NIEUWS HOORN KOM W KERKLIJSTEN INRUDEN Krommenie WILSON-THEATER Onderwys „De prys der misdaad' Pur merend „Vier dochters” Sluitingsuur cofé’s Bezwaren? Stemlokalen Een pistool-schietbaan ’t Veld Burgerlijke Stand Crediet Luchtbescherming W ormer Steun B. S.R.C.-nieuw» Rood koper gestolen UIT SCHAGEN Gemeenteraad De agenda Gezellennieuws Wormerveer Bouw dokterswoning Opbrengst collecte PROVINCIAAL NIEUWS Benoeming DEN BURG BURGERLIJKE STAND Een nieuwe automatiek DE NIEUWE VER JSBORDEN R.S.A.P.-candidaten voor den Raad Lekkere eerstelingen Verzoeken ingewilligd privaten WAARLAND Jonge middenstanders onder het mes Andere tijden, andere eischen Uitgifte bons goedkoope levensmiddelen Maart 1939 K. N. A. C. BEBOUWDE Verbetering van de bocht Noorderstraat „de Hoep” Verbetering van Geny Binnenbadhuis r* Afvoer van Een practisch exame Herkeuring trekhonden en hondenkarren J t -si 1938 in ver- Zaterdagavond, ach- bezwaar moet worden geacht en het kantoor van in verband met het feit, dat bons van P«- Geboren Os en P. Kuiper; groote van 14 Mei voor Schagens Algemeene Reglement 20 plaats ver- Rood Lood Blauw ZBIauw De film „Vier dochters" is geïnspireerd door het gelijknamige boek van Fannie Hurst en ty peert een brok levensgeschiedenis uit het gezin van den musicus Lemp. Lemp is er nog een van den ouden stempel. «11e zweert bij klassiek en die voor alle moderne klankvertolking slechts één woord over heeft: voer vi Is en De Burgemeester heeft klaard. het. sluitingsuur Stopverbod voor den rechter helft van den weg B. en W„ gelet op de omstandigheid, dat de stemlokalen in het raadhuis voor het doel min der geschikt zijn, daar de trap naar de raad- Reserve Vertrek zame zorgen. Boekhandelaar: ..Het moet een cadeau zijn, zegt U, misschien wat lichte lectuur?” Klant „Ach. het boek mag gerust wat zwaar ziin, ik moet toch hier in de buurt Aan de Alkmaarsche exportveiling zijn van daag de eerste aardbeien van het jaar aange voerd door P. van Leyen, Alkmaar; F. A. Kop- pes, Heiloo, P. Hennepian el» D. van Vende- luiden te Schoort. De eerste druiven werden aangevoerd door J. Kloosterboer, St. Pancras. v. Jacob Laan en J. Petrus Leijen en E. Adrianus Inrijden paral lelweg in beide richtingen toegestaan Aanduiding weg binnen bebouwde kom waar max snel- heidsgebod niet geldt Reeds meermalen is ter sprake gebracht, de verbetering van de aansluiting van De Hoep aan den Prov. wig doch steeds is de uitvoering daar van afgestuit op de hooge kosten. Uit de hieromtrent met den hoofdingenicur- alrccteur van den Provincialen Waterstaat gCj voerde correspondentie blijkt, dat zoowel de heer C. Schenk als de heer A. Sleutel bereid zijn mede te werken tot het tot stand komen van de ver beterde aansluiting. Uit de stukken blijkt, dat de kosten voor de gemeente in totaal zullen bedragen rond i 2800. Gelet op het groote belang aan de tot stand komlng van de betere aansluiting verbonden, stellen B. en W. den raad voor, daartoe te be sluiten en de kosten te dekken uit de opbrengst van een geldlcening, waartoe den raad te gele gener tjjd met nog andere te dekken kapitaals uitgaven een voorstel zal worden gedaan. ..Santos’’ geleverd. H. Familie afd ’s Avonds 7 30 uur Lof met Rozen die 7.30 TOEGESTAAN Blauw Bord autoweg gesloten voor wagens, rijwielen enz Stopverbod op hoofdnjbaan) De afdeeling Hoorn van de Rev. Soc. Arb. Partij komt met de as. gemeenteraadsverkie zingen met de volgende Candida ten uit: 1. 