WES LAND A Langendijker Groenten Centrale Van dag tot dag weer St. George Ongenaakbaar BESTUURSVERGADERING 5 1 HOORN NIEUWS 1 I cbeepsrecht MAANDAG 20 MAART 1939 ZWAAG Westfriesche agenda GezelIen-Biljart-competiti PROVINCIAAL NIEUWS PURMEREND GOORN GROOTEBROEK AVENHORN MEDEMBLIK UITGEEST R.K.A.V.—FORWARD 3—0 Forward definitief uit geschakeld TWEEDE KLASSE I.V.C.B. van BLOKKER 10—1 Concurrentie der tomatensoep MARKTEN Omzetcyfer» i Verbetering van den af zet 6 8 en 1O cent Dubbele cyfert tegen Conetantiuz, terwyl D.Q.S.S. met 20 V.V.A. 2 wint De omzet in Februari bedroeg j 198.536.15 tegen het vorig jaar f 130.810.09 ST. GEORGE—CONSTANTIUS 20 Maart 21 Maart V.V. IJ. schiet uit zijn slof 22 Maart ellan, ge- Burgerlijke Stand PAROCHIE VAN O. L. VROUW VISITATIE voor overleden familie Verdiende overwinning 8 uur voor Engelbertus van gepasseerd van d dit PAROCHIE VAN DEN H. MICHAEL Aanvulling Kerfcljjat 3—2 het Speets. door Percy King 1 I lief, m«t gemaakt I* Mundi Victor i i BEDIENDJohanna DekkerKoedooder. OVERLEDEN: Engelbertus van de Laan. Tot afgevaardigden naar de algemeene verga dering van het Centraal Bureau werden aange wezen de heeren H. Schelhaas. S. de Boer, W. Visser. P. Kwadjjk en H. Schouten. Gemeenteraadsverkiezing Op 21 Juni zal hier de gemeenteraadsverkiezing plaats hebben. D.V.O. De aspiranten wonnen in Wervers- hoof van V.V.W. b met 1. Oterleek Diversen 1.704 09 2 564 94 18 17 14 "17 15 18 14 10 13 13 18 18 16 18 16 17 16 17 16 10 11 9 5 4 5 5 2 4 2 11 9 8 8 8 6 4 5 3 3 4 2 0 2 4 2 2 7 2 5 1 3 7 4 4 7 8 8 9 6 2 5 3 6 5 9 27 26 20 20 16 14 12 12 10 25 21 19 19 16 15 12 10 9 8 48—25 33— 23 27—14 40—32 39—28 30—34 29—29 34— 53 23—36 Blindenfilm. Zondag as zal wederom de blindenfilm ..Het licht inwendig" van den R. K. Blindenbond St. Odllia in café de Hoop worden vertoond. 15 16 16 11 12 14 15 17 15 13 12 11 7 8 7 4 5 4 3 Zwaluwen Vooruit SDO Olympia Saestum RKBW WIJ LVV MSV HMS 2 Hertha 49—24 49—41 39—22 45—42 29—29 43—39 31—37 20—17 20—45 22—37 64—24 63—34 59—32 32— 25 30—50 22—49 3334 19—40 Gee den si niet 1 voor 1-0. op 30 na zo Vlal sen a toots] Hoe ten h bleef men docht een b K8V scheid ESV 1 Het ei ders- Valket E-mld mooi over. I bestor aanval slaat met O Het een di een schiet Dan tarnen ■tand Daa Door voor 1 luk: ii schot opeett Hst el Jozef. DONDERDAG: der Laan. VRIJDAG: 8 uur voor Maria de Goedevan Leeuwen; elders voor Gerbrand Biersteker en Trijntje van Leeuwen. ZATERDAG feestdag van Maria-Boodschap 8 uur gezongen H. Mis voor Cornells Vis. 's Na middags van 3 tot 4 en van 6 tot 8 uur gelegen heid om te biechten ZONDAG, Passie-Zondag. 730 uur Vroegmis ▼oor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 8.45 uur Communle-uitrelken; 10 uur Hoogmis voor Jan en Martha Paauw. Schaal- collecte voor de kerkschulddelging; 2 uur Lot met Lijdensmeditatie, waarna Catechismus. DINSDAG8 uur Ruijter en Beerepoot. WOENSDAG: 8 uur voor overleden familie De Boer. -s Avonds 7 uur Lof ter eere van St. Spreker hoopte, dat de wereld voor een oor log gespaard zou blijven, en dat de verwikke lingen een niet al te grooten invloed op den afzet- der producten zouden hebben. De voorraad is hier niet groot meer. Er lig gen nog 23 wagons roode kool. 68 wagons gele kool en 80 wakons D. witte kool, 6 wagons uien en 4 wagons peen. Hopenlijk brengt deze kleine voorraad een goeden prijs op. De aanbesteding van het parkeerterrein zal Maandag a.s. worden gehouden. Geboren: Adrianus J, z. v W Baltus en Chr. C. Deijten; Jacobus J„ z. v. H. Twaalfhoven en B. M Velzeboer. Getrouwd: J. Nool en T Langeberg. Groslijst Donderdag 23 Maart zal in de zaal van den heer P. Klaver de R.K. Klesver- eenlging vergaderen om door stemming ter ver gadering de voorlooplge groslijst samen te stel len. Hierna werd de agenda voor de algemeene vergadering van het Centraal Bureau behandeld. Allereerst het voorstel om te komen tot ver- Goedkoope levensmiddelen De goedkoope levensmiddelen zijn de volgende week te ver krijgen bij den heer Vermeulen en de vleesch- waren in blik bij den heer E. Zoone. Omzet groentenveiling De omzet van de groentenveiling tot 3 Maart was 43 502 .04 tegen 