STAD* Alkmaar, 3 Juni Niet alleen de „eenige” Virginia sigaret, maar ook de beste voor Uw gezondheid! ZATERDAG 3 JUNI 1939 Prov. Staten van Noordholland AGENDA Film CITY-THEATER W1CO-STUDIO Werk HET MEISJESSCHOOLFEEST K.J.C.-wandeltocht HEER-HUGOWAARD HEERHUGOWAARD-NOORD STEDENWEDSTRIJD AlkmaarHaarlem A pot he kersdienst NOORDSCHARWOL’DE UIT DEN OMTREK St. Dominicua-cohort HARENKARSPEL MARKTEN A.F.C.-NIEUWS OUDORP K.J.M.V. ST. GEORGE MIDDENSTANDSDIPLOMA WARMENHUIZEN HE1LOO de tweede Werkgroep van de R.K. Staatspartij Katholieke Middenstands- handelaachool Alarm in de Middel- landsche Zee TOESTAND VAN RECTOR BOON DERDE ORDE VAN ST. DOMINICUS KRUISVAARTNIEUWS ST. LAURENTIUS-COHORT Programma Gem. Radio- distributie T entoonstellingen Samenstelling van het college van Gedeputeerden De bel luidt voor ronde! Burchtvrede van 411 Juni van Piet van Wijngaardt ruws i den Zondag 4 Jam eens Het comité. M. Toen we de vorige i i. n -- 4 Alkmaar Handels- 16 afgeweten Morgen vindt op de kegelbanen van De Unie de return-ontmoetlng plaats van den stedenwed strijd Haarlem-Alkmaar. Het eerste treffen tusschen het 25-tal van den H.KB. en den AK.B. vond plaats twee weken geleden in het kegelhuis te Haarlem. Het Alkmaarsche 25-tal heeft daar mooi hout gemaakt en wist een voorsprong van 137 hout (66526415) te veroveren. Aan de Haarlemsche kegelaars de niet gernak- kelljke taak dezen achterstand op de Alkmaar sche banen in te halen. Wü verwachten morgen een moolen strijd Voetbalnieuws Voor as Zondag staan weer enkele interessante voetbalwedstrijden op het programma. Het eerste elftal speelt nl. om drie uur op eigen terrein een vriendschappelijken wedstrijd tegen WJB.8.V. 1 uit West-Beemster. We ver wachten een pittig partijtje voetbal en na de overwinning op A.F.C. 2 zal Kolping Boys zon der twijfel ook thans zijn beste beentje voor zetten. We verwachten weer een groot aantal toeschouwers. Vooral. nJ. om 1 uur. spelen onze junioren tegen de W B.8 V -junioren. Ons tweede elftal gaat naar Helloo, ten einde daar het derde elftal van HS V. te bekampen. Het vertrek vanaf het schoolplein is vastge steld op half twee. Intocht Neomist Hedenavond zal onze plaatsgenoot, de neomist P. van Stralen, feeste lijk worden ingehaald vanaf de grens der pa rochie aan het Zuldeinde van den Middenweg Hierna zal een kort Lof gehouden worden. 1435—16.20; 1730—18.20: de de zal gehouden 25 Juni. Het vertrekuur ia bepaald R. voor BotermtJn. 1.38. laagst» k Kruisvaart. Burcht vrede van 4 tot 11 Juni 1939 Zondag: le Zondag van de maand. Om 7 uur algemeene H. Communie voor alle Kruisvaar ders. Ieder kijkt op de lijst achter in de kerk, wanneer hij Zondagmiddag bidden moet. Dins dag: half 8 Theodorus-ban en Henricus-ba-1. Woensdag: half 3 Sint Jansknapen. Om half 8 congregatie voor alle Kruisvaarders. Vrijdag: half 8 Pancratius-ban en Dionysius-ban. Zon dag: om 12 uur vertrek per flets van de wan delaars. Om half 1 marcheeren we af van 1 Verdronkenoord. De congregatie beg-lnt voort aan niet om half 9 maar om half 8. Vrydag 9 Juni. 2de Vrijdag van de maand, werkvergadering, 's avonds kwart over 8 In het jeugdgebouw Vamebroek. Wij verzoeken dat alle leden zooveel mogelük aanwezig zullen zjjn. Novicen en aspiranten mogen zeker niet ontbreken, om voorbereid te worden op professie en inkleeding. De oudere leden worden verzocht geschikte leden aan te werven en die op de werkvergade ring aan het Bestuur voor te stellen. Mededeelingen zullen worden gedaan omtrent het a.s. Nationaal Congres te Utrecht en de re traites voor de leden der Derde Orde. Wij re kenen dus weer op aller opkomst. Maandag 12 Juni Kerkvergadering om 7 uur in de St. Do- minicuskerk. R.K.V.V. „Hugo Boys" Voor Zondag is het Hugo Boys gelukt een mooi