voor D< We luisteren naar D Ruim 200 millioen pond Britsche luchtvaart TRIUMPH 1 CENT VIRGINIA G G I- y P- op W aters tanden I DE MAN VAN SMAAK ROOKT.. IJNHARDTJES” Een jonge pony voor Prinses Beatrix Politie schoot wielrijder Oranje-elftal ongewijzigd *N TRIOMF VAN SMAAK I DE INGEDIEND jDr.J.B.Meenk’sKoorts en Kiespijnpoeders BEGROOTING IS THANS 3800 personen een vllegopleidlng krijgen. VRIJDAG 10 MAART 1939 UIT DE STAATSCOURANT ZAI DE ROME-REIS Zaterdag 11 Maart BOTERNOTEERING FAILLISSEMENTEN R.K. GROENTENHANDELAREN MARKTEN Berlijn ziet gevaren voor den vrede Geen tedenen tot ongerustheid Nog geen opvolger van Hitler aangewezen DERTIG MILLIOEN EIEREN NAAR DUITSCHLAND UITGEVERSFIRMA JUBILEERDE MIJNWERKER GEDOOD ONDER VALLEND STEEN GE L 1 B voor Voord NET; Griep Periodieke pijnen Koorts en Kiespijn Notariaat Caldenhovr Een Stam (V.U.C.),Andriesen (Ajax) van Clearingkoersen Boterheffing wordt Het jeugdelftal van waarvan Apothekersassistentsexamen Godsdienstexamen Bledlt k VRIJDAÖ 10 Maart RADIO-PARIS, 1648 M. Boe mr. mr o Pell- Cfc vra HfLVERSVM II. 41S.& M. Voor Heerengracht 172. Conservatorium-orkest iovendcht. 1 9 Mrt PROITWICH. 1500 M. 4 Zal Deelnemers behouden in het vaderland terug Bericht wordt te Berlyn al» voorbarig beschouwd Vermoedelijke dader van groote inbraak te Den Haag gearresteerd G. B. van Goor Zonen’» Uit gever »- my. bestaat 100 jaar Instorting van ondergrondsche werken Berlyn over Britsche bewapening Tuschen negen uur en half tl enheden- ochtend heeft een rechercheur van politié te Den Haag een schot gelost op een man, die fietste in de Parkstraat, vlak bij de Ka-, zemestraat. De man is gearresteerd en eenl- gen tijd vastgehouden in het gebouw van de P.T.T., op den hoek van de Parkstraat en de Kazernestraat, waarin het radlo-labora- torium van dit staatsbedrijf gevestigd is. ««vrai tel F< -. operatleplan van Duitschland op H -.landsch politiek gebied voor 1939. Men acht het volstrekt niet noodig zich bezig te houden met iedere uit de lucht ge grepen veronderstelling. Er was om half tien veel politie op het punt, Waar zich dit voorval heeft afgespeeld. Com- inisaris Rugers, enige rechercheurs en agenten van de motorbrigade waren aanwezig. De zaak is op het oogenblik nog in onderzoek. (Vole- (Hee- 8 12 u 2 u 4.75 3.17 410 306 4X23 14.17 1170 7.61 082 9.70 3.34 ,0.22 43.23 13 61 13.16 6.19 2.72 1 64 1.10 0 79 0.15 0.66 Sedert Gisteren 0.00 0.06 0.00 0-00 0.00 000 0-00 000 000 0.00 o.oo 000 0 10 0.00 0.00 AP AP AP dage alle Anlba 11.20 Pianovoordracht. 12 00 BBC-Schotsch orkest. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.20 Solistenconcert. 2.50 Gramofoonmuziek. 4.50 „De Alphas Domeinen Met 1 Januari 1939 is aangesteld tot inge nieur der domeinen te Zwolle, Ir. J. Kluytenaar. thans tijdeiyk. De keuze-commlssie heeft dus geen wijzigin gen gebracht in het elftal, dat Zondag 26 Fe bruari een fraaie overwinning te Rotterdam op H onga rjje behaalde Men was van oordeel, dat in dit geval zeker de uitspraak, geen wijzigingen in een winnende ploeg te brengen, van kracht was. Waar- nem.'ngspunten 39.56 13-10 10.75 5.56 10.52 3.00 11.11 5.16 0.53 0.70 0.39 0.16 000 000 0.26 036 0-00 069 0.40 Drie- historic Wan terwijl wordt werd omstan die vo pressie over E; daar meen i balsens elemen bliceen stellig zichten graag I Hier Cheli schouw Blackbi recette 44 237 hamptc 4.445 Blijk alaoo langste Oron morg. Kotac BOU zoek Brievi 4056 11.91 9 16 3.35 906 S J onder Gevra s loon Unger 4.34 459 2.27 4.66 3 43 2.72 2.28 voor Aanm Amste