BEURS VAN AMSTERDAM Sierteelt L.T.B. Wisselkoersen MAANDAG 5 JUNI 1939 op Het muziekconcours te Hoorn De deelnemende korpsen. 4 f Juli 16 - MARKTEN KANOSPORT 23 Juli Zaanrace 1939 M ar schwed strijden RIJWIELBEDEVAART v O. L. Vrouw ter Nood te Heiloo Beurs-Thermometer D.H.V.B. Kruisverbond in het Bisdom Haarlem Afd. Noord le klasse MAANDAG 5 JUNI 1939 C Promotie en degradatie GEEL WIT—A. F. C. 1—4 Een goed begin PRIESTERWIJDING r Machinist door sneltrein gegrepen dertigste jaarvergadering te Amsterdam Landen wedstrijd Holland Duitschland NATIONALE LANGE BAAN KAMPIOENSWEDSTRIJDEN IN MEMORIAM MOEDER JULIANA dit Hoe een paardendief gevangen werd Algemeene vergadering 10 Juni te Haarlem De autoraces om den Prys van Zandvoort. Een spannend moment tijdens de race voor de zware klasse. Links Gatsonides, die aanvankelijk leidde in de F-klasse IK By oversteken van epoorweg op slag gedood Vyf en t, 4* In het abattoir aldaar had laten Vor Slotk Vor slotk heden neden TMl nM vast vast vaat Rubber Amstera .vaat vaat waarden vaat Opening I Heden o Rubber tot en St. Adelbertus- opkomst A t 9 9 Tabak 4merfk s k stolen, ontdekte. <kn Koninklijke H V 4 Vettert Staatsleer*priishoudend Gemeentezeenprijshoudend Youngleentng "’•«"hondend Philips Unilever Eendracht. ETensgezindheid. Wormer; zij in loting 120 168% 126 130% 57 100 120 169 127 131 57 100 86 98*4 73 92% 96% 92% 21% t ex-dlridend s nomina*! 433% 206 234 90 34 76 102 112 119 105’4 106 154 ■218 122 179 7634 103 112% 122 107 107 9% 10% k h V d. n St. en 136% 85% 37% 49 202 341% 316 86 72% 92% 96% 92 H 18% 19% 24% 43% 37 12% 3* 37% 5* 140% 86 38 49 207% 343 320 156 214 220 179% 195% 133 146% 89% 74% 148% 55 2% 74% 1% 5% ll%’ 9 9II Opening Heden 73% 4» 1% 6 12 438% 208 235 91% 198% 135 147% 90% 76 150 55 2% 1 1 320% 14% 60 7* 18* >9.17% 45.07% 3.97% H <2% 37% 1 dij dai no. aai 101 via 1 Fn dig te dei I Hjr red I dei Ua OVf tac act Ch nat der de dat vu hin dat wal 316% >4% 62 6% 18% 3942% 4542% ^4 02% *7* 85 T7% 19* 2.% 44* 37% 12% 3% 37% 5* 5 Juni >6% 5(5 71 96% >1 87% 42.27% 39 C5 4505 43 95 i d. *.b2% j.37% -.8% 5.05 97 I 92 42 40 39 27% 5 27% 4 20 7% 8t .’7% Woudklank. Zuid-Schar- Vorige Slotkoersen Vorige Slotkoersen 3 Juni 74 .490 4.95 31.80 42.07% 2.14 de Op sneltrein, “J ge- Onder weersomstandigheden die voor voetbal nu juist niet ideaal genoemo kunnen worden, heeft AFC. JX Zondag haar eersten promotie wedstrijd gespeeld Dat belde ploegen echter in een vlot tempo speelden, bewijst dat beiden beseften wat er op het spel stond. Voor den aanvang van den wedstrtjo werden A.FC bloemen aangeboden en werd zij gelui- gewenscht met het behaalde kampioenschap. De heer Keysper, voorzitter van AF.C, dankte voor de attentie. Oeel Wit blijkt goed geraden te hebben en v. d. Werf die de plaate van Winter inneemt, brengt even over half drie voor AFC. den bal Z.A.F.Union 5—t. Z AP. promoveert naar de tweede klasse, daar zij gisteren den wedstrijd togen Union I, uit Grootebroek, welke vereeni- ging nu moet degradeeren, heeft gewonnen. Het was een goede wedstrijd van de kampioenen, die uitstekend spel geleverd hebben. De voor hoede was zeer productief. In de eerste nelft maakte Z.A.P. drie doelpunten tegen de Union- mannen twee. Na de rust werd de verdediging nog eenmaal gepasseerd door de Orootebroekers, die hun uiterste best deden, maar de voorhoede van Z.A.C. was onweerstaanbaar en wist de score tot 5 te verhoogen. De wedstrijd eindigde der halve met een 52-overwinning voor Z.A.P.. die het komende seizoen haar krachten in een hoo- gere klasse kan beproeven. Het was de 33-Jarige De B„ die het paard te Wyde-Wormer had - r. K G B. 1—H.S.V. 1 2—8. Het is K'.G.B ge lukt om H.S.V. met overtuigende cijfer^ te slaan. Vooral voor de rust kwam H.S.V. weinig aan het spel te