STAD! EUWS BEURS VAN AMSTERDAM D.H.V.B, dJL en Bosch Lisse V KERKLIJSTEN HAARLEMSCHE DL E.D.O.—R.C.Hi I minder steun uitgekeerd ZATERDAG 26 NOVEMBER 1938 i VADERTJE LANGBEEN Derde klasse B ijden In het City-theater en H.S.V. BILJART-WEbSTRIJD Eerste klaste A Heiloo Tweede klasse afd. Centrum Tweede klasse A Vereenigingsnieuws Derde klaste A TWEEDE KLASSE K.N.V.B. n UITGEEST Schoor! Heerhugowaard (Zuid) en Castrlcum Uitgeest St, George kan winnen van D.O.S.S. Lastige uit voor L.S.V. Zal Zwaluwen Vooruit zich van S.D.O. ontdoen? Onze Alkmaarsche vereenigingen in actie tauw nominaal R.K. Onderwijzersvereeniging afd. Alkmaar-stad D.V.O.Union en Holland ia Con Zelo van groot belaag ZATERDAG 26 NOVEMBER 1938 Lute; TWEEDE KLASSE LV.C.B. Catharina i enkele KERKBERICHT ST. WILLIBRORDU8 Oodedh de cijfers aan J i MMntentiea kan door de thuisclub in 3 L. Duin; Fran- PAROCHIE VAN DE H. FAMILIE Telefoon 49 met doorverbinding den voor gesneden van overt, fam. Kruyf— uur: 1 H U. MISINTENTIES MIS-INTENTTES deze week naar gewoonte. res en nt- jen len ren ge en MO. .nd. rei de den te worden, want de Z.E.K.Z.?'ers hebben zich voorgenomen thana stellig voor de eerste winst punten te zorgen. 204 175 300 236 300 190 47 47 34 34 38 34 gem. 11.11 8.74 6.38 4.33 WOENSDAG: ga tie. 58% 159 26% 34 V, 54* 49* n« 4H 40% 5J. 145* 84% -40’ - 53% 227% 349 S3 159 203% 277% 154 249 231* 165% 158% 110 92 165 55 3* 92 112 125% 119 109 111 21% 11H 10* an de et- len «kt ler- aan den zijn met 190 vak eld- aan be nen des eide tdt bij een den zijn wek rijd ge- ia rtl* Kessen De Wit Esser Surig 67 38 H. H ZONDAG 7.30 voor overleden familie Kuilboer en Groen; .9.30 voor de parochie. en deze op hun hun goede kans 14411 89* 40* 53% 227% 349% 99% 102H 83% 99% 100H 95% 99% 32*4 140% 150% 99% 102% 83% 99% 100% 99 99 32% 483 191 191% 86% 90% 112 125 119% 108% 110% 482 192 193 86% 10 1* 1% 7% 13% patrones voor dags van 48 en des avonds Vrouw. Catechismus 325% 16% n% 9* 326 16% 77 9% 209 277 154 249 21% 11% 10% 10% 1* 144 7% 13* 1 t 140 4’ 155 130 150 26% 33% 54% 48% 17% 4 40% 5% iets ter- 8.— 5.14 ith. Rattw. clublokaal van den heer A. j. de Wit. markt, alhier, bezoek van de biljartclub noorden ’t IJ. Dat belooft een spannende strijd Goudsblom, A. Indrt Jr, V. todri Sr., Mulders, de Grand. Wij maken de ver—nigingen, die prijs stellen op plaatsing van agenda's e.d. in ons Zaterdag- nummer, er attent op, dat die copie Vrijdag morgen ulterlijk 13 uur in ons bezit moet zijn. Komt die later, dan is het uitgesloten, dat het nog kan worden opgenomen. Ook vandaag zijn enkele stukken vereenl- gingsnleuws wegens te late inzending niet in aanmerking gekomen om geplaatst te worden. ZONDAG 20 Nov.: Half 7 uitreiken der Communie; 7 uur en kwart voor 9 gelezen Missen. Kwart over 10 Hoogmis. 2 uur Maria Congregatie Meisjes afd. I (kleineren). 3 uur H. Familie Heeren. 6 uur Jongens-Congregatle. 7 uur Lof met rozenhoedje ter eere van O. L. Vrouw ter Nood. DINSDAG: kwart voor 7 gezongen H. Mis bij gelegenheid van een verjaardag. 7 uur Jongemannen-Congre- 22 15 4—2 voor hoewel er misschien nog één punt voor de be zoekers inzit. St. VictorEVE is een ontmoeting van ge lijke kracht.. Op papier zijn de bezoekers sterker, maar dit verschil wordt door het reinvoordeel opgeheven. Voor beiden is de on derste plaats nog in zicht. De winnaar kan Wat ruimer ademhalen. Wy zijn geneigd de thuis club als winnaar te beschouwen. 8EW zit in het hoekje waar de slagen vallen en mag morgen naar Wit Rood. In Nlbblxwoud moesten zij al toezien, dat Wit Rood met 21 de meerdere was, zoodat wy 8EW, nu zij zelf bezoekers sUa, niet veel kans durven geven. Aan werkloozensteun f 321.69098, alsmede f 15.122,37 brandstoffentoeslag en die over de 3 kwartalen 1937 reep, f 366212,14 en f 11.174,09. ZONDAG de H. Missen te 7.30 en 10 uur, 2.30 de Vespers en te 7 uur Congregatie vcor de leden der H. Familie. DONDERDAG-middag van 6—8 uur gelegen heid om te Hechten. VRIJDAG, le Vrijdag van de maand, te 7.30 uur gezongen H. Mis en des avonds te 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. ZATERDAG, feestdag