km» Caub Coblenz Trier Keulen Dusseld Ruhrort Wesel Emmerik gevraa ZjjUtr Biedt omgei PERS aan i of 1st admii achrt) noodi ten. 1 dit bl 5 d BERLIJN, 9 Maart. In welingelichte po litieke kringen weigert men een standpunt in te nemen tegenover de beweringen van het „Journal des Débats” in zake een z.g. ouiten- licht brengt geluk, genot teleur- stelling. Naar Havas uit Parus bericht senrijft de „Temps” in het Bulletin du Jour: „Sensatloneele geruchten doen soms de ronde in internationale kringen, die de zenuwachtig heid der geesten en de ongerustheid de: naties, die het meest blootgesteld zijn, tegenover de on zekerheid van morgen tot uitdrukking brengen Zoo spreekt men reeds sedert eenigen tijd weer over een plan van actie van Duitschland tegen Nederland en zelfs tegen Zwitserland. Wij meenen te weten, dat nauwelijks enkele dagen geleden de Duitsche staatssecretaris van Bul tenlandsche Zaken Von Weizsaecker aan onzen ambassadeur te Berlijn, Coulondre, eens te meer de verzekering heeft gegeven, dat deze geruch ten geheel ongegrond zijn. Aan den anderen kant schijnt men ook te Londen, waar men uiterst aandachtig is ten aanzien van de Duitsche voorbereidingen, in Den Haag èn In Bern, voor het oogenblik te dien aanzien all, geruststellingen te hebben gekregen." Landbouwhoogeschool Van 1 Februari 1939 tot 1 April 1939, is be noemd tot tijdelijk assistent aan de landbouw hoogeschool te Wagenlngen, Ir. J. C. Broekhui zen aldaar. Samenstelling voor den wedstrijd tegen België nett geitu leeren letter h. o. den naam Neder- C. WATERSTAND 10 Mrt. 3-67 2.86 351 537 541 Amstelwater 8 u 12 u 2 u Onderscheiding Toegekend de aan de orde van Oranje-Nas- sau verbonden eere-medaille. in brons aan B van de Waal, bakkersknecht bij de firma Vw> der Linden, te Rijsoord. gem. Ridderkerk. Benoemd tot notaris binnen het arrondisse ment Alkmaar, ter standplaats de gemeente Hoorn (vac. J Tlllema) J. Kerkhoven, cand - notaris te Bloemendaal. Opgegeven door V. <L Graaf A Oo. N.V. Afd. Handelslnfonnatie» Keulen Loblth Nijmegen Kampen Westervoort Deventer St. Andr. W Belfeld Venlo Grave 2) Sluis Arnhem Vreesw. i. w. Maastr. Ha. 1) Borgh. Llth Beneden de sluis AMSTERDAM Kanaalwater 8 u 12 e 2 u 0.33- AP 0 34- AP 0 37— AP Uselm. water 5 o 12 u 2 u 148 361 292 2.98 2.00 1 00 075 Ootmanum- curator wy vernemen van bevoegde zijde, dat het bedrag van de heffing en steunuitkeering op boter, behoudens tusschentydsche wijziging, voor de week van 9 tot 16 Maart is vastgestcld op 60 cent per kg. 0.22— 0.40— 0,50— mlge hunner de Mis opgedragen in de catacom be van Calllstus, 11 in de crypte van St. Cae- cilia. De CJ.T. had gezorgd voor gidsen, ook aan de verschillende stations waar onderweg moest worden overgestapt. En toen op de terugreis door het nite op tijd vertrekken der treinen in Duitschland ernstig gevaar dreigde, dat het gezelschap dien avond niet meer Nijmegen kon bereiken, is door telegrafische tusschenkomst verkregen, dat aan de tusschenstations de aan sluitende trein bleef wachten op ons gezelschap. Het hoogtepunt der reis is bereikt geworden: de Pauskeuze en den Pauszegen op het St. Pie tersplein hebben allen med? kunnen ma ken. En Rome is aanschouwd in het licht van een nieuwe zon. Jonge j»«r. in t chausi zien i W ACI reld Brlevi burëa ETpp bur i LONDEN. 