NIEUWS HOORN AL AR aar) Hl Al 1? 3 0 VRIJDAG 2 JUNI 1939 PROVINCIAAL NIEUWS BEEMSTER De Deken verjaart BURGERBRUG WERKLOOZENZORG Verhoogde luister ’T VELD Staatspensionneering T ZAND Groot Oranjekoor Niet hoog genoeg 45 JAAR BIJ HET ONDERWIJS EEN VERGISSING? Broadway-feest HANDBAL Diocesaan kampioenschap BURGERLIJKE STAND FAILLISSEMENTEN ZIJPE EXAMENS HANDELSKENNIS UIT SCHAGEN TENNIS I GOEDKOOPE COKES Diocesane kampioenschappen O Een overhaal verdwijnt MARKTBERICHT Nutsspaarbank NOORDHOLLANDSCH LAND- BOUWCREDIET DE SACRAMENTSPROCESSIE IN HET MISSIEHUIS CONGREGATIE VAN DE H. FAMILIE GEBRUIKTE SCHRIJFMACHINES Steeds groote keuze F. O. A. n.v. Payglop IS c gig wai »Pe has ties K. tra, wet ant ■I* De heer H. Kuiper jubileert D.H.V.B.-programma voor Zondag a.s. RESTAURATIE VAN ANTIEK GEBOUW OP TEXEL Stationschef vertrekt naar Hoorn Oproep voor hedenavond jehoeft U slechts neer te leggen w voor zulke prachtsigaren als ERIMA en FAMEUS. Zij zijn mooier van model en kleur en smaken veel beter dan U voor dien lagen prijs verwacht. Ook voor deze sigaren geldt: en ons ge- Voor de eerste maal zal Zondag 4 Juni in OUI 1 9 KAREL I In de vergadering van de afd. Hoorn van den Bond voor Staatspensionneering werd de reke ning 1938 goedgekeurd met een voordeelig saldo van t 42 88. Tot afgevaardigde ter algemeene vergadering werd aangewezen de heer W Pool. De heeren C Pijper en A. Winkel werden als bestuurs leden herkozen. ■nd worden. kAlex de Meester Reserve 4e klasse B De Meer 6-ODA 2 CDOSS 8—8VO 4 EEN ENKLE SK3AGET KAN MAKEN DAT BOSCH EN HEI IN BRAND 'OCH EN HEI IN BRAND GERAKEN KOtte X I HtCEMT ee’ ooi 11 b v R. K. RUwielclub Plu» XI". Voor de bede vaart naar O. L. Vrouw ter Nood op 4 Juni as. heeft de Rijwielclub een algemeene vergadering belegd op Vrijdag 2 Juni as. in 1 Parochiehuis, ’s avonds na het lof. 3e klasse CDES 2—VDO 3 4e klasse A Wllfckr 5— Constantlus 3 re ali so Ps n st J< ni ia gi worden en tegemoet. om kom door baar dan in zl ses I wan< «oog, moei boeg «af re bem. Ml a Pa Ar H< Je 1 da vei on De aio lev Ja luk Prii filn hee stal volk den Has kwa derl Promotie en degradatie HBC 2—Quick Stepa 1 OIV 1—ROD A 1 Geel-Wit 1— AFC 1 DgS 1—Unlo 1 Santpoort 3The Unity 1 Conatantlua 3DOM 4 VV8B 3BJC 3 concurreeren kan. Voor egn groot deel Is dit te danken aan den pionier, die Donderdag jubi leerde. R. K. Rijwierclub „St Chrtetophorus." Zon dag 4 Juni rijwielbedevaart naar O. L. Vrouw ter Nood te Helloo. Het bestuur deelt mede dat bet uur van vertrek bepaald is op kwart voor acht (n.t.) Om half zeven (n.t.) wordt aan den deel nemers de H. Communie uitgereikt. Het be stuur verwacht dat alle leden dezen tocht mee maken. In den loop der maand Mei werd op de spaarbankboekjes Ingelegd 200 38592 en te rug- betaald 166 208,26. Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal bedraagt thans 4.112.522,32. Het aantal in den loop van Mei nieuw uit gegeven boekjes bedraagt 90. Ingetrokken wer den 61 boekjes. Het aantal in omloop zijnde boekjes bedraagt thans 13643. Van dit aantal behooren 8910 aan personen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 2712 aan personen elders woonachtig en 2021 aan school- spaarders. Onder de in Mei uitgereikte nieuwe boekjes zijn begrepen 11 boekjes voor jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eersten inleg van 1. De lediging in den loop der maand Mei van 296 spaarbusjes leverde een bedrag van 4089,62 aan kleine besparingen op. Bisschopsbekar AReo 1wtnn. Llmmen 1Forw. 