Dekking van, brandschade Bergen Schermer Egmond-Binnen Schoort Waarland Winst over 1938 1470 W armenhuizen T uitjenhorn Schermerhorn Kortsluiting R. K. West-Friesche Dambond R. K. Damclub E.D.D.Z. De wedstryd S.N.A.G.S.Z. Verslagen Rinnegom Pers, kampioenschappen Het' landskampioenschap De Provinciale Coöperatieve Vereeniging vergadert te Oosthuizen o o o o o Oudor p in memoriam pastoor C. Brouwers Voorstellen VRIJDAG 28 APRIL 1939 parochie. 10 uur Petrnella Koning JEUGDBEWEGING AGENDA MANNELIJKE Burcht vrede: Pa- Brouwer, St. Jansknapen. Christo Regt en St. JoaephgeaeUen ST. ADELBERTUS-PRIORIJ wordt uitgevoerd door de kinderen De provinciale Misintenties [e uur uur omslagheffing deelde a.s. zetten” is 750 bracht Woensdag- wordt competitie D. «DERl- den aan- Mei. feest van Kruisvinding, het geestelijk en tydeiyk wel- De stand van de onderlinge competitie van de „Eerst denken, dan den dat 6 5 5 5 3 3 3 2 2 1 1 1 0 0 0 pt. 14 12 10 10 7 7 4 4 4 3 3 2 0 0 0 sabeth Berkhout, II; Math. Smit en Gertruida SlUkerman, I. De gebeden worden verzocht voor Catharina CommandeurGoudsblom. die met de H.H. Sa cramenten der Stervenden is voorzien en Jacobus Latenstein die in den Heer Is overleden. waarin waren X 16 EEN VONKJE NOG Z00 KLEIN 'iNT B05CH KAN TZEERGEVAACLil bond, met een uitslag van 146, Is SNA. vol goeden moed, maar tegen G.S.Z. uit IJmuiden is ze overigens nog geheel onzeker van haar taak. 2 3 ■0 0 1 1 1 1 o o gem. 154 1.68 1.62 142 1.15 1.00 2.00 1.00 030 0.60 0.37 0.67 0.00 0.00 0.00 Zondag 30 April: Om half 5 ringverband voor de Kruisvaarders van 1415 Jaar; om 7 uur voor de Kruisvaarders van 1617 jaar. Maandag half 8 banuur voor alle bans; daar na E H. B. O. Dinsdag 7 uur Aspirantenban. Woensdag half g Congregatie, daarna biljart club. Donderdag Avondwake voor de Kruisvaart. De tooneelrepetities voor de Installatie op den 5en Zondag na Paschen worden door de Herau ten voor hun ban geregeld. Woensdag half 2 Aspirant Half 4 kring St. Jansknapen. rm. vL 1 0 1 3 3 3 0 3 3 3 6 3 5 6 0 van den uur voor ZONDAG: derde Zondag na Paschen. Tijdens Paschen. en de maand Mei. toegewijd aan Maria, zullen de stille H.H. Missen Maria of een Tientje gesp. gew. 9 7 6 7 6 7 2 4 5 5 8 3 5 6 0 uit den W.-Fr. zou De secretaris, de heer G. J. Zwaan, vervolgens verslag van het bestuur uit. inge volge art. 12 van het reglement, waarin de werkzaamheden van het bestuur waren ver meld. voor oogen men 8» legenheld men op half acht ter eere dankbaarheid; 10 Zoo t: 1922—23 verleden jaar Is uitgekomen. Daar St. Bavo ver- v. Kleeff, Grootebroek. 192334 C. -Westerblokker, 1924—25 P. N. Grootebroek, 192526 J. Meester Wz., Andjjk, 1926-,27 J. Meester Wz. te Andjjk. 1927—28 J. J. Wagenaar. Oosterblokker. 1928—29 J. J. Wage- naar. Oosterblokker, 1929 J. Meester Wz., Andijk, 1930 J. Meester Wr, Andijk. 1931 J. J. Wagenaar enz. enz. Het ontbrekende kampioenschap staat dus voor 1929 agngeteekend op naam van J. Meester Wz. In totaal heeft Meester dus niet zesmaal, zooals in de voorgaande lijst stond vermeld, maar zevenmaal het kampioenschap behaald. De afgebroken partij W. NleuwboerN. Pen- ZONDAG: Antonius uit parochie. MAANDAG: Daar tal van leden van den R.K. W.-Fr. Bond de vraag hebben gesteld of S.N.A. uit H.-Hugo- waard wel een min of meer goede kans maakt, om het landskampioenschap te behalen, kunnen wjj mededeelen. dat de kans zelfs gunstig is te noemen. Daar de W.-Fr. Bond thans voor de tweede maal in het landsclubkamploenschap uit komt, kunnen we. uitgaande van de onderlinge prestaties in het voorgaande jaar, eenige zij het dan ook oppervlakkige kansverhoudingen hieraan vastknoopen. Vooreerst willen we hier aan toevoegen en dit is voor de W.-Fr. Dam mers wel belangrijk om te vernemen dat de indeeling van de landskampioenswedstrijden ge heel anders is, als in het voorgaande jaar. Ver leden jaar kwamen alle kampioenclubs in één competitiewedstrijd uit. terwijl dit jaar de com petitie In twee afdeellngen verdeeld Is, n.l. een Noordelijke afdeellng. waarin de Haarlemsche. de Zaanlandsche en de West-frriesche Dambond uitkomen, en een Zuidelijke afdeellng, waarin de Utrechtsche. Haagsche en Noord-Brabantsche Zondag 30 April plechtige viering van het St. Josephfeest. Sluiting van ons winterprogram. Algemeene H. Communie onder de H. Mis van 7 uur. Daarna gemeenschappelijk ontbijt in het Patronaat, waarna ontspanning tot aan de yoogmis. De Hoogmis wordt door onzen Praeses opgedragen voor de Gezellen ,’s Middags om half 3 byeenkoms voor de Gezellen en hun Ouders In het Patronaat. Spreker de Zeereerw. Praeses. Op den gewonen tijd