ONS BIzAlD Werden er zeventig Joden bij Weimar gefusilleerd? N V te München terug De oplichtersaffaire te Arnhem Vrouw vermoord? België hielp al 1500 Joden Jongeman schiet op meisje Een beroep op Uw naastenliefde Het nieuw» van heden V1JFH0NDERD KEERDEN HOOFDDADERS THANS IN ARREST E DE BAROMETER LEI X ZATERDAG 19 NOVEMBER 1938 Voorstel van Roosevelt voor de emigranten Dader gearresteerd o Zwitserland» antwoord aan onze regeering Knap recherchewerk Jaloezie het motief? R M. V. Een bekend Italiaan tegen de rassenleer Haar echtgenoot in arrest OUD-M1NISTER TROEMBITSJ OVERLEDEN •p DIT NUMMER BESTAAT UIT 14 BLADZIJDEN Dubbel helpt, wie spoedig helpt JEN adekl.! geribd, ruiten. IER? F BU Amerikaanache en hulpmaatregelen Joh. Lauwers - Opticien PAVOLOP 3 Irrlgatoren spuiten Breukbanden - Maatglazen - thermometers HU trachtte te ontvluchten en poogde op zyn achtervolger te vuren Drie leden van het complot, twee mannen en een vrouw, werden te Nice opgeapoord Koning Carol naar Brussel vertrokken 'Joden mogen nu weer inkoopen doen in aangewezen winkela Spaak had onderhoud over vluchtelingenprobleem met Nederlandachen gezant VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS TWEE EN DERTIGSTE JAARGANG No 42 De moord op Calvo Sotelo De houding van Zwitaerland Het Katholiek Vluchtelingen comité vraagt om hulp VOOR SUIKERZIEKEN VOLLEDIGE VOEDING „NUTRICIA” - ZOETERMEER Haar lijk werd te Amatenrade, in een zak gewikkeld, gevonden NOORDHOLLANDSGH DAGBLAD Administratie verstrekt. Aan- anti-katho- Britache o o dat o vrachtauto. Een speciaal beroep wordt gedaan op de meer Mens. '5, en». De groote te IKT M Republikeinach aoldaat geeft ophelderende bijzonderheden Rotterdam een t DEC. Hen igelui) Voorts verklaart 4s diplomatieke redacteur. i raat Stand ep Zaterdag 18 uur vaa.: 750 Vorige stand: 7M3 5, enz. s JORN: Noord w»Ut®« s er ertraaa 75 ens. ing en tulente uze. Na de arrestatie van bovengenoemde twee op lichters heeft de politie het onderzoek voortge- man- 1 en Amsterdam afkomstig, wer- I. Deze moeten evenwel als be let met het resultaat, dat opnieuw twee nen, uit Ifaarle^n den gearresteerd. Iers worden beschouwd Groot .ia de nood der uit hun land, hun werkkring, hun huis verdreven Joodsche vluchtelingen. Waar moeten zü heen’ Wie helpt hen aan onderdak, aan het noodza kelijk levensonderhoud, aan een nieuw .te huis"? Zü zjjn toch ook onze naasten, en velen onder hen r|jn door geloofsbonden met ons verbonden. Onder de vluchtelin gen zün immers verschillende Katholiek- gedoopte Joden. Het Katholieke Vluchte- lingen-Comité vraagt voor hen om Uw hulp. Op den hoek van de Kortenaerkade en de Zeestraat te Den Haag heeft gistermid dag drie uw een jongeman bü een worste ling een jong meisje met een schot In het achterhoofd getroffen. De jongeman, die zag, dat de omstanders oumlddeUijk toeschoten, trachtte te vluch ten, waarbij hl) nog op zijn achtervolger, den heer O. Doets, trachtte te schieten. Zijn revolver ging echter niet at. Daar na sprong hij in het water van de Korte naerkade tegenover de koninklijke stallen. Een chauffeur sprong hem na en haalde hem uit bet water, waarna hü dooe'Me politie werd gearresteerd. Het meisje ts naar het Roode Kruis ziekenhuis overge bracht Ernstige gevolgen Fadang. In verband met de te Rotterdam ge pleegde oplichting is een gemeente ambtenaar aldaar gearresteerd. De moordenaar, aldus de politie-agent, had papieren gekregen, volgens welke hü behoorde tot de stormbrigade van de Madrlleensche' po litie. Toen later bedienden van Calvo Sotelo uit de geheele stormbrigade den moordenaar moesten zoeken, was deze man er niet bü- Men had den politiebeambte verzekerd destijds, dat de regeering het geheel eens was met dezen aanslag en dat de beambten niets hadden vreeaen. De Officier van Justitie te Arnhem heeft bereids de uitlevering van deze menschen gevraagd. Alle acht gearresteerden zijn goede bekenden van politie en Justitie. Hun foto’s komen in meerdere polltle-archleven voor. Onder hen bevonden zich twee personen.