Plechtige zitting van den Hoogen Raad Bisschop en roman ticus I VERBINDINGEN MET URK AFSCHEID VAN DEN PRESIDENT HET SCHOUWTOÓNEEL DER WERELD M B en Griep 1939: Een nieuw stuk of een nieuw bedrijf? „MIJNHARDTJES” ZATERDAG 31 DECEMBER 1938 Veerdienst heropend Prins Aschwin te Soestdijk De toestand Duitachland in Over het en door de lucht Oud-Hageveld Examen metaalarbeid «3 besteed Nieuwe kerk Schaaktouraooi Clearingkoersen te Hastings De president dankt UIT DE STAATSCOURANT Waren treinstoringen r wel zoo erg? KNAPEN DRINGEN DOOR IN ONTOEGANKELIJK GEBOUW Verbinding Ameland- Frieache kust Niet minder dan 35 jaar, aldus mr, Visser, Minister Goseling aanwezig ïl Postboot „Ameland.” vlot gekomen j Vele goede wenschen vergezellen jhr, mr. Rh. Feith op zijn verderen levensweg De Lek opengebroken Opleiding tot reserve-officier J, Spedan Lewia-F. A. Dsmon fc. VAN WEEK TOT WEEK D173 DIM 27 Salm-Salm. Zijn veder, Anton VALKEN BW AARD MAASTRICHT VENLO NIJMEGEN 3» Ml 110 41 ROOSENDAAL F 57 V4 F 1M 5 Q te Golombek—Sergeant 1—0 i 4 42 S 301 24 48 34/D24 1 D67/ D280 D281/ D284 39/DM 7 3 78 SI S 33 1S3 36 3S 114 De afgebroken partij uit de eerste ronde tus schen Golombek en Klein werd voortgezet en eindigde in remise. De stand luidt: 17 18 10 30 31 22 23 34 OLDENZAAL D174 0 M 01 D77 10 15 15 07 3 10 18 103 70 100 78 143 77 6 13 53 3 15 11 -550 390 508 554 633 538 346 0 53 1M 33 0? 34 31 F189 6 13 73 61 17 06 36 en zoon voerden den titel niet, als vorst-bisschop van Mr. dr. L E Visser, de oudste vice-president in anciënniteit van den Hoogen Raad, heeft den scheidenden president van ons hoogste rechtscollege toegesproken. Tb Delft is aanbesteed de bouw van een R.K. kerk in den Wlppolder. Laagste inschrijver: G. J. Even te Bloemen- daal voor f141600.-. Precies zoo was het op de andere reisdagen. Waar in het overgeorganiseerde Duitachland de zeer bijzondere weersomstandigheden zóó hun invloed op den regelmatigen treinenloop deden gelden, daar mogen wij van geluk spreken, dat in Nederland behalve In de Internationale trei nen, vertragingen boven de drie kwartier uit zondering waren. Dat dit het geval was, was mede in hooge mate te danken aan de toewij ding van het personeel, dat voor geen moeite terugdeinsde. •7 25 M 1M 205 130 1M 176 8/D6 3 10 24 93 156 75 60 81 7 36 79 146 207 1*1 365 311 12/D12 3 <10 34 53 48 33 53 43 37 75 71 47 38 80 39 100 94 53 8 31 30 28 0 27 62 47 De postboot „Ameland", van den veerdienst Nes—Holwerd, die Donderdagavond op de Piet Schevemansplaat was vastgeloopen met tien passagiers en post aan boord is Vrijdagmiddag vlot gekomen en heeft Ameland bereikt. Voorts hebben Vrijdag drie sportvliegtulgen een tocht naar het eiland gemaakt. Zi) brach ten tien personen en een hoeveelheid post. De groep van ongeveer twintig eilandbewo ners, die te voet of per slede van Enkhutaan waren vertrokken, hebben den geheelen dag over de ijsvlakte geloopen om Urk te bereiken Zij kwamen Vrijdagavond om zes uur aan. Velen hadden levensmiddelen bij zich. De tocht was zeer gevaarlijk, aangeatan er veel scheuren in het ijs waren ontstaan. Er aal dan ook geen overtocht te voet naar Enkhutaan meer zijn. De stoomboot .Jhr. von Oeusau". die zich nog In den Ketel bevindt, aal daar heden het ijs openbreken en Maandag probeeten het eiland te bereiken. Vrijdagmiddag half aea is de ijsvlet met post, welke des morgens half negen van Kampen was vertrokken, op Urk aangekomen. .De vlet werd begeleid door een ploeg van tien mannen, on der leiding van A. van Veen. Het was een moeilijke tocht. Verscheidene keeren zakte de vlet door het ijs. 57 110 87 87 174 165 17/D17 3 1 15 5 3 60 83 1M 315 245 »18 151 83 10 26 D363/ D373 107 MO 238 1M 150 193 243 1M D107 5 62 80 194 361 «108 257 217 1 31 64 15 18 6 56 31 Ma 'oor 1M 194 118 211 268 