Spaarbank. Geen biblio theek. Vrijdagavond half 8 Vrije ontspanningsbijeen- komst. Trouw aan Kol ping. een ten groo- gelegenheid werk van en Gezellen is er in onder R. K Damclub als volgt: D. Tool H. Deen J. Stavenui ter J. v. KoU D. Kager O. Stavenulter Jn. Dekker Jn. Roos C. Buisman S. Dessens H. v. Galen W. Roosendaal B. Groot J. Mol J. Tulp aange- Is de C. J. Muis- Buis, WOENSDAG: 7 uur H. Mis voor Nicolaas Zuurbier en Wilhelmina de Waard.; 730 ge zongen H. Mis tot intentie van de eerste H. communiekinderen voor Cornells Baltus; ’s mid dags half 3 Lof voor onze aannemelingetjes. DONDERDAG: 7 uur H. MIs voor overleden ouders Admiraal en Alrik; half 8 voor Joannes Lieftlng en Maria Lucia Zuurbier; ’s avonds van 5—6 uur gelegenheid om te biechten voor de eerste Vrijdag. VRIJDAG: 1ste Vrijdag v d. maand, toege- wljd aan het H. Hart: 7 uur gezongen H. Mis voor de leden van het Genootschap v. h. H Hart van Jezus; 8 uur voor Wilhelmus Lieftlng; half 8 Lof ter eere van het H. Hart. ZATERDAG: 7 uur H. Mis voor Jansje van der Mei; half 8 H. MIs voor overleden ouders Kool-Beentjes en Stengs; 8 uur H Mis bij een zilveren huwelijksfeest. ZONDAG: 10 uur Hoogmis met Venl Creator uit dankbaarheid bij gelegenheid van een 25- jarig huwelijksfeest. Gedurende de Meimaand zal als regel lederen Woensdag- en Vrijdagavond om half 8 en lederen Zaterdagavond om 7 uur Lof gehouden worden ter eere van Maria. De wedstrijd om het R. K. Clubkampioenschap van Nederland tusschen S.N.A., kampioen R.K. W.-Fr. Bond, te Heer-Hugowaard. en G.S.Z.. kampioen R. K. Haarl. Bond, te IJmuiden, die op Zondag 16 April j.l. gespeeld zou worden, wordt thans gespeeld op Zondag 30 April as. in het clublokaal van S.N.A. (Café Wester), aan den Middelweg te Heer-Hugowaard. Daar de wedstrijd S.N.A.GSZ. op 16 April kort tevoren werd uitgesteld, ging men van de veronderstelling uit, dat dit allicht zijn oorzaak vond door de intrekking van enkele militaire verloven. Naderhand is gebleken, dat dit niet het geval is geweest. Naar een bestuurslid van den W.-Fr. Bond die dezer dagen contact heeft gehad met den Haar). Bond ons mede deelde. was aan deze uitstelling feitelyk een lange geschiedenis verbonden. In ’t kort kwam het echter hier op neer, dat om een eventueele onregelmatigheid In de afwerking van het wed- strijdprogramam te voorkomen, men het ge- wenscht achtte, den wedstrijd uit te stellen. Men was er n.l. niet geheel zeker van of enkele spe- Iers van de ult-club reglementair gerechtigd waren om in de opstelling uit te komen. Nu is evenwel gebleken, dat alles in orde was. dan een club uit de Zuidelijke landskampioenschap. Overigens is het merkwaardig, dat ar van de aangesloten dambonden slechts één clubkam pioen is van het voorgaande jaar» die zich heeft weten te handhaven. Dit is n.l. de club UD.V. (Utrechtsche Damb.). De nieuwe kampioenclubs zijn GSZ. (Haaj-1. Damb), SNA. (W.-Fr. Damb.), DOS. (Haagsche Damb), EDG. (Nd.- Brab. Damb.) en verder is er nog de club D.I.O. (Zaanl. Damb.), die dit Jaar, doordat de Zaanl. Damb. nog niet zoolang geleden is aangesloten, voor het eerst aan hét landskampioenschap deelneemt. Gaan we nu even een vergelijking trekken tus schen de eventueele favorieten van den Haarl. en W. F. Damb. dan blijkt, dat het onderlinge krachtsverschil tusschen GS.Z. en S.N.A. waar schijnlijk heel gering zal zijn. Om het clubkam pioenschap v. d. Haarl. Damb. kwam St. Bavo, de kampioen van verleden toen bijkans even hoog als GS.Z. uit. Bijgevolg komt de W. Fr. kampioen S.N_A. tegen een club, welke iets ster ker is dan waartegen G.SZ. (W. Fr. Damb.) ZONDAG 30 April. 7.30 ter eere van den H. Jozef; 10 uur geestelijk en tydeiyk welzijn van onze Parochie Om half 3 het Lof met Litanie van den Zoeten Naam. MAANDAG 1 Mei. 7 45 voor een huisgezin. Na de H. Mis Rozenhoedje. Litanie en Marialiedje. Om 7.30 Mariacongregatie voor de meisjes. DINSDAG 2 Mei. 7.45 Cornells Jonk en Bri- gltta Konijn- WOENSDAG 3 Mei 7 45 Anna Maria Hermes DONDERDAG 4 Mei. 7 45 Elisabeth Emma Graaf. Van 78 uur gelegenheid om te biechten. VRIJDAG 5 Mei 8 uur gezongen H. Mis voor de leden van het Apostolaat des Gebeds Om 7 uur Lof, Eereboete en Rozenhoedje. 