van Sint Barbara de een zaligen dood. Des namld- uur gelegenheid om te biechten te 7 uur Lof ter eere van O. L- In de laatst gehouden prefectenvergadering is besloten om eenmaal in de maand gemeen schappelijk te communlceeren. Deze gemeen schappelijke H. Communie is vastgesteld op Donderdag vóór den Eersten Vrijdag, den dag van het H. Uur, des morgens om zeven uur. Donderdagmorgen worden dus alle congrega- nisten verwacht. uutinentai OU dhell Onon OU Tidewater Rubber A'dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubber Serbadjadi Sllau VJ.C.O. Allied tnteroontln Robber Scheepvaart Java Ch, Japan Hoil. Am. Lijn Kon. Ned. Stoomt. Scheepvaart-Onie Rott. Lloyd St. Nederland Suiker H. V A. Java Cultuur N.L8.D Vorsten laiwten Tabak Oen Batavia oude Dell Oostkust Senembah Onion Pacific Wabash Erie Kansas City South Soul Chic Hier zijn de leiders vrij en kunnen toerien hoe haar concurrenten het er af brengen. Dat VIOS veel moeite zal hebben met de bezoe kende Spartanen, is niet te verwachten. De overwinningen van de thuisclub zijn tot nog toe niet erg overtuigend. Niettegenstaande dat is er voor de bezoekers niets te halen. WW krijgt bezoek van de Zouaven en zal wel veel werk moeten verzetten om dezen de baas te blijven. Maar er kan gewonnen worden. ZONDAG 27 November: 7 uur overleden leden der H. Familie; 8.30 uur overleden famUle Meij erVan Weenen10 uur Gerardus Jaarshuis, Margaretha v. d. Molen en overleden kinderen; Duin en Bosch Parochie. MAANDAG 28 November: 7 uur Petrus Duin, echtgenoote en kinderen; 7.30 uur Eerw. heer Simon en Cor Louter; 8 uur Floris Twisk en overleden familie. DINSDAG 29 November: 7 uur Petrus Vader; 7.30 uur Notaris Jacobus Stuyt; 8 uur Lauren- tius Zonneveld en Adriana Lieftlng. WOENSDAG 30 November: 7 uur Jacobus de Nljs, Geertruida Brakenhoff en overleden kin deren; 7.30 uur Geertruida Maria Ranzijn; 8 Hier zien wy met belangstelling uit naar het treffen in Uitgeest. HSV staat hier wederom voor een zware taak, maar gezien de overwin ning van vorige week gelooven wy wel. dat zy met vertrouwen deze ontmoeting tegemoet kun nen zien. De thuisclub zal met een puntenverdeellng ruimschoots tevreden kunnen rijn. Zeevogels Is niet geheel kansloos tegen het bezoekende LSW. Hoewel de bezoekers natuur- lyk niet te onderschatten zyn beurt niet van plan sullen ziJh op de txAenste plaats zoo maar prijs te geven. De Valken, welke er tot nu toe niet zoo heel veel van terecht brachten, sullen morgen trach ten KGB met leege handen naar huls te zen den. Maar de KOBers zullen wel zorgen dat de winst meegaat. Waardoor het er voor de thuis club donker begint uit te zien. Dulveman Maassen, Rampen Rootring, de Grand, Helderman Tellegen, v. d. Pol, v. Wielingen, Schaper Hamstra. De Alkmaarsche Boys, die de vorige week zulk een fraai sucoes boekten tegen W.F.C., spelen morgen thuis tegen De Kennemers. Een spannende strijd kan hier zeker verwacht worden en velen zullen de nieuwe voorhoede met de gebr. Indri aan ’t werk willen zien. Het Boys-elftal is als volgt: Kos Th. Pater, Slikker Brouwer, de Groot, Hartog Door allerlei minder prettige strubbelingen is de Nederlandsche filmindustrie den dood meer nabij geweest dan het leven, dat haar door pr. Berger’s film „Pygmalion” een oogenblik ■00 hoopvol was Ingeblazen. Maar gelukkig is er weer een verandering ten goede gekomen door het Neerlandla-lnltlatlef, dat de film „Vadertje Langbeen" tot stand deed komen. Deze film, gemaakt door F. Zelnik naar het overbekende geiyknamige boek van Jeanne Webster, stygt weliswaar niet tot de hoogte van Pygmalion, maar is toch van een dergeiyke kwaliteit, dat men de toekomst der Nederland sche film weer met hoop tegemoet kan zien, vooral reeds, omdat vast staat, dat het niet by deze eene film zal biyven. Vadertje Lang been is een prettige, beschaafde amusements film geworden, die naar reeds gebleken is op het publiek een groote aantrekkeiykheld kan ZONDAG 27 November: 1ste Zondag van den Advent. Des morgens om 8.15 uur H. MIs. In tentie: voor de parochie; collecte voor de Naal- krans van de parochie. VRIJDAG: Des avonds van 6—6.30 uur ge legenheid om te biechten. MARIA-CONGREGATTE geslagen record van de thuisclub er aan moeten gelooven? Dat de bezoekers tot deze prestatie in staat zullen zyn, staat nog heel erg te be zien, temeer daar Vnion ook het terrelnvoor- deel mee heeft. im nog lang niet gewon- E. M. Is plotseling naar het zltn gastheeren wel Toeh b4>ben deze) iets, geinig, betere kansen, 'gelegenheid de laatste 1 in IJmulden het sterk te slaan. Tenslotte is WE voor een kleine over- Felt is, dat paarden, koeien en ander vee som mige deelen van de weide angstvallig myden en er ook nooit gaan liggen. Zoo'n stuk is volgens sommige wichelaars be straald. Als-kippen op bepaalde plaatsen niet willen broeden, is, alweer volgens eenige roede- loopers, zoo’n plaats bestraald. Katten, mieren en bijen echter schynen van zoo’n bestraling te houden. Ook architecten In het buitenland interessee- ren zich voor de wichelroede en de aardstralen Alles by een: de wichelroede staat in het tee- ken van de iMtengitsfflng Prof. Buitendyk scheef, dat wetenschappeiyk nog niets is bewezen, doch dat er wel aanleiding is exacte proeven te nemen. Nadat spreker nog eenige malen het uitslaan van de wichelroede had gedemonstreerd, kwam t slot van zyn interessante lezing. De voorzitter dankte den spreker in goedgekozen bewoordingen. By de hierop volgende rondvraag kwam nog even het 12%-jarig jubileum der afdeeling ter sprake, dat begin Januari op eenigszins feeste lijke wyze herdacht zal worden. Hierna sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering. Staatsleenlngen 3% Ned. Obiig 3% Nederl 1936 3% Nederl Cert. 3% Ree. 1937 3-3% Obiig 1938 3% Indie 1937 3 India 1937 A 5% Youngl. (M.K.-verkl.» Banken Amsterd. Bank Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-MU. Industrieën Onliever Calvé Delft Alg. Kunstzijde Van Bertel’s Pat Nieuwe Philips Ned. Ford Industr. Buitenland Anaconda Kennecot Bethlehem Steel O a Steel Rep Steel O a Leather Intern Nickel Stand Brands viunbcuw Mg. Exploitatie itadjang Lebong Petroleam Kon. Olie JaboM Per lak udawa 230%’ 165 158 109% 92 164% een kansje te maken, evenals Z.F.C., dat daar door thuis moet en kan winnen van Water graafsmeer en H.V.C, dat tegen Hercules mis schien eveneens voor een kleine overwinning kan zorgen. De hoofdstedeiyke derby Spartaan— Zeeburgia, kon wel eens op een geiyk spel of daaromtrent uitdraaien. A.F.C. 1 heeft morgen weer eens een thuls- wedstryd. Aan den Westerweg komt dan op be zoek P.V.CJB. 1, een van de vele Amsterdamsche ploegen van deze afdeeling. De AJ.C.’ers, die door de nederlaag van de vorige week tegen Berdos, thans één verüespunt meer hebben dan de Bergenaren, zullen hun rog altijd mooie kans op het kampioenschap ongetwijfeld willen behouden. Maar dan moet er gewonnen worden en naar onze meening kan dat. Hun, die de AF’.C.’ers nog niet aan ’t werk zagen, raden wy aan morgen eens een kykje te nemen. De AJD-’ers verdienen het. Alc. Vixtrix gaat morgen naar Wormerveer op bezoek by W.F.C. Den Alcmarianen wacht daar geen gemakkelyke opgave, want zeker zul len de W.F.C.’ers alles in 1 werk stellen om de nederlaag van den vorigen tegen de Boys ge- eptelden wedstryd te wreken. Daarom lykt ons de reis van Alcmaria naar WF.C, een lastige trip. Weet Alcmaria echter haar goeden vorm te vinden en slaagt de voorhoede er in zich meer schotvaardlgheld eigen te maken, dan zyn de Alcmarianen geenszins kansloos. Het Volgende elftal zal den strijd tegen W.F.C aanbinden: In Ia moet EDO. morgen rijn eerste plaats verdedigen tegen het langzaaj< maar zeker op rukkende R.CH. Men zou ^ffieigd zijn den lei ders iets betere kansen te geven, maar men ver- gete niet, dat het hier een derby betreft, waar van het resultaat moeiiyk te voerspellen is. HF.C. dient nu waariyk toch eens te winnen. Of de good old er tegen O.S.V. ook werkelijk in zal slagen, is echter nog heel iets anders. Alkmaarsche Boys is favoriet tegen het bezoe kende Kennemers en blijft daardoor EDO. be dreigen, evenals W.F.C., dat tegen Alcmaria Vlctrix toch wel geen nieuwen misstap zal doen. West Frisia kan de