WES D LAND Rook van Van dag tot dag WEST-FRIESLAND foto’s Mooie Reeds 20 jaren de beste sigaret Uw gezondheid! voor BOELHUIS Een week-end voor de meisjes ons gewest GEMEENTELIJKE BADINRICHTING WESTERDIJK Uitsluitend I VEEBOELHUIS „JE LEVENSTAAK” JOH. DE HAAN ZATERDAG 22 APRIL 1939 Ei By drag NIBBIXWOUD PURMEREND WESTWOUD UITGEEST ENKHUIZEN ZWAAGDIJK 25 April De werkzaamheden GROOTEBROEK PROVINCIAAL NIEUWS ASSEN DELFT WORMERVEER CASTRICUM T entoonstelling HEEMSKERK HOOGWOUD KROMMENIE Lintmens bollenvelden LUTJEBROEK Financieele 'jaarverslagen Hoorn Cr. Noord 40 M. Meijer ■h TE WOGNIIM Een belangwekkende tentoonstelling Witte Kruis-vergadering te Enkhuizen tot de vorming van het christelijk gezin 'n Keurige wasch, 'u heldere jas Overhemd en boord, zooals '1 behoort; 23 April Een jaar van groote werkzaamheid HEM-VENHUIZEN W1JDE-WORMER 27 April INSTITUUT J. KOOPMAN Westwood Westfriesche agenda 22 April 24 April T IS DE MOEITE WAARD RADIO-APPARATEN Kerksteeg 1S TeL 289 Openstelling van het badhuis 1 MEI a.s. SEIZOENABONNEMENTEN reeds nu verkrijgbaar ten kantore der directie (kantoor Stadhuis), Telef. no. 73. 26 April Adverteer! U verkoopt meer! A (V01- 1. uit voering van de tooneelvereenlglng van de St. verga- vertoonlng van de St. Jansfllm. te taris December Medewerker ▼oor Adspiranten- E. ners om mededeeling, t CHIEF WHIP niet ondienstig wyden aan het Een tweetal kleine zaaltjes tentoonstelling, die door tal 1 Vrijdagavond werd in de bovenzaal van „de West-Friesche Munt’’ te Enkhuizen een leden vergadering gehouden van „Het Wlfte Kruis" aid. Enkhuizen. Bij ontstentenis van den voor zitter Visser het voorzitterschap waar, die allen wel kom heette. Hierna volgde het jaarverslag van den se cretaris. den heer S. Visser. In 1938 was de afoeeling zoo gelukkig, de ge vraagde en noodzakelijke hulp aan de leden te verleenen. Ook nu bleef de gemeente-subsldie onverminderd. De rjjkssubsldle vopr de tbc- bestrijding onderging opnieuw eenlge verlaging. H. Vormsel 16 Mei as. zal in deze paro chie het H. Vormsel worden toegediend. zien. De rondvraag leverde niets op, waarna slui ting volgde. Dokter en Apotheker Zondag a.s. heeft dr. Hesselink dienst en is de apotheek van den heer de Wit gecpend. (aftr.), 3. O. Kroon (aftr.), (aftr.), 4. C. V. Appelman, (aftr.j, 8. L. Kolken. den. dat zich op dit vroege uur niemand in de voorkamer bevond. lokalen van de O. L. Vrouw i tentoonstelling van handwerken Missiehandwerkclubje’’. Een der leidsters stelde ons in staat de ten toonstelling te bezichtigen. Onze redacteur schreef hierover: liedjes weer eens o Zfj worden er op gei in elkaar te zetten, Bo- Beckhouterweg. Liefdewerk „Oud Papier” In de laatstge houden vergadering der plaatselüke afdeeling is besloten dezer dagen over te gaan tot het op- KJ.C. Weekagenda: Zondag na de Hoog mis contrlbutie-afdracht des middags van 5 tot 6 uur: Tarclsiusban; van 7 tot 8 uur St. Aloy- siusban. Maandag na de congregatie groep. Dinsdagavond handarbeid. Donderdagavond 7 uur Dr. Ariënsban. Pz U halen van het oud papier. De schoonmaaktijd biedt een welkome gelegenheid. De parochia nen worden vriendelijk verzocht het oud papier te bewaren. Samengevoegd. De vrijzinnige kiesvereeni- ging en „Gemeente Belangen" komen met de a.s. gemeenteraadsverkiezingen met één candl- dateniyst uit. waarvan de volgorde is: 1. J. B. Jonker. 2. G. Schut, .3. Jb. Leguljt Mz 4. M. de Boer, 5. K. Feeke. 6. P. Walig, 7. W. Gorter. 8. 