7 uur Margaretha Polle en fam 8 uur Adrianus Louwe, Joanna Tekelenburg en overleden familie. DINSDAG: 7 uur Catharina KruyfSch'pper; 8 uur Henk Polle. WOENSDAG8 uur Hubertus Balvers en Mar garetha Polle; 9.30 uur voor bruMcgom én bruid. DONDERDAG: 7 uur overl. familie Timmer Jonker; 8 uur uit dankbaarheid bij gelegenheid van een 25-jarlg huwelöksfeest. VRIJDAG: 7 uur voor de fundatie Kruyer; 8 uur Martinus Zut en Alida Strooper. ZATERDAG: 7 uur pastoor Hammer; 8 Grietje Praat. ZONDAG: 7 uur Gerben de Vries; 8.15 voor de kinderen, die hun eerste H. Communie doen; 10 uur voor de parochie. De onderlinge avond vervolgd in het clublokaal van het St. Go- marusgebouw. Betreffende de Itfst van Pers, kampioenschap pen, die onlangs is gepubliceerd, wijst J. Meester Wz. te Andijk, die voor dit jaar het kampioen schap heeft behaald, op een kleine onjuistheid, die hierin is voorgekomen. Bij nader onderzoek is gebleken, dat één kampioenschap, dat des tijds door Meester was behaald, te weinig was aangegeven. Dit abuis is in de volgorue van de lijst geslopen, daar de kampioenschappen, die eerst met dubbele jaartallen werden geven, later enkelvoudig werden, juiste volgorde als volgt: Kleeff. Grootebroek. 1. man, Westerblokker, en overl. (Burger Alsdan was het woord aan den heer D. Kamp, die sprak over: brandgevaar door kortsluiting. In Noord-Holland komt minder brand voor dan in vele andere provincies. Echter, het gevaar van kortsluiting is groot. Wanneer vocht bij de geïsoleerde draden komt, is er gevaar. De stop gaat stuk, of de zekering breekt door. Tien jaar geleden is op tweehon derd boerderijen te Avenhorn van deskundige zijde een onderzoek ingesteld. Het rapport was niet bevredigend en daarom heeft men de leden aangeschreven om verbeteringen aan te bren gen. Tot groote bevrediging is dit geschied. Spr. meende, dat men ook nu zijn leiding moest nakijken en in leemten moest voorzien en wees op het groote gevaar van kinderen, die spelen met lucifers. De brand te Avenhorn heeft de vereeniging f 18.000.gekost Spr. merkte dan op, dat de vertegenwoordiger van de vereeniging de zaken op loyale wijze be handelt en huldigde de nestors van de assuran tie. die zeer veel voor de vereeniging gedaan hebben. Spr. hoopte, dat men vooral alles goed zou na kijken, opdat brand zooveel mogelijk voorkomen zou worden. De inleiding, die op amusante wijze wwd voorgedragen, oogstte veel applaus. Bij de rondvraag dankte de voorzitter van de afd. Oosthuizen den heer De Wit voor 1 aan bieden van de bloemenmand. Zij zal een plaatsje vinden In het huis van den heer Van Leijen. die binnenkort zijn veertigjarig huwelijk her denkt. De voorzitter van de afdeellng Barsmgernora bracht hulde aan de werkkracht van den voor zitter en hoopte, dat deze nog gerulmen tijd oe vereeniging zou mogen dienen. Spr. dankte den voorzitter voor de goede leiding. (Applaus). De afdeellng Barsingerhom verklaarde gende vergadering te willen organiseeren. Over weging werd toegezegd. Het ledental bleef ongewijzigd: 16 afdeelln gen. De directeur, de heer Uitenthuls, bracht ver slag uit over 1938. Boven vijftig millioen gulden is verzekerd. Al was de brandschade grooter dan vorig jaar, het verslag was toch betrekkelijk gunstig. Voor f 60 293 60 werd schade uitbetaald. Tén laste van de vereeniging kwam f42 431.09. In 1937 kwam ten laste der vereeniging f25.127. in 1936 f 16.121.—. Gereleveerd werd, dat de drie groote brand- gevallen te Bennlngbroek, Avenhorn en Scher- meer hun oorzaak vonden in het stoken van vuurtjes door kinderen. Het overlijden van den nestor, den hr. Bak ker, werd ten slotte vermeld. De directeur deed vervolgens eenige mede- deelingen betreffende de rekening en verant woording over 1938. De winst komt voort uit "t overschot van de jaarpremie. De heer Lult. Wy denes bracht namens de fi nancieels commissie gunstig verslag uit en ad viseerde tot goedkeuring. De heer Tanger constateerde een kleine afwij king In de millloenengroepen, doch de voorzit ter lichtte dit punt bevredigend toe. De winst- en verliesrekening sloot op een bedrag van f 47.609.46. met een winstsaldo van f 1470.—. Na eenige bespreking werd de rekening goed gekeurd. Na den middag werd de vergadering voort gezet. Aan de orde was de bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van den heer D. Kamp; deze werd herkozen. In plaats van wijlen den heer A. de Boer werd, nadat de heeren Kossen, Barsingerhorn, en Lult. Wjjdenes beiden 18 stemmen verwierven^ na loting de heer Lult benoemd. De toetredingspremle over 1940 werd, evenals over 1939, bepaald 9P 1 cent per mille. De betaling van de jaarpremie over 1939 werd, evenals voor 1938, bepaald op 5 ct. per mille. ZONDAG viering van het Beschermfeest van St. Jozef. Heden collecte voor het waslicht ge durende de Meimaand 7 uur Lof met Rozen hoedje voor Quirinus Jonker, waarbij heel de parochie mag aanwezig zijn Het lijkt wel eens of ze niet durven. MAANDAG eerste dag der Mariamaand. Des avonds 7 uur Congregatie voor de meisjes. 