zijn ontroerend dankwoord. Namens het Alkmaarsche K. R. O.-bestuur waarvan de jubilaris adviseur is, werd hy ge- lukgewenscht door den voorritter, den heer Job. Vermeulen. In den namiddag vond er een receptie plaats aan de pastorie, waarvan vele parochianen een gebruik maakten om den Pastoor ge- ■nschen, terwijl ook velen dit met ge schenken of langs schrifteiyken weg deden. Bij gelegenheid van zijn diamanten verjaardag zal den Pastoor de schooljeugd Dinsdagmiddag as. om 4 uur vergasten op een schoolfilm, ter wijl voor de leden van de beide afdeelingen der Mariacongregatie, waarvan de jubilaris Direc teur is, Dinsdagavond om 730 uur een film avond zal worden gegeven, in het parochiehuis „De Burg”. Doch ook de, kinderen hebben iets aardigs in gestudeerd, om daarmede den jubileerenden pastoor te verrassen. Omstreeks tien uur passeerde de wagen, welke bestuurd werd door den heer Haagsma uit Sneek. directeur van de Kon. Ned. Roomboter fabrieken, den onbewaakten overweg en werd door den sneltrein Leeuwarden-Stavoren ge grepen. De auto werd weggestooten en kwam tien meter verder tegen den schuinen kant van de spoorbaan tot staan, met de voorwielen op het pad langs den spoorweg en met het achter stuk tegen het talud, zoodat de spoorweg geheel vrij bleef. Het voertuig werd ernstig bescha digd. aan aardscheuren doet denken en waarmee men rondom de hoofdstad reeds eerder heeft kennis gemaakt by den aanleg der dyklicha- men op de nieuwe spoorwegverbindingen, wel ke door hun zwaarte eveneens de omringende veengronden omhoog drukten. In den nacht van 28 op 30 September Is een militair, die wacht deed, gedrost met een van zyn collega's, zy hadden een karabijn en wacht- patronen meegenomen. De controleerende korporaal achtervolgde hen en militaire patrouilles, alsmede de veld politie, zochten de omgeving af. Op 30 September heeft deze korponftd zich des avonds by de wacht gemeld; hij bracht de karabijn en de wachtpatronen van de gedros- ten mede. De korporaal verklaarde de gevluchte militairen te hebben aangeschoten. De gevluchte militairen zyn later dood aan getroffen in een huisje op een droog rijstveld. Op de lijken werd nog een bedrag van 13000 aangetroffen. De betrekken korporaal ia In arrest gesteld. den wagen geslingerd en kwam 35 meter verder terecht. HU was vrijwel op slag dood. Het stof felijk overschot is naar het nabij gelegep sta tion gebracht. VI. 19.202020; Londen Reg. 20.2020.50; Brus sel Fr. 2030—2120; Keulen 2120—2320; Dan- By de firma W. Appel Jr., is verschenen de Xflcieele feestgids der 8 Octobervereenlglng. Het boekje ziet er goed uit, de bekende schil- dery van het beleg is op den omslag gereprodu ceerd. Behalve een inleidend woord van burge meester jhr. mr. F H. v. Kinschot en den voor zitter. mr. O. J. de Lange, bevat het alle gege vens over de optochten, teksten der te zingen liederen enz. Het boekje is onmisbaar voor wie de feesten wil meevieren. Op den onbewaakten overweg te NljezUl, gemeente Sneek, is vanochtend een perso nenauto door den tre^i gegrepen. De be stuurder is hierby om het leven gekomen. Langestraat 87: Ontzet-ten toonstelling. Pren ten en documenten uit Alkmaars historie. Van 1 tot en met 8 October. V atbwtawlcMt hot lijden in den I tijd, vergeleken bij het geluk ki de I eeuwigheid? marks Radio 2320—24. I4Jn IVBrussel VI. 8820Luxemburg in). 