* die ook betrokken zijn bü den grooten schilde- rUenzwendel, welke eenigen tijd geleden te Oosterbeek werd ontdekt. De dader is eerst naar den jüstltieelen dienst C overgebracht, daarna, omdat hij veei water heeft binnen gekregen via den centralen post van den O.O.D. naar het Gemeente- Zieken huis, waar hij ter observatie is opgenomen. Het meisje, de 24-jarige A. M. D.. wonende op den Honlngerdijk te Rotterdam, was als dienstbode in betrekking bij een familie op de Laan van Meerdervoort. De jongeman, de 30- jarige chauffeur C. B„ die eveneens op de Laan van Meerdervoort woont, had reeds gerulmen tijd met haar een verhouding, welke het meisje evenwel onlangs heeft verbroken. Daarna heeft hij haar verschillende malen bedreigd en is zelfs éénmaal wegens mishandeling vervolgd. Zooals men weet, arresteerde de Arnhem- sehe politie verleden week twee mannen, die met een aantal andere mannen de be jaarde mevrouw B. te Arnhem op buitenge woon sluwe wijze hadden opgelicht voor een bedrag van ongeveer f 36.000, waardoor dese dame nagenoeg geheel van haar vlot tende middelen werd beroofd. Onmiddelljjk werden 6e noodige maatrege len genomen en het parket te Maastricht van deze lugubere vondst op de hoogte gesteld. Nt eenigen tijd was de officier vanjustitie ter plaatse, waarna men onmiddellük tot een diep gaand onderzoek overging. Naar wij vernemen, heeft dit onderzoek ge leid tot de voorloopige inhechtenisneming van den 28-jarlgen echtgenoot der vrouw. Naar het schijnt, konden de jong gehuwden het goed niet elkander vinden. Maandagavond j.l. heeft de vrouw per fiets haar woning verlaten en se dert dien heeft niemand meer iets van haar vernomen. BRUSSEL, 18 Nov?" (Belga) De eerste mi nister en minister van Buitenlandsche Zaken, Spaak, heeft vanmorgen den Nederlandschen ge zant te Brussel, baron vart Harinxma thoe Slooten, ontvangen. De besprekingen hadden be trekking op het probleem der hulpverleening aan Joodsche vluchtelingen uit Duitschland. De Nederlandsche gezant heeft den Belgischen pre mier de vraag gesteld of België zich zou aan sluiten bjj de hulpverleening ten gunste van de Joodsche uitgewekenen uit Duitschland. zulks in verband met het voorstel van den Neder- landschen' eersten minister, dr. Colfjn. Spaak heeft baron van Harinxma thoe Sloo- ien herinnerd aan hetgeen België reeds had ge daan ten aanzien van hulpverleening aan vluch- alfngen uit Duitschland. De regeering neeft het •nderbrengen georganiseerd van ongeveer 1500 vluchtelingen in twee centra, een te Merxplas, bet tweede te Mameffe. Wanneer andere landen de meening mochten zijn toegedaan dat een aan vullend gebaar noodzakelijk is. zou België de mo- (elljkheld om zich daarbij aan te sluiten in gunstige overweging nemen. Uit München worden weer lieke incidenten gemeld. Spaak had met den Nederlandschen ge zant te Brussel een onderhoud over het vluchtelingenprobleem. BU het speuren naar de hoofddaders bleek, dat dezen de wük naar het buitenland hadden genomen. Het was buitengewoon moellük te achterhalen waarheen zU waren vertrokken. Een te Brussel ingesteld onderhoek had tot resultaat, dat een der hoofddaders werd gesig naleerd, doch juist op het oogenblik van zjjn ar restatie door een ongelukkige omstandigheid wist te ontkomen. Nederland zal 100 millioen lenen aan de be rooide Franse schatkist. Enkele mlllioenen, besteed aan de verbetering van ons volks- onderwgs en aan