1 B Oer. vier 1winn. WSV 1—Victory 1 C Meerburg 1—D«M 1 DGDA 1— Ftpnlers 1 Afdeeling Zuid Promotie en degradatie Excelsior 2—RA VA 1 Actlvltaa 1Lenig en Snel 1 Aeolus 3TOG 2 Over het algemeen waren aanvoer en bezoek veel minder dan verleden week. Oorzaak droogte. Failliet verklaard: W. Starreveld, HjrtWerkcr, Burg, van Nienenstraat 27, Uitgeest. Mr. H. Th. A. v. d. Loos rechter-commlssaris. Mr. C. A. de Groot cur. Opgeheven wegens gebrek aan baten het'fail lissement van A W. Bernards, reiziger in bak- kerij-artlkelen, voorheen te Heiloo, thans te Alkmaar. Donderdagmorgen werd door iemand voor het stempellokaal in de Keetkblkschool aan de Westerkolkstraat een heerenrijwiel geplaatst, dat even later bleek te zijn verdwenen. Een ander rijwiel stond hiervoor in de plaats. Vermoede- lijk heeft hier een vergissing plaats gehad. Laatstbedoeld rijwiel is aan het bureau van po litie gedeponeerd en is gemerkt Cheesetown. De eigenaar gelieve zich aan het bureau te mei den. J. G. Wittema (vr.), Alkmaar; J. M. van der Woude, Amsterdam; P. J. Bijvoet, Graft; W. H. A. Dlelen. Zaandam; W. Dirkson, Heiloo; H. J. Dolle, Alkmaar; J. C. DraiJer. Heemstede; J. Duijn, Castricum; J. J. van Djjk. Alkmaar; Fr. G. v. Egmond. Velsen-Noord; L. B. Eiling. Zaandam; H. Fr A. v. Elven, Amsterdam-C.; A. C. J. Engeln, Alkmaar; J. L. van Etten, Be verwijk; P. C. T. v. Etten. Amsterdam; P. J. v. Ewijk, IJmuiden-O.; A. Fielmlch. Haarlem: J. Floris, Wormer; Fr. H. Fontijn, Amsterdam; C. Gaal. Assendelft; J. van Gerven. Krommenie; M. de Geus, Groot Schenner; J. Goes. Am sterdam; A. de Graauw, Den Helder: Th. W. Groenend aal. Amsterdam; C. Groot. Egmond a. d. Hoef; H. v. Wijngaarde, Zaandam; J. Groot (vr Krommenie; N. Wester. Stolpen bij Scha- gerbrug; J. W. Wiering. Warmenhulzen; A. A. M. Winkelhagen, Amsterdam; A. W. Wittenberg. Alkmaar: A. H. Zomerdijk, Warmenhulzen; J. C. Zomerdijk, Heiloo;J. A. Zonneveld, Velsen- Noord. De waterstaatkundige toestand van ons lage land brengt mee, dat het waterpeil in alle pol ders verschillend is en dat daardoor de schepen niet aonder meer van den eenen polder in den anderen kunnen varen. Vroeger deed de over haal hiervoor dienst. De schuiten werden uit het water getrokken en over den weg gesleept, om weer aan den anderen kant van den dijkweg in het water te worden geschoven. De ouder- wetsche manier van overzetten van schuiten met het rad verdwijnt in West-Frlesland hoe langer hoe meer. Bij de Ark te ZwaagdUk had men het aanvan kelijk met mechanisatie van den overhaal be proefd. Een dozijn jaren geleden is het oude rad daar vervangen door een installatie, die met motorkracht de schutten opheesch en over den dijk zette. Nu echter is hier een nieuwe verbin ding tusschen de polders „Het Grootslag” en de „Vier Noorder Koggen” tot stand gekomen. In plaats van met den overhaal kunnen de schuiten voortaan door een sluis van den eenen polder in den anderen komen In ons gewest is alleen nog in Venhuizen een Oudft’wetsch rad, dat de schuiten over den weg sleept. Te Broekerhavcn is de overhaal zeer ge moderniseerd en deze oplossing is daar onge twijfeld ook de beste, omdat het verschil in wa terpeil zeer groot is en de schuiten, die uit het binnenwater r.aar de Broekerhaven moeten, alle van hetzelfde type zijn. Bij Zwaagdijk lx thans echter de betere en in Nederland meer gebruikelijke manier gevolgd van een sluis, die zoo groot is gemaakt, dat elk binnenvaartuig er geschut kan worden. Men heeft geruimen tijd aan