programma in el kaar te zetten, zoodat de supporters weer eens tn de gelegenheid zijn 'n mooien middag mee te maken. Om 1 uur ontvangen de Junioren SVW a op bezoek. Dan om 2.30 uur Hugo Boys 1S.V.W. 1. Dit kan een spannende match worden tusschen de beide plaatselijke clubs. Terrelndlenst: Jo Groen, Jb. Groen. Th. Bij voet, P. Hoogland. Dieps- en Moorameerpolder Het bestuur van den Dieps- en Moorsmeerpolder zal op Vrijdag 16 Juni as wederom een schouw hou den. Kruisvaarders: Zondag, 11 Juni as., wordt er een groote wandeltocht gehouden. Jongens, die hieraan mee willen doen, kunnen zich morgen om 11.30 uur opgeven aan de Burcht. Burcht-vrede van 4 tot 11 Juni. Zondag: 930 uur Don Boscoban (Burcht); 11.30 uur wande laars aan de Burcht; 6 uur Congregatie; 7 uur ontspanning voor niet-kruisvaarders. Maandag: 7 uur Pater Damlaan- en St Jo- aefban. Dinsdag: 6.15 uur Adspiranten; 7 uur St. Tho- masban; 8.15 uur natuurkenners. Woensdag: 2.30 uur groene en roode kring: 730 uur K.^C. zwemmen; 8.30 uur Prter van Amiènsban. Donderdag: 7.15 uur St. Louis- en Don Bos- coban. Vrfjdag: 6.30 uur St. WUllbrordban8.30 uur Bern, van Clairvauxban. Zaterdag: 3 uur blauwe kring. BAANDERHEER H.S.V.-nleaw» Zoo zal het morgen dan de laatste competitffewedstrijd voor HJB.V. zijn. Het is echter en daar te geheel HB V. van over tuigd een bijzonder lastige tegenstander, die overwonnen moet worden, nJ. KGB. te Boven karspel. Wanneer wü ons den wedstrijd te Hel loo herinneren, komt voor den geest het en thousiasme en snelle spel der voorwaartsen an K G B. en hun sterke verdediging. Wü hopen daarom, dat H8.V. van meet af aan full-speed zal aanpakken en het spel even enthousiast aal beantwoorden, zooals wü dat de laatste wed- strüden van ons eerste elftal gewend zün. Open AfaialUng Halvrsn» a nabnig. In verband met de vernieuwing van de Halvcmaansbrug zal deze brug met Ingang van Maandag 11 Juni a*. voor alle verkeer wordente^gesloten. Ten behoeve van de wandelaars en de wiel rijders zal een hulpbrug worden gebouwd. Zooals bekend wordt Zondag as te Haarlem de eerste promotle-wedstrüd gespeeld en het spreekt vanzelf dat er voor dezen wedstrüd meer dan gewone belangstelling bestaat. Geel wit IA.F.C. I is dan ook het gesprek van den dag Geel-Wlt dat onder aan de ranglüst is ge ëindigd zal ongetwüfeld alles in het werk stel len om haar eerste klasserschap te prolongee- ren. zoodat de Alkmaarders op een warme ont vangst kunnen rekenen. Voor A.P.C. ligt de zaak niet anders, zü moet trachten een plaats in de eerste klas te veroveren, zoodat er dus voor haar ook alle reden is om de zaken ernstig op te nemen. Op uitnoodiglng van de Soclaal-Democrati- sche Statenfractie Is een bijeenkomst gehouden met vertegenwoordigers der Rootnsch-Katholie- ke, Prot. Chriatelüke. Vrüzinnlg-Democratteche en Liberale Statenfracties. Volledige overeenstemming werd bereikt in zake de gewenachte werkwüze in de Staten van Noord-Holland gedurende de komende vier jarige periode en Inzake de continuïteit betref fende de samenstelling van het college van Ge deputeerde Staten. Zilveren Onderwijs jubileum Morgen. 4 Juni, herdenkt Mej. Agatha van Giezen. onderwüzeres aan de RK Jongensschool alhier, den dag. dat zü vüf en twintig jaar bü het R K. Onderwijs werkzaam is. waarvan vüftlen jaar te Helloo. Juffrouw van Giezen is een prima onderwijs kracht, die zoowel bü de kinderen als bü de ou ders bijzonder geliefd is. Jammer, dat haar gezondheidstoestand niet zot goed is. Reeds gerulmen tüd wordt zü in het St. Ellsabethgestlcht te Alkmaar verpleegd. Dit heeft echter de autoriteiten, collega's en leerlingen niet weerhouden om het zilveren ju bileum te herdenken. Zondagmorgen wordt In de kapel*van het Ziekenhuis een H. Mis ter in