B I Ook D.W.S. kreeg iri Nijmegen 3 zijn zin niet Gaat Vosta werkelijk met den - landstitel strijken? Stevige 4-1-overwinning van Vosta op V.V.A. 1 I geslaagde revanche OP V.V.A. 7-, Tour de France stukgeschre- ven worden? Sportsnippers Mag,, onze" DE RESULTATEN SPARTAAN’S VIERDE DRAW N.E.C. WON EN NAM TEVENS DE LEIDING I WEDSTRIJD DIE WEINIG BEVREDIGING SCHONK DINSDAG 30 MEI 1939 '9 VAN HET KATHOLIEKE KAMP K.N.V.B. Bas Timmermans 4* c. i ATHLETIEK Nederlandsche athleten op stap de twee R.V.W. met 31 geklopt Ruststand 1—1 Damesploeg naar Mitcham De 'wedstrijd R.V.W. naar de tweede - klasse G.R.C. verspeelt zijn mooie kans Q.D.A. in de eerste klasse terug gekeerd Mulo verplettert Dongen Ditmaal een 22 gelijk spel tegen Kerkrade s kampioenschap van NEDERLAND Afdoende revanche voor de in Amsterdam geleden nederlaag »:35 'SS 1 *17 a v. D. Grol de sterkste van Drie loopers naar Oslo D.F.C.-zege op S.V.V. (4—0) In het Zuiden winnen Limburgia en Bleyerheide (7 DE SPORTWERELD 2—2 Tel. 3755. VI. «IOC OOST Lobithsche Boys—Altior sief. J03t 3—1 correct Vosta 6 nu geheel uitge- 3 de zich 4 het binnen. is—ia behalen, waardoor de laatste ploeg, 5—9 een opgelegde 2 1 0 3 3 3 1 1 1 o 3 2 2 0 3 2 0 3 X 0 3 1 3 4 1 1 1 1 1 3 gen aanvetl op Net doel der Amsterdam mere, tijdens den te Enschede gespeelden voetbalwedstrijd VostaV. V. A. COMPETITIE le KLASSE G. D. A. V. V. E. Dl O. 8. R. Kerkrade Spartaan Schflndel een weer 4 4 4 4 4 3 3 3 3 1 1 1 1 3 0 0 0 1 1 3 1 3 1 1 3 8 1 3 6 5 1 5 S 4 4 8 8 5 4 4 3 4 2 9 FaL 16 EEN VONK2E N06 ZOO KLEIN WTBOSCH KAN TZEER OEVAAgl'iljJ 6 5 6 8 7 4 3 2 1 1 2 1 1 2 5 8 7 7 5 3 DF.C u v.v. SVV 4 4 3 2 3 4 4 4 3 2 1 0 1 2 0 3 1 2 0 0 3 8 1 2 6 6 4 0 5 2 no/8ijn. E □on 353. 13— 8 8—12 8— 7 5—11 7—0 2—1 G RC. W V.V. PVC. 0 1 3 3 12— 8 12—11 10—23 6 5 K)— 2 8 3—12 1—2 6-0 7—2 2— 1 3— 9 0 0 1 4 De Argentijusche Schaakbond heeft bepaald, dat het landentomooi van de F.I.D.E. definitief van 23 Augustus tot 19 September zal worden gehouden. ^111 HUNHIllllllllllllllllllllllunillllllllllllllllllllllllllllllllHlllllg' Maandag werden te Alkmaar wielerwedstrij den gehouden. De groote verrassing was hier wel de overwinning van Ooms op Derksen en Smits. Derksen, die ook zijn serie van Smits verloor, werd derde in het eindklassement. V V A wint den toss en laat de gastheeren tégen de zon in spelen. Nauwelijks is afgetrapt. of V. V. A. forceert een corner, die op niets uitloopt De eerste 10 N. E Ajax D W. S Eindhoven Achilles In dit spegiale geval staan de zaken echter eenigszins anders. De strijd om het leider schap is geen gescherm meer met ..-coots’* en „tegens" geen ridderlijk steekspel, het is veeleer geworden een niet meer zoo bijster sportief tournooi. waarvan de deelnemers elkaar op den duur weinig vriendelijke din gen en persoonlijke opmerkingen zijn gaan toevoegen. Zoo beweert onze gewaardeerde collega Joris van den Beroh dat de heer Swaab de Beer met den Tour niets, maar dan ook niets uitstaande heeft en dat hij er ook niets van af weet, terwijl de N.W.V.