134 Vrijdagmiddag is het uit vier sleepbooten be staands üsbrekersconvooi, dat in opdracht van het ijscomltó Vrijdagmorgen van Rotterdam was vertrokken om onder leiding van den ijs breker Van Hogendorp de Lek open te breken, te Vreeswijk aangekomen. Het ijs was zwaar, doch de Van Hogendorp was In staat met een snelheid van ongeveer 5 kjn. per uur het t)s te rammeien. verdrijft u snel en zeker met Vrijdagavond kwam Prins gechwin met den D-trein uit Berlijn met rium een half uur vertraging te Amersfoort aan. Vandaar reisde de Prins per auto naar Soestdijk voor een be zoek aan het Prinselijke Paar. Dec. 1938 17 18 19 30 21 D163/D374 5 35 71 74 100 138 263 133 Zooals een dezer dagen is bekend gemaakt, moeten jongelieden, die wenschen te worden toegelaten tot de opleiding voor reserve-offl- cler der Infanterie, welke op 6 Maart 1939 te kampen aanvangt, zorgen, dat hun aanvraag ulterlijk 15 Januari 1939 op het departement van Defensie is Ingekomen. Belanghebbenden moeten ten minste in het bezit zijn van een einddiploma H. B. 8. met 5 j. e. gymnasium of daarmede overeenkomend diploma. Zij, die het voornemen hebben om beroepaof- Datum Dec. 19M 17 18 19 30 21 Mede namens zijn ambtgenboten ten parketta sprak mr. W. J. Berger, procureur-generaal bij den Hoogen Raad, woorden van afscheid tot den president. Aan den weleerw. heer G. L J. M. van Hout, te Haaren, ia op zijn veraoek eervol ontslag ver leend als hulpaalmoezenler voor den tijd van oorlog bjj het leger te velde. Benoemd tot hulpaalmoezenler voor den tijd van oorlog bij het leger te velde de weleerw. heer p. J. A. M. Locker te l-Hertogenboech. Heler te worden, moeten dit duidelijk in hun veraoek, hetwelk op ongezegeld papier kan wor den gesteld, laten Xiltkomen. Houders van het A-dlploma H. B. 8. of A- dlpkxna gymnasium komen niet voor latere opleiding tot beroepsofficier met bestemming voor den dienst bij het wapen der infanterie in aanmerking. De aandacht wordt er op gevestigd, dat op de school voor reserve-offlcieren slechts een klein getal plaatsen beschikbaar kan wprden gesteld. AMSTERDAM. Voor het examen metaal- arbeid afeennman rlnnr ri» helde vrreentrlngen voor handenarbeid, zijn geslaagd: de heeren J J. Bouman te Dordrecht, A. S. P. Brouwer te 's-Gravenhage, J. A. van dér Bult te Den Dol- der, D." G. Kloosterman te Goes, A. J. Metse laar te Utrecht, H. J. Noordanus te Den Haag. L. P. Pieterae te KattendUke, P. Stuurman te Den Haag, C. van Waart te Den Haag en F P Wallin te Enschede. Koersen voor stortingen op 31 December tegen verplichtingen, luidende in: Reichsmar- ken 73,81 en Urea 9.M. Na afloop van de zitting hebben de aanwe zigen van de gelegenheid gebruik gemaakt den heer Feith de hand te drukken. Ook .minister Geseling. die Inmiddels was gekomen, heeft zulks gedaan. Voor de gevoelvolle woorden door den vice -president, den procureur-generaal en den deken tot hem gericht heeft jhr. mr. Rh. Feith ten slotte gedankt. Na uiting te hebben gegeven aan zijn groote Uefde voor de taak, die hij heeft vervuld, richtte hy afzonderlijke woorden van dank tot en waardeerlng voor de drie sprekers. Daarna sprak hij zijn erkentelijkheid uit voor de ondervonden medewerking van den griffier, mr. Kist, en van diens substitute^, tot de dames en de heeren, die het personeel van de griffie en het parket vormen, tot de deurwaarders, de boden en den concierge. Na den secretarls-generaal van het departe ment van Justitie en de overige belangstellen den voor hun aanwezigheid gedankt te hebben gaf de heer Feith aan zijn collega's de verzeke ring. dat de rechtspraak An den Hoogen Raad In zijn ambtelooze leven zijn volle belangstelling zal blijven behouden en dat het hem een voor recht aal zijn de vriendschapsbanden, dia ben ook bulten het eigenlijke werk verbinden