NIEUWS HOORN De luchtroovers Hoitika van Den Knots bezocht den roofridder D Steradent a BERTELS’ Bollenveiling „West - Friesland r de Een goed jaar KERKLIJSTEN Ridder O. M. Vantte Cottse zat danig in het nauw ZATERDAG 10 JUNI 1939 WILSON-THEATER ZON EN VREUGDE Hoog hart pel Mededeelingen Aanvang kaasmarkt Ruim 14 mille winti 14 JUNI: STEMMING! Krommenie De zoon van Tarzan Wormerveer Bovenhar KOSTELOOZE ADVIEZEN Huishoud- en industrieschool BRABANT SC HE BRIEVEN Vele exportmoeilyhheden in *t zicht Voor zelfbescherming tegen luchtgevaar re’ Ka ^OOCVoeoERB**! 1 ta; Altijd ean i schoon Kunstfjnbit I E i&>. ORANJE DROOGVOEDERBAK CADEAU BIJ BESTELLING VAN B x 80 E.G. BERTELS’ KUNSTKORREL HET VOORDEEUGSTE, VOLLEDIGE PLUIMVEEVOEDER, NEVENSTAANDE VOEDERBAK GRATIS BESTELT BIJ UW VOEDERLEVERANCIER EN WAAR NIET VERKRIJGBAAR DIRECT AAN OLIEFABRXEKEN N.V. AMSTERDAM O. t>De onzichtbare troubadour” Jeagdagenda 14U Janl ziet. 14 TM doet je qoed! o voor 2.^0 «a>«< ~t>-<T uur vergadering van de Te Ge Mj loo Der Br zulk Ulvenhout, 8 Juni 1030. Amico, BB* 'nen VOO bui De gelegenheid tot inschrijving van nieuwe leerlingen bü de huishoud- en industrieschool voor meisjes staat open tot 30 Juni 1939 bü de .•De onzichtbare troubadour" is waarnaar men met veel plezier kükt, een se rie U l< I I I oud R« 1 I I kerel die ze ent gewist; toch schoot J kreeg den veur ’t heele leven lijke keeren straf teugen jou >t ge X zoowüd gestuurd, dat «uiszoeklng* gedaan wlerd! Zeg T o. Vantte Cottse.” dis go< ver 1 1 Bo Au G< ter me Gf 131 ra lei tev en bur f O e o U VI ti H w v< bi ▼OOK 13 KIPPFN OF KKNDKN GRATIS De ge- aelf ▼O Sc Ha wer- weer uit te gooien. En zóó >ke. 'n groot, braaf gezin aan In, in den grond te boren! B. en W deelen mede, dat op Woensdag Juni 1939 een stemming :al worden gehouden ter verkiezing van de leden van den gemeen teraad. Aan de orde kwamen de rekeningen 1938-1939 De exploitatierekening wijst aan: voordeelen f 132 998 35, nadeelen t 118 69739, batig saldo f 1430108. K. J. C.: Zondag ontspanning voor jongeren van 4.306 uur. Na het Lof voor de ouderen. Ontspanning wordt gehouden op het Junloren- veld van O. V. O. Woensdag 14 Juni om 8 uur Kruisvaart. De bans worden gehouden op het terrein achter de kerk Knots zijnen preek, die n kwartier duurde. Alle straffen van de hel waren peuleschillen bü wat den Knots 'm beloofde, als ie ooit nog één woord ten nadeele van den braven Louw zou uitbra ken. „Eigens züt ge bü herhaling veroordeeld, smokkelèér; oewen vriend, die Jou zoo hóóg heeft, moest ett eischen. Toch ,hi bü den Louw 'n me na: „ik, FUdt wen en een bril, als twee koekepannen op zijn aardbeien-neus. „Of jullie nooit komen. We gaan zoo dadelük draaien. „Pas op, of ik geef je een draai om je ooren, jy met Je standje en dat tegen drie uitgeputte reizigers." „John, kom eena hier." riep de dikke in hemdsmouwen, „de twee schurken met het suffe jongetje zun eindelijk boven water." Geachte medg-parochianen van Hoorn. In de komende week en zoo noodig in daaropvolgende, zullen dames of heeren bü aan huls komen om u een inteekenlüst aan te bieden ten bate van het vac^tiekamp „Zon en vreugde". Dezen voor ons nieuwen vorm waaronder wü u om een büdrage verzoeken voor het kamp, be velen wü ten zeerste bü u aan in het belang van 250 300 kinderen, die daar gedurende de zomervacantle weer op de u bekende wijze kun nen spelen, bruin worden en zich lichamelük en geestelük sterk maken voor het nieuwe leer jaar. Dat uw büdrage noodig is moge blüken uit de volgende- slrr.pele mededeeling: verleden jaar boekten wü een uitgave van ruim f 600 