730 Lof tot opening van de Meimaand. DINSDAG 4e Dinsdag der St. Antoniusnovene. 7 uur ’s avonds congregatie oudere meisjes Om 7 30 Meimaandlof. Na het Lof bijeenkomst van alle zelatricen en penningmeesteressen van het St. Jacobusfonds. WOENSDAG 6.30 uitreiking der H. Communie. Bravo Congreganisten, Woensdag was ’t zeer goed. Nu allemaal, dan is *t met recht algemeene H. Communie. DONDERDAG 4, 5, 8. 7 en 8 uur blechthooren voor den Eersten Vrijdag. VRIJDAG 1ste Vrijdag. Vpnaf 5 uur wordt leder half uur de H. Communie uitgereikt 5 uur uitstelling van het Allerh Sacrament tot na de H. Mis van 7 uur, waaronder algemeene H. Com munie der kinderen. 7 uur Lof met Litanie en acte van toewijding aan het H. Hart ZATERDAG 330 blechthooren voor de kinde ren van de twee hoogste schoolklassen. 4. 5, 6. 7 en 8 uur voor de overigen. 7 uur uitreiking der H. Communie. 9 uur gezongen Huwelijksmis. ZONDAG 1ste Zondag van de maand. Volle aflaat. Na de Hoogmis worden de opengevallen plaatsen verkocht. Eerbied in Gods Huis: N Wester, 8. Kruyer Rz.. P. Boekel, J. v. Behagen, G. Stoop. Denk om de Vastendispensatie! St. Marthavereeniging: Kerk: Guurt Blanken- daal. Corn. v. d. Stoop. Vereenlgingsgeb.Nel Burger. Jo Burger. ZONDAG 7 uur Willem Dekker; 9 30 geestelijk en tijdelijk welzijn der parochie. MAANDAG 7 "Uur overl. Moeder. DINSDAG 7 uur Jac. Buter. WOENSDAG 7 uur Elis. Boekel—Groot overl. familie. DONDERDAG 7 uur Anna Ca th. Krom. VRIJDAG 7 uur lev. en overt, leden van de Broederschap van het Allerh. Hart. ZATERDAG 9 uur Huwelijksmis Petrus Bruin en Helena Stoop. ZONDAG 7 uur Jan Bleeker en Maartje Bur ger. 930 geestelijk en tijdelijk welzijn van de Parochie. Maar de rust kon hem niet meer redden. Na een klein jaar van op- en neergang kwam dm het einde. Maar we zijn er van overtuigd, dat pastoor Brouwers de eeuwige rust in den He mel heeft ontvangen. En ook zijn we ervan overtuigd, dat de parochianen voor de zielerust van den overledene zullen bidden. Dat Hij ruste in vrede. ZONDAG: derde ZoAdag na Paschen De H H. Missen om half acht en 10 uur. De H. Commu nie wordt ultgerelkt om 7 uur. onder de Vroeg mis en om 9 uur. Na de Hoogmis ..De Profun- dis” voor de overledenen, die staan Ingeschreven op de doodceel. Dezen middag 2 uur maande- liiksche bijeenkomst voor de leden van de Derde Orde; dezen avond om 7 uur Lof met Rozen hoedje. Hedenavond half acht zanguitvoering in het R. K. Vereeniglngsgebouw door onze gemengde R. K. Zangvereenlglng „Ego Flos”. Wjj vragen zeer dringend de belangstelling van al onze parochianen voor de eerste offlcieele uitvoering van deze ons zeer sympathieke vereeniging. MAANDAGavond: half acht Mknacongregatie voor de meisjes en de jongedames. WOENSDAGavondhalf acht Mariacongre gatie voor de jongens en de jongemannen. WOENSDAG: 7 uur alleen Communie-ultrel- ken; om 8 uur stille H. Mis en om ha f tien Venl Creator, gezongen H. MIs en trouwp ech- tlgheld van het bruidspaar HennemanHof. DONDERDAG: biechtgelegenheid -voor den eersten Vrijdag van 35 uur. VRIJDAG: eerste Vrijdag van de maand, om 8 uur gezongen H. Mis: des avonds half acht Lof ter eere van Jezus’ H. Hart. ZATERDAG: priesterzaterdag. Ouders en fa milieleden van priesters en priesterstudenten gaan op dezen dag te Communie voor hun prlesterkinderen en familieleden. Wtf vragen aan onze parochianen hetzelfde voor hun pas toor en den in hun dorp nog verblijvenden oud- pastoor. ZATERDAGbiechtgelegenheid van 38 uur. ZONDAG 7 Mei: eerste H. Communie van 'Je kinderen: de H.H. Missen om 7 uur, 8.15 uur (waaronder eerste H. Communie) en om 10 uur (Hoogmis). gereikt te 7, 8 45 en Hoogmis ZONDAG 3e na Paschen. Viering Bescherm feest van 8t. Jozef. H.H. Missen 7 uur, 8.30, 10 uur. Half 7 Lof. Tja de H.H. Missen collecte voor onze armen, bijzonder aanbevolen. H. Mis van 7 uur uit dankbaarheid bij een professie; half 9 voor de Parochie; 10 uur voor de Gezellen. MAANDAG 7 uur ter eere V. d. H. Geest bij opening van schooljaar; 7.45 tot zekere intentie, "s Avonds 7 uur Mariahuldiging, opening der Meimaand, toegewijd aan de H. Maagd Maria. Bidt in kerk of bij verhindering thuis den Rozen krans voor den vrede. DINSDAG 7 uur bij de Eerw Zusters voor Ge rardus Zoon; 9 uur gez. H. Mis bij 40-jarig hu welijksfeest "s Avonds 7 uur Mariahuldiging. WOENSDAG 7 uur Joannes en Theodorus Reinders; 10 uur gezongen Huwelijksmis voor Bruidegom en Bruid, 's Avonds 7 uur Maria huldiging. Half 8 Mariacongregatie v d. K.J.C. DONDERDAG 7 uur Joanna MeyerJonker; 7.45 verlaten zielen in het vagevuur. Biecht- hooren van 6 tot 9 uur. 7 uur Lof. VRIJDAG eerste der maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus. 6 uur v. Cornells Nannes en Godellna Stoop; 7 uur Petrus Pronk, Trijntje Hoogewater en overt, fam. 7 uur gezongen H. Mis. "s Avonds 7 uur Lof. ZAtekDAG 7 uur Joannes Ligthart, lid van St. Barbara; 7.45 Matheus Pronk, lid van 8t Barbara Blechthooren van 5 tot 8 uur; 7 uur Lof. ZONDAG Eucharistische "Zondag. 