pas. Na rust speelde H.S.V. met den wind in den rug en hadden we meer van H.S.V. verwacht, omdat de stand toen nog blanco was. Ondertusschen geeft deze overwinning niets, daar vernomen werd, dat R.E.O. met 20 van E.S.V. gewonnen heeft. Als KGB. de toss heeft gewonnen, trapt H.S.V. af, doch verder dan de verdediging bren gen de gasten het niet. K.G.B. onderneemt een aanval, doch er wordt schuin langs gesenoten. Ook H.S.V. zit niet stil, maar de verdediging van de gastheeren is prima. K.G.B. krijgt een vrijen schop en de bal gaat keihard tegen de lat. Er ontstaat een geweldige scrimmage maar* op ongelooflijke wijze wordt de bal nog weg gewerkt. Ondanks het zwoegen gaat de rust in met 00. Na de rust worden mooie aanvallen opgezet door HJS.V. K.G.B. werkt zich los en eindelijk komt het eerste doelpunt. H.S.V. is niet gelukkig Tot tweemaal wordt uit buiten- spelpositie gescoord. K.G.B. scoort nog eenmaal en dan komt het einde. deelen van het diocees, meest familieleden en kennissen van de neomisten, aanvoerden. Toe» Z. Hoogw. Exc. Mgr. J. P. Hulbers. de Hisschop van Haarlem, ruim 9 uur de plechtigheden be gon, waren de kooromgang en het middenschip geheel met geloovigen bezet. In het priesterkoor had Mgr. Ammerlaan. de vicaris-generaal. plaatsgenomen. De assistentie werd verricht door de beide secretarissen van het bisdom en voorts, zooals de liturgie dat wil. door de wijde lingen. Omstreeks half een was de plechtigheid len einde. Zaterdagmiddag vond in hotel Sopar te Hoorn de loting plaate voor het concours, dat de Har monie ..Apollo" te Hoorn op 16 en 23 Juli in den Parktuin organiseert. De voorzitter de heer J. Peereboom. wees et op. dat het noodzakehjk is. dat alle deelnemende korpsen op tijd aanwezig zijn. Ofschoon het marschterrein verre van ideaal is. zal al het mogelijke worden gedaan om den dag te doen slagen. r Zoo zal er voor repetitie-gelegenheid gezorgd worden. Zijn er moeilijkheden of wenschen dan wende men zich tot den secretaris, die voor alles zal zorgdragen Men is tevens in de gelegenheid van Hoorns schoonheid te genieten. De deelnemende vereenlglngenzooals volgorde zullen optreden hetgeen by werd bepaald volgen hieronder. e.74% 74.90 4.95 142 Tydens de nationale lange baan kampioen- schapswedstryden te Wormerveer heeft de Zaandamsche Kanovereenlglng De Geuzen in overleg met den Nederlandschen Kano Bond besloten de organisatie van den landenwedstrfjd HollandDuitschland ter hand te nemen Reeds geruimen tyd bestonden er plannen voor dezen landenwedstrljd. maar de Nederlandsche Kano Bond, welke oorspronkelyk dezen Internationalen wedstryd zou organiseeren. heeft hiervan wegens de flnancieele kosten moeten afzien. Deze Internationale wedstryd. waarvan de baanlengte op 1000 Meter is bepaald, zal op Zondag 30 Juli op de Voorzaan te Zaandam ge houden worden. Aan dezen landenwedstryd zul len dan tevens nationale wedstrijden verbon den worden. De Duitechers zullen dan starten in de klas sen K 1* K 3 en R 4 8. De man stak op het station te Uitgeest rails over zonder voldoende uit te kyken. hetzelfde moment passeerde een i/_ komende uit de richting Alkmaar. Hy werd gegrepen en op slag gedood. Het stoffeiyk overschot is naar het huisje te Uitgeest overgebracht. De politie stelt een onderzoek In. De kring Bollenstreek van den L.T.B verzoekt te bevorderen, dat de regeering voor een deel in de kosten, verbonden aan het innemen van het surplus, bydraagt. De kring acht lüh het meest gewenscht. dat de regeering 50 pet. by- draagt in de kosten Mocht dit bezwaartyk «yn oan zal de overheid een bedrag kunnen four- neeren ter vorming van een fonds, welk fond* ter dekking mag worden aangesproken, wanneer een heffing hooger dan 15 pet. noodzakeibk zou blijken. De kring acht een dergelyke hulp van over