BEURS VAN AMSTERDAM STAD? Alkmaar, 31 Mei Deken Rengs ten grave gedragen [Bi |zjl Wisselkoersen OM DEN VAN INSINGERBEKER P.OJK. n.v. - PMYGLOP IS AGENDA GEEL WIT I—A.F.C. 1 ONZE ZINGENDE TORENS A pothekeradienat Voorbeurs Pryahoudend A.S.V. Victrix R.V. Alcmaria ZILVEREN ZAKENJUBILEUM Beurs-Thermometer WAARSCHUWING WOENSDAG 31 MEI 1939 INT. WINDHONDENRENNEN BURGERLIJKE STAND GEBAKKEN VISCH Deken E. P. Rengs z.g. en het Lyceum Programma Gem. Radio, d retributie BONNEN VAN DE WEEK Groote belangatelling bg zyn uitvaart en begrafenia ST. FRANCISCA.ROMANA- PATRONAAT Berlios van de Kaasstad wint den wedstrijd Greyhounds STICHTING „FONDS TOT BEHOUD DER KAASMARKT” m Bestuursvergadering MIDDENSTANDSEXAMEN 58 loc .32% 84 >7% 46% 198 40 318 WOENSDAG 31 MEI 1939 ruws (geprolongeerd). AD» DONDERDAG 1 JUNI Nord Nieuwe melodieën kwart cu- 1938 Amsterdam. SI Mei w met neden vast RECTOR aan I derland" uit Valerius’ Gedenk Clanck. uur: „Wilt heden nu treden" alsvoren. Van 28 Mei3 Juni: mevr, de Wed. C. M B Wanna, Mlent 11. 31.71 41 98 8,72 74.70 S./1A 74.70 1.93 tl 69 41.95 9% 91* door AiH P. fr. G Keyser OP., Directeur-Voorzitter. Zaterdag had te Llmmende laatste der voor- wedstrljden plaats Wederom mochten de schut ters zich verheugen in de belangstelling van talrijke autoriteiten, die met groote spanning afwachtten wie tot de vyf deelnemers zouden behooren om het Verband Alkmaar te vertegen woordigen In den nationalen wedstrijd om den van Insinger-beker. De einduitslag was als volgt: 1 C. M Beste men 821 p„ Alkmaar; 2 J. Schoonhoven, 805 p„ Alkmaar: 3 J. Wijker. 804 p., Egmond; 4 H. de Goede, 796 p Egmond; 5 G. B. C. Vasbinder. 196 p., Alkmaar: Reserve J. Stavenuiter. Hoorn. Opening i Heden 68 i S3 75% 101 l«-8% 117% 104% 104% 194% 129 140% t2 72 144 -24% »l8 z.33% 18% 144 190 117% 162 18.95 44 95 141 Opening Heden -28 .13 235 8% ,8t* 9.80 74% 1* van der Waag Heel uur: „One Lied" van L A. van Tetterode. Half uur: Beiaard lied" van P. Benoit. Groote Kerk: Heel uur: „Bede voor het Va- Half 86 Va 99% 73 '3% 76% 94 24% 86% 99% 73 93% 96% 94 24% 4 <14* 74 65 •v 51 68% 41 6 ;.l0 ,.oo <4% 4* 4* H< War bewl marl er m dreig met Op tl van er e< ren daar! bet 1 moet dood er sti (tof, llnge schot Ten kestne (tnicti pen m gevolg ten lee Dg c tjjn h: door d na hel 6 101 .9 .9% rt5 .05 <1 65 prijshoudend ....vaat vaat .95% .29% .41 o2% 72% 44% 57 Naden, .'taatsleen prüebaWtend Gemeentereen prUahaadaM Youngleentng 'vltshoadend Phütpa Unilever prüahoadeM AJfca .....’’’■üshowdend KontnJUijke 8 7 4 Ameterd. Rubber T abate Amerüe waarden Uit voon reide winga dige derlijl hinde telled total! nig b en m de va parat, voor 1 den a groote De de be Spr. klasse deren, viduee bet kl Zij midde ken. C getrac zoodat dit re. het p< kundig Het steeds. so a ve Kr 1 M< Ja va gir I (te Hji SU bee I aar led Dn ing E bet niei 0 een ren, deb T de toni eem mik meu mi)t ren van .45 92% 118 169 12% iemand kan twea heeren dienen. I Alia haar en moeten God dienen. De directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken deelt aan belanghebbenden mede, dat gedurende het tijdvak van Woensdag 31 Mei tot en met Dinsdag 6 Juni de volgende kleuren bons geldig zijn: Margarinebonnen rcae kleur; velbannen oranje kleur; gehaktbonnen geel met roode streep. Vandaag, een koelen zomerdag, die grauw en kleurloos begon, heeft Katholiek Alkmaar zijn geestelijk hoofd, den Hoogeerwaarden Deken P. Rengs a<-, ten grave gedragen. Met welk een vuur en overtuiging kon hü de noodzakelijkheid verdedigen van het bestaans recht van een Roomsch Lyceum voor Noordelijk Noord-Holland om ook op on icrwysgebied do Katholieke emancipatie tn onze streken verder te voltooien. Hjj begreep, dat op Intellectueel terrein de Katholieken van Alkmaar en om streken nog een achterstand hadden In te ha len en dat de tijden rijp waren, om ook oo dit gebied verbetering aan te brengen. Apolonla M J. van der Klink, gehuwd met N. Oostrom, 42 j. Vorige Slotkoersen 38 92% 44.92% 45.82% 13.80 1 ,>c% 7-80 5.37% 6.37% Getrouwd: Hendrikus M. Hazes en Petronella M de Munk; Hendrik C. Slotboom en Johanna G. Tol. Overleden Staatslee ningen 3% Ned. Obllg 3% Neder!. 1936 2% Nederl. Cert. 3% Ree. 1937 3—3% Obllg. '938 3% Indlë 1637 5%% Youngi. fM K.