9 Maart Volgens den Beriyn- schen correspondent van de .Daily Telegraph" heeft een ambtenaar van het Duitsche ministe rie van Propaganda gisteravond verklaard niet te gelooven in het bericht volgens hetwelk kapi tein Wiedemann gezegd zou hebben, dat de op volger van Hitler reeds gekozen was. ..Het komt mfj voor een nieuwe misplaatste grap te zyn”, aldus deze ambtenaar. .Het zou niet de eerste keer zyn, dat men vooraanstaanden personen verklaringen toeschryft die zy niet hebben af- gelegd het voorzien in paciteit en derf De minister herinnerde er aan. dat lachtvaartbegrooting van 1924 slechts millioen bedroeg. De staging van dit jaar met 74 millioen staat gelijk met het totaal der defrnsiebegrooting van 1913. 0 33— AP 0 34- AP 0.37— AP Stadswater 33— AP tl 34— AP 0 37- Ap 8 00 Gramofoonmuziek. 8 16 Berichten. 10 30 Voor arbeiders. 12 00 Gramofoonmuziek. 12.15 Berichten. 130 Zang, accordeon en plano. 2.00 Fllmpraatje. 2.15 VARA-orkest en solist. 3 00 Reportage. 3 30 Gramofoonmuziek. 4.30 Schaakles. 4 55 Residentle-orkest. 5.35 Filmland. 6 28 Berichten. 6.30 Orgelspel. 7.10 Politiek radiojournaal. 8 00 Berichten ANP. ■8.20 Haagsch Arbeiders-Symphorue-orkeet en soliste. 9 00 En nu doorzetten". o 15 En nuOké. 10 30 Berichten ANP. 10 40 Radiotooneel 11.10 Souvenlr-orkest. 11.40 Gramofoonmuziek. Naar verluidt, zou de man by zyn arrestatie een trap hebb engegeven aan een brigadier van politie, die daardoor een been bezeerde. De brigadier is door den geneeskundigen dienst in observatie opgenomen. Het is mogeiyk. dat de ze politieman e enbeenfractuur heeft gekregen. Het voornaamste agendapunt was wiel de bespreking en het nemen van het besluit het groentebearyf onder de Vestigingswet Klein bedrijf te laten vallen en tot een spertyd t* komen. Verschillende sprekers voerden hierover het woord en by stemming werd het voorstel aangenomen. Ten slotte werden de afdeellngsvoorstellen besproken. beslis knlpp haal Uw kennissen gebruiken ze reeds I lang en hebben er baat bij. VERGEET VOORAL NIET ZE IN HUIS TE HALEN De commissienoteering voor Nederlandsche boter is Donderdag vastgesteld op 81 cL per Kg. De offlcleele Deensche boternoteering is vast gesteld op 354 kronen. Woensdagavond tegen het einde van den mid- dagdienst omstreek# half tien is in de onder grondsche werken van de Oranje Nassaumyn 3 te Heerlerheide een doodelljk ongeluk ge beurd. De ongeveer 40-jarige voorwerker August Schneider was met een medearbeider bezig met het zetten van houten steunbokken toen het dak instortte. Schneider raakte onder h«t vallende gesteen te en de persluehtleidlng en was op slag dood. Hy laat een vrouw en twee kinderen achter. o» Duitschland zal, naar het Handelsblad ver nam, deze maand op restant-contingenten. voor centrale levering aan de Reichs Eierstelle via onze Centrale een extra-hoeveelheid van dertig millioen Nederlandsche eieren in koel huisverpakking toelaten. Aangezien per wagon 100 kisten A 720 stuks worden verladen, geldt het hier een kwantum van ruim vierhonderd wagons of rond twee millioen kilo. Deze extra-export naar Duitschland valt samen met het feit, dat de Engelsche impor teurs onderweg zyn, om in ons land contracten af te sluiten voor in koelhuizen te plaatsen eieren. AMSTERDAM Geslaagd de dames: A. J. D. Ouwerkerk te Heemstede, C. Koster te Am sterdam en A. H. Stein te Leiden. De arrestatie, zoo deelde men op het hoofdbureau van politie mede, staat in ver band met een belangryken inbraak. (Ongecorrigeerd. lier opera, muzikale omiystlng. Van seml-offldeele zyde te Berlyn gemeld: „In politieke kringen schenkt men aandacht aan de verklaringen, gisteren door den Brit- schen minister van Oorlog Hore Belisha in het Lagerhuis gedaan. Daarby merkt men op, dat minder belang