positie van HF.C. nog ny- pender maken, door thuis van H.R.C. te win nen wat ook al zeer goed mogeiyk is. In Ha zien we Hilversum in Utrecht royaal van Vriendenschaar winnen en aldus syn eerste plaats behouden. D.W.V. zal desniettemin wel zorgen om van A.F.C. te winnen om aldus nog ZONDAG 7.30 voor Klaas Beers en Agle Ko- nyn; aan het zyaltaar voor de parochie; 9.30 tot intentie van de leden van ons zangkoor. MAANDAG 6.45 voer Dirk Bruyns, Afra Weel en overleden familie; 7.30 voor Jacob Hes, Guurtje v. Dam en overt, fam. DINSDAG 6.45 voor Geertruida Dongelmans —Bruyns en overleden familie; 7.30 voor Maar- tje Limmen. WOENSDAG 7 uur voor over!, fam. v. Lan gen en Roosendaal; 7.45 voor Hendrik Stam en overleden kinderen. DONDERDAG 7.3o tot zekere intentie. VRIJDAG 7.30 voor Eva EekenSchilder. ZATERDAG 7.30 voor overleden familie Dek kerOudhuls. ZONDAG: 7 uur overl. ouders Klaver. Kwart voor 9 overl. fam. Leek en J. Ursem. Kwart over 10 tot intentie van den directeur van hec zangkoor. Jullanaklooster: parochie. MAANDAG: Nlcolaas Kos en overl. fam. Kwart ovef 8 overl. ouders en familie. Juliana- klooster: gel. zielen. DINSDAG: Kwart voor 7 gezongen H. Mis by gelegenheid van een terjaafdag.Kwart over 9 Frederik Komen. Jullanaklooster: ter eere van Ol. Vrouw ter Nood uit dankbaarheid. WOENSDAG: 7 uur Joannes Huyg en overl. kinderen. Kwart over 8 Willem Sombroek en Jacoba Kroon. Jullanaklooster: fundatie Grooi- Stichter. DONDERDAG: 7 uur Anna Kaandorp geb. Rijs. Kwart over 8 overl. fam. Barendse-Leek. Jullanaklooster: fundatie Gerritse. VRIJDAG: kwart voor 7 gezongen H. Mis voor de leden van het genootschap van het H. Hart. Kwart over 8 Joanna Nuy geb. Ligthart. Jullanaklooster: fundatie Groot-Stichter. Ka pel: by gelegenheid van een 12 y/ jarige echt- ZONDAG e^te Zondag van den Advent, be gin van het kerkeiyk jaar, tevens eerste dag van ons Veertigurengebed. De H. Communie wordt uitgereikt om 6.15, waarna uitstelling van het H. Sacrament, kwart voor 7, kwart over 7, na de H. Mis van half 8 en om kwart voor 9. Om 10 uur plechtige Hoogmis. Onder de H.H. Mis sen zeer aanbevolen collecte voor kerk- en al- taarbehoeften. 's Avonds 7 uur Lof met predi katie. MAANDAG wordt het H. Sacrament om kwart voor 7 ter aanbidding uitgesteld. Er is daarna Communie uitreiken en een H. Mis; om half 8 gezongen H. Mis. ’s Avonds om 7 uur Lof met predikatie. DINSDAG uitstelling en H.H. Missen als op Maandag. Onder de H. Mis van half 8 alge- meene H. Communie onzer schoolkinderen. Des avonds om 7 uur plechtig Lof, predikatie, pro cessie en Te Deum tot sluiting van ons Veertig urengebed. Collecte ten bate van de Broeder schap der Gedurige Aanbidding. De bruidjes worden om kwart voor 7. aan de pastorie ver wacht. WOENSDAG ook een H. Mis om 7 uur. Des avonds geen congregatie. DONDERDAG wordt de H. Communie om kwart voor 7 uitgereikt. Om half 8 gezongen H, Mis. 's Avonds geen blechthooren. VRIJDAG eerste Vrydag van de maand, toe gewijd aan de vereering van Jezus’ H. Hart. De H. Communie wordt uitgereikt om 8 uur, half 7 en onder de gezongen H. Mis van kwart over 7. ’s Avonds om 7 uur Lof t^r eere van Jezus’ H. Hart met Litanie en akte van eerherstel. ZATERDAG onder de H. Mis van half 8 de wekeiyksche H. Communie van alle schoolkin deren. ZONDAG a.s. de maandeiyksche collecte tot schulddelging van de kerk. Vorlga Opening Slotkoeraen Heden EDO is wel voor de thuisclub, temeer daar deze nog wat goed te maken heeft na de nederlaag van vorigen Zondag. Woudla gaat de West-Friezeh opzoeken. Op eigen terrein moest zy toezien, dat de thuis club met 7—3 in de minderheid bleef, zoodat wy de bezoekers morgen nogmaals zien ver liezen. Zondag van den Advent, om half 8 en 10 uur; de H. Communie wordt uitgereikt om 7 uur. onder de Vroegmis en om 9 uur. Na de Hoogmis „de profundis” voor de over ledenen, die staan ingeschreven op dc dood ceel. Onder de H.H. Missen schaalcollecte voor stu denten uit onze parochie, die voor priester stu- deeren. Dezen middag 2 uur de maandeiyksche by- eenkomst voor de leden van de 3de Orde. Hedenavond 7 uur Lof met