ook in het vervolg ongeschonden te zien bewaard Na deae woorden sloot de president de zitting. Vbor de tweede maal Is de Hooge Raad der Nederlanden in plechtige zitting bij eengekomen in het nieuwe gebouw op het Plein. De eerste maalKop 30 September jl. was de inwijding van het gebouw het doel van de zitting. Ditmaal kwam ons hoogste rechtscollege bijeen om afscheid te nemen van zijn president, jhr. mr. Rh. Feith. die wegens het bereiken van den door de wet gestelden leeftijd de zittende magistratuur gaat verlaten. van het parket moge verkeeren en dat het parket zich In mr. Friths gestadig welzijn en dat van diens dierbaar gezin moge verheugen De deken van de orde van advocaten bij den Hoogen Raad, jhr. mr. E. C. U. van Doorn, aeide, dat het niet velen gegeven zal zijn op 31-jarigen leeftijd rechter en op 44-jarigen leeftijd raadsheer In den Hoogen Raad te wor den Even zeldzaam is het 25 jaar lang deel uit te maken van ons hoogste rechtscollege. De deken besloot-met den wensch, dat het den heer Feith gegeven moge zijn,.nog geduren de een lange reeks van jaren terug te zien op zijn schitterende rechterlijke loopbaan en dat zijn groote gaven van hoofd en hart nog lang ten goede mogen komen aan het Nederlandsche volk De veerboot „Brakzand" van Ooatmahorn naar Schiermonnikoog heeft den dienst her vat. De vracht- en passagiersboot .Friesland”, welke In normale omstandigheden den geregel- den dienst tusschen Ameland en de Zwarte Haan onderhoudt, is er Vrijdagmiddag in ge slaagd den vasten wal van de Pi leach- kust tot op vijftig meter te naderen. De seven passa giers zijn te voet over bet ijs naar de Zwarte Haan gegaan. Men aal heden trachten twintig ton vrachtgoederen, welke op den steiger van de Zwarte Haan liggen te wachten, aan boord -te nemen. Men aal hiertoe het Us kappen. Men hoopt, dat de Ijsschotten dan zullen sl drijven. Het bosch van .Oud Hageveld” te Voorhout is door de gemeente aangekocht als natuur monument en om er de ambtswoning van den burgemeester te bouwen. I. en 2. Landau en Szabo, ieder 2K punt 3. Dr. M. E u w e, 3 punten 4, 5., 6. en 7. Sir G. A. Thomas, Klein, Pirc en Golombek, leder punt 8. Millner Barry, 1 punt 9. en 10. Tylor en Sergeant, ieder H punt. De partij tusschen Tylor en Millner Barry was een vlerpaardenspel en werd door Millner Barry reeds na 30 zetten gewonnen. In de partij tusschen Landau en Sir G. A. Thomas werd de Lasker-variant van bet dame- gamblet gespeeld. Na 52 zetten moest de En- gelschman de vlag strijken. PircKlein was «en Reti-openlng. welke Klein na 49 zetten won; een verrassend resul taat. In de Slavische verdediging streden Szabo en Euwe zeer lang om de overwinning. Na 66 aet- ten werd de vrede geteekend. Ook de partij tusschen Golombek en Ser geant was een Reti-openlng, doch ditmaal won wit, na 34 zetten. De verdere uitslagen luiden: Premier reserves a: Prins—List 1—0 Van Sc hel tin ga—Luckia, afgebroken in betere stelling voor Luckls. Eerste ronde: Saemiscb—P r 1 n a K Tweede ronde: Mleees Prins 1—0. Premier reserves b: Van Dossburgb—Perlmutter 6—1 Kitto—Van Seters K—K Morrison—Rlteon Merry O—l Major a: Lewismevr. Rood sant 16 Mbj. Heemskerk—Mias Musgrave 1—0. Eerste klasse a: De uitslagen van de partijen, gespeeld in de derde ronde van bet tournool te Hastings, lulden: ZEVENAAR 249 elk regtschapen mensch, want htf is het onbe paalde gevoel van dat onmetelijk verlies, het welk wij door de zonden leden; hij te het stille dikwijls onverklaarbare verlangen naar den staat van voleinding, waartoe wij geroepen zijn, en waarin juist de geest en het hart van den beteren mensch alleen bevrediging vinden; bei te de diep en onverdelgbaar in onze natuur gelegde getuigenis, dat wij aan onze oorspron ktlijke paradljsche betrekkingen tot God ont rukt zijn, doch