8. van Geelen; 2. A. Loots; 3. H. van Hlnte: 4. C. H. Schotten; 5. F. Blokdijk; 6. H. Moes. wordt opgemerkt, dat de nader aan- lokalen daarvoor zeer geschort moeten Geboren: Cornells M Kunst; Hendrika P. d- V C. Schavemaker; Wilhelmus S. z. G de Wit en M. C. de Wit. Ondertrouwd: Teunis Helnls en Gerarda A. J. Stappers; Ijsbrand Best en Marie van Zon neveld; Gerrit W. de Jong en Cornelia J. Kag- man; Jacob N. Prins en Trijntje Sas: Wilhel mus J. Stoop en Trijntje Peereboom; Cornells Droog en Adrian» W. Bakkum; Pieter .Peere boom en Jannetje van Lienen. Op Vrijdag, 26 Mei 1939. des namiddags tus- schen 4 en 5 uur. zal aan het openbaar slacht huis een herkeuring werden gehouden van alle trekhonden en hondenkarren in deze gemeente, van de de Naar aanleiding van het verzoek van de Af deeling Schagen van den Ned. Bond var^Qjjr tel-. Koffiehuis-, Restauranthouders en slijter^ tot wijziging van de dening. stellen B. éh W. het verzoek afwijzend te beschikken, zich voor De tijdens den Hanze-Federatiedag in ..De Roode Leeuw” gehouden collecte ten bate van heeft de mooie som van f 23.46 op- Jb. van Stralen P. Stikkeiman Jb. Stam 8. Voorstel tot wijziging der Verordening tot aanwijzing van stemlokalen. 9. Voorstel met betrekking tot den bouw van een dokterswoning. 10. Voorstel tot verbetering van de aanslui ting van den weg ..de Hoep" aan den ontwor pen Provincialen weg. 11. Vaststelling begrootingswjjzlglngen en 1939. B. en W. verzoeken den Raad een crediet van f 642 60, voor het aanschaffen van materieel voor den luchtbeschermingsdienst. s Op den betrokken post is reeds een bedrag van f 73 uitgegeven voor aansluiting aan het elec- trisch net en montage van een sirene, in ver band waarmede wordt voorgesteld de post in totaal uit te trekken op f 642.60 en f 73 is f715.60. Naar aanleiding van de circulaire van den minister van Sociale Zaken betreffende extra hulp aan werkloozen voor 1939 stellen B en W. den raad voor ook over genoemd Jaar de extra hulp aan werkloozen te verstrekken. Het gemiddeld aantal werkloozen bedroeg 67. Door de gemeente zal overeenkomstig genoem de circulaire moeten worden beschikbaar gesteld f 5.78 per werklooze of totaal f 38726. Hiervan wordt door het Rijk terugbetaald f 3.78 per werk looze of totaal f 253.26. Eveneens stellen B. en W. voor, overeenkomstig meergenoemde circulaire de extra steun aan de kleine boeren en tuinders van groep B te ver- ieenen. Op 25 Februari 1939 waren in deze gemeente 5 B boeren en 2 tuinders. Hiervoor stelt de ge meente beschikbaar 7 x f 2.89 is f 20.23. Hiervan wordt van het Rijk terugontvangen 7 x f 1.89 is f 1323. Voorgesteld wordt de uitvoering der regeling op te dragen aan het Comité voor B-steun. ZONDAG geen Euchar. Zondag. De HJI. Mis sen om 7, 8.30 en 10 uur met plechtige Geloofs-i leljjdenis. Om >30 Lof en vernieuwing der Doop beloften. Des avonds om 7 uur Meimaandlof ioor de zieken. In de week zjjn de H.H. Missen 7.30 en 8.15 WOENSDAG 7 uur jongenscongregatie en om 1 uur voor de dames. DONDERDAG 7 uur Lof. ZATERDAG biechthooren als gewoonlijk. ZONDAG alg. Vredesdag en Klndercommunle voor de Russische kinderen. Cesloten voor wagens, nj- en trekdieren en vee en voet gangers en C. Cornelia en B. en W. bieden den raad het in de vorige vergadering ter tafel gebrachte plan andermaal ter vaststelling aan. Blijkens mededeeling van den heer Nanninga aan den gemeente-architcct kan het plan niet worden verkleind, in verband waarmede bezui nigingen niet kunnen worden aangebracht. De heer Nanninga heeft zich echter bereid verklaard, de kosten van de centrale verwarming en van het sanitair, ten bedrag van f 2000 voor zijn rekening te nemen en de aflossing der geld- ieening te stellen op uiteriyk 25 jaar. Burgemeester en Wethouders stellen den raad voor tot uitvoering dienovereenkomstig te be sluiten, onder mededeeling. dat de heer Nan ninga verklaard heeft, niet tot aankoop van het bestaande perceel te willen overgaan. in het hoofdstem bureau en >n de commissie voor de eierveiling. Door B. en W. wordt voor een benoeming tot lid van stembureau I en tot plaatsvervangend lid van het hoofdstembureau