Rozenhoedje. Na het Lof spreekt in het Vereenlgingsgebouw de heer van Antwerpen uit Utrecht over het onderwerp: „Der" vogels en de Mlnderbroeders- orde”. Dit wordt een boeiende en zeer interessante lezing; alle parochianen hebben gratis toegang; geen collecte. DONDERDAG biechtgelegenheid eersten Vrydag van 35 uur. VRIJDAG, eerste Vrydag van de maand. De H. Communie wordt uitgereikt om half 7, voor en onder de H. Mis van 7 uur en voor en onder de H. Mis van 8 uur. 8 uur gezongen H. Mis. Des avonds 7 uur Lof met gebeden ter eere van Jezus’ H. Hart. ZATERDAG. prlester-Zaterdag; gemeenschap- peiyke H. Communie voor de kinderen, die dit jaar hun eerste H. Communie hebben gedaan; ook de andere schoolkinderen zyn zeer welkom. ZATERDAG-middag 2 uur 8t. Nlcolaasfeest voor de kinderen en hun moeders in het Ver eenlgingsgebouw. De kinderen moeten om half 2 aanwezig zyn. pnt. hs. h. serie 27 37 ZONDAG: Eerste De H.H. Missen Door het Bureau v. Soc. Zaken werd gedu rende het tydvak 4 Juli—1 October 1938 (3de kwartaal) uitgekeerd aan werkloozensteun f 81.620,11, terwyi geen brandstoffentoeslag is uitgekeerd. Over hetzelfde tydvak van het vorig jaar be droegen de cUfers aan werkloozensteun f 117.687,40. De totaalcyfers over de 3 kwartalen 1938 zyn: i Donderdagavond hield bovengenoemde veree- niging haar jaarvergadering in het „Gulden Vlies De voorzitter, de heer Th. Dykstra, heette in zyn openingswoord allen hartelyk welkom, in 1 byzonder de nieuwe leden. Spr. memoreerde de oprichting van de R. K. School voor B. L. O. hier ter stede, die na heel veel moeiiykheden eindelyk tot stand was gekomen. Over het klem mende vraagstuk, de verlaging der leerlingen- schaal, wilde spr. dezen avond niet uitweiden. Hulde wil hy evenwel brengen aan het yverige K. O. V.-bestuur, voor zyn onvermoeid ijveren in deze voor het onderwys zoo belangrijke kwes tie. Ook aan de R K. Raadsfractie bracht spr. dank, door wier toedoen tegen het advies van B. en W. in de gemeenteraad adhaesie betuigde aan het adres ter verlaging van de leerlingen- schaal. Uit het verslag van Mej. H. v. Giezen, corres pondente der Commissie voor Raad en Steun aan werklooze collega’s willen we alleen vermel den, dat de afd. Alkmaar-stadwaarvan zelfs 1/3 deel der ledgn nog geen aanstelling als on- derwyzer of onderwyaeres heeft sinds 1934 ongeveer f 1300.voor dit mooie doel byeen- bracht. De jaarverslagen van den secretaris en pen- ningmeesteres werden onder dankzegging goed gekeurd. Daar door verschillende omstandigheden een excursie dit Jaar niet kon doorgaan, werd beslo ten het volgend jaar eens een grandioze excur sie te organlseeren. Om hiertoe te geraken zal het spaar-systeem wser ingevoerd worden. Nadat nog enkele hulshoudeiyke zaken waren behandeld, was het woord aan den heer Th. J. Hout, die een lezing hield over de Wichelroede. Het bleek al dadelyk, hoe hy, zelf wichelroede loper, de stof beheerschte en in anderhalf uur de vergadering een Juist beeld wist te geven van dft probleem. Verschillende wichelroede, gesneden van berk, hazelaar, beuk, liguster, -naar ook van ge- woon koperdraad toonde hy de vergadering en demonstreerde de werking er van. Reeds by de oude Egyptenaren was de wichel- roe<fe In gebruik by 't opsporen van waterbron nen. In de Middeleeuwen deed ze dienst In den mynbouw by de ontdekking van ertsen en wa ter. In den laatsten tyd vraagt het roedeprobleem opnieuw de aandacht. Zelfs mannen van naam beginnen zich er voor te interesseeren, oa. Pater Lindworscky, Gockel, Vageler en Prof. Lakhofs- kl te Parys. ïn verschillende richtingen is gezocht naar een afdoende verklaring, maar tot volledig suc- 2?