51317.62 in het voorgaande jaar. Dit is het gevolg van de mindere frultopbrengst van het voorgaande jaar. ter voor de woorden t.a.v. den handel gespro ken, waardoor hy een .slip oplichtte van den i der Hanee-triOmun. Daar uit het bericht van Vrijdag j.l. door het wegvallen van enkele regels verwarring zou kunnen ontstaan, deelen wü nog graag het volgende mee: Het trlduum vangt aan Maandagavond om half acht; verder zijn de oefeningen op Dinsdag- en Woensdagavond te half acht en Dinsdag-, Woensdag- en Don derdagmorgen om half zeven. Alle oefeningen worden in de kapel van Huize ,J3t Martinus’ gehouden. U komt toch allén!! WS’ qxeld gen w W sa Geleid er onl Ns i mee rd derhel hij op kwam den R Ns voor 1 ■tig w van R tijd v< van R open dutird en ge den si In c op en zou k niet prijs energi de eei De voorzitter antwoordde, dat het geld eigen dom van de veiling blijft. Elke veiling krijgt een loopende rekening. Waar het geld aan besteed zal worden is nog niet bekend. voor de tomaten te vertoonen. nieuwe aan te De voorzitter heeft een herdenkingsrede uitgesproken ter nagedachtenis van den over leden secretaris van de Prov. Commissie uit de Veilingen, den heer P. Klant te Warmen huizen. welke rede door de bestuursleden staande werd aangehoord. Wü hebben het bericht van zün overlijden met ontroering vernomen. Al zün gaven en .krachten heeft hü in dienst gesteld van de vei lingen. Hier pas een woord van dank tot God, die ons een dergelijke kracht heeft geschonken. Alles wat hü gedaan heeft, dwingt onze waar- deerlng af. Hü ruste in vrede! De strijd om het afdeelings-kampioenschap is gestreden en de kampioenen zün bekend. La een zeer spannende kamp wisten Boven karspel, Hoorn en Zwaagdük zegevierend uit den strüd te komen. Deze clubs zullen nu bll- 24 24 18 12 12 12 12 11 10 32—56 9 16—27 DINSDAG: 7 uur in Bethlehem voor Come- lis en Meindert Keizer, in de kerk voor Arte Laan en Johanna de Koning. WOENSDAG: 7 uur gezongen Jaargetüde voor Stüntje WagenaarSchouten, ’s Avonds 7 uur Congregatie meisjes, oudste afd. DONDERDAG: 7 uur in Bethlehem voor een zaligen dood, in de kerk voor Afra Wagenaar en familie. VRIJDAG: 7 uur in Bethlehem voor Corne lia van KleefBos. in de kerk voor Gerardus Besseling en Adriana Vlaar. ZATERDAG: 7 uur In Bethlehem voor Wil lem Eeken en Maartje Karsten, in de kerk voor Gerardus Pronk en Christina Punt. Vrüdagmiddag vergaderde het bestuur Langendüker Groentencentrale te Broek op Langcndük, onder leiding van den heer H. Schelhaas, burgemeester van Broek op Lan- gendük. Mr. Rafflll vouwde de handen op den rug, keet van 7 meisje naar Keith. En tot Keith lichtte hü t woord. „Wanneer u niet oogenbllkkelük mün huls verlaat oogenbllkkelük, verstaat u? zal 'k bevel geven, dat u er uit gegooid wordt!” Hü maakte een nauwelijks merkbare beweging met *t hoofd in de richting van den man. die kort na hem in de hall verschenen was. Zonder een woord te spreken, plaatste deze zich tusschen Culllngwood en de straatdeur Keith hield den geweldenaar in de gaten, ter wijl hü Rafflll antwoordde. „Wü komen op ver zoek van Miss Falkner zelf. Gedraag u als een verstandig man en roep haar zonder uitstel. Dit Is geen spelletje. Begrijp me 8°ed allerminst een spelletje voor Miss Falkner Is meerder jarig. Zij wordt tegen haar zin in uw huls vast- gehouden. Mr. Rafflll, Tc ben vooiWemens de opdracht, die Tc van haar ontving, uit te voe ren Als t eenigszlns kan goedschiks Wilt u per ae anders tja, dan zal 7 kwaadschiks moeten gebeuren.” betering van den afzet. Dit voorstel publiceer den wü reeds in een onzer vorige nummers. Voorzitter: Het bestuur heeft zich op het standpunt gesteld, dat het een zaak van vertrou wen is. Het is niet de bedoeling, den handel uit te schakelen, maar de helpende hand te bie den bü het zoeken van nieuwe afzetgebieden en het volledig benutten van de contingenten welke zün vastgesteld. Welke maatregelen genomen zullen worden, weten wü niet, doch men moet het geld ter be schikking hebben. Het bestuur stelde voor dat men aan deze zaak zou medewerken. Maar nu da vraag: Hoe komen we aan het geld. Het vellingspercentage wilde het bestuur niet ver- hoogen, doch wilde het geld gebruiken van het Minlmumprüzénfonds. en met het Centraal Bu reau bespreken, hoe een en ander geregeld zal worden. Het bestuur gelooft, het zoo wei*ac kunnen financieren. De heer Madderom vroeg of het 71 büdrage is of dat het eigendom der veiling blüft. Is het al oekend, waarvoor het geld gebruikt zal worden? Blechtgelegenhefd om 5. 