deze sluis gewerkt en degenen die ervan gebruik zullen maken, zul len met veel genoegen de verbetering consta- teeren. Gedurende de geheele maand Mei is er geen congregatie van de H. Familie geweest, omdat wc ailen het Marialof bewoonden. We kunnen deze periode beschouwen als een inleiding tot druk bezoek der congregatie in de komende maan den. Laat ieder, die maar eenlgszins kan. dezen zomer de congregaties bezoeken. Ik verwacht vanavond allen! Kapelaan L. J. NIJ8, directeur Voor het examen handelskennis volgens de Vestigingswet werden Woensdag te Alkmaar geexamlneerd 106 candidaten, waarvan 24 wer den afgewezen. Geslaagd zijn: J. Admiraal, Castricum; H. T. Albers, Wor- Opening hengelseixoen. De hengelclub „Een dracht” alhier opent haar seizoen met een clubWedstrijd op Zondag 4 Juni te 9.30 uur aan de Groote Sloot. De prijzen zullen bestaan uit hengelsjjortartikelen. Naar wij vernemen zal er op Zaterdag, 10 en Zondag 11 Juni in onze stad een noviteit op amusementsgebied plaats vinden; er zal na melijk een grootsch opgezet Broadway-feest op het Hollandia-terreln worden georganiseerd. *s Avonds zal een openluchtbal op een dans vloer van ongeveer 200 M2 plaats vinden; het orkest zal bestaan uit twaalf man. Voorts zal door een aantal bekende revue- en cabaret- artlsten medewerking verleend worden. Zoo zullen era Isidoor Zwaaf eiis optreden. f organiseerd. Door den kring Amsterdam wordt reeds enkele jaren regelmatig in competitiever band gespeeld De kring Rotterdam speelt wel enkele wedstrijden op de zomeravonden, maar verdere pogingen mislukten steeds. In den Haag is het vorig jaaf een katholieke handbalvereenl- ging opgericht en deze probeert nu om In tiaar omgeving propaganda te maken voor dezen tak van sport. In Haarlem zal nu deze Haagsche vereeniglng Wings uitkomen tegen de Amsterdammers K D. O. Wilskracht en Jong Leven. De kracht van de Haagsche vereeniglng is on bekend. Wel heeft ze enkele wedstrijden gespeeld tegen Wilskracht maar dat is al weer enkele maanden geleden. Van de Amsterdammers is Wilskracht de sterkste, zoodat deze vereenigmt waarschijnlijk met den titel zal gaan strijken. Blijkens een advertentie in dit nummer is men aan de gemeentelijke gasfabriek alhier in de gelegenheid gesteld, om goedkoope cokes- in te slaan. Op aanvraag aan het kantoor der labriek worden gaarne prijzen verstrekt, mits men daarbij de gewenschte hoeveelheid op geeft. Een goede en vooral goedkoope gelegen heid om voor den komenden wintertijd vol doende brandstof in huls te hebben. Tegen zeer billijken prijs kunt u zich reeds thans van parelcokes enz. voor koudere dagen voorzien. dbnderda^ herdacht de heer H. Kuiper. Jeeraar aan de Rijkstuinbouwschool alhier, het zeldzame feit, dat hij voor 45 Jaar aan het onderwijs werd verbonden. Op nadrukkelijken wensch van den jubilaris heeft de herdenking hiervan slechts in intiemen familiekring plaats gevonden. Voordat de heer Kuiper in 1920 aan het landbouw-onderwUs te Hoorn verbonden werd was hü werkzaam te Amsterdam en Baarn er. gaf hu in verschillend^ plaatsen in Nbordhol- land avondlessen in de tuinbouwaangelegen- heden. Speciale interesse toonde de heer Kuiper voor de bloembollen. De tulpen waren in Westfrles- land het begin van de bollencultuur; de jubi laris heeft daarvan de geheele opkomst meege- n-iaakt en ten zeerste bevorderd, niet alleen door zijn deskundige voorlichting, maar ook door propaganda, door het schenken van bollen óm van 60 pCt. te verleenen. liet Rijk