1035; Londen Reg. 1035—1120; Danmarks Radio 1120—12 20; Londen Reg. 1220—14.20; Droitwich 1420—18.45; Keulen 18.46—19; Droitwich 19— 1930; Londen Reg. 19.50—2020; Droitwich 2020 —21.45; Londen Reg. 21.4522.20; Brussel VI 2220—22.30; Droitwich 2230—24. Lijn V: Diversen. lil Het was Zondag groot feest, het Hordebol der Don Boscogroep van de St. Joaef Parochie werd plechtig Ingezegend. Even vier uur werd er cairé gevormd door de aanwezige verken ners »n welpen. De plechtigheid werd geopend met een welkomstwoord van commissaris Wlt- teveen, waarna hy overging tot het uitspreken van eeg gebed. Hierna werd het Hordehol door den aalmoezenier pater Marcelis, met assisten tie van de aanwezige geestelykheld IngewUd. Toen sprak de aalmoezenier. Z.E. had op by- zondere wijze God’s zegen afgesmeekt over de leiding der nieuwe groep. En hy sprak het verlangen uit. dat de nieuwe tak van de groote broederschap der verkenners veel vruchten voor de St. Jozefparochle mocht afwerpen. Vervol gens verklaarde-, hy dat er zooveel animo bleek te Mln. dat een nieuwe groep noodzakeiyk werd geacht. Binnenkort Koopt Z.E. ook met een verkennersgroep te beginnen. Tenslotte werd de wrrfch geuit. dat uit de jonge groep vele flinke en. degelijke jongens mogen groeien. Hierna werden de vlaggen geheschen, waar mede het Hordehol voor geopend werd ver klaard, Een woord van felicitatie werd gespro ken door den A.DV.G. Rector Boon, namens het district en het diocees; hy wenschte den aalmoezenier en de nieuwe Akeela Buur geluk met de Horde. Hisrr.a verkreeg mr. Bosscher, als commis saris van de N. P. V., het woord. Vooreerst moest hy namens den burgemeester de groep fellciteeren. Wegens familieomstandigheden was deze verhinderd te komen. Vervolgens sprak hy nr.mens den hoofdkwartier-commlssaris voor Welpen zyn gelukwensch uit. De derde bood schap was een gelukwensch namens de broe ders der N.P.V. Hie.r.a was er gelegenheid om het hoi te be zichtigen. Ondertusschen stelden de welpen van de St. Laurentius- en de verkenners vsn de St. Dominlcusgroep zich op om eenlge demonstra ties te geven. Na afloop hiervan spoorde de aalmoezenier de ouders aan om hun Jongens aan de Don Bosco-groep toe te vertrouwen. By de aanwezigen merkten we ojn. op den hoogetrw. Deken E. P. Rengs, pater H. Kooien als vertegenwoordiger van den zieken pastoor der parochie, de aalmoezeniers der stad, ver tegenwoordigers van de K. J. C„ en Graal en vele ouders. punt altyd Inspiraties op. maar een onge lukkig toeval werkte Brouwer, overigens goed speelde, tijdens een verward oogenblilt den bal In eigen, door den keeper verlaten, doel. Zoo kreeg West-Frisia een kostbaar punt, dat het in het resteerende kwartier hardnekkig verdedigde. De verwoede pogingen der Alkmaarders, om alsnog de leiding te heroveren, slaagden dan ook niet, evenmin als het probeeren van West-Frisia dat later met een invaller speelde om de overwinning te bemachtigen. Zoo eindigde deze wedftryd met 11. Het was een wedstryd met spannende oogenbllkken, maar ook met talryke gemiste kansen aan belde zyden en.... met menig geestig moment, waarom harteiyk ge lachen werd. Geboren: Cornells Willem André, zoon van Andreas Joaef Wilhelmus Baas en Agatha Jo hanna van der Kroef; Engelina Maria, dochter van Hendrikus Johannes Jonker en Cornelia Pauw; Lourentius