8. Schots Wz., 8. J. Kriek. spannende -1 (vol- Uw dekens, beddengoed en sprei Met zorg behandeld in KWAAD'S WASSCHERIJ Dubbele Buurt 4 - Hoorn - TeL 400 De kweel bewjj niet neme Bteit „Een spannende --1 (vol- te NIBBIKSWOUD Met kaas e kregen U noot on voc land al veer t elf te De r werk d lertreui die goe ta haai heid si lelijk 1 Wel tei Volgt léén ui kracht! In «en: ring Mi eent geert RSt» «gei aekei word Beve heevi doon niet De ƒ11.46 po* roor i geraar Het voor 1 door i boter. Er we hetgee jaar Hier Ven kaasco Na 1 beer belang De i pven dacht Itfkhed voor e prijier noodkt nemen vordei van d> ten; w rung h op het bet bu vaar belang kaas, i ▼aak t Men c <mdat goed v der go lijn ev gaat e samna ver- Westfne- Vrij jUtam boude .Noor Alle teroor bel h leden d. Sai voord Mee Kient tn zei anger Tot dene I De •P/1 taldo De De re: ituur. betaal gekeut Wasser den he Mad g< De e: Meld o «en vt> •loot r nserve bestuur contnb •en be< De t filüM 117841 tuda. «P /V lenverz 15560 Pensioe bat ou Spreekuur burgemeester De burgemeester houdt spreekuur op Maandag 24 April v.m. van 10 tot 11 uur. Graaltentoonstelling. De vervaardigde werkstukken door de Graalmelsjes zijn te be zichtigen hedenavond van 810 uur en Zon dag na de Hoogmis tot 1 uur en daarna van 26 uur. De leidster gewaagde met grooten dank van de inschikkelijkheid en de groote vriendelijk heid van Rector van Leeuwen, wiens toestem ming men spontaan verkregen heeft. Toen men met de handen in het haar zat en er enkele dagen geleden zeer veel werk te wachten stond, hebben de broeders en fraters ijverig geholpen de stands in te richten. Ongetwijfeld zal dit week end medehelpen aan den bouw van een gezond christelijk ge zinsleven in ons mooie gewest! Watersportvereeniging „Almere” In de jaarvergadering werd besloten voor het seizoen 1939 een drietal onderlinge wedstrijden te hou den en wel op 27 Augustus en 3 September. Voorts zal een wedstrijd te Hoorn gehouden worden tegen de Horineezen op 11 Juni en een returnwedstrijd te Enkhuizen op 16 Juli. Ten slotte zullen clubtochten in den loop van het seizoen na onderlinge afspraak en In samen werking met „De Bilt" gehouden worden. Kerkbericht. Zondag a.s. zijn de H.H. Mis sen om 7, 8.30 en 10 uur de Hoogmis. Om half drie Derde Orde. Des avonds om 7 uur Maria- lof voor onze zieken. In de week zijn de HH Missen om 7.30 en 8.15 uur. Woensdag 7 uur Jongenscongregatle en 8’ uur voor de dames. Donderdag 7 uur Lof. Zaterdag van 4—6 en van 7—0 uur gelegen heid om te biechten. .Little Miss Broadway" en „Een r; nacht" in het Wllsontheater te Hoorn wassenen). 730 uur in het Patronaatsgebouw Lutjebroek, K. J. C.-niewws Zondag 3 uur fietstocht naar Bgmond. Zooveel mogelyk in uniform. Men is op dien tijd by het gebouw. Ban- en club- uren als gewoon Vrijdagavond werd de ouder avond gegeven. De Kruisvaart speelde -de revue die een kyk gaf I op haar werk op voor- treffeiyke wyze. Kapelaan Voets lichte de ouders nog eens in over het groote belang der jeugd- vorming. Voor de Junioren van 8. D. E. werd dezelfde revue nog eens opgevoerd. Door den directeur werd de rangverhooging verleend aan de leden van de Lambertus- en Franciscusban Commissie vergadering steun aan kleine tuin ders. Donderdag vergaderde de commissie tot steun aan kleine tuinders ten kantore van het algemeen Armbestuur. Mede waren aan wezig de regeeringsambtenaren van Economi sche en Sociale Zaken, alsmede Ir. v. d. Helm, rijkstuinbouwconsulent. De steun aan kleine tuinders werd In den breede behandeld, mede In verband met de gewyzlgde bedryfslndeellng van verschillende der betrokkenen welke voor steun als kleine tuinder in aanmerking komen. Wegens het massale aantal der te behande len stukken worden volgende week de afhande lingen voortgezet. Gouden huwelijksfeest. Het echtpaar C. v. Steen. C. van Steen—Boon hoopt op 5 Mei a.a den dag te herdenken dat zy voor 50 jaren In den echt werden verbonden. De bruidegom Is 75 jaar. het bruidje is 73 jaar. De krasse oudjes kenmerkten zich steeds door