en za gen ons door uitbreiding genoodzaakt de schuld te verhoogen tot f 350. Steunende op uw sympathie en offervaardig heid hopen wü in X belang van de Hoornsche katholieke jeugd en daardoor in het algemeen belang dit mooie werk voor „Zon en vreugde" te mogen verzorgen. B. B. CRONE, voorzitter. De burgemeester van Hoorn vestigt de aan dacht der Jngezetenen op de eiken Zaterdag, des namidags van 2 tot 3 uur bestaande gele genheid In het perceel Pakhuisstraat 2 (kan toor van den Brandraad) geboden gelegenheid kosteloos technische adviezen te ontvangen voor het nemen van maatregelen voor zelfbe scherming tegen luchtgevaar. ZONDAG zün de H.H. Missen om 7, 8.0 en 10 uur. Des avonds om 7 uur Lof met predikatie. Sluiting van het Trldïuum. In de week zün de H.H. Missen om 730 en 815 uur. WOENSDAO-avond 7 uur meisjes-congrega- tie en om 8 uur voor de Jongemannen. DONDERDAG-avond om 7 uur het Lof. ZATERDAG 10 uur gez. Trouwmis. Biecht hooren als gewoonlük. De leden van de Vriendenkring van het H. Sacrament worden beleefd uitgenoodigd sich zoo veel mogelük te houden aan hun toege- wesen aanblddlngauur, waardeer een geregelde aanbidding wordt verzekerd. „Handjes op tafel, broer. Haltll Nie zoo dicht bü de knobbekes van die huistelefoon, adt^r! Zooonou is ie braaf. Nou gaan we pra ten." Toen, vliegensvlug, mee de kracht waar over den Knots beschikt, greep ie mee belde handen den bureau vast, schoof *m achteruit en zette den Ridder klem tusschen muur en bureau. De huistelefoon wlerd buiten s'n bereik gezet. Den Ridder kost z’n eigen nie verroeren, kon niks anders doen, dan luisteren naar den Voorgesteld werd het saldo winst te bestem men als volgt: Afschrüving gebouwen, terreinen en Inventaris f 10.000.afschrüving op huurmanden f 4188 67; reserve f 119.14. De balans heeft een eindcüfer van f 94.103.70. De accountant, de heer Wonder, bracht hier na een uitvoerig rapport uit, dat zeer gunstig luidde. Het bestuur stelde voor het veilingsreglemcnt aan te vullen: Art. 24 a. De principalen zün verplicht er voor te zorgen, dat de door hen ter veiling aange boden bloembollen soortecht zijn. Indien de verkoopers hieraan meenen te moeten twüfe- len, kunnen zü het veilen van deze bpllen wei geren. Doen zü dit, dan moeten de principalen de in den eersten zin van art. 24 genoemde kosten betalen. Art. 30 a. Indien er tusschen de verkoopera, de principalen en de koopers of tusschen twee van hen eenig verschil omtrent de soortecht- heid der bloembollen ontstaat, zal een door de verkoopers aan te wijzen keurmeester trachten dit geschil tot een goede oplossing te brengen, door te bepalen bü wlen naar zün meenlng de schuit) ligt en welke schadevergoeding er be- De Bloembollenvellingvereeniging „W. -Fries land" hield een slecht bezochte algemeene ver gadering in „Het Roode Hert” te Bovenkarspel. De voorzitter de heer K. Berkhout kon mede- deelen, dat de vereeniging een goed Jaar heeft gemaakt, mede tengevolge van den steede grooteren aan voer. Het aantal leden, dat zich opgaf om al hun leverbaar via „West-Fries- land" te verkoopen. werd steeds grooter. De oogst was in 1938 grooter dan de oudste kweekers In Nederland zich konden herinneren, ooit te hebben medegemaakt. Hoewel de ex port grooter was dan over 1937. moesten toch nog vele bollen onverkocht blüven. Vervolgens wees spr. op de internationale moeilükheden welke zich hebben voorgedaan en nog steeds wordt men voor nieuwe vraagstukken geste.d Onze grootste afnemer, Engeland, nam een eenigszins dreigende houding aan t.a.v. den in voer van onze ballen, omdat op bepaalde tüden de