werkverruiming voor de dulsenden werkloze onderwijzers, zouden onze volkshuishouding meer ten goede komen. voor VERBETERING DER LEERUNGENSCHAAL Is echter geen geld. K.O.V. Hoofddaders van de oplichtingsaffaire te Arnhem gearresteerd. ROME, 18 Nov. (Havas) De fascistische af gevaardigde Ezio Garibaldi, een neef van den grooten Italiaanschen patriot, keert zich in ,,Ca- micia Rossa", waarvan hü «nede-directeur is, op heftige wUze tegen den Invoer van Duitsche ras sentheorieën. HU keert zich tegen de leiders van bepaalde extremistische stroomingen in Italië, aan wie hü elk officieel af officieus ka rakter ontzegt en duidt hen aan als „min of m het water sp dellUk een touw ling bleek nietj Franken te jpa dadi -télde tegen naar den kant getrokken. Beiden zUn toen met het touw omhoog geheseben. Het wapen is nog niet gevonden. De politie heeft met een soort open Uzeren korf je er naat gedregd en toen zü niets vond, heeft zü een motorbootje van gemeentewerken gecharterd om van dit bootje uit het water nauwkeuriger af te zoeken. ALKMAAR TEL. Z6U« l - Zogkoiven - IJsblazen - injectie- - Injectienaalden - Windkussens len - Buikbanden - Elastieken Kousen Koortsthermometera - Kamer- Barometers Fototoestellen ZIEKENFONDSLEVERANCIER BUREAUX: ALKMAAR. Hof 6, Te Ie toon 4530 en 4220 DEN HELDER. Stationsstraat 4, Telefoon 771 HOORN, Koepoortsweg 94, Talafoon 412 SCHAGEN, Molenstraat 52. Telefoon BI. ABONNEMENTSPRIJS: Met Inbegrip van gratis ongevallenverzeke ring: voor Alkmeer /2.— per kwarteel of 15 cents per week, voor bulten Alkmeer' V 2.50 per kwartaol of 20 cents per week. Uftg. N. V. Drukk. De Speamested - Haarlem. In eet\ rede te Rbyl ut Noord-Wales heeft Sir John Simon medegedeeld, dat de regeering zich telegrafisch in verbinding heeft gesteld met de gouverneurs van een aantal koloniën waar wellicht een mogelijkheid voor kolonisatie bestaat in verband met het vraagstuk der Duitsche vluchtelingen. „Wü hopen aldur vervolgde Simon in het begin der volgende week in het Lagerhuis een mededeellng over den toestand te kunnen doen. De omvang der hulp, die kan worden geboden, is beperkt door kli- maat-omstandigheden en rechten der inboor lingen. WU staan thans voor een nüpend pro bleem van internationale beteekenls: hoe men namelijk vluchtelingen moet behandelen, die. om de slechte behandeling in eigen land, elders eea nieuw tehuis anken." Wat den dader betreft d|e, zooals gemeld veel water heeft binnen gekregen vernemen we, dat zün toestand tot laat in den avond nog steeds zoodanig was, dat hem geen verhoor koe werden afgenomen. BELGRADO, 18 Nov. (Havas) De groote Dalmatische staatsman Ante Troembitsj. oud- minlster van Buitenlandsche Zaken, is vanoch tend te Zagreb op 74-jarigen leeftüd overleden. Londen. IS Nov. (Reuter) Koning Carol *n prins Michael zün om kwart over twaalf met den Britschen torpedojager Sikh van Dover ver trokken. Na de aankomst te Calais vertrokken zij Pa» 14.40 met den trein naar Brussel. Dezelfde redacteur schrijft bevestiging te hebben gekregen van terechtstellingen van Jo den in het concentratiekamp van Buchenwald bU Weimar, waar 70 Joden gefusilleerd werden in den nacht van 8 op 0 November, dat wil dus zeggen vóór het overlüden van Von Rath. In alle streken, langs de WestelUke grenzen vooral, trachten duizenden Joodsche vrouwen en kinderen, wier echtgenooten en vaders ge arresteerd zün, te vluchten. Bondsraad te Bern heeft in antwoord op de stappen der Nederlandsche regeering, welke de vraag gesteld heeft of Zwitserland bereid is •enige faciliteiten te verleenen voor de toela ting van Joodsche vluchtelingen uit Duitschland “n het Politieke Departement opgedragen de Nederlandsche regeering de verzekering te ge ien, dat