LUWS BEURS VAN AMSTERDAM Alkmaar, 10 Mrt. I - De Groote Kerk staat nog PELS I f ACHT NEDERLANDERS IN DEN TOUR! Wisselkoersen 11111111 4 RONDE VAN FRANKRIJK Kranten sen Matte AGENDA Een kwestie van verantwoordelijkheid HEERHUGOWAARD Apothekersdienst „JOOP EN HAAR JONGEN” HEILOO Zondag de vlag uit! LIMMEN HAgENKARSPEl. OUDORP MARKTEN WARMENHUIZEN Reurs-Thermometer BURGERLIJKE STAND DE KAASMARKT UIT DEN OMTREK VRIJDAG 1O MAART 1939 BERGEN Badhui* het Witte Kruit EGMOND-BINNEN Concert „R. K. Lyceum” 4 1 VRIJDAG 10 MAART 1939 Hevige brand te Medemblik Ter gelegenheid van de kroning van Pius Xll Verdraait de Schager Courant de verklaringen der deskundigen? In totaal tien ploegen met tezamen 80 renner» Progrcfmma Gem. Radio, distributie ST BELANGRIJK 8 OCTOBER- NIEUWS i ft I ZATERDAG 11 MAART W. 8. Geachte Redactie. Zondag. en nachtdienst van 511 Maart Dr. Hartong van Ark, Langestraat 1. de werkloozen Opvoering voor wood door notaris opgeboden g«- Jaarvergadering „8t. Deus Dedlt”. In Vor slotk. heden Vor. slotk heden Katholieken vlagt! luier de D. SAAL con- Ge i OEI Levering vla Uw behanger. Toonkamera te Alkmaar, Koningeweg 18. van de heer Zuurbier, R.K. RQwielclub. Men verzoekt ons mede te deelen. dat in het verslag van de vergade ring der R.K. Rywielclub een fout is geslopen. Daar stond in. dat zoo mogelijk in den zomer een pleiziertochtje zal georganiseerd worden. Dat is echter onmogelijk, daar het In strijd is met het doel van deze club. Dit hebben onze wegrenners te danken aan hun uitstekende prestaties en de steeds verdere uitbreiding van hun corps in het seizoen 1938. 14214 87 39% 51% 217% 3b8 58 130 132 ¥4 153 124% 136 ¥4 58 130 132 1S3 124 136 39.42% 45.47% 44.37% 1.88 ¥4 790 6 45 39.42% 45.47% 4437% 1 t-8% 990 6.45 212*4 234% 138 217% 434% 187% 212 85% 10H 10*4 39.40 <5.45 44.35 I t-8% 7.90 6.45 210% 232 ¥4 137 215 436% 187% 213 ê6% 39 42% 45 47% <4 37% 1.88% 7.90 6.45 1048 10% 1923 1938 1939 Het ....«wakker vaster zwak ...swak «wak 3.6% 16% 62% 7% 204. Opening Heden Shell Union Oil Tidewater t ex-dividend nominaal 81% 1* 1% 7* 16% 77 108 121 113% 1C6 108 80% IA 1% 7 16 25A 30% 56% 49A 16% 3tt 41% 5*4 142% 86 3 51% 216 368 •82% 75 50 499 31.70 «2 79 me me Bri ▼er 94% 101A 80%, 99,’. 100% 98% 98% 22% 77 ¥4 108% 121% 114% 106 108% Spoorwegen Union Pacific Wabash Erie Kansas City South South Rail*. Chic. Mil* 210 ¥4 142 ¥4 149 102 ¥4 82 152% 59 2« Hon Beu terdi W. 1 Eno 23A 2b 56 a 48 H lo„ 3% 41% 5¥4 94% 101% 80 O-,,, 100% 98% 98+2 22 ¥4 Heder I .itaateleen pritahoudend Gemeenteieen prflahoudend Younaleentng nr(jsho«dend PMltp» .....hde» Unilever «wakker AltU Koninklijke H V A Amsterd.. Rubber Tabak Am er ik. waarden '.83 7555 4.99 31.66 V, 42.80 Londen Berlijn ’arljs Brussel Zwitserland Weenen. Kopenhagen Stockholm Oslo N.-Y. (cable Rome Praag Madrid Rubber A'dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubber Serbadjadl Silau V L C. O Allied Intercontin. Rubber Scheepvaart Java Ch Japan Hol! Am Lijn Kon Ned Stoomboot Scheepvaart-Unle Rott Lloyd St. Nederland Suiker H. V A. Java Cultuur N. L SU - Vorstenlanden Tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembah Voo Spe Al O Behangsel papierfabrieken van Rat h a I>oodeheef ver het woord Sonate felteljjk bedoelt. De beide kunstenaars gaven een boeiende vertolking van stad; Ibib 1320, Flamingo 1219. Hermann 15,'^BrÏÏÏant 8tar_12k—14,_Joo«t v. d. Vondel 14 JW 40 Sv, WUI. ‘O Vuurbaak 2439. Murillo Hoef 19 26. El Toreador 1417. King Bicolor Vic- 10 Mrt. 82 ,'J 75 52% 4.99 V, 31.66% 42.81 neer zoo n steenklomp door een óf andere klei ne oorzaak naar beneden komt en wie weet hoeveel slachtoffers het maakt? Kunt U geachte redactie, tot wie ik my wend, omdat ik U als objectief ken, mU daarop een afdoend antwoord geven? Ik wacht en wellicht velen met mij, met spanning daarop. U* abonné, D St. We hebben gemeend niet beter te kunnen doen dan dit Ingezonden stuk ter beantwoording aan den heer Saai te