6. 7 en 8 uur. ZONDAG: 6.30 Communle-uitrelken. 7 uur Vroegmis voor Aaltje BlankKarsten. 930 uur voor de parochie, ’s Middags 2 uur lijdensme ditatie. was. Die herinnering sterkte hem. Tegenover een zelfbewusten krachtpatser als Hyden kwam 7 vooral op berekening aan; den eersten klap diende hü te geven, en hü moest ditmaal méér waard zün dan de tradloneele daalder. De detective verliet zich geheel en al op zün lichaamskracht. Zij viel zeer zeker niet te onder schatten. doch vlugheid en lenigheid waren niet minder belangrijke factoren. En daarin durfde Keith t gerust met den reus opnemen. Hyden begon met een paar kostbare seconden te verspillen; hü haalde diep adem, zette de borstkas uit en prepareerde zich, zün tegenstan der zóón mep te verkoopen, dat daarmee de strüd meteen beslist was. En Juist in die paar secondenyou de afloop van 7 gevecht besloten liggen. Mlllngwood's rechterhand was bliksem snel in zün jaszak gegaan; zy kwam te voor schijn met de revolver, welke hü eenmaal Mrs. Kay Wharrie ontnomen had. Vóór de anderen zün bewegingen hadden kunnen volgen, was de kolf van 7 wapen reeds op Hyden’s platten neus neergekomen Margaret sloeg de handen voor de oogen en rilde; zü meende, dat zü t been had hooren kraken. Hyden slaakte een kreet, die niets menschelüks had; een kreet niet alleen van Pün, méér nog van woede. Was hü den eersten keer iets te langzaam geweest, nu was hü weer te vlug. Keith bukte bürijds; de gewel dige vuist van den detective maaide over zijn hoofd heen. Zóó enorm was ‘de hevigheid van den gemankeerden slag, dat Hyden een moment zün evenwicht niet kon houden. Vóór hü zich wist te herstellen, was hü door de kolf van Culllngwood» revolver tweemasl «etvoOim; en Rafflll gaf den vechtersbaas met een hand gebaar zün beslissing te kennen. „Vooruit dan maar, Hyden! HU soebat er compleet om. Smüt hem er uit!” „Eén minuut. Mr RafflllCuUlngwood's hou ding was die van iemand, die zich volkomen op zün gemak voelt; de armen hingen slap langs zün lüf- Doch In zün hart was 7 lang zoo rustig niet. „Tt Maak u er attent op, dat uw optreden jegens Miss Falkner wederrechtelük is. De justitie zal 7 als een zeer ernstig vergrüP be schouwen.” „Miss Falkner is hier en blüft hier. Hyden „Handel niet als een dwaas I” Keith draalde 7 hoofd halverwege naar Rafflll. „Voor de aller laatste maal. Mr. Rafflll, gebruik uw verstand! Miss Falkner en ik hebben de wet aan onae züde! Weet dus. wat u doet!” De ex-bokser kwam dichter bü Cullingwood; zün bedoelingen waren niet twüfelachtl;. Haastig vervolgde Keith: „U draalt voor alles op Mr. Rafflll! Wanneer u Hyden bevel geeft, mij er uit te gooien, en hü is idioot genoeg, u te gehoorzamen bü den hemel, dan zullen jullie een allemachtig zware PÜP te rooken krijgen!” Margaret uitte een scherpen waarschuwenden kreet. Zü had t niet behoeven te doen: Culllng wood was onafgebroken op zün hoede geweest Hü vertrouwde ten volle- op zjjn spieren; die hadden hem in hachelüke oogenbllkken nooit in den steek gelaten 7 resultaat van eeh ingeto gen leven en voortdurende training Dit mo ment wks zonder twüfel hachelijk. Toch her innerde Keith zich, dat hü eenmaal voor eèn nóg heeter vuur gestaan bad en ntot verslagen sluier^ die gespreid is over het fabeltje groote winsten van den handel. Het is geen onwil maar financieele onmacht van den han del om nieuwe afzetgebieden te zoeken. Bü de bespreking der voorstellen t.a.v. de aardappelheffing stelde de heer Hoogland voor de heffing op de veiling te doen geschieden. De heffing is nfet in den kostprijs berekend. Voorzitter: We zouden dan accoord kunnen gaan met de laatste alinea van het prae-advies. Volgens den minister is de heffing wel in den kostprüs berekend. Het voorstel van Broek op Langendük zoodanig worden