heeft reeds eene bijdrage van 40 pCt. der kosten tot een maximum van f 2.560.toegezegd, zoodat 20 pCt. der kosten tot een maximum van f 1.280, ten laste van de Provincie zou komen. Een subsidie van 20 pCt. achten Ged. Staten Intusschen in de gegeven omstandigheden te hoog. Eene bijdrage van 15 pCt. der geraarrdf kosten, tot een maximum van f 960,komt I hun redelijk voor en staat, naar hunne meeninp. ook in de juiste verhouding tot het gedeelte der kosten, dat door een Rijkssubsidie gedekt wordt. Ged. Staten stellen voor mitsdien in dezen geest te besluiten. Een bedrag van f 2 880,zal dan voor reke ning van de gemeente blijven, welk bedrag moet worden vermeerderd met f 400,voor het ma ken van eenige slaapkamers op den zolder van het gerestaureerde perceel, waardoor dit oeter verhuurbaar zal worden. In totaal zal de gemeente dus f 3.280.heb ben te betalen. Deze uitgave is voor de gemeente wel te verantwoorden. De woning zal namelijk na de restauratie vermoedeltjk f 3,per week of f 156,per Jaar aan huur kunnen opbrengen, zoodat een bedrag van f 2.600,— (zijnde tegen 6 pCt. gekapitaliseerde huuropbrengst) buiten beschouwing kan blijven en rui ver voor restau- ratiedoeleinden ten slotte een bedrag van f 680,ten laste van de gemeente zal blijven. Ged. Staten mogen aannemen, dat onder deze omstandigheden de restauratie van het perceel in quaestie verzekerd is. Naar wjj vernemen Is de heer H. H. Moors, stationschef te Weesp met ingang van 1 Juli e.k. overgeplaatst naar Hoorn, hetgeen 'n pro motie beteekent. De heer Mors is ruim 3 jaar in Weesp als stationschef werkzaam geweest en heeft de verbeterlngswerken aan het station en den bouw van de nieuwe spoorbrug over de Vecht van den aanvang af meegemaakt. In de plaats van den heer Moors is als sta tionschef te Weesp benoemd de heer G. Broers- ma, thans chef te Geertruidenberg. F Teyllngen 4 Do.CoB. 4 Getrouwd: Gerrit Leusmk en Johanna Plas; Haarlem een diocesane handbaldag worden ge- Christiaan H. Weijmer en Petronella Wit. Naar wij vernemen zijn door het bestuur van de Chr. Gem. Zangver. pogingen aangewend om een groot Oranjekoor op te richten, teneinde bij de komende Oranjefeesten medewerking te verleenen. Door spontane medewerking is men erin ge slaagd een koor te vormen van ruim 80 leden Onder leiding van Evert Koning zijn de repe tities reeds aangevangen. De carrosseriebouwer Engel aan het Keern wilde Donderdagavond een veeauto zijn werk plaats inrijden. Reeds was de wagen halverwege den drempel gepasseerd, toen een luid glasge rinkel zich deed hooren. Het bleek, dat de deuren niet hoog genoeg waren en een aantal zich daarboven bevindende ruitjes door de schok uit hun positie waren gerukt. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Afdeeling Noord ie klasse A KGB 1—HSV 1 E&Y l -REO 1 Promotie en degradatie De Valken 1— Graahoppers 1 VVZ 2—Alw. Forward 2 ZAP 1—Union’ 1 A FC 2—IEV 2 De aanvoer van vette koelen was Donderdag J.l. heel goed, de handel was redelijk. De beste vette koe werd verkocht voor f 245 aan P. van Zoonen te Winkel, afkomstig van den heer Jb. Kuiper. N. Niedorp; deze kwam op 35 cents Een vaars werd gekocht door slager M Dek ker te N. Niedorp voor den prijs van 222 50. afkomstig van den heer G. Appel. Burgerbrug Deze kwam op 37 cents per pond. Levend ge wicht van dit beest was 1050 pond. Het beest had zeer veel bekijk. De handel in kalfkoeien was matig. In gelde koelen zeer stug, hetgeen niet te verwonderen is daar het koude weer