Theodores, zoon van Louren- tius Dekker en Anna Cornelia Ottenbros; Alida Wilhelmina, dochter van Gerardus Hendrikus RanzDn en Alida Wilhelmina Appelman. Overleden: Pieter de Moei, geh. m. Adriana Maria Sehouten. oud 14 jaar. Ook op bet terrein van de scheepsbouwwerf Verochure moesten maatregelen genomen wor den. In het dok dezer firma, dat voor den wal ligt lag een schip, dat in den loop van Zon dagochtend by wyze voor voorzorgsmaatregel uit het dok is gehaald, waarna men het dok beeft laten ryzen. Een onderzoek zal moeten m uitmaken of ook de bodem onder het water- °plftte,rylheid don^chaufieur. HjJ.had den oppervlak langs den oever niet zoodanig om hoog is gedrukt, dat het dok niet meer kan zakken, m dat geval zal bet verhaald moeten worden. Bovendien zou men niet normaal hebben kunnen doorwerken aangezien door het optreden van den grond verschillende electri- sche en andere geleidingen zyn verbroken. Doordat Zondagmiddag niet verder gewerkt I mocht worden aan bet lossen van bet koper- l.«ta ervaeis Na een ambtsperiode van vier jaar en drie maanden in het landelyke Oude Nledorp gaat Burgemeester C. G. M. van Baar de burge- meestersvacature van de gemeente Edam ver- VUlleP^.JYOor Oude N*edorp een groot verlies, richt De Zondag- en nachtdienst zal in de week van 2 tot en met Zaterdag 8 October worden waargenomen ddor de Apotheek van mevrouw SchoutenOele, Cboorstraat 47. Alcmaria heeft tegen O. S. V. wel een zeer slechten wedstrijd gespeeld, want tegen een elf tal als dat van O. 8. V. behoeft niet met 30 verloren te worden. Het spel van O. 3. V. was enthousiast dikwyis te enthousiast en dit spel lag Alcmaria dezen middag slecht. Wel I trachtte zy hier tegenover een technisch over wicht te leggen, maar enthousiasme en snelheid der O.S.V.'ers wonnen het verre. Voor de rust toen Alcmaria den wind tegen had ging het nog en de 10 achterstand was heusch geen on overwinnelijke voorsprong. Algemeen was de ge- dachte. dat Alcmaria na de rust met den wind mee uit een ander vaatje zou tappen. Hoe geheel anders kwam het echter uit. Behal ve de eerste aanvallen direct na de hervatting, waarby O. 8. V. werkeiyk bofte, was t overi gens mis met Alcmaria. Reeds kort na de rest wist O. S. V. den voorsprong te vergrooten toen de Alcmaria-verdediging hopeloos stond te knoeien. Ook daarna waren de aanvallen van O. S. V. het gevaariykst en een kwartier na de pauze maakte linksbuiten Göbel er 30 van. Daarna was Alcmaria wel even meer in den aanval, maar het aanvalsspel was zoo doorzich tig en zoo weinig doortastend, dat de O. 8. V.- doelman er nauwelijks aan te pas kwam. Wy zijn er van overtuigd, dat Alcmaria beter kam en *t beste is dezen wedstrijd zoo spoedig tnogeiyk maar te vergeten. In de achterhoede maakte Keuris weer een betrouwbaren indruk. Maassen kan op een uit stekenden wedstrijd terugzien. Ondanks dat hy den gevaariyken man van OB.V., Gobel, tegen J ateh had. heeft hy 't dezen speler lastig genoeg 1 Nader wordt hieromtrent nog bet volgende gemeld: In den nacht van 9 op 10 September is door Insluiping toegang verkregen tot het kantoor van den kwartiermeester te Taroetoeng (resi dentie Tapanoeli, afdeeling Bataklanden). Het slot van de brandkast werd doorgevyid» Hier uit zyn toen dupllcaatsleutels van de brandkast in de militaire wacht gehaald, waarmede deze tweede brandkast werd geopend, waaruit ruim 5000.