voorgedragen de neer A. C. Roggeveen en tot lid van de commis sie voor de Eierveiling de heer M. Wissekerke. Verboden Einde Kenteeken voor voorrang rijden met voetgangers - aanhangwagen Reeds eenigen tijd geleden hebben wij ge meld. dat men opmetingen verrichtte aan de Noorderstraat op de plaats waar eens de socië teit gestaan heeft. Naar we vernamen zou men de bocht hier breeder maken, wat het verkeer ten goede zou komen. Vrijdagochtend heeft men hiermede een be gin gemaakt. Langs de geheele lengte zal trot toir aangelegd worden en de bocht zal zoodanig gemaakt worden, dat het trottoir direct aan sluit op het voetpad langs den weg naar het station. Hierdoor zal de bocht Noorderstraat Spoorstraat minder gevaarlijk worden en zal hét voor de voetgangers ook geriefelijker worden. Elk geheel of gedeeltelijk tot verblijf T,n menschen bestemd gebouw (bestaande gebou wen inbegrepen), naar de aard of bestemming van het gebouw zulks vordert, moet voorzien «jjn van één of meer behoorlijke privaten met Waterspoeling, waarvan de afvoerleidlng is aan gesloten «an het gemeenteriool. Ter plaatse waar een gemeenteriool voor al ten closet niet of moeilijk te bereiken r tijdelijke privaten by bouwwerken en derg’eljjke. kunnen B. en W. onder nader te zteUaa voorwaarden toestemming verleenen het Belanghebbenden moeten voorzien zijn het aan hen uitgereikte nummerbewljs en honden moeten zijn aangespannen voor voertuigen, waarvoor zij bestemd zijn. De Raad dezer gemeente vergadert op Vrij dag den 12en Mei as. namiddags te kwart over 7 uur. Op de agenda staat oun.: 1. Onderzoek geloofsbrief gekozen raadslid. 2. Ingekomen stukken en adressen. Dankbetuiging van het Bestuur Harmonlekapel voor subsidie. Verzoek van het Bestuur der Vereeniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs om beschikbaarstelling van gelden voor aanschaf fing van een schrijfmachine. Verzoek van de Afd. Schagen van den Ned Bond van Hotel-, Koffiehuis-, Restauranthou ders en slijters tot wijziging der Politieverordening 3. Vaststelling besluit art. Autovervoer personen 1939. 4. Benoeming lid Stembureau I. .vangend lid van het Hoofdstembureau en een lid van de Commissie voor de Eierveiling. 5. Voorstel tot stichting van een pistool- poortbaan. 6. Voorstel tot het verleenen van een cre diet voor materieel Luchtbescherming. 7. Voorstel tot het verleenen van extra steun aan werkloozen in 1939. sportterrein den Commandant is afgekeurd. Wanneer de --- - V wil moet plaats vinden, dienen uiterljjk Donderdags te worden Ingeleverd Nadien ingekomen aan vragen kunnen niet meer worden behandeld. Sinds enkele dagen is men bezig de zaak van den heer Hendriks aan de Turfhaven te ver anderen en het gedeelte naast den winkel om te bouwen tot automatiek. Wanneer men trek heeft in een hartig hapje, weet men dus waar men naar toe kan gaan. De verzoeken van J. Stam om vergunning tot het oprichten van opslagplaatsen voor oude metalen in de perceelen Gravenstraat 5 en Wisselstraat 12 rood en 15 zijn door B. en W. Ingewilligd. privaat óf doorloopend op een beerput met over stort naaroeen apenbaar water of poldersloot af te voeren óf Indien noodig op andere wijze in te richten. EEN ENKLE 5K5AQET KAN MAKEN DAT BOSCH EN HEI IN BQANO XGEEAkEN weoMt HtCtW In onze stad hebben Inbrekers weer hun slag geslagen. Doordat zjj de deur indrukten hebben zij zich toegang verschaft tot een voddenpak huis van den heer G. aan het Gerritsland. Twee A drie zakken rood koper worden vermist. Vit de omstandigheid, dat het gele koper on aangeroerd bleef, mag men opmaken met des kundigen te doen hebben gehad. De droogmaking van de Wieringermeer heeft met zich meegebracht dat naast de Inpoldering en bedijking van het nieuw gewonfien land het land cultuurrljp is gemaakt. De nieuwe Ideeën