hun opgeruimde vroolyke natuur. Zy genieten beiden nog een goede gezondheid. Hun huweiyk werd gezegend met 9 kinderen en tal van kleln-kinderen. Dien dag zal het hun zeker niet aan belang stelling ontbreken. zoowel voor de reeds aangeslotenen als hen die zich thans zullen aansluiten. De aansluiting is voor een deel mogelyk ge worden. doordat een Zaansche industrieel zich in de gemeente gaat vestigen en een garantie voor mlnlmumverbrulk op zich neemt, terwijl daartegenover de gemeente weer garant is voor het nakomen van de door dezen heer gedane toezeggingen. ,De tentoonstelling.” Daar Is men al lang vól van in de kringen van de Graal. Dat móét tot de meisjes spreken. Daar moeten de indrukken van het gesprokene zich ver levendigen, tastbare, zichtbare vormen aan nemen. Daar moét het kindje spreken tot de toekomstige moedertjes. Spreken in gróóte portretten van huilende, lachende, graaiende, ernstige, pruilende, spelende en stoeiende kinderen. Daar moet de sfeer van een prettig huisgezin spréken tot de toe- komstige huisvrouwtjes. Spreken in styi- volle eenvoudige meubels, in keurig gedekte en origineel versierde tafels, in zelfgemaakt speelgoed, in prentenboeken en tuinierge- reedschap. van het Advocaat, gedurende geweest. Zoo men weet heeft een onzer redacteuren keeds een uitvoerig arttael gewijd aan do - Het leek ons evenwel even de aandacht tc Ongewenscht bezoek. Vrijdagmorgen om even zes uur vertrok van hier een trailer met aanhangwagen van het expeditiebedryf Knop en Zn. met bestemming Amsterdam. Juist op de nogal hoog liggende brug In de Zuider Vaartdyk. brak de koppeling van de aanhang- wagen, die tengevolge hiervan niet alleen stuurloos werd, doch by het verlaten van de brug niet weinig In snelheid toenam. De wa gen. zwaar beladen met rollen linoleum, schoot onder donderend geraas de woning binnen van. de familie Valkoog en kwam In de voorkamer tot stilstand. Rekening houdende met de geweldige schrik die deze menschen zullen hebben doorstaan, mag het toch een groot geluk genoemd woe- Verkooping. Ten overstaan van notaris Cra- nenburgh te Castricum werden in hotel „De Ooievaar" alhier de volgende perceelen geveild: Perceel woon- en winkelhuis, schuur en erf, gelegen aan de Nieuwstraat 15. alhier, eigenaar T. Wormsbecker. verkocht aan N.V. Bouwbedryf ,Jobo” te Haarlem voor f 2060 Perceel bouwterrein aan den Hoogeweg alhier, groot 3 90 Are. van de Erven G. de Geus, ver kocht voor f 306 aan K. Tromp alhier voor KI. Schermer te Uitgeest. Perceel woonhuis met tuin en schuur, gele gen aan den. Middel weg 68 te Uitgeest, werd on derhands verkocht. Perceel woonhuis, schuurtje, erf en grond, aan de Sluisbuurt 13. alhier, groot 9.55 Are. van de Erven Jac. Visser Jbzn werd opgehouden voör f 2500. Perceel woonhuis, erf en grond, gelegen Nieuw- land 17, alhier, groot 1-13 Are, eigenaar Th. L Niesten te Beverwyk. werd voor f 270 opgehou den. Perceel woonhuis, erf en tuin, gelegen aan de Klels 71, alhier én eigendom van den heer P B. Beenker te Leiden, werd opgehouden vooi f 2100. Verdwisteringsoefening De plaatseiyke Luchtbeschermingsdienst heeft besloten om op ‘Donderdag 11 Mel as. van 9 tot 10 uur een verduisteringsproef te houden. R.K. Jeugdniewwz. (Kruisvaart) Zondag met busje staan. Vroegmis Jo Vos en Kees Maas. Hoogmis Jaap Jonker en Jan Molenaars. Maandag geen herautenraad. Repetitie van muziek. Komt allen! Dinsdag geen ban voor de Franc. Xav.