tentie van de jubilaresse opgedragen, waarbü de ccllega's tegenwoordig zullen zün. Maandag wordt in de parochiekerk een H. MIs voor haar opgedragen, waaronder de school jeugd voor haar tot de H. Tafel zal naderen. Naast de vele stoffelüke blijken van belang stelling. die zü in het Ziekenhuis reeds mocht ent vangen en die haar morgen nog sullen ge worden. zal het vurig gebed der kleinen voor haar spoedig herstel zeker het mooiste jubi leumgeschenk zün voor de geliefde onderwijze res Van 410 Juni: de apotheek van mevrouw Schouten—Oele Cboorstraat 47. Voor het Middenstandsdiploma Algemeene Handelskennls slaagden deze week de volgende leerlingen van bovengenoemde school: W Hoogland, J. A. Bcereboom, H. J. Dölle, g Zondag 11 Juni as. organiseert het dlstricts- bestuur van de K.J.C. een grooten wandeltocht, waaraan o a. alle leden der K.J.C. boven de 12 jaar kunnen deelnemen. De tocht gaat door de mooie omstreken van Alkmaar. De junioren loepen 20 KMde senioren 30 K M. Elke kruis vaarder die den tocht volbrengt krügt een mooie herinneringsspeld en kan tevens den eisch „wandelen" op de eischenkaart afgetee- kend krügen. Het inschrüfgeld bedraagt voor de junioren 15 ct„ voor de senioren 20 ct. De opgave van deelname kan tot en met morgen geschieden bü den baljuw: A. Blom. Oeestersingel 24. die alle gewenschte inlichtin gen verder verstrekt. Ons cohort organiseert morgen een laats ten trainingsmarsch voor junioren en senioren. Ver trek morgenochtend 10 uur vanaf den Burcht. Kruisvaarders, wandelt allen meet een dokter vet breuk in tusschen PtaatWng van angehwwde tnlnbawwarbeMerw la Duitachland Men verzoekt ons te willen melden, dat er voor ongehuwde tulnarbelden ge legenheid bestaat om te gaan werken In Duitschland. Eventueele gegadigden kunnen zich opgeven op Maandag 5 Juni, ter gemeen te-se cretarie te Dirkahorn. De maand van de schoolfeesten is weer aan gebroken Eer deze maand ten einde is, zult ge weer drie dagen achtereen de talrüke kinderscha ren in blüden optocht door de stad zien trekken naar de boot. En dan die heerlüke boottocht naar Schoorl! Het is een jaarlüks terugkeerend feest, waar de kinderen al maanden te voren van genieten. Maar dat alles kost geld, veel geld. Telken jare melden zich meer kinderen, terwül de inkomsten dalen. Dat kan zoo niet veel lan ger meer doorgaan. En moeten we dan het schoolfeest maar afschaffen? Neen, dat wil toch zeker niemand Maar dan zouden we willen vra gen' ..Stuurt de dames, die met de lüsten langs de hulzen zullen gaan, toch niet weg Elke gift Is welkom Laat het toch nooit een reden zün om niets te geven, omdat uw meisjes er niet bü zün. Wanneer alleen de ouders op de lüsten teekenen, dan komen we er niet. Daarom: tee- kent allen, ieder naar zün vermogen. Dan dan ken wü u allen namens de meisjes van onze katholieke scholen. Schalkwek Kleybroek Hofman ■ten dat we er op aan kunnen. Laat *ns even nagaan hoeveel strooibil- ('zü of hü in de eigen wük noodlg heeft, kan Maandagavond de distributie verge- Naar wü vernemen heeft rector J. Boon een rustigen nacaht gehad. Zün toestand was he denmorgen redelijk wel. Woensdagavond vond de installatie plaats van 4 nieuwe K J.M V -ers. De eerw. moderator sprak daarbü een toepasselük woord. Na deze korte plechtigheid kreeg de weleerw. pater v. Gent OJ*. 