-verkl Banken Amsterd. Bank Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-MU. Industrieën Unilever Calvé Delft Alg. Kunstzijde Van Berkel’s Patent Nieuwe Philips Ned Ford Fokker Industr. Buitenland Anaconda Kennecott Bethlehem Steel U. S Steel Rep. Steel U. 8. Leather Intern. Nickel Stand. Brands Mijnbouw Alg. Exploitatie Radjang Lebong Petroleum Kon. Olie Gaboes Perlak Peudawa Continental OU SheU Union OU Tidewater Rubber A'dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubber Serba djadi Silau V. I. c. o. «Hen zij groot mi Zangkoor St. Laurentius: Horde St. Lauren- tlua; Troep St. Laurentius; V. V. St. Lauren tius; St. Jansknapen St. Laurentius Kruis vaart St. Laurentius; Fidells-Boys; Horde An dré de Thaye; Troep André de Thaye: Don Boscogroep; st. Jansknapen en Kruisvaart St. Dominlcus; 8t. Joaephgezellenvereeniging Alk maar; St. JoaephagezeUenvereeniglng District; Fidelis-Gezellen: K. J. M. V.; Lyceum; Jon- genscongregatle St. Laurentius; Mannencongre- gatle St. Laurentius; St. Louis en St. Caecilia; Broederschap O. L. Vr. ter Nood; R K. Volks bond; Ned. Kath. Grafische Bond: Bakkers gezellen; Metaalbewerkers; St. Raphaël; Han- ze; Bouwvak patroons; Bond van Behangers St. Antonius van Padua: A. R. K. A.; St. Augusti- nusvereeniging; Bond van Groote Gezinnen; R. K. Voetbalclub A. F. F.; R. K. Tooneelclub Vondel; Voor God Actie St. Dominlcus; R. K. ReclasseenngRijwielclub Maria Kevelaer. St. Dominicusgroep der verkenners, R. K. fa- trieksarbeklersbond. leerarenvereenlglng St. Bo naven tura. Bond van o-e-rheldspenwneel St. Paulus. R. K. transportsrbeidersbond. Vereen!- ging voor kinderbescherming Daarvoor kwamen de lijkwagen met het stof felijk overschot van den overledene en vervol gens de volgrljtuigen. waarin familieleden en genoodigden waren gezeten. Ongeveer half twaalf stelde de lange stoet zich in beweging. Langs da kerk in de pastorie Ondertusschen stelde tn de Nleuwstraat en op het Verdronkenoord de begrafenisstoet zich met omfloerst te vaandels als volgt op: Togen half een kwam de >ange stoet, opge- wacht door een groote menigte, bi^hel kerkhof aan. Den genoodigden stegen uit en ae vereent- gingen met haar vaandels stelden zich op het kerkhof op. Daarna tilden de dragers de een voudige kist met het stoffelijk overschot uit den lijkwagen. Geen bloem sierde de baar, slechts de stola lag er op als teeken dat er een priester werd begraven. Het klokje van de doodenkapef klingelde droef, maar het openscheurend wolkendek Uet de zon met haar stralende warmte door als een teeken van belofte. In de kapel werd de absoute ver richt door den zeereerw. pastoor A. Oorsprong O. P. met assistentie van den zeereerw. rector C. Vis en de weleew. heeren kapelaan Van Leeuwen, kapelaan van Buren en pater Punt. Het koor dat ook In de H, Uitvaartmis had gezongen, rong thans onder leiding van d-n heer A. Klooster de liturgische gezangen. Nadlei. werd de kist naar het graf gedragen, waar de beaardlng geschiedde door den heereerw. heer pastoor Oosprong met deaelfde assistentie. Aarde werd op de kist geworpen, allen brach ten een la tasten groet aan den geliefden doode en toen zonk de kist het graf in. (Ongecorrigeerd). Ljjn 1: Hilversum 1. Lijn 2: Hilversum 2. Lijn 3: Keulen 810.50. Radio PTT Nort 10.50—11J0. Droltwlch 1120—1220, Brussel VL 12.20—14.20. Keulen 14.2015.20. Parijs Poute Ott laren ven »erza hem loosh, hem Doste HU *en het o dag 1 ZUt laan, ca aa nerde hebbe HU >>ttoel Wal 1st reet Day" gesloten, waarom grootendeels op zich zelf was aangewezen. Deze vereenlglng hield met Plnksteren tear tralnlngsrit op den weg. De opkomst der ren ners was zeer goed. Er werd een sprint ver reden over 500 M. De uitslagen hiervan z|jn: A-klasse: 1. Jan Ottenbroa. 2. Willem Visser. 3 Jaap Schipper. 4. H. Blok, 5. Jan Alles. C-klasse: 1. P. Wanten. 2. Beenards, 3. Joop Hennink, 4. H. Perenboom. Junioren: 1. Constant. 2. C. Stroomberg, 3. Smit, 4. Jan Hennink. 5. Hartland. 6. Blokker, 7. Joop Wanten. 