-man op zijn beu't over de bemoeienissen van den Nederlarrdschen selectionneur evenmin bijs ter enthousiast is. BESLISSINGSWEDSTRIJD 1 Grol— R V W De rgotni schen teren te Haarlem werd gespeeld. Op 11 Juni organiseert het dagblad Xe Soir te Brussel internationale athletiekwedstrjjden. Naat wij vernemen zullen de volgende tien ath leten aan deze wedstrijden deelnemen: 110 me ter hardloopen: Van Beveren (A V. 1923) en W Nota (Holland); 800 meter hardloopen: N Wernlnk (Trekvogels) en S. Woltjer (A.V. 1938); 110 meter horden: R. Brasser (AAC.) en C. van Loozen (P.EC.); 400 meter horden: W Biihrman (A.A.V., Amersfoort): Hoogsprin gen: H. Geursen (Trekvogels) en W Spanjerdt (PS.V); Speerwerpen: C. Pley (Holland). Vosta—V.V.A Spartaan—Kerkrade Het is natuurlijk altijd moeilijk om de eerste te zijn die doet wat in zijn macht ligt om de moeilijkheden op te lossen, maar ziet dan geen van beiden een weg om tot een ...staking déi vijandelijkheden" of zoo moge lijk zelfs o heilig idealisme tot een zekere mate van samenwerking te kernen? Of is men in beide kampen soms de meening toegedaan, dat er opmerkingen zijn ge maakt, welke ónmogelijk vergeten kunnen worden? Maar dan willen we toch graag nog even opmerken, dat beide heeren zeggen werkzaam te zijn in het belang van de Nederlandsche wielersport en dat het dus hun directe en volstrekte plicht is. alle mo gelijke persoonlijke geschillen en andere in cidenten ten behoeve daarvan uit den weg te ruimen. Komt, mijne heeren de Beer en van den Bergh, een dergelijke. kleinzielige politiek is niets voor u beiden, die het toch evengoed met de Nederlandsche wieler sport meent! kansloos D.O.8.R. kon houden en door ontvangende ploeg Met een kleine maar zeer verdienstelijke zege op D.W.S. is N EC. weer verder in het Amsterdamsche bolwerk doorgedrongen en de hoSdstedellngen zullen thans heel wat moeite hebben hun tegenstander weer vgn daar te verdringen. D.F C. verdedigde zijn kansen heel wat beter dan Caldenhove cs. en sloeg S.V.V. met 40. In het Zuiden namen Bleyerheide en Limburgia de lei ding door hun respectieve overwinningen op Helmond en Middelburg, terwijl GR.C. zijn kans door een gelijk spel tegen F.V.C. lee- Hjk liet voorbijgaan. Er is in en door dezen tweekamp al peel verknoeid, maar nu wordt het toch wel eens tijd, om aan de belangen van de renners te gaan denken. Wat zal er immers van de ploeg terecht moeten komen, wanneer er al van tevoren zoo’n onsmakelijke strijd is gevoerd door twee mcnschen, waaraan de renners tenslotte toch een zekere mate van gezag toekennen? En dat nu 1939 voor onze jongens beslissend gaat worden! Als Joris van den Bergh zijn geliefden Tour niet ver knoeid wil zien en als Swaab de Beer de be langen van de renners als altijd naar beste kunnen wil behartigen, dan moet het nu met dat gekrakeel toch heusch uit zijn. Onze renners immers zullen het dit jaar bedui dend moeilijker hebben dan ooit tevoren. Er moeten nu toch tastbare resultaten en een beduidende vooruitgang te constateeren zijn en joe verhelen ons niet, dat het be reiken daarvan een heel moeilijke opgave is. Het lijkt ons echter volkomen ónmogelijk, dat deze opgave naar bevrediging wordt ver vuld. wanneer de menschen die, afzonder lijk en gezamenlijk, zooveel voor en bv de renners zouden kunnen bereiken, nog langer Wyven voortgaan met elkaar in het open baar op een derg^iijkt wijze te bestrijden. Tenslotte zien toch ook zij wel in, dat ..onze" Tour de France groot gevaar loopt, ’.aar den geest volkomen „stukgcschreven” te worden. En daar zulten de renners waar lijk niet mee gebaat zijn. wm dagtrip >P «van binnan loiigidk Vragen wij ons echter in gemoede af: Wat denken de heeren toch met dit alles te bereiken? Zoowel de heer van den Bergh, als de heer Swaab de Beer hebben voor de wielersport in ons land hun verdiensten. Voor insiders is het toch waarlijk niet on bekend wat ervoor komt kijken, wanneer men zich met de wielersport gaat bemoeien en wat beide combattanten ongeacht de consekwenties daarvan t a. v. van den Bergh’s kwaliteit als journalist in dit opzicht hebben gepresteerd, verdient ook in gelijke mate onze waardeering Denken deze heeren nu heusch er iets mee te bereiken, wanneer zij elkaar zooveel mogelijk omlaag halen r Op 3 Juni n zal een Nederlandsche dames- ploeg tegen de Engelsche club Mitcham star ten. alsmede tegen een ploeg athleten uit Zuid- Engeland Het Nederlandsche team is als volgt samengesteld: 60 meter: Fanny Koen (Sagitta) en A. Bolwldt iADAJ; 100 meter: Fanny Koen (Sagitta) en All de Vries (ADA); 80 me ter horden: Agaath Doorgeest (ADA) en Nellie van Balen Blanken (Saglttej. Verdringen; Beppte Dammerman iO<ta) en Agaath Doorgeest (ADA). Hoogspringen: Nel van Balen flanken (Sagitta) en Beppie Dammerman iOdla); KogelstootenAns Niesink (Sagitta) en SUen van Leeuwen (Zeeburg); Discuswerpen: Ans Niesink (Sagitta) en Beis Palm (Uda>; 4 x 100 meter estafette: A Bolwldt (ADA). Alle de Vries (ADA). Agaath Doorgeest (ADAJ en FM- ny Koen tSagittai. Naar wij vernemen zullen drie Nederlandsche athleten deelnemen aan de internationale wed strijden. welke op 16 Juni as. te Oslo worden georganiseerd door de vereenigmg Ready Osen- darp zal op de 100 meter starten. De Ruyter op de 1500 meter en Br^tsser op de 110 meter hor den. Behalve Noorsche zullen ook de beste Zweedsche athleten dien dag te Oslo uitko men. anders zulke gevaarlijke spelers, waren zoo on tactisch om de aanvallen op de minst snelle wijze op te bouwen, waardoor de Vosta-midden- linie steeds weer kon Ingrijpen. En deze linie, anders de ruggegraat van Vosta. was dezen mid dag met uitzondering van Trentelman be paald zwak te noemen. Daarbij kwam dat links back Slag er hopeloos uit was. zoodat het den Amsterdamscl\en aanval In z’n geheel als een groote fout is aan te rekenen, dat deze hiervan geen profijt trok. Zelfs het doelpunt dat de eer redde werd door den Vosta-Iinksachter in eigen doel gekogeld. Ook de Vosta-voorhoede was niet zoo op dreef als In de voorgaande wedstrijden Dat dit vijftal het tot vier doelpunten wist te brengen ligt niet aan ’t sterke spel dat deze aan val speelde, maar veel meer in het zwakke spel der verdediging vah V. V. A. Ondanks dit teleurstellende heerschte er een opgewekte stemming bij het talrijke publiek Dit kwam doordat de zoo populaire ,Xeo-Harmonie” haar muzikale medewerking verleende. Eerst werd de kampioen van West I bij het betreden van het speelterrein met een pittigen marsch begroet en daarna waren het de Ocste- I ijken die met het ..Twentsche Volkslied" verwel komd werden. Het was reeds ver over half drie toen beide elftallen zich op het middenterrein opstelden en nadat de voorzitter van V. V. A. een ets had aangeboden, voorstellende den Montelbaans- toren, riep de heer Vonk belde aanvoerders tot zich voor den toss. PROMOTIE EN DEGRADATIE le KLASSE R KB S.V.