omtrent verkaveling en bebouwing van bedoel den polder hebben hiervan een model landbouw gebied gemaakt. Dat in de kringen der landlie den de nieuwe wijze van werkien ten zeerste op prijs gesteld wordt. bHjkt wel uit het feit, dat de aanvrage naar landbouwbedrijven In ..De Meer" zoo groot is, dat velen afgewezen moeten worden. In verschillende streken van Noord- Holland wordt dan ook de wensch geuit. deze werkmethode meer toe te passen. De verkave ling in de Wieringermeer, waar kavels, zoo groot als voor een ratloneele bedrijfsvoering gewenscht is. een geheel uitmaken, tervhjl bovendien het land zoowel per schip als voertuig te bereiken is, is een ideaal voor den bouwer. Velen wenschen in dit gewest ook een dergelijke grondverdee- llng. Nu wonen in vele plaatsen van ons gewest de tuinders in het dorp, terwijl hun landerijen kilometers ver van hun haarlieden liggen. Zou evenwel een dergeljjke landverdeeling hier in West-Frlesland kunnen komen, dan zouden vele slooten gedemjn en nieuwe wegen aangelegd worden en andere bemalingsmethode gewenscht zijn. Zooals men reeds In ons blad heeft kunnen le zen. hebben de besturen der tuinbouwvereenl- gingen te Onderdijk en Wervershoof na velerlei besprekingen en langdurige beraadslagingen bij de Gedeputeerde Staten van Noord-Holland een aanvraag tngediend om tot herverkaveling en verbeterde bemaling van het tuindersgebled tus- schen Wervershoof en Medemblik over te gaan. Ook in den polder Het Grootslag waar de ak kers van de Streeker. And Ijker en Enkhuizer tuinders liggen, voelt men thans veel meer dan vroeger de groote bezwaren, dat het grondbezit te zeer versplinterd is en dat de tuinders veel te ver van bun land afwenen. Dat ook hiec het verlangen tot herverkaveling is behoeft geen betoog; naar wij vernemen zal er zoodra de tijd daar is van een actie tot hervekavellng gespro ken kunnen worden Zoo zou er voor de wetk- verruiming een prachtige gelegenheid zijn om deze zaak als werkobject onder de oogen te zien. Het zou vel^t handen werk geven en de Regeering. die heden ten dage zooveel zorgen heeft met arbeidsverruiming een kans geven, die ze niet achteloos op zjj mag leggen. bah 1 Zjjn vier dochters Emma. Thea, Kay en Ann huldigen weliswaar andere muzikale princijaen. doch tot ernstige wrijvingen komt t niet in het prettige gezin. Daarvoor zorgt ook tante Etta, die op gulle wjjze de plaats der moeder vervult en de wjjze raadgeefster Is in tal van moeilijk heden. Ongestoord gaan allen hun weg in dezen be haaglijken gezelligen kring, totdat.... o. die liefde I Thea, de Intellectueele zuster, werpt zich met genoegen in de armen van den rijken Crowley. Erg veel bewondering kan men voor dien niet meer jeugdigen, harkerigen bruidegom moeilijk hebben. *t Is hier dus nog niet de gouden liefde, die blinkt. Emma schijnt *t beter te treffen met den flinken bloemist Talbot, gl heeft deze het onge luk. dat hjj zijn goedbedoelde zinnen, waarin hij een huwelijksaanzoek tracht te formuleeren. nimmer afmaakt. Naar den afloop van deze ver houding trachten we dus maar te raden. Doch alles kleurt op in huls, als Ann zich gaat verloven met den jongen musicus Felix Deitz. Helaas tot een huWelljk tusschen hen komt *t niet, omdat Ann’s gevoeligheid en haar sympa thie voor den armen, werkloozen Mickey Borden haar op t laatste moment doen afzien van het tot In de puntjes geregelde huwelijk. De figuur van Mickey Borden nu, met wlen Ann de huwelijksbanden aanknoopt, maakt *t ons moeilijk ons neer te leggen bU het oordeel «Ier filmkeuringscommissie, die deze film toe laatbaar acht voor alle leeftijden. Ware de prettige ongekunstelde begintoon van dit gegeven gebleven, we zouden ons van gan- scher harte er bb hebben aangesloten. Mickey Borden echter, de man, die de theorie van net noodlot