8. Ooienvaar. De B-klassers Hiemstra. Mulder en Stroom berg eindigden met een gelijk aantal punten a. plaats genomen Mgr. 31 Mei Vor Slotk van zangers leiding den wensch Toen In den vroegen ochtend van Zaterdag JJ. de onverwachte tijding van het overlijden van den beminden deken van Alkmaar zich verspreidde, was men algemeen onder den Indruk van het groote verlies, dat de stad en speciaal Katholiek Alkmaar geleden had. Deze in Nederland jonge opkomende sport mag zich in *n steeds grooteren publieken aan hang verheugen en de enorme belangstelling te Den Haag deed denken aan eien goed bezochten voetbalwedstrijd. Het hoofdnummer van het programma was de stedenwedstrijd Den Haag—Brussel, welke op overtuigende wijze door Den Haag werd gewon nen met 20 tegen 40 {Hinten. De persoonlijke eer kwam toe aan den Haag- schen renhond Cheerful Bishop, kampioen van het vasteland van Europa van J. J. Wbrles, .Den Haag, welke gedecideerd alle rennen won met als superprestatie een uur-snelheid van 643 KM over 350 Meter afstand; Blue Peter van A. Guilaume. Brussel, won den 2den prijs De kampioen van Belgie Bntania van J. Granville. Brussel, werd bij verrassing door den jeugdigen Jlm Belwln verslag'en en kon zich daardoor niet plaatsen. Voor den Internationalen wedstrijd Grey hounds waren Ingeschreven vele Ned., Belg, en Dultsche honden w.o. de pijlsnelle Belg, toe- komsthond Blance de Lune, de Haagsche A- klasse honden Think She was, Emanuel. Aranka Belwln en als eenlgste Noord-Hollandsche Renhond Berlios v. d Kaasstad van H. J. Llaé te Helloo, In totaal 17 honden. De favorieten Blance de Lune en Aranka Belwln werden reeds reap. In serie en deml-flnale door Verkrijgbaar voor werkloooen. die In steun regeling of werkverschaffing zijn opgenomen. Bonnen: lederen Donderdag aan het loket Keetkolkschooi van 10.30 tot 11 en van 3 tot 3.30 uur. Vlsch: volgende week Vrijdag eveneens den Keetkolkschooi van 9 tot 9.45 uur. Ten hoogste drie pond per gezin. Men wordt verzocht op tüd aanwealg te zijn. Keulen 14.2015.20. Parijs Poste Parisian 15 20 16 20 Keulen 16 20—1720. Pa- rijs Radio 17.2018.06, Radio PTT Nord 11.06— 1835. Brussel Fr. 18.3519.20. Brussel VI igJo —19 50, Parijs Radio 19 50—2020. Keulen 2020— 20 30, Brussel Fr. 20.30—20.50, Parijs Radio 20 50—24. Ljjn 4: Brussel VI. 89.20, Parijs Radio 920— 9 30 Radio PTT Nord 9 30—10 35 London Re gional 10.35—13.15. Droltwlch 13.15—14.40, Lon don Regional 14.401535, Droltwlch 1535— njg London Regional 17.0617.20. Droltwlch 1720— 20.05. London Regional 20.052020, Droltwlch 20 20—24. Ljjn 5: Diversen. 30 Mei Vor. siotk nedao Eindelijk is dan de onlangs ultgestelde wed strijd voor de promotie- en degradatie-compe titie opnieuw vastgesteld, en wel op Zondag 4 Juni as. Het zal den talrijken AP.C.-supporters ge noegen doen dit te vernemen én wij zijn er van overtuigd dat zeer veleh hun club zullen ver gezellen om de spelers In dezen zwaren wedstrijd aan te moedigen. De busprjjs is ook ditmaal zoo laag mogelijk gehouden, maar men geve zich spoedig op. ten einde teleurstelling te voorkomen. Buskaar- ten zijn te verkrijgen bij: Jb. Abbes, Sigaren magazijn. Verdronkenoord; Klaver, Sigaren magazijn, Bruinvisstraat. De geheele A.F.C.-familie naar Haarlem dus. wy vertrekken van het Waagplein om voor één uur. De stichting „Fonds tot Behoud der Kaas markt” te Alkmaar heeft Dinsdagmiddag te Alkmaar In het kantoor van de V V V, In het Waaggebouw een algemeene bestuursvergade ring gehouden onder voorzitterschap van den heer mr. J. P. Boeman te Alkmaar. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer G. Grondama, bleek, dat het saldo waarover het Fonds thans nog de beschikking heeft, nog slechte f 728 13 bedraagt Den penningmeester wero dank gebracht voor z(jn beheer. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer Tj. N. Adema, ontleenen wij. dat het af- geloopen jaar voor de Stichting bijzonder moei lijk was, daar wederom een geleidelijke ach teruitgang van den marktaanvoer werd gecon stateerd en daarnaast het verdwijnen van be langrijke subsidies voor de gemeente zonder dat het tot dusver gelukt is daarvoor van diverse organisaties een compenscerenden steun te ont vangen. In ’t ifgeloopen jaar werd wederom een bedrag van f 1000 aan de gemeente geschon ken als bijdrage der Stichting In de noodzake- Hjke verlaging der wik- en weegloonen op de kaasmarkt. Geklaagd werd over het verdwijnen