„*Wan> het nlet- Daarom worden de verschyn- verklaard door het aannemen van hypo- hetlsche „aardschokken”, die de roede doen „ult- Volgens spreker Is het ’t verstandigst »ch niet te begeven op het terrein der weten schap en zich als leek niet te wagen aan verkla- Alleen het feit van de werking der wichelroede valt niet te loochenen en de wer- U steeds te oontroleeren. m 1933 vonden Stehli en Futterknecht te é«i gevoelig meetinstrument uit, ast boven water uitsloeg. Ook by verschillende ’‘«rieidlngmaatschappyen Is een dergeiyk toe- «•1 In gebruik. P* wichelroede doet dit eenvoudiger en spoort water nog vele andere stoffen op. «jwtav Freiherr von Pohl schreef een werk ««nstrahlen alz Krankheitserreger”. Hy en nog veie anderen meenen? dat de z.g. aardstralen werken en viak nadeelig op de gezondheid. voorbe* Iden halen ze aan van genezing, »i.b jlten “n ..bestraald" gebied «gaat u u» wor*n- 1,1 hoeverre deze meening juist au. hl ,Pr t ml<lden en zou niet gaarne kenin erÜlien onde«chryven of voor zyn re- mening nemen. ■»n Robert Koch, een Pasteur en dergeiyke «roote TOd srroakars op medisch gebied staan al. vw« nooger dan een wichelroedelooper. In Grootebroek hebben wy den belangrijk sten wedstryd UnionDVO met als Inzet de bovenste plaats. Deze ontmoeting zal wel groo te belangstelling trekken. Zal morgen het on- ons biedt. Doch laten wy eerst nog even de uitslagen van den vorigen Zondag onder de loupe nemen. Dan zien wy, dat AFC In haar achtste beurt Is gestruikeld tegen Berdos. Al was het dan ook met het kleinst mogeiyke ver schil (0—1). Hiermede is Berdos nog de eenige die nog on geslagen Is. Dat door dezen uitslag de spanning nog grooter Is geworden, is begrypeiyk. Deze wordt nog verhoogd, doordat de andere elftal len zooals NVA. waar niet het minst meer op gerekend werd, van zich af beginnen te byten. Zoo kan er In deze afdeeling nog van alles ge beuren en zien wy met belangstelling het ver dere verloop tegemoet. Voor morgen heeft AFC het heel wat beter getroffen dan de concurrent Berdos. Dat de eerste zich zal herstellen tegen het bezoekende PVCB, daar zal wel niet aam getwy- feld worden, temeer als wy zien dat de Alk- maarders In Amsterdam een 40 overwinning wisten te behalen. Berdos, datenaar Amsterdam moet om NVA een bezoek tg brengen, zaj het wel zwaarder te verantwoorden krygen. Vooral nu biykt, dat NVA In de laatste wedstryden goede resultaten weet te bereiken. Vooral de 41 overwinning In Wormerveer tegen het sterke SDE is een ver rassing geweest. De Berdoe-lul zyn door deze overwinning ge- waarschuwd. 3 SVWSDE is een meting van geiyke kracht. Zouden de SVW-ers nu niet eens kunnen zor gen voor een overwinning? De mogeiykheld Is aanwezig. SVA—Oranje Zwaï^ gewonnen worden. Dan nog St. Louis—SVO. Was het by SVO een geiyk spel, nu zal St. Louis het terreln- voordeel wel benutten en de bezoekers zonder winst naar huis zenden. Voor de verdere wedstrijden raadplege-men 1 programma. t' In Zuid Ia heeft Zwaluwen Vooruit morgen een pracht-kans zich van een zyner flevaariyk- ste concurrenten te ontdoen. S.D.O. ip Bussum, dat te Utrecht op bezoek komt, vecht natuur- iyk in volle overgave voor zyn laatste kansen, maar toch houden we hét op een zege voor de gastheeren, die zich daarmede den weg naar den titel weer voor een groot gedeelte hebben vrijgemaakt. L.V.V. heeft het by Olympia ook al niet gemakkeiyk, zoodat het best eens een dubbele succesdag voor de leiders zou kunnen worden. Toch durven wy de Lareiuche club in Hilversum wel een kansje geven. Dan ligt ook R.K.B.V.V. nog altyd op de loer, al kunnen de kansen van de Blaricummers dan ook slechts theoretisch worden genoemd. Het kan op eigen veld' tegen Hertha In ieder geval weer een zege worden. Saestum moet in Zeist iets sterker worden geacht dan Actif en kan misschien wel een kleine zege boeken. V.V.Y. gaat naar MJS.V. Mochten de oud-eerste klassers ook daar verlie zen, dan begint het er zelfs In de tweede klasse weer somber voor hen uit te zien. In Ib krijgt St. George in D.O.8JB. een van zyn voornaamste concurrenten te bestrijden. In Amsterdam werd het reeds een zege voor de Spierdyker club. Mede In verband met dit feit, moeten wy de leiders ook morgen de beste kan sen geven, al zullen de Amsterdammers zich met hand en tand tegen een zege van de gast heeren verzetten. Verliezen de rood-wltten In derdaad, dan maken zy de baan vry voor Al ways Forward, dat morgen bezoek krijgt van Zwaluwen en zich door deze ploeg wel niet zal laten verontrusten. V. I. O. heeft een behooriyk kansje om zich van zyn