-groep. Het banuur is verplaatst naar Donderdagavond. Vrijdagavond repetitie voor de' Zangclub De 8t. Wlllibrordusban heeft haar byeenkomst op Woensdagavond - Kruisvaarders, oefent Je goed voor ons as. feest. Dat moet af zyn! Notaris NOOT te BENNING- BROEK zal op Woensdag 26 April 1939, des voormiddag» 10 uur, ten huize en ten ver zoeke van den heer J. KOOP MAN Sz. te NIBBIKSWOUD, wegens opheffing van zijn be drijf, a contant publiek ver- koopen: Den zeer melkrijken en op 2 stuks na TJ.C. vrijen veestapel, bestaande uit 24 stuks hoorn vee, wo. 19 kalikoeien (waarvan 2 zomerkalvers), 5 pinken met schets, 1 schapen met lammeren. Voorts: bakwagen, buggy, (naai machine met messen, hoolhark- machine, hooischudder (Bobby), kaas tobbe, kaasplanken, spat- schutten, pl.m. 50 aardappel- bakken, pl.m. 10 bloembollen kisten, pl.m. 30 erwtenrulters en hetgeen verder zal worden aan geboden. Met den verkoop van het vee wordt om 12 uur aangevangen. gesteld: 1. P. Groen, aftr.. 2. C. Klasen laTtr 3 P. Deken. 4. 8. Koning Dz.. 5. Mooy, 6. R op den Kelder, 7. Jb Klaver. 8. J Langedyk. 9 W. Hoogland. 10. C. Pauw. 11. J. P. Koopman en 12. G. F. Kuiper. Jong Leven Het R K. Kinderkoor „Jong Leven" zal Zondag en Dinsdag as. voor ’t voet licht treden met de operette „De Fee van de bron", tekst van J. Wilson, muziek van Koning. Eenlge dames van de gemengde zangvereeni- ging zullen daarby medewerking verleenen. Na afloop is er gezellig samenzyn. Electrificatie van den polder In de gehou den vergadering van den gemeenteraad werd besloten tot verdere electrificatie van de ge meente over te gaan. In verband met de improductiviteit van het gebied zal het noodlg zyn, dat de licht tarieven in het algemeen worden verhoogd en wel het vast-recht-tarief met 10 Dit laatste geldt, i voor uitvoerig week-ends in Den Haag om nog voor ons gewest zoo belangrijke week-end, dat heden en Zondag in liet St. ---aan den contributie dansen in 1 uur, Hoornsch Koffiehuis, algemeene gadering van het comité voor den schen Katholieken Landdag. Bedwelmd. TUdens ondergrondsche werk zaamheden aan de gasleiding te Krommenie- dyk geraakte de hulpfitter M. K. door t ult- stroomende gas bedwelmd. Een en ander liep nog goed af. aangezien hy hierby niet over ge luk te klagen had. Een toeschouwer zag op een gegeven morfient, dat het werk stil lag en trok hem naar ‘boven, terwijl Dr. Talsma, die juist per auto passeerde, hem ter verdere be handeling meenam. Ns <j dental •n boti kazend: tal 327 fabriek ienqeni tan uit Tot beroep Distributie van levensmiddelen. In de week van 24 April—1 Mël as. is de winkelier P. Koper aangewezen voor den verkoop van goedkoope onvermengde margarine, alsmede bak- en braadvet. herbergt deze van bloemen een De nieuwe verbindingsweg De nieuwe ver bindingsweg, welke aansluiting zal geven op den primairen weg EnkhuizenHoorn, begint zyn voltooiing te naderen, hoewel de offlcieele ingebruikstelling nog wel eenigen tijd op zicji zal laten wachten, in verband met het komende drukke werkselzoen in het vrye landbouwbedryf en de geheele aanleg, uitgezonderd de bruggen bouw, geheel in werkverschaffing werdt uit gevoerd. Voor de gemeente bood dit werk uiter aard een welkom object, daar nu reeds gedu rende ruim een jaar dertig werkloozen te werk, konden gesteld worden. Met derf bouw der vbf- de en laatste brug zal men spoedig gereed ko men. Thans is men druk in de weer met de verzorging van het wegdek. Dageiyks ryden au to's af en aan voor den aanvoer van puin. Door de goede zorgen van het gemeentebestuur zal de nieuwe weg een fraai aspect verkrygen. Dank zy de welwillende medewerking der Ned Sierteelt Centrale zyn reeds een groot aantal jonge boomen langs den weg geplant, oa. esch- dooms, platanen, meidoorns, meelbessen. es- schen en accacla's, prachtig bloeiende sierhees ters in bonte mengeling van kleuren. In velerlei opzicht zal Grootebroek met dezen nieuwen weg vooruitgaan. Notaris NOOT te BENNING- BROEK zal op Donderdag 27 April 1939, des voormiddags 10 uur, in de veeschuur op het