—R K V V.L ViosChèvremont MuloDongen G DA— DO SR Voor velen in ons land, die het met de wielersport goed meenen, is het plezier in den Tour de France 1939 voorloopig al be dorven De reden daarvan behoeven we hier niet uiteen te zetten. Een langdurige en te langen laatste ietwat onsmakelijke polemiek over het leiderschap en de kwestie of dit al of niet moiht worden geregeld door perso nen. die zich,naar wij meenen met vol komen goede bedoel in oen deze aangele genheid hebben aangetrokken, heeft in deze materie een weinig aantrekkelijke noot gebracht. Nu behoeven we ons heusch niet te erge ren aan een beetje gekrakeel. Onze landaard maakt ons nu eenmaal ietwat praat- en schryflustig en het scheppen ran problemen is binnen de landsgrenzen een ran de meest geliefde volksvermaken. De sportwereld heeft daarover altijd kunnen meepraten en dikwijls is het niet onvermakelijk om eens mee te luisteren, wanneer de ridders van dè pen al of niet zadelvast hunne ge ëerbiedigde opinien ten beste geven. CtWTO s bij d6 Is het fri 't ‘zicht van deze bergen wel gewenscht den geest van onze Tour de France-ploeg in gevaar te brengen door een openlijk gevoerden strijd over het leiderschap? Deze vraag vindt men tevens uitgedrukt in het bijgaande artikel .“is het Slag, die publiek was getuige van bovengenoem- v® belangrijken wedstrijd. Nadat Grol den toss gewonnen heeft, komt «enkum in den aanval, doch het spel wordt door Grol overgenomen. De beide verdedigingen zijn van goed for- ®aat. Toch worden van beide zijden eenige cor- b®5 geforceerd, waarmede vijf minuten voor ”“t Grol succes heeft. Renktun's keeper loopt vroeg uit, de bal gaat over hem heen en het •der rolt in het doel (1—0). Grol blijft gevaarlijker en gaat verloren. Na de thee komt Grol weer t eerst in den ttoval, een mooie aanval en het leder wordt even overgekopt. Een- doelpunt hangt voor hen 10/*e lucht, dat inderdaad reeds na 5 minuten teboren wordt (20). Nu komen de Renkummers weer opaetten en »tten alles op alles om den achterstand In te Wen. Toch is hun samenspel van slechtere kwa- een handsbal binnen het strafschop- «*bied. krijgt Renkum een penalty te nemen de stand wordt 31. Nu stijgt de spanning *°P- Wanneer echter aan den anderen kant 2* .oen Penalty wordt toegekend, wordt de 21. Toch weert Renkum zich nog dap- P'f en schiet jammerlijk uit een strafschop weerskanten wordt dan nog een “•kschop geforceerd, doch gedoelpunt wordt niet meer, zoodat Grol welverdiend met 31 “**it gewonnen en nu degradatiewedstrijden ^^epelen. R.V.W. gaat nu naar de 3e klas 5 3 0 Bleyerheide Voor de promotie-competitle in afd. I moest de wedstrijd EDO.Hilversum bij een 10- stand voor de thuisclub worden gestaakt, daar de EDO.