7 uur voor de Parochie; half 8 tot zekere Intentie; 10 uur voor de leden van den Eucharistlschen Bond. In ondertrouw zijn opgenomen: Joanes Deken uit Hoogwoud en Agnes Reinders, III; Simon Suiker en Maria Bakker uit Burgerbrug. THGe rardus Bloip uit Eenigenburg en Maria Zutt, II; Petus Dignum uit *t Zand en Maria Bakker. II; Cornells Ooyevaar en Anna Mooy uit Beemster, II; Cornells Zutt uit Tuit jenhem en Anna Bil slag in gevarencijfers voor den eersten factor te brengen van 20 op 30. De heef jiKossen lichtte dit voorstel aan de hand van verschillende cijfers toe. Spr. meen de. dat men niet moest afwijken van het sys teem: draagt elkanders lasten.'De vereeniging is ten slotte toch geen bank die voorschotten ver leent. De bedoeling is de schadelijdenden lich ter te doen aanslaan. Wanneer dit niet het ge val is, hebben de grootere maatschappijen er t voordeel van. De heer Zwart, Westzaan. zou verlaging van 20 op 10 willen en een verhooglng van het ma- ->!» xlmumcijfer op 300. De heer Berkhout gevoelde veel voor het standpunt van de afd. Westzaan. Na nog eenige bespreking werd het voorstel van Barsingerhorn veVworpen. Besloten werd de wijze van over 1940 ongewijzigd te laten. De afdeellng Enkhuizen stelde voorv in het huishoudelijk reglement een bepaling op te ne men, die beoogde, dat een maatschappij door één en denzelfden brand nimmer meer dan eenmaal het eigen risico behoeft te dragen. Enkele leden bleken van meening. dat invoe ring van deze bepaling in een stad gewenscht was. anderen meenden echter, dan men in Enk huizen een administratieve wijziging moest in voeren. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur voor een bemiddelingsvoorstel is, dat bedoelt bij een brand in twee groepen het risico van f 4000.tot f 3000.te reduceeren. Nadat hierover eenige discussie gevoerd was. verklaardeéde afgevaardigde van Enkhuizen. bU het voorstel te blijven. Na stemming werd dit echter verworpen leden jaar met enkele punten verschil van GSZ. (W. Fr.) wist te winnen, nemen we aan, dat S. N. A. (W. Fr. Damb.) in staat is, om zich in dit verschil aan spelsterkte, mits ze in goeden vorm speelt, juist zal weten aan te passen. Van daar. dat de wedstrijd, welke Zondagmiddag tusschen S N A. en GS.Z. uit IJmuiden te Heer- Hugowaard gespeeld zal worden, met veel be langstelling tegemoet kan worden gezien. Men kan aannemen (onverwachte verrassingen, die zich in afdeellng „Zuid” zouden kunnen voor doen. bultep beschouwing gelaten), dat de club, die een Zondagmiddag wint, tevens voor 80 pet. -- beslag heeft gelegd op het R. K. clubkampioen- nekamp uit den promotie-degradatle wedstrijd schap van Nederland. Door de overwinning op Kroonschijf—Excelsior" wordt op Vrijdag- 1 v a Aft a 41 la YTzwr\v*n VörHnr lli tX7PST>eela pioenclubs van. den HaJrlemschen en West- Frieschen Dambond alslde favorieten uit den strijd getreden. St. BaviJ (Haarl. Damb.) werd landskampioen, en GJS.2ir (W.-Fr. Damb.) werd tweede. Het verschil in sterkte was toen niet zoo gróót. Als we nu aanhemen. dat de krachts verhouding van de diverte kampioenclubs onge veer hetzelfde is gebleven, dan zouden de clubs GS.Z. (Haarl. Damb.) en S.N.A. (I '.-Fr. Damb.) de ernstigste kampioensprgtendenten kunnen worden. Afgaande op de prestaties van het voorgaande Jaar zouden zé finalisten kunnen zijn, maar doordat GS.Z. en SNA. beide in afdeellng „Noord" uitkomen, zal een van hen als zoodanig worden uitgeschakeld. Anders zou er ook dit jaar veel kans toe bestaan, dat een club, n.l. G S.Z. genaamd, maar thans dan af komstig uit den Haarl. Damb. en verleden jaar Damb., wederom een of -twee kunnen worden. De mogelijkheid bestaat ook thans, maar In het laatste geval behaalt afdeellng net ZONDAG: 3de Zondag na Paschen. Onder de H.H. Missen schaalcollecte voor de Mei-, maand versiering; half 8 de H. Mis voor Wilhel mus Zwart; 10 uur de Hoogmis voor het geeste lijk en tijdelijk welzijn v. d. parochie; 2 uur Lof met rozenlioedje. Daama pl m 3 uur voor- bereldlngsoefening voor onze eerste communie kinderen, waarbij allen zonder uitzondering moeten tegenwoordig zijn; ook Maandag en Dinsdag om 4 uur na de school. Maandagmid dag ni de voorbereidingsoefening blechthooren voor de kinderen, die as. Woensdag hun eerste