van vele kleinere fabrieken welke werden op geslokt door grootere en over het gehalte van een deel der aangevoerde kaas, daar vaak by de productie het streven voorzat om zoo goed koop mogelyk te leveren, wat het product niet ten gvede kwam - Het bestuur had een conferentie ten stad- huise met B. en W «elke ook werd bijgewoond door baron Kraayenhoff, voorzitter vén de A.N.V.V. en mr. Planten, directeur van de A.N.V.V.. Infwelke byeenkomst de factoren welke de kaasmarkt bedreigen, uitvoerig zyn besproken en nagegaan werd of de A.N.V.V. financieel zou kunnen steunen of een poging sou kunnen doen tot subsidieering door de regeering. In een bestuursvergadering In September moest helaas mededeeling worden gedaan van het stop zetten van de subsidie van f 3000 aan de gemeente door het College van Regeerings- commissarlssen en doordat ook de Stichting niet blijvend f 1000 per Jaar kon foumeeren was er dus voor 1939 een suösldletekort van f 4000. In dank werd een bedrag ontvangen van f 75. dat de fa. De Wolff en Peereboom als eersten prijs met het bloemencorso had gewonnen. In October had het Dageiyksch bestuur op nieuw een conferentie ten stadhulze, waarby di verse middelen ter moge lijke flnancleele tege moetkoming In de marktkosten werden bespro ken De algemeene toestand is niet rooskleurig, daar thans f 4000'aan subsidie minder wordt ontvangen en de kaasmarkt, wat den aanvoer betreft, weer verminderde n m.l. van 4 737.602 K G in 1937 tot 4267 752 K G in 1938 Van de Stichting wordt de uiterste waakzaamheid ge- elscht om verderen achteruitgang te voorko men. De daar/oor benoodkrde financiën te vin den Is thans de moeiiykstc taak waarvoor het Stichtingsbestuur zich geplaatst ziet. Het jaarverslag werd onder dankzegging goed gekeurd. waarna de secretaris mededeeling deed van eenige Ingekomen giften en subsidies van de V.V.V. te Bergen, van den Ned. Bond v. Kof fiehuis- en Restauranthouders te Amsterdam, van de Ned. Ver. van Kaashandelaren te Gouda en van de afd Haarlem en omstreken van Hore ca f Mededeelingen werden gedaan inzake een voorgenomen speldjesverkoop. waarover nadere publicaties alsnog zullen volgen. Na een algemeene bespreking der verder te voeren actie werd de alcemeene vergadering gesloten. City: l,De bakvisch" dagen acht uur. Roxy: „De jungle-prinses". Alle dagen 1C uur. Vorige Slotkoersen Berlios geslagen, maar doordat zy zich als 2e plaatsten, kwamen zy weer tegen elkander m de finale’. In tegenstelling met de voorgaande rennen nam Berlios ditmaal niet den kop. maar gebruikte Aranka als gangmaker, terwyi Blance de Lune den kop had. In de 3e bocht passeerde hy Aranka en ging daarna met adembenemen de snelheid achter Blance de Lune aan. welke hy 5 Meter voor de eindstreep passeerdé en won hiermede de finale. Johny van Mevr Konlng. Den Haag, werd winnaar van den stedenwedstrijd Den Haag - Brussel Whippets, terwyi In den Internationa len wedstrijd Whippets de kampioen van Europa Arno Pemlx van Fr. von Watzdorf Hamburg op onnavolgbare wyze winnaar werd. Op 18 Juni as. kan men In onze omgeving van deze mooie sport genieten, daar de Alkmaarsche Windhonden Renvereenlging Nationale Wtnd- hondenrennen organiseert op haar mooie nieu we baan in de Egelshoek te Helloo. waar reeds lederen Zondagmorgen van 16—12 uur druk getraind wordt. Het presidium van het curatorium was voor hem geen sinecure of eerebaantje integendeel, hy werkte met nooit verflauwenden yver en met inzet van al zyn krachten voor het welzyn van het jonge lyceum. Groot waren de zorgen vooral op financieel terrein, die op het cura torium rustten, maar het was vooral dat blij moedige optimisme en klnderiyk godsvertrou wen van den voorzitter, dat vaak zyn mede leden In het curatorium met meer vertrou wen de toekomst deed tegemoetzien. En toen de nood der laatste jaren ook vele kerkbe sturen tot de grootste bezuiniging dwong, was hy het. die met klem en kracht va» argumen ten by zijn medepastoors erop aandrong hun bijdragen tot Instandhouding van bet lyceum niet aan te tasten. Hy beschouwde het als een persoonlyke eerezaak. dat hel dekenaat Alkmaar stipt en tijdig aan zyn verplichtin gen voldeed. Maar niet alleen de materieele kwestie had zijn belangstelling, op