-speler A. Timmermans 10 minuten vóór het einde door een hartverlamming werd getroffen. In afdeeling II behield DF.C. zijn kansen door een fraaie en bemoedigende 40-zege op S V V. De Schiedammers zijn schakeld. overwinning op het kanslooze F.V C. eerste-klasser kunnen zijn. De Groningers stapten echter mis en moesten, te gen de verwachting in. met een 1i-gelyk spel genoegen nemen. Een beslissingswedstrijd met W V.V. is nu noodzakelijk. In Zuid II heeft Mulo de verwachtingen niet beschaamd. Op een manier, die weinig of niets te wenschen overllet, heeft de Helmondsche dub bewezen, dat zij weinig zin heeft de eerste klasse te verlaten. De 60 zege op Dongen wijst ol heel sterk in die richting. Mulo Dongen In West II heeft G.D.A., zooals mocht worden wi Wacht, het eerste-klasseschap veroverd. Een i de Loosduiners niet 30 zege stevende de voetbal dorado 3 3 1 6 1 In Zuid I heeft RK.V.VL. niet door R.K.B.S.V. laten verknoeien. De ste Lassers gunden hun belagers zelfs op eigen veld de zege niet en wonnen maar liefst met 6—2. Doordat Chèvremont bjj Vios een punt verspeelde, is RK.V.V.L. voorloopig weer te amen met deze ploeg aan den kop gekomen. R. K T. V. L. Chèvremont Almania Vtas B. K B. 8. Limburgia Bleyerheide Helmond Middelburg G.R.C had door een Van een gevaarlijk out-slder Is het Nijmeeg- sche N EC. plotseling een geducht tltelcandl- daat geworden. De groote zege op Ajax en de overwinning in Assen behaald, hadden den Kei zer Karelstadbewoners blijkbaar nieuwen moed gegeven en zoo werd ook D W S. een kluif voor gezet. welke deze ploeg te machtig was. N EC. wón met 21 en heeft daardoor niet alleen zijn kansen verbeterd, maar zelfs voorlooprg de leiding genomen. Waar Ajax en D W.S. nog tegen elkaar moeten uitkomen. hebben de Oosterlingen plotseling weer een behoorlijken kijk op den titel gekregen Eindhoven behaalde tegen Achilles met 51 zijn eerste overwinning. Thans is de stand: In het Zuiden handhaafde tegen Helmond Het kostte wel heel wat moeite, maar tenslotte bleven de eerste-klassers toch met 32 de baas Limburgia is echter een ge duchte concurrent geworden. De uitwedstrijd tegen Middelburg bracht het een 31-over winning en door een beter doel gemiddelde de leiding in deze competitie lotie-degradatiewedstrijd tus- O en Hilversum, welk- gls- n-.oes’ tien minuten voor het einde door een zeer tragisch gebeuren worden afgebroken De bekende linksbinnen van E. D O de 18-jarige Bas Timmermans zeeg, toen de bal zich op een geheel ander gedeelte van het terrein bevond, plotseling ineen: een hartverlamming had hem getroffen. Het spreekt van zelf, dat dit plotseling verscheiden van een der beste en meest belovende spelers van E D O. diepen indruk maakte. Timmermans heeft enkele malen In het Zwaluwenelftal meegespeeld en kwam onlangs nog uit in de Nederlandsche B-ploeg tegen de Roode Duivels te Tie nen zijn laatste kans eer- minuten oefenen de gasten een geweldigen druk uit op *t Vosta-doel. doch van schieten hebben ze geen kaas gegeten zoodat de meeste aanval len. die met een schot hadden moeten besloten worden, door hen zelf om zeep werden gebracht De eerste aanval van Vosta leidt direct tot succes, als de linksback de Bake in het nauw gedreven door Wiggers. te zacht terug speelt op zjjn doelman. Deze begaat de fout den bal te laten vallen, en de toestormende Wiggers heeft geen moeite het leer In ’t wrlaten doel te plaat sen. 10. Door dit succes aangemoedigd zet de thuisclub enkele goede aanvallen op. doch de verdediging is op haar post, zoodat doelpunten uitblijven. De V. V. A.-aanval laat zich ook niet onbe tuigd. doch verder dan een 3-tal corners kan men het niet brengen Deze, hoewel goed genomen leideh niet tot succes. Na ruim een half uur spelen; vla een voorzet van den linksbuiten der gasten.' met een onhoudbaar schot den bal in eigen doel doet verdwijnen. 