zenden. Deze is zoo welwillend geweest het volgende mede te deelen- Wegens een noodzakelijke reparatie zal het badhuis van het Witte Kruis aan het Kweeren- pad tot 17 Maart a.s. gesloten zyn. En daarom waalt In Rome straat in. straat uit de wlt-gele vlag, symbool van wat er leeft onder Jret volk. „Rome leeft in feestroes", schreven wy gis teren en de reden daarvan zagen wij in den korten duur van het conclaaf, waardoor de ver kiezing van Kardinaal Pacelll waarlijk wonder- baariyk is te noemen en in het feit, dat allen deze uitverkiezing als een groot geschenk van den Hemel aan de H. Kerk beschouwen, ook zelfs vijanden van de Kerk. R. K. Staatsparty. Hedenavond (Vrijdag» houdt de plaatselijke afdeeling van de R. K. Staatsparty een ledenvergadering in het Ver- eenigingsgebouw. voornamelijk ten behoeve van de candidaatstelling van leden voor den meenteraad. Met het oog op de belangrijkheid van deze vergadering rekent het bestuur op de opkomst van alle leden. Combinatie perceelen 3 tot en met 6. totaal in bod op f 430. Niet gernynd. Eindcomblnatie perceelen 1 tot en met 6, totaal in bod op f 2920.—. Niet gernynd. Vorige Slotkoersen Stille Omgang. Om organisatorische rede nen zal de Rywielclub as. Zaterdagnacht niet deelnemen aan den Stillen Omgang te Amster dam. zy die hieraan toch wenschen deel te nemen, kunnen zich aansluiten bij Alkmaar. Vorige Slotkoersen Opening Heden Z CITROENJENEVER 1 het geurig, zacht-frissche distillaat dat niet zonder reden de eerste plaats verworven heeft. per flesch f 2.25 Tel. 2585 Vtti beer tussc? van I jenh° dr ed< de rei volgt: Kor 1 B 2. B 3. B 4. B 5 B De door i prijs besch: Pen 1. J C. Fli Blom ker 41 48 P-: Ontwikkelingsavnnd. Men verzoekt ons mede te deelen dat de derde ontwikkellngs- asond niet zal gehouden worden op 14, maar op 13 Maart as. In .J’Auto” van Vrijdagmorgen is een voor de Nederlandsche wegrenners verheugend bericht verschenen. Voor het eerst nJ. in de geschiedenis van den „Tour de France’ zal Nederland op gelijke wjj«e als de groote wie- lerlanden als België en Frankrijk worden behandeld en met een ploeg van acht ren nen mogen uitkomen. 9 Mrt. S.82% 75 50 499 316 5 42.77 «A de te spelen werken. De cellist, die hier voor de eerste maal speelde, wist vooral een grooten indruk te maken door zyn artistieke opvatting De leerlingen en genoodlgden volgden met groo- tc aandacht het hoogstaande muslceeren en lie ten het aan oprecht gemeende dankbaarheid en waardeerlng niet ontbreken. In een slotwoord dankte de rector, de heer Kuppcrs, de kunstenaars en den impresario Aufrecht. Hy vertrouwde dat de leerlingen goede propagandisten zullen zyn voor de Schoolcon- certen en hoopte genoeg belangstelling te vin den om met deze concerten in de toekomst door te kunnen gaan. Ook wy hopen dat deze schoolconcerten van het Lyceum de erkenning zullen vinden welke ze verdienen en dat ze in de toekomst als een vanzelfsprekend iets by deze Instelling van mid delbaar onderwijs zullen behooren. laatstgenoemd blad, dat zy nu waarschyniyi: de Groote Kerk heeft gered, is even belacheiyk als die van zekeren Italiaan, die in een dron ken bul tegen den scheeven toren van Pisa aan liep en toen zei. dat die toren door de botsing scheet was komen te staan! Er is echter één belangrijk ding, waar ik niet uit kan komen en dat is dit: De Schager Cou rant beroept zich op de ter zake zeer kundige heeren F. Ringers en D. Saai, maar de Aik maarsche Courant publiceerde, biykens Uw me- dedeeling. een positieve verklaring van deze heeren, waarin zy volkomen accoord gingen met de geruststellende mededeellngen van de Aikmaarsche Courant en dus ook van U Was het daar by gebleven, dan zou men kunnen -concludeeren. dat de Schager den van deze deskundigen verdraaid. Doch wat zien i Schager Courant komt op f Men hoort dageiyks zooveel schokkends, dat men zich niet spoedig meer over iets verwon dert. Toch heb ik met de noodlge verbazing kennis genomen van den stryd