en het ultblijven van regen ook hier Invloed doen gelden. Pinken matig. De handel in nuchtere kalveren was goed te noemen, hoogste noteering 15. Oude vette schapen 182214 gld. Handel Iets beter. Kale schapen, z.g. vette 12—16 gld. handel kalm. Overhoudere tot 17.handel stug. Lammeren voor de slacht 69 gld. Voor t leven 47 gld., stug. De vette varkens konden wU iets hooger no- teeren. nu tot 25 ets., handel matig. In paarden was er weinig te doen. 7-weeksche biggen 913 gld.. 12-weeksche biggen 1318 gld., iets af. Handel matig. Een koppel schrammen gold 28 gld. Handel was het zelfde 1 Zeug en 9 biggen konden opbrengen 110. Van de kippen was ook iets af. Evenzoo van de konijnen. Bokken en geiten hetzelfde. Han del kalm. Geetaagd. Op het op 31 Mei JJ. te Den Haag gehouden examen voor het Middenstands diploma slaagde onze vroegere plaatsgenoot, de heer Jacob Portegijs Kzn., thans woonachtig te Den Haag. Ten kantore van de Vennootschap werd, onder voorzitterschap van den presldent-commlssaris, mr. van Nierop, de Jaarlijksche algemeene ver gadering gehouden van 1 Noordhollandsch Landbouwcrediet. In zijn openingswoord deelde de voorzitter mede, dat door 97 pct. van de aan deelhouders het bod van de Amsterdamsche Bank was aanvaard. De balans en de winst- en verliesrekening per 31 Dec. 1938 werden conform vastgesteld. Het dividend over 1938 voor de 6 pet. cumulatief preferente aandeelen werd vastgesteld op 6 pet. en voor de 5 pet. preferente aandeelen op 5 pet. en voor de gewone aandeelen op 2 pet. De heer Ir. Ph. M. Bosscher werd als com missaris met algemeene stemmen herkozen. De voorgestelde statutenwijzigingen, beoogende deze aan te passen aan die van de Amsterdam sche Bank, werden eveneens zonder bespreking, met algemeene stemmen aangenomen. Aan de directeuren, mr. M. Moens en mr. F. A. Josephus Jitta, werd opgedragen, aan den minister van Justitie de verelschte ver klaring van geen bezwaren te vragen en iru het ontwerp zoodanige wijzigingen en aanvul lingen aan te brengen als de minister noodig acht. De voorzitter, mr. van Nierop, constateerde hierop, dat thans het oogenblik was aangebro ken, waarop het zelfstandig bestaan van het Noord-Hollandsch Landbouwcrediet was beëin digd. Het N.H.L., aldus spr„ kan terugzien op een glansrijk bestaan, op tijden van voorspoed, op tijden van hard werken en op tijden waarin het aan een groote behoefte heeft voldaan. Het oogenblik is echter gekomen, waarop de banken zich moeten concentreeren. Mede namens zijn collega van de Amsterdam sche Bank verklaarde spr. het aangenaam te vinden, dat de banden tusschen de Amsterdam sche bank en het N H. Landbouwcrediet thans nauwer waren aangetrokken en hij hoopte, dat de belangrijke positie, die de Amsterdamsche Bank in dit gewest door het N.H. Landbouw crediet verkreeg, nog zal worden versterkt. Dank bracht spr. zijn mede-commissarissen voor de prettige samenwerking en aan de beide directeuren mr. Moens en mr. Josephus Jitta voor hetgeen zij voor de bank hebben gedaan. Mr. Moens zeide mr. van Nierop dank voor zijn vriendelijke woorden. Het besluit om de bank aan de Amsterdamsche Bank over te dra gen was *n belangrijke besluit, doch wij hebben, aldus spr., de noodzakelijkheid dadrvan ingezien en hopen, dat daaruit het goede geboren zal gaan vol vertrouwen de toekomst merveer; J. J. Andriessen, Amsterdam-O.; C. H. M. van