11. Van weerszijden worden er pogingen gedaan om de leiding te nemen, doch zonder resultaat, zoodat de rust ingaat met 11. De 2e helft is nog geen 2 minuten oud. als Wiggers vanaf den linkervleugel een goeden voorzet geeft, dien Oosten in een doelpunt om zet. 21. De gasten beantwoorden dit succes met ‘n serie goede aanvallen die helaas niet worden afgewerkt, zoodat van Egmond er zelden aan te jjas komt. Het schijnt dat de gastheeren hun energie tot 't laatste bewaard hebben want het laatste kwartier schieen zij geweldig ..uit hun slof” en krijgt de V. V A-verdediging het zwaar te verantwoorden. Dertien minuten voor het einde valt de be slissing. Een gbed aangegeven bal van Agter- bosch belandt bU Wiggers Deze geeft ineens door naar den vrijstaanden Lippers, die op xtjn beurt weer goed afgeeft aan Wiggers. Door een handig trucje stelt deze speler Wissink in staat nummer drie in de touwen te jagen, 31. De laatste 10 minuten is Vosta het meest in den aanval. Het heeft drie minuten vooi het einde wederom succes als Wiggers een goe de pass geeft aan Wissink, die langs Hendrix plaatst en den stand hiermede op 4—1 brengt, waarmede bet einde komt. Wie tot op heden nog mocht gewantrouwd hebben aan de serieuze bedoelingen van Vosta ta.v. den landstitel, zal hiervan nu wd voorgoed genezen zijn. Terwijl immers de concurrenten punt na punt verspelen, blijven de 'Oostelijke kampioenen maar voortgaan met hun successen. De overtui gende 4—1 zege, gisteren op V.V.A. be haald. wijst ten overvloede andermaal in de richting van een serieuze Oostelijke candidatuur voor het landskampioenschap.. Orlon en B.W.O., het veege Hjf te bergen. De competitiewedstrijd Lob. BoysAltlor ein- ®«de in een 3—3 gelijk spel. In het Oosten is de beslissing t a v. de beide gevallen. Ditmaal Na in Amsterdam met 32 de winst in de wacht te hebben gesleept, zijn de hoofdstede- t .Ungen bij hun tegenbezoek aan Enschede dus 'tegen den muur geloopen. De gastheeren de den het-heusch niet stevig aan. maar de be- aoekers hadden een beslist ongunstigen dag en slaagden er niet in, het hun tegenstanders erg i lastig te maken. Met 41 weerde Vosta den aanval op zijn leidersplaats, althans van deze ijjde. kranig af. Kerkrade. dat ook nog een gevaarlijk concur rent is, verspeelde andermaal een kostbaar punt en wel in Rotterdam, waar Spartaan voor de vierde maal in deze competitie een draw boek te. De Limburgers blijven voorloopig nog Vosta's gevaarlijkste concurrenten. laatste plaatsen eindelijk vist Grol een 31 overwinning op R.V.W. te behalen, waardoor de laatste ploeg, na een ver blijf van één jaar in de eerste klasse, zonder meer weer naar de tweede degradeert. Grol krijgt nog de kans, om vla een competitie met alleen doen. De verdedigingen blijven tot aan de rust de situatie beheerschen, zoodat er met dubbelblanken stand wordt gedraaid. De tweede helft begint met snelle aanvallen over en weer. Vondenhof schiec een pass van Bremen Sr. juist naast, terwijl A. Mentink met een ver schot evenmin succes heeft. Spartaan heeft nu ze het windvoordeel heeft zijn tot dan toe volgehouden W-formatie prijs gegeven het geen den strijd ten goede komt. Wanneer A. Mentink het leer