markt werd overvoerd. De Invoerrechten zul len echter vooralsnog niet worden verhoogd, doch Darwin- en andere latere tulen beneden zift 11 mogen niet meer worden ingevoerd. Dan heeft de wüzlging van de tarlefwet er toe ge leid. dat de agrarische export naai Duitschland een vermindering heeft ondergaan- en ook met den bloembollenexport naar Denemarken zün moeilijkheden in X zicht. Tenslotte dreigt dan nog het gevaar van den Coloradokever, al worden de bloembollen hier door dan ook nog niet getroffen. Spr. memo reerde nog de grootsche bollenplanting op de wereldtentoonstelling te New York en San Fran cisco, waarvoor een buitengewone belangstel ling bestond, zoodat hü hoopte, dat de moeite zou worden beloond. Spr. verwachtte, dat de oogst tamelük minder zou zün dan het vorig jaar. D'n Knots la beter. Welja! Onzenlievenheer schiep toch zekers Z’n ku-te- lüke vrübulters nie, X natuurlijke tegenga veur roofridders, om ze verloren te laten gaan déur 't roofgeridderte! Ik bespeur dat volop In den akker, waar sjuust voldoende ge vleugeld „tegengif" z’n nestjes houdt In ge- boomt ep struikgewas, in haag eh struweel om mijn akkergewas te sparen veur den vraatzucht van X kleine roofgedierte, dat allerwege rond gonst.... I Zekers hü heeft er wat onder gelején, den Knots I Hü trekt Iets mee zünen rechterpoot. Ook vrübulters zün „maar" menschen; dus nie gebouwd op „auto-ongelukken", op roofridder- aanslagen, al wordt wel 'ns gemakkelük ver geten, dat ook ’nen stérken mensch nie uit gewapend beton is gegoten! Dat ook Dieën Knots, amlco allee, sjuust als aan t begin al zee: „O. L. H. schiep toch zekers z’n kustelüke vrübulters nie, X natuurlijke tegengif veur roofridders. om ze verloren te laten gaan déur X roofgeridderte!" Neeë, den Knots is weer beter, horre. En al trekt le *n bietje mee z’nen eenen poot, hü vrijbuitert in de rondte als ”n ouwe musch" op jacht naar insecten, naar X roofgedierte van óen mensch z'n akkergewas! Maar nou schel "k eraf. Veul groeten van Trui. Dré m en den Eek*’’ en gin horke minder van oewen is zelfs wel te vei Officier van Justil „Die laai dicht, s< De t laat wlerd klaarog den Rl^dr ,J»t taaicf moet worden. Indian de betrokken partüen zich niet bü deze uitspraak neerleggen of die niet nagekomen wördt. zal het geschil worden beslecht door het in art. 20 genoemde Scheidsgerecht voor den Bloembollenhandel, volgens de voor dit scheids gerecht geldende reglementen en bepalingen. Na een korte toelichting door den voorzitter kon de vergadering met dit voorstel accoord gaan. naar gemengde hoofdsom: zü. voor wie de gemengde hoofdsom minder dan f 2.bedraagt, worden niet in het school geld aangeslagen. directrice der achool. Kerkplein 38. Maandags- middags van 24 en Dinsdagsavonds van 79 uur. Schoolgeld half jaar aan den steun .ad bekeken. Want dén was lm den werkzamen Louw, mee z’n zware huishouwen te trapeeren op ken en den steun dus. mee n omweg den erme te brengi Nou had den Louw eigens hulp noodig! Want honderden keeren mocht ie wel ge- och ten heb ben veur anderen, vechten-veur-oew-eigen is heel Iets anders! Dat kunnen alleenroofridders en soort van .helden”. Den Louw is dan ook nie naar den Knots toe gestapt. Weet ik van den Knots eigens. Maar den dieën is tóch maar weer 'na in X hol van X réofdler gekropen! Na ruim twintig jaren is ie weer op visite gegaan bü den Ridder O. M. Vantte Cottse. Allee, hü mag nie zeggen, dat den Knots den stül van de deur afloopt. Maar den Knots hoéft nie dikkais te komen; zün visites onthoudt ge soms wel ’n kwarteeuw Bar vrindelijk wlerd den Knots ontvangen. Ridder