heidswege billyk t.o.v. de overige agrarische groepen. Prae-advies: het bestuur kan zich volkomen ▼ereenieen met het standpunt van den kring Bollens.reek nJ. dat de regeering een gedeelte bijdraagt in de koeten van de uitvoering van deze bedryfsmaatregelen. De kring Bollenstreek van den L.T.B. ver boekt het bestuur op korten termijn in studie te doen nemen de vraag: hoe het best gehan deld kan worden door de kweekers met zift tien, nu hierop een uitvoerverbod is gelegd. Overwogen dient te worden, of het niet juis ter is. zift 10 by plantgoed onder te brengen en te bepalen, dat men slechts plantgoed aan het Surplusfonds kan inleveren, tegen oezelfde vergoeding als die. welke nu voor inlevering van kift 10 is bepaald. Prae-advies: het bestuur is gaarne bereid In overleg en in samenwerking met andere orga nisaties. het in dit voorstel vastgelegde idee Ir studie te nemen De afdeeling Noordwykerhout wijst er op. dat de niet-contractant wordt bevoordeeld by een contractant van het snybloemencontract Daar het surplusfonds eerst bydraagt aan het sny- contract en dit fonds dan de bloembollen aan neemt van den njet-contractant. ontstaat een negatieve werking./ Het bestuur is van meentng. dat er een on- biliykheid schuilt in de huidige regeling. In samenwerking met de andere hulporganisaties «al getracht worden verbetering te verkrygen. De kring West-Friesland verzocht de verrui ming van den export van bloembollen zoo krachtig mogelyk te bevorderen. Het hoofdbestuur antwoordt, dat er onlangs nog met het college van regeringscommissaris sen voorstellen besproken zijn, ook in verband met de loopende onderhandelingen met Duitsch land. wat betreft de dienstenrekening op de clearing. De voorstellen Inzake de beteugeling van den speculatleven handel in teeltvergun- ningen hebben de volle sanctie van het hoofd bestuur, ook al ontveinst het zich niet, dat zich by een behooriyke regeling technische moeliyk- heden zullen voordoen. Londen.... Berlijn... Parfjs Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo N.-Y (cable Praag Rome Madrid De R. K. Diocesane Land- en Tuinbouwbonc (LTB belegt op Zaterdag 10 Juni des middags om half drie in gebouw St Bavo te Haarlem een algemeene vergadering. Op deze vergabe- nng zal uitsluitend en alleen gesproken worder. over sierteelt-aangelegenheden. Er komen een «estlentel voorstellen met prae-advies aan de orde. Staatsleeningen 3% Ned. ObUg 3% Nederl. 1936 2% 1. Nederl. Cert. 3% Ree. 1931 3—3% Oblig 'P38 3% Indlê 1937 5%% Youngl (MK.-verkl.) Banken Amsterd. Bank Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-My Industrieën Unilever Calvé Delft Alg. Kunstzyde Van Berkel’s Patent Nieuwe Philips Ned. Ford Fokker Industr. Buitenland Anaconda Kennecott Bethlehem Steel 8. Steel Rep. Steel U. S. Leather Intern. Nickel Stand. Brands Mijnbouw Alg. Exploitatie Radjang Lebong Petroleum Kon Olie Ga boes Perlak Peudawa Continental OU Na het Lof vond de processie plaats, waarbij het Allerheiligste werd gedragen door Rector Vis en de eerewacht gevormd door geünifor meerde Kruisvaarders. In den stoet werden talrijke vaandels der afdeelingen mede gedra gen. By het rustaltaar werden gezameniyk eenige liederen gezongen, waarna de zegen met het Allerheiligste volgde. In de kapel teruggekeerd werd als dankzeg ging het ..Te Deum" aangeheven, waarna Rec tor Vis in gevoelvolle woorden memoreerde net overiyden van den hoogeerw heer Deken Rengs alsmede van de echtgenoote van den Bondsvoorzitter. Voor de zlelerust werden twee tientjes gebeden. Het was een ontroerend oogenbUk, dat by allen diepen indruk maakte. Tot besluit werd het Bondslied gezongen. Hiermede behoorden de bedevaart weer het verleden. Honderden Westfriezen uit alle rangen standen hadden dezen dag hunne haardsteden verlaten om een