over het al dan niet reddeloos verloren zyn van onze prachtige Groote Kerk. Een ieder weet, dat mede door dc actie der Aikmaarsche dagbladen de regee- ring eindeiyk is gaan inzien, dat er iets moet gebeuren en al gaat het tergend langzaam, er bestaat toch goede hoop, dat er ook iets ZAL gebeuren. Ik vond het echter logisch, dat ge noemde bladen, toen de Schager Courant met een sensationeel en zeer tendentieus artikel over de Groote Kerk kwam, die volgens haar elk oogenbllk kon instorten en byna niet meer te restaureeren zou zyn. tegen dergelijke sen satie stelling namen. Dat wilde myns Inziens natuuriyk heelemaal niet zeggen, dat die Aik maarsche bladen restauratie niet hoogst nood- zakeiyk vinden, zooals dc Schager Courant dat thans wenscht te suggereeren. De bewering van Inzender St. kan in zeker opzicht tevreden «ijn. Uit hetgeen de heer Saai hier schryft blijkt duidelijk, dat men nog gerust in de Groo te Kerk kan verblyven zonder gevaar te moe ten duchten. Dat de toestand van het gebouw zeer ongunstig is, weet iedereen en daarom wordt ook zoo op restauratie aangedrongen, maar dat er onmiddeliyk gevaar dreigt wordt nu door den heer Saai toch wel beslist tegen gesproken Bovendien houdt men de kerkdien sten in het gerestaureerde deel. Men zou uit de verklaring van den heer Saai kunnen corutateeren. dat de Schager Crt. ook op 7 Maart als gebruikelijk tendentieus de deskundigenverklaring heeft weergegeven. Redactie N. H. Dagblad De Tour de France zal thans bestaan uit tien ploegen van elk acht man. Zwitserland, Luxem burg en Nederland leveren elk één ploeg, België een A- en een B-ploeg. terwijl naast de offlcieele Fransche ploeg vier regionale ploegen zullen worden opgesteld, zoodat er in totaal tachtig man aan den Tour de France zullen deelnemen. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina, d. ean Th Hollander en M Glorie; Divera. a. van A. A. M. Heyne en D. Loos; Aaltje, d. van O. E. Harms en A. Dekker; Jacoba Catharina, d. van S. Groentjes en C. Th Dekker. Ondertrouwd: C. Adrichem en B. Dekker. Gehuwd: 8 de Boer en I. Tuijn; C. Adrichem en B Dekker. Overleden: L. Mors. 54 Jaar; L. J. Hollander. 5 maanden; A. Haker. geb Bakkum. 74 Jaar; A. Betjes, geb Way 78 Jaar Donderdagavond omstreeks acht uur bega, een bestuurslid van de plaatselyke afdeeling der 8. D. A. P. te Medemblik zich naar het vergaderlokaal van de afdeeling aan de Ooster- haven, waar een byeenkonut zou worden ge houden. Toen hy het lokaal binnenging, zag hU. dat hier brand was uitgebroken. Terstond waarschuwde hij de op de eerste en tweede verdieping wonende gezinnen Wil kens en Menners en deze stelden zich in aller- U1 in veiligheid. Inmiddels hadden de vlammen spoedig om zich heen gegrepen en de brandweer, die op het eerste alarm was uitgerukt, stond voor een niet gemakkelijke taak; zy kon niet verhinde ren, dat het geheele pand uitbrandde. De be lendende perceelen wist zy te behouden. De oorzaak van den brand zoekt men in een petroleumkachel, welke in het vergaderlokaal brandde. Waarschynlyk is door overmatige hitte-uitstrallng de wand of een in de nabij heid van de kachel staand voorwerp in orand geraakt, waarna de vlammen zich verder door het gebouw een weg hebben gebaand. De Inboedel is mede verloren gegaan, 324% 15% 62% 7A 21 25oo heeft dan het laatste paedagogische eert, althans in dit seizoen, plaats gehad. De pianist Cor de Groot en de cellist Plet Lentz gaven een programma in Sonaten-vorm: twee Sonaten voor cello en piano, nl. van Boc cherini en Beethoven, en de bekende Sonate Bes moll op. 35 voor piano van Frédéric Chopin Cor de Groot gaf de muzikale toelichting. In één uur valt er behalve drie groote werken vertolken niet veel tijd meer te besteden aan verklaring, zoodat de pianist zich wel moest be- perken tot het algemeene begrip wat men met Benoemd Door B. en W. van Warmenhui zen zijn op arbeidsovereenkomst benoemd als lantaarnopstekers voor de gemeentelijke straat verlichting alhier de heeren Jac. Slot en Ant. Spaansen. 