— is ontvreemd. Die brandkast is weer op normale wyze gesloten. De dupllcaaUleutels en het doorgevyid slot werden niet gevonden. Een onderzoek is toen ingesteld door den plaatseUjken militairen commandant, in samen werking met de veldpolitie en het binnen- landsch bestuur. De verdenking viel toen op eenlge militairen. Nadat de oorzaak van de verschuiving was gevonden, begon men by de zwsvel- zuurfabrleken onmiddellDk het kopererts uit de loods te halen. De loods eelt toon de echter eveneens de gevolgen van de ver zakking. De yzeren spanten begonnen door te buigen, de achtermuur scheurde en het dak boog geleideiyk onder den druk der spanten uiteen. PoUtie en brandweer kwamen ter plaatse om zoo noodig assistentie te verleenen, waarby de brandweer tot de conclusie kwam, dat bet niet verantwoord was de arbeiders, die met het verplaatsen van het kopererts bezig waren, langer aan het werk te laten in de loods, waarvan de over kapping by verdere verzakking zou kunnen instorten. Op last van de brandweer werd het werk gestaakt en pas nadat Bouw- en Woningtoezicht een onderzoek zal heb ben ingesteld en de loods is gesteund, kan met het overbrengen van het kopererts worden doorgegaan. niet rooskleurig' voor; eigenlyk is dat nog niet het geval, doch, wanneer er geen onvoorziene omstandigheden zich fbardoen, dan zal Oude Nledorp, die een van de perste gemeenten was, die op de lyst van de .jioodiydende” stond, daar over een jaar of zes van kunnen geschrapt worden. De samenwerking met de bevolking en me* den gemeenteraad in het bijzonder, Was van aangenamen aard en Burgemeester Van Baar zal dan ook aan zyn eerste gemeente de aangenaamste herinneringen bewaren, Van een gemeente 'met circa 1500 zielen gaat hy naar een gemeente, Edam èn Volendam, m- men ruim 8000 zielen tellend', evenals in Oude Nledorp is de bevolking van zijn nieuwe ge meente voor circa 64 pet. katholiek. Het spreekt vanzelf, dat Burgemeester Van Baar met volle ambitie naar zyn nieuwe ge meente gaat, die hem niet geheel onbekend Ui in vroeger Jaren kwam hy er regelmatig. Edam en Volendam kunnen zich gelukkig pryzen zoo'n ambitieus en bekwaam magistraat als burgemeester te mogen verweltoomen. Langzaam zakte de grond, die den bodem van de loods vormde, en drukte daardoor den grond m de onmiddellijke nabijheid omhoog, daar, waar deze den minsten weer stand bood. Dit was voornamelijk aan den kant, waar de terreinen zijn gelegen van de scheepsbouwwerf Verschure. In den loop van Zaterdag nacht en Zondagochtend werd de grond steede verder omhoog gedrukt, zoodat in den loop van Zondagmor gen een gedeelte van het terrein van de scheepsbouwwerf zeker vier meter omhoog gedrukt was, met het gevolg dat verschillende kleine loodsjes, werkplaatsen en toiletten mee om hoog gedrukt ,en geheel ontwricht werden. gemaakt. Korjng aan. de andere zyde had heel wat meer moeite met den rechtsbuiten. De middenllnie was zwak, de Grand was zeker de beste, maar biyft te veel achter. Helderman is de zwakke plek in de halflinie, maar Rootring hebben we ook wel eens beter gezien. De voorhoede was tegen de fel van zich af- bytende O.S.V.-ers vry ongevaariyk. Daaren boven was het spel veel te kort en gesloten ge houden. Met snelle, open aanvallen had tegen de achterhoede van O. S. V. stellig meer succes gehad. Voor de supporters, die met Alcmaria mee naar Oostaaan getogen waren, was deze wed stryd ongetwyfeld een teleurstelling. 