Zwitserland alles doet wat in zün ver- ®ogen ligt ten gunste van de vluchtelingen. Het Zwltsersche antwoord zegt dan o.m.: „Zwitser land kan voor de uit Duitschland komende «uchtellngen slechts een doorgangsland vormen, “et Eedgenootschap kan derhalve op zün gebied •ten stroom vluchtelingen opnemen zonder in- dhddueele contróle. Zün grenzen zün echter niet De Koning en Koningin van Engeland zaten ter gelegenheid van het bezoek van Koning Carol aan het diner in de Roemeensehe legatie aan dat het steeds duidelijker was, dat de pogrom lang van tevoren was voorbereid: alleen reeds te Berlijn, zoo schrijft hü, werden 9000 Jood sche winkels methodisch verwoest „door geor ganiseerde benden in zeer kort tüdsbestek." Te Kassei zün de woningen en bezittingen van bijna alle Joden vernield. Men bracht de Joden op een plein büeen waar de brandweer hen natspoot, waarna zü. geheel doorweekt, naar het concentratiekamp te Btfchenwald wer den gezonden. In Neurenberg moesten alle patiënten van het Joodsche Blekenhuis bUeenkomen op het binnenplein terwül het gebouw inwendig werd afgebroken. Een tehuis voor ouden vap dagen te Ons moest des nachts ontruimd worden. De geheele inhoud van het tehuis werd stukge slagen. Eveneens protesteert Garibaldi tegen de be wering van Julius Streichner in de „Stünner", waarin deze verklaart, dat tot de deelneming van Italië aan den wereldoorlog niet door de regeering besloten was, maar door een samen zwering van Joden en vrümetselaars, die Italië in een oorlog tegen Duitschland gedreven zou hebben. Te Neurenberg aldus Garibaldi kent men de geschiedenis van Italië blükbaar büna evengoed als ik die van de wildste stam men van Afrika. Neen, waarde Streicher, het Italiaansche volk, dat nooit den Driebond aan vaard had. wilde den oorlog om ideëele en historische redenen, die geen enkele Italiaan, die dien naam waardig is. zal willen verloochenen, al is de politieke situatie inmiddels gewüzigd." Ten slotte geeft Garibaldi uiting aan de mee ning, dat het rassenvraagstuk „op Italiaansche wijze" opgelost kan worden. In het büzonder deelt hü niet den twüfel, dien zekere radicale elementen van het regime hebben geopperd aan de vaderlandsliefde van de Italiaansche Joden tUdens het .j-isorgimento” (den tUd van Itallë's wedergeboorte 18151870). Daarbü her innert hü aan Manin, den „dictator van Vene tië In 1845. Artom, den medewerker van Cavour, Sydney Sonnlno, minister van Buitenlandsche Zaken in den bevrüdingsoorlog en vele andere Italianen van Joodsche afkomst, die recht ver worven hebben op de dankbaarheid des vader lands." Vrildagmiddag omstreeks vier uur heeft de gemeentepolitie van Brunssum In een bouwland, gelegen te Amstenrade, een af- schuwelüke ontdekking gedaan. In een gonjezak gewikkeld, lag daar het ijjk van een 23-jarige vrouw uit Brunssum, die sedert eenige dagen werd vermisL De rechtsche troepen in Spanje hebben eenigen tüd geleden een republikeinsch sol^ daat gevangen genomen, die politiebeanrfbe was, voordat de oorlog'begon, en die, naar hü verklaard heeft, betrokken was bü den moord op Calvo Sotelo, den monarchistisohen leider, wiens dood op 13 Juli 1938 een van de oor zaken van het uitbreken van den burgeroorlog was. In een onderhoud met den correspondent van Reuter in het gevangenkamp bevestigde hü. dat een afdeeling van de stormbrigade van de Madrlleensche politie in de nacht van den 13en Juli naar Calvo Sotelo’s huis gingen. Zü hadden met de wacht voor het huis van den pollUeken leider af gesproken, dat deze op dat tijdstip afwezig zou zün. Calvo Sotelo werd weggevoerd in een auto. Den volgenden ochtend werd Sotelo’s Ujk ge vonden door een bewaker van het Madrileen- sche kerkhof, waar het met verscheidene kogels