gewürigd, dat aangedrongen wordt op verhooglng van den steun tot den kostprüs. Bü het voorstel om den minimumprüs te verhoogen tot ongeveer den kostprüs merkte de heer De Boer op, dat dit voor het binnenland wel mogelük was. De heer Madderom is het met den heer De Boer eens. De heer P. Tromp, Heerhugowaard. heeft uit het praejadvies gelezen, dat er landen zün, die exportpremles geven. Met het motief van „dumping” kan spr. niet medegaan. Spr. vond het niet juist, dat de groenten voor minder dan •den kostprüs »»n den Nederlandschen consu ment werden geleverd. De heer Hoogland bepleitte een aanvulling binnen 14 dagen van den veilingsprüs tot aan den kostprüs. De heer Steunenberg was van meening, dat een verhooglng van den minimumprüs op het verbruik geen Invloed heeft. Men besloot het voorstel te steunen. Daarna sluiting. De voorzitter betuigde dank aan de heeren La Mair te Schermerhorn en J. Schaap te Ursem voor al hetgeen zü in het belang van de vereenlglng hebben gedaan. f 22 802.50 4962.13 25 813 86 9.17737 40 336 89 H 12.248 82 21 431 03 46 024 12 7.420,39 4 049 76 Verpachting VoorJaarskermlz De gehouden verpachting van de voorjaarskermis heeft tot resultaat gehad dat deze circa f 875.heeft opgebracht. slagen is. Kon hü wel op Jullie gewichtige con ferentie gemist worden?” Oakton zei op rustlgen toon: „Als Je met die revolver geschoten had, zou 1 moord geworden zün.” „Dat kon beet weeen,” gaf Keith gemoedelük toe. „Zooals je ziet 7 was niet noodig om te schieten. Mochten jullie ooit weer behoefte aan een ulsmüter hebben, tik dan een geschikter exemplaar op den kop. Of laat hem anders een mannetje meegeven, dat op hem passen kan. En nu geen verdere smoesjes wéAr is Miss Falkner?” „Ik kom!” riep een kalme, beheerschte vrou wenstem. Cullingwood keek op. Hü hoorde haar, vóór hü haar zag. Terwül Miss Falkner langzaam naar beneden kwam, zei ze: „Zouden de heeren de stoelpartü nu maar niet als getlndlgd beschou wen? Ir Verwachtte u, Mr. Townley.” Eerst toen werd Keith haar gewaar. Miss Falkner boog zich over de trapleuning heen en staarde naar den beweglnglooaen Hyden. „Bent u gewoon, uw zaakjes altüd zoo radicaal op te knappen?” Geen tooneelspeelster met een routine van Jaren had Miss Falkner haar dramatische entree kun nen verbeteren. De eerste indruk, welken Cul- lingwood van haar opdeed, was die van een knap meisje, misschien zelfs zeer knap naar den smaak van vele mannen. Doch Keith kon dien smaak niet deelen; hü hield niet van opge maakte vrouwen. Nu zü dichterbü gekomen was, kon hü haar iets nauwkeuriger beoordeelen. Culllngwood helde tot de opvatting over, dat haar Irqfrm, spottende onverschilligheid van wilde naar de buitendeur stappen; advocaat Oakton hield hem bü een arm terug. ,3e kunt niets doen, Rafflll,” trachtte hü den ander te overreden. „In leder geval niet, zonder schandaal te veroorzaken, en dat wil je Juist voorkomen. Deze kerel,” hü wees op Keith. ..dia er namen bü de vleet op na schünt te houden, heeft een allesbehalve gunstige reputatie; wacht je voor hem! Hoe beroerd ‘t ook is in dit ge val heeft hü de wet aan zün züde. Zie Je dat zelf niet In? T Kon hem neergeschoteh hebben, toen Tc in de deuropening stond, maar T deed t niet” (Wordt vervolgd) ..De barones en de butler” en „Het r" der tranen” in het Wllsontheater te Hoorn (Volwassenen). 8 uur in het Gezellenhuls te Hoorn vergade ring van den R. K. Volksbond. Spreker Dr w J. J. Düsselbloem over: „Het fundament va» een Nieuwe Gemeenschap.” 7.30 uur, in huize „$t. Martinus" te Meden- blik, aanvang van het trlduum voor de Hanze Men besloot met algemeene stemrrten voorstel aan te nemen. De heer Spaan dankte voor de hem toege- ptane verhooglng. De omzet was in Februari f 198.536.15 (v. j. f 130.810.09) en wel voor: Sint Pancras Idem L. T. B. ZuldscharwouCe Idem L, T. B. Broek op Langendük Heerhugowaard Idem L. T. B. Koedük Schermerhorn Hensbroek Naar de Nieuwe Gemeenschap Ook hier tracht de R. K. Volksbond de gedachte naar een nieuwe en betere gemeenschap te stimulee- ren Daartoe zal op zün initiatief een comité van vertegenwoordigers van verschillende R.K organisaties op 24 Maart as. bijeenkomen. Filmavond „Herwonnen Levenskracht” Vanwege „Herwonnen Levenskracht" wordt op Donddrdag 30 Maart as. te 7.30 uur de bekende filmRondom het Jubileum van Herwonnen Levenskracht” vertoond. Deze avond is gratis toegankelük voor personen boven 16 Jaar. met een even fraaie als nuttige Always Forward. St. George DOSS Alw. Forward VIC Volendam. 