1505—15.20; Keulen 15.20—1720; r-__ 1720—18.50; Londen Reg. 1830—19.20; Brusil -.kwr-, -5 --*~sas-- ,.\- In aansluiting op wat wy in de sportrubriek vermelden, geven wy van den wedstryd AFC— NVA nog de volgende byzonderheden. In een zeer sportleven wedstryd heeft AFC Zondag zijn 3de groote overwinning behaald in deze competitie. En 1 was weer, evenals den vorigen keer, ’n alleszins verdiende overwinning. Ditmaal waren het de Amsterdammers uit NV A 1 die in onze Alkmaarsche ploeg hun meerdere moesten erkennen. Niettegenstaande de groote cyfers, waarmede gewonnen werd, bleven de NVA-ers toch dapper volhouden tot het uiterste en eigenlyk hadden zy nog wel een doelpuntje extra verdiend, want het leek er wel een poosje op dat de AFC-backs het te licht op gingen vatten. Dank zy de animo waar mede beide partyen over het geheel genomen aan den wedstrijd deelnamen, bleef deze voor de talrijke toeschouwers zeer boeiend. De eer ste 20 minuten waren voor NVA en het bleek alras dat het spel van het centrum ons steeds meer en meer kon bekoren; 'n stevig tempo en mooi open spel zyn wel In staat om het pu bliek te begeesteren. Van het minder goed weg werken van den bal trok NVA handig party en hun -midvoor wist met ’n zacht schot zijn club de leiding te geven. Voor AFC bleev dit nu de stimulans te zyn en gezwoegd werd er nu om den gelijkmaker die kwam by een scrimmage - voor het NVA-doel toen Hofman met *n klein tikje den bal In het doel plaatste. De linkervleugel van AFC bleek goed op dreef te zyn en achtereenvolgens wist nu de links buiten Hofman nog driemaal, nu keihard, den keeper te paseeren. terwyi Lengers het 5e doel punt voor zijn rekening nam. Na de rust bleek NVA spoedig vermoeid en minder tot goede aanvallen in staat, terwyi de AFC-ers de score opvoerden. De nieuwe midvoor van AFC, Sa- vonye. heeft oj. uitstekend voldaan. Als deze zich steeds tot het uiterste blijft geven dan zal het wel excelsior gaan. *n Verzwakking leek ons tegen het einde het omruilen van den rechts buiten met den rechtsbinnen. Per saldo biyft het een goed geslaagde wedstrijd die ons hoop geeft op Oranje-Zwart—AFC 1 volgende week. De junioren hebben zich eveneens kranig ge houden: b. won met 12—2 van Llmmen b; c. won met 51 van Berdos c. Ondanks de moeiiykheden met opgeroeper. dienstplichtigen, zijn in de afgeloopen week de H. L. O.-proeven voortgezet. Zaterdag en Zon dag was het athletiekgedeelte aan de beurt. Burgemeester van Kinschot en familie gaver. Zaterdag hierby blijk van hun belangstelling. Dinsdag te kwart over 8 is er gelegenheid om de kllmproef af te leggen in het gym nastieklokaal in de Schoolstraat. Woensdag wordt de zwemproef afgelegd in de Overdekte; 's avonds van 9 tot half 10 voor de dames; van half 10 tot 10 uur voor de heeren. Verzocht wordt te kwart voor negen aanwezig te zijn. zy die door omstandigheden de rywielproef niet Konden afleggen, kunnen zich Woensdag avond in het restaurant van de Overdekte by den secretaris van het Werkcomité opgeven. Burgemeester Clemens G. J. Van Baar werd hjj na de lagere school de 5-jarige H.B.S. af-- liep; in Rolduc voltooide hij zyn middelbare studie, welke bekroond werd met het eindexa men H.B.S. Hoewel hij aanvankelijk voornemens was verder te gaan studeeren, kwam hy door omstandigheden in het Bankwezen, vanaf 181e te Haarlem en van 1818 tot 1#34 te Punnerend bij Oscar Smits' Bank. Al spoedig werd de heer Van Baar in d« Gemeenteraad van Purmerend gekozen; vanaf September 1823 was hij byna onafgebroken wet* houder, In welke functie hy zoowel de porte feuilles van Gemeentewerken, Reiniging n Marktwezen, als die van de Llchtbedrijven be heerde. Deze bemoeiingen met de ®emeen?