gehecht wordt aan de door den minister aangekondigde bewapeningsfeiten dan aan de mentaliteit, die uit de rede schynt te spreken. Volgens de hier heerschende opvatting valt het niet te miskennen dat de agressiviteit, welke president Roosevelt sedert eenigen tyd tegenover de autoritaire staten ontwikkelt, tot op zekere hoogte haar weerslag heeft op de staten die plegen te verklaren dat zU, ondanks het verschil in regime, met de autoritaire sta ten in vriendschap willen samenwerken. Men is hier verder van mSening, dat de ont wikkeling van een gezonden en vreedzamen Europeeschen toestand ernstig belemmerd zou worden, wanneer de democratische mogendhe den er door haar bewapening toe verleid zouden worden haar bydragen tot den vrede te weige ren door zich te onthouden van leder begrip voor de gerechtvaardigde aanspraken en de vi tale rechten der autoritair geregeerde volken." Koersen voor stortingen op 10 Maart tegen verplichtingen, luidende In: Reichsmarken f 75,55 en lires f 950. »tDe Engelsche luchtmacht is even geweldig als iedere andere ter wereld” LONDEN, 9 Maart (Reëler)De grootste lachtraartbegroeting, die ooit In het Lager- huis is ingediend rip die ruim 205 millioen pond bedraagt, is ilhgediend door Kingsley Wood, die verklaarde^ dat de zware uitgaven in hoofdzaak veroorzaakt worden door het gToote aantal moderne vliegtuigen, dat thans b(j de eokaders komt, de kosten voor aanvullende productieca- bouw van nieuwe stations, er aan, dat de 1924 zlochta 18 te Amsterdam en te ’s Her- R.c. nor. C. Élke dag dien God ons schenkt moet waarlijk een „geschenk" voor ons zijn. Want we kunnen er immers nog alles van maken voor de eeuwig heid. Een geschenk Gods dus Maar daarom dient elke dag met Francis- caansche blijmoedigheid aanvaard te worden. Het leven is waard geleefd te worden; het leven kan zoo won derschoon zijn ondanks alle misères, ondanks alle crisis en welken tegen slag ook. Wanneer uit de duisternis de Zon rijst, wanneer de lichtende luister den zwarten nacht overwtnt dan is het bestaan van den mensch tot ge bed en arbeid gericht. En beide die nen verricht te worden met die offer vaardige blijmoedige gesteldheid des harten, welke ons alle moeilijkheden doet overwinnen en ons bestaan voor ons zelf en voor anderen tot een vreugde doet zijn. KRO-Uitzending 8 009 15 Gramofoonmuziek. 8.15 Berichten. 10 00 Gramofoonmuziek. 11 30 Religieuze causerie. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-MelocHsten en soliste. 2 00 voor de rijpere jeugd. 3.30 Gramofoonmuziek. 2 45 Klnderuurtje. 4.00 KRO-orkest. 5 45 KRO-Nachtcgaaltje 6.15 Journalistiek week* 6 40 Berichten. 6.55 Inleiding volgende 7 00 Mathls der M 8.35 Meditatie met 9 50 Juridische causerie. 11.20 Declamatie met muzikale omlijsting 11.50 Gramofoonmuziek. Kingsley Wood vervolgde zyn uiteenzettingen aldus: „Onze luchtmacht is even geweldig als iedere andere ter wereld. Ih de laatste typen bombarde- ments- en gevechtstoestellen bezitten wy de beste ter wereld. Wy zyn bezig met den bouw van een evenwichtige luchtmacht, en hechten waarde aan het tegenoffensief als 4 essentieel element in de luchtstrategie. Een machtige aanvalskracht is niet alleen een sterk afschrik wekkend middel voor aanvallen, maar een vi taal onderdeel van ieder gezond defensie- systeem". Het Nederlandsch jeugdelftal, dat Zondag 19 Maart tegen het Belgisch jeugdelftal speelt, is door de keuze-commissie van den K. N. V. B als volgt samengesteld: Doel: Vos (H.S. C.). Achter: Louwe (Xerxes) en Walter (D.W.S.) Midden: Blatter (P. S. V.), Bekenea (D.H.C en Stof meel (N. A. C.). Voor: Colthof (H. V.V.), De Jong wijekers), De Boer (K.F.C.), Lenstra renveen), en Heideveld (Velodtas). Reserves: Bos (Muntendam), De Boer (Vole- wjjekers). Vanger (D.W.S), Lodensteyn (N. E O.) en Janse (N.O. A.D.). Deze ontmoeting wordt gespeeld vlak voor den wedstryd tusschen de off ideële teams van Bel gië en Nederland. Rhelnf Brelsach Kehl Maxau Mannh Dledesh Lohr Malnz Bingen Een heel jonge pony zal aan Prinses Beatrix als ge schenk worden aangebo den door de rijvereeniging te Baam ter gelegenheid van 'n concours-hippique, dat op 29 April a.s. in samenwerking met de plaatselijke Oranjevereni gingen- zal worden gehou den. Prinses Juliana deed reeds weien, dat Zij dit geschenk gaarne voor het Prinsesje zal aanvaarden. Aangezien het aan ie bie den dier nog zeer jong zal zijn, kan hei opgegroeid zijn tegen den tijd, dat het Prinsesje er plezier van zal kunnen hebben. De keuze-commlssie vsn den Koninklijken Nederlandschen Voetbal Bond heeft het Ne derlandsch elftal, dat Zondag 19 Maart as. te Antwerpen tegen België speelt, als volgt sa mengesteld Doel: Van Male (Feijenoord). Achter: Blom vliet (Ajax) en (D. W.S.). Midden en Schubert (Ajax). Voor: Draeger (D.W.S.), Van der Veen (He racles), Vente (Feyenoord). Smit (Haarlem) en De Harder (V. IJ. C.). Als reserves zyn aangewezen: Dykstra (Z.F. C.), Van Ierland (Willem 3), Bonsema (G. V A.V.) en De Harder (V. U. C.). MOOK, Kweekschool „Maria Immaculata”. Geslaagd de dames: C. E. M. H. de Beaumont. Maastricht; M. B. a Campo, Brunssum; N. M. Derks, Nymegen; A. M. Driessen, Schlnveld; H. K. G. Effertz, Brunssum; M. C. Hommes, Maas tricht: F. M. Huisman. Gennep; L J. T. M. van lersel. Noordwykerhout; M. J. C. M. Knops, Maastricht; M. Lennards, Valkenburg; M. J. L Meertens, Jabeek; H. L A. M. Mertens, Heyt- hulsen; M .T C Moerer, Weert; E. J. Mommers, Maastricht; A. B. Nellssen, Maastricht; G. G. Olde Hanter, De Liftte; C. H. T. M. Prijden, Haarlem; J. A. W Putz, Maastricht; J. A. de Rouw, Lutterade; E. G. S. Versteeg, Groningen; H. M. A. M. Versteeg, Groningen; Zr. Bertilla, Mook. Er worden 93 millioen uitgetrokken voor vliegtuigen en ballons, en 35 compagnieën ge vormd van den terrltorialen hulpdienst voor vrouwen. Het «piaximum aantal van het personeel wordt verhoogd tot 102 000. Met vliegtuigrom- pen en vliegtuigmotoren worden grootere vor deringen gemaakt dan verwacht werd. Mer. heeft uitstekend gevolg gegeven aan den oproep van Juni voor 31.600 piloten, waarnemers en anaer personeel. Dit aantal is reeds overschre den. Er zullen dit jaar nog 20.000 man 'noodig «jjn. Een civiele luchtmacht, die in tyd van nood in staat zal zyn by de luchtmacht te dle- By gelegenheid van het 100-jarig jubileum van G. B. van Goor Zonen’s Uitgeversmaat schappij is Donderdagmiddag te Den Haag een receptie gehouden. Vóór de eigeniyke receptie complimenteerden de heeren dr. H. Jansonlus. E. Vrieze en Leonard Roggeveen, die een commis sie vormden, samengesteld uit de ruim 115 auteurs, wier werken in den loop der jaren by Van Goor het licht hebben gezien, de directie. Ter receptie kwamen vele zakelijke relaties en vrienden van de directie. Wy zagen zoo o.m. vertegenwoordigers van den Nederlandschen Uitgeversbond, van de Vereeniging tot beharti ging van <je bejangen van den boekhandel, van le 's-Graveilhaagsche boekhandelvereeniglng en van den Bond van boekverkoopers. Er waren zeer vele bloemen. H1LVERNVM I. 1875 en 301.5 M. VARA-U1 trending (8.00—10.00; 10.20—7.30 en 8.00—13.00) Ten aanzien van de productie van vliegtui gen zeide de minister, dat men reeds een uit breiding met 150 procent tot stand had ge bracht. De uitbreiding van het volgende jaar zal een styging met 400 procent toonen, vergeleken met 1938. Noteering veekoeken Naar wy vernemen zyn de Nederlandsche oliefabrikanten voornemens, met ingang van Maandag 13 Maart, veekoeken ook op den na- jaarstermyn te noteeren. Uitgesproken 8 Maart H Eyhulzen Jr., schilder. Enschede, Grona tuchestraat 664. R.