2 Constan tlus RKAV WA 2 The Victory Zwaluwen In n« heeft Lisse met een 10 overwinning bü D6SH zün laatsten wedstrüd in een zege omgezet en daardoor de tweede plaats achter WE met eervolle tüfers veroverd. Vitesse doet een goeden gooi naar de vierde plaats door de zege, welke Jiet op Teylingen behaalde DEM stelde zich practisch veilig middels succes, dat met 31 tegen BSM werd geboekt. WE Lisse ADO Vitesse den$ DSSH Teylingen Santpoort OIV In West Ib blükt St. George niet van plan zich den titel uit handen te laten nemen. De Splerdükers beproefden hun krachten nog eer.s tegen Oonstantius, met het gevolg, dat deze Club In West-Friesland met 101 sneuvelde. Werkelük een voorbeeldige race deze opmarsch van de benjamins! Intusschen blüft DOSS de leiders op den voet volgen. WA 2 ondervond dit, door de 20 nederlaag, welke het bü de rood-witten te slikken kreeg. RKAV verrastte 30 zege op Een dat meisje op zün hoede moest zijn. Haar toon h»^ niet oprecht geklonken, een licht accent van spot. Benjamin Rafflll v.__. den stand 50. Na de rust bleek de keeper van Constantius bevangen te zjjn van de koude. Hü werd ver-,2 vangen. Nu speelde St. George tegen den wlnd-s In. De stand wordt dan 60 als Duin uit een corner schitterend inkopt. Constantius zit ook niet stil en weet als de stand 80 is de eer te redden. Nog worden twee goals aan de score toegevoegd en komt het einde van dezen zeer sportief gespeelden wedstrüd. Begd worden, maar ongetwijfeld zal het «lucht spannen. Programma voor de eerste ronde ziet er als Volgt uit: 22 Maart: BovenkarpselZwaagdük. 24 Maart: ZwaagdükHoorn. 29 Maart- Hoorn—Bovenkarspel. Hoewel de ontvangsten in de eerste twee maanden heel wat hooger zün dan verleden jaar. zal het de vraag zün, aldus de voorzitter, of bü den geringen voorraad de ontvangsten over de eerste vier maanden van het Jaar veel hooger zullen zün. Daar de sorteermachines ouderdomsgebreken beginnen werd het bestuur gemachtigd schaffen. De voorzitter deelde mede, dat het werk van den pennningmeester zeer vermeerdrrd is. Een en ander in verband met een opmerking in een vorige vergadering. De voorzitter stelde voor, de vergoeding van f 450 tot f 600 te verhoogen. Het werk is ver dubbeld. besloot zooeven pose geweest was en zü zich in haar hart toch lang niet zoo gerust had gevoeld. Anders kon hü zich de donkere kringen om de oogen en de bleekheid van haar gelaat, ondanks de laag rouge, niet verklaren. Zü stond nu op dn óndefste tree van de trap. Slank, lang, door haar lengte magerder lükend dan zü in werkelükheid moest zün. Miss Feysner was gekleed om uit te gaan. Ze zei: „Tc Wil onmlddellük dit huis verlaten; volg me. Ah, een jonge dame, om me te begeleiden! Hoe attent van u. Mr. Townley!” Miss Falkner zag Margaret een moment vorschend aan en kwam naar haar tqe. „Geef me "n arm, beste! Onwillekeurig fronste Culllngwood de wenk brauwen. Hü kende Roberta Falkner niet, hac haar vóór dezen avond nimmer gezien, voorgevoel waarschuwde hem, dat hü voor MAANDAG: Des avonds te 7 uur plechtig Lof met feestpredikatie over den H. Jozef. DINSDAG: 7 uur Lof ter eere van St Willi- brordus. WOENSDAG 3 uur Lüdensmedltatie voor de schoolkinderen der 4e, 5e, 6e en 7e klasse 7 uur L°f fer eere van den H Jozef. DONDERDAG 7 uur Lof. VRIJDAG: feest van den H. Gabriél. te-7 uur Kruisweg. ZATERDAG: Marla-Boodschap. Communle- uitrelken vanaf 6 uur. De gezongen H. Mis te 7.30 en des avonds 7 uur Lof ter eere van Ma ria. De jongens van de 8t. Aloyslus-congregatie worden verwacht in de Lüdensmedltatie. 