vurig en godvruchtig gebed te storten om op voorspraak van O. L. Vrouw ter Nood en St. Wlllibrord te verkrygen, dat de geschokte wereldvrede weder wordt hersteld. Thans wordt de aandacht der leden gevraagd voor 35 Juni as., want dan zal een bedevaart worden gehouden naar den akker te Rinnegom. Het bestuur verwacht een groote der leden en een ieder reserveere dezen dag De afd. besturen zullen gaarne nadere in lichtingen verstrekken. Zondag is wederom de jaariyksche rfjwiel- bedevaart van den RK. Bond van RK. Rtj- wielclubs In Noordholland naar Heiloo gehou den. Vele deelnemers uit alle deelen der pro vincie waren naar het Genadeoord opgetrok ken om het ide eeuwfeest van den H. Willt- brordus te herdenken. Het fondsbestuur had evenals vorige jaren voor een uitstekende regeling zorg gedragen en de groote kapel was ternauwernood groot ge noeg om de vele bedevaartgangers te kunnen bevatten. Om 10.30 werd de plechtige H. Mis opgedra gen door den Bondsadviseur, den zeereerw. heer Rector Vis. met assistentie van de weleerw heeren Pater V. Gent en kapelaan v. d. Knaap van Heiloo. De predicatle werd gehouden door Rector Vis, die op indrukwekkende wyze de geschiedenis en de levenstaak van den H. Wil- Ubrordus schilderde. De misgezangen werden gezongen door de bedevaartgangers, terwyi de wisselende gezan gen werden uitgevoerd door koorzangers van de verschillende afdeelingen, onder de bekwame leiding van den bekenden koor-dlrigent, den heer P Overtoom. Nadat de inwendige mensch was versterkt, werd om 2 uur een plechtig Lof gecelebreerd door Rector Vis met assistentie van de eerw. kapelaans v. d. Knaap en Hoek. De predicatle werd gehouden door den weleerw. Pater v«n Gent, die sprak over den H. WlilibrordUs in den geest van Maria. De eerwaarde spr. spoorde de stoere West friezen aan om den naam Willibrordus toch veelvuldig te doen voortleven in het nageslacht. Zy moeten het zich een groote eer rekenen den naam Willibrordus te dragen, daar deze Heilige 13 eeuwen geleden de eerste geloofs verkondiger van Westfrlesland was. Shell Union OU Tidewater Robber A'dam Rubber B&ndar Dell Batavia Rubber Serbadjadi SllgJU V I. C Allied Intercontin Scheepvaart Java Ch. Japan Holl Am. LUn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart-Unie Rott. Lloyd St. Nederland Suiker H. V A Java Cultuur N. I. 8. U Vorstenlanden Tabak De» Batavia Oude Dell Oostkust Senembah Union Pacific Wabash Erie Kansas City South South Railway Heineken's Bier 2e Afd. fanfare: Eensgezindheid. WeststelllngWcrf woude. le Afd fanfare: Muzieklust, Obdam. Uitmuntendheidsfanfare Beemster fanfare. Eere-afd. fanfare: Dp/^riendschap. Schoort; Onder Ons. Dirks- horn; Wittenburgs fanfare Adam. Eensgezind heid. Heiloo. De Super-afd. fanfare: De Eendracht, den Up; Hugo. Heerhugo- waard; ETensgezindheid. Wormer; Waterlands fanfare, Amsterdam. In Huize „De Liefde” te Amsterdam is Zon dag de vyf en dertigste jaarvergadering gehou den van het Diocesaan Kruisverbond in net Bisdom Haarlem. De voorzitter, de heer H. B. v. d. Sande, sprak tot de aanwezigen een kort woord van welkom en richtte zich daarbü in het byzonder tot den directeur van „Sobriëtas Pater P. Elpidius Bruna O.FJ4., MeJ. A. Sam, afgevaardigde Vkn den Maria-Bond en den afgevaardigde van de R.K. Ver. van Geheelonthouders onder Spoor- en Tramwegpersoneel ..St. Franciscus van As- sislë". Hoewel deze byeenkomst een lustrum- vergadering zou kunnen zyn. aldus de voor zitter. zal deze een gewoon verloop hebben. De tyden zyn er ook voor onze vereeniglng niet naar om feest te vieren. Wy zullen onzen ar beid echter voortzetten en onvermoeid door blyven werken. Hierna werd begonnen met het afwerken van de agenda. De notulen der algemeene vergade ring van 12 Juni 1038. welke den leden waren toegezonden