2C«% 141% 148 102 81% 151% 62 jerjCourant de woor- i tgn eigen bate had wy nu gebeuren: De t Maart dus daar na met een verklaring van den heer Saai, welke luidt als volgt: ^Er is geen sprake van. dat ik (de heer Saai» van meenlng zou zijn, dat geen gevaar dreigt Niemand kan zeggen dat er geen instorting zal plaats vinden, evenmin als iemand kan ver klaren, dat dit wé! zal gebeuren „De heer Saai verzekerde ons i aldus de Schr Crt.), nimmer een ander standpunt te hebben ingenomen, dan wy in het door ons eenige we ken geleden gepubliceerde persgesprek hadden vermeld en dit ook tegenover de Aikmaarsche Qowant te hebben volgehouden Geachte redactie, hier klopt iets niet. Of de «oorden van den heer Saai worden gruweiyk verdraaid, of deze spreekt met twee monden Dit laatste kan Ik echter niet aannemen om deze reden: als de toestand der Groote Kerk to. als de heer Saai VOLGENS DE SCHAGER COURANT zegt, hoe kan dan de heer Saai als president-kerkvoogd toestaan, dat in zoo'n ge vaarlijk gebouw nog steeds kerkdiensten worden gehouden? Ik heb mUn leven te lief om in een gebouw te gaan zitten waarvan het dubieus is. of het op het volgende oogenblik In elkaar zal storten of nog overeind zal staan. En in de Groote Kerk komen honderden menschen tege lijk. Wie zal de verantwoording dragen, wan- Banken Amsterd Bank Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-Mij. Industrieën Unilever Calvé Delft Alg. Kunstzijde Van Berkel’s Patent Nieuwe Philips Ned. Ford Industr. Buitenland Anaconda Kennecott Bethlehem Steel U 8. Steel Rep. Steel U S. Leather Intern. Nickel Stand Brands Mijnbouw Alg. Exploitatie Radjang Lebong Petroleum Kon. Olie Gaboes Perlak Peudawa Continental OU Zondag a.s. vindt de kroning plaats van Z. H Paus Pius XII. Bezien In het licht, dat wij hierboven op de figuur van den Paur deden stralen moet ook in onze stad de vreugde zicht baar zyn. die onderdanen past by de kroning van hun hoofd. Deze gebeurtenis vormt een passence gele genheid voor de katholieken van de geheele Gereld, om te demonstreeren welk een vitale plaats de Paus van Rome in hun leven In neemt En daarom durven wy van hieruit een oproep te richten tot alle katholieke ingezetenen zorgt dat Zondag a.s. straat in straat uit de vlaggen wapperen, eventueel met Pauselijken wimpel. Een vluchtheuvel voor den geest, dia blasé is geworden van wereldgebeuren, van krantensenaatie dag in dag uit, zóó kan onze woning zijn! Evenwicht hervinden, zoo gunstig is voor physick en zoo dienstig den vrijen loop fantasie. Benoemd Vanwege de Banne Harenkarspel is in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Borst, benoemd tot hoofdingeland van den polder Geestmerambacht (Oosterdyk en Molengeerzen) de heer J. H. T. Baas. oj deze vergadering niet aanwezig was. De heer IJeltlng merkte op, dat het saldo van de sllo- club onjuist Is weergegeven. Naar aanleiding van deze opmerkingen werden de notulen aangehou den tot de volgende vergadering. De centraal-voorzitter, de heer Kampschroer, en de geestelijke adviseur, prof. Cleophas, ver schenen inmiddels ter vergadering. Ingekomen is een circulaire betreffende het oprichten van een melkcursus. Verleden jaar is deze poging gefaald. Besloten werd te trachten met medewerking van de leden van dei» land- bouWcursus een voldoend aantal deelnemers te krygen. De wyzlgingen in het Hulshoudeiyk Reglement en Statuten van den L.TB.. welke in de volgende algemeene vergadering aan de orde zullen ko men. werden uitvoerig en duidelijk door den heer Kampschroer toegelicht. Er zullen vier vak groepen komen, waardoor de belangen intensie ver kunnen behartigd worden. De afd. verklaarde zich voor deze verandering, en de afgevaardigde zal in dezen geest een opdracht krygen. Ingekomen was een circulaire over kalverteelt- beperking. De algem. voorzitter verklaarde, dat dit schrijven niet van den L.TB. uitgaat. De L.TJ. heeft zich reeds