dat deze betrekking niet onher stelbaar is. Van waar anders de aandoening, die ons zoo vaak bij de beschouwing van een slapend kind bevangt, even als of het beeld der onschuld in het doopkleed ons zegt, wat wQ «enswaren en wat wil weder beboeren te «orden. Bij Melchior was dit haken tot heim wee geworden. HU haakte naar iets, dat ver in het duistere lag, dat hem de aarde niet kon aanbieden." Ziehier den man van de romantiek in zlin wezen geteekend, den mensch met de felle contrasten In zijn natuur. In een volgend artikel sullen wij zien, hoe Melchior Dlepenbrock den duisteren en byron- nesken kant In zUn ziel overwon en een strijder voor God werd. De heer 8. A. Reltama schrijft ons: In de afgeloopen weken ia door de plot seling ingevalle vorst en den sneeuwval, de treinenloop In ernstige mate gestoord geweest. Deae toestand heeft aanleiding gegeven tot teel wat teleurstelling bij het reizend- en ver voerend publiek, dat ®e onregelmatigheid al leen weet of bijna alleen weet aan de spoor wegen. Zooals by alle zaken, geldt ook hier het tout savoir c’aat tout pardonner! Vandaar een be knopte poging om te doen sten op welke moei lijkheden men bij de spoorwegen stiet en hoe gunstig de toestand nog was vergeleken bij dien In het buitenland Fehalve met de ervaringen over den invloed van poedersneeuw op de motoren van het nieuw aangeschatte materieel, waarmede voor den vervolge rekening gehouden zal worden, dient men niet te vergeten, dat het zeer bij zondere weersomstandigheden waren, welke zich Ir velerlei vorm storend op liet blnnenlandsche verkeer deden gelden. Erger nog was de totale ontwrichting in het verkeer In het buitenland, waardoor bijv de Engeland-booten met groote vertraging aan kwamen en de vertraagde onregelmatig aan komende Internationale treinen de binnenland- sche dienstregeling In de war brachten. In wel ke mate dit geschiedde moge uit het volgende staatje blijken, waarin de vertragingen bij bin nenkomst aan de grens opgenomen zijn (de ver tragingen zijn In minuten opgegeven) Van 20 tot en met 23 December reisde Ik in Dultschland. Geen trein reed daar op tijd. In tegendeel, vertragingen van 4 tot 7 uur waren regel. Op 21 December vertrok Ik ruim 3 uur te laat uit Hamburg naar Keulen. De vertraging groeide onderweg aan. De aansluiting in Duis burg werd natuurlijk gemist, waardoor Ik ruim 7 uur over den tijd in Keulen aankwam. In den trein reed geen restauratierijtuig, op de perrons was eten noch drinken te krijgen. Een groot deel van de reis zaten wQ In de barre kou en 's avonds zonder licht. Merkwaardig was, dat niemand klaagde of mopperde. Ieder apprecieerde, dat. terwijl het wegverkeer nagenoeg stil lag. het spoorwegpersoneel zich tot het uiterste Insoan- H» nm den dienst toch te laten loopen en ieder veilig thuis te' brengen. TylorMillner Barry 0—1 Landa uSir G. A. Thomas 1—0 Piro—Klein 0—1 Szabo—dr. M. Euwe H—H vanaf D255/D290 1913/D173 D386 Het gebouw van de Munt te San Franctoco heeft zoowat een mlllioen dollar gekost. Kr wordt voor een bedrag van 600 mlllioen dollar aan goud en zilver in bewaard en de toegangs wegen zijn zoo geweldig verdedigd, dat het ón mogelijk werd geacht er tegen den wil van oe bewakers binnen te komen. Alle moderne me thodes van alarmlnrtcbUngen enz. enz. syn daar aangebracht. Echter hebben twee knapen van vyftien jaar aldus een bericht in d» N R. Ct. kans gezien tot In de kelder van het Muntgebouw te komen, eenvoudig door over een muur te klimmen, een raam open te schui ven en er door te krulpen. Natuuriyk werden dc jongens gesten. maar zij wisten weer naar buiten te komen en hadden toen de brutaliteit de politie op te bellen met de waarschuwing, dat ae toch beter op de Munt moest passen. De knapen waren echter zoo onvoorzichtig wat lang te blyven pochen