werden zonder opmerkingen goed gekeurd. Na eenige mededeellngen van het hoofdbestuur volgde de rekening en verant woording van den penningmeester den heer Joh. P. Nys. Op 31 Mei 1939 was een kassaldo aan wezig groot 231.57. De concept-begrooting voor het vereenigingsjaar 19391940 werd goedgekeurd. Onaer applaus van de vergadering bncht de voorzitter den penningmeester dank voor het goede kasbeheer. De afdeeling Lutje- broek werd aangewezen, om in het vereenigings jaar 1938—*39 de rekening en verantwoording van den penningmeester te onderzoeken. Hier na volgde het jaarverslag van den secretaris den heer J. Heilig. De heer Snel te Enkhuizen, lid van het hoofdbestuur, is wegens ziekte uit-- getreden. In Dordrecht is een nieuwe afdeeling in oprichting. In verschillende afdeelingen is zeer goed gewerkt en met gunstige gevolgen. Het aantal leden is vooruit gegaan van 368 tot 389. onderverdeeld in 392 onthouders en 97 afschaffers. Den secretaris werd door den voor zitter dank gebracht voor zijn verslag. Tot bestuursleden werden benoemd de heeren Korthage en Nys (aftredend) terwyl als derde nieuw bestuurslid gekozen werd de Candidas t van het H. B. de heer van Gelder uit Kromme nie. Uit de verslagen der Provinciale Propagan- da-commlssies bleek het dat er door de Noord- hollandsche intens gewerkt was geworden. Met een propaganda-geluldswagen waren de dorpen in de streek bezocht geworden Toespraken op gramofoonplaten werden afgedraaid. Voor deze propaganda-tochten werj er van verschillende burgemeesters dadelyk toestemming verkregen. Een voorstel van het H. B. om wederom een studie-byeenkomst te houden met de besturen Kwadyk; De St. Joannes, Na een ziekte van eenige maanden is op 4g. jarigen leeftyd in het Moederhuis van de Ju- llana-zusters te Heilo overleden Moeder Julia- na, overste van de Zusters aan de Nieuwe Gracht te Haarlem. Het bestuur van den R. K. Vrouwenbond is veel dank aan haar verschuldigd. De samen werking met de z.g. Juliaantjes. die er dag In dag uit op uittrokken om de armste gezinnen hulp en verpleging te Jjrengen. was steeds voor beeldig. Geheel Katholiek Haarlem en ook an dersdenkenden zyn vol lof over het werk der Zusters. Naast deze lichamelyke werken van barm hartigheid staan ook de werken, in het directe belang van de ziel. By dit alles gaf Moeder Juliana de leiding. Met weemoed zullen velen haar overlijden ver nomen hebben. Een schoone herinnering aan een hoogstaande religieuze is overgebleven. Moeder Juliana overleed in het 22e Jaar van haar religieus leven; zy was tevens Vicaris van de Congregatie Liefdezusters van de H. Juliana, van Falconerle. Onder groote belangstelling en begunstigd door ideale weersomstandigheden vond Zon dagmiddag te Wormerveer voor de elfde maal de jaariyksche Zaan-race plaats, waaraan thans voor de eerste maal de nationale lange baan-kamploenschappen verbonden waren. Niet minder dan 12 vereenigingen uit het geheele land hadden hiervoor ingeschreven. De baanlengte van de hoofdnummers bedroeg weer 10 K.M. met uitzondering van de klassen RIS en R 2 S. waarvan de afstand bepaald was op 15 K.M., dit in verband met de trai ning voor de komende Olympische Spelen. Op den 15 K.M. afstand werd dan ook hiermede voor de eerste maal het nationale kampioen schap verwerkt. De lange baan-wedstryden werden geopend met de klasse RIS. Daar de bekende Zaan damsche kanoïst in de klasse R 2 S niet kon starten, doordat zyn koppelgenoot Kraaier we gens meenlngsverschll m zyn vereeniglng ver stek lie| gaan, nam hy bulten mededinging deel in de R 1 S. Met een tyd van 1 uur 24 mln. 33.5 sec. kwam hy als eerste aan. De tweede aankomende, de Rotterdammer Weezenaar, die een tactische race voer en eerst tegen het einde naar voren kwam, behaalde hiermede het Ne derlandsche