aan Hubben moet afstaan, be machtigt Keehnen den bal weer. Hu zet voor cn Veraart schiet in. maar W. Mentink lag in doel, zoodat dit doelpunt terecht wegens off side wordt geannuleerd. De vrfje trap komt bjj Vpn- denhof. deze zig-zagt door de defensie, om fraai en onhoudbaar in te knallen <01). Spartaan reageert zeer tel op dit doelpunt. A. Mentink probeert het met een ver schot, waarmede Eussen de gróótste moeite heeft. Di rect zijn de zwartjes terug, er ont-staat een heftige scrimmage, waaruit Kuppen tenslotte van dichtbij hard inschiet. Het spel golft nu weer van doel tot doel. Keehnen in de Spartaansche halflinie is ge weldig op dreef, terwijl doelman Eussen zich zeer onzeker toont. Als Spartaan een corner forceert plaatst Wagemakers goed voor, Eussen slaat het leer terug en W. Mentink kopt hoog opspringend het leer in de touwen (21). Het sjael bluft snel op en neer golven met Spartaan het meest gevaarlijk: als W. Mentink is doorgebroken schiet hij hard in. maar Eus sen redt fraai. Arnolds, die licht geblesseerd is, is rechts-buiten gaan spelen. Geheel onver wachts zet hij. na een strubbeling bij de cor- nervlag. voor. Bremen Jr., die nog weinig heeft gepresteerd, komt in vrije positie en schiet on houdbaar in (22). Spartaan zet nog even alles op alles, zelfs Keehnen en Kort zien we op doel schieten. Ten slotte kogelt A. Mentink hard in, maar Eussen redt fraai met een zweefsprong. Direct hierna kondigt scheidsrechter P. Ariens, die .leidde, het einde aan. Kerkrade belaagt direct de Spartaansche veste; vooral J. Schings speelt hierin een groote rol. Maar de versterkte Spartaan-defensle, met W. Pols aan het hoofd, weet met het te ver doorgevoerde combinatiespel van het geel-roode binnentrio wel raad. Kerkrade blijft de situa tie beheerschen. Fraai worden de aanvallen steeds weer over de vleugels opgebouwd maar de afwerking laat te wenschen over. De Spar taan-voorhoede bestaat slechte uit 3 spelers en krijgt met haar uitvallen weinig kans, daar de Limburgers in de persoonlijke duels meester van het terrein blijven. Wanneer Spartaan in de geel-roode defensie weet door te dringen schiet Veraart té zacht in. Spartaan is direct terug. Veraart zet goed door, plaatst naar A. Mentink, een schot volgt, maar het stuit af op Schings Wim Mentink is nu te langzaam om de n>uwe kans te benutten. jfclet tempo zakt nu wat af. Vondenhof krijgt nog enkele goede passes maar wil het te veel Voor de trouwe supporters van Vosta een meevaller, voor de talrijke toeschouwers, ruim 2500. een tegenvaller. Zoo was de laat ste thuiswedstrijd der Oosteluke kampioe nen te beschouwen toen scheidsrechter Vonk uit Eindhoven voor de laatste maal had gefloten. Zoowel Vosta als V. V. A hebben qua spel te leurgesteld. Dat Vosta tenslotte met zulke groote Cijfers won is voor het grootste deel te wijten aan de meer dan slecht spelende achterhoede der Amsterdammers, waarin de beide backs zwak waren, doch waarin doelman Hendrix een volkomen off-day had. De middenlinie der V. V A -ers stond voor een zware taak, want achter zich had dit drietal zooals reeds gezegd een zwakke verdediging er. vóór hen opereerde een aanval die het maai steeds in de breedte aochu Tushuiaen en Reuter,

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 9