H. Communie zullen doen. De eerste communi cantjes zitten apart in het middenschip; ouders en familie aan de zijkanten. De parochianen worden allen vriéndelijk maar dringend ver zocht de eerste acht banken in hei midden en aan de zijkanten vrij te laten voor de eerste communiekinderen met de bruidjes en hun ouders en familieleden. De communiekinderen en de bruidjes moeten •s morgens om kwart over 7 en s middags om kwart over 2 aan de pastorie zijn. De parochianen worden dringend verzocht des morgens en des middags op tijd in de kerk te zijn om de plechtige intocht der com- muniecantjes niet te verstoren. MAANDAG: half 8 H. Mis voor de overleden “armen der parochie om 7 uur damescongre- gatie. DINSDAG: 7 uur H. Mis voor Martinus en Adrianus Schuit; half voor Margaretha en Joannes NoorL tevens derde der negen Dinsdagen ter eere St. Antonius, den groeten wonderdoener, avonds om 730 Mari acongaega tie voor meisjes beneden de 17 jaar. WOENSDAG: H. Kruisvinding. *s Avonds 7.30 Mariacongregatie voor de jongens van de Kruis vaart. DONDERDAG: om 7.50 gemeenschappelijk Rozenkransgebed der schoolkinderen met uit reiking der H. Communie. Om 9.30 uur „Venl Creator” en gezongen Huwelijksmis voor brui degom en bruid, ’s Avonds van 78 Uur biecht- hooren. VRIJDAG: eerste Vrijdag der maand, bijzon der toegewijd aan de vereering van Jezu-s' H. Hart. Om 750 gezongen H. Mis. waarna de litanie van het H. Hart, 's Avonds om 7 uur Meimaandof met Rozendhoedje en litanie. ZATERDAG: eerste Zaterdag, Priesterzater dag. Dan bidt en versterkt men zich voor de heiliging der priesters. Blechthooren voor de achoolkinderen 11.15. ’s Middags van 58 uur voor de overige geloovlgen. ZONDAG: eerste Zondag van de maand Mei. Onder de H.H. Missen schaalcollecte voor de kerk, met bijzone ere aanbeveling. Eucharistische dag. Om 7 uur algemeene H. Communie voor de leden van de Marlacongregatles. Om 10 uur de Hoogmis met „Venl Creator” by gelegenhe.d .van een 25-jarig huwelijksfeest. ZONDAG: 7.30 geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie: 10 uur Anna Meissen. MAANDAG: 7 uur om Gods zegen over den bloei van de Kruisvaart en zün leden; Nicolaas Mul. DINSDAG: 7 uur overleden familie Poland Velzeboer; 7.50 Johannes Bleeker. WOENSDAG: 7 uur Piet Schipper; 750Maria Zuurbier. DONDERDACF 7 uur tot zekere intentie; 9.30 gezongen Huwelijksmis. VRIJDAG: 7 uur ter eere van t H. Hart voor de intentie van hen, die daartoe in de offerbus hebben bijgedragen; 7.50 Meinardus de Koning eh Maria de Wit. ZATERDAG: 7 uur Jan Vreeken; 750 overl. familie Sloothoofd—Commandeur. ZONDAG: 730 overleden familie Verhaar Reus; IQ uur bij gelegenheid van een 25-jarig huwelijksfeest. ZATERDAG 6 Me!. 8 uur ter eere van de H Maagd. Om 7 uur Marlalof met Rozenhoedje Van 58 uur gelegenheid om te biechten. ZONDAG 7 Mei. 7.30 geestelijk en tijdelijk wel zijn van onze parochie. 10 uur Petmella Koning —Schouten. De gebeden worden verzocht voor Ricus Leen- stra. die met de H H Sacramenten der Sterven den is voorzien. N B. Gedurende de Meimaand 's morgens de H. Mis om kwart vóór acht, behalve 's Zondags, 's Zaterdags en op den eersten Vrijdag. ZONDAG 7.30 Parochie; 10 uur gezongen met Venl Creator uit dankbaarheid 25-jarig htfwe- lük. 2 uur Lof ter eere H. Maria. MAANDAG 7 uur Gertrudls Lokin; 8 uur ld. DINSDAG 7 uur P Nleuwboer en Cath. v. Schagen; 8 uur Maria Tak hv. J. Borst. WOENSDAG 7 uur Anna Zut hv. J. Stoop- 8 uur overleden armen der parochie, "s Avonds 7.30 congregati evoor jongens. DONDERDAG 7 uur J. F. Graaf fam.; 9 uur gezongen Huwelijksmis Mekken), "s Avonds 7.30 Congregatie voor jon gens VRIJDAG 7 uur Adrianus Bakker; 8 uur ge zongen H. Mis ter eere H. Hart van Jezus. Des avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Hart van Jezus. ZATERDAG 7 uur Aaltje Komen. Wed. P. Jansen; 8 uur overl. fam Blankendaal. De gebeden worden verzocht voor Cath. Weel hv. Jac. Pavenen, die met de H.H. Sacramenten der Stervenden is voorzien. In den ondertrouw zijn opgenomen: P. Bur ger en Anna Mekken; 8 Bruin en Cath. Daner- berg. De voorzitter, de heer H. J. Avis, Midwoud wijdde allereerst eenige gevoelvolle woorden aan den overleden secretaris, den heer de Boer en de overleden leden, de heeYen P. Bakker, Ven huizen en Raat, Barsingerhorn. Spr feliciteerde dan de afd. Oosthuizen met het vijftienjarig bestaan. Oosthuizen heeft wel moeilijke jaren meegemaakt, doch gelukkig is de vereeniging blijven bestaan. Spr. bood namens de vereeniging een bloemenmand aan. (Instem ming!) De heer De Wit. voorzitter van de afdeellng Oosthuizen, heette de vereeniging welkom. Spr. schetste