kampioenschap. Ook de R 2 S, eveneens over 15 KM., leverde een Rotterdamsch kampioenschap op tegen de verwachtingen in. De Gebr. Wydekop uit Am sterdam waren hier de favorieten, maar door dat deze in een te hoog tempo gestart waren, volgde tegen het einde een geduchte inzinking, waarvan de Maasstadbewoners Keppel en Heyna een dankbaar gebruik maakten. De K1 over 10 K M bracht een zege voor den Geuzenman Jan Vrolyk, terwyi de K 2. eveneens over 10 K.M.. beslist werd in het voor deel van de Haarlemmers BosseKuperus. In de R 4 S zegevierde de ploeg van d« Geu zen uit Zaandam. De Rotterdamsche mej. E. van Vliet beves tigde haar goeden vorm van vorig jaar door in de Zaanrace Dames over 300 meter als eer ste door de finish te gaan De volledige uitslagen luidden als volgt: Dames Zaanrace RIS over 300 M: 1. E. van Vliet. Het Anker, Rotterdam 156.2; 2. A Prins. Quo Vadis. Koog a. d. Zaan 1.57.2. Heeren: R 1 S 15 KM. (kamp. v. Nederland): 1. C. Weezenaar, Viking, Rotterdam 136.6; 2. J. Stad, Quo Vadis, Koog a. d. Zaan. 1.43; 3. J. Vet, Geuzen, Zaandam. R4S 10 K.M (kamp van Nederland): 1. pe Geuzen, Zaandam (Braster-Hofman, Voort- man—Ypmai 46 12.4; 2 H K.V.. Haarlem 46.19.6. R2S 15 K.M. (kamp, van Nederland): 1. A. KeppelJ. C. Heyna. Viking. Rotterdam. 1.11 J2; 2. Gebr. Wydekop, Viking. Amsterdam 1.1237.7. K 1 10 K.M. (kamp, van Nederland): 1. Jan Vrolyk, Geuzen. Zaandam. 5136.7; 2. W. v. d Kroft. H K V., Haarlem. 53.48 3 3. P Stoel- man. Trekvogels, Haarlem 57.53.5. k 2 10 K.M. (kamp, van Nederland): 1. A. BosseTJ. Kuperus. HJC.V. Haarlem. 503.3; 3. J. EldermanP. Bierman, Geuzen, Zaandam 53.36.5. (In deze klasse werden de Zaandam mers v. X HofSwartsenburg, die als tweede aankwamen, gediskwalificeerd). Adsplranten KI over 500 M: 1. J. v. d. Kroft. HJC.V., Haarlem 2 51.1; 2. R. van Fucht, Geu zen. Zaandam 3.59. Adsplranten RIS over 500 M.: 1. N. de Groot, De Zwetplassers, Wormer. in 3 minuten; 2. G. Beekhoven, Geuzen. Zaandam 3.73; 3. Jb. Kok. Stormvogels. Zaandyk. Adsplranten R2S over 500 M 1. G. Beek hovenR. v. Tricht, Geuzen, Zaandam 2.49; 2. Jb. KokH. Woudt, Stormvogels, Zaandyk. aan het rollen. Het begin is een verkenning aan beide kanten en het duurt nog al evea voordat een der ploegen gevaariyk kan zyn. Ziender- oogen wordt A.P.C. echter sterker, aanval op aanval wordt ondernomen. Een dezer aanvallen besluit Schilder met een keihard schot, dat den Geel Wit-keeper te machtig biykt. 01. Geel Wit gaat het aan den overkant ook eens pro- beeren en ook zy weten zich wel de noodige kansen te scheppen, maar de afwerking laat hier nogal te wenschen over. A.F.C. gaat rus tig door en de achterhoede kan met forsche trappen steeds het terrein zufveren. Als bij een- der A F C.-aanvallen een der achterspelers van Geel Wit mist, is Schilder er by om deze fout resoluut af te straffen, met een zuiver schot weet hy den voorsprong te vergrooten en met een 02 voor A P C. breekt de rust aan. Na de rust, toen A.F.C. wind meer kreeg, zag het er voor Geel Wit niet rooskleurig uit. Dan weer is het v. d. Werf, dan weer Lengers of Ris dfe of over of in de veilige handen van den Geel Wit-doelman schiet. Dit voortdu rend aanvallen heeft tot gevolg dat de A.F.C.- verdediging zich ver naar voren opstelt, een snelle aanval van Geel Wit en E. v. Stralen kan niets anders doen dan corner werken. Deze wordt goed genomen en correct in een doelpunt omgezet 12. Dit Inspireert de AF C. ers blyk- baar tot grootere activiteit, want nauweiyks is er afgetrapt of een afgemeten voorzet van Ris wordt ineens door v. d. Werf onder de lat ge knald. 