1 woord, die n vlotte en tevens humoristi sche lezing hield over den tüd. dat hü als vloot- aalmoezenier dienst deed. Wü kregen een tref fend beeld, hoe het er aan boord van een oor logsschip toegaat en van de moeilijke en primi tieve omstandigheden, waaronder een vlootaal- moezenier moet werken. De ruimte om de H. Mis te lezen was zeer klein, en men moest onder vele moeilükheden. b.v. bü stormachtig weer, al zün aandacht bü elkander houden, op dat niet alles ondersteboven zou vallen. De eerw. spr. vertelde van zün verhouding tegenover officieren en bemanning. Vooral van den commandant ondervond hü veel waardee- ring en medewerking en ook de manschappen kon hü eenigen tüd geheel tot zün vertrouwelin gen rekenen. Zeer vele avonturen van allerlei aard, zoowel ernstig als humoristisch maakte spr. mee aan boord. Tenslotte vertelde Z.E. nog. hoe hü met com mandant en de katholieke bemanning nog een audiëntie bü Z. H. Paus Plus XI had gehad. De H Vader had hen toegesproken en een gewel digen indruk had de imposante verschüning van Z H. op hen gemaakt. Hierna sprak de voorzitter een woord van dank en de avond sloot met den KJM.V.-groet. Zondag: 10 uur trainingsmarsch Wandelaars; 1230 uur Congregatie. Maandag: 7.30 uur St. Willibrordusban. Dinsdag: 6 uur Handenarbeid St. Jansknapen. Woensdag: 7.30 uur KJ.C. zwemmen; 8 uur St Aloyslusban. Donderdag: 7 uur Natuurverkennersclub; 8.15 Uur St. Tarclslusban. Vrijdag: 8 uur St. Mlchlelban. Zaterdag: 230 uur 8t. Jansknapen. BAAN DejcHEEtr K. K. rOwielrlab „BI JtwP De voorzitter, de heer C. Hulbera, ojjende op de gebrulkelüke wüze de vergadering van deze club en de secretaris las de notulen voor van de vorige vergadering, welke werden goedgekeurd. De voorzitter deelde mede, dat a*. Zondag de bedevaart plaats heeft naar Helloo en dat s morgens 630 uur (ot.) algemeene H Com munie is der leden. Men wordt verzocht om 730 uur aanwezig te zün In het Patronaat en Jiet vertrek te bepaald om 7.45 uur (o.t). De H MIs te Helloo is om 1030 uur <n.t>. De bedevart naar Rlnnegom worden op op 7 uur. Bü genoegzame deelname zal de bedevaart naar Dokkum gehouden worden op 16 Juli as Opgave te doen bü het bestuur. Hierna sluiting. Het bestuur van de Werkgroep van de R.K. Staatsparty schrüft ons: Onze Werkgroep is Woensdagavond haar pro- paganda-arbeid voor de as. Gemeenteraads verkiezingen begonnen. Het bestuur wist dat Woensdag geen gun stige avond was. doch het werd hoog tüd om te beginnen en daarom hebben we het er maar op gewaagd Gelukkig was de opkomst bevredi gend en het enthousiasme, dat bü de vorige verkiezingspropaganda te oonstateeren viel, bleek nog onverzwakt aanwezig. Thans luidt de bel voor de tweede ronde! We hebben nu den avond gekozen, die ons allen het beste schikt, namelük a.s. Maandag en wel om half negen. Gezellengebouw, Ver dronkenoord. Onnoodig te zeggen dat we allen verwachten, we kennen onze menseden trouwens zoo onder hand en ieder Qfl jett dat makkelüken. S vp. ook de lijstjes medebrengen! De bel luidt dus voor de tweede ronde! Tot Maandagavond, half negen. Alle schou ders onder de propaganda! Ziheren ambtsjubileum. - week er melding van maakten, dat de heer"s van der Oord op 1 Juni zün 25-jarig jubileum hoopte te vieren als besteller aan het hulppost- kantoor te Dfrkshnm, hebben wij veronder steld. dat de ontelbare vrienden, die hü zich in den loop der jaren door zün blümoedlg en hulpvaardig karakter heeft verworven, wel zou den zorgen, dat deze dag niet onopgemerkt zou voorbijgaan Wjj hebben echter nooit durven vermoeden, dat hjj dien dag zooveel blijken van waardeering en erkentelükheid zou ontvangen. Den geheelen dag was het een komen en gaan van menschen, die hem, zün echtgenoote en zün pleegdochter, persoonlijk de hand kwamen druk ken Nauwelüks had de jubilaris tüd om een blik te werpen in den stroom wan telegrammen, brieven en kaartjes, die met iedere post binnen kwamen. ten getale van ongeveer 406 stuks. Van al deze wenschen en dankbetuigingen noemen wü In het bijzonder die van den directeur-gene- rs*1 der P TT. met dank voor de trouw. Over en plichtsbetrachting en tal van andere voor aanstaande geestelijke en wereldlüke autoritei