Baar, Beverwijk; B. Th. M. V. d. Vliet, Amsterdam; A. A. A. M. Baaten, Amsterdam; A. J. Bakker. Amsterdam; J. Walter, Alkmaar; C. Baltus, Oudorp; H. J. Baltus, Beverwijk; J. Fr. K. Baneke, Amsterdam; N. Chr. Bennen- berg, Amsterdam; M. Beerse, St. Pancras; J. Berkhout, Assendelft; J. J. Bos, Heerhugowaard; P. C. Blokker, Noord-Scharwoude; A. H. War merdam, Egmond a. d. Hoef; Fr. J. H. Blender man, Amsterdam; W. J. de Boer, Amsterdam; J. A. Boereboom, Alkmaar; C. Boon, Koedijk; J. L. Borst, Castricum; W. C. Borst, Castricum; C. B. Bos, Haarlem; J. Fr. M. Bosma, Heiloo: J. Wever, Amsterdam; C. Bos, Llmmen; W. A. v. d. Bosch, Bergen N.-H.; Th G. Brandts, Am sterdam; A. J. Breed, Alkmaar; H. J. E. v. Breu- gel (vr.), Amsterdam; J. M. Brugman, Amster dam; M. Bult. Schoorl; H. Butter, Santpoort; A. Bijman, Castricum; J. Bakker, Texel; M. Bakker, Den Burg; A. Graaf, Den Burg; J.- P. v. Heerwaarden, Den Burg; J. Logman (vr.), Texel Den Burg; W. C. Maas, Texel Den Burg; inlichtingen gaarne verstrekt. H. J. Neijens, Texel Den Burg; W. R. H. Ran. Texel; G. Witte, Den Burg Texel; J. Witte, Den Op Donderdag 8 Juni, H. Sacramentsdag, zal de Jaarlijksche Sacramentsprocessie wederom plaats hebben op het terrein van het St. Bonl- facius Missiehuis. Degenen, die vórig jaar de schoone processie hebben meegemaakt, zullen ongetwijfeld dk jaar wederom present zijn en.... nog vele an deren meebrengen! Om velen, ook van buiten Hoorn, in staat te stellen, na hun dagtaak hulde te brengen aan het H. Sacrament, zal de pro cessie uittrekken des avonds te 8 uur (n.t.) Vanaf 6 uur zal het H. Sacrament reeds ter aan bidding zijn uitgesteld in de kapel, welke voor iedereen toegankelijk zal zijn. (Ingang achter- Bljde. op de speelplaats). Het is onze bedoeling deze processie zoo luisterrijk mogelijk te maken. Er zullen eere- bogen en verschillende versieringen langs den prceasle-weg worden aangebracht. Bloemen ter versiering, of misschien een klein offertje ter bestrijding van de onkosten, zullen zeer welkom zijn. Bloemen zullen, na berichtje, ook gaarne worden afgehaald. De processie zal opgelulsterd worden met tnuzlek. terwijl vereeniglngen. die met vaandel of uniform wenschen deel te nemen, ook zeer welkom zullen zijn. Wij zullen onze beste krachten inspannen om deze plechtigheid zoo ordelijk en stemmig mo- gelijk te doen verkoopen en hopen, dat velen den tijd zullen kunnen vinden om aan deze Bchoone Sacramentshulde deel te nemen. Bijzonderheden omtrent de te zingen liederen en verdere regeling der processie sullen nog nader worden bekend gemaakt. 4 Father G. V. LEEUWEN, Dir. Boerenleenbank. Kortelings hield de Boe renleenbank een vergadering. De voorzitter, de heer Adr. Kager. opende. Spr deelde mede, dat de toestand op land- en tuinbouwgebied iets vooruit gaat en gaf te kennen, dat het. boekjaar gunstig is geweest. De voorzitter las vervolgens een kort verslag van de werkzaamheden der bank voor, waaruit wij aanteekenen: De bank telde op 1 Jan. 1939 100 leden. Op het einde van het boekjaar telde men 1760 dagboekposten. De winst over 1938 bedraagt f 1159.57. zoodat de reserve stijgt tot f 9611.96. De rentestandaard werd als volgt vastgesteld: Spaargelden voor leden 2’4 pCt. Spaargelden niet-leden 1% pCt. Spaargelden leden vast 2 v, pet. Voorschotten 4 pCt Loopende rekening debet 4!, pCt.. credit 2'A pet. Rekening en balans: Aan spaargelden werd ontvangen f 92 860.02, terugbetaald f 113 781.70. Saldo spaargelden 31 Dec. f 201.030.95. Uitgegeven voorschotten f 7675. Terugontvangen voorschotten f 817191. Uit staande voorschotten f 93.876.18. Ontvangen