de eerste plaats ging het godsdienstig en zedeiyk leven van het ly ceum hem ter harte Persooniyk ben ik er van overtuigd, dat het voor hem een feestdag was. wanneer de lycelsten by feestelyke ge legenheden een H MIs lieten opdragen in de St. Laurentius-Kerk. Nooit zou hij verzuimen mede neer te knie len by het altaar en te asslsteeren bij het ultdeelen der H. Communie en ongetwyfeld moet zyn vurig gebed veel zegen voor ons lyceumgezln hebben doen nederdalen. Zelden of nooit ontbrak hy bij min of meer offlcleele gelegenheden en zyn warm priester- hart had steeds eenige hartelyke, bemoedigen de woorden over voor zyn „benUnde lycelsten”. By zulke gelegenheden voelde hy zich weer de oud-professor van Warmond, die zich zoo goed kon Indenken In de psyche van den jon geman en het jonge meisje met hun heer- lyke Idealen, maar ook met de lichtzinnig heid en onbezonnenheid der jeugd Hoe kon hy spreken uit de volle warmte van zyn groot priesterhart. wanneer by het einde van het schooljaar hy ten slotte het woord nam en de lycelsten aanspoorde zich toch ook in de va- cantle te gedragen als echte, waardige leerlin gen van een katholiek lyceum. Ongetwyfeld zal de naam van Deken Rengs aan het lyceum dankbaar blijven voortleven in de herinnering zoowel van de dames en heeren docenten als van de leerlingen en wanneer later de geschiedenis van het lyceum mocht te boek gesteld worden, dan zal de bladzyde over den eersten president-curator slechts woorden kun nen bevatten van groote dankbaarheid voor zijn vele werken en warme waardeerlng voor zyn groot vaderhart en heilig priestervoorbeeld. De naam van Deken Rengs staat vereeuwigd In den gevel van het lyceumgebouw, maar hy heeft zich ook een blijvende plaats verworven In het hart van docenten en leerlingen. X Lyceum verloor een warm vriend, maar kreeg een voorspreker In den hemel. Deken Rengs ruste in vrede! Op 1 Juni herdenkt de firma H Bulthuis het 25-jarlg bestaan van haar zaak. Op 1 Juni 1914 werd in perceel Hoogstraat 18 te Alkmaar opgericht de zaak „De Onnoozele Schaapjes", speciaal in wollen-garens en tri- cotgoederen. Ondanks de moeilykheden der oorlogsjaren wist zich deze zaak echter te handhaven en nadien geleidelijk uit te breiden. Hoewel aanvankelijk alleen de detailhandel werd beoefend, bleek weldra, dat ook een groot handel reden van bestaan heeft. Het perceel Hoogstraat was spoedig te klein, waarna perceel Langestraat 98 werd aange kocht. In 1939 kwam een nieuwe uitbreiding door een nieuw gebouwd magazyn op de Oudegracht. Er is dus voor de firma wel reden om dit jubileum dankbaar te herdenken. Ook de cliënten kunnen het feeat meevieren door te profiteeren van de diverse verrassingen. Men zie de advertentie In ons blad. H Haasemans. Amsterdam; B van Bosoop; Zurloke, Bugem; de Z. E. Rector C. Vis te Alkmaar; de Z. E. Rector Jac Boele. Alkmaar; de Z. E. Rector W. N. Zellstra te Alkmaar; de Z. E. Pastoor G. Goes te Cas- tricum; de Z. E. Pastoor A. Konyn te Rotter dam; het Kerkbestuur van de St. Laurentlus- parochie; het Kerkbestuur van Bugem. het Kerkbestuur van de 8t. Dotninlcusparochie; vertegenwoordigers van allerlei katholieke In stellingen in Alkmaar en van verschillende ver- eenigingen; dr. Hofstee, voorzitter van de Armenrad; de secretaris van den Armenraad, de heer G. Figée; de oud-kapelaans van de St. Laurentiusparochie. de Weleerw. heeren A. v. d. Berg. Steijn. E. Pronk en De Wit. dr. W E. Paters H. Ruberg OP. Kiyzon OF. en Kaaler OF. Tevens waren aanwezig: Mgr. dr. G. C. van Noort. deken van Amster dam: mgr. Aalberse, offlciaal van het kapit tel van Haarlem; mgft prof. Niekel, van het Philosophicum te Warmpnd; dom. Huifben 0.8 B., prior van de Benedlctyner Priory te Eg mond. Na de H. Mis, waaronder op verzoek van den overledene geen lijkrede werd gehouden, gelyk werd medegedeeld, bed men gezamenlijk het Rozenhoedje. Toen de laatste Wees Gegroet was verklon ken onder de hooge beksteenen bogen van de kerk, waarin de doode zoovele keeren het H. Offer heeft opgedragen, werd de Absoute ver richt. trok men voorts langs de volgende straten: Verdrerfkenoord. Kroonbuurt, Langestraa Choorstraat, Rlsevoort en Wllhelmlnalaan. vele huiaen woel de vlag halfstok, terwyi