land aan de Oude Gouw te WOONUM, in gebruik bjj Mej. de Wéd. A. LANGEREIS aldaar, k contant publiek verkoopen 7 stuks HOORNVEE (fokvee). als: 5 kalikoeien, 2 pinken met schets en een kulkalf; voorts een drachtige zeug, stuitje boot, drlewiellge kar met hoolraam en ponder, melkwagentje, ket- tlngegge, spatachut, mestplui- ken, kippenhok, een stuit mèét, ong. 300 dakpannen en hetgeen verder zal worden aangeboden. De Graalwaoht Zondag na de Vespers betalen en sparen, daarna volks- de gymzaal. Maandag 7 uur club voor D.I.O. Dinsdag halt 7 zang voor alle con- greganlsten. ook voor de kleine congreganisten Woensdag hall 2 kruiskinderenclub, de bosch- viooltjes. Donderdag 7 uur Missleclub. Önder de H. Mis van hall 7 algemeene H. Communie Vrydag halt 7 geesteiyk uur. Excelsior Vooruit De deskundige ■cbrlfteyke Opleiding Politiediploma weet onze Cursisten te doen slagen èn benoemd te wc/rdten! Inl. gratis. Gemeenteraadscandidaat Door de R K Staatsparty alhier is voor den gemeenteraad te Nibbixwcud candidaat gesteld de heer Joh. Schilder alhier. De R.K. Klesvereeniging te Nibbixwoud zal zeer waarschyniyk dezen can didaat overnemen en hem een verkiesbare plaats geven op de lijst. Stemming groslijst De stemming voor de grosiyst zal gehouden worden op Zondag 23 April. De stembureaux by G. de Boer en 't ver- eenigingsgebouw zyn open na de Vroegmis, na de Hoogmis tot 12 uur en van 2 tot 5 uur. Het politiek advies is als volgt: Bruinenberg, L. de Moei. P„ Laan. Th Eshuis, Th.. Elders. D„ Groot. Joh.. Besseling Cz., Jo„ Sjerps, Joz., Vriend. Jac. .Little Miss Broadway" en „Een spannende nacht” in het Wllsontheater te Hoorn wassenen). Gemeenteraadsverkiezingen De stemming voor leden van den gemeenteraad is bepaald oj> 14 Juni as. 8 uur In het Gezellenhuis te Hoorn, dering R. K. Volksbond. Groote voorjaarsmarkt te Hoorn. In het Park te Hoorn groot Kap-concoura en van 3—5 uur modeshow. De werkverschaffing Met ingang van Maan dag as. zal de leiding van de werkverschaffing berusten by de Ned. Helde My. Als uitvoerder werk biyft aangesteld de heer W die ook voor de gemeente Purmerend zeven jaren daarmee belast is TentoonetdUnf in de groote Doelenzaal werd de jaariyksche tentoonstelling van de stadsteekenschool gehouden. By deze gelegen heid heeft de voorzitter van het schoolbestuur dank gebracht aan burgemeester Cramwlnckel, die heel veel voor het Nyverheidsonderwys heeft gedaan Burgemeester Cramwlnckel sprak enkele harteiyke woorden, waarna de mede deeling van de overgangen en de prysultreiklng plaats vond. ONZE SOBnEBINÜ NEBUWE TE ZIEN. EB IS BESLIST IETS VOOB O BIJ PHILIPS TELEFUNKEN N.S.P. Prtjaen vanaf f 88... Ook op termijn WEEKKAARTEN, geldig van Maandag t/m Zondag, a f 0.35 per persoon uitsluitend verkrijgbaar aan de kassa. R.K. GemeenteraadscandMaten Door de R K. Kiesverenigingen te Hoogwoud en te Weere is voor de as. gemeenteraadsverkiezingen op 7 Juni a.s. de volgende candldateniyst vast- .Little Miss Broadway" en „Een spannende nacht” in het Wllsontheater te Hoorn (vol wassenen) 10 uur, Veeboelhuls te Nibbixwoud door no- Noot, ten verzoeke van den heer J. Koopman Melkprijs De straatprjjs van de melk is thans met 1 cent per L. verlaagd en op 10 ct. per L. teruggebracht. R.K. Candldaten vom- den gemeenteraad Voor de komende raadsverkiezing zyn door de plaatseiyke afdeeling van de R.K. Staatsparty de volgende candldaten gesteld: 1. J. Vriend 3. O. de Vries D. Doodeman Voor de gewone wykverpleging werden 8431 huisbezoeken afgelega In 150 gezinnen by 156 patiënten. Voor de t.b.c.-bestryding 561 huis bezoeken in 83 gezinnen by 89 patiënten. Drfe t.b.c.-patiënten ondergingen een rustkuur en werden thuis verpleegd. Het consultatiebureau voor t.b.c.