schrik over de suc cessen der laatste wedstrijden te herstellen, nu V. V. A. 2 op bezoek komt. Ook R. K. A. V. V. moet nu weer eens winnen, temeer nu het Vo lendam 2 ontmoet, een tegenparty. die zwak ker dan de Amsterdamsche ploeg moet worden geacht. Constantlus moet na zyn kranige suc cesreeks van de vier laatste wedstrijden ook The Victory aan zyn zegewagen kunnen bin den. al geschiedt dit natuurtyk niet dan onder hevig „protest” en verwoeden tevenstand van de Weesper club. De leidende positie van AD O. loopt morgen al weer danig gevaar nu de Heemskerkers op bezoek moeten by Lisse. dat zelf ook aanspra ken op de eerste plaats maakt Verlleaen de gasten, dan hebben zy maar kort op de eere- plaats beslag gelegd, doch zoover Is het nog lang niet. Al siin de gastheeren dan ook geen tegenstanders die onderschat mogen worden, toch meenen wy. dat de leiders sterk genoeg sljn om minstens voor een gelijk spel te zor gen. Trouwens, dit is wel noodlg ook. want er Vorig» Opening 81ot.k<'>-rsen Henen Bos Ludeke Winstpunten 3—0; matchpunten K.E.T.S. A«. Zondag 2 uur krygt Z.EJLZ.? In syn clublokaal van den heer A. j. de Wit, Zaad- Be- Hier Is het treffen, tusschen Hollandia en Con Zelo van bet meeste belang. De verliezer van dezen wedstryd kon er wel eens te veel op achter raken om de leiders by te houden. Dat de krachten veel zullen verschillen, gelooven wy niet. Wel wist de thuisclub reeds by Con Zelo te winnen met 2—1, maar dat wil nog lang niet zeggen, dat het morgen ook weer zoo aal gaan. De bezoekers sullen wel graag revanche willen nemen, waardoor wy hier een spannenden wedstryd mogen verwachten met de mogeiyk- held van een puntenverdeellng. HelderVZV moet door Helder gewonnen kunnen worden, Indien zy den tegenstander van morgen niet onderschatten. SRO zal de punten wel thuishouden, nu de Hugo Boys op bezoek komen. Hoewel de thuis club er rekening mee moet houden, dat de be zoekers de punten ook best kunnen gebruiken. LSW 3 wacht nog steeds op de eerste pun ten. Maar of Meervogels deze zullen achter laten In Noord-Scharwoude Is lang niet zeker. In de uitbeurt hebben zy al de meerderheid van Meervogels moeten erkennen. Mischien dat hier voor de LSW-reserves een geiyk spel la te bereiken. Nu zullen wij eens zien wat de uitoefenen, en terecht. Zelnik heeft binnen het raam van het gegeven aardige en goede dingen weten te bereiken, terwyi hy In Lilly Bouw meester, Emma Morel en Paul Storm goed menschenmaterlaal had, al heeft hy laatstge noemde nog niet geheel in de hand gehad. Technisch staat de film op een uitstekend peil, alsook de fotografie, welke niets te wenschen overlaat. In het algemeen behoeft deze film niet onder te doen voor de goede buitenlandsche films van dit genre. We kunnen daarom een ieder aanraden deze zeer amusante, vlot gemaakte film te gaan zien. Zy Is het waard. In het voorprogramma draalt een vroolyke en mooi gekleurde teekenfllm van Walt Disney. zyn nog meer kapers op de kust. Op de eerste nlaats het vorige week pas onttroonde Vttesse. dat echter in Castrj nen heeft, want ook voren gekomen en i gédücht lastig diaken. zit het dan ook n O-I.V. 2 heeft nu nlaats te verlaten^ verzwakte Sanjpw DSSH in Toen wy in ons vorig overzicht over verras singen schreven, hadden wy niet gedacht, dat HSV hiervoor zou zorgen. Het Is voor LSW in- tusschen een geduchte tegenvaller. wy hopen echter, dat deze nederlaag geen al te groote gevolgen voor hen zal hebben. Leek en de zynen zyn wel tegenvallers gewend. Van HSV is het een keurige prestatie om dezen tegenstander In eigen huis een lesje te geven en daarmede tevens de spanning nog grooter te doen worden. Hoe lang zullen de ou deren In deze afdeeling nog dulden, dat hier de twee jongsten aan den kop gaan? Indien het zoo doorgaat, dan kan de compe titie mooi op tyd geëindigd zyn. Het is. naar wy meenen. nog niet voorgekomen, dat men In November al aan de tweede helft toe was. Doch laten wy niet te vroeg juichen; wie weet welke grillen het weer nog zal vertoonen. Er staan voor morgen wederom belangrijke wedstryden op het programma, waarvan en kele alreeds als returnwedstryden gespeeld worden. Vereenigingsnleuws. Zondag: 4.306 uur: byeenkomst van 1214 Jaar; 79 uur: byeen- knmst van 1417 jaar. Met het busje staan: voor de Vroegmis: Kees Meiiand—Kees Maas: Hoogmis: Joop Vos—H. v Montfoort. Dinsdag: Aspirantenban Her. ciscus Xaveriusban. Woensdag: Aloyslusban. Repetitie voor Mond- harmonicaclub en Tooneel. Donderdag: Aspirantenban Her. Mul. Zaterdag: Pater Damlaanban. HEDEN: Eerste Zondag van den Advent. AI- gemeene H. Communie voor de H. Familie met medaille en lint voor onze overleden leden; 12 uur H. Familie afd. III. 2 uur Kruisweg. 