3 3 3 3 4 3 4,6 0 5 3 7 2 8 i_n. concurreniie oer tomatensoep nebben we niet te onderschatten. Waar het één ligt, kan het andere niet liggen, aldus de heer Glas. In dit verband wees spreker ook nog op de aard- appelregeling. Voor de aardappelen wordt al een heffing geheven Die wilde spreker van de 1 pCt. ultgeschakQjd zien. Deze zouden misschien on der de Akkerbouwcentrale komen, heeft spreker gelezen. De voorzitter zelde, dat men de' zaak in z’n geheel moet zien. Niet alleen de belangen van bepaalde pro ducten. maar de belangen van den geheelcn tuinbouw, waarvan het C. B. het aangewezen lichaam is. Deze maatregelen worden toch ge nomen in overleg met den handel. We moeten vertrouwen hebben in hen die ons leiding geven. Men moet er voor waken, dat de aardappelen onder de Akkerbouwcentrale komen. De heer Koning, Hensbroek, had bezwaar te gen het geven van de volle macht in handen van het Centraa, Bureau. De heer S. de Boer zelde. dat zoolang moge- lük de veilingen intact zullen worden gelaten. Als het beter gaat en er zou nog een afzetge bied kunnen worden gevonden, waar een hoe veelheid groenten geplaatst zou kunnen worden, maar de harde! kan dit niet bereiken, dan zal de Centrale het moeten doen en daardoor de prijzen bevorderen. Het gaat er alleen om den afzet van den tuinbouw te bevorderen. De heer Visser zelde, dat de koolstreek heele- maal niet in het bestuur van het C. B. vertegen woordigd is. Daarom vond spreker het een be zwaar. de machtiging te verleenen. De omzet der aardappelen was t 580.000. Als daarvan ook nog 1 pCt. betaald moet worden.... Voorzitter; ,Ja, maar dat gaat niet op. Als de aardappelen uitgeschakeld zouden worden, zou men voor de andere producten meer moeten vragen.” De heer Visser zou willen vragen, om iemand uit de koolstreek in het bestuur te krijgen. Voorzitter meende, dat dit moeilük zou zün. De heer De Boer zelde, dat de grootste voor zichtigheid wordt betracht. We zullen er wel in gekend worden, als er met onze producten gehandeld zal worden. Voorzitter: .Men zou dit kunnen vragen.” De heer Tromp. Heerhugowaard, vond, dat wü een ultzonderlüke positie Innemen, omdat we voor de groentenvoorziening in winter en voorjaar zorgen. Inbllkking van zomerproducten zou dit in gevaar brengen. Dus moeten we voorzichtig zün. De voorzitter zelde. dat dit wel van invloed zou kunnen zün. Het gaat echter voornamelük om nieuwe afzetgebieden te zoeken. We zün hier hoofdzakelük aangewezen op den export. We behouden ons natuurlük het recht voor, op bouwende critlek uit te oefenen. Na nog eenige besprekingen besloot men. aan de algemeene vergadering voor te stellen, het voorstel van het Centr. Bureau te steunen. Tegen stemden de heeren Büpost, Koning en H. Glas. De heer H. Steunenberg dankte den roonrit- 830 uur, in het Gezellenhuls te Hoorn, dr. j J. Baesjou spreekt voor den cursus, uitgaande van de Kath. Gezinsvereeniging over; Jeugd hygiëne en huisgezin. „De barones en de butler” en „Het eiland der tranen” In het Wllsontheater te Hoorn. (Volwassenen). Forward was in den aanvang iets sterke maar het was toch de thuisclub die zoowel voor tfls na de rust door snelle aanvallen succes had. Morsch toonde zich echter een doelwach ter die uit het goede hout gesneden is. Hij kon evenwel niet verhinderen, dat de RKAV-mid- voor een voorzet vaft links onhoudbaar langs hem Joeg (10). Na de theee hebben er In het Forward-elftal eenige omzettingen plaatsgevonden, welke ech ter niet het gewenschte resultaat brengen Allengs verplaatst RKAV het spel weer naar de overzüde, waarbij de linksbinnen kans ziet Morsch andermaal het rtakijken te geven. For ward speelt nu een verloren wedstrüd. J. Free ze probeert het nog eens in zün eentje, maar als Otto dezen aanval onderbreekt en met een verren trap Bakkenist aan het werk zet. plaatst de kleine RKAV-er na een snellen ren den bel fraai voor het doel, waarna de naar binnenge komen linksbuiten de overwinning voor RKAV tot een feit maakt (3—0). ook Keith had in de slagen alle kracht gelegd, waarover hü beschikte. De eerste trof Hy<jen tegen den linker slaap, de tweede, onmlddellük daarop toegebracht, Juist tusschen de oogen. De strüd was beslist. De reus viel, zonder een kik te geven, in een stoel; sloeg toen met stoel en al tegen den steenen vloer. Bloed stroomde hem uit den neus; even trok hü nog de knieën op, strekte vervolgens de beenen en lag stil. ,X>at