uitgesproken voor verrui- „De indertyd aangevangen restauratie van de Groote Kerk te Alkmaar is stopgezet, toen, behalve de viering en de belde dwarspanden, zoomede enkele aan deze viering aansluitende traveeën en de toren, gerestaureerd waren, ten gevolge waarvan wij de verzekering kunnen ge ven, dat generlei vrees gekoesterd behoeft te worden voor dit deel der kerk. De situatie van het aangrenzende schip met de kapellen is thans, evenzeer als die van het koor der kerk, zeer ongunstig. Weliswaar zyn de maatregelen, welke 1% Jaar geleden genomen werden ter voorkoming van Instorting van schip en koor, zoo doeltreffend, dat er van een dreigend gevaar voor deze deelen der kerk niet meer gesproken kan worden, maar de si tuatie van deze deelen blyft niettemin in hoope mate zorgwekkend: telken Jare gaat het ge bouw hier méér achteruit. Dadeiyk gevaar voor het gerestaureerde deel der kerk bestaat er dus in geen enkel opzicht. Ware dit wél het geval, de Kerkvoogdy zou niet gedraald hebben ditgedeelte van de kerk (waar thans de kerkdiensten worden gehou den) te sluiten.” Awto-oncelak. Gisteren kwam een groote trailer, geladen met veekoeken, fn aanraking met een hoop steenen. welke staan opgetast langs den weg. Het gevolg was. dat het achter ste gedeelte van den auto brak en de inhoud oveY de straat rolde. Een verkeersstagnatie was het gevolg op den zoo drukken Middenweg, zoodat o m de busdiensten moesten worden omgelcgd. Na veel moeite gelukte het ten slotte den wagen weg te sleepcn bewoond door den heer D. W. Pastoor. Dit per ceel werd opgeboden tot f 1700.Laatste bie der notaris Pinxter. By afslag werd het niet gemijnd. 2. Huls, schuur en erf. naby de Dorpsstraat, Warmenhuizen, thans bewoond door den heer D. Ootjers. Opgeboden door den notaris tot f 800. Bij afslag niet gernynd. Combinatie perceelen 1 en 2, totaal in bod op f 2500.niet gemijncf. 3. Bouwland a. d. Dlepsmeerkade, te Oud- karspel, groot 5 snees, tot f 20.per snees. Niet gemijnd. 4. Bouwland aldaar, groot 6 snees. Idem op geboden tot f 20 per sn. Niet gemijnd. i Bouwland, aldaar, groot 8 snees. Idem op geboden tot f 20 per sn. Niet gemijnd. 6. Bouwland, aldaar, groot 4 snees. Idem op geboden tot f 20 per sn. Niet gernynd. Voor een tot de nok gevulde zaal heeft de ver- eeniging K. V. K V. met groot succes een opvoe ring gegeven van het tooneelspel .Joop en haar Jongen". Dit stuk een spel van den huiselyken haard heeft de aanwezigen van begin tot eind ge boeid en de uitstekende vertolking heeft hiertoe niet weinig bijgedragen Door ontstentenis van den heer Eli Prins werd dc regie verzorgd door den heer P Kcssclaar die zich welwillend voor dezen avond beschikbaar had gesteld, 't Geheel is inderdaad een mooie opvoering geworden waarby dc décors en de sanklceding van het tooneel in alle opzichten aan dc clschen hebben voldaan. Tydens de pauze werden dc aanwezigen op aangename wyze bezig gehouden door „Johnny Black and hls boys". De gebruikeiyke tractatie in den vorm van 'n kop chocolade, een koekje voor de dames en een sigaar voor de heeren bleef ook ditmaal niet achterwege. De commissie voor Ontwikkeling en Ontspan ning heeft by monde van haar voorzitter dank gebracht aan de milde stadgenooten die deze tractatie hebben inogelyk gemaakt. Het spreekt welhaast vanzelf dat door den voorzitter gebruik werd gemaakt van de gelegen heid om de aandacht te vestigen op den cultu- reelen arbeid van de commissie, en speciaal de Centrale werkplaats voor jeugdige werkloozen. onder de aandacht van de aanwezigen bracht. Met woorden van dank aan allen die aan de uitvoering hadden medegewerkt en aan den heer Mooy voor het gebruik van dc zaal werd de avond besloten. Maandomiet Veiling. Februari 1939: Roode kool 1.586 550 Kg., Februari 1938: 1.075 970 Kg., Gele kool 437.675. 454.450: Deensche witte kool 552.500 423.025; Uien 79.100, 23.125; Peen 23325. 