-C. jhr. nff. MoUerus. curator mr. Baak. Enschede. B. G. Bijen, slager. Almelo, scheweg. R.c. jhr. mr. MoUerus. Bergsma, Almeloo A. Bosman. Mijdrecht, D. No. 37. R.c. b. Veen, curator mr. G. Kranuer, Utrecht. H. van der Rijs», stucadoor. Utrecht, 1 kaanstraat 18 bls. R.c. mr. C. Veen, curator mr. H. G Kupenia, Maartensdijk. Van Bemmelenlsan no. 54. O. van Oost rum, landsche Verzekering Sociëteit Ao. 1926. Utrecht. Willem Barentzstraat no. B. 62. R.c. mr. C. Veen, curator mr. H. N. J. Bink. Utrecht. G. A. Raymakers. Utrecht. Lange Lauwer- straat 911 en zaak drijvende - - - - aan de Groot» Blckerstraat 67 togenbosch aan die Karrestraat 22. Veen, curator mr. J. R. Voüte Jr., Amsterdam, Heerengracht 172. Opgeheven wegena gebrek aan actief: 7 Maart: W van Nes. Bibliotheek Centrale ,JM Opgang”, thans handelsrelzlger. Haarlem. S. van Gorkum. Hoofddorp. Duitsch en Fransch oordeel over beweringen in Journal de» Débats Dezer dagen hield de Ned. R.K. Bond van kleinhandelaaren in Aardapfielen, groenten en fruit zyn achtste congres te Haarlem. Te half tien droeg de geestelyke adviseur, dr. F. Holthuizen in ae St. Joseph-kerk een H. Mis op tot intentie van het welslagen van het Congres. Om half elf werd het Congres geopend. De openingsrede van den voorzitter, den heer Van Kessel, kenmerkte zich door een optimlstfschen toon. Spr. weet, dat de toestand in het bedrijf nog slecht is en dat er nog heel veel moeiyk- beden zullen moeten worden overwonnen. Maar de toekomst is hoopvol, vooral voor de jongere- vakgenoten. Daarna namen de besprekingen een aanvang, om slechts even te woroen onderbroken voor een religieuze causerie van dr. Holthuizen. Het verdere gedeelte van de ochtendbyeen- komst namen notulen en de respectieveiyke jaarverslagen in. Om twee uur begon de middagzitting en di rect werd het woord verleend aan oen wel- eerw. heer Henri de Greeve. Deze zette in een interessante causerie het het doel van den Bond Zonder Naam uiteen. Spreker had een aandachtig gehoor en' de voorzitter was zeker de tolk van allen, toen hü den sjireker harteiyk dankte. ALKMAAR. 10 Maart. Kaasmarkt. Aanvoer 30 stapel». 47000 kg. 28 fsbr. kl. 30.50, 3 boeren kl. 2150. Handel matig. BODEGRAVEN. 9 Maart. Eierenveiling Aan gevoerd werden 14340 stuks eieren. Kipeleren, wit 2.903.20. bruin 3.103.40, eendeleren 3 2 80 per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK. 10 Maart. 31000 kg. Roode kool 4.207, 24000 kg. Gele kool 4.70 5 70. 16000 kg. Deensche Witte kool 2 403.40, 6300 kg. Uien 2.603.10, grove 33.50, drielin gen 1 60, stek 0.70—1.30. 4800 kg. Bleten 1.80— 3.70. OUDENBO6CH. 9 Maart. R.K. Velllngsvereen. ..Oudenbosch en Omstreken". Breek peen 5.80— 6.30 per 100 kg. Raapstelen 1.452.20 per 100 bos. Rabarber 6.008. Spinazie 30.0023. Sprult- kool I 30 06—35. II 16.00—18. Uien 4—5.50, Wit lof I 19.00—33, II 14.00—16 per 100 kg. ZWOLLE, 10 Maart. Boter. Aanvoer 356 kg„ 7 1/8 vaten. 