ten Van de velen die in dichtvorm van hun dank en waardeering blyk gaven mogen wü in 't bijzonder noemen een buitengewoon mooi ge dicht van de Wed P Swager. die als de 78-jarige Antje-buur" op deze wüze den jubilaris hul digde. Toen wü 's avonds den jubilaris te mid den van familie en collega's opzochten, vonden wü zün huis in een bloemenhof herschapen. Talrijk was ook het aantal kunst, en ge bruiksvoorwerpen, die hij van zijn vrienden heeft ontvangen. Van zün collega» van het kantoor Dirkshom ontving de jubilaris een zilveren vulpotlood met Inscriptie m Intiemen kring van familie en collega's werd ,J3iemen" door den kantoorhouder, den heer Jac. Smit, gehuldigd en geprezen als een goed collega en een blijmoedig en hulpvaardig man, dl* de hem gebrachte hulde zeer zeker heeft verdiend. Met de hem eigene opgewektheid dankte de jubilaris voor alles wat hü en zün familie dezen dag hebben mogen meemaken. I Voor JBIemen sal deze dag zeker een onver- getelüke blijven. De seizoen-actie voor het gebruik van meer zuivelproducten is Vrijdag te Alkmaar geopend door den burgemeester, jhr. mr. r. H. van Kinschot, ter gelegenheid van het congres van den Kederl. Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen 1400—1435; 1630—1730; PIT Nord 18.2018.50; Hamburg 18.5019 20; Brussel VI. 19.20—1935: Brussel Fr. 19351930; - »30—2230; City: „Alarm in de Middellandsche Zee”. Alle dagen, 8 uur. In het aardig, nieuw tentoonstellingszaaltje. Wico Studio., aan de Oudegracht nabjj de Zll- verstraat, Is gedurende eenlge weken een ten toonstelling geweest van het werk van schilder Moll uit Amsterdam. Thans is deze tentoonstelling aangevuld met eenlge werken van Piet van Wjjngaardt. welke van ouderen datum zün. Het zün pastels en schilderijen van klein formaat. Van een bijzondere bekoring is oa. voorzeker wel het schiiderütje „Badende menschen”, zwaar van coloriet en met een won- derlük licht in het groen van het boach. Zeer sterk is ook de groote teekening „Graflegging”. Van Leo Gestel hangt er nog een fraaie tee kening van een boerenerf. Wat tentoongesteld is, is afkomstig uit par ticulier bezit. Wie mooie dingen wil zien make eens een gang naar de Wlco Studio, welke dagelijks van 9 tot 8 uur is geopend, behalve Zondags. Wlco-s<w<no: Tentoonstelling van schilderijen en teekenlngen van verschillende schilders. Alle dagen behalve Zondags geopend van 9 8 uur. R.K.V.V. „L.S.V.V.” Vanwege den jaar- lükschen Gezellendag zün er voor de elftallen van LS..V.V. geen wedstrüden vastgesteld. tes»r*échagen: M. J. Schouten, vr., Amsterdam; P. A. Schoutens, Amsterdam: P. J. Schouten, Haarlem; Br. W. Samplen, Beverwük; A. P. S. Samson. Heemstede; Fr. M O Spee. Haarlem; J. C. Stam. Amsterdam; J. J. Stam. Amsterdam; J. J. Steenkamp, Amsterdam; P. A. Steenkamp. Amsterdam; G. Stoop. Waarland; W. A. J. Tesselaar, Beverwük; E. A. Tienessen. Amster dam. D. A. J. Tol, Amsterdam; J. W. D. Tol. Amsterdam; B A. Tromp, Castricum; C. P. Tuin, IZand: P. C. Tuin. -tZand; C. A. Vessles, Beverwijk; P. A. Visser. Schoorl; J. J. Vlek, Amsterdam; C. E. Zoon. vr.. Egmond ad. Hoef; W. H v. d. Heuden, Diemen; J. L. J. v. Wechem, Amsterdam. J. J. van Dük, A. G. Engeln, P. J. M. Groo», A. J. v. d. Kamer. J. L. Kleverlaan, H. A. M Ktaakman. Corn Melker. J. P. Meijër van Put ten, mej. A. J. Raat. mej. J, G. Walkman, G. L. Warlam. allen te Alkmaar; C. Bos. te Llm- men; Jan Hopman, mej. E. J. N. Hulbens, J. J Noort J. J. Houtenbos, M. L. Marquering. allen te Bergen; P. A. Visser te Schoorl; N. C. Ran- zün. J. A. Kaandorp, N. A. Snel. J. C. Zomer-, dük. allen te Helloo; J. A. A. Husken te Alk maar. Gaan wü het verloop der competitie nog eens na. dan moeten wü erkennen dat A TC. op overtuigende wüze het kampioenschap heeft behaald Moge dit voor de A.F.C.