12525; Savoye kool 3050; Bieten 11.150 2.350: Aardappelen 7.150; Nep 225. De omzet bedroeg in Februari 1939 f 139 512,70 tegen f70 672,49 in Februari 1938. Uitslag verkooping. Woensdagavond had in het lokaal van den heer Slikker ten overstaan van notaris Ffcixter te Schoorldam een verkoo ping ptaats ten verzoeke van den heer P. Pastoor Dzn. te Santpoort en wel van 1. Huis, werkplaats en erf aan de Dorps straat te Warmenhulzen, groot 3 A 38 cA. thans 1573 leden 900 leden leden is thans zoo ver, dat leder oogenblik wederom het 1573ste lid geboekt kan worden. Dit belangi’Uke feit zal niet ongemerkt voorby gaan. De commissaris van politie heeft toestem ming verleend om het desbetreffende lid een muzikale aubade te brengen onder aanbieding van een taart, die de fa. P Kokker belangeloos vervaardigd heeft. De postfanfare heeft haar welwillende medewerking toegezegd, terwyi de voorzitter der 8 October-Vereeniging een korte rede zal houden. Wien zal deze eer te beurt vallen? En wanneer zullen wy melding mogen maken van het 2000ste lid? Van Alkmaar begint de Victorie! Lijn 1: Hilversum I. %ijn 2: Hilversum II. Lijn 3: Keulen 8.00—9 20, Parys Radio 9 36- 9 30. Radio PTT Nord 9 30—9 50, Normandië 9.50—10.00, Parijs Radio 10.00—12.05. Radio P TT Nord 12.05—12.20, Brussel VI. 1220—13.30, Keulen 13.3014.55, Brussel Fr. 14.5515.20’, Brussel VI. 15.2017.35. Brussel Fr. 17.3518.20^ Lond Reg. 18.2018.35. Brussel Fr. 18.3519.3Ö', Keulen 19.2020.50, Parys Radio 20.5022 m' Keulen 2230—24.00. Lyn 4: Brussel VI. 8.009.20, Luxemburg 9.20 10.35. Lond. Reg. 10.35—12.55. Droitwlch 12.56 13.20, Lond. Reg. 132014.50. Droitwlch 14.50 15.15, Lond. Reg. 15.15—17.20, Droitwlch 1720 —24.00. Lyn 5: Diversen. R K, Volksbond. Maandag as. des avonds te 7.30 uur houdt de R k Volksbond zUn iaar- vergadering In het 8t. Jansgebouw. De agenda geeft zeer belangryke punten aan. De aanwezigheid van zoo mogelljk alle leden wordt dringend verzocht. mlng van de teelt. m»sr niet voor afschaffing van de beperking, juist zooals het afd.-bestuur dat wenscht. Prof. Cleophas wees nog op het mislukken der pogingen tot het stichten van een landbouw-winterschool te Alkmaar. De heer Kampschroer wenschte hierna de af deeling een actief vereenigingsleven toe en ver liet met den geestel. adviseur de vergadering. De heer Van Dam bracht een uitvoerig jaar verslag uit. Het aantal leden da ilde van 36 op 34 Spr. wees op de zeer gunstige resultaten der silo's en dankte pater Caron, die hiertoe het ihitlatief nam. Spr. behandelde de toestanden In de verschillende onderdeden van het veehou- dersbedRjf en klaagde over <iè schade aange- ncht onder den veestapel door het mond- en klauwzeer. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat er een nadcellg kassaldo is van f 2.17. De kas van de sllo-club beschikt over een voor- deelig saldo van f 50.86. De beide aftredende bestuursleden, de heeren L van Dam en J. Pepping, werden herkozen. De voorzitter deelde mee. dat er voor de silo's zuur en suiker kan besteld worden voor 1 April. Nadat de voorzitter nog op de voordeelen van veearbitrage en op den vooruitgang van het te dental heeit gewezen, werd de vergadering ge sloten. Staatateeningeii 3% Ned. Oblig 3% Nederl. 1936 3% Nederl Cert. 3% Ree. 1937 3—3% Oblig 1938 3 Indlë 1937 3% tndië 1937 A 5% Young! (M K.-verkl.) 'j. Toen de radio het bericht de wereld in zond. dat de Heilige Roomse he Kerk weder een nieuwen Paus had in den persoon van kardinaal Pacelll. ontvonkte zjj vreugde over de geheele wereld. De dagbladen aller tanden noemden de stemming, waarin de katholieken het „Habemus Papam” ont vingen. sporilaan enthousiast. Als wy ons een oogenblik reallseeren. van wat eer. enor me beteekenis de keuze van een paus is voor de geheele wereld zeker sinds de paus ook staatshoofd is moeten wy de grootste vreugdeuitlng nog gemotiveerd vinden. tori» 1218. Ornatus 68. dlv. Narcissen 514, div. Hyacinten 24. dlv. Crocussen 57—11, glv. Kasrozen 20. Frees 1» 1353. Anjers 2—4. Wedge- 1738. Seringen 3677. Blauwe 'Drulfjei S —15. Anemonen 1734. Fulgens 3911Ö. SnU- groen 737. MEDEMBLIK. 