op hun avontuur en zoo konden ze In de publieke telefooncel, waar sa stonden op te snyden. gepakt worden. De jon gens zeggen, dat het „maar een lolletje" was geweest. Vermoedeiyk zullen zy er redeiyk goed afkomen, maar het is voor de autoriteiten van ae Munt toch nog steeds een onverklaarbare zaak, dat de jongens naar binnen hebben kun- r«n gaan. In ons artikel over Anna Katherlna Emmerick gat eenlge weken geleden op deze plaats ver- t scheen, hebben we ook gesproken over de merk. waardige figuur van Melchior Dlepenbrock, den t vriend van Baller en Clemens Brentano, die zoo sterk onder den invloed kwam van de toe- I standen der Westphaalsche mystlca, dat deze aan zijn leven een definitleven keer gaven. De ongebonden officier, eerst bewonderaar van Napoleon, later In het Pruisische leger tegen bem strydend, werd priester, domheer te Re' gensburg, en tenslotte zelfs vorstbisschop van Breslau en kardinaal. Hy was een der mees» bnllante figuren, die de Kerk in den tyd dei romantiek In Duitachland heeft gekend. Hoe afkeerlg deze Dlepenbrock aanvankelyk van den godsdienst was, biykt wel uit het feit, dat hy, toen de vermaarde Sailer, die deatyds professor te Landshut was, in 1817 de familie Dlepenbrock in het Munsterland bezocht, ~«n- vankeiyk weigerde aan tafel te verschynen. Baller moest naar hem toe komen en hem met zachte overreding aanmanen een wandeling met hem te maken, alvorens hy de gewone beleefdheidsvormen In acht nam. Het gesprek dat het tweetal toen voerde was reeds beslis send voor de verandering in Melchior's men taliteit. Deze had een zeer gevoelige natuur en bleek voor Sailers woord niet ontoegankelyk. Het bezoek met Brentano aan de mystlca van Dülmen kan toen de „finishing touch" van zijn bekeering zyn geweest en de Saulus werd een Paulus van Indrukwekkend formaat. Melchior Dlepenbrock was geboren op Drie koningen, 6 Januari 1798, te Bocholt, In bet vorstendom Dlepenbrock, sproot uit een adeliyk geslacht, doch vader Later heeft Melchior. Breslau, de gekruiste zwaarden in het roode schild in zyn blsschoppeiyk wapen opgenomen. De kleine Melchior was een wilde knaap uiterst avontuuriyk en moedig, graag in de vrije natuur rondzwervend, steeds schelmenstreken verzinnend, maar ook trouw en edelmoedig van Inborst. Van de dorpsschool werd hü al gauw afgenomen, omdat hy er den boel op stelten zetteOok een huisleeraar kon hem niet baas, evenmin als vlcarius Büttner In het dorp Velen by Bocholt, aan wien hy tydelyk werd toever trouwd. Ook een Jongensinstituut te Münster sloot na negen maanden zyn poorten achter hem, wfegens zyn wilden vryheldszin. Vlcarius Büttner vertelde, dat hy vaak dood zen grien uitgestaan heeft, omdat hy, zyn puptl mlsaenc. bem bulten in de kroon van een elk zag zitten of als een slaapwandelaar over de nok van het huis zag loopen. Ook een avontuur als Michlel de Ruyter beleefde hy. Het torenuurwerk van bet grafelyk kasteel bad een klokkenspel, dat Melchior nog nooit had hooren werken, omdat het niet werd opgewonden. Dit zat hem dwars. Op een Zondag weergalmden ineens, midden op den dag, de klanken vau. de klokken. Nie mand begreep hoe het kon, want de torenpoort was gesloten en de sleutel lag op zyn plaats. Toen de verrassing wat geweken was en men op onderzoek uitging, bleek Melchior het drieste stukje te hebben uitgehaald, aan den buitenkant tegen den toren op te klauteren, zyn bewaar engel moet zyn vleugels wel over hem hebben rita«T»»id Tlnm hnm»n men bem tusschen de klokken, verlept In het fraaie effect van zyn kwajongensstreek. Als twaalfjarige jongen werd hy naar bet militaire lyceum te Bonn gestuurd. Dat beviel hem aanvankelyk buitengewoon goed, maar hy kon zich weer niet aan de reglementen en de tucht onderwerpen en hy zat zelfs In de nor, toen Napoleon de