2.30 uur H. Familie afdeeling I. 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament met rozenhoedje voor degenen, die op de doodceel zyn ingeschreven. Collecte voor de nooden van de Naaikrans en het Armbestuur. Predikatie door kapelaan Ver- hoofstad. DINSDAG: 7 uur Maria-Congregatie afdee ling UI; 7.45 uur afdeeling II. WOENSDAG: Feest van den H. Apostel An dreas. DONDERDAG: Van 5 tot 7 uur biechthoo ren; 7.30 uur H. Uur voor de Maria-Congrega ties. VRIJDAG: Eerste Vrijdag der maand; 6.15 uur uitreiken der H. Communie; 6.45 uur ge zongen H. Mis; 7.45 uur en 8.30 uur gelezen H. H. Missen; 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. ZATERDAG! Van 5 tot 8 uur biechthooren 6.30 uur Maria-Lof. ZONDAG a«.: Eucharistische dag, collecte voor de armen. Deze week bracht onze Alkmaarsche Biljart club Z.E.K.Z.? een bezoek aan de Amsterdam sche club K.E.T.S. Deze wedstryd gold voor de competitie van den NJB.B. Jammer genoeg bracht ook deze competltie- wedstryd geen overwinning voor de Z3K.Z ?- ers. Alleen Ludeke wist zyn handicap-party tegen Bos te winnen; daartegen moesten ech ter De Wit en Surig de eer aan de Amster dammers laten. De uitslag was: DONDERDAG: Van 6 tot half 8 biechtge- leffenheid. VRIJDAG: le Vrijdag van de Eerherstel lende Communie aan het H. Hart. 6 uur uit reiken der H. Communie; Kwart voor 7 gezon gen H. Mis. 7 uur ’s avonds Lof ter eere van het H. Hart met Litanie en akte van Eer herstel^ ZATERDAG: Prlesterzaterdag. 7 uur ges. H. MIs ter eere van O. L. Vrouw ter Nood om zegen over de Priesters en het Prlesterwerk. 7 uur Maria Lof met Rozenhoedje voor bekee- ring van zondaars en afgedwaalden, ook in dc parochie. ZONDAG: le Zondag v. d. maand: Eucharis tische dag met algemeene H. Communie voor de leden. De Hoogmis met volkszang; zooveel mogeiyk zingen allen In de Hoogmis mee. vereeniging (Sombroek). ZATERDAG: 7 uur ter eere van O. L. Vrouw ter Nood voor de Priesters. Zusters: Joannes Konlng en C. Telsemeyer. Jullanaklooster: fundatie Gerritse. ZONDAG: 7 uur parochie. Kwart voor 9 vooi een zalig sterfuur. Kwart over 10 Gezlna Tak geb. Mulder. Jullanaklooster: ter eere van O. Vrouw ter Nood, (busje). uur Martha WeelsenMaas. DONDERDAG 1 December: 7 uur Simon Scheerman en overleden familie; 7J0 uur Hen- rica TwiskVan Berthem; 8 uur Lambertus Stuifbergen VRIJDAG 2 December: 6.45 uur leden Oen. H. Hart: 7.45 uur Maija Kuys; 8.30 uur Wil bert Melker, Jansje Schermer en overleden fa milie. ZATERDAG 3 December: 7 uur tot zekere intentie; 8 uur uit dankbaarheid; B uur uit dankbaarheid. ZONDAG 4 December: 7 uur Willem Twisk en overleden familie; 8.30 uur Parochie; 10 uur Petrus v. d. Hlmst en Margaretha Kneppel. Zieken van de H.H. Sacramenten voorzien: Anna KortekaasBeentjes; Anna Schotvanger Blsschop. Overleden: Geertruida Groentjes—Keyzer. Mis-intentiee: ZONDAG half 8: Cornells Bakker, Anna Stam en Alida Stoop; 10 uur: voor de Parochie. MAANDAG 8 uur: voor overl. ouders. DINSDAG 8 uur: Margaretha Dapper en overl. fam. Kager. WOENSDAG 8 uur: Cornells Roosendaal en Gertrudis Schut. DONDERDAG 8 Schipper. VRIJDAG 8 uur: Nlcolaas Kooyman. ZATERDAG 8 uur: Pastoor Hammer. ZONDAG half 8: Maria IJpelaan; 10 uur: voor de Parochie. Maar wel kan men verwachten, dat de be zoekers geducht zullen tegenspartelen om de bovenste plaats af te staan. Toch gelooven wy, dat dit de eerste nederlaag zal worden In-een uitwedstrijd voor de Medembllkkers. Blokkers'

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1938 | | pagina 21