^I huishouding brachten hem tenslote tot he* burgemeesters-ambt; zyn eerste ambtsperiode in Oude Nledorp duurde niet lang; voor Edam en Volendam hopen wy, dat zyn tweede burge- meestersperlode veel langer zal duren. Tusschen den Plaattjzerweg en het U liggen etablissement, fabrieksgebouwen en opslag plaatsen van de N.V. Koninklijke Zwavelzuur- fabrleken vji. Ketjen. Dicht by den U-oever bevindt zich een’ zeer groote loods, ongeveer M M. lang, 25 M. breed en IS M. boog. De 12.Q612.20; Parijs Brussel VI. 1320—1420; Lyn 1: Hilversum I. Lyn 2: Hilversum II. Lyn 3: Keulen 8—1030; Parijs Radio 1020- 12.05; Radio P.T.T. Nord - - Radio 1220—13.20; Radio PTT. Nord 14.20—15.06; Parijs Bartin Brussel VL Bioscoop Harmonie: „De Olympiade-film" Tweede deel. Alle dagen acht uur. Zondag van twee uur af. Een grondverschuiving, die een klein terrein tusachen PUatijzerweg en het IJ in Amsterdam-Noord heeft herschapen in een gebied, waar een aardbeving achijnt te hebben ge woed, heeft Zondagnacht het op traden van brandweer en politie ge- eiacht, waardoor voorkomen kon wor den dat persoonlijke ongelukken het gevolg waren van bet merkwaardig Kort na zyn benoe ming hadden wy een onderhoud met Bur gemeester van Baar in zyn landhuis aan den Oude Niedorper- weg, waar reeds colle ga’s uit den omtrek hem en zyn echtge- noote kwamen geluk- wenschen met zyn promotie Na ook onze ge- lukwenschen daaraan te hebben toegevoegdr vroegen wij den Jon gen burgemeester' naar enkele byzonder heden uit zyn ambts periode. Deze was echter maar kort geweest en belangryte gebeurtenissen deden zich in die ruim vier jaren niet voor. Wel werd de ge meente in dien tyd voorzien van nog meer goede wegen en werd in samenwerking met een particuliere vereenlglng een zwembad gesticht, doch overigens kenmerkte zich deze periode niet door byzondere gebeurtenissen. Uit anderen "hoofd was ons echter alreeds be kend. dat burgemeester Van Baar, die voor zyn burgemeesteraperiode in het bankwezen werk zaam was, op het gebied van de gemeente-fi- nanüèn in Oude Nledorp veel goeds tot stand bracht. Toen htJ er kwam, stond het er voor Oude Nledorp dat overigens geen arme gemeente is en ongeveer een ton aan bezittingen heeft Zondag vierde, onder groote belangstelling, de herder van de St. Joannesparochie te Langen- dyk, de Zeereerw. heer Pastoor Th. J. van Noord, zyn zestigsten verjaardag.. Na een dankbaar Veni Creator, droeg de ju bilaris een plechtige Hoogmis op, geassisteerd door de Weleerw. heeren C. Standemeyer als diaken en H. A. A. Rouw als sub-diaken, beiden oud-kapelaans der parochie en waaronder het koor en kinderkoor, onder leiding van den heer P. Duyves, de gezangen op feestelyke wyze uit voerden. Na de Hoogmis verzemelden Hoewel de wedstryd, welken de Alk maarsche Boys Zondag aan den Westerweg tegen West-Frisia speelden, interessant