wat al te suggestief belijdt; Mickey, die zichzelf door een auto-ongeluk te forceeren van het leven berooft, maakt het gewenscht voorbe houd te maken voor volwassenen. Hieruit neeft men dus al begrepen dat dit huwelijk van Ann niet van langen duur is ge veest. Doch er komt verandering en verbetering. Ook de andere drie vinden hun bestemming in het leven. Trotsch is papa Lemp b.v„ als zijn dochter Kay na harde studie voor de radio zingt en aucces oogst. Een meerendeels vroolljke film met nu en dan een tikje sentimentaliteit, die zooals boven opgemerkt Is voorbehouden voor volwasse nen. Algemeene PollMeverorA den Raad voor op - «.hikt.-. I ontstaan In stembureau I. bereid ver- - - Zondagavond j voor vergunninghouders en houders van Verlof A, gedurende den geheelen zomertijd te stellen op 12 uur des avonds. Ten aanzien van den Zaterdagavond, ach ten B. en W. het gewenscht, dat de Bunge- meester, zooals tot heden, elk geval afzonder lijk zal beoordeelen. door Infanterie-Schletschool den gemeenteontvanger als stemlokaal te klein U, Stellen den raad voor ae verordening tot aan wijzing der stemlokalen te wijzigen, waarbij wor- aen aangewezen tweelbkalen der voorbereidende school en een lokaal der openbare lagere school. Hierbij - gewezen 1< worden geacht, niet alleen met het oog op hun ligging, maar bet éénrichtingsverkeer aidaar kan worden toe- gejpast. Hendriks; Ursem. Overleden: Catharina Maria Bosman, echtg van P. Doodeman te Blokker; Jurjen Schuur man. 34 jaar. te Andjjk. Herman Houter. 65 jaar. echtg. van I. der Zei. Ondertrouwd: Dirk de Jbngh en Margaretha Manshande; Cornells Lambertus Machielse en Maria Antonia Zweet; Pieter Ursem en Lutske Post. B. en W. deelen den Raad mede, dat de op zaal voor oude en gebrekkige kiezers een groot het sportterrein bestaande schietbaan der ZONDAG: half 8 (gezongen): voor de paro chie. inzonderheid voor de kinderen, die hunne plechtige H. Communie doen; half 11 (stil): Jacobus Bijwaard en overleden Kinderen. MAANDAG half 7Petrus B/oersen8 uur Maanddienst Joannes Baars. DINSDAG: half 7 Hendrik Keesom en hsvr. Catharina Kuilboer.^B uur: Joannes Boerscn. WOENSDAG: half 7: Joannes Jong en hsvr. Grietje Veldman en overleden kinderen. DONDERDAG: half 7 overleden familie Tak ken en Kok; 8 uur Gerardus Veldman. VRIJDAG: half 7 Cornelia Takken geb Kok; 8 uur Maanddienst Arte Bakker en hsvr. Ca tharina Kuilboer. ZATEkDAG7 uur (kerk): plechtig gezon gen Jaargetijde Joannes Dekker en overleden Echtgenoote; 7 uur (E.E.Z.Z.): leden van den Eucharistischen Bond. ZONDAG half 8: uit dankbaarheid bij ge legenheid eener eener 50-jarige achtver.; 10 uur voor het geestelijk en tl/delljk welzijn der rochle. Het Communlceeren begint vandaag .Achter aan”. ZONDAG 7 M<4 de H H. Missen te 7.30, 9 1 10.30 uur. In alle H.H. Missen de schaal- illecte voor de armen en weezen der parochie, .m. 2 30 uur Vespers met Rozenhoedje voor de maandlntenties van het Apostolaat des Ge- beds. MAANDAG 9 uur gezongen H. Mis van dank baarheid ter gelegenheid van een gouden hu welijksfeest. Hedenavond en verder alle avonden dezer week (behalve Woensdag) te 7 uur Lof met Rozenhoedje. DINSDAG-avond 7 uur Lof ter eere van den H. Nicolaas met Rozenhoedje voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der parochie. WOENSDAG 7 Uur korte vrpuwen. hoedje. DONDERDAG 10 uur gezongen Huwelijksmis BrinkmanRjjser) ZATERDAG n.m. van 39 uur biechthooren. In den ondertrouw opgerjomen: Cornells Ko nijn en Maria Koning. In de week van 23 tot en met 29 April 1939 zi;n in het gemeentelijk binnenbadhuis 80 kuipbaden en 190 sproeibaden genomen. ZONDAG 7 Mei4e Zondag na Paschen Onder de H.H. Missen collecte voor de Eerste Communicantjes uit behoeftige gezinnen om hen op passende wjjze te kleéden. Tevens eer ste Zondag van de