-bestryding hield tweemaal per maand zitting. Aan de t.b.c.-patiënten werden 171 maal materialen verstrekt waaronder 15 ledi kanten met toebehooren. Vier tbc.-patiënten werden met hulp van „Het Witte Kruis” in een sanatorium verpleegd. Vier patiënten kre gen versterkende middelen; vyf maal werd hulp verleend tot het verkrygen van een betere wo ning. Het consultatiebureau voor zuigelingen hield 47 zittingen en verstrekte 1948 consulten, voor zuigelingen-toezicht werden 651 huisbezoeken afgelegd Nieuw Ingeschreven werden 124 ktn- deren. Per 31 December waren 143 kinderen sfeer in |ontjer toezicht. hinderen van alle scholen werden geregeld onderzocht, zoo noodig door oen schoolarts. Hierby was de zuster 39 maal behulpzaam. Bovendien werden in het wykgebouw 37 kinde ren geholpen met 299 beurten. Voor den cursus huiseiyke ziekenverpleging was byzonder veej belartgstelllng. Van de ledep der afdeeling kwamen 40 aan vragen binnen. Aangezien het maximum aantal cursisten 24 bedroeg, was Zr. Groot zoo wel willend. eiken cursusdag tweemaal les te geven. Ook in 1939 wordt het hoofdbestuur verzocht weer eenzelfden cursus te mogen organiseeren. Door de vastgpstelde wyziging In het tarief der vergoedingen voor de genoten kraamhulp liep het aantal kraamvrouwen, dat die kraam hulp ontving, terug van 71 in 1937 tot 42 In 1938. Veroorzaakte deze gewaardeerde hulp in 1937 een financieel tekort van f 1309.20. dit tekort was in 1938 f 95497. In 1938 namen 30 dames aan den moedercursus deel. Het was weer Zuster Leegwater, die als leidster optrad en ook weer een dankbaar gehoor had. Wegens liquidatie van de N.V. Enkhuizer Bad- en Zweminrichting zag het er naar uit. dat de be staande inrichting gesloten zou worden. Om dit te voorkomen, werd overleg gepleegd door de besturen van de gemeente, de N.V. In liquidatie en onze afdeeling. met het gevolg, dat het bad huis gekocht werd door de afdeeling. De gemeenteraad besloot, tot dekking van het tekort in de exploitatie, de f 1000.subsidie, die de N.V. ontving, zoo noodig te handhaven voor het nieuwe bestuur. Voor de medewerking van burgemeester Haspels, om te komen tot de ge- wenschte oplossing, betuigde het bestuur zyn welgemeenden dank. Het aantal kuipbaden was in het afgeloopen Jaar 1787. het aantal regenbaden 7031. De huisverzorging heeft ook in 1938 weer be- langryken arbeid verricht. In 85 gezinnen werd 1684 dagen en 135 halve dagen hulp verleend, In elk gezin varieerend van i tot 5 weken. De dames legden ongeveer 400 bezoeken af.. 148 kinderen werden driemaal Ingeënt tegen rood vonk en diphtheric. Dit geschiedde door den ge- meente-arts. bygestaan door de wykverpleeg- sters. Als gevolg van de opheffing van enkele groo te bedrijven liep ook In 1938 het aantal ftiwo- der gemeente 'terug. Niettemin steeg het aantal leden van 1944 tot 1955. Tegenover een aanwinst van 98 nlguwe leden stond een verlies van 87 leden. Thans werden de velé tngekon.en stukken behandeld. Voor de in sanatorium verpleegde en te ver plegen t.b.c.-patiënten werd uit het Verpleeg- fonds der N.H. Vereeniging voor t.bc.-bestry- dlng ook voor 1939 weer een bedrag toegezegd van f 225. Pogingen om reductie te krygen op de ver- pleegprijzen der sanatoria zyn gedeelteiyk geslaagd. De uitgaafpost van de gemeentebegrooting f 1500.voor vergoeding aan het „Witte Kruis” van de kasten voor sanatorium-verple- glng is in 1938 met f 600.overschreden. Ook voor 1939 ziet het er naar uit, dat het bedrag van f 1500.niet toereikend zal zyn. Van het Sn. v. L. Ziekenhuis-bestuur kwam de mededeeling, dat over 1938 een subsidie Worat toegekend van f 50.tol gedeeltelyke dekking van het badhuis-tekort. Ook het bestuur der Vereeniging voor „Volks- en Schoolbaden” gaf een subsidie van f 100.