in loopende rekening t 367.885.03. Uitgaven in loo pende rekening f 347.602.68. Bjj de nu volgende bestuursverkiezing werd de heer Adr. Kager herkozen, evenals de heer L. P. Schilder In de vacature J. Bakker werd voorzien door de verkiezing van den heer Jac. Zwemmer. De voorzitter feliciteerde de heeren Schilder en Zwemmer en sprak een woord van dank tot den heer Bakker, waarop de heer Bakker an»- woordde. I Bij de rondvraag zei de pastoor met pleizier naar de vergadering der Boerenleenbank te zyn I gekomen om de goede samenwerking. Spr. wilde den leden aansporen eensgezind en met vertrou- I wen de toekomst tegemoet te gaan. De voorzitter dankte den pastoor voor zijn opwekkend woord en na zijn oprechten dank te hebben gebracht aan bestuur en Raad van Toe zicht en de kassiers voor het vele werk door hen I in het afgeloopen jaar voor de bank verricht. I volgde sluiting. K. J. M. V. Genoemde vereeniglng verga derde ten huize van den heer Van Etten onder leiding van den heer C. Bleeker Lz. De voorzitter opende op de gebruikelijke wijze. Gebr. Roet belastten zich met het versleren van kerkplein en kerkhof voor de H. Sacra mentsprocessie op Zondag 11 Juni a.s. Ieder die hieraan wenscht mee te werken stelle zich met hen In verbinding. De 5 minuten spreekbeurt bracht een teleur stelling daar geen der heeren die hiervoor wa ren aangewezen aanwezig waren. Voorts besloot men in principe tot het orga- niseeren van een excursie naar de H. Land stichting te Nijmegen. Door den Moderator werd nog een woordje gesproken over de L.T.B.-processle naar Heiloo In September *j. Gaarne zag spr. dat oud-mis- dlenaars bij die gelegenheid nog eens hun func tie zouden vervullen. Hierna volgde sluiting. langs de huizen uit te planten en zoo door het voorbeeld de teelt te animeeren. Ook is de heer Kuiper hier de pionier ge weest voor de hyacinten. Door hem is onder zocht of de Westfriesche bodem voor deze dul- tuur geschikt was, hetgeen ten volle het geval bleek te zijn De hyacinten groeiden hier geens- Bins minder dan In de duinstreken. OOk voor het trekken van bol bloemen heeft de heer Kuiper zich beijverd. Hierin had. daar Westfriesland ook voor deze teelt uitnemend geschikt is. zeker een groote toekomst gelegen, doch doo enkele omstandlgherden ging het af zetgebied voor een deel verloren. Nog altijd echter kweekt Westfrlesland een kwallteitsbol, die met alle soortgenooten op de wereldmarkt Er bestaan al vele katholieke tennisclubs, dia regelmatig eiken zomer spelen. Indien er uit aM Burg Texel; Th. Witte (vr.), Den Burg Texel; plaats veel inschrijvingen zijn, wordt °P dag 9 Juli een voorronde gespeeld. In onderling overleg kan deze voorronde ook op andere da gen plaats vinden. Bnrgeriykc stand. Geboren: Theodoras, z. van Theodoras Volkers en Helena Goudsblom; Johannes Cornells, z. van Cornells Johannes en Neeltje Bleijendaal; Dtvera. d. van Petrus Zut en Grietje Leijen; Cornells, z. van Gerrit Smit en Aafje van der Molen. Ondertrouwd: Martlnus Waterman. 26 Jaar te Anna Paulowna en Catharina Adriana Mar- garetha Boa. 23 j. te Zijpe. Getrouwd: Frederlk van der Wal. 22 j„ land arbeider en Relngje Roelofje Brulnewoud. 19 j., z.b„ belden te Zijpe; Jan Hendrik Willem Peetoom. 21 j„ caféhouder te Schagen en Ca tharina Kuit, 22 j„ z.b. te Zijpe; Wijbrand Bruin. 52 j„ schipper en Catharina Slikker. 