O. M. Vantte Cottse zat achter ’nen bureau zoo vol oud pampier, aschbakskes, wet boeken, bordpampieren portefulli's mee uitge rafelde bandjes, vergeelde kranten, presses-pa- plers, stapels pampieren ambras. dat alleen X gelig frettekopke van den gastheer boven dieën pampieren stofnesterü uitstak. Hü was „uiterst content dat den Knots dat ellendige auto-ongeval zoo bekwaam was te boven gekomen en hoopte maar, dat”.enz. Waarop den Knots simpel antwoordde, dat ie ns kwam praten over den Louw. „Heel efkens stakken de frette-oogskes venünlg ,Jk. Ridder O.M Vantte Cottse.” „Smokkeleer van wapens en patronen." .Smokkeleer van wapens en patronen." .Roover van ieders goeien num." „Roever van leden goeien naam." „Intrigant." „Intrigant." .Farizeër." J^rizeër.” „Verpester der Gemeenschap" „Verpester der Gemeenschap" „Verklaar en beloof” „Verklaar en beloof” „Aan Oome Knots” „Aan Oome Knots" Toen begost den Knots te lachen, te schate ren, te brullen, amlco...:, zooals ik nie docht, dat den Knots lachen koet! .Nou, en toen. Knots?” Toen, Dré? Toen heb ik de ramen openge gooid en ben op de vlucht geslagen! Verschrik- kelük. Verschrikkelijk. Xn meteen kneep ie z'n neus dicht. „Hü.... had.... in.... z'n.... rid- derlüke broek...,* Wüer kost den Knots nie komen! Ik had w trouwens ook genogt aan! Gescheurd hebben we. Bi X ergste was: den Ridder zat zóó klem als ’nen verroesten spijker in den muur! Wie wit hoe lank ie daar gezeten beeft! Maar veur Louw van X Zand licht ie teugen- woordlg den hoedI Dieën Knots, amlco X dossier te blèren en vond X zoo „hevlglük Jammer”, dat menschen als van X Zand zoo nou en dan hun huis in brand staken en zoo. „En.... zoo....?” vroeg den Knots. „Smokkelen. Smokkelen”, zee den Ridder op fluistertoon, mee geschrokken oogen. .Smokke len. Jammer, Jammer.” En hü treurde zoon bietje weg, in Ridderlüke menschlievendheld, die X pün dee om zulke dingen fe motten zeg gen van zünen medemensch en dan nog wel van Louw van X Zand, die per ongeluk gin minister of zootets was geworden, omdat ie mee z’n tiende Jaar koelen schepen moest. Toen belde de telefoon. Heel nederig vroeg den Ridder of ie den Knots heel even alleen mocht laten. Wat wel mocht van den Knots, die nou al anderhalf uur aan den praat was gehouwen en eigens nog niks anders gezed had. dan dat te 'ns kwam spreken over Louw van X ^and. Als den Ridder werom kwam, dan zee-t-le: „lang geduurd? Ik hoop van niet. Dat was den Officier van Justitie, dikke vriend van mü „OJéé vroeg den Knots. „Waarop Ridder O. M Vantte Cottse ant woordde, dat „de ofcier hem heel hoog had.” „Ojéé.zee den Knots weer. Toen pre senteerde den Ridder 'n tweede sigaar uit zünen koker. „Merci”, zee den Knots, keek op zünen horloge en deelde mee, dat le nou anderhalf uur geluisterd had en eigens wou gaan praten. „Brandstichter, smokkelèér Louw van X Zand Is ’nen ouwen schoolkameraad van me”, zoo begoet te. „Veur ik nou wüer gaai, meneer d’n Ridder, wilt gü me zeken die brandstichting en die smokkelarij wel even waar maken?" „Beste vriend! Hoe kin dat nou?! Hü is nooit veroordeeld „Toch vertelde gü X maar rond, ee?” Den Knots ging staan. Waarop den Ridder heel helmelük Xi laai opentrok van zünen bu reau. „’n Schletongeluk zoo kort op X auto-ongeluk L veur de vrienden van den fc,” lachte den Knots koud, kavult!” ichtgeschoven en toen ver- dat ie nie bang was! 