-ers een sti mulans zün om zich in de promotie-wedstrijden op dezelfde wüze te onderscheiden. Een goeden raad kunnen wü daarbü geven, n.l. speel zoo als in Wormerveer, fair, sportlef en doelbe wust. dan kan het niet anders of ook uit deze wedstrüden zal blüken dat A.F.C. een plaats In de eerste klas volkomen waard is. Het elftal dat voor dezen wedstrüd Is samen gesteld, ziet er als volgt uit: N. van Stralen J. Klanker O. Obdam C. Stam E. v. Stralen P. Bruin J. Schilder Th. Ris W. Winter P. Lengers Fr. Huybers Het tweede elftal heeft j.l. Zondag te Helloo getoond lang niet voornemens te zün om te degradeeren, maar dan zullen de jongens as. Zondag toch ook weer vopr een overwinning moeten zorgen Op het terrein aan den Wester- weg zullen zü den strüd moeten aanbinden ter gen I.E.V. uit IJmuiden, een geheel vreemden tegenstander, een reden temeer om de zaken niet te licht op te nemen. Voor de A-F.C -supporters. die de reis naar Haarlem niet meemaken Is dit een mooie ge legenheid om eens met het spel onzer reserve's kennis te maken. Een bezoek aan dezen wed strüd kunnen wü dan ook zeer aanbevelen. De opstelling is als volgt: J. Savonüe - P. Hoeken J. v. Westen Verver J, Schoen Wentink Fernee Dükers Onder* (jnbenoeming. De indertyd alhier wegens overtolligheid op wachtgeld gestelde on derwüzeres. mej. Cath. Warner, is met Ingang van 15 Mei benoemd tot onderwüzeres in vasten dienst bü het openbaar lager onderwü* in de gemeente DoniawerstaJ, ter standplaats Nüega. Geëxamineerd werden Vrydag te voor het Middenstandsdiploma Alg. kennis 68 candidaten. waarvan werden Geslaagd zün: j p. H. Niesten, Beverwük; J. J. Noort. Ber gen N-H' J W. V. Nuland. Anna Paulowna; A. Oort Beverwük; D Oort. Beverwük; J. Ondam Helloo; J. C. Nobels, Amsterdam; J N. ^t. Ouderkerk ad A.; J. P M. v. Paridon. Amsterdam; J. O. Pas, Amsterdam; J. Petrus. Den Helder: A. A. Plekker. Amsterdam; P C. Poncin. Beverwük; Th. M, Porden, Amsterdam; W J Praat, Keines gem. Schagen; Th. W. Punt Zaandam: J P. Meüer v Putten. Alk maar- A J Raat, vr.. Alkmaar; H. C. Ranzün. Helloo; J. A. J Regtien, Amsterdam; J. P Rood. Wormer; G. W. W de Ruüter. Schagen W G. Rükhoff. Assendelft; J. v. Schalk. Am sterdamP Scheerman. Beverwük; J. H. Schell. Helloo J. P. v. Schie. Den Helder; J. P. Schat- ALKMAAR. 2 Juni N V. Alkmaarsche Export veiling. Nieuwe aardappelen f 1012 per 100 Kg.; aardbeien f 18—33 per. 100 doos; aalbessen f 18 per 100 doos; andijvie f 29 per 100 Kg.; asperges f 1233 per 100 bos; bloemkool I f 20 —27, Idem II f 15—18 per 100 stuks; druiven f 4952 per 100 pond; kropsla f 0.50120 per 100 stuks; komkommers f 59 per 100 stuks; prei f 3.104.60 per 100 bos; peterse ie f 8 per 100 bos: postelein f 0 18—027 pier bakje; peulen f 1823 per 100 pond; rabarber f 5730 per 100 bos; raapstelen f 0 60O.fO per 100 bos; radijs f 0 60—3.60 per 100 boa; selderie f 0 50— 1.10 per 100 bos; spinazie f 0.12092 per bak (16 pond): snijboonen f 2728 per 100 pond; cubbele spercieboonen f 40 per 100 pond; toma ten f 1718 per 100 pond; uien f 2.203.60 per 100 bos; wortelen f 59 per 100 bos. BROEK OP LANGENDIJK. 3 Juni Aanvoer: 7600 Kg tomaten: A f35 40. B f33 60. C f3730 CC f 32.20 5500 bos rabarber t 2.50—420; 17600 Kg. aardappelen: Schotsche muls f 8 108.80, drielingen f 7 80. kriel f 6.20 - 8 90 NOORD6CHARWOUDE. 3 Juni. Aangevoerd: 1700 Kg kleine peen f 190—2.70; 1650 Kg bie ten f 030; 500 Kg aardappelen: Bevelanders f 1.—. ALKMAAR. 2 Juni Graan- en Zaadmarkt Aangevoerd werden in totaal 147 H.L.. t.w.: 33 voertarwe 66.50, 3 gerst en chev. gerst 8 60. 82 haver 67.36, 18 boonen: bruine boenen 35 00, cltroenboonen 13.00—30. dulvenboonen 8.00 12. witte boonen 28 00. 5 blauwmaanzaad. 