52 J., zb„ beiden te Zijpe. Overleden: Agatha Dekker, 77 J„ echtgenoot* van Pieter Besteman. In de week van 21 t.m 27 Mei waren 116 per sonen opgenomen in de steunregeling voor werk- looze arbeiders; 21 in de steunregeling voor kleine tuinders; 52 warden geplaatst in de ge meentelijke- en 81 in de centrale werkverschaf fing en 101 jjersonen namen deel aan de spaar regeling voor B-steun De volgende aantallen bons voor goedkoope levensmiddelen werden af gegeven: Margarine 549. bak- en braadvet 276. vleesch in blik 51, tomatensoep 68. versche groenten 892. pekelgroenten 32, versche visch 98, gerookte visch 27. gebakken visch 20 en zoute visch 18; totaal 2031 bons. Heden viert de Hoogeerw. Heer Deken J. C. W van de Wiel zijn verjaardag. Hedenmorgen droeg de Deken om half acht de H. Mis op, waarbij vele parochianen tegen woordig waren. Menig hartelijk gebed aal voor den beminden herder, die zoó veel voor het katholieke leven in onze parochie West gedaan heeft, gestort zijn, Ih den loop van den dag kwamen velen persoonlijk den jarige feliciteeren. terwijl even eens velen op andere wijze den Hoogeerw. Heer Deken gelukwenschten. Ook van onzen kant bieden wij den jarige onze hartelijke gelukwenschen aan. Door den Sportbond van de Graal en den DHAKDHGB worden op Zondag 16 Juli groote tenniswedstrijden georganiseerd, waarvan de finales zullen plaats vinden in Den Haag. Reeds eerder heeft De Sportraad een tournool gehouden dat zeer goed geslaagd was. Er is dan ook voldoende reden om te gelooven, dat er voor een dergelijk tournooi veel belangstelling zal be staan, zoodat deze wedstrijden voortaan elk jaar zullen gehouden worden, terwijl de offi- cieele titels eraan verbonden zijn. Er wordt gespeeld in vijf afdeelingen, n.l. hee ren enkel-, dames enkel-, heeren dubbel-, da* mes dubbel-, gemengd dubbel. o Voor elke afdeeling worden drie klasse» ing®* steld. Men moet zich opgeven voor Burgemeester en Wethouders van Texel heb ben zich tot Ged. Staten gewend met het ver zoek te bevorderen, dat uit de provinciale fond sen eene bijdrage worde verleend in de kosten van aankoop en herstel van het perceel Koo- gerstraat no. 1 te Den Burg. Dit perceel, waarvan de voorgevel uit 1599 dagteekent, en dat. volgens een rapport van de Rijkscommissie voor de Monumentenzorg, als een aantrekkelijk en merkwaardig staal van oude burgerlijke bouwkunst moet worden aan gemerkt, verkeert in een zoo emstigen staat ven bouwvalligheid, dat binnen zeer korten tijd óf tot afbraak öf tot een grondig herstel zal moeten worden overgegaan. Het vreemdelin genverkeer is voor de gemeente van groote be- teekenls en de Raad heeft dan ook begrepen, dat het voor het eiland, dat zich terecht op een groote verscheidenheid van aantrekkelijkheden beroemt, van belang Is ook voor het behoud van de karakteristieke bouwwerken uit den ouden tijd op te komen. Dienovereenkomstig heeft de Raad besloten tot aankoop van het perceel over te gaan, ten einde de voor het herstel noodige maatregelen te kunnen nemen. Van den tegen- woordipen eigenaar zijn die maatregelen name lijk niet te verwachten. Met aankoop en herstel is evenwel een be drag van f 6 400.gemoeid. Aanvankelijk was de Raad van oordeel, dat deze uitgave alleen dan te verantwoorden zou zijn. Indien Rijk en Provincie bereid werden gevonden tezamen in de kosten een subsidie Afdeeling Centrum 2e klasse APVCB 1—SDE 1 15 juni aan het adres van den sportraad Koningslaan 30 Am sterdam Z. of aan het bondsbureau van den DHGB—DHA, 2de Const Huygensstraat 77. Amsterdam (W.). Door beide adressen worden

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 10