'daarstraks al gezien, toen ge me vuur gaf, broekschgrimlachte den Knots. „De zoon van Tarzan” voert den toeschouwer naar o^ekend donker Afrika, waar ergens te- middenVer oerwouden een stad ligt, Joba en waar een achoone godin bevrijd moet worden een Europeaan. Beatty, heeft er wel zin in cn na een angstwekkenden tocht met een broer van de godin door de oerwouden, waarbij zü zelfs vliegende menschen ontmoeten, komen zü in Joba aan. De godin Is werkelijk schoon, zoo dat Beatty maar zoo gauw mogelük met haar terug wil. Doch er bestaan ook nog hoog priesters e.d„ die de levens van godinnen Ón mogelijk trachten te maken, zoodat dit alles niet zoo gemakkelük gaat. Tenslotte echter, na veel angst en vreezen, weten de hoofdpersonen Joba te ontvluchten, juist op tijd, want even later verwoest een aardbeving de stad. Vooral de sfeer van het oerwoud werkt in deze film beklemmend. Dit keurige programma, waaraan weer uttgebreid Fox-nieuws vooraf ging bevelen wü aan 18-Jarlgen en ouderen gaarne aan. maar éénen Roover de gemeenschap verpest Ge witeenen rotten appel In de mand, mokt al X gèève fruit ten schand’. Als altü zochten de gedupeerden weer hun heil bü den Louw en sjuust als hü zoowüd mee z'n onderzoek was, dat ie de zaak kost aan geven, draalde alles zóó. dat er bü den Louw huiszoeking gedaan wierd....! Natuurlük zonder ennigt succes, maar de af faire was dan toch alvast zóó verdraaid en verwrongen, dat den Louw, huisvader over ’n stuk of zeuven klnders, deur de Justitie in de gaten wierd gehouwen! Wij zeeën nie veul, wisten beter, ja begre pen alles! De zaak liep vast. Wiedes! Den 1 had kunnen oplossen was verdac steuvlg schaakmat gezet. Maar den Roofridder neffen de rooe. Hü Louw en z'n hulshouwei ongelukkigX Toen wierd le on/eurzichtig. onzen deftigen kwiebus. Hü liet uijr „hü zou dieën Louw van X Zand binnen j brengen." Nie k’ X ’n kleinigheid mensch, die geren lacht, veurzlen is van..,, traanklieren. Dat ook in X krachtigste corpus slechts 'n klein hart X gestel motoriseeren mot. Dat ook den steuvlgsten goffert maar 'n teere, oh-zoo- kwetsbare ziel heeft. Maar den Knots is weer beter! Allee, hü trekt 'n bietje mee z’nen poot; z'n lichte, staalglanzend’ oogen gaan wéér iets dieper schuil onder de dikke ooglejen; den groet boven z’n neus is diep genogt om er oewen pink in te leggen en z'n schouwers staan nog wat vierkanter omhoog. Maar ik geloof, dat den roofridder 'nen veul zwaarderen wagel zal mot ten aanscliaffen om. mee z'n „ongelukken”, van deuzen menschelüken Rots nog 'ns 'nen schilfer af te rüen. Tc Wil dit zeggen: Tc zou non nie geren in den roofridder z'n plek staan, als ie ’nen volgenden keer, al was X nog zoo per-ongeluk, van den Knots 'n horke afschampte: Laster nie meegetéld, want tiepen als den Knots mot ge in X bakkes beleedigen als ge Yleut” van wilt hebben! Hü is al bü Züntorenhooggeborene op bezoek gewist Dat kwam zoo. Daar woont hier 'nen mensch op X dorp. Louw van X Zand, die aan den ridder vierkant X merd heeft. Die 'm al jaren trotseert; die in elk proces en In eiken aanval, deur den Edelen Heer op boerkes en tobbers ondernomen, partij koos veur den ermen sloe ber en.X meestal veur die ploeteréérkes won! Om de doodeenvoudige reden, dat de aanvallen van den Torenhooggeboren Roofridder allesbe halve édel waren! Er groeide dus 'n nuuwe veete. ’n Nuuw auto-ongelukNeeë! Slimmer! Inééns was hier 'n zaak gaande, ge wit, den ridder heeft veul vrinden, Inééns was hier *n zaak gaande, die rüp was veur de Justitie. En waarin dieën tegenstrever van Z. T. H. Geb. gemoeid wlerd. Eénen bonk laster van d'allerergste soort, laster zoo giftig als al leen op dorpen kan ontwikkelen, wanneer er Zoo zullen de leden binnenkort weer een cir culaire ontvangen inzake de 1 pCt. reductie op het marktgeld bü het veilen van