maand. Des avonds om 7 uur Lof ter eere van, de H. Maagd met predikatie. Ingelljks ook op de andere Zondagen gedurende de maand Mei. Van Maandag tot Zaterdag lederen avond Meimaandlof om 7 uur. De congreganisten van de Mariacongregatle worden verzocht dit Lof als hun oefening bjj te wonen. WOENSDAG: Om half 10 gez. Huwelijksmis met Veni Creator voor het bruidspaar Taanman Slemer. ZATERDAG: Biechthooren van 5 tot 8 uur. Het Bestuur van de Vereeniging voor Chris telijk Nationaal schoolonderwijs alhier verzoekt onder dagteekenlng van Maart 1939 aan den Raad de medewerking bedoeld in artikel 72 der Lager Onderwijswet'voor de aanschaffing van een schrijfmachine ten behoeve van het onder wijs, uitgaande van bovengenoemde vereeniging. Op de openbare, zoowel als op de bijzon dere lagere scholen in de gemeente wordt tot heden geen onderwijs in machineschrijven ge geven. De behoefte aan dit onderwijs is al hier nooit gevoeld. B. en W. stellen den Raad voor de gevraag de medewerking te weigeren. Boter en vet Voor het tijdvak van 4 Mei tot 30 Mei is de verkoop van genoemde levens middelen toegewezen aan de wed. G. Stoop. Kerkweg D 24. De eerste film van het aantrekkelijke pro gramma brengt den toeschouwer in de sinistere wereld van gangsters en bandieten, wien het te doen is om een wapenarsenaal te plunderen. Dank zjj de groote activiteit en slimheid van een jongen politieman weet hij zijn collega’s van den overval op de hoogte te brengen en aldus het recht te laten zegevieren. Zondag as. Algemeene H. Communie alle Gezellen. Daar ook wij gevolg willen geven aan den oproep van Z. H. den Paus, zal de intentie wezen: .Het behoud van een kost, baren en langen vrede". aan de Raad de schietoefeningen al hier zal willen behouden, hetgeen door Burge meester en Wethouders van groot belang wordt geacht’, dan zal een nieuwe pistool-poortbaan moeten worden aangelegd. Het plan tot het aanleggen van een schietbaan op de oude trambaan werd door den comman dant bovenvermeld afgekeurd, in verband waar mede burgemeester en wethouders voorstellen, de schietbaan te stichten •ter plaatse van de thans bestaande. Het aanleggen van een dergelijke baan zal een uitgave vorderen van f 725. overeenkomstig de hiervoor door den gemeente-architect opge maakte begroeting. B. en W. stellen den raad voor tot het stich ten van een. pistool-poortbaan te besluiten ter plaatse van de thans bestaande. De uitgifte van de bons voor goedkoope le vensmiddelen heeft uitsluitend plaats lederen Woensdagmiddag van 3430 uur. Voor tewerkgestelden in een centrale werx- verschaffing is dit lederen Donderdagmorgen van 99 45 uur. Daarna vindt geen afgifte van bons meer plaats. De zakjes, waarop de aanvrage Bonte Boya-avond Het was een zeer ge slaagde avond, die de Boys Donderdag hebben georganiseerd. In tegenstelling met de gewoon te werd de avond niet door de leden zen gevuld maar door den heer Larette uit Amsterdam Voorzitter Graaf opende met een welkomst woord. Hierna zong men gezamenlijk het club lied, waarna Larette met zijn goocheltoeren aan ving. In de pauze werd door pastoor Brinkman met een toepasselijk woord de medaille uitgereikt, die de Boys met den laatsten veteranenwedstrijd hebben gewonnen. Hierna ging de heer Larette weer verder. Na een gezellig bal kwam ’t ein de van dezen feestavond. Door de N V. Bataafsche Import Mij. Ver koopkantoor van „Koninklijke Shell” Producten gevestigd te 's-Gravenhage. is vergunning be vraagt tot 't veranderen van de ondergrondsche benzinebewaarplaats met aftapinrichting bij het perceel Veemarkt 6. kadastraal bekend gemeen te Hoorn, sectie B no. 3491. in dier voege, dat de bestaande handpomp wordt vervangen door een electrische pomp. Op 15 Mei 1939. des middags 12 uur. zal ter secretarie gelegenheid worden gegeven bezwaren tegen het oprichten der inrichting in te bren gen Uitslag verkooping Vrijdag werd door no taris Mulder geveild voor de Kokstlchting het perceel bouwland „Konijnenburg" op de Hoogte, groot 1.04.40 HA., kooper 8. C. Eelman Szn voor f 905.