7 erwten: groene groote 10.0013. grauwe 26 00 36. vale 15.00. Per 100 kg. Handel stug. LEIDEN. 2 Juni Veemarkt Aanvoer: 388 runderen. 367 kalveren. 5046 schapen. 593 var kens. 20 stieren 200.00270 per stuk. 5458 ct. per kg. schoon gewicht, matig. 122 kalf- en melkkoeien 190.00—280. tamelijk. 98 varekoelen 90 00—270. zeer matig 148 vette ossen en koelen 19)00—320 per stuk. 48 78 cent per kg «choon gewicht, tamelijk vlug. 31 vette kalveren 55 00 - 100 per etuk. 70—90 cent per kg. schoon ge wicht matig 336 nuchtere kslveren 4 008, tarrel|jk 500 vette schapen 14.00 —20 per stuk. 34—46 cent per kg. schoon gewicht, zeer matig 375 weldeachapen 10.0013, zeer matig 4091 lammeren 5 008. seer matig 80 zulglanuneren 8.0010. zeer matig 171 mestvarkens 18 0042, matig 387 biggen 8.00—13. tamelijk 35 reugen 40.0060, matig LEIDEN. 2 Juni Kaasmarkt 78 partijen Goud- ache kaas: le soort 2223 50. 2e soort 19 0021. 15 partyen Leldsche kaas: le soort 19.00M Per 50 kg. Handel matig. PURMKRKND. 2 Juni. „Atalagver Beemster, Purmerend en Omstreken”. AardappelenSchot sche Muizen 10 00 12 Blauwe 1 00 kleine Schot sche Muizen 110015. per 100 kg. Dubb. 61a- boonen Z- dr. 75.00 per 100 kg. Peulen 25 00—32. Doperwten 18 00- 25 per 100 kg Aardbeziën 070 160 per kg. Bloemkool 5 0030 per 100 stuks. Bnlnazl- 150—11. Postelein 3 00 per 100 kg. Sla 0.50—1.40 per 100 krop. Andyvle 4.007 per 10O kg Radijs 0 60—1 20. Rabarber 5 00Wortelen 6.00—13 per 100 bos.Prei 2 504 per 100 boe. 's-HERTOGENBOSCH. 2 Jimi N. C. B. Bos sche Veiling van Land- en Tuinbouwproducten. Bplanzle 2692 cent per 10 kg Kropsla 5—8 et. per 10 krop Bloemkool: 1 18—23. II 1417. ni 1213 cent per stuk. Ssvoye kool 7185. Spits kool 6981 cent oer 10 kg Peulen 38DOJÏ' erwten 3034. Spercieboonen. dubb 36—38. Bnyboonen 5862. Asperges wit I 3036. wit II 23—29. wit in 18—22. blsuw I 18—22. Idem H 1018 cent per kg. Aardbeien I 2329. II 1^,' 22. III 8—12, Roode bessen 24. Kersen 6»2—13 cent per half-ponds doosje Perziken 317 cent pe- tuk. Bospeen 1 6079. II 3656 cent per 10 boe Postelein 4—7 cent per kg. Komkommers wit 88 idem groen 4—5 cent per stuk. Ra barber 37—43 cent per 10 kg Andijvie 5—8 ct- oer kg Juin 53 —58 cent oer 10 kg. T^om»**11 2123 cent per pond Prei 198 per 10 kg. Nieu we aardappelen 1415 cent per kg •s-HERTOGENBOSCH. 2 Juni. N Aanvoer 27300 kg. Hoogste prijs prijs 1.25. mlddelprüs 136 per kg. spel,-«en bewegriüke midvoor. dat Is de kans om het sterke achtertrlo van K.G.B. te overrom pelen. En.... schieten! Dat is de eenlge mo- gelükheid om beide punten mede, te nemen uit Bovenkarspel. We deelen officieel mede, voor diegenen, die per auto of fiets naar Bovenkar spel gaan, dat de wedstrüd half vier (zomer tijd) aanvangt, aangezien de wedstrüd op 2.30 uur voor Bovenkarspel te vastgesteld, waar de oude tijd wordt gehandhaafd. De andere senlorenelftallen zün vrü. alleen is voor ons tweede elftal van be'.ang de ontmoe ting. die te Alkmaar wordt gespeeld tusschen AP.C. II en I.E.V. II, aangezien de winnaar definitief op overa ngrnakgeken en definitief op overgang kan rekenen en HB.V II met den verliezer zal moeten uitmaken wie de tweede gegadigde zal zün die met no. één zal promoveeren. Voor de junioren Is slechts één ontmoeting vastgesteld. nJ. HS.V. bLB.V.V. b. om 1 uur onder leiding van den heer L. Denneman. Echt een ontmoeting voor onze B-tjes om beide pun ten in Helloo te houden! voor onze Keulen 19 502030; Brussel Fr. 20 3022.30; Brussel Fr 22.30—23 20; Parijs R 23 20—24 00. Lün 4, Brussel VI. 8.30—0.20; Brussel. Fr. 9.20 —10.20; Brussel VI. 1020—11.05: Droltwich 11.06 —14.20; Normandië 14.20—14.40; Droltwich 14.40 —16 20, Londen R. 16.20—16 40: Droltwich 16.46 —1730; Londen R. 17.20—1830: Droltwich 18.50 —21.25; Londen R. 