school kwam bezoeken. Ook hier werd hy weggestuurd. ZUn vstoer en moe der hadden veel zorg over hem en plaatsten hem In een domelnen-kantoor, maar ook dat was natuuriyk geen werk voor hem. Weer kreeg by privaatlessen, die hy afwisselde met lange zwerftochten door de natuur. Toen hy vyftien jaar was trad hij in de Russische armée, die tegen de Franschen vocht. Spoedig werd hy lui tenant, maar een driftig luitenant, want toen een der soldaten zijn bevelen niet stipt na kwam verwondde hij hem met zijn degen. Op ole ondoordachte daad volgde echter weer di rect overvloedig berouw en hy verpleegde self Mjn ondergeschikte, niet wetend hoe hy zyn fout zou goedmaken. De gewonde soldaat ging tóó veel van hem houden, dat hy hem nog een brief stuurde toen Melchior vorst-bisschop van Breslau was gewerden, wat weer met oen e genhandlgen brief en een geldgeschenk werd beantwoord. t Toen zyn Borkensch bataljon, nadat de ves ting Landau was overgegeven, naar huis te rugkeerde, ging Melchior als luitenant over raar een llnleregiment, dat naar Frankryk werd gezonden. Daar liet hij zich niet onbe tuigd in het ongeregelde en vaak woeste solda tenleven. De buitensporigheden bleven niet Uit, zyn ontembare natuur bracht bem met velen In botsing, in duels zelfs, en de insubor dinatie was aan de orde van den dag. Als zyn oversten bem geen goed hart hadden toege- Cragen, omdat zy de mooie kern in den ruwen bolster zagen, zou het stellig op een langdurige vestingstraf zyn uitgeloopen. Hij moest ont slag nemen, wat hy verbitterd deed, zyn uni form verscheurend en zijn degen brekend over «te knie. Zoo kwam de wilde jongeling thuis, somber, achterdochtig, niet wetend wat te beginnen. Al leen in de jacht, het paardrijden en muziek vond hy eenlge afleiding. Toch was hy een mensch met een gouden hart en een dlep-edelggoedige natuur. Hy kon alch alleen niet aam het kleine en gebreidelde WfDMD. .Met zulke woeste, toomelooae handelingen", aldus aegt een zijner levensbeschryverz uit de aestiger jaren teakenend, getond zeker de bui tengewone zachtheid des gevoels, die Diepen broek ligtelyk tot tranen bewoog, in schijnbare tegenspraak; ook dat duistere vurige verlangen waarvan hy was vervuld, en dat als een draad door zijn geheele Inwendig leven liep, Is daar mede bezwaarlijk overeen te brengen. Wel be weegt zich deze karaktertrek, In de bont van „Zoo gaarne hadden wü u veel en veel lan ger behouden, aldus mr. Berger, maar de wet wil het anders en gy soudt voorzeker de laat ste zijn om u niet, berustend, te buigen voor den wil «Ier wet." Sprekers ambtgenooten ten parkette en hy self sluiten zich uit het diepste yen hun ge moed aan by da harteiyke en gevoelvolle woorden, waarin mr. Visser de uitstekende be kwaamheid en hooge verdiensten van mr. Feith met zoo volkomen juistheid heeft ge schetst. Ook by het parket zal de herinnering aan mr. Feiths voorzitterschap voor immer onvergeteiyk blyven. De procureursgeneraal eindigde met den wensch, dat mr. Feith nog menigmaal temidden heeft de heer Feith van dit college deel uitge maakt, een tyd, die het gemiddelde van het amtbeiyk leven eens Hoogen Raadslid verre te boven gaat. Gedurende die kwart eeuw heeft mr. Feith velen zien gaan en even zoo velen zien komen en al die jaren heeft hy alch mo gen verheugen in de genegenheid van die allen, zonder uitzondering. Dat kon ook niet anders, want gy hebt op uw levensweg mee gekregen dat. wat misschien het beste la dat men meekrygen kan, een beminnelyk mensch te zyn. Het bewustzyn, aldus eindigde spr„ dat gy u lange jaren met toewydlng en succes aan een belangrijke taak hebt gegeven, moge u op uw verderen levensweg tot een lichtende herin nering zyn. Het ga u wel. 32 33 24 32 23 34

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1938 | | pagina 25