— met hetzelfde doel. vrooiyk aanzien kreeg zoo moet het ook in de huiskamer zyn sinds enkele dagen. Een heeriykheid om te zien, die Paasch-tafel, met die narcissenvaasjes uit oude eierschalen; die Kersttafel met een kleine devote spreuk als siersel, dat hyacintentuintje, dat konynenhok. dat hobbelpaard uit doodgewone planken, dat poppenhuisje uit lucifersdoosjes, dat zaagwerk, die albums, die boeken-verzameling voor het gezin practise!) en leerzaam. Daar doet leder ideeën op. Leuke ideeën over hoe. het prettig kan zyn in huls. Hoe er sfeer te scheppen valt. wykverpleging ontvangsten f 172062. uitgaven f 234732; TBC -bestrijdlng ontvangsten f 411095, uitgaven f 4831.39; Kraamverzorglng ontvangsten f835.05, uitgaven f1790.68; Bad huis ontvangsten f 2279 84. uitgaven f 2556.68 Saldo 31 December 1938 f 644.55. Totaal ont vangsten f 1996123, uitgaven r 19961.23. De uftkeerlng van Lakenmans Bank bedroeg f 41433. De vergoeding voor kraamhulp wordt geschat op f '1.minimum per dag, gezien het groote tekort op deze rekening. Van Lakenmans Bank is tot nu toe totaal 55 pet. ontvangen. Wegens vertrek van mej. Mous was er een vacature ontstaan in het bestuur. Daar men gaarne een RK. vertegenwoordiger zag werd in deze vacature benoemd mej. T. Schaap. Medegedeeld werd dat 2 patiënten in Hefde- heuvel verpleegd worden en 3 in andere sana toria en nóg een lid op de wachtlyst staat. Voorts werd de aandacht er op gevestigd, dat by aan vrage om materiaal het lidmaatschapsbewys van den controleur, den heer Asma. getoond moet worden. Mevr. Haspels zag gaarne dat op de scholen een tandartsendienst ingesteld werd. Hierby sloot zich aan de heer Dfkstaal. Ben enquête ingesteld bleek zeer bevredigend. Een en ander zal onder de oogen worden ge- f-, carillon van den Zoidertoren De heer den, heer K. D. Baas, nam de heer S. v Wilgenburg heeft dezer dagen het speelwerk van het carillon verstoken. Thans klinkt op heel uur: „Hymne uit de opera „Iphanle van Taures" van Chr. von Gluck; kwart over heel uur: de twee eerste regels van „De Bietebouw" van Emlel Hullebroek; halfslag: Frjlhlingsglaube van Fr. Schubert, kwart vóór heel: de eerste regel van „Lledeke van Nuneke" van S. Abrams Aa. Zondag zal Limmen voor de bloemen liefhebbers zeer veel schoons kunnen bieden, vooral omdat de narcissen, hyacinten en vroege tulpen gelijk in bloei staan. Ook voor degenen die as. Zaterdag den bloembollendag te Lim men bezoeken, is de volgende route zeer aan te bevelen: Komt men van de richting Alkmaar, dan vindt men langs den ryksweg op de grens van de gemeente aan weerszyden zeer uitgestrekte, prachtig bloeiende narcissenvelden in allerlei tinten geel. Vervolgens zyn aan beide kanten fraai gekleurde tulpenvelden met een opval lend helwitten akker van witte hyacinten. Komt men in de kom van het dorp, dan neme men den Middenweg, die begint schuin tegen over de groote bollenschuur van J. Valk^rlng Langs dezen geh'eelen weg, (die slechts van een kant af bereden mag worden) zyn de mooist denkbare bollenvelden. Vooral de hyacinten- velden zijn hier verrassend mooi, en ook de fotografen kunnen hier menige mooie opname maken. Gaat men den geheelen Middenweg af tot dicht by de protestantse he kerk, dan loopt men langs Disseldorplaan en Visweg terug naar den Rijksweg Vooral voor wandelaars Is dit eer. prachtige route, langs de mooiste velden, en ongeveer een uur gaans. De namen der wegen zijn nu met bordjes aangeduid, zoodat alles ge- makkeiyk te vinden is. Wil men den weg be korten, dan neme men na van *t Disseldorp gekomen te zyn, den Kerkweg. Ook hier heeft men een fraai gezicht op verschillende velden en bereikt men spoedig weer den Ryksweg Moge Zaterdag en Zondag het weer meewerken, dan belooft