9 Maart Velhngsver. „St Joeaf. Roode kool 3.705.90. Gele kool 3.504.50, Ble ten 0.80—3.40. Uien 1.10. AVENHORN, 9 Maart. Coöp Land, en Tuin bouw- en Marktvereen. Avenhorn en Omstreken. 6500 kg Roode kool 4.506 40. 7800 kg. Oei» kool 4.30—6.10. 3200 kg. Deensche Witte kool 3.603.60 per 100 kg. 7700 kg. Ulen: grooU meat 3.703. gewone maat 3.603.30. drielingen 1.60 3 per 100 kg. 46900 kg. Bleten: groote 1.30— 3.40. kleine 3.304.30 per 100 kg. 8?00 kg. Wor telen: Flakkee. verbeterde 3 704.30. 860 kg. Wit lof: I 21 2033.20. II 18.00—19 per 100 kg. HAARLEM. 8 Maart. Groentenmarkt. Witlof 1026. Tomaten 3046 cent per kg. Andijvie 0.701.80. Sla 0802 30. Spinazie 0 60—180. Boerenkool I 1.90. Knakpeen 0.80190. Uien 0.901.40. Wintel wortelen 1.10—1.40 per kist. Bloemkool 1034. Roode kool 8—14. Savoye kool 813. Komkommers 1824 cent per stuk. Selde rie 935. Prei 514. Peterselie 18—85. Rabarber 1016. Raapstelen 34. Radijs 47 cent per bos. Koolrapen 0.801 40 per zak. WARMENHUIZEN. 10 Maart Roode kool 4.40— 6 70. Gele kool 4.505 60. Witte kool 3.903.70. 55 aanvoerders, handel vrij goed NOORDSCHARWOUDE. 10 Maart Aan gevoerd werd: 87300 kg. roode kool 4.607.30, 52200 kg. gele kool 4.80—630, 97400 kg. Deen sche witte kool 2.60—3.80, 7000 kg. uien 2.40— 3.10. grove uien 33.60, drielingulen 1.70190. 4200 kg. peen 23.60. kleine peen 1.80—2.10, 1700 kg. bleten 1—3 30 LEEUWARDEN. 10 Maart. Zuivel. Nagel- kaas 523. Goudakaas 1538. Edammerkaas 1923. Aanvoer 2442 kg. Veilingboter 127—130 per kg. Aanvoer 5/6 vaten. Commissie 81 20500 kg. kipcieren. Prys 34 per 100 stuks. Handels- prijs 50—57 J4 ct. per kg.. 300 kg. eendeneieren 33.50 per 100 stuks. Handelsprijs 4045 ct per kg Pluimvee. 10 slachthanen 0.601. 75 slachtkippen 0.501.10. 40 Jonge hanen 0.75— 1.25. 10 jonge duiven 0.20. LEEUWARDEN 10 Maart. Vereenlging v»n ZuivelmaatschappUen. Edammerkaas 20 pi. 88.50. idem 40 pi. 1616.50. Goudsche kaas 20 plus 88.50. idem 40 plus 1616.50. vol vette 40 plus 21.5022.50. Broodkaas 40 plus 1616.50. Leldsche kaas 20 plus 8.509 per 100 kg. Stemming matig. dat ona aan den vrijen loop van onze fantasie, aan het maken van nieuwe plannen! Geven we dan onze woon kamer een stempel van onze persoonlijkheid met ge- nloeind R D behang 49938, of 49939, twee klassieke bloembehangselsuit de R& D Serie 49. Forsche daniastdea- ainsen toch licht, heide van ongemeen decoratieve wer king. Zoekt U ’n modern, meer effenklcurig behang, ook dan biedt de nieuwe R D-collectie Series 16-47- 48-49-50-51 en 52 U een rijke keuze! Vraag ze Uw behanger ter inzage en let U op net lettermerk R D op het omslag. Want alleen R D-bchangsels zijn in de mooie, transparante „Fixa- Color”-kleuren uitgevoerd. Jaarvergadering. In de zaal van den heer Wester had Woensdag een vergadering plaats onder leiding van den heer W. Dekker. In het openingswoord ging spr. nog na het verloop van het seizoen. Er zal een z.g.n. rattendag worden gehouden, in samenwerking met de tuinbouwver. ..De Noord.” In het Jaarverslag 1938 werd mededeeling gedaan van de uitkeering van den tuinders- steun enz. Op geesteiyk gebied te heel goed werk verricht, os. boeteprocessie en deelname retraite. 10 leden hebben aan deze retraite deel genomen. 16 leerlingen hebben den tulnbouw- cursus gevolgd. Het aantal leden van deze ver- eeniging bedraagt op 1 Jan. 1939 149. Het fln- nancieel gedeelte laat een saldo zien van f426. De periodiek aftredende bestuursleden W. Molenaar en O. Mosch werden met groote meerderheid van stemmen herkozen. De lieer C. Mosch werd wederom tot bestuurslid van de Veilingsvereenlglng herkozen. De geesteiyke adviseur verkreeg hierna ge legenheid een Godsdienstig woordje te spreken en herinnerde oa. aan de viering van het 40- Urengebed en aan de H. Missie. Volgens het verslag van den penningmeester is er een saldo van het retraitefonds van f 75.46. De heer C. de Nys informeerde