genoeg was om de aandacht gevangen te houden, de beste wedstryd van dit seizoen zal hy voor de Alkmaarders zeker niet worden. Het spel was beduidend minder dan dat van den kamp tegen HRC.. al moet worden toegegeven, dat West-Frisia den Boys minder kansen gaf dan laatstgenoemde club. Zooals vaker voorkomt, waren de Boys cok nu weer in het veld de minderen van hun te genstanders. die door goed plaatsen van den bal, doortastendheid en samenspel zich reeds onmiddeliyk als gevaariyk deden kennen. De Boys-achterhoede is echter byna steeds zéér solide en de voorhoede heeft een bekende vir tuositeit in het doen van onverwachte, geraf fineerde aanvallen, die nogal eens met zeer fraaie doelpunten worden bekroond. Deze eigen schappen zyn vaak meer waard dan goed veld werk en ze bezorgen den Boys dan ook menig maal de overwinning, geiyk ook Zondag zou zyn gebeurd als er niet verschillende factoren waren geweest, die slechts een geiyk spel het resultaat van den stryd deden worden, geiyk we zeiden: de Boys deden het een beetje minder dan anders, vooral in het begin, toen het A. B.- ider zwaren druk stond. Dat West-Frisia, is de mindere zekerheid der Alkmnar- Chterhoede, niet aan doelpunten toe werd veroorzaakt door gebrek aan schot- vaardigheid op beslissende oogenbllkken en door geluk. Anderzyds kon de Alkmaar- ede maar moeliyk door de hechte diging komen, welke uit drie man Maandag: 7.80 uur, 8t. Joaefban. Dinsdag: 7 uur, 8t. Thomasban. Woensdag: 2.30 uur. St. Jansknapen. groene In den loop der maand September werd op de spaarbankboekjes Ingelegd f 135.096.70 en terug betaald f 229.341.44. Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal bedraagt thans f 4.147.463.35. Het aantal in den loop van September nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 79. Ingetrokken “he„v2°f' werden 86 boekjes. Het aantal in omloop zijnde boekjes bedraagt thans 13228. Van dit aantal behooren 8809 aan personen Of instellifigen te Alkmaar gevestigd; 2584 aan personen elders woonachtig en 1836 aan school- spaarders. Onder de In September uitgereikte nieuwe boekjes zyn begrepen 8 boekjes voor jonggebo renen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eersten inleg van fl. De lediging in den loop der maand Septem ber van 327 spaarbusjes leverde een bedrag van t 4720.76 aan kleine besparingen op. Het bestuur der jubileerende veiling 'Warmenhuizen en Omstreken, gezeten voor den versierden ingang van het Veilinggebouw. Met x de voorzitter, de heer K. Molenaar, rechts van hem de heer P. Klant, betaalmeester en secrftaris- penningmeeeter sedert de oprichting In het badhuis aan het Kweerenpad werden gedurende de maand September de volgende baden genomen: Kuipbaden 114; le klas douche 98; 2e klas douche 385; 3e klas douche 670. Werkloozen en hun gezin kunnen op vertoon van hun stempelkaart een douche bekomen in het badhuis Witte Kruis tegen zeer lagen prys, doch uitsluitend de eerste 4 dagen der week. kring; 2.30 uur. St. Louisban; 630 uur. K. J. C. zwemmen; 7.45 uur. Don Boscoban 'Burcht); 8.30 uur. P. v. Amiénsban (Tusculum). Donderdag: 5.307 uur. ontspanning I, 12 Jaar; 7.158.45 uur, groep II. 13 Jaar. 1 VrUdag: 7 uur. adspiranten: 7.30 uur, F. Da- miaanban ;8.30 uur, B. v. Clalrvauxban. Baanderheer.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1938 | | pagina 14