vël^. honderden aan den kant van den weg de lijk stoet in stilte gade sloegen. Koog a. d Zaan; A. B. Tand. Beverwijk; D. Tentij, West Graftdyk; J. Terpstra. Amster dam; H. A. M. Thyssen. Alkmaar; J. G. Ver- gouw. Koog a. d. Zaan; L. Vis. Alkmaar; N. Vo- geler de Wolf. Amsterdam (vr.); M H. de Vos, Den Burg (Texel); J. D. de Vries, Zuid Spler- dyk; G. L. WArlém, Alkmaar. Te half tien werd aangevsngen met de plech tige Lauden, die door velen werden bygewoond. In het priesterkoor waren vele Eerw heeren geeateiyken verzameld in superplie en een enkele in kloostergewaad. die de schoone en ontroerende verzen van de Lauden zongen. Het hoogaltaar was. evenals het altaar van de H. Maagd en dat van het Mirakel des Bloeds de rouwversiering aangedaan. De vele bran dende kaarsen stonden op fraaie zilveren kan delaars die dof glansden in het zachte licht kaars en koorraam. Onmiddeliyk na de Lauden werd de plechtige Uitvaartmis opgedragen. Dese werd gecelebreerd door den H E. heer G. Kuijs. Deken van Schagen en waarnemend Deken van Alkmaar. Assistentie verleenden de familielid van den overledene, dr. W. C. kaoelaan Perquin als diaken en F. van Buchem als sub-dlaken Cantones waren de Weleerw heeren Leeuwen en F. van Buuren. kapelaans parochie. Het koor der kerk met Versterking uit het geheele Denkaat. onder van den heer Klooster, zong, volgens van den overledene, een Grego- riaanschen Mis. het gereserveerde deel der kerk hadden 7“ N- Ammerlaan, Vicaris-Generaal Mgr.; prof P. Groenen, oud- kapelaan der parochie; jhr. F. H. van Kinschot, burgemeester van Akmaar en echtgenoote; de Alkmaarsche wethouders G v. Slingerland en H. Klaver; prof. dr. W. Lampen OF.M prof. J. Henneman; L. H. Rengs en P. Rengs familie leden van den overledene; de H. E. heer G. Maat. Deken van Poeldyk; de Z. E. Pastoor E. Helmer, oud-kapelaan van de parochie; de Z. E. Pastoor Oorsprong OF.; Rector C. Vis; de heer H. Nolet, burgemeester van Warmenhul zen; de heer B. Suhmanh Meyer, burgemeester van H.H. Waard; de Eerw. Broeders van Oudenboach; de Eerw. Broeders van O. L. V. van Lourdes te Helloe; de Z. Z. H. H. Pastoors Ch. de Meulder, HH Waard; C. Olsthoorn. Burger- brug; Th. Beuker», Leiden; B. Hermans, Ooster- blokker; Meeuwen, J8S0 '8-9» 44 87% 44 87% ?b0 j.10 .50 9.82% 9.8' >.37% 6 37% Gisteravond te acht uur werden in de 8t. Laurentluakerk de plechtige Metten gecelebreerd door den Z. E. Hooggeleerden heer prof dr. W711ibrord Lampen OFM. Assistentie verleen- <*en de ZE. pastoor C. Olsthoorn uit Burger- brug en oud-kapelaan van den overleden Deken te Bergen en de weleerw. kapelaan E Pronk uit Amsterdam, oud-kapelkan van de St. Lauren- tiusparochie. respectievelyk als diaken en sub diaken. Cantoree waren de weleerw heeren W Tan Leeuwen en F. van Buuren. kapelaans del 8t. LaurenUusparochie. De groote parochiekerk was nagenoeg geheel gevuld met parochianen, die na de plechtigheid allen langs de baar defi leerden om een lacteten groet te brengen aan den beminden herder. Vanmorgen, van zes uur af. werden in de 8t. laurehtiuskerk vele Heilige Missen opgedragen voor de zielerust van den overledene. Zeer, zeer vele parochianen naderden tot de H Tafel tot intentie van hun overleden pastoor en Deken IXJn hunne gebeden herdachten. Wel roet de plaats zyn geweest, die deze priester in de harten van de hem toevertrouwde geloovigen Innam, dat men zoozeer met zijn verscheiden uit-oeze wereld meeleefde Maar toch zal In alle^ ook het besef geleefd hebben, dat deze godvruchtige priester met zijn goed hart thans al dicht in Gods nabyheid moet vertoeven. Op de Dinsdag te Alkmaar gehouden examen^ voor het diploma Handelskennls, verelscht voor de Vestigingswet, zyn geëxamineerd 88 candi dates Afgewezen werden 15 candidates Ge slaagd zijn: W. P. Aarsman. Amsterdam; B P. van Amerongen. Bergen N.