dan den toestand van de gemeente, die verschillende industrieën heeft zien verdwij nen en merkte op. dat Oosthuizen weinig kan bieden. Men zou van een excursie of bezoek aan een fabriek moeten afzien. De voorzitter verklaarde met het bescheidene gaarne gencegen te willen nemen en dankte voor de prettige ontvangst. Na de goedkeuring der notulen, deelde de voorzitter mede, dat aan het archief van den secretaris een registratuur is verbonden. De kosten hiervan zijn f 125.De vergadering kon haar goedkeuring hieraan verleenen. De voorz gaf vervolgens eenige toelichting op overzichtelijken staat. waaruit bleek, door omstandigheden van de bestaande normen is afgeweken. Spr. meende, dat in ie dere afdeellng in de staten of reglementen vast- gelegd moest worden, dat by een eventueelen aanval of oorlog niets uitbetaald wordt. Wan neer deze bepaling nog niet is opgenomen, dan is het volgens spr. wel gewenscht. dat dit ge schiedt. Omtrent de verklaringen van de hypo theekhouders 'wees spr. erop, dat in deze geval len niet voor oorlogsgevaar is geteekend. De heer Tanger meende, dat er in geval van oorlog van hooger hand ingegrepen zou worden, doch van andere zyde werd aanbevolen zich van molestrlsico te verzekeren. De heer Kamp zegde overweging in het be stuur toe. ZONDAG 3e Zondag na Paschen De H H Mis- ■en om half 8 en 10 uur de Hoogmis. 2 uur H. Familie afd. Vrouwen. 6 uur Congregatie voor Werkenners en Kruisvaarders. 7 uur Lof. In de week de H.H. Missen om 7 en 8 uur. De H. Communie wordt iedere dag om half 7 uit gereikt MAANDAG en verder alle dagen van de week om 7 uur Lof en Meimaandoefening. DONDERDAG feest van de H. Monica, troonsfeest en algemeene H. Communie van de II afd. H. Familie. 10 uur gezongen H. Mis met Venl Creator en huweiyksinzegenign. Van 57 uur gelegenheid om te biechten. VRIJDAG eerste Vrydag der maand. 7 uur gezong enH. Mis. "s Avonds half 7 Meisjescon gregatie. ZATERDAG van 46 en 79 uur gelegenheid o mte biechten. As. ZONDAG schaalcollecte voor de schuld delging der kerk, wejke steeds op bijzondere wijze blijft aanbevolen. DINSDAG. 2 Mei. verjaring van de plechtige wilding onzer Kathedraal, de Bisschopskerk In Haarlem. Om 8 uur ter eere van de H. Maagd Maria voor zegen over een huisgezin. WOENSDAG. 3 Om 8 uur voor zijn van de K. J. M. V. De leden van de studieclub van de K. J. M. V. worden aangespoord om onder deze H. Mis of althans Zondags daama de H. Communie te ontvangen. "s Avonds om 8 uur in de vergaderzaal naast de kerk jaarvergadering van de studieclub van de K J M V. DONDERDAG. 4 Mei. feest van de H. Monica. Moeder van den H Augustinus. Om 8 uur voor de familie Kraakman en Groot VRIJDAG. 1ste Vrydag van de maand. 5 Mei. (onthoudingsdag) Om 7 uur Communie uitreiken. Daama uit stelling van het H. Sacrament tot na de Mis Om kwart voor 8 gezongen H. Mis voor de levende leden van het Apostolaat des Gebeds. "s Avonds om 7 uur Lof met Litanie en Toe- aan het H. Hart van Jezus. ZATERDAG. 6 Mei. feest van den H. Apostel en Evangelie-schryver Joannes’ voor de Latijn- sche Poort, genoemd Sint Joannes in de kokende olie. Om half 8 Communle-uitreiken. Daama H. Mis voor Joannes Berkhout. Blechthooren. "s middags van 35 en van 78 uur. De meisjes-kerkwerksters. die in deze week de beurt hebben, zyn: Annie Nieuwenhulzen en Bregje Insing. ZONDAG. 4e Zondag ha Paschen. 7 Mei. Om 7 uur H. Communle-uitreiken. Om half 8 de Vroegmis voor zekere intentie: om 10 uur de Hoogmis voor ons aller geestelyk en tydelijk welzyn. Onder de H H. Missen schaalcollecte voor de kerk. Dagelyks Hoogmis om 9 uur en gezongen Ves pers om 4 uur. ZONDAG 30 April3e Zondag na H. Catherina van Siéna. Maagd. Hoogmis Processie. Na de plechtige Vespers kort Lof. MAANDAG 1 Mei: H.H. Philippic en Jaco bus, Apostelen. 5.55. 6.30 en 7.45 Plechtige le Vespers van Kerkwyding. DINSDAG 2 Mei: Feest van Kerkwijding van de Kathedrale Kerk te Haarlem. H. Athana sius. bisschop en belyder. kerkleeraar. 5 10. 6.40 en 7.45. Hoogmis en Processie Na de plechtige Vespers kort Lof WOENSDAG 3 Mei: Feest van Kruisvinding. Octaafdag van het feest van St. Joseph. H H. Alexander. Paus. Eventius. Theodulus. martelaars en Juvenalis, bisschop en belyder. 5 55. 6 30 en 7.45 Na de Vespers vereering van het H Kruis. DONDERDAG 4 MeiVan den dag. H. Mo nica. weduwe. 5.40. 6.30 en 7.45. VRIJDAG 5 Mei: H. Pius V, paus en belyder. 5.35, 6 3(1 en 7.45. Na de Hoogmis gebed voor Z.H. Paus Pius XII. Na de Vespers kort Lof ter eere van het H. Hart van Jezus. ZATERDAG 6 Mel: H Joannes voor de La- tynsche Poort. 5.55. 