naar den cursus aardappelziekte. Het bestuur beloofde volle medewerking. De heer K. Molenaar wydde enkele woorden aan den afzet van onze producten en te de overtuiging toegedaan, dat, wanneer hier meer naar verbetering gestreefd wordt, de toestand van deze streek zal verbeteren. Hierna sluiting. GeborenJ„ d. v. Hugo Schut en C. J. Gerver. Ondertrouwd: Cornells Oiy en Cornelia SluU- ter. Overleden: Allda Kapteyn. wed. v wynand Kraakman, oud 77 J.; Pieter Kostelyk, wed. v. M. H. Lodder, e. v. M Meyer, oud 82 J.; Jan Stoker, gehuwd m. M H. van Rossum, oud 70 J. L. T. B. Woensdagavond vergaderde de af deeling veenouders van den L.T.B. in café der Molen. De voorzitter, opende met een woord van welkom aan pater Caron. De secretaris, de heer L. van Dam. leest de notulen der vergadering van 3 Maart 1938, waar by pater Caron de aanmerking maakte, dat hy Het gaat niet den aanvoer op dc Aikmaarsche Kaasmarkt de laatste weken niet slecht. Nadat begin Januari als gevolg van de Siberische kou de van eind December eenigen achterstand had te zien gegeven tegenover 1938, was de aanvoer >n de dajfrop volgende weken minstens geiyk, nu en dan zelfs hooger dan vorig Jaar. Vandaag was er ^ruim 47000 kg. kaas ter markt, vrijwel zooveel als op 11 Maart 1938. Jammer genoeg valt een vergeiyklng tusschen de prjjzen van nu en toen minder gunstig uit. De Mlaartpryzen van vorig jaar bedroegen om streeks 24 4 25 gulden. Eerst by de grootere aanvoeren in April kwam een daling. Dit Jaar kon, ondanks de onbeteekenende winteraanvoeren. het niveau van f21 nauwelijks gehandhaafd biyven. Heden werd zelfs maar f 20.50 besteed als hoogste noteerlng, terwijl de gang om en naby de f 19 lag. Indien dc exportmogeiykheden niet verbete ren, zal het nog lang duren, vóór de kaasberei- der weer een toonenden prys maakt voor zijn product de zaal van den heer Wester had Woensdag een vergaderingplaats. Na opening volgden de no tulen welke werden goedgekeurd. Volgens het verslag van den penningmeester zjjn de financiën in de afgeloopen periode ach teruitgegaan. De controle-commlssie heeft de boeken nagezien en adviseerde tot goedkeuring. Aldus besloten. Wegens overgang naar een andere stands- organteatie door den heer W. Buiter te tot be stuurslid gekozen de heer Jn. Commandeur Az. De periodiek aftredende heeren H. Mosch en L. Dekker zijn herkozen. De heer Commandeur informeerde naar de loonen op de zuurkoolfabrlek. Tevens werden nog vragen gesteld over het looncontract voor het komende seizoen De heer Buiten betuigde nog zyn dank voor de prettige samenwerking in het bestuur. Wederkeerig sloot de voorzitter zich hierby aan. Bjj de sluiting herinnerde de voorzitter leden nog aan de vergadering van den Volks bond op 20 Maart a.s., waar de heer Loerakker zal spreken. Ate wy ons een oogenbllk hierop bezinnen, dan komen wy tot de vraag: „in Rome waait de tweekleur, waarom in onze stad niet?” Wy katholieken begroeten in Z. H. Paus Pius XII ook den plaatsbekleeder van Christus op aarde en de uitverkiezing van Kardinaal Pacelll te voor ons als katholieken van evenveel belang en geeft reden tot eenzelfde uiting var blijd schap. Als het over den Paus gaat vallen toch gren zen weg en Rome vormt dan niet langer het hart van Italië maar het hart van onze Heilige Kerk waarvan elke slag ook ons bereikt. Dan ligt Rome heel dicht by ons.... BEVERWIJK 9 Maart Bloemenveiling 't Cen trum. Grand Due 3539. William Copland 15 34. William Pitt 1737. Vlctolre d' Ollvelr» 16 23. Allard Pierson 1630. Albino 31—34. Bartlgon 1938. Le Nótre 33—33. Ma Krelage 37. Princes Elizabeth 3334. Barncombe Sanders 1936. Prins van Oostenrijk 1519. Gele Prins 1431, ZZ ZZ. Z“-Schlegel is16. La Reine Max 13—33. Cram. Brlhant 10 15. King of the Yellow 1530. Cour, d'Or 18— 36. Theerooe 13—34. Vuurbaak 34—39. 11—31. Mr v. d. Hoef 19—36. Azalea 3030. Peach Blossom 1835. Alfred 1530. Golden Spin 101

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 12