3 1/1» vaten en 192 stuk ken van kg., prijs 1.70—7AO ger kg„ per 1/8 vat van 20 kg. pima 38.0028.35, pe 1/1# vat van 10 kg. 14.00. Handel: bote, kalm, eieren vlug. 100.000 Klp- eieren 3.10375 per 100 stuks. Hulden. Koehuiden 13 ct. per kg, Pinken- vellen 12 ct. per 'A kg.. Stierenvellen 10 ct. per 'A kg., Vette vellen 17 ct. per 'A kg., grasvellen 15 ct. per y, kg., paardenhuiden 7 00 per stuk. Handel regelmatig. Veemarkt. Aangevoerd 2957 stuks, als: Run deren 972. Graskalveren 239. Nuchtere kalveren 258, Schapen 55, Lammeren 8. Geiten 2. Schram men 251, Varkens 75, Biggen 399 Men besteed de voor neurende en versch gekalfde koeien 120240. Dito vaarzen en schotten 115.140. Gustekoeien voor de vetweide of stal 125.00— 145.Dito vaarzen 125.00150.Voorjaar»- kalvende koeien 140.00—160.—. 1%-jarige spring- stieren 8.—. 1J^-jarige pinken 90.00—125.—. Jonge fokkalveren f 6000—175.—. Nuchtere kal veren 3.00—5.—. Vette koelen en ossen aan bou ten 50—62 ct. Dito stieren 4252 ct Dito Scha pen 17-24. 6-weeksche biggen 1115. 14-week- sche dito 10—18. Drachtige varkens 6090. Ma gere dito 50—70 per stuk, vette dito 40—47 et Overzicht: Vet vee aan voer en prijzen station- nair. Gebruiksvee handel slecht met neiging tot dalende prijzen. Zomer-kalvende en guste koeien, vaarzen en pinken, graskalveren en nuchtere kalveren nog weinig aanvoer, handel stug. Schapen handel stug, staande prijsen. Biggen en loopers niet duurder doch vlotte handel. Drachtige en magere varkens station- nair. Vette varkens behooriyk. LEEUWARDEN 10 Maart. Veemarkt. 36 Enter- Stleren 60 00150. 73 Twenterstleren 150.00320 per stuk. 392 vette koelen 120.00260 per stuk. 3g/66 cent per kg. 970 melk- en kalfkoelen 115.00—265 58 pinken 50.00160. 15 vette kal veren 18.0055, 1465 nuchtere kalveren 3 006. 801 vette schapen 9 0023. 180 weldeachapen 90016. 450 vette varkens 40.00140 per stuk. 3848 cent per kg. 26 magere varkens 22—40 cent per kg. 81 kleine biggen 7.0015 per stuk. 18 bokken ">n geiten. 54 paarden. Totaal-aanvoer 4618 stuks. Overzicht. De aanvoer van vrijwel alle vee- soorten was iets minder. De handel In stieren zette redelijk in. doch later Was de markt tra ger en lager Vette koelen van goede soort wares letg vlugger te plaatsen met vaste prijzen, overi gens handel stug. Melk- en kalfkoelen handel gedrukt met Iets afbrokkelende pryzen. Ben enkele beste koe bleef nog pryshoudend. Pinken en vette kalveren handel zeer kalm, de beate soort nuchtere kalveren lets vaster, overigens, dus voor de lichtere soort, handel traag. De varkenamarkt was ongevper prijshoudend Wol- vee beste soort iets vaster, overigen» minder. Aan de N V. C werden 360 varkens geleverd 9 00 Gramofoonmuziek. 10 00 Conservatorium-orkeet. 13.30 Zang. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.05 Fernand Warms’ orkest. 2 40 Gramofoonmuziek. 2.5(Fen 3 35 Zang. 3.50 Pianovoordracht. 4.06 en 5.05 Zang. 5.20 Gramofoonmuziek. 7 20 Loyon-orkest. 8 35 Zang 8 50 Nationaal Orkest en solist. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.30 Jo Bouillon’s danaorkest. KEULEN, 456 M. 1120 en 12.35 Ween ach Symphonie-orkest. 1.30 Gramofoonmuziek. 3 20 Kleinorkest. Allotria’s en solisten. 5 20 Gevarieerd programma. 7.30 Leo Eysoldt’s orkest. 8.35 De „Drcl Muslkanten”. 10 20 Leo Eysoldt’s orkest. 11.20 Gramofoonmuziek. 1.20 Militair orkest. BRU8BEL. 322 en 484 M. 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 130 Orkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 3.20 Gentsch solisten. 5.10 Gramofoonmuziek. 6.30 Orkest, gemengd koor, solist. 8 30 Symphonle-orkest en solist. 9.05 Gabaretprogramma. 