—. Twee kleinere stukjes. waaronder een per ceeltje bouwland met bosch achter den Oranje- singel. groot 5 A. 10 cA., werden door denzelf- den persoon gekocht voor f 415. Burgerlijke Stand Geboren: Paulus, z. van Hendrik Kikkert en Trijntje Johanna Dob Simon Cornells, z. van Cornells Willem Goeman en Maria Elisa de Porto Hendrika Margare tha. d. van Simon Zjjm en Jannette v. d. Poll Cornells, z. van Pieter Schagen en Neeltje Koom Jacobus Cornells, z. van Cornells Pie ter Boersen en Cornelia Kulp Pieter Blem. z. van Pieter Antonie van der Vis en Cornelia Wilhelmina van Houte. Onderteouwd: Klaas Mantje en Lena Cornelia Bruynzeel Gerrit Betsema en Trijntje Silk Getrouwd: Hendericus Leegte en Johanna Cornelia Gomes Cornells Boon en Beertje KIs» warn Gerrit Wes ter la ken en Marijtje Maat Jan Gieles en Johanna Adriana Lena Stand aart. Door het overlijden van den heer J. de Vries zal moeten worden voorzien in de vacaturen ZOND^fcl: 6.15 en 8.45 Communie-uitreiken; 7 uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 7 uur Mei maandlof met gebeden voor den vrede, 's Mid dags te 4 uur worden de moeders met haar kinderen in de kerk verwacht om te bidden bij Maria voor den vrede. MAANDAG: 730 Jongenscongregatie. DINSDAG: 730 Meisjes-congregatie, afdeeling. WOENSDAG: 7.30 Meimaandlof met Rozen hoedje. DONDERDAG: 7.30 Meimaandoefening. VRIJQAG: Eerste van de vjjf Vrijdagen, het fee/t van het H. Hart voorafgaan; Meimaandlof en Rozenhoedje. ZATERIfAG: van 4 tot 8 en van 7 tot 8 u 7.30 Meimaandlof met Rozen- As. Zondag 230 uur: L. 8. V. V.S. R. C. Opstelling S. R. C.: Fr. Koomen Oer. Poiesz Ab. Ploeger C. Berkvens P. van Stralen S. Plukker G. de Ruyter KI. Brantenaar. G. Schilder. op eigen gelegenheid. Bij genoeg- deelname wil de secretaris voor auto’s Jongens dit is een wedstrijd die ge wonnen kari worden, mits er met élan wordt gespeeld en niet zooals tegen Helder met lauwheid. Zorgt er voor, dat wij nog een be hoorlijke plaats op de ranglijst krijgen. De kans is er nog voor Wjj rekenen derhalve op twee puntjes Junioren: S. R. C. aHugo Boys Voorlooplg programma: Zondag S. R. C. 1—Z. A. P. 1. Hemelvaartsdag Donderdag 18 Mei Con Zelo S. R C. 1. Zjjn er spelers die bezwaren hebben om op Hemelvaartsdag te voetballen? Zoo gelieve merv dit den secretaris mede te deelen. waarna om uitstel zal worden verzocht. Bezwaren vroeg tijdig! Marie, dochter van F. Vis en L. Schermer; Margaretha Agatha, dochter van J. M. Vlaar, t. Westwoud Gerardina. dochter van C. M. Vlaar te West- Meer dan ooit is in onze dagen het oude ge zegde wéér, dat in de mooie zomermaanden de eene helft van Nederland da andere examineert. Voorheen was enxcj voor .middelbare scholieren, studenten en onderwijzers’ het „voorrecht” weg gelegd. om door gewichtig, uitziende examina toren aan de tand te worden gevoeld, tegen woordig moet ook de eerzame mlddenstanders- zoon, of doenter, die bij het verlaten der school banken meende ook alle'schoolsche wyJwld te hebben vaarwel gezegd, zich onderwerpen aan een vuurproef willen zjj ooit de bevoegdheid be zitten vader in het bedrijf op te volgen. Zoo hebben deze week in ons land bjjna 14000 jongelieden gevolg gegeven aan den oproep, om him bekwaamheden in boekhouden, handelsreke- i.en en, Ned. taal te demonstreeren. Valt deze „test" gunstig uit. dan volgt oegin Jurrl het tweede en mondelinge gedeelte. Ook Alkmaar heeft hiervan zijn deel' 46' can- didaten nemen deel aan het normaal en 192 aan het speciaal examen. Waar onze goede stad nog steeds jeen gebouw bezit, dat een