al het lever baar en tevens over den aanvang der veiling in Waar de maandenvoorraad het vorig jaar soms iets te klein bleek, is het bestuur be^|g dezen aan te vullen. Tenslotte deed spr. ’t verzoek aan de leden om op labels, aanvoerkaarten, enz. het embal- lagenummer te laten drukken, daar anders de vele gelijkluidende namen vaak verwarring geven. Hierop werd de vergadering gesloten. ZONDAG Aanbiddlngsfeest van de parochie en sluitingsdag van het Triduum over het H Priesterschap. Om kwart voor 7 uitreiking der H. Communie en uitstelling van het Allerheilig ste Om 7 uur Vroegmis voor Nic. en Marg Aker; cm half 9 uitreiking der H. Communie; om half 10 plechtige Hoogmis voor de parochie. Onder alle H.H Missen maandelüksche collecte voor de kerk. Om 2 uur Vespers met Rozenhoedje voor de huisgezinnen der parochie. Om 7 uur plech tig Slultingslof met predikatie, processie en Te Deum. Bil goed weer wordt de processie bulten gehouden. De verschillende corporaties en ver- eenigingen trekken in de processie mee achter de tesp. schilden. Alle verdere kerkgangers slui ten zich bü de plechtige H. Sacraments-Omme- gang aan De mannen voor, de vrouwen achter het Allerheiligste. Parochianen, viert uw aanbiddlngsfeest ge- nadevol en lulstervol door uw generale H. Com munie, door uw veelvuldig kerkbezoek, door uw bloemen, door uw waslicht en door uw deelname aan den Volkszang. MAANDAG om half 7 uur bü eerw. Zusters H. Mis voor Elisabeth Jos. Oudejans-Havig; om 7.15 uur H. Mis in de kerk voor Catharina Doo- deman-Bosmah. als lid van Piëtas. DINSDAG feestdag van den H. Antonlus. Om 7.15 uur dé H. Mis ter eere van den H. Antonlus om zegen over een gewas. Des avonds om 7.15 uur Lof ter eere van den H. Antonlus. WOENSDAG om 7.15 utjr H. Mis ter eere 'an de H. Theresia tot herstel van een zieke. Om half 12 btechthopjen voor de schoolmeisjes. Des avonds om 7.15 en 730 uur Meisjescongre gatie. DONDERDAO om 7.15 uur H. Mis om zegen over een huisgezin. Geen congregatie. VRIJDAG feestdag van het Goddelük Hart. Om 7 uur gezongen H. Mis voor de levende en cverleden leden van de Broederschap van het H. Hart. Des avonds om 7-15 uur plechtig Lof met kinderprocessie en hulde aan het H. Hart. ZATERDAG om 7.15 uur H. Mis ter eere van O. L. Vrouw Sterre der Zee. Om half 12 blecht- hooren voor de schooljongens. Biechtgelegenheid voor de parochie van. 3 tot 5 en van 8 tot 8 uur. Verder alles naar gewoonte. In verbend met den zomertüd is het aan- vangsuur van de kaasmarkt vastgesteld op 10 uur van. voor kleine boerenkaas en op 1030 uur v.m. voor commlsslekaas. „Wat zou dat zün?” riepen de mannen tegelijk verbaasd uit! „Ik weet het,” zei Piet, „een Hottentottententoonstelling." „Hottentetten of niet, maar waar tenten zün. zijn menschen." Honger, hitte en dorst waren nu vergeten en zoo vlug als ze konden, liepen ze de helling af en kwamen bij de eerste groote tenten een dik. heerschap tegen, met opgestroopte nemdsmou- ZONDAG 11 Juni. Onder het Octaaf van Sacramentsdag. Tevens aanbiddingsfeeet. Om 6.30 wordt de H. Communie uitgereikt. Om 7.1& wederom uitreiking der H. Communie. Om 7.30 Stille H. Mis op het St. Antoniusaltaar. Uitrei king der H. Communie onder de H. Mis en om 9 uur. Onder de H. H. Missen collecte voor de Broederschap van het H. Sacrament. Voor was licht bü het H. Sacrament kan geofferd worden in de offerkist bü de Communiebank. Om 10 uur Hoogmis met assistentie. Om 12.30 uur aanbidding door de Graal. Om 3 uur openbare aanbidding. Gelieve het zangboekje mee te brengen. Om 5.30 uur aanbidding door de Jo- sephgezellen en Kruisvaart. Om 