in bet hoofd was neergelegd. De gevangen politie-agent verklaarde, dat de eigenlüke moord was gepleegd door een lid van de lijf wacht van Indaleclo Prieto. Indertüd is ge meld, dat Sotelo was vermoord door een offi cier van de Guardias d’Assalto Morena gehee- ten, die later gedood is in een gevecht bü Alto de Leon, een pas in de Guadarrama, en die op staatskosten is begraven. WASHINGTON, 18 Nov. (Reuter). Pre sident Roosevelt heeft in een persconferentie- medegedeeld, dat hü uit overwegingen van menschelükheid heeft voorgesteld de ver- blüfsvergunningen voor 13.000 tot 15.000 vluch telingen uit Duitschland en Oostenrijk met zes maanden te verlengen. Deze menschen zouden anders aan het einde van dit jaar naar Duitsch land moeten terugkeeren. De president heeft tegenover den minister, van Arbeid te kennen gegeven, dat het wreed en onmenschelük zou zün hen terug te drüven "naar Duitschland, waar zü misschien het slachtoffer van mis handeling, concentratiekampen of andere ver volging zouden worden. Roosevelt deelde verder echter mede, dat de regeering op het oogenblik niet voornemens is de immigratie ten behoeve van Duitsche vluch telingen te wüzigen. De president leverde geen commentaar op het vertrek van den Duitschen ambassadeur naar Berlün. De diplomatieke redacteur van de .Man chester Guardian” schrüft, dat men te Berlün en omgeving ongeveer 10 000 Joden zou hebben gearresteerd. De redacteur raamt het totaal aantal arres taties op 35,000 tot 40.000. Het meerendeel der te Berlün gearresteerde Joden is naar het con centratiekamp te Sachsenhausen, nabü Ora nienburg. gezonden, waar zich ook ds. Nie möller bevindt.” van het noodweer bü Omtrent den Vrijdagmiddag in de Zeestraat gepleegden moordaanslag op een 34-jarige dienstbode A. M. D. vernemen wü nader, dat de toestand van het meisje gelukkig niet zoo ernstig is gebleken als aanvankelük werd ge dacht en dat deae toestand in zooverre gun stig is te noemen, dat mej. D. na in bet Roode Kruls-ziekenhuls te zün verbonden, in oen voor avond weder naar haar woning aai? de Laan van Meérdervoort kon terugkeeren. DE PRIJS DER ADVERTENTIEN bedraagt 20 ct p. regel; Ingezonden Mededeelingen 40 ct d. t BIJ CONTRACT AANMERKELIJKE REDUCTIE Uitvoerig tarief voor adverteeren bl| abon nement wordt op aanvrage qaame doo» ome De man meldde zich echter Donderdag op het politiebureau te Arnhem en werd na verhoor ingesloten. Uit het verder onderzoek bleek, dat de drie andere leden van de bende naar het Zuiden ver trokken waren. Inspecteur H. C. Maagendam en een rechercheur kregen de niet gemakkelüke opdracht in het zuiden van Frankrük het onder zoek voort te zetten. Omdat een der mannen In Brussel een post adres had achtergelaten, begaven inspecteur Maagendam en zün assistent zich naar Nice, waar ze na 'n dag onderzoek met behulp van de politie aldaar Donderdag de overige leden van het complot, twee mannen en een vrouw, op het postkantoor arresteerden. De boek KortenaerkadeZeestraat te Den Haag ia een druk punt in het verkeer. Vandaar dat er vrü veel getuigen zün geweest van den aanslag op het 24-jarige meisje, waaromtrent reeds in een deel onzer vorige oplage büzooder- heden werden gemeld. De meeste omstanders hebben het drama in zün geheel weliswaar niet gezien, maar de verschillende verklaringen, aan elkaaf geregen geven toch een vrü volledig beeld van het ge heel. Kapitaalkrachtigen, maar ook maken nog steeds ,vele kleintjes een groote." -Ba vooral snelle hulp Is hier geboden. Voor ziening in de meest noodzakelüke levensbe hoeften gedurende de eerste dagen van hun ballingschap is het moeilükst. Zendt Uw giften aan den penningmeester van het Katholieke Vluchtelingen-Comlté, Drift 8, Utrecht, giro 