6.30 en 7.45. De conventueele Hoogmis wordt dagelijks ge dongen voor de groote belangen der H. Kerk; voor het werk der priesters in het bisdom; voor de bekeering van het vaderland en voor de wel doeners van het klooster. kinderen, die vóór 1 April 1939 den leeftijd van 6 jaar bereikt hebben. 2 Het nieuwe schooljaar begint Maandag. I Mei; dus morgen worden de nieux® leerlingen verwacht. 3 Aan de ouders wordt verzocht een briefje mee te geven met duidelijke en volledige ver melding van vóórnaam en achternaam van het kind en juiste geboortedatum (ook geboortejaar). MAANDAG. 1 Mei. feest van de HH Aposte len Philippus en Jacobus, den Minderen. Om 8 uur gezongen H. Mts ter eere van den H Geest om bij het begin van het nieuwe school jaar over onderwijzend personeel en leerlingen Gods zegen en hulp af te smeeken. De zang t- zelf. In we op de weekdagen na bidden de Litanie van van den Rozenkrans. coöperatieve vereeniging tot dekking van brandschade in Noord-Hol land hield Donderdagmorgen in hotel Kaan te Oosthuizen een algemeene ledenvergade ring. Onze correspondent uit Bovenkarspel schrijft Pastoor Brouwers is overleden! Alho»—. iedereen wist, dat onze oud-pastoor ernstig was en dat de berichten hieromtrent ‘t,~T minder gunstig werden, kwam het nieuws torh pyniyk-onverwacht. Want pastoor Brouwm leefde in de harten van de parochianen hoeZd hy niet' meer ter plaatse verbleef. Veel heeft de pastoor voor deze parochie daan. Als zyn levenswerk mogen we noemm het Vereeniglngsgebouw. Deze stichting pastoor Brouwers, die dlkwyls verkeerd beooT deeld werd en wordt, stond toch werkelyk on een hoog plan. Nu immers had men een een traal punt voor het Katholiek Vereenlgmgslel ven en dit heeft den putoor steeds "oer - gestaan. Waar in West-Friesland vindt een dergeiyk gebouw? Men heeft er te over om te vergaderen en hierdoor vergete dit niet, worden de vergaderingen een veel hooger peil gebracht, dan te voren het geval was. Pastoor Brouwers verbond er uitgebreide RJC. Bibliotheek aan. die zeker zegen van de parochianen was en is De te tooneelzaal biedt een unieke voor ontspanning. Het zegenryke Graal en K. J. C. gebracht. Dat de stichting van een dergeiyk groot ge bouw geweldige koeten meebracht, is zonder meer te begrijpen. Maar de grondvesting ge schiedde in een tyd, dat dit geen overwegend bezwaar was. Toen kwam de crisis en daar mee de geldeiyke moeilijkheden. En die moei- lykheden werden zoo groot, dat de verzorging van het Godshuis eenigszlns op den achter grond kwam. Een en ander had natuuriyk in vloed op het karakter van den overledene. Dit werd terughoudend, stug soms, een gevolg vin verkeerde beoordeellng. Maar onder dit terug houdend uiteriyk klopte een warm hart, klopte een hart voor het lief en leed van de paro chianen Hiervan kunnen vooral de zieken ge tuigen. Steeds weer wist pastoor Brouwen troost en opbeuring te Erengen Hiervan kun nen ook getuigen de armen. Want de pastoor deed zeer veel goed, al werd dit niet aan de groote klok gehangen. Veel arbeid, veel zor gen. ze hebben de gezondheid van den pastoor ondermynd. Deze werd steeds minder. Tot ten slotte het bericht kwam: Pastoor Brouwen gaat rusten. de H. Mis van half acht de plechtigheid der Eerste H. Communie. De H. Communie wordt uit- onder de H. Mis. De om 10 uur. On?er de H.H. Missen ■chaalcollecte voor het onderhoud der sieraden van onze kerk, "s Middags om half drie Danklof der kinderen met toespraak De feestelingetjes moeten 7.15 en 215 in de pastorie aanwezig zyn. Den plaatshouders der eerste twee rijen ban ken wordt vriendeiyk verzocht hun plaatsen voor de kinderen vry te laten. In de week de H.H. Missen 7 en 750. Voor en onder de H.H. Missen wordt de H. Communie Uitgereikt. MAANDAG: om 7 uur H. Mis met algemeene H. Communie der leden wegens het eenjarig bestaan van de Kruisvaart. Avonds om 7 uur Installatieplechtlgheid der St. Jansknapen. daar- nao Maria lof met Roacnhoedje wegens opening van de Meimaand. DINSDAG: Kerkwydingsfeest der Kathedraal, van Des de ZONDAG 30 April: 3e Zondag na Paschen. Om 7 uur Communle-uitreiken. Om half 8 de Vroeg mis voor Magonda Kuijper Om 10 uur de Hoog mis voor het geestelyk en ttideiyk welzijn van miin parochianen. Onder de H.H. Missen sch®a - collecte voor het Reclasseerlngswerk "s Middags om 2 uur Lof met Rozenhoedje en Litanie van Maria. Aan de ouders van leerlingen, die ingeschre ven moeten worden voor het nieuwe eerste 'eerJ jaar van de school, wordt het volgende bekend gemaakt. 1 Tot het eerste leerjaar kunnen toegelaten worden alle kinderen, die vóór 1 April 1939 den

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 24