1—3 Hiermee is de tegenstand van Geel Wit weliswaar nog niet gebroken, maar in het vooruitzicht van de overwinning behoudt A.F.C. toch het beste deel van het spel, en als v d. Werf nog eenmaal aan den keeper van Geel Wit het nakyken heeft gegeven, fluit scheids rechter Koetsier, die rustig en oJ. foutloos leid de. het einde van dezen fairen en sportleven wedstryd. wy hopen, als as. Zondag de returnmatch aan den Westerweg zal worden gespeeld (wM komen daar in den loop der week wel op terug) eenzelfde prettige, faire wedstryd. ten aan- schouwe van een talryk publiek te mogen mee maken. Het tweede elftal heeft het tegen IE.V. niet kunnen bolwerken, met 43 hebben de reser ves de meerderheid der IJmuidenaren moeten erkennen. Was dat nu wel noodig geweest 7 Enfin, er is nog niets verloren. Wij voor ons zyn er van overtuigd, dat het 2e elftal zich, ondanks dezen tegenslag, zal weten te hand haven. Aan den marschwedstryd op 16 Juli nemen deel de volgende korpsen: De Woudklank. Westellingwerf; Muzieklust, Obdam; Wittenburgs fanfare, A'dam en Wa terlands fanfare A'dam. Aan den marschwedstryd op 23 Juli nemen deel: De Postfanfare. Alkmaar; St Pancratius. Blokker; St. Caecilia, Grootebroek; Apollo. Wie- ringen en Excelsior. Westerspeeltuln, A'dam. Aan den tamboerswedstryd nemen deel: Wittenburgs fanfare, A’dam; De Poetfanfare. Alkmaar; St. Caecilia Grootebroek; Apollo, Wiertngen en Excelsior, afd. Westerspeeltuln. Amsterdam. Zooals in de laatste jaren gebruike lijk is. had Zaterdag In het octaaf van Plnk- steren, de wydlng plaats der nieuwe priesters wan het Bisdom. Reeds vroeg heerschte rondom de kathedraal een ongewone drukte van auto’s m touringcars, die belangstellenden uit alle ALKMAAR, 3 Juni. Boter- en eierenm&rkt. Aanvoer 1473 stukken boter van een pond. Bo ter groothandel 6570 cent, kleinhandel 72 5 75 cent per pond. Handel matig. Aanvoer 18500 kipeieren: groothandel 3.253.50, 1080 pendela ren 2 60 per 100 stuks. ALKMAAR. 3 Juni. N V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwartier. Aanvoer 28000 kipeieren 3 05 —3.95 fcNKHUIZKN. 3 Juni Vtsch Aan den Oem Vischafslag werd door 28 vaartuigen 4000 pond Koraal aangevoerd 21.525 cent per pond en dopr 9 vaartuigen 900 pond Lynaal 29 538 5 n. per pond. MEDEMBLIK. 3 Juni. Velllngaver. ..St Jozef” Schotsche Aardappelen: groote 4.154 60 klei ne 3 604 05. kriel 2.353 55 OUDEWA 5 Juni. Kaasmarkt. Aanvoer 75 partyen. 3375 stuks 16875 kg Zware met RM 22 50. le soort met R M 21 0022. 2e soort met R M 19.00 20 Handel matig. ROTTERDAM. 5 Juni. Veemarkt. Aanvoer totaal 2081 stuks, t.w. 725 vette runderen. 281 vette kalveren. 5 nuchtere kalveren. 313 scha pen, 15 varkens en 101 lammeren. Pryzen per kg.: Vette koelen le kw. 76, 2e kw. 62. 3e kw. 3648; vette ossen le kw. 68. 2e kw. 62, 3e kw. 36—48; vette kalveren le kw. 106. 2e kw 85 3e kw. 60—70; varkens (levend gewicht) le kw. 46. 2e kw. 45, 3e kw. 44; schapen le kw. 47, 2e kw. 42. 3e kw. 28. Pryzen per stuk: Schapen le kw. 20. 2e kw. 17. 3e kw. 14: zuiglammeren le kw 10. 2e kw 8, 3e kw. 6. Overzicht: Vette koeien en ossen: aanvoer flink, handel traag, pryzen als vorige week Dinsdag, prima koe 80 ct.. prima os 72 et.; vet te kalveren: aanvoer als vorige week, handel slepend, pryzen van vorige week nog te hand haven, prima tot 1.15; schapen en lammeren: aanvoer iets minder, handel matig, prijshou dend varkensaanvoer iets kleiner, handel ta- tneiyk, pryzen iets lager; zuiglammeren; aan voer korter, handel redelijk, pryzen iets hoo- 8er- Een klein partytje schapen voor export verkocht. In den nacht van Vrydag op Zaterdag werd uit een welde te Wyde-Wormer een paard ge- De eigenaar ging zelf on zoek. Hy dat Zaterdag te Alkmaar door een onbekende twee paarden te koop waren aan geboden. welke paarden des morgens uit een vrachtauto uit Purmerend waren aangevoerd en tydelyk onderdak hadden gekregen by een stalhouder te Alkmaar. Een van de paarden was reeds verkocht aan een zekeren G. De bestolene nam toen Zater