2135—21.55; Droltwich 2135 —23 00: Keulen 23 00—24 00 Lün 5 Diversen K. Parochiale Naaischool Geslaagd coupeuse en costumiëre, diploma Fj de dames: M. Biersteker te Noordscharwoude; M. Blom en E. van Kleef te Zuidscharwoude; Stam, Zes -Wielen bü Alkmaar; T. Jaspers en M Lantman te Waarland; B. Dekker te Heer- hugowaard-Zuid. Diploma A de dames: M Berkhout en T. Pronk te Héerhugowaard-Zuid. CHIEF WHIP Lün 1 Hilversum I. Lün 2 Hilversum II Lün 3. Keulen 8.00—1030: Radio PTT Nord 1020-1220; Brussel VI 1230—1430. Keulen 14.20—15.05; Normandië 15.051535: Radio PTT Nord 15 55—16 20; Londen Reg. 16.2017.20; Brussel VI 1730—1805: Radio PTT Nord 1805 —18 20; Motala 1830—18 45; Londen R. 1845— 1930; Brussel VI 1920—19.50; Keulen 1950— 20 30: Brussel VI. 20 30—20 50 Parijs Ridio 20 50 —24 00 Lün 4. Brussel VI 800—020; Parijs Radio 930—9.30; Radio PTT Nord 9 30—9 50: Luxem burg 950—1035; Londen Reg 1035—1245; Droltwich 1245—1320: Londen R 1330—1335; Parüs Radio 1335—1430. LJjn 4. Droltwich 14 20—1520: Londen Reg. 1520—1630; Droltwich 16.20—20.10; Londen R. 20 10—21 20; Droltwich 21.20—2140; Keulen 21 40—22 20; Brussel VI. 22 20 2235 Droltwich 22 35—24 00 Lijn 5 Diversen, Lün 1 Hilversum I. Lün 2 Hilversum II Lün 3, Keulen 8351130; Parijs Radio 11 20 —12 06; Brussel VI. 12.05—1230; Brussel Fr. 1230—12.50; Brussel VI. 1230—14.00; Parüs R. Brussel VI. 143518.20; Keulen Parjjs Radio 1730—18.20: Radio In de haven van Tanger liggen drie oorlogs schepen. een Fransch. een Dultsch en een Engelsch. De commandanten zün vrienden ge worden, en »oo is bet ook mei de bemanningen, die In een havenkroeg ontspanning zoeken Totdat door een dronken scheepsdokter vechtpartij ontstaat, waarbü de moord wordt. Dit. brengt een vriendschappelüke verhouding commandanten en de bemanningen. De moord blükt echter gepleegd te zün door den reeder van een smokkelschlp, dat een lading vloeistof aan boord heeft, die bü verdamping gifgas ontwikkelt. Het smokkelschlp heeft onderwül de haven verlaten met Spanj- a's bestemming. Men komt erachter en de oorlogsschepen wil len den smokkelaar achterhalen. Deze ziet zich ontdekt en laat de vloeistof 1» zee loo- pen. waardoor een groote wolk gifgas ontstaat, die over den zeespiegel wordt gedreven door den wind. De radio treedt in werking. Alle schepen worden gewaarschuwd zoo spoedig mogelük de bedreigde zone te verlaten. Een mailschip met motorstoring komt echter In ernstig gevaar De SOS-seinen fluiten door oen aether De be schikbare vliegtuigen in de oorlogshavens kun nen slechts de kinderen redden. Het Fransch» oorlogsschip zal de overige passagiers in veilig heid moeten brengen. Het kan echter slechts op tüd komen, wanneer het zün weg dwars door de doodende gaswolk kiest. De vrouw van den Franschen commandant bevindt zich aan boord van het bedreigde mail schip. Maar de commandant heeft de verant woording' voor zün bemanning en aarzelt du* den gevaarlüken doortocht te wagen. De matro zen toonen echter uit eigener beweging 'n prach- rigen corpsgeest en opofferingsgezindheid Alle kieren worden gedicht, alle luiken gesloten en de dolle race begint. De Enge'schman voert daarbü een heldhaftig stukje uit, de Duitscher offert zich op. de Franschman volvoert met uiterste Inspanning zün taak op de aan het gas blootgestelde commandobrug en de op varenden van het mailschip worden op het laatste oogenbllk gered. De drie commandanten zün met succes geka rakteriseerd. Pierre Fresnay, Rolf Wanka en Kim Peacock represented ren respectlevelük d» Fransche, Duitse he en Engelsche commandan ten die met de eer van het vaderland voorop, nochtans harteiük samenwerken in moellük» oogenblikken. De film Is voor alle leeftüden geschikt:

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 16