is nummer twee!” Triomf jubelde In Cullingwood’s stem. „Nummer drie kan aan treden!” „O, Keith! steunde Margaret. Zü had nog altüd de handen voor haar oogen. „Scheld er alsjeblieft mee uit! Je bent in een stemming, om den derde te vermoorden!” Haar woorden gingen aan hem voorbü. Cul llngwood had den blik wederom op de deur ge richt, waardoor eerst Benjamin Rafflll, vervol gens detective Hyden in de hall getreden waren. Nu kwam Alfred Oakton uit die kamer gestapt. Onwillekeurig omklemde Keith zün revolver vaster. De advocaat stak «venwel de handen in zün broekzakken, alsof hü er zün vredelievend heid mee te kennen wilde gaven. En wM mogelük een moment de lust in hem opgekomen, zich op zün beurt daadwerkelük in den strüd te men gen. dan was die lust oogenbllkkelük bekoeld op 7 zien van de twee roerloos uitgestrekte ge daanten. „Wel, kük eens aan!” Culllngwood lachte hoonend. „7 Gezelschap zou niet volledig ge weest zün zonder den respectablen Mr. Oakton! Waar is de niet minder respectabele Mr. Carline? ■k Heb geleasn, dat hü aft 1 ziekenhuis ont- AI KMAAR 18 Maart. N V. Elervelllng voor Holl. Noorderkwartier. Aanvoer 300.000 klpeleren, 3 20 3 85 per 100 «tuks. DEN HELDER. 18 Maart. Oem. VMcbaf»Ug AaiMiebracht door Kordere: Tongen 9498 et Slips 8087 cent per kg. Schol 1 6—7.50. Idem 3 3—420. Schar 2.50—4.90. Wijting 1.80—230. Bot 3—3.30 per kist. MEDEMBLIK. 18 Maart. Vellingsver. .Bt. Jo zef”. Gele kool 6.00. Deensche kool 130—3.20. Bieten 0.811.30, Uien 1.101.20. BEVERWIJK 18 Maart Bloemenveiling 7 Cen trum. William Copland 1520. William Pitt 14— 20. Vlctolre d'Oliveira 13—18, Allard Pierson 10 —15. Albino 19—27. Bartlgon 16 19. L* NOtre 17—36. Prince. Elizabeth 18—27. Farncombe Sanders 1520. Prins van Oostenrijk IS—IS, Gele Prlps 12—19. Ibis 13—17, Flamingo 14—J7. Hermann Schlegel 15—16, div. Narcissen 7—16. Wedgewood 30, Anemonen 15—28, Fulgens 40 56. Gunning bollengebouw Aan den heer A. Fecrtstra alhier, laagste inschrüver voor het Bol lengebouw der Vellingvereeniging „De Tuin bouw”, is de opdracht gegund. 3 3 4 3 6 3 4 6 2 7 6 7 2 9 4 9 4 9 Als Constantius aftrapt neemt St. George den bal direct <Wer Er volgt een goede aanval en de keeper van Constantius is (10). Met de regelmaat van een klok worden de doelpunten nu gemaakt. De rust ging In met Zwaluwen Vooruit heeft weer twee kostbare puntjes aan zün totaal toegevoegd, al wist het van R. K. B. V. V. met niet meer dan 1—0 t* winnen. De Utrechtenaren kunnen zich, wan neer zü nog even de tanden op elkaar zetten binnenkort definitief kampioen noemen. V.V.LI. schoot onverwacht heftig uit zün slof en kraakte HMS. 2 maar liefst met 70. Het de- gradatlegevaar is nu toch wel van de lucht voor de IJsselsteiners. die als eerste in deze afdeeling de competitie beëindigden. De heer A. Hoogland zelde. dat hü ook van meening was, dat de veiling het wel dragen kan. Wat gebeurt er echter als een nieuw afzetgebied wordt gevonden? Gaat dat dan zoo over aan den handel? Dan mag de handel er ook wel wat in büdragen. De voorzitter antwoordde, dat dit nog moel- lük te zeggen is. De heer De Boer vond ook een belangrük punt, dat de beschikking over het product wordt ge vraagd. Er is niet veel van te zeggen, wat ei gebeuren zal. De heer Büpost vroeg, wat de bedoeling was van het: de beschikking krijgen over de produc- ten. Als er stagnatie in den afzet komt, büv. met zomerproducten, wat zal er van onze stapel- producten worden, als de zomerproducten worden ingeblikt? Is dit het begin van de ordening? Waarom dan de stands-organisaties niet inge schakeld? De voorzitter geloofde dit laatste niet. Daar voor is een normale tüd noodig. In abnormale tüden zün abnormale middelen noodig. welko niet zün te beschouwen als ordening in de rechte beteekenls van het woord, al wordt cr natuur lük wel wat geordend. De Invloed op de wlnter- producten is nog niet te bemerken, meende de voorzitter. Nu zün nog alleen maar tomaten in geblikt. Als het last veroorzaakt, zou men kun nen protesteeren. Als er wordt, ingeblikt en de export wordt beter, dan is het wel goed. De heer H. Glas had bezwaar tegen het verlee nen van de macht over het