-H.; S. Bakker, Scha gen; W. M L Bakker. Haarlem; J. J. Beerse, St. Pancras; N. J. Beerse. St. Pancras; J. E. Belleman Egmond a. d. Hoef; H. Berend. Am- sterdam-Z W v. Beukering, Amsterdam; J. H. Boekel, Den Burg (Texel); G. Chr. Boelryk. Castricum; A. Fr. L. Boon, Haarlem; P. C. Borst. Castricum; W. J. Borst, Castrlcum; W H. J. Buffing. Amsterdam; C. S. Buys, Amsterdam; N. P. Byl. SchoorI; Th. G. H. Damave. Bever- wyk; P. A. J. Dekker, X Zand; W. B. Ebbelaar, Zaandam; Th. E. A Essenius, Amsterdam; J. C. H Fontyn, Amsterdam; C. H. Franken Bartels. Amsterdam; J. W. J. V. d. Geest. Bever- wyk; A. W. A. Genefaas, Alkmaar; C. van Gerven. Krommenie; M. A Gilberts (vr.), Am sterdam; H. J. Greuter, Amsterdam; F. A de Groot, Castrlcum; E. Hermanns. Aalsmeer; Pr. M. M Ho!thuysen. Amsterdam; J. J. Holtkamp, Zaandam: A. Holtman, Den Helder; J. J. Hou- tenbos, Bergen; Fr. Kaandorp. Helloo; G. A Kaandorp. Helloo; H. J. Könlg. Schagen; F. Koomstra. 8t. Pancras; K Kossen. Alkmaar; A. Leys. Wormerveer; B. J. Fr. M. Llssone, Alk maar; C. M. Louter. SchoorI; M. L. Marquertng, Bergen N.-H.: J. A M. Mescher. Amsterdam; M Molenaar (vr). Koedyk; M Molenaar, Wor merveer; N Chr. v. d. Moolen, Amsterdam; A Mos. Den Helder; N J. Nells, Baambrugge; Fr. J Nieuwenhulzen. Egmond a. d. Hoef; A. J. Nooy. Koog'a d Zaan; A v Nyen, Alkmaar; J. N Oud. Amsterdam; J. Overpelt. Egmond a. d. Hoef; A. J. Poncln. Beverwyk; J. C. Ran. Den Burg (Texel); A. J. Reinders, Warmenhuizen: J. C. Schotvanger, Schoorldam; J. A Schouten De tüd ia weer daar, dat wü een beroep moe ten doen op de Katholieken van Alkmaar ten gunste van het St Francises Romana Patro naat. En hoewel vragen niet pleizlerig la. durven wy toch zonder vrees by U aankloppen, omdat wy weten dat ons werk de volle sympathie heeft, daar het een liefdewerk Is van den eersten rang. Het St Francisca-Romana-Llefdewerk heeft de verzorging op zich genomen van meisjes, die in eigen huiselyken kring geen, of te weinig godsdienstige en maatachappelüka vorming ge nieten. Meestal zün dese meisqjes uit de allerarmste gezinnen. Onze Vereenlglng moet bestaan van vrijwillige giften, die goede vrienden ons jaarlijks schen ken. Buiten deze heeft zy geen andere inkomsten. Daarom doen wy een beroep op alle Katho lieken van Alkmaar om ons mooie werk te blü- ven steunen. Voor aoover wü reeds uw medewerking moch ten ondervinden, zyn wy U daarvoor van harte dankbaar en vragen U beleefd ons ook dit Jaar weer met uw gave te verbiyden. Voor zoover U dit nog niet deed, vragen wy U met allen aandrang als donateur tot ons lief dewerk te willen toetreden. De dames onzer Vereenlglng hopen U dezer dagen te komen bezoeken en zullen gaarne te gen kwitantie uw gave In ontvangst nemen. Als bewys van onze dankbaarheid zullen wü onze kinderen laten bidden om Gods zegen 6ver onze weldoeners en zal ook een H. MIs voor hun welzijn warden opgedragen U reeds bü voorbaat namens bek bestuur har- teiyk dankzeggend. Londen..?.». Beriyn Parijs Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo N.-T (cable Rome Praag Madrid bleef gisteren wegens Memorial onze beurs vandaag 2---De vastere houding der New-Yorksche beurs ge durende de laatste dagen bracht men In vér- band met verschillende factoren, die waar- schynlük ook in de toekomst hun Invloed zul len doen gelden. Allereerst erkent men. dat de verminderde spanning in den Internationalen toestand voor de beurs van groote beteekenls is en dat men hierdoor meer aandacht kan schen ken aan de verdere conjunctuur-ontwikkellng. welke door de vrees voor oorlog langen tyd werd benadeeld. Voorts zal de voortzetting van de staatsuitgaven, waardoor den bedrüfstoe- stend meer leven wordt ingeblazen, op de beurs een Inflationlstlsche uitwerking hebben, terwül ten andere het minder streng doorvoeren van de New Deal-politiek aan den bedryfstoestand en de beurs meer steun zal bieden. Minister Morgenthau heeft openlyk erkend, dat de be lasting op de onverdeelde winster» fnuikend en belemmerend werkt op de ontwikkeling van den economischen toestand en men verwacht daar om, dat het Congres te dien opzichte, ook om trent andere belastingen. zün_ Invloed zal doen gelden. Voorts ligt het waarschyniyk In het vooruitzicht, dat verschillende ondernemingen in het tweede kwartaal betere resultaten zul len bereiken, dan kort geleden verwacht werd, hetgeen voor de beurs eveneens een factor van beteekenls zal zyn. Wegens het gemis aan New-Yorksche slot koersen toonde onze voorbeurs hedenochtend weinig verandering en was de stemming prijs houdend. De handel bleef hierbij weder be- perkt. Steels