vijfhonderd menschen, ieder aan een afzonderlijk tafeltje gezeten, kan herbergen, moest wel splitsing volgen en kreeg ook Hoorn met 170 examinandi z’n deel. Doch zelfs het gereduceerde aantal kon niet In één zaal ondergebracht worden en zoo waren niet enkel alle lokaliteiten van de Harmonie, doch ook de nieuwe zaal van Hotel Proost tot het laatste plaatsje bezet. Het Alkmaarsch examen wordt afgenomen door de onderwjjs-centrale van den RK Mid denstandsbond en werd geleid door den secreta ris der Examen-commissie, den heer C. v. Riel. terwijl jhr. dr. J. C. Mollerus, seer K. v K. t» Haarlem, namens de regeering toezicht, hield. Wü hebben het schriftelljk gedeelte van dit derde middenstandsexamen .Algemeene Han- delskennis" bijgewoond en kunnen niet ander» zeggen, dan dat de organisatie in ieder opzicht af was. In verzegelde pakken welke in het bijzijn van eenige examinandi werden geopend komen de opgaven uit Den Haag, zoodat kennis vooraf door opleiders uitgesloten is. Het ingeleverde werk, zonder naam. enkel maar met examenplaats en nummer, wordt even eens in het bijzijn van eenige jongelui Ingepakt en verzegeld. Het wordt door bevoegde deskun digen in Den Haag nagezien an beoordeeld. Wanneer ook maar één onderdeel voldoende is, volgt reeds oproeping voor het mondeling ge deelte. Wat het opgegeven werk betreft, het leek ons al weer moelUjker. vergeleken bU de eerste exa mens, maar had het voordeel, ontleend te zijn aan de praktijk van het middenstandsleven. Ter illustratie hiervan is het niet onaardig, kennis te nemen van een der opgaven handels- rekenen, welke aldus luidde:' „Een winkelier heeft een jaaromzet van f 35.000. De bruto winst van zijn onderneming bedraagt 20 pct. van den omzet. Teneinde de verkoopen van den middenstand ter plaatse zoo mogelijk te vergrooten, hesluiten de midden- standsvereenigingen om ben kortingssysteem In te voeren. De deelnemende winkeliers zullen aan hun afnemers spaaizegels verstrekken by hun inkoopen ter waarde van 2 pct. van het bestede bedrag. De winkeliers koopen deze uit te geven spaarzegels by hun organisatie en betalen daar voor een bedrag, dat 14 pet. hooger ligt dan de te geven korting, omdat zl> ook in de administra tiekosten. de reclame, e.d. moeten bydragen. Bereken voor den winkelier, die overweegt dit syteem te gaan toepassen, tot welk bedrag zyn omzet moet stygen, om te bereiken dat zijn bruto winstbedrag hetzelfde biyft.” wy mogen er misschien aan herinneren, dat onze redactie zich by de eerste Midza-actie een zelfde vraag heeft gesteld en... laten wy hopen, voldoende heeft opgelost. Vermeldenswaardig is ook nog, dat de Spoor wegen aan de candidaten die, wat Alkmaar be treft, voornameiyk kwamen uit Kennemerland. Noorderkwartier, Zaanstreek, Amsterdam en Haarlem, een belangryke reductie op de reiskos ten verleenden. Ten slotte, een woord van lof voor den heer v. Riel en zijn medewerkers voor de prettige en rustige wyze. waarop ztf dit examen leidden. Daardoor was er een prettige sfeer, zonder de zenuwachtige onrust, welke zoo vaak de beste candidaten van streek brengt. Dat er vóór het examen gelegenheid werd gegeven tot een kort gebed voor hen die dat wenschten. is een voor beeld, hetwelk wy anderen examencommissies gaarne ter navolging aanbieden. de; Lange Johanna J. de Lange woud; Petronella Catharina, dochter van O H. J. van Os en P. Kuiper; Cornells Etorothea Maria, dochter van S. de Greeuw en C. G. M. Pieter, zoon van J. Haring en P. biechthooren; hoedje. K. J. C. ZONDAG: Ontspanningsbljeenkomst van 4 tot 5.30 uur voor jongens beneden 15 Jaar; des avonds na het Lof tot 9.30 uur voor jongens boven 15 jaar. DINSDAG: 7 uur St. Gerardus- en St. Pau- lusban. DONDERDAG: 7 uur St. Don Bosco-ban.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 32