10.30 Populair concert. 11.20 Dansmuziek 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 43 50 en 1.30 Edouard Loiseau’s orkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 3 55 en 3 10 Jan Steun* accordeonorkest. 3 20 Radiotooneel met toelichting. 4.50 Gramofoonmuziek. 5 35 en 6.05 Dansmuziek. 6 35 Gramofoonmuziek. 7.35 Gramofoonmuziek. 8 20 Orkest, solisten en ovcaal duo. 10.45 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Bonte Avond. 9.50 Cello en plano. 10.30 Kleinorkest sn solist. 5 20 Ambrose's orkest. 7.05 BBC-Midland Or keet 8.30 Muslc-Hall-Progrsmma. 10 00 Fred Ballerlnl’s danaorkeet. 10 40 Orchestre Raymonde. 11.30 Jack Harris* Band. 11.50 Dansmuziek. Om kwart voor tien is deze ma npe rauto naar het hoofdbureau van politie aan het Alexanderveld vervoerd. In dezen auto zat naast der. bestuurder een rechercheur van po litie. De arrestant en een andere rechercheur zaten op de achterbank. De arrestant was van mldedlbare lengte, ge kleed in een donkere overjas. Hy droeg 'n slap pen grijzen hoed. Onder den neus op de boven lip was een pleister bevestigd. OF DEN BUN 9 Mrt. 10 Mrt. 2.83 195 3 77 S.63 4 86 Het reisgezelschap der Vereenigde Katholieke Pers en Ned. Reisver. v. Katholieken, dat naar Rome is geweest om het conclave by te wonen. Is wederom in ons land teruggekeerd. Mede door de goede zorgen van het offlcleele Italiaansche Verkeersbureau C.I.T.-, waarvan een vertegen woordiger de reis meemaakte, had de tocht een voorspoedig verloop. De A-groep was in een der bekende hotels van de binnenstad gelo geerd, terwyi de B-groep in een tweetal insti tuten was ondergebracht. Doordat een der da mes die ziek werd, in de Custa della Madonna de Buon Consllio logeerde, genoot ze van de zusters onmlddeliyk een goede verpleging. Ze is 'herstellende en zal spoedig de reis terug kunnen aanvaarden. Voor alles is gezorgd. Vier dagen hebben de moderne autobussen ■van de C.I.T. en de deskundige gidsen het ge selschap lajniddags rondgeleid door de stad; de voornaamste merkwaardigheden zyn bezichtigd. ■Des Zondags is ook nog, buiten het offlcleele programma om, een tocht naar Frascati en de Pauseiyke tuinen ingevoegd en een bezoek aan de opera. Heel de week was het zomerweer in Rome en Volop heeft het reisgezelschap van het heeriyke zuldeiyke weder genoten. Het was wel zeer bijzonder, dat juist op den dag, welken de relslcidlng Vrij had doen blijven I van rondvoerlngen, zoodat allen heel den dag op of rondom het St. Pietersplein konden toeven, de Pauskeuze is geschied. Daardoor maakten de leden van het reisgezelschap zoowel het op stijgen van den zwarten rook in den voormiddag als van den witten rook des namiddags mede, met de zegening van den nieuwen Paus. Onvergeteiyk zal voor allen deze zegening blijven. De avond viel reeds. De lichten werden ontstoken; majestateiyk rees het bouwwerk van. Bt. Pieter uit het plein omhoog; de duizenden rondom waren vol blijdschap en eerbied tevens. Alles was zoo grootsch en toch zoo vol eenvoud; zoo vol jubel en vol ingetogenheid tevens. Deze reis is geen pelgrimage geweest maar natuuriyk ook geen plezierreis in de gewone be- teekenis; het doel der reis, de pauskeuze, stem pelde haar ernstig karakter. Het gezelschap werd daarom eensdeels 's middags rondgeleid om Rome te leeren kennen doch had bovendien de ochtenduren vry voor persoonlyke intenties. De priesters konden aldus de H. Mis lezen in een kerk naar keuze en meermalen werd door som- 1 ’\\X

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 16