en Bethl. Steel handhaafden de vorige vaste prijzen resp. 37 3/4 en 44 5/8, Republic Steel verkeerde In hetzelfde geval op 13, Shell Union en Tidewater bleven op resp. 8 15/16 en 9 3/4 eveneens nagenoeg onveranderd. Konlnkiyke Olie kon 1/2 verbeteren tot 313 1/2, H. V. A. ook circa 1/2 tot 425. A'dam Rubber trok eveneens circa 1/2 aan tot 195 Phllipelampen werden 1/21 lager getaxeerd op 198, Unilever 1/2 hooger op 133, Aku bleef op 37 3/4 onveranderd. Sedert ongeveer een jaar plegen eenige per sonen garages en andere inrichtingen, waar brandbluschapparaten aanwezig zyn. te bezoe ken, waartoe zy In een auto het land afreizen. Zy werken onder den naam: Eerste Nederland- sche Controledienst voor Brandbluschmiddelen. by verkorting E.N.C., gevestigd te Rotterdam en te Dulvendrecht. Aan de onderneming te Rotterdam zyn ver bonden zekere A. Bovens en E. Maan, wonende aldaar, aan die te Dulvendrecht zekere A. J. Bovens, wonende te Zullen en M D. Kouwen- berg, wonende te Rotterdam. Zy weten den In druk te wekken, dat zy namens de leveranciers van de apparaten komen controleeren. Hun toe leg Is de apparaten na een quasi contróle. ook als die geheel overbodig is, opnieuw te vullen, waarvoor natuurUJk betaald moet worden. Deze door hen behandelde apparaten worden van minderwaardige vullingen voorzien, b.v. is meermalen gebleken, dat in plaats van een be- hooriyke zwavelzuurpatroon een met zwavel zuur gevuld en door een kurk afgesloten apo- thekersfleschje In het apparaat aanwezig was. dat tetr^-apparaten, die gebruikt worden voor het spuiten op onder electrischen stroom staan de Iru/tailaties en leidingen, met water gevuld waren, e. d. Bovendien biykt de nieuwe vulling niet vorstvry. zoodat ook om die reden niet meer onder alle omstandigheden op het appa raat vertrouwd kan worden. De commissaris van polltie van de afdeellng Justitiedienst van het hoofdbureau te Rotter dam waarschuwt het publiek tegen dear prak- tyken. Tweeden Pinksterdag heeft Alcmaria aan tralnlngsrit gehouden voor A en B vüf ronden. C-klas vier ronden en de Junioren 3 ronden. De opkomst der renners was goed te noemen en de strijd die er onderling gevoerd werd was spannend -< De uitslagen waren: A-klasse; 1 N. Balvers. B-klasse: 1 Pool; 2 Jn. Schouten; 3 L Ekkerz; Jn. Glas: W. Weater;-« R >Baad. 7 Dekker; 8 L. Holtes C-klasse: 1 Kempe; 2 Groot; 3 W. Viarer"’ 4 G. Öchouten. Junioren: 1 Kees Meijer; 2 Freullng; 3 F. de Boer. Groot en klein, rük en arm waren diep ge troffen en waren eenstemmig In hun lofspraak over den vromen, bemlnnelyken priester, die door den Meester opgeroepen werd het hoog feest van Plnksteren met Hem te komen vie ren. Ook het lyceum treurt en rouwt bü den dood van zijn eersten president-curator en droef hangt de vlag halfstok van den toren. Toen in 1927 enkele doortastende mannen het Initiatief namen, om ook in Alkmaar te komen tot de oprichting van een R.K. Instel ling voor voorbereidend hooger en middelbaar onderwy», was het de nieuw benoemde deken van Alkmaar, die zün volle sympathie en steun gaf, om deze belangrijke Roomsche zaak met voortvarendheid en durf door te aetten. Er. toen dan ook In September ”’27 de pogingen met succes bekroond werden en het jonge ly ceum zün eerste levensjaar inging, was het de deken van Alkmaar, die volgens de sta tuten der nieuwe stichting door den bissehop werd aangewezen tot voorzitter van het ratortum. Meermalen wees bü er dan ook op. dat hy slechts „qualltate qua" deze functie bekleed de. maar met overtuiging zal iedereen zeggen, die van meer nabü zün werken kende, dat hü het voorzitterschap met eere bekleedde en het lyceum daadwerkelük zün’ warme liefde en be langstelling had. 58% 10t 169% 127% 130 169 126 129% 3% 7% 5 ‘9fc »4% 44% >7% >2*1 V» 7A 4tt 313 .2 f *7* .19% 25* 44 H >7« 332% 88 37% 46% 196% ’43%; 310 Java Cultuur N. I. 8. U Vorstenlanden Tabak DeU Batavia Oude Dell Oostkust Senembah Spoorwegen Union Pacific Wabash Erie Kansas City South South. Railway Heineken’s Bier 314 >0 17* Allied Intercontln Rubber Scheepvaart Java Ch. Japan Holl. Am. Lün Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart-Vnle Rott. Lloyd St. Nederland

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 10