dagmorgen de Alkmaarsche politie in den arm en deze ging onmiddellyk op pad. Ze kwam echter even te laat, want G. had den paarden- verkooper betaald en die was er vandoor ge gaan op een nieuwe fiets. Het verder onderzoek wees uit, dat de on bekende paardenkoopman om 12.13 uur met den trein naar Amsterdam zou vertrekken. De politie kon nog juist in denzelfden trein stappen en omdat zy geen signalement van den koopman had, moest zy, in Amsterdam aangekomen, in het bagagedepot wachten op den man. die daar zyn fiets moest afhalen. Na een paar uur kwam hy opdagen en werd ge arresteerd, inderdaad gestolen. Ook de fiets was van diefstal afkomstig^ Verder bleek het tweede paard, dat te Alk maar te koop was aangeboden, ook gestolen te zyn uit een weide te Ilpendam. terwyl hij eerder nog te Amsterdam een paard had ont vreemd en slachten. De B. werd op 't hoofdbureau te Amsterdam opgesloten. maar Zondagmorgen moest hy naar het Wilhelminagasthuis worden gebracht, omdat hy zich in zyn cel zwaar in' zyn buik had verwond. De B. is een oude bekende van de justitie, zoodat de Alkmaarsche politie door haar voortvarend optreden een goede vangst heeft gedaan. Vanmorgen om ongeveer half negen Uitgeest de 48-jarige machinist P. van Diest uit Amsterdam door een sneltrein overreden en op slag gedood. en propaganda-commissies der Kruisverbonden in samenwerking met de Provinciale Pr opa- ganda-commissies werd door de vergadering' goedgekeurd. Een voorstel van het Kruisverbond H. H. Nicolaas en Barbara, Amsterdam W. om aan de Federatie Sobriëtas te verzoeken een vlag vast te stellen, welke voor alle afdeehn- gen. zoowel Mariabond als Kruisverbond, het zelfde is en deze vraag voor een populairen prys beschikbaar te stellen, werd na uitvoerige be spreking naar Sobriëtas doorgezonden. Tydens de besprekingen was de Bondsadviseur, de zeefeerw. heer A. J. I. Leesberg ter vergadering gekomen en werd door den voorzitter begroet. Een voorstel van het Kruisverbond St. Fran ciscus van Assisië te Den Haag om propaganda te maken in de militairenvereeniglngen en con tact te zoeken met het hoofdbestuur en bestu ren van deze militalrenvereenigingen, werd door het H. B. overgenomen. Door den Bondsadviseur werd met de leden eer, gebed gestort voor het herstel van den heer G. P. Bon. oud secr. van het Diocesaan Kruisverbond. die zwaar ziek is. Ook de voor zitter herdacht den heer Bon in sympathieke woorden, den wensch uitsprekend dat hy ge heel mocht herstellen en voor zyn familie ge spaard blijven. Pater Bruna bracht dank voor de goede samenwerking tusschen het Diocesaan Kruisverbond en Sobriëtas. Een nieuwe fris- sche geest is in de organisatie gevaren. Nieuwe en moderne wegen voor propaganda zyn inge slagen. de toekomst ziet er gelukkig niet som ber uit. De belangstelling is wederom groeiende. Ten slotte werden door afgevaardigden tal- ryke vragen aan het H B. gesteld die door den voorzitter tot aller tevredenheid werden beantwoord Aan het einde der vergadering was het woord aan den bondsadviseur. pastoer Leesberg, die een kort opwekkend propagan distisch woord sprak en de leden nog eens aan- spoorde te blijven werken voor het mooie doel, vooral door het goede voorbeeld. 3de afd. fanfare: De Postfarifare. Alkmaar; Adsprlr. afda Cres cendo Westzaan. le Afd rfarmonle: St. Pancratius, Blokker. Uitm. fanfare: Crescendo. Westzaan; Dr. Nuyens. Westwoud. Uitm. fanfare: St. Caecilia. Grootebroek. Eere-afd. Harmonie: Wlnnubst, Den Helder; Apollo, Wiertngen. Super-afd. fanfare: Excelsior. Oostzaan; De Eendracht, Enkliul- zen. Super-afd. Harmonie: Excelsior afd. Westerspeeltuln, A'dam; Ons Genoegen. Wormerveer; Apollo. Zaandyk. De jury bestaat uit de heeren Hazebroek. De Klerk en Leistikow.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 24