320373, en.,.. Doet het nu! DIENSTAANBIEDINGEN. Gevraagd o< geboden, goplaetzt onder de Omroeper- rubriek 10 cl. per regel. Vrijdagmiddag wandelde het meisje met haar mevrouw door de Zeestraat en aan het einde daarvan heeft B. haar opgewacht. Hü heeft haar aangegrepen en tegen den grond geworpen. Aanvankelük schünt hü haat te hebben willen wurgen, maar toen dat niet lukte, loste hü twee schoten op haar, waarvan één doel trof. Vermoedelük heeft hü haar In den mond willen schieten, maar daar het meisje het hoofd omwendde, is het schot in haar nek terecht gekomen. De chauffeur van den vrachtauto, zekere Franken, zag met een aantal anderen den man ringen. Franken haalde onmld yöor den dag, maar de drenke- pereid het te grijpen. Daarop is ■ter gesprongen en heeft den liét zonder moeite, want hü spar- MÜNCHEN.'IB Nov. (Havas) Ongeveer vüf- honderd Joden -zün ontslagen uit het concen tratiekamp te Dachau en vandaag te München teruggekeerd. Het aantal Joden, dat nog in dit concentratiekamp opgesloten Is, moet op het oogenblik ongeveer vüftlenhonderd bedra gen. Men wüst er op, dat de Joden weer de moge lükheid hebben om in Joodsche winkels inkoo- pen te doen. Het plaatselük bestuur der Na tionaal-Socialistische Partü kondigt aan, de Joodsche cultureele bond verkoopdepots ge vestigd heeft waar de Joden te München thans alle waren, die noodig zün voor hun levens onderhoud. kunnen koopen. volkomen gesloten. Alle aanvragen om toelating, welke zeer talrük zün. worden zorgvuldig be studeerd. en indlvidueele machtigingen worden zooveel mogelük verleend. Het spreekt vanzelf," dat deze maatregel afhankelük is van de mo gelijkheden tot definitieve vestiging voor vluch telingen uit Duitschland, welke mogelükheden e'.ders.jpuden kunnen worden gevonden. Met het toefierzen dez$r mogelükheden zou de toe lating in Zwitserland stügea.” Als Glutenbrood. -Beschuit. Meel. - Havervlokken. -Biscu.ts. Suikerarme melk, Room jams, etc Vraagt prosp aan In alleplaatsen vertegenwoordigd meer bewuste importeurs van theorieën van buitenlandsche makelü,” In aanmerking genomen de enorme beweeg- lükheid van de hoofddaders, aldus deelde de commissaris te Arnhem ons hedenmorgen mee, mogen wü ons met het succes feliclteeren. We zün overtuigd, dat zich nog meerdere ge vallen van oplichting hebben voorgedaan en het onderzoek wordt dan ook in die richting voort gezet. Tüdens een onderhoud, dat wü met den com missaris, den heer A. W. v. d. Burgt, hadden, ratelde de telefoon en meldde zich Inspecteur Maagendam vanuit Nice, die ons in het kort een relaas deed van de arrestatie. De gearresteerden waren in een splintemleu- wen auto vla Brussel, waar op het postkantoor een postadres voor Nice werd achtergelaten, naar het zuiden van Frankrük gereden. Het lag dus voor de hand, dat men, nieuwsgierig naar den gang van zaken in Nederland, regelmatig het postkantoor in Nice zou bezoeken. Toen Donderdagmorgen dan ook de vrouw, die een bekende oplichtster is, en de twee mannen het postkantoor binnen wandelden, konden wü, aldus inspecteur Maagendam, tot arrestatie over gaan. - t Een der mannen was goed te herkennen, want hü had een wrat op zün gezicht. De namen der gearresteerden konden ons in het belang van het verdere onderzoek niet wor den medegedeeld, doch het staat wel vast, dat zich onder hen de beruchte Dreüer bevindt, die ook betrokken is bü de Oosterbeeksche schllde- rüenaf faire. Havenarbeider te Rotterdam, die zün vrouw ernstig mishandeld had, tot vier jaar gevangenisstraf veroordeeld. Nadere byzonderheden over den moord aanslag te 'a Gravenhage. Aljechin verloor in het Meeater-schaak- tournooi van Botwinnik.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1938 | | pagina 1