product. Over de doorgedraaidc producten heeft de Groenten en Fruit Centrale nu al de beschikking. De concurrentie der tomatensoep hebben „St. Jozef.” Woensdag 22 Maart zal het 25 Jaar geleden zün, dat de R. K Velllngver. „St. Jozef” werd opgericht. Op dien dag zal nes morgens om half negen een H. Mis uit dankbaarheid worden opgedragen In de paro chiekerk van den H Martinus. terwijl door het bestuur receptie zal worden gehouden van elf uur tot half een in St. Pieter. Op denzelfden oag herdenkt de heer Jb. Olof het feit, dat hü 25 jaar als keurmeester aan de veiling is verbonden, wat zeker niet ongemerkt zal voor- bügaan. Proficiat! 9.15 uur in „Het Witte Paard" te Hoorn, ver gadering van de afd. Hoorn van de D. V.' O. „De barones en de butler” en .Het eiland der tranen”, in het Wllsontheater te Hoorn. (Volwassenen). Le«in(f bloembollencultuur. Dezer dagen hield de heer D. van Egmond. directeur v. h. H B G een lezing in hotel Avenhom over bloem bollencultuur. De heer J. Mantel opende met ®en welkomstwoord. De heer v. Egmond wees er op. dat ’n eerste verelschte om goede bollen te kunnen telen is, dat de grond los ”emaakt wordt. Voorts moet er een goede waterstand rijn- het land moet op afwatering liggen, zoo- dat in een natte periode het water direct kan afvloeien en in droge tüden het water tot de wortels kan opstügen. Na het planten, moet de grond direct goed worden afgewerkt. Vlak ken, en zoonoodig dekken. Daar dit iaar veel gevaat is voor vuur in de tulpen, raadde spr. ieder aan, om te spuiten met terlan, AGOB 72, Tullisan enz. Voor 5 Dec. moeten de tulpen geplant zün. Het beste voor tulpenbollen is een goede schuurbehandeling. Hlerbü moet men niet drie factoren rekening houden, en wel droogte, ventilatie en temperatuur. Met tem peratuur kan men veel goed maken, doch ook alles bederven. De nieuwe bol wordt in de schuur gevormd. De gewenschte temperatuur is in het begin pl.m. 80 graden, later 70 en tegen het planten 65. Ook droogte is van groot be lang. Hierdoor wordt het aantal wortels ver- ▼lerdubbeld en men verkrügt een sterk gewas Het is voor de cultuur van groot belang, om de broeicapacltelten zoo hoog mogelük op te voe ren. Daarom spoorde spr. allen aan. om broel- proeven te houden. Men kan zien, wat nog ver anderd kan worden. Door de aanwezigen wer den hierna nog eenige vragen gesteld, welke spr. naar genoegen beantwoordde. De heer Mantel sloot de büeenkomst. De heer Jb. Glas. Heerhugowaard. zeide dat in zün vergadering werd afgekeurd, dat de balans niet in den beschrüv ngsbrief stond. De voorzitter herinnerde er aan, dat de leden de balans te allen rijde kunnen inzien. De heer Visser merkte op. dat er weinig be langstelling werd betoond. Men zou voor een volgenden keer een voorstel kunnen doen om de balans weer op te nemen, meende de voorzit ter. De heer Quant, Heerhugowaard, had een klacht over den lagen steun op de savoyekool. De voorzitter deelde mede, dat hier een be drag van f 9000 aan steun ontvanget^TWerd. De heer A. Hoogland zeide. dat de gele kool tot 28 Augustus gesteund is. Daarna niet meer. September en October vallen er buiten. De heer De Boer vond dit laatste ook on- begrüpelük. De voorzitter zegde toe hiernaar te informee- ren. evenals naar de resultaten van het door de L. G. C. verzonden adres. Besloten werd, voor de algemeene vergade ring één op 20 leden uit te noodlgen. De heer Madderom vroeg hoe de verhou- dlngen zün tusschen de bedragen van omzet en steun bü de veilingen hier en in Zuid-Holland. Spr. had gehoord van een bedrijf met een omzet van f 24.000 en een steun van f 12.000. De voorzitter zeide, dat dit moeilük te ver- gelüken was. Als het tomaten en komkommers zün. komt er veel steun op. In vergelüking met Noordscharwoude. was het hier wel goed. Door de tomaten krijgt men hier wat meer. jatten om het kampioenschap van dit district. Wie hier den begeerden titel en den wissel- beker in de wacht zal sleepen kan moeilük er ge- Hiema besprak de voorzitter den toe stand. Er wordt weer onder moeüüke In ternationale omstandigheden vergaderd. 30 stuks 15 CCNT s

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 2