7 uur Plechtig Lof met processie met feestpredikatie door den Weleerw. Zeergel. Heer A. V. M. Eyckelhoff. Na de processie Te Deum. Aan de processie nemen deel de bekende vereenigingen. De bruid jes moeten om 630 uur in de pastorie zün. MAANDAG om 7.30 uur Congregatie voor de jongens. DINSDAG om 7.30 uur Congregatie voor de meisjes, afd. 2. WOENSDAG om 7.30 de Derde Orde. DONDERDAG van 6 tot 7 uur biechthooren. VRIJDAG feest van het H. Hart. Om 6.30 uur wordt de H. Communie uitgereikt. Om 8 uur gezongen H. MIs. Om 10 uur komen schoolkinderen in processie van buiten af een bloemenhulde brengen aan het H. Hart. De regeling heeft plaats op schoot 's Avonds om 7 uur plechtig Lof met predikatie en acte van teewüdlng der parochie aan het H. Hart. ZONDAG collecte voor de „Goede Herder". Onder de HU Missen aansporing tot deelname in het Bteschopsfonds. dat ter gelegenheid van het veertigjarig priesterfeest van onzen bis- schop wordt opgericht tot steun vsn arme ker ken. 2.30 uur sluiting van het triduum over het Priesterschap DINSDAG half 8 congregatie voor de meis jes. WOENSDAG 7 uur algemeene H Communie der kinderen. DONDERDAG algemeene H. Communie de Graal. VRIJDAG Hoogfeest van het H. Hart, schoolkinderen gaan 's morgens op eigen Icgenheld ter Communie; se moeten dus kerkboek meebrengen. 10 uur komen alle kinderen der leerschool in de kerk. De meisjes moeten een paar bloeme tjes meebrengen. H. Hart-hulde en kinderzegen, ook voor alten toegankelük- 7.30 uur plechtig Lof en feestpreek. ZATERDAG biechthooren van 10 tot U van 4 tot 8.30 uur. 7.30 uur Lof met Rozen hoedje voor de welvaart en tevredenheid in onze gemeente. As ZONDAG plechtige Hoogmis bü gelegen heid van een zilveren huwelüksfeest Margaretha-vereeniging: denk ondanks pel- lerstüd aan het schoonmaken der kerk!!! E r i een film, -- die nu en dan iemand aan het schaterlachen maakt, en waarbü men zich geen oogenbllk verveelt. Het Is een parade van prettige en goed voor gedragen songs en grappige momenten, alles in Amerikaanschen stül, terwül ook eenige staaltjes tap-dance ten beste gegeven worden die er mogen sün. Het gaat over een jongeman met een groote dosia microfoonvrees. die alleen voor een micro foon kon zingen, als hü niet ingeschakeld was •n dus niemand anders dan zijn helpster. Alice, hem kon hooren. Allee echter schakelde de microfoon geregeld in, en zoo kon het dan gebeuren, dat lederen avond om negen uur de harten der Amerikaansche vrouwen bü het hooren van zoo n éthoone mannenstem in ver rukking werden gebracht. Eddy, de dappere zanger, zong als de vogelen des wouds, hee: Amerika luisterde naar hem en vroeg zich af. wie hü wel zou zün.... Ieder zocht naar „De onzichtbare troubadour” en ook Eddy, die het alleen maar vervelend vond, dat h(j. op het uur, dat deze onzichtbare hartenveroveraar in den aether verscheen, les tegen microfoonvrees hadI Zooals men ziet., een aller-amusantst ge geven, De afloop, die trouwens gemakkelük is te raden, is bevredigend en daarvoor heeft groot aantal menschen de uiterste moeite daan om den onbekenden zanger te engageeren, wat tot vele grappige momenten aanleiding geeft. In deze rolprent worden de hoofdrollen niet vertolkt door „rasechte” filmsterren, maar door een journalist en een radioreporter, wat •an de originaliteit misschien wel ten goede komt. Alice Faye met haar mooie diepe stem staat hem bü- deur den halfdonker van de kamer, die klein leek van den paperassenrommel, waarmee alle meubels zoo vol waren, als den bureau", zee den Knots. .Dat kanteorke, Dré, is sjuust X nest van ’nen buizerd, dat