het een mooie dag voor Limmes te worden. Voetbal Zondag a.s. speelt Grashoppers I zyn laatsten competltlewedstryd thuis tegen Geel Zwart I om 2.30 uur. Het tweede speelt uit tegen KGB 2 om 230 uur. Junioren a spelen om 2 uur te Hoorn tegen Forward a. De eindcyfers van den penningmeester zyn als volgt Saldo 1937 ontvangsten f 438.42 Witte Krufs ontvangsten f1057635. uitgaven f779137; .Little Miss Broadway" en nacht" in het Wllsontheater te Hoorn wassenen) In het Park te Hoorn groot kapconcours. In „Het Gouden Hoofd” te WesterbJokkrr propaganda-vergadering van den RK. Bond voor Groote Gezinnen. Spreker: Dr. Joa. de Boer uit 's-Gravenhage over; „Naar een Nieuwe Ge meenschap.” Na beide HH Missen te Beemster in één der lokalen van de O. L. Vrouw van Lourdesschooi tentoonstelling van handwerken door „Ons Missiehandwerkclubje". In de zaal van den heer J. van Veten, Jozef gezellen. BloedibollencuKuur De a.s. tentoonstelling van getrokken tulpen zal georganiseerd worden in samenwerking met de afd. HoogkarZpel en wordt gehouden te Lutjebroek. NUverheidaexamens Door de vereeniging St. Anna van het Nyverheidsonderwtjs zijn de volgende leerlingen der eerw. Zusters der St. Jozefschool alhier geëxamineerd. Voor costumlëre slaagden: Truus Pronk. Mar tha Haring, Martha Beemster. Gré Schouten en Bets Karsten. Voor Lingerie: Gré van Ammers. Truus van Ammers. Annie Laan, Mien Sym. Martha Laan en Trien Schaper. nifacius-Missiehuis. Wordt gehouden. Het leverde voor de meisjes in ons gewest ■vele practische bezwaren op, om een reis naar Schevenlngen te ondernemen. Men heeft toen getracht dit week-end in Westfriesland te or ganiseeren. De belangstelling hiervoor was zeer groot. Het mag den Jongen meisjes in dit gewest als een eer aangerekend worden, dat door de voldoende belangstelling jen week-end in Hoorn mogelyk was. Hoewel voomamelyk meis jes aangesloten by de Graal hieraan deelne men. waren ook de anderen van harte wel kom. Niet minder dan 230 Jonge meisjes, waar onder ongeveer 50. die niet aangesloten zyn by de Graal, zullen dit week-end meemaken. Het doel is Let jonge meisje in te leiden in de volle schoonheid en verantwoordelykheid van haar taak als vrouw en moeder, zzxxlat wezenlyk wordt bijgedragen tot de vorming van gezinnen. waarin een christelyke geest ■^^Wrscht. Dit gaat langs den blijden weg van een frissche, gezonde opvatting over de kleine en groote plichten in het huiselyk leven. Een aantal lezingen zullen dit trachten bewerkstelligen. Twee priesters zullen de prin- dpieele grondslagen en christelyke waarheden over huweiyk en opvoeding verklaren en toe lichten. Twee Vrouwen van Nazareth en een gehuwde vrouw en moeder zullen over de prac- tyk van gezinsleven en opvoeding spreken. Alzoo zullen de meisjes op een wel zeer ■choone wyze wars van wrangen bysmaak worden voorbereid op het huweiyk en de taak, die haar daarin wacht. Het programma is voor beide dagen als volgt samengesteld Allereerst zal de zeereerw. heer A. M A. Vollaerts, directeur der vrouwelyke jeugdbe weging spreken over: De drie mogelijkheden voor een meisje, waarin spr. zal aangeven de wijze, waarop, het meisje, in welken levensstaat oog .geplaatst, haar talenten voor het moeder schap, het natuurlijke of het geesteiyke kan ontplooien. Een Vrouwe van Nazareth geeft de manier aan hoe met kinderen om te gaan. Zondag na de H. MIs zal een Vrouwe van Nazareth spreken over: 1 huis nu en later? De hoogeerw. heer plebaan Fllbry verklaart hoe een christen het huwe lijk ziet, terwyi mevr. V. Rupert—Vlaar ten slotte de practyk zal behandelen. Intusschen halen de meisjes de oude klnder- i en leeren er nieuwe by. *ezen, hoe een kinderfeestje enz.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 14