vol ligt mee de stoffelüke resten van opgevreten prooi, zooals de gerinne- weerde veerkes van vinken, leeuweriken en mearels. de kaalgevreten botjes van kikkers, kiekens, jonge hazen; de glazige vlerkskes van sprinkhanen, libellen en zulk soort insecten, 'n Nest lijk 'n kerkhoveke! Zóó 'n idee kreeg ik van deus kanteorke; en ik geef oe op ’n briefke, Dré. van mennigten Ulvenhouter liggen daar veeren!" Zooals gezeed: den Knots wierd bar vrindelük ontvangen. En toen le den naam van Louw van X Zand genoemd had en de fret z'n stekelige oogskes weer in bedwang had, toen toen wlerd le nog vrindelüker. Toen wierd ie amicaal mee den Knots, intiem! Op deus manier: toen be gost ie te spreken van „menschen als wü" en „u en ik. wü weten ook wel, hè?" Toen wlerd den Knots efkes op de eigenste „torenhooge” standing gepletst als waarop Ridder O. M. Vantte Cottse thuishoort. Den Knots zweeg. Was stil als ’nen kater die de rat al éenen knaauw gegeven heeft en nou efkes toeziet, hoe X ongedierte probeert onder den kater z'n bereik uit te glippen. Toen kreeg den Knots ’n sigaar. Nie uit X kistje!! Maar uit den Ridder zünen koker! Ze waren ommers van gelijken stand, nou! Dat kistje stond.daar maar veur X „plebs", dat wel 'ns op kantoor moest zün. Ook vuur kreeg den Knots, uit ’n zllvpr aanstekerske, dat mee *n bevend rimpelhandje onder den Knots zün neus gehouwen wierd. Smakelük blies den Knots den eersten vollen smoorteug in den Ridder z'n frettekopke. Want den Knots wou ginnen Ridder zün....! Toen sloeg den gastheer "nen kartonnen por- tefulli open. Dossier.... L. v. X Zand! (Botjes! Veerkes!) En den buizerd begoet te vertellen, dat den Lduw wel 'nen tegenstander van 'm was, maar.... (zie m’n grootheid!) dat le den Louw tóch wel mocht, om veul goeie eigenschappen die hen Louw ongetwüfeld bezat I X Mocht ’nen boerenkinkel zün. den Louw, maar als dieën mensch X geluk had gesmaakt van te kunnen studeeren in z’nen tüd, dan zou le X ontzettend ver geschopt hebben! Want weinig gestudeerden uit héél den omtrek beschikten over X gezonde verstand van Lodewük van X Zand! Pats! vrienden van den Ridder. Toen stikte X fretje haast in *n tweede teug smoor van den zwügen- den Knots. Neeë. Navenant dat den Knots nou al ’n half uur „Ridder" was, ridder-m a n 1 e r e n had le nog gin enkele! Toen begost Ridder O. M. Vantte Oottse in St. Josephceselten. Zondag 5.30 uur Oe- zamenlük bid-halfuur. Woensdag: Vóetbalwsd- strüd Wormerveer—Wormer te Wormer. In lichtingen daarover bü den leider van voetbal Wortel. Graal: Onze wacht heeft de eer de Zaansche meisjes op een weekend te ontvangen op 24 en 25 Juni. Verschillende voorbereidingen moeten nog getroffen worden. Als medewerking wordt gevraagd, geve men die terstond. Alle meisjes van boven 17 Jaar, ook zü die geen lid sün van de Oraal, mogen hieraan deelnemen. Zondag 12.30 Bldhalfuur voor de Oraal. Zoo veel mogelük Alg. H. Communie In uniform. Deze week wordt een begin gemaakt met korfballen. Maandag worden alle leden der charitatieve club voor een noodzakelük werk precies op tüd verwacht. Kruisvaart. Zondag 4 Junl^£ijn 17 Kruis vaarders geïnstalleerd. We verwachten dat de trouw aan de wet volkomen wordt nageleefd. Zondag 11 Juni Alg. H. Communie in uniform; om 5.30 uur gezamenlük bldhalfuur. In de pro cessie: Baljuw, D. Sombroek, vlasgewachl J. v